Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 21:39-kor.
Vendég
 


Szőlő, drukkolok :) Viszont ha tévesriasztás, akkor meg azért, hogy ne fájjon!

Nekem is voltak ma kisebb nyilalások, de teljesen elviselhetők, gondolom gyakorolgat a méhem :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Pumpóka, aranyos az új kép a vonalzón Zsófiról :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 

 
 

Kiss Benedek születésének története

Benivel április 15-ére voltunk kiírva, de az aznapi ctg-n tisztán látszódott, hogy még egyáltalán nem kívánkozik kifelé. A doktorunk végignézte aznap az összes ultrahang leletünket és megállapította, hogy nagy valószínűséggel egy héttel később fog érkezni a babánk! Nem maradt más hátra, mint az, hogy várunk… Vártunk is, amire végre eljött a vasárnap reggel (április 20.), amikor is azt vettem észre, hogy a nyákdugóm szakaszosan távozik s közben teljesen rendszertelenül görcsölgetek! Úgy volt, hogy aznap be kell menjünk a kórházba egy nst-re, mert a 40. betöltött héttől már kötelező a heti kettő. Felhívtuk Katát (a szülésznőnket), aki mondta, hogy ha elkezdtem fájdogálni, akkor inkább ne menjünk nst-re, várjunk, hátha szülés lesz belőle. Vasárnap déltől már rendszeresek kezdtek lenni a fájások, 10 percenként jöttek, viszont alig tartott egy-egy fájás tovább 20-30 másodpercnél. Délutánra már 6-7-8 perces fájásaim voltak, egyre erősebbek, viszont még mindig nagyon rövidek. Este 10 körül már olyan 5 perceseket mértünk, ezért gondoltuk jobb, ha bemegyünk a kórházba. Kata bennt egyből megnézte a méhszájat, ami csak 1 ujjnyira volt nyitva, majd csinált egy nst-t. Az nst kimutatta a fájásokat, de annyira rövidek voltak, hogy Kata mondta, ezekkel nem lehet szülni. Azt javasolta, hogy menjünk haza, és akkor jöjjünk, ha már legalább 1 percig tart egy fájás és 5 percenként jön. Hazamentünk, megpróbáltam elaludni, de mondanom sem kell, hogy 6-7-8 perces fájások mellett egy percet sem sikerült! Hétfő (április 21.) reggelre sem lettek rendszeresebbek a fájásaim (talán csak kicsit hosszabbak), viszont már annyira szenvedtem, hogy ismét telefonáltunk, hogy mennénk be a kórházba, mert már 24 órája nem aludtam és teljesen kivagyok! Katával és a dokinkkal is beszéltem, azt mondták, hogy még bírjam ki délutánig, hátha rendszeresebbek lesznek, és 4 órakor menjünk be, akkor megvizsgálnak. Én már ekkor a csillagokat láttam, és minden fájásnál úgy szuszogtam, mint egy tüdőbajos. Kínomban órákat álltam - pontosabban egy vödrön és törülközőn ültem – a zuhany alatt, mert ott valamivel elviselhetőbb volt a dolog. Délután fél 3-ra eljutottam oda, hogy mondtam a férjemnek, hogy induljunk el, mert ha még várunk, én nem fogok tudni bemenni a kórházba, mert elájulok! Fél 4-re be is értünk, ahol már szerencsére benn volt a dokink, a rögtön meg is vizsgált. Kiderült, hogy a méhszáj már két ujjnyi, viszont a baba feje egyáltalán nincs beilleszkedve, ezért még hosszú lesz a dolog. Mondtam, hogy nem baj, de én innen már egy darabban haza nem megyek. Mondta, hogy nem is kell, mert legkésőbb reggelre meglesz a baba! Azért ez délután 5 órakor nem hangzott valami bíztatóan, de legalább volt egy tuti időpont az eddigi bizonytalanság után. A doki elküldött nst-re, ekkor még nem ért be Kata, ezért ezt egy másik szülésznő csinálta, de ő is nagyon kedves volt! Mondta, hogy most már jó kis fájásokat produkálok, ebből ma szülés lesz. Rögtön kaptam is egy adag antibiotikumot az nst közben a pozitív strepto miatt és mondta, hogy 4 óra múlva kapni fogom a következőt! Javasolta, hogy a rendszeresebb fájások érdekében zuhanyozzam a hasam egy labdán ülve a fájások alatt! Mondta, hogy közben behívja a páromat is, beöltözhet és segíthet zuhanyozni… A labdán egész kellemes volt, és mire végeztünk megérkezett Kata is. Ő megállapította, hogy elég pocsékul nézek ki és kérdezte hogy aludtam-e valamit és hogy tudtam-e enni! Mondtam neki, hogy 34 órája nem aludtam és 24 órája nem ettem. Ekkor javasolta, hogy a „vacsim” egy cukorinfúzió legyen, amit meg is kapok a szülőszobában. Nem ellenkeztem, főleg, mert láttam rajta is, meg a dokin is, hogy kicsit aggódnak azon, hogy fogom ezt fizikailag bírni végig ilyen előzmények után. Így aztán lassan összeraktuk a cuccomat, amit a szülőszobára vittem be, meg megkaptam a beöntést is, amit igazából ennyi szenvedés után valahogy meg sem éreztem! Bementünk