Új privát üzeneted érkezett!

Andi! Én ha látom, hogy egy kicsit száraz, pirosas a pofija, a popsikrémből kenek rá egy incifincit. A popsikrém meg a dokinéni által felírt gyógyszertári kence.

Na ma mennyiszer bekukkantok, nahát! Ilyen is rég volt. Persze csak azért, mert várok egy mélt. Közben Virkó itt ül az ölemben és nézi, ahogy anya félkézzel pötyög. Kép Az élet sokszor nehézségekkel teli. Kép


 


Andi,
Mi előtte nem kentük semmivel. Viszont tegnap voltunk nagy-nagy sétán, és szegénykémnek nagyon piros lett a kiskeze a hidegtől. Amint hazajöttünk, egyből NiveaBőrápolóSré-t kentem fel neki, és addig kapott kézmasszás-t, amíg fel nem melegedett. Asszem lassan szükség lesz kesztyűre is meg sálra is, ha ilyen hidegek lesznek. csak azt nem tudom, hogy kesztyűben hogy fog jáccani a kocsiban, mert úgy elég nehéz lesz fognia Kép

heppi

ps: esetleg popsikrém???

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Gyors helyzetjelentés: Zsombi 8050 g, úgyhogy nem dupláztunkKépKép


Könyvtárban Zsombi aludt a babakocsiban, egy "szimpatikus" öreglány megkérdezte kifelé menet, hogy "Már olvas a kicsi?", ahelyett, hogy megfogta volna az ajtótKép

Indulunk az usziba...
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 

 
 

Sziasztok!
Meg mindig csak a " Norka" kodos uzeneteket birtam elolvasni Kép Azaz ize, KOSZONJUK A SOK DRUUKOT-Hasznalt, Jazi este mar nem kapott semmi gyogyszert, ugy tunik ugyesen atveszelte a megfazast. Kép
Lanyok, en nem is tudom, nagyon megtisztelo, hogy vegul pont a szulinapomat valasztottatok talinapul! Kép Azert ugyi isztok egy korty valaminagyonfinomat a tiszteletemre??? Kép
Igyexem elokerulni!
Norka & meggyogyult Jazicsaj (csak el ne kiabaljam)
norkini
 
 


Sziasztok!
Ma is ataludtuk az ejszakat! Olyan jol erzem magam!

Andi, mi eddig nem kentuk a Kincso arcat, de mar beszereztem Bubchen arckremet babaknak, remelem nem leszunk ra allergiasak.

Korai hozzatapi surgetese: anyosom kb. Kincso 3 honapossagaig minden talalkozasunkkor megkerdezte, hogy nem hianyzik a lanynak a "teaztatas"? Mar a kifejezes hallatan is falra maszok. Aztan meg 4 hos sem volt amikor kekszet akart neki adni, es allandoan mondogatta, hogy "szegeny gyermek, nem kap enni, nezd milyen sovarogva nezi, hogy mi esszuk a sutit". Az agyamra ment Kép

Tali: delott vagy delutan lenne a gyulekezo?

Timici, Bencenek gyogyulast!

Pussz,
Kiszuny
kiszuny
 
 


Sziasztok!

Sofka!

Megjötta mailKép nem forwardoltam, csak majdnemKép
Viszont most már szinte tuti hogy nem tudunk menni, mert már csütörtökön elutazunk anyósomékhoz. nem volt biztos, mert vettünk egy kocsit és az összes fillérünk ráment, nem maradt benzinreKép, de anyósom küldött útravalót a bankszámlámraKép

Andi!

Én tavaly a baby love időjárás krémmel kentem, van a bunchen-nek is iylen, ha jól emléskzem. Mostanában is be szoktam kenni, főleag az ercát mertazt nagyon ki tudja fújnia szél. A kezét én nem kenem, mertr úgyis belenyúl mindenbe. Viszont tegnap vettem neki egy kötött sztreccs kesztyűt, szoktatós kesztyűnek, ebben azért még eleht fogni, majd ha megszokta akkor kap orkán kesztyűt is a hóhoz. Egyemnlőre utálja, de a sapkával is így kezdtük és most meg már nem tiltakozik ellene. Sapink enkünk olyna van, ami egyben sál is , tépőzárral zárom az álla altt és így nem ekll külön sál, azt is utálta és ráadásul mindíg kint volt belőle a nyaka valamelyik része.

