Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy tűnik, a tegnapi monológommal kinyírtam a topicot, vagy ebben a dögmelegben mindenki punnyadozik! :roll: Iszonyatos már most a hőség, mi lesz júliusban????

Móni!
Tök helyesek a gyerkőcök a képeken! :) Lillus milyen morci, Botond pedig milyen vidám! :D :D

Lorca!
De jó most nektek! :) Mikor jöttök haza? Majd képeket ne felejts el csinálni! :)

Mazsi!
nincs éjszakai szopi? Ügyik vagytok! :) Következetes voltál vagy Lea már nem kérte?

Emőke!
Nem irigyellek a párod miatt. Én biztos nem bírnám ennyire nélküle, sokszor azért is düdögök, ha 6 körül nem ér haza! Azért egész nap kettesben egy örökmozgóval! :roll: Segítség?

Tegnap átdobozoltam Lillus játékait, és szinte majd egész délután azzal szórakozott, hogy ki-be mászkált a dobozokba, nem is kellett vele foglalkoznom! Lehet, hogy többször kellene dobozolni? :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


hahó!!!!!!!

hol van mindenki?
a játszin ilyen dög melegben nem lehettek... :lol: :wink:

Ditke
ha jó hűvös alkás akkor klassz,de a miénk már melegszik felfelé :twisted:
arról nem beszélve h a 4 fal között megzakkanok :oops: a strand pedig még nincs nyitva :x

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Timi
Drukkolunk továbbra is!!!

Sno
Én is már elég régóta olvasom Szirkát! :wink:

Sensi
Jó, hogy felraktad ezt az itatót, mert ilyen nekünk is van, de még nem használtuk, még régen kaptuk. Csak akkor még nem tudta Brigó megszívni és elfelejtettem. Most viszont tök jó, és nem folyik! :wink:

Nanica
Szegény Linus! Ez vajon kinőhető?

Emőke
Abszolút átérzem a rosszkedvedet, párom is most fogadott el egy állást. Így nyár végéig csak hétvégén látom, mert reggel 5-kor indul és csak késő este ér haza. :( Ez is szörnyű, de még mindig eltörpül a fél év mellett! :(

Mazsi
A medvefarmon megmentett macik és farkasok vannak. (És döglött fehér nyuszik. :() Azt hiszem a macikkal kezdték és csak később jöttek a farkasok. Ezért hívják így.
Az Emőkének írtak az egyik oka a rosszkedvemnek. A másik, meg hogy nem vesznek vissza a munkahelyemre. Sajnos esetemben jogilag jogos, de erkölcsileg persze nem. (Ezt ink. nem részletezném.) És nagyon megbántottak ezzel. Sőt, még lehet, hogy a bölcsi igénylő papírt sem írják alá, pedig azt legalább megígérték. :(
És van még 3. is. Sajnos a ki sem nőtt bölcs. fogamat is ki kéne húzni. Amivel az a baj, hogy a gyökere az ideg mellett van pont. Így megsérthetik véletlen és akkor akár örökre lezsibbadhat a fél arcom. És azt mondták, hogy nekem kell eldönteni, hogy vállalom-e. :? Köszi...
Amúgy már azért jobb a helyzet. Kezdek kilábalni a depiből. :)

Viszont végre vettünk egy szandit Briginek. Nehéz "szülés" volt! :lol: Mint kiderült 22-es méret kell, viszont a 21-esek voltak jók széltében. Briginek nagy keskeny lába van. :oops: Végül egy 22-es falcon szandi mellett döntöttünk, ami szépen illeszkedik a lábára és többé kevésbé megfelel a kritériumainknak. :D

Hol van mindenki???
Ria, mi van veletek?
És Panka, meggyógyult már Emili?
És még sorolhatnám...
lora7
 
 

 
 

Ja, én is akartam írni, hogy mi is megvettük Lillus szandiját, 19-es Falcon! :lol: :lol: :lol: A 20-as még nagy volt kicsit, a 19-es pedig most jó. Így lehet, hogy kell majd még egy.

Lora!
Basszus! Szemét munkahelyek!!! :evil: :evil:
A fogad fáj is? Vagy miből állapították meg? Azért gyanítom már vannak olyan jó technikák és szakorvosok, hogy meg tudják oldani anélkül is, hogy nagyobb bajt okoznának! Legalábbis remélem!

Orsi!
Sebi új szavai? :wink:

Mazsi!
Hogyhogy nálatok még nincs nyitva strand??

Hétvégén gyerektelen leszek, apósomék lestipistopizták Lillust. :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Brigi így aludt el tegnap du.: :lol:
Kép
Egyik kézbe a kutyus, másikba a jegesmaci és "lógalába". :lol:

Timi
Egyelőre nem fáj, de mivel csont alatt van, soha nem fog tudni kinőni, és tuti előbb-utóbb probléma lesz belőle. A dokik szerint... Egyelőre azt hiszem ezt elhalasztom, amíg össze nem szedem magam. Mert ha meg már begyullad, vagy más probléma lesz vele, gondolom még nehezebb lesz onnan kiszedni. :(
lora7
 
 


Sziasztok!

Most sikerült jönnöm,de nem merek írni,mert állandóan lefagy a gép.Állítólag hétfőn megcsinálják.Akkor igérem rendszeres leszek.

Laura sokat ügyködik és be se áll a szája. :lol: Most a legjobb szorakozása a fürdőbe a szekrényből a /körömlakkok,parfümök,testápolok..../pakolása hol egyik polcról a másikra,hol a kukába :?
Sajna minden napra valamelyik gyerköccel programom van,így olvasni is néha szoktam.

Timi
Nagyon sokat gondolok rád,főleg mivel nekem is ez nem régen volt és az emlékek azok nehezen múlnak,de szerintem ne izgulj,bizti jó lesz a végén az eredmény.

