Új privát üzeneted érkezett!

Pintyuska!

Ez jó, épp Rád gondoltam, hogy még ma nem is irtál, gondoltam belépek ide babanetre és hiányollak kicsit. Erre irtál, ügyi vagy. :lol: :lol:

Nem titok szerintem az ablakunk ára. A Háló&Marco céggel csináltattuk, a Kenézy Kórházzal szemben van valahol egy utca ahol van a telephelyük, de a Füredin az Interspárral szemben is van egy bemutatótermük és mi ott intéztünk mindent. Az Tibinek munkából hazafelé jövet útba esett, nem kellett külön kocsikázni.
150cm magas és 210 cm széles az ablak.
Maga az ablak 85 ezerbe került, de külső-belső párkánnyal, takarással, redőnnyel, légbeeresztővel , kicsi ablakra szunyoghálóval, előző kibontásával, új beszerelésével , ja és nemcsak nyiló hanem bukó ablak is, igy össz-vissz 149 ezer volt. Sok kicsit szerintem, de kérdeztünk más vállalkozót is, az 140 ezret mondott. De tudod 2 éve a nappali ablakot akik csinálták azok is azt 150 ezerért csinálták és szar lett. Igy már kisebb cégekkel nem mertünk kezdeni, csak akik elérhetők ha gikszer van. De eddig nagyon szuperál az ablak. Majd eljöhetsz megnézni. :wink:
De jó érzés is az mikor látod és érzed hogy a babuci a pocidban mocorog. Én is imádtam mindig. :P
Tök jó hogy anyukád közeledben lehet, akkor most szuper napjaid vannak.
Patríciának is van időtök bőven beszerezni mindent, semmiről nem maradtatok még le. Egyik munkatársunk azt mondta ők csak akkor veszik meg a babaágyat ha a kórházból hazajöttek, mert első napokban köztük fog aludni a gyerek. Milyen indok ez? Ilyet még nem is hallottam, de hát ők tudják.
Ja ettől jobb sztorit is hallottam: egy másik apuka annyira lusta volt összeszerelni a babaágyat, hogy a pici hetekig egy papirdobozban (igaz az legalább kibélelve) aludt. Na ezt az anyuka még el is mondta, hát.... no comment. Vagyis inkább megtartom a véleményem magamnak. Most már jót nevetek rajta hogy ennyire dilisek is vannak, de mikor hallottam teljesen felháborított. Na mit szólsz? Szerintem nem vagytok lemaradva. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A konyhai mosómasánkat holnap jönnek a szervizesek megnézni, mert már több ötletünk nincs mi lehet vele a gond. Sztrájkol a gép egyelőre keményen. :lol: :lol: :lol:

Pussssssz!

Kép
Kép
bendor
 
 


SZIASZTOK!

Zsu:
Oké értem,egyébként nekem is eszembe jutott hogy nekem is így volt hogy előbb a tgyás-t kaptam..
Na majd meglátjuk.

Pintyus:
Elhiszem hogy élvezed a kisbabád mocorgását tényleg jó érzés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Használj ki minden percet.
Akkor élvezed anyukád itt létét,biztos szép már a kertetek ha 2 dolgos kéz is dolgozik rajta. :lol:
Köszi a hiányolást,jövök én ahogy tudok ,de persze vannak napok hogy sehogy sem sikerül írnom.De ez mindenkivel előfordul. :D

Olimami:
Jók a képek,szépen látszikrajta Száva.
Olivér meg nagyon cuki kisbaba volt.Hogy telik az idő,igaz?Nemrég még őt vártad nagy izgalommal,most meg már kész nagyfiú és a hugicája jön világra nem sokárra.
Pocifotó is jöhet!

DE ez minden kismamára vonatkozik,már biztos sokat nőttek a baócák mióta nem láttuk őket. :wink:

Éva:
Hogy telnek a kismamis napok,azért remélem nemsoká megcsinálják a laptopot és írsz nekünk.

Andi:
Néztetek már csempét a fürdőszobába?Nemsokára indul az újabb körút,igaz.
Gondolom uncsi már kicsit ez az állandó felfordulás,de nemsoká kész a fürdőszoba is és lesz egy vadiúj gyögyötű lakásotok.
Úgy hogy KITARTÁS!

Pave:
Engem azért érdeklne hogy miért fogadták dokit másodjára is ha nem igazán voltál megelégedve?Ha nem vagyok túl indiszkrét! :oops: Egyébként osztom a véleményed abban hogy a szűlésznő sokat segít,de a jó doki is megkönnyítheti a szűlést szerintem.Szóval mindenki magának tudja hogy szeretne -e dokit vagy nem.De ez az én különbejáratú véleményem. :lol:

Anita:
Hogy állsz a pakolással?
Remélem nem fárasztod ki magad túlságosan.
Jó nektek nemsoká költözködtök.Nekünk ez még hiú ábránd egy darabig.

Tényleg Pintyus ti hogy álltok a ház kereséssel?

Na megyek fürdetni a nagyfiút.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Andi:
Most olvastalak mert közben írtam.
Nem semmi :shock: Papírdobozban altatni egy csecsmőt!
Nem azért de szerintem ezek nem komplettek!
A másik se kutya!Miért nem lehet megvenni előbb?Babonából?De még akkor is van pár napjuk miután megszületik a baba.Úgyis a Kórházban vannak,annyi idő meg elég ,vagy nem?
Na mindegy.CSÚCS hogy mik vannak.
Akkor a mosogatógép is sztrájkol?Nem csak aBKV-sok. :lol: :lol: :lol:
Remélem holnap már használható lesz MARISKA! :lol: :lol: :lol: (anyósom így hívja a mosogatógépét)

Puszika.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 

 
 

Pave!

Csatlakozom Alízhoz, engem is érdekelne hogy miért fogadtál második gyereknél orvost ha nem voltál elégedett az első gyereknél? Persze csak ha nem vagyunk túl indiszkrétek. Ha igen, rázz le bennünket nyugodtan. :lol:

Alízkám!
Hát... perpillanat fel van számolva a konyhából adódó kupi, de folyt . köv. :lol: :lol: Még nem indultunk el a kis körutunkra, pedig túl sok időnk nincs rá. Ráadásul a burkoló egy A4-es papirnyi cuccost lediktált hogy miket kell majd vennünk. Jön velünk ha vásárolunk, mégiscsak ő tudja miből melyik a jó minőségű, mert mi ebben amatőrök vagyunk. :oops: De persze a csempét, járólapot , fürdőkádat, wc-t csaptelepeket... vagyis a látványelemeket :lol: :lol: :lol: mi válasszuk ki. :wink:
Ugyhogy hamarosan körút, pénzköltés :roll: :roll: és indul az újabb kupi. :lol: :lol: Férjem örömére. Ő annyira kihagyná a mászlákást a dolgok után. :lol: :P De anélkül meg nem megy.
Nálatok a vevőjelöltek???? Jelentkeztek azóta?

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi:

Értem,akkor nemsokára beindul a vásárlókörút.Férjed nagy örömére. :lol: Csak vigasztalja egy kicsit hogy a konyha is milyen szép lett.A fürdőszobára is az vár!
Ú akkor minden új lesz ott is.
És milyen az elképzelésetek?
Hát vevőjelöltek nincsenek,lehet lejjebb visszük az árat egy kicsit.

Képzeljétek a nagynéném 7 hetes terhes,Neki már 3 éves iker lányai vannak és most jön a kistesó de ő egyedül van!Pedig mindig szórakozok vele hogy iker kisfiúk következnek. :lol: :lol: :lol:
Mondtam neki vigyázzon magára mert már lett volna neki egy kisfiú csak halva született,szegénykém.Azelőtt mielőtt én szültem egy hónappal.Be is voltam szarva rendesen utánna.De egészséges lett szerencsére.

Na Jó éjt.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem, ha tudtok segitsetek, légysziiiii!!!

Mi a véleméynetek a kenyérsütő gépről? Van valakinek? Ha igen, milyenek a tapasztalatok? Milyet érdemes venni stb. ?
Hallotam hogy akár dzsemet is lehet benne főzni, bár persze nekünk leginkább kenyérsütésre kellene. Illetve anyuék szeretnének venni, mi még csak gondolkodunk rajta.
Mégegyszer köszi!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Pintyuska!

Kedvcsinálónak:
Patríciád leendő rucijai (persze ha még kelleni fog akkor is mikor belenő :lol: , mert még egyik-másik Dorkára is nagy. )
Többek közt ezeket kaptuk most New Yorkból:
Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Végre itt!
Nem tudtam mindent végig olvsasni de az elmult három napban képben vagyok.Eddig jutottam most...