Hozzátápi: Mi is 4 hónaposan kezdtük, igaz ekkor már nekem sem volt tejem, ha van biztos nem kezdem ilyen korán. sőt, még így sem akartam, csak nálunk pont ekkor volt hogy már hazajöttünk a hasmenéses kórságok után a kórházból, de még csak ment a pocija, és akkor a gyerekorvos meggyőzött hogy adjak nki sárgarépát, mert az esegít kipucolni a bélbolyhok közül a maradék dzsuvát (nyálkátKép), és Emmának meg rögtön annyira ízletta répa hogy a 3. nap már nem is kért tápszert a főtt répa után. Így maradt a napi 1x -i főtt kajcsi neki. Most meg már alig eszik tápszert, csak reggel és esteKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat kendő ügyben, próbálkozunk keményen.Kép

Beleolvasgattam abba, amit írtatok hozzátápi sürgetés ügyben, és megnyugodtam, hogy nem csak az én szüleim maradiak e téren. Nálunk is anya és apa totál kiakadtak, már a terhességem végén, hogy nem akarok cumisüveget venni (végül kaptunk), mert akkor miből teáztatom. Mondom, nem fogom teáztatni. Erre ők, de hát akkor mit adok neki, amikor szomjas???!!! Mondom, tejcit. De hát az nem oltja a szomjat. Mondom, mutassak több helyről is olyan írást, ami szerint nem kell teáztatni? Erre elhallgattak, de azóta sem emésztették meg, pedig szemlátomást nem halt szomjan a kiscsaj. Anyósomék szerencsére nem szólnak bele, csak magukban gondolnak ezt-azt, de rám hagyják, és ezért minden tiszteletem az övék, ugyanis nagyon féltem attól még terhesen, hogy sokat kekeckednek majd. De nem!Kép

Azt szeretném kérdezni, hogy van valamelyikőtöknek tapasztalata könnycsatorna átmosás ügyben? Meddig tart, fájdalmas-e, végleges-e az eredmény?

Köszi előre is!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Emmának átmosták kb 8 hetes korában, mert folyt a könny az egyik szeméből mindíg. Gyulladást sose okozott, csak könnyezett. Először szencseppet adtak, de nem hatott, utána átmosták. Nagyon rövid ideig tartott, max pár perc, iagz neki elég volt vízzel átnyomatni, mert jól átfolyt, nem kellett felszúrni. Nem hiszem hogy nagyon fájt neki, sírt ugyan, de mire kihozták (fél perc) már meg is nyugodott.
Viszont : estére ugynaúgy folyt belőle a könny. Én enm vittem vissza, mert állítólag kinőheti. Hát 1 éves korára nem nőtte ki, viszont most 1 hete úgy látom nem folyik. Hát remélem.

ha gyulladást nem okoz, szerintem érdeme svárni hátha kinövi, ha begyullad sűrűna szeme akkor viszont muszáj kimosatni. Állítűlag van akinek többször is kimossák mire van eredméyn.

Hozzátápiról még az jutott eszembe, hogy nekünk így is mondták anyósomék , hogymiért nem adunk még ezt meg azt, mert attól hogy 4 hónaposan elkezdtük a hozzápit azt még betartottam, hogy melyik dolgot mikortól lehet adni, és pl ők nagyon kiakadtak hogy sokáig nem adtam tésztát, meg tojást, sütit Emmának, meg azon még mindíg kialkadnak hogy még mindíg nem iszik tejet. szerintük az már kell neki és nem értik hoyg atápszerrel megkapja tejet és hogy msá tejterméket is eszik. Váltig állítják giyg vízzel felesben a 1,5%-os tehéntej az igaziKép


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ismét egy szomorú esős hétfői nap.
Képzeljétek mi történt, szombaton elhoztuk au új picassónkat, és ma éjszaka el akarták lopni, a rendőr szerint nem kizárt, hogy az a márkakereskedés van a dologban, ahol vettük...
Így alig aludtam éjszaka, el is aludtam reggel, 1/2 8 hellyett 5,10kor keltem, rohanás volt az egész reggel.

Magunkról Dorottya Rebeka jól van növöget, maj csinálok fényképet, csak a másik gép amivel fel lehet töteni az még nincs összepakolva.
Fogacska még mindig nem bújt ki, de türelemmel várunk.

Mostanában nálunk is felébred 3-4 óra között hajnalban, ilyenkor kap egy kis teát, vagy tápit, és alszik tovább 7-8-ig.
Igaziból nem tudom miért kel fel éjszaka, mert 2 hónaposan átaludta már az éjszakát, nem igazán tetszik ez az új módi.
És az az érdekes, hogy felébred, és egyből el kezd sírni.Máskor meg fent nézelődött.
Így ha van valakinek valami tipje.

Nálunk Dorkának is van egy kis hasmenése a bifiduszos (NAN)tápinál. A nutrilont kezdjük megunni, így ki próbálom a beba 2+ csak az a baj hogy olyan óriás csomagban lehet kapni, és ha nem ízlik neki, akkor dobjam ki?


Manó: Akkor a holnapi találkozunk, remélem nem jön közbe semmi.

Jók legyetek
Manó2

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2!

Emma szerette a beba 2+-csakKép Vaníliás ízű. Dorka megette a vaníliás tejpépet? ha nem szerti Dorka baba2+-akkor lgefeljebb átvesszük tőletek. Mondjuk mostz még pár hétig biztos nan-t adom, mert ugye natibiotikumot kapott és szeretném ha kicsit rendbe tenné a poiját a bifidusz, ha már anytej nincs.
Éjszakai ébredés:
2 tippem van:

1. nem lakik jól este. Ezen segíthet a baba2+ vagy valami tejpép.

