Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

LEhet cstalkaozni a csapathoz? Julius elejere vagyok kiirva elso gyermekemmel, es mivel meg csak rovid ideje elek itt es amugy is videki vagyok, igen egyedul erzem magam.
remelm nem gond ha olvaslak Titeket es irok!
Szertenek nem befordulos mami lenni hanem kozossegbe jarni.....es ehhez szeretnek emberekkel ismerkedni!
Vendég
 


Szia anyjuk1 :) welcome in the club !!!
Merre laktok ? A julius eleje mar kozeledik, biztos izgulsz, en tavaly Julius 30-an hoztam vilagra a kislanyomat SOTE I.-en, te hol fogsz szulni ?


Csajok megint anyosnal vagyunk... kepzeljetek vegleg elkoltozot a pasitol ( inkab nemirom le hogy miert, de nagyon gaz) remelem sose latjuk tobbe azt az idiotat.

Bea merre vagytok ? jovoheten megyunk SKra de hetkoznap jaccoter ??

K.

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Karin, nagy öröm a plusszpénz, jó gyorsan el lehet költeni : ))) Jó, hogy férjed is otthon lesz, rugalmasan be tudjátok majd osztani, ki mikor dolgozik vagy Mirázik. A bölcsin én már túltettem magam, Emi imádja a nagyszüleit, úgyhogy biztos nem lesz gond!

Szilvi, mi újság veletek? Nagyon eltűntél!

Heni, édesek a dinnyés képek. Mi eddig csak sárgát adtunk Eminek, de a favorit nálunk a meggy!
Egyébként semmi különös nem történik, Emi megy egész nap meg sem áll, teszek majd rá kilóméterórát!

Anyjuk1, üdv nálunk! Jól bírod nagy pocakkal ezt a meleget? Melyik vidékről származol?

Jó hétvégét mindenkinek!
Zita

KépKép
tothzi
 
 

 
 

Hellosztok,

itt vagyok ragyogok:)
Zizi,
én meg pont Titeket hiányoltalak.
ezt a nagy meleget mi nem bírjuk, nem tudom ti hogy vagytok vele.Heni édik a képek, Barni nagyon cukor baba.

Képzeljétek, ma voltam benn a cégemnél,családi nap volt, volt egy kolléganőm aki most májusban beiratta a gyerekét bölcsibe, 2009 szeptemberére...3.kerületi bölcsiről van szó.itt Zuglóban ilyen nem volt, pedig megkérdeztem, remélem emiatt nem fogok lecsúszni a felvételről...

Anyjuk,
isten hozott, tavaly én is pocakos voltam ilyenkor-olyan mintha fényévekkel ezelőtt lett volna-Lénám június 29.-én született a Szt.Imrében.Hol fogsz szülni?Kisfiú, Kislány?Hogy fogják hívni?
Pihenj amennyit csak tudsz, bár én is visszamehetnék egy évet az időben, aludnék egy hétig:)

Karin, nagy szerencse, hogy a férjed is be tud majd segíteni, így már tényleg nem érdekes a bölcsi.Mi történt anyóspajtással?Nálunk anyós egész okés mostanában, após viszont nagyon gáz, most is megsértődött, mert megkértem ne vakuzza szénné a gyereket 5 perccel azután, hogy felébredt...vagy 10 percig fotózgatta, tökugyanabban a pozícióban.Az új digitális kameráját virította éppen. (Anyóssal ők elváltak vagy 20 éve, de együtt járnak gyereknézőbe mindíg, szerencsémre:))

erre megsértődött, hogy a világon mindenhol van vaku stb.erre mondtam neki, mit szólna, ha én mennék oda az ágyához közvetlenül ébredés után és vakuzgatnék.erre nem válaszolt:)csak Petinek panaszkodott telefonon.

remélem egy darabig nem jön, nagyon elegem van belőle, nagyon ordenáré.Anyóst folyamatosan különböző jelzőkkel illeti,hol ilyennel, hol olyannal, de ő nem szól vissza neki.Nem szeretem, ha valaki ilyen nyelvezetet használ, főleg, ha a gyerekem is ott van.

teszek majd fel én is képeket, de nem vagyok nagy spillere a képkicsinyítésnek, majd apjuk segít:)

Szomszédság kussol azóta is hál Istennek.)

Jó hétvégét, vsz mi kimegyünk a hajógyári szigetre, Gryllus Vilmos ad koncertet, Léna szereti a zenéjét, mindíg táncol rá :D
pirike74
 
 


Sziasztok,

Mit szóltok ehhez az időhöz? Remélem nem vmi óriási vihar van kitörőben, itt már egy ideje dörög az ég..

Anyjuk1, üdv itt! Én is csak pár hete találtam rá erre a fórumra, mindenki nagyon aranyos, úgyhogy nem bántam meg, h csatlakoztam :wink:
Ti merre laktok? Hogy bírod az utolsó heteket? Én aug 5-én szültem, és már a végén nagggyon morci voltam a melegtől….

Szilvi, a hajógyári szigetre ha mentek remélem jó időtök lesz! Nem csodálom, h Léna szereti Gryllus Vilmos dalait, szerintem nagyon klasszak! Mi is szeretjük, Barnabás is őrülten tudja rázni a fejét amikor a mesetv-n a Kárókatonát hallgatjuk :lol:
De jó, h nem csak én érzem úgy mintha röpülne az idő…vmelyik nap nézegettem a fiam pár hónapos képeit….nagyon rájuk csodálkoztam, pedig nem is olyan régen volt, de mégis..hihetetlenül repül az idő!

Szeretném kikérni a véleményetek.Ti milyen kötelezőn felüli oltásokat javasoltok, vagy a dokitok mit ajánlott? Feleslegesen nem szeretném a fiam vakcinákkal terhelni, de érdekelne a Ti véleményetek is. Az agyhártyagyulladás ellenit szeretném beadatni, de nem tudom, h pl a bárányhimlő elleni oltás mennyire jó, stb..

És még vmit akartam. Van itt vhol a környéken jó nyelvoktatás ahová gyerkőccel együtt lehet menni, mondjuk van gyerekmegőrzés, vagy esetleg vmi olyan foglalkozás ahol gyerekkel együtt lehet lenni és még vmi ragadna is rám…vmi olyasmi ahol a célközönség nem a baba, kisgyerek…nekem lenne rá szükségem.

Szép hétvégét Mindenkinek!
o.heni
 
 


Sziasztok!
Szilvi, mi sem bírjuk a meleget, már nagyban tervezzük a költözést, július elején megyünk. Szerintem ez a bölcsi lista nincs mindenhol, nekem is azt mindták a 2. kerületben, hogy jövőre újra kell jelentkezni.
Melyik Gryllus CD a legjobb? Én is akarok Eminek venni, eddig csak én kornyikáltam neki, meg ringatóra jártunk.