Nos hol is kezdjem ?????

Panka!
Ngyon sok boldogat neked! /még benne vagyok a 8 napba/.Emilinek is gratulálok a "szókincséhez" ez tökéletes ajándék volt tőlle neked. :lol:

Olimami!
Örülök hogy találkoztunk és kösszi hogy bent lehettem veled.Száva szerintem mindent megmutatott magábol csak igen kicsi részletekben. :wink: De szerintem nagyon bájos volt!

Hajni remélem szoktál még minket olvasni!!! ugyanis nagyon szeretném megköszönni a lehetőséget.Szerintem nekünk kismamiknak ez fantasztikus élmény.....egyszóval KÖSZÖNJÜK!

Kincs!
Üdv neked!Nagyon aranyos a manóképed!Név variációk érdekelnek engem is.

Andi!
A konyhád gyönyörű!!!!A mosogatógép bizti jó lesz.Én szorítok.Pihenj egy kicsit mert a követhező menethez erő kell. :lol: :lol: Bár neked annyi energiád van mindenre :lol:

Anita!
Teljesen átérzem a helyzeted!Én is most pakolok és mivel Szabi egésznap dolgozik igy rám hárul az egész.Már kezd doboz herótom lenni.De csak ovatosan pakolj Te is!

Zsu!
Pannika uszizni fog?Jaj majd csinálsz képeket ugye.Imádom a képeit annyira tündéri csaj.A farmer ruha ugy látom favorit mert nekem is az a legszimpibb.

Olgi!
Gyogyulást kívánok Zozinak!Vigyázz el ne kapjátok!

Alíz!
Balázs csúcs kis fickó!Minden megtörténik vele ami egy kisfiuval megtörténhet.Gondolom ilyenkor megáll a szíved egy-egy pillanatra mikor ezek a malőrök történnek.Annak örülök hogy már jobban van és nem kellett varni.A hajad tuti!Rollad egyre fiatalabb képek készülnek :lol:

Pintyus!
Látod van gépem!!!!De vajon meddig?Ugyanis nem új hanem toldozott foltozott... :cry:
Gondoltam hogy megfogsz lepődni ha meglátsz nőcisen felöltözve és kisminkelve :lol: Hát ez is én voltam bár ritkán vagyok igy látható.Anyukámhoz mentem és ő nagyon boldog mikor így öltözök én meg akkor vagyok boldog ha Ő is örül.Na remélem érthető volt.
Te anyud hogy érzi magát?Remélem kiheverte a bunkó vevőket :evil:


Jaj csajok igérem fel fogom tenni a képeket csak nem ma :cry:
Nekem is ki jut minden baj ami jöhet egx beköltözésnél.
Vetten uj lámpákat (kicsi búrás soros aranyos nem spot) és megkérdeztem van e hozzá külön olyan kis búra ha esetleg eltörne.
Azt mondták van.Mikor otthon bontom ki elejet egy dobozkát amibe 2 búra volt igen csak volt mert utánna csak sok apró üvegdarab volt benne :evil: Nem baj!Van pénz dögivel veszünk újat :? Vettünk mosógépet :lol: Házhoz hozták 1500 ft ért ami ugygondolom korrekt ár azért cserébe hogy ha szállítás közben baja lenne övéké a felelőség.Ki is hozták igaz egy órás késéssel igy lerakták és huss el is tüntünk mert időre kellett mennünk tovább.Szombaton mentünk bekötni gáztüzhelyet és mosógépet.Lebontottuk a vadiúj mosomasa csomagját és láss csodát az oldala behorpadva :twisted: Csomagolás vissza és intézkedés a mai napon :shock: Kicserélik szó nélkül nagyon korrektek de megigértették velem hogy bontsam ki egyből :wink: a másikat ami holnap jön is. :lol: Szoval én már semmin nem lepődök meg :lol:
A lényeg hogy van hűtőm,gáztűzhelyem egy most még horpadt mosógépem, kint van a fele bútorom van új lámpám tehát nincs okom panaszra!Haladok szépen lassan.A UPC tetü lassu azt sem tudják hogy ott nállunk van e internetjük.Bár a kábel a főúton kint van...Na mindegy ez nem életbe vágó de jó lenne ha ez is mihamarabb meglenne mert ha minden igaz egy két hét és már kint ébredünk.Végre.

Remélem senkit nem untattam demég a felét biztos kihagytam annak amit irni akartam.

Puszi mindenkinek

Kép
awe
 
 


Jó reggelt!

Éva:
De jó hogy írtál,örülök hogy meg vagy!!!!!!!!!!!!!
Látom sok minden kijutott neked is az utóbbi pár hétben. :cry:
De NE IDEGESKEDJ!,az most nem tesz jót.
Az jó hír hogy kicserélteék amosógépet,hát a lámpával meg jó megjártátok,sajnos.
De jó nektek ,nemsokára az új házba költözhettek.Gondolom már alig várod.
Te is óvatosan pakolgass!!!!!!!!!!!!!
Várjuk a képeket a házról meg persze Szabikáról is.
Örülök hogy minden oké.
Miket vásárolgatattok már neki?
Még hogy fiatalabb képek?????????????Rólam????,,ÁÁÁÁÁÁÁÁ az nem létezik. :roll: :roll: :roll: Azért köszi a bókot. :lol:
Vigyázz magad(tok)ra,pihenj is azért néha-néha.
Majd írj ha van időd,remélem bekötik minnél hamarabb az internetet.


Andi:

Nagyon szép rucikat kapott Dorka a nagynénédtől.Az a kis nyakba kötős ruha tündéri.
Csodaszép lesz benne a csajod!Neki hogy tetszettek?
Kenyérsütő gépünk nekünk nincs,de a sógórnőméknek volt ő szerette míg el nem romlott utánna meg nem vettek újjat.
Ennyit tudok róla írni,
Gondolom nem sokat segítettem vele.
De a drágábbat érdemes szerintem megvenni.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Megint én!
Lekicsinyítettem a vasárnapi képeket és felrakom ha nem bánjátok! :lol:

Kép ez a Vámospércsi úton ha megyünk kifelé van egy római kori emlékhely az Ördög Árkának nevezik.Ott készült.

Kép
útközben Balázs elaludt. :lol:

Kép

Kép

Kép ez már a Vekerin van.

Kép

Kép

Kép libikókázunk.

Kép

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Jó reggelt!!!

De jó hogy irtál Éva!!!

Igazad van, ténleg nem ismertem rád, de nagyon jól néztél ki! Anyudnak biztos tetszett!!!
Köszönöm kérdésed, anyum nagyon jól érzi magát itt, még jobb lenne ha már a saját házába lehetne, a saját dolgaival körüülvéve! . Most minden cucca zsákokba és dobozokba heverészik egymás hegyén hátán a pincébe anyósnál4 Nem talál semmit! Na és hát nem könnyü alkalmazkodni máshoz!

Andi! Nagyon cuki az a kis ruci a nyakba kötös! Mindegyik szép de az a kedvencem, félre teheted majd! Még van ddig mig Dorka kinövi és jó lesz a mi kicsinknek! De szólok előre! :wink: És a bemelegitőt is! Azt a rózsaszínt! :wink: Akkor ma lesz Mariskátok! :lol: De jóóó. HAjrá fürdőszoba felújitás!

Köszike az ablak tippeket, jó hogy elmondtad, legalább van mihez igazodjunk! Majd megnézem, kiváncsi vagyok rá!!!

Aliz: mi a házzal még mindig csak keresőbe vagyunk, nem tudom mikor lezs belőle valami! :cry: De reményedem hogy hamarosan, Sanyi nagyon biztos a dolgába hogy tuti tlálunk valami jót, igy hát én is bele nyugodtam hogy ha ő ilyen biztos benne akkor én is az leszek!

Csajok, most nincsen időm többet írni mert van egy sürgös munkám, csak anyit szeretnék megkérdezni tőletek, hogy víszérre mit lehet kenni??? Az este vettem észre hogy lett egy a lábamon és megijedtem! Nem akarom hogy baj legyen belőle! Nektek volt ilyen???

Csütörtökön megyek TG-re és meg kérdem ott is, de ti mindig olyan tuti tanácsokat tudtok adni!

