Új privát üzeneted érkezett!

nekem még egyszer sem nézte meg a doktornő a méhszájamat pl. ezért jutott eszembe, hogy mostantól talán kellene. amúgy tökéletesen megbízok benne, csak nem tudom azt mikortól szokták nézni, ezért kérdeztem :)
nekem mindig a védőnő mér vérnyomást (a dokinő is ha találkozunk), súlyt, meg vizeletet.

Legközelebb megkérdezem a doktornőt, ha "nem akar" megvizsgálni :)

esküvő- nekünk múlt héten volt az 1. évfordulónk. és tényleg olyan mintha "csak egy papír" lenne, de mellette ott a szép emlék, és úgy érzem, hogy azért a kötelék is szorosabb. Pedig előtte is az volt, de most még jobban úgy érzem, hogy összetartozunk.

dytke
 
 


Manka!
Ha nem adjátok át a szülésznőnek szülés után rögtön a borítékot, akkor kérdezd meg, hogy melyik napokon van bent. (mondani fogja magától is) Biztosan meglátogat a 3-4 nap alatt amíg bent vagytok a kórházban, így akkor is tudsz hálálkodni. Én felhívtam telefonon amikor tudtam hogy bent van és átmentem a szülészetre. Ott adtam át neki a borítékot és köszöntem meg a segítségét. Nagyon nyíltan mennek ezek a dolgok, még csak el sem tette a borítékot úgy sétált tovább a szülészeten.

Kincsesi!
Nagyon drukkolunk a jövőhéthez!!!

Nóri!
Büfiztetni addig kell amíg szopik. (vagy cumisüvegből iszik)

Susy!
Nem vagytok lemaradva! Én is el voltam keseredve, mert Laura 6 hónapos koráig szinte semmit nem csinált. 10 hónaposan pedig egyedül ment. Ő egy ilyen típusú baba volt. Ezzel szemben Míra már 1 hetesen az oldalára fordult. Tegnap például jobb oldaláról átfordult a balra abszolút tudatosan. A gyerekorvosunk azt mondta, hogyha nem látja nem hiszi el. Ő meg egy ilyen baba...

Marcsi!
Gartulálok a nagy naphoz!!! Én is 7 hónapos terhesen mentem férjhez 2003-ban. 12 év után úgy döntöttünk, hogy most már időszerű lenne. :)

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


köszönöm a választ rozsaag..
Susy-szerintem is változó hogy mikor fordulnak meg a babak.Nekem a védőnő nagyon letolt hogy nem forog és nem tartja a fejét..Azóta usziba járunk és vettem egy könyvet ami 1hónapos kortól-1éves korig fejlesztő játék gyakorlatok vannak.Ajánlom mindenkinek: Anne Knecht-Boyer:Babamóka

Kép
nóri16
 
 

 
 

Sziasztok!

Hú, de él a topic! Örülök neki!

Szalamandra!

Fogfájás ellen tuti csodaszer a langyos kamillateával öblögetés, naponta akár többször is! És, ha bírod és ráteszed a filtert, amiből főzted a fájós részekre néhány percig, még gyorsabb a hatás! Biztos beválik, de menj csak el fogorvoshoz, én is holnap jelentkezem be, de semmi kedvem...

Pepitanna!

Szerncsém van! Van pár (3) doki a kórházban, aki a kismamáit nem gyötri a Honvéd kórházzal, hanem elküldi az ÁEK-ben a diabetológiai szakrendelésre, ahol is Tóth dr.-nő foglalkozik velünk! 2 hetente kell menni, havonta labor, soha nem kell várni, mert a saját aszisztense előre egyeztetett időpontban leveszi a vért, 10 percnél többet nem kell ott tölteni, úgyhogy tök jó! Az meg csak hab a tortán, hogy aznap rendel, amikor a dokim is, így nem kell külön bemászkálni hozzá, csak havonta 1x. Egyébként nálam sincs semmi gond, szerencsére!

