Új privát üzeneted érkezett!

peva - hol voltál UH-on? amúgy gratula! :lol:

szöszke - igen, biztosan jobban fel lehet készülni egy ilyen tragédiára, ha már tudod, hogy egy idő után hogyan is végződik, de azért szörnyű :cry: Persze te most ne erre gondolj!
És amúgy hogy vagy? Van még vér vagy barnázás? Nekem sötétbarnás és nagyon kevés és azt olvastam, hogy a barnázás már jót jelent :? És szerintetek nem gáz, hogy nem kaptam semmiféle gyógyszert a dokitól?

Üdv Ancsa! Ha tudsz, csinálj vonalzót és akkor nyomon tudjuk követni, hogy hol is tartasz :lol: (babafalva.hu, noivonal.hu)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szöszke:drukkolok,majd írj,h mi volt az uh-n!!! :wink:
amúgy én is rohadtul utálom a vérvételt!bár én mióta az eszemet tudom,nem birom!ahogy érezem azt a melegséget a karomban!
brrr...
pedig most a jövő héten vár a következő!

Peva:gratula az uh-hoz!:D

Ancsa,üdv közöttünk!:D

velem nem történt ma semmi!álmi vagyok!nehéz hozzászokni ehhez a rendszertelen alváshoz!sose érzem magam kipihenve! :?
és már nem merek hason aludni és ha véletlen ráfordulok,akkor is felébredek!....
na de ennél nagyobb bajok ne legyenek!:D
tényleg,amúgy mikortól nem szabad hason feküdni?

Kaptam hétfőn a védőnőtől egy kis papírt,amin a további vizsgálatok vannak hetekre lebontva!
Mennem kell szemészhez, fogorvoshoz, belgyógyászhoz, újabb vérvétel!még felolvasni is sok nem még ennyi mindenre rohangálni!
nem gondoltam volna,h ennyi minden kell majd így hirtelen!:D
Vendég
 


Ildi, amikor nekem ez volt azt mondta a doki,h nem akar semmiféle gyógyszerrel mérgezni,ha maradni akar a baba,akkor a vitamin és a pihenés is elég, ha meg nem akkor a bogyó sem segít!...
De sztem neked már nem kell erre gondolnod!Nem lesz semmi baj!
Már múlik és hamarosan nem lesz semmi!csak pozitívan! az nagyon sokat számít! :wink:
Vendég
 

 
 

Szia Emmalena, az István kórházban tervezem a szülést, sajnos pont most kellett nőgyógyászt váltanom, remélem beválik az új, a hétfői UH után többet tudok, róla is.

Amúgy mindenkinek szia, én is ürölök, hogy jól vagy már Ildi, olvastam ami történt. Pihenj sokat és kényeztesd magatokat, egyél sok narancsot.
Vonalzót majd csinálok :)

Én jól vagyok, csak mostanában fáj a fejem gyakorlatilag minden nap, azt olvastam a 12. hét környékén a hormonális változások miatt ez indokolt lehet.
Ti is furcsákat álmodtok illetve felébredtek éjszaka, hajnalban?

Adri, szemészhez minek küldött a védőnő? Fogorvost még értem.

a.
ancsa123
 
 


Ancsa - nekem nagyon hülye álmaim vannak, esküszöm, néha nem is hiszem el. A legdurvább, hogy vasárnap azt álmodtam, hogy nagy kőtömbökkel dobálóznak az utcán és eltalálnak egy lányt és az csak néz rám szürke arccal és folyik a vér a szájából . . . erre hétfő reggel öntött el a vér :? Elég parás volt, mikor eszembe jutott! A nagyobb bajom az, hogy egy éjjel vagy 3-4-5X megyek pisilni.
Szemészetre engem se küldtek, fogászatra kéne mennem, de amíg ilyen hányingerem van, nem megyek! Amúgy van is lyukas fogam, az egyikből kiesett a tömés pár hónapja, szóval nem tudom, meddig húzhatom. Tényleg, többiek, ti már letudtátok a fogorvost?

Inez - köszi, megnyugodtam, amúgy szedek folsavat, magneB6-ot, a hipp natalt - tényleg, kipróbáltad? És eszek rendesen, ennél többet nem tudok tenni, pihizek, már fáj a sejhajom a sok fekvéstől :?
Amúgy én sosem aludtam hason, csak oldalt és háton :lol: Szerintem amíg kényelmes, alhatsz a hasidon nyugodtan!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ancsa, nekem is fájdogált a fejem,de nem volt vészes inkább cska ilyen nyomásszerű fájdalom,de én ezt a vérnyomásingadozásnak tudtam be!:D
Én szoktam furákat álmodni,de felkelni a pisi miatt szoktam, 2-3 óránként! :?

szemészhez azért küldött,mert azt mondta,h : "látom szemüveges,akkor el kell mennie szemészhez is h adjon igazolást arról,h ennek ellenére természetes úton szülhet"
köszi,és ha kontaklencsében lettem volna!:D
Vendég
 


Sziasztok!

Most értem vissza uh-ról. 53 mm-es a kicsike, azt mondták, korának megfelelő (szerintem kicsit kevesebb, mint kellene, legalábbis a mamanet táblázata szerint), tarkóredő 2 mm (4 mm fölött szoktak veszélyt emlegetni).
Kicsit csalódott vagyok, mert nem sikerült jól a kép, amit adtak... :? de nem baj, lényeg, hogy minden rendben volt. Szegény férjecske meg kint malmozott a folyosón, és úgy el volt kenődve, hogy nem láthatta a kicsikénket mocorogni...
Annyira várom, hogy végre érezzem is a baba létezését..mert jó-jó, látom a monitoron, hogy épp mit csinál, de olyan hihetetlen...hogy belőlem növekszik. :) Szeretném, ha a férjem is érezné...

Ildi, én csak azért kaptam hormonbogyót, mert még a 10. héten történt a vérzés...akkor még egy kis hormonális rásegítés jól tud jönni...különben épp tegnap fogyott el az utolsó bogyó is. A 12. héttől már nem szokták adni. Remélem, a vérzésünk a múlté. Nem akarok ilyen lebegő pallost a fejem fölött, mert nagyon rossz érzés.
szöszke
 
 


Inez!szerintem ha már van pocid ne aludj hason de ahogy érzed!!!Nekem tudod mi esik jól ha a pocim alá rakok egy kispárnát az olyan jó :D

Ancsa!Üdv a csapatban :lol:

Ildi!Te hogy vagy?Vérzés?A barnázásra van gyógyszer?? :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Inez! Ez a hozzáállás teljesen kikészít engem is...már miért ne szülhetne az ember természetes úton, ha rossz a szeme...? Egyelőre nem a szemünkkel kell szülnünk szerencsére. :D Különben én eddig minden vizsgálaton kontaktlencsében voltam, ezért nem feszegették a témát. De előbb-utóbb biztos sorra kerül.
szöszke
 
 


Szöszke!De jó,hogy jól van a kicsi!!!Sajnos apuka sokáig kimarad ezekből.Magán dokidnál nem mehet ba a párod?Vonalzót csinálsz?Szerintem jók a méretei mert pl:Zsófi 11+6naposan 49mm volt a pici most 11+3 naposan 59mm :shock: és mind a kettö pontosan volt számolva :D A vérzés a múlté és mindenkinek szép egészséges babáink lesznek :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Én szemüveges vagyok és Zsófi simán született.Én úgy tudom ha nagyon rossz a szemed 7-8diopria akkor nem szabad de tőlem meg se kérdezték megkora a szemüvegem :roll: sőt levették mikor nyomnom kellett és mikor megszületett alig láttam csak mikor a cicimre rakták :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


köszi a tippeket a hasonalvásról! :wink:

Ildi,igen már használom a hipp-et és nagyon tetszik!finom, nem vagyok rosszul tőle és megnyugtató,h teljesen természetes!:D
tényleg te hogy szeded?mert,h nincs ráírva,h mikor hogyan!
én reggel fogmosás után éhgyomorra iszom,de utána rögtön reggelizek!

