Új privát üzeneted érkezett!

Ja és fő a mértékletesség...

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Susy!

Én is úgy tudom, hogy nem lehet epret enni szoptatás alatt, mert allergizálhat. Lehet, hogy nem most jelentkezik az allergia a babánál, csak később, de jobb vigyázni vele szerintem.

Jkriszta!

Igen, programozott császár lesz. Június 4-én, ha addig nem indul be...
Igen, Jana holnap lesz 2 éves!!!! :)

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Susy - Még az jutott eszembe a szívbetegségről, hogy a barátnőm unokaöccse lyukas szívvel született. Meg is kellett műteni, ha jól tudom és azóta is rendszeresen járnak fel vidékről kontrollra. Na, hadd ne mondjam kétszer, hogy én még egy ilyen égetni való, jég hátán is megélő kissrácot még nem láttam! A sima falon képes lenne felmenni, 10 évesen crossmotorozik, versenyekre jár, focizik a suliban stb. Szóval ha nem tudnám nem mondanám meg, hgoy nem 100% egészséges!
EZ még egy kis löket akart lenni az optimizmusodhoz! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

 
 

BOLDOG SZÜLINAPOT JANA!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Tapasztalt anyukák, segítsetek nekem!

Zsófi úgy döntött, elég volt neki a szopi, vasárnap szoptattam utoljára. Mikorra várható, hogy megjöjjön a mensi, illetve várhatóan meddig lesz még tejem? :?

Köszi :)
Vendég
 


Jana!
Nagyon Boldog Szülinapot!!!

Fájások erősödtek!
Reggel kórház, ha nem múlnak! :shock: :roll: :roll: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Rozsaag és Gabi! Szívből gratulálok Nektek a babácskáitokhoz! Jó egészséget, sok boldogságot kívánok és persze bőséges tejecskét! :D

Rozsaag! Nekem is volt hasonló élményem az első babám születésekor. A vajúdóban voltam, amikor a szülőszoba felől iszonyatos kiabálást hallottam. Nem, nagyon fáj, nem akarom! - kiáltások kb. 10 percen keresztül voltak hallhatók. Egy másik -szintén vajúdó- kismamával minden kiáltásnál mereven összenéztünk, hogy mi vár ránk. Persze a szülésznők és az ügyeletes orvos nyugtatgatott bennünket, hogy ez (mármint a szülés) nem ilyen, ne féljünk, de nekünk mondhatták.... az a bizonyos zabszem ott volt! 8) Később kiderült, hogy elakadt a kisbaba válla a szülőcsatornában és vákummal kellett világra segíteni. Lehet, hogy ebben a szituban én sem viselkedtem volna másként, pedig a fájások alatt egy hang nem jött ki a számon, aminek persze korántsem a jólneveltségem volt az oka.

Susy! Ha szépen gyarapszik a kisbabád, akkor aggodalomra nincsen okod! Szívbetegségre ennyi idős korban a súly és a hossz átlagtól való elmaradása utal. Nálatok pedig ez a veszély nem áll fenn, ha jól emlékszem..... :D
Én szoptatás mellett ettem epret, mert rettenetesen kívántam. Egyik gyerekemnek sem volt tőle semmi baja.

Panndi! :D Fürdéskor még az első hetekben eleredt a tejem a fiúk elválasztódása után, de nem gyulladt be. Mensire még mindig irigy-irigy :lol: És még mindig szívesen cserélnék veled! :wink: :D

Márti! Nekem kinthagyták Gábort az első éjszaka után végleg, csak fürdetni és a vizitre vittem be. Már az elején nagyon határozottan kértem és az osztályos doktornő jóvá is hagyta, mivel nem első babámat szültem. Talán neked is sikerül szót érteni velük....

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Kriszta,
Fájások? Lehet már kórházban vagy :roll:

Kincsesi,
Janának Boldog 2. Születésnapot :D

Susy,
Nekem is mondták ezt az epres dolgot. Nem tudom, én ettem már 5 szemet eddig, és fogok is, persze csak keveset.
Vendég
 


tücsi: köszi a választ :)
Hááát, az jó, hogy mensi eddig megkímélt, de most már történhetne valami, ha már a szopi sem kell Zsófinak. :?
Vendég
 


Sziasztok!
Tavaly én is eper szezonban szültem, akkor ott a kórházban mindenkinek mondták, hogy tilos. Itthon utólag kiderült, hogy az egyik sütibe (amiből persze jó sokat ettem :oops: ), anyósom epret turmixolt. Lilla tiszta kiütés lett szegény (1,5 hetes volt), ampullás kalciumot kapott egy hétig, az hozta rendbe. Nálunk minden doki az eperre fogta. Ezért így nem ettem, pedig imádom.
Most egy hete azonban elcsábultam pár szemre, attól semmi bajunk nem lett, pedig Lilla még igen rendesen szopizik. :lol:
Engem ezután 100 féle tiltással gyötörtek, mit nem lehet enni. A férjemmel berágtunk és eldöntöttem, hogy mindent eszek. Na az epret azért nem mertem, ill. nálunk azt figyeltem meg, hogy a karfiol nem tesz jót Lillának, ha eszem.
Én annak a híve vagyok, ha kívánod mindent egyél, legfeljebb mértékkel és figyeld a hatást. Ha én az okosokra hallgatnék plafonokig érő lenne a tiltólista.

Jkriszta! Drukkolunk. :D

Jana "nagylágynak" meg boldog szülinapot kívánunk! :D

Hát igen én is bízom abban, hogy a neurológus megerősíti, semmi baj Lillával. :D

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Janának boldog szülinapot kívánok!!!!!!!! :lol:

Kriszta - drukkolok, ha még vagy, írj nekünk hogyan telt az éjszaka!

