Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!
Nati, igyál savanyúvizet (->ami az uszoda előtt folyik :wink: ). Abban sok a vas, meg egyéb ásványi anyag is. Nekem a védőnő is ajánlotta.

Szakdolival nem állok túl jól, ma küldtem el nagy részét a konzulensnek, kicsit leszólta, azt (is) írta, hogy "még sokat kell dolgozni, de benne van a jó dolgozat esélye". Kedves, így egy héttel a leadás előtt... Méghogy sokat dolgozni... :roll:

Na megyek, írom tovább

Jóéjszakát!

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Jó reggelt!
Nati!
Vigyázz Magatokra!!!!Sajnálom hogy rosszul lettél,nem tudom miért erőltetik ezt a cukros lötyit,velünk a tesztreggelit csináltatták,az is kimutatja ha gond van,és sokkal kíméletesebb!
Ezeken a börzéken általában minden van! :D
Vitamint szedsz?! :roll:
Vicus!
Képet kérünk az új séródról! :lol: :lol: :lol:
Bessy!
Reméljük azért van a barnizás,milyen mennyiségű?
Mikor tesztelsz?

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Bessy,
lehet barnizás módjával azt hiszem... ezek a hormonoktól vannak. Milyen mennyiségű? MÉg mindig van? Dokidat nem hívtad fel? Azért jó lenne, ha ő is megnyugtatna!!!

Enikő,
köszi a tanácsot, majd jövő héten megcsapolom a forrást :wink: Bár a vasam szerencsére jó, csak a hemoglobin alacsony...
Kitartás a szakdolihoz, már csak egy hét - aztán lesz olyan, amilyen, lényeg, hogy meglegyen!!

Andesz,
köszi, lehet, hogy legközelebb mi is kinézünk :wink: Elevitet szedek másnaponta, de akkor lehet, hogy visszatérek a napi adaghoz :shock:

Éjfélkor arra ébredtem, hogy szakad az eső. Még dörgött és villámlott is. Amíg apa be nem fejezte a zuhányzást, ott ültem a fürdőben, féltem egyedül a szobában lenni :shock: :oops: Mi ez az intenzív para nálam????? Ez a várandósággal jár együtt??
Vendég
 

 
 

Jó reggelt!

Köszi lányok, már meg is nyugodtam, ma már nincs barna :D csak megijedtem, mert hasfájással társult, de már az sincs :D
Holnap tesztelek

Nati
Szerintem nyugodtan szedd naponta az Elevitet :wink:

Enikő
Kitartás. Szurkolok neked :wink: :wink:
bessy76
 
 


Jó reggelt Lányok!

Bessy: Én is azt mondom hogy ne aggódj a súlyod miatt. Én is szívemre vettem az elején de most mit csináljak? Ez van, most ez nem fontos.
Én is barnáztam, kaptam Duphastont. Ez még bármi lehet. El kellene menned dokihoz hogy megnézze.

Vicuska: nekem is van hajam. Te hogyan tetetted fel?

Enikő: Kitartás!!!

Nati: Néha én is félek, de hog ymitől intenzívebbnálad nem tudom. Majd azt figyeld meg, hogy miután megszületett a babó, a hiradón is sírni fogsz ha gyerekeket bántanak. Velem ez van. Nagyon érzékeny letttem arra, ha gyerekekkel történik valami. Film, hiradó meg egyéb "klasz" kis műsorok.


Barnikával sikerült kibékülni. Délután nagy mosollyal és egy szép sziával fogadott, még puszit is adott. De mindig össze kell majd vesznem vele hog ydélután szépen köszönjön. Anno repült felém úgy örült nekem amikor meglátott, mostmeg... :(

Ma volt UH-n: BPD 22 mm. NT 2 mm (pont 12 hetes) :)
Szívműködés magzatmozgok OK
Hallottam a picurkám szívét :) Magzatvíz mennyisége normális.
Placenta tapadása hátsó fali, és azt mondta a dokinő hogy emiatt lehetnek kisebb vérzések, szóval ezért lehetett a barnás pecsételésen is anno.
Aggódni azt mondta nem kell.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekuk. Nem olvastam vissza, bocsika, majd talán du. Tegnap megjött a bútor fele, ma meg remélhetőleg a másik fele. Mosok mint egy kisangyal :) Takarítom a szekrényeket. Nagyon jó érzés. Kiraktam az erkélyre a kisruhákat, lássa mindenki hogy várjuk Ronit. :D
Igérem jelentkezem amint tudok.
Pusszancs

madiani
 
 


Kriszta: Ma 7 és fél 8 között senki nem volt hasi UH-n a Várkörúton. Nem értem hogy akkor miért nem tudnak adni közelebbi időpontot

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ani: De jó neked. Csak óvatosan a pakolászással! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ani
Tök jó lehet már pakolászni :D Nagyon kíváncsi vagyok Roni kuckójára. Szuper a Ronis vonalzód! :D

Tündi
Nagyon jó, hogy minden rendben van a babával. Szemétség, hogy rád hozták a szívbajt 4 napra, pedig minden rendben van a méreteivel és a korával :evil: Remélem, most már megnyugodtál. :wink:
Örülök, hogy kibékültetek Barnival. :D

Krixta
Hogy vagytok? Sikerült intézni valamit?

