Új privát üzeneted érkezett!

Még valami: ha jól emlékszem, akkor van köztünk vegyész...De kicsoda?
Csi
Névtelen
 


Csi
Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Csi,
ez a sok lelketlen némber csak élcelődik Rajtad, én viszont mélységesen együtt érzek Veled! Nem is tudom, mit tennék, ha a SZimat bárminemű atrocitás érné! Nagyon nagy a kár? Kép

Anyapoc,
jó a havas táj, mi a keret? Első látásra olyan, mintha kókuszreszelék lenne Kép, bár Tőled az sem volna meglepő Kép
Ja, asztalosműhely, meg maradék anyagok: rémlik valami bútorügyben Kép

Tegnapi Ikea:
tkp. inkább sógornőm vásárolt, mi csak a díszkíséretet adtuk. Ezeket bírtam venni hirtelen felindulásból: 10 db-os ecsetkészlet 495.-; fehér, mázas kaspók 195 Ft/db; gyereknek naaaaagy gyurmakészlet (ennek nem emlékszem az árára); 9 db-os piros gömbdísz 595 Ft. Láttam még sok SZt is, 495.- volt, de megéri, mert 50 db van benne. Karácsonyist lehet, hogy majd veszek, de azért 50 db egy kicsit sok talán...

Figyelem! Idézek a Praktiker katalógusából:
- mennyezeti burkolólap 6mm vastag, 50x50cm-es, 2nm/csomag: 599 Ft
- szegélyléc fehér színben, 1,5 m: 299 Ft
- Faust alap- és adalékfesték 0,5l(!) több színben: 799 Ft
- fali parafa 30x60cm, 3 mm; négyféle mintával, 0,9nm/csomag: 1799 Ft

Ezekért asszem, érdemes ellátogatni a Praktikerbe. Az akció nov.14-27-ig tart.

No, megyek reggelit kreálni:
Jamina
jamina
 
 

 
 

Forti

Ne hagyd magadKép!

Jamina

Neked "SZimat"-od isvan?KépMire használod?Kép
Második ránézésre is kókuszreszelék!!KépNagyon jó a nézőkéd!Gratulálok!Meg sem próbállak becsapni!
Először kristálycukorral próbálkoztam,de az nem jött be,nem tetszett...Ezért a Pennyben gyorsan vettem egy csomag kókuszreszeléket...mert előző nap dobtam ki a lejárt szavatosságút..Kép
Mit veszel,ha tényleg vásárolni mész?KépKépKépSegítek ám elfogyasztani azt a sok szalvétát,ezen ne edd magad!Kép

Csi

SZ-k hogy állnak?Ha a vegyész nem jelentkezik,kérdezz nyugodtan,drága szüleim azok....Kép

Pussz,Anyapoc

Ui:Nálatok is szikrázóan süt a nap?Itt csodás idő van...bentrőlKép!

anyapoc
 
 


Az egerek behúzódtak a hűtő mögé, ott zörögnek. Nem tetszik nekik az általam kínált menü. Most még úgy látom, hogy a forgács nem a szalvétából van, hanem a hungarocellből. A kis hülyékKép.

Tegnap rohantam (szó szerint) egy kört a Hobby Művészben, és a Liánban. A HM várakozáson aluli volt, nem csak az árai, hanem a kupi miatt is. A szalvétaválaszték sem volt nagyon lehengerlő. Nagy nehezen azért sikerült egy zsák pénzt otthagyniKép. Megszereztem a katalógusukat, de nem volt még időm megnézni...
A volt Liánban most nagyon kedvesek voltak, na, ott tudtam volna sokkal-sokkal többet is költeni, de azért visszafogtam magam. Vagy mégsem?
Nagyon szép, és átlátható a szalvétaválaszték, volt sok aranyos karácsonyi figura, de ott sem láttam semmi elmítésre való újdonságot. Van olyan gipszkiöntőjük, amivel nagyon apró kaspót, köcsögöt, tálat lehet önteni, és azt fel lehet rakni a képek aljára dísznek. Vettem gömböket is.