Lillának is nemsokára itt a szülinap!!! :wink: :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Igen-igen, lassan szülinapozunk, hihetetlen, hogy megy az idő. :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Vagyok még! :cry:

Köszönöm az érdeklődést! :oops:

Éjjel nem aludtam, a fájások elmúltak.
Apa 5-kor nagy nehezen elindult melózni, utána elaludtam.Dávidommal! :oops:
9-kor ébresztett egy kis keményedés.
Folyamatosan kemény a pocim alja.

Ki érti ezt?
Most akkor napokig vajúdni fogok? :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Janának boldog szülinapot kívánok!

Kép

Azért, ha lehet kérni én szivesen látnék egy képet a szülinaposokról. :wink:

Panndi
Irigyellek mensi ügyben, nekem már megjött. Pedig annyira nem hiányzott még.

Nekem az a baj az eperrel, hogy elég sokat ettem. Térültem-fordultam és mindíg bekaptam egyet. :oops:
De nem ez volt az első eset, hogy epret ettem. Kb. már vagy 3-szor ettem, de semmi baja Kristófnak.
Mostantól viszont nem eszek csak max. pár szemet.

Bettyna
Mostmár aztán teljesen megnyugodtam. De én tudom, hogy nincs Kristóffal semmi baj. :)

Ja! Képzeljétek tegnap megint meg lettem szólva, mert Kristóf 5 hét alatt 85 dekát hízott. 5.85 kg és 63 cm hosszú. :roll:
Viszont az elmúlt 2 hétben összesen csak 30 dekát hízott.
Most megint arra gondolok, amit Tücsi te írtál, ha szépen gyarapszik.... folyton ez az aggódás.

Beneildi
Holnap megyünk babauszira, kell vinni a babának mini köntöst? Hol lehet olyat egyáltalán kapni? :roll:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Panndi!

Nekem a mensim 3,5 hét után jött meg elválasztás után. Igaz Laura akkor már 14 hónapos volt. Szerintem úgy számolj, hogy most kezdtél egy új ciklust és ahhoz képest 28 nap körül fog megjönni. (Persze lehet, hogy neked tejesen másképpen reagál a szervezeted).
A tejem kb. 2-3 hét alatt apad el. Amikor azt éreztem, hogy nagyon feszül a mellem, akkor egy icipicit lefejtem belőle, hogy könnyítsek rajta. Így érezte a szervezetem, hogy nincs már szüksége a tejtermelésre és hamar le is állt.

Susy!
Tegnap voltunk a dokinknál tanácsadáson. Két olyan baba is volt, akik 2 hónaposan 4 hónaposnak néztek ki (6 kg volt mindkettő) mert annyit ettek. Kérdeztem az anyukákat, hogy a doki mit szól ehhez. Egyiket sem kérte, hogy fogja vissza a szoptatást, ne adjon annyit a gyereknek.

Janának boldok szülinapot kívánok én is!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok! :)
Jana már nagyon várja a tortáját, de mondtam hogy csak apával kezdjük meg! :)
Hétvégén szülinapozunk, akkor csinálok képet és teszek fel róla.

Mégegyszer köszi! :D

ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Sziasztok!
Majd mi is teszünk fel majd fotót az egy éves LillaBabáról!

Susy!
Én eddig fürdőlepedőbe csavartam bele Lillut. Sok gyereknek van kis köntöse, mi is megirigyeltük, így Anyunak ez az egyik szülinapi ajándéka a kiscsajnak. Én sok bababoltban láttam, csak eddig nem akartam venni, mert még olyan picur volt és a törülköző teljesen megfelelt.

Kriszta!
Én 3 napig fájdolgáltam, hol jobban - hol kevésbé a szülés előtt, szóval sajna nem lehetetlen napokig vajúdni.

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Kriszta, az ismerőseim, akik hosszasan vajúdtak otthon, nagyon gyorsan szültek aztán, amikor élesbe ment a dolog! :)

Eper: én is úgy tudom, 1,5 évesen lehet, de én 10 hónaposan is adtam benének meghámoztam a magoktól :) Most is eszem epret, Villőnek semmi baja.

mtunde
 
 


Janának boldog szülinapot :lol:

Köszi a mensis válaszokat :)
Vendég
 


Én is boldog szülinapot kívánok Janának!!! :)

Eper - ha szoptatás alatt nem lehet enni, akkor gondolom terhesség alatt sem nagyon? Mert én is imádom, és eszem is. És nerm csak pár szemet. Csak nem lesz baja tőle a kis picurkámnak.

Kriszti - drukkolok, hogy ne szenvedj sokat :)

dytke
 
 


Dytke - én rengeteg epret eszek, állítólag most még lehet.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


akkor jó :) Mert éppen most mosom őket :)

dytke
 
 


Sziasztok!

Kriszta - Drukkolok nagyon, még ha napokig otthon lesztek is! :lol:

Én is epermániás vagyok és eddig nem is fogtam vissza magam. Az egyetlen dolog amit észrevettem, hogy ha este eszem az nem annyira jó éjszakára.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
mist-ÉN februárban szültem Banczik doktornál.A MÁV-ban is vezet le szülésket és a Nyirő magánba is.Magánrendelése pedig a bencur utcában van.
Ha van kérdésed irj..

Kép
nóri16
 
 


Ildi!

Janának boldog szülinapot kívánok én is!

Vidámparkban voltunk ma, tök jó volt, de szerintem mi jobban elfáradtunk mint a gyerekek!
Jó hétvégét mindenkinek!

Ja, lusta vagyok visszanézni! Van aki Monoron lakik? Vasárnap megyünk oda a kórussal énekelni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Ahogy ígértem, elmesélem, hogy mi volt a kórházban a szoptatással kapcsolatban. Az egészből az volt számomra a tanulság, hogy nagyon felkészületlen voltam, azzal az optimizmussal indultam neki, hogy olvasgattam mindent, amit a szopizásról tudni kell, biztos menni fog, nem lesz ezzel gond. Hát, nem így alakult… szolgáljon tanulságul másoknak, legközelebb már én is okosabb leszek.

