Új privát üzeneted érkezett!

Hát ez nagyon vicces....amit irtam, nem tette be, csak az aláirásomat...

Nildikó, szóval azt irtam, hogy előtte azért javasolják, mert el is alszanak kaja közben legtöbbször, és akkor ne keltse fel az ember, meg ha tele van a poci, akkor a pelenkázásból adódó torna közben, kijöhet minden, ami bement Kép De utána, ha kaki van, akkor persze, le kell cserélni megint Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Hát túl vagyunk majdnem 3 itthon töltött napon. Most úgy érzem, hogy ez nehezebb volt, mint a terhesség és a szülés maga Kép De majd csak megoldódunk. Szerencsére ma volt itt doki néni (tündér, mint ahogy emlékeztem), és megnyugtatott, hogy minden rendben. Azt mondta, hogy ha "rendesen" gyarapszik odabent, akkor óriásbébi lett volna belőle Kép Vszleg az én pajzsmirigybetegségem is lehet az oka, hogy kevesebb súlyú az átlagnál. De majd ha a saját hormonszintje beáll, akkor nem lesz vele gond. A kórházban lecsapolták (vénásan!), mivel fel kellett vinni vért tőle a Budai Gyerekkórházba, ahová még a mai napig (!) én is járok. Megnézik a teljes hormonszintjét (mindent, nem csak a PKU miattit), hogy rendben van-e. Ja, és azt is mondták, hogy jó véradó lesz a gyermek,mivel az intenzív miatt vércsoportot is néztek és 0+-os a vére Kép A két A vércsoportos gyerekének Kép Viszont vszleg a felmenőktől örökölte, mivel anyósomnak is az van, ill. anyukám apukájának és egyik bátyának is (tehát a férfiág viszi). Tegnap visszamentünk a Klinikára is,mert beparáztam a köldökcsonk miatt Kép Vérzett egy kicsit, aztán azt hittem, hogy gennyes. NAGYON rendesek voltak a csecsemősök,mivel rögtön mondták, hogy inkább vigyem be, megnézik. Persze nem volt semmi gond, csak kissé felületesen mertem takarítani. Megmutatták a tutit és tanácsokat is adtak Kép Szóval nem is tudom, hogy a SOTE I-es topikon miért szídják őket, de ez off mondom itt.

Ma reggel 8-as etetéstől fél 11-ig nyöszörgött, sírt, nem tudtam vele mit csinálni. Aztán akkor evett és aludt 1-ig. Éppen elkeztem etetni, mikor jött doki néni.

Egyébként bent a csecsemősök "kedvence" volt, mert kis gizda és akaratos, mint az anyja :D Volt, hogy kihelyezték "figyelőállásra", mikor egyik éjjel beadtam, mert du fulladozott, mert sokat bukott vissza.Akkor kiderült (éjjel), hogy alacsony a vércukorszintje, de ez már rendeződött Kép

Manó,
De király (önző vagyok,mi?), hogy Emma is tápszeres volt, mert akkor tudok sok-sok tanácsot kérni! Kissé aggódom emiatt, bár én is tápszeren nőttem fel. Ja és a Mildibé HA-t kaptuk. A kakija most már rendeződött, aranysárga és szilárd, mint kell. Erről is megnyugtattak a csecsemősök. Ma pl volt, hogy tisztába tettem volna evés előtt, és 4x kakilt közben. 2 pelust használtam így el.

Krisztocs,
Biztos, hogy foglak zargatni, ne aggódj! Kép Tegnap elkeseredésemben pl Andit hívtam, hisz ő is adott tápszert Dorkának. És remélem, hogy Marcival a hasfájós időszakot megússzuk.

Egyébként ált még rárakom a cicire, mindkettőre, és kb egy 35 perc után kapja a tápszert. Ált. elfogadja és szopizza rendesen.

Ja, nálunk volt zuhany. Külön egyágyas szülőszobán voltam, bár a zuhanyon osztozni kellett a szomszéd szülőszobással, de csak ketten voltunk akkor Kép És megállapítom, hogy a beöntés még mindig elviselhető (anyukám rémíszgetett hasműtét előtt vele, de nem volt gond).

Szirom,
Csúcs ez a Miksa Kép És tényleg nagyon hasonlít apájára Kép De csináljatok újabb képeket is, kíváncsi vagyok.

Azért örülök, hogy 3 óra múlva 1 hetes a kisfiunk Kép Bár néha azért kívánom, hogy lehetne már nagyobb :D

Na, megyek, lassan itt a kajaidő Kép

Pusszancs
Hanzika
(elviekben 40+1, de gyakorlatban már minuszos)

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Na, az az a tápszer amit én nem ismerekKép
Emma Humana HA 1-et evett nagyon sokáig, aztán Humana HA2-t. Próbáltuk még a nutrilont, na az neki nem jött be, sem az 1 sem a 2, kiütéses tőle. Aztán a HA korszak után a NAN2-t ette sokáig, még néha most is adok neki, de set már nem lakik jól vele, most a BEBA2+ a nyerő. Még aptamil-t próbáltam egyszer de ő attól is kiütéses lett.
Kérdezz amúgy nyugodtan, sajna van tapasztalatunk, próbálgattunk elég tápszert. Meg Emma hasfájós is volt meg bukós is, szóval nem egyszerű esetKép

Most a fogaival kínlódunk de nagyon, Jön a két alsó szemfoga.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Manó,

Ezt adták bent is, ezért kapta ezt. Remélem, hogy nem lesz kiütéses tőle, én is ettől tartok, mivel én felnőtt koromra lettem tejfehérje-allergiás (25 évesen). Bár most, meg a terhesség alatt is ettem tejterméket, és nem volt semmi gond. Meg az is érdekes, hogy Emma hasfájós volt, mert védőnéni azt mondta, hogy a tápszereseknél ritkább. Bár szerintem gyereke válogatja. A bukás nálunk is játszik sajna Kép Fogak -na az még egy jó dolog Kép Arra már inkább emlékszem a két unokaöcs által.

Ma elég érdekes napunk volt. Kishapsi megmakacsolta magát és reggel kilenctől délután 1-ig ébren volt. A védőnéni legalább ébren láthatta. Elalvás előtt volt ám sírás, fájdalmas ezerrel, nem tudtam mire vélni, így végül teáztattam. Ez használt. Attól félek, hogy mivel fáj a torkom, rá is kihat Kép

Lányok,
Ki hogy bírja a terhességet? Kriszta, te még egyben remélem! Kép Nildikó, mikorra is vagy kiírva? Dec eleje, ugye?