2. az új hely miatt szokatlan neki, és ezért ébred.

Én éjjel tápit semmiképp nem adnék neki, mert rájön hogy jó és nem fogja abbahagyni, érdemes ébrednie. De majd holnap megbeszéljükKép

Hú, ez a kocsi dolog nagyon húzós. Sajnos hallottunk már ilyet ugye, úgyhogy nem kizártKép
Majd holnap erről is beszélünk.

Képzeld a gyerekdokink autóját is ellpoták, most mesélte mikro kint volt, teljsen el volt keseredva, immobilizer, riasztó ellenére. Sajnso ezek enm sokat érnek. A műholdas követőt ajánlották neki, de én úgy tudom az is simán kiiktatható.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Andi
Igazi "bóti" videokazit kaptam, de a jobb tékákban esetleg már meglehet, nemtom... Amúgy a történet hervatag,de a jelenetek, figurák, animáció stb az szuper!Kép

Hozzátápi
Én is harcos "cicista" Kép vagyok, de azért megértem azt is, aki hamarabb hozzátápizik, pl kakigondok esetén soxor ez a megoldás. Meg hallottam olyat is, hogy a 6 hónapig szoptató anyuka legközelebb már kóstóltatna, mert nagyon válogatós lett a baba. És hát bevallom, nekem is nehezemre esik elmenni a sok magát kellető finom babapapi mellett a szupermarketben...
Eddig 3x adtam neki 3-4 kanál gyümilevet 4 hónapos kora óta, csak hogy szokja az ízeket, de igazából lusta vagyok még emiatt pepecselni.

Ja, és Kangi! Már nemtom, hol olvastam vagy hallottam, hogy a babák abszolút nem szeretik a változatosságot! Hiszen elvileg hónapokig anyatejen élnek, ami mégiscsak 1 féle kajcsi, és ők legszívesebben 1 félét ennének. Szóval szerintem Julcsinál is csak erről van szó, ne izgulj, majd kinövi.

pusza
Elli
ellimami
 
 


Jaj, még paradicsomról jut eszembe: A lányom odavan a nyers paradicsomért, ha én ennék, ellopja a tálcámról és úgy ahogy van benyom egy felet belőle. Ugyanez vana kigyóuborkával. Én úgy vagyok vele hogy én direkt evésre nem minálom neki, de ha azon kívül megkívánja és eszi, akkro ártani nem árt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csak gyors belelolvastam a vegebe...
Zsizsa
Minket is par hetesen beutalt a dokineni konnycsat. atmosasra. De miutan itt tobben is irtak,hogy milyen , en nagyon megijedtem, inkabb szorgalmasan csepegtettem neki a tejcit a szemebe (szemcsepp nalunk sem segitett), es megusztuk! Szoval szerintem elobb probalkozz tejcivel, es ha nem jon ossze, meg mindig johet a dokimodszer...

Mano2
Huuu, ez nagyon dobbenet, ez az autos sztori Kép

Timici
Bence hamarhamar gyogyuljon meg!

Hozzatapi
Lanyok, ne huzzatok magatokat anyos v szulok hozzaszolasan. Valahol megertem oket! Ok ebben a szellemben taplaltak minket annak idejen es nem ertik, nekunk miert kell "kulonckodni"? Kép De komolyan, ok mar valtozni nem fognak, nekunk kell nagyon turelmesnek lenni....

Lepek tanulni Kép

Norka
norkini
 
 


Nahát, én meg azt hittem, hogy csak Kaska meg én ejtünk a hozzátápiról majd pár szót, erre kiderül, hogy mennyi mindenkit ér ilyen okostanács. Annyi minden jutott most erről eszembe. Pl. egyszer kell csak visszakérdezni, hogy ugyan ki mire alapozza a javaslatát, és támassza alá tudományos érvekkel. Kép Asszem lenne nagy csend. Na meg lehet ilyenkor helyeselve hozzátenni, hogy bizony a múlt században is (izé, a 19.-ben) meg a 20. elején is a tanyákon élő emberek milyen tuti kis cumisüvegeket használtak, na meg a középkorban milyen kafa teákat főztek a csecsemőknek. Hmmm de finomat! Na és a szoptatódadus is kamu, mert az is csak almalevet reszelgetett a rábízott babónak. Az ősemberről meg már ne is beszéljünk, aki mammutcombbal kezdte a hozzátápit... Kép


 


Nahát, én meg azt hittem, hogy csak Kaska meg én ejtünk a hozzátápiról majd pár szót, erre kiderül, hogy mennyi mindenkit ér ilyen okostanács. Annyi minden jutott most erről eszembe. Pl. egyszer kell csak visszakérdezni, hogy ugyan ki mire alapozza a javaslatát, és támassza alá tudományos érvekkel. Kép Asszem lenne nagy csend. Na meg lehet ilyenkor helyeselve hozzátenni, hogy bizony a múlt században is (izé, a 19.-ben) meg a 20. elején is a tanyákon élő emberek milyen tuti kis cumisüvegeket használtak, na meg a középkorban milyen kafa teákat főztek a csecsemőknek. Hmmm de finomat! Na és a szoptatódadus is kamu, mert az is csak almalevet reszelgetett a rábízott babónak. Az ősemberről meg már ne is beszéljünk, aki mammutcombbal kezdte a hozzátápit... Kép

dé_
 
 


