Új privát üzeneted érkezett!

Néha Királyfit bántja hogy a szüleim nem kiváncsiak rá, de mondtam hogy ő túl Királyfi ahhoz hogy a szörnyeteg apám elé állitsam!
Majd ídővel, vagy nem.
Igyekszem úgy menni hozzájuk ,ha párom nincs itthon, vagy ha itthon van gyorsan jövök-megyek!

Kép
muzsuzska
 
 


Igen, ez eleinte volt,mikor próbálták őt lebeszélni rólam és állítólag észhez téríteni. Akkor beszéltek rólam össze egy rakás rosszat a szülei, hogy öreg vagyok,elvált, három gyerek,nagyseggűnek hívott az anyja, meg hasonlóak. És egy rakás intrika. Addig addig mondogatták,míg végül tényleg szét nem mentünk,de nem bírtuk sokáig egymás nélkül.
flóra 11
 
 


Zsuzska, a kórház óta sem változott semmi??? Azt hittem, kicsit javul a dolog a szüleiddel??

Kép
szilzi
 
 

 
 

Szia Szilvi!!!!!!!!!
Jót nevettem a kérdéseden hogy főzzűk meg!
Egyszerű : rohadt gyorsan, mindent összekutyulunk, és utána nálam a konyha úgy néz ki mintha atomcsapás lett volna!

Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Szilzi!
Jaj de aranyos vagy, Te drága! Hát persze, hiszen erre vannak a barátok, hogy segítsenek egymásnak. Én leírhatom neked a recepteket. Én mindent egyszerűen főzök,nem komplikálom az életemet. Kép
flóra 11
 
 


Semmi , olvastad! Délibáb vagy kőszobor!


Viccet félretéve, ha szeretnél főzési tanácsot csak kérdezz!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Persze, persze! Mindent összekutyulok mi? Hát azt nálam tuti nem enné meg senki! Hogy lesz így jó asszony belőlem? :D Tessék engem segíteni! :D

Kép
szilzi
 
 


Csatlakozom Flórához, egyszerűen gyorsan!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Valahogy így mosolyogtam én is a kérdésen. :D De igazán nagyon tetszik! :lol: :lol:

Zsuzsi, már megint laptetőd van. Ez nekem gyanús! :D
flóra 11
 
 


Drága, hát segítünk!!!!! A kutyulásból nálam remekművek születnek!

Kép
muzsuzska
 
 


Flóra azzal gyanúsítasz, hogy szólt a rádiónk egy picit tegnap?Nagyon szép dallamot hallgattunk! :D :D :D

Kép
muzsuzska
 
 


Akkor egyszerűen-gyorsan írjátok le, hogy mit-hogyan készítetek! :D Bár én már így is sokat köszönhetek Nektek! Én ennyit nem főztem és sütöttem életembe, mint mióta veletek "vagyok" ! :D És megcsináltam egy csomó dolgot már abból amit Ti mondtatok!

Kép
szilzi
 
 


Mázlisták! Mindenki rádiózott tegnap. Mi meccset néztünk TV-N! rádió mégcsak nem is zümmögött! :evil:

Kép
szilzi
 
 


Szokott lenni a boltba somlói galuska, most nem volt. Bepörögtem és csináltam, előszőr akartam keresni receptet, de azt mindig túlkomblikálják. Sikerült és nagyon finom lett, én mindig egyszerűsítek!

Kép
muzsuzska
 
 


komplikálják- írni azt elfelejtek!

Kép
muzsuzska
 
 


Szilvi kérdezz és mi válaszolunk! Mit szeretnél készíteni?

Kép
muzsuzska
 
 


A mai zöldségleves:

Mindennemű zöldséget amit szeretnél belerakni megpucolod, apróra vágod. Kevés olajat teszel egy nagy fazékba (ja, ti csak ketten vagytok, akkor nem kell nagyba :D ), erre rádobod a hagymát, sárgarépát. A hagyma jó ízt ad, ha picit átfuttatod oljaon,a répa pedig felséges színt ad így a levesnek. A répát reszelheted is, akkor sűrűbb a leves és még több színt kap a leves. Ha picit átpirult, mehet bele a többi zöldség,mondjuk karfiol,karalábé, borsó. Felengede vízzel,ízesíted, só, bors, tehetsz bele leveskockát is és hagyod főni. Én most csak percekig főzöm, hogy a zöldség ne veszítsen sokat a vitaminértékéből. De nem is kellsokáig a zöldséget főzni. És kész. Ha akarsz bele tésztát (én nem) akkor azt csak beleszórod és picit főzöd,míg megpuhul. Ennyi.
Van aki kevés rántást is tesz bele.Ettől dúsabb a leves. Ebben az esetben a hagyma és a répa pirulása után szórj egy kevés lisztet a fazékba,annyit, hogy az olajat felszívja, kevergesd picit,majd utána engedd fel vízzel.
flóra 11
 
