Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdv Timi köztünk.

Csajok, mi is tápisak vagyunk.

Múltkori képekben én is fentvoltam, rövidített hajjal.

Leviről teszek most képet és magamról is.

Levi zsiványan:
Kép

Levi pancsikor:
Kép

Így alszunk:
Kép

Én új frizuval:
Kép

Nika: örülök hogy szimpi a fiam a tali óta.:)

Nálunk is volt hó reggelre, de csak 2-3órára maradt meg.

Majd jövök vmikor.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


[quote="illestincsi"]K írta:illestincsiöszönöm a választ! Reméljük minden rendben lesz. Egyébként én Mátraverebélyben lakom:)


hát persze, hogy mindnen rendben lesz :wink: :wink: és, hogy érzed magad? rosszullétek vannak?

Nika
nagyon szorítok neked :wink: :wink: :wink:
Szopi, nekem volt tejcsim bőven aztán Krisztike folyamatosan elválasztotta magát, mondjuk 18 hónaposan :wink: :wink:

Móni
Levi már igazi nagylegény :D :D

Szuzy, Dina merre vagytok? Többiek Thimó, Vera, Zita rólad már olyan rég hallottunk :( :( :(

na jó éjszakát mindenkinek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok rakok pár képet a nagyfiamról aki már hétfőn 6 hetes lessz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kép Kép Kép

Kép

Kép
bné.vera
 
 

 
 

Sziasztok!

Vagyok én is, csak az ünnepek rokonlátogatással teltek. Utánna meg szervízben volt a gép. Tegnap este jött haza, és most jutottam ide én is hozzá.

Lányok! Nagyon édesek a babóitok. Alíz! Egy ilyen csöpp hölgyet én is elfogadnék készen kb 3 év múlva........

Vera! Nagyon édes a kismanó, igazi hajas baba!

Móni! A Te Bálintod és Levid is édesek. Nagyon huncut a kislegény.

Szilárd élvezte a húsvétolást. Bizony már locsolkodott is. Kaptunk egy csomó nyuszit, tojást csokiból, na meg egy párat plüssből is. Mi a Plusban vettünk neki barit(szerintem nagyon aranyos), úgy örült neki, egy csomó ideig ölelgette meg puszilgatta. A pénz nem érdekelte. De azért jól jött, be is teszem neki a takarékba mást most úgy sem tudunk félre tenni neki.....
Rokon kislányokkal is taliztunk, jól meg is tépte egyik frizuráját!!!!!! Eddig leginkább olyan gyerkőcökkel találkoztunk akik engedtek Szilárdnak......Na most két egyforma akarat találkozott!!!!!!! Volt is csetepaté...

A többi rokon látogatás tetszett ám neki. Élvezte, hogy mentünk....Én már kevésbé, de hát a húsvét erről is szól. Eljutottunk templomba is. Most Taron voltunk, no itt nem volt olyan minta gyerek mint Szentkúton. Ott sokkal jobban viselkedik, jobban le van nyűgözve, így egyenlőre inkább oda fogunk járni misére.

Gabi! Nővéremék is első áldozós ruháért szaladoztak.. Ők Starjánban találtak a Karanccsal szembeni kölcsönzőben. Készülj föl, mert egy vagyon. Nem csak olyan szép mint a nagyoké, hanem annyiba is kerül.... De szépek vannak.
Neki május 11-én lesz az első áldozása. Itt is akkor lesz?

Nekem Szilárd sokáig szopizott. Bár közelse olyan sokáig mint mondjuk Ildi kisfia....Mi 1 éves kora után hagytuk abba. Igaz aktívan napi 6-8x 9,5 hónapos koráig szopizot, utánna már csak reggel meg este. Nálunk az elválasztás nem ment nehezen. Igaz tejcsim is alig volt már.

Na most megyek. Mindenkinek puszi! Írjatok!

Timi! Üdv közöttünk gyere gyakran! Berzét én is ismerem. Nekem a nővérem szült nála. Ő neki azért nem nagyon tetszett mert minden információt harapó fogóval kellett kihúzni belőle, magától semmit sem mondott. Különben kedves, szimpi.
Én úgy hallottam most szülésnél 50-en a tarifája.

Kép
szuzy
 
 


sziasztok! köszike a szívélyes fogadtatást.
Ami azt illeti hányingerem volt ezerrel, most kezd csillapodni, és csak esténként jelentkezik. amúgy semmi extra, néha egy kis szédülés.Kedden már belépek a 8. hétbe:)
Nagyon édesek a kisbabóitok, alig várom én is h a karjaimban tarthassam.
szuzy, köszi az infót berzéről:) Ez tényleg igaz, h nem túl bőbeszédű
de gondolom ha vmi gond van akkor azért szól. Nekem pont ez a nyugodtsága, megfontoltsága tetszik:)
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyennel jövök: Van egy felesleges Iwiw-meghívóm.
17 nap múlva jár le. Ha kell valakinek esetleg, nagyon szívesen küldöm....

Timi!
Üdv kedves drusza! :)

Majd jövök én is. Addig is minden jót Nektek! Szép, verőfényes napokat kívánok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Thimó! Jó, hogy jöttél kicsit!!!!!!!!!!
Mostanság mindig le vagyok maradva a köszöntésekkel. Beninek Boldog Szülinapot kívánok! Ő már igazi nagyfiú. Ünneplés most hétvégén lesz? Vagy már volt esetleg?

Hasfájós napom van, semmihez nincs kedvem. Azért becsavartam a hajam, hátha eljutunk holnap a Szentkútra. Bár az óra állítás miatt ez kicsit sem biztos. Ha Szilárd úgy ébred, hogy belefér akkor szeretnék elmenni.
Délelőtt sütöttem egy halom palacsintát, akkor még nem fájt a pocim, s birtam a tűzhely mellett állni. A család szereti! Főzni nem kellett, tegnapról maradt spagetti, így ma azt esszük.
Egész héten süti hamzsoltam, délelőtt, délután, este....gondoltam most tuti híztam legalább egy kilót. Sajnos a mérleg egy deka hízást sem mutat....Elkeserítő.......

Csináltunk fotókat húsvétkor az én nagyfiamról. Ha birok teszek föl a Myvip-re. Aki még nem tudja Nagyné Rózsa Zsuzsanna néven vagyok fönn.

Puszi mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
photoretus
 
 


egyenlőre nem látogatott meg a gólya majd legközelebb :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit újra el voltam veszve, de most már vagyok! Sajnos egyint gond volt a géppel, de a páro megcsinálta és most már gőzerővel megy sőt, most jut eszembe, hgoy mától már 4 megás az internet!

Úr isten, nem is tudom hgoy mivel és hol kezdjem!

Szóval: Benedeknek a névnapja, nem igazán ünnepeltünk, szinte csak fel lett köszöntve, úgy terveztük, hgoy húsvétkor megyünk majd kirándulni, és így egybekötjük a kellemest a hasznossal! De sajnos rossz idő volt, így itthon voltunk egész nap, csak locsolkodni mentek a fiúk, és itthon pihiztünk, játszottunk, ettünk finomakat! Nagyon jó volt együtt!

Gabi :)
Fogyókúra, igen a 90 napost kezdtem el, de már nem igazán csinálom, inkább máshogy próbálom leadni a fölösleges kilókat, több kevesebb sikerrel! :) :? :x

Móni :)
Tüneményesek a fiúk! Büszke lehetsz rájuk!

Vera :)
Neked is csak ezt tudom írni, olyan aranyosak a pároddal azon a képen! A büszke apa! Mintha az én párom látnám!

