Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sensie! Gratulálok ehhez a szép kislányhoz!!!! Állati jók a képek! Mi szerdán megyünk, remélem az én fiam is produkálja majd magát, eszek majd előtte egy kis csokit és iszom 1 pohár kólát. AZ mindig beválik - mármint felébreszti a gyerkőcöt! :lol:

Marek, nem csodálom, ha fáztál, nálunk nagyon lehült a levegő, éjjel is tökre fáztam. A lakás 1 pillanat alatt kihült :cry:
Mi augusztus végén megyünk lagziba :shock: , asszem Barbira hagyatkozom, és amíg ő bírja, addig leszek én is ott...az max. 21 óra :wink: apa mulasson, ha akar, de én a 32. héten már nemigen leszek odavaló :( . Amúgy nálunk én vagyok a mulatós, apa a csendesen vígadó típus, de most a lakodalom hallatán ki tudnék menekülni a világból...sok puccos ember, mindenki csinosabb, mint én, és feszengeni az étteremben is, plusz estére bedagad a lábunk stb... pocakosan azért nem egyszerű az élet...


Emmalena, ha lesz időd leírod nekem a só-liszt gyurma receptjét? Én is hallottam már róla, azt nem tudtam, hogy ennyira lakásbarát.
Én már régen száműztem a gyurmát az otthonunkból, mert minden tiszta ragacs volt már :twisted:
Plusz addig érdekelte Barbit, amíg az összeset kinyitotta és szétdobálta :roll: aztán jött a szőnyegbe taposás, amit még most is sikálok... Szóval, ha ez jobb, akko lehet, hogy én is bedobom magam - rossz idő esetén kell vmit játszani...

Andi
Kép
handrea75
 
 


Andi!

íme a titok::-)
Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg só, 3 dl víz, 3 kávéskanál étolaj, 2 kiskanál citromsav, és az ételfesték, vagy az ételarom.attól függően milyen színűt szertnél, lehet ételaromát is.Pla mandulaaroma szép zöldet csinál.
az összevalókat egy edénybe összeöntöd, és takaréklángon folyamatosan elkezded kavargatni.hamar sűrűsödik, kb 1 perc.mikor már nehezen tudod kevergetni, mert már szinte gyurmaállagú, akkoir még egy kicsit kell, kb 1 perc.akkor simán a konyhai munkalapra is kiöntheted, nem tesz kárt benne.és úgy mint a sima pogácsatésztát, elkezded átgyúrni.egészen addig, mig szép sima nem lesz.ez kb 3 perc.És kész is.Én azt javaslom, hogy egy adagot vegyél ketté, mert elég sok lesz.én egy adaból 2 féle színt csináltam, és még igy is elég sok...
sok sikert.Ha elkészítetted, írd meg, kiváncsi vagyok mit szólsz hozzá.

ja, az olaj miatt nem ragad a cucc, de ha már nem játszanak a gyerkőcök vele, akkor zacsekba rakd be a hűtőbe lakni, és 1-2 hónapig lehet játszani vele...
emmalena
 
 


Sziasztok!!

Emma!
Anyáknapjakor voltunk legutóbb anyósnál. Nem titkoltuk, csak nem mondtuk. Anyós nem kérdezett.... Most elárulta, h gyanús voltam neki, de nem akart zavarba hozni. Tegnap sikerült neki, mert ketesben voltunk, amikor rákérdezett nálam.
A gyümik tényleg finomak, csinálok a héten gyümilevest is. Olyan sokat hoztunk, h félek ránkrohad.... Én jobban bízom a kertben szedett gyümiben, mint a picaonvettben...


Ildi!
Nem voltam ideges, csak rosszul esett, h olyat feltételez, h nem szeretjük Ábelt. Pont az a félelmem, h kistesót nem fogom annyira szeretni, mint a fiamat. Mivel a férjem és köztem elég nagy a korkülönbség, anyós attól tart mi lesz velem és az unokáival, ha egyedül maradunk. Lehet, h csúnyán hangzik, de egy fiatalnál sincs garancia meddig él..... Amikor összekerültünk a férjemmel megegyeztünk, h két gyermeket szeretnénkés ezt el is mondtuk....

kb. 1 hete szinte csak gyümit eszem, nagyon jólesik, különösen lehűtve....

Lécci mutass majd képeket a babaholmikról! Úgy szeretem nézegetni!! :lol: MINDENKI MUTATHAT ÁM!!!!!!! :D

Nem tudom ismeritek-e az ALDI boltot. Nekünk anyóshoz útba esik és mindig benézünk. Tegnap is így tettünk. Kistesó kapott 4 bodyt, Ábel pedig 3 pólót. A bodyk 499ft/2db, a 3 póló pedig 1299ft volt. Szeintünk megérte és szuper a mínősége....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem volt nagy vásárlás, a kádat megvettük, csak nem a kéket, hanem fehéret, viszont a babarucik nagyon drágák voltak, úgyhogy kihagytuk.
Majd lefotózok egy pár rugit, ami már van, bár azok mind turiból vannak, de nagyon jók, így elnézve az árakat, lehet, hogy a nagy részét turiból szerzem be :roll:

Amúgy megvagyunk, beindultam a cseresznyére, a baba pedig szintén, ma össze-vissza rúgdos :D
Remélem mindenki megvan, most megyek pihizni, annyira nem vágyom a jövő hétre, melóra :x

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Na most van egy kis időm visszolvasni…először is mindenkinek köszi azóta is a gratulációkat! :)

Bettyna!
Aranyos az osztályod, és szép nagy pocakod van már! :)

Emmalena!
Utólag is boldog szülinapot neked! Én kérhetek egy kis cicit….hogy oldjuk meg? :D
Neked is nagy gratula a kiscsajhoz! :)

Szöszke!
Gratula a kissráchoz, nagyon ari a képen! :)

Nusildi!
Gratula a kiscsajhoz, ő is aranyos a képeken! Elfogadták végülis a plussz pénzt azért, h megnézzék rendesen vagy mi volt? Na mondtam én, hogy mostmár a lányok jönnek…rögtön 3 is. :D
Jó egyébként itthon, de kedden már sajnos megyek visza. :(
Mi is voltunk tegnap a Brendonban az uh után. Nagyon aranyos zenélők vannak, de én dobtam egy hátast az áruk láttán, így nekünk még nincs. Igaz minden annyi kb ott mint kint, de forintban sokkal szörnyűbb látni, na meg mennyi itt emellé a kereset….nagyon gáz! :? Anyukám vett neki egy piros tornacipőt, tudjátok, olyan mint a magasszárú Converse…én is olyat hordok kékben. :)
Utána mi átmentünk az Árkádba is, ott nyomtattuk ki a képeket a Media-ban, és bementünk a Kenguru boltba is…az olcsóbb, mint a Brendon, és nagyon édes színes rucik vannak. Sztem én majd ott fogok venni párat, kint alig vannak szinesek, 90%-ban kék-rózsaszín. :? Én nem nagyon szeretném talpig rózsaszínbe öltöztetni a lányomat…jó, lesz neki olyan is, de én főleg pirosat, narancsot, sárgát, zöldet szeretnék…meg farmer nacikat, ruhákat is, ami kék. Van már neki kis terepszínű ¾-es nacija jövő nyárra….kis vagány kiscsaj lesz! :D

Marek!
Szerinted a Rubint Réka tornában melyik részek lehetnek vezsélyesek? Én is szeretnék nagyon mozogni vmt, de amíg nem tudom mi a helyzet a méhszájjal, addig nem ertem eddig semmit csinálni…meg is látszik. :( Ha minden ok, én is RR-re gondoltam, de én is tudom, h állítólag nem jó…na most legyek okos. :?
Kedden megyek már vissza sajnos, úh nem sokáig vagyok itthon.
Csodálkozom, hogy fáztál miközben mindenkinek melege volt…én korábban izsonyat fázós voltam, de most már nem…állítólag ez a felfokozott vérkeringés miatt van.

Van vknek vm más ötlete, hogy melyik torna jó? Kizárólag dvd-re gondolok, elmenni már sajnos nincs iőm sehova. És még hétfőn-kedden gyorsan meg tudom venni, míg itt vagyok.

Ancsa!
Örülök, hogy már jobban vagy!

Lovaszkata!
Daddy is Norbi… :)

Zsuzsu!
Az első uh a Baross utcai volt…mehet a szégyen falra. Nem semmi az anyósod. :?

Handrea!
Ti is a 4D Genesisbe mentek vagy hova? Ha igen, ott van csoki, és egyből azzal kezdik a dolgot, hogy egyél egyet. :)

Na elköszönök, készül kint a grill husi, imádom! Fini görögsali hozzá, meg sültkrupli…egyik kedvenc kajám, és kint nem tudok enni ilyet. :) Meg húsleves is volt korábban…nyamm nyamm, hiányoznak nagyon a kaják, a kintieket utálom már. Sajnos ha főzök, az sem olyan…nem jók az alapanyagok. :?

Vigyázzatok magatokra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensie
A csaj akihez tornázni járok azt mondta, hogy a bemelegítésben lévő guggolás árthat esetleg. Az mondjuk csak két perc, helyette lehet mást csinálni, én mostanában úgy szoktam. A harmadik trimeszter gyakorlatait én sokkal jobban szeretem, van, hogy inkább azt csinálom. Álltólag kímélőbb, de szerintem az nem igaz... :?

marek
 
 


http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=53&t=1211

Ezt találtam! Ha valakinek sikerül róla bármit leszedni az szóljon! Én egy kissé béna vagyok hozzá, pedig a kismama jóga és a Pilates is érdekelne.
Viszont úgy néz ki, hogy Kállai Ildikó tornája meglesz még ma. Eddig még nem sikerült megszereznem, pedig állítólag jobb mint RR...

marek
 
 


Szép jó estét!

Sensi ....nagyon szupi hogy jól sikerült minden. Tök jó hogy ilyen elégedett vagy! :lol: Ritka a lelkes és lelkiismeretes uh-os doki. :D És az hogy 35 perces ..hát ez is ritka! :D Szépek a képek!Gratulálok! :lol:
Andi..a forró csoki is beindítja a babát. :wink: A cola tök egészségtelen!