 


Hát ez az Zsuzska, hogy nagyon ötletem sincs! De a csirkés receptek mind jöhetnek, mi is szeretjük a csirkét!

Kép
szilzi
 
 


Flóra, ez tényleg egyszerű és ha tennék bele pici csirkét, az a zöldségek előtt vagy után teszem bele?

Kép
szilzi
 
 


Zsuzsi, a Te tempód mellett semmi sem kizárt! Királyfi nem panaszkodhat,hozzáfiatalodtál! :D Szép zene, aha! Mondom én!

Nálunk ma reggel is szólt. :D :D Szörnyű,mióta tudom, hogy most nem lehetek babás,azóta nagyobb kedvem van nekem is meg a páromnakis. Talán már nagyon rákattantunk a dologra a múltkor, lehet, hogy ettől stresszeltem beés ezért nem repedt meg a tüszőm? :shock: :roll:
flóra 11
 
 


Tehetsz csirkét is bele. Akkor raguleves lesz belőle. Jó mi? A hagyma, répa és liszt után tedd a csirkét, engedd fel vízzel, félpuhára főzheted a csirkét és akkor rakd bele a többi zöldséget. Finom lesz. :D
flóra 11
 
 


Ha pedig húslevest akarsz, akkor felteszed a csirkét vízbe főni, megízesíted,nem teszel bele még semmilyen zöldséget,csaka húst. Picit főzöd, majd utána rakod bele a zöldségeket. Ebbe lisztet nem raksz. A zöldséget pedig nem vágod össze, hanem egy fej vöröshagymát teszel bele, egy zöldpaprikát, a sárgarépákat hosszában félbevágva, karalábé negyedekre, mehet bele póréhagyma is meg egy paradicsom egészben. A paprika oldalát bevágom,hogy jobban adja ki az ízét. Fűszernek pedig só,egész bors, kömény, vegeta vagy leveskocka és még egy fűszer, .....
a fenébe mi a neve?

Zsuzsi segíts! Olyan,mint a bors, csak nagyobb.
flóra 11
 
 


Hát húslevesnek még végképp nem mertem soha nekiállni! Néhány zöldségleves ok, de húsleves... :shock:

Kép
szilzi
 
 


Szoktam készíteni csirkéből vagy pulykából:
Egy kanál olajon megpírítom a kockára vágott húsit, rávágok egy fej hagymát,megsózóm, borsozom, fokhagyma, szárnyasfüszerkeverék, ráöntök vízet, fedő alatt párolom ,ha puha leveszem a fedőt és picit még sütöm.
Na ez egyszerű, ha több levet raksz rá behabarhatod, tej+liszt,
de tehetsz bele gombát-akkor gombás, tehetsz bele zöldborsót akkor bosostokányféle, tehetsz bele paprikát -paradicsomot-akkor lecsós szelet!!!!!!!Sokféle varriáció van!

Köretbek mehet a hasábkrumpli, petrezselymes újkrumpli, rizs, piritott tarhonya!

Egyszer rá kell érezni a kutyulásra, ekkor menni fog, én is úgy kezdtem hogy a régi öreg kolléganőket kérdezgettem!

Kép
muzsuzska
 
 


Én csak nem olyan régi fiatal barátnőket kérdezek! :wink:

Kép
szilzi
 
 


Pedig a húsleves a legegyszerűbb!!!!!!!!!
Hát még a ragúleves májgomboccal!

Kép
muzsuzska
 
 


Én mindig hagymán pirítottam eddig a csirkét! Fordítva sosem próbáltam! :shock:

Kép
szilzi
 
 


Hahó!!!!!!! Nem is ránk írtam hogy öregek!!!!!!! Meghúzom a füledet!!

Kép
muzsuzska
 
 


Na azért! :D

Kép
szilzi
 
 


Végül is mindegy, a vége úgyanaz!!!!!!!!De így a hús tovább tud pirulni és a hagyma nem ég oda.