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika!
Dec.2-ra vagyok kiírva. Holnap megyek az első NST-re. Jól vagyok, de már nyűgösebb minden. A lábfejem, bokám rendszeresen bedagad. Lassított tempóban közlekedem, s csinálok bármit. Ma reggel felkeltem a férjemmel együtt, reggeliztem, elolvastam az újságot, majd újra elaludtam, s aludtam 11-ig. A férjem már nem bánná ha már szülnék, én azért még egy-két dolgot előtte szeretnék lerendezni.

Nildikó
37+0
nildikoka
 
 


Hanzi!

Ez jó, Emm azért kapott Humana-t mert akkor meg azt adták bentKépKépKép Gondolom mindíg azt adnak amit kapnak tápszergyártóktólKép
Szerintem a hasfájás enm függ attól hogy tápis vagy anyatejesKép Az egy nagyon rossz dolog, remélem senkinek nem lesz benne részeKép Az első hetek örömeit totál megkeserítette, állandóan sírt EmmaKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hanzi, remélem azért napról napra jobban alakul a kajcsi-téma Kép
Hogy tetszik az asztal? Kép

Amúgy semmi újsi, tegnap voltam doki bácsinál, ma ctg-n, meg uh-n, kissé nagyfejű a gyerek továbbra is, 98 mm a búrája, és kb 3340 gramm most a méretei alapján. A magzatviz már kevesebb, úgyhogy mondta doki bá, több, mint valószinű, hogy előbb lesz baba. Dehát, mint mondta, a szülést senki nem tudja előre megjósolni. Mindenesetre, ha egy órán belül több, mint négyszer van keményedés, menjek be. Kép
A méhszáj is jól alakul, már felpuhult, azt mondta, hogy ez jó jel a sima szüléshez, de én még mindig a fejétől tartok Kép

Manó,
Meg tudnád nézni, hogy Emmának a 37. heti uh környékén mekkora volt a bucija? Kép Reginek csak 93, pedig azt hittem, hogy nagyfejű volt Kép

Bár tény, hogy rendesen se lehetett már lemérni, mert annyira lent van a feje, hogy a szeméremcsonttól nem látszik már pontosan, ahol kéne mérni...Kint volt a védőnő ma, és megnyugtatott, ha valami baja lenne, akkor SOKKAL nagyobb lenne a feje...Reméljük Kép

Szirom,
Nálatok is okés minden?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Én mindig csak próbálok írni, de Miksa ezt nem annyira toleráljaKép Anyukám hétfő óta már nincs, úgyhogy hárman maradtunk, ha a páromnak épp nincs valami szaladnivalója. Egyébként szabin van, és az átlagnál sokkal-sokkal többet van itthon. És olyan aranyosak a kisfiával, hogy csak naKép Nagyon sokat foglalkozik vele, és nagyon jól is csinálja, szóval ez fantasztikus érzés.

Miksa lassan egészen önmegvalósítóvá válik, okosodik, mint a huzat, úgyhogy egyre nehezebb este letenni aludniKép Úgy látom, nálunk is az lesz a helyzet, hogy kézben altatunk, aztán zsupsz az ágyba. Ez eddig is így volt, belealudt a böfizésbe, de mostanában csak belebóbiskol, és ahogy közelíti a feneke kiságyat, ezerrel tiltakozik. De tegnap már olyan hangerővel, hogy egészen megijedtem, hogy valami baja lesz. De nem, mert amint kiemeltem, levesestányér méretű szemekkel nézelődöttKép Ez másnál is így van, mi? Gyógyszer meg csak az lenne, ha sírni hagynám (vagy az se), de hát olyan pöttöm még, én nem akarom kínozni. Marad a ringatásKép

Mint most is, mert ismét hallatja a hangját. Már az ölemben is van, noKép És igaza van, mert éhes.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta!

Hát nem foglak megnyugattni: Emmának a 37-38. héten 91 mmKép De ő csak a 40. héten született, lehet hogy Öcsi meg már most fog, szóval szerintem csak akkor gáz ha kihordod a 40. hétig, ami nem valószínűKép Emma végül 35 cm-es fejjel született, ami még teljesen normális.

Jaj lányok, Emma beteg, hétvége óta kínlódunk, de ddig minden rá lett fogva a fogára, d emost voltunk gégészeten, mert nagyon ugatós hangja van sírás közben, és sajnos kruppos jellegű köhögés s diganózis, úgyhogy kapott kúpot meg megy a pára rá egész nap. És a torka is nagyon piros, úgyhogy az antibiotikumot sem úsztuk meg, pedig hétfőn nézte orvos és akkor még nem volt piros neki, nem hogy nagyonKép Ez az idei tél nem alakul jól, valaki mindíg beteg. Tavaly télen semmi baja nem volt.

Szirom!

Hát nálunk így volt az biztos. Sőt, még most is így van néhaKép
A sírni hagyás nálunk ennyi idősen nem működött, egyszer megpróbáltam, több órán át ordított, nem fáradt bele, én meg bőgtemKép Viszont már később (sokkal később) elkezedett működni a sírni hagyás, max 15 perc múlva elaludt magától. Csak hogy lásd Miksa nem is olyan egyedi eset: emma 6 hónapos koráig nappal egyáltalán nem aludt a kiságyában, mert képtelenség volt letenni. Viszont éjjel abban aludt, de nagyon nehéz volt belebűvészkedni, általában vacsi közben ludt el, utána még fél órát fogtam, és akkor le tudtam tenni. Aztán a ringatási idő egyre csökkent, most ,eg már megy az ágyba ébrenKép De ez csak néhány hónapja van így, és van amikor még most is sír és nem akar menni, ha még szerinte nem annyira álmosKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó,
Hát valóban nem nyugtattál meg Kép Reginek is 35 cm lett a fejkörfogata, hát kivi leszek, öcsinek mekkora....Az azért valóban megnyugtat kicsit, hogy valószinű, nem húzzuk ki decemberig Kép

Regi is beteg, egész héten itthon volt, holnap megy először oviba...Persze, én ráfogom a közösségre, hogy szeptember óta non-stop beteg Kép Már utálom én is az antibiokat Kép Tegnap este vettem neki egy homeos bogyót, ajánlották kifejezetten gyerekeknek, állitólag nagyon jó, el kell szopogatniuk. Ez olyan általános takonykór ellen véd, meg jó allergiára is állitólag. Kiváncsi leszek...