Kismamatorna a neten is van sok. a Rubint Réka nem túl jó! Szép formás alakot csinál, de sokak szerint veszélyes! :roll:

Mindenki vigyázzon magára, puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kállai Ildikó tornája elég jó. Most csináltam végig. Szerintem bátran csinálhatjátok!

Képzeljétek, az egyik barátnőm 31 hetes. Befektették a kórházba, mert nagyon magas a vérnyomása és már a méhlepény sincs túl jó állapotban. Folyamatosan figyelik, remélhetőleg nem kell még megcsászározniuk egy pár hétig. Ami viszont nagyon nem megnyugtató (és ezt már korábban is hallottam), hogy ha megszületik a pici, akkor szinte biztos, hogy el kell vinni valahova, mert tele van a koraszülött osztály... :shock: :shock: :shock: Ez épp Kecskemét, de hasonló a helyzet Szegeden is.... :roll: REMEK! :evil:

Na megyek aludni, bár nem biztos, hogy sikerülni fog, mert egész délután aludtam.... :oops: Kissé fáradt voltam, és ilyenkor harapok, úgyhogy elkerül a család... :lol:

Ja, és a sok bulinak, lakodalomnak, lánybúcsúnak köszönhetően rengeteget híztam mostanában. Egyáltalán nem vagyok büszke magamra. Pedig szinte semmit nem nassolok, csoki helyett almát és biokölest szoktam enni... :roll: Csak ezek a hülye vacsorák ne lennének! Ott nem tudom visszafogni magam... :oops:

Jóccaka... :arrow:

marek
 
 


Zsuzsa!Durva anyosod miért ne szeretnétek Ábelt?Úgyan már emberek milliói nevelnek 2gyereket vagy többet kis korkülönbséggel te is megfogod oldani meg neki amúgy mi köze van hozzá?Neked tetszik a Judit név?Én tuti nem adnám még ha tetszene se :twisted: :twisted:

Sensi!Párod mit szól a kiscsajhoz?Én is annyi rózsaszin ruhát vettem,hogy most egy csomot vehetek újra de nem érdekel anniyra imádtam habos babosba öltöztetni :lol: :lol: Mi a vezeték nevetek?Csak a név miatt mondjuk Anna olyan sok van :roll:

Ildi!De jó,hogy meg van a kád!!!Brendonba iszonyat drágák a cucok én turizok és sokkal jobbak a turis ruhák jó van új is de sokkal könnyebben kijön a folt :wink: Boglárka is nagyon szép név :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sensi!

Nagyon szimpi ez az ultrahangos hely, amit írtál...most már oda mennék én is, de én elégedett voltam a Baross utcaival is (a magánrendelővel, nem a SOTÉval). Csak a 30 perchez képest rövidebb volt (20 perc).

RR torna: nekem is megvan, de a terhestornáját utoljára nem-terhesen csináltam, amikor még 20 kilóval több voltam a mostani tömegemnél...akkor tök jó volt. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Marek!
Köszi a tippeket.

Lovaszkata!
Köszi! :) Bocs, csak 30 perces a dvd, elnéztem. :)

Kata!
A név Ördög...ja én is mindenhol azt olvasom, h az Anna a leggyakoribb név, de én alig ismerek párat...meg egyébként sem érdekel. :) És még abszolút nem tudom mi lesz...nehéz lesz dönteni.

Szöszke!
Jó neked, ha nálad normális volt a csaj, és jó lett a minőség. Az én dvd-m 13, azaz 13 perces... :? :evil:

Na megyek aludni! Jóéjt!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!!

Kata!
A névválasztásba senki nem engedünk beleszólni. SZeretjük anyóst, de ez a mi dolgunk. Semmi bajom a Judit névvel, de eldöntöttük már a neveket. A Mi gyermekünk, miénk a döntés. Ábinál a férjem mondta, h döntsek Én, hiszen én küzdök meg Vele, de jobban szeretem a közös döntést. Nem volt vita. Most a fiúnevet a férjem döntötte el, nekem az Ármin tetszett, de engedtem. Nagyon szeretem a férjem :oops: :oops: :D

Én sem értem, h miért ne lennénk képesek szeretni több gyermeket, de vicces, h más anyós is ilyeneket feltételez. (egy barátnőm anyósa-anyja is ilyet feltételez, szóval nem egyedi).
Anyósnak csak mi vagyunk, egyszem fia.... vannak testvérei, de nem igazán jó a kapcsolatuk. Unatkozik.....

marek!
Drukkolok a barátnődnek, h huzza ki még pár hetet!!

Ildi!
Nekünk is sok turis holmink van. A kicsik hamar kinövik és nem teszik tönkre. Én nagyon szeretek bababörzére is járni. Bodyt csak ujat adok rá, és minden holmit átmosok, átvasalok a kicsinek.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok

remélem mindenki jól van :lol:
nálunk nagyon szomorkás az idő, egész hétvégén esett :roll: szerintem ma is fog :cry:

olyan jó nektek hogy már ennyien tudjátok a baba nemét :lol:
sajnos én még nem tudom :cry: pedig már nagyon-nagyon kiváncsi vagyok rá :oops:

17.-én megyek megint UH-ra,de amilyen szerencsém van, megint nem fog kiderülni :roll:

Jó pocaknövesztést mindenkinek :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Én egy 21 hetes kismama vok, okt.19-re várom a pici
Egy könyvbe olvastam (Dr.Jane MaDougall: Terhesség hétről hétre), hogy terhesség alatt kerülni kell a sajtevést, mert vetélést vagy halvaszületést okoznak :shock: Hallott vki erről vmit? Mert nagy sajtimádó vagyok és minden nap eszem is. Sztem elég hülyeségnek hangzik, de aztánb ki tudja..És ugyanezt irtak az előre csomagolt salátákról és a pástétomokról is. :roll:
babe.
 