a sárga szülőszobába, felmásztam az ágyra, megkaptam a cukor infuziót és vártam a fájásokat, amik jöttek is egyre erősebben és egyre rendszeresebben. A fájások között megpróbáltam 1-2 perceket aludni, mert már annyira kivoltam. Közben egyik kezemmel az ágyat, a másikkal a férjemet szorongottam, a lábammal meg támasztottam ki magam és közben már minden porcikám remegett a fáradtságtól. Párom folyamatosan masszírozott valami illatos cuccal, amit Kata adott, az sokat segített. A fájásszünetekben vízzel itattak, s közben mindhárman bíztattak, ami sok erőt adott a folytatáshoz. Nagyjából 10 óra lehetett, amikor az egyik fájás alatt a doki megvizsgált és mondta, hogy burkot repesztünk. Ennek nagyon örültem, mondván, hogy végre történik valami… Szépen kifolyt a magzatvíz és utána még erősebb fájások következtek. Itt szóltak, hogy nem jó ez a befeszített póz, ahogy eddig voltam, mert nem tudok tovább tágulni, legjobb lenne, ha térdelnék. Megfogadtam a tanácsot, így térdelve szenvedtem tovább, a fájások között meg ülve próbáltam aludni. A sokadik fájás után már egyre nagyobb nyomási ingert is éreztem, és aztán végre jött megnézni a doki, hogy áll a méhszáj. 4 ujjnyi volt akkor, mondta, hogy nem sok kell és eltűnik. Eltelt egy kis idő, újra megnézte, ekkor már csak nagyon-nagyon pici hiányzott, hogy teljesen eltűnjön, amire rásegített és kezdődhetett a kitolás. Addigra a térdelő pózban teljesen begörcsölt minden végtagom, mondtam, hogy kéne valami másik póz, mert így szétszakadok. Javasolták, hogy álljak fel, guggoljak bele, két oldalról pedig tartanak és úgy nyomjak. Hát ez a testhelyzet ez marhára bejött, úgy éreztem tele vagyok energiával, nyomtam amíg bírtam, közben meg az ágyra borulva pihentem. Nem sok idő telt el amikor mondta Kata, hogy ő már látja, és képzeljem el, szép nagy haja van. Ennek nagyon megörültem, meg aztán annak is, hogy mondták, üljek át a szülőszékhez mert mindjárt meglesz. Ráültem a szülőszékre, férjemet beültették mögém. Kata és a doki pedig odaült a matrac két szélére és bíztattak, hogy nyomjak. Rájöttem, hogy ez a póz még kényelmesebb mint az előző volt, és ebben a pillanatban már elhittem én is, hogy innen már nincs visszaút és tuti, hogy mindjárt meglesz és vége lesz. Egyszer csak Kata szólt, hogy nyúljak oda, mert már kinn van a buksija és simogassam meg a hajacskáját! Gyorsan odanyúltam és ettől úgy belelkesedtem, hogy egyből nyomni akartam, mert annyira szerettem volna már hogy kinn legyen. Hamarosan éreztem, hogy már tényleg jön ki a buksija, ekkor szóltak, hogy most ne nyomjak, nehogy sérüljön a gát. Ezután már csak egy két hosszabb nyomásra volt szükség és egyszer csak éreztem, hogy kicsúszott Beni, egy nagy adag magzatvíz meg elöntötte Katát. Ekkor már kedd (április 22.) volt, egész pontosan 0 óra 45 perc. Fel se ocsudtam és már ott volt az ölemben Beni! Egyetlen dolog jutott eszembe, mikor megláttam, hogy úristen milyen picike… Felfektettek a szülőágyra, Benit rám tették, közben a köldökzsinór meg a placenta még bennem volt. Lekapcsoltak minden lámpát és legalább egy fél órát voltunk így, Beni betakarva, néma csendben nézelődött kifelé. Ez valami leírhatatlan érzés volt, nem szólt senki semmit, csak néztük Benit! Ezután a férjem elvágta a köldökzsinórt, én pedig még megszültem a méhlepényt. Ezután Benihez bejött az orvos, megvizsgálta, lemérte, bebugyolálta, és odaadta a férjemnek. Közben a doki megvizsgált, mondta, hogy gátséreülés nem történt csak egy kis felszíni repedés, amit összevarr. Ez hipp-hopp meg is történt, egyáltalán nem éreztem fájadalmat és fura módon kimerültséget sem. Kata letisztogatott, behozta a hálóingem, segített a szülőágyon átöltözni és kérdezte, hogy jól vagyok-e. Mondtam, hogy teljesen. Erre megkérdezte, hogy akkor átmegyek-e a saját lábamon a gyerekágyra. Mondtam, hogy megpróbálhatjuk. Leszálltam a szülőágyról, megfogtam Beni kocsiját és kitoltam a váróba. A kinnt várakozó nagyszülők majdnem dobtak egy hátast, amikor megláttak, hogy vasárnap reggel óta tartó szenvedés után kedd éjszaka 3 órakor a saját lábamon jövök. Átmentem a gyerekágyra, kaptam egy kétágyas szobát, amibe egyedül voltam, befeküdtem az áhyba, és rögtön Benit is szorosan mellém fektették. Még azt is megengedték, hogy a férjem is reggelig velünk maradjon. Aludni nem nagyon tudtunk, csak néztük egymást meg a két órája született csöppségünket…