Nati
Már nagyon régen raktál pocakfotót :? :wink:

Vicuska
Frizu fotó??
bessy76
 
 


Sziasztok!

TOPIKUNK ANDIAINAK KÍVÁNOK NAGYON-NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!
Kép

Puszi:Gabi és Noel
Vendég
 


Tesó! :D
Köszi szépen! :D
Én is Boldog Névnapot Kívánok a másik 2 Andinak! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Köszi csajok! :D
Andesz, Tand
Nektek is nagyon boldog névnapot!
bessy76
 
 


ANDIK!
BOLDOG NÉVNAPOT NEKTEK!

Kép
Vendég
 


Boldog névnapot Kívánok én is kedves Andreáinknak! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Most néztem meg a Vacsoracsatát neten.
Amit Ábal Anitáék csináltak, ahogy kigúnyolták szegény Andit, meg hogy milyen az egyébként nagyon szép gyerekszoba, hogy így akarja fiatalon tartani Andi a gyermekeit...
Én nem gondoltam volna róla ezt. Neki is nemsokára babája lesz és akkor röhög a játékokon??? Nagy csalódás volt ez nekem.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Bessy,TAnd,Andesz!

Nagyon boldog névnapot kívánunk!!


Tündi
!Gratulálok a szép eredményekhez,gondolom mostmár megnyugodtál!!

Krixta!Mi volt a koragondozáson?Hogy vagytok?

Bessy!Örülök,hogy Barna jó messzire ment,megijedtem,amikor olvastam a tegnapi írásodat!!

Nati!Mindent lehet kapni a bababörzén,amire csak szüksége lehet egy bébinek!Ruhákat,babakocsit,hordozót,játékokat,stb....
Sajnálom a rosszullétet,meg a sok pityergést!Én is ilyen voltam,és vagyok is!Nagyon érzékeny lettem minden babás dologra!
Ami nekem furcsa volt,hogy a terhesség második felében néha remegés jött rám,és nem tudtam uralkodni rajta!Aztán elmúlt.Nem tudom mi volt!:shock:

Ani jó pakolgatást!!:D

Tegnap voltunk Ringatón,Martinka nagyon élvezte,hogy gyerekek között van,egyfolytában magyarázott,mutogatott! :D
Aztán jött anyukám,unokázott egy jót.Matinka megsimogatta a vállát,anya majdnem sírt!Olyan aranyos volt! :D 2 napja pedig puszit ad az arcunkra,majdnem megzabáljuk!! :D
Vendég
 


Tündi!

Én a tegnapit pont nem láttam,de egész héten csipkedte az Andit!Pedig nekem eddig szimpi volt az Anita,olyan jóízűeket nevet!Meg undokoskodott.Én is csalódtam. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Vicuska!
Jó az új vonalzód!Kivi vagyok a hajadra!

Nati!
Kell fizetni a felkészítőért?Apával együtt nagyon szerettem járni,biztos Nektek is tetszeni fog.
De jó Neked!Emlékszem milyen jó volt mosni és vasalgatni a kis rucikat és közben álmodozni a születendő kisfiamról-és milyen régen is volt már,nagyon gyorsan telik az idő.
Sajnálom a rosszullétedet.Biztos egy kicsit vérszegény is vagy,gondolom a vas is azért kell,ezért lehettél olyan rosszul.Vagy vért nem is vettek?Na mindegy a lényeg,hogy vigyázz magatokra!Bár úgy tudom több terheléses már nem lesz,de ha mégis akkor feltétlen vigyél vkit magaddal!
Amúgy én ilyenkor már csak naponta fél elevitet szedtem!

Enikő!
További jó munkát a szakdolihoz!Nem lesz az olyan rossz,szerintem!

Bessy!
Remélem,csak vak lárma volt barni és nem ijeszteget többet!Teszt??Holnap??????Gyere ám és mutasd meg azt az erős zebrásat!!!! :wink:

Tündi!
Örülök,hogy szent a béke Barnika és közted!Ja és örülök,hogy minden ok a babóddal!
Én nem láttam ezt a részt a vacsoracsatában,de majd megnézem a neten.De ahogy írtad....hát...nem gondoltam volna az Ábel Anitáról,hogy ilyen éretlen.

Ani!
Akkor most nagy a boldogság,remélem minél előbb berendezitek a babaszobát,és dobod a fotókat,hogy eldicsekedj vele nekünk.Nagyon kiváncsi vagyok!

Puszika
Vendég
 


Alexa!