Képzeljétek, Emese 3 napig átaludta az éjszakát, este 8tól reggel 6ig, fogalmam sincs minek köszönhető. Aztán ma éjjel megvolt a bünti, belázasodott és egész éjjel fent voltunk, vagy 2 órát sírt szegény, nagyon ki vagyunk. Nem tudom mitől, először a hasára tippeltem,mert csomó meggyet befalt, de semmi jele a hasfájásnak. Remélem nem fordul durvábbra a dolog, egyelőre a Nurofen levitte a lázát.

Heni, a mi dokink azt mondta, ha korán közösségbe adod a gyerkőcöt, és bírod anyagilag, akkor érdemes minden oltást beadatni. Mi beadattuk a rotát és a menjugate-t is, a pneumo pedig azt hiszem ősztől ingyenes lesz, de mivel nem megy bölcsibe, ezen még elgondolkozhatunk, meg a bárányhimlőn is. A rotát nem bántam meg, többen is elkapták ismerős babák és volt aki kórházban kötött ki.

Én valahol láttam hirdetést, hogy az Örsön van gyerekmegőrzős nyelviskola, de már nem tudom hol ... Ennyi feles kapacitásod van, hogy a suli mellé még ezt is bevállalod? Irigyellek!

Üdv! Z

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok,

Zita, nincs fölös kapacitásom :( és még az energiám sem teng túl..sajnos. Viszont gondolnom kell a jövőre - most a munkahelyem megszűnik, úgyhogy nem lesz hová visszamennem :cry: így rögtön álláskereséssel kell kezdenem…és ma már mindenkinek több diplomája van, több nyelven beszél és ráadásul szemtelenül fiatal..én már ez utóbbi nem leszek, de legalább lesz két diplomám, viszont e mellé egy nyelvet végre tisztességesen meg kéne tanulnom, szóval ezért gondoltam, h ha vége a sulinak akkor legalább heti 1x vhová el kellene menni..A sulit is csak azért tudom csinálni, mert a szüleim segítségére számíthatok, ha nem így lenne biztos nem tudnám csinálni.
Most jól értem, h költöztök?? Hová mentek?
o.heni
 
 


Sziasztok!
Koszonom a szives fogadtatast:)
Morrol szarmazom, es most a kerepesi uton lakunk. Sajat kis lakasunk van, sajna csak masfel szobas, igy hosszu tavon nem tervezzul itt az eletunk, viszont jo, hogy fiatal hazaskent megsem kell albiznunk:)
Hat kimondottan orulok alehulesnek! Foleg mivel jovo heten szaladgalos hetem lesz, uh, labor, a vedono meg jon.
Az Uzsokiban fogok szulni, nem igazan szivbeli dontes, hanem eszbeli. Nincs kocsink, igy a legkozelebbi korhaz volt a legkezenfekvobb. De tulajdonkepp mar nem elmelkedem azon milyen lenne mashol. Oda jartam szulesfelkeszitore, a szulesznok szimpik, valasztott dokim meg nincs.
Kulfoldon kezdtem a terhessegem, es csak latogatoban voltam itthon, mikor jottek az elso gorcsok (14. het) igy jobbnak lattuk ha hazakoltozunk- kulfoldon nincs ilyen korultekinto, lelkiismeretes terhesgondozas- nem volt konnyu dontes, foleg mivel tudjuk itthon milyen nehez munkat talalni, en nem is tudtam mar elmenni dolgozni...de mindketten tudjuk, ferjemmel, hogy bar anyagilag nehezen elunk meg itthon, a gyermekunk egeszsegeert a legjobb dontest hoztuk meg.
Ugyanis a gorcsok egesz a 28ik hetig nem csokkentek, allandoan korhazba akartak zavarni- nem menetem:)- volt terhessegi cukrom, dietaztam, meg a vercsoportom is negativ- odakinnmeg nem neztek ellenanyagot...- szoval osszesegeben nem banjuk, hogy itthon varjuk a csoppseget, ha meg ugy adodik ki megyunk majd egyszer valahova.
Szerencsere ferjem talalt mnkat, bar ugye meg csak proban van, de bizunk a legjobbakban.
Hat roviden ennyi az elmult 8 honapunk tortenete:)
Nem tudjuk a nemet, mert igazan sosem latszott, de inkabb lany kategoriaba soroltak:)


Jo lesz hogy itt mar gyakorlott mamikkal tudok beszelgetni, biztos sok kerdesem lesz kezdo anyakent.....

Szep hetveget!
Es koszonom hogy befogadtok:)
Vendég
 


Sziasztok!

Zizi, remélem meggyógyult Emese, nem irigyelek az elmúlt éjszakáért, viszont az átaludt éjszakákért igen, én ne is tudom milyen az, Léna még sosem csinált olyat, a legjobb éjjel volt egy felkeléses, de mint tudjuk az átlag éjszakáink elég rosszak...Holott kap Viburcol kúpot és az USA-ból beszerzett homeopátiás szert, láthatóan kevés sikerrel..

[b]Heni,
[/b]nagyon jó hogy így előre gondolkodsz szerintem és szerencse, hogy a szüleid be tudnak segíteni Barnival.Egy nyelv legalább kell, nekem is az volt a szerencsém amikor hazajöttem 4 éve Mo-ra, hogy nagyon megy az angol, így szereztem meg 2 jó állást, jó fizetéssel. Most ha visszamegyek dolgozni kiváncsi leszek milyen feladatot adnak, mivel a konkrét csoportom mint olyan megszünt és mindenkit cégen belül helyeztek el.Meglátjuk mi lesz.

Anyjuk,
honnan jöttetek Mo-ra?Hogy érzed magad így a finisben?Hogy fogják hívni a babust?Szerintem az Uzsoki jó korház, jókat hallottam róla, a szülésznő a lényeg szerintem, most már rájöttem.

El kezdtem gondolkodni a második gyerek lehetőségén-persze csak gondolkodom, mert 4-5 év múlva szeretnénk elvileg, de az is lehet, hogy hamarabb, ha megoldódik ez az alváshelyzet Lénával, mert egyedül az tart vissza, nagyon kivagyok már.
most is 2 kolléganőmmel találkoztam pénteken, kb.egyidőben szültünk, mindkét gyerek tökjó alvó, és nem tudtam megmagyarázni az én gyerekem miért nem alszik.Elég lehangoló.


Karin
honnan szereztetek be mexikói kaját itthon?Van egy mexikói kajálda a körúton állítólag jó, még nem próbáltam.Amerikában a legjobb mexikóit San Diegoban ettem, vetekedett az igazi mexikói kajával.

Én Lénának a menjugatet adattam be illetve be fogom adatni a pneumot amikor ingyenes lesz.A menjugatet a 14.-kerületi önkormányzat fizeti a baba 1 éves koráig, érdeklődj a dokidnál!

