Új privát üzeneted érkezett!

Franyo, Momo, Myssnia Kép
cserébe Julcsi ébredt 1-kor, 4-kor és n6 óta fent van KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Momo,
én napkitörésre szavazok. Csatlakozom a kerekrealudtfejű anyákhoz, Macka 8-f9-ig húzta.Kép.
A tegnapi napot viszont inkább fedje a múlt jótékony homályaKépKépKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


IRIGY! IRIGY! IRIGY!!!!

Kangi
kangi
 
 

 
 

Ari is irigy!!!!

Bori nem tudom hanyszor ebredt! fel 2-ig le sem tudtam fekudni! 5-6-ig cicin aludt. Kibujhatna 2. fogacska is!

Ari
ari
 
 


Irigy, irigy. Valószínűleg rossz helyen lakunk. Marcipán kétóránként kelt, és tegnap csak a séta hozott megváltást, különben folyton nyafog. És harap. És már szinte látszik a felső. Szinte.
Hozzátápival kapcsolatban: Ok, megeszi. Sőt, ahogy nézem, már emészti is. De most akkor napjában hányszor? És mikor gyümi, mikor főzelék? És ha tejpépet adok, nem vágom haza ezt az őrült szoptatási inváziót?
(Lányok idejében arra ment ki a játék, hogy egy-egy szoptatást kéthetente lecserélni kajára. Na most ugye ez nem trendi? Vagy mégis?)

És drukkoljatok, nagyon, nagyon. Ma megyünk a lábammal kontrollra (még jó, én meg a lábam Kép )
Még ne akarják kiszedni a vasakat!! Van még nekik, ugye? Legalább tavaszig várjanak. Legalább addig, míg nem szopik napjában 77x.

Heppi, arra a szövegre én is vevő lennék. SAjnos csak a Vészhelyzedt miaatt tudok ébren maradni.

Apropó vasaló apa: Mienk felajánlotta, hogy csinál egy nagyobb ládát, úgy látja ebből már kiönt a ruha.
Viszont kivasaltam belőle az ígéretet, hogy a járóka alját ő szereli lejjebb. Ahhoz ugyanis új lyukat kell fúrni. Mert a legalsó - múltkor próbáltam - túl lent van a hercegnek. Na fúrni meg nem vagyok hajlandó. Majd a falat, ha végre elkészülnek csodaképeink!!

sofka
sofka
 
 


Zsuzsóc
Kicsinyítés:Először kezdtem a photoshoppal (az albumnál bejött, de itt ugyanolyan nagy mint eredetileg.)
Azután heppi ajánlotta hogy próbáljam meg az Irfanview-et, de nem találom hogy hol kell kicsinyiteni.
Lehet hogy feladom.
Drukk az ekcéma elleni harchoz.Bizti sikerülni fog.Én még csak most néztem bele a profilodba (nem tudom miért csak most) nagyon szépek a gyerköcök.

Szilvi
szedem
 
 


Kangi,
csak megnyugtatásként, Bence is ébredt az éjjel nem is egyszerKép napkitörés ide vagy oda.Kép

Franyo, Momo, Myssnia
gratula az éjszakaátalvásért!Kép

Pusza,
Timici
timici
 
 


Sziasztok,

Momo, Zuszóc
Sajnos már nem nagyon emléxem, csak hogy a téma az emberré válás volt, és az ellenfél evolúciósan oldotta meg, Peti meg a terhességről, első napokról irt, mivel egy gyermekorvos adta fel a témát. Ja, és a 8 óra munka-8 óra pihenést kellett átirni. Ezért a refrén vhogy úgy szólt:
8 hónap múlva nincs 8-ig heverés
hozz gyorsan új pelenkát
8 hónap múlva 88 etetés
még 8 fok és jó lesz a kád
(persze nem bizti, csak fejből ez rémlik)

Franyó,
Anka már most elkezdett zenélni, vagy csak nyállal köpködi tele a hangszert?

Kangi,
Megnyugodtam. Tehát apátok nem destruktiv, szimplán jó a humorérzéke.
És még Julcsi is bekajált, ez aztán egy csodás nap lehetett neked!

Szilvi,
Ha megnyitottad az Irfranview-t, akkor a következőket kell csinálnod:
1.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Ancsi is relative jól aludt, 2 evészettel, igaz, azoknál nehezen aludt vissza. Én a napkitörésre szavazok!
Ja. Urszila miért ébrednek listájához: 4. Hozzátápi. Ilyenkor rengeteg új kaja, új feladat a pocinak, változatos eredménnyel. És 5: a klasszikusan 8 hósként deklarált szeparációs szorongás előszele: kell anya a megnyugváshoz, ellenőrizni kell, megvan-e még.
Még valaki mond 2-t, és akkor a hét minden napjára van valamiKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi Kép
6. hirtelen zaj
7. szemmelverés (védekezés: Franyo kormos módszere Kép)

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Zulu,
Macnak is gratu, hogy hagyta anyját kerekfejűre pihenniKépKépKép
Timici
timici
 
 


Sziasztok!
Bocsi a bepofátlankodásért. Csak kérdeznék valamit.
Tudja valaki, hogymegszületett-e Hicudzsi babája? Mára volt tervezve a szülés. Tud valaki bővebb infót Kép Szurkolok nekik Kép
Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Megintén