Szirom,
NÁlunk is detto ez volt Kép Ringatás, aztán óvatos lerakás a kiságyba, és érdekes, amit Manó ir, mert napközben nálunk se maradt meg Regi az ágyában Kép Aztán ugye cicin elalvás, ringatás stb. Már néha gyomoridegem volt előre az estéktől Kép És amikor kb 10 hónapos volt, akkor elegem lett, és hagytuk sirni...két éjszaka borzalom volt, én a másik szobában bőgtem, de azóta alszik éjjel Kép A lefektetést ugyanigy oldottuk meg, csak előbb, kg 5-6 hónaposan, az egy este volt csak, hogy 15 percig sirt, aztán elaludt, és másnaptól már úgy aludt el, hogy csak letettük, ajtó becsuk és kész Kép De most még tényleg nagyon korai szerintem is sirni hagyni!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

lehet hogy Öcsit igencsak elszámoltátok és előbb "lett" mint gondoltátok. Kép Szerintema december kizárt ilyen méretekkel, d eha mégis akkor legfeljebb csaszi lesz, lényeg hogy jól legyen.
Eddig én egy-két homeos szert próbáltam, d enem nagyon ahtottak, igaz nem értek hozzá és lehet hogy nem jól hazsnáltuk. Annak idején az tejszaporító homesós bogyó sajna nálam semmi tejet nem csinált, meg Emmának adtam a viburcol kúpot, ami ilyn banális fertőzésekre jó, meg állítólag fogfájásra is, de nem hat.Kép Legalábbis a fogára tuti nem. Most chaomilla CH30-at keresek, szinténa fogára, d enálunk az ég világon sehol sem lehet kapni. Kénytelen leszek bemennia városba azt hiszem. Én homeosba még csak golyóval meg kúppal találkozta, a felnőtteknek valót is szopogatni kell.

Nálunk emma azért még ennyire nem előrehaladott, hogy rácsukom az ajtót és alszik. Kép kivéve ha nagyon-nagyon álmos, de akkor meg elalszik már a teán. Ha nem alszik el azon, akkor azért még sír pár percet általában. Meg van olyna hogy ott kell lenni vele amíg ellaszik és fognia hátát. De ringatni már képtelenség, a több mint 10 kilójátKép
Viszont szerencsére ő 2 hónapos korától átaludja az éjszakát, úgyhogy csak 1x kell vele ezt eljátszani. Bár most hogy beteg felébred néha éjjelKép Meg a fogától isKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szóval ez normális, okKép Nem is bírom sírni hagyni, fizikai fájdalmat érzek. Végülis nálunk csak este van gond, mert nappal lent van velem-velünk a földszinten, és nem is viszem fel az emeletre, a kiságyába. Miért ne maradhatna velünk? Úgyhogy vagy a nagy kanapén alszik a nappaliban, vagy a babakocsijában, utóbbi azért is jó, mert a konyhában is elfér, vagy ide lehet gurítani a gép mellé. Mondjuk az egész egy nagy tér, legalább közösségi érzelmű lesz a gyerekKép

Kriszta! Amikor befeküdtem a kórházba, Miksa feje 95-ös volt, de úgy emlékszem, hogy a flowmetrián kicsit később már 97-et mértek. Aztán végül 35-ös körfogattal született. Anyukám pedig azt mesélte, hogy rám azt hitték, hogy bazi nagy baba leszek, mert nagynak tűnt a fejem. (Na jó, akkor még nem volt uh) Aztán jól megszülettem kerek 3 kilóval. Állítólag olyasmi fejformával, mint Miksáé (akire egyébként a kórházban a csecsemős nem tudta ráadni a simléderes bébisapkát, amiben haza akartuk hozni, mert nem ment ráKép) Az első ruhája, amit kinőttKép Mellesleg az én kisfiamnak a fejformáján kívül semmilye sem hasonlít rám, tiszta apja a csemete. RégebbenKép úgy láttam, hogy a keze olyan, mint az enyém, de már mintha az is az apjáéra kezdene emlékeztetniKép

Húú, és még azt akartam mondani, hogy tegnap mi is ott voltunk doki bácsinál, mert meg kellett mutatni még egyszer a sebemet. Kismillióan voltak, a párom meg kint volt a kocsiban Miksával, úgyhogy soron kívül megnézett, így be sem mentem a váróig. Hát sajnálom, pedig majdnem összefutottunk megintKép Majd jól bemegyek meglátogatni a kórházbaKép

Manó! JObbulást Emmának, olyan borzasztó lehet, ha az ember gyermeke beteg! Már előre félek az ilyen szituktól, pedig mi sem ússzuk meg!

Hanzika nektek csak annyit, hogy hajrá!!!! Mi is hajrában vagyunk, és az csecsemőkorú edzőnk sokat követelKép

Nildikó! Nektek is hajrá! Lábdagadás ellen: tartsál gyümölcsnapot és ezzel egyidejűleg pihizz felpocolt lábbal! Nekem bejött, lement a dagadás és doki bácsi is bólogatott a módszerre!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

na igen, sajnos minden baba beteg valamikor, előbb-utóbb. Csak ez most azért érint engem is jobba, meg nehezebb elfogadni, mert ez sajnos egy visszatérő betegség, állítólag ezentúlé úgy kell berendezkednünk, hogy mindenhová visszük magunkkal a gyógyszereit mert bármikor előjöhet és sajnos rohamot is kaphat. Na ezt kicsit nehéz elfogadniKép De ki fogja nőni, legkésőbb serdülő koráraKép

Jaj, gyümölcsnap, ne is mond. nekem almanapot kellett tartanoma vége felé. De nagyon nehezen bírtam.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kaja téma alakul, bár még kétóránként eszik, főleg éjjel Marcus és kevéskéket (30-40-50),ritkán eszi meg a teljes bocit. Ma éjjel jól aludt, csak reggel 8-től volt fent 12,30-ig. Akkor beájult.De legalább ma nem sírt annyira keservesen, attól én nagyon kibukom.

Manó,
Emmának hogy van a fogacskája? Nálunk is bejátszik a hasfájás-bukás,de tán a szer, amit kaptuk, használ.

Kriszta,
Hogy vagytok? Regi, Öcsi? Az asztal tök szupi, nagyon tetszik.Ugye nem kellett befeküdni neked? Ha vmi van, írjatok majd!