Ezúton is köszönök mindent férjemnek, Katának és Dr. Bálint Balázsnak! Nélkülük nem sikerült volna!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:58-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:58-kor.
Vendég
 


Nono azt megtiltottam neki hogy az én ruháimat kimossa :lol: Kényes ruhákat meg mostanában nem hordok, csak pólót meg tréning gatyát....

Egyébként most megint rendszertelen lett, úgyhogy valószínű még mindig csak jósolgatok. :roll:

zorróné, megfogadtam hogy nem olvasok szüléstörténetet amíg meg nem szülök, de a tiédet mégis megtettem. Nem semmi hogy ennyit szenvedtél, és mégis ilyen szuperül bírtad! A vége olyan szépm hogy megint elpityeredtem :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok Már Anyucik és Leendő Anyucik!

Ha valakinek hasfájós a babája, akkor van rá egy nagyon jó szer: Aloe Vera Activator. Tényleg jó!!! Ha fáj a poci vagy görcs van akkor pipettával tegyetek bármilyen pici kajcsijába (tej,víz) annyi cseppet ahány kilós a babó felfelé kerekítve.


Marjan

Kép
marjan78
 
 


Zorroné! Nagyon megható a történeted, nem semmi mennyit szenvedtél, de Beni mindenért kárpótol!!! :D

Szőlő????

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika, jósoltam csak megint :lol:

Mostmár én többet nem is említek ilyesmit, majd csak sms-t küldök ha már tényleg ott vagyunk. :lol: Éjjel többször is felkeltem fájásra, de ennyi. :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 21:40-kor.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!!


Zorróné: Köszönjük a szüléstörténetet! Nagyon jól birtad, le a kalappal! A vége engem is annyira meghatott, hogy ismét bőgtem.

Olyan szép idő van ma!

Szőllő, Gumimaci: Ideális nap a kis jövevények fogadására. :wink:

Pumpóka: Ez aranyos! Bűnöztetek! :) :) :) :)

Edina


Kép
medina83
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:59-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Nono: jó, hogy azért ki tudtad pihenni magad végre! A sereglethez kitartást!

Zorroné: tényleg nem semmi hosszú volt ám Neked, de milen ügyesen bírtad!!! Köszönöm én is, hogy megosztottad velünk a történetet!

Mi ma nst-re és strepto-szűrésre megyünk, izgi lesz, de úúúúgy kihagynám... Párom meg rácsodálkozott, mennyire nehéz lehet a pici lánykánkkal (mármint a nagyobbal), pedig ma elég lájtos ahhoz képest, amikor csak kettesben vagyunk :wink: :lol: Még pont 2 hét elvileg a kiírásig, kíváncsi vagyok mit mond a doki, de sztem úgysincs semmi változás

Kép Kép
celesztina
 
 


Nono, jaja, még nem babázom. De esküszöm annyira "lent" érzem a pocimat.. Nem találtam olyan gatyát meg pólót amiből ne lógn ki most :lol: :lol:

Ma még kimosom az utolsó adag babaruhát amit tegnap Apuéktól kaptunk (úristen ennek a gyermeknek annyi bodyja van már! :D Szerintem kéthetente kell csak mosnom... Kérdés hogy hové fogom őket elpakolni :roll: ) Ezek mind használt rucik, Apu felesége turiban dolgozik, hozott 1-2 olyat ami ilyen vésztartaléknak jó, de van pár ami nagyon jó, szerintem sose volt babán! Benetton pólók meg ilyenek :shock: Márkabuzi lesz a kölök :lol: Ez a kis cucc most a kedvencem:

Kép

Kép

Mondjuk ez ilyen 3-6 hós korára lesz majd jó, bár a kis fehér gatya állítólag Newborn méretű.

Mindjárt mutatok egy videót, ezzel a kis katicával szórakozok egész délelőtt, iszonyatosan komoly :lol: :lol: :lol: :lol: Hogy lehet ilyen gyerekjátékot legyártani???? Pedig Chicco.... Mondjuk ránézésre a '70-es évekből... :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Csak átfutottam, mert éjjel nem aludtam semmit...
Bogi ugye nem akar szopizni...úgyhogy fejem neki a tejcit, ami épp elég. szóval olyan 20-30 akat tudok csak etetésre lefejni... :?
Ha nem lesz több tejem, akkor valószínű tápszerezünk, de még reménykedem.
Kis súlya miatt nem vállalom be a szoptatást. Eddig egyetlen egyszer sikerült vele 20-at megetetni, egyszer meg 10-et, de utána hamar éhes lett...
lefejve benyomja a 30-at és még enne is, de csak ennyit van.
éjjel nem volt meg a 30, visított is.

Kritta!

Nem vitték sehova. csak gondolom jobban megvizsgálták. de a szívzörejen kívül semmi. nagyon ügyi baba, teljesen normális minden.

Köszönjük szépen a dicséreteket.

ja most épp alszik. már 8 óta. 12ig jó lenne ha kibírná!!! :D

utólag is gratulálok minden megszült kismaminak!!! :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 



Kép Kép
szõlõ
 
 


Ollem, mintha azt írtad volna hogy nagyobb súllyal jöttetek ki a kórházból mint a születési súlya, vagy nem jól emlékszem? Még furcsállottam is :)

A lányok írtak itt jó trükköket, tejserkentő fejés meg homeós bogyók meg tejserkentő olaj, állítólag az is nagyon jó. Esetleg próbáld ki hátha segít valamelyik. :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Persze, nagyobb súllyal jöttünk ki!!! :D Mert a kisasszony a lefejt tejet falja! Szopni meg lusta és hisztizik nem eszik. Lusta szívni... :(
Most azt csinálom, hogy amikor érzem, hogy cicibe van tejci, meg ha elkezd magától csordogálni akkor lefejem mind a kettőt...
így marad a következő kajára 10-20 ml. addig a hűtőbe pihen...

lányok!

hogy álltok a szülés utáni nagy wc-zéssel???
én kórházba 5 ször voltam. itthon meg folytatódik, jó kis hasmenésem van.
ez nagyon gáz?


valakinek küldhetek képet kicsinyíteni? Mert akkor még tudok mutatni pár képet Bogiról. jó párat csinátam a kórházban is.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem Gratula Bogihoz..nagyon szép kislány :) Anyukáddal mi a helyzet? változott vmit mióta Bogi megszületett?