Tipp az erősen nyálzó babák anyukáinak:
Kössetek egy előkét a body felé, de a rugi alá, igy a gyerek nem áztatja el a body-ját, és nem a bőrén lévő textilről párologtatja a nedvességet.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sofka,
Szerintem azt kellene eldöntened, hogy neked mi a kényelmesebb: a szoptatás, vagy a kanalazás. Ha szoptatás mellett vagy, akkor csak egy étkezést cserélj le fokozatosan, leginkább a középső (déli) szopit. Ilyenkor mindegy mit acc neki, főzit vagy gyümit, akár felváltva, néha husisat. Ha ez már jól műxik, és főzi után nem kér szopit, vagy csak az ivás végett, akkor cserélj le egy második kaját, pl az uzsonnát pl gyümis tejpépre, maradék főzire, tkp mindegy. Ha ez is okés, akkor jöhet a 10órai, majd jóval később a reggeli, és legutóljára a vacsi. Általában a babák a reggeli és esti tejadagjukhoz ragaszkodnak a leginkább. Persze ez nem szentirás, csak vélemény, meg több helyen is olvastam. Persze úgy is csinálhatod, hogy először ebédet cseréled, aztán a 10órait, aztán az uzsit. Vagy először 10órai, aztán uzsi, aztán ebéd. Vagy hát tökmindegy. De mindenképpen csak akkor cserélj le egy másik szopit hamira, amikor más inkább csak az ivás miatt szopizik Marci. Sőt, azt is figyelembe kell venned, hogy neked mikor kényelmes/alkalmas belekanalazni, és hogy ő mikor vevő rá. Én most már úgy csinálom, hogy a főzi után nem adok tápit, hanem gyümilevet, és tök jól kibirja uzsiig. Mostanában akarom elkezdeni, hogy uzsira is gyümit, gyümis pépet stb kapjon, utána még tápi persze, aztán igy tovább.

Remélem tudtam segiteni

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kangi, Beu, Zsuzsóc, Urszila, Réka,
Köszi a dicséretet Roni nevében.Kép

Kangi,
Drukkolok, hogy megmaradjon Julcsi jóétvágya.Kép
Látom rá nem hatott a napkitörésKép

Beu,
Örülök, hogy sikerült beszélned Manócskával.Kép Veletek fognak járni? Akkor legalább addig is lesz egy naprakészebb infóforrás (TeKép), amíg nincs netük.

Szilvi,
Photoshop-od van? Akkor az Image/Resize/Image size menüben tudsz kicsinyíteni (pixel vagy cm). Fontos, hogy mindkét méret kisebb legyen 500 pixelnél (kb. 17 cm).

Zsuzsóc,
Milyen jó étvágya van Lizának!Kép Roni ma (majdnem teljesen) megevett egy almát és egy őszibarit. Ez már nálunk jónak számítKép

Orsoly,
Nem egy nagy választék. Biztos úgy gondolják, hogy ez az ajándékló esete.Kép

Nadine,
Jobbulást! Sterimar orrsprét próbáltad már?
Huggies vonalkóddal (1 db) családi utazást (hosszú hétvége) lehet nyerni Belgiumba, vagy HP digitális fényképezőt illetve fotóalbumot. A Kismamában is írták.

Urszila,
Örülök, hogy bejött a túlfőzés.Kép
Sötétet és ezt az időt mi sem szeretjükKép
Fürdővíz-ivás nálunk is megy habevéssel kombinálva. Ha nem hagyjuk hogy a szájával beleigyon, akkor az ujját meríti bele és szopogatja. Okos gyerekKép

Réka,
Micsoda problémaKép Bárcsak ilyen kajálási gondjaink lennének.

Buksi,
Üdv!Kép Képeket is kaphatnánk?

Franyó, Momo, Myssnia, Zulu,
Ez szupi.Kép Szerintem is a napkitörés lehetett.
Roni is többet aludt mint szokott. Először 3/4 4-kor ébredt, szopi után alvás. 6-kor megint felkelt, de 1/4 óra után ismét szundizott 1/2 8-ig.Kép

Ari,
Fogacska gyötri Bori? Szegény tiKép

Sofka,
Marcipán immunis a napkitörésre?
Drukk a kontrollhoz!

Timici,
ÉbredésKép

Megyek kimentem a büdösbogaramat a kakiból. És megnézem az ebédjét. Már fő a krumpli, házi-bio répávalKép

Maci_2
maci_2
 
 


Apa behivot kapott nov 11-re. En majd kozben szepen ehenhalok itthon Lackoval egyutt. A haz meg a banke lesz.

Kivagyok.

orsoly es ma 10 hos Lacko
orsoly
 
 


Orsoly!

Mint csaladfenntartot nem hivhatjak be a parodat.
Irjatok kervenyt!
Boldog 10 hossagot Lackonak!
Ari
ari
 
 


Orsoly,

jajjjjKép. Apánkat is zaklatták, de nem vettük át a sorozópapírt, aztán meg már megvolt a 2 gyerek.
Halasztást azt hiszem, lehet kérni, azon a címen, hogy Ő a családfenntartó, aztán gyorsan lássatok neki a kistesónakKép.

