Új privát üzeneted érkezett!

Alziza, a gyógyszer nem helyettesíti az orvost! :shock: :lol:

Amúgy most éppen tanulok, na jó éppen nem, mert ide írok, csak be van kapcsolva a gép, és egy láthatalan kéz mindig a klaviatúrára teszi a kezem. 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi

Tudom!De addig amíg így be van gyulladva nem csinál vele semmit!
Kedden megyek! :roll:
Vendég
 


Most látom, hogy én kezdtem az új oldalt! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Woww! Új oldal!! :D :D :D
Mamik,ma valahogy semmi nem jött össze,amit el akartam intézni.......... Hát,ez egy ilyen nap........
Remélem azért a jeggyűrűinket visszakapjuk,mert leadtam őket políroztatni,a cetlit viszont,ami ellenében kiadják,sikerült kimosnom.. Apró darabokra....... :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj... Ha tudtok valakit,akinek kéne állványos szobahinta...... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Andi, képzeld, hogy én meg kidobtam a forró új bérletemet a kukába. A férjem kitette a konyhaasztalra, hogy cseréljem ki, én meg laza mozdulattal kihajítottam. Még jó, hogy nem a szokásos alapossággal szabadultam meg tőle, ugyanis szokásom miszlikre tépni a kidobandó papírokat! :roll:
Már tiszta letargia voltam, amikor eszembe jutott, hogy még nem vitték el a szemetet: kikukáztam. Csak egy kicsit gyűrődött meg, és kevéske "valami" díszíti. :lol:

Biztos kiadják a gyűrűiteket, esetleg vigyél képet magatokról, ahol látszik a gyűrű, ha van olyan. :?

Miért adjátok el a hintát?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Most már elmondhatom, hogy jól felvágták Andris nyelvét. Ugyanis le volt nőve rendesen.
Viszont a Szent János kórházat kerüljétek, ha lehet. A doktorbácsi rendes volt, de a körülmények..... :(
Márkkal a Bethesda fülészetre járunk, ahhoz képest lehangoló volt a Szent János kórház.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok

Barbamami
Remélem megkapod a gyűrűket.

Ildi
Mostanában én is szokta kukázni! :roll: :lol: :shock:
Zalán rászokott,h mindent kidob!Tegnap egy papucsot pl. :roll:

Boeske
Szegény Andris! :(


teszek képet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:43-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem is írtad Boeske,hogy ilyesmire készültök. Az én középső fiamnak egy éves korában vágták fel, (azt hiszem ugyanott Balázs Boglárka nevű drnő) és kis vonyítást kivéve nem volt vele gond. Akkor azt mondták, hogy elég egy évesen felvágatni...Nincs is Vele semmi baj, bár őszintén szólva előtte sem volt. Enni biztosan tudott. Akkor nem is nagyon néztem körül, kb 10 percet töltöttünk a rendelőben , huszat meg a váróban.

A kukázás nem ciki, én is szoktam :lol: :lol: :lol: egyszer a telefonunkat kerestük, amikor valamelyik fiú a kidobós korszakában volt. Aztán az autómosóban találták meg belső takarítás alkalmával két hét múlva... Ez egy kevésbé népszerű telefonszámunk volt és nem hívtak, amikor mentünk.

Sziasztok:i
iloly
 
 


Alziza, a fogad fáj még? Vagy átjött hozzám fájni? :twisted: Tegnap elkezdett fájni, pedig nem is lyukas. Vettem be fájdalomcsillapítót, nem is fájt azóta és most ismét elkezdte! :roll:

Ma Imikével voltam vizsgázni, nagyon ügyesen viselkedett a vonaton! :lol:
Holnap is lesz vizsgám, nem is értem, miért nem tanulok?!

Boeske, akkor most már mondhatjátok a gyereknek: neked kisfiam jól felvágták a nyelved! 8) :shock:

Zalán nagyon cuki, édes, bályos, huncut!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

[quote]N írta:em is írtad Boeske,hogy ilyesmire készültök.

Nem nagyon készültünk. Andris 3 hónaposan kapta a beutalót, és csütörtökön jutott eszembe, hogy csak 1 hónapig érvényes. Szóval péntek reggel gyorsan túlestünk rajta. Doktor bácsi ügyes volt, 1 perc alatt túl voltunk rajta. Na jó, plusz 2 perc sírás.