Szuzy:)
Jobban vagy már? Remélem hgoy azok az a fránya kilók amik rólam lemennek, azok hozzád vándorolnak át! :twisted:

Tincsi :)
Üdv köztünk! Örömteljes babavárást kívánunk neked! Ha jól olvastam Verebélyi vagy! Nekem a keresztszüleim laknak ott, az utcát nem tudom, de a főuttal a 2 párhuzamos utca! Kb. középtájt, Bakos Menyhérték!
Egyébként mi a foglalkozásod? Hol dolgozol? Ha nem vagyok túl indiszkrét! :oops:

Nika :(
Sajnos most ez a hónap sem volt a tiétek, de majd a következő!!!! :lol: :lol: :lol:

Most ennyi, majd vissza olvasok még jobban és ha van valami amire reagálmon kell, akkor jelentkezem!
Képet majd én is teszek még fel!

Pussza

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Sziasztok!

Lányok, mi a helyzet? Ha én jelentkezem akkor senki más? :?: Ezt vegyem egy jelnek? :shock: :twisted:

Vagy talán még megpróbáltátok kihasználni a jó idő adta lehetőségeket?

Pusza

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Halihó csajok!
Kicsit elvoltam veszve:) dinadin!Igen, verebélyi vok. de sajna így nem ugrik be h kik lehetnek a keresztszüleid. Egyébként itt tanítok Verebélyben a suliban.
És lenne még egy kérdésem. Tudtok itt a közelben vhol terhestornát?(Salgótarján, Pásztó)?
Előre is köszi!!!Pussssssssssz
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Dina vagyok én is, csak gépem nem volt megint egy hétig. Megint előjött a hiba és a párom vissza vitte a szervízbe mert még garanciális. Most szerencsére végre kicserélték a video kártyát, remélem már más gondja nem lesz, mert nekem igencsak hiányzott a gép!

Én terhes tornát nem tudok...... De szerintem a kórházban Pásztón kérdezd meg. Régebben ha volt rá igény csak akkor tartottak. Hogy most van e még rá ember azt nem tudom. Én egyébként nem vagyok a terhes torna híve. Főleg az első 4 hónapban. Ilyenkor a bébi nagyon sérülékeny, sajnos. Inkább vigyázz magadra. Sétálj nagyokat a jó időben, az biztos jót tesz. Dolgozol még Tincsi? Vigyázz az idegesség is árt a bébinej. S bizony Verebélyben nem lehet egyszerű egy pedagógusnak.

Holnap készülök anyumékhoz krumplit ültetni. Remélem nem esik majd az eső. A párom meg az unokatesójáékhoz menne betonozni, bővíteni akarják a házat. Így holnap segítős napunk lesz remélem. Picit anyósom elviszi.

Lányok! Gabi! Ildi! Móni! Timi! Merre jártok? Írjatok Ti is! Gyerkőcök hogy vannak?

Nika! Ne görcsölj a dolgon! Az nem tesz jót a fejleményeknek! Egyébként nem is baj ha pár hónapot vártok, mert a tavaszi, nyári babóknak jobb mint a télieknek. Nincsenek újszülötten annyi vírusnak, hidegnek kitéve. Lehet velük a jóidőben sétálni stb.....
Azért drukkolok ezerrel!

Na puszi mindenkinek. Este ha elaludt a pici még jövök. Remélem lesz mit olvasnom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
szuzy
 
 


sziasztok!

bizony mi jó sokat voltunk kinnt. Eszterke úgy élvezi, olyan jókat járkál, de nagyon kell rá figyelni.
A lépcsőn mint a nyúl úgy felmegy, eddig a kaput nem bírja kinyitni, de ha nyitva marad, pillanatok alatt a teraszon van :shock: :shock: :shock:
A héten sikerült befejezni a kert ásást, mi még itt tartottunk :oops: :oops: és el is veteményeztem mindent :D :D
olyan jó, mert ahogy anyósom itthon van, tud figyelni Eszterre így tudok haladni ezzel, mert egyébként.....

Ildiék anuéknál vannak, ők is élvezik az udvar adta lehetőségeket :wink:

Adrikának sikerült ruhát találni Starjánba, olyan csini benne :D
Amúgy 15 000 ft lesz, de fátyollal, virágokkal, cipőt is néztünk, de az sem lesz egyszerű, vagy nagysarkúak vagy ezek a papucscipők amik nem alkalmiak. Ha valaki lát valami jót 38-39-es méretűt szóljon :wink: :wink:

Tincsi
a terhestornát Pásztón a kórházi védőnő szokta tartani, bár nem tudom, így, hogy megszűnt itt a szülészet itt van e még az a védőnő.
én nem jártam, akkor pont nem volt, mert nincs folyamatosan :cry: :cry:

szerencsére jól vagyunk, bár Krisztikének megint kezd folyni az orra, és éjjel köhögött kicsit :cry: :cry: :cry:

na szétszednek a ygerekek :lol: :lol:

jók legyetek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Igen, tényleg jó ha van a háznál egy ügyeletes bébicsősz.
Mi is sokat vagyunk kinn. Szilárd ha lehetne egész nap kinn szaladozna, motorozna. Ma is voltunk délelőtt meg du. is kinn. De. volt kinn a kisbarátnőnk Lívike meg a kisbarátunk Levike is. Jól el motorozott a csapat. Szilárd tegnaptól "nagyfiús" ágyban alszik. Igaz teljesen az én ágyam mellett, de akkor is. Sajnos már a járókából is kimászik. De nagyon ügyes, mert nem ám fejjel lefelé érkezik, hanem talpra. Így az egyik szemem sír, hogy vége a nyugalmas főzésnek, mosásnak, a másik meg nevet, hogy milyen kis ügyes. Az ágyból ugye már korábban is kijött, de ott nem biztos, hogy sikerült volna talpra érkezni ha nem vagyok ott. Ezért az agyváltás. No meg azért, hogy apa is vissza jöhessen a helyére, mert bizony már vagy egy hónapja kitúrta a fiatalúr.

Dina! Sajnos a kilók nem jönnek, pedig a múlt héten minden nap sütivel tömtem magam, most meg csoki tojással meg nyúllal....


Lányok! Már többször próbáltam a myvip-re fotót feltölteni a húsvéti képekből, de nem sikerül. Mióta megújjult a rendszer még nem tettem föl képet. Valamit rosszul csinálhatok. Van ötletetek?


Na jó éjt!
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Szuzy: Annyira nem görcsölök rajta de jó lett volna :):):) Gergő is januári de engem nem zavart hogy hideg van mi mentünk ki a gangra mert akkor még anyósék mellett laktunk jól beöltöztettük és levegőztünk kint a doki néni is azt mondta hogy -5 fokig nyugodtan ki lehet vinni a babákat télen is nem kell félteni őket :):):):):) mi vittük :)nem is volt beteg meg idén sem :):):):):)):

Gabi: Krisztikének jobbulást remélem most már jön a jobb idő :):):):)

http://www.freevlog.hu/video/12245.html

Gege újjabb táncos videója :):):):)

Jó korán vagy nem korán:):) nagyfiús ágyba tettétek :9 mondjuk Gergő is úgy alszik (hogy apa ne a földön aludjon) hogy oatoltuk a kiságyat a mienk mellé de ha bemegyünk a kisszobába akkor nem tudom hogy lesz megoldva mert még agyerkőc miatt örzőlángon van a konvektor igy nem hűl ki a szoba mert télire beköltöztünk a nagyszobába hogy ne kelljen annyi gázt fogyasztani:):):):)de majd csak lest valahogy de szerintem a nagyfiús ágy még nálunk arrébb lesz mert kiesne belőle mondjuk tudom lehet venni bele védőkorlátot de majd meglátjuk még mi is mi lesz

nika70
Salgótarján
 
 


szuzy: bejelőltelek myvipen :):):)

Én tudtam rá feltölteni előbb albumot kell csinálni és akkor tudsz majd feltölteni:):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Szia!

Azt csináltam, mégis azt írja, hogy hiba a kép feltöltése közben. Visszajelöltelek. Azon a képen Te vagy?????????????? Olyan szép!