Nildikó,
És te hogy smint? Már nincs sok hátra! Kép Használj ki minden percet pihenésre Kép

Szirom,
Hogy megy a tréning? Én sem bírom a sírós időszakokat! Nálunk is az ölben elalvás,óvatos lerakás megy leginkább...mi lesz ebből?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hát bocsi, csak benézni van időm, írni nem nagyonKép Most is itt ül mellettem Miksa az asztalon, a hordozójában, és már megkezdte a nyüszögést (a vacsorámat előtte türelemmel végigasszisztálta). Most az övé jönKép

Manó! Ez ennyire komoly? nem lehet valamit kitalálni?

Hanzika! Végülis elboldogulunk, mert Miksa jó baba, bár most már ordít. Nem hagyom, el is köszönök, sziasztok!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Nem, még itthon vagyok Kép Remélem, a szerdai vizsgálat után is itthon leszek még Kép Ha mégsem, majd apa ir, meg megy sms is!
Örülök, hogy tetszik az asztal, képzeld, Regi szekrénye is kész lett, és teljesen bele vagyok zúgva Kép

Manó,
Ez olyan elkeseritő Kép Kezdek én is f.sni, hogy Reginek is van valami baja, mert már nagyon régóta köhög, és bár az oviban is megvizsgálták, nem találtak elvileg semmit, de nem vagyok nyugodt Kép Végülis Ő egész jól elalszik a köhögései közben, de én fel-alá mászkálok a lakásban addig, és ha már olyan "hányásos" hangok jönnek, rontok be hozzá Kép Hétfőn amúgy sincs ovi, úgyhogy asszem elviszem megint orvoshoz...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Ezek szerint még egybenKép

Én is hétfőn készülök visszavinni az orvoshoz ha nem múlik el addigra. Egyébként ez e krupp épp olyna, hogy semmi baj nem látszik , nem máthás, nem köhög, csak sírás közben furán veszi a levegőt. Nekem 2 orvos mondta egymás után hogy semmi baja cska foga jönKép
Most csütörtök óta szedi a köptetőt, hogy fellazuljon ami a gégén van, és állítólag majd akkor elmúlik a hang. Most már néha kezd hurutosan köhögni, mi örülünk neki mert ez e gyógyulás jele. Ő egyébként nem köhög, épp ezért teljesen jól érzi magát, semmi tünete, csak épp sírásközben ahllani.

Szirom:

Hát igen sajna, ez ilyen komoly is lehet, ha rohamot kap, de nagyon reménykedm hogy nem ilyen súlyos ahelyzet. De sajnos ameliyk gyerkőc hajlamos rá annál előjöhet később is.

Miksa nagyon rendi hogy legalább hagy vacsizni, Emma még néha most sem ilyen toleránsKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lányok!
Új vagyok itt, most gondolkodunk a párommal, hogy melyik kórház szülészetét válasszuk?
A sok fontos szempont közül számunkra a PIC a legfontosabb. Van az újpestiben PIC?
Sziasztok
Német Emese
Német Emese
 


Szia Emese!

Énitt csak vendégtopicoló vagyok, mivel én a SOTE I-esen szültem két hete a kisfiamat, viszont ott van egy hiper-szuperül felszerelt PIC. Többet a többiek tudnak mondani.

Kép
hanzika
 
 


Szia Emese!

Nincs PICKép Én úgy tudom az cska a SoTE I-II-n és a söpf mereiben van. Legalábbnis én még csak azt hallottam hoyg oda viszik a koraszülötteket. De miért eza legfontosabb,veszélyeztetett vagy?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Emese,

Orvost is most választasz? Mert ha igen, a SOTE I-en tudok ajánlani vkit.

Manó,
De ezt a kruppos időszakot általában kinövik a gyerkőcök, vagy rosszul tudom? Remélem, hogy Emma hamarosan jobban lesz.

Kriszta,
Regire mit mondott doki? Szerintem csak nem tud rendesen kigyógyulni belőle,mert az antibogyók elnyomják tán... bár nem vagyok doki, de én is így voltam annó.

Szirom,
Szerencsés vagy Miksával, hogy hagy vacsizni.Nekem mindig akkor kell rohanni kajával/fürdéssel, mikor alvás van Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,

Hát az oviban nézték őket, állitólag nincs baja...antibiot nem kap, egész ősszel egyszer kapott, amikor a doki nénink felirta, azt végigszedtük, de azóta homeos cuccokat kap főleg meg mézet...na meg orrszivás és orrcsepp Kép Sajnos ez "közösségi" betegség, egytől-egyig emiatt panaszkodik minden szülő az oviban is Kép Hát ez van...csak elmúlik...

Amúgy minden okés, Marci eszik már rendesen? Kép
És Ádám hogy "birja" az apai sorsot? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi!

Igen, a kruppot kinövik! De én még reménykedem hogy igazán kis em tör rajta, ő most csak "krupp közeli állapotban" van, de rohama nem volt.

Kriszta!

Én már minden reggel azt várom mikro jön valaki a hírrel hoyg meg van ÖcsiKép ma reggel is mikor láttam, hoyg hanzi írt, ez ugrott ba, hogy SMS-t kapott. pedig még nincs is itt az időd, em tudom miért van bennemKép
Bölcsitől én is emiatt félek, sajnos ezen a beteges korzsakon minden gyerkőc átesik. Az unokaöcsém már 5,5 éves, nem most kezdte az ovit és mégis 1 hetet jár, egy hetet otthon van. pedig már a manduláját is kivették, azt hitték az majd segít, de nem.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Emese,a Margit khz-ban is van PIC,ha jól tudom.
puposnünüke
 
 


PuposnünükeKép

Én úgy tudom ott csak koraszülött utógondozó van, mint ahogy pl a János kórházban is. Az nem a PIC. A PIC az újszülött intenzív.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Valószinűleg azért van benned, mert a dokim is azt mondta, hogy nem húzzuk a kiirásig Kép Meg hogy irtam, hogy puha a méhszáj, kevesebb a viz stb. Hát majd szerdán megvizsgál és kiderül, azért remélem, nem kell bent maradnom, max csak szülni Kép

Az ovis betegségekkel az is a baj, hogy egy szülő se tudja megoldani azt, hogy hetekig legyen otthon a gyerekével, amig totál ki nem gyógyul a takonyból Kép És mivel már "félig gyógyultan" is viszik őket, ezért, ha esetleg valaki teljesen egészséges gyerkőcöt is visz, másnap ugyanolyan beteg, mint volt Kép Szóval eléggé ördögi kör Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Hát igenKép meg nehéz is ezeket az örökmozgókat lefoglalni itthon, vágynak a közösségbe, plusz ugye aki meg dolgozik, annála munkehely sem örül ha hetekig hiányzik.

pedig jó lenne ha mire jön a kistesó addigra Regi nem lenne beteg, nagyon vigyázzatok rájuk, ez az időszak elég veszélyes ilyne szempontbólKép Nálunk majd tavazsi kistesó lesz tervbe véveKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kedves manó és mindenki!

