Új privát üzeneted érkezett!

Nono, ez nagyon sz.r lehet.... :( Mostmár reméljük hamarosan vége lesz. :)

Nekünk meg ma vizsgázik a kocsi, remélem simán átmegy, elvileg semmi baja... (Jobbkor nem is jöhetne, annyira mérges vagyok Uramra hogy miért kellett kivárni ennyire az április végét... És ha most kell menni a kórházba??)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza most :) De azért büszke vagyok magamra, nincs még 9 óra, és minden gyerek fel van öltözve, és meg va nreggeliztetve :) Liza alszik.

Este és reggel is kellett tápit adnom neki. Tök elkeserítő volt hogy 2 óra szopi után bevágott 50 mili tápszert :( De ne mértem igazán, mert utána mikor elaludt, fejtem, és lejött 30 mili... Szóval most nem tudom mi van :) Lehet hogy nagyon nagy étkű a jánykám???? :)

Egyébként este olyan 10 körül aludt be a tápszer (+1,5 óra szopi) után, és csak 2-kor kelt :) Akkor szopiztunk, és utána 5,20-kor költött, akkor 2 órán keresztül szopizott 7-ig, akkor kapott tápot, de a szopi alatt azért aludtam :)

Na megyek, amíg alszik csinálom a házimunkát...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Kritta, én a helyedben feküdnék inkább.

Szerintem bababoltban váltsd be, mindegy melyikben.

Kép Kép
szõlõ
 
 

 
 

Jajj lányok azt akartam ám még írni, hogy szülés után kérdezte a doktornő, hogy és a magzatvíz mikor folyt el???? MOndom Miiiiiii??? Én nem láttam :) Se nyákdugóm nem volt, se magzatvízet nem láttam, még jó hogy afájásokt éreztem :)

Két esetre tudok gondolni: 1, hogy napok óta folydogált, de mivel nekem erős folyásom van, nem tűnt fel, 2, hogy akkor folyt el pont amikor zuhanyoztam, és nem vettem észre. Na jó, 3, már az uh-n kevés volt, lehet hogy szép lassan elfogyott.... De ez nálam örök kérdés marad :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:38-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 21:52-kor.
Vendég
 


Akkor a gyreknek nem rossz ez a keményedés ugye,
Már teljesen beparáztam!
:cry:
Képzeljétek azt olvastam,h a málnaleváltea szülés után is nagyon jó és az ezerjófűtea is!

Meg, h homeopátiás készítmények elősegítik a gátseb gyógyulását!

Kép
kritta
 
 


kritta! a babákat nem hatja meg a mamák nyomora! Ne aggódj! Neki semmi baja nem lesz, neked meg túl kell élni.

pumpóka! a márciusiaknál minden anyuka az alkoholmentes sörre esküszik ha tejciről van szó...lehet h nálad is bejönne....én nagyon utálom úhogy biztos kihagyom ha nem lesz tejem akkor is...

klarka???
Vendég
 


Pumpóka!
Nagyon klassz, hogy ott maradhat az apuka, és közben ő tarthatja a babát. A tejed biztos beindul majd. Én is tartok ettől, remélem minden rendben lesz. Végülis mind a hármat szoptattam sokáig, de ez nem garancia semmire.
emma2008
 
 


Lányok, mndenki írja, hogy ennyit szopott a baba, meg annyit szopott... MINDENKI, MINDEN kajánál mér? Mi nem vettünk mérleget... :roll: akkor honnan fogom tudni? Csak abból, hogy nyugis-e?

Az Avent-es mikrós sterilizálóba a játszócumi is belemehet?

Xsara már tuti babázik... :wink:

ercsi_3
 
 


A dokimat reggel óta nem tudom elérni biztos elfoglalt, v. alszik, de mi van ,h a tényleg lesz v.mi komoly probléma?

Csak elutazom ma, kíváncsi vagyok anyósékra mi lesz. V.hogy mindig félre értenek. Én lábtörés miatt túlsúllyal kezdtem a terhességet ,ezért az elején levittem az üres kalóriák bevitelét, főleg kevesebb édességet ettem. Mivel nem hánytam abszolút nem hiszem,h ez gáz volt.
Ezt anyósnak elmondtam,erre azt mondta páromnak egyik nap ,h én fogyokúrázom (még most is).

E mellett még számtalan ilyen volt én inkább nem is beszélek velük most. Egyébként rendesek.