Látom írjátok a szandikat.Úgy néz ki Laurának is megérett a 19-es,de nem tudom hol vegyek.Esetleg a falcon vagy amelyik jobb cipő honlapját elküldenétek és megnézném ott,hogy nálunk lehet-e ilyen venni.
Bocsi hogy nem írok senkinek,de ha jó a gép bepótolom.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Hahó,
én ma munkahelyen, gyerektelenül :lol:

Brigi nagyon jópofa a képen, jó kényelmetlen lehet így ébredni.

Boldinak is 22-es Asso szandija van.
Meggyógyult, házi diagnózisom szerint 3 napos láza volt, a védőnő is megerősítette telefonon!

Ja, és fodrásznál volt! Nagyon vagány nyári frizurája van, kicsit katonás, oldalt, hátul majdnem kopasz, a tetején fickós borzos :lol: Igenigen, majd próbálok képet tenni róla.

Lora, nekem is van ilyen állapotú bölcsességfogam, csak én még el se mentem a dokihoz, majd ha már nagyon muszáj. Én tuti nem vállalnám be a helyedben csak ha már tényszerűen gáz van vele. Ezért nem is megyek oda, valahogy ha már elindult a folyamat akkor nehezebb kihátrálni.

Timo, ugye amint holnap megvan az eredmény írsz nekünk, nagyon fogjuk várni!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Dana
Sajnos én még nem találtam Falcon honlapot. :(
Remélem a gépetek már tényleg megjavul! :wink:

Ágiboldi
Nagyon kivi vagyok Boldi frizkójára! :D
Brigi nem így ébredt, mert megigazítottam. Alig tudtam a combocskáit kihúzni a rácsok közül. Szerencsére elég fáradt volt ahhoz, hogy egyből visszaaludjon. :lol:
lora7
 
 


vagyok újra,csak megetettem kis családomat :lol: (apa is hazaugrott ebédelni)

Sno/Timi
a leszoktatás egyszerűbben ment mint gondoltam :shock: tulképpen semmit nem csináltam csak a 23 körüli ébredésnél nem dugtam rögtön cicit a szájába ,hanem kivettem (merth ki kell vegyem akkor is ha csak félálomban szól h jöjjek...feláll a kiságy ajtó felőli végébe és ott várja h jövök-e) megringattam, puszi puszi és aludt tovább :lol: ha épp nem dolgoznak a fogai vagy nem fáj a pocija akkor nem is ébred(t)5-6nál előbb, tehát a 2. hajnali szopit ő maga iktatta ki :wink: Egy éjszaka kivételével (akkor együtt bőgtünk és apa altatta e végül, de ezt lehet h írtam :oops: ) nem is kérte a cicit.
így most reggel amikor felébred ill este elalváshoz szopizik.

a 23 körüli ébredés vmiért egyenlőre megmaradt de legalább vissza tudom simán altatni :lol:

apa nevő csodafegyver tehát nem is volt olyan sokx bevetésen :roll: az esetleges éjszakai ébredések és visszaaltatások pedig továbbra is az én reszortom :?

Timi
dobozolás :lol:

szorítok a holnap miatt én is...

Lora
ez a fogas dolog nem hangzik túl jól :? voltál több dokinál is? tuti nincs egy ügyes kezű profi aki bevállalna?
én azt sem értem ha nincs vele semmi gond miért kellene kivenni? :shock: nem lehet h ha nem piszkálják ott marad? :lol: :wink:

munkahely:én is állást keresek :wink: tegnap küldtem el épp a fejvadászoknak az önéletrajzomat...

Te mikor akartál visszamenni?

szandi
Leának ebben is izzad a lába :shock:

Timi
csak jún 1-én nyitnak... :cry: tegnap azért délután pancsoltunk egyet a tavalyi topikos egyenmedencénkben :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


:lol: :lol: :lol: mármint Leát vettem ki a kiságyból :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!

Minden érdeklődést köszönök. :D
Szóval mazsi, ditke, timo és mmónika

Apa Afganisztánba megy. :evil: Nem harcolni de azért vannak veszélyei. Én bizakodom mivel most is van kint egy haverja meg az előző fél évben is volt, és velük is minden rendben. Azért mondjuk pl. Németországnak jobban örülnék.

Segítségem nem igazán van anyukám dolgozik így vele csak hétvégén szoktam találkozni, oda is mi megyünk.
Van két szomszédom akivel valamennyire összejárunk, ha nagyon muszáj lenne rájuk bízhatnám Lilit de csak napközben. Babysitteren még nem gondolkodtam az csak ismerős által ajánlott jöhetne szóba. Meg aztán majdhogynem minek. Jórészt gyerekes ismerőseim vannak akiknél ugyanúgy nehézkes a kimozdulás, meg úgy el van mindenki manapság a maga kis életével. Vagy csak nálunk nem összetartó a társaság?
Zenebölcsibe szoktunk járni, meg ismerős anyukákkal sétálunk együtt.
Játszótér helyzet a környéken katasztrófális. A központban lakunk és pl. nincs egy babahinta sehol. Csak bő fél óra sétára.(gyors tempóban :lol: )

mazsi

Vadaspark jól hangzik csak messze vagyunk tőle, vezetni meg nem szoktam.(nem merek :oops: ) Meg most szerintem nagyon meleg van.
Tök jó hogy együtt tudtok ebédelni.

ditke

Szép nagy legény Tomi. Az oltást mindig ilyen jól viseli vagy ez most kivételes volt?
Vezető Tomi :lol: :lol: (lehet hogy megvan a jövő Hamiltonja?)

mmónika

Motorelvevés nagyon jó ötlet, én nem is gondoltam rá.(bár még nem aktuális)
Botond szülinapos? Ha igen akkor boldog szülinapot neki.