A szülés után elég hamar megkaptam a babámat, és az alatt a 1,5 óra alatt sikerült is szoptatni őt, úgy, ahogy az meg van írva, a reflexei tökéletesek voltak, éberen, ügyesen szívta a mellemet. Ugyanezt tettük később is, amikor este megint megkaptam őt. Igazából nem figyeltem, hogy mennyi ideig van mellen, ösztönösen addig hagytam rajta, amíg ő akarta, és felváltva tettem mindkét mellemre.

Másnap reggel, amikor a csecsemősök kitolták a szobába, a kosarában már oda volt készítve a cukros vizes cucli (az a százéves üveg, amire gumicső van húzva, és amiből ömlik a cucc). Nekem eszem ágában sem volt azt a szájába tenni, úgyhogy szopiztattam, amikor csak kérte (nem nagyon figyeltem, hogy hány percig). Mondanom sem kell talán, hogy egyetlen nővér sem jött megnézni, hogy hogyan szoptatok, vagy hogy bármiben is segítsen. A két szobatársam sem volt nagyon segítőkész típus (még egymásnak sem szóltak, ha a másik gyereke sírt vagy csörgött a telefonja), meg egyébként is azt mondták, hogy menjek kérdezni a csecsemősökhöz, ezért én a szülés utáni másnap reggel 7-8 felé el is mentem a folyosó végére, hogy megkérjek valakit, hogy segítsen először tisztába tenni a gyerekemet. 3 nővér ült az asztalnál és társalogtak. Elmagyaráztam, hogy első gyerekes anyuka vagyok, segítséget szeretnék kérni – a válasz az volt, hogy most ne akarjam tisztába tenni a babát, mert úgyis mindjárt viszik őket vizsgálatra, akkor tisztába lesz téve, majd délután jön valaki, és megmutatja, mit kell csinálnom. :shock: :evil: (Addig meg üljön a kakás pelusban?) Szerencsére anyukám és sógornőm kora délután meglátogattak, és segítettek a pelenkacserében. Jó is volt, mert utána sem mutatta meg senki a pelenkázást nekem a kórházban. Délután, pont amikor szoptattam a babát, bejött az egyik nővér, és közölte, hogy akkor ő most megtanít köldökcsonkot kezelni, keljek fel. Éppen feküdtem, és a gátsebeim miatt nem tudtam csak úgy felpattanni az ágyról, ő elvette a babát, mire én meg odaértem a pelenkázóhoz, már le is vetkőztette. Az oktatás annyi volt, hogy itt a vatta, az alkohol, itt húzunk egyet, meg alatta és kész. Én kérdeztem meg, hogy hintőporozni mikor kell?

Egyetlen kedves, aranyos csecsemős nővérrel találkoztam, ő a szülésem utáni 2. nap dolgozott, fekete hajú, sajnos a nevére nem emlékszem. Ő azzal kezdte, hogy bemutatkozott és felajánlkozott, hogy bármit megmutat nekünk. Kérdezte tőlem, hogy megy-e a pelenkacsere és a köldökápolás, mire én mondtam, hogy még nem igazán, erre ő, hogy csináljam én és ő segít. Ez sokkal többet ért, mintha ő gyorsan megmutatta volna. Pelenkát nem cseréltünk, mert még tiszta volt, de elméletben elmondta, hogy kell majd otthon fürdetni és adott még egy-két tanácsot. Később sajnáltam, hogy szoptatási tanácsot nem kértem tőle, de akkor nem jutott eszembe.

A lényeg, hogy szép lassan begyulladt a mellbimbóm, többek szerint a túl hosszú mellretételtől (talán kb.30-40 percig volt a baba fent). Ekkor jól megkaptam a magamét, hogy ezt ne csináljam, 20 percnél tovább ne szoptassak, és 2 óránál gyakrabban sem. Ez így szép és jó, de a gyereket ez kicsit se érdekelte, amikor éhes lett, sírva kért enni és nem lakott jól 20 perc alatt. Tudtam, hogy még nincs csak egy kevés előtejem, és bármennyire fájt is, azért azt nem akartam megtagadni tőle. A 2. nap kezdett besárgulni is a drága, hangsúlyozták nekem többször is, hogy itassam a gyereket, mert kell neki a folyadékpótlás a sárgaság leküzdésében. Egy darabig kibírtam, hogy ne adjam oda neki a cukros vizet, de aztán egyszer mégis megtettem, hát, nyakon vágta szegényt az ócska cucliból dőlő cukros lé. Ekkor behozattam egy aventes cumisüveget a családdal, és sima babavizet tettem bele, néha azt adtam a babának (a szobában volt vagy 30 fok, a mellem fájt, nem tudtam, mi is lenne igazán jó neki, és a sorozatos figyelmeztetések elbizonytalanítottak…). Az is furcsa volt, hogy a 2. nap a reggeli orvosi vizsgálat után a gyerek kb. 4-5 órán át felébreszthetetlenül aludt (nem tudom, hogy adtak-e neki valamit, amíg elvolt).