Anno Barna kb. 1 évesen a zoknik közé dugta Apa mobilját. Persze lenémítva. Vicces volt, este sötétben kerestük, mert akkor legalább világított. A fiókban.... :D
De azért megtaláltuk. :D

Ildi!
Drukk a vizsgához!

Fogfájósok: :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Iloly!
Most kezd összeállni a kép..
3 fiad van és egy lányod?
Hmmm. Én is kiegyeznék egy ilyen felállással. :D

Mindig mondom Apának, hogy van egy legnagyobb fiam, egy középső fiam, meg egy legkisebb fiam. Ez így remek. És most jöhetnek a lányok. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Igen Boeske. Szerintem is próbáljátok ki a kislányt egészen más műfaj! :lol: :lol:
iloly
 
 


Alziza:
Na? Fogad? :roll:
Zalán ééédes!!! Látom,szeretitek az IKEÁs kanapét :lol: :lol: :lol:

Ildi:
Miért vitted Imikét vizsgázni? Nem tud valaki vigyázni rá,amíg elmész? :( Könnyebb lenne...

A hintát azért szeretném eladni,mert nem tudjuk használni,Peti nem engedi... Neki vettük ugyanis anno a Brendonban. És imádta.. Aztán kivittük anyósomhoz,ott meg le lett fóliázva,eltéve és elfelejtve.. Most elhoztuk,de a Peti nem engedi hogy a Bogi hintázzon benne........ Hát akkor minek álljon nálunk,vadonat új állapotban van :( A lányoknak meg még nincs ágya...,úgyhogy az árát beleraknám... :roll:


Boginak is felvágták a nyelvét - 6 hetesen. A Bethesdában...


Petikém most tanulja a bilibe pisilés műfaját. Egész jól megy már,feltéve ha nincs rajta alul semmi...
Tegnap nagyon gazdaságosan fel is használta a végterméket..., lemosta benne az autóit. Még le is csöpögtette őket........ :roll: :roll: :D


MANDALAAAAAAAAA?????? Remélem már meggyógyultál!!!!! :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Imike azért jött velem, mert tulajdonképpen nem igazi vizsga volt, csak az akotási gyakorlatra készített képeket kellett bemutatni. Beadandó volt, és megígértem neki, hogy eljöhet velem vonatozni!

Anyukám meg Petire vigyázott.

Alziza, a fogad fáj még? Az enyém igen! :evil:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Petinek gratula a bilihez! :lol: Kisautó,...hi,hi,hi..... :lol: 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok Mamik!


Barbamami: köszönöm, hogy hiányoltál! Nem kevésbé a levcsid! Nagyon jólesett! :)
Mi újság Napocskámmal? Találtatok dokit? Az enyémek még nem olvasták az üzenetet, remélem a héten odajutnak és válaszolnak is. Azonnal dobom ha leinformálhatót találok Neked! :)

Alziza: szegénykém... annyira látszik a fotón, hogy szenvedsz!
De az a csibész szemű Zalán.. nos hát reszkessetek lányok!!! Akárcsak az én Gergőmet látnám....

Boeske: azt mondják az okosok, hogy nem szenvednek a nyelvük miatt sokáig a kicsik. Hát, nem tudom... nincs tapasztalatom. De remélem igazuk van! Nem fájlalja Andris baba?

Ildi: mennek a drukkok a ház miatt! :)

Iloly: a kukázás nálunk is működik. Gergő mindent kidobál!

Megyek mert a kuttyok éhesek... puszi lányok és még benézek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala! Végre! Dejó, hogy írtál! Ovival mi újság?

Méd csak csendesen, de úgy néz ki, hogy eladtuk a házat!!!!!!!!!!! :lol:

Mandala, mikor etetsz te kutyát? :? :shock:

Alziza nekem még azóta is fáj a fogam. :cry: Csak eszem a fájdalomcsillapítókat, és alszom, mintha kómás lennék......
Te hogy vagy?
Holnap lehet megyek fogorvoshoz..... :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala!
Andris 1 órával a vagdosás után már vígan szopott. És azóta állandóan nyújtogatja a nyelvét, és gagyarászik. Szóval tényleg nem lehet olyan rossz.
Ovi ügy?