Szöszke,gratula az uh-hoz!:D az én párom sem látta még a bébit,pedig már ő is nagyon szeretné,de eddig nem jött ki úgy!
Hehe,...igen,még nem a szemünkön jönnek ki!:D:D:D

Kata,nekem csak 1,75-ös a szemem és még így is elküld! :?
Vendég
 


Kata - köszi kérdésed, jobban vagyok, tegnap óta "csak" barnázás van és néha kis alvadékos darabkák (bocsi). Gyógyszert nem kaptam, most már csak pihennem kell tovább, még jövő héten is itthon leszek.

szöszke - párod miért nem mehetett be az UH-vizsgálatra? Én magándokihoz járok és a párom bejött velem már kétszer (legelőször nem, de akkor még nem tudtam, hogy hüvelyi vagy hasi UH lesz és amúgy is csak egy nagy fekete folt látszott), sőt, amikor hétfőn az Uzsokiban a vérzés miatt UH-oztak, oda is bejött. Szerintem nyugodtan forszírozd ilyenkor, hogy ő is bemehessen!
Amúgy nem hiszem, hogy kicsi lenne a méret, nekem hétfőn 6,1 cm-t mértek és akkor voltam 12 hetes, de ugye rá egy napra a dokim azt mondta, hogy 13 hetesnek felelek meg, ezért is írtam át a vonalzómat.

Inez - én kiskoromtól fogva hordam a szemüveget, majd tiniként levettem, azóta se hordom és nem is mondtam sehol, hogy anno volt, szóval nem kell mennem sehová. Amúgy ha jól tudom ilyenkor ugynevezett szemfenékvizsgálatot csinálnak egy adott dioptria felett.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Inez - szerintem jó úgy, ahogy szeded, ez nincs megszabva, én úgy szedem, hogy ált. du. iszom meg kaja előtt, mert reggeli után veszem be a folsavat és a MagneB6-ot. Ált. nem 20 ml-t szoktam, hanem 10-15 ml-t, mert mellette nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszem. Én is szeretem, tényleg jó ízű és nem vagyok tőle rosszul :lol: Bár sajnos délutánonként még mindig rám tör a hányinger, már most is érzem, hogy lassan el kell dölnöm :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Inez, azt hiszem, ez nem normális dolog. :? Nem az őskorban élünk...
Akkor mit fognak szólni az én 5-ös lencsémhez. :D Különben itt a babaneten fórumoztam pár éve erről a témáról, és még a 7-8 dioptriások is azt mondták, hogy simán lehet természetes úton szülniük. Sőt! dioptriacsökkentő szemműtéten (amikor egy pár réteg szaruhártyát leolvasztanak az ember szeméről) átesettek IS szülhetnek term. úton...megáll az eszem.
szöszke
 
 


Ildi, azért nem jöhetett be, mert ez most nem a magándoki volt, hanem a SOTE és ott nem szeretik, ha más is bent van UH-on. Végülis érthető. Frucsa dolog az asszonyban kotorászni (bocs) asszisztencia szeme láttára.
Egyik férj sem ment be a pocakos asszonyával: mind kint ücsörgött a folyosón. Szegényeket kirekesztik...
szöszke
 
 


Jaaa, azt hittem, hogy csak UH volt, így már érthető! A párom tuti be sem jönne úgy, hogy megvizsgálnak előtte meg minden :oops:
Mikor tudtok úgy menni, hogy ő is bemehet és láthatja a bébit?
Amúgy az a fura, hogy én eddig 3X láttam, és legszívesebben minden nap megnézném, hogy mi van vele :)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


na tessék,ha nem lettem volna szemüvegben,akkor nem is említette volna!...
engem az egészben az idő az ami zavar!még ott is várakozhatok majd!...
Ildi,én sem 20milit iszok,kicsit alá szoktam önteni!:D
Vendég
 


Ildi, durva álmot meséltél. Remélem most már teljesen jól vagy. ! Ha visszamész dolgozni (visszamész?), ne csinálj semmi megerőltetőt.

Nálam tök kedvesen fogadták a munkahelyen. Viszont egy laborban dolgozom, körülvéve veszélyes vegyszerekkel, de nem az a para, hanem a sejttenyészetek, most derült ki hogy az egyikben van valami ferőzés, úgyhogy egy picit kerülöm azt a labort. Alapjábanvéve jelenleg megpróbálok csak papírmunkát csinálni, persze nem mindig megy.

Ti csináltattatok négy marker / integrált tesztet (lehet hogy még előtte vagytok időben) ? 34 éves vagyok és nem volt Down kór a családban. Nem tudom mitévő legyek. Hétfőn megyek 12 hetes UH-ra. Ott remélem minden rendben lesz.

Szöszke, gratula az 53 mm-hez :D . Hányadik hétben vagy?

a.
ancsa123
 
 


Inez - sebaj, legalább spórolunk kicsit :wink:

Ancsa - igen, nagyon parás egy álom volt, amikor felébredtem, alig mertem kimenni pisilni :? Melózni még szeretnék, mert a pénz is kéne, így is a 2 hetes táppénz miatt kevesett lesz a fizu. Én egy bankban dolgozom, szóval nincs olyan veszély, mint nálad, de a stressz az kemény (ügyfelezek). Én úgy terveztem, hogy július végéig dolgozom, de hát közbeszólhat az élet, majd ahogy a helyzet hozza.
Tényleg, ki meddig tervezi, hogy dolgozik???
Én nem tudom, hogy csináltassak-e ilyen integrált tesztet, 30 leszek júliusban, nem volt Down-kór a családban, nem tudom, fizetős-e (bár mi nem az :? ). A terhesség 15-20. hetében csinálják, ha jól tudom, szóval még van egy kis időm, hogy eldöntsem, megyek-e.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok :) :)

Quinny babakocsi elkelt, de a tobbi termek ara olcsobb lett !