Kép
kritta
 
 


Csajok, eszemmegáll....

Elvitte ugye Ember a kocsit vizsgáztatni, szerelő közli, rendben, átnézte, 105 000 ft lenne a javtás, mert a kumplungot ki kell cserélni, meg ezt meg azt stb. Namost hétvégén nézte át haver autószerelő az autót azt mondta semmi nagy gáz nincs.... 3 órát szarakodtak az elektronikával, minden izzót kicseréltek (persze a szerelő szerint izzót is kéne cserélni....). De az egészben az a legjobb hogy a kumplungot NEM IS NÉZIK a műszaki vizsgán! Anniyr felháborít hogy így le akarnak rántani basszus, és most ha mondjuk én viszem oda, velem simán megetetik hogy kell a kuplungcsere, mert nem értek hozzá. És nem 20-30 ezerrel húz éle, hanem százzal. Mocskos szemetek, ááááá mindjárt megszlök annyira felidegesítettem magam :lol: :lol: (MOST NE.... még kocsi sincs, a krházba se tudnék bemenni....)

Most viszi máshová ahol talán esetleg nem akarják átverni....

Kép Kép
szõlõ
 
 


szőlő

részvét! :lol: :lol:

Kép
kritta
 
 


Ez most miért is vicces? Csak hogy hadd röhögjek már én is, mert momentán nem tudok....

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő - Sajnálom ... ez olyan bosszantó :( :( és nem tőled hallok először ilyet. És a nőket tényleg rendszerint még jobban igyekeznek megszivatni ... :? :? :? :?
Biztos talál a párod korrektebb céget! (mi amúgy az Autonethez megyünk mindig)
És ne idegeskedj, tartsd bent a babát a vizsga végéig minimum!! :) ;)

Ercsi - Bevallom .. én már nagyon ritkán mérem, hogy mennyit eszik Alíz .. naponta egyszer kb.
Főleg, mert simán szét tudja aggódni magát az ember, amikor itt 100-150 grammokról olvas, pedig a gyerekorvos azt mondja, hogy 50-60 grammokat esznek a 3 kg körüli babák (Alíz 40-80 között eszik)...
Szóval én inkább nem méregetek, és nem kombinálok - ezt ajánlnom neked is.
Hetente egyszer lemérem, hogy mennyit hízott (és megvan a 150 gramm ami neki ideális), és megnyugszom :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

xsaranak mennek a drukkok! :) :)

gitka, nemsemmi ez a kidudorodás :shock: :D Tökjó :)

szőlő, ez tényleg bosszantó :( De ez egy ilyen ge*i világ, ahol tudnak lehúznak. :evil:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="ercsi_3"]L írta:ercsi_3ányok, mndenki írja, hogy ennyit szopott a baba, meg annyit szopott... MINDENKI, MINDEN kajánál mér? Mi nem vettünk mérleget... :roll: akkor honnan fogom tudni? Csak abból, hogy nyugis-e?

Az Avent-es mikrós sterilizálóba a játszócumi is belemehet?

Xsara már tuti babázik... :wink:


Ha van elég pisis-kakis pelus, és látszólag kiegyensúlyozott a baba, akkor tényleg felesleges a mérés. Úgysem esznek tankönyv szerint :) Egyszer többet, aztán keveebbet...de ez nálunk felnőtteknél is így van ;)

Én tettem már be cumit az aventes sterilizálóba. Nem lett baja, de a cumi része nem lesz olyan szép. De steril :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Na csakmég hírek aztán befogom meg nem offolok, elhozták a kocsit, 4 hibából amit mondott a szerelő 3 rendben van, megnézte most a haverszerelő.... Nem az hogy soso rendben van hanem egyszerűen tökéletes és nem hibás. Még a kumplungot majd az apja megnézi, de mivel az nem kell a viszgához ezért kapja be !!!

Na. 8)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő! Mi is hasonlóképpen jártunk nemrég! Le akarják húzni az embert, mert azt hiszik senki más nem ért hozzá csak ők. Na, aztán párom megmondta nekik a tutit, hogy csak lestek, honnan ért ő ezekhez a dolgokhoz. Oda mi sem visszük többet a kocsit. :roll: Na de nyugi! Ennyit nem ér! Bár én is olyan vagyok mint te! Annyira fel tudom húzni magam, ha hülyének nézik az embert!