Barbamami!
Téged nem piszkáltak, hogy Pei miért ilyen "későn" kezd bilizni? Barnát alig tudtam 3 évesen rávenni a bilizésre, pedig testileg teljesen érett volt. (Két és fél éves kora óta éjjel sem pisilt.) Csak egyszerűen nem akarta csinálni. Na, meg is kaptam a magamét, hogy miért nem tanítom meg rá.
Márk most egészen más, ő szeret a bilin ülni, mindig sikerül is valamit bele termelnie, viszont ő még nem érett rá testileg. Hmmmm.

Ildi!
Iránya fogdoki! Nem érdemes ennyit szenvedmni, essél túl rajta.

Nekem meg azonnal rány a tanulás, mert baj lesz. :(

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Így jár az ember, ha siet.

Pei Peti akart lenni. :oops:

Bocsánat.
boeske
 
 


Boeske:
Dehogynem.. Anyósom állandóan megjegyzéseket tesz,hogy miért nem tanítom erre,meg arra..........
Peti egy külön fejezet.......
Ha valamit AKAR,akkor megcsinálja. Ha nem,akkor se csinálja,ha lila eső esik. Azért sem..
Egyébként olyan iszonyat kényelmes,hogy ha épp nincs kedve bilizni,közli,hogy "Kéek peust!".. És enni se eszik egyedül,csak ha etetem.. Nem mintha nem tudna.. Csak lusta......

Pl tegnap kint voltunk a házikónknál. Bogival szórakoztam,hogy kell kifújni az orrát,akkorákat fújt,mint egy kis elefánt. Erre anyósom megjegyezte,hogy a Petit is kellett volna tanítanom,és akkor ő is kifújná...... :? Persze,a két lányt szoktam tanítani,csak épp a Petivel nincs kedvem foglalkozni,nem?..
Petit taníthatom.... Nem fúj és kész....... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Itt vagyok ám,csak a hétvége nagyon zsúfolt volt!

Szombaton voltam egy topic talin délelőtt,délután meg családi nap volt a suliban.Este 7-kor értünk haza.Zalán össz-vissz fél órát aludt.

Viszont a topic tali egy játszóházban volt!Csajok,Zalán nagyon élvezte! :lol:
Minden játékot kipróbált és! még az ugrálóvárban is ugrált!Nagyon élvezte!Én meg azt,h ő élvezi!Nem gondoltam volna!

Tegnap meg egész nap vásároltunk,mert Alex ma ment erdei táborba!

A fogam most nem fáj!KOPP-KOPP!!!!
De nem is holnap kell mennem dokihoz hanem szerdán csak elnéztem! :roll:
Így 1 nappal tovább parázhatok! :evil:

Mandala
Jó,h jöttél! :lol:

Barbamami
Anyós: :evil: Az enyém is ilyen "okos"

Na jók legyetek
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Azt hiszem, hogy mostmár leírhatom, hogy sikerült eladnunk a házunkat! :lol: Még sikerült kisajtolni azt a fél milliót, így ha nem is nyerességgel, de nem veszteségesen adtuk el. Kb. annyit költöttünk rá, mint amennyivel többért eladtuk.

Az ügyvédhez csak 9-én megyünk, mert elutazik két hétre Amerikába, de nem is bánom, mert addig legalább nyugodtan levizsgázom! :roll:

A fogam már csak kicsit fáj, bízom a csodában, mert se időm, se pénzünk a protkómra. 8) :shock:
Petikém vasárnap 1 éves lesz, és a gyereknap is akkor van.

Mit csináltok gyereknapkor, mentek valamerre, vagy csak ajándékosztás szokott lenni?
Én arra gondoltam, hogy elmennénk az állatkertbe, Pestre, de gondolom nagy roham lesz, így valószínű, hogy marad Jászberény. Az legalább közelebb is van.

Megyek összebújni Imikével! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy betörök, de megmaradt pár szem Gravidám, talán 10-15 db, májusi a lejárata,aki kéri, annak ingyen odaadom.
Viszont csak személyesen Budaörsön, mert a posta sokba kerül, és messze van tőlünk, nem érné meg senkinek. Érdeklődés priviben.