Martinka nagyon aranyos lehetett.Én biztos el fogok érzékenyülni amikor ilyet csinál majd előszőr.
Vendég
 


Képzeljétek,tegnap jött apához egy biztosítós az otp-től (apának ott van életbiztosítása),megis volt telefonon beszélve,hogy jön.Aztán nagyokat néztem,mikor megérkezett,mert a srác a Jákyban volt osztálytársam.Milyen kicsi a világ!
És végre már nekem is van életbiztosításom!
Vendég
 


Gabi!Ezekért a pillanatokért érdemes megszületni,szülővé válni! :D

Ja,és apa megtanította neki,hogy milyen hangot ad ki a tigris és az oroszlán!!Hallottátok volna,milyen hörgés ment itt tegnap egész délelőtt!! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Bessy!
rám is rámhoztad a szívbajt :shock: , pihizz sokat, és ha gáz van, hivd a dokid azonnal :roll:
de progit kapsz gondolom :roll:

Enikö!
kitartás :D

Gabesz!
gratula a biztositáshoz 8)

Nati!
szegénykém :(

Ani!
jó pakolászást, fotót kérünk :lol:

Trundike!
szupi hogy minden okés a babával :D
nekem fel van varrva, előtte befonva a sajátom, aztán pelenkaöltésekkel hozzávarrva az új :lol:
ha lesz fotógépem, felrakom, apa otthagyta a szüleinél :evil:

Alexa!
mi az a Ringató? :oops:

Andiknak Boldog Névnapot! :P
Vendég
 


Andesz, Andi és Bessy,
nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok Nektek a névnapotok alkalmából! Remélem különleges ez a mai nap számotokra!!!!

Alexa,
milyen édes lehetett Martinka!!!!! Én is majd elsírnám magam, ha ilyet csinálna a babóm :oops: :P Ezekért tényleg érdemes élni!!

Bessy,
pihizel ezerrel? Teszt holnap???, Hű, tedd ám fel!!!

Vicuska,
nem raktál fel képet!!! Pedig várjuk ám!!!

Tündi,
szuper, gratulálok a jó eredményhez!!! Gondolom kicsit azért most megnyugodtál!!!

Gabi,
már a frászt hoztad rám, azt hittem hozzátok minden nap bekopogtat valaki valamivel :wink: de aztán tovább olvastam és láttam, hogy ez egy megbeszélt találka volt :wink:
Megtakarításos életbizti vagy balesetes? A balesetesre kb mennyit kell havonta fizetni? megéri egyébként?? nekünk "csak" megtakarításos van, de az elég húzós... de legalább van, és eddig minden évben valahogy kiköhögtük..
Vendég
 


Vicuska!

Ringató foglalkozás minden héten 1x van,itt a Vizivárosi suliban,mondókázunk,énekelünk,játszunk,a gyerekek nagyon élvezik!!Vannak pár hónaposak és ovisak is! :)

Nagyon kíváncsi vagyok a hajadra!Biztos nagyon jól nézel ki! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Csak felkukkoltam este remélem tudok írni nektek!

Gabi
A párom is a Jákyba járt.. :roll:

Szép délutánt!
Vendég
 


Sziasztok!

Andik, nagyon boldog névnapot kívánok!

Bessy, holnap kapunk tesztképet? A mérleggel meg ne is foglalkozz! Most a babák a legfontosabbak. Hányingeres korszak? Huha, ez ciki, de már nem is emlékszem mikor kezdődött. Azt viszont tudom, hogy mintha elvágták volna, pontban a 12. héten el is múlt. Örülök hogy a barnázás elmúlt, de azért a dokinak mond majd!

Tündi, sajna nem tudom hogy ki és miért adja ki az adatokat. Nekem is csak édesapám kollégája mondta. Nagyon gáz.....
Nagyon szupik az eredmények. Örülök hogy Barnival szent a béke.

Alexa, én is nagyon utálom az erőszakos embereket. A múltkor becsöngetet egy nő. Azt mondta hogy beteg gyerekeknek gyűjt, hát én elvből nem adok ilyeneknek. (valahogy nem hiszek nekik) Mondtam neki hogy ne haragudjon de nem. Erre ő: miért talán munkanélküli és nincs pénze? ....Hú nagyon kiakadtam rá. Tündéri lehet Martinkád.

Vicuska, hu, tök jó lehet a hajad. Várom a képet! Ari a vonalzód.

Nati, a csuklás olyan mint ha ritmikus kicsi mozgások lennének ugyanazon a helyen. Meg fogod ismerni, nagyon jó érzés. Én is sajnálom hogy nem lesz kedden. :( A szülésfelkészítő biztos szuper lesz. Sajnálom az ájulós dolgot. Legközelebb feltétlen vigyél valakit magaddal. A terheség allat a hormonok nagyon becsapják az embert. Én pl sokkal érzékenyebb vagyok és régen mindig fáztam most meg állandóan melegem van. Különben nekem se volt terheléses cukor vizsgálatom, azt mondta a védőnő hogy azt csak akkor kéri ha a sima cukor eltér a normától. Én is napi egy elevitet szedek (szedtem már a terhesség elött is és utána is fogom míg szopiztatok)

Enikő, a szakdolival csak ügyesen, menni fog az!