 


szia Bebe!

Üdv a csapatban. Hát nem tudom, szerintem ez azért már túlzás.Azt még elfogadom, hogy nyers húsból készült ételeket nenagyon egyen a kismama, de az sem okoz vetélést...a sajtról meg aztán pláne nehéz elhinni.Én is sajtimádó vagyok, az előző terhességem alatt is ettem végig sajtot, mondjuk én ezt nem is olvastam.Még szerencse, az aelsőnél mindenki parásabb, mostaninál már sokkal lazább vagyok:-)
Tudod már a baba nemét?hol fogsz szülni?
emmalena
 
 


Sziasztok!
Most a mh-ről jelentkezem, nincs egy db ügyfél sem, az idő is elég fura, nagyon álmos is vagyok, nehezen indul a nap :?

Babe - üdv köztünk! Szerintem ez hülyeség!!! Az ömlesztett sajtokat kell kerülni és a penészes sajtokat, a többit lehet enni nyugodtan, egészséges is, finom is, tápláló is, szerintem edd nyugodtan, én pl. az Anikó sajtot szeretem és eszem többször!!! Annyi mindent leírnak és a fele se igaz.

Ancsa - türelem, megtudod majd, hogy fiú vagy lány, legalábbis előbb vagy utóbb :wink: Te a 18. hétben vagy, én a 20.-ban tudtam meg, szóval nyugi!!! Inkább pihenj, amúgy van valami fejlemény?

Kata - a kád nem volt drága, 6500 ft volt, de ha van törzsvásárlói kártyád, erre a termékre adnak 1500 pontot, amit levásárolhatsz, tehát 5 e ft volt, nem drága, mert a sima mezei kádak is majdnem ennyibe kerülnek, és ebben van hőmérő is :D
Örülök, hogy ennyien részesítitek előnyben a turit, a Brendonban tényleg drágák a babaruhák, bár szerintem nem csak ott, hétvégén a CORA-ban néztünk és hát sima mezei semmilyen kis rugi volt 1500-2000 ft, úgyhogy a héten ellátogatok a Háda nagy gyerekturijába a Keletihez, egy hatalmas bolt, csak bébi-gyerek rucikkal :lol: Biztos veszünk majd újakat is és kapunk is, de otthonra tökéletes lesz a használt is, főleg hogy sokan kapnak családtól-baráttól ruhákat, az is használt, nem? :wink:

Sensi - a pluszpénz az 3 e ft, ennyivel volt több, hogy genetikai szűrést is csináltak, tehát mindent lemértek, szívhangot hallgattak stb. és ez meghirdetett ár volt, tehát így kellett fizetni, de 15 e volt összesen és abban volt a dvd, a cd, kaptunk 3 kis fekete-fehér ajándék képet is és ugye a mérésekről hivatalos papírt. De a következő, ahová megyünk, az a 4D Genesis lesz, mert annyi szépet és jót hallottam-olvastam róla. Ez is nagyon jó itt a Kárpát u-ban, de megnézzük azt is.

Na most ennyit, írjatok, megyek melózni tovább :?

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szombathelyen fogok szülni. Sajnos a megyébe nem lehet fogadott orvosnal szülni, ill. a sajátodnal annál szülsz aki épp az ügyeletes..Egyik ismerősöm ki is fogott vmi bunkót, aki szabály szerüen leorditotta a fejét, h ne szenvedjen már annyit meg legyen halkabban :x Nem értem, az ilyen miért megy szülésznek...
De nekem hátha szerencsém lesz, és nappal szülök, mert mondta az orvosom, h ha napközbe indul meg a szülés akkor bejön a kórházba és levezeti ő.
A baba nemét még nem tudom, lassan bejelentkezek 4D-s UHra, remélem ott már sikerül megtudni, nagyon kiváncsi vagyok. Én kisfiút szeretnék:)De akkor sem esem kétségbe ha kislány lesz.
Ma megyek védőnőhöz rem. már csinálnak szívhangot, nektek mikor csináltak először? Aggódom is kicsit, mert 2 napja nem érzem a mozgását, és előtte 2 napig meg egyfolytában mocorgott...Tegnap még reggel éreztem kicsit, de ma még nem... :(
babe.
 
 


bebe

nekem még soha nem csinált a védőnő szívhangvizsgálatot.de az előző babánál, az előző védőnő sem.Úgy tűnik ez nem divat errefelé. Viszont a dokim mindig csinál.de amióta először éreztem, hogy mozog, utána minden nap éreztem többször is, ezért eddig még megúsztam az ilyen jellegű aggódást.Én mástól parázom, de ez így volt Ábelnél is.
Pl.én csak hason tudok aludni, ez mostanra úgy módosult, hogy félig hason, félig oldalt, egyik lábam kinyujtom, a másikat felhuzom.De mindig rettegek, hogy "összenyomom" a babát.Ábinál is ez volt, persze nem lett semmi baja.
emmalena
 
 


Ildi!Nem tudom itt mutattam-e de múltkor 3ezerért ezeket turtam Kép Meg még Zsófinak 2szoknyát és 3polot és nagyon édesek.