Zsuzsa!
Nemrég meséltél egy olyan kész gipszalapról, ami valahol nagyon ragyás, azaz struktúrált. Annak a felülete, vagy a kerete volt rücskös? Mert itt volt olyan, aminek a karata volt rücskör. Arra gondoltál?

Jamina!
Köszönöm a jó szavakat, és az együttérzést! Jól esett ez nekem ezekben a nehéz pillanatokbanKép
A kaspók nagyon jók lehetnek...

Anyapoc!
A poliakrilát érdekelne, annak is a felhasználási része. A poliakrilát nem más, mint a Plextol(Kép), azaz kötőanyag, diszperziós réteget képez. Arra lennék kíváncsi, hogy csak préseléssel, hengerléssel lehet vele elérni a viszkozitást, vagy ha rákenem minden cécó nélkül egy textilre, akkor is elérem-e vele azt a hatást, amit a texilgyárak. Állítólag ezzel az anyaggal (is) készülnek a viaszos-vászon fedőnéven ismert mintás textilek. Ha jól kapisgálom, akkor textil+szalvéta+plextol eredményül adhat egy mosható textilt. Az is érdekelne, hogy ez csak felületkezelésre jó, vagy bele is lehet-e keverni a gipszbe, és akkor nem lesz porhanyós. Ezzel dolgoznak a restaurátorok is, csak nem tudom, hogy hogyan, és milyen arányban keverik a gipsszel.
A szalvétatartó levegőn száradó terrakotta színű kerámiamassza, kinyújtottam egy darabot belőle, és a szalvéta körvonalát rárajzoltam az aló, és a felső részére is, tükrözve azt, körbevágtam, majd egy könyvnek az élére téve megszárítottam. (ez is Unikat ötlet). Mikor megszáradt, akkor a szalvétát a helyére ragasztottam, és díszítettem.
Jó a kókuszreszelékKép
Asztaloséktól kérj faforgácsot, és fakérget, azzal is láttam már szép keretet...

Kata!
Mi a helyzet a gitt száradásával? Jó az ára, egy kísérletet megér majd nekem is...
A sz.tartón a hó struktúrapaszta, az a fenyőfa is, csak zöld Aquacolorral színeztem.


Áfonya!
Nem nehéz kiszedni a szívből a gipszet? Bekented előtte valamivel?

Tényleg: az én gipszes prospektusom azt javasolja, hogy szilikonos spray-vel be kell szórni a formát öntés előtt, mert akkor jobban kijön a kész mű. Ti mit használtok? Én maradtam a Prontónál, az is megteszi...

Éjszaka elfogyott a Hold. Nagyon szép voltKép

Csi
csii
 
 


Csi,
haaat... 4-bol 1 eltorott, de az lehet az en turelmetlensegem miatt is. Egyebkent valahol sima olajozast olvastam, ugy remlik. De lehet, hogy hulyeseg.
Hold: banyek, 1-kor fekudtem le es elfelejtettem megnezni.Kép
Egyebkent nem ertem. Amikor "sima" holdfogyatkozas van, akkor is a Fold arnyekaba kerul a Hold, vagy nem? Ez most miben volt mas?

Az Unikat megerte az arat? Ki vagyok akadva a PraktikatolKép Tele van reklamokkal, receptekkel, lassan az igaz otletek mar par oldalra fogyatkoznak. Lehet, hogy irok is nekik...

Anyapoc,
kosziKép A kokuszreszeleket en is kiszurtam am egybol, tok jo otletKép)

Lanyok, arra gondoltam, hogy az aktualis cserealapjainknak csinalok egy oldalt, legyen az szalveta vagy gipszforma es akkor nem kell vegignezni a keptarat hozza. Velemeny?