2 átalvatlan éjszaka után, a 3. éjjel szegény kisbabám már sugárban kihányta a vizet, amit a ritka szopizások között adtam neki. Addigra már olyan hullafáradt voltam, hogy úgy döntöttem, segítséget kérek, muszáj aludnom, és leadtam őt a csecsemősöknél. A nővér furcsán nézett rám, hogy miért, én mondtam, hogy pihennék egy kicsit, mire a nővér mondta, hogy akkor majd jöjjek vissza érte pár órával később (ez éjjel kb. 1 órakor történt). Aludtam 3 órát (kb. ennyit aludtam az első 2 éjjel is), de a sok babasírásra mindig felriadtam, és folyton azon járt az eszem, hogy most az én kicsim sír a csecsemősöknél, és senki nem vigasztalja meg. Így hajnali 4 órakor félálomban elvánszorogtam érte, egy másik nővér (ő is a rendesebbek közül való volt) csodálkozott, hogy miért viszem el a babát, miért nem alszom. Bevittem a kicsit a szobába, mire ő felébredt, és sírni kezdett. Megint nem sikerült sehogy megvigasztalnom, megint visszamentem segítséget kérni, megint egy másik nővér (egy idősebb) volt ott, aki közölte velem, hogy egyszerűen éhes ez a gyerek, adjunk neki tápszert. Ekkor már olyan elkeseredett voltam, hogy tiltakozni se volt erőm, a nővér elment a szobájukba az aventes üvegemmel (mikrózást hallottam!!!) és visszajött a tápszerrel, amiből kb. 40ml-t bele is diktált azonnal a gyerekembe. Ekkor már éreztem, hogy el fog törni a mécses, mire a szobába értem a gyerekkel, már bőgtem is. Amikor kivettem a picimet a kocsiból, sugárban lehányt (szó szerint a képembe vágta a tápszert), és úgy éreztem, hogy tökéletesen igaza is van, ilyen rossz anya vagyok, megérdemlem.

A harmadik nap reggel még mindig nem jött a várva várt belövellés, fejni sehogy sem ment, egy cseppet sem sikerült kipréselnem a mellemből a kolosztrumból, pedig biztos voltam benne, hogy van, mert első nap még a hálóingem is sárga tejfoltos volt. Kész csoda volt, hogy végülis hazaengedtek a sárga bébimmel (még be se töltöttük a 72 órát), de gondolom az ágyhiány már nagyon sürgető volt, és amúgy is azt mondták, hogy az osztályon „sárgaság-járvány” volt, úgyhogy gondolom a kevésbé sárgákat engedték haza. Nagy örömömre mire hazaértünk a kórházból, bekeményedett a mellem is, és beindult az igazi tejtermelés. Igaz még 3 napig nagyon keveset tudtam szoptatni, a baba maratoni evéseket rendezett (20-30 percig szívta az egyik, majd a másik mellemet és csak 10-20 percekre pihent le kb. 4-5 órán át), de az anyatejnek hála (meg az aventes krémnek, amit addigra beszereztettem), a mellbimbóm már nem volt gyulladt, elindult a gyógyulás útján, és már nem fájt. Én a hazaadás másnapján megfogadtam, hogy a gyerekem cumit semmilyen formában nem kap ezentúl, mert a szopási technikája teljesen elromlott, nem tudott már úgy ráharapni, mint a legelső nap, szerintem igenis cumizavara lett a kórházban (bár ott állították, hogy ennyitől még nem lehet). Az is igaz, hogy nagyon nehezen találtam meg azokat a pozíciókat, amiben jól tud szopni és én is kibírom hosszabb távon. A mélypont itthon volt, amikor a sokadik átalvatlan éjjelen 5-6 órán át ültem az ágy szélén és szoptattam a türelmetlenül bömbölő csecsemőmet. Akkor jöttem rá, hogy azért nem kap eleget enni, mert nem tudja jól kiszívni ezzel a technikával. Onnantól kezdve nagyon ügyeltem, hogy csak akkor legyen a szájában cici, amikor jól szopik, és amikor elalszik, azonnal elveszem tőle. Az alváshiányomat egyelőre csak az éjszakai együttalvás oldotta meg, pedig szeretném a kiságyba szoktatni, de az elején volt olyan éjszaka, amikor majdnem elejtettem szegényt a ki-be rakáskor, akkor megijedtem, és abbahagytam a próbálkozást.

Tanulság, amit levontam magamnak:
- nem elég olvasni a szoptatásról, találj valakit, aki megnézi, hogy jól csinálod-e;
- vigyél magaddal a kórházba mindent, ami a szoptatáshoz kellhet (bimbóvédő krém, mellpumpa, sterilizáló, saját cumisüveg), hogy az első perctől veled legyen, ha kell;
- ne hallgass másokra, legyen meggyőződésed, hogy mit akarsz, és ragaszkodj hozzá (ha kitartóan szoptattam volna a babámat pótszerek nélkül, talán hamarabb megjött volna a tej is, és megkímélem őt az első pár éjszaka stresszétől);
- ragaszkodj a babádhoz, a legjobb helyen nálad van, és nem egy szobában sok más baba mellé fektetve úgy, hogy nincs is mindig mellette valaki, aki ránézzen (én sokszor jártam úgy a csecsemős szobában, hogy nővért nem találtam ott);
- tudhattam volna, hogy kórházban sosem alszom első éjjel – ennyi erővel a babámmal tölthettem volna ezt az éjszakát is, legközelebb ragaszkodni fogok ehhez.

Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek más a babája, más igényeik vannak. Jó, ha a gyerek tud szopni mellről is és cumisüvegről is probléma nélkül, vagy nem zavarja meg, ha cumit adnak a szájába, mert az vigasztalja meg. A mi esetünkben igenis problémát okozott a cumi, meg az is, hogy tapasztalatlan anyukaként nem tudtam, mit kellene tennem, és nem volt, aki segítsen. Remélem senki nem fog úgy járni, mint én. Szerencsére itthon néhány ismerősöm telefonon elmesélte a saját első néhány hetét a babával, amiből kiderült, hogy nekik sem ment minden óramű-pontossággal, és sokakat ugyanúgy kiborított ez az időszak, mint engem. Nem akarom a kórházi személyzetet teljesen lehúzni, biztos vannak nagyon kedves és bababarát csecsemősök, de ezt ugye előre nem tudhatod, amikor odamész valakihez segítséget kérni. Nekem nagy csalódás volt, hogy arra számítottam, majd ők segítenek. Legközelebb erre már talán nem is lesz szükségem, mert lesznek tapasztalataim, ezt is csak azért írtam meg, hogy aki első gyerekes anyukaként indul neki, és szeretne kizárólag szoptatni a gyermekét, akkor készüljön fel, merjen ezért harcolni is, és ne hagyja magát elbizonytalanítani.