Babe!Üdv köztünk!!!Szerintem ez hülyeség egyél nyugodtan sajtot.A mocorgás miatt ne izgulj.Hány éves vagy?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


kata...jól tudsz turizni :lol: Külömben sokszor a használt kisbady jobb minőségű mint az új! :wink:
Én is turiztam már 3 darabot. Főleg angol kisruhák tetszenek, mert nagyon jó erős anyaguk van. :D
Bár ha lesz pénzem visszanézek a Kenguruba is, mert egy-két plüss rugit és kocsikabátot vennék. Legyen ünneplős is! :lol:
Most csak azért nem járok, mert az unokatesómtól fogunk örökölni, és megvárom mit kapok :wink:

Szerintetek milyen méretben nézzek majd bundazsákot? Mert ugye ősszel szülünk, és márciusig hideg van :? Vagy jobb a kocsizsák?
Vagy overál, mert azzal be tudod kötni a hozdozóba is?
Tapasztalt kismamik adjatok tanácsot! :roll: :D

Ti mertek venni 56-os vagy attól kissebb rucikat? Mi van ha eleve nagyobb babát szülünk? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Én biztosra tudom, h a védőnőm csinál, mert mikor legelőször voltam nála akkor az előttem lévő csajnak csinált, vagyis kihallatszott a váróba:)
Most nekem is alábbhagyott az aggodalmam, mert előbb mikor megsimogattam a pocim kaptam viszonzásul 3 rugast.. :D Hiába szép a terhesség ezek az aggódások nagyon rosszak tudnak lenni..
A legtöbb ruhát én is turkálóban vettem, amik újak azokat meg Ausztriába 2-3 E-ért. :lol:Innen csak 5km-re van a határ.
babe.
 
 


Sziasztok!

Emmalena! Köszönet a só-lisz gyurma receptért, bocsi, amióta rákérdeztem nem is tudtam jönni többet, úgyhogy asszem ma fogom elkészíteni, legalább apa nézheti a meccset nyugiban, amíg mi gyurmázunk....
Lányok, mi lesz velünk a köv. 3 hétben?! Férjeink teljes eufóriában :shock: , meccstől-meccsig léteznek.
Mondjuk én számítottam rá, minden második évben megtörténik ugyanaz...VB, majd 2 év múlva EB, aztán újabb röpke 2 év és VB megint... :roll: és közben is van mit bámulni, mert a Bajnokok Ligája nem hagy minket családi életet élni, egész télen azt meredik a pasik asszem szerdánként :x
Vagy csak az én férjem ilyen focimániás?! Nem is lenne ez baj, de gyakorlatilag hozzá sem tudunk szólni, illetve szólhatunk, csak ő nem válaszol :cry: mintha nem is hallaná :cry: vagy lehet, hogy nem is hallja? :?

Hello Babe! Üdv köztünk! Nekem a 16. hét óta minden alkalommal (azaz havonta 1X) meghallgatja a védőnő a baba szívhangját. Így gyakorlatilag 2 hetente kontroll alatt vagyunk, mert 2 héttel később pedig a havi orvosi vizsgálatra megyünk. Szóval mindenkihez 1X 1 hónapban, de azt 2 hetes csúszással... :x
Bocs, értelmesebben ma nem tudok fogalmazni :(
Plusz súlyt mér és vérnyoást, meg pisit vizsgál valami teszpapírral, hogy nincs -e benne sok cukor és fehérje. Kb. ennyi, de gondolom azért voltál már nála, mert ezek sztem mindenhol elvégzendő dolgok. Gyakorlatilag ez a dolga egy védőnőnek!!!

Képzeljétek, még mindig nem ült össze a kupaktanács név-ügyben, pedig már úgy szeretném nevén szólítani a fiamat, ha róla van szó!
Nem is magam, inkább Barbi miatt, mert a tapintatos :twisted: rokonok é sismerősök persze mindig tőle kérdezik, hogy "és, hogy fogják hívni a kistesót?" és persze ő is ott áll, és nem tud válaszolni...csak annyit, hogy kisfiú :? Szegénykém!!!
Szerdán megyünk mi is 4D-re, addigra úgy szeretném ezt megbeszélni apával!

Marek! Nem hiszem, hogy különösebben híznál, mert állandóan tornázol és lótsz-futsz egyfolytában :roll: Mi is vacsorázunk és én például semmit nem mozgok :( nem is vagyok erre büszke, de ez van...Akkor én mit szóljak?! A hasnövekedés nem hízás!!!!!!!!! Örülj, hogy pocakosodsz!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


18 éves vagyok...Gondolom sejtitek, h nem tervezett baba volt, de ennek ellenére nagyon örültem neki, és a barátom is (mostmár élettárs) ami azért meglepett( ő 22 éves, 2 éve vagyunk 1ütt).
babe.
 