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
egyszer, de csak egyszer használtam én is ragacsos egérfogót. Egy növendék egérke ragadt bele. Soha nem felejtem el a szívettépő könyörgését - feltehetőleg - a mamájához, hogy szabadítsa ki onnan! KépKépKép Több mint egy fél napig tartott a haláltusája. Kép Brrrrr. Inkább egye meg a szalvétákat. De mindenesetre valami hunánusabb módon pusztuljon el. Egye fene, legyen öngyilkos. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Zsuzsa,
koszi a valaszt. Itt modellezgetem a valaszod, probalom megerteni, miertis nem latjuk a teljesen sutott resztKép
Cserealap: nem kell pakolni, majd ha lesz kis szusszanasnyi idom /es elfogyott a SZkeszletemKép/, akkor felrakom, ami a keptarbol kisilabizalhato, ti megnezitek es aktualizaljuk.

Csinaltam ket egyszeru kepet, egy vizilovasat es egy egereset.
Az egeres azert kulonleges, mert szinte majdnemKép ranctalan. Még egy vegso lakkozas van hatra, de most szaradnak.

Agci,
ha esetleg kellenek még kepek es ez a ketto tetszik, nyugodtan felrakhatod.

-Afonya
afonya
 
 


Kíváncsi!
Haláltusa nekem sem kellene, de azért az Algernonokat simán feladnám a szalvétákért.

Anyapoc!
Előbb kimaradt: a tempera az pigment+dextrin, ami kötőanyag. Ha a pigmentet decoupage ragasztóhoz adod, akkor az lesz a kötőanyaga. Nekem van még tavalyról aranyszínű temperám, azért nem vettem arany-pigmentet, de tegnap láttam, hááát, majdnem elcsábultamKép

Áfonya!
Semmi karácsonyi hangulat?Kép
Bevallom, én már kezdem unni a karányonyi cuccokat...

Csi
csii
 
 


Zsuzsa!
Köszi a gyors választ a gipsszel kapcsolatban. Sajna én hibáztam és vettem 5 kg gipszet. Itthon néztem csak, hogy nem modell hanem stukatúr. Végülis én csak színben láttam különbséget. Mindegy, úgyis jobban szeretek valami alapszínt adni neki.Kép

Áfonya!
A formát vettem, a szalvétát kaptam.Kép Miért????????
Klassz a kiselefántos szivecske!
Cserealapnak új topik? Támogatom!!!

Jamina!
Merész egy csaj vagy! Én is kókuszreszeléknek láttam Anyapoc keretjét, de cikinek éreztem megkérdezni.Kép Jó, hogy Te megtetted, mert így én is megtudom a választ...Kép

Csi!
Húúúú, ezek szerint a szalvéták egyben???Kép
Akkor tényleg kis hülyék, mert nem tudják mi a jó!Kép
A gitt még mindig puha.Kép Pedig a konyhaszekrény tetejére tettem.
A szívból nekem simán kijöttek a formák, pedig semmivel nem kentem le.

Forti!
Sajna olyan nagy már nálatok a forgalom, hogy nem tudom követni azért nem írok oda. Olvasgatok, hiszen nemrég írtam is, hogy én hol vettem a tapadós tányért, de ennyi.
Köszi kérdésed, Dodó jól van, egy nagy gazember lány létére.Kép Ha van időd olvass be a topicomba, ott többmindent olvashatsz róla és a többieket sem untatjuk off témával. Írj valamit Te is Leviről.
A szalvétázásra nemrégen kaptam rá, úgyhogy még én is gyerekcipőben járok e téren.

Kérdés: papírdobozt szalvétáztatok már? Én ma próbáltam, de az istennek nem sikerült. Bárhogy vigyáztam a sarkakon mindig elszakadt. Vagy azért mert feszült vagy mert nagyon elázott. 3 szalvétát dobtam ki miatta.Kép

Itt pedig a mai Gyöngyvirágos képem s így már a gipszkiöntőt is látjátok.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,
en szinte még semmi karacsonyit nem csinaltam, igy szinte lazban egek, mikor lesz mar aktualis. Mivel helyhianyban szenvedek, igy sokkal elobb nem tudok nekiallni...