És akkor pár kép:
Sajnos még egy-két dolog hiányzik (függöny, baldachin) de akkor is rakok képet ha teljesen kész lesz.
Pocak a 33. héten
Kép

Kép

Kép
Apácska kedvence, a lámpa
Kép

madiani
 
 


Ani!Nagyon szép Roni szobácskája,ügyesek vagytok!

Jó éjt mindenkinek,megyek Született feleségezni! :)
Vendég
 


Ani!

nagyon helyes a gyerköcszoba :lol:
és tök jó az avataros képed, nagyon szép vagy rajta, a pocid meg hatalmas nagy 8)
és akkor mész nst-re mikor mi Tapolcára :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Bessy, teszt? Türelmetlenül várom! :)

Köszi szépen csajok, a szobácska dícséretet (ugye milyen pinduri). A függöny is meglesz jövőhét szerdán, akkor kaptok teljes képet is. Jaj el is felejtettem a JYSK-be jó kis gyerekmintás szövetek (függönynek, ágyneműhuzatnak, bárminek) vannak. 140 cm széles, 399 Ft métere és április 23-ig tart az akció.

Vicuska, nagyon jól esett amit írtál (abszolult nem érzem magam szépnek) Nagyon szépen köszönöm. Május 6-a mindkettőnknek csodás nap lesz. :wink:

madiani
 
 


Jó reggelt.

Andiknak utólag is boldog névnapot!

Kép

ANi, nagyon szép kis szobája lesz Roninak!! Gratulálok hozzá! :wink:

Vicuska, nagyon örülök, hogy végre megjött (remélem mostanában utoljára :lol: ), és irány Tapolca!! Szuper, végre eljött a te időd!! :wink: Hajadra én is kíváncsi vagyok!

Bocs, hogy nem nagyon írogatok, valahogy nem jön össze. Meg tényleg, mindenkinek úgysem tudok írni, mert addigra vagy felébredne Geri, vagy kéne csinálnom valamit, szóval nem egyszerű. Így mindenkitől bocsi, nem azért nem írok mindenkinek, mert bajom lenne vele!!

Kicsit rólunk: produkció már megint 5 napja nincs, azt beszéltük a védőnővel, megvárjuk, hátha lesz magától. Mondta, hogy van olyan kismamája, akinek az anyatejes babája szabályosan 7 naponta kakil. Kipróbáljuk. Komoly pocifájásunk nincs, néha-néha van csak kisebb, akkor pedig a pocisimi, torna elég.
Rengeteget mosolyog, kacarászik, már amennyire ezt már annak lehet nevezni :wink: .
Amúgy pedig elkezdett a drágám gügyögni, vannak fellógatva a csillárra "dögök" :lol: (plüss állatok), azoknak (is) dumál! Egyre édesebb!! Hihetetlen, hogy az ember hogy tudja minden nappal jobban szeretni a gyerekét!! Pedig azt hinném, hogy ennél nagyobb földöntúli szerelem nincs! és mégis.... :P

na ezt elküldöm

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Bessy!

hol az a zebrás teszt????????? :lol: :lol: :lol:

Kata!
szia :P
Vendég
 


Itt vagyok :lol:
Nem erős még a második csik :? ET+16. napon vagyok és 4+6 hét(elvileg)
Most már nagyon várom a szerdát....
Kép
bessy76
 
 



Bessy!
Nagyon gratulálok!!!
Reggel óta frissítgetek itt,vártam mikor írsz! :lol:
Vigyázz nagyon Magatokra! :D
Ani!
Nagyon nagy már a pocid! :shock:
Nagyon szép Roni birodalma! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Köszi csajok! :wink:
És köszönöm a névnapi üdvözléseket is! :D

Képzeljétek nekiálltuk grillezni, erre olyan eső jött.... :evil: de azért megsültek a husik és a kolbászok, és itt bent megettük. Most meg hétágrasüt a nap. :evil:

Barna még itt kering egy kicsit, de jól vagyok. Sokat pihenek. Progit dugdosom 3x3-at.

Ani
Nagyon szép lett Roni szobája! Csináltattátok a bútort? Nagyon tetszik. Neked meg nagyon szép a pocid. :wink: :D
bessy76
 
 


Bessy!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

ikrek!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Bessy!!
Nagyon szép !!!
Gratulálok!!!:D

Kata!
Édes lehet Geri baba,ahogy kacarászik!! :D
Vendég
 


Nati!
Megtakarításos.18 évre kötöttük és kettőnknek a férjemnek meg nekem összesen 10 000 Ft.Eddig csak a férjemére fizettünk 7000-et (gránit)az is megtakarításos volt.Most azt megszüntettük,vagyis nem fizetjük tovább,a pénz nem veszik el,ha lejár a szerződés megkapjuk az eddig befizetettet (6 éve fizetjük) és természetes halál esetén ugyanúgy fizet.Emellett a másik meg fizet minden egyébre.
Úgy voltunk vele,hogy mire Noelt nagyobb öszeggel kell támogatnunk addigra legalább lesz mihez nyúlni.Meg így mindkettőnknek van biztosítása.