Kép
muzsuzska
 
 


Levesből szerintem ennyi elég egyszerre. Milyen másikfélét írjunk le?
flóra 11
 
 


A húsleves titka, hogy lassan főljőn, nem szabad forralni!
Beledobsz mindent és elvan az magában!

Kép
muzsuzska
 
 


Szószok natúr husikhoz?
Kapros szósz, ezt tudom, hogy már írtad Flóra, de elfelejtettem nyomtatni!

Kép
szilzi
 
 


Előszőr is vásárolj fűszereket!
A Maggi ízvarázs-nagyon fini,akár rizsre, de levesbe legfőképp!
Szerecsendió-húsokra, én levesbe is reszelek picit.
Fokhagymapor is jó-ha nincs rendes fokhagyma.
Nekem van egy álványos fűszerpolcom azon van mindenféle.Csak utántöltök!

Kép
muzsuzska
 
 


Zsuzsi,Te már rímekben írsz! Fejlődsz! :D
flóra 11
 
 


Én már annyi fűszert összevásároltam, de nem igazán tudom mi mihez jó! :oops:

Kép
szilzi
 
 


Szószók egy az alapjuk!!!!!!

Olaj -bele liszt- felöntöd tejjel bele kapor-só.
-felöntöd paradicsomlével-paradicsomszósz+cukor
_ugyanez a megymártás is
olajba 4-5 gerezd fokhagyma, tejjel felöntöd -fokhagymamártás!

Kép
muzsuzska
 
 


Igen a húslevesnél fontos, hogy lassan főjön,ne forrjon.Ha felforr, akkor zavaros lesz,nem lesz áttetsző a leve.

Írjam a kaporszószt? Ma is az lesz,mert a múltkor is annyira ízlett mindenkinek,hogy puffra ment,vagyis rögtönelfogyott. :D
flóra 11
 
 


Tanárnéni ne tessék engem megszólni! Ahogy sikerül úgy írok, remélem azért érthető! :D :oops:

Kép
muzsuzska
 
 


Na,szóval már nem írom. Ami a mártások alapja,amit a Zsuzsi is leírt, az a besamell. Csak azért írom,hogy tudd,ha esetleg receptet olvasol és írják,hogy készíts egy besamell alapot, hát ez az.

Ehhez tényleg bármit tehetsz. A sült hús levét átszűrve is hozzárakhatod,az is finom.
Vagy a leveszöldséget a húslevesből szétmixelve, hozzá egy kevés mustárt, tejfölt és kész a vadas szósz.
flóra 11
 
 


Sokáig nem tudtam rizst készíteni, vettem a drága félkészeket.
Aztán megtanítottak az 1kg-ból meg baromi sokat lehet főzni!

Kép
muzsuzska
 
 


Flóra a szakszavakat én sem tudom, mert a szakácskönyvek túl vannak néha komplikálva.Viszont van egy jó tulajdonságom ,amit megkóstólók ízre, azt el tudom készíteni!Egyszerűen!

Kép
muzsuzska
 
 


Szóltam valamit? Én nem! Egyébként én írok a leghibásabban,már többször figyeltem. Tehát én csak maradjak csendben és lapítsak. De nem azért,mert nem tudnám a helyesírást,hanem állandóan félreütök. Szerintem engem Benó sem tudna megtanítani gépírni. Ragaszkodom a két ujjamhoz. :D
flóra 11
 
 


megyek teregetni!!!!!!!!!!!!!!!!!De jövök!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Ja, hogy arra értetted, hogy rímekben írsz! :D Az nagyon tetszett. :D Dicséret volt!
[quote]N írta:em is ránk írtam hogy öregek!!!!!!! Meghúzom a füledet!!

Ott a rím, öregek,füledet. :D
flóra 11
 
 


Köszi!!!!!!!!!!!! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Hová lettél Szilzi? Máris főzöl? Kép
flóra 11
 
 


Szívesen Zsuzsi! Kép
flóra 11
 
 


Lányok,elkellene mennem piacra,de valahogy semmi kedvem. Mit csináljak? Olyan jó itthon végre! Semmi kedvem kimenni ma a kuckóból!
flóra 11
 
 


Ha nem tart sokáig akkor mehetsz! Kapsz egy órát, elég lesz?

Kép
muzsuzska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?