Szülésznő: Szerintem nagyon fontos a saját, bár, amikor az 1., majd a 2. szülésemre készültem, még én sem így gondoltam! Az 1-nél meg sem fordult a fejemben a szülésznőválasztás gondolata, és a 2 műszak alatt sikerült is 4 nagyon kedves, empatikus szülésznőt kifognom. Az egyikük simán végigült mellettem 10 órát és nagyon tudta, hogy mikor mi esik jól, sokat segített, mindent elmondott stb. Reggel műszakváltás volt és bejött a köv. 2 ügyeletes szülésznő és először nagyon zavart a jelenlétük! Biztos kinevettek érte, de úgy éreztem, valahogy a szülésem intimitása sérült azzal, hogy idegenek léptek a szülőszobába! Egyébként olvastam is, hogy a szülés alatt a szülő nő más tudatállapotban van, és nem szereti ha ebben a helyzetben 2-3 embernél több veszi körül... De ettől függetlenül nagyon rendesek voltak Ők is, úgyhogy másodszorra sem választottam! Na, ezt nem kellett volna! A 2. szülésem sokkal gyorsabban ment, éjjel 1.40-kor csengettünk 2 perces fájásokkal, jó 5 percbe került, mire félálomban megjelent a szülésznő! Nem sok esélyt adott rá, hogy szülni fogunk, azt mondta, ha véletlen itt maradunk ráérek átöltözni! A szülőszoba kihalt volt, tök sötét mindenütt, én kapcsolgattam a lámpákat, még jó, hogy nem előszőr jártam ott! az ü. doki bő 3 ujjnyi méhszájat állapított meg, még jó, hogy már útközben hívtuk a dokimat, így már Ő is úton volt! A szülésznő elszúrta a beöntést, aztán meg a wc-n nyitogatta rám az ajtót, sürgetett stb.Fél órán belül beért a dokim is, burkot repesztett bő 4 ujjnyi méhszájnál, és mehettünk a szülőszobába ctg-re. Na, ekkor került elő a másik szülésznő is, együtt már tényleg rémesek voltak! Nem hitték el, hogy már tolófájásaim vannak 5 perc ctg után, aztán, mikor erősködtem, akkor megnézték, és jé, már látszott a babám feje! Na, akkor meg nem voltak hajlandóak szólni a dokimnak, aki a folyósón várt a ctg eredményére, a férjemnek kellett fölhívni, ha a szülésznőkön múlik, hát a dokim nélkül szülök! Szóval nem akarok belemenni a naturalisztikus részletekbe, de engem még így nem alázott meg senki, mint Ők ketten és ilyen kiszolgáltatottnak sem éreztem magam még soha! És nem kiabáltam, nagyon gyorsan szültem (3.03-kor léptünk be a szülőszobába, 3.21-kor megszületett a kisfiam), szóval lehet, hogy csak nem voltam szimpi, nem tudom. A hab a tortán meg az volt, hogy a 10/10-es Apgarral született kisfiamat fázik! felkiáltással elvitték pár perccel szülés után, nem maradhatott velem... Persze, gondolom, akkor a megfigyelés 2 órája alatt gyakrabban kellett volna ránk nyitni az ajtót! És ez a szülésznő még mindig ott van, sőt állandóan ott van a szülőszobán, mert bár a többiek 3 havonta forgó rendszerben hol a szülőszobán, hol a terhespatológián, hol a gyermekágyon vannak, Ő a szülőszobán van folyamatosan, úgyhogy nehéz lenne elkerülni! A 3. szülésemnél persze választottam szülésznőt és fantasztikus élmény volt az egész! Az 1. pillanattól, ahogy becsöngettem a szülőszobára, ahogy kinyílt az ajtó és mosolyogva ott állt a dokim és a szülésznőm, hát nagyon megnyugtató volt, hogy rajtuk kívűl senki sem fog hozzám nyúlni, és már ismertem Őket, bíztam bennük, az pedig adott egy plusz biztonságérzetet!
Szóval, én ezért választok most is...
Elnézést a többiektől, akik már ismerték ezt a történetet, de muszáj volt megint leírnom ahhoz, hogy érthető legyen, miért is fontos ez a dolog nekem annyira...

Márti
borossné becz márta
 
 


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


szia Márti, nekem nagyon jó, hogy leírtad, kicsit hezitáltam hogy válasszak-e szülésznőt, mert régi és új doki szerint is mindenki jó, de ezek alapján egyértelmű a döntés, köszönöm! És a "fogas" tanácsot is, megyek is ki teát főzni! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


dytke
Ma órákat töltöttem azzal, hogy a bőség zavarában válogassak a szőnyeg-ötletek között. De igen, én is magam tervezem varrni a rácsvédőt meg egy-egy ágyneműt a Picinek, már hónapok óta nyitott szemmel közlekedem a métárúboltokban 8) Már csak be kell avatni az anyagokat!
A vizsgálathoz még annyit fűznék hozzá, hogy az én dokim a 26. héten vizsgált meg legutóbb. Nem vágyom rá, de lehet hogy nyugodtabb lennék én is, ha tudnék méreteket... :roll: Más azt mondja, ha nincs panaszom - és hál' istennek, nincs - ne aggódjak. Igyekszem szót fogadni :wink:
marcsi
Gratula a hírtelen jött házassághoz! :lol:
Mazsolám születésének várható időpontja, pont az 1 éves házassági évfordulónk napja! Nagyon igyekszem alkalmazkodni! 8)
Márti
Köszönöm a részletes beszámolót a szülésznő-élményeidről!
Döbbenten és értetlenül állok a diabéteszes kismamák vizsgálati különbségei közt :evil: Nem értem az egész rendszert! Ott, a honvédben mindig mérik a vérnyomásom és kérdezik, hogy miért vagyok ideges... Felháborító a 4-5órás fölösleges várakozás és a háromszori sorbanállás... Erre csak azt mondják tágra nyílt szemmel, hogy nem rá érek?! Ezért vagyok táppénzen :x Na, nem dühöngök, hogy maradjon valami hétfőre is! :wink: :evil:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pepitanna!
Mi 6 napot csúsztunk az egy évehez képest, de nálunk Apa nagyon szerette volna, hogy Lilla legyen a házsassági évfordulós ajándék!