Kriszta!
:D Micsoda véletlen
Én 1999-től 2004-ig jártam a Jákyba magasépítőre.Biztos nem ismerem onnan a párod,mert nem volt ismerős mikor találkoztunk.

Ani!
Hatalmas a pocid és milyen formás, látom már a köldököd is "csücsörít". :D
Hú Ani!Nagyon szép a babaszoba.Szépek a színek és a bútor is nagyon szupi lett.Roni imádni fogja a képeket a falon na meg a lámpát is biztos.Nagyon szupi az is.
Azt hiszem most lesz egypár irigyed,köztük én is
:wink:
(Az árát meg se merem kérdezni,gondolom nem volt olcsó.)
Most nézem a vonalzód!Ez egyedi!!!Roni van rajta ugye?Mennyi idő alatt küldték meg?


Kata!
Az érzéseid anyiak.Azt hiszem mindannyian így érzünk és főleg mi első babásak döbbenünk meg azon,hogy minden nappal erősebbek lesznek az anyi érzéseink.
Én is úgy gondolom,hogy ha nem okoz Gerinek fájdalmat a ritka kakilás akkor inkább ne nyúlj semilyen segédeszközhöz és várd meg míg magától produkál.Az ő szervezete valószínű,hogy ilyen.

Bessy!
Ez szerintem is egyértelmű és ne izgulj lesz ez még erősebb is,de még milyen erős!GRATULÁLOK!!!! :wink: :wink: :wink:

Na pusszancs
Vendég
 


Ja csajok!

Jövőhét vasárnap kezdjük a babaúszást. :D :D :D :D Már nagyon várom!!!Remélem Noelnek is nagyon fog tetszeni.
(Csak valami fürdőrucit kell addig kerítenem magamnak.)
Vendég
 


Sziasztok!

Először is bocsi, hogy megint eltűntem, vendégeink voltak.

Andi, Andesz és Bessy! Egy kicsit megkésve, de nagyon sok boldog névnapot kívánunk nektek!

Judy drága! Neked pedig sok boldog születésnapot kívánunk!

Ani! Szép nagy már a pocakod és ugyanolyan csúcsos, mint az enyém volt. Szép lett Roni szobája is!

Ja, és Bessy! Gratulálok! Pihizz nagyon sokat és vigyázz magatokra!!!

Köszi mindenkinek a képekről a dicséretet, imádom a kishercegem!

Szerdán voltunk tanácsadáson, Martinkám 6980gramm és 66cm. Meg volt vele elégedve a doktornő. Április elején kezdtük a hozzátáplálást, először sima krumplit evett, aztán krumplit almával és pár napja eszi már a krumplit répával. Olyan kis ügyesen tátja a száját és általában olyan 200-at megeszik belőle, plusz kieszi a két cicit.

Bocsi, akinek nem írtam, de itthon nagyon el vagyok havazva, most alszik a drága, addig megpróbálok csinálni valamit.
Vendég
 


Sziasztok!!

Bessy
Gratula neked!Szépséges zebra!És tuti ikrek lesznek..Jennifer Lopeznek is ikrei lettek :wink:

Gabi
A párom 92-97ig járt ugyanoda a párom... :oops:
Babaúszásra én is szeretném vinni majd a picurt..mesélj majd milyen!

Ani
Szerintem is nagyon szép kismama vagy és én láttalak személyesen is nemrég :wink:
Nagyon szuper a babaszoba,ügyesek vagytok!

Vicuska
Kár hogy nem látunk képet a hajadról..írok privit!

Rékáról annyit hogy hatalmas gengszter..akárki van itt,mindenkivel elvan,ha megyünk valahova akkor is csak nézelődik meg alukázik..de ahogy kiteszik tőlünk a lábukat rögtön üvölt..ráadásul nagyon nagyon apás és ha az apja horgászni van addig sír míg haza nem jön..tegnap is így volt..és ahogy apa kézbe veszi minden rendben van:)
Kata én is így érzek ahogy te..mondtam én is napról napra jobban imádom...annyira jó amikor odahajolok és rámmosolyog:)
A koraszülött gondozáson minden rendben volt,mdícsérte nagyon a doki a mozgását...mondta ő is hogy nemsoká átfordulhat..a szemészeten is minden okés...az ultrahang ügyben semmi változás.. :?

Szép hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok! Ne hari, hogy csak pár sort írok, de most értem haza a továbbképzésről és nagyon fáradt vagyok.
Jól vagyok. A kis picurunk egyre többet ficánkol, aminek nagyon örülök. Legalább volt, aki lefoglalt az uncsi előadások alatt. :)

Ja, házidokinál is voltam, azt mondta, menjek el bőrgyógyászhoz biztos ami biztos, de nem is az anyajegyet karmoltam meg, hanem közvetlen mellette a bőrt. :)

Puszi!