Kép
szuzy
 
 


Helló csajok!Köszönöm a válaszokat. Hát igen, dolgozok még, és úgy tervezem ezt a tanévet mát végig csinálom. már nem sok van hátra belőle. A terhestornát pedig akkor majd megkérdezem a kórházban.
illestincsi
 
 


Szuzy:) elárulom nem én vagyok de nagyon hasonlítok rá vagyis hasonlítottam még fénykormban:) az gillian anderson az x aktákból amikor még 70 kg voltam és vöröses ahjú még a gyerekek is utánam kiabáltak hogy jéé scully :):):):):):):)
Kép

ez vagyok én 17 évesen :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! Ez a kép is nagyon szép. Biztos megfordultak utánnad a srácok.

Fénykoromban (egy pár éve) még utánnam is, de most már, hogy csörögnek a csontjaim?????????????????

Megint fogfájósak vagyunk. Éjszaka csak hánykalódunk, alvás az elég kevés van. Remélem ma jobb lesz. Adtam 4 ml Nurofent, tegnap csak 3-.at kapott, de az kevésnek bizonyult.

Holnap megyünk doki nénihez. Megmutatom Szilárdot, mert vagy két hete állandóan a szemét dörzsöli. Néha sír is hozzá. Sajnos sokat is tüsszög. Remélem nem lesz allergiás. Na de a szemüvegnek sem örülnék jobban.
Mérekezni is kellene, mert 19 hónaposan voltunk utoljára mérlegelésen. Meg a kullancs elleni oltást is be szeretném adatni.

Na szép jó éjt mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Hát azt azért nem mondanám mert én igazából elég fiús voltam de nem mondom hogy nem voltak körülöttem fiúk hiszen elég korán nőttek a cicijeim így persze hogy sok fiú szaladgált körülöttem de nkább baromi jó havernak tartottak mert nem én voltam az a nőcis aki a fiúk álma tudod ebben a korban még nem a belső a fontos :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Megkapuk a kullancs elleni oltást. Szilárd elég jól viselte. Egy hónap múlva kell a 2.-ot kapnia, majd egy év múlva, aztán 5 évente.
Aludt is délután 4 órát, s akkor is úgy kelt föl, hogy ébresztettem. Remélem éjszaka is alszik majd.
11 kg 36 dkg és 88 cm. A doki néni is mondta, hogy most ki van gömbölyödve.
Sajnos úgy néz ki allergiás lesz valamire. Amitől kötőhártya gyulladása van. Így kaptunk kétféle cseppet. Jajj!!!!!

Lányok! Merre jártok???

Kép
szuzy
 
 


szuzy: az nem jó ha allergiás lesz:( Gegén is voltka kis foltok egyből kérdezte dokinéni ekcémás e valaki a családban hát én ugyan nem vagyok az de elég gaygi bőröm van minden szar meglátszik rajta :) de kaptunk elocom krémet és 4 nap alatt rendbe hozta most mondta a dokinénink hogy volt valami előadáson és istenitik ezt az elocom kenőcsöt mind ilyen bőrproblémára:):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! Nekem mindenki a szőke haj, kék szem, fehér bőr= betegségekre való nagyobb hajlammal jön.
Szilárd reggelre belázasodott kicsit a tegnapi oltástól. Adtam neki Nurofent egy fél adagot az levitte neki, de egész nap tiszta nyűg. Főleg, hogy délelőtt sem tudtunk kimenni. Mostanra bezzeg jó idő van. (most alszik) Remélem ha fölkel is ilyen jó idő lesz, és egy kicsit ki tudunk menni motorozni!
Na megyek, csatlakozom Szilárdhoz, pihizek kicsit!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Szuzy :)
É is be akarom oltatni Benedeket a kullancs elleni oltással! Ma ki is akartam venni, de itthon hagytam a receptet. :( Egyébként mennyibe kerül?
Szilárd milyen nagy legény! Gratula! fogak? Nekünk már 13 kinn van, de lehet hgoy jön a 14. is!

Ja és a kilók! Ami igaz az igaz, nem túl sok ment le, de a látvány annál inkább magáért beszél! Már anyósom is megjegyezte hogy fogytam,, sőt tegnap az egyik barátnőm is mondta hgoy ejha! :lol: Azért jól esik! Szinte napi szinten tornázom, és megpróbálok odafigyelni az evésre! A 90 napost abba hagytam, és tegnap kezdtem el egy másik diétát, anyósomnak már ez nagyon bevállt, így úgy gondolom, hogy nekem is lehet hgoy jó lesz! Remélem!
Igaz nővérem azt mondta, hogy semmi sem látszódik, de szerintem csak azért, mert ő nem fogy semmi! Hát hogy is fogyna ha napi 1-2 tábla csoki besurran nála? :evil: :evil: :evil: De nem érdekel hogy mit mond!

Timcsi :)
Verebélyben tanít egyik ismerősöm is Varga Zsuzsa, a szülei a szomszédaim! Ja kereszttesóm: a volt vőlegénye rendőr volt bátonyba! lehet hgoy így jobban beugrik!

Gabi :)
Tesóm kislánya is most fog áldozni, majd máj. 26-án. Neki is tarjánbóla Mátkából lesz ruha 15 e ft, és olyan ami elvileg rajta lesz először, habár ha lesz máshol előbb áldozás, akkor nem is olyan biztos! : :roll: 38-39-es cipő, nem semmi lába van a hölgyeménynek! :shock:

Nika :)
Tök szép az a kép!

Ja egyébként jelölgettem a myvip-en! Ha nem gond!

Most megyek, mert hallottam Benedekekt "anyázni"! :lol: :lol: :lol: Úgy gondolom, felébredt!

Majd még jövök! Pussza

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Dina!

Tök jó az új vonalzód. Ezt Ti fényképeztétek így, vagy montázs?

Nekünk még csak 12 fogunk van, de már hónapok óta gyötrődik szegény a 13-14.-kel.

Csináld tovább a tornát meg a diétát. Biztos sikerül elérned a célod. A legjobban a ruhákon tudod lemérni az eredményt szerintem. És mondjon mindenki amit akar! Ha már lötyögnek jó úton haladsz!!!! A csoki nekem is a gyöngém, na meg a süti.....A párom is édes szájú. És ezt látva tőünk a picur is az sajnos. Nem tesz jót ez a sok édesség.

Taron május 11.-én lesz az első áldozás. Elméletileg a nővérem lányának is varrnak addig mert rá amit kiválasztott nagyon nagy. Az árát pontosan nem tudom, de azt mondta anyám kiegészítőkkel lesz az 20-is.

Májusban megyek még keresztelőbe. Az unko nővérem fiát keresztelik. Júniusban a nővérem fia ballag 8.-ból. Szóval lesz családi esemény bőven. Na és persze jól ki kell nyitni a pénztárcánkat is.....

Sziasztok!

Kép
szuzy
 
 


szuzy igen eléggé általánositanak de én egyáltalán nem vagyok beteges pedig szőke haj kék szem fehér bőt nálam is van csak a bőröm ilyen fránya érzékeny :):):)

Dina tényleg tuti az új vonalzó :)

Édesség: ne is mondjátok ha gege meglátja mit eszünk baromi hiszti tud lenni érte és nem tudom nei azt mondani hogy nem szabad ha mis eszünk ez nekem is nagyon gyengém :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Lányok!

Ma csodaszép időnk van. Délelőtt legalább két órát voltunk kinn motorozni. Most Szilárd alszik, de ha fölébred és még mindig ilyen jó idő lesz megyünk ismét ki. Tegnap már úgy sem lehetett picurral bírni olyan mehetnéke volt.

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok Lányok!

Visszafelé haladva:

Szuzy!
Jól bírod a motorozást! :D Nagyon jó, hogy ilyen szép idő van.
Nálunk az óvónénik 3 hete még pont panaszkodtak, hogy megvannak zizzenve a gyerekek, mert annyira mennének már ki a levegőre, csak hát ugye akkoriban igencsak vacak időjárás volt. Most meg itt a tavasz: :D

Köszi a köszöntést. :) Rá se ránts, én sem vagyok képben mostanában az ünnepeltekkel. Pedig tavasszal sok nógrádi-topikos gyerek ünnepel. :oops: Szilárd is nemsokára 2 éves! Nem semmi!