Többiek, ti is megoszthatnátok hogy mit szabad és mit nem nálatok.
Szóval körkérdés: Kinél mivel lehet kihúzni a gyufát?

lora

Munkahelyet sajnálom én is. Azért ez szemétség a részükről.

timo

Van már vmi hétvégi terv?
Kicsit irígykedem hogy van lehetőséged Lillus nélkül lenni és el is tudod engedni.

Lili már megint felkelt 1 és negyed óra után. :evil: Mostanában ennyi a napközbeni adag.
Tiszta víz a haja szegénynek.

Kép
emoke27
 
 


Emőke
Lea is max 1,5 órát alszik napközben :lol: meg lehet szokni...meleg :twisted: Lea egy pelusban flangál a lakásban mert már 26-27 °C van a szobájában...

én is elővettem a bikinimet...háááát :oops:

fél óra séta sztem nem olyan gáz,addig is megy az idő :wink:

Vadasparkot azért gondoltuk reggelre mert akkor még nincs olyan meleg és max 2 órát maradunk...
De Te tudod :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!

Mi megjártuk a kórházat:(Emili vasánap estére nagyon összecsinálta magát, még a zoknijában is áltt a kaki:(Reggel kihányta a tápit, így mentünk is.Kapott infúziót, amitől sokkal jobban lett.Diétázik még, de már nem megy a hsa, nem hány.Tegnap este engedtek ki, de papíron még bent vagyunk.Én is ott aludtam vele természetesenDe a Kenézy kórház....:(hát elég lepukant, iylet a balkáni híradásokban látni:(
De a nővérek rendesek voltak:)Meg a doktornénink is.Vasárnap kell visszamenni még kontrollra.Ill ma reggel is voltunk.De mire hazaértünk én már émelyegtem:(Ráz a hideg, nem ette még ma semmit:(Vszleg elkaptam én is.Van vmi járvány egyébként...:(

Visszaolvastam,
Timi!
Drukkolok holnapra!
Én is sokmindenkitől hallottam, hogy miket mértek uh-on, aztán nem lett semmi gond.
Én is bízom az anyai ösztönökben, nagyon nagyon remélem hogy most az 1x tévedsz!!!!!!!!!Én anno mikro véreztem szívem mélyén tudtam hogy nincs gond, éreztem, de persze az agyam erősebb volt, és jól feltúrbóztam magam rajta.Nagyon heéz dolog ez most, de remélem jó híreket kaptok!!!!!

Ágiboldi!
Tényleg csinálj képet a frizuról!

Emőke!
Húúhha, afganisztán...:(
Amit nem szabad:szétdobálni akölesgolyóta szobában.De most meg van engedve, ui. nem bírk rohangálni utánna.:(
Virágot tépni sem szabad, ezt már nem is nagyon teszi.Itt a alksában sokminent nem tud tönkre tenni, legalábbis nem akarja:)Szerencsére veszélyes dolgokkal nem próbálkozik, inkább csak az én kényelmemről van szó, ha vmit nem szabad(mert ugye én takarítok utánna, meg azért a kaja nem azért van, hogy dobálja,m tapossa)
Kézrecsapás szerintem minden anyukánál előfordul, min. 1x.Én is tettem már ilyet, de miután emili visszacsapott, végleg felhagytam vele, nem akartam hogy rászokjon.Persze magától is csinálja ha nagyon mérges, szerintem ez ösztönös náluk, de ilyenkor mondom neki hogy nem szbada, megfogom a kezét közben.

Nanica!
Én sem bírtam felnőtt koromig a buszozást, autót. liftet,hajót.Repcsit most sem, felsállás előtt Daedalon:)
Sajbálom hogy Linus is ilyen, deremélhetúleg ő hamarabb kinövi.Nem elhet, hogy összefüggésben van a vérszegénységgel???
Emili is kicsit vérszegényebb ,most nézték ugye a vérképet ,de gógyszerről még nem volt szó.De vannak homeós készítmények is ilyesmire.

Ditke!
Szerintem ne poarázz az oltáson, ha most nem kerülünk ehez a doktornőnöz, akkor simán beadatom minden előzmény nélkül.Nem parázok rajta, de azért amit kaptam bogyókat beadom neki:)

Május!
Ügyes Kelem a guggolással.Én is elnézem amikor így játszik Emili, olyan kis édes törpék:)

Sno!
De jó a lagzi, én is imádom!:)
Normaflort kap most Emili is, szerintem nagyon jót tett neki!

Helga!
Nem azt mondom, hogy nem lesznek zsövődmények, hanem az esetleges szövődményekl esetlegesen kivédhetők!!!!Garancia semmire nincs.De mivel ezekben a homeós cuccokban én hiszek, és bízok, ezért biztos beadom, vesztenivaló nincs.

Most volt Emilinek kakija, gurulós :wink: :oops: :lol:
2 napja csak banánon, répán él:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hahóóóó, van itt vki?????Hová tűntetek?Vagy rossz volt a babanet? :roll:

Én jobban vagyok, de még gyenge.Este ettem pirítóst, meg vettem be Rubofent, kicsit jobb lett.Biztos vmi vírust kaptam el én is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka
:( Örülök, hogy már jobban van Emili, neked meg jobbulást. A Kenézyben tényleg aranyos nővérek vannak többségiben. Több ismerősöm is dolgozik/zott ott. De legalább bent lehettél vele, sokhelyen erre nincs lehetőség, max. a szoptatós anyukáknak talán. :(

Emőke
:( Ez nem hangzik jól! Bár nehéz lesz kibírni, de anyagilag tényleg jó lehet. Én már inkább nem is panaszkodom Viktorom miatt. :oops:
Körkérdés: Először is a számítógép ki/be kapcsolásával nagyon ki tud borítani. A másik a tűzhely birizgálása. Ezeken kívül, ahogy Panka is írja, az én kényelmem miatt és nem veszélyesség miatt vannak gyufakihúzó dolgok. Ill. még egy: leszedi a tapétát a falról! :x

Mazsi
Legelőbb 2009. januártól legkésőbb márciustól szeretnék dolgozni. Persze majd még meglátom, de főleg így hogy nincs hová visszamenni tuti megvárom a Gyed végét.
Már 3 dokinál voltam. Ügyeskezűek mind, csak azt mondták, hogy kötelesek minden lehetőségről tájékoztatni és hát akármennyire ügyesek, ez is benne van a pakliban. Azt mondják azért kell kiszedni, mivel csont alatt próbál nőni és a fog és a csont közötti rész becisztásodhat, ami károsíthatja a csontot is, amellett hogy a szervezetben gócot jelenthet. Most ezen agyalok.