Kata,
azert kerdeztem, mert aki kigyogyult, az miert megy hobbiboltba?!Kép Es miert vesz uj format?Kép

Papirdoboz: en mappat probaltam kimondott dekupazspapirral boritani, hullamos lettKép De annyira, hogy azota se futottam neki ujra.
Kep is, keret is klassz, mindegyik olyan noies, szuziesKép

-Afonya

jaigen, akartam irni, hogy neztem habverot a gipszhez. MAr nem emlekszem, ki irta anno.. ha lenne oly kedves es azt is megirna, hogy konnyen takarithato utana?

Es megegy jaigen: probaltam a sutemenyesdoboz mintait tepkedni... hat, minden elismeresem annak, aki nem vagja a mintakat, hanem tepkedi. A modemesekkel holtversenyben turelem terenKép
afonya
 
 


Áfonya,
OFF, de holnapra tuti elfelejtemKép: Rékának boldog névnapot!

Kókuszreszelék: nemhogy felismertem, de már le is koppintottam; gipszfigurás kép kókusszal havazódott be. Majd meglátjátok Kép

Megyek gyereket nevelni:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina

Arra gondoltam a vadkacsásképpel kapcs.,hogy miért nem csinálsz belőle 3D-st?Igazság szerint abból jött az ötlet,hogy éppen ez van a KH katalógusban példának,hogy fóliára ragasztja és ezt ragasztja a valódi kép fölé.Én éppen most csináltam egyet,igaz,nem fóliára,hanem plexire,de állati jó!!!

Csí

Hűűűű,jó tömény,amit írtál,de jegyzetelekKép!Megkérdezem,sőt,holnap vagy utána az anyagismeretet tanító kollégátis,hátha ő többet is tud.Egyébként nagyon jó ötlet!!!
Aranytemperám nekem is van,de akárhogy gondolkozom,az nem jó arra,amire én szeretném.Úgyhogy hajtom tovább az aranyviaszt...Vagy csinálokKép!
Forgács jó ötlet,csak akkor egy jó SZ is kell,amihez illikKép!
Ez a kerámia nagyon jó.Kilóra van,gondolom..és nem óccsó....Akkor ez csak annyiban térbeli,amennyire bahavaztad és befenyőfáztad?Mert első ránézésre úgy rémlett,vmi hasonló,mint a házikó,előtte szánkóval(?).


Áfonya

Hát Téged sem lehet becsapni?KépCsereképtár szt is jó ötlet!Jöhet!

Kata

Nyugodtan kérdezz,itt semmi nem ciki...nagyonKépKép!Egyébként így születnek a legjobb ötletek!
Doboz-->türelem,türelem!Majd csak sikerül!!!Én csináltam már,sikerült,de azért ott is akadtak hibák.Ha türelmes vagy,akkor a leszakadt darabot vissza lehet passzítani és a végén meg sem lehet látni.Sőt,darabokban is felrakhatod és a sarkon csinálsz illesztést,azt sem venni észre...Én legalább is így csináltamKép.
A kép jó lett,a kiöntő formád meg szuper!!!Nekem nagyon tetszik,hogy ilyen csavaros!