Puszika
Vendég
 


Nos, hogy miért is fogadtam újra dokit... Amit most leírok, nem azért van, hogy az éppen aktuális kismamikat ijesztgessem, de ...
Nost itt az én történetem: az első várandósságom alatt eszembe sem jutott, hogy bármi probléma előfordulhat És nem is történt semmi, minden lelet ok, megszületett az egészséges, szép baba.Akkor ott utólag( a szülészeten fekve) azért eszembe jutott, hogy az ember csak ilyenkor döbben rá, milyen szerencsés is, hogy egészséges a gyereke.
A második babát kb. 5 évre rá terveztük. Az elején itt is ok volt minden, AFP rendben, az AFP utáni UH-n csak annyit jegyzett meg a hölgy, ha van kedvem(!), sétáljak át a genetikára, lát itt valamit, ami lehet, csak abból adódik, hogy nem jól határozták emg a terhesség korát, és még fiatalabba terhesség, mint eddig írták. Hát, nem tudom, ki hogy van ezzel a kedvvel, de én én nem sétáltam, hanem spuriztam akkor már halál idegesen a genetikára. ott rögtön nagyon kedvesen és lényegre törően közölte egy fiatal doki, hogy lehet, Down-szindrómás a gyerek, jöjjek vissza legközelebb amniocentézisre. Ez meg is történt, az eredményre 3 hetet kell várni (mivel volt ismerősöm a laborban, én megkaptam az eredményt 2 hét múlva). Hát az a 2 hét... Én még életemben nem féltem soha annyira és azóta sem. A két hét leteltével este csörgött a telefonom, hogy megvan az eredmény, de mivel sajnos pozitív, már holnap menjek a Klinkára, ne várjam meg a genetikai rendelést. Az eredmény ugyan nem Down-szindróma, hanem Patau-szindróma, de a lényegen nem változat, az élettel összeegyeztehetelen. Ekkor már 22 hetes terhes voltam. .. A másnapot nem részletezem, mert elég brutális volt, a terhességet megszakították (na nem szimpla kürettel, ezt 12.hét után már nem csinálják-hanem szülés megindítással). Harmadnap otthon voltam. Török Olga nagyon rendes volt, elmagyarázta, hogy ez bárkivel előfordulhat, mintha egy kalapból nevet kellene kihúzni, és éppen kié kerül elő..Nem köthető életkorhoz, semmi olyan ismert genetikai tualjdonsághoz, amivel esetleg kivédhető.. Hát akkor azt mondtam, soha többet, van már egy egészséges gyerekem, rajtam a természet(genetika) ne szórakozzon..! Aztán eltelt 3 hónap, behunytam a szemem, becsuktam fülem, és azt mondtam, durr bele, lesz, ami lesz..Rögtön terhes lettem, és visszamentem Török Olgához, aki minden szóba jöhető vizsgálatot elvégzett a terhesség alatt(hát ezért választottam orvost), én ennek ellenére a 9 hónap alatt nem tudtam átadni magam az örömteli várakozásnak, egészen addig, amíg a kezemben nem tarthattam a babát. Már 6 hónapos terhes voltam, de a férjemen kívül nem tudta senki, hogy babát várok; akkor is csak azért mondtuk el, mert kezdett látszani. Egy szó, mint száz: az amniocentézist mindenkinek -életkortól függetlenül- csak ajánlani tudom, nem hiszem(mivel én kétszer is átestem rajta), hogy a vetélési kozkázata olyan jelentős lenne, viszont a genetikai rendellenességre egyértelműen fényt derít(ellentétben az AFP-vel).
Na, lelövöm magam, túl hosszúra nyúltam..
pave
 
 



Sziasztok!!!

Zolcsika jobban van, de ez a 2 nap :( Annyira kikeszitette, hogy csak na :? most mar vidamabb es jatszik is, csak kohog es folyik az orra. Tuncsi reggel kohegcselt, de lehet, mert felrenyelte a tejcsit :roll: . Meglatjuk, remelem nem kapta el :?

Andi: nagyon cukik a rucikak, Dorkat mar el is kepzeltem benne :wink:
Nekem van kenyersutogep. En nagyon szeretem, mindenkep 2 keverolapatosat vegyetek, mert egy nagyon gyenge, sokan elotte dagasztjak be a tesztat, mert nem birja az 1 lapat. ETA az enyem, nagyon szupi.

Pave: Sajnalom, hogy at kellett menned ezen a szornyusegen :( En is halas vagyok a sorsnak, hogy nem MI kerultunk be abba a KALAPBA :? Bar amig meg nem tortenik velunk a dolog, addig azt hisszuk, hogy velunk soha nem is tortenhet meg :roll:

Aliz: mi is voltunk nemreg a tonal, hasonlo kepeket csinaltuk :wink: Nagyon jok lettek!!!


Olimami: Cukik a babak, valami mostani kepet Olirol nem mutatsz?

Zsu: holnap fulcsi? :wink: Kitartas!!!



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Kép

Évi!
Örülök, hogy végre írtál, jó olvasni a soraidat. Látom bosszúságokból kijut Neked is, dehát manapság költözködés, vásárlás, felújítás e nélkül ezewk szerint nem megy. Remélhetőleg már megvan a nem horpadt mosómasád .És működik is. Mert ugye nekünk van egy ugyan nem horpadt de nem is működő mosogatógépünk, és ez sem jobb a tiednél. :lol:
De ma du. 4-ig ígérték magukat a szervizesek, remélem tudnak ha életet nem is, de vizet lehelni szegény gépbe. :roll: Nem szívja a vizet szegényke, "csak" ennyi elvileg a baja, mosogatás meg víz nélkül eléggé rázós. :lol: :lol:
Nőcikém, nőcikés fotót oszthatnál meg velünk is, nem beszélve babókádról és a lakásról is. :wink:

Pintyuska!
Nekem Venoruton gélt ajánlottak a visszérre, az használható terhesség alatt is.
Hajrá Te kis kertészcsajszi, de azért meg ne erőltesd Te sem magad, remélem anyukád ott van és Rád szól ha "rosszalkodnál".
Hajrá a lakáskereséssel és találással!!!
Na , ne is mondd, 2 hétig dobozokban volt a konyhám, én sem találtam a legszükségesebbeket sem. Anyukádnak sem lehet most könnyű, amit meg lehet érteni. De ő is bátor, hogy ilyeneket mer vállalni, mert az ő korosztályuk nem mindig ennyire vállalkozó szellemű már. Vagy csak azért vállalta ezt anyukád mert elkerülhetetlen volt, gondolom. Hát igen, ha a kislánya meg unokája mellett szeretné tudni magát akkor pár hét kényelmetlenség talán bevállalható.


Olgi!
Zozikának továbbra is jobbulást kívánok, de mint írod szerencsére ezen az úton halad. Csak a kicsi Tüncsi ne kapná már el, ha már a kisfiadon át is megy.
Köszi a kenyérsütőről én is azt hallottam, hogy a nagyobb , 2 lapátos a jobb. ETA.... megjegyzem.

Alízkám!
Édesek a képek nagyon, köszi hogy hoztad. Drága vőlegényjelöltünk cuki rajtuk mint mindig. Naná, hogy Dorkámnak is tetszenek a képek. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :P
Köszi a kenyérsütőről amit írtál, nem tudod milyen típusú volt a nagynénédéknek?
Sajnálom, hogy nincs még vevő a lakásaitokra, de ne adjátok fel. Állitólag nagyon pang még mindig a piac, nehéz eladni, nagy a kínálat és sokkal kevesebben vesznek. Nagy szerencse is kell, hogy jó áron el lehessen adni most. Ugyhogy bízzatok a szerencsétekben, hátha mellétek áll, vagy még jobb ha is nem pártol el mellőletek. :wink:

Pave!
Sajnálom, hogy ennyi szörnyűségen kellett átmenned. Ez borzasztó lehet egy szülőnek mindig. De nagyon erős vagy, ha merted vállalni a következő babát, és látod jól is tetted. Egészséges gyereket kaptál, ami mindennél fontosabb.
Akkor Dr. Töröj Olga volt az orvosod? Én eddig csak jót hallottam róla, és tudom hogy kiváló genetikus.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!



Képzeljétek, Pannika tegnap óta azzal szórakoztatja Magát, hogy mindkét karját kinyújtja, mint Superman, és nézegeti a 2 kis öklét. Közelíti-távolítja, ökölbe szorítja, kinyitja az ujjait, és mindeközben nagyon koncentrál rá. Meg kell zabálni, úgy beleéli Magát! Reggel meg azt csinálta, hogy nyújtva volt a karja, hüvelykujja kinyitva, többi zárva, és onnan messziről próbált beletalálni a szájába, csak nem sikerült rögtön. Ha meg melléfekszek beszélgetni, akkor megfogja az orromat, a számat, sőt ha a nyelvem kinyújtom, akkor azt is! Amúgy most már megfog mindent , ami a keze ügyébe kerül, csak még ez nem mind tudatos.