Ui: Andik nagyon sok boldogságot névnapotok alkalmából!

Judy! Téged is Isten éltessen sokáig! És ne feledd! Nemcsak 20 éveseké a világ...
n.k.ildi
 
 


LÁnyok,
lenne egy kérdésem:
Pár napja a hasam alja és a szeméremcsontom teteje járás közben iszonyatosan feszít és fáj. Ma már úgy mentem mint aki betojt és mintha egyre rosszabb lenne. Ha ülök, fekszem, állok semmi baja, csak járni nem tudok, de már 3 lépés is gondot okoz...
Szerintetek ez normális a 26. héten???????
Légyszi írjatok a tapasztalataitokról!!!

Bessy,
no most már jöhet a hatalmas gratula!!!!!! Nagyon szép csíkod van!!!!!

Ani,
nagyon klassz Roni szoba. Nekem tetszik!!!!

Bocsi mindenkitől, de fel kell kepesztenem az emeletre...
Vendég
 


Bessy! :D

Nagyon szép a csíkod!!Hajrá ikrek! :wink:
Vendég
 


Szép napocskás reggelt mindenkinek!


ANDIK! Utólag boldog névnapot!

Ani, nagyon tuti lett a második Roni-lak :wink:

Ildi, örülök, hogy a háziorvos úgy látja, nincs gond, de azét a biztonság kedvéért tényleg menj el bőrgyógyihoz is.

Krixta: hát igen, a gyerekek már csak ilyenek. Ez nálunk is pont így van: ha elvittük valahová unokatesó, sógornő gyerekeit (pl. Balaton), velünk olyanok voltak, mint a kisangyalok! Tudják ők, hogy kivel szemben engedhetik meg a bűnözést!!!

Chrissy, örülök, hogy Martinka ilyen szépen fejlődik!

Gabi, most vettem észre a közös képeteket. Mióta van fennt?Nagyon aranyosak vagytok mindketten!

És végül, de nem utolsó sorban, Bessy: nagyon-nagyon örülök, reméltem, hogy minden jól alakul - sokat gondoltam rád/rátok akkor is, amikor nem tudtam jönni.



Most reggel fejeztem be az utolsó részt, még egy összefoglalás hiányzik, de azt most lesz*rom (már bocsánat a kifejezésért, de már kicsit kivagyok...)
Persze a konzulens mindig jön a javaslataival, hogy ezt meg azt még írjam át. Lehet, hogyha tudná, hogy babás vagyok,nem zaklatna ennyit ?!

Babócánk biztosan szépen növekszik, legalábbis a hasam mérete ezt mutatja! Sajnos?/Szerencsére? a súlyom még mindig nem. Még nem érzem, hogy mocorogna, de már nagyon-nagyon várom. Apa este szokott neki beszélgetni, a köldökömön, mint tölcséren keresztül, mert állítja, hogy így jobban hallja :lol: :lol: :lol:

Befejezem, mert még össze kell cuccolnom. Várom haza a fiúkat, hogy tudjuk menni utána a (leendő) nagyszülőkhöz. Olyan furcsa ezt kimondani, hogy anyukám nagymama lesz!


Jó pihenést erre a csodálatos vasárnapra! (Az ablakon keresztül süt rám a napocska végre!!!!)

puszi

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű napunk van ma! Remélem mindenki a szabadba :)

Köszönöm a dicséreteket a jelenlegi és végleges Roni lakra.

Tegnap Vikiéknél voltunk, annyira jó volt. Fiúk sütögettek, mi meg dumcsiztunk. Jól elfáradtam, pedig nem is csináltam semmit (Viki rohangált Levi után, mosogatott, kiszolgált minket).
Mindenesetre nagyon de nagyon jó volt, úgy vártam már az ilyen kiülős napokat.

Kata, produkcióval hogy álltok? Képeket kérünk, ha lehet. Cuki lehet ahogy gagyorászik, zabálni való. :) Na meg a szüléstörténeteddel még adós vagy!

Bessy, pihizz sokat! Már közel van szerda és láthatjátok is a manócskákat. :) Csináltattuk a bútorokat a szoba méretei miatt. Amúgy nagyjábból szabványméret minden, csak funkciónális dolgokat találtunk ki. A rácsoságy ágyneműtartós és gyerekágyá alakítható. A pelenkázó komóddá alakítható és úgy lett kialakítva hogy polc és fiók is legyen benne. A szekrény pedig csak 40 cm mély (a szabvány 60 cm), a hely szűke miatt. Igaz nincs benne akasztós, de rengeteg polc van. Na meg a szinek is a mi izlésünket tükrözik. Ahogy így utólag néztem nem épp fiús színek, de asszem nem ezen fog múlni Roni identitása.