Üdv, megyek főzni, apa sétáltatja az ördögfiókámat:)
pirike74
 
 


Sziasztok
ma vissza tertunk Mirka nagy oromere, sikitozot es rohogot amint meglatta a bejarati kaput, bar en a csunyasagatol sirva fakadnek, de hat gyerek meg :roll:

Zita hogy van Emi, nemvolt remelem mar laza. Az alvas az szuper lehet, hogy sikerult ? Amikor Mirka beteg volt en sem aludtam vele, szopizni sem akart, csak sirt es sirt, es attol meg jobban tele volt az orra, szoval mokuskerek...
Egyetlen egyszer aludta att a gyerekem az ejszakat es az pont a 30-ik szulinapomra volt november 13-an, , es en meg egyesz ejjel nemaludtam emiat., folyamatosan neztem hogy lelegzik e meg.... (tul faradt volt a lany, uyganis itt volt 3 napra az anyosom.....)


Heni - en eddig a rotat adadtam be, a tobbit augusztusban fogjuk. Igy beszeltuk meg a dokival. A baranyhimlot is mert en meg nemvoltam, ugyhogy emiat is. Szept. a pneumokok ellenit, es meg egyet beszeltunk meg, de nememlekszem mar mi volt.



Szilvi - www.netpincer.hu es ott az Azteca American Mexican Grill. Szerintem nagyon finom volt. Nekem a favorite San Francisco-ban volt, de a mexikoi baratnom konyhajat azt sem tudta feluberelni :))) Ez legalab hasonlitott ra
Bar en az indiai konyhat jobban szeretem, de a tortillanak ill. taco-sznak sem tudok sose nemet mondani.
Indiait azt az Indigo etterembol szoktam hozatni, de meg budara, ide mar nem (magas a szallitasi kolcseg). A volt munkahelyemen egy csomo indiai kollegam volt, es veluk jartam oda, a tulaj indiai es a szakacsok is, ezert tenyleg finom a kaja is. USA-ba az egyik kollegamhoz jartam neha vacsizni, meg nyaralni is voltam azota naluk (indiai hazaspar), de ha tobb idot toltottem volna naluk akkor sztm nem minusz 14 kiloval jovok haza hanem plusz 20-szal... montam is nemreg a fonoknek hogy kikene mennem a szoptatas utan egy ujjab projektre, mert sose mennek le a kilojaim... annyit mondot szeretettel varnak :lol: :lol: :lol:

Na mentem aludni, holnap mennem kell az irodaba, oktatast tartok, es meg nemtalaltam semmi normalisat amit folvehetnek...

jo ejt,

K

KépKép
karinca
 
 


Hello,

Karin, mi is imádjuk Petivel az indiai konyhát, és a Káma Szutrából illetve a Hahti étteremből szoktunk rendelni, mindkettő Pesten van a szállítási költség párszáz forint és indkettő nagyon finom, a Hahti kicsit olcsóbb, de ugyanolyan jó mint a Káma Szutra, az egy kicsit fancybb, oda érdemes elmenni vacsorázni, nagyon hangulatos.
Utoljára még terhesen voltunk ott, hej de régen volt!

Ezt a mexikóit ki fogom próbálni!

Hogy van Emese, rendbe jött? Remélem!
Az alvás nálunk a szokásos szívás, el sem tudom képzelni, hogy egyszer rendeb jön.
JÓéjt!

Sz
pirike74
 
 


pirike: tavaly aprilisban mentunk el Angliaba, majd okotberben Irorszagba.
Onnan ugy volt megyunk vissza Angliaba hatha ott jobb az ellatasmint Irbe, de vegul ez mar ugye nem valosult meg.
En is sok jot hallottam a korhazrol, bar epp tegnep ferjemnek egy anyuka mondta o vele senki nem foglalkozott, ra se neztek, csecsemosok nem segitettek, az orvos nem vegezte jol a munkajat....persze ferjem jol megijedt ettol. En meg nyugtatgattam, mert en tenyleg egesz friss hirekbol is csupa jot hallok.
remelme nem lesz gond!

HA valakinek esetleg van Uzsokis elmenye az azert elredekel:)


En mostanaban erzemmagam a legjoban. A masodik harmad volt a legnehezebb tele gorcsokkel, felelemmel, mostanaban energikusabb vagyok, nincs nagy pocim, igy nem is igen akadalyoz. Vannak mar joslok, meg nehany kiseb kellemetlenseg, de mivel tudom most mar nem sok van hatra, igy ezeket nem banom:)
Baboca ha lany Anna lesz, ha fiu MArco.


Jo ejt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Én megint átmentem zombi üzemmódba, 3 napja nem alszom, vagy négy? Somodi kint volt tegnap, azt mondja valami vírusos nyavaja lehet, 3 napos láz, mint ami Mirának is volt, ha jól emlékszem. Szóval ma már javulni kéne, még csak hőemelkedése van, de éjszaka szokott igazán felmenni. Emi csak cicivel a szájában alszik, vagy úgy se, esetleg a fotelban ülve a hasamon, szóval, nem sokat aludtam mostanság.
Remélem tényleg csak 3 napig tart és akkor ma vége!
Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok én is?

Már régen is néztem, hogy van ez a topik, csak úgy láttam, hogy a környékünkről nem igen írtok. Most meg megörültem! :D

Anyjuk
Mi is a Kerepesin lakunk! :D Ti hányba? Miénk is pici másfél szobás. Csak nem ti is itt valamelyik panelban laktok a 4-ből?
Kitartás az utsó hetekhez! Én is az Uzsokiban szültem, de azóta ugye kiemelt kórház lett és állítólag sokminden változott is, de a csecsemősök velem, ill. a szobatársaimmal is írtó rendesek voltak. Mindenben segítettek. Gondolom ők nem változtak. :wink:

Zita
Nem semmi bölcsi. Én is ki voltam akadva az itt az egyiken, mert bementem kérdezősködni, és nem engedték, hogy körbe nézzek. Na oda tuti nem íratom be a lányom. :evil:
Ha esetleg eszedbe jutna hol láttad a sulit az Örsön én is vevő lennék rá!

Fú, bocsika, hosszú lettem így elsőre. :oops: Megyek is altatni a lánykám. :wink:
lora7
 
 


Lora: a 78 aban lakunk.
Ennek orulok, hogy a csecsemosokrol jo velemnnyel vagy, en meg csak eggyel talalkoztam, aki az eloadast tartotta, de o nem volt az az igazan finom kozvetlen lanyka, viszont mindenki mas az osztalyrol aki eloadast tartott nagyon szimpi volt!
Vendég
 


Sziasztok,

Zizi, jobbulást kívánik nektek, a 3 napos láz nekünk is pont addig tartott, hűtőfürdőztünk meg minden,még hasmarsa is volt meg hányt... nem irigyellek,drukkolunk.
Anyjuk, sok jót hallottam az Uzsokiról, ma is találkoztam egy kismamával, áradozott a csecsemősnővérekről, tök segítőkészek.A Szt Imrében ahol szültem korántsem volt így, én úgymond felbéreltem egy nővért, kapott 5 ezret, de mindent megmutatott szoptatástól a fürdetésig és sokat figyelt ránk Lénával.Szerencse, hogy hazajöttetek Angliából, állítólag nincsenek a helyzet magaslatán terhességi vizsgálatok tekintetében, kevesebb is a kötelező vizsgálat, itt legalább azokkal minden rendben van.Kitartás ebben a melegben!

Lora, Isten hozott körünkben!