Viszont ma voltam az exmunkahelyemen, megkaptam a bölcsis papirt szerencsére.

Ja és ma egy borzasztó éjszaka után, 2 havi nyüglődés eredményeképpen végre átszakadt Brigi 7. foga (jobb alsó 2es). De már látszik a bal alsó 2es is. Eddig ez volt a legnehezebben kibújó fogacska.

Tegnap kibringáztunk a Ligetbe és a játszón Brigó mezitláb rohangászott és tök jól bírta a kavicsot, tőzeget, homokot, füvet. Jó, mert sokféle talaj van ott. :wink:

Timi
Mi újság????
lora7
 
 


Hahó!

Nemsokára indulok, nagyon félek!!!! Az elmúlt napokban fogytam 2 kg-ot, ami tudom, nem jó, de egyszerűen semmi nem megy belém!
Légyszi, drukkoljatok nagyon és aki hisz, imátkozzon velem!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Tegnap egész nap Rátok gondoltam! Ma is ! Nagyon drukkolok Nektek!
Vendég
 


Mikor lesz eredmény?
Vendég
 


Végre vki!:D
Lora!
Én is szeretném már mezítláb engedni Emilit, bár elég kényeske, finnyás a leányzó, amjd meglátjuk.Bűár a Szalóki fürdőben a nagy kavicsokon jól elmászkált!
Hát igen, volt protekcióm a kórházban, de szerintem amúgy is kaptam volna mamás szobát, mert alig voltak betegek, meg azértz Emili még kicsi hogy anya nélkül legyen.Nem is hagytam volna úgy ott, akkor inkább a fuzi után elhozom, vagy addig balhézok mig nem kapunk szobát :wink: :lol: De a volt főnököm intézte adolgot:)
Egyébként a klinikára akartunk menni, de mondta az exfőnököm, hogy inkább oda most ne menjünk, mert van vmi járvány vagy mi ott, szinte mindenki betegen jön ki. :? De szerintem én Emilitől kaptam vmit.

Ma már jobban vagyok, de csak pár dolgot tudtam kivasalni, aztrán szédülni kezdtem, így most is pihi lesz.Remélem holnap már tudunk menni vmerre, Emili rosszul tűri a bezártságot. :(

Még a kórházzal kapcsolatban:kicsit felháborít, hogy fizetjük azt a sok tb-t, és mégsem kapunk érte sokmindent, ami járna!Pl.:mondták, hogy tudnak pelust adni, napi 5-öt, Liberót.De nem hozták oda, így én nem kértem, hiszen volt nekünk is, de akkor is, ha már járt volna, akkor kihasználtam volna.Meg mondták hogy van bébiétel is, de egyet sem adtak, így azt sem kértem.Nem akartam pofátlan lenni, hiszen volt az is saját.
Szóval ez a magyar eü. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Timo,
nagyon várjuk az eredményt, rengeteget gondolunk rátok, és megy a szorítás, de nagyon!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Timo

Mi újság megvolt a vérvétel ? Mikor lesz eredmény ????

Pankaa

Jobbulást nektek !!!
Kórház :twisted:

Lora

Brigi nagyon édes az ágyban keresztbe !!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Most nem nagyon van időm vissza olvasni csak gyorsan bekukkoltam.

Panka!
Rossz lehetett akórházba, de a lényeg hogy Emili jól van és te is gyógyulj meg!!!


TIMO!!!!!!!
Nagyon sokat vagytok eszembe. Imátkoztam ám értetek!!!!!!
Várjuk az eredményt!!!!!

Most mennem kell később még jövök.


Puszi
Vendég
 


Hali!


Timo! Ha megjöttetek jelentkezz!!!

Nálunk megint (már tavaly ilyenkor is) támadnak a méhek, úh tegnap a csapdosásukkal voltam elfoglalva. Estére 42-44-et számoltam, ma szerencsére jobb a helyzet, még csak 6-ot kellett agyonütnöm. :? De. egyébként nem is voltunk otthon, Gergő a Károlyi kertben játszizott a húgommal, én meg vérvételen voltam, mert autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam, és most felmérik milyen állapotban van az immunrsz-em. Hurrá. Csak azt nem értem, h miért kell egy r*hadt vérvétel miatt 2.5 órát szobroznom a Klinikán. :x Na mindegy, túl vagyunk rajta, egy hónap múlva(!) lesz erdmény. :shock:

Afganisztán: nekem már megjárta egy barátom, és nem mondott túl jó dolgokat..... :(

Mezítláb: fura, Gergőt nem zavarják a kavicsok/egyebek. :o

Lora!Örülök, h legalább a bölcsis papírt megcsinálták. Sztem ez a minimum! :x
Fog: úhhh. Nem is tudom mit írjak.