1.,
Avent Urban Bag = pelenkazos taska
meg eredeti csomagolasban, egyszer sem hasznalt, vadonatuj
annyi a kulonbseg , hogy a kepen csikos szerepel, nekunk tiszta feketenk van.
Ara : 8 000 ft ( Brendonban 16 450 ft )
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =2&whid=25

2.,
Avent kezi mellszivo szett hasznalt, de fertotlenitett, tarolopoharakkal, kis cumisuveggel.
Ara 3 000 ft ( DM ben 14 000 ft korul )

3.,
Kenguru hordozo 1 napos kortol is akar
http://babaslings.com/
parszor hasznalt, tokeletes allapotban
Ara 5 000 ft ( eredeti ara: 13 000 ft )
Szine : meregzold

4.,
Amit a baba kerdezne c. konyv
vadonatuj
1 500 ft ( eredeti ara : 3 399 ft )
http://www.antikkonyv.hu/cgi-bin/antikk ... 9637054297

akit erdekel, kerem NE ide, hanem a
bogyogyorgyi@gmail.com ra irjon

A termekek Bp. VI. keruletben megnezhetoek, barmi kerdesre szivesen valaszolok.

Tovabbi jo babavarast !
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak! Én már teljesen le vagyok maradva, nem tudom, mikor fogok megint képbe kerülni. Rengeteg dolgom van, amikor épp nem dolgozom, akkor anyának segítek. De ez már tök jó érzés, hogy tudok segíteni, hogy nem csak ülök az ágya mellett, mint a kórházban.

Képzeljétek én teljesen beparáztam, hogy amilyen szerencsétlenek vagyunk mostanában biztos van valami gond a babával. Attól féltem, hogy két hét múlva elmegyek uh-ra és azt mondják, hogy már nincs velünk. Így ma felhívtam a védőnőt és megkérdeztem, hogy be mehetek e meghallgatni a szívhangot. Úgyhogy most egy kicsit megnyugodtam, jövő héten újra megyek, aztán meg szívultrahang.
Ha már bementem, megmérte a súlyomat is, 50 kiló vagyok már, pedig azt hittem, hogy a sok idegeskedés miatt biztos nem híztam. De ez egyáltalán nem érdekel, az a lényeg, hogy minden rendben legyen.

Megyek lefeküdni, holnap nem lesz gépem, úgyhogy tuti nem jövök, szombaton majd benézek, bár nagytakarítok. Illetve leginkább nézem, jön egy nőci, ő csinálja, én meg segítek. Fura lesz, de egyedül nem tudom megoldani, és úgy voltam vele, hogy ha az autó takarításáért kifizetünk egy rakás pénzt, akkor nehogy már ne fizethessünk a ház takarításáért. A kisebb dolgokat én megcsinálom, de egy nagytakarítást nem kezdenék el egyedül.

Most tényleg megyek! Jóccaka! :arrow:

marek
 
 


Sziasztok!
Ma jó a kedvem. 8)

Nusildi! Én is az Uzsokiba járok, ott az uh. Te rákérdeztél már, hogy lehet-e videora venni a vizsgálatot? (most ezen vagyok kikattanva éppen....hogy állítólag nem szabad, pedig ott a gép)

Szöszke! Azért furi, hogy kirekesztik apukát. Nálunk a 6 ill. 8 hetes hüvelyi uh-on először a doki megnézte, és amikor minden ok volt az asszisztens kiszaladt apukáért nagy vigyorova, hogy jöjjön, nézze meg (persze ez még a Kaáliban volt). Nagy élmény nekik is - az én páromnak akkor esett le igazán, hogy sikerült. :lol:

Szemüveg: nekem is van (-2,5 és még cylinderes is). Engem nem küldött szemészhez, de egyik szemüveges barátnőm mesélte, hogy szüléskor ráparancsoltak, csukja be a szemét erölködéskor - ikreket szült természetes módon! 38. héten. És az egész csajszi kb. 50 kiló.

Ancsa! Egy jópáran voltunk kombinált genetikán, bár vegyes érzelmekkel távozva a dokitól (szófukar), de szuper és megnyugtató eredményekkel.
Én az Istenhegyi úton voltam, www.gendiagnosztika.hu
Még nem vagy elkésve, 14. hétig megcsinálják a kombináltat (én 13+4 naposan voltam).
És az eredményeken felül még van egy kisfilmem is a pocaklakóról. :) (látta az egész család és a szomszéd is :lol: )
De máshol is csinálják, neten keress rá. Azért kérdezd meg a dokid, mit javasol - az enyém ajánlotta, de 34 éves sógornőm dokija pl. nem igazán tartotta fontosnak, ő nem is ment.

Ma a BKV sztrájk miatt szabit vettem ki (félszabi, itthonról munka), végre elugrom fodrászhoz - jót fog tenni a lelkemnek.

Takarítás: holnapra hagyom, gyakori pihenőkkel meg tudom még csinálni (kivéve ablakpucolás, felmosóvödör cipelés, porszívó-cihálás az emeletre - ezért van férfi a háznál)
Amúgy Marekkal egyetértek, lehet, hogy nyáron kihívok egy takarítót ablakot pucolni. De ahogy ismerem a párom, inkább megcsinálja, de ne jöjjön ide idegen.
A kocsimat meg nekem is el kéne vinnem külső/belső takarításra, nagyon durva állapotok vannak benne - de nem akarok hajolgatni.

Fejfájás: nekem a 14. hét végéig minden nap volt - azóta egszer-egyszer. Vettem gyógyszertárban homeopátiás bogyókat, picit enyhítette. Kérdezz rá a gyógyszetárban.

És Üdv az Újaknak - ha még nem írtam volna.

Ja, még vmi az uh-ról: szomszéd ötlete: benzinkútnál, pénzbedobós uh. készülék, hogy a kismamák bármikor ránézhessenek a picire. :lol:


Szép napot mindenkinek!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Jó reggelt!
Mégis van ma gépem....csak én nem vagyok.. :lol: Illetve indulnom kéne, de még mindig pizsiben ülök a gép előtt... :oops:

Ancsa
Én a Bolgárkerék utcában voltam integrált teszten, oda megyek majd szívultrahangra és 4d-re is.
Ha érdekel: www.downszures.hu

Peva
Én is akarok pénzbedobós uh-t a benzinkutakra! Szerintem szavazzuk meg!!!

Ja, takarítás. Az én férjem még soha nem pucolt ablakot! :roll: Asszem most se fog, de nem is baj, mert kicsit bénácska a házimunkában... :lol: Viszont nagyon ügyesen kipakol a mosogatógépből és a szemetet is tökéletesen kiviszi (ha megkérem). :lol: Viszont rengeteget dolgozik, úgyhogy nem várhatom el tőle, hogy még takarítson is...

Megyek, mert lassan ciki lesz rajtam ez a pizsama.

marek
 
 


Azért gondoltam, hogy nem túl nagy a babánk, mert 12 hetes és 3 napos volt tegnap és a mamanet táblázata szerint 53 mm helyett 61 mm-nek kellene lennie. Hmmm...nem tudom, hogy mekkora egyéni eltérések lehetnek, de láttam olyan táblázatot, hogy valakinek ekkorra már 7 cm körüli a babája. :shock: De az ultrahangos dokinő azt mondta, korának megfelelő...
Tudtok valami tól-ig értéket, ami alapján lehetne tájékozódni?