Zsuzsófi! nem semmi hogy pörögsz! Én is így szeretnék majd. de tuti nem fogok persze... :(

ercsi! kölcsönözni nem tudtok ott kinn mérleget? Max. 2-3 hónapig.

Úgy irigykedem, akik már túl vannak a szülésen! Én már egyre jobban parázok, mikor kell indulni!! :shock:

Kép
gabo001
 
 


Gabo én csak ma parázom hogy ha menni kell bejussak valahogy :lol: De ma nagyon kis kókadt Mazsi, kb egy percre kelt fel eddig, de lehet hogy csak átfordult egyik oldaláról a másikra :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Ercsi én is a méricskélésbe zakkantam bele. hetente 1x fürdés előtt pucérsúly- elég.

Bambi aza csoda ha a pelusba pisil. Nem értem. Eddig babylove-t használtunk. Elképzelhető, hogy mást kell keresni.


Sapkás képek nálunk is nagy rá minden sipka.

Zorroapu és Zorroné Nagyon gratula nektek!
Marynek is!Marjannak is!

Zsófibaba nagyon szépséges!


Tegnap voltunk doktornéninél. Én nagyon meg vagyok ijedve, sokat sírok. 3040gr 3hetesen, és 3400-el született, úgyhogy most tömni kell belé a kaját. A lefejt tej itatását abbahagytam, mert nagyon szenvedett, folyton félrenyelt. Úgyhogy cumisüvegezünk. (sajnos) azért remélem sokat nem ártok. De most 1.számú feladat a hízlalás. Szombaton kontroll, és ha nem jó az
eredmény kivizsgálás. Tisztaparamami!
Én kecskeruta teát iszom. Picivel többet tudok fejni. Ez 150ft és nem lett hasfájós tőle. )(legalábbis nem tünt fel) Ez a teafű külön jó, mert nemcsak a tejet szaporítja, hanem a vércukrot is csökkenti.

Kép
téjé
 
 


Bocs

Szőlő
:cry: :cry:

De még szerencse h párod résen volt.

Nekünk nincs kocsink így ilyen gondunk se. :oops:

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!
Tegnap hazaérkeztünk mi is.Majd megpróbálok visszaolvasni.Sajnos a kórházban annyira kikészítettek,hogy tejem nincs,de erősen rajta vagyok az ügyön,hogy legyen.
Amúgy Miki imádnivaló baba, sokat alszik,eszik.Szóval nem is volt rémes az első éjszaka.

Kép
ágnes27
 
 


Téjé - Szorítok, hogy szombatra sikerüljön picit felhízlalni a kicsit!!! :) Ne aggódj, minden rendben lesz!! :)
Nem tragédia a cumisüveg .. lényeg, hogy egyen ;)
(azt a teát hol veszed?)
Akkor nem panaszkodom Alízra .. mert ő sem egy nagy evő (inkább csak mohó, és pikk-pakk elájul..), de legalább gyarapodik.

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok,

még mi is egyben! :lol:
De ha hétfőig nem lesz semmi, akkor be kell feküdjek a császárra.
A NST egyelőre még mindig 0 méhaktivitást mutat, de a picúrral minden ok!

Ollem, gratula!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Marjan, Gratulálok a kisfiadhoz!

Xsaranak drukkolok!!!

Ágnes, jó hogy otthon vagytok! Mi történt a kórházban?

Téjé! Sajnálom, hogy ilyen problémáitok vannak, drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön és szépen gyarapodjon a kis Nimród!!!

Szőlő! Nyugi! Tudom, hogy bosszantó, de nehogy emiatt szülj meg!!!
Amúgy már mehetnél... :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok,

Xsararól még semmi hír

Szőlő, gáz az autószerelős sztori! Undorító, hogy mindenhol így át akarják vágni az embert! Nekem múltkor a fogorvosnál mesélte egy 50-es hapsi, hogy amíg szabin volt a dokija, el kellett mennie egy másikhoz, aki kitalálta,h. 5!!! fogát be kell tömni, ő meg mondta,h. köszi, most nem.. visszajött a szabiról a doki, megnézte és mondta,h. egy lyukas foga sincsen... Amúgy azt hiszem, már csak mi maradtunk a csütörtöki hétfordulósok közül...

Keményedik a pocim, de semmi fájás... Ha beindul a szülés, azt úgyis észrevesszük, ne aggódjatok....