Panka! Jobbulást mindkettőtöknek!
Vendég
 


Eszembe jutott: azt szerettem volna még kérdezni, hogy ahhoz, h Gergőt kivigyük az országból útlevelet kell neki csináltatni, és ahhoz tényleg mindkéz szülő aláírása kell? Lugikusnak tűnik, csak hogy írjon alá a kedves papa munkaidőben?!? Vagy emiatt ki kéne vennie egy szabadnapot? :shock:
Vendég
 


Eszembe jutott: azt szerettem volna még kérdezni, hogy ahhoz, h Gergőt kivigyük az országból útlevelet kell neki csináltatni, és ahhoz tényleg mindkéz szülő aláírása kell? Lugikusnak tűnik, csak hogy írjon alá a kedves papa munkaidőben?!? Vagy emiatt ki kéne vennie egy szabadnapot? :shock:
Vendég
 


Timo?
Nagyon várunk!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tudtam mostanában jönni. Olvasni próbáltam, de most mindenre nem tudok reagálni.

Többen jöttek megnézni a lakást ezért állandóan takarítok, pakolok rendezkedek. :? De meg még nem vették. :(

Beni reformálása jól alakul. Már egy hete csak az ágyában alszik. Nem is értem, hogy jutottunk el odáig, hogy velünk aludt. :roll: De a lényeg, hogy rá szántam magam és működik... :D

Timo! :cry: :cry: :cry:

Panka! Sajnálom a kórházat, mi ezt januárba csináltuk végig. :(

Pann! Milyen autoimmun betegséget találtak? Ha szabad tudni. Az útlevélhez sajna tuti, hogy kell mind két szülő jelenléte. :evil:
Ami egy nap szabit jelent.

Lora! Fog!!! :shock: Együtt érzek!

Május! Sajna még nem kezdtük a tsmt. Juni 12-re van időpontunk. A tupi akciót a honlapon meg tudod nézni. Mostanság nem volt időm bemenni a szórólapokért. :oops: http://www.tupperware.hu/today/32.html

KépKép
csongria
 
 


Pann!
Igen kell mind2 szülő, de mi 8ra mentünk, mivel Tomi 9re jár dolgozni, és egy fél óra alatt lezavartuk az egészet.Lehet időpontot is kérni, esetleg ebédszünetre.
Merre tervezitek a nyaralást?
Méhek???Kertes házban laktok?Kifüstölni nem lehet őket??
Miféle automimmun betegség??Nagyon sajnálom, azért remélem nem komoly!!!Meg lehet belőle gyógyulni, vagy csak tüneti kezelés van?

Timi!
Mikor jössz már??????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Ja a lényeget ki hagytam! Beni 5 lépést tud önállóan megtenni. :D Ez mennyit időt jelent még a járáshoz? De úgy veszem észre inkább fél mint, hogy ne tudná megtenni. :)

KépKép
csongria
 
 


Ria!
Gratula Beninek!Hát miden gyerek más ugye, de szerintem pár héten belül már biztos rohanhatsz utánna :lol:

Emilinek nagyon megjött az étvágya, ma eglsz nap csak evett.Most is bevágott 2 dl joghurtot! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Sajnos sem az anyai megérzésem nem csalt, sem az orvosok nem tévedtek. Az uh-n ma megint többet mértek (nt=4,5). A doki (dr. Hajdú Krisztina) már az uh alapján megmondta, hogy felesleges megcsináltatnunk a vérvizsgálatot, ez úgyis további kronoszómaelemzést igényel. Mi azért megcsináltattuk, de a down kór esélye nem záródott ki, bár orrcsontot a doki is látott. Jövő kedden kell menni erre a vizsgálatra, ahol hasfalon keresztül mintát vesznek a méhlepényből. Kérdeztem, mennyi a vetélési kockázata, mire azt mondta, hogy sokkal kevesebb, mint amennyi az esélye, hogy beteg a babánk. Ha negatív lesz a kron.vizs, akkor még mindig fennál a nyitott gerinc vagy szív-keringési rendellenesség. Ezeket a 16 és 18. héten nézik. Ha mindkettő negatív, akkor nagyon vicces gyerekünk van. Ha nem, akkor meg tudjátok a folytatást... :( :( Amúgy a doki szerint a tarkóredőt eltekintve tökéletes baba, mindene megvan, erőteljesen ver a szíve és ha lehet hinni neki, akkor Lillusnak öcsikéje lenne! Iszonyúan fáj a szívem, elmondani sem tudom, mennyire szomorú és bánatos vagyok... szar a élet!!! :cry: :cry: :cry:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi
:cry: :cry: :cry:
kb 5x elolvastam amit írtál mert nem hiszek a szememnek :cry:
nagyon sajnálom :(

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Timó
:cry: :cry: :cry: Szóhoz sem jutok... :cry: Gombóc lett a torkomban... :cry:
Azért még drukkolok, hogy vicces kisfiatok legyen inkább.
lora7
 
 


Timo,
Ez hihetetlen! Nagyon sok erőre lesz szükség bármi is legyen a folytatás...ebből a távolságból, és ebben a relációban a "ha bármiben segíteni tudunk" kissé elméleti (de ha tényleg van valami szólj), viszont fórum szinten add ki nyugodtan az utasítást, hogy most inkább nem forgatnád a témát, vagy éppen jól kibeszélnéd, stb., hogy legalább ennyivel melletted állhassunk.
Egy nagy ölelést küldök kezdetnek.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


druszám
fel a fejjel, túllesztek ezen is! a méhlepénybiopsziának mennyi idő múlva van eredménye? ez a tarkóredővizsgálat mennyire hiteles? előfordulhat, h hiába vastagabb mégsincs semmilyen betegségről szó?