Üdv mindenkinek,mennem kell, csemetém hív
Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok,

Anyjuk, sajnálom, h nem volt felhőtlen a terhességed eleje, de a lényeg, h most már jól érzed magad! :D
Ha ilyen szégyenlős a csöppség akkor lehet, h tényleg leányzó lesz belőle! Nálunk anno az AFP utáni ultrahangon már egyértelmű volt, h pasi lesz. Viszont most arra is gondoltam, h ha a 2. babuval leszek terhes nem kérdezem meg a nemét, így még nagyobb lesz a meglepetés. Bár nekem szent meggyőződésem, h ha lesz kistesó az tuti fiú :lol:
Az uzsokiról én is csak jókat hallottam, én is ott szültem volna - mert éppen akkor volt ez a kórház mizéria, és mi ide tartozunk – de én sem ismertem az orvosokat, így találomra választottam egyet és elmentem a magánrendelésére. Nagyon kedves, segítőkész is volt a magánrendelésén, de aztán a kórházban egy rossz napját csíptem el, és ezt ott abban a pillanatban terhesen rosszul éltem meg, így úgy döntöttem, h nem maradok nála. Végül kb a 17. héten egy rendkívül figyelmes, lelkiismeretes dokihoz kerültem aki viszont a Péterfybe dolgozott, így ott szültem.
Ha jól tudom, most a hétvégén volt a baba-mama expo, voltál kint? Én még sose jártam ilyesmi rendezvényen, érdemes elmenni?

Szilvi, voltatok hétvégén a hajógyárin? Léna hogy van? Sajnálom ezeket a nem alvásokat, az orvos nem mond semmit??

Zita, Emi jobban van már?

Lora! Szia itt, nagyon helyes Brigó! Mesélj magatokról!

Velünk minden ok. Barnabás amióta tud állni azóta hosszabb idő az esti altatás is. Amikor már úgy érzem, h még pár perc és elmélyed, akkor hirtelen feltérdel majd odamászik az ágy háttámlájához és vigyorogva ácsorog, aztán leül, majd újra feláll, és ez megy jó sokáig..aztán elfárad és kidől :lol:
Az autósülést még mindig nem vettünk meg :oops: , pedig már szegény Barna teljesen kilóg a mostaniból...a suli bejezéséig adtam magunknak haladékot. Zita, köszi a linkeket, azóta jobban átnéztem. Már van konkrét elképzelés, csak Barnus nélkül nem merem megvenni, mindenképpen szeretném beleültetni, h milyen, így tuti vmi bababoltban fogjuk kiválasztani együtt és majd meglátjuk, h új v használt lesz a végén.
Köszönöm mindenkinek az oltás infókat! 2-án megyünk tanácsadásra, még a dokival is megbeszélem. Bár év végén már egyszer kérdeztem, h mit ajánl, akkor csak annyit mondott, h ha lány lenne akkor a méhnyakrák ellenit mindenképpen, de mivel pasi majd térjünk vissza rá fél év múlva. Na most eltelt az a fél év, kíváncsi leszek mit mond. Ti godnolkodtatok ezen a méhnyakrák elleni oltáson? Biztos vmi horror ára lehet, mert a doki annyit mondott, h ha kislány lesz a következő baba akkor már most kezdhetünk rá gyűjteni, ha be akarjuk adatni. :shock:

Szép estét! :)
o.heni
 
 


Sziasztok!

Barnabásnak sok boldog névnapot kívánunk, Isten éltesse sokáig!!!

Szeretettel,
Szilvi és Léna :lol: :lol:
pirike74
 
 


Sziasztok !!

Végre géphez jutottam én is ...

Nem jelentkeztem mert nagypapi befizetett minket egy nyaralásra balatonlelén és igy együtt voltunk pár napot...
Igaz nemvolt egész végig napsütés de ...sőt egyszer belecsapott a szállóba a villám(a hárítóba)elszállt minden a lift villany stb..káébeltv....

Hétfőn ellátogattunk Karincáékhoz és Kolos ugy elesett h felrepedt a szája ...du bevittem a sebészetre mert nagyon csunya volt és volt benne egy szilánk amit nemtudtam kiszedni... :cry: nemkívánom senkinek milyen rossz volt lefogni a gyereket h ellássák a sebet..
JA ÉS A MAGYAR EGÉZSÉGÜGYRŐL nem is beszélve...bejelentkeztem a betegírányítónál akik rossz helyre irtak be ezért a dr nem fogadott válltig azt állítva h nemjelentkeztem be és addig nemlátja el a gyereket...Mikor 3*!!!!!!!!mentem vissza több mint 1 ó állás utána a betegírányítokhoz és női mivoltomból kikelve órdíbálztam sikerült bejutnom....NO KOMMENT!!!!

Szia Anyjuk1 jó h bővül a csapat...én a Kútvölgyibe szültem de ésszel tudom jobb lenne az Uzsokiba mert közel van de a dr nem ismerem vagy nwem jókat hallottam remélem te +irsz majd és akkor én is itt szülőm majd a jővőbeli 2*babát

Kolos ma 2*kakilt a bilibe és nem pisilt a földre csak a bilibe!!!2 hete próbálkozunk de semmi erőltetéssel csak amikor én megyek akkor hívom és leül elém ésegyütt tesszük a dolgunkat :lol:

Hívatalos értesítést egyenlőre nemkaptam még a bölcsis felvételről de a munkahelyem már nagyon vár!!!!

Szeretnénk a Kolosnak biciklit venni de nem vmi kinait hiszen számítunk majd a másik gyerekre is jó lenne ha kibirná addig is...Öteletetek van h milyet érdemes venni?

Méhnyakrák elleni oltásról nekem az a véleményem h jó dolog de drága amit azzal lehet kiküszőbőlni h az ember rendszeresen elmegy majd szűrésre....


Mindenkit üdvőzlők és várom az ötleteket mikor egyen kerti parti nálunk !!!!!!!!!!!!!!!!!

Beáta

Kép
beataa
 
 


Sziasztok

Bea nagyon sajnalom Kolost ;(( es pont nalunk :(((
De nem ez volt az utolso serult az nap az udvarunkba :((

A szomszed akirol meseltem hgoy goromba velunk es ordibalt, hat megint jo kedveben volt es elob velem kezdet el kotozkodni es utana hivta a ferjemet (garazsban votl) hogy jojon haza hogy megoli stb stb...
soha senki nembeszetl velem olyan csunyan es lek...zot stbstb. eletembe nemhallotam ilyeneket magamrol :cry: ja es azt is fejemhez vagta hogy szlovakiai K. vagyok es orulhetek h MOn vagyok.... kozben a cegem telepitet ki ide. nem en akartam jonni magamtol. az hogy itt ismertem meg paromat az mar csak ezutan jott:(
na mindegy a ferjem amint haza ert a csavo megtamadta de mivel total reszeg volt a ferjem ugye lerantatta foldre. Csavonak megserult a feje es kiment a bokaja amit muteni kellet En kozben kihivtam a zsarukat, de sajnos mar csak akkor ertek oda amikor a csavot taxival bevittek a korhazba. Az osszes szomszed kint volt es latta mien goromba bunko es mielot haza ert a ferjem majdenm engem es megtamadot, es dobalta a szekeket az ajtonkba...