Szibiéknek sok sok sok Boldogságot ! ! ! !

Szőlő: mennek a drukkok..ha szülni mész azért ha pedig nem akkor hogy jobban légy..

Nono: :D én letettem mindenféle na? na? na? mert rájöttem hogy sztem annyira makacs bika a fiam hogy azért sem fog addig kibújni mig én azt várom..meg a jövőhét nekünk abszolut nem lenne jó..szülésznéni nem tartózkodik itthon..meg az ünnep..stb...ugyh én most a május 6.a 7.e .....ezt beszélgetem kicsikémmel :)

meghát megnéztem a májusi táblát és elég sokan vagytok elöttem ugyh teret engedek :D
hétfőn meg még elmegyek védőnénihez (utsóra)..kedden vizsgálat meg NST..aztán egy hét nyugi remélem..ja annyira durván fokozódik a vizesedésem..nagyon fájnak a kezeim :( :(

Zorroné: én elmentettem a szüléstörténeted..már senkiét nem merem elolvasni majd csak szülés után :) de hogy mennyire vagány Beni :) nagyon szép kisfiú :)

Pumpi: örülök hogy már kinn is voltatok :) meg köszi a drukkokat a megnemszült anyuknak :) :)

ja és akkor a friss tábla....
ÁPRILISIAK már csak Kisfruzsi és Gumimaci van hátra nálatok :D
ugyh MÁJUSIAK mindent bele....:)

elérkezett a mi időnk :) illetve érkezik :)

Kép Kép

36 kicsiként van eddig :) 20 kicsifiú és 16 kicsilány
és 33 szülésből 10 császáros
Vendég
 


Na akkor lassan behozzák a kiscsajok a lemaradást :) Természetesen létszámra értem. :wink:

Lituka, Jani az április 23-at beszélte meg Mazsival :roll: Hát ennyire hallgat ránk ez a gyerek. Mondjuk bevallom én nem beszéltem meg vele semmit, lehet az a baj. :lol: Csak azt hogy próbáljon meg majd minél hamarabb kibújni és legyen egészséges :)

Épp azt nézem hogy Ercsinek is április elején saccolták 3 kilóra Lillust, na azt is benézte picit a dokibácsi...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő: akkor nálatok is jól érzi benn magát Mazsola...:D de már csak 4 nap a kiirt időpontig...ugyh én azért remélem nem téves riasztás hanem készül már a nagyvilágba :)

igen egyébként érdekes sokkal több fiúnak tünik és nem is annyira sokkal több..:)

de még mindig elképedek azon hogy ennyire sok már a baba..olyan hihetetlen..annyira jó jó jó... :D

énis elkezdtem a 7. Harry Pottert...hátha igy hamarabb telik az idő..tegnap este felfaltam 100 oldalt..remélem pinduri is szeret majd olvasni..(mert apja még egy ujságot sem hajlandó 1 percnél tovább a kezében tartani :) )

Zorroné: mégis bevállalom a szülést9rténetet :) most kezdem olvasni..
Vendég
 


Igen, azon én is meglepődtem hogy 36 baba van már, tök jó! :) Ha szigorúan vesszük az április-májust, akkor több mint 1 baba/nap :D

Egyébként én már azon sem lennék ledöbbenve ha holnap mondjuk megnézné a méhszájamat a szülésznő és kiderülne hogy a fájásoktól csak visszazáródott... :lol: :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Küldöm a képeket.
Köszi a címed.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ja igen Litukának szólt az előző

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


már ment is vissza a levél :)
Vendég
 


Csináltam új vonalzót... :D

Marjan: ilyen hasfájás elleni szert hol lehet kapni?

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Akkor Litukának még egyszer köszönjük és íme Boglárkáról néhány fotó!

Kép Kép Kép Kép

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Szibinek óriási gratula!!! Nem értem miért paráztatták az orvosok. Teljesen normális súllyal született a babája!!

Mary,
örülök, hogy már otthon vagytok. Nagyon aranyos a kis Bogi. Sajnálom, hogy nem akar szopizni, ettől még ne add fel!!

Zorróné, Katavirág,
édesek nagyon a kis srácok!!
Zorróné tényleg olyan mintha belőttétek volna a kissrác séróját :lol: :lol: Nagyon meghatott engem is a szüléstörténeted.

Nono,
hú szegénykém! Ezek szerint te sem úszod meg látogatók nélkül. Én már kezdem megszokni, de nagyon dühítő. Nálunk a takarítás és a baba is rám marad ilyenkor :( Kitartás

Szőlő,
Látom még egyben!! Hamarosan te következel! Olyan izgi!!!

Pumpóka,
tök jó, hogy már ilyen sokat eszik Zsófi! Csak így tovább :wink: :wink:

Kép
emi29
 
 


Emi, te nem a forma1-et nézed? :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Na, végre ideértem én is...

Sajna mindent nem tudtam visszaolvasni, csak átfutottam az elmúlt 2 nap termését.

Először is köszi mindenkinek a tejfagyasztással kapcsolatos tanácsokat...ma már fagyasztok is :lol:

NAGY GRATULA SZIBIÉKNEK ÉS ERCSIÉKNEK! /azt hiszem több baba nem született péntek óta... :roll: /

Ollem!