Én a honvédos cukros tortúrát bizti nem bírtam volna idegileg, én minden sorbaálláskor nagyon türelmetlen vagyok. :oops:

Lányok! Akinek aktuális, szerintem nézzen a hétvégre vészforgatókönyvként másik utat is a kórházhoz, mert nagyon durva lezárások lesznek a nemzeti vágta miatt. Drukkolunk, hogy senkinek ne akkor kelljen menni.

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


pepitanna - én ma megyek méteráru boltba anyagot venni :) Tele vagyok ötletekkel. Alig várom, hogy már otthon legyek (még 2 hetet dolgozok) és varrogassak :)

Akkor megnyugodtam a vizsgálat miatt, mert nekem sincs szerencsére semmi panaszom. De ezt mindig megkérdezi a doktornő, hogy van-e. Szóval gondolom akkor ezért nem vizsgál.

Márti - én sem döntöttem még szülésznő választás ügyben, de azt hiszem a te (sajnos) rossz tapasztalatod segít dönteni... Köszi, hogy megosztottad velünk.

dytke
 
 


Sziasztok!

A szülésznőválasztáshoz az én verzióm: első babámnál félidőben kiderült, hogy császárral szülhetek csak, így nem jött szóba a szülésznő, gondoltam, egy császárhoz nem kell. Csak akkor változtattam meg a véleményem, amikor a szülés előtti héten a dokim befektetett, és rám se nézett, se a szüléssel kapcsolatban nem volt túl empatikus. Jó lett volna valaki szakember mellettem még ha műtét, akkor is. Aztán orvost váltottam, kórházzal együtt, így kerültem ide. A mostani dokim sokkal empatikusabb, rendesebb, stb, de mivel felmerült a természetes szülés lehetősége, választottam szülésznőt. Éreztem, hogy szükségem lesz végig egy megbízható, empatikus segítségre, aki kiismer, segít, odafigyel, támogat, összeszed, ha kell. Végül nem volt sajnos rá szükség. Szóval én is választanék ismerve magamat. Én nagyon féltem a szüléstől, kellett, hogy legyen valaki, aki ráncbaszed, bíztat.

Büfiztetés: Villő mostanába kezd nagyon szépen egyenletesen enni, így alig büfizik, de azért büfiztetem. Már eszik kanalas gyümiket is néha, akkor nem kell büfiztetni, mert azt félig ülve eszi.

Játékok: eleinte úgyis csak néznek, úgyhogy bármi érdekes néznivaló megteszi, és érdemes megvárni, hogy a kedves babalátogatók mit hoznak, hogy ne legyen 3 egyforma játék. Aztán 1 hónapos korban meg ráértek olyan játékokat venni, ami valószínűleg tetszik majd neki. A játszószőnyeg tényleg jó, nekünk csak állványunk van, azzal tovább tudott játszani már ülve is Bene, és most Villő kezdi birtokba venni, fogdossa, rángatja a lógó játékokat. Most kezdi felfedezni a kezét és lassan a lábát, így most az a nagy játék :)

mtunde
 
 


Ajánlom mindenkinek (bár még csak mások tapasztalata alapján :) ) Deákné Bancsó Katalin - Anya taníts engem könyvét.

http://www.libri.hu/hu/book/csalad_es_s ... nits_engem

Eddig csak jót hallottam ról. Már meg is vettem én is.

dytke
 
 


Sziasztok!
Hú de jó sokat írtatok tegnap óta!

pepitanna, üdvözöllek én is "köztünk", még én is csak most jöttem nemrég! Ez a játszószőnyeg dolog nagyon jól hangzik, majd teszel fel képeket ha elkészült?

dytke, ugyanez a kérés, láthatunk majd képeket? az ötletek saját tervek alapján, vagy a neten nézelődtél? úgy irigyellek titeket, hogy ilyen ügyik vagytok! sajna az én kreativitásom minimális...