Ma délelőtt megint aludt egy nagyot, most meg beszélgetett a forgójával egy félórát, de ez kimerítette, és elaudt! Én meg hullafáradt vagyok, csak azt tudnám, mitől...


Olgi! Örülök, hogy Zolcsika jobban van! Igen, holnap.... Kicsit azért izgulok, hogy nagyon fog fájni Neki.... :(

Pave! jaj, ez szörnyű.... :cry: Nagyon sajnálom....

Alíz! Jók a kirándulós képek! Balázsnak hogy tetszik, látszik Rajat! :D :D

Andi! Szép rucikat kapott Dorka! A nyakbakötüs az én kedvencem is!

Zita! Viszérben nem tudok segíteni. AZ kivételesen nem volt nekem....

Éva! De jó, hogy jöttél! Csak óvatosan azzal a pakolással! A képeket nagyon várom! Zita annyit emlegette a kerekedő pocidat! :lol:

Apropó pocak! Anita, Zita és Olimami pociját is megkukkolnám szívesen! :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Ja, Andi! Kenyérsütő! Nekem Hausmeister van, egy lapátos, de még nem volt vele bajom. Mondjuk nem sütjük állandóan a kenyeret.... Jó kis magvasakat szoktam vele! :D AMúgy tényleg lehet vele lekvárt is, de azt nem próbáltam. Fánkot viszont egyszer csinált vele a férjem(!!!!), mert ez jól megdagasztotta, csak ki kellett sütni! :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Megcsinálták a mosómasánkat!!!!!!!!!!!!!
Csak egy biztositék vagy csatlakozás vagy nemtom mi ki volt csúszva a vezérlőpanelen. Persze ehhez stét kellett csavaroznia a fickónak az elejét, amit mi a garancia miatt nem mertünk megnézegetni.
Ugyhogy most már jó a kis drága. (vagyis ahhoz elég drága hogy ne mosogasson csak konyhadísz legyen :lol: )

Kép
Kép
bendor
 
 


Na, Andi! Akkor rakd tele, hagy dolgozzon! :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!
Nagyon ügyes már ez a kis Panni baba. Gondolom zabálnivaló ahogy próbálja a dolgokat, pakolgatja a kis kezeit, koncentrál. :lol: :lol: :lol:
Köszi amit a kenyérsütőről írtál, tárolom az infókat. :wink:
Ne aggódj a fülfúrás miatt, szerintem nem lesz gond. Nálunk is én már előtte nap is teljesen transzban voltam, hogy mi elsz másnap. De a lánykám csak a fúrás pillanatában sírt, következő percben már a védőnőre vigyorgott. Én még akkor sem tudtam vigyorogni, de lányom ügyesebben viselte. :lol: Szerencsére utána sem gyulladt be, nem volt gondunk.
Kérjük majd a fülbevalós kisasszonyról a képeket.

Áááá, ne aggódj, járatva lesz a masina rendesen. :lol: :lol:
Fickó azt mondta ne ezeket a multifunkciós tablettákat vegyük bele (még jó h azt vettem a Metroban hétvégén) hanem a sima kék tablettát, és tegyünk bele sót meg öblitőt. :roll: :roll:
Mertrhogy ez a gép még nem tudja kombinálni a funkciókat, vagy mifene. Nincs benne olyan program. :roll: Azt mondta szervizesek a legegyszerűbb tablettát ajánlják mindig a gépekbe. Te milyet használsz?????

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép

Pave:
Jaj ez tényleg szörnyű lehetett és emelem kalpom előtted hogy mégis bemerted vállalni a máodik gyereket.így már értem a dolgokat.
Köszi hogy leírtad pedig gondolom elég fájdalmas erről beszélni.
A lényeg az hogy egészséges mind a két gyereked.
Tényleg tehetnél fel róluk képet.Tudom hogy már nagyok ,de azért még kiváncsiak vagyunk rájuk.


Olgi:
Örülök hogy jobban van a kisfiad.
Remélem Tüncsi megússza.
Jöhetnek a Vekeris képek ha van időd feltenni. :D

Pintyus:
Jó munkát neked,de azért pihenj is.
Látom mostanában rengeteg a dolgod a skype sincs bekapcsolva.
Most anyukádnak sem könnyű,de azért gondolom boldog hogy itt lehet az unoka meg a kislánya közelében.
Ez az állapot meg nem tart örökké.
Remélem megtaláljátok ti is nemsoká a megfelelő házat.

Andi:
Örülök hogy megcsinálták és nem volt nagy baja MARISKÁNAK! :lol:
Akkor most már izzitsd be!!!!!!!!!!!!!!!
Örülök hogy örömet szerezhettem Dorkának! :lol: Hadd nézegesse a vőlegényt. :lol: :lol: :lol:
Egyébként a sógórnőméket írtam nem nagynénéméket hogy van kenyérsütőjük ,de nem baj.
Azt hiszem olyan mint Zsunak.De majd megkérdezem.

Lányok nekem meg olyan kérdésem lenne hogy biciklire való gyerek ülést nem tudtuk eladót esteleg?Van itt a Tóciba 2 bababizományi ott megnéztük de. mikor sétáltunk de ott nem volt.
Mert elhoznánk anyuéktól a biciklimet(hely hiány miatt ott van.) és a kisfiammal mennék túrázni. :lol:
előre is köszi.
:lol:

Pusszantó megyek vasalok még egy kicsit míg alszika drágám.

Kép

Kép
aliza
 
 


Andi! Hát, én kombinált tablettát használok, nekem senki nem mondta, hogy nem ilyet kéne....Sőt, Anyáéknak se mondta senki... :roll: Nem tudom. Én Somat soda effect-et.

Kép
zsuzska81
 
 


Alíz!I
gazad van vissza is kerestem , valóban a sógornődéket irtad hogy van kenyérsütőjük. Bamba vagyok, bocsiiiii.

Zsu!
Csak azért irtam, mivel rá is kérdeztem a fickónál és ő ezt ajánlotta, gondoltam megosztom Veled,illetve azt mondta a szervizesek mind ezt ajánlják.
Én nem értek ehhez fogalmam sincs róla mit hogy merre meddig. :roll: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Bocsika hogy bleszólok a tabletta eszmecserébe,én ugyan semmilyet nem használok mert hely hiány miatt nincs mosómasánk de majd lesz egyszer,remélem :roll: :roll: :roll: .
Na szóval nekem anyósom is meg a sógornék is azt a Somatot használják amit Zsuzsi!
Tudom Andi most sokat nem segítettem,de gondoltam leírom. :wink:

Ja És zsu:

Elfelejtettem az előbb írni hogy nagyon ügyes a super girl-od. :lol:
Kezdi felfedezni milyen testrészei vannak is egyáltalán? :D
Nagyon ügyes!
Ne aggódj,biztos nem lesz gond a fülcsivel.Majd mesélj és persze az elmaradhatatlan fotót is várjuk.

Pusza.


Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Fülcsis képet majd hozom természetesen! :lol: Csak nehogy én jobban sírjak, mint Ő.... :roll:

Lánykám épp most kezd elaludni a játszószőnyegen. Rászokottaz ujjszopásra, ha fáradt, keze a szájába, és úgy nyugtatja Magát, meg néha el is alszik egyedül....

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Andi, azok a tünemény rucik!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Honnan kapod te ezeket? :wink:
Ne haragudj, hogy téged terhellek a fotókkal, anniyra szégyellem magam.
Na de jó hír, hogy megjött a föld, hétvégén megy rá a fű és 2 hét múlva már mászkálni is lehet rajta!
Így most kivételesen örülök az esőnek, nőjön csak a füvecske, hogy tudjunk talizni itt nálam!!!!! És akkor majd jól megmutatod nekem a fotófelrakást, OK?

Pave, én sem akartam fogadott dokit, de tudtuk, hogy császár lesz és az ügyeletesnél császárral szülni még riasztóbb ötletnek tűnt. Mivel meg voltunk a dokival elégedve így automatikusan megfogadtam a Minivel is, ki tudja mi lesz még? Lehet, hogy újabb császár. :cry:
Bár nagyon bízom, hogy nem.
A történeted nagyon szomorú, pityeregtem is rajta.
Olyan jó, hogy sikerült egy második egészséges kicsi is, azért valamivel könnyebb lett a lelked, ugye? Nem mintha helyettesítené az elveszített bébit, bár azt mondják a meg nem született babák lelke visszatér.
Nekem is volt vetélésem Olivér után, igaz ő még csak 8 hetes volt, de az is elég fájdalmas emlék.