Nagyon aranyos, szép kislányotok van! Tuti, hogy csak 2400 gramm? Innen nem látszik olyan csöppnek :P

Atizka!

Baböltöztetés terén én nem lehetek etalon, mert "paraanyu" lévén sztem előfordul, hogy túlöltöztetem szegénykémet... :oops: De, majd csak belejövök :wink: !

Öööööööö.........Kedves nászasszonyom, Szösssssssssz :lol: !

Ha a "fiatalok" is úgy akarják...áldásom rá :wink: :!:

Zorróné!

Tényleg nagyon komoly sérója van Beninek...talán csak a Xsara Jázminjának láttam több hajat :roll: :P

Hát, neked sem volt egy könnyű villámszülésed :? De gondolom Beni kárpótol mindenért :roll: :D

Kismamik!

Csak annyit a rokonok látogatásáról/beköltözéséről, hogy miután hazajöttünk a kórházból anyósom itt volt nálunk 1 hétig...bár mi hívtuk, és Ő nem is az a beleszólós fajta...én majd bele pusztultam abba, hogy nem lehetünk hármasba...azt hittem sosem telik el a hét...ráadásul a szülés utáni héten depis is voltam kicsit /tudjátok én nagyon szerettem pocakos lenni kerestem az okokat mit csináltam rosszul, hogy a vártnál korábban véget ért/...ezen meg anyós (de sztem bárki más) jelenléte is csak rontott. Ha újra döntenem kellene ebben nem hívnék senkit segíteni...pláne mert én az a típus vagyok akinek nem is lehet...mindent maga akar megcsinálni...mert úgy gondolom az csak akkor jó...ilyen vagyok és kész! Persze ez is mindenkinél más, csak gondoltam leírom nektek...

Jó babázást a már babázóknak és kitartást a pocakosoknak :!:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szibi,
Hatalmas gratula, sok boldogságot kívánok!

Ollem,
Fog ám majd szopizni, csak az elején lustábbak. legyél kitartó és próbááld többször cicire rakni, de egyszerre még ne túl sokáig, nehogy a cicibimbók kisebesedjenek (páran jól megszívtuk ezt). Nekem Dani sokkal "aktívabb" már szopi terén és gyorsabban ki is szippantja, mint 1 hete, 2 hete. Próbáld most még az elején 2 ciciből egy szopi alatt. 1-ből megszoptatod, átrakod a másikra. És az elsőt kicsit fejed. Majd a következő szopinál fordítva. Így serkented jól a tejtermelést. Amikor már érzed, hogy van bőven, akkor elég már csak 1 cici 1 szopinál. (Nekem ez jött be. Ezt nem okoskodásból írtam, csak azért, mert nekem sok mindent mondtak, és ez volt a legjobb módszer. Nem kell persze megfogadni.)

Zorróné,
Hát nem rövid volt, azt biztos. Én azt mondtam utána, hogy nagyon fájt, de már nem tudom megmondani, hogy hogyan is fájt pontosan. Illetve már azt sem, hogy milyen volt nagy pocakkal élni. Ez annyira durva. (A szülésznőm azt mondta, hogy fél év múlva nem fogok emlékezni a szülséi fájások milyenségére. Hát én már 3 hét után eljutottam ide.)

Babafotók,
Mindenki nagyon helyes. Nem akarok okoskodni (megint), de néha nézve 1-1 babát a képen, szinte Danival összelehetne keverni 1-2 képen. :lol: :lol: :lol: (Húúú, de okos fogalmazás.)

Séták,
Tegnap városliget - babakocsi romboló utak, jól fel is húztam magam rajta.
Ma margit-sziget - tök jó utak, rengeteg ember. A buszon össze is kaptam egy nővel, olyan bunkó volt...Leszarta, hogy babakocsival vagyunk, majd fellökött és elkezdett pofázni, én meg vissza. (Megint mondtam a páromnak, hogy 2 év múlva költözzünk vissza az ő hazájába, mert én már ezt nem bírom, hogy ilyen bunkók élnek itt. Sajnos, már egyre többször mondom neki, szinte naponta.)

Kép
1bambi
 
 


Szibi,
Hatalmas gratula, sok boldogságot kívánok!

Ollem,
Fog ám majd szopizni, csak az elején lustábbak. legyél kitartó és próbááld többször cicire rakni, de egyszerre még ne túl sokáig, nehogy a cicibimbók kisebesedjenek (páran jól megszívtuk ezt). Nekem Dani sokkal "aktívabb" már szopi terén és gyorsabban ki is szippantja, mint 1 hete, 2 hete. Próbáld most még az elején 2 ciciből egy szopi alatt. 1-ből megszoptatod, átrakod a másikra. És az elsőt kicsit fejed. Majd a következő szopinál fordítva. Így serkented jól a tejtermelést. Amikor már érzed, hogy van bőven, akkor elég már csak 1 cici 1 szopinál. (Nekem ez jött be. Ezt nem okoskodásból írtam, csak azért, mert nekem sok mindent mondtak, és ez volt a legjobb módszer. Nem kell persze megfogadni.)

Zorróné,
Hát nem rövid volt, azt biztos. Én azt mondtam utána, hogy nagyon fájt, de már nem tudom megmondani, hogy hogyan is fájt pontosan. Illetve már azt sem, hogy milyen volt nagy pocakkal élni. Ez annyira durva. (A szülésznőm azt mondta, hogy fél év múlva nem fogok emlékezni a szülséi fájások milyenségére. Hát én már 3 hét után eljutottam ide.)