 


Én az overál mellett vagyok, pontosan azért, mert azt a hordozóba is be lehet kötni, meg a kenguruba is. Még nagyobb korában is.Ábinak vettünk annak idején egy csípőgengurut, ami fél éves kortól van 2 éves korig. Addigra kinőtte a rendes kengurut, meg nézelődni akart, de nem tudott benne. És ha hideg van, ebbe a csípőkenguruba is bele lehet tenni overálostúl.szerintem praktikusabb.
emmalena
 
 


Sziasztok!
Mi pénteken voltunk a Baross utcában, a SOTE-val szemben: sajnos nekünk is rosszak a tapasztalataink. A 20 percből 17 lett (ami alapból nem zavarna, de ugyebár emiatt nem lett a 10900,-FT-ból 9.900,-...), ráadásul az UH-s nő olyan unott volt, hogy a mi lelkendezésünk is lefagyott a végére. Úgyhogy a következőt mi is máshol csináltatjuk.
Múlt héten voltam fogdokinál, akinek persze szóltam, hogy babás vagyok, és jó tanácsként azt mondta, hogy Kálcium forrásként inkább kemény sajtokat egyek, mert az jobb mint a tej (ami valószínűleg "kevesebb bocit is látott"...) :shock: Vastabletta helyett pedig vörös bogyós gyümölcsöket javasolt. Ez menni fog :)
Egyébként kaptunk sztetoszkópot is... hát, bélmozgáson kívül nem sokat hallunk, és persze az is az enyém. :?
Pusz,
A 22.hetes Macianyu és kisbocsa

macianyu
 
 


Szóval overál? És azt mekkorát nézzek? 62-est?
Bár tudom még réárek, és most amúgy se nagyon kapni, de olyan jó tervezgetni. :lol: Külömben meg lehet hogy azt is turizni fogok, mert elég drágák, nem?
A kocsizsákot meg azért dicsérték, főleg aki sokat sétál babkocsival annak praktikus, mert csak lehúzod a cibit, és kiveszed a babát, és ugyanígy vissza is tudod tenni, nem kell a lába bújtatásával kínlódni. :wink: :D

Andi..a foci miatt én is kivagyok! :twisted: Úgy utálom, és a párom meg szereti, mivel egy Tv van, ezért inkább elmegyek aludni! :(
Nem tudom hogy fogom ezt bírni 3 hétig! :(
A forma 1-et hamarabb megnézem! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


szerintem mindenképpen várd meg, hogy mekkorán fog születni a baba.Én azt javaslom, hogy pl overálból is egy számmal nagyobbat vegyél mit a mérete a babának, mert nagyon hamar kinövi, és egy tél alatt vehetsz 2 overált. a picit nagyobb meg kényelmesebb is, jobban tud benne mocorogni.Nálunk ez jött be. egyébjként a kisméretű overál nem annyira drága szerintem még ujonnan sem.
emmalena
 
 


Jó reggelt!
Kedves férjem felébresztett, hogy javítsak ki neki néhány (20 :shock: )dolgozatot! Kicsit mérges lettem hirtelen, főleg, hogy éjszaka megint nem tudtam aludni... Mondjuk ideje volt már felkelni, de akkor is...

Babe
Üdv itt! Egyébként mivel foglalkozol?
Sajtok - ez mekkora hülyeség! Csak a penészes sajtokat nem lehet enni, de azok se okoznak koraszülést!
Annyi baromságot lehet olvasni...lehet, hogy jobb azoknak, akik semminek nem néznek utána, úgy élnek ahogy előtte éltek, nem stresszelnek semmi hülyeségen? Belőlük nem lesznek ilyen paramamik! Na jó, inkább vagyok paramami, mint hogy miattam történjen valami baj!

LKata
Én nem vettem/veszek 56-nál kisebb cuccokat. Ha kell, majd apa elmegy és bevásárol, de attól tartok, nem lesz rá szükségünk...

Andi
Nálunk is fociláz van, de szerencsére gyógyítható. Viszont hónapok óta könyörgök, hogy csinálja meg Pató Pál a wifi (vagymi) rootert, erre szombaton reggel megcsinálta. Azt gondoltam megjavult a drága, de amikor tegnap bevonult a nappaliba laptoppal akkor láttam, hogy nem az én kedvemért szerelte meg, hanem az eb miatt. Így tud meccset nézni és dolgozni egyszerre... :roll:

Kata
De jó, hogy te tudsz turizni! Én ehhez béna vagyok. Mondjuk sajnos nekem semmit nem kell vennem a babának. Talán néhány csajszis cuccot azért kap, meg a babaszobán is szeretnék egy kicsit alakítani, azért, hogy érezzem, hogy az ő szobája is.... :cry:

Megyek, kezdek valamit magammal....nem lehet egész délelőtt hálóingben ülni....
:lol:

marek
 
 


Babe - nálunk sincs szívhangvizsgálat a védőnőnél, bár eddig még csak kétszer voltam nála, beszélt, kérdezett, mért vérnyomást és súlyt és ennyi.
Csinálj egy vonalzót, hogy tudjuk, hogy hol tartasz!
Jó fiatal vagy :lol: Bár az nem baj, szuper lehet fiatal anyukának lenni!