Timici,
akkor Bencust nem hatotta meg a napKép.

Sofka,
Hajrá-hajrá!Kép

puszka,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Orsoly,
van egy doki aki segít. Ha érdekel dobj egy mailt.

Tina
tkriszta
 
 


Koszi lanyok!

Halasztast mar irtunk, SEMMI valasz nem jott ra csak a behivoparancsKép

Zulu: edig o sem vette at a sorozasi papirt, most elment....hat lehet nem kellett volna.

En ezt komolyan nem ertem 2 diplomaval, az a magyar tarsadalom joletehez stb jarul hozza, hogy a honvedseg nem azt hivja am be, aki most vegzett, nincs munkaja, nincs csaladja, nincs bankhitele, hanem akinek mindez megvan. Ja es plusz meg gyerek, feleseg gyeden es meg sorolhatnam. Fulladjanak meg ott ahol vannak! Megyunk Europaba!

orsoly.aki.most.nagyon.morc

ps: Tina, koszi, lehet hogy irok, bar igy sorozas utan mar szerintem neccesKép

ps2: apa most probal a hadkiegre telcsizni, hogy ugyan valamit meltoztassanak reagalni a halasztasi kerelemre....
orsoly
 
 


Orsoly Kép
drukkdrukk Apának!!!! Ne idegeskedj!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Orsoly!

Szerintem nem vihetik be, de ha mégis beviszik akkor is leszerelik azt hiszem 1 hónap után ha családfenntartó. Szóval ne adjátok fel!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


KépKép megvan a 7, minden éjszakára jut egy!

Julka sajnos az ellentáborba tartozott az éjjel, 12-től soxor ébredt, és úgy bömbölt, hogy még a nagyok is felébredtek. Semmi drasztikus sírni hagyás a részemről, csak nem tudtam semmivel megnyugtatniKép Sőt, ma de. folytatta, 3x aludt fél órákat.

HeppiKép meg sem köszöntem a mélt, nagyon figyelemfelhívó a reklámKép, a szereplő hölgy meg nagyon édesKép Nem én fürdetem hason Julkát, ő fordul, és ha nem engedem, feszíti magát és bömböl. Különben mindent hason csinálunk, pelenkázást, öltözést, már amennyire megoldhatóKép

TinaKép az alvászavarról csak azt írja, hogy ha a szülő szerint nem alszik eleget sem éjszaka, sem nappal, akkor kivizsgálják, hogy nincs-e valami baja és utána megpróbálják a baba alvási szokásait a szülőkéhez igazítani. Merthogy tkp. a gyerek alvási idejét a mi igényeinkhez szeretnénk igazítani, és különböző kultúrákban különbözőek a szülők igényei. Zombi anyuka gyógymódot persze csak a szokásos pihenjünk amikor tudunk ajánljaKép
Én sem vinném direkt nagy, zsufi helyre a kicsit, csak arra gondoltam, hogy egy játszóházban kb. egészséges gyerekek és anyukák mennek. És persze ki-ki a tapasztalatai szerint ítél, nálunk Andris kb. 7-8 hónaposan volt a legbetegebb, amikor nagyjából elszigetelt életmódot folytattunk, és senki sem volt beteg a környezetében.

SofkaKépén úgy veszem észre, hogy Julka ugyanannyit szopizik, csak a + mozgási kalóriákat szerzi be a főziből, tejbepapiból. A dél körüli szopi után fél órával kínálom főzivel, ha nem kéri, megint próbálkozunk fél óra múlva. Utána párty korty víz, és megint általában szopit kér. Este meg a nagyokkal vacsorázik tejbepapit, még egy kis játék tesókkal, fürdés és utána a rendes esti szopi.
Nálunk Apa csak a frissen vasalt inget szereti, így minden reggel frissen kivasalja magának a kiszemeltetKép És különben is ő tudja a legszebben kivasalni! Én meg meghagyom eme tévhitébenKép

RékaKép helyesbítek. Csak a gyerekeken látszik, rajtunk NEMKép

Urszila
urszila
 
 


Zsuzsóc!

Csak azt tudom javasolni, hogy kérdezd meg a környékbeli bölcsiket. Biztos hogy van olyan ahol működik játszó csoport. vagy pl a gyerekorvos vagy a védőnő is tudhat ilyenről. Mint írtam nálunk 2 bölcsi van a lakótelepen és mindekttőben van játszó.

Beu!

most hogy rosszabb az idő nálunk is többen voltunk ma pl 7-en. Viszont az ebéd nagyon ízlett Emmának cukkini főzelék volt májas vagdalttal meg banán. Mondjuk a kajcsi inkább az 1 évben felüli gyerkőcök igényeihez igazodnak. Mi Emma 11 hónapos korában kezdtünk járni, azóta 1x volt beteg, de amikor ő beteg volt alegtöbb baba beteg volt a másik (nagyobb babás) topicból, pedig ők nem járnak játszóba, szóval szerintems emmi köze nem volt hozzá. nekünk mondjuk most szerencsénk van, mert idén kicsik járnak ebbe a csoportba, olyan 16 hónaposak átlagban. Mondjuk Emma legkissebb.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ildi!