Babafotók,
Mindenki nagyon helyes. Nem akarok okoskodni (megint), de néha nézve 1-1 babát a képen, szinte Danival összelehetne keverni 1-2 képen. :lol: :lol: :lol: (Húúú, de okos fogalmazás.)

Séták,
Tegnap városliget - babakocsi romboló utak, jól fel is húztam magam rajta.
Ma margit-sziget - tök jó utak, rengeteg ember. A buszon össze is kaptam egy nővel, olyan bunkó volt...Leszarta, hogy babakocsival vagyunk, majd fellökött és elkezdett pofázni, én meg vissza. (Megint mondtam a páromnak, hogy 2 év múlva költözzünk vissza az ő hazájába, mert én már ezt nem bírom, hogy ilyen bunkók élnek itt. Sajnos, már egyre többször mondom neki, szinte naponta.)

Kép
1bambi
 
 


Szibi,
Hatalmas gratula, sok boldogságot kívánok!

Ollem,
Fog ám majd szopizni, csak az elején lustábbak. legyél kitartó és próbááld többször cicire rakni, de egyszerre még ne túl sokáig, nehogy a cicibimbók kisebesedjenek (páran jól megszívtuk ezt). Nekem Dani sokkal "aktívabb" már szopi terén és gyorsabban ki is szippantja, mint 1 hete, 2 hete. Próbáld most még az elején 2 ciciből egy szopi alatt. 1-ből megszoptatod, átrakod a másikra. És az elsőt kicsit fejed. Majd a következő szopinál fordítva. Így serkented jól a tejtermelést. Amikor már érzed, hogy van bőven, akkor elég már csak 1 cici 1 szopinál. (Nekem ez jött be. Ezt nem okoskodásból írtam, csak azért, mert nekem sok mindent mondtak, és ez volt a legjobb módszer. Nem kell persze megfogadni.)

Zorróné,
Hát nem rövid volt, azt biztos. Én azt mondtam utána, hogy nagyon fájt, de már nem tudom megmondani, hogy hogyan is fájt pontosan. Illetve már azt sem, hogy milyen volt nagy pocakkal élni. Ez annyira durva. (A szülésznőm azt mondta, hogy fél év múlva nem fogok emlékezni a szülséi fájások milyenségére. Hát én már 3 hét után eljutottam ide.)

Babafotók,
Mindenki nagyon helyes. Nem akarok okoskodni (megint), de néha nézve 1-1 babát a képen, szinte Danival összelehetne keverni 1-2 képen. :lol: :lol: :lol: (Húúú, de okos fogalmazás.)

Séták,
Tegnap városliget - babakocsi romboló utak, jól fel is húztam magam rajta.
Ma margit-sziget - tök jó utak, rengeteg ember. A buszon össze is kaptam egy nővel, olyan bunkó volt...Leszarta, hogy babakocsival vagyunk, majd fellökött és elkezdett pofázni, én meg vissza. (Megint mondtam a páromnak, hogy 2 év múlva költözzünk vissza az ő hazájába, mert én már ezt nem bírom, hogy ilyen bunkók élnek itt. Sajnos, már egyre többször mondom neki, szinte naponta.)

Kép
1bambi
 
 


Szibi,
Hatalmas gratula, sok boldogságot kívánok!

Ollem,
Fog ám majd szopizni, csak az elején lustábbak. legyél kitartó és próbááld többször cicire rakni, de egyszerre még ne túl sokáig, nehogy a cicibimbók kisebesedjenek (páran jól megszívtuk ezt). Nekem Dani sokkal "aktívabb" már szopi terén és gyorsabban ki is szippantja, mint 1 hete, 2 hete. Próbáld most még az elején 2 ciciből egy szopi alatt. 1-ből megszoptatod, átrakod a másikra. És az elsőt kicsit fejed. Majd a következő szopinál fordítva. Így serkented jól a tejtermelést. Amikor már érzed, hogy van bőven, akkor elég már csak 1 cici 1 szopinál. (Nekem ez jött be. Ezt nem okoskodásból írtam, csak azért, mert nekem sok mindent mondtak, és ez volt a legjobb módszer. Nem kell persze megfogadni.)

Zorróné,
Hát nem rövid volt, azt biztos. Én azt mondtam utána, hogy nagyon fájt, de már nem tudom megmondani, hogy hogyan is fájt pontosan. Illetve már azt sem, hogy milyen volt nagy pocakkal élni. Ez annyira durva. (A szülésznőm azt mondta, hogy fél év múlva nem fogok emlékezni a szülséi fájások milyenségére. Hát én már 3 hét után eljutottam ide.)

Babafotók,
Mindenki nagyon helyes. Nem akarok okoskodni (megint), de néha nézve 1-1 babát a képen, szinte Danival összelehetne keverni 1-2 képen. :lol: :lol: :lol: (Húúú, de okos fogalmazás.)

Séták,
Tegnap városliget - babakocsi romboló utak, jól fel is húztam magam rajta.
Ma margit-sziget - tök jó utak, rengeteg ember. A buszon össze is kaptam egy nővel, olyan bunkó volt...Leszarta, hogy babakocsival vagyunk, majd fellökött és elkezdett pofázni, én meg vissza. (Megint mondtam a páromnak, hogy 2 év múlva költözzünk vissza az ő hazájába, mert én már ezt nem bírom, hogy ilyen bunkók élnek itt. Sajnos, már egyre többször mondom neki, szinte naponta.)

Kép
1bambi
 
 


hát ez tök jó, hogy ennyiszer elment...

ollem, még annyit, hogy lehet, hogy azért nem akar szopizni, mert az üvegből könnyebben jön a kaja. ezért javasolják, hogy a cumi lyuka a legkisebb (1-es) legyen. az annyira kicsi, hogy még én is alig tudtam kiszívni belőle valamit (kipróbáltam vízzel), így meg kell küzdenie a babának is, így lehet, hogy rájön, hogy jó az a cici, abból is jön kaja.