Kata - ügyi vagy, nagyon cukik a rucik, amúgy én is ilyen vagyok, valahogy érzékem van a turihoz, mindig találok jó dolgokat magamnak, remélem a babánál is így lesz! Szerintem holnap meló után el is megyek egy kis nézelődésre a turiba.

LKata - én veszek az 56-os méretből is legalább egy 8-10 db-ot, és persze a 62-esből is legalább ennyit, sőt, többet, max. felhajtom az ujját :wink: Néztem ilyen hálózsák szerű dolgot is a Brendonban, szükség van rá vajon?

Andi - jaja, nekem is párom végignézte a meccseket tegnap is :? Bár én addig neteztem és ettem :)
A nevekkel mi is így vagyunk, mert eddig a Glória Emma volt a favorit, viszont most a Boglárkára vagyok rákattanva, mert tündéri úgy becézni egy kislányt, hogy Bogi :lol: De még van időnk eldönteni, addig hívják babának, nem? :D
Én sajna ugyanannyit eszek és nem is mozgok, kéne az a Kálai Ildikó terhestorna nekem is, majd megnézem valahol és megveszem, a RR-t nem merem elkezdeni.

Macianyu - sajnálom, hogy neked is rossz tapasztalataid voltak 4D-vel kapcsolatban, mint Sensinek, ezek szerint a Baros u-ba nem ajánlatos menni :cry:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Hálózsákot nehogy a Brendonban vegyél!!! Tök jók szoktak lenni a Tesco-ban és sokkal olcsóbbak! Most valószínleg nem találsz, de ráérsz nyár végén is megvenni, amikor elkezdik árulni az őszi cuccokat. A Tesco babaruhái egyébként is tök jók és baromi olcsók. Érdemes megnézni! (legalábbis annak aki nem tud turizni)

marek
 
 


Marek - köszi az infót, megnézem majd mindenképp a Tesco-ban is, hallottam többfelől, hogy vannak olcsón rugdalózók és babarucik ott. A Brendonban iszonyatosan drágák voltak, láttam 5-6 e-ért is és fölötte :?

Lányok, két dolgot akartam kérdezni, az egyik, hogy az UH-on a nőci azt mondta, hogy hátrahajló a méhem, ez jelent valami gondot vagy jelenthet a későbbiekben???

A másik, folyás, nekem van két-három naponta sárgás, nem nagyon és nem darabos (bocsiiii), csak nem tudom, gond-e, kúpot meg ilyeneket nem szeretnék használni, mert nem zavaró, csak mégis, nektek van???

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


ildi!

persze, a folyás normális, minden kismamának van. Ábellel nekem a 3.trimeszterben olyan sok volt, hogy rendes betétet használtam már.és az sem volt kóros, csak zavaró.szóval semmi gond...
emmalena
 
 


Ildi
Semmi gondod nem lehet abból, hogy hátrahajló a méhed! Kriston Andrea tök sokat beszélt erről a tréningen. Mondta, hogy baromság, hogy ezzel stresszelik a nőket, mert hogy ehhez még hozzá szokták tenni, hogy nehezen fogsz miatta teherbe esni... Neked ezt nem mondták, mert már nem hitted volna el! :lol:
folyás: nekem néha olyan erős, hogy megijedek, hogy tuti a magzatvíz... nagyon durva, de állítólag normális...

marek
 
 


Sziasztok!

Régóta olvasgatom ezt a fórumot, de még most írok először. A kisbabámmal a 23. terhességi hétnél tartunk.Ez lesz a az 1. baba és már a párommal alig várjuk az október elejét. Eddigi UH szerint kislány, de biztosra még nem mondta egy orvos sem, mivel a "talán" és "úgy néz ki" mindig szerepelt a mondatban. Holnap megyek terheléses vércukorra, ami remélem rendben lesz!
Aki még nem vásárolgatott, annak talán megnyugtató, hogy még mi sem állunk sehogy, inkább nézelődünk és van egy listánk, amit be kell szereznünk, de lassan nekiállunk!C&A, Brendon, Zara már feltérképezve, de az őszi cuccok csak később jönnek.
A kisbabám mocorog és itt munka közben is tök jó, mikor érzem, hogy kapirgál...szerintem nagyon mozgékony...
Mindenkinek szép nyarat , szép napot és csak jó dolgokat kívánok!
dazsi
 
 


Idén érettségiztem volna, de a rosszullétek meg a vizsgálatok miatt sokat hiányoztam a suliból, ezért nem tudtam befejezni.Majd ha nagyobb lesz a baba, estin folytatom.
Nem sikerült felrakni a vonalzót..Vki eltudna magyarázni, h kell?

:) [/url]
babe.
 
 


Szia Dazsi!
Üdv a csapatban! Tök jó, hogy egyre többen vagyunk! :lol: Csinálj vonalzót!

marek
 
 


Dazsi
Fönn a segédleteknél tudod változtatni a profilod. Ott kell bemásolnod az aláíráshoz...asszem :roll: :oops: Remélem sikerül, bár nekem is nehezen ment!

marek
 
 


Sztem most sem lesz jó..

Kép
babe.
 