Mint egy rosz film :((( Miutan elmentek a rendorok, ossze pakoltunk es elindultunk a szuleimhez. A ferjem masnap vissza ment feljelenti ezt a marhat. Most van uton ide fele.

Nagyon gaz. soha tobbe nemakarok vissza menni arra a helyre!

Bea - megnezned majd legyszives hetfon hgoy fel e vettek Mirkat a bolcsibe ? majd sms-be leirom az egesz nevet, csak hogy tudjam. Ha fel is vennek akkor a kornyeken keresnenk lehet albit vagy nemtudom mi lesz igy. De egyellore szuleimnel maradunk.

Udv mindenkinek.

KépKép
karinca
 
 


Karinca !!!!!!!!!!!nagyon nagyon sajnálom....de rmélem a férfi a részeges fog eltünni onnan és nem ti ..természetesen megnézem neked a bölcsit csak kérlek a pontos nevet irjad fel(habár nemhiszem h sok Mira lenne a környéken!!!!

A rendőrők mit mondtak????Nehogy már Ti menjetek el.....
A fickó K zot le téged?Elég gáz...tudod meséltem h 3 hónapja én is kihívta,m a rendőrséget mert olyan albérlők jöttek a házba h csak na ..ők román vendégmunkások voltak és minden pénteken fizukor leitták magukat és balhéztak...2*szóltam 3* nekik mentem és hívtam a rendőrőket és a lakás tulajdonosát aki ügyvéd és megfenyegettem azóta elmentek.....
Ezzel csak azt akarom mondani h még mjindig Zugló jó környék csak szemét emberek mindig voltak és leszbnek függetlenűl a helytől...
Mondjuk az btény h ott nálatok mindenki egymás "szájában"VAN


de mibaja volt a férjeddel a fickónak?
Sajnálom ezt az egészert
Beáta

Kép
beataa
 
 


Bea fogalmam sincs, szerintem csak irigy es nempaszolt neki az autonk szine vagy nemtudom... na meg persze tudta hogy nemcsipjuk oket, egy bunko hulye es ugy is viselkedik es beszel.
Ha kint voltak nemmentem ki, foleg nem Miraval. Nemkell neki halgatni a karmokodasokat. Baratnoje sem mas... reggel seta elot mielot a taliztunk a jaccon nagyon csunyan kijabalt a kutyaja utan... tudod az a feher szorpamacs... Hat kell ezt egy kisbabanak halgatni ?
Es a legnagyob problemajuk az lehet velunk szerintem hogy nekunk laccolag jobban megy mint neki es nemulunk egesz nap az udvaron sorrel a kezunkbe.

A hulyek mindenhol vannak az igaz. de pld itt anyueknal sose volt ilyesmire pelda, es alig varom hogy csaladi hazunk legyen. Es ezentul jol megnezem hogy ki a szomszed. Itt ellunk os idok ota, nagymamam nagymamaja is itt lakot meg azeloti oseink is. Nagy butasag volt pont olyan helyen venni lakast ahol ugy van megoldva az udvar.

Azert akarok itt maradni anyueknal mert nemvarom meg mig urja bedurvul a helyzet. Inkab adjak el vegre a ketto lakassait es utana max. De az sem biztos. Lehet kiadjuk vagy nemtudom mi lesz. De mint irtam nemakarok mar vissza menni.

Ferjem feljelentette delutan ot, tudtunkal a csavo minket nem. Az ismeros ugyesz azt monta a baratnomnek (jogasz) hogy ebben az esetben ha fel is jelentene a ferjemet akkor is a szomszed ellen emelnenek vadat.
Kivancsi vagyok a fejlemenyekre, bar oszinten szolva legszivesseben elfelejtenem az egeszet.

Karin

KépKép
karinca
 
 


lehet h a korház tesz feljelentést vismeretlen tettes ellen ha 8 napon túl gyógyul a seb...

este majd jelentkezem most mennem kell

Kép
beataa
 
 


Az lehet, viszont a rendorok akik kijottek a tanuktol is megkerdeztek mi volt, es igazat adtak nekunk hogy O volt a tamado, orditozva varta az udvaron a ferjem hgoy gyere te kocsog megollek ... jelentet a korhaz barmit, kb 10en hallotak es lattak ezt... en meg mar kozbe hivtam a rendorseget akik direkt nemvettek fol, csak harmadszorra es akkor mar a ferjem pont megerkezet az udvarba.

KépKép
karinca
 
 


Karinca
Fú, nem semmi történet! Sajnos ilyen eberek mindenhol vannak.

Bea
Jó lehetett a Balcsin! Már én is mennék, de mi csak augusztusban megyünk nyaralni. Alig várom!
Sajnálom a kis Kolost!
Én az Uzsokiban szültem és teljesen meg voltam velük elégedve. A dokik is mind szimpatikusak voltak. (Najó, 1-et kivéve) Bár azóta sok az új doki is.

Anyjuk
Akkor mégsem lakunk olyan közel. :( Én az Örs túloldalán lakom a Füredi lakótelepen. Azért olyan messze sem! :)
Az én Brigim is nagyon szégyenlős volt, csak a 31. héten mutatta meg magát, tehát lehet tényleg lány lesz! :D

Heni
Brigi a kötelezőkön kívül a meningo oltást kapta meg. A zuglói önk. visszatérítette az árát, de csak ha 1 éves kor alatt kapja a pici. Brigó megkapta 2 nappal a szülinapja előtt és így elég volt egy oltás is.
A HPV oltáson még ráérek gondolkodni, mert 9 éves kortól javasolják (előbb nem is adják tudtommal) és addig még sokminden lehet. Most szeptembertől a Pneumot is beadatom neki, ha ingyenes lesz. A barihimlősön még gondolkodom, de azt max. mielőtt közösségbe megy.

Magunkról
Brigó márc. 17-én született normál szüléssel az Uzsokiban. Szerencsére a csecsemősök és az ottani védőnő sokat segített a szopiban, ill. az aggodalmak legyőzésében. Így még a mai napig is szopizik. (Bár néha már azt gondolom, hogy igazán leszokhatna :oops: , de igazi cicifüggő.)
Most ezerrel fogzik, most jönnek az első rágók. Emiatt nem alszik és éjjel nappal nyüszi. Egyébként jó kislány és alapesetben átalussza az éjszakát.
Rengeteget dumál és egyre több értelmes szót mond, emellett egy örökmozgó.

Szoktatok járni a városligeti óvodások kertjébe? Mi szoktunk, de jobb szeretek oda társasággal menni.

Bocsi, ha nem tudok mindennap jönni, de így nyáron sokat járunk ide-oda. Meghát nem tűri ha leülök a gép elé, max. ha alszik.
lora7
 
 


Sziasztok!
Huuu, Karin, ez döbbenet, hogy mik történtek nálatok! Nem csodálom, ha nem akarsz ide visszajönni, egész nap csak enne az ideg. Azért remélem Anyukádéknál van részetek kényeztetésben és kiheveritek a szörnyűségeket!