Nono, én is úgy vagyok, mint te, szeretnék már a dugómmal találkozni :)

Szibi, veled minden rendben?? Boldog 40. hetet! Mit mond a dokid???

Kisfruzsi, olyan jó, te nem tűnsz olyan türelmetlennek, mint amilyen én vagyok...

Kép
Kép
mango.
 
 


Azt hiszem full hülyének néz a lányom .. jó érzés :shock: :shock:

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok! Gyors bekukk :)
Sajnos Api nem tanult meg szopizni rendesen, pedig tényleg úgy érzem mindent megtettünk az ügy érdekében így nálunk is cumi van. Tejcsi most pont elég státuszban van, de félek hogy nem lesz elég...120-150 g-t megeszik...napjában 5-6 alkalommal...néha még többször és sajna kb ennyi most a készlet.
A mellszívó egyenlőre nem növelte meg a mennyiséget, ahhoz szerintem a babóra lenne szükség. Pedig szedek Moremilk-et is, iszom rengeteget, Fitolacot is (nálunk a Laktoherb mindkettőnket taccsra tett).
Szegénykém ráadásul még hasfájós is, minden este van két nagyon szenvedős két óránk, pedig nem egy "sírós" baba...De szépen gyarapodik, most érte el a születési súlyát. 3650-el hoztuk haza és üti a 3900-et :))) Csak tejjel bírjam...valahogy meg kéne növelni a mennyiségét...
Apa most ment el egy elektromos fejőért, mert nem bírják már a csuklóim a folyamatos tornáztatást :(
Ez a baj azzal ha nem szopik a kis drága. Nálunk is félrenyelt, ha pohárból próbáltam itatni, szóval maradtunk a cuminál. Az AVENT nagyon bejött!
Ha valaki tud tejserkentő receptet, trükköt bármit szivesen fogadom :)

Kép
be_be
 
 


Sziasztok!

Szőlő. a szerelő nem semmi :x nem csoda, hogy kiakadtál. Még jó, hogy nem hagyta magát párod!

Szösz: talán lemaradtam, de miért néz hülyének Alíz?

Ágnes: jó, hogy otthon lehettek, miért volt olyan iszonyú a kórházban? Azért már minden rendben, ugye? a nyugi majd biztos segít a tejecskének is.

Ma még mindig olyan érzékeny vagyok, remélem, nem marad így és nem lesz rosszabb szülésig :roll: párommal beszéltem telcsin és kiakasztott azon, hogy tegnap nem vettünk sajtot a tescoban :roll: tudom, hülyeség meg apróság, de füstölt még volt itthon és nem gondoltam, hogy neki az nem jó. Úgy kiakasztott, ő meg kinevetett megint. :evil: Most ebben tényleg van vmi vicces :?: Mert tuti túlreagálom, jobban zavar, de miért vagyok vicces? :?: :cry:

Kép Kép
celesztina
 
 


Bebe!
Nem azért nem szopizik, mert nem tudja bekapni a bimbót? Nekem ez volt a harmadik babámnál. A kórházban adtak bimbóvédőt, és azzal tudott. Utána végig a 11 hónapig csak azzal szopizott, de azzal viszont ment neki! Nem is tűnt befelé fordulónak a bimbóm, még sem tudta bekapni.
emma2008
 
 


Bebe, de jó,h. jössz! A sok folyadékon kívül még állítólag a tészta is segít (mármint ha gyakran eszel tésztát).. de lehet,h. ez is csak vm. néphiedelem... Én még mindig itthon :( :( holnap megyünk vizsgálatra és megbeszélni a továbbiakat...

Celesztina, ne aggódj, sztem így a végén durvábbak a hangulatingadozások, mint az elején....

Kép
Kép
mango.
 
 


Emma, sajna azt hiszem más a probléma...próbáltam bimbóvédővel, kb 20g jött össze vele kínkeserves másfél óra alatt. Nem tudja (vagy nem akarja) megtartani a cicit a szájában. Szopizik hármat és elengedi. A kórházban az összes éjszakás csecsemős az általa ismert összes technikát végigpróbálta rajtunk, de nem sikerült. Itthon is próbálkozom néha, de nem könnyű, mert nagyon begurul, ha nem sikerül neki és utána hosszú idő mire megnyugszik és legalább cumiból bekajál. Pedig azt mondták, hogy semmi baj a baba szájával anatómiailag és a mellbimbó is olyan, amilyennek lennie kell...mégsem :(