Üdv: Athiz
athiz
 
 


Én személy szerint a gravidától rosszul voltam, szédültem de nagyon. Abba is hagytam és visszaálltam az elevitre. Az bevált.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

MA MEGYEK FOGORVOSHOZ!!!

Drukkoljatok.
Nagyon parázok,éjjel nem aludtam szinte semmit és görcsben a gyomrom tegnap délután óta! :(
Vendég
 


Alziza!!!!
Hajrá!!!
Gondolj arra, hogy utána sokkal jobb lesz.

Asszem lassan én is elmegyek fogdokihoz. 2 éve nem voltam, és egy-két tömésemre már ráférne a csere. :cry:

Holnap vizsgázom. Este családostul utazunk Pécsre, ott alszunk, reggel vizsga. Izgalmas lesz, már az út is, nem csak a vizsga.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Gravida... hmmm... vicces lenne.... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


majd jövök... most rohanás van....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza, veled vagyok!

Az én protkóm meggyógyult! Kopp, kopp, most nem fáj, de nekem is el kell mennem majd dokihoz.

Boeske, mit tanulsz, orvosi egyetem? Pécs, anyukámék kedvenc városa! :lol:

Mandala, gravida........hi,hi,hi. 8)
Gyere, mesélj, ovis fejlemények!
Nekünk még határozatunk sincsen. :cry:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

ildi
Gratula a házeladáshoz! :lol:

Túléltem a fogorvost! :lol:

De nem volt egyszerű.Ki kellett húzni,mert azt mondta nincs értelme megtartani,mert nagyon rossz és amúgyis bölcsességfog!nem fog hiányozni!

Érzéstelenítőnek ultrát kaptam,de volt egy pont ahol nem használt,oda még nyomott többször,de hiába.A húzás vége elég szar volt,mert éreztem!
Amiért pedig annyira fájt:5 csatornája volt! :shock:
Azt mondta ilyet még nem látott!

Most viszont elég szar érzés.Fáj az injekció helye,de nagyon,nem bírom kinyitni a szám.
Ráadásul vérezget,meg ez a hülye jód íz van a számban amit beletömködött a lukba!

9.-én újra megyek!
:(
Vendég
 


Szia lányok!


Alziza: szegénykém... annyira együttérzek Veled! Drága jó anyukám szenvedi a fogászatot mindig: hozzá vannak nőve a foggyökerei az állkapcsához... óborzalom!!!! Nála egy foghúzás mindig szájsebészet... vésés.... Csórikám.... mit szenvedett párszor!!!!! Szóval átérzem a fájdalmad...

Ildi: gratula a házeladáshoz! Persze az igazi gratula majd ha már a pénz a kezedben! MI is adtunk már el házat úgy, hogy az ügyvédhez menet kaptuk a telefont, hogy storno... meggondolták magukat... Szóval tudod... nyugtával dícsérd.... persze veletek ez nem fordulhat elő!!!!
Jászberényben milyen gyereknapi program van? Nekünk rokonok laknak ott.... :)

Barbamami: tényleg mi újság a házikóval? Rég láttam róla fotókat! Mikor költöztök végre? Napsugárral mi van, hogy érzi magát? Pocakja?

Boeske: mennek a drukkok a vizsgádra! :)

ovi: még semmit nem tudok. Végig telefonáltam a protekciós embereimet, akik ígéretet tettek arra, hogy elintézik de még nem tudok semmit. Jövő héten pedig már szülői értekezlet lesz... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tegnap volt a házassági évfordulónk (8.), de apa este elaludt... pedig már kinézne egy kis "romantika".... Ma estére puccba vágtam magam úgy istenigazából... erre mire kimásztam a fürdőszobából... elaludt.... :cry: megyek mellébújok és alszunk egy óriásit... :) Ilyenkor eszembe jut a Gravida.... és nagyon jókat vigyorgok magamban... :) :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza, brrr a jódíz és az egyebek, de majdcsak elmúlik.

Mandala: nagyon ideges vagyok ám, valóban csak akkor fogok teljesen megnyugodni, amikor már elköltöztünk. Remélem senki nem gondolja meg magát. Ez a dominó elv, a mi vevőinknek is van vevője, és azoknak is van vevője.... szóval az első vevőn múlik minden. Majdcsak gyorsan eltelik ez a pár hét, és aláírhatjuk a szerződést. Akkor már talán nem gondolja meg magát senki.