Köszönöm a gyors válaszokat! Máris sokat megtudtam!
Szó sincs veszélyezt.t.-ről, csak körültekintő és felelős döntést szeretnénk hozni, és úgy hallottam a PIC nélküli kórházakban nincs lehetőség mindenre, tehát ha mégis valami komplikáció lép fel akár az utolsó pillanatban - és ezt sose lehet tudni - ne kelljen mentőzni messziről.

Német Emese
Német Emese
 


Sziasztok!

Van egy kis időm, alszik MiksaKép Képzeljétek, napok alatt látok változásokat: eddig is nagyon figyelt, de most mintha sokkal többet venne észre, meg mintha nézegetné a kezét is, és időnként tátog figyelmesen, ha beszélünk hozzá, hát olyan okos, hogy meg kell zabálniKép Viszont kiderült, hogy nem bírja a tömeget, ha egy-két ember jön látogatóba, akkor minden ok, de ha öten-hatan, az már sok neki. Namost néha idezúdul a családjaink egy-két csoportja, most pl. vasárnapi ebédre. Muszáj volt egy idő után Miksát felvinnem az emeletre, mert annyi inger érte szegényt, hogy nem bírt velük. Felpörgött, nem tudom máshogyan mondani. A gyerekdoktor szerint ez tök normális, főleg, ha egyébként nyugi van körülötte, márpedig itt nyugi van. Mellesleg tegnap voltunk 1 hónaposak!Kép

Kriszta! Figyelemmel kísérem ám, hogy hogy álltok, csak úgy lefoglal a saját babám agyilag és fizikailag is, hogy amikor írok, akkor már valahogy mindig kimarad, hogy valami kedves drukkot idebiggyesszekKép Ezt most vedd annak, jó?Kép

Manó! Drukkolok, hogy Emmánál ne legyen semmi komoly. A bölcsis meg ovis betegségekről annyit, hogy a tesóm kislánya is állandóan beteg, mondjuk őt tömik antibióval, de miután a volt sógornőmé a felügyeleti jog, ő meg egy hülye, szó sincs gyermekorvosváltásról, pedig azt kéne. Most már nyomják bele az immunrendszert erősítő izéket is, úgyhogy reggel vagy 3 féle bogyót kell bekapnia a kiscsajnak. Szerintem nem is emlékszik olyanra, hogy ne szedett volna gyogyit, pedig olyan kis egészséges, izmos vasgyúrónak néz ki. Most hogy ez azzal ööszefügg-e, hogy 3 hónapig kapott anyatejet, azt nem tudom, nehéz lenne megállapítani. Állítólag a többi gyerek is ennyit beteg. Viszont az anyu szerint mi egyáltalán nem voltunk ennyit otthon, és az ovistársaink se. Szóval amit most mondanak, hogy ezeken minden gyerek átesik, a mi korosztályunknál egyszerűen nem volt igaz. Szerintetek miért?

Hanzika! Könnyebb már? Milyen kisfiú Marcell? Most végülis hogyan szólítjátok? Alszik éjszaka? És nappal?Kép És még valami fontos, milyen pelenkát használtok?

Szép napot mindenkinek!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Emiatt ne aggódj, tudom, hogy szurkolsz te is, de lényegesen fontosabb elfoglaltságod van most Kép Hihetetlen, hogy már 1 hónapos Miksa!!!

Hanzi,
Mi újság nálatok? Ma is ott mentem el a házatoknál a szülőotthon felé ugye, láttad, hogy integettem? Kép

Ez a köhögés téma tényleg reménytelen, bár most Reginél mintha javulás lenne, már egy hete szedi ezt a homeos bogyót, meg vettem neki ACC100-at pezsitablettában, és egész jól van! Ja, meg vettem eukaliptuszos illóolajat, és tettem a párologtatójába, isteni illat van a szobájában, és jobban is alszik éjjel. Úgyhogy talán van remény Kép Bár a csoportjukban nincs épp tömeg, kb nyolcan vannak egész héten, mert mindenki kidőlt Kép

Ctg-n minden okés volt, doki bácsi nézett méhszájat, most már mindenhol nyitva egy ujjnyira, és állitólag jól lent van a buksija Máténak, érezte, ahogy domborodik tőle a hüvelynek a fala...Kép Vagy valami ilyesmi, nagyon nem értek hozzá Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Hát nem tudom, annak idején én elég beteges voltam, fél évesen és 1,5 évesen is tüdőgyulladásom volt. Aztán kaptam valami immunerősítő injekció kúrát és utána oviban már nem voltam beteges. Én inkább azt vettem észre hogy ami időnkben nem küldtek mindennel kórházba, most meg pillanatok alatt bevágják az embert a gyerekkel a kórházba ha nem figyel.

Kriszta!

Emma is javul szerencsére. Ő fluimucilt iszik, szereti, simán megissza. Olyan eukaliptuszos olajunk nekünki svan, ha náthás én mindíg teszek öntök egy rongyra és akkor könnybebn kap levegőt. Én az elektromos párologattóban csak vizet merek önteni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Na az elektromosba én se merek tenni Kép A sima, radiátoron lévőbe rakom Kép Meg a párnájára Kép
Az oviban is adták ma neki az ACC-t, és állitólag tök jól aludt, nem is köhögött egész nap, szóval most örülök Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma megint kimerülőst játszunk. Tegnap a drágám fent volt elég sokat, így nem volt időm feltöltődni, ma meg is volt a böjtje (mármint nálam). A Plus-ba alig vonszoltam el magam, de jól esett a levegő, meg ma pihenni is hagyott Marcus. MOst is alszik-még Kép

Szirom,
Ez ismerős, nálunk is van hasonló. Tátog, utánozza az arcunkat, meg a kezével fogdos. Érdekes, hogy mikor etetjük cumisüvegből, volt, hogy megragadta két kézzel az üveget Kép Ja, és a tömegiszony itt is bejátszik. Pl. hétvégén itt voltak szüleim+bátyámék, hát, felébredés után nem is pihent vissza... De irigyellek, hogy már túl vagytok 1 hónapon! Kép

Szerintem nem feltétlenül függ össze a betegség, hogy a gyermek szopizott-e vagy sem. Én tudom, hogy minden gyermekbetegségen átestem, mihelyt oviba kerültem, viszont a bátyám is kapott tápszert és bölcsis is volt, mégsem járt így. Szóval inkább gyereke válogatja.