mazsi
nem tudom, kaptál-e azóta választ és/vagy egyáltalán aktuális-e még, de kelének a www.babacsoda.hu ról van a borostyánkarkötője. nem tudom, használ-e, mindenesetre nekem sokat jelent a tudat :lol: és nem utolsósorban n csinos benne :wink:

ria
5 lépés önállóan?! az már n n jó!! most már csak az kell, h ráérezzen az ízére, aztán nincs megállás. jún 12 az még jó sokára van, de sztm beninek is n n jót fog tenni. n rem, h hamarabb belerázódtok, mint mi, nekünk az első 2 hét elég kínszenvedés volt

pann
nemjól hangzik ez a betegség, a terhesség sem ajánlott, amíg meg nem gyógyulsz? de méhektől meg egyenesen betojtam, én még egyet is nehezen nyírnék ki (ügyetlen vagyok, meg félek is), nemh ennyit... honnan jönnek?? nekünk molylepkénk :lol: van rengeteg minden tavasszal-nyáron, még nem jöttem rá, honnan (nem ruha, nem kaja, az biztos)

lora
éljen a fog! már nincs sok hátra (magamat is mindig ezzel biztatom :lol: ) a tied is elég borzasztónak hangzik, én nem csináltatnám meg, amíg nincs baj :oops:
a képen úgy látom, brigi is szerzett magának végül alvósjátékot :wink:

emőke
kitartás, biztos nem lesz könnyű :cry:
egyetértek mazsival, én is hamarabb fogok megfőni kelével az utcán, mintsem itthon legyünk a 4 fal között egész nap

sensi
h kell ejteni a neved???

snorsi
hurrá, hurrá, hurrá és köszi meg minden, megcsináltam a virslis kiflit, amit a talira hoztál, hááááááát ilyen finomat basszus!!! fél adagot sütöttem, viszont azt rögtön megettük. mindenkinek ajánlom! :wink:

pankaa
huhh, kórház, gyógyuljatok meg mind a ketten!

majus3
 
 


Timo! :cry: :cry: :cry:
És ráadásul megint várni kell. Ennél rosszabb nincs is, mint amikor csak vár, vár az ember és stresszel, h mi lesz. N-n sajnálom, lélekben veletek vagyunk, és szólj, ha bármiben tudunk segíteni!!!
....annyira hittem benne, h most kiderül, h minden rendben.... :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Május! Nálunk is a molylepke-inváziót követte a méhek megjelenése. Persze ez nem függ össze, úh nyugi! :wink: Ez itt helyi sajátosság, minden évben megpróbálnak fészket rakni a redőny tokokban. Alaposan megszemlélnek minden redőnyt, így minden szobába jut méh. :x (bejönnek felül,a redőny felhúzója melletti kis résen, meg vhol máshol is, mert azt betömtem és még mindig jöttek, bár kevesebben)
Panka! Kertes ház. Régebben telenyomtuk rovarirtóval a tokokat, de most Gergő miatt nem akartam elgázosítani a lakást. :roll:

Autoimmun kórság: nem vészes, hál' Istennek csak vmilyen lájt verzió, csak nem árt majd néha megnézetni. Bár mindenféle nézegetés nélkül is jól elvagyunk (én meg a betegség) már 25 éve, de annak örömére, h sikerült végre diagnosztizálni - igen, igen, nem tévedés, "csak" 25 év telt el a betegség megjelenése és a diagnózis felállítása között (pedig hány orvosnál jártunk!) - , hajlandó vagyok alávetni magam a vizsgálatoknak. (Na meg jól rám is ijesztettek, h mi mindenre képesek ezek az autoimmun nyavalyák, úh nem ugrálok.) Meggyógyulásról nem esett szó, kezelésről meg majd akkor beszélünk, ha megjön a vérvizsg. eredménye, és kiderül, h van vmi gond, egyébként csak "felügyelik". :?

Köszi az útleveles infókat!

Ria! 5 lépés! N jó! Kettőt alszol, és már jár is! :wink:
Lakáseladás: legalább vannak érdeklődők! Sztem mostanában már ez is nagy eredmény! A folyamatos takarításért, rendrakásért nem irigyellek, de legalább motiválva vagy. :lol:
Vendég
 


Május,
másodszorra, amikor segítség nélkül csináltam meg :wink: még jobb lett. Ami nem hagy nyugodni, hogy valahogy mustárt is szeretnék belerakni. Volt egy bátortalan kísérletem, de kudarcba fulladt (szétcsúszott), az eddigi legjobb ötletnek az injekciós befecskendezés tűnt.
Ja, akartam írni, hogy nálunk a házzal szemközti játszó egy Máltai, és hasonlóan szuper, nem tudok elég hálás lenni a sorsnak, ez az egyetlen ellenérve az elköltözésnek.

Ria,
Sebi az első pár lépés után elég sokáig pihentette a járás projektet. Meglátjuk Beninek mennyire sűrgős, mindenesetre hatalmas gratula!
Végre jól kiporszívózhatod magadat :lol:

Pann,
nincs valami bio ellenszere a méhinváziónak? Esetleg megkérdezhetnéd az Életmód/környezettudatos mamik-at.

Panka,
szegény Emili, meg persze te is! Én rettegek az itteni kórháztól, pedig az is itt van a ház másik oldalán...