Én meg tanulok, holnap vizsgázom, de mostanában nincsen kedvem, vagy legalábbis olyan lassan fogom fel, hogy félelmetes.

Boeske, drukkolok én is neked!

na megyek.....

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala, hm..........romantika, álmodozás=alvás? :?
Kép házassági fenforgásotokhoz!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Majd jövök, csak még le kell nyugodjak..... Ma megkaptam az elutasító határozatot Dani iskola-áthelyezési kérelmére...
Sírtam, mint állat! Elmentem megnézni az új iskolát.... most mégjobban sírok......

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala! :(
Az iskolával is gond van? Azt hittem az ovi problémás.

Alziza!
Legalább túlvagy rajta. Remélem hamar elmúlik a fájdalom.

Köszönöm a drukkokat, elég jól sikerült, eredménye 4-5 nap múlva lesz. Egyébként matematikát tanulok. :D
Szombaton folyt. köv., arra még rengeteget kéne tanulnom, na de mikor???

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Mandala:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ... Akkor ez most végleges????????


Alziza:
Huh.......... :roll: :roll:


Ildi:
Remélem,senki nem gondolja meg magát......... :D
És nézelődtetek már,HOVA költöztök? Mármint konkrétan...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok lánykák!


Hát, lenyugodtam... és nem hagyom annyiban!!!!
Elvileg végleges, már csak a bíróságon lehet fellebbezni.... de az úgyis elutasítana.... :(


De felhívtam egy ismerősömet (eddig nem értem el a telcsiszámán, de most megszereztem végre a mobilját) és ő azt ígérte valamit kavar a jegyzőnél... hát most ebben bízom.

Az elutasító határoztatban az van, hogy amennyiben más gyerek kéri a felvételét az izbégibe, akkor a Danust átveszi a Barcsay, és értesítenek. Az izbégi iskola igazgatónője viszont azt mondta, hogy nincs rá reális esély. Ráadásul mivel az osztálylétszám 26 fő kéne h. legyen, itt meg jelenleg 20, így ha elengedi a Danit akkor a norvatívát elveszti az iskola... ki van ez találva!!!! Szóval ha 20 alá csökken az oszt. létszám, akkor 50%-kal csökkentett támogatást kap az államtól az iskola.
Na, kínomban elmentem megnézni az óvodát, ami az iskolával egy udvaron van, mondom ha már úgyis ide vagyok kénytelen hozni a fiamat, akkor ne kelljen kétfelé rohannom naponta kétszer, legyenek egy helyen.
Hát..... valami borzalom! Fű nuku, van egy végig beton udvar, olyan 6-szor 10 méteres... ott egy homokozó, egy csúszda és egy faházikó a játékmotoroknak.... ja, meg egy pad az óvónéniknek.... és itt játszik 75 gyerek!!!! El tudjátok képzelni????!!!! Mert én nem! A csoportszoba kb. 15x3 méteres, ott alszik, eszik játszik 26 gyerek! 51 gyerek jár 4 (!!!!!) wc-re!!!! A házról omlik a vakolat, dohos és sötét.
Nem mondom, hogy a mostani ovink tavaly lett felújítva... és van egy közel 200 négyszögöles füves udvar ahol rohangálhatnak a gyerekek!!!!!
Na, mondom ide nem viszem a kicsiket, maradunk a mostani oviban, még ha macerás, akkor is.
Na, és akkor jött a másik arculcsapás: a fiam, nem a főépületben lenne, hanem egy külön kis kúriaszerű épületben, ami az iskolától olyan 1100-1200 méterre van, egy keskeny földút vezet oda. Buszmegálló kb. 800-1000 méterre tőle....
(Télen gumicsizmában (vinni kell a gyereknek)) mennek a gyerekek a főépületbe ebédelni, mert ott az ebédlő. Szép? Amúgy a ház aranyos, igaz régi, lepukkant, de legalább tényleg madárcsicsergés veszi körül.... de megközelíteni... gyalog.... négy gyerekkel.... hát köszi!!!!
Ráadásul másodiktól már a főépületbe teszik át a gyerekeket, az meg egy lepukkant, ótvar borzalom! Ott is kb. 100 m-t kell gyalogolni az ebédlőhöz kint a sárban, hóban, latyakban....
Normális udvara nincs, ez a régi szocreál beton.....