Mi is majdnem oda költöztünk, a Dallamos utcába tavaly, csak nem jött össze, mert a miénket nem tudtuk eladniKép aztán meg megszületett Emma és nem volt erőm folytatni pici baba melett. De sebaj, majd jövőre újra kezdjük, és ki tudja még hol találunk lakástKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Az a baj, hogy csaladfenntratonak hivatalosan akkor szamit ha a gyerek vagy en betegek vagyunk es el kell minket tartaniaKép Na eppen ezert pl beirtuk a hypotoniat is a kerelemre, meg hogy vinni kell kezelesre 2x egy heten. Most en nem ertem, hogy elkerulte a figyelmuket a kerelem avgy telleg ilyen genyok hogy bevinnek? Akit ismerek, mindenki megkapta a halasztast....

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly!

Az én férjemet akkor akarták elvinni amikor terhes lettem. Kapott sorozópapírt, írtunk kérvényt, hogy Ő a családfenntartó de elhajtottak. Nem ment el a sorozásra. Kaptunk még egy papírt, közben ajánlották ezt a dokit. Mi se ismerjük de azóta is segített már pár ismerősnek.
Elment a férjem hozzá majd sorozásra is, és nem vitték el. Ja és a doki egy fillért se kért. Végül vettünk neki valamit.

Urszila,
köszi. Vajon, hogy vennék rá a babát, hogy úgy aludjon mint én? Kép Na mindegy.
Az igaz, hogy bárhol össze lehet szedni mindenféle betegséget, apuka is haza tudja hozni. Egyébként mi a Mikka-makkába voltunk. Utána úgy oldottuk meg, hogy mindig összejártunk a környék kismamákkal, mi is kényeztettük makunkat meg a babáknak is mindig volt új környezet, játék.

Tina
Az új Kismamába van kép a Liberós esőkabátról.
tkriszta
 
 


Tina!

Hogy miért nem régebben halottunk erről az orvosról? Az én férjem már lehúzta a 9 hónapot pár éve, pedig mi is próbáltunk indokokat keresni, na a végén D katgóriás lett, de elvitték, csak nem kellett tornázniaKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szóval csak a napkitörésnek volt ilyen átütő sikere? Pedig már azt hittem, megemberelte magát a lyányKép Azért én már vérszemet kaptam ,úgyhogy nem engedek a csajnak, napközben is gyakoroljuk az egyedül elalvást kiságyban...szerintem gyűjtök néhány rossz pontot nálaKép
ÚÚÚÚtálom az ilyen időt, tiszta depis leszek tőle. Normál esetben az egész telet végigolvasom, de most két maca felváltva tépi ki a kezemből még a pletykalapot isKép

Zulu, a tegnapi napért minket se kell irigyelni, én már a zuhany alatt állva elaludtamKépKép

Franyó, csak nem zenész lesz a lányból? Nagggyon helyes a képenKép
És te hogy bírtad éjjel lecsapni a beépített vekkeredet?Kép

Heppi, azt hiszem, a te gyereked nem egy nehéz eset (vagy nagyon ügyi anyja van, aki mindenre rábeszéliKép). Próbálnám csak én hanyat vágni Zsebit a kádban, lenne ám üvöltésKép Timi detto ilyen volt, sőt, amikor megtanult állni, már csak állva lehetett lecsutakolni, amúgy pacimódKép Hiába, anyjuk lánya mindkettő, anyukám meg kuncog magában, hogy végre visszakapom valakitőlKép

Orsoly, szerintem se hívhatják be a férjed, próbáljatok utánanyomozni. Megy a drukk, hogy így legyenKép

Maci2, progit próbálj valakitől kéz alatt szerezni, mert egyébként fizetni kell érteKép De szerintem más víruskereső is jó. Egyébként azóta mi a helyzet a gépeddel? Mert ha abbamaradt ez a "ledoblakanetrőlderögtön" abbamaradt, akkor valszeg nem vírus volt.
Roni nagyon helyes a labdávalKép

Sofka, szerintem döntsd el, te mit szeretnél elérni a kajával. Én személy szerint, igenis szeretném kiváltani a napközbeni evéseket hozzátápival, mert így néha én is elmehetek otthonról, egyébként meg a reggeli és esti szopikkal nagyon sokáig lehet még védeni a gyerek immunrendszerét. Nekem Timi 5 hónapig elvolt még így, és nem hiszem, hogy a 13 hónapig szoptatás kevés lenne. Lehet, hogy manapság trendi az évekig szoptatás, én nem bírnám, és a környezetemben látott tapasztalatok sem igazolják, hogy ettől minden nyavalyát meg lehet úszni. Szóval most már egy kicsit gondolhatsz a magad kényelmére is, amikor dönteszKép
Drukk, hogy ne legyen a kórháznak vashiányaKép

Myssnia, mi ez a kámfor üzemmód?Kép Gyere nyugodtan panaszkodni, azt is elolvassuk ám. És ha nagyon eltűnsz, képes leszek téged is meglátogatni, Jászberény nincs olyan messze innenKép

Magdi, nagyon jó képeket csináltál a taliról, lánykáimat le is mentettem a gépemreKép

Megyek ejtőzni, amíg még alszanak a boszikKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Orsoly,
Én ezt nem értem. Télleg miért a családosokat viszik, miért nem a fiatalokat, akik most végeztek? Na mind1, ezen te meg én nem tudunk változtatni, csak ez a bürokrácia az agyamra megy. Sajnos én nem tudok segiteni semmiben, de nagyon drukkolok, hogy ne vigyék el katonának. Az én férjem polgári szolgálatos volt, de az nagyon jól jött neki, mert akkoriban még swarcban melózott, igy nem volt gáz.