Joccakát,Anyapoc

anyapoc
 
 


Jamina
 


Sziasztok!
Szeretnék bordó szint kikeverni, de eddig a szivárvány minden szine sikerült a bordó kivételével. Olvastam visszamenőleg a szinkeveréses beirást, ami nagyon jó ötlet, sőt az Adobe Photoshop-ot is átgyúrtam de még mindig nincs bordóm. Tud valaki segiteni? Nagyon kellene.
Vácon van egy Hobbibolt a Báthory utcában, 2-es főút mellett, RENGETEG szalvéta van, IHR-esek főleg, magyart nemigen tartanak mert nem mindig megbizható a minőség... Vannak kész gipszformák rengeteg. Ha arra jártok, érdemes benézni. Több itt a szalvéta mint bárhol máshol azt hiszem. Darabra adják, a szokásos árakon. Icipici bolt, de teli van kincsekkel. Hétfő szünnap!
A képekre a kampókat hogyan oldjátok meg??
Nagyobb képekre pl egy kiteritett szalvéta fele (2x1/4) 1 kampó elbirja??
Gratula mindenkinek a képekhez, ötletekhez.
Nimaat
nimaat
 
 


Anyapoc,
mint elsírtam bánatomat, azért is sajnáltam a vadkacsást, mert csak 1/4 volt belőle. Szóval csak akkor tudok 3D-st csinálni belőle, ha vki küld még egy ilyet Kép

Nimaat,
ha van időd, olvass vissza, akasztóztuk már egy párszor Kép, a dupla gipszképek sem nehezek annyira, hogy kiszakadjon belőlük az akasztó -ha erre gondolsz. Persze ha jól van önteve a gipsz...
Én a dupla képekbe is csak egyet szoktam tenni.

Kávézom:
Jamina
jamina
 
 


Áfonya!
Igen, nem gyógyultam ki teljesen úgy látszik.Kép

Anyapoc!
Doboz félretéve, mert elment + 2 szalvéta.Kép Feladtam.

Képakasztó: én rézdrótot teszek bele, majd lekapom, hogy néz ki. Jó, mert alakítható.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Nimaat!

Bordó=sok piros+kevés fekete+közepes kék.
A piroshoz keverve a feketét sötétbarnát kapsz, azt világosítja ki a kék. Nekem legalábbis így működött.

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Jamina

Akkor küldök Neked ilyen SZ-t,jó?Veddkarácsonyi plusszajinakKép!
Jó a képed!Szerzői jogdíjatmikor kapom?KépKépDirekt ilyen kicsiben fényképezted?Mert én olya rosszul látok,jobban megnézném nagyban!KépMivel ragasztottad?Én tapraggal,elég jól bírta.A pálmatexet sajnáltam rá!

Áfonya

Én meg inkább tépkedem a mintákat,vmiért jobban tetszik úgy!Kép
Ahabverőt szt könnyen tisztídhatod,ha azonnal lemosod.Akkor a vízsugár símán leviszi.Én csak a palacsintatésztából indulok ki,mert annál használom ezt...

Kata

Ne add fel!Próbálkozz egy csomag gagyiszalvétával,aztán ha rájöttél a technikára,akkor jöhet a drága!

Csomagvárók:megérkezett mindenkinek minden???

Anyapoc

anyapoc
 
 


Csi

Anyumat megkérdeztem,de ma nem dolgozott,holnap utánanéz pontosan,mert többféle ilyen anyag van.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
most csak Neked írok Kép
Megkaptam a csomagot, köszi szépen, mindegyik szép, a konyhai extrát külön is értékelem Kép A leveles forma asszem, nálam is csokiforma lesz, mert gipszet olyan vékonyan kéne bele önteni, hogy tutira eltörne. De csokira kiváló Kép
Havas kép: azért ilyen kicsi, mert ez egy kicsi keret. Vagyis nem nagyon kicsi, de a negyed SZsnál kicsivel kisebb Kép én is tapraggal tettem rá a ,,havat", a gipszeket meg Pálmafixszel.
SZt szívesen látom, de ne karácsonyra, mert az soká lesz még... legyen inkább Mikulásra vagy a szülinapomra Kép
Jogdíj mi legyen? Kép Mondd meg Te!
Ja, tudom már, tartsd a csészédet Kép
Jamina
jamina
 
 



Anyapoc!

Csomag megjött, nagyon köszi, szépek a szalvéták.
Már csak csak egy kis idő kéne.
Te is megkaptad az én küldeményem?