Marcsi! Nagy nagy gratula az esküvőhöz, biztosan nagyon szép emlék marad! Mi a párommal hét év után házasodtunk össze, és szept. 16-án lesz a két éves házassági évfordulónk, a baby pedig elvileg szept. 20-án érkezik. De mindezek mellett férjem szept. 26-án lesz harminc éves, úgyhogy sok sok évforduló és ünneplés lesz itten szeptemberben! :D A baby mindenképp ajándék lesz!

A szülésznős sztorik engem is az irányba mozdítottak, hogy lehet kéne egy fogadott, majd megbeszélem a dokival, mit javasol. Bár azt sok helyen lehet olvasni, hogy sokkal több múlik a szülésznőn, mint a dokin!

Susy! asszem a kismama újságban olvastam egy találó mondatot, hogy a babák tudják, mikor kell megfordulni, ülni, állni ...stb. szerintem sincs aggodalomra okod! Én is ismerek egy könyvet, az íróját sajna nem tudom, csak a címét: Anya, taníts engem! Már újszülött kortól vannak benne mindenféle masszírozások, tornagyakorlatok, játékok. én nagyon szeretem.

Képzeljétek, tegnap megleptek minket anyósék, 150 km-re laknak, de csak úgy elruccantak megnézni, és amikor anyós meglátott, bevágta, hogy teljesen fel van püffedve az arcom, meg a szám, és hogy biztos vizesedek!! Az érdekes az, hogy 24 hétbe léptünk, három kilót híztam eddig és még abszolút nem látom magamon, a vizesedés tüneteit. Nekem ez olyan de olyan rosszul esett, hogy ezt így bevágta!
Ki hogy volt ezzel a vizesedés dologgal? MIndenkit utolér? Hány hetes korban szokott előjönni?
Másik kérdésem, hogy lesz még genetikai uh valamikor? Hány hetesen?
kati23
 
 


dytke, pont egyszerre ment az írásunk, reklám az Anya, taníts engem könyvnek! :)
kati23
 
 


Sziasztok!

Hogy mit, mikor csinál a baba, tök alkati, tényleg! Az én fiaim pl. arról voltak ismeretesek, hogy mind3an képesek voltak legkésőbb 8! naposan hasról-hátra fordulni és ezt előadták szinte minden pelenkázáskor! A védőnő meg a gyerekorvos nem hitt a szemének, én a 3-nál már meg sem lepődtem... :lol: Nem rossz az általatok említett könyv sem, de aki tényleg jót akar, sok tuti képpel, nem szigorú tól-ig táblázatokkal, annak nagyon ajánlom Richard Wolfson könyveit ( Boldog baba;Boldog tipegők;Boldog gyermekek;Mire gondol a baba stb.), valamint Dorothy Einons: Csecsemőgondozás és kisgyermeknevelés és főleg a Tanulás kezdetei c. könyveit, ezek szerintem eszméletlen jók!
Ja, és ha már a könyveknél tartunk, akit éredekel a piros takaró háttere az feltétlenül olvassa el a Bába válaszol c. könyvet, tavaly adták ki újra! 1. babásoknak különösen, de én még most, a 4. várandósságnál is nagyon sok újat és érdekeset találok benne!

Márti
borossné becz márta
 
 


Lányok!
Mi alkalmazzuk az Anya taníts engem könyvet! sok jó ötlet van benne, de azért száz százalékosan nem működik! :lol:
Mi először szigorúan könyv szerint haladtunk, de aztán lemaradtunk. Mert pl. ha a gyereked nem mászik, mint az enyém - elég sok gyakorlatot nem tudsz megcsináltatni. :oops: Most már inkább csak szemezgetünk belőle. :D De azért jó fogodzó mit kell tudni egy gyereknek. Még én is várandósan vettem. :)
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kati - én általában neten nézelődöm, meg újságokban, meg megnézem mit lehet kapni, aztán a sok látott dolog alapján megszáll az ichlet és kitalálok valamit. De néha le is koppintok dolgokat :) Eddig a keresztfiamnak varrtam falvédőt, meg katicás hátizsákot (Praktikából) meg a barátaink gyerekeinek textil könyvet (nylonzacskóval, hogy csörögjön is), mostantól tök jó, hogy magunknak is varrhatok :) Ha már lesz készen valami, természetesen megmutatom, ha érdekel :)