Peva, amikor 2 hete véreztem, a férjem ott lehetett és nagyon jó volt, hogy fogta a kezemet...akkor láttuk a kicsit először. És a férjem azt az érzést sírja vissza azóta is...hogy mozgott a kicsi...és akkor beleszerelmesedett a gyerekünkbe. :D
A tegnapi képről azt mondta, hogy a kisbaba tisztára rá hasonlít, mert ugyanolyan pisze volt ő is és a fejformája is ugyanolyan, mint neki volt gyerekkorában.

Kép
szöszke
 
 


Szia Mindenki!
Tegnap sajnos rosszul zártam a napot, durva hányingerem volt, lefeküdtem, hogy majd alvással elnyomom... hát nem jött össze, kijött a tökmag és a savanyú cukor, nagyon pocsék volt :P

peva - nekem a dokim tartozik az Uzsokiba, úgy értem, magánrendel, de szülni oda viszi a pácienseit (én amúgy is oda tartozom, mert zuglói vagyok), ezért pár napot a kórházban van. Amikor vérezni kezdtem, ő irányított oda, az UH-os nőci nagyon rendes volt, adott egy képet is a babáról, de nem mondott semmit videóról, persze én akkor nem is azért mentem. A magándokimnál már lehet a köv. vizsgálatkor kérni, azt mondta, hogy kb. 20 perces és cd-re írja ki :lol:

A benzinkúton lévő UH-készülékre én is beszavazok :lol: Tök jó lenne, ha akármikor megnézhetném, hogy hogy van a baba, bár gondolom a napi UH neki sem tenne jót.

szöszke - nem hiszem, hogy túl kicsi lenne a bébid, az a pár mm mit számít? :lol:
amúgy te barnázol még??? nekem még van barnás, de nagyon kevés, de gondolom ki kell hogy ürüljön, nem?

Takarítás? Már azt sem tudom, hogy hogyan is kell csinálni 8) Amúgy már ránk férne, de most amúgy is csak pihizek, szóval egyelőre még a porban csúszkálunk. :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv Ancsa!

Szemészet: ha valakinek baj van a szemével, akkor általában automatikusan császárral szül. Megértem, mert amikor én szültem Lilit, és nyomni kellett annyira megerőltettem magam, s ezzel a fejemet is, hogy teljesen eltorzult, a szemem bevérzett, úgy néztem ki, mint egy 3 napos hulla. :S Szóval, ha eleve baj van az ember szemével, biztos nem tesz neki jót, ha még ezek a gondok is rájönnek, nem? Ezt persze csak kifantáziáltam magamnak :D

Szöszke: én is várom már, hogy tényleg lehessen érezni. Alkalmanként érzem, de mivel ez már több hete így van, senki nem hiszi el, hogy a babámat érzem. Az lesz majd az igazi, ha kívülről is lehet majd érezni. Az annyira jó! Akkor végre a kislányom is megérti majd, hogy miről van szó… Remélem. :D

Ildi, egyáltalán nem fura, hogy minden nap bekukkantanál a babádhoz :) Az lenne furi, ha nem szeretnéd ezt :D Szerintem.

Ancsa:
innen többen elmentünk. Én a downszures.hu-t ajánlom, nagyon jó volt, de már nincs sok időd jelentkezni, mert a 12. heti vérvétel az első. :S 25 000 pénz a vizsgálat, ha UH-t is kérsz az + 10 000. Van benne 4D mozi is, kapsz felvételt DVD-n, apa is bejöhet. :) Ha érdekel. Nekem annyira tetszett, hogy a 16 hetes vérvételhez is kértem UH-t :P

Ildi, nem sok időd van. Pontosabb eredményt ad, ha a 12 h UH és vér is le van véve!
Az én magán dokim is ezt csinálja, csak a Szt Imrében :) Magánrendel valahol, és hetente keveset dolgozik a kórházba, cserébe ott műti a privi betegeit :)

Munka: én azt tervezem, hogy szeptember közepéig dolgozom… Vagy az elejéig. És utána táppénzre fogok menni :D

Peva: benzinkutas-pénzbedobós UH :) Király ötlet!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyugtonMalac
Te szeptemberig akarsz dolgozni? :shock: Mondjuk én is bevállalnám, de ez az állandó utazás nem tetszik. Tavaly nyáron is július közepén abbahagytam, mert baromi meleg volt és kikészített az utazás. Meg elkezdtem keményedni, úgyhogy mondtam, hogy vége. Utána persze semmi bajom nem volt, simán tudtam volna folytatni. Te mit dolgozol? (bocs, ha már írtam, nem vagyok képben mostanában :oops: )

Ma olyan házitündér voltam! Ebédet főztem anyáéknak, meg muffint sütöttem, meg még ki is takarítottam náluk. Most meg várom a tanítványokat, este meg buliba megyünk.

marek
 
 


Marek: Én szerencsés vagyok, 1 villamos megállónyira dolgozom a lakásunktól. Igaz a másik irányba, de szintén egy megállóra van a bölcsi, ahova Lili jár :) Általában sétálva megyünk bölcsibe, majd vissza 2 megállót szintén gyalog. Ha rossz idő van, akkor villamosozunk, értelemszerűen. Ezt ki fogom bírni. Amúgy a nyári melegben engem a meleg zavar nagyon. Jó lesz bejönni a légkondicionált irodába :)
A munka kellemes, csak arra kell figyeljek, hogy ne idegesítsem fel magam, ha nem megy minden úgy, ahogy szeretném. Amúgy projektvezető vagyok. S mostanában rengeteg dolgom van. :S Egyszerre fut 9 projektem, pedig már a 2-3 is sok lenne… De legalább van munkám…

Házitündért irigylem, az 50 kg-t is…. én 72-re küzdöttem fel magam 70-ről :S Ja, és kérek én is muffint :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Azt tervezem, hogy a nagyon meleg napokon kimegyek a strandra, és onnan dolgozok :P homeoffice helyett stramd-office :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És a 150 centit is irigyled? :lol:

marek
 
 


Ildi, én nem is barnáztam, csak jó kis erős piros vérzésem volt :S különben a barnázás jobb...az tényleg tisztulós fajta...

Nyugtonmalac, ezt nézd, mit találtam a babaneten: "Az én szemeim elég vacakok: -7 -2,5 cilinderrel mindkét oldalon. De a szemfenekem tökéletesen épp, ezértmind2x szülhettem hüvely úton. Sőt, másodjára a kontaktológusommal egyeztetve, a lencséim se vettem ki. (Ezekben aludni is lehet.)"
Szóval van remény: inkább a szemfenék állapotától függ...

Különben nem vagyok hajlandó császárral szülni! Addig erősködöm majd, míg meg nem engedik, hogy term. úton szüljek.

Az induló tömegem 67-68 kg volt (170 cm vagyok), aztán az utóbbi 3 hétben lefogytam 65-re, úgyhogy a védőnő ezzel a tömeggel "vett fel". Kíváncsi vagyok, hol fog végződni a terhesség alatti hízásom. Az tény, hogy már voltam 87 kg is, 3 évvel ezelőtt, mert boldogtalanságomban szépen felzabáltam magam...de aztán sikerült 1 év alatt lefogynom 16kg-ot, és amióta a férjemet ismerem, azóta még 4-5 kg-ot.