Más téma.
Én is évek óta szeretnék kenyeret sütni, mióta Stahlnál láttam a bazsalikomos-olajbogyós stb. variációkat (bár ő gyúrta, na én tutira nem fogom :shock: ). Annyit tudok, hogy 2 lapátosat kell venni, az a lényege. :roll:

Mosogatógépet ígért a Jézuska, de aztán mégsem hozott, azért a helyét kihagytuk :wink: .
Egyszer csak ideér. :lol: :lol: :lol:

Facér vagyok jelenleg, egy pasim sincs itthon, olyan fura. :shock:
Ja és esik az eső, pedig ablakot pucultam egész vasárnap...
De kit érdekel, hadd nőjenek a virágocskáim is!!!


Csók , nézem a főzős műsort, bár ez most hihetetlen egy szedett-vetett garnitúra...... :evil: :evil: :evil:

Kriszti

Olgi, Zolikának jobbulást, majd küldök Andinak képet Olivérről is.


Sziasztok!



Köszi lányok a mosogatótabletta infókat!!!! Minden ötlet jól jön.És a kenyérsütőgép infókat is, azokat is raktározom. :wink: :wink:

Pintyuska!
A sütőm most süt először. És tudod mit? Csőben sült karfiolt, a Te recepted alapján. :lol: Bizti fonom lesz.
:wink:

Olimami!
Ne gondold hogy magamtól vagyok ilyen okos a képferakásban, a férjem tanitott meg rá. :lol: Látod, nálunk apa nem pocaklakót csinál, hanem tanit okosodni a technika rejtelmeiben. :lol: :P :P
Biztos szép lesz a füvetek, tényleg jól jön rá az eső. Végre valaki örül neki. :lol:
Mi szerencsére tegnap is, ma is délelőtt voltunk lent, igy nem hátráltatott az eső a sétában. De a konyhai ablakom már kivülről eléggé mocskos, köszönhetően az esőnek. :roll: :roll:

Alíz!
S.O.S., persze csak ha tudsz!!! Ti épp most milyen pellust használtok a kis vőlegénynek????

Dorka most épp két Huggies pelenka méret közt van,a kisebb már elvágja és kispirositja a combja tövét, a nagy meg trottyos rajta. Nem beszélve arról, hogy a kicsiből szerintem azért jön ki a pisi mert hamar megtelik, pedig gyakran cserélem, a nagy meg lehet nem zár még jól a combjánál, de abból is kijön. Épp mint régen a Pampersnél, még újszülött korában. Most Liberot vettem, de ezzel sem jobb a helyzet, pedig Dorka 11 kg körüli és a pellus maxi plus 10-16 kg-ig jó.
Kínomban már lementem itt a Domokoson levő pelenkadiszkontba zsákos pelenkából venni, Remélem ezek jók lesznek, a gyerekeink méretében 32 FT/db áron adják. 10 db-ot vettem kipróbálni.
(Pintyus itt vettetek Noival pellust, Te tudod hol van ez a bolt). Ha ebből is kifolyik a pisi akkor én szobatisztaságra fogom a gyereket. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Lépek, lassan kész a karfiolom. :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Na én a főzőműsorokat már megint a neten fogom éjszaka megnézni, mert most nincs rá időm. Pár receptet már le is irtam és meg fogom csinálni.

Kép
Kép
bendor
 
 


Olimami!
Naná, hogy mindig elfelejtek valamit, de ez már nem új nálam:
küldd nyugodtan az Olivéres képeket és felteszem, de küldhetsz bármilyen mást is, tényleg szívesen felrakom, nem okoz gondot.
Rucikat kérdezted: apu huga New Yorkban lakik és ő küldözget nekünk babaruhákat. Hozzáteszem kint sokkal olcsóbbak mint nálunk. :roll: :roll: Na jó, próbálja akkor venni nyilván mikor leértékelések , akciók vannak. Na de akkor is. Már Bencének is sok ruhát küldött régebben, igaz néha most is küld ha talál valami jobbat. De most főleg Dorkának küld.

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép

Andi:
Nem annyira S.O.S-be tudok válaszolni mert még csak most tudok jönni. :?
Szóval én most nappalra a DM-es babylove-os pelenkát használom a maxiplust ami 9-20 kg jó,ez nagyon jó most nekünk nem nagyon folyik ki belőle a pisi,jó néha előfordul ,de mi paszulyosok vagyunk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Éjszakára meg mostanában a Libero-t szoktam annak viszont a maxiját.Jó megbonyolítom,mi?
De ez így bevált nekünk.Régebben a Huggiest használtam még pici korától kezdve mert mi is úgy voltunk a Pampers-el meg az összes többivel mint ti hogy a pisi-kaka kifolyt.Na a Huggiessból nem.
Viszont mióta más a csomagolás meg a pelenka anyaga én nem vagyok megelégedve vele.Olyan hamar teleszívja magát pisivel (és utána persze kifolyik) hogy csak na.Így áttértem a Liberora meg a babylove-ra.
Kicsit hosszúra sikerült ,de érted remélem. :lol:

Olimami:
Biztos szép lett a kertetek,most jön rá a sok eső,így remélhetőleg még szebb lesz.
Na a vacsracsatában most ezt a Hajdú P. nem bírom.Olyan nagy az arca mint egy ház!!!!!!!!!Pedig nem voltam elragadtatva a flancos kajájától.Ágica sokkal különbet főzött szerintem.
Meg is voltam lepődve rajta.:shock: :shock: :shock:
A másikon a Hal a tortán ,most jól össze válogatták a sok idiótát,már bocsánat!De az a jós vagy kicsoda csak ült ott fapofával,kiváncsi vagyok mit főz.Bár kb. 5 percet láttam belőle de elég volt. :lol:


Zsu:
Az jó hogy Pannika egyedül is elalszik.
Egyébként van cumija?

Na elteszem magam holnapra,elfáradtama tornán most nagyon meg még elmosogattam,na pá.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam..most is csak bekukk! Aliz! Jó lett a hajad!
Andi! NAgyon tetsz az a nyakba megkötös szexi ruha:D..igazából azért jöttem, mert kérdezni akartam Tőled: a kupakokat még gyűjtitek? És jó a műanyag flakonos sörös kupak is :oops: ? Hétvégén kerti parti volt és akad egy pár üres üveg...
Vendég
 


Segítség!
Nem tudtok valamit a szemen növő árpára? Bármit, mert a teljes kikattanás szélén vagyok.. A kisebbik lányomnak december óta most van harmadjára. Mindig elkerülünk a gyermekszemésztre, ahol tesznek rá párakötést( mondjuk ezt tudtam magamtól is) kenőccsel, hogy majd kifakad, de soha nem fakad ki(csak visszahúzódik), a gyerek gyakorlatilag egy hétig kötésben él éjjel-nappal, és a jelek szerint mindig visszajön( ugyanazona szemén). Mit lehet ezzel kezdeni? Valójában nem betegség, de arra elég, hogy napokat hiányozzon az oviból(én meg a munkából), mehetne tulajdonképpen oviba, ha a kötés rajta maradna állandóan, de ez nem nagyon megoldható, mivel mindig igazítani kell. Őt is sajnálom, mert amíg nő, fáj neki, tudjuk mindannyian, milyen rossz, ha szúr... Szóval bármilyen házi ötletet szívesen veszik. Már az is eszembe jutott, talán segítene, ha felvágnák neki(akkor nem újulna ki), de ezt csak nagyon halkan mondom...
Köszi előre is
pave
 
 


Sziasztok Lányok!

Alíz!
Köszi a segítséget pellus ügyben, naná hogy most éjszaka is kifolyt, és reggel is a pisi. :roll: :roll:

Pave!
Sajnos árpa ügyben én nem tudok segiteni, nem volt még soha nekünk. Illetve apumnak volt, kenegette valamivel amit az orvos irt fel, de nem tudom mi volt az. De ha gondolod megkérdem.

Bea!
Igen a kupakok továbbra is kellenek, egész évben.Jelenleg is kint vannak kezelésen a kislánnyal Donyeckben, hátha segiteni tudnak rajta.Illetve talán már látható is a változás.