 


Lehet, h bekéne kapcsolni a HTML-t?
De hiába mentem rá, h legyen bekapcsolva, minden azt irja ki h HTML kikapcsolva...
babe.
 
 


babe.

Amit készítettél vonalzót, azt az aláíráshoz kell bemásolni és utána ne felejtsd el menteni a profilod, mert csak akkor lépnek életbe a változások!
És a PHP-ben kapott kódot illeszd be az aláíráshoz.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Csajok!vonalzónál a BBC kódót kell beilleszteni!!!

LKata!Szerintem se a Brendonba vegyél Tescko Auchanba is nagyon jók vannak és negyedébe se kerül mint a Brendonba.Én kaptam bundazsákot 62-68-as szerintem kell akkora ha nem akkor is a nagyba elfér a kicsibe nehéz bezsuszakolni.Én mindenből 62-től vezsek mert nem tudom mekkora lesz és a kicsiket ha nem tudom használni??Így a 62-es tuti jó lesz :D

Ildi!Nem lehet gond csak állítolag nehezen lesz az ember terhes a hátrahajló a méhe.Állítolag nekem is az mind a 2.gyerek hamar összejött.Nyugi ez nem gond.Sok az ügyfél?

Andi!Majd csak lesz neve a picinek.Képzeld nekünk már mióta meg van de néha Zsófi Ábelnek hívja pedig tudja,hogy Zsomobor lesz. :) Neked mik tetszenek?És Barbinak?Gondolom az Ő véleménye is számít :lol:

Dazsi!Üdv köztünk!!!Hol dolgozol?Mikorra várod?Vonalzót csinálsz?

Babe!És ősszel fogsz majd éretségizni vagy csak jövö májusba?Külön éltek a szülöktől?

Ma is voltam turiba most zsófi kapott töbet: Kép Ez Zsebié: Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Még nem élünk külön, mert barátom novemberben fejezi be a tanfolyamot, addig meg nem lenne pénz külön élni.Ha már munkahelye is lesz akkor megyünk...
Suliba csak akkor megyek vissza ha a baba már nagyobb lesz 1-2 éves, akkor már jobban rá lehet bizni vmelyik rokonra 7köznap délutánokra.Sztem..

Kép
babe.
 
 


kata84
Aranyosak a rucik :lol:

babe
Látom sikerült beillesztened a vonalzót :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Igen, a HTML kód helyett a másikat irtam be, és már jó is volt!

Kép
babe.
 
 


Ti miket vettetek már meg?
Nekünk már van babakocsi, meg rengeteg ruha, hálózsák.
Meg múlthéten kaptunk egy 2zsák plüssállatot :lol:
Múltkor mondta bnőm, h hülyeség még megvenni, m bármi történhet, meg a babona stb.
De egyszerre mindent megvenni elég drága lenne, de igy apránként nem vágja annyira földhöz az embert.Autósülésből pl kell 3 is :?

Kép
babe.
 
 


babe.

Én még a szó szoros értelmében semmit sem :roll:
majd a 7. hónap környékén.....

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


na, a vásárlással én sem állok sehogy, bár ábeltől a dolgok 99 százaléka megvan.Épp tegnap gondolkodtunk a férjemmel, hogy mi az amiről elfelejtkeztünk, mert az jött ki, hogy minden megvan.Esetleg egy pár uj csajszis ruha...rutinos kismamák!valami tipp, ami jól jöhet a másodiknál, de tuti nem gondoltunk rá?
:-)
emmalena
 
 


Marek- Köszi a vonalzós tanácsot, de én is annyira béna vagyok...
Addig eljutottam, hogy a babafalva.hu-n készítettem egy vonalzót, annak a kódjait elküldték nekem e-mailben. Utána, mit hova? Ha még van türelmetek segíteni ( gondolom páran már szenvedtek evvel ), légyszi írjátok meg, hogy kell!
Köszi!

dazsi
 
 


Sziasztok Babe és Dazsi!

Mi sem vettünk még semmit, ráadásul amim volt, azt is kölcsönadtam a baráti körnek és csak a felét kaptam vissza.... :(
Azért igyekszem észben tartani mit, kinek adok csakoylan kínos nekem hajkurászni.

DE!!!! Június 25-én a három legjobb barátnőmmel felvásároljuk Bécset :D :D :D
Négyünk közül hárman babát várunk, ketten októberben (17-én és 20-án!!!), másikunk szeptemberben (6-án) szül -elvileg! Jó, mi?
A negyedik lányzónak már van 2 kölke, a kisebbikkel egyszerre született (6 nap különbséggel!!) Barbi! Ilyen az élet!!! Ez egy immár 25 éves barátság, mert általános iskolába jártunk együtt, azóta is olyanok vagyunk,mint a csajok a Szex és New York-ból.

Szóval kihúzunk Bécsbe a H&M és egyéb áruházakba babás cuccokért, csak még az egyikünknek titkolózik a babája... Szerdán együtt megyünk 4D-re ott majd tuti kiderül, mert addig nézzük, amíg meg nem látjuk a kukit....(Ők is fiút szeretnének!)

Apropó! hajrá kukacosok! Teljes nőuralom lesz a fórumon?! Hol vannak a kisfiúk????
Jó lenne látni a táblázatot, de most ki is csinálja?

Andi
Kép
handrea75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?