Oké, mondjuk túl sok fű az általam favorizált iskolának sincs, de három éve teljesen felújították.... nem dohos, nem omladozik.....

Hát ez van!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Itt az ideje, hogy én is leírjam a jelenlegi helyzetet: Csak mert tanulságos. Hogy-hogynem, engem is figyelmezetettek az oviban, hogy jövőre, ha nagycsoportos lesz a fiunk akkor jelentsem be megint a városba, mert ellenőrzik, ki hol lakik. Nem véletlenül ám! Az a suli, ami nekünk körzeti lenne, az idén nem tud elsőt indítani, mert kivéve a zokat, akiknek mindegy hova íratják a gyereket senki sem menne oda a körzetből. Egy másik suli, (ahova a nagyfiunk jár) a harmadik első osztály indítására kért engedélyt, amit nem akarnak neki megadni, mert akkor a másik iskolából tanárokat kell elküldeni. (Kb. 10 általános iskola van a városban.) Tök logikus: Nem évekkel ezelőtt kezdték gyapálni a mi körzetes iskolánkat, hogy változtassanak az oktatáson, mert senki nem fog oda járni, hanem inkább bekényszerítik a gyerekeket egy színvonaltalan iskolába. És ráadásul az a suli, ahová Marci jár, nem is elit iskola, hanem pont az a fajta régi normális nyugis suli, ami a mi időnkben az általános volt. Szerencsére állítólag, ha egy gyerek már oda jár a nem körzetesbe, nem tehetik ki és a tesót is fel kell venni, úgyhogy harcolj Mandala, az utolsó csepp véredig :twisted: :lol: :lol:
Ja igen 3 éve, amikor ebbe suliba irattuk a gyereket a tölünk 15kmre lévő (szintén nem körzetes iskola) igazgatója képes volt vasárnap délután kiautózni ide, hogy írassuk oda a gyereket, hogy két osztályt tudjon indítani. Én lehet, hogy egyszer szerveznék egy meghallgatást az önkormányzatoknál, hogy tisztában legyenek a helyzettel. :shock:

Szia:i
iloly
 
 


Iloly: pont azokat a dolgokat írtad le, amik velem történnek mostanság....
Az izbégi iskola (ahova felvették de nem szeretném vinni) igazgatónője közölte, hogy hiába viszek oda a Dani helyére egy gyereket, ő akkor sem engedi el (ezt figyeld: nem engedi el!!! :shock: ) a gyereket, mert a létszám már így is a minimum határon van, és így megvonják tőle a normatívát, és csak 50%-ot fog kapni.... Amúgy meg a Barcsay (ahova szeretném ha felvennék) egyébként sem fogja tudni fogadni, mert ott 26 fölé emelkedik az osztálylétszám, ami meg a megengedett határ fölött van, és így az iskolát megbüntetik, kvázi a normatívát tőlük is megvonhatják....
Ki van ez találva de k...ra!!!
Az persze működik, hogy tavaly úgy rugdosták a gyerekeket a Barcsayba, mert senki nem akart oda menni, hogy még Pilisszentkeresztről is felvettek oda gyerekeket, akik nem is Szentendrén laknak... és most persze a kereszti gyerek tesóját felveszik a Barcsayba.... az én gyerekemet meg nem, mert ugye nincs hely????!!!! De a kilométerekkel arrébb lakó gyereket felveszik, az én csóri gyerekem meg menjen a tanyavilágba tanulni, én meg cipeljek két pici gyerket az ölemben egy kilométeren keresztül a busztól sárban, hóban, latyakban... lesz...ják!