Pintyus!
Fini lett a csőben sült karfiol nagyon, csak kicsit sótlan lett nekem. Nem tudtam mennyi az a pici só, bors, vegeta amit bele kell tenni, de legközelebb bátrabban teszek bele. De most megsóztuk és szupi volt. Izlett apunak, anyunak , ugyanis épp itt voltak és nekem is. Kiscsaládom nem eszi a karfiolt, így ők kihagyták, nem tudják mit veszitenek vele. :wink:
Bence tegnap este anyuékkal ment egész hétvégéig. Ki is húztuk a hétre az oviból. Tesóm a bokájával tp-en van, be van gyulladva az izülete, igy otthon van, Bence meg ment hozzá "nyaralni".

Zsuzska!
Fülbevalóban feszít már a lányod???? Várjuk a bizonyítékot. :lol:
Remélhetőleg nem viselte meg a fúrás.

Olgi!
Zozika továbbra is javulgat? Tündike nem betegedett le?

Anita!
Nem voltál tegnap, pakolászás közepén vagy?

Évi, Olimami, 7kincs, Pupsik! Gyertek Ti is amint tudtok!!!

Ha férjemnek nem jön ma semmi közben a melóban akkor délután elidulunk a csempekörútra. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!


Túlvagyunk a fülfúráson.... Csak akkor sírt, mikor fúrták, utána felvettem, és hamar megnyugodott! :D Szerencsére nem is nagyon vérzett, aztán hazafele a babakocsiban békésen el is szunyókált. Ha mozgatom, sem sír, így biztos nem fáj Neki. Hoztam képeket róla!

Kép fülbevalós Tündérkém

Kép fülcsi közelebbről

Andi! Jó csempenéző körutat!!! :lol: Hol nézitek?

Kép
zsuzska81
 
 


Zsuzska!!!!

Jajj de csini a csajod a fülcsivel (is)!!!!!!!!!!!!!!!
És szép a fülbevalója is nagyon.
Látod, mondtam én hogy anyukákat jobban megviseli az ilyesmi mint a lánykákat. :wink: Túl vagytok ezen is, az a lényeg.
Mi meg iszonyú székrekedéssel küzdünk Dorkával, nagyon horror éjszakánk volt emiatt. Ha egy nap kimarad a kaki, másnap már csak üvöltés közepette jön ki belőle. Szegénykém tegnap este nem tudta kinyomni, éjszaka is óránként felsírt hogy kaka, de nem volt semmi. Hajnal 5kor végre sikerült a kaki hegyét kinyomni, de nem bírta tovább. Tibi lefogta a lábait én meg nyomkodtam a végbele környékén hogy csússzon végre ki belőle. Nagy nehezen megszületett a mű, de amint láttam ez még csak a fele volt. Annyira bekeményedik félek egyszer szétreped a végbele. Glicerines kúp, hőmérőzés nálunk már semmit nem ér. :roll: :roll: Persze mitől is lenne normális széklete ha csak immel-ámmal eszik?!
Védőnőt hívtam reggel ajánlotta a Duphalac szirupot, vettünk is már és adtam is neki, tiszta laktóz az egész, remélem meghajtja kicsit. De félek a bekeményedett kakit ami még bent van azt nem fogja lazítani. Ugyhogy még egy nagy menet vár ránk. :shock:
Szegény gyermekem már annyira fél a kakálástól is, hogy sír akkor is ha normál állagú neki és könnyű lenne nyomnia. Sír, tiszta könnyesek a szemei, néha már remeg is, iszonyat nézni a küszködését, de ilyenkor azt sem hagyja hogy egyáltalán simogassuk, vagy segítsünk neki.
Remélem ez a szirup fog hatni.
Kakaót már legalább 2 hónapja nem is adok neki, mert az is hasfogó, kakaó néven forralt tejcsit kap.Tea helyett is rostosevet adok neki, hogy az is lazítsa a székletet, de hol segít hol nem.
Jaj ezer bocs ha túl részletes voltam kaki témában. :oops: :oops: :oops:

Csempét szerintem a Létai úton valami Csempeboltban fogunk nézni, ezt ajánlották, a Szakisz -udvarban is van csempebolt oda is elmegyünk, a többit még nem tudom.Létai úton talán valami Gyarmati Kft boltja van, több reklámújságban is láttam már hirdetni magukat.Remélem valahol találunk megfelelő csempét, járólapot. Mindegy hol csak kapjunk.
Spotot akarunk a fürdőbe és a férjem a wc-be is azt szeretne, ahhoz kellene az állmenyezet, ahhoz meg gipszkarton sinekkel, meg mittudomén még micsodák. Azokat is szerintem kéne néznünk már most. Csaptelepeket,ventillátort szerintem a Praktikerből fogjuk venni, Baumaxban láttunk jó és olcsó fürdőszoba és wc-ajtókat, így azt meg onnan. Akril kád a Metroban van a legolcsóbban, azt valószínűleg onnan vesszük. Ennyi egyelőre amit tudok.

Kép
Kép
bendor
 
 


Jaj, szegény Dorka.... :cry: Ez még egy felnőttet is megvisel, nemhogy egy ilyen pici gyerkőcöt.... Reméljük, ez a szirup hatni fog! Egy barátnőm kisfia volt ilyen kicsi korában, hogy annyiszor megszenvedett a kakával, hogy amikor normális volt, akkor is sírva ült a bilin.... :cry:

Kép
zsuzska81
 
 


ZOZIKA, BALÁZSKA!!!!! (és TÜNCSIKE, ha ő is beteg lenne):

JOBBULÁST NEKTEK!!!!!!!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Zsu:
Nagyon szép a fülbevalója Pannikának és nagyon jó áll neki. :D
örülök hogy minden oké,és csak anyuka aggódott egy kicsit,de ez természetes. :D

Andi:
Szegény Dorkádat jó megviseli ez a székrekedés,remélem használni fog a szirup.
Akkor nem is viszed a dokihoz délután?
Jó vásárlást nektek.

Bea:
Köszi szépen.
Sok a tanulni valód hogy ilyen ritkán jössz?

Nálunk sem jobb a helyzet,Balázs belázasodtt.Más tünete nincs,így fogalmam sincs mi lehet. :?
Mindenestre adtam neki lázcs.-t meglátjuk javul-e .
Csak annyira nyűgös semmi se jó neki.Remélem nincs nagy baja.

Pave:
Nekem sincs sajnos ötletem árpára.
Jobbulást a kislányodnak.

Na megyek ebédelni.
Pusszantó.

Kép

Kép
aliza
 
 


Köszi Andi,
Remélem Dorkának is rendbejön a széklete.

Puszi

Kép

Kép
aliza
 
 


Alíz! jobbulást Balázskának! Ó, hogy ezek a szegény kismanók ilyen sűrűn betegek.... :(

Pave! Árpára nekem sincs semmi ötletem.

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Aliza!
Köszi neked is a köszöntést!:)mi is őszre terveztük volna, ha összejön a lakás, de így most nem tudom hogy mi leszbelőele :? :( Mármint a tesóprojectből. :lol:
Én megkapztam a Gyedet.
Nangynéninek gratula a babóhoz!Később is kiderülhet, hogy többen vannak;)
Balázskának jobbulást!

Olik!
Zozinak jobbulást!Remélem már jobban van!

Olimami!
Szerintem ne parázz a szüléstől, 1x már végig csináltad, 2.szorra is siekrülni fog!Tudod, bent nem marad :wink: :lol: Egyébként én is ezért kértem az EDA-t, mert féltem, hogy avégére nem marad erőm a kitoláshoz.De így maradt :wink: Hát őszintén szólva ahogy láttam a szilveszteri pocakodat méretes baba lesz Száva, nekem is nagy volt viszionylag a pocakom(de csak kívülállók szerint, én nem éreztem olyan nagynak :lol: ), és Emili 4170-el született.DE nekem mondták is, hogy nagy baba lesz. :twisted:

Pintyus!
Ezen a képen össze van fogva ahajam, biztos ettől nézek ki másképp :wink:
Na meg azóta fogytam 2 kg-ot!!!
:twisted: :lol:
Én is tudok olyat, aki kiságy híján a kiskádba altatta a gyereket!
:evil: Jajj, pocakmocorgást nagyn élveztem én is!Na majd ha abordádat rúgdossa :twisted:
Visszér sajnos kijöhet terhesség alatt.Most nem tanácsos kenegetni, ha fáj, gondot okoz(tehát nem esztétikai)akkor doki.Viszint ha seprűvénáról van szó, akkor terhesség/szoptatás után el lehet ezeket az ereket injectiózni, én is megcsináltattam már régebben, pesten, rendes rendelőben, egy fillérbe nem került, csak maga a szuri, az volt 5000 ft!, 5 ampulla, ebből 2t használtam el.De biztos van vmi krém egyébjkéngt, ha fájna a lábad, talán a Venastat, vagy van más bio-meg gyógynövényes amit lehet kenni rá.Bár eltűntetni egyik sem fogja, max. a fájdalmat csillapítják.