Kép
1bambi
 
 


ja,

kiscica, köszi az infókat a szobatársadról, az iwiw-en megkerestem.

Kép
1bambi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:00-kor.
Vendég
 


[quote="benettke"][ írta:benettkeb]Öööööööö.........Kedves nászasszonyom, Szösssssssssz :lol: !
Ha a "fiatalok" is úgy akarják...áldásom rá :wink: :!:

:lol: :lol: :lol: :lol: Annyira durva, hogy a "fiatalok" már nem ránk vonatkozik ... :shock: :shock: :oops: :oops: itt a "new generation" ... még szoknom kell :lol:
És azt is, hogy jövő hét vasárnap - most először - az én napom is!!! :D :D :D

Bambi - Kérdeztem vmikor .. oldalakkal ezelőtt :lol: :lol: hogy: Hogy álltok a rendszerre szoktatással? Mi a napközben 3 órát és az éjszaka minél többet elvet igyekszünk követni, és úgy tűnik, működik! Éjjel a 4-4,5 óráink megvannak, nappal meg a 3-ak. Fürdés be lett lőve 8-ra, utána velünk rendetlenkedik 11-ig, majd jól bekajcizik, és én is lefekszem, nemcsak ő .. MA 3-kor és 7-kor ébredtünk. És a 7 órás után rá tudtunk húzni még fél 11-ig ... bevettem magamhoz az ágyba, és úgy visszaaludt - imádom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

NAgyon komoly, hogy mindjárt 1 hónaposak vagyunk :D

Kérdés - Öltözködés:

Lányok, Anyukák
- Rátok felmennek a szülés előtti nadrágjaitok?? :shock: :shock: :shock: :shock: Basszus, rám 1db jön fel .. ezért ma vettem egy farmert .. kiakadtam, mert 2 számmal nagyobb kell, mint amit eddig hordtam :( :cry: :cry: :evil: ...
Sosem fogyok le .. :cry: :cry:
Én 2 hét múlva nekiállok tornázni .. alig várom .. mert ez az állapot tarthatatlan :? :? :evil:

Kép
szösszenet
 
 


Nono, ezt a csoda katicát nem mi vettük, kaptuk, amúgy maga a funkciója halálos (bár én gyerekként tuti féltem volna tőle :D ), de annyira ronda hogy hihetetlen :lol: :lol: Egyébéknt mi is mindig bemegyünk a játékboltba, csak még gyerek sincs akire rá lehetne fogni hogy miért.... :oops:

Szössz, én tuti ugyanígy leszek vele..... Kíváncsiságból felpróbáltam egy gatyámat, gondoltam OK hogy nem tudom majd behúzni stb, de azért mégiscsak. Hát hadd ne mondjam hogy a combom közepéig jött fel.... :? Az a legjobb hogy eddig is L/XL-es ill 40/42-es gatyákat hordtam, akkora s.ggem meg csípőm van genetikailag....

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

ismét csak gyorsba tudtam bekukkantani,hogy mi újság veletek,ki szült meg,és ki nem... 8)

Minden friss anyukának gratulálok,és jó egészséget babáknak,és sok sok tejcsit!!!


zorroné: neked külön nagy gratula,elolvastam én is a szüléstörténeted,nem semmi min mentél keresztül,és hogy mennyire jól bírtad!!! :shock: Elismerésem!!!Én megzavarodtam volna az tuti... :oops:

szőlő:
ahogy olvasom nagyon közeledsz a nagy esemény felé/habár én egy hete voltam itt fent babaneten,és azt hittem ilyenkorra már babázni fogsz :wink: :oops: de türelem!!! :D /!!Drukkolok neked/nektek továbbra is,és kívánok komplikációmentes,fájdalmak nélküli,gyors szülést!! :D Remélem mire legközelebb erre járok addigra kint lesz már Mazsi is!! :wink:

Mi egyébként abszolút jól vagyunk,Blanka továbbra is rengeteget eszik,és jó kedélyű kiscsajszi. :wink: Tejcsi sajnos végleg nincsen már,pedig mindent kipróbáltam amit még javasoltatok,de egyébként most beteg is vagyok,és olyan gyógyszert szedek ami átmenne tejcsivel,és nem is adhatnám neki.Mindegy,nem töprengek ez már így alakult...

A még pocakosoknak kitartást,a már babázóknak jó babázást!! :D

lituka: :D 8) Én is a Harry Potter 7.részét olvastam nagy lelkesen amikor beindult a szülésem,elfolyt a magzatvízem... 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


sziasztok

mindenkinek gratula a kisbabákhoz!

mi jól vagyunk. még kicsit pótolunk a tej mellé, de reménykedek, hogy majd beindul még jobban a tejem.

szösz
én plussz 12kg-val mentem szülni(82kg) és 72 -vel jöttem ki a kórházból, de nekem az a 3 és fél nap kórház volt életem legszörnyűbb 3 és fél napja. :cry: :evil: .
így rám teljesen jók a gatyáim :D bár én ugye alapból nem voltam/vagyok vékony :oops: :D de részemről teljesen oké.

minden jót !kismamik kitartás!megéri!
toncsi

toncsi80
 
 


Mary: igazán nincs mit..annyira jó nézegetni ezeket a csepp csodákat :)

Mezsó : na akkor lassítok a tempón este kezdtem és már a 192. oldalon tartok.. mert igy 2 nap alatt tulleszek rajta :) vicces lenne ha tényleg megszülnék 3 napon belül :)

Zorroné: minden elismerésem :) komolyan...meg minden kismaminak aki megszenvedett szülésnél...

na megyünk apával fagyizni..:D

annyira vizesedek...a kezemen a ujjaim nem tudom már ökölbe szorítani...ugy fáj..:(
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 19:01-kor.
Vendég
 


lituka! én is kiolvastam de enyémgyereket nem hatotta meg a Potter!
Vendég
 


Sziasztok Mamik!!