Vizesedésről nem tudok nyilatkozni. Én így a 30. hét küszöbén (3 nappal kevesebbet számol a vonalzóm, nem tudom miért) nem vizesedek. Ez szerintem hajlam kérdése. Anyukám sem vizesedett egyikőnkkel sem.
Megértelek, hogy rosszul esett. Nemrég taglaltuk, hogy én azt útálom, mikor kolléganőim azt mondogatják folyton, hogy milyen kicsi a hasam. MOndja el egyszer, de minden alkalommal sopánkodjon, hogy jajj milyen kicsi. Én örülök neki, hogy nem nagy. Tegnap éppen azt kaptam két kolléganőmtől, hogy nem is hízok... Nem is értem. Egy kismamának elhízottnak kell lennie???? Hülyék az emberek. Ezeket elengedem a fülem mellett. Susytunder írta, hogy a nagymamája mondta, hogy Isten azért adott nekünk két fület, hogy az egyiken be, a másikon kimenjenek ezek a dolgok. Úgyhogy Te is engedd ki a másik füleden ezt a megjegyzést :)

dytke
 
 


Ildi - persze, nem minden gyerek fejlődik egyformán, ezért nem tudja mindenki minden feladatot mecsinálni a könyvből. Aki nekem ajánlotta, ők sem szigorúan haladnak, hanem ők is szemezgetnek belőle.
Márti - köszi a könyvajánlókat, menézem őket feltétlenül.

dytke
 
 


Szülésznő - mi felfogadtunk és bár még nem szültünk, különböző problémákkal és téves riasztásokkal már megjártuk párszor a szülőszobát (ma reggel is :cry: ) és mindannyiszor nagyon jó érzés volt, hogy ott volt a szülésznőnk (éppen ügyeletben), segített, megnyugtatott, ellátott jó tanácsokkal és egyáltalán nem idegenként bánt velem, ami nagyon jól esett, így bátran mondhatom, már csak ezért is megérte és persze bármikor hívhatom és kérdezhetem.

Beneildi - köszi a figyelmeztetést az útlezárásokkal kapcsolatban, csak azt nem tudom hol tudnék utána nézni, de majd böngészek a neten. Igaz itt lakunk a Lehel út közelében, de sose lehet tudni.........

Vizsgálat - nekem korán kinyílt a méhszáj (22 hét körül), így a dokim majdnem minden alkalommal megvizsgált, talán csak a 36. hetin nem, bár nem kellemes, de engem megnyugtatott, hogy folyamatosan tudtam mi helyzet, nyíltam-e tovább, főleg a még rázós időszakban, mert ugye most már bármikor jöhetne, de lehet végén még túlhordás lesz.

Vizesedés
- nekem az ujjaim voltak először, így gyűrűt már kb. 1,5 hónapja nem hordok, a lábaim pedig kb. 3 hete kezdtek dagadni, először csak nem jöttek fel a cipők, de ez nem volt látványos, viszont az elmúlt egy hétben már csúnya és csak egyetlen papucsot tudok felhúzni jelenleg, de már az is határeset. :cry: Az arcomon nem látom és mások sem, hogy dagadna, viszont nézem a torzulást, ami a babona szerint a szülés előjele.

Ha már a könyveknél tartunk, szeretnék felvetni egy témát, nem emlékszem volt-e már róla szó, tudom, hogy nagy port fog kavarni, nem ez a célom, csak szeretnék többféle álláspontot meghallgatni mielőtt eldöntöm, hogyan is tervezzem a dolgokat. Szóval Suttogó kontra Rahnschburg álláspont, azaz napirendre szoktatás vagy igény szerinti szoptatás. Mindenki mást mond, mást tart jónak. Mindkét könyv megvan, most akarok belekezdeni a Rahnscburg félébe.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Manka - akkor mi nagyon közel lakunk egymáshoz :) Mi a Szablocs utcában, még kb. 1 hónapig.

Kérdésedre szoptatással kapcsolatban nem tudok felelni, mert az első babát várjuk, de ismerősöktől többnyire az igény szerinti szoptatást hallom.

dytke
 
 


Dytke - akkor tényleg közel lakunk! :D

Ezt most találtam, akit még érint, nézzétek meg!

[url] http://www.vagta.hu/index.php?page=news&id_news=38
[/url] http://index.hu/kultur/showbiz/nm4476/

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Mankabi!

Én egyértelműen az igény szerinti szoptatás mellett érvelek, így 3 nagyon jól szopó baba anyukájaként! Az első babánál nem is tudom, mi lett volna, ha nem teszem legalább másfél óránként mellre! Vele nagyon megszenvedtünk a szopiért, de amikor már mindketten profik voltunk, a gyerekem magától beállt egy jól tartható, szinte percre kiszámolható napirendre, de ez persze csak akkor következett be, amikor már elég nagy volt a pocija ahhoz, hogy több órára elegendő tejet feltankoljon! :lol: Több ponton sem értek egyet a Suttogóval, egy újszülött babát max., csak idomítani lehet a napirendre, a természetes igénye a picinek ilyenkor még a testközelség, egyértelműen és bizonyítottan a testközelség fejleszti a legjobban az idegrendszerét, ráadásul, ha azt szeretnénk, hogy bízzon az Őt körülvevő világban és főleg bennünk, akkor igenis reagálnunk kell a sírására, minden jelzésére! Pár hét-hónap alatt nagyon jól megkülönböztethető, hogy mikor, miért sír, de boldog, kiegyensúlyozott baba akkor válik belőle, ha igényeire reagálva érzi a szeretetünket!
Szoptatáshoz szerintem a legjobb a Kismama : Szoptatás c. könyve, szerintem minden szoptatni akaró kismamának el kellene olvasnia, felkészít és sok dologban segít!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti - köszi a választ, most éppen ezt a könyvet olvasom! :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy a Rippl Rónai u-ban hol van a bejárat?