Bocs a hosszú sztoriért.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Gabi,
Nálam is ez volt. Rengeteget szoptattam, szinte folyamatosan a szájába volta cici, és sebes is lett a bimbóm. Nekem is mondták, hogy max. 2 óránként lehet cicire tenni 10-10 percre, de én nem foglalkoztam vele. Utolsó este Dóri nagyon sírt, azt mondták miattam fáj a hasa, mert sokat szoptattam, de ez se érdekelt, és szoptattam tovább. Amikor csak kérte szoptattam. Mivel csak előtejem volt, ha nem szoptatok ennyit, kénytelen lettem volna tápszert adni neki. Te tudod, hogy mi jó nektek, és jól írtad minden baba más. Sajnálom, hogy így bántak veled! 40 ml így elsőre tápszerből sok, nem csodálom, hogy szegényke kihányta :( Szerintem nagyon jó, hogy ezt így leírtad!
Vendég
 


Ja, és a happy endet lehagytam: kispockot tegnap megmértük (12 naposan): már 3600g volt, úgyhogy 20g-mal meghaladta a születési súlyát. Ezek szerint jót tett az igény szerinti szoptatás, pedig 1 héttel ezelőtt még azon zokogtam, hogy éheztetem a gyerekemet. Kezd egyre husibb lenni. :D

Kép
Kép
szfgabi
 
 


dytke

Én szó szerint hülyére ettem magam eperrel a terhesség alatt, szinte naponta nyomtam magamba. Pocoknak semmi baja nem lett
tőle, de tutira ő is szeretni fogja majd. :wink: :D

Nekem is azt mondták, hogy szoptatás alatt nem szabad enni, amit nagyon sajnálok, mert most fog érni anyósomék házi epre. :?

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Gabi - Minden eslő babás leendő anyuka nevében köszönöm szépen, hgoy leírtad a történeteteket! Nagyon tanulságos! Eddig is éreztem, hogy szükségem lesz az anyukámra pl. az első napokban, de ezek után biztos vagyok benne. HA valaki, hát ő biztos tud majd segíteni szoptatás, pelenkázás és köldökápolás ügyben. Tényleg beengedik majd a szobába? Vagy kénytelen leszek a "kedves" nővérekre hagyatkozni??? :?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Gabi!

Ez ebben a kórházban így ment akkor is, amikor tök bababarát volt 6 évvel ezelőtt! Akkor ugye nem volt cukros víz, tápszer meg cumisüveg, de nemtörődömség, lesajnálás, lerázás, a segítőlészség teljes hiánya annál inkább! Most meg lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem írtam a mellbimbóvédő krémről, pedig tényleg nagyon fontos! És szerintem a védőnőknek is tudatosítaniuk kellene előre a kismamákban, hogy a mellük igenis érzékeny lesz, nagy eséllyel kisebesedik a mellbimbó,még akkor is, ha már szoptattak régebben, mert a baba nyelve érdes és kidörzsöli! Nekem a 2. kisfim júniusban fejezte be a szopit, október elején szültem a 3-at és a mellem ugyanolyan sebes lett mint 1. alkalommal! Pedig akkkor már tuti jó technikával szoptattam!
Amikor előszőr szültem, az 5. napon úgy jöttem haza a kórházból, hogy 1 mellből fekve tudtam csak szoptatni, az a mellbimbóm pedig vérzett már a sebek miatt! De senkit nem akarok megijeszteni, nem horror a szoptatás, csak elég nehéz volt egyedül beletanulni, megtanulni ülve, 2 mellből szoptatni! Amikor az első pár hét után belerázódtunk, onnantól kezdve ez volt a kedvenc időtöltésünk! :lol:
És minden első babásnak nagyon ajánlom a Kismama: Szoptatás c. könyvét! És, hogy vigyen Garmastan kenőcsöt a kórházba! És, hogy legyen nagyon elszánt, nagyon akarjon szoptatni és ne tágítson, míg nem segít valaki! Én előszőr szombat reggel szültem és bármennyit is nyaggattam a csecsemősöket, hogy ugyan mutassák meg a helyes szoptatási technikát, leráztak, hogy mit akarok, mennyit szopjon, mikor ez még csakelőtej...Szóval hétfőn!sikerült egy kedves nővérkébe botlanom, aki nem sajnálta ránk azt a 10!mp-et, amig megmutatta, hogy a mellbimbómat vízszintesen nyomjam össze és akkor jól kapja be a baba! És láss csodát, onnantól kezdve nem csak rágcsálta a mellbimbómat, hanem végre éreztem, hogy szív is! 10 mp volt és a többiek erre lusták voltak!
Ja és Gabi! Most már sejted, miért nem akarom a kezeik közé engedni a babámat, már az 1. éjszaka sem...

Márti
borossné becz márta
 
 


Ja,és akkor azt még le sem írtam, hogy a csecsemősök nagyon gondos köldökápolási bemutatója következtében (kb. 5 méterről lehetett nézni) az 1. kisfiam köldöke nagyon begyulladt és kis híján hashártyagyulladást kapott! Mivel nagyon lelkes és alapos volt az akkori gy.orvosunk, így "megúsztuk" a dolgot annyival, hogy Csabi 1 hetesen már antibiotikumot kapott... :cry: De legalább nem kerültünk a segítőkész csecsemősök miatt újra kórházba! Szóval, 1. babások, ha a nővérek nem segítenek, kérjetek segítséget valamelyik kórteremben egy többedik babás anyukától! ne hagyjátok magatokat! Nekem is sokat számított anyukám segítsége, de pl. a köldökápolásra már nem emlékezett és egész más dolgokat favorizáltak akkoriban a védőnők is mint most! Anyukámnak pl. szent meggyőződése volt, hogy Csabi szomjan fog halni a kánikulában, mert se vizet, se teát nem adtam neki!