Vagyunk mi is, de olvasóban inkább, mert írni mostanában lusti vagyok!!

Mindenkinek, aki megszült HATALMAS GRATULA!!!!
Nevet nem írok, mert lehet kihagynék vkit!!!

De minden új anyukának sok tejet, és a babáknak jó egészséget kívánok!!!!

Zorróné
De jó h jöttél!!!
Elolvastam én is a történeted!! Minden elismerésem!!!! Nagyon ügyes voltál!
Vhol. pár oldallal visszább én is feltettem doksiban a történetünket, ha érdekel.. :roll:

Szösz
Rá sem jönnek rám a nacik, mármint feljön, de begombolni már nem tudom végig... Ne törödj vele, adjál magadnak időt..

Bambi
Te is fennt vagy iwiwen?? Hogy talállak meg??
Én fennt vagyok, és a Reni ott van az ismerőseim között!!
Jó lenne Őt is becsalogatni ide a fórumra!!
Vicces, mert először a kórházban azt hittem rá, h Te vagy..

Megszült Mamik
Minden baba olyan édes!!! Fotókat még!!

Téjé Judit
Mi van veletek??? Rég írtál??? Szopival hogy álltok??
Holnap majd rádcsörgök!!

Klarka
Örülök, h jól vagytok!! Továbbra is szorítok Nektek!!!

Pocis Mamik
Kitartás mindenkinek!!! NEkem hiányzik a pocim, néha lennék a helyetekben, de szülni most nem akarnék újra..

Rólunk
Igazából sokat nem tudok írni!
Maszat egy nagyon jó kisbaba, imádom!!!! Ma megint voltunk pecázni, du. meg fagyizni! Olyan jó, h lehet vele már menni, és h ilyen jó is kinnt az idő!!

Hát rövien ennyi.

JA!!
VKI EL TUDNÁ KÜLDENI, H MIT LEHET ENNI SZOPTATÁS ALATT???
BARÁTNŐMNEK KELLENE!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok!

Elnézést, most kicsit borongós a kedvem,
mert párom az utóbbi pár órában többször is megbántott :cry:
persze érzékeny is vagyok, de pl. mára szervezett egy haveri sörözést amikor tudta, hogy egy elő-majálisra szeretnék elmenni :? és én előbb mondtam. :(
Ráadásul totál kezdőnek számítok a játszótéren, ma jöttem rá :shock: :cry: Tavaly Laut csak a hinta érdekelte, így most újoncok vagyunk a homokozás terén -így a mai játszózás eredménye mínusz egy lapát (vki elvitte és gőzöm sincs ki rákérdezni meg kínos lett volna, mert persze nem írtam bele Lau nevét a játékaiba, mint arra egy kedves anyuka felhívta a figyelmemet :roll: ) plusz egy kölök elvette a csőrös poharát és ledobta a homokba, így abból már nem tudott Lau inni -ezt meg persze én tettem rossz helyre, mert elérhette ott bármelyik gyerek, de vhogy nem gondoltam, hogy érdekli őket... Szóval sok tapasztalattal lettem gazdagabb :roll:
Ja, és a mai nst 3 órán át tartott (tudom, van akinek fél napja rámegy) de úgy, hogy a fogadott dokim ügyelt a kórházban. Persze pont akkor akart beszélni vele a főorvos...


De bevált egy új receptem, amiből párom holnap tud bevinni a munkahelyére ebédre (aminek nagyon örült), meg Lau úűúúgy kifáradt, hogy asszem máőr alszik az ölemben, nagyon édi és öszességében nincs rossz kedvem, mert tudtunk játszótérre menni és nagyon szép idő volt.

Szóval elnézést a hosszú panaszáradatért, de most nem tudtam ezeket senki másnak elmondani, viszont szükségem volt rá, hogy megosszam vki(kk)vel.
Remélem, nem zavartam ezzel senkit.
Tudom, még kicsik a bébik, de hasznos figyelni a játszótéri "etikettre" ha majd mentek :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina
Ne legyél elkeseredve!!
Lehet, h párod elfelejtette, h szóltál már neki a majális miatt..!!
Játszótérhez köszi a hasznos infókat, nekem ez a beleírás eszembe nem jutott volna..
És Maszat nevű lapát nem sok gyereknek lesz... :lol:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok!

Edinának (Mannogab) itt is szeretnék gratulálni Milánhoz.
Remélem holnap reggel tudok vele beszélni a kórházban. Egy volt az orvosunk is, kiváncsi vagyok hogy volt vele megelégedve. Én aranyba foglaltam a nevét is.

Még egy jó hír: holnap délelőtt jövünk haza.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Kiscica: köszönöm a bíztatást, máris sokkal jobb, hogy leírhattam, megoszthattam Veletek :) A Maszat nevű lapát jópofa lesz, az tuti :wink: :D

Zsuzsa: nagyszerű, hogy holnap hazamehettek!!!! :D

És ajjaj, a panaszkodásom laptetős lett :roll:

Kép Kép
celesztina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?