Egyébként most már hellyel-közzel könnyebb, de még nem egyszerű. Ádám anyukája minden nap jön még a héten, főz, segít. Viszont jövő héten már nem jön, előre félek, bár anyu ugyebár itt lakik és itthon is van. De anyósom olyan jól tud bánni Marcussal! Kép Így szólítjuk, vagy Marci, vagy nálam most a Cicabogáros a nyerő Kép Éjjel alszik leginkább, nappal fent van általában 8-tól délig, egyig, meg délután is szokott. Ezt aztán kitolja, hol estére, hol éjjelre (pl. éjjel 2-től 4-ig). Ja, és Pampers Newborn-t használunk mi. És ti?

Kriszta,
Láttam, hogy integettél, fel is csengethettél volna Kép Akkor már neked sincs sok hátra! Kép Beszéltem ma Mesével, tegnap ő is bent volt, mert 4 perces fájásai voltak, meg 2 ujjnyira nyitva van a méhszáj, dugó már nincs, de még hazaküldték. Egyébként talált Dunaújvárosban végül dokit, akinél szülni fog. Mindenkit puszil.

Manó,Kriszta,
Lehet ilyen pici babánál is a párologtatóba illóolajat tenni? Mert nekünk is van a radiátoron párologtató, de nem merek bele tenni semmit.

Manó,
Te a szoptatással meddig próbálkoztál? Még minden nappali etetésnél cicire teszem előbb, 10-20ml-t szopik, a többi tápi. Védőnő szerint még lehet, hogy beindul a tej. Ja, és éjjelre te hogyan oldottad meg az etetést? Mindig csináltál frisset éjjel is? Mi most azt csináljuk, hogy elkészítjük előre, be a hütőbe és csak fel kell melegíteni. Forralt vizet csinálok egy napra, reggel és este frisset.

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!
Hogy telik az idő!
Tényleg fantasztikus, hogy Miksa már 1 hónapos!

Kriszta!
Mondott valamit az orvos, hogy szerinte mikorra várható?
Én is ma voltam UH-n is, NST-n és a dokimnál is. Nálam zárt még a méhszáj, s a dokim szerint semmi jel nem utal arra, hogy ki akar jönni a fiunk. (említettem már hogy mi a Tamás név mellett döntöttünk?) Szerinte Mikulásra jön a baba. Ha nincs semmi különösebb okom, nem is kell mennem hozzá, csak két hét műlva. Az NST-re azért megyek.

Az ovis betegségekről.
Én egyszer azt olvastam valahol, hogy mostanság sokkal jobban óvják a kicsiket mindenfélétől, "steril" környezetben növekednek. S az ovoda az első hely, ahol egyre több bacival, több emberrel stb. találkoznak a kicsik. Ekkor tud az immunrendszer felkészülni a kisebb nagyobb védekezésekre. S ez teljesen normális, mert így alakul ki az immunrendszere. De gondolom ez titeket gyakorló anyukákat nem fog megnyugtatni( s gondolom engem sem fog majd) , amikor a gyerek állandóan elkap valamit az oviban.
Szép kilátások!

Nildikó
38+1
nildikoka
 
 


Hanzi!

Nálunk az volta gond, hogy Emma nem tudott szpizni, csak bimbóvédővel (befelé forduló mellbimbó, nagy ciciKép, soroljam még?Kép), ha m,eg véletlen sikerült mellből megszoptatnom,a kkor annyi lebvegőt nyelt hogy mire emltem volna büfizni már ki is bukta az egészet és ordított hogy éhesKép Így én 3 hetes kora körül (az idegösszeomlás szélén,Kép, egész nap bőgetm) feladtam és elkezdtem fejni. Na ekkor derült ki amit én nem hittem volna, hogy miközben folyt a tej a mellembő, tehát meg voltam győződve róla hogy van elég tejem, a max mennyiség amit ki tudtam fejni az 2 mellből 80-90 ml. Ekkor jöt a táp. Amiből az én 3 hetsem egyszerre megevett 150-180 ml-t. Hogy lett volna neki akkor elég a 80-90? Ettől kezdve én fejtem, és amikor volt elég tej akkor azt adtam cumisüvegből, amikor nem akkor tápszert. De sajnos elég szar fejőgépem volt és sajna egyre csökken a tej mennyisége, a végén már 20 percig gyötörtem a mellem 10 ml tejért. nem egy sikersztori.
Én éjjel úgy csináltam, hogy lábosban volt forralt víz és azt éjjel megmelegítettem és a tápszer frissne tettem bele. De nekem Emma csak 1x evett éjjel szinte a legegelétől. Éjfélkor evett, akkor letettem aludni és hajnal 5-kor kért legközelebb. De kb 2 hónapos korában már a hajnali evést is elhagyta.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! És az nem volt ok, hogy maradtok a bimbóvédőnél? Miért baj az, ha bimbóvédővel kajál, csak egyen, nem?Kép Egy kis ideig mi is használtuk, met Miksa véres sebet csinált a mellemen, és muszáj volt. Féltem, hogy bezavar, de sem ez, sem a csecsemőosztályon használt cumi nem zavarta meg. Írod, hogy kevesebb tejet fejtél, mint amennyit gondoltál, hogy van. Már több helyen is olvastam, hogy a babák kb. 30-cal többet tudnak kiszopizni, mint amennyit bármilyen jó fejőgéppel le lehet fejni. Meg nekem olyan soknak tűnik egy 3 hetes babánál a 150-180 ml. Mi pont most próbálunk átállni kisebb adagokra, mert a gyerekdoki szerint attól is fájhat Miksa pocija, hogy túl sokat eszik egyszerre. Szerinte is jó dolog az igény szerinti szoptatás, de nem mindenkinél válik be. Fiatal, haladó szellemű pasi különben, de szerinte együnk nagyjából 3 óránként. Eddig 4 óra is kimaradt, mert Miksa jó nagyokat alszik, és egyszerűen nem ébredt fel. 4 óra múltán már felkeltettem, akkor 10 perc nyújtózkodás után rájött, hogy ő baromira éhes, bedobott 120-140-et, és tényleg fájt utána a pocija. Tegnapelőtt óta próbáljuk tartani a magyjából 3 órákat, délelőtt ugyanolyan sokat eszik, délután pedig olyan 80-akat. És képzeljétek, olyan mint egy kis patikamérleg, nap végére ugyanúgy kijön az 500 valamennyis összadag.