Csajok,
Ma egy tündér (már megint) a gyerkőcöm. Kint jáccott a nappaliban, aztán átjöttem az ő szobájába, hogy bekapcsolom a gépet. És képzeljétek, átjött utánam 4kézláb, azóta itt rosszalkodik a földön, de hangja az nincs! Éppen az előbb rámolta ki a szennyes vödröcskéjét, amit az ágya közelében tartunk, és esténként abba dobálom a levetett ruhácskáit. Most kb mindenütt az ő ruhái hevernek, de nem zavar, mára nem várok senkit Kép
Ja, és egy kérdés: nincs kedve valamelyikőtöknek eljönni hozzánk, és kimosni a függönyöket? ja, de hozzon magával létrát is Kép Vasalni nem kell, mert nyirkosan szoktam felrakni, és mire megszárad, ki is rugja magát. Na, valaki? Nekem jó a hétvége is Kép

Komolyra forditva a szót. Apája ma Esztergomban van a céggel kirándulni. Szegénykéim jól kifogták ezt a pocsék időt. Remélem, van annyi eszük, hogy beüljenek egy kricsmibe és ne ázzanak (legalábbis ne az esőtől) el Kép Tegnap este is későn jött, nem is vele, hanem a hugával fürdettem (aki nagyon örült, hogy ennyit lehetett az unokahugával), ma meg talán fél10 körül fog beesni. Remélem, addig a jányzó is kibirja, és nem fog nekem hisztizni.

Na, ezt elküldöm, aztán meglesem, ki mindenki irt még ez idő alatt.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


OrsolyKép nem próbáltál valami rendeletet v. törvényt keresni az interneten? én is úgy tudom, hogy a családfenntartót nem sorozhatják be, elvégre akkor a gyerek érdeke sérülne.
Boldog 10 hónaposságot BencénekKépKépKép

Urszila
urszila
 
 


OrsolyKép mért írtam én Bencét??? Zombiságom ékes bizonyítéka. Szóval
Boldog 10 hónaposságot LackónakKépKépKép

Urszila, a zombi
urszila
 
 


Momo,
Szerintem nem vagyok annyira jó anyja Orsinak. Ő eccerűen ilyen. Nyugis, nem sirós - csak néha. Lehet, hogy télleg számit vmit, hogy én már 6 hetes terhesen itthon ültem a seggemen, senki nem zaklatott, nagyokat aludtam, sétáltam, költöttem a lóvét és egész nap tv-ztem?

Egyébként szerintem te sokkal jobb anya vagy. Ahogy Zsebi ragaszkodik hozzád, azt olyan jó volt látni. Tudom, hogy neked ez már inkább teher, mint öröm, de nekem akkor is nagyon megható volt. Mint tapasztalhattad, Orsit már nem lehet szeretgetni, dédelgetni vagy megölelni Kép ő már megy a maga útján. Persze ez nagyon sok esetben tök jó Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Jaj, szegény gyermek most aludná a hosszút, itt nyüzsgök körülötte és meg sem moccan. Azért jaj, mert ma nekem kell Zsuzsit+2 osztálytársát elvinni fél négyre ritmikus gimnasztikára, onnan Andrist haza, Andrist fél ötre csellóra, Zsuzsit fél ötkor haza, Andrist 5-kor haza. Tudtatok követni?? Szegény III. gyerek sanyarú sorsa.

Urszila
urszila
 
 


Hogy valami jo is léegyen a napban: Lacko maszik (igaz meg sokszor atvalt kuszasba, ugy meg gyorsabban halad, de most epp megtett vagy 2 metert maszasbanKép

Urszila: en vegignyalaztam ami fenn van a honvedelem.hu-n, es sajna semmi sem vediKép Mert csaladfenntartonak csak az minosul aki beteg gyereket tart el. Tehat az nem erdekel senkit, hogy en nem dolgozom, mert kicsi a gyerek, es nem birom eltartani magunkatKép

orsoly

ps: csak azert vagyok viyzonlag(?) nyugodt, mert anyukamek itt allnak a hatunk mogott es ok tudnak segiteni, ha megis beviszik.. DE belegondoltam, ha nem lennenek, a gyedem meg a hiteltorlesztesre sem eleg...es akkor meg van illetek-reszlet, nagy haz fenntartasa (raadasul jon a tel), es akkor meg nem ettunk es nem vettem ruhat. Hat korrektKép De most azon gondolkodom, ha telleg elutasitjak a kerelmunket, en megfogom Lackot es bekopogok Juhasz Ferenchez, de azt nem teszi zsebre amit mondani fogok nekiKép
orsoly
 
 


Sziasztok! Micsoda pörgés van ma! Nekünk meg nem volt áramKép Éjszaka nálunk is ébredős volt.