Szerencsére, mivel tanár vagyok, ezért júniusban dolgozom utoljára...szeptemberben már helyettesítőm lesz.

Kép
szöszke
 
 


A hugom is 150cm, én 160... nem nagy difi :P

Szöszke: én nem értek a szemes dolgokhoz (nincs is bajom velük szerencsére), csak ezt képzeltem... De köszi az infot, most egy kicsit másként képzelem már :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Két napig vacakolt az internetünk és már nem is tudlak követni benneteket. Üdv az újaknak!

Peva - Örülök, hogy már jobb a leleked és gratula az uh-hoz. Pénzbedobós uh ötletét támogatom!!! :lol:

Mindenkinek gatrula a jó eredményeihez. Jó volt olvasni, hogy senkivel semmi komolyabb gond, csak a szokásos aggódás. :lol:

Próbálok emlékezni miről ítratok és reagálni rá....

család - Zsuzsu, ez gáz! Nagyon sajnálom és elékpezelni sem tudom, hogy milyen "anya" beszélhet így. De az tényleg, jó, hogy a férjeddel minden kerek, boldogok vagytok.

anyós és nagymami - nálunk az én anukám az aki mindig mindent jobban tud. Amikor már elegem van belőle, egy csípősebb megjegyzés és veszi a lapot, ha mégsem, akkor egész héten nem hívom fel. Általában péntekig szokta bírni, akkor hív ő és bűbájos, kedves figyelmes, nem tolakodó. Egy darabig. :lol: A párom anyukája majden annyi dős, mint az én nagymamám. :? Elég fura a viszonyunk. Semmi extra, totálisan különbözőek az ő családi szokásaik, így inkább a páromra a hagyom az ő tájékoztatásukat. Néha elmegyünk hozzájuk, illyedelmesen beszélegtek velük és ennyi.

hányás, pisi - hányi nem, hánytamm még. :? De rá kellett jönnöm, hogy a Béres Mg+b6-jától voltam rettenetesen rosszul 2 napig. Lavorral aludtam, hátha nem érek le a garláriáról.... Amióta semmit sem veszek be, tök jól vagyok!
Éjszaka rendeszesen megyek. 2-3-szor, attól függően, mennyire vagyok fáradt. Ha kipurcanok a suliban és nincs éehetőségem du. ledőlni egy kicsit, akkor egész hoszzúakat tudok aludni, de ha megébredek, nincs visszaalvás pisi nélkül.

Bocs, másra nem emlékszem. Amúgy velünk semmi extra. Telnek a hétköznapok és velük együtt a hetek is hál'isten, és én figyelem magam ezerrel, hátha megérzem a babócát. De még semmi. :( ÍGy továbbra is remélek és hiszem, hogy mnden rendben odabent.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Anyós is téma volt? Asszem ezt inkább hagyom. Olyan udvarias a viszonyunk :roll: Nem nagyon beszélgetünk, mondjuk nem is nagyon találkozunk. Karácsonykor voltam náluk utoljára. Szerintem még nem tudják, hogy terhes vagyok, majd meglátják, ha legközelebb megyek, bár az se biztos, amennyire figyelmesek... :roll:

Más: Ma megkérdezték, hogy hány hetes vagyok. Amikor mondtam, hogy 14 a csaj majdnem leesett a székről és csak annyit tudott kérdezni, hogy ikrek..? :shock: :lol: Mondtam, hogy nem, hanem a második (a részletekbe nem akartam belemenni, de valahogy meg kellett magyaráznom az óriási hasam). Erre megkérdezte, hogy hány éves vagyok. Amikor mondtam, hogy 29, akkor megint meglepődött, azt hitte, hogy 18... :roll: Néha jó ez a 150 cm... :lol: :lol: :lol: Pedig az arcomon eléggé látszik a korom... :roll:

marek
 
 


marek - az csak jó, ha ilyen fiatalos vagy, nem hiszem, hogy csak a magasság miatt néztek fiatalabbnak! :lol:

nyugtonmalac - szerintem én nem bírnám a nagy meleget nagy hassal, bár neked tényleg "könnyű" a dolgod, ha ilyen közel van a mh. Nekem sincs messze, de azért mégis a Deák térig be kell másznom és a nagy melegben biztos nehezebb lesz. Most úgy gondolom, júli vége, de persze még ki tudja, hogy egyáltalán mikor tudok visszamenni újra dolgozni. Bár jó jel, hogy ma egy icipici barnán kívül nem jött más :D

Ha már a kilók jöttek szóba, én mielőtt a cigarettáról leszoktam, voltam 53 kg (170 cm magas vagyok), aztán 55 kg és most már 57 kg :oops: Azért ügyelek rá, hogy ne hízzak nagyon meg, kéne már tornázni valamit. A terhesjógára gondoltam és otthoni terhes dvd-re.
Tényleg, ki mit mozog? Egyáltalán mit szeretnétek testmozgásnak? És mikor érdemes elkezdeni?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Súlyról inkább ne beszéljünk én ezek után le se merem írni :oops: :oops: Ma voltam dokinál úgyan is a leleteim alapján 1héttel idösebb :shock: A dokinál mindek oké megbeszéltük,hogy a kórházi papirokra szarunk mert a kicsi eddigi méretei alapján pontos és szarjam le ha a kórházba mást állítanak.A lábgörcsömre annyit mondott vitamin hiány 2 naponta kell egy magneb6 és mondta,hogy bár nehéz de ne emelgesem sokat Zsófit mert attól keményedhet a pocim ha még is kell akkor pihenyek kicsit többet.Bekukantotunk a babához sajna tényleg csak 1percre és éppen itta a magzat vízet olyan édes volt a Dokival együtt nevettük ahogy ivot meg olyan volt mint ha ásított volna meg még nyujtozott is.1hónap múlva már az is kiderül Maja vagy Beni Igen Maja az új lány nevünk jó lenne ha már megálapodnánk

Anyos:Hát nem akkarom elkeseríteni azokat akik még "csak"barátnők mennyasszonyok mikor én az voltam anyososmmal nagyon jó volt a viszonyunk de komolyan tök boldog voltam mennyire jó fej.Aztán a fia felesége lettem és hát igen csak fájt neki volt,hogy honapokig nem mentem hozzájuk meg az esküvö miatt is volt balhé,hogy az volt amit mi akkartunk :twisted: .Most újra jó a viszonyunk még is szültem egy unokát ,eg rájött,hogy azért Gabi a fia még,hogy az én férjem.

Hányinger:Én annyit hánytam ezzel a babával mint szerintem a 24év alatt összesen :? Volt,hogy a magneb6 nélkül nem tudtam ki menni a lakásból.De lekopogom most már nem csak néha van hányinger :D de az már semmi az elsö idö wc ölelgetéshez képest.

Marek!Nyugi jól van a picid!!!!Tudom a te helyzeted más anyuméknak is volt egy babájuk de nem akkarom ezt feszegetni a lényeg,hogy láttam teómat mennyire izgulva/félve várták és minden rendben lesz nem szabad rosszra gondolni.!!!!!!!

Nyugtomalac!Akkor te már most is dolgozol?Kislányod,hogy viseli a bölcsit?