Allergia: :x Milyen cseppeket kaptatok név szerint? Csak azért, mert Dávid is kap ezt-azt az allergiája miatt.

Nika!
Húúú, olyan sok gólyát láttam már az idén- biztos hozzátok is betér nemsokára.
Számomra érdekes, hogy Gergő még csak 1 éves és már a tesón dolgoztok. :) Le a kalappal! Jó, mondjuk pont én beszélek, akinek alig van 2 év a gyerekek között, de nekünk Dávid meglepetésbaba. Nem hittem a szememnek a két csíkos teszt láttán. :D
A kép rólad nagyon szép és romantikus. :D Nagyon is nőies...

Ablakozás beindult már rendesen a férjednek?

Elocom kenőcs: mi is használjuk... :(

Dina!
Szerintem ne vegyél jelnek semmit! :D
A fogyókúrához gratulálok! Nagyon ügyes vagy! Kitartás! Az elhatározás már bennem is megfogant, a kivitelezés módját még nem találom. :oops: Egy jó pár kilótól én is szívesen megszabadulnék.
A 90 napost nagyon dicsérik, miért hagytad abba? Milyen más módszerrel próbálkozol? Megoszthatnád velem a tapasztalataidat, hátha én is neki durálom magam.
Nekem az a legnagyobb gondom a diétákkal, hogy még ha le is fogy az ember és eléri a kitűzött súlyt, de hogy tartja meg?! Tudom, tudom életmódváltással: sok mozgás, semmi üres kalória- de ez olyan nehéz, nem? :P

A kullancs elleni oltást jó, hogy mondjátok!!! Mi is szeretnénk a gyerekeknek (és magunknak is) beadatni. :wink:
Úgy utálom, hogy még a természetben is parázni kell valamitől. :evil:

Gabi!
Látom, beindult a kertszezon. Be vagy zsongva, igaz? :D
Nahát, miért nem engeded Esztert segíteni kertben????!!!! :lol:

Krisztike, Adri jól vannak? Neked beszél Krisztike az oviban? Képzeld, az én Dávidom állítólag nem... :shock: Mondjuk az óvónő szerint van 1-2 hangosabb gyerek a kiscsoportban, akiket nem lehet túlkiabálni. Hát, Dávid nem is próbálkozik...

Ildi!
Rólatok is olyan rég hallottam... Légyszi jelentkezz!!

Zita!
Te is eltüntél teljesen??? Ne már.... (bagoly mondja verébnek...)
:D
Vera!-Móni!-Alíz!
Milyenek a mindennapok a kisbabával? :D

Timcsi!
De jó, hogy még dolgozol! :) Terhestornát sikerült felkutatnod?

Rólunk:
Sajnos, bárányhimlős Dávid. Jó, mondjuk annyira nem gáz a dolog, mert legalább túllesznek rajta. Beni még egyenlőre nem kapta el, de biztos el fogja ő is.
Dávidon nagyon sok kiütés van. Hihetetlenül sok. Tennék képet, de nincs itthon a digink...
Lányok, akinek már volt a gyerkőce barihimlős, légyszi mondjatok nekem valami biztatót. :) Heg nélkül gyógyul? Nektek is magas láz kisérte?

Szóval, mi most nem mehetünk társaságba...- ez van. :)

Viszont, ha lesz kivel beszélgetnem itt a topikon nagyon szívesen jönnék. :)

Legyetek sokat a levegőn, de azért írjatok is!
:D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Elnézést, h megint mélyen hallgattam... Valahogy mindig csak az olvasásig jutok, folyton rohanok. A multkor ugy gondoltam, h majd anyáéknál lesz egy csomó időm, jövök sokszor, de alig kapcsoltam be a gépet, vhogy egyáltalán nem érdekelt :roll: Lehet, h itthon is csak unalmamban ülök ide? :wink:

Amugy mindig van valami program, suli...stb, most éppen tanulnom kéne, mert holnap doga, de még bele sem néztem :oops: Nem csak rajtam mulott, most épp olyan időszak van, h papa sem ér rá, apa tegnap is csak este 10-kor ért haza. Ma ment korán, igy nekem kellett Lilit oviba vinnem, ahonnan másfél óra játszás után tudtam elrángatni Danit. Aztán még lébocoltunk egy kicsit a városban...Ja, képzeljétek, a tábornokban uuuuugy kiakasztott egy eladó! :evil: Zokniért mentem be, mert jó minőségüket árulnak viszonylag jó áron. Persze Danit nem érdekelte, szaladgált az üzletben, de hagytam, igy legalább elvolt. Aztán a bejáratnál belekapaszkodott a korlátba és el kezdett énekelni, jó hangosan :lol: Én magamban jókat kuncogtam rajta, mert olyan édes volt, de más is odament hozzá, h milyen aranyos. Gondoltam, h még szétnézek a női alsók között, de megszólalt az eladó (vmi nagyon unott, utálatos kifejezést gondoljatok hozzá): jajj, ugyan kié lehet az a kisfiu??? Mondom, h az enyém... Eladó: szóljon már rá, h hagyja abba, hát olyan hangosan énekel, itt meg annyi ember van és őt nagyon zavarja :twisted: Én: na és mégis mit csináljak vele? Aztán ott is hagytam, gyorsan fizettem és huztunk kifelé. Egy darabig biztos nem megyek oda mégyegyszer! :x

Thimó
Szégyellem, de már hetek óta csak készülök irni Neked :oops: Igérem, h bepótolom :wink:
Sztem jó, h most lett bárányhimlős Dávid, legalább később nem kell görcsölnöd. Nyugi, ha nem vakargatja, akkor nyoma sem lesz a pöttyöknek!!! Emlékezz rá, hogy néztek ki az enyémek, és olyan szépen elmultak a foltok! (na jó, mindkettőnek maradt a homlokán 1-1 folt, mert azt talán bánthatták, de annyi pöttyből ez igazán jó arány :wink: ) Nálunk mindkettőnek torokgyulladás kisérte, ugyhogy még antibiotikumot is kellett szedniük! Ha jól emlékszem csak Lili lázasodott be.

Timi
Üdv a topikon! Jó és kellemes babavárást kivánok!!!

Nika
Én is küldöm a gólyát, meglátod hamarosan kopogtatni fog! :wink:

Dina
Gratulálok a fogyáshoz! Én sajna nem vagyok kitartó fogyókurázó, vagyis a koplalás pl. nem az én müfajom... Bár a multkor a suliban megjegyezte az egyik osztálytársam, h sokat fogytam. Hát olyan sokat nem, de 2-3 kg valóban lement, viszont inkább átformálódott a testem. Épp tegnap figyelgettem magam, h abban a pulcsiban, ami rajtam volt a mult nyáron teljesen máshogy mutattam :lol: Gondolom ahogy elmaradt a szoptatás derék tájékról valóban ment le egy kicsi. Szóval csak igy tovább!!!

Aliz
Hu, én még nem is gratuláltam a lánykádhoz! Nagyon szép kislány!!! Jó egészséget Nektek!

Móni
Nagyon aranyosak a fiuk, és hogy hasonlitanak egymáshoz!!! Levi sokat babusgatja a tesót?

Szuzy
Daniék is élvezik a jóidőt, folyton kint lennének. Egy kicsit félek is emiatt a sulitól, most majdnem minden iskolai napon dogát irunk, nekünk meg az van megszokva, h ha jó az idő, akkor ovi után irány a főtér és csak fürdésre jövünk haza. Tegnap is igy volt, amit mindannyian élveztünk, csakhát nem halad a házimunka, nem beszélve a tanulásról...