Köszi!

ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Sziasztok!

A Suttogót annak idején lelkesen olvastam, de ténlyeg nem betartható, ennél sokkal rugalmasabbnak kell lennie egy anyának. Ranschburg szemlélete ehhez nagyon tetszetős.

Az Anya taníts engem c könyv bevezetője kiakasztott (naponta fél óra "tanulás"), de az ötletekből mi is mazsoláztunk :) De ez is, mint minden alkati kérdés, de itt már a gyerek és az anya alkata is számol :)

mtunde
 
 


Ildi - a www.mavszuleszet.hu-n van térkép, hogy hol a bejárat. Amúgy nem lehe eltéveszteni. A Podmaniczky utcától kb. 100-150 m a mentőbeálló után van a személybejárat.

dytke
 
 


Ildi!

Jaj, ne haragudj, hogy még nem írtam! Úgy van, ahogy dytke írta, az az utca az, ami a kórház (az az épület, ahol a szülők iskolája is volt) és a doki rendelője között van! Elég nehéz a bejárati kapu, inkább a férjed nyissa ki! Amúgy hogy bírod az utolsó napokat?

Márti
borossné becz márta
 
 


manka

Én az igény szerinti szoptatás mellett vagyok, így 2 és fél hét után. :wink: Arra készülj fel, hogy ez fizikailag nagyon kimerítő lesz, én javaslom, hogy aludj egy ágyban a babával mindaddig, amíg össze nem szedsz annyi alvást, hogy már kipihentebbnek érzed magad.
Idomítani én se akarom a gyereket, és hogy hagyd sírni - na ahhoz olyan lélek kell, nekem minden porcikám tiltakozik ellene. Én most vetettem meg a Kismama Szoptatás c. könyvét, 1 nap alatt kiolvastam, és azt kell mondjam, ha szülés előtt olvastam volna, nem tudtak volna úgy elbizonytalanítani a kórházban, hogy mi a jó a babámnak. A lényeg: hagyatkozz a megérzésedre, amikor meglátod a babádat, tudni fogod, hogy nektek mi a jó. Figyelj a jelzéseire, meg fogod tanulni, hogy mire van szüksége, ne keseredj el, ha az első pár napban valami még nem megy, vedd úgy, hogy ezt is be kell gyakorolni! Ezt a könyvet 100%-ban szó szerint veheted!!!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


márti

Én is Tóth doktornőhöz jártam cukrosrendelésre, nagyon kedves volt, és szerintem elég alapos is. Engem is a Honvédba akartak terelni, amikor a terhespatológián voltam, de én maradtam a dokim tanácsánál, és saját szakállamra lementem a doktornő rendelésére, amivel nagyon meg voltam elégedve. Én már a terhespatológián hallottam egy kismamától, hogy milyen maratoni kezelés a honvédos, és hogy nem túl emberi. Nem bántam meg, hogy a MÁV-ban maradtam, semmi bajom nem lett belőle. A 6 hetes kontroll után mehetek megint terheléses cukorvizsgálatra, akkor kiderül, megmaradt a cukor. Remélem nem. Te csak diétázol, vagy inzulin is kell? Van egy topik itt a babaneten Várandósság>Diéta terhességi cukorbetegség miatt címszó alatt, oda írogattunk néhányan a tapasztalatainkról, ha érdekel.

Gabi

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Gabi!