Ildi!Hogy vagy?Barnázás?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, h már megint eltűntem, de szerda reggel óta megint nem volt netünk. Tegnap a férjem felhívta a Hírközlési felügyeletet és elmondta mi a gondunk. Hamarosan lett netünk... Az örömünk még nem teljes, ugyanis amikor itt jártak a hét elején ujratelepítették a levelező programot és elirták az emilcímünket. Így nem kapjuk meg a leveleinket..... Remélem nem vesznek el, mert akkor balhé lesz!!
Ennyit a panaszkodásról.

Ildi!
Anyám tudja, h megszületett Ábel, de kételkedik. küldtünk babaértesítőt a "családnak", de SENKI nem gratulált még smsben sem. Ilyen család nem kell... (30 hetesen taliztam anyámmal utoljára, mégis kételkedik...) Tesóról nem tud.
Én sem hittem sosem, h egy idősebb emberbe szeretek bele, de amikor megtörtént tudtam, h Ő az igazi, aki az anyámnál is jobban szeret....

UH-n tényleg furcsák néha a babák, én anno 29 hetesen 4D-n úgy láttam, h fél feje van :shock:
Az a fontos, h jól vagytok!!!!

Kata!
Nekem az Ármin fiúnév tetszik, apának a Konstantin.... Inkább legyen Tirza, ebben teljes az egyetértés :lol:

Andi!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!

Édes vagy, pótmami! :lol: :lol: Mit sütsz kis szűcs?? :lol: Én egy ostyalapot vettem, valami kávékrémmel akarom megtölteni ma...
Igazából az bánt, h anyám rengeteget segített a nővéremnek, amikor a lánya megszületett. Nem anyagilag, hanem tanácsokkal, gyerekvigyázással. Ez hiányzik nagyon. néha jó lenne picit kikapcsolódni, de nincs kire hagyni Ábelt. Imádom a fiamat, így is ha apával van folyamatosan telcsizek, mégis jó lenne kicsit romantikázni... Amikor 7 végén alszik a fiunk, akkor jut időnk kettőnkre.

A hányáshoz részvétem, nekem egyszer sem volt, egyik babavárásom során sem. Nagyon szerencsésnek érzem magam!

Napsugi!
Részvétem! Tudom, h nehéz, de az a fontos, h jól van Kincsed! Sima magne B6 vagy béres magne B6?

anyós:
Kicsit féltem az első találkozásunkkor. Köszöntünk és azt mondta: "kislányom! Annyit kérek tőled, h az én egyetlen fiamat nagyon szeressed"....
Ez megalapozta a kapcsolatunkat. Normális, csak már idős, 70 éves. Mindig panaszkodik, de biztosan én is ilyen leszek 70 évesen... Ábelt imádja, de nagyon félti. Kistesóról nem tud, de ha majd rákérdez elmondjuk. Amikor Ábit vártuk, kicsit félt, h ki fogja felnevelni, de ma már megbékélt. Havonta megyünk hozzá.

Perdo!
Örülök, h jobban van Dóri, drukkok mennek továbbra is!!!!!


Ancsa!
Üdv! Én is laborban dolgoztam. Amikor megtudtam, j Ábel jön, óvatosabb lettem, aztán a 14. héttől táppénz.
Nekem volt vérteszt, ott ahol marek irta. 29-én lesz a 2. vérvétel.

Bettyna!
Jó, h írod a Béres magnéziumot. Most akarok áttérni rá, mert abban több a Mg. Már megvettük, így kipróbálom. Majd megirom mi volt...

Rólunk:
Pm vagyok :lol: :lol: panaszmentes.... A napokban Ábelt cipeltem 10métert, az nagyon nem tetszett tesónak, feszített a pocak. Így nincs cipelés. A szerdai napunk brutális volt. Reggel elmentünk boltba, babakocsival. Gyermekem nem akart sétálni... Amikor hazaértünk akkor is hintázott, homokozott, mozgás alig. Eljött a dél, ebéd, letettem aludni, de semmi. Én már állva elaludtam, de Ábi nem. Rosszalkodott folyamatosan. Kimászott az ágyából és pakolászott. 5-kor hazaért apa, ott ültem a szoba közepén, bőgtem, Ábel pedig simizett. Gyorsan elvitte a fiunkat sétálni én me rendbeszedtem magam és a lakást. Másnap szigorúan sétáltunk, fogocskáztünk aludt is 3 órát és tegnap ugyan ez. nekem sem árt a mozgás :lol: :lol:

Pocalkakót érezgetem, remélem nem tévedek. Hétfőn AFP. Talizok a terhesgondozós védőnénivel. Ismerem Őt és nagyon szeretem. Viszek neki tulipánt a kertből :D ( Ő volt a dokim asszisztense, innen az ismeretség)
Székrekedés van, de azért két naponta sikerül...

Bocsi, a litániáért!!!

MINDENKINEK BOLDOG NAPOKAT!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt, szép napot!
Bár esik :?

Kata - nagyon nagy élmény lehetett látni így a babát! Láttam már képeket arról, ahogy nyelik a magzatvizet és tényleg olyan, mintha ásítanának. Az Élet az anyaméhben c. filmben is van róla szó és nagyon aranyos. A Maja nagyon szép név, az nálunk is favorit volt sokáig, csak az egyik ismerős kislánya is Maja, ezért kerestünk tovább.
A barnázás még megvan, de most már 2-3 napja szinte alig, az is ált. reggel és úgy néz ki a dolog, hogy nem folyik, csak pici foltot hagy a tisztasági betéten, szóval reménykedek benne, hogy el fog múlni hamarosan. Amúgy amennyit fekszem, nem is csodálnám, de. is alszom, valamikor du. is és este a hányinger miatt már nagyon hamar bedölök az ágyba, esküszöm, néha már úgy érzem, mormota vagyok és felfekvéses leszek :wink: De hát muszáj!

Zsuzsi - én egyszerűen fel nem foghatom, hogy lehet ilyen anyukád és nagyon-nagyon sajnálom :cry: Más már rohant volna unokázni, pl. nálunk a szülők mindkét oldalról teljesen be vannak sózva, anyukám már azt is kitalálta, hogy majd 2 hétre hozzánk költözik, hogy segítsen, ha megszületett a baba (na jó, azért ezt meg én nem akarom, de ki tudja, hogy viselem majd az első heteket :wink: ). Persze neked már nem ő(k) a család, hanem a szerelmed és a kisfiad és nemsokára a hugi/öcsi, de biztosan nehéz lehetett ezt feldolgozni. Szót sem érdemelnek! :evil:
Ahogy leírtad Ábel egy napját, hát nem lehet könnyű vele, de biztosan tündéri, ahogy pakolászik a kis szőke fürtjeivel a lakásban, vicces ahogy leírtad, persze gondolom, hogy neked nem volt az :shock: Jó energikus baba! :lol:

Amúgy neveken sokat gondolkozunk mi is, főleg én, mert párom elhülyéskedi, én a lányneveken gondolkozom és nagyon tetszik a Bianka, Boglárka, Liliána és a Luca. Fiúnév a Patrik és a Milán, de majd még kitaláljuk, főleg ha már tudjuk a nemét, talán könnyebb lesz. :roll:
Ma megyünk bevásárolni, hogy jövő hétre legyen kajám, mert még itthon leszek, aztán anyósjelöltékhez megyünk ebédre, du. lehet, hogy sütök palacsintát, úgyhogy ma nem igazán lesz fekvős napom, de talán rám is fér már egy kis levegőzés.
Majd jövök, puszi Mindenkinek!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Tényleg, Inez, amikor egyszer beleolastam az itteni előzményekbe, láttam írtad, hogy be akarod fejezni a tetoválásodat. A végén megcsináltattad?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


Ildi - Nagyon örülök, hogy múlóban van a vérzésed! De azért még vigyázz magadra! LEhet, hogy a vásárlás és vendégeskedés után pihizned kéne egy kicsit és majd utána palcsintázni. Bocsi, hogy belekotyogok! :oops:

Zsuzsu - Én azóta egyet sem vettem be és teljesen jól vagyok. Azért mertem én is megvenni, mert a dokim azt mondta, több benne a Mg. De valami mégse stimmel vele, ha rosszul vagyok tőle. Egy másik topikban vaalki azt írtam, hogy a Maternával járt ugyanígy. Remélem neked beválik. ÉN asszem dobom a kukába vagy, ha neked jó lesz, szívesen átadom.
Pocaklakót hogy érzed? Milyen érzés? mit kell érezni? Már annyira vágyom rá, figyelem magam ezerrel, de még semmi szokatlan. A körházas topikban már kifaggattam a csajokat, de minál több helyről jön az info, annál jobb. :lol:

Torna??? Hát kéne, de bevallom, engem épp eléggé kifáraszt a sulban az emeletmászás minden szünetben és az a heti 5 tesi óra, amit tartok. Mire hazaérek nem igzán van erőm még tornázni. Leroskadok a tv elé vagy ide, ha belefér egy gyors szundi szimpla vacsi készítés és ennyi.

Szép hétvégét mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


bocs a félre gépelésekért, lehet, hogy mér félig alszom :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!:D

Ma végre visszaalhattam a 6órai pisi után!és most érzem is ,h kipihentem magam!annak ellenére,h a Kedves a fejem mellett felejtette a telóját és arra ébredtem,h hívják! :twisted:

Nálunk is esik, pedig mára kerti partit szerettünk volna,mert jön a barátom anyukája meg tesója vendégeskedni!és mennyivel szebb lett volna az udvaron! :(

ILdi,ebben a súly magasság témában asszem hozzád állok legközelebb!én 168 vagyok és 50kg!ez az átlag,de tavaly pl 60ra felmentem most meg le 46ra amikor az elején jöttek a rosszullétek!:D
a védőnő mondta is,h mivel vékony vagyok már figyelhetem a mozgását,mert hamarabb fogom érezni!én figyelem is és mintha éreznék valamit,de nem tudom,h mit kell,így még nme vagyok benne biztos! :lol:
egyébként a tetoválást nem fejezték be mert senkitől nem kaptam megnyugtató választ ezzel kapcsolatban így inkább nem kockáztatok!azt a pár hónapot kibírom!

jajj,..most nem tudom folytatni,mert főznön kell!
szép hétvégét mindenkinek!:D
Vendég
 


Sziasztok!

Eltuntem par hete, de megvan ra az okom.
11+4 nel elontott a ver, korhaz lett a vege. hala istennek a baba jol van, szepen fejlodik.
A korhazban a szonografus nem tudta megmondani, miert is tortent ez, ezert elmentunk egy 4D-s genetikara, hogy jol atvizsgaljak a babat, es hat az elso dolog, amit az ottani szonografus eszlelt, az a hatalmas beverzes alepeny mogott :(
Megerte elmenni, kiderult, hogy a mehlepenyem egy resze kezdett el levalni, ezert vereztem.

Olvastam, hogy sajnos tobbeteknel is elofordult ez sajnos :( Nekem nem volt tobb napoos verzes, kb fel oraig tartott, de az nagyon durva volt.

Korhazban megfigyeles alatt voltam, kaptam gyogyszereket.
Fekvesre lettem itelve, elmeletileg 2 het. De miutan meg 1 hete is eleg nagy volt a beverzes (5*3-cm-es), tovabbra is fekudnom kell,mar amennyire lehet, es kimelo eletmod.

A gep elott sem jo ulni, nem esik jol, ezert nem irtam ennyi ideig.

ja, es raadaskent ellenanyag van a veremben, azt sem tudjak mitol, igy azt is vizsgalgatni fogjak.

Egyebkent jol vagyunk :D Pocak nol, es mar nagyon varom, hogy erezzem a babamozgasokat.

No,most behoztam a lemaradasomat. :D

Es ime 2 kep a 12+2 hetes Kisfiamrol :D (99%)
Kép Itt mar 6 cm-es vagyok:-)

Kép Szepsegem

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kriszta - átérzem a helyzetedet, nálam hasonló a helyzet, kivéve, hogy én itthon fekszem és nem kórházban, de engem is elöntött a vér, ami 2 napig tartott, most már barnázok "csak", de drukkolok, hogy minden rendben legyen. A babával nálam sem volt gond, csak az a méhlepényleválás dolog elég félelmetes és riogató :shock: De próblálok optimistán hozzáállni, nálatok sem lesz semmi baj!!! A képek cukik, a további híreket is várjuk! Amúgy még van barnázásod vagy valami? Én gyógyszert nem kaptam, csak a fekvést javasolták, de nekem kisebb a bevérzéses területem.

Inez - ma én is kivételesen fél 8-ig aludtam, csodálkoztam is :) Aztán most du. is aludtam egy órát, mert jól teleettem magam a vendégségben.
A 46 kg nem túl sok a mi magasságunkhoz, de majd most a 2. harmadban jönnek a kilók, nyugi :lol: És milyen volt a parti? Mert du. sütött a nap egy kicsit.

Bettina - úgy lett, ahogy te mondtad, nem sütöttem palit, mert hazaértünk és eldöltünk (párom még mindig alszik :) ), majd jövő héten sütögetek, amikor egyedül leszek.

Na megyek tovább pihizni, sziasztok,
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi :)
Koszi, en is nagyon drukkolok Neked es minden sorstarsnak :( nem is gondoltam egyebkent, hogy ez a dolog ennyi emberrel megtortenik...
Nincs mar barnazas.Csutortoki nap ejjel ontott el a ver, es meg reggel volt kis barna,meg esetleg masnap par potty, es ennyi.
Es nem is gorcsolt a hasam.
Te surubben kemenyedsz?Mert en igen, sajna. na jo, gondolom ennyi fekves utan megterhelo a szervezetnek mondjuk egy mosogatas akar, de tenyleg nagyon sokszor kokemeny lesz a hasam.
Lehet, en azert kaptam gyogyszereket pluszban, mert volt mar egy miss ab-om Akos elott :(

jo ejt!