Huh, most nézem mennyi az idő!!!! Elvileg akkor akartam tanulni, mikor Dani elaludt, csakhát én is beszunnyadtam mellette :oops: A telefonra ébredtem fel, épp a holnapi táncot mondták le. A legény még alszik, ugyhogy hátha sikerül egy kicsit megerőltetni magam... (bevallom, egyre nehezemre esik :oops: )

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Timi: úgy tűnik hogy lassan beindul most már heti 4-5 felmérésük van ami azt jelenti hogy májusban már mindennapra jut majd munka már jó lenne mert elég necces még azért a megélhetés :) de győzzük :)
Igen végülis már 15 hónapos mire tesó lesz minimum 2 éves lesz addigra már azért nem rssz párom és tesója között pont egy év van csak egy hónapban is születtek pár nap eltéréssel.

nika70
Salgótarján
 
 


Helló! :D

Nika!
Az nagyon jó, hogy beindultak a felmérések. :D Hát igen, gondolom, nem könnyű a megélhetésetek. :? Egyébként bírom, hogy milyen pozitív vagy. :D

Az egyik kicsi, másik pici: Én először féltem, miként fogom megoldani a dolgokat, de aztán minden adta magát... :wink: Mindent összevetve sokkal, de sokkal több előnyét tapasztaltam a kis korkülönbségnek, mint amennyi hátránya volt. Talán az első hónapok voltak neccesebbek egy kicsit. :) Most meg már tiszta kánaán... :roll: :lol:

Ildi!
De jó, hogy írtál. :)
Semmi gond, hogy nem jutottál el az írásig.... :wink: - gondoltam, elfoglaltság miatt nem jelentkezel. Suli, meg jóidó, meg minden...

Igen, vissza is kerestem a himlős képeket Danikáról és Liliről egyből vasárnap, amikor az első pöttyikék megjelentek a fiamon. Elolvastam, mit írtatok, anno Zitával a barihimlőről. :wink:
Végülis azt olvastam, hogy egyéni kinél mennyi kiütés jelenik meg... :wink: Csak 3 napig 40 fok körüli láza volt, persze nem folyamatosan, mert a csillapítás hatott, de makacsul megjelent újra és újra. Ma volt az első nap, hogy nem volt láza. (remélem, túl van a nehezén) :)
Sajnos, neki elég gyenge az immunrendszere az allergia-asztma miatt, ezért is lehet, jobban megviseli a szervezetét a vírus.
Mindenesetre holnap lemegyünk a dr. nénihez, mert egyedül leszek velük a hétvégén (is) és jobban érzem magam, ha ismét megnézi őt az orvos. Jaj, csak olyan kellemetlenül éreztem magam hétfőn is a himlős gyerekkel, féltem, hogy megfertőzi a többit. Jó, kértem időpontot, tehát nem sokáig voltunk a váróban, de akkor is... Mit csináljak, ha egyszer a dr-nő nem jön ki házhoz, hanem a rendelőbe kell mennünk?! :roll:
Meddig tart ez a barihimlő? 3 hét alatt lecseng?

Elég bumfordi volt az eladó. Biztos rossz napja volt. :evil: Elhiszem, hogy rosszul esett és felháborodtál... Azért nagyon ritka, hogy valakit nem bűvöl el egy éneklő kisgyerek. :) Szerintem a többség odavan a gyerekekért.
Csípem ám én is, amikor valakinek a foglalkozása olyan, hogy emberekkel kell foglalkoznia és olyan a személyisége, mint egy tapló. :x Tegnapelőtt mi is az Émász irodájában jártunk: ha-ha-ha, marha ügyfélcentrikusak voltak... :lol: - áááá, hagyjuk is!

Tehát, akkor folytattad a tanulást! Tudod, hogy azért tilos abbahagyni, mert nincs kedved hozzá?! Különben is, olyan jó eredményeket értél el tudtommal. Úgyhogy: Hajrá!

Most elköszönök. Fürdetés, illetve szigorú zuhany a pöttyök miatt. :wink:

Írjatok, még hosszú- hosszú heteket töltünk itthon... :)

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Ma fél 5-kor keltem tanulni.... Nagyjából sikerült, legalábbis most ugy érzem. Majd doliiráskor kiderül, h mennyit tudok :wink: Az évközi jegy annyira nem érdekel, csak görbüljön :wink: Hogy megnyugtassam a szivemet, ezuttal puskát is nyomtattam :oops: :lol: Remélem tudom használni, ha szükséges :wink:

Na, megyek készülni, mert 9 körül lent kell lennem a gyerkőcökkel a városban, anyósom viszi őket az oviba. Ja, azt nem is irtam, h apósom ma dolgozik, apa sem tudott itthon maradni, ugyhogy Danika is ovis lesz a mai napon :lol: Még azt is megengedte az óvonéni, h ott aludjon.

Na, szép napot mindenkinek!
Este már nem biztos, hogy jövök, mert..... jajj, azt hiszem még erről sem irtam! Találtam egy 5 fős "bandát", akik hetente egyszer (pénteken) tollasozni járnak!!!! Egy hónapja csatlakoztunk hozzájuk, olyan klassz, h megint rendszeresen csapkodhatom a labdát! :lol: :lol: :lol: Na, szóval valószinüleg ma is megyek, és nem tudom mikor érek haza, gyerekek anyósoméknál alszanak, ugyhogy nem kell sietnem :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


thimo: nézd ha nem léeszek pozitív akkor oda jutok ahová anyuék hogy mindig ezen veszekedtek és anyu csak mondta a magáét de a megoldáson nem gondolkodott . én ezt nem akarom:):):):)
Kép

legfrissebb balesetes képünk monoklival :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a gratulákat a fogyihoz, de még nem akarok semmit elkiabálni, mert a kitűzött cél még nagyon messze van, ha lassan is, de haladok!

Thimó :)
Majd előkeresem a diéta leírását és berakjam ide, vagy privibe küldjem?
Bárányhimlő: én 2004. májusában lettem az, 23 évesen! :lol: az unokaöcsém kapta el, én direkt ne mentem a közelébe de sajnos elkaptam, és rettenetesen féltem a következményektől! Miszerint: a munkahelyemen aznap amikor bementem hgoy tele vagyok pöttyökkel, akkor hosszabítottak szerződést, és tele voltam vizsgákkal a fősulin. Hát szerencsére ki jöttem belőle pozitívan, és most itt vagyok! :twisted: Volt sok pöttyöm, de túl lehetett élni! Nekem nagy fejfájással és kb. 38 fokos lázzal indult, de egyáltalán nem is gondoltam arra, hgoy eseteleg himlős lennék! Ja és én kb. 3x annyira rosszabul viseltem mint az unokaöcsém. :twisted: :oops: És a másik: neki van egy huga, aki tavaly nyáron lett himlős, és akkor a kisfiammal sülve-főve együtt voltak. Benedek azóta sem volt! (kopp-kopp-kopp)

Nika :)
Jó a vonalzód! :wink: Hol csináltad? Csináltattad?

Ildi :)
Eszedbe ne jusson abbahagyni! :x Nekem is megfordult 1x a fejembe hogy ott hagyom a fősulit, de szerencsére megjött az eszem! (ha nem is venni észre sokx) :twisted:

Szuzy :)
Ruháim lötyögni még nem lötyögnek, de már könnyebben felcsúsznak! :lol: Vagy lecsúsznak? :twisted:

Most ennyi, majd próbálok holnap is jönni! Elvileg holnap veteményezünk és krumplit ültetünk! Ha az idő engedi! :P

Na pussza

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Nika :)
Én lemaradtam valamiről? Valami gond van a családi kasszával? Van már a párodnak munkahelye? Ha nem vagyok indiszkrét? :oops:

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Dina ott ahol te :):):):) kellett egy mailt küldeni nekik és megcsinálták amilyenre én akartam :):):):):):)
Hát tavalyi évben folyamatosan gondjaink voltak csak nem nagyon részleteztem :) de apa most már dolgozik jövő héten is megy már hétfőn kedden biztosan aztán majd megklátjuk de májusra már összeszedjük magunkat legalább már látom a világosságot az alagut végén :):):):)Nem vagy indiszkrét :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! A Te vonalzód is tényleg nagyon klassz! És a szöveg mellette.....hát igen, valóban így van. Legalábbis nálunk tutira.