Hanzika! Azért kérdeztem a pelenkát, mert eddig Liberót használtunk, az illett legjobban a kis keszeg fenekére. Még van belőle néhány, de váltani kell, mert úgy látom, hogy elkezdte szorítani. Ráadásul ebből is ki tudott pisilni, hogy hogyan, azt senki sem tudja, de a védőnő szeme láttára is megtette, amikor őszerinte is tökéletesen volt rajta a pelusKép Valahogyan eljut a pisi felfelé a bal oldalon, és a dereka lesz tiszta nedves. Az elején vettünk egy csomag Hughies newbornt is, az akkor nagy volt, most jónak tűnik, de az 2-5 kg között ajánlott. A Liberó 2-4-es. A Pampers kilóhatára mekkora?

Kriszta, Nildikó, ti most már csak készüljetekKép Mi majd drukkolunkKép Hopp, és Mesének is, mindjárt jól megszülKép

szirom

És egy fotó!
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Sok is 3 hetes babánál ennyi, d eha kevesebbet kapott ordítottKépKépKép egy zabagép voltKép
sajnos az volt a baj a bimbóvédővel hogy rengeteg levegőt szívott be és kihányta az egészet. Annál rosszabb meg nincs, mint amikor alig van tejed és az is pocsékba megyKép
Sajnos Emma nagyon bukós baba volt, a tápszert is sokszor kihányta.
na majd akövetkezőnél ügyesebb leszekKép
egyébként 3 hétig nem kapott pótlást, mert olvasva a ligás ajánlásokat állítottam hogy nekem márpedig van elég tejem és elég kell lenni a szopinak, meg majd lesz elég, ezért Emma 3 hétig üvöltött, csak akkor hallgatott el ha teát kapott, mert azzal legalább telta gyomra, és úgy gondoltam hogy jakkor már jobb a tápszer. És ezek után volt az hogy hetekig 150-180 ml-eket evett, szerintem azt hitte megint eljöhet az ínséges időszakKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom,

HÁT NAGYON ÉDI, GYÖNYÖRŰ!!!

Mást nem is tudok irni Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Köszi Kriszta, szerintem isKép

Manó! Értem, hát nem lehetett egyszerű. Még úgy se egyszerű, hogy van tejem (lekopogom...), hát még ha az embernek fogalma sincs, hogy elég vagy nem elég... Elismerésem.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Tudom, hülyének tűnhet a kérdés, de Miksa még 56-osakat hord? Már annyira nem rémlik, hogy egy hónaposan hol tart a baba a ruhaméretben Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Manó,

Hát én sem tudom, hogy mit csináljak. Bár Marcus szopizik rendesen, de ugyebár a cicimből max 20ml jön össze még a teával is Kép Ma vettem homeopátiás bogyót, hátha rásegít egy kicsit. Nem tudom, hogy jobb lenne-e fejni? Egyébként Marcus is most már megeszik 70-80-at, van mikor többet, akkor ő is szenved és fáj a pocija. Bár én teszem neki bele az Espumisam-ot is. Azért kérdeztem, mert mi általában úgy csináljuk, hogy napközben van forralt víz és a tápszert frissen teszem bele, aztán felmelegítem. Éjjelre meg elkészül két adag, aztán az megy a hütőbe. Elvégre a kórházban is előre el volt készítve a tápszer... Egyébként tényleg minden elismerésem a tiéd!!!

Szirom,
A Pampers Newborn 2-től 5-ig, a Mini 3-tól 6 kg-ig van, ha jól tudom. Bár tudod, engem a cég kötelez :D Egyébként nálunk is akkor van nagy gond, ha gyorsan megeszi az adagját. Akkor pocifájós van. Azt szoktam csinálni, hogy az üvegből többszörre etetem és közben büfiztetem. Ez nagyjából segít. Miksa egyébként tényleg nagyon ari és tiszta apja Kép

Na, megyek, felébredt a fiatalúr!

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Szóval még annyit, hogy mióta többet eszik vannak nagyon éber és nagyon alvós időszakok. Általában reggel 8-tól ébren van olyan délig, 1-ig. Akkor beájul és alszik 5-ig, 6-ig, fél 7-ig. Fürdés, etetés, akkor még fél ébrenlét 10, 11-ig. Tegnap éjjel pl. fél 12-ig, aztán alvás 6-ig, akkor evés, és újabb alvás fél 10-ig. Aztán ébrenlét délután 1-ig. Ez normális?

Kép
hanzika
 
 


Kriszta!

Miksa eddig egyetlen egy 56-ost nőtt ki, de már simán ráadom a 62-eseket is. Az apja adott már rá 68-as bodyt is, mert úgy látta, hogy az megfelelő méretKép Hát olyan sportosan lezser, de úgy is mondhatnám, hogy úgy néz ki benne, mint egy lelencKép
Különben a múlt héten volt 3600 gramm, ezen a héten még nem mértem, de majd mondom, mennyiKép Ma vagyunk először egyedül éjszaka, mert az ember dolgozik. nem jó érzés...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hanzi!

Amíg csak bírod addig inkább ne fejj, hanem szoptass!
Mondom énKép De nem egy leányálom fejni, nekem még fél évig fájt a kezem a fejés abbahagyása után. Ha Emma nem hányt volna ki mindnet szopi utána kkor én sem hagytam volna abba. Biztos a technikánk nem volt jó, d enekem nem ment a fél kézzel fogom a gyereket, másik kézzel tartoma bimbóvédőt és húzom a mellem hogy nem legyne agyerkőc orra előtt módszer. De ha nektem nincs ilyen gond akkor sokkal könnyebb szoptatni, mint fejni 3 óránként. ha meg nem fejsz 3 óránkénta kkor fokozatosan egyre kvesebb tej lesz, nekem 3,5 hónapig volt valmennyi, de avégén már napról napra apadt.