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

Ildi!
Tényleg érthetetlen jóanyám viselkedése. A tesóm lányát imádta és mindig mondogatta, h milyen jó lenne egy kis tökös... (a tesóm lánya most már 14,5 éves kamasz és anyám lekurvázta...szóval vele sincs jóban) Én arra gondolok, h öregszik és butul..bocs, de nem tudok rá jobb szót.
Ábi tényleg energikus, de amikor vártuk, ilyet kértünk a Jóistentől :D Megkaptuk :lol: :lol: :lol: Szerencsére hétvégén apa sokat foglalkozik vele, így pihenhetek. Mutatok egy pár hetes képet...

Biztosan nehéz a fekvés, de a babáért mindent... Kívánom a legjobbakat!!!
A nevek érdekes téma. Nálunk Ábinál egyértelmű volt, az elejétől fogva éreztem, h pasi. Apa is biztos volt benne. Most apa biztos a csajsziban, én csak reménykedem. Azért keregélek pasinevet is, felovastam emberemnek az utónévkönyvet. :oops: :lol: Komolyan mondom ami nekem tetszik, az neki nem....

Bettyna!

Tudni fogod biztosan, h ŐT érzed. Én legjobban úgy érzem, ha lefekszem a hátamra, térd felhúzva, a talpamon támaszkodom. Buborékolás, olyan, mint amikor kipukkan egy buborék, sőt rúgásféle. Állítólag apa is érzi...
Nyugi mindenkinek, huszonegy hetesen éreztem Ábelt, szóval no para!

Még két napra van magne B6-om, utánna a béres Mg. 1 szemmel nyitok, kíváncsi leszek. Ha beválik, szívesen megveszem tőled!!!! Köszi!

Adri!
Mit főztél?? És a többiek??????
Én tegnap jóasszony voltam. Gyümileves ( karikára vágott narancs, citrom, meggy, alma került bele) , stefánia vagdalt (fasírt a közepében főtt tojás), tört krumpli, tejfölös ubisali és még az ostyalapot is megtöltöttem. Ábelnek nem adok fűszeres kajcsit, így Ő spárgafőzeléket evett krumplival. Ma maradékot eszünk :lol:

Kriszta!
NAGYON HIÁNYOZTÁL!!!!! (sokan lemorzsolódtak sajna). örülök, h annyira nincs nagy baj. Tudom, h nehéz, de nagyon sok erőt kívánok! A kisfiad csodaszép!!!!!!! Gratulálok!!
Mitől lehet az ellenanyag?? negatív a vércsopid?? nekem is volt Ábel előtt missed ab-m. B RH negatív a vércsopim és a vetélés után kaptam anti D-t. Nem volt problémám. Kívánom, h kiderüljön a baj és orvosolják!!
Ákos hogy van?????? Lassan szülinap :-) Vigyázz Magadra nagyon!!!!

Kép Gézengúzom

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi :)

Jol esik, hogy hianyoztam :D

Abel tunemenyes!!!!!!Milyen ki szoszi, nagyon tetszik. Van szoke a csaladban?
Akos barnanak szuletett, aztan szoke gondor lett, majd az elso hajvagas utan simava valt a haja es most mar barna :D

RH
nem, en A rh + vagyok. Gond akkor lehetett volna, ha a parom negativ es a baba az O genjeit orokli es negativ lesz. De most kiderult, hogy a parom is A rh+, szal a baba is csak pozitiv lehet.
Viszont nem csak A-s, hanem 0-s is lehet.
Tomitol is fognak vert venni, Tolem meg szerintem folyamatosan, hogy kiurul e az ellenanyag, vagy nol e. Egyebknet kiborito, mert az OVSZ-be kellett mennunk es semmi informaciot, egy kicsike megnyugtatast sem kaptunk,annyit mondtak, ha UH-n rendben a baba, akkor bioztos nem lesz baja :o

Akosom koszi jol van :D O egy energiabomba, egesz nap nincs megallas :D
Bizony, par het es 3 eves-hihetetlen!!!

Nevek:
Az Akos nekunk is egyertelmu volt.
Most ha lany lett volna, Nora lenne, ebben is megegyeztunk.
Viszont a fiunevekben nem ertunk egyet :) Tomi Eriket szeretne, de en egyszeruen ugy erzem,nem "Erik-es" ez a gyerek :D Most az
Alex a favorit, de ez meg valtozhat.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Bár elvesztem látszólag, de olvasni olvastam és drukkoltam is ám! :wink:

RH - Nekem most derült ki a héten, hogy RH-, de szerencsére ellenanyagom az negatív lett! :lol:

Ezt Kriszta neked kerestem:
"22 hetes terhes vagyok. A legelső vérvételkor, mikor meghatározták a vércsoportomat, mely 0 RH pozitív, a férjemé pedig "A" RH pozitív, kiderült, hogy ellenanyagot termel a szervezetem. Ez vajon mit jelent és veszélyes lehet-e a babámra?

Válasz:
A vércsoportok közül valóban az AB0, és az Rh a legismertebb, de ezeken kívül számtalan kisebb jelentőségű vércsoport is létezik. Ha ellenanyagot észlelnek egy A Rh+ édesanyánál, akkor lehet labortévedés is, illetve pl. ezek a kisebb vércsoportok is okozhatnak ilyen tünetet.
Ellenanyag termelés észlelésekor meg kell határozni, hogy milyen típusú ellenanyagról van szó, nem mindig vércsoport eltérés áll a háttérben. A teendő a baba szoros követése, ha nem emelkedik az ellenanyag szint, és a baba rendben fejlődik, akkor különösebb gond nem várható.
Igazán komoly gond az Rh faktor összeférhetetlensége esetén fordulhat elő, ekkor, ha ellenanyag-termelés indul, a babánál súlyos károsodások léphetnek fel.
Érdekes módon az AB0 vércsoport összeférhetetlenségénél még akkor sem szokott a magzatnál szövődmény fellépni, ha ellenanyag termelést észlelünk. Ezeknél a babáknál inkább a szülés után kell nagyon odafigyelni, mert gyakoribb az újszülöttkori súlyos sárgaság előfordulása."

És még egy:

"Kérdésem a vércsoport összeférhetetlenséggel kapcsolatos. 29 éves vagyok, 8 hetes terhes, ez az első terhességem. Vércsoportom "A" RH-pozitív, a páromé szintén. Bár úgy tudom, a fenti probléma csak RH-negatív anyánál okozhat problémát, nálam az első vérvizsgálat alkalmával az ellenanyagszűrés pozitív eredményt mutatott. Kérdésem az, hogyan lehetséges ez.

Válasz:
Ellenanyag szűrést minden terhesnél kell végezni, nem csak Rh negatív anyák esetén. Rendkívül sok egyéb vércsoport van ugyanis, amiről az emberek általában nem is tudnak. Valószínűleg valami ilyen ellenanyagot észlelhetnek a vérében, ennek annyi jelentősége van, hogy a hematológusok így meg tudják mondani, hogy szükség esetén Ön milyen vérátömlesztésben részesülhet.
Egyébként nem kell emiatt aggódnia, semmi problémát nem fog okozni."

Remélem megnyugtató! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sőt még van:

A legújabb kutatások szerint két Rh+-os szülőnek is születhet Rh- gyereke. Hát elég hihetetlen, de így van.

Kép
bettike
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?