Gabi, mi is pont így gondoltuk a biztosításunkat, ha megszületik Roni. A köldököm hol csücsörít hol nem, gondolom Roni poziciójától függ. Különben amúgy se túl mély, piercinget is ki kellet vegyem annó mert nagyon feszült. A bútorok árát szívesen elküldöm privibe ha érdekel. (ezt mindenkinek írom) Tény, nem volt olcsó, de még mindig jobban jöttünk ki mint ha a Brendonba veszünk hasonlót. Igaz ami igaz használtan vehetünk volna egyszerűbbeket, de meg volt erre a pénzünk (külön erre raktuk félre). :) A vonalzóm egyedi, a nagyonbaba.hu lehet kérni, csak egy emilt kell küldeni, nekem 2 nappal késöbb jött is a válasz hogy elkészült. Nagyon kedves levélváltásba kerültem a csajjal, ha gondolod, csináltass te is. A babaúszás biztos nagyon jó dolog, mi ebből kimaradunk, hacsak valaki más el nem viszi kicsifiam mert én félek a víztől. Gondolom őt majd mégjobban fogom félteni, az meg nem jó. Talán majd apácskát rá tudom venni.

Chrissy, igen-igen jó csúcsós a pocim, mindenki ezt mondja. Gratula hogy Martin szépen fejlődik, csak így tovább.

Kriszta, micsoda hercegnőd van. Örülök hogy veletek is minden oksika.

Ildi, szuper hogy a pincur mocorgássával elfoglalod magad az unalmas előadásokon. A bőrgyógyihoz drukk, de nem lesz semmi gond.

Nati, nem tudom mikor kell enek a fájdalomnak kezdődnie. Nekem késöbb jött, és azóta is van, de nekem nem olyan elviselhetetlen. És igazándiból csak akkor fáj amikor felkelek vízszintből és utána el is múlik.

Melus, szia! Hogy vagy? Mesélj...

Vicuska????

Enikő, csak ügyesen a szakdolival, menni fog. A súlyod miatt ne aggódj, ráérsz még hízni. Én ahogy már írtam 20. hétig semmit nem híztam. Azóta ezt már bőven behoztam.

Képzeljétek lett két csíkocskám a popsimon. Nem örülök már így is olyan volt a sejhajom mint egy zebráé. Viszont a hasamon nincs. Mostanába minden este begörcsöl a lábam, tudok valami jó dolgot rá a MagneB6-on kívül?

madiani
 
 


Sziasztok, látom, hétvége van, pangás. Úgyhogy beterítem az oldalt (vagy a következőt) a szüléstörténetemmel. Előre is bocsi, nagyon hosszú lett!