Bocs, ez kétszer ment, kétszer ment..
dé_
 
 


Dé!

csak az baj, hogy hiába jön az ember kismam újságos táblázattal, meg LLL-el, azt se tudják mi, viszont a gyerekorvosok is a régi elveket szajkózzák, tehát nehéz a családot meggyőzni. És vaalhol meg is értem, mert hát kiben nízon az ember ha már az orvosban sem.
nekem egyébként méga férjem is meg van győződve róla, hogy emma zért lett ilyne hsiztis és ott lett elrontva hogy 2 hétig éheztettemKép Ami sajnos tényleg így volt, mert nem volt elég tejem, de erre senki nem jött rá, mert amúgy meg folyt, és Emma egész nap sírt. Én meg úgy kiborultam, és annyira fáradt voltam, hogy arra nem voltam képe shogy egész nap non-stop szoptassam, illetve 1 nap csináltam, de nem ment továbbKépKépKép Szóval nagyon nehéz téma ez, remélem mire az én unikámról lesz majd szó már egyértelmű lesz a helyzetKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Na persze, én sem azt mondom, hogy mi atán marhára tudjuk, hogy mi a tuti, csak az erőszakos fellépést nem szeretem. Az a jó, ha mindenki normálisan elmondja a véleményét és a döntést meghagyja nekem.
Remélem én sem erőltetem Virágra a véleményem, ha majd ő kerül anyasorba, mert akkor bizony előszedheti ezt a topikot és az orrom alá dörgöli. Kép

dé_
 
 


Hali Csajok,

Na, úgy tűnik, hogy elkészült a reklámfilm, ahol az én lányom, Orsi a főszereplő Kép

Aki kér belőle, az dobjon meg egy emillel, hogy átküldhessem

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Lányok! Zsizsa! (Szia Kép)

Bocs, hogy beleszólok, meg én aztán nagyon ott vagyok az ügyben ugye (23 hetes vagyok).
Szóval ti kizárólag csak anyatejet adtok a babóknak semmi de semmi mást? Vizet sem?
Tudom, hogy egy picurnak teljesen más az emésztése, de Nekem a védőnő (fiatal!!) azt mondta, hogy sok babának ettől fáj a hasa. Mert ugye az anyatej nagyon tömény és zsíros. Nyilván az elején csak ez, de egy 2 hónapos babának miért elképzelhetetlen, hogy mást is kapjon?

Nagyon jó példa erre az állatvilág, a főemlősök, ahol a kicsiny ösztönösen elkezd eszegetni pár hét után (pld. a zebracsikó legelészni), s persze eközben, ezután folyamatosan szopik.
És ők aztán senkitől nem kapják az időtálló tanácsokat Kép

Nos, ha hülyeségeket is beszéltem.. nem tudom.

(Amúgy: "ma délben ..xy.. 100 ml-t szopott". Olvasok ilyeneket. Ezt honnan lehet ÍGY tudni??)

Zsizsa, remélem, te és a baba, persze a kisebb nyavaják ellenére, jól vagytok!!

Én már jó előre informálódom Kép

Puszi

Fruzsi
cinderella
 
 


Na, és akkor még pár szót a hozzátápiról...

Paradicsom: én nem azt mondom, hogy nyersen egy fabatkát sem ér, pláne nem azt, hogy ártana. Csak annyit írtam, hogy főzve INKÁBB hasznosul, mint nyersen, ami a répára is igaz Kép

Egyéb hozzátápi: Szerintem nem is az a gond, hogy vki pl 3 hónaposan már ad gyümilevet, nagyobb gond az, hogy 3 hósan már egy szopi HELYETT adnak pl gyümit v. főzit. Akkor már inkább anyatej (tápszer). Én még a mai napig, ha délben főzit adok a jánynak, mindig megkínálom még tápival is, mert sosem tudom eldönteni, hogy az most elég volt neki vagy sem. Volt már rá példa, hogy egy egész tányér főzi után még benyomott 100g tápit, meg olyan is volt, hogy 1/3 tányér után már nem kért semmit. A gyümilevek elkezdése azért is jó, még ha csak hetente 1-2 alkalommal néhány kanál is, mert abban sok vitamin van, tehát azokat sem kell karóba húzatni, akik adnak. Meg persze azokat sem, akik nem adnak. Minden anya maga ismeri legjobban gyermekét, és tuti, hogy a legjobbat akarja neki. Az egyik baba elfogadja, a másik nem. Az egyik baba ropi (és itt Kangi Julcsiját meg sem említeném, aki annyit eszik, ami még talán nekem is sok lenne 28 éves fejjel), és van baba, aki még a friss levegőtől is hízik (pl Elli Kevinje Kép ). Én még mindig azt mondom, hogy inkább anyatej, mint bármi más, de ha adunk is neki mást, az sem baj. Én hallgattam a dokimra, amit megbántam, de lehet, hogy így tettem jót a gyermekemnek, mert már nem lett volna elég tejem, és akkor meg éheztetem. Nem tudom, de ma már nem adnám be olyan könnyen a derakamat. Vannak, akik megküzdenek minden egyes szoptatásért, hogy a baba elfogadja a cicit, és kellő mennyiséget egyék. És pl az unokahúgomat 2 évesen szó szerint le kellett vakarni a ciciről, mert nem akarta elhagyni, pedig 8 hónapos korától bölcsis volt (anyagi okok miatt). Ilyen is van. Csak azt nem bírom, amikor "hozzá nem értő emberek" megmondják, hogy mit hogyan kell csinálni, vagy fordítva! Éppen akinek érteni kellene hozzá (védőnő, gyermekorvos) adnak rossz tanácsot, ami után az anya nem tud szoptatni, mint én is.