Panni
panó
 
 


Nemtom ki csinálta ezt a fenti repesztett zöld képet, de hullajóKép!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Jamina!

Hurrá, sikerült a repesztés! Annyira örülök, hogy végre meg tudtam csinálni! Köszi!
Biztosan az volt a gond, hogy felhígítottam a r.lakkot!
Akkor íme, az első repesztett képem:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/43539.jpg

Csi!
Ahogy Zsuzsa is írja, az egérragasztós módszer tutira bejön. Nálunk a konyhába volt, utána a cipősszekrénybe, végül belefutott a ragasztóba. Tényleg nem a legkíméletesebb módszer, de máshogy szinte lehetetlen elkapniKép

Zsuzsa!
Biztosan azért tetszik a napraforgóm, mert tőled kaptamKép

Áfonya!
Tetszenek az új képeid!
Jól láttam, két lyukat teszel a képekre? Utána damillal v. madzaggal rakod fel?
A szives gipszet fém süti dobozból öntötted? Én már próbálkoztam hasonlóval, de nekem beletört. Utána megbeszéltem magammal, hogy csak műanyagból jön ki. Tévedtem?


Anyapoc!
A téli képed nagyon szép. KókuszreszelékKép Nagyon ötletes vagy!
Megnéztem, az én repesztőlakkom két réteg közé való. Nem ez volt a gond, de azért köszi a tippet.


Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Már látom megelőzött valaki, és felrakta a képemet,köszi!

Csi!
Enyém kép, amiben gyönyörködsz!

Ildikó
ildikó
 
 


Ildikó,
nagyon jól sikerült Kép
J.
jamina
 
 


Ildiko,
szerintem is nagyon klassz lett a keped.
Igen, en ket lyukat teszek bele. Hogy mit fuzok bele, az attol fugg, milyen a kep. Madzag, zsinor, drot, valtozo.
A sziv alaku kep az muanyagos alap, valamelyik desszerte, Ferrero vagy az a kokuszos? passz.

Anyapoc,
en is azert akartam tepkedni, mert gondoltam, nem lesz atmenet ugy, de iszonyu melo lett volna a sok kis suti. Vegulis arnyekkal egyutt vagtam ki, igy nem is latszik.

Es a mai kreativitasom, lanyok, szurkoljatokKép : nagyon halvany ket csik..

-Afonya
afonya
 
 


A msáik képet én tettem fel, meg akartam kérdzni hogy szerintetek ezt hogy csinálják?
Csak elfelejtettem Kép
Köszi névtelen hogy feltetted ide, mert eszembe jutott.
Láttam kerek szalvétákat azoknak ilyen fodros a szélük. Lehet hogy azzal csinálták?

G.
georgina
 
 


Áfonya terhes vagy? Nem azt írtad egyszer hogy várnotok kell a műtéted miatt?

órási gratula! Kép jó neked Kép
Névtelen
 


Áfonya,
hajajajjj, jajajjj de irigy vagyok Kép
Pedig nem akarok én most terhes lenni, de tegnap voltunk benn a barátnőmnél a kórházban, és olyan babázhatnékom lett... Kép

Holnap 8.30-15.00-ig áramszünet lesz Kép Utálom az ÉDÁSZ-t.
Jamina
jamina
 
 


Áfonya!
Csak nem?!
Hurrá! Szorítok neked!Kép Kép Kép

Ildikó
ildikó
 
 


Áfonya!

HurrÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Forti!

Csomag ment!
Jucus
20170114224602
 
 


Anyapoc,


CSOMAGOT MEGKAPTAM!!!!!!
Köszönöm szépen. most mehetek levélkéket gyártani.