Márti
borossné becz márta
 
 


sz.bettyna - bárki bejöhet 1. ha nem látják a nővérek / az aktuális nővérkét nem érdekli, 2. ha a szobatársaid beleegyeznek. Nálunk jöttek be emberek, de persze mindig megkérdeztük a másikat, hogy nem zavarja-e őket.

márti - igazad van, ha nem adod a gyereket, most már én se adnám, de tapasztalatlan, kezdő anyukaként ezt nem mertem. Sőt, én ha tehetném, külön szobáért is fizetnék, bár úgy tudom, hogy olyan még nincs, mert akkor a családtagjaim bejöhetnének, engem meg nem zavarna senki a pihenésben és a szoptatásban.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Gabi
Döbbenetes, amit írtál!
Nekem szerencsém volt, mert egy 2. babás anyuka volt a szobatársam és MINDENT megmutatott.
A csecsemősök már akkor sem voltak a topon, de ez durva! : twisted:
Mostmár tuti, hogy ki nem adom a fiam a kezemből.
Sajnálom, hogy ezeket átélted, nem kellett volna így lennie! :evil:

mtunde
Köszi, legalább ez vigasztal.
Gyors szülés, remélem teltház és irány haza. :wink:

Ildi
Napokig???
Ez a 3. napom.
Bár, ma semmi fájás, pedig kitakarítottam a lakást(80m2).

Bettyna
Köszi a drukkot, még kéne egy kicsi. :lol:
Főleg apa miatt. Látom rajta, hogy már nem bírja sokáig.
Nem alszik, csak engem les.

Ma itt voltak Dávid keresztszülei, dobtak egy hátast a pocakomtól...
pedig nem is nagy.
Lánykájuk fele pociból bújt ki.
Vendég
 


szfgabi

A történetedben mintha magamra ismertem volna. Bár nekünk a kórházban nem volt gond, de idehaza megjártam a pokol kínját.
Kristóf rendületlenül szopizott volna, ha lett volna mit. Végső elkeseredésemben én is adtam neki vizet, de nem cukrosat. Mikor jöttünk haza akkor még mindíg csak 10 grammot tudott szopni, tápszerrel engedtek minket haza. Ugyan kiváltottam, ha gond van akkor legyen, de szerencsére nem kellett. Viszont idehaza rövid időn belül begyulladt a mellem, nekem is sebes volt a bimbóm és minden ami rossz az elért minket. Kristóf pedig nem volt hajlandó szopni, órákon keresztül ordított, iszonyatosan napokig küzdöttem azért, hogy szopjon. Mai napig néha gond van vele, akkor lefejt tejet kap, de én már nem küzdök a cumisüveg ellen. Hosszas gondolkodás után rájöttem mi volt a gond. Mikor Kristóf megszületett, én nem kaptam meg csak másnap reggel. Éjjel tuti kapott valamit, és szerintem neki a cumisüveg volt a berögződés, nem pedig a mell szopizása. Nem irigyellek, és én is azt mondom minden leendő anyukának, hogy legyen nagyon erős. Én elkeseredésemben rengeteget sírtam, mostmár kiegyensúlyozott vagyok.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ja! Voltunk ma babaúszáson. Kicsit sírt Kristóf eleinte, de aztán tetszett neki. Teszek majd fel képet, csak előbb el kell kérnem a mamitól, mert ő fotózott.
Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Gabi!

Köszi szépen a sztorit, nem túl bizalom gerjesztő... :( Nekem nehezen ment a szoptatás az első babánál, és ezért félek most is. Annó én rontottam el cumival és cumisüveggel, de most nem szeretném. Egyébként szerintem még ha adnak is bent a babáknak első nap valamelyiket, nem szabad, hogy ezt "jegyezze" meg, kitartónak kell lenni és cicizni állandóan. Úgyis rájön, hogy nincs más megoldás és megtaláéja a helyes technikát. Mert éhes. Nekem legalábbis ez a véleményem. A kitartás nagyon fontos, nekem az elsőnél nem volt, de remélem most ügyesebb leszek.

Én biztos nem fogom tudni bent tartani a babámat első este a műtét miatt, emlékszem még milyen fájdalmaim voltak 2 éve... :( De amint el tudom látni, nem fogom nekik otthagyni! És mindenképp megkérem őket, hogy ne etessék/itassák és ne adjanak a szájába cumit.

Egyébként én szegeden szültem az elsőt, és ott simán a lefejt tejet adták oda a babámnak és ráadásul kispohárból. Ez itt nem szokás?

Márti!
Ezt a garmastan kenőcsöt gyógyszertárban be lehet szerezni? Szopi előtt le kell mosni?

ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Ja, és a szülinapos képek... :)
Kép

Kép

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Gabi - köszönöm, hogy leírtad nekünk mindezt, nagyon tanulságos és nagyon sajnálom, hogy ezen kellett keresztül mennetek! :cry:

Márti - a te soraid is nagyon tanulságosak. Én pont ezt a szoptatásról könyvet vettem meg a védőnőm tanácsára és ezt olvasgatom, én is nagyon jó könyvnek találom és az általad ajánlott kenőcsöt is megvettem már korábban és be is készítettem.

Egyedül a cumisüvegről és a mellszívóról nem döntöttem el, hogy beviszem-e vagy sem, de azt hiszem meggyőztetek. Bár igaz, lassan már 3 táska lesz, de inkább, mint hogy ilyen problémáim legyenek. Én is első babás vagyok és most félek is rendesen.