Pussz, majd jövök este rendesen. Ma magányosak vagyunk, először mióta gyermek van a háznál. Hiába elkezdődött a bajnokságKép

B.
beu
 
 


Ezt még elküldöm, nektek is legyen jókedvetekKép

Karácsonyi mese... előzetes. Kép

Egyszer, nagyon régen egy karácsonykor Mikulás éppen hatalmas ajándékosztó körútjára készülődött... de problémák merültek fel. Négy manó segítője beteget jelentett, a segédmanók pedig nem tudtak olyan gyorsan ajándékot gyártani, mint a főállásúak. Mikulás ekkor érezte meg, hogy itt még bajok lesznek. Aztán Mikulásné váratlanul bejelentette, hogy kedves édesanyja náluk tölti az ünnepeket. Ez még jobban kiborította a már amúgy sem nyugodt öreget. Amikor kiment, hogy befogja rénszarvasait, rá kellett döbbennie, hogy három közülük vemhes, kettő pedig a kerítést átugorva ismeretlen helyre távozott. Még nagyobbra nőtt a stressz. A szán megpakolásához kezdett, de az oldalsó merevítő eltörött, az ajándékos zsák a földre esett, tartalma pedig ripityára tört. A síráshoz közel álló Mikulás, hogy idegeit megnyugtassa, a konyhába ment egy csésze kávéra és egy kupica pálinkára. Amikor rájött, hogy a manók eldugták kedvenc pálinkás butykosát, csalódottságában ezer darabra törte a kávéscsészéket. Seprűért ment, de az egerek már rég szétrágcsálták a ritkán használt házi szerszámot. Ekkor szólalt meg a csengő. Mikulás kissé felpörögve indult ajtót nyitni, ahol egy angyalkát talált egy hatalmas karácsonyfával. Az angyalka nevetve köszöntötte:
-Boldog karácsonyt, Mikulás! Hát nem csodálatos nap a mai? Elhoztam neked ezt a gyönyörű fát. Nézd, milyen szép! Hova állítsam?

Hát így kezdődött az a hagyomány, hogy a karácsonyfa csúcsára mindig egy angyalkát húznak...

KépKépKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Kád. Nálunk rituálé van, először hanyatt, aztán hason végül csücsülve (kapaszkodik, görnyed, de már követeli, nincs vissza út). Családi hagyomány révén egy textilpelus is ázik a vizben (eredetileg a baba alatt van, csúszásgátló gyanánt), na Ancsi ezt szokta szopogatni, néha még büfizik is utánaKép.

Ma voltunk 3. szor úszni, egész jól ment a merülés. Csak az alvás nem! 1. alkalom:több mint 2 óra alvás, 2. közel 1 óra, 3.: 5 perc.Most meg altatgatom vissza, hogy több is legyen. (hazafelé aludta za 5 percet, aztán felébredt ahogy megérkeztünk és egy órát ébren volt. Aztán jött a szokásos 30 perc, de sirva ébredt, tipikusan úgy, mint mikor még álmos. Immár 40 perce, 3. szor altatom vissza....)
Erról jut eszembe: Urszila: mi az hogy csak 30 perceket, 3-szor, aludt Julka délelőtt?? Ancsinak ennyi az egész napi adag!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Na, ma a férjem is nagyot alakított. Tegnap mondtam neki, megrendeltem a patikában az újabb adag Viburcolt. Visszakérdezett, hogy melyikben. Mondom, a vasútállomás mellettiben, ma délután már el is hozhatja. Aha, volt a tömör válasz, reggel férj el. Most hívott, hogy milyen néven rendeltem, mert nincs meg, talán majd holnapra. Én beletörődtem, majd gyanút fogva visszahívtam, mit keres már ilyen korán az irsai patikában, amikor még Cegléden kéne dolgozniaKép Jaaaaaaa...hogy én nem Cegléden rendeltem meg????? Ő meg kiverte a hisztit a ceglédi patikában, hogy az ő lelkükön szárad, ha ma éjjel nem alszunk a gyerektől, szegények meg nem győztek elnézést kérniKép Heppi, nem hallatszott fel hozzátok a reklamáció?Kép
Na így figyelnek az ember lányára a pasikKép Szerintem a páromnak már csak az jutna el élesen a tudatáig, ha azt mondanám: terhes vagyokKépKépKép

pusssz
Momo, akinek ma szómenése vanKép


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Húúú, iszonyúan pörög a topic, télleg. Ha mindenkinek írnék, 1-2 óra lenne, nekem meg negyed órám van...Kép

Fényképeket azért végignéztem, az összes cukorfalatot megcsodáltamKép

Orsoly
BehívóKépKép
Az én férjemnek papírja van róla, hogy homoszexuálisKép De télleg. Szóval ilyenkor semmi sem drága, főleg, amilyen helyzetbe hozna benneteket a távozása. Szerintem is használd ki a dokit, ha teheted!!


Myssnia és a többi szerencsés:
Alváshoz gratula a kerekfejű mamik babáinak! Csak így tovább, napkitörés nélkül isKép

Heppi,
Jó, hogy leírtad a hozzátápit, én is épp ezen gondolkoztam. Ugyanis elfogyott a felesleges tejem, úgy értem nem tudok fejni már vagy 3-4 napja. Kép Kevin elkezdett 2 cicit enni, remélem, 6 hóig még kihúzom azzal a napi 4-5 kanál uzsi-gyümilékóstolással, amit most kap. Még másfél hónap, nekem nagyon furi, hogy nincs plussz tejem, szóval kicsit beparáztam, hogy nem tart ki, pedig 10-12 hóig nagyon szeretném, ha szopizna (persze egyre kevesebbet).