Ez a szabad iskolaválasztás!
Arra lennék kíváncsi, hogy mivel eltörölték a körzetesítést, akkor most hogy is van ez, hogy mégis van????!!!!
Tavaly amikor a szomszédunk be akarta iratni a gyerekét az izbégi suliba, ott azt mondták, hogy áááááá, nem ide tartozik körzetileg a gyerek...... milyen érdekes, hogy az én gyerekem most meg ide tartozik????
Ja, még egy szépség: a szomszédunk kisfia a Barcsayba jár (most járja ki az elsőt). Az osztálylétszám (az év folyamán elmentek gyerekek) 18-ra csökkent. És most mit akar az önkormányzat???? Szétosztani a 18 gyereket a másik négy osztályba.... :shock: Érdekes, hogy az nem zavar senkit, hogy akkor az osztálylétszám már ott is meghaladja a 26-ot????!!!! Vagy marad a 18 gyerek egy osztályban, de akkor nem éri el a minimum 20-at.....
Na és bármelyiket választják is, asszem joggal kérdem: az én gyerekem akkor miért nem fér el abban a rühes osztályban HUSZONHETEDIK gyereknek?????!!!! Lehet, hogy jövőre már csak 15-en lesznek.... ki tudja?????? És akkor kuncsorognának az én csóri kölykömért, hogy menjen oda tanulni!!!!!!
A Barcsay tudna indítani 5 első osztályt, az önkormányzat nem engedi, mert úgy döntöttek, hogy az izbéginek KELL három osztályt indítania.... Eddig is csak két osztállyal működött, nem értem hova ez a nagy fellángolás....
A Barcsayban lenne igény 5 osztályra, a feltételek adottak az igazgatónő szerint. Ő maga mondta, hogy az önkormányzat nem engedi...
Az izbégiben indítják a harmadik osztályt és úgy kell összeerőltetni a harmadik osztályt, mert a kutya nem akar odamenni!!!!

KOMOLYAN MONDOM, ŐRÍTŐ EZ A MAKACS, ÖNFEJŰ GONDOLKODÁS!!!! NEM A SZÜLŐKRŐL ÉS A GYEREKEKRŐL SZÓL EZ A TÖRTÉNET, AZ MÁR TISZTA.....
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hát igen. És most azt is elárulom miért járnak a kisfiúk a város legtávolabbi óvodájába. A hozzánk legközelebb eső bölcsi, ahová Marci járt abban a városrészben van, ahol a második legtöbb lumpen elem él a városban. Minden reggel meg kellett hallgatnom, kinek a férje kivel kavar, meddig lesz még börtöben, mennire verekedett előző este a kocsmában, esetleg egy-két gyereket hetekre elvittek intézetbe, mert a szülők veszélyesek voltak. DE a dadus nénik aranyosak, minden koszos gyereket megfürdettek reggel amikor bejöttek, a kiszellőztették az öltözőt a büdös szülők után és a gyerekek még nem beszéltek, tehát nem káromkodtak. Én örültem, hogy van hova vinni és én dolgozhatok. (Pesten a BM bölcsibe járt, ahol még a zsemlét is külön sütötték Nekik)

A mellette lévő oviba felvették Marcit, persze a többiekkel együtt akik ebből a bölcsiből jöttek. Itt két összevont csoport volt, a nagyobb koszos-büdös gyerekek már verekedtek, káromkodtak stb. az első héten egy hét alatt nem találkoztunk óvónővel reggel, amikor bevittük a gyereket! :shock: Na én csütörtökön bementem a munkahelyemhez legközelebb eső oviba, ahol egyből felvették a gyereket és hétfőn már oda ment. Amikor a második fiunk lett ovis, akkor ment Marci iskolába. Gondultuk Lócit a sulihoz közelebb iratjuk oviba, bementem hát abba, amelyik a korábbi mocskos ovinak a központja volt. (A koszos egy un. fiók-óvoda) Elmondtam a főnöknek ki vagyok-mit akarok mire megkérdezte miért vittük el Marcit "tőlük" négy éve. Elmondtam. A második szomszédunk ott dolgozott a konyhán. Amikor hazajött átjött szólni, hogy oda ne írassam a gyereket, mert az Óvodavezető ki volt kelve magából milyen egy p... vagyok, miket mondtam én az ő szuper fiókóvodájukra. Ígyhát maradt a messzi ovi, ahol meg a vezető szinte sértve érezte magát, hogy nem akarom oda íratni a második gyereket. Most már a harmadik is oda jár és a kicsi is oda fog akármi is legyen, mert meg kell becsülni egy jó helyet nincs mese.

Amúgy a körzetes ovi 15 kre de ellenkező irányba van a várostól, tehát ha mindenki a körzetes intézménybe járna, akkor reggel-este 35 km-t kellene autózni, vagy a falugondnok hozná haza őket 4-kor amikor én még sokszor nem végzek.