Timi, Ildi! De jó, hogy jöttetek!
Timi! Az ellergia nem azt mondják, hogy az immunrendszer túlműködése? Mert szerintem igen. Mi Taleum cseppet kaptunk a kötőhártya gyulladásra és Parlazin cseppet az allergiára. Azt hallottam, hogy ha nem kezelik időben akkor alakulhat ki az asztma. Így még ha enyhék is a tüneteink már adom neki a cseppet. Nektek is azért alakult ki asztma? Szegény gyerkőc! Ráadásul 40 fokos láz. Nem semmi. Lehet, hogy én beoltatom Szilárdot bárányhimlő ellen is.

Ildi! Ügyes vagy, hogy gyerkőcök mellett is tudsz tanulni. Én egyenlőre nem lennék rá képes. Se kedvem, se időm. Éjszaka meg inkább alszok. Bár mióta dilibogyókat szedek délután is alszom Szilárddal vagy3 órát. Így vissza tértem a csecsemőkorba.... De sokkal jobb a közérzetem. Na meg sajnos éjszaka eddig kb 5-öt aludtunk végig. Még mindig fölébred és iszik többször is éjszaka Szilike.
Jó lehet tollasozni. Valami mozgás nekem is jól esne, azt hiszem ehhez nekem is lenne kedvem. Igaz én csak amatőr szinten tudnék ütni...

Dina! Nem tudom mennyi volt az oltás, mert akkor vettük ki a két cseppet is, és csak azt tudom, hogy összesen fizettünk 3000 körül. Szóval nem lehet olyan horribilis az ára. Bizony nekem is jó lenne beadatni. A férjem is fog kapni a munkahelyén.
Kár, hogy a lyme kór ellen nem véd...

Nika! Mi már olyanok vagyunk mint a szüleid. Örök elégedetlenek, emiatt feszültek és sokat veszekedünk is.....

Na búszúzom. Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Gabi?

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Dina!
Bárányhimlő 23 évesen: miként sikerült elkerülnöd a gyerekkori fertőzést? :lol: Lényeg, hogy túlélted. :lol: Nem semmi, hogy Benedek nem kapta el a rokon kislánytól a himlőt. :shock: Nekem a dr-néni azt mondta, készüljek fel, a nagyobbik fiú is tuti elkapja. Eddig még semmi, bár délelőtt lefeküdt aludni és fázott is. Ez számomra azt mutatja, hogy valami nem stimmel.... :wink:

A fogyókúra-módszert ide is felrakhatod, priviben is küldheted, rád bízom. Te tudod, szeretnéd-e másokkal is megosztani (kukkolókra gondolok :lol: )

Fel-le csúszkáló ruhák: :lol:

Remélem, sikerült elvetémenyeznetek. Nálunk már lóg az eső lába. :cry:

Nika!
Az biztos, hogy pozitív életszemlélettel mindent könnyebb átvészelni. :) Irigylem azokat, akik ilyenek. Sajnos, én nem (mindig), de dolgozom rajta... :lol:

Miért is nem cseréltetik ki az ablakaikat az emberek hideg időben?! :D

Ildi!
Te ma is suliban vagy. :wink: Majd meséld el, milyen lett a dolgozat! Szükség volt a fegyvertárra? Daninak tetszett az ovi? Ősszel kezdi élesben?

Tollas: :D Biztos szuper lehet! Társaság is, sport is! :D Az alakformálódást ennek a számlájára írhatjuk? :wink:

Szuzy!
Háát, valóban az Immunólógiai véreredményei Dávidnak sokszorosai a normálisnak. (Ige, Iga stb) Novemberben csináltak neki vérvizsgálatot (ismét). Elég rosszak az eredmények. :cry:
Akkor még jártam a suliba, ahol volt egy nő, aki egészségügyes, őt kértem meg, mondja el, mi mit jelent. Sok mindent mondott, nem emlékszem már pontosan :oops: , de az biztos, hogy lestrapált szóval jellemezte az értékek alapján Dávid szervezetét.
Azt mondta, olyan, mintha egy nagy betegség után lenne. Pedig, akkor nem volt semmi baja, még megfázva sem volt.

Most fogunk menni 30-án a pulmonológia-kontrollra, remélem okosabb leszek. :wink: A gyerekorvosunkat megkérdeztem, ő azt mondta, az értékek olyanok mint általában az asztmás-allergiás gyerekeké. :wink: - ez egy kicsit megnyugtatott.

Hogy nálunk hogy alakult ki az asztma? Jó kérdés! Sajnos Dávid az apukájától örökölt egy hajlamot az allergiára. A férjem ekcémás is (kezelve, nem vészes) és allergiás is (por, de főleg pollen). Szóval Dávid eleve ebből indult.
Nem sok mindent vettünk észre rajta, talán csak később azt, hogy a szúnyogcsípésre, macskára allergiás. A csípések neki nagyon brutál módon néztek ki. Borogatás, Fenistil-csepp volt rá a javallat.

Aztán nem egészen 2 évesen befulladt minden előzmény nélkül. Már mint úgy előzmény nélkül, hogy "csak" megfázva volt, ami nem csoda, mert tél volt, a vírusok tomboltak. Ügyeletre vittük, kórházba kerültünk. Innentől számítják neki az allergia okozta asztmát. Komolyan mondom, még azt sem tudom igazán, ez mit is takar... Nem tudom mi váltotta ki nála ilyen hirtelen ..Állandó gyógyszereket kap megelőzésképpen és hála Istennek azóta nem voltunk kórházban... Számára kicsit húzósabbak a megfázások, nagyon oda kell figyelni, ha kell hörgőtágítót adni stb... Szóval szinten lehet tartani a dolgot. :wink: ( én bízom benne, hogy javulni fog, és eljutunk oda, hogy nem lesz szükség semmilyen gyógyszerre)

Szerintem én nem hagytam kezeletlenül Dávid tüneteit, mert nem voltak igazán. Orvoshoz is mindig vittem bármi volt, stb.. Viszont azt mondják, hogy mivel szopizott sokáig, lehet az kordában tartotta az allergiáját... Hát nem tudom... Ja, és az a legjobb, hogy nem tudni, hogy mire allergiás tulajdonképpen. :roll:

Gyógyszerek: Dávid nem ezeket szedi. :wink: Szerintem kérjetek allergia-vizsgálatot, hátha kiderül valami. Még most is vannak tünetei, vagy úgy érzed, hatott a gyógyszer?

(most jutott eszembe: a fogyis recepteket, amiket a múltkor küldtem nem tudtad megnyitni, ugye?)

Na, jó sokat írtam... :oops:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Hali csajok!Nem voltam a héten, sajna kórházba kerültem.elkaptam ilyen hányós hasmenéses vírust és be kellett feküdnöm.Egy rakat infúziót kaptam. DE most már jól vagyok.
Dinadin! Zsuzsát természetesen ismerem:) de a kereszttesód nem ugrik még be egyelőre, de majd anyum biztos fogja tudni h ki az:)
Terhes tornát még nem sikerült kiderítenem, de folyamatban van:)
illestincsi
 
 


Sziasztok!

Timi
Huh, nagyon sajnállak, h terhesen elkaptad ezt a fránya virust!!! Még normál esetben is legyengiti az embert, hát még ha pocilakója is van! Pihengess sokat!

Thimó
Daninak nagyon tetszett az ovi! Délelőtt kint voltak az udvaron és sorra jegyezték meg maminak az óvonénik, hogy teljesen ugy mozog-játszik a többiek között, mint egy régi ovis :lol: Szépen megebédelt, aztán gond nélkül elaludt az óvonénivel :lol: Olyan gyorsan felnőnek :( -igaz Danit még most is sokat lehet babusgatni, sőt el is várja, h szeretgessem :lol:
Az alakformálódásról: hát biztos segiteni fog a rendszeres mozgás is, de gondolom a szopi elhagyás is rásegit. A kritikus pont a hasam, arra kéne igazán rádolgozni, na és -5-6 kg.