Nekünk a védőnő tartott szülésfelkészítőt különböző témákból és ott a kisfilmmel és babán történő gyakorlással tanulhattuk a szoptatást, pelenkázást, öltöztetést, elmagyarázta a fürdést, köldökápolást és válaszolt a felmerülő kérdéseinkre. Igazán hasznosnak találtam és sok új dolgot mondott. Például, de lehet ez csak nekem volt új, hogy fürdés előtt hol és hogyan olajozzuk a babát, hogyan kell letisztogatni egy kisfiút vagy egy kislányt, mi minden szükséges a fürdetéshez, hogyan kell technikailag kifőzni a dolgokat....stb. Remélem a gyakorlatban is menni fog, de találtam egy jó könyvet is, ahol mindent részletesen leírnak és fotókkal illusztrálnak szinte lépésről lépésre: ez a Kismamák nagykönyve. Mostanában ezt lapozgatom, hogy mire kell, élesben is menjen a dolog, hiszen tudom, hogy utána már csak gyakorlat kérdése, de nem a könyvet lapozgatva akarom majd tisztába tenni....stb. De még így is biztos vagyok abban, hogy sok mindent nem tudok és elkel majd a segítség. Azt hiszem sohasem fogom magam elég felkészültnek érezni, de majd csak belejövünk és tényleg köszönöm, hogy elláttok minket hasznos tanácsokkal, nem is tudom a fórum nélkül mi lenne velem, lényegesen felkészületlenebb és tapasztalatlanabb lennék. Így ezúton köszönöm mindenkinek, aki segít!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Kriszta - Továbbra is megy a drukk rendülelenül! :lol: SZegény apa, hogy fogja bírni veled a szülést, ha már most kipurcan a kialvatlanságtól?

Köszi lányok a felkészítést így előre is a csecsemősökhöz! Azt hiszem még ideje kroán elkezdem edzeni a lelkem erre a pár bent töltött napra! Inkább a rosszabb esetre szeretek felkészülni, aztán ha mégsem úgy lesz, kellemes meglepi. 8)

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jana, nagyon édes kislány! Nagyon szép tortát kapott! :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Jana tényleg gyönyörű kislány, gratula a szülinaphoz!

A köldökápolásról annyit, hogy én sem mertem nagyon piszkálgatni, bár igyekeztem alkohollal mindig jól kitakarítani. A kórházban nekünk azt mondták, elég naponta egyszer hintőporozni, de a gyerekorvostól azt láttam, hogy mindig kell. A védőnéni a 2. heti látogatáskor meg hipsz-hopsz alányúlt és felhajtotta a száraz csonkot, nagyon megbirizgálta, úgyhogy 2 nap múlva a száraz csonk leesett. Párom leizzadt, amikor látta, hogy a védőnő mit csinál a gyerekkel. :shock: Ha én is bátrabban tisztogatom, már lehet, hogy rég megszabadultunk volna tőle. Sajnos, belül még mindig nem gyógyult be neki, emiatt aggódom, bár nincs begyulladva, de ugye már 2 hetes...

susytunder - tegnap olvastam egy régebbi Kismamában, hogy az újszülött gyomra akkora, mint egy cseresznye. Ehhez képest nekem a kórházban azt mondták a csecsemősök, hogy ahány napos a baba, annyiszor 10ml-t kellene egy étkezésre elfogyasztania - tehát a 3. napon már 30ml-t??? Szerintem annyi előteje nincs is az embernek, nem csoda, hogy a gyerek nem fog nyugodtan várni 2-3 órát 10 perc szopi után, míg újra éhes lesz. És hogy várják el a kismamáktól, hogy ügyesen szoptassanak, ha előtte kitágítják a gyerek gyomrát cukros vízzel, aki aztán nem érti, miért nem lakik jól azzal a kicsi tejjel. Szerintem minden kórházba kellene 1 szoptatási tanácsadót is alkalmazni, aki végigmehetne a kórtermeken, mint az anyakönyvezős védőnéni, és megnézné, hogy helyesen szopnak-e a babák. Akkor talán kevesebb munkája lenne a fáradt csecsemős nővéreknek is a síró babákkal és a kimerült anyukákkal. Szomorúnak tartom, hogy egy anyukának harcolni kelljen azért, hogy egy egészségügyi intézményben szoptathassa a babáját. :x

mankabi - bárcsak nálunk is tartanának ilyen felkészítőket, nálunk annyi történt, hogy a védőnő kijött házhoz, és alapdolgokat mondott a szülésről, szoptatásról, de semmi bemutató. Én a La Leche Liga honlapjáról vettem az infókat a szoptatásról, de szerintem ez kevés, jobb lett volna, ha valaki megmutatja. Igaz, most már gyarapodik a drágám, de még mindig gondolkodom rajta, hogy elmegyek valamilyen szoptatásos körbe tanulni a technikákat, mert a pozíciók megválasztásával még mindig bajban vagyok, és a kismanó is sokszor csak cicizik, nem hajlandó rendesen szívni.

kincsesi - nem fognak a nővérek pohárból itatással szórakozni, hidd el. És ha van anatómiailag jobb felépítésű cumisüveged, vidd magaddal a kórházba (csak a biztonság kedvéért), mert ha mégis szükséged lesz rá, még mindig jobban jársz vele, ha van, mintha a cuclit nyomják a gyereked szájába.

Én se akartam millió cuccot magammal cipelni a kórházba, így a páromat és a szüleimet ugráltattam, hogy hozzanak utánam mindent, így került be a teljes aventos indítócsomag részletenként a kórházba. A végén meg már járkáltam ki a mikróhoz a sterilizálóval... Utolsó nap kaptam új szobatársakat, az egyik 3 gyerekes anyuka (3x császáros!) már jól fel volt készülve, mindent hozott magával (haskötőt, fertőtlenítő oldatot, cumisüvegeket, mellbimbóvédő krémet - ez utóbbit tőle kaptam kölcsön, hogy kipróbáljam). Szerintem ő csinálta jól, szuperül el tudta látni a babáját.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Szfgabi!
Míra köldökcsonkja 1 hete leesett, mégis most is előfordul, hogy vérzik. Ilyenkor soron kívül kell adnom neki egy ampulla K vitamint az orvos és a védőnő javaslatára. Alkoholozni most már csak naponta 1x kell. Fültisztító pálcikával nagyon jó ki lehet takarítani neki, hintőporozni pedig minden egyes tisztába tevésnél.