Gigóca
gigóca
 
 


Lányok, Zsuzsa, Kata007, Dodus, Jamina, és még ha valakit véletlenül kihagytam,... 1000 köszönet hogy irtatok, különösen örülök a bordó szinemnek!! Én is úgy képzeltem, h. 3 szinből áll, csak nem jöttem rá.
A rézakasztós ügyben még visszajövök, köszi ha sikerül a fotót megoldani.
Nimaat
nimaat
 
 


Sziasztok!
Habverővel keveritek ki a gipszet?
Mi lesz a maradék gipsszel? Kuka? és az edénybe száradt anyaggal? Én kezdő vagyok és nemigen tudom, mi a legjobb megoldás. 1x lefolyattam a még folyós gipszet a szifonba, a férjem majd megevett.... persze ment rá viz is bőven, de szerinte nem csináltam valami jól... Kép ötlet? Köszi előre is.
nimaat
 
 


Jucus
Köszi Kép

Áfonya
Naaaagy gratula a két csíkhoz!!! Kép

Képzeljétek ma apával voltam az Auchanban (most amikor egyedül akartam menni szalvétát vadászni, nézelődhetnékje volt), és nem jutottam el a szalvétákig Kép Na majd legközelebb. Viszont láttam azt a boltot amit írtatok, és láttam benne széééép szalvétákat, de "elrobogtunk" mellette. Na majd azt is egyedül kell becserkésznem! Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Én is széthajtott gemkapcsot használok, elég jó. Ez a lyukasztásis érdekes, hogy lyukasztod ki a gipszet?

Zsomimama
zsomimama
 
 


Először is hatalmas gratuláció a titkos két csíkhoz!!!!És én olyan irígy vagyok,hogy a napraforgóim megirigyelnék a sárga színemetKépKép!


Jamina

Nem csak Neked írokKép..
Én öntöttem ebbe gipszet is csak néhány törött el,az is ragasztáskor,elbénáztam...Próbáld ki.De ha akarsz scokit is,akkor küldök még egyet a vadkacsákkal...bármár elröpültek LappföldreKépKép!
Ja,kávét majd reggel,jó?Kép...de elfogadom!
Nálunk csüt-n lesz áramszüet-->ÉDÁSZKépKép

Panni

Még nem kaptam meg,de nagyon várom!KépSok szerencsét és üdvözülést hozzá!Aztán majd eredményt mutass!

Gigóca

Naggyon szívesen,remélem,még időben!KépMajd azért a tortáról is dobj fel ide képet!Ha tudom,az ajándékokat is befejezem a szülinapokig és postára dobom!Hadd legyen még nagyobb a meglepiKépKép!

Ildi

Na,tök jó lett a repegetésed!KépKépAz egészet befestetted zöldre,ha jólláttam,ugye?
Nem vagyok én olyan ötletes,csak szegény..KépMűhóra nem tellikKép!

Áfonya

Nekem meg éppen vagdosni nincs türelmem!KépKépNekem meg az olyan macerás!!!Majd mindig cserléünk,jó?Én kiszaggatom,havmi olyat szeretnl csinálni,Te meg vagdosol nekemKép!Még egy nagy gratula!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,
Csi,
mi a neve annak a ragasztónak,a mit a szalvétázós matricához használsz?

Áfonya,
gratulálok, de jó neked!Kép

Nagyobb felületek szalvétázáshoz épp ma mondta gabómamó, hogy az egyik elég profi csajszi a köv. javasolta:
mindig csak kevés ragasztót kell felvinni, épp egy-két ujjnyi csíkot, és rásimítani a szalvétát, majd így tovább. nem lesz hullámos, nem szakad el stb. Ő ujjal viszi fel a ragasztót. Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci,
nekem is van SZs matricaragom, az DEKA, 1100 Ft volt, de nagyon gyorsan fogy Kép, elég sok kell belőle.

Nimaat,
keveréshez én fakanalat használok, de csak azért, mert még nem jutottam el egy 100Ft-os boltba Kép, a habverő vszeg sokkal jobb.
a maradékot én hagyom rászáradni, szárazon teljesen jól le lehet róla verni az anyagot egy ,,kis" ütögetéssel, ráhatással Kép
Na igen, a mosdó szifonja nem barátja a gipsznek (a tapasztalat mondatja velem).