A szorgos nyelvtanulóknak! Eszembe jutott ma, és meg is nézztem, a Kismama újságban volt a hirdetés:
"Angol és német nyelvtanfolyam kismamáknak, ingyenes gyermekmegőrzéssel az Örs vezér térnél. Tel: 431-8630"
Sok sikert!

Nálunk már 5. napja dúl a 3 napos láz, holnap viszek pisi mintát a laborba. Ne tudjátok meg, milyen tortúra volt az amúgy is nyűgös babucira nejlonzacskót ragasztgatni! De sikerült!

Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


És BOLDOG NÉVNAPOT BARNUSNAK!!!!!

KépKép
tothzi
 
 


És komolyan, az a legfontosabb a dokinak, hogy a néhány hónapos kislány be legyen oltva méhnyakrák ellen? Na ne már!!!! Talán egyelőre a bárányhimlő meg az agyhártyagyulladás jobban érinti ezt a korosztályt!
Z

KépKép
tothzi
 
 


Hellosztok,

Karin nagyon sajnálom a történteket, teljesen együttérzek, nekünk is volt mostanában a falszomszéddal probléma, vagyis két kiscsajjal akik a lakásban tivornyáztak a bikáikkal éjjel-nappal.

Szerencsémre a fülükbe jutott, hogy fel akarom őket jelenteni azóta kussolnak.De így is gyomoridegem volt napokig, gondolom Te hogy érzed magadat, remélem megoldódik a dolog!Nem állapot, hogy félni kell a saját lakásodban, meg, hogy verekedni kell a szomszéddal!

Remélem hamar rendbejön a dolog.Férjed ügyi volt, hogy ellátta a faszi baját, gondolom nem volt választása, meg kellett védenie magát meg titeket.

Jóéjt, update-elj a helyzetről!

Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok!

Karin, döbbenet amit írtál! Teljesen megértelek, h nem kívánsz visszamenni, annyira elszomorít és felháborít, h ilyen nemnormális emberekkel kell együtt élni…irigykedés helyett inkább elmehetne dolgozni, nem sört vedelni!! de gondolom az ilyen embert segélyből mi tartjuk el (bocsi, most én nem :oops: , de más dolgozók) hihetetlen..és majd a végén még ő jön ki jól az egészből…annyira szomorú. Már máskor történt hasonló? És a szomszédokkal is ilyen ez a fickó?? Remélem hamarosan megoldódik, tényleg nagyon sajnálom!

Lányok, még nem írtam, de mi meg költözés előtt állunk. :( Aug1-vel anyuékhoz költözünk vidékre (későbbre terveztük, de aztán végül így alakult), ott vettünk egy családi házat, de beköltözés előtt rengeteg meló lesz rajta, így addig anyuéknál fogunk lakni…egyik szemem sír, a másik meg nevet..kicsit vegyesek az érzések. Már nagyon megszerettem itt lakni, de a józan ész döntött. A mostani lakás nem túl nagy, lassan kinőjjük, ráadásul itt semmi segítségem nincs, ha olyan helyre kell mennem ahová gyerkőccel nem tudok beállítani (suli, fogorvos, hivatal, bármi..) azt csak úgy tudom megoldani, h hazavisszük Barnust, v anyuék feljönnek..szóval elég körülményes. A másik ok pedig ha elkezdek dolgozni és megint vmi multihoz kerülök akkor ott mindenki tudja, h fél5-kor ha vége a munkaidőnek az ember csak úgy nem állhat fel a gép elől..ha meló van akkor vakulásig. És az oviból ha én nem tudom elhozni, akkor apa mégúgysem - ígyis örülhetek ha 7re hazaér, de az sem túl gyakori..így meg nyugodt leszek: mamiék elhozzák, kap meleg kaját, figyelnek rá, stb. Nem örök életű a döntésünk csak addig amíg a gyerekek ált. iskolások. :D Ott a faluban azért nagyjából mindenki ismer mindenkit, de sajnos ott is akadnak félőrültek…remélem mi nem akadunk össze velük..

Köszönjük a köszöntést! :D Sikerült Barna kapitánynak emlékezetes első névnapot varázsolni, délelőtt színházba vittük, nagyon tetszett neki, délután meg én vittem ki az állatkertbe, h apa tudjon készülni a vizsgájára. Estére teljesen kidőlt :lol:

Sziasztok
o.heni
 
 


És ha már nem lakunk itt, azért még jöhetek közétek? :roll:
o.heni
 
 


Sziasztok,

jobbulást Eminek, remélem hamar meggyógyul!!
Léna éjjel csak egyszer ébredt, egész fitten keltem, nem is tudtam hirtelen hol vagyok :D

Heni,
több orvosnál is voltunk,(gasztroenterológus,alváslabor stb) nem egyedi eset, hogy nem alszik a gyerek, rengeteg anyukával találkoztam, kiderült a mi esetünk abszolút normális.
én sem aludtam babaként az apja sem, sőt Peti még hiperaktív is volt kicsinek...szerencsénk van, hogy ennyivel megúsztuk:)
Léna most már megáll egyhelyben kapaszkodás nélkül, nagyon izgi, pár napja kezdte!
Végre hűvösebb az idő, azt se bánom, hogy sűrűbben esik, maradhatna így egy darabig.

Sziasztok!!
Szilvi Kép
pirike74
 
 


Sikerült feltölteni képeket legnagyobb megdöbbenésemre, eddig sosem ment
Lénocskával a Ligetben az autókiállításon májusbanKép :roll:
pirike74
 
 


Így utólag nézve, jó nagyok ezek a képek, bocsika:)))
pirike74
 
 


Sziasztok!

Karinca :nemtudom h olvastad e az sms.emet elmentem és megnéztemFELVETTÉK MIRÁT a bölcsibe ime itt az 1* ok h visszagyertek és elzavarjátok azt az alkoholista ffit!!!!

Gratulálok!!!

Éppen magos zsömle sütésbe fogtam és Kolos intenzíven részt vett benne amikor már jó volt a tészta megengedtem h ő is gyurja...habár kicsit mancsos lett a drága
Ciki vagy nem vciki vettem neki babakonyhát mert állandóan látja h én a konyhába vagyok (max szupi konyhafőnők v szakács lesz belőle ha nagy lesz)
Beáta

Kép
beataa
 
 


Sziasztok

Bea koszi szepen!! Hat meg gondolkozunk mi legyen, de en meg mindig ahoz hajlok hogy adjuk el azonnal a lakast. Medig varjunk ? amig ujra kidol nala a bili ? igy is eleg bajt okozot nekunk.
Na mindegy majd lesz valami.

Nemciki hogy babakonyha erdekli Kolost, sztm minden gyerkocot erdekli.
Pld az unokatesom keresztlanyanak csinalt fabol egy marha jo kis konyhat, sztm profib mint ami abba a lakasban van nekunk, hallod.
Es tok jo hogy erdekli. Majd sutoget nektek finomakat a Kolos is.
Hogy van a szaja ? Mar gyogyul remelem.