Szüléstörténet

2008. február 20-án délelőtt NST-n voltam. BB megvizsgált, és megbeszéltük, hogy 28-án találkozunk, mivel a méhszájam még 2100-as. Így az egész napot lótás-futással töltöttem. Este 7-kor 30, majd háromszor 10 perces fájásaim voltak (nem volt túl fájdalmas), aztán elmúltak. Este lefeküdtünk aludni, de csak nem bírtam elaludni. Fél 11-kor egyszer csak valami hirtelen folyni kezdett ONNAN  Szóltam apának: na, asszem indulhatunk, folyik a magzatvíz…. Erre apa: most hülyéskedsz???  Hát persze, ezzel szoktak 
Na, szülésznőt felhívtam, mondta, hogy irány a kórház. Úgyhogy mentünk. Felvettek a szülőszobára, fájásom semmi. Megnéztek, méhszáj 2111. Mondták, hogy apa nyugodtan menjen haza aludni, ebből csak reggel lesz valami, aludjak a vajúdóban egy jót. Háááát, ott másra sem gondoltam, csak arra, hogy jót aludjak, mi??  
Megjött a szülésznőm, mért fájásokat, meg Geri bébim szívhangját, minden oké, fájás nuku. Azért kaptam beöntést (én azt kértem kúp helyett, állítólag sokkal jobb) Majd éjjel 1 körül egyszer csak beindult a gépezet. Elindultak a fájások…. Fekvés helyett kipróbáltam az ülést. Háát, az sem volt kellemes… Fél 2-kor szóltam apának, a szülésznő pedig a dokimnak. Kettőre mindketten ott voltak. Vizsgálat, tágulgatok, tágulgatok. Csak így tovább. Zuhanyoztam párszor, és szenvedtem… Bementünk a szülőszobába, kipróbáltam a kéjgázt (kipróbáltam? Szerintem az összes gázt kiszívtam belőle ) zenvedtem, sehogy sem volt jó…Egy idő után közöltem BB-vel, hogy önkívületi állapotban vagyok, annyira nem akartam tovább bírni! Ő pedig közölte velem, ha így lenne, nem tudnék ilyet mondani 
Szóval fájások ezerrel, Kata szenved, apa szenved, mert nem tud segíteni (pedig tudott, törölgette a homlokomat, inni adott, fogta a kezem) Bementünk a szülőszobára, feküdtem, zuhiztam, szenvedtem, és ez így ment órákig. Néha megvizsgált BB, egyre tágabb voltam, de még nem eléggé. Császárt akartam, és fájdalomcsillapítót, úgy éreztem, nem bírom tovább. BB felhívott egy anesztest, aki a város másik oldaláról bejött érzéstelenítőt adni. BB azt mondta, mindent úgy csináljak, ahogy az anesztes szeretné, úgy domborítsak majd, mint egy kiscica, ha már bejön. Hát úgy tettem. Az EDA nem fájt (volna, ha sikerül), de nem sikerült…. A kanülön nem ment át az érzéstelenítő… Hurrá, cső kihúz, BB megvizsgál. Hurrá, már 4 ujjnyi, mindjárt itt a kitolás.  Aztán hajnali 6-7 felé (nem tudom a pontos időt, sőt az egész szülés alatt időzavarban voltam… Nagyon sok időnek tűnt minden.) jött a vizit (!). A fő-főorvos jött, BB mondta neki, hogy bő 4 ujjnyira ki vagyok tágulva. Ő is megvizsgált, majd flegmán közölte: maradjunk inkább szűk 3 ujjnyinál. És azt is mondta, hogy a császár sincs kizárva, mert nagyon passzentos a méhszájam. Na, ez nem hatott valami jól rám, amikor az embernek azt mondják, mindjárt itt az idő, erre egy másik közli, hogy mégsem 
Na mindegy, a folyamat folytatódott. Ja, közben BB „nézegette” (méregette) Gerit, azt mondta, így tapintás alapján olyan 4.20-4.60 kg-ra saccolja…. Na, csak néztem, hogy fog ő OTT kijönni, ha ekkora  Aztán újabb vizsgálat: 5 ujjnyi. Ha kakilási ingerem van, szóljak, akkor majd nyomni kell. Na, amikor ezt meghallottam, azt mondtam magamban: na, akkor mindjárt látom a drága kicsi fiamat!  És jött az inger. Elmondta BB, hogy vegyem a levegőt, és hogy nyomjak. Apa a fejem alatt átkarolt, és együtt nyomtunk.  BB mondta apának, ha meg akarja nézni a kisfia nagy haját, jöjjön. És apa ment, látta, milyen nagy haja van.  A második nyomásnál mondták, még egy, vagy két nyomás, és láthatom a drágámat. Ott és akkor már tudtam, már csak egy nyomás, és kint lesz Ő. Minden erőmet összeszedtem, és egyetlen nyomásra kicsusszant (szó szerint) életünk értelme, drága egyetlen kicsi babánk. Szinte azonnal felsírt, és mi is sírtunk a boldogságtól!!!  Apa elvágta a köldökzsinórt. Amikor rám tették, elhallgatott, majd megint sírt. Én pedig csak remegtem… apával könnybe lábadt szemekkel néztük egymást, és a kisfiúnkat. Igen, megszületett a drága kisfiúnk, akire annyit vártunk. Aki rugdosta a hasamat, csuklott a pocimban…. És most itt van, végre megérkezett!! Bármilyen fájdalmas is volt, nagyon megérte! Már másnap azt mondtam, akár jöhetne is a tesó. Tudom, hogy nem könnyű dolog a szülés, de ha csak ránézek a kisfiamra, minden fájdalmat és nehézséget elfelejtek. Nincs annál nagyobb öröm, mint amikor a kicsi fiam rám néz, és boldogan rám mosolyog. Ezért érdemes élni!! 
És, ha újra kezdhetném az életem, és valaki megkérdezné tőlem, mi szeretnék lenni, ha nagy leszek, azt válaszolnám: ANYA, igen, így, csupa nagybetűvel. Nincs ennél szebb dolog a földön!!!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!

Kata
Ez nagyon szép és megható volt!!! Köszi, hogy leírtad! :wink:

Köszönöm mindenkinek a gratukat, ma megint vettem tesztet, holnap megcsinálom, hogy erősödik-e. :D

Gabi
A babaúszás tök jó! A sógornőmék hordták a fiukat. Most 8 éves és imádja a vizet, egyáltalán nem fél.
bessy76
 
 


Holnap kapja Geri a 2 hónapos oltást, meg a Rota vírus ellenit is (de azt szájon át). Csak ki ne köpje :lol:

Produkciós gondunk talán megoldódott, ma hajnalban volt. De ismét kapott egy negyed kúpot, mert már tegnap szenvedett a pukikkal...

Na, majd holnap jövök.

Enikő, ne aggódd túl a szakdolidat! Sosem olvassák el! :wink: tedd tele szép színes képekkel, és máris pofásabb!! Vagy színes grafikonokkal, én is azt csináltam. Meg is dicsértek érte.

ANi, lábgörcsre a 36. hétig a magne b6 jó. bár nem mindig segít. be kell feszíteni a lábadat, legalábbis nekem bejött. a lábujjaidat kell az ég felé feszíteni! :P

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Kata! Gyönyörű a szüléstörténeted! Én is ugyanezt éreztem, és ugynaúgy sírtunk a boldogságtól!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?