Tóth dr-nő sajnos 1 hónapja beteg, most helyettesítik, de a helyettes főorvosnő a nyomába sem ér! Nem kell inzulin, eddig csak a 2. babámnál jött elő a cukorbetegség, sem a 3-nál, sem most eddig,bár oda kell figyelnem, mert épp most taposom a 24. hetet! A 9. héten csináltak ugyan egy terhelést, ami extrém rossz lett, de aztán lassan kiderült, hogy azért, mert akkor már 2 hete mindent kihánytam, a cukros löttyöt is csak nagy erőfeszítéssel bírtam bent tartani, a szervezetem meg nem tudott mit kezdeni a sok cukorral ezek után!
Viszont kérdeznék valamit! Lusti vagyok visszanézni, de szülés után Veled maradhatott a babád a megfigyelés alatt? Csak azért kérdem, mert hallottam, hogy ha cukorbeteg az anyuka, akkor elviszik esetleg a babát megfigyelni, nehogy hirtelen leessen szülés után a vércukorszintje! Nálatok ez hogy volt? Egyáltalán foglalkoztak külön a cukorbetegségeddel a szülés alatt illetve utána? Neked kellett inzulin?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kedden kell mennem a Máv kh. genetikai részlegére méhlepény biopsziára. Van ott vkinek ismerőse? Vagy volt már vkinek ilyen beavatkozása? Mik a tapasztalatok?

Nagyon köszönöm, nagyon félek! :?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timocska!

Nekem szerencsére nem volt ilyen vizsgálatom, de barátnőmnek igen. Annyit tudok, hogy fájdalmas a vizsgálat, és utána sokat (talán 2 hetet?) pihenni kell. Barátnőmet aznap többször meg is ultranangozták. Azt mondta, hogy nagyon rendesek voltak.
Szorítok, hogy nálatok is minden rendben legyen!!!!!!!!!!
Aztán jelentkezz majd, ha megvan az eredmény!

Szép napot!

dytke
 
 


Szomorúan olvasom, hogy van/lett volna más út is a cukrosság figyelésére... Katasztrófa a honvédben minden hétfő :evil: De hétről hétre avval vígasztalom magam, hogy már csak 9 - 8 - 7 alaklom a sikeres beteljesülésig :wink: Most már nem akarok váltani.
Tegnap előtt, írásaitokból kijegyzeteltem a könyvcímeket, hogy ha legközelebb könyvesboltban járok, utána nézzek. Valamiért külön kis cetlire került a Kismamák nagykönyve, így azt nem tettem be a noteszembe! Tegnap apuci kicsit később jött haza mint szokott, meglepivel a kezében :D :D :D Megvette nekem a könyvet! Isteni együtt lapozgatni! Kicsit tőletek is kaptam ezt az ajándékot :wink: Köszi Nektek!

Erről a vizsgálatról még nem hallottam, így segíteni sem tudok, de sok sikert és bátorságot hozzá!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Én kölcsön kaptam barátnőmtől ezt a könyvet. Tényleg jó, mi is együtt lapozgatjuk :)

dytke
 
 


Sziasztok!

Lányok már egyszer téma volt az Élet az anyaméhben című film. Most láttam az újságban, hogy
Vasárnap az NGC- n 12.00-kor Élet az anyaméhben
13.00- kor Élet az anyméhben- Ikrek


Ha valakit érdekel, most megnézheti.
További szép hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia Susytunder!

É már párszor láttam, de újra megnézem.
Köszi, hogy szóltál!!!

Nektek is szép hétvégét!

dytke
 
 


Sziasztok!
Pénteken voltunk oltáson és a doktornő megvizsgálta Laurát..Sajnos szívzörejt állapitott meg nála!!Ezért mennük kell kardiológia vizsgálatra!Tudtok erről a vizsgálatról vmit?Nagyon féltem őt :cry:
Jó hétvégét mindenkinek!!

Kép
nóri16
 
 


Timocska, Nóri!
Nem ismerem én sem ezeket a vizsgálatokat, így nem tudok segíteni!

Manka!
Mi az igény szerinti szopi pártján vagyunk.
A suttogót én olvastam, nekem nem tetszett, nem ment, nem menne - pedig Lilla jó, nyugodt baba.

Ranschburg könyvet nem olvastam, de biztos nem rossz, főleg ha az igény szerinti szopit pártolja. Én más munkáiból még az egyetemen tanultam, azok is érdekesek.

Drukkolunk ám nektek nagyon! :wink: :D :D Mi a 3. kórházba menésre szültünk. :lol:

jó hétvégét még mindenkinek, ILdi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nóri mi Benével voltunk téves riasztással kardiológián. EKG-t csináltak, meghallgatták, ha komolyabb gond lett volna, akkor még uh lett volna. A babának nem fájdalmas, nem ijesztő, stb. És mgé az is lehet, hoyg nálatok is téves a dolog. Pláne, ha eddgi nem tűnt fel!

mtunde
 
 


mtunde-köszönöm szépen a választ..Nagyon aggodom érte!Eddig nem vettem észre semmi jelt hogy baja lenne,remélem csak téves riasztás nálunk is!

Kép
nóri16
 
 


Dytke!
Köszi, csak meg fogjuk találni... :)

Márti!
Szerencsére jól bírjuk az utolsó napokat, még jó, hogy nem sokat kell már ebben a melegben kibírnunk. Néha a combomba nyilalnak a fájdalmak, de nem tudom ezek minek számítanak.