Anyapoc,
hagyd, nem kell még egy leveles, ha annyira akarok leveles gipszet, ezt frankón ketté lehet vágni.

Megnézem, mit tudok megmenteni a mélyhűtőből Kép Anyóséknál is ue-ben az időben lesz áramszünet, még csak oda sem vihetem át... Még jó, hogy gázzal főzök és a fűtés sem villanyos!

Jamina
jamina
 
 


Ja, Forti,
tegnap elment a csomagod!Kép
J.
jamina
 
 


Jamina
Köszi!
Amint lesznek szalvétáim én is rakok fel, hogy ha kell valakinek cseréljünk.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Áfonya!

Nagy, nagy gratula a kreatív halvány két csíkodhoz! Drukkolok, bár szerintem már nincs rá szükséged, mert a halvány csík is csík.
Képet nem raksz fel? Hátha akkor mi is meg tudjuk csinálni. Már aki szeretné.

Anyapoc!

Csomag megérkezett? Már kezdek aggódni, mert szerintem már egy hete feladtam. Ennyire lassú lenne a posta?

Panni
panó
 
 


Sziasztok!

Gipszkeverésről:
Én is a habverőt használom most már, és "gipsz-ropsz" ki lehet keverni. A maradékot rögtön bő vízzel a mosogatóban elmosom, ha megkötöttek a képek, kiveszem a formából és a radiátoron egy nap alatt megszárad.
Jamina!
Neked milyen rossz tapasztaladod van a "gipszet mosdóba öntésről"? Én amióta gipszet öntök, mindig így csinálom, eddig nem volt gond. Majd lesz????

Anyapoc!
Igen, az egész képet lefestettem előszőr sötétebb zöldre, utána lakk, és a végén ez a világos sárgás-zöld.

Aki lakkozza/hígítóssal/ a képeit annak egy ötlet:
Most vettem bútorlakkot, és nagyon jó! Vizzel hígítható, tejszerű az állaga, és nem büdös, mint a hagyományos csónaklakk. Az ára kb. 2200,- /liter.
És végre kaptam fehér festéket az aquakoloromhoz!
A nevét nem tudom, mert a színkeverős gépből szedték ki, tisztítás okán. Olyan mint a disperzit.

Áfonya!
Ma még nem írtál! Már émelyegsz?Kép

Ildikó
ildikó
 
 


Koszi mindenkinek a drukkot, még varakozo allasponton vagyok azert am... biztosan majd egy het mulvaKép

Ildiko,
emelygest ne is emlitsd, Rekanal csak 4 honapig voltam rosszul miattaKép
Nemreg en is erdeklodtem a gipsz es a szifon kapcsolatarol, Csi valaszlevelet /ha elokerul, mert tegnap s ma még nem lattam itt/ majd publikalom rola.

Zsomimama,
a lyukat Kata007 fejlesztette tovabb, szivoszal darabkakkal. Tenyleg tokeletesen mukodikKép

-Afonya
afonya
 
 


Panda,
köszi-köszi, jól meglepődtem KépKépKép
J.
jamina
 
 


Áfonya, gratula! Kép Kép Kép

Magdi
Magdi
 


Nahát Áfonya!
Micsoda meglepetés! KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Jamina!

Kép! Bár maot olvastam, hogy Anyapoc is küld, de inkább több legyen Kép!

Áfonya!
Én annyira de annyira gratulálok Kép! Jövő héten majd megint Kép!

Mindenki!
A Fitt Mama újságban van egy kupon, ami 10% kedvezményre jogosít a 1023 Margit krt. 3., és a 1085 Üllői út 38. cím alatti Hobbyművész boltokban. (79.o) Az újság 495 pénz.

Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?