Gabi nagyon örülök, hogy túl jutottatok a nehezén és Máté szopik rendesen!!! Ügyesek vagytok!
Én ismét erősítem Mtundéék csapatát!!! :(

Kincsesi!
Jana tündéri kislány!!!
A kórházba vigyél mindent ha lehetséges. Cumisüveget sajátot használj, öntsd át a cukorsvizet vagy a tápszert ha rákényszerülsz. Így elkerülheted a szájpenészt amit a kórházi cumik okozhatnak. Mi most megúsztuk mert saját cuccokat használtam, de Laurával 6 hónapig küzdöttünk mire sikerült kiírtani. Valamilyen lila löttyel kellett kenegetni a nyelvét álladóan!

Fertőtlenítésre nekem tökéletesen bevált a műanyag doboz vizzel+neomagnol tabletta. 1 feloldott tabletta 24h-n keresztül használható. Ezzel elkerültem, hogy könyörögni kelljen a csecsemős nővéreknek a sterilizálásért.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Kincsesi - TEgnap este még nem jelentek meg a képek. NAgyon édes kiylány Jana. Sőt mondhatni kész nagylány. A tortás kép a kedvencem!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a köldökápolással kapcsolatban. Nekem úgy tanították, hogy a köldökcsonkot minden tisztába tevéskor ápoljam le a következő módszerrel (éjszakai tisztába tevéskor nem szükséges). Szóval töröljem körül, alatta is steril vattával és alkohollal, majd utána szárítsam meg, mondták, hogy jó a fülpiszkáló is, de a gyógyszertári vatta sterilebb és aztán Betadine-al kenjem körbe. A védőnőm szerint megoszlanak a vélemények a hintőpor használatáról. ő azt mondja nem kell, mert csak összecsomósodik, főként ha váladékozás van, vagy nagy meleg, akkor nem túl jó. Ha pedig leszáradt, akkor azt mondták, a köldökgyűrűt még egy darabig ugyanezzel a módszerrel tisztítsam. Szóval, tapasztalat anyukák, ha valamit rosszul jegyeztem volna meg, légyszi segítsetek, nem akarok hülyeséget csinálni, ez a módszer így jó? És még azt is meg szeretném tudni, hogy a köldökápoláshoz nekem kell-e vinnem alkoholt, vattát, vagy adnak ilyesmit? Illetve a peluson és popsitörlőn kívül mit kell vinnem még a babának. Pl. plédre és sapkára szükség van?

Előre is köszönöm mindenkinek a választ!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Manka
Nem kellett vinni a köldök ápoláshoz sem alkoholt, sem vattát. Jól írtad le, nekünk is így mutatták, így tanították, de nekem bevált a hintőpor, bár nem nagy melegben születtünk. Viszont a Betadine. ról még nem hallottam, sem szárításról. Az alkohol szerintem elpárolog. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Manka,
Mi alkoholt, meg sebhintőport használtunk. A kórházban mindent adtak, itthon meg az orvos amúgy is felírta ezeket receptre(alkohol+hintőpor)

Kincsesi,
Jana és a torta is gyönyörű :D
Vendég
 


Mankabi!

Én mindig használtam a hintőport is, csak arra figyelj, ha mellészóródik a pocakjára, azt száraz vattával töröld le, mert ez a fajta hintőpor nagyon szárít! A Betadine-ról még én sem hallottam, hogy kellene, de szerintem nem is használnám, mert jódtartalmú, és honnan tudjam, hogy a babám nem allergiás-e rá? A csonkot, amin a seb van jól fel kell emelni és alatta kitörölni alkohollal! Nekünk a fültisztító pálcika vált be,azzal jól be lehet nyúlni a pici rések közé és ha már úgyis alkoholba mártod, akkor tök steril! Ami még fontos lehet, hogy az alkoholos tisztítás után szárazzal is töröld át, úgy tuti nem csípi ki a baba bőrét!

Márti
borossné becz márta
 
 


Köszönöm a segítséget! Hintőpornál a sima babahintőporra gondoltok? Mert azt nem hiszem, hogy felírtak receptre.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Jana nagyon édes!

Gabi, oylan jó, hogy ezt így leírtad. Valóban elszántság kitartás és elhatározás kell, jó nagy adaggal, pláne azokban a hormonzavaros napokban. Én sajnos mindi gidő előtt feladom, mert félek a kudacoktól. Most is van mire fognom, de utólag már nem akarom ostorozni magam.
Én nagyon hálás vagyok azért, hogy először a Kútvölygiben szültem, ott mindent alaposan megmutattak, elmeséltek, mgé az esti fürdetéseknél is bent voltunk, rengeteg tanácsot kaptunk. Ott napokig azt sem engedték, hogy mérjük, mennyit szopott a baba, hiszen természetes volt, hogy semmit, csak pár csepp előtejet. Persze akkor még 5 napig voltunk bent, több időt adtak nekünk, és mi is magunknak. Már ha tudtunk józanul gondolkozni. Nekem a fáradtságtól ez nem nagyon ment. Most Villővel ugyanazt produkáltattam a 3. napon, mint Benével az 5. nap végén. Pedig 2 nap az nagyon számít születés után. Egyszerűen csak arra emlékeztem, "amikor hazamentünk a kórházból...". Ja, a segítségekről még annyit, hogy az ottani védőnő, aki szegény főleg csak az adminisztrációval foglalkozhat, mert az a dolga, ő nagyon kedves, és rengeteg tanácsot ad, ha kérdezitek. és mindig megkérdezte, hogy van-e gond, segíthet-e.

Köldökápolás: mi is hintőporoztunk, külön fertőtlenítős hintőport írtak fel, a betadine-ról nem hallottam én sem. A technika hasonló volt :) A köldökcsonk leesése után még hetekig is váladékozhat-vérezhet.

Rózsaág, írok :)

mtunde
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?