Asszem jó hosszú lettem, be is fejeztem...

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Fruzsi!
Itt igazából arról van szó, hogy sokan sokfélét mondanak és neked kell eldöntened, hogy mit teszel végül. Ebben a topikban sem csinálja mindenki ugyanazt, csak bosszankodtunk egy kicsit az erőszakoskodók miatt. Én pl. gyerekorvostól hallottam homlokegyenest az ellenkezőjét annak, amit a te védőnőd mond és egy másiktól viszont a védőnőddel egyezőt. Hát én fogtam magam, olvastam egy csomót, beszéltem egy rakás szakavatottnak vélt emberrel, végül úgy döntöttem, hogy amíg minden oké és én bírom anyatejjel, addig csak azt adok. Szerintem, ha te is már így előre foglalkozol a témával, te is meghozod a neked legmegfelelőbb döntést és hidd el, az lesz a legjobb! Én azt vallom, hogy minden anya a legjobbat akarja a gyerekének, tehát nem lehet azt mondani, hogy ez a jobb vagy az. Épp ezért zavar, amikor úgy beszélnek a szüleink az ő általuk jónak vélt dolgokról, hogy így KELL vagy úgy KELL és nem úgy, hogy én ezt meg azt tettem akkoriban...

Jó pocisodást!


 


Fruzsi,

Az embercsecsemő lényegesen fejletlenebbül jön a világra, mint bármely más fajnál (emlősnél). Gondolj csak bele, hogy egy csikó, vagy bárány vagy akár a majom is, miután megszületik néhány percre rá már lábra áll. Az embernél ez majd nagyjából 9-10 hós korára következik be. Ergo: még 9 hónapig kellene a pocakunkban hordani a babát, hogy nagyjából olyan fejletten jöhessen világra, mint egy emlős állat kölyke. Viszont akkor meg fizikai képtelenség lenne világra hozni természetes úton egy akkora babát. Tehát a 6 hóig csak anyatej, teljesen okés, hiszen ekkor kezdődik meg a hozzátápi ideje, amikor már mást is kap. Erre az időre érik meg a babák emésztőrendszere annyira, hogy más táplálékot is meg tudjon emészteni (persze eleinte csak igen kis mennyiségeket - 1-2 kanálnyit). Az anyatej első része (szopás kezdetén) igen híg, inkább csak a szomjoltásra való, később, ahogy beindul a tejleadó reflex, kezd el a zsírosabb tej termelődni, amivel a baba jóllakik. Tehát még nagy melegben sincs szüksége más folyadékra, inkább gyakoribb szopásra, hogy folyadékigényét is ki tudja elégíteni. Ilyenkor persze egy-egy szopás mondjuk csak 3-5 percig tart, amíg a szomját oltja.

Hogy honnan tudják, hogy hány ml-t szopott a baba? Az egyszerűség kedvéért 1g anyatej = 1 ml anyatejjel. Ez persze nem igaz, de így egyszerűbb a számolás. Megmérik a babát szopás előtt, tiszta pelusban, felöltözve. Majd amikor a baba befejezte a szopást, és megbüfizett, akkor úgy ahogy van (peluscsere nélkül ugyanabban a ruciban) újra ráteszik a mérlegre. A különbség megadja, hogy mennyi grammot evett. A kórházban meg fogják mutatni, hogy kell mérni, de ha már hazakerültök, érdemes csak mondjuk hetente mérni, különben a számok rabságában fox élni. Ezt a hibát én is elkövettem. Három hetes koráig minden szopást mértem. 5. napon a gyermek már szopott evésenként olyan 100-120g-ot, ami jóval több, mint az ÁTLAGOS babának kell, és ha már mondjuk egy evés CSAK 80g lett, tiszta para lettem, hogy nincs tejem stb. Pedig ha minden evésre csak 70-80g-ot szopott volna, akkor az lett volna a "normális". Ezért mondom, hogy inkább hetente ugyanabban az időben (fürdés előtt v. után) mint állandóan. De majd meg fogod látni.