Dina
Ide is felteheted a diétát, engem is érdekel -hátha kedvet kapok :wink:

Szuzy
A sulival kapcsolatban a kezdeti lelkesedés a multé, már jobban kell erőszakolnom magam a tanulásra, mint az elején. Egyenlőre még megy, bár a jóidő megjelenésével egyre nehezebb. Nem csak azért, mert nem esik jól, hanem a gyerekek is igénylik a kintlétet, amit vhogy meg kell oldani... Ilyenkor még inkább vágyok egy kertes házra!!!

A dogát megirtuk, sztem egész jól sikerült. Pont a könnyebb kérdéses csoportot kaptam :wink: Ugy látszik vizsgák óta megmaradt ez a szerencse :wink: A puskára nem nagyon volt szükség, az egyik feladat pontositásához kukkantottam bele, +az egyik feladatban csak felsorolni kellett az önkormányzat tipusait, ott az egyik nem jutott eszembe, szóval ha nincs puska még ugy is jól sikerült volna :lol: A multkori statisztika dogám 5-ös lett, de egy kicsit haragudtam magamra, mert az egyik számolásos feladatot elrontottam. Nem a számolást, hanem figyelmetlen voltam és rossz adatokkal számoltam (egyébként maga a számolás menete jó lett volna) :? Mindegy, a lényeg, h még igy is meglett az 5-ös :wink:

Közben gyorsan kiszaladtam a konyhába, olyan fincsi illatok vannak :wink: Oldalast sütök -jó kis diétás kaja :lol: :lol: :lol:
Mára -na és szerintem holnapra is- szerveztem magamnak "jó" programot: ruhaválogatás :x Nagyon nem szeretem, de már elég sok ruhát kinőttek a lurkók, közben folyamatosan kaptunk is, és hát lassan minden kiborul a szekrényből :oops: :oops: :oops:

Tegnap du. lementem a gyerkőcökkel a fő térre. Mivel jó sokan voltak, több gyerkőc vmilyen járgánnyal száguldozott én is lehozattam apával Dani traktorát. Akkora sikere volt! Két ismerősöm is lent volt a kislányával, mindkettő ősszel lesz 2 éves. Egyből bekuporodtak az utánfutóba, aztán Lili és Dani felváltva szállitották őket :lol:

Na, egyenlőre ennyi, muszáj elkezdeni a pakolást, mert soha nem leszek kész... Ráadásul ma ebéd után hozom haza Lilit, mert du. torna lesz. Sajna már az utolsó előtti alkalom, pedig olyan jó kis program volt... Majd vmivel pótolni kell, h levezesse a fölösleges energiákat :wink: :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Kukk gyors jelentés.

Apáék dolgoznak kint, én a két gyerkőccel játszi... és amit lehet csinálgatni.

Bálint tápis és pocifájós is. Szerdán voltunk 2 hós oltáson, 5340g és 58cm.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Timi! Nektek mit mond az allergológus, kinőheti a gyerkőc ezt meg az asztmát vagy egész életében elkiséri?
Én félek tőle nagyon. Tavaly "csak" a szeme volt gyulladt (azt hittük a strand vizétől) most már tüsszög is. Jövőre lehet, hogy az orra is folyik???????,
Úgy veszem észre a nap is zavarja a szemét. Azt hiszem el kellene vinnem szemészetre is. Nekem is mennem kellene, mert a szemüvegem hónapok óta nem tudom hordani, mert ha felteszem még jobban megfájdul a szemem mint nélküle, de most már natúrban is fáj. Csak sajnálom azt a kb 30 ezret amibe egy szemüveg minimum kerül. Starjánba szoktam járni már egy pár éve, ami a Lakbernél van. Talán Kékes szemvizsgáló a neve? A férfi doki ott eddig mindig jó szemüveget írt, sajnos más dokinál előfordult, hogy amit írt nem is volt jó.

Ildi! Meg tudlak érteni. Két gyerkőc mellett nem egyszerű. Nekem az egy mellett sem menne a tanulás.
Most megint nehéz korszakot élünk, mert már főzés alatt nem marad meg a járókában, hanem kimászik. Szóval fél szememnek rajta kell lenni. Utánna meg mindig azt csinálja amit nem szabad, így sokkal lassabban haladok.
Ma jó volt mert itthon volt apa. Így ágyat húztam, kiraktam szellőzni, egész nap ment a mosógép. Na meg kaptam egy csomó ibolyát azt is elültettem.
Délután aludtam én is kicsivel, majd mentünk sétálni, motorozni. Alig akart persze haza jönni. Holnap főzni kellene (helyből kétfélét), meg elmegyünk ovi nézőbe.
Gabi! Neked melyikbe jártak a kicsik? Kik voltak az ovónénik? Elégedettek voltatok velük?

Tincsi! Mielőbbi gyógyulást! Sajnos gyerkőcök között könnyű beszerezni egy vírust! Vigyázz magatokra! Egyél sok vitamint. Szerintem az Elevit jó. Van benne minden, folsav is, ami meggátolja a fejlődési rendellenességek kialakulását!

Na puszi mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


húúúúúúúúúúú beindult az élet itt :):):):)

Hát mi is sokat veszekedünk a pénzen de ezek inkább csak kis viták hála istennek még nem burjánzott el de azért bízakodunk hogy lesz ez másként is :)

Szuzy: hát ami igaz az igaz olyan zsivány Gergő hogy ha mondom neki hogy nem szabad akkor vigyorog tel pofival és csinálja tovább de remélem előbb utóbb azért csak megtanulja mit szabad mit nem csak leygünk elég következetesek :):):):):):)

Thimó: nem is értem :wink: :wink: amúgy csak az éve leje ilyen döcögös hiszen december közepéig szoktak dolgozni vagyis hülyeség hogy hidegben nem cserélnek ablakot csak januártól áprilisig kicsit zsenge a piac de most már beindul lassan heti 4-5 felmérésük van ami azt jelenti hogy május elején már heti 2-3 munkájuk lesz ami azért már jó pénz :):) meg van megrendelés alatt két nagyobb munka ami az egyik 50-60 e Ft a másik meg kicsit több lesz ezek 3-4 napos munkák ami azért nem rossz pénz :):):):) összefogtak hárman és úgy döntöttek nem dolgoznak másnak nem várnak másra belevágtak és harmadolják a pénzt illyetve ebből veszik a munkaeszközöket de igy is a legkisebb munkával is kb 10 e Ft körül hoz haza igy azért már talán tudunk kicsit majd félre tenni is :):):):)

Akkor nálunk sem túl jók a kilátások mivel én parlagfű,macskaszőr és még másra is allergiás vagyok meg a könyökhajlatomban ekcémás a bőröm akkor lehet Gegére is vár egy két megpróbáltatás most is voltak neki kis foltjai gyorsan visszaálltunk a gyógyis fürdetőre meg kapott elocom kenőcsöt ami rendbe tette neki :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! :D

Most értünk haza a dr. nénitől, szusszanok egyet. :P

Nika!
Ismerem a dörgést, a párom is épít be nyílászárókat. Bár, ő már nem csak azzal foglalkozik, hanem mással is. Pont az egyszer hopp, máskor kopp- szindróma miatt. :wink: Igen, tudom, dolgoznak még decemberben is, de az már nem az igazi.... :)

Az allergia nem biztos, hogy fog jelentkezni. Az én nagyobbik fiamnak Beninek semmi probléma nem volt soha a bőrével, pedig hát az apuka közös. :D
Azt nagyon jó teszed, hogy visszaállsz a gyógyszertári fürdetőre. Dávid már 4 éves, de még nem is használtunk mást. :wink:
Mosószert is csak folyékonyat használok, mert a por nem mindig mosódik ki rendesen a ruha szálai közül.
Dávidnak a térdhajlatában volt ekcémás. Most szép neki, pedig nem kenjük semmivel jelenleg. Ez is érdekes dolog, hogy mitől javulnak, ill. romlanak a tünetek. :wink:

Szuzy!
Nem mondanak sok mindent. :roll: Kifejezetten allergológusnál még nem jártunk. Hát van egy főorvosnő, akihez 3 havonta járunk. Ő az, aki elkezdte neki a kezelést, írta fel a gyógyikat. A vérből megcsinálták már neki az allergia-vizsgálatot, és a bőr vizsgálatot is (amikor is vagy 8 különböző anyagot cseppentettek a karja belső felére és egy picit megkarcolták a bőrét). A vérvizsgálat a macska szőrt mutatta ki, de az sem kóros, a bőrvizsgálat pedig teljesen negatív lett. :wink: Nem mondták, hogy ki lehet nőni, de azt sem, hogy amíg él allergiás lesz. Télen pont volt egy kisfiú, akinek a súlyos tejallergiája szünt meg... Szóval, én bizakodom... :D

Ne gondolj feltétlenül arra, hogy allergiás, lehet, hogy csak érzékeny valamire és ha az ok megszűnik, akkor okés lesz. :wink:

Szemüveg: Ilyen drága?! :shock: Elhiszem, hogy sajnálod érte a pénzt, de ami kell...- :wink:

Igazi, eleven 2 éves fiad van. :D
Ti már az ovival kacérkodtok? :D

Ildi!
Nagyon megy neked ez a suli. :D Ügyes vagy. Kitartás, nem sokára jön a nyári szünet. :) Lesz évvégi vizsga?
A kertes ház iránti vágyadat megértem. Mennyivel más lenne kertben statisztikát tanulni, igaz? :D Ráadásul még a gyerekek is elbogarásznának odakint.
Dávid nálunk most ezt csinálja. Minden bogárkát, hangyát összefog és üvegbe rakja, majd behozza a lakásba. :roll: Természetesen a lezárt üvegben nem sokáig bírják a rovarok. Bár Dávid szerint csak pihennek egy kicsit.. :D Meg a másik kedvence a giliszta. Egy gilisztából kettőt csinálni. :x

Danika nagyon kis ügyes volt akkor az oviban. :D Nem semmi, hogy minden gond nélkül ott is aludt.

Sültoldalas: nyami-nyami. :D

Ruhaválogatás: :roll: -kész van?

Móni!
Köszi a jelentést. :D Pocifájáshoz kitartás!

Tincsi!
Jajj, Te szegény..! :cry: Örülök, hogy jobban vagy. :D

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekünk ez az idei tél nagyon beteges volt. Máskor is voltak természetesen ilyen-olyan járványok, de ez az idei szezon... :evil:

Gabi!
Merre vagy? :D Ugye nem vagytok betegek?

Zita!
Ha jársz erre, egy pár sort írjál, hogy mi újság veletek.

Nem írtam még: Dávid teljesen jól van most már. Szépen bevarasodtak a pöttyök és már 1-2 le is esett. A dr-néni szerint hétfői kontroll után már mehet is az oviba. :D Beni még nem kapta el.. :shock:
Ildi, ha jól emlékszem nálatok sem egyszerre jelentkeztek a pöttyök a két gyerkőcön. Mennyi volt az eltérés?

További szép napot mindenkinek! :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


thimo: és mivel dolgozik még a párod? Gabiék si úgy vannak hogy bevállalnak mást si ha kell és megtudják csinálni :):):)

sajnos a szemüveg ilyen drága nekem is tavaly kellett újjat csináltatni 35000 Ft volt és a keretre még kedvezmény is volt ahány éves vagyok az ofotértnél

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok Lányok!

Rászántam magam, ha fogadnak holnap elmegyek a Kékes szemvizsgálóba. Hétfőn vagy kedden meg a nőgyógyászhoz. Van egy kis problémám már hónapok óta, de ezt is halogattam eddig. Most anyósomat is rávettem, hogy menjünk el együtt, így akkor utazunk Bpestre.
Nagyon rossz éjszakánk volt. Szilárd rosszul aludt sírt. Aztán két kézzel kellett ölelnem. Szerintem rosszat álmodhatott. Reggelre a hátam meg a nyakam úgy fájt ettől a testhelyzettől.....utánna már a fejem is megint. Délután vettem is be egy gyógyszert, és aludtam is mégsem állt ki a fájdalom. Bezzeg miután leszakadt az eső csillapodott. Így tutira az időjárás viselt meg ennyire. Na meg a szemem is fáj.

Timi! Még a doki néni nem küldött el allergia vizsgálatra, így egy ideig nem erőltetem. Ne szurkálják össze picurt. Én különben a napra fogom a dolgot. Mert reggel pl amikor lemegyünk és pont oda süt a nap jócskán tüsszög, és akkor dörzsöli is a szemét. Úgy gondoltam holnap megnézem milyen napszemüvegek vannak, amik rendesen szűrnek. Szerintem veszek majd nek egyet. De, hogy miként oldjam meg, hogy a szemén is maradjon az még számomra rejtély. A barátnőm gyerkőcén már tavaly nyáron volt (Szilárddal egyidős) És valami gumi szerűvel volt a fején. Nem tudom gyárilag volt e ilyen, vagy ők kötöttek a szárára, majd megkérdem tőle.

Voltunk ovi nézőbe is. Szilárd jól érezte magát nagyon. Az egyikben simán beült a többi gyerek közé, a másikban meg beállt homokozni. Sajnos a vezető ovónő nem volt ott, így sokkal előbbre nem jutottunk. A jövő héten lesz a beiratkozás, majd akkor derül ki, hogy beveszik e.
Januártól szeretném különben beadni 4 órában. El kellene menni dolgozni. Délben haza jönnénk , amíg alukálna én főznék, mosnék stb... Hogy aztán össze jön e az kérdés.

Nika! Szerintem a Kékesben jóval olcsóbbak a szemüvegek mint az Ofotértben. Bár én utoljára vagy 5 éve csináltattam, akkor volt 25. Így lehet nem úszom meg olcsóbban mint Te. Pedig nem a legmenőbbet vettem. Csak arra törekedtem, hogy jól álljon, és ne legyen drága. Ami igazán tetszett már akkor is volt vagy 50. És a gyerkőcöknek évente tutira új kell. És az övék se olcsóbb ám. Nővérem mindkét gyerkőce szemüveges, meg még ők ketten is. Szóval egy vagyont költenek szemüvegre. Ja és lányok a fogszabályozás is drága mulatság. A nővérem fiának minimum 5 éve csinálták a készüléket, akkor volt 50-en. S havonta járni kellett vele állítani....

Na megyek alukálni. Mindenkinek jó éjt!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök, különben nem végzek...
Tegnapelőtt már nem jutott idő a pakolásra, igy tegnap kezdtem hozzá. Lili ruháival végeztem, egyenlőre a nappaliba van kipakolgatva kupacokba (jó sok :roll: ). Este vettem zsákot, h legyen mibe beletenni :roll: Ma Dani szekrénye következik, aztán cipőválogatás, és talán végezni fogok...

Este jövök hosszabban :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska és mit szándékozol tenni Danika kinőtt ruháival?Mert ha van benne olyan amit mi is tudnánk hasznositani akkor ha nem gond átvenném:) mi most 86-92 méretet hordunk de ha nagyobb abba is belenő majd :):):):):)

Szuzy: ott is voltunk és drágábbra jött volna ki ja meg mi tescós kártyával vettük amit a kékesben nem fogadnak el :):):):)Mondjuk nekem is a keretre volt kedvezmény meg a lencse is akciós volt :):):) így aránylag olcsón megúsztam de tényleg bazi drágák ezek szemüveg fogszabályzó stb és ha nincs szemüveg pl én csak homályosan látok :) az sztk keret meg ne is mondjam milyen ja és persze minimális hozzájárulás van a lencséhez is sztkilag így nem variáltam vele :)

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?