Kép
be_be
 
 


Bebe!
Sajnálom! :(
emma2008
 
 


Bebe - Én pontosan ilyen kisbaba voltam, mint a te kisfiad.
Anyukámnak volt bőven teje, én meg nem voltam hajlandó szopizni .. szívtam 2-3-at és vagy elaludtam, vagy simán nem érdekelt a cici .. Amúgy meg sírtam kaja után. Anyumnak első gyereknél ez felemelő élmény volt, mondhatom .. én így lettem tápszeres baba.
Hugim meg simán szopizott hosszú hónapokig .. tehát tényleg velem volt a baj ..
Próbálgasd, erőltesd ezt a fejés dolgot .. ma már sokkal anyatej-centrikusabb a hozzáállás, akkoriban lerendezte a doki a tápszerrel a dolgot.

Celesztina - Áhhh ... próbálom rendszerre szoktatni .. de csődöt mondok. Hülyének néz .. mintha tudná, hogy ma be akarom tartani a 3 órákat ..
Fél 10ig jók is voltunk, az éjjel is szuper volt (egyszer kelt fel enni) .. aztán most délelőtt óránként cicit követel .. kiabál. Tudom, hogy nem éhes, de valahogy mindig eléri, hogy a szájában kössön ki a cici .. nyammog rajta 3 kortyot, és vége .. akkor mindig ostorozom magam, hogy lehetek olyan hülye, hogy elhittem ..
Nah .. ma már ezt kétszer eljátszotta .. most 1,5 órája pihen az ágyában, miután 10 percig hagytam sírni ...
Annyira nehéz sírni hagyni .. de tudom, hogy csak hisztizik :( :( :( :( és így sosem lesz rendszer a napjaiban...
Ilyen gondja senkinek nincs?
Mindenki babája kisangyal, és 3 vagy 4 óránként eszik? Éjjeleket alszik át napközben meg mosolyogva elvan az ágyában?

Kép
szösszenet
 
 


De Bebe, ez a napi 5-6x 120-150 ml regeteg, ne gyötörd magad,h. ez kevés! Nekem ennyi se volt, Csenge mindig kevesebbet szopizott.. azt hiszem neki 110 volt a max... sajna nekem gyakran kellett etetnem és 2 ciciből.. majd beáll a termelés, még csak 2 hetesek vagytok!

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango: én is attól tartok, hogy még tovább durvulhat a helyzet :(
Hú, Neked már nincs sok hátra, nagyon izgi! :) Bár gondolom, ha nem indul el a kicsi magától, akkor indítanak, igaz? bár abban meg az a jó, hogy kiszámíthatóbb, lehet rá készülni vmennyire...


Be-be: küldtem pü-t, bár nem tudom, mi lehet az oka a problémának...

Kép Kép
celesztina
 
 


Szőlő, ha nagyon nem megy a vizsgáztatás, szólj nyugodtan, tudok olyat, aki tuti megcsinálja Nektek (még hibával is)!

Csak bekukk, sok a munka, majd írok még :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


be_be!

Nem irigyellek!
Vannak ilyen babak.
Ez van torodj bele.
Szerintem a minel tobbszori fejes es kozbenmasirozas jo lehet.

Teje!
Ne aggodj a fiam is egy honaposan nyerte vissza a szuletesi sulyat.
Nem lehet hogy ugy eteted, hogy tobbszor keveset?
Mert az elotejtol nem hizik.
Nekem is az volt Zolinal, hogy 20-30g-nal nem evett tobbet, az meg nekem az elotej volt.
Az csak szomjoltasra van.
En azt csinaltam, hogy elofejtem. Majd utana tettem mellre.
En meg erre tudok gondolni.

Magi
Vendég
 


Szösszenet,

"Mindenki babája kisangyal, és 3 vagy 4 óránként eszik? Éjjeleket alszik át napközben meg mosolyogva elvan az ágyában?"