Bendor!
Én is akartam venni kenyérsütőt, de aztán letettem róla, nem eszünk mi annyi kenyeret, hogy pampucoljak vele. :? De egy ismerősöm most vett Hausmeiter márkájút, és mástól is hallottam hogy jó, de van egy oldal, ahol vannak vélemények gépekről, én is azt böngésztem sokáig, és azt hámoztam ki, hogy nagyon profi a Panasonic gép, de ez eklég drága, 40000 ft!
http://209.85.135.104/search?q=cache:eq ... cd=1&gl=hu
ez az a honlap.
Hú az a ruci nagyon édes!!!!!Mekkora a mérete?
A másik kék is nagyon tecc!!!Tényíleg hálózsákokkal hogy állsz?
:wink:
Óh szegény Dorka, tényleg horror ez a kakilása!Hat a szirup?Őszibarackot nem szereti?Kenyret sokat eszik?Meg liszteset?Mert azok fognak!Szilvalekvár?Meg elég undi, de egy evőkanál oliva, vagy napraforgóolaj egy pár napig lehet segítene amig a beszáradt kaki ki nem jön.Persze ördögi kör, hogy fél a kakilástól, és ezért is nem kakil naponta, csak ha már nagyon muszáj, így a vége besül, kemény lesz, és persze berepedhet tőle a nyílás is, ez csak fokozza a dolgokat.Gondolom nincs kialakuva még neki, hogy pl. minden reggel, vagy este, vagy vmi rendszeres időpontban kakiljon, ugye?Ja, és vkit a tej nem meghajt, hanem fog!!!Meg lehet az egész oka hajlam is.Van aki mindig keményet kakil:(Remélem mielőbb rendeződik ez a dolog!Én is ilyen nehezen kakilós voltam kicsinek, így átérzem a problémát!

Awe!
Köszi.
Sajnálom ezt a sok mizériát a lámpával, mosógéppel, de még jó hogy kicserélik!Hová költöztök helyileg?

Pave!
:cry: Nagyon szörnyűséges dolog történt veletek! :cry: Sajnálom hogy ezt át kellett élnetek!
Köszönjük, hogy leírtad azért nekünk!Biztos nem volt könnyű!
Árpa:hát ha ilyen gyakran előjön, akkor talán érdemes elgondolkozni a végleges megoldáson, hogy műtsék ki:?

Zsuzska!
Édes lehet Pannika!Emlékszem én is amikor Emili ezeket csinálta, milyen nagy élmény vlt!Aztán az elsó szó amit hallat...!Hát azt megkönnyeztük a férjemmel.Ezt mondta:kóóó :lol: De olyan édes kis hangon, amit előtte nem hallottunk, mert vagy sírt, vagy csöndben volt :wink:
Nagyon szép a fülcsi!Én bőgtem mikor Emilinek lőtték a fülét, pedig barátnőm kozmetikus, ő csinálta, de persze miért ne épp nálunk romoljon le az a k...va masina! :evil: Szóval beragadt a jobb félbe, a fülcsi, géppel együtt!!!Gyreek ordít, főleg hogy le van fogva!Én izzadok mint egy ló.Aztán sikerült szétszednia masinát, és még a fülbevaló is afülébe maradt, csak a hátulját kellett kézzel rátenni.Akkor nagyon mérges voltam magamra, hogy minek kell nekem hentelni a gyereket! :twisted:
Ráadásul mivel elkapta a fejét, fentebbre is siekrült a luk, így 3 hét múlva megint lukasztás volt :cry: Persze ezeket nem akartam előbb leírni, nehogy megijjedj :wink:

Mi anyáéknál vagyunk ezen a héten, Emili még alszik.Viszint az étvágya nagyon elromlott neki az utóbbi időkben, alig eszik vmit!Legalábbis ebédre!Eddig ette az üvegeseket, vagy amit főztem neki, de most nem, se üveges, se saját, se pépes, se darabos.Max. amit én ebédelek kunyizik, de az is csak pár falat!De reggelire, meg estére atápit megeszi, meg a tejpépet is :roll: Nem hiszem, hogy nem éhes délben, ha reggel 7 körül reggelizik!Eddig jól evett általában 1-2 üvegeset!Most meg...áhhhh :evil:

Megvannak az uszis képek is, meg videó is, de azt nem tudom még feltölteni, majd talán 7végén Tomi megcsinálja:)

Emili memória:Tegnap ugye megérkeztünk anyáékhoz, és Emili mikor az utcába értünk, elkezdett sikongatni, meg lihegni, ahogy kutya láttán szokott.De semmilyen kutya nem volt, sötét is volt már, és nem is ugattak, hogy hallotta volna!Nem tudom honnan szedte, hogy anyáéknál kutya van, talán ezért csinálta volna?Én még otthon mondtam neki, hogy megyünk majd a mamáékhoz, meg a Buksi kutyához, és mikor az utcába értünk annyit mondtam neki, hogy megérkeztünk.Lehet hogy ezt is megértette?Na meg mikor akonyhába értünk, egyből felnézett az ajtófélfára, mert ott szokott lenni a hinta!És mutatott rá, meg hintázni kezdett a kezemben! Shocked Szóval kicsit furcsállo, hogy emlékezne ezekre a dolgkra?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka! Emili nagyon aranyos a babauszis képeken, igazi kis vizimanó, látszik Rajta! :D jaj, de várom a szombatot, Pannika akkor debütál! :lol: Ó, ez a fülbelövés borzlmas lehetett.... :( Én így is majdnem sírtam, pedig hamar ment, és semmi baj nem volt... Szerintem simán elképzelhető, hogy emlékszik Emili a kutyára, hintára. Okosak ezek a kismanók! :D

Kép
zsuzska81
 
 



Sziasztok!!!
Sajnos Tuncsi is elkapta, meg nem lazas, de kohog es enyhen nathas... Voltunk is dokinal, mert ma szuri lett volna meg rota-t is kaptunk volna, de tolodik az egesz.
Megmertek: 6070 gr es 57 cm. Nem tudom a rehabon mit mertek, hogy 62 lett, de valamit maskep csinaljak. :shock:
Zolcsi mar jobban van, erosen kohog es nathas, de mar tul vagyunk a nehezen.

Panka: ezt bizony nagyon jol megjegyezte Emili, olyan az agyuk, mint szivacs. Zolcsival is neha csodalkozunk: 1 evesen kimentunk vele a piac utcara, a kocsit a postanal hagytunk, setaltunk sokat, aztan megkerdeztunk hol van az auto es siman oda fordult is mutatta. Aztan dediek utcajaban azonnal mondta, hogy dedi ) pedig nem emlitettunk neki hova megyunk, 20 honaposan 32 darabos autos kartya keszletet siman felsorolta hibatlanul , megvan a felvetelen is, pedig meg beszelni sem tudott rendesen. Szoval hihetetlen dolgokat muvelnek :wink:

Zsu: hat nagyon ennivalo a kis draga :lol: Most mar senki sem mondhatja, hogy kislany, kisfiu??? :lol: Igazi csaj 8)

Andi: juj, szegenykem, Dorkanak remelem nem tartos ez a dolog :( Olyan rossz, hogy nem nagyon tudunk azonnal segiteni, Zozi is ugy sirt, amikor nagyon beteg volt, en meg vele egyutt, mert semmit nem tudtam tenni :?

Pave: sajnos nem hallottam rola, meg nem is talalkoztam az ismeroseim kozott ezzel a nyavajaval. Bocsi :roll:

Evi: sajnalom, hogy ennyi macera van a dolgok korul, de hat kialakul ez is, minden rendezodik :wink: Persze, lehetne konnyebb is :wink:



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem minden Kismanó összekapja magát és hamarosan meggyógyul. Hisz olyan kis ártatlanok, gyámoltalanok, nem is tudunk igazán rajtuk segiteni. Persze vannak a gyógyszerek, de azok nem egyik pillanatról a másikra hatnak sajnos.