Sebi duma,
második 3 szótagos szó: (r)epülő (hatalmas "lö"-vel)
és amivel kinyír: jészi (lécci), úgy rúgkapál a pelenkázón, hogy közben mondogatja (én szoktam neki mondani, hogy légyszi ne rúgjál meg), a többi nem szabad dolgoknál rám néz és jön a lécci, ill. ha valahova be vagy fel kell rakni, akkor "oda...jészi". és mindig az én nyafogósan, sértődötten, fenyegető 8) hanghordozásomban.

mit nem szabad,
- számítógépet még érinteni sem (billentyűzet, egér már kevésbé szigorú elbírálás alá esik)
- a telefont az elején eltökélten védtem, ez a tilalom teljesen fel lett oldva
más tutira tiltott dolog (az evidenciákon pl. éles kés, kívül) most nem ugrik be.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Timo, nem is tudok mit írni, nagyon erősek vagytok már most is, borzasztó ez a várakozás, nem is tudom hogy lehet ezt kivárni, burkolózz Lillusba, aki mit sem sejt és mindenért kárpótol.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Na, megvagyok, igyekszünk összeszedni magunkat, bár gondolom nem kell mondani, baromi nehéz. Bali próbálja bennem tartani a lelket, de azért este ő is kibukott... egyenlőre, a többi vizsgálatig nem szeretnék a kistesóról beszélni, de azért feltennék egy kérdést, mindenki válaszoljon őszintén, szívből. Ti mit tennétek? Megvárnátok a közel 2 hónapos hercehurcát, ha tudnátok, hogy egy hajszál remény is van? Vagy ez a baba már biztosan nem egészséges? Mindenki az mondja (család), hogy még inkább most "vetessük" el, mint később. De hogy döntsek úgy egy élet felett, hogy nem tudom 100 %-ra, hogy beteg? (jöhet priviben is, ha nem akartok itt ilyenről beszélni)
Elküldöm a közös email címre a vívódásomat, amit az elmúlt napokban átéltem. Ha vkit érdekel, olvassa el, de nem fontos.. :(
Ja, a biopsziának elviekben 2 héten belül van eredménye, de mivel nekünk leginkább a down kórt nézik, az meg pár napon belül kiderül.

Panka!
Remélem most már tényleg jobban vagytok! A magyar eü helyzetről órákat lehetne elmélkedni, de úgy látszik, felesleges. Nektek azért jó, hogy mamás szobában lehettél a csöppeddel, iszonyatos lehet egy ilyen kisgyereket otthagyni egyedül! :(

Lora!
Kifelé a depiből! :) Itt a szép idő, dögmeleg :lol: :lol: ! Lillus is mezítláb mászkál a homokban, kavicson a játszin. Sajna, ő mindig megtalálja a legelső pocsolyát, így szinte mindig saras a lába! :) Ja, a múltkor még tintafolt is lett a talpán! :shock:

Pann!
Na, kidöglöttek a méhek? :)

Ria!
Gratula Beninek, csak így tovább! Egy-két hét és szaladni fog! :) :) Mikor költöznétek az új lakásba? Ja, ez amúgy új építésű vagy használt?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timi, komolyan kérdezem, leírhatom neked én is hogy mit gondolok, vagy inkább csak a közeli fórumtársaid véleményére vagy kíváncsi? (Egész du figyeltem, mikor írod meg az eredményt, nagyon sokat gondoltam rátok - így "félismeretlenül")

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!
Írd bátran! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!


Gergő életében másodszor átaluda az éjszakát, erre a dög méhekre kellett ébrednünk. :evil: :evil: :evil: Na, hajnali 6-kor nem voltunk éppen környezettudatosak, úh lendületből telenyomtuk a redőnytokot Chemotox-szal. Há-há rohadt dögök!:twisted: Most úgy tűnik elkotródtak, rem jövő ilyenkorig vissza sem jönnek!!! :x :x :x

Timo! Na ez az az egy kérdés, ami fel sem merült bennem ezzel kapcsolatban. Amíg egy kis remény is van, én lépnék semmit. Ha el kell vetetni, szörnyű most is, meg később is, bár ezt Ria lehet, h megcáfolja, de nekem nem lenne nyugodt a lelkiismeretem, amíg nincs biztos diagnózis a kezemben. (Már amennyire biztos lehet egy ilyen diagnózis, de most ettől eltekintve.) :roll: Persze nekem baromi könnyű innen kívülről osztani az észt, ha benne van az ember, az azért egészen más, bármennyire együtt érzünk is, nektek kell(ene) végigcsinálni a következő két hónapot.... :roll: :roll:

Amit nálunk nem szabad: ölbe ülni, míg ÉN eszem. Ez az egy, amire nem vagyok hajlandó. Ezen kívül az is kezdi kiütni a biztosítékot, h wc-re sem járhatok egyedül, úh nálunk ez lesz a következő. Ezen kívül: nem szabad kipakolni a fürdőszobaszekrényből a törölközőket. Ezt most tanuljuk, mert most "költöztek oda" a törcsik a kullancsriasztó és egyebek helyére.
Mobiltelefont szintén nem szabad, de billentyűzetet szabad. Láthatjuk, ahány ház annyi szokás. :lol:
Ja és még egy: szigorúan tilos BEMÁSZNI A MOSOGATÓGÉPBE!!! :evil: :lol:
Vendég
 


Írjál, Rita! Én is kíváncsi vagyok!
Vendég
 


R*hadt méhek megint itt vannak!!! Basszus, megint hozhatom a létrát! Kiutalok nekik még egy "Chemo-terápiát". :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Pann!
Akkor az idén nem egy napra költöztek be a méhek! :evil: :evil: :evil:

Lillus alszik! :shock: 3/4 7-kor kelt és már 9-kor húzta a lóbőrt! :roll:

Amit nem szabad:
nálunk szinte nincs is... :oops: :oops: Régebben a szg, mobil tiltott dolgok voltak, de mára oda a fegyelem! :oops: A mosógépbe előszeretettel pakol a lelkem ki és be. :) Olyan dolgok, amik kárt tehetnének benne, semmi nincs elől illetve elérési közelségben. Na jó, van egy fiók, amiben a mi fontos irataink vannak, azt nem szabad. Ja, és még egy, amiben Bali makettezési kellékei vannak. Ezt pár napja felfedezte Lillus és nagyon szívesen hurcibálta ki a festékeket. Mondtam Balinak, pakoljon el a fiókból. De nem, inkább beragasztotta a fiókot! :roll: :? Tipikus férfi! :evil:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nálunk is ez volt! 6-kor ébredtünk, és Gergő 8-9-ig alszizott még egyet. Először nem is értettem mi a bajam, de amikor már zokogva állt a kiságy rácsába kapaszkodva, akkor leesett, h aludni szeretne. Meglepő, mert még sosem volt ilyen igénye. :roll: Lehet, h van vmi a levegőben? :lol:
Vendég
 