Szerintem nem ezért mondják sokan,h. egy gyerek 24 órás elfoglaltság... Sokan cumiellenesek, nálunk az bevált. A mai napig használom hangtompítóként (és ebben a témában sem érdekel a sok pszichoszöveg,h. a cumi így meg úgy, mert Csenge pl. magától kezd leszokni róla, csak azért nem tettem el végleg, mert jön a kicsi és valszeg ő is cumizni fog) És te se ostorozd magad, mert nem hetek, hanem hónapok kérdése mire beáll vm. rend. Mi sokat járunk baba klubba meg babások közé, az esetek 95%-ban nem eszik-alszik típusú a gyerek... Sokan persze szeretnek előjönni mindenféle sztorikkal,h. az ő gyerekük milyen tökéletes, de ezzel nem szabad foglalkozni. Én is rendszeresen hallgatom egy ismerős sztorijait a gyerekeiről,h. mind a 3 2 hetesen szopizott mint a kisangyal, majd átaludta az éjszakát (utalva ezzel arra,h. vmit biztos én nem csinálok jól) de azzal persze nem dicsekedett,h. egy szezonben 5 antibiotikum kúrát szedtek be a gyerekek, mert egyfolytában összeszedtek vmit... ( az egyik gyerek akkora, mint Csenge)

És ne aggódj, lesz ennél még keményebb is :( :(

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango!

En cumi parti vagyok!
Zoli is mar a korhazban cumizott!
Most Katinak is vittem es mar ott kapott.
Most is cumizik.
Jol el van vele.
Ha nem lenne, nem lenne azert annyira jo baba.

Magi
Vendég
 


Celesztina, én az elmúlt 4 hétben kemény érzelmi "hullámvasutazáson" vettem részt... Most kezdek türelmetlen lenni. Egyik pillanatban alig várom,h. szülhessek, a másikban meg arra gondolok,h. nem szülök soha... és félek.. és nincs kedvem kórházba menni... és elegem van, de már hiányzik is a pocakom, pedig most útban van... ' hetet kapok max, de az meg május 1. :) gondolom akkora nem kell tervezni..

Kép
Kép
mango.
 
 


Szösszenet: nálunk is volt ilyen Laurával, csak nem ennyi idős korában, hanem sokkalta később :roll: :wink: :lol: Felemelő volt amikor már "nagy" baba lévén óránként keltett éjjel is... De belegondolva akkoriban volt, amikor gondolkodtam azon, hogy már leszokhatna a szopikról -biztos megérzik és félnek, hogy "lazulna" a kapcsolatuk a mamával, nem?

Kép Kép
celesztina
 
 


Magika, örülök :) Nálunk is bevált, volt,h. alvás közben elkezdett sírni és cak a cumit kellett betenni a szájába és már aludt is tovább :) az élet apró örömei :) Már előre izgulok, milyen lesz a fiam.. De ha Csenge mellett képes lesz aludni, akkor aztán bárhol :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango - Nekem valószínű a fórum nem tesz jót .. nem szabad hasonlítgatni, mégis azt teszem .. :(
Cumi-kérdésben megértelek .. de Alízt nem érdekli. Próbáltuk már azzal megnyugtatni, de kiköpi .. Neki a cicin kívül semmi nem jelent megnyugvást. Esteleg, ha non-stop ringatjuk, simizzük .. akkor bealszik ..
Mindegy, nem panaszkodom, mert gyönyörűen hízik .. éjjel jó kislány. Én meg nappal szívesen foglalkozom vele akár egyfolytában .. sokat beszélgetünk, elvagyunk .. imádom!
Csak elkeseredem, meg értetlenkedek picit, amikor más anyuka már 4 órás evésekre szoktatja a gyereket, amikor az enyém simán óránként cicit kér .. nappal a 3 óra a max. amit bír ..
És többször lemértem .. közel sem eszik 100 grammokat ..
Majd nem olvasok annyit ..

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

nagy gratula a kicsi Bogihoz Ollemnek, és minden kismamának-kisbabának, akit kifelejtek, nagyon kevés időm van bekukkantani...

Csuda helyesek, ahogy vörös ráncos újszülöttből olyan édes kis törpévé kerekednek:)

Zsuzsó,

olvastam a történetedet, az én 3,5 órám hozzád képest maraton :lol:
Irigyellek, milyen flottul megy neked 3 gyerekkel, én nem vagyok ennyire ügyes.