Remélem, tudtam segíteni, és nem írtam le nagy hülyeségeket. Ha mégis, akkor jönnek még utánam nálam okosabbak, akik korrigálnak majd. Ja, és ajánlom figyelmedbe a szopitopikot, olvasgasd figyelmesen (már most is), mert ott Iboly, Menta és Pele szoptatási tanácsadók, akik nagyon értik a dolgukat. Inkább rájuk hallgass, vagy látogass el a www.lll.hu oldalra, ahol nagyon sok értékes információt megtalálhacc, különböző elérhetőségekkel. Mindez persze csak akkor igaz, ha szopipárti vagy, mert valljuk meg sokan vannak, akik nem akarnak szoptatni, mondván: a tápszer kényelmesebb, azt apa is oda tudja adni, meg nagyi is stb.

Na, eldugultam...

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Fruzsi!

A kövi linket ajánlom, ebben az előadásban sok hasznosat olvashatsz:

http://origo.hu/mindentudasegyeteme/tulassay/20030616tulassay1.html


 


Andi
Gratula a mosógéphez. Én se tudom kivárni ha új dologról van szó, azonnyombanizibe kell akkor.
2 éve a lányomnál vettem ídőjárás elleni krémet a Bübchen-félét. Nekünk bevált.

Heppi
Az első gyermekemnél még én se tudtam a Babanet létezéséről. Sajna, mert sokkal könnyebb lett volna minden. A szopival szerencsém volt mert tejcsi volt és a dokinéni ls a védőnéni is 6 hónapig csak anyaejet javasolt. Igaz az első 1-2 hónap a szopitechnika tanulásával telt. Ha ismertem voltna már a bnetet akkor Iboly v. valaki biztos tudott volna segíteni.

Manó2
Mért nem tudták elvinni az autót? Nekünk már 2x ellopták a kocsinkat. Az egyik mondjuk szerencsére csak céges volt. Az első lopás után teljesen kivoltunk. Minden éjjel legalább 3x néztem az ablakból a kocsika. A második még éjjel 1-kor megvolt, fél 5 körül már nem.
Jó, hogy nem sikerült nekik.
A nagyobbik lányom Nóri is éjjel evett mindig. Most 29 hónapos és van, hogy 4-5 között már kéri a kaját.
Most megint próbálkozom, hogy ha este még adok neki tejpépet v. valami hasonlót akkor meddig bírja. Amúgy kb 2 éves koráig éjjel is kelt még enni. Most a pici váltotta fel.
Egyszer majd csak lesz egy átaludt éjszakám.

Én még azt se értem, hogy a legtöbb anyuka akit ismerek azok se tudják a szoptatás lényegét, már 3-4 hónaposan hozzátáplálnak. Habár ha a gyerekorvos és a védőnő se tudja akkor így mit várjunk?
Szerintem a terhesség során kellene jobban foglalkozniuk a védőnőnek a dologgal. Nem tudom, hogy Ti, hogy voltatok vele, de az én védőnőm nem sokat segített már terhesség alatt se.
Felkészíthetett volna a szoptatásra, felelőségre, gyermekágyi depresszióra stb.... ezekről mért csak akkor hall az emberlánya ha már túl van rajta v. jobb esetbe benne van?

Húúú, most jó hosszú lettem.

Tina
tkriszta
 
 


Heppi!

Kérek szépen Orsis reklámot! Címem a profilomban (ha sikerül helyrehozni).

Na mára eldugulok!

Üdv mindenkinek,

dé_
 
 


Heppi Kép
énisénis!!

Lányom nem alszik, nyekereg. Négykor ébred megint, már 10 napja, és most a fogyás miatt meg is etetem mindig, jól "elrontom" Kép
Utálom ezt a nyekergést. Mintha drótkeféznék a fogaimat KépKépKép És nem nyuxik meg cirógatástól, a szememet akarja kiszedegetni, és mikor nem hagyom, felháborodottan üvölt. Szoptatni még nem akarom, mert husit is kapott ma a főzibe, és nem akarom agyonterheli a kis szerkezetét.
Egy félórát még kihúzok a nyekergéssel, aztán szopi ...

Olyan jó volt a hétvége, mikor Apacuka itthon van, Julcsi sose ilyen nyávogós, és valahogy nekem is könnyebb. Na persze ez nem ismeretlen számotokra ...

Pussz
Lerobbant Kangi
kangi
 
 


Tina,

Igen, sajnos igazad van. Sajnos nagyon sok mindent nem mondanak el, és igazából a legtöbb nem segítség, inkább nyűg. Gondolok itt arra, amikor hívatlanul beállít, majd megjegyzik, hogy ilyen koszban, rendetlenségben hogy lehet gyereket nevelni. Persze, mikor arra sincs az embernek energiája, hogy a konyhába kimenjen enni, akkor nem igazán a porszívózás jár a fejében. A gyerekszobába meg nálunk nagyon sokáig csak az orvos mehetett be, mármint idegen a férjemen és rajtam kívül.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kangi,

Mél ment a filmmel Kép

Szerintem, az anyatejjel nem terheled meg a szervezetét (szerkezetét???) Lehet, hogy csak szomjas. A húsi jó dolog, csak a májjal vigyázz, azt 1 éves korig nem ajánlják (akármi is van az üvegre írva). Egyébként pedig csak on-line tudok neket "szerelőt" küldeni a lerobbanásodra.
Én is nagyon élvezem, amikor apája itthon van, olyankor vhogy mindig olyan jó gyerek - nem sír, nem hisztizik, stb.