Zita hogy van Emese ? Remelem jobban van, ez sztm nem 3 napos laz, az tenyleg 3 napig tart es utana kipattog. Biztosan hamar megyogyul. Sok gyogyito puszit kuld Mira !!

Heni nemcsodalom h elkoltoztok. Mi is cs.hazat szeretnenk mar reg ota, lehet most itt az alkalom hogy belevagjunk. A multicegekkel pedig igazad van, en is egy ilyennek dolgozom, de mondjuk mar evek ota es tavaly tel ota csak home-office. Ez igy sokkal jobb kicsi mellet, most fel alasban, de nemsokara 8 ora lesz.
PS: miert ne johetnel ha elkotoztok ? :)))
utolagos boldog nevnapot Barninak!!!

Lora nememlekszem h udvozoltelek e volna, de most potolom. Picit zurosek a napjaink...Az en lanykam is szopi fuggo, de nagyon...

Szilvi - en mar nemis emlekszem mikor kelt fel Mirka csak 1x.... a mult ejszaka 7x volt ... ma mi lesz, kb 1.5 oraig probaltam elaltani de minidg felriadt es szopizni akart. ha meg nemszolgaltam ki eleg gyorsan akkor orditas volt. talan a fogai ? :(

Jo ejt mindenkinek, es Bea megegyszer koszi az infot!!

K

KépKép
karinca
 
 


cak egy gyors bekukkantás...
Este indulunk Siófokra ...apartmanokat rendezni cserkót befőzni=nem pihenés
Vár még a pakolás
Jó hétvégét mindenkinek...
Karinca:nem lehet h nem eléhg a Mirának a tejed aszért sír fel olyan sürün,vagy a foga természetesen...
B.

Kép
beataa
 
 


Karin,

csak a Jóisten tudja ilyenkor mi bajuk van, az egyszeri felkelések nálunk is csak félévente egyszer vannak, az átlagos felkelés,2 de inkább 3/éjszaka.

Mivel Mira már szilárdat is eszik, az a kérdés, hogy elég-e a tejed, is out of the question, lévén éjjel inkább megszomjaznak,vagy egyszerűen cicizni akarnak, a vacsora ki kell tartson reggelig.
Főleg ha állandóan cicizik, éhes biztos nem lehet.Jó húsban van Mira is, mint Léna, mégis hallottam már párszor a bölcs tanácsot okos ismerősöktől, hogy biztos éhes, azért kel fel éjjel.Na persze :lol:

A foga sajnos lehet, azok sajnos végig fogják kisérteni az éjszakákat kb.2 éves korig.Ha gondolod nézz utána a homeopátiás módszereknek,pl Chamomilla vagy Sedatif PC, azok bejönnek általában.

Üdv,
Szilvi
pirike74
 
 


Karinca
Köszi neked is a fogadtatást!
Hát lehet, hogy a fogai miatt ébred ennyiszer. Brigi is csak akkor kel fel ennyiszer, ha fogzik. (Sajnos mostanság állandóan) Egyébként már átalussza az éjszakát a szünetekben.

Pirike
Nagyon helyes Léna a képen! :D

Megyünk mi is hétvégézni. Ilyenkor itthon van apa is, így géphez csak ritkán jutok.
lora7
 
 


Sziasztok

mar gondolkoztam azon hogy lehet keves neki mar az anyatej, de tenyleg szepen gyarapodik es "jo husban" van. Ma ejszaka a 4x itan mar nemszamoltam, nagyon faradt vagyok. Foleg a munka miat is es ez a lakas sztory.. na mindegy.
Az a baj hogy nemnagyon akar mostansag szilard kajat. Finomabnal finomabbakat keszitek neki, de par kanal utan oda teszia kezet es kesz. nemkell. eldobja a kiskanalat. HOlnap csinalok neki ujra kezbe foghato fasiriozottat hatha jobban lecsuszik neki ha raghatja.

Bea szep hetveget Siofokon, mar amenyire lehhet... nedolgoz tul sokat azert, pihizzetek is.

K

KépKép
karinca
 
 


Hu egy ideje nem voltam, ez ahet zsufi volt.
Kedden voltam uh-n es igen lanyka a draga:)Ez mar eleg konkretnak tunt:) es meg is fordult. Aztan volt egy nagyon pcsek napom, egesz nap fetrengtem, hanyinger, nyomottsag....tegnap labor, meg ocsem koltoi estje. Ma meg dokihoz mentem mer a vizeletben magas volt a feherversejt es nem tudtam mi a csoda az. Doki szabin van, de a terhesgondozoban a nene azt mondta ez nem veszes, de ha megnyugtat megint menjek el laborba. adott beutalot.
Most hetvegen meg jon hugom itt lesz nalunk par napot:)
Legalabb nem leszek egyedul:)


Heni expon nem voltam, ferjem mondta menjek, de mindenunk megvan mar igy nem akartam.meg mivel csak a hetvegeink vannak amikor latjuk egymast, igy inkabb vele voltam.


Jesszus ezt a reszeges pasis sztorit rossz volt olvasni. Annyira durva!
Szornyu micsoda emberek vannak!



Mindenkinek jo hetveget!
Vendég
 


Sziasztok!
Hát nálunk még mindig betegség.... vizeletben nem volt semmi, mostmár 7 napos láznál tartunk. Az éjszakák katasztrófálisak, 1-2 órát alszik aztán 1-2 órát fent van és többnyire csak sír. Doki irt most fel antibiot, de várok még egy napot, hátha jobban lesz.

Anyjuk, gratula a kislányhoz! Felkészültél már lélekben a szülésre? Jártál vmilyen tanfolyamra? Apuka bent lesz? Hogyhoyg csak hétvégén találkoztok máshol dolgozik?

Karinca, kaja most persze nálunk se megy csak szopi egyfolytában. Néha egy kis alma vagy húsleves.

Szilvi, édes a kép rólatok! Jártok még játszóra? Mi ugyi most karanténban vagyunk, már nagyon unom ...

Üdv! ZIta

KépKép
tothzi
 
 


Kaptam egy kis szabad netezést páromtól! (Elment fürödni :lol: )

Zita
Jobbulást nektek!

Karinca
Nálunk tipikusan ezek a fogzás jelei. Nem eszik és nem alszik. Csak szopi, ill. valamiért a natur joghurtot v. kefirt szereti ilyenkor is. Kitartást! Mi használtuk a Chamomilla 15ch-t és a Viburcol kúpot is. (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem sok sikerrel) De valakinek beválik még a Dentinox krém is, csak Brigó nem hagyja, hogy a szájába nyúljak! Sőt, bele sem nézhetek!