Üdv,
Nuska
nuska1
 
 


Szösszenet, megértelek... de ehhez tényleg idő kell,h. kialakuljon... Engem símán hülyének néztek volna, ha Csenge babakorában fórumozok. Nem aludt napközben, csak 10-20 perceket és senki se hitte el, közben meg hallgattam a sok hülye megjegyzést,h. azért ez így nem normális, meg h. az idegrendszerének kell a pihenés (az enyémnek se ártott volna :) )
Azt azért megjegyzem,h. 1 évig ment a panel-program és sokszor akkor kezdtek el fúrni, amikor aludt volna és a sok kéretlen ébresztéstől is símán lehetett,h. nem nagyon szeretett elaludni.. persze ez nem érdekelt senkit.. Megmondom neked őszintén, pár hónapja van csak az,h. reggel 7 körül kelünk, délben alszunk 2 órát, 7-kor fürdés és este ameddig bírunk 8-9-ig fenn vagyonk.. Előtte, amíg naponta többször aludt (mert egy idő után rászokott az alvásra :)) változó volt a napirend, pedig sokat foglalkozok vele, dehát így alakult

Kép
Kép
mango.
 
 


Lanyok!

Tessek azt csinalni, ami a legjobb nektek es a babanak.
Nincs mas dolgunk, csak a baba.
Le kell tojni a haztartast stb...

En minden nap 1 orat adok a nem babazasra.

Ilyenkor gyorsan elpakolok, osszedobok valami ennivalot stb...
Ilyenkor valogatom ki a szennyest is es dobom be mosni. Majd csak akkor teregetek, mikor mar lement az x mosas. Igaz en egy heten egyszer mosok es nem kell vasalnom.

Szoval tessek azt es ugy csinalni, ahogy nektek es a babanak jo.
Nem szabad masokra figyelni, mert minden baba es gyerek, illetve felnott mas.

Szosszenet!
En ugy csinaltam, hogy az agyon mellettem aludt Kati.
Mikor mar jol aludt mellettem attoltam a bolcsobe, ami az agy mellett volt. Mikor meg mar ott is jol aludt, kerult at a szobajaba az agyaba. Ez volt ket napja.
Nekunk ez Zolinal es most is bevalt.
Ma ejjel nyugtalanabbul aludt.
Igy hajnalban, magamhoz hoztam.
De ha melletted sem nyugszik meg fektesd magadra.
olyan edesen tudnak ugy aludni.
En delutan ha alszom igy szoktam aludni.
Nalunk tenyleg egesz nap elvan Katalin. Igy ilyenkor elem ki magam, mert Zoli alszik es nem latja, hogy a kicsit babusgatom, Neki meg aludnia kell.
Szerintem probald meg. Ne foglalkozz azzal, hogy masok ellenzik az egy agyban alvast.
Mikor hazajottunk a korhazbol ejjel mindannyian az agyunkban aludtunk. Meg jo hogy nagy az agyunk. :lol: :lol: :lol: :lol:
Engem nem erdekel erre mit mond mas.

Mango!
Ejjel nem cumizik es Zoli sem cumizott.
Szerencsere.
En gyerekkoromban cumiztam es szegeny anyukam orankent kelt nagyon sokaig, mert kiesett a szambol a cumi felebredtem es uvoltottem.

Ja es cumisuveg parit is vagyok.
Igaz szoptatok, de nekem nagyon rossz volt Zolinal is vegig, meg most is.
Ugy kiszivjak a mellem, hogy a bimbo teljesen felfeheredik es faj nagyon. Ez Zolival 8 honapig volt igy.
Ezert jo lenne ha cumisuveg lenne a melleim helyett.
Nekem a szoptatas egy nyug, nem szeretem es semmivel sem hoz kozelebb a gyerekemhez erzelmileg.
En ha megyek valahova a kicsivel, uvegbe viszem a lefejt tejet es uvegbol kapja. Egyaltalan nem zavarja meg es utana ugyan ugy szopizik.

Zoli
Kép

Kati
Kép

Magi
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:39-kor.
Vendég
 


Magika - Félreértesz .. Alíz tök jól alszik az ágyban éjjel :) Elaltatom, ringatom és alszik .. azzal nincsen gondom.
A nappalok kemények .. mert nagyon éber .. látom rajta, hogy fáradt, de az ölemben sem alszik, cicit keres .. mindegy.
Most kifárasztotta magát és 2 órája alszik.
Nem lehet itt a fórumon "bemutatni" őt .. látni kellene, mit művel.
Alapvetően úgy gondolom, jó baba ... :) csak néha értetlenül állok a sűrű (óránkénti) foglalkoztatás elé ..

MAngo
- Köszi, remélem nekünk azért hamarabb lesz vmi rend :)

Kép
szösszenet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?