Momo
Viszont veled is egyetértek a napközbeni kajcsival kapcsolatban. A felesleges tej hiánya is főleg amiatt sz*r nekem, hogy nincs az, mint régen, hogy bármikor kinyomtam 1-1,5 dl-t és elmehettem 2-3 órára.

Urszila
Szerintem a többi 3(vagy többKép) gyerekes tudja követni, a magamfajta új, ropogós anyucinak sok ez így eccerreKép

Kevin éjfélkor és 4kor ébredt, 4kor kapott cicit, aszittem éhes. Nem kellett volna, csak párat szívott, n6-kor kérte az igazi reggelit. Hülyeanya, megint bepalizták. Éjfél után leghamarabb 5h és kész!!!
Új kocsim szupi, bár még nincs berendezve (fix gyerekülés, téli kaparó, napszemüveg, ilyesmi nincs berakva).

Ja, és felfedeztem egy babaruhakészítőt, a Babybellnek dolgoznak, és elkezdtek helyben is árulni, tök ócsón. Csak bébiholmi, body, rugi, tipegő, hálózsák. Nincs nagy választék, pár fazon 3-4 színben, de nagyon édesek, és jó minőségűek, az anyagok mind mintásak. Hujjú Body 450-550, Hujjú pamut hzsák 8-900, Hujjú vékony pamutrugi 1100 pénz.
Az M3tól nem messze, az újpesti oldalán a XV.ker Dembinszky-Bocskai sarkán van a varroda. Most kezdték, de folyamatosan bővítik a helyben árult repertoárt.

Ja, és a nap beszólása apától tegnap este, mikor meglátta, hogy az 1,5 hete beadott 4 hós oltás helyén egy bazi nagy göb van Kevin combján:
Ő: Nem kellene levinni, megmutatni?
Én: Nem. A Dokinéni azt mondta, hetekig is meglátszódhat a helye.
Ő: Ha behúzok egyet a Dokinéninek, az szerinted meddig fog meglátszani?

A férjem eccerűen utálja, ha Kevin szúrják, vizsgálják, piszkálják. "Szegény kölök, ha nincs baja, csinálnak neki". Szerintem ha tudná, hogy elvileg megtagadhatóak az oltások, tuti megtenné. Szerencsére nem túl tájékozott ezügybenKép

pusza
Elli

Volt itt a barinőm a digigépével (nekünk még mindig nincsKép:
Kép
ellimami
 
 


Ja, és még vmi:
Cserepesházas taliban benne vagyok, szinte bármikor jó mostanában.

Akkor az újpesti tali lehetne mondjuk nov vége-dec elején, akár télapó apropóvalKép nálunk.
Jó így nektek? Mit szóltok?
Akár konkrét időpontjavaslat ez utóbbira
Nov 29 szombat?
Dec 6 szombat?

Ha a vidékieknek/sofőrösöknek egyik sem jó, nem jönnek, akkor lehet hétköznap is, de talán többüknek jó a mszüneti nap... Meg hátha Mariannék/Zsuzsiék itthon lesznek.

Vagy még messze van a tervezéshez?
Na, tépek mosni.
pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem nagyon beégtem Kép Tegnap kaptam a férjemtől egy új mobilt, Domino-csomagosat. A régi számomat persze meghagyom, kicserélem majd a kártyát benne, csak előbb lebeszélem az újon lévő összeget.
Namármost én küldtem az új számról egy sms-t a páromnak, szeretlek édes és hasonló finomságokkal. Az sms el is ment, igen ám, de a férjem nem kapta meg!!!! ergó, valaki másnak küldtem el! És ami a ciki, már 2x is csörgött az új telóm, aminek a számát még senki sem tudja, szerintem az hívhatott, akinek véletlenül elküldtem az sms-t, de én nem mertem felvenni, ki is kapcsoltam Kép Remélem nem okoztam semmilyen féltékenységi jelenetet.


Maci_2
labdázó és fürcsis Roni is nagyon édes Kép

Franyó
trombitáló Anka is aranyos Kép

Orsoly
jaj, remélem meg tudjátok valahogy oldani, hogy mégse kelljen bevonulnia a férjednek. Ez nagyon kiszúrás! Kép Kép
boldog 10 hónaposságot Lackónak Kép

Urszila
hát nem irigylem a ma délutáni rohangászós programodat

Sofka
hozzátápis kérdéseden már én is sokat gondolkodtam. Az elején (jó vicc, 2 hete eszünk Kép) a gyümölcsöt délután 2 szopi között adtam, de ez mára majdhogynem kiváltotta az uzsi-szopit, legalább is csúszik.
Ma elkezdtem a krumplifőzit ebéd előtt (fuj-fuj, csak banánnal csúszott le valamennyi), de majd ki szeretném váltani főzivel a déli szopit.
A többi szopit egyelőre biztos meghagyom! És Te?