Heni
Én tavaly voltam ezen a baba-mama expon, de nagy csalódás volt. Kb. fél óra alatt be lehetett járni, kérdezősködésekkel együtt max. 1 óra. Még szerencse, hogy kaptuk a jegyeket, mert egyébként még drága is volt. (1500Ft)

Anyjuk
Pont ma gondoltam rád, mert a játszón az egyik anyuka a napokban fog szülni az Uzsokiban. Remélem míg sorra kerülsz ki tudom faggatni, hogy mi van most ott! :wink: (ráadásul az én dokimnál :D) Megkérdezhetem, hogy te kinél fogsz?
lora7
 
 


Sziasztok,

Zizi, jobbulást kívánunk és kitartás!!Mivel viszed le a lázát, Emi hogy viseli, mit csináltok egész nap?

Mi járunk a játszóra,persze általában naponta kétszer is, ki kell fárasztani asszonykámat, napok óta megint sz...ok az éjszakáink, ki tudja most miért.Sedatif PC már nem működik, csak pár napig volt hatásos, most marad az imádkozás, hátha jobban alszik tőle.
Nappal is rettentő eleven, mint akinek Duracell elem van a popijába dugva :lol: Hál Istennek, hétvége van, apja majd kiviszi, tudok szusszanni egyet.

A babamama expo nagy csalódás volt nekünk is, én azt hittem a kismama expora megyünk be, ott derült ki , hogy rossz helyen járunk.Drága volt és semmi értelmeset nem találtunk, csak babakocsikat 250 ezerért, haha...
Jó hétvégét, Zizi gyógyuljatok meg!
Szilvi és Lénocska
pirike74
 
 


Sziasztok,

Karin, hogy csinálod Mirkának a fasírozottat? Nagyon tetszik az ötlet, Barnabás is imád kézből enni, de eddig kekszet, v répát, almát adtam neki így..leírod, h készíted?

Bea, nagyon szép időtök van, remélem jut idő pihenésre is! Gondolom Kolos mennyire élvezheti a Balcsit! Nagyon sajnálom ami Kolossal történt :( , hogy van, gyógyul már a sebe?

Anyjuk, rémes lehetett a „pocsék napod”, vmi olyat ettél, v mi történt, h olyan rosszul voltál egész nap?? Gratulálok a kis Annához! Szuper, h már mindennel kész vagytok, ill. h megvettetek minden szükséges dolgot! :)
A fehérvérsejt a vizeletben vmi gyulladásra utal, sajnos nekem gyakran van részem ilyesmiben (néha kiújul a hólyaghurutom), bár szerencsére se a terhesség alatt se utána eddig még nem jött elő.

Szilvi, nagyon örülünk a képeknek! Nagyon helyesek vagytok! Léna jó nagy baba, és nagyon vagány ahogy integet a babakocsiból! :D

Zita, hogy van Emi? Végülis el kellett kezdeni az antibiotikumot? Szegényke jól megszenved ezzel a lázzal.. :(

Nekem ma lesz az utolsó vizsgám, már kicsit untam így a végére, de most legalább szeptemberig le lesz tudva a dolog…

Szép hétvégét Mindenkinek!
o.heni
 
 


[quote="karinca"] írta:karinca

PS: koszi a tippet a kajaval, egeszben a fot repa es az edes burgonya bevalt, csinaltam neki hozza repas fasirozot feleseget is (fot repa+tojas sarga+gabona pehely+viz) ossze gyurtam es sutoben pici oliva olajon (Stahl Judit szerint egy gondolatnyi olajon megsutottem :) Csak nagyon kiszarodt, de azert kommogta es ragcsalta.


Heni itt a receptje, a baratnom pld tocsni felet is csinal, egy picike vajon megsuti a palacsintasutoben a masszat, persze barmi lehet benne amit a gyereknek szabad enni.
ha tudsz angl. nezd meg itt, egy csomo jo tippet talalsz, en pld a konvyet is megvettem (annabel karmel -babakonyha azthiszem a nave)
http://www.annabelkarmel.com/age-range/ ... nger_foods
http://wholesomebabyfood.com/Meals.htm

KépKép
karinca
 
 


Sziasztok!
Végre Emese meggyógyult, már péntek óta nincs láza, úgyhogy jó hogy nem adtam neki az antibiot! Enni még mindig nem nagyon eszik, a pocakja teljesen eltűnt.

KépKép
tothzi
 
 


Lázcsillapításra egyébként Nurofent adtam neki, de a végén már nagyon utálta, úgy kellett ebtrükközni a szájába. Viszont van már fülhőmérőnk, az elég jól bevált.
Nálunk is van fogzás, a Dentinox nálunk sem nyerő, igazából mindig talál valamit amit rágcsálhat, de még véletlenül sem a hűtőrágókákat ....
Karin, a fasírtot ki fogom próbálni, holnap megyek is piacra és beszerzem a hozzávalókat! Hátha nálunk is bejön! Most egyébként megint a kölesgolyó a kedvence, a kiflit eldobálja.

Van valaki, aki elkezdte Karinon kívül a biliztetést? Én most nyáron akartam, de kicsit elbizonytalanodtam, mert egy csomó helyen azt hallottam, hogy a túl korai, másfél-két éves kor előtti rászoktatás káros lehet a gyerkőcnek.

Üdv! Zita

KépKép
tothzi
 
 


Zita
Örülök, hogy jobban van végre Emese. :wink:
Én most vettem Briginek egy bilit, de igazából még nem akarom feltétlen rászoktatni, de a nyári melegben majd ha csupin lesz hagy ismerkedjen vele. Aztán még az is lehet, hogy rájön a technikára, ki tudja. :wink: Én nem hiszek ebben, hogy káros lehet, max. akkor ha nagyon erőlteted és bünteted emiatt, akkor lelkileg sérülhet. De ha ő is benne van... Egyébként anyu állítja, hogy mi (4en vagyunk tesók) 1,5 évesen már szobatiszták voltunk. :shock: (És nem érzem magam sérültnek :lol: ) Mindenesetre nálunk is a jövő nyár a célkitűzés.

Heni
Hogy sikerült az utsó vizsgád?
lora7
 
 


Sziasztok

Zita, super hogy Emi rendbe jott antibiotikumok nelkul, ugyesek vagytok!! remelem nemkell neki nurofent latnia egyhamar.
Emlekszem amikor kihuztam a porszivot Mira hosszu nathaja utan es beinditottam, sirva fakadt, de aztan latta hogy a foldet porszivozom es kacagni kezdett.

A bilizeshez - en nem eroltettem hogy uljon rajta es nemis buntetem ha nincs pipi/kaki.... ha van kedve ul rajta ha nincs akkor ugy sem ul ra. Tegnap este volt jo - kaki volt de pipit mar nemvarta meg es felalt, gondoltam biztosan kibirja mig felviszem az emeletre furodni, haaat nem, belepisitl a kezembe :)))
Ma meg a labai kozot beleeset a taviranyito a bilibe - persze pont a kakiba... :lol: :roll: ugyhogy vannak vicces tortenetek, de igazabol sztm maga Mira is mar tudja es jelzi hogy kakilnia kell, egy specialis nyoges hangal amit azelot nemszokot es akkor futunk bilizni. De neha ha tul faradt vagy almos nemis probalom raultetni.


Na legyetek jok,
k&M

KépKép
karinca
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?