Asszem mostmá' kikapcsolom a gépet. nem is tudom, mikor pofáztam ennyit egy nap Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi, hamég itt vagy, dobjálmámeg engem is a műalkotással, jó?Kép

Zsófi
csucsuka
 
 


Heppi
Eniseeenis!
Kép
N
norkini
 
 


Heppi Kép
nagyoncukorka!!! KépKépKép Továbbküldtem Apacukának is Kép
Szerkezetét direkt írtam Kép
Elcsendesedett magától, de el is jött a szopi ideje, elaludt, és most jól kiérdemelt 20 perces pihenőmet töltöm Kép Kép

Norka Kép
cuppcupp a gyógyuló Jáziboynak!

Pussz
Kicsitszusszan Kangi
kangi
 
 


Heppi
Én is kérhetek Orsis filmet? KösziKép
(címem a profilban)

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


VVASXWM ííííííííííí.L ÍSX W

CCÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍmmmmmmmmmMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

SMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMM

sziasztok Kép
proesszionalis csecsemokoru felhasznalo elso levele a nagyvilagnak Kép es nekte Képk, mar a caps lock-hoz is ert, de a pittyeges a legjobb.
Remelem meg jovunk csak sok a melo es keves az alom Kép
Es nem mentunk meg sehovaKép
sziasztok
Andus es Zs
na jo, kicsit megszerkesztettem, mert scrollozhattatok volna Kép
zsurlo76
 
 


Zsurlo
Nem lehet mindent elég korán kezdeni.Kép

Heppi
Én is kérhetném a filmet? Ha nem nagy titok.

Tina
tkriszta
 
 


Heppi
nekem is lődd lécci, melvira@freemail.hu - hogy eccerűbb legyenKép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Az ismerősöm eladna egy Peg perego Plico Matic babakocsit. Írány ár: 35 000 forint. Nagyon megkímélt állapotú.
Ha valakit érdekel írjon.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok,

Filmek átmentek, akik kérték elvileg meg is kapták.

Amúgy még most titkos az anyag, mert csak asszem holnaptól lesz publikus Kép Szóval ti a premier előtt már láthatjátok, de ne mondjátok senkinek, okés??? Kép Kép Kép

Kangi,
Tudtál kicsit szusszanni? Télleg neked ez hogy műxik? Mert az én lányom minden hami után kb 1 órát, vagy másfelet alszik, de mindig mire én is ledőlnék, már nyafog is, hogy jáccak vele? Így aztán én napközben nem nagyon tudok pihenni Kép Szal te hogy csinálod? Napközben nem is pihizel? vagy neked a net a pihi? vagy most akkor hogy is van ez?

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
én is látni szeretném a filmsztárt.
Küld légyszi!

Timici,
köszi a telcsi számot.Kép

Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Heppi!

Én is én is kérek videót!!!

Csucsuka! A viszkető izé pöttyös is? Olyan csalánféle? És tudsz rá valamit, mert énisénis egy hete újra, pedig már azt hittem elmúlt!!!

Tali akkor 2-kor? Akkor mindenki ideér fél három körül, és Elliék sem maradnak le semmiről. NA?
Megyek, mert mosógép újra műxik, és táplálnom kell, meg teregetnem, na meg a mángorlás...

PSANDI milyen mosómasit vettetek? És eddig nem volt? Vagy a Tietek sem bírta a kiképzést? (Pedig Dani még az ártatalan és tiszta korban van, nekem elhiheted!!) És akció vót? Vagy csak úgy? Milyen alapon választottatok? (Némileg érdekelt vagyok, mert vészesen fogynak a tartalék alkatrészek. Ugyanis két egyforma géppel tökölődünk négy éve, és már lassan csak egy marad belőlük. Ezért aggódom. )

sofka
sofka
 
 


Most látom, hogy téma volt a hozzátápi. Desmond Morris nagy kedvencem (antropológus) azt írja Babalesen című könyvében, hogy a természeti népek kb. négy hónapos korban kezdik a hozzátáplálást, tápcsók formájában. Az anya szájában turmixol, nyálával előemészt (lehet hogy gusztustalannak tűnik, de nem hülyeség!!!), és nyelvével tolja be baba szájába. Persze szoptat agyba főbe, de megkezdi.

sofka
sofka
 
 


Heppi Kép
nem pihenek napközben, és éjjel sem Kép A kétszer 20 percből az elsőt a délelőtti séta alatt abszolválja, a másodikat már itthon, délután (ma amúgy 1 órára sikeredett, de délelőtt csak 15 percet aludt).