És szerintem az alvása teljesen normális. vagyi nkább úgy fogalmazok hogy ennyi idős korban minden teljesennormáslis, az is ha egész nap alszik csak enni kel fel és az is ha pár órát ébren tölt, mert épp nézelődik vagy esetleg fája poci. De én is mindíg aggódtam. El sem tudod képzelni mennyi hülyeséggel felhívtama gyerekdokit.Kép

Kriszta!

Emma 3 hetesen végérvényesen kinőtte az 56-os méretet.

hanzi!

Elvileg az elkészített tápszer 24 órát tárolható hűtőben. hűtő nélkül is 2-3 órát. úgyhogy ha így könnnyebb neked akkor csináld így. Nekem nem volt gond éjjel csinálni mert nem tartott tovább az egész 1 percnél.

Egyébként emma pocifájása is olyan volt hogy akármit csináltunk neki fájt. ő ahogy lekezdett enni már a kajcsi felénél vonaglott, ahogy kezdett görcsölni a hasa. ha abbahagytam az etetést akkor torka szakadtából üvöltött (már akkor is ilyen kis akaratos voltKép), képes volt üvölteni akkor is ha még épp 10 ml hiányzotta boldogságához. Ja, és ő az anytejtől is ugyanúgy görcsölt.Kép Úgyhogy nálunk evés, 1 óra hasgörcs, 1 óra alvás volta menetrend. Hát nem élveztük az első 12 hetetKép De szerncsére most már nem hasfájós, pedig eszik mindnetKép

Most láto, 70-80mlKép Emma akkor evett ennyit mikor diétán volt a László kórházban, de akkor is fel volt háborodvaKép Ebből is látszik hogy mindne babócának más az igénye. De akkoriban Emma 500-700 gr-os havi gyarapodásokat produkáltKép
Nála ez a nagy "evés a legfontosabb" dolog csak kkor múlt el mikor elkezdett járni, most már nem izgatja ha nem pontosan kap enni, a megszokott időben, nem gond. De még 8-9 hónaposan percre pontosan 3 óránként evtt nappal, ha véletlen késten volt süvöltésKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Jelentem Miksa 3810 gr!Kép

Manó! Tartani kellett a bimbóvédőt? Az enyémmel szerencsére ilyen gond nem volt. Akkor: ha valakinek szüksége lenne még bimbóvédőre, javaslom az Aventet, ami baromi vékony szilikon, nem kell tartani, mert valahogyan vákumot képez, és rátapad az ember mellére, és pillangó alakú, hogy a pici érezze a mama bőrét az orránál és az állánál. Asszem 1800 Ft körül volt egy pár, de mi a kórházban jól elfeleztük, úgy már barátibb. Miksa majdhogynem ügyesebben szopott bimbóvédővel, mint anélkül, mert pont a szájába illett, de állítólag a bimbóvédővel való szoptatás nem stimulálja úgy a tejképződést, mint anélkül. Ezért amikor gyógyulttá nyilvánítottam magam, elhagytuk.

Hanzika! Köszi szépen, de most már a te kisfiadról is illene új képet feltenni!Kép Pocifájásra úgy tűnik, hogy valamennyit használ az Infacol nevű szer, amit egész picik is kaphatnak. Miksa a gyerekdoki és a védőnő áldásával eszegeti. Kaja előtt kell beadni, szépen leszopogatja az adagolójáról. Állítólag nem szívódik fel, így nincs mellékhatása sem. A szer a kicsi buborékokat alakítja nagy buborékká a bélrendszerben, szóval jó nagy pukikat csinál. Próbáljátok ki, ha nagyon szenvedne a kicsi. Recept nélkül lehet venni.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nekem is ez az Avent volt.Kép Sajnso nem mindegy milyne a mell hozzá. Kép nekm tartani kellett, mert különben elcsúszott, mert valahogy mindíg emléé ment a tej és azon elcsúszott középről. Mondom hogy nálun kvalahogynagyon nem ment jól ez e dolog. Emma szó zsreint zabált volna, d efolly ki a száján minden , plusz gondolom amellbimbó is gond volt.

nagyon szép súlya van ,már Miksának!

Egyébként mi pocifájásra minden létező szert kipróbáltunk, de smemi sem hazsnált.Kép De kezdem azt hinni hogy csak Emma volt iylen problémás gyerek, pedig akkor azzal nyugtattam magam hogy más kibabával sem könnyebbKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

ELnézést kérek, hogy nem szóltam eddig, de 67 darab kép található Marciról a http://kep.tar.hu/dzurdzik_adam címen a megfelelő albumban.

Hanzikaférj

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Manó,
Köszi a tanácsokat. Egyelőre még szopi van ezerrel, bár most már Marcus egyértelműen jelzi, ha üres a tejcsárda. Akkor mérges lesz, kapálódzik össze-vissza és sír. Ilyenkor jön tápi. Egyelőre az éjszakás adagokat megcsinálom,mert ha felébred, és nincs ott záros határidőn belül a kajcsi,akkor nagyon mérges lesz! Kép Most már lassan összejön a 90-100ml is Kép

Szirom,
Miksa szépen fejlődik Kép Gratula! Hogy rohan az idő, most látom! Bár azért most nem bánom - egy kicsit Kép Mi pocifájásra a Espumisam L cseppet kaptuk, hasonlóan működik, mint amit te ajánlottál. Egyelőre okés.

Ki mit eszik, iszik tejserkentésre? A Lactoherb-től sok változást nem látok, ugyanúgy kevés van, most vettem ezt az Urtica Urens nevű homeos bogyót, arról még nyilatkozni nem tudok. Esetleg vmi más még?

Képek Ádám által említett helyen Kép

Többiek hogy s mint? Kriszta, Nildikó, Marycus?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


hanzi!

rajtam az Urtica Urens sem segíteett.Kép sema köménymagos leves. állítólag még az alkoholmentes sör is jóKépKépKép Ezt nem próbáltamKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Még egyben vagyok. Bár ma este egy kicsit megijedtem, mert a konyhában kicsúszott alólam egy műanyag szék. Remélem nem lesz semmi baj!!

Olvasva Miksa súlyát,kiváncsi leszek nálunk mi lesz a helyzet. Ugyanis azt elfelejtettem írni múltkor, hogy az UH-n azt mondták kb. 3500 gr. S nem lesz nagy baba, hanem kis pocakos. Nagyobb a pocija, minta feje.
fej: 330mm, poci:351 mm.

A tej kérdésre szintén kiváncsi leszek.Jó szopiztatást nektek!!

Nildikó
38+3
nildikoka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?