Manka!
Jó lenne összefutni! :)

Mindenkinek szép jövőhetet, ha hazajöttünk, jelentkezek!

Üdv: Ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Sziasztok!
Én is a Máv korházba fogok szülni két hónap múlva.Szeretnék szülésznőt választani,mert nekem fontos lenne,hogy gátvédelemmel tudjak szülni.Az orvosom mondott három nevet is akit javasolt. Kun Irén,Fazekas Zsuzsi,Olasz Andi. Kérlek titeket ha tudtok valami infót róluk segítsetek,mert az megkönnyítené a választásomat.
Előre is köszi:Erika
*erika*
 
 


Erika
én Fazekas Zsuzsinál szültem, igaz császárral, de csak jót tudok elmondani róla. A másik kettőt nem ismerem.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Erika!

Kunné Irént ne! Én szültem vele 1x, nem mondok semmit, kicsit feljebb elolvashatod, miket éltem át vele! Van a topicon olyan is, akinek előszőr a választott szülésznője volt, másodszorra viszont mást választott! Nekem addig eszembe sem jutott szülésznőt választani, amíg nem szültem vele...Persze lehet, hogy valakinek bejön a stílusa, de semmi empátián nem tudtam benne felfedezni!

Márti
borossné becz márta
 
 


erika

Én és rozsaag Fazekas Zsuzsánál szültünk 3 hete, mindketten gátvédelemmel (igaz, én repedtem egy kissé, de első szülés volt, és gondolom, ez benne van a pakliban). Nekem Zsuzsa nagyon szimpatikus volt, máskor is fordulnék hozzá, kedves, odafigyel rád, és mindent megtesz érted. A többieket nem ismerem, lehet, hogy ők is épp olyan jók. Akár azt is megteheted, hogy meglátogatod őket a szülőszobán, elbeszélgetsz velük, és utána döntesz.

Márti

Kösz az infót a doktornőről, jó tudni, mert akartam menni hozzá, ha letelik a 6 hét. Remélem addig meggyógyul.
Bár most szültem először, és nincs nagy összehasonlítási alapom, de szerintem semmiben sem történtek a dolgok másként, mint normál esetben. A babát a hasamra fektették, amikor kibújt, egy picit vártak a köldökzsinór elvágás előtt is, utána kb. 10 perc alatt lefürdették, megmérték, felöltöztették, és már hozta is apa vissza a szülőszobára. A megfigyelés alatt végig velünk volt, utána vitték el (k.1,5-2 órát volt velünk). Megkérdezték, hogy akarom-e még aznap megkapni (kb. du.5-fél 6 lehetett, amikor elvitték), én akartam, kb. este 8-9 körül hozták újra. Szóval, nem tudom, hogy nézték-e a vércukrát, de a születése után közvetlenül biztos nem.
Nekem a diétával teljesen karban volt tartva a cukrom, jók voltak a laborjaim is. Nem tudom, hogy ez számított-e.

manka és kincsesi - drukkolok nektek a finisben!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Erika!

Fazekas Zsuzsit én is csak ajánlani tudom. Nagyon rendes, odafigyel rád. Én a második babámat szültem, teljes gátvédelemmel. Nem repedtem, semmi bajom nem volt szülés után. Nagyon profin végezte a munkáját! Utána is többször meglátogatott az újszülött osztályon bennünket.
Kun Irént nem ismerem, csak láttam a szülőszobán és hallottam beszélgetni. Hát..., nem nagyon jött be a stílusa. Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy neked éppen ő kellene. Szerintem is meg kellene ismerkedned velük.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok! Nagyon köszi az infót,sokat segítettetek.
Üdv:Erika
*erika*
 
 


[quote="szfgabi"]
írta:
szfgabi
manka és kincsesi - drukkolok nektek a finisben!


És nekem?? :oops:
Na mind1! Drukk nélkül is menni fog! :roll:

(bocs, elegem van)
Vendég
 


Kriszta!

Na-na! Nem úszod meg drukk nélkül! Egyébként hogy vagytok? Jelek?

Márti
borossné becz márta
 
 


drága manka, kincsesi és jkriszta,

mindenkinek nagy drukk ebben a melegben! manka, azóta nem volt riasztás? kincsesi, melyik is lesz a nagy nap, kedd vagy szerda?
jkriszta, Te hogy érzed magad? látom, hogy már 38. hét, készülődik a baba vagy még nyugi van?

sziasztok, jó éjszakát!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Erika,
Kun Irént nem választanám, volt hozzá szerencsém... :?

Nagy pocakosoknak, mennek a drukkok :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?