Pussz
Zombikangi
kangi
 
 


Heppi
Nagyon klassz a film, Orsi tutiKépKép Zsombinak is tetszettKép

Magdi
Tuti a mikrofon is, holnap kipróbáljuk valamikor?Kép

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Hogy utálok inget vasalni! Pedig muszáj!
Régi szép idők, mikor még Apacuka garbóban meg pólóban járt dolgozni ... KépKépKép

Sofka Kép
tápcsókról én is most olvastam az októberi IPM-ben, bár ott csak megemlítették éppen.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Heppi

Én is, én is szeretném látni. Átküldöd nekem is?
nadine_@freemail.hu

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


heppi!

Én is kérek videót!KépKépKép

A lányom ma este a szokásos tápi közepén fogat magát és leszállta za ágyról, odasétált a vacsizó apjához és bevágott egy combot kompletten a pörköltből. Aztán vittem aludni, ott teázott és elaludt. Kép



manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Olvasom itt a hozzászólásokat a hozzátápiról. Nekem senki nem szólt bele, nem adott tanácsot én mégis 4 hónaposan elkezdtem a gyümilevet (csak frisset) majd később a reszelt almát, banánt, krumplit, répát. Nem szopi helyett csak ugy két szopi között. Aztán 6 hónaposan a főzelékeket. Hát nem tudom mi a jobb, nekem ez nagyon bejött, átaludt éjszakák, bármit kóstoltatok vele mindent megeszik és ugyanolyan kedvvel szopizik mint mikor még semmi mást nem kapott. Tejcsim is van bőven, még mindig 4-6 dl-t adok le naponta és Lili annyit szopizik amennyit akar!
A folyadékpótlásról csak annyit, hogy szerintem nagymértékben befolyásolja az anyatej összetétele is. Pl. nekem elég sok az előtej, Lili nem is igényel + folyadékot viszont a hugomnál éppen az ellenkezője volt. Annyira zsiros volt a teje, hogy a kislányát szinte születésétől fogva teáztatnia kellett. Rengeteget ivott és iszik azóta is. Akkor szopizott mikor akart és 2,5 éves koráig szoptatta a hugom. Akkor kért gyógyszert, hogy elapadjon a teje mert már belefáradt a szoptatásba.
Szóval ezt is embere és babája válogatja!

Toffi
Gratula Zsombinak a foghoz és a sulyhozKép

Anita
Ügyes RobóKép

Kangi
Leirásod alapján Julcsi nagyon jól eszikKép

Zsuzsóc
Szegény-szegény Liza!!! Nekünk 2 fog bujt ki-azaz ezek már szép nagyok, Lili most a felsőkkel szenvedKép
Már egy hónapja nézte a dokinő, hogy nagyon duzzadt az inye és még mindig semmi, folyamatosan rág szegényke és nagyon nyügi napközben. A multkor még be is lázasodottKép

Psandi
MosógépKép

Manó2
Nem semmi autós sztoriKép Sajna gyorsan megvan a baj, az egyik rokonoméknak az anyósa erkélye előtt (földszinten laknak) lopták el ugy, hogy felváltva őrködtek, de egy pár percre nem figyeltek!

Zsurló
Ilyen üziket Lili is szokott irni mikor a rokonommal chatelek!

MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Heppi!

Küldenél nekem is videótKép

M.

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Túléltük a keresztelőtKép Keresztelő után volt egy állófogadásKép a szeretetvendégség teremben, de egy csomóan még haza is jöttek velünk. Julka viselkedettKép, a lelkész rózsával keresztel (így nem sír a baba a fejenjöntéstől), azt szépen elvette, végighordozza a gyereket a templomon és bemutatásja az ott levőknek, mindenkinek vigyorgott, és itthon is csupa mosoly jó kislány volt, fél tízkor sikerült elaltatnom a hasamon. Persze ma ittuk a levét, iszonyú nyügi volt. Én isKép Anyós és a többi szállóvendég is lelépett,kivéve anyámék.
A madeira keresztelőruhát, ami rajta van, még Andrisnak varrtam, kb.úgy néz ki, mint egy nyári kislányruha, alatta meg csipkés kising és persze madeira szegélyes főkötő. Remélem, az unokáimat is ebben keresztelik majdKépBocs a 3 képért,de nem tudtam ennél jobban redukálni magamatKép

Kép

Kép

Kép
urszila
 
 


Sziasztok lanyok!

39 fokos lazam van, es raz a hideg ezerrel, gondolom, megy foljebb... Most bevettem egy Algopirint, mit lehet meg ezen kivul, ha szukseges? HELP!!!!
Jo reg nem voltam, majd talan holnap irok magunkrol, de most nem, bocsi...

Elore is nagyon koszi, puszi:

Leszter

Ui.: Csucsuka, nagyon koszi az SMSt, elvileg utazunk anyosomekhoz szerdan este, ha addig meg nem gebedek.Kép Ugyhogy tali nem jon ossze. Meg a korsag miatt sem.Kép
leszter
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?