Na remélem olvasgatnak erre országgyűlési képviselők is!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
iloly
 
 


Huhhh, szörnyű dolgokat írtok.

Mi szerencsések vagyunk. Az ovi és az iskola is egész jó. Sőt, jó gimnázium is van a közelben.
Igaz az ovi zsúfolt, 30-an vannak egy csoportban, és megígértem az óvónéninek, hogy Barnát mindig elhozom ebéd után. De ezt amúgy is így terveztem. És akkor sem sértődöm meg, ha néha megkér, hogy ne hozzam, mert kevés az óvónő.
Meg kell becsülni a jó helyet, meg azt, hogy egyáltalán felvették.

Szép vasárnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Iloly: látom, van azonos cipőnk néhány pár! :twisted:

Lányok: a bátyám (neves újságíró) felhívta a polgármestert, aki ígéretet tett, hogy intézkedik.... na, ha ő nem, akkor már csak Gyurcsány és a Jóisten marad protektornak! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Huh... :? Ezt még végigolvasni is sok :lol: .Nem semmi.. :? Lassan úgy kell harcolni az embernek a gyerekéért,mintha éle-halálra menne! :evil:

Nálunk most még bonyolódott a helyzet.. Lehet,hogy 1-2 hónapot még ide jár Napsugár Érdre suliba..,mert most úgy néz ki,csúszunk.. Nagyon jó............
Beszélnem kell mind a két sulival.. Mindenesetre az itteni könyveket nem akarom megvenni,max fénymásolni fogok :roll: :roll: ...
Ha nem hozták volna be ezt a hü...e halasztott áfatörvényt,semmi gondunk nem lenne. De 300ezer Ft-unkon ül állambácsi egy évig. :evil: Pontosan ennyi hiányzik.........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


[quote="barbamami"]H írta:barbamamia nem hozták volna be ezt a hü...e halasztott áfatörvényt,semmi gondunk nem lenne. De 300ezer Ft-unkon ül állambácsi egy évig. :evil: Pontosan ennyi hiányzik.........


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :evil: :evil:

Na de ha Te próbálnál meg akár egy hónapot is csúszni az áfa befizetéssel... lehet, hogy már a végrehajtó kopogna?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Valószínű.. :?

Ma Napsugár úgy ébredt,hogy minden kijön belőle. Szegény valami hányás-hasmenés vírust kapott el a suliból.. Állítólag a többieken átment 2-3 nap alatt,az egész családon... Szuper... Más már nem is hiányzott,mint hogy az oltár előtt legyek rosszul.. :?
Lassan rájövök,milyen praktikus a gyerekáldás ELŐTT összeházasodni.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Mandala

Én ugyanezt csináltam végig amikor Alex suliba ment.
Amikor iskolaköteles lett nem fért be abba a suliba amibe szerettem volna,így halasztott.Járt még egy évet oviba.
Második nekifutásra sem jutottunk be,de az utolsó pillanatban jött a mentő ötlet.Abba a suliba ahova most jár előszőr nem próbálkoztunk,mert esélyünk sem volt,pedig szerettük volna,de az unokahúgomék ott laktak,így bejelentkeztünk az ő lakásukba így lett körzetes a gyerek és felvették.
Zinának már kitaposott útja volt.

A fogam helye még mindíg fáj! :roll:

Viszont hétvégén Zalakaroson voltunk.
Nagyon jó volt. Az apartman valóban 4*-os volt ahogy mondták.Mindennel fel volt szerelve.Minden új és modern volt benne és a ruhákon kívül semmit nem kellett vinni.
A kert zárt és tiszta.Medence,játszótér.
A mellettünk lévő éteremben élőzene ami nagyon jól áthallatszott,így mi esténkét ezt nagyon élveztük a barátainkkal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:44-kor.
Vendég
 


Barbamami

Tegnap Zina hányt hazafelé a kocsiban este meg Zalán.
Azt hittem valami olyat ettek,de akkor ezek szerint nem! :(
Vendég
 


Betegeskedőknek jobbulást!

Most hívtak az oviból, hogy Enikő végighányta a csoportszobát... :? :cry: Szóval csatlakoznék... :twisted:

Megyek értük... de milyen jó, hogy a két kicsi most aludt el........

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?