Igyekszem eltávolítani Gergő karaktereit, de nem mindig sikerül. A "m" az övé. :lol:
Lehet, h le keéne tiltani a billentyű z etről ? :roll:
Vendég
 


Szóval Timi először is ugyanazért, amiért Pann is, nehezen mondom, hiszen mi kintről nézzük a helyzetedet. De icipiciben átéltem én is, illetve gondolkodtam rajta mindegyik terhességem alatt, hogy "mi lenne, ha..."
Petivel az afp lett nagyon alacsony, a dokim kérdezte, szeretnénk-e további vizsgálatokat. Ez volt az első terhesség, ahol majdnem teljesen határozottan mondtam, hogy nem, nem akarok, mert akármilyen is lesz, a mi gyerekünk. De ehhez kellett, hogy három terhesség alatt ezt végigrágjam magamban, és asszem egy kicsit a gyógypedagógia is hozzájárult, amit most végzek.
Több oka is van, hogy a te helyzetedben én nem tennék semmit: azon kívül, hogy számtalan esetben előfordul, hogy betegnek láttak egy babát és makkegészségesen születik meg, azon kívül, hogy meggyőződésből sem, a legfontosabb, hogy mélyen hiszek abban, hogy nem történik az emberrel semmi véletlenül, úgy, hogy ne lenne annak valami értelme. Lehet, hogy ez nagy naivitás, de valamiben mindenki hisz. Szóval ez egy rettenetesen nehéz helyzet, de nem véletlen, hogy ti "kaptátok", akárhogy is lesz, biztos, hogy "rátok van szabva", meg fogtok birkózni vele.

Hát ennyi. Nagyon sokat gondolok rátok!



Tiltott dolgok (szabad ezt is? :)): Petinek szinte mindent szabad, de csak a nappaliben tartózkodhat, (vagy a konyhában, fürdőben, ahol én is vagyok), ahol látom. A gyerekszoba életveszélyes az apró játékok miatt. Ill. egyvalami RETTENETESEN TILOS: Bármilen apró dolgot szájba venni. Ez evidensnek tűnhet, de eddig pl ásványvizes kupakot felügyelettel megkóstolhatta, de hétvégén egy irtó ronda gomb-féliglenyelési akciója volt :( :( természetesen véletlenül, nem figyeltem, azóta sas vagyok, egy mozdulatot nem tehet úgy, hogy ne látnám.


Lehet egy kérdésem nekem is? Olvastam (mint örök kukker, ugye :)), ki mit kapott első születésnapjára. Az a kérdésem, mi vált be igazán, minek örültek a babák legjobban? Úgy szeretnék Petinek valami klassz ajándékot, csak nem tudom, mi legyen az. (Aminek igazán örülne: jó sok fogkefe, egy mosogatógép tele edényekkel, kábelek, távirányító és egy saját mobil. De én konzervatív vagyok, játékra gondoltam. :D)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Timi: Nem is tudom mit írjak. Nagyon-nagyon nehéz egy pici életről dönteni. Azt hiszem én is mint talán a legtöbben inkább a szívemre hallgatnék, mint az esszemre. Mint ahogy Pann és Rita is írta, ha egy pici remény is va, abba én belekapaszkodnék, de tényleg nagyon nehéz és szívemből kívánok nektek Nagyon sok kitartás. Írjál bármit le nekünk, ha gondolod és ez neked megkönnybbülés, azthiszem ezt mindenki nevében mondhatom.

Egyépként olvasgatok én is, csak ritkán jut időm az írásra.

Panka: Örülök, hogy már jobban vagytok és már rendesen eszik Emili, be kell pótolni a elmaradt napokat.

Ria: Hajrá vásárlók.
Én most egy kicsit a lakástémában el vagyok keseredve, ezért van például a rossz kedv is. Nem igazán láttom most, hogy valaha lesz-e rá lehetőségünk.

Nem szabad: Wc-be bemenni, tűzhelyt babrálni, virágokat tépkedni meg még egy-két apróság.
Előfordult már nálam is, hogy rácsapptam a kezére (nagyon-nagyon lelkifurdalásom volt), de teljesen felesleges, mert nem ért semmit, mert csak vigyorgott és csinálta tovább.

Még mindig harapás: Az a baj, hogy nálunk ha nem talál a közeláében senkit saját magát harapja. Valahogy le kell szoktani, próbálkozunk.

Gyereknap: Zsolti kint volt mozgóörségben fogathajtó versenyen tőlünk egy pár percre és kimentünk mi is megnézni. Csak az volt a baj, hogy folyamatosan be akart meni a pályára a lovakhoz, de egyépként élvezte.

Kedden meg Zsoltiék takarították az új mentőt, amit behztak, közben bográcsoztak és mi is kimentünk. Élvezte cica a sok embert (főleg fiúk), egyfolytában foglalkozott valaki vele.

Meleg: Aránylag jól bírjuk, bár nehezen tud aludni napközben. Kedden és szerdán nálunk a szobában 30 fok volt, úgy hogy tulajdonképpen teljesen mindegy a meleg szepontjából hol vagyunk, csak kint süt a nap.

Nálunk most 4-kor utána 5-kor volt ébredés, majd közénk jött és még f7-ig alvás és már n10-kor megint kidölt, de végre kint van a negyedik rágónk is.

Új szavunk a tiszta, és így is ejti talán kicsit á-s a vége.

Most ennyi, nem tudom mikor jövök megint. Szombaton vizsgázzok, drukkoljatok.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?