Momo
szegény Télapót úúúúgy megsajnáltam, ha filmen látnám, még meg is siratnám Kép de azért az angyalka aranyos volt KépKép


Húúú, csajok majdnem elhánytam magam, amikor megszagoltam a felolvasztott anyatejet! hogy képes ezt Dani meginni?? Ezt tettem a krumpli főzibe is, és én hülye még meg is kóstóltam Kép gyorsan rá kellett ennem valami kis csokit, hogy elmenjen az íze KépKép

Andi
psandi
 
 


Elli
homokos apucin jót nevette, Kép
egyébként ez tényleg kizáró ok?
apa beszólása is jó Kép
Kevin pedig ééééédes Kép

MIkor talizunk a Cserepesházban??? A szerda délelőttök nekik nem jók, mert egy másik kisbabás csoport jár olyankor. + a csüt-péntek meg valami előadás/tanfolyam miatt nem jó.


Andi
psandi
 
 


Sziasztok,

Úgy láccik, ma nekem is szómenésem van.

Momo,
Ja, hogy a te férjed hisztizett itt lent? Én naív meg azt hittem, valami részeg pasi ribilliózik Kép
Mese nagyon jó! Bár most, hogy mondod, nálunk sose volt angyalka, de ezután szerzek egyet Kép

Elli,
A férjednek tök igaza van! Ő mit szólna egy ilyen szép kis foltocskához pl az orcáján? Kép De a kötelező oltásokat nincs jogotok megtagadni. Nem a menjugate-re meg ezekre gondolok, hanem a DiPerTe és társaira (csak megjegyeztem, mielőtt ebből vita merülne fel), mert a törvény értelmében nem áll jogodban a gyermek egészségét veszélyeztetni.
A fotón Kevin van? Mert ezt a dagimadár dolgot egyáltalán nem úgy adja elő, legalábbis a képen nem tűnik daginak, inkább olyan kis husi.
Ja, és mégegy kérdés: Ha apája homokos, akkor Kevin kitől van??? Kép

Na, mára léptem, már nem fárasztalak benneteket többet.

Ps: hozzátápiról amit irtam, csak magánvélemény, és az én személyes meggyőződésem, hogy hogyan csinálom/nám. Nem tankönyvi szentirás!!!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
a hurkák sajna nem látszanak, de akik élőben látták már, nem csodálkoznak a néven.Kép

Eszembe sem jutna megtagadni az oltásokat, de úgy tudom, ez még nem lefutott meccs, egy 4 gyerekes család pereskedik. Az igaz, hogy gyámság alá akarják venni a gyerekeket, de asszem a bíróság még nem döntött. Szóval ELVILEG asszem létezik ilyen. De ezt már elég régen olvastam a Magyar Nariban, lehet, hogy azóta van új fejlemény...

pusza
Elli
ellimami
 
 


Andi,
akkor marad a H-K de. Csak ha jövő hét kedd, akkor időben át kell tennem a Dévényest, vagy du. Délután is lehet? Mert mondjuk nekem az jobb lenne, pl 2h körül...

Ki jönne még?
E
ellimami
 
 


Ja, és még Heppi
annyira édes vagy, hogy minden hozzászólásodnál bizonygatod, hogy nem Te vagy a tankönyvKép
Szerintem itt mindenki "csak" a véleményét írja, ami az olvasottak/tapasztalatok alapján kialakult. Szóval nyugi, senki nem fog megkövezni, ha nem válik be, ami nálad szuperül műxik.Kép
Az a jó, hogy másnak meg más a tapasztalata, az ember választhat, mit próbál ki. De kapaszkodóknak nagyon jók, amit írnak a többiek(is).
Eldugulok én is, vár a paprikás krumpli.
pusza
E
ellimami
 
 


sziasztok

Bea: Merre laksz?, mert ma nálunk sem volt áram.

Orsoly: Megy a drukk ezerrel, hogy sikerüljön elintézni.

Ellimami: Mi mennénk a Cserepesbe, de mikor gondoljátok a talit?

na most ennyi
a babák csuda édessek.

sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk, bar egy kicsit szomoruan, de tartjuk magunkat. Koszonom az egyutterzest es a jokivansagokat, remelem hamarosan jobban lesz apuci, bar egyelore semmi valtozas. Tegnap este megint volt egy rohama, nagy fajdalmai voltak es alig kapott levegot. Mi utana erkeztunk a korhazba, hat mit mondjak, borzalmasan nezett ki Kép Meg mindig nem tudjak biztosra, hogy embolia vagy mellhartyagyulladas, igy kapja a veralvadasgatlot a hasaba es az antibiotikumot intravenasan. Minden nap latogatjuk delelott es delutan is, tartjuk benne a lelket. Kerlek szoritsatok, hogy legyen jobban!
Orsoly, koszi a meghivast, meg gondolkodok rajta. Szoritok, hogy sikeruljon a halasztas!
Pussz,
Kiszuny
kiszuny
 
 


Sziasztok!

Mi is mennék a Cserepesházba de nekünk sajna csak a délelőtt jó.
Az Örstől gyalog v. BKV-val kell még menni?

Momo,
akár az én férjemről is írhattál volna. Kép

Elli,
és kiadott a férjednek igazolást?Kép

Tina
tkriszta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?