Dorka kakilásával is meg fogunk még ma küzdeni, mert mindig nincs túl rajta szegénykém. :roll: :roll: :roll: Délután a csempekörúton 2x is elkezdett ordítani, de végül semmi nem jött. Most meg alszik. Megkapta a szirupját, jó lenne ha hatna. Mert tényleg ördögi kör nála. Nem kakil mert fél, de ha meg nem kakil még nehezebb lesz később. Anyósom és sógornőm ennyire macerás ezen a téren, jó lenne ha nem ezt a hajlamot örökölte volna Dorka és csak átmeneti lenne nálunk ez az állapot. :?
Ugyhogy túl kellemes estére ill. éjszakára nem számithatok kiindulva az előző éjszaka történtekből.
:cry:

Csempekörút:
Kiválasztottuk a fürdőszoba és wc csempéjét . A Gulyás Tüzépen találtuk meg ami belopta magát a szivünkbe, igy holnap megyünk is megvenni, de visszük magunkkal a burkolót is, hisz elég egyedi a csempe mérete: 20x 40.3 cm-es . Törtfehér-piros kombinációjú a csempe és a járólap is.
Férjem telefonnal le is fényképezte , meg is mutatom, bár nem igazán jó a kép:
Kép pirosas vagy világosabb bordós lenne a sötétebb árnyalatKép Kép
Szeretnénk mi is függőlegesen a fehérben a piros "oszlopokat", remélem jól fog mutatni, a tüzépen nagyon szép volt. Láthatjátok van négyzet alakú csempe is, de mi a hossszítottat szeretnénk.

Panka!
Jajj.. rémségesre sikerült a kis Emili fülbelövése. :twisted:
Nagyon ügyes a lánykád, biztos hogy megjegyezte a kutyust és a hintát is. Én is sokszor meglepődöm azt hiszem nem is figyel a gyerek pl ha valamit beszélgetünk apával és később a gyerek visszamondja. (Dorka még kézzel-lábbal és babanyelven, Bence szintén ugyanilyen volt )
Kérdezted a hálózsákot. Nálunk valahogy mindkét gyereknél kimaradt a hálózsákos altatás, nem is voltak hálózsákjaink. Egyetlenegyet kaptam a nagynénémtől Amerikából Dorka születése után, de mire ideért addigra már ki is nőtte Dorka, igy nem is használtuk. Anita vette meg a kislányának. :wink:
Köszi a tippeket, székrekedésnél mindent be fogok vetni ha nem hatna a szirup.
Köszi a kenyérsütős oldalt is!!! Meg fogom nézni.
Jajj, ne ....kiskádban babaaltatás is nagyon morbidnak tűnik, akárcsak a papirdobozban. Mik vannak, őrület. :roll: :roll: :roll: Ettől szerintem már csak egy fokkal lehet lejjebb csúszni,következő lépés a kutyaól. :evil: Soha ilyesmi eszembe nem jutna. :roll: :roll: :roll: Ez a gyerekkel szemben is tiszteletlenség, az ilyenek a gyereküket csak használati tárgynak tekintik, nem???? Vagy nem is tudom hogy gondolkodhat az ilyen szülő. :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!
Most néztem meg a kis delfinedről az uszis képeket, nagyon jóóóóóóóóók!
De egyik képen meglepődtem, viz alatt Emilid nyitott szájjal van. Ezt hogy csinálja?? :shock: Kopoltyúja is van már a sok viztől a kis Drágának? :lol: :lol:


Jajjj... ma láttam a Lui Padre főzését, borzasztó volt. Osztriga, csiga, rántott békacombok.... Végül pizzát rendeltek, hogy jól lakjanak. :lol: :lol: De a Szűcs Juditos holnapi előzetesben is az volt, hogy végül zsíros kenyereztek a vendégek. Eddig nem volt ennyire hülye ez a műsor, nem tudom mi van ezekkel. Tényleg bénák lettek összeválogatva. :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Nagyon teccik a csempe!!!:)Hajrá!!
Biztos meg fog oldódni a kaki ügy is, és ha még most az elején sikerül átverekedni magatokat a nehezén, akkor később nem lesz gond szerintem.
Nyitott száj:alig várja, hogy merülhessen, mert akkor lehet zugban inni!:DMindig nyeli a vizet, most arról próbáljuk leszoktatni.De nem fuldoklik vagy ilyesmi, direkt issza a kis piszok!

Olik!
Jobbulást továbbra is, gyógyuljatok gyorsan!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Szép estét!

Köszi mindenkinek a jókívánságot.
Délutánra ismét felment a láza Balázsnak 38,8-ra,megint adtam neki Panadolt.
Jelenleg semmi baja ,táncol,magyarázz,nézegeti az újságokat.
Meglátjuk milyen éjszakánk lesz.Most a fogára tudok gondolni hogy lehet azért van láza mert egyébként más tünete nincs. :?

Andi:
Nagyon szép a csempe,jó ízlésetek van. :wink:
Szegény Dorkád remélem jobban lesz,ha még sem mondom próbáld ki az aszaltszilva szirupot.állítólag az is jó székrekedésre.Gyógynövényboltba lehet kapni.
Jobbulást a kis drágának.


Panka:
Megnéztem én is a képeket,tündéri a csajod ahogy úszik,látszikhogy roppantúl élvezi. :lol:

Biztos hogy emlékszik Emili a kutyára meg a hintára mert emlékszem Balázs is ilyesmi idős volt mikor mentünk anyósomékhoz és megálltunk a ház előtt és mondta hogy mama és dedi (dédi),hihetetlenül okosak ezek a kismanók nem is gondolná az ember.Annyi mindent megjegyeznek hogy csak na.
Hú nem semmi lehetett a fülbelövés,fő hogy sikerült.

Olgi:

jaj szegény Tüncsi is elkapta,jobbulást neki is,tényleg olyan borzasztó látni hogy betegek a kisdrágák és mi sehogy sem tudunk segíteni .
Remélem hamar rendbe jönnek a kis drágák.

Na puszika.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Kép Kép Kép Kép

Haliho!!!

Andikam: nagyon szep lesz!!! Ugy latom a bordo szurke konyha most megjelenik a furdoben csak feherrel :wink: Nagyon otletes, jo izlesetek van!!!


Alizkam: Hogy van Balika? Semmi mas tunet nincs? Az jo. Mi holnap megyunk vissza kontrollra, mind kettovel :roll:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Bendor,

A nagyobb lányommal ugyanezt a kakiprojektet jártuk végig(volt, hogy szegénynek be is repedt kicsit a végbél környéke-főleg Mikulás tájékán a csokitól-egy idő után megtiltottam a családnak, hogy a csoamgban csoki legyen), talán próbáld meg a Laevolac szirupot is, bár szerntem ua.mint amit a ti orvosotok javasolt. Az a baj ezekkel a szirupokkal, hogy mivel gyerekeknek lett kifejlesztve, elég enyhe hatásúak( már arra, hogy gyors eredményt hozzanak), úgyhogy éna saját szakállalmra mindig egy kicsit "túladagoltam"(érts jól- valamivel többet és többször adtam be neki az előírtnál)-ezzel azt értem el, hogy kicsivel hamarabb jelentkezett a hatása. De alapból ha ilyen fajta a gyerek, sajnos ez megmarad, csak kevésbé lesz ennyire drasztikus. Nálunk jól bevált még a Tamarin lekvár(mivel ez mehet kismamáknak is, én bátran adtam a gyereknek), ill. felnőtteknél nagyon jó, ha szennalevélből főzöl teát. Ha nagyon rossz a helyzet, én el tudom képzelni, hogy kamillateába(ami eleve egyhén hashajtó) teszen nagyon kis mennyiség szennalevelet(gyógyszertárban árulják), de tényleg óvatosan ezzel, mert ütős és csak felnőtteknek való
pave
 
 


Sziasztok!

Pave!
Nagyon köszi a tanácsaidat.
A Laevolac és a Dupholac is laktulóz hatóanyagú, már utánajártam, tehát csak más cég gyártja. Gyógyszertárban nekem is mondták, hogy ha még nem szedte a gyerek akkor csak a neki adható minimális adagot adjam. Na, én reggel adtam a napi adható mennyiség felét, este meg a másikat.Szóval durr bele.
Igen, a Tamarin lekvár lesz a következő lépés, ha ez a szirup nem hatna.
Szennalevél teával vigyázzatok, mert hosszú távon alkalmazva görcsöket idézhet elő. Ugyhogy azt biztos nem fogjuk kipróbálni.
Sajnos nálunk a sógornőm és anyósom szedik, bár azok is váltogatják, mert hasonló kaliberek mint most Dorka.Én családomban senkinek nincs ilyen gondja, és a férjemnek sem, ugyhogy bízom benne hogy ez most tényleg csak átmeneti probléma.


Köszi Mindenkinek a leendő fürdőszobánkra tett megjegyzést!!!
Sajnos jobban átgondolva mégiscsak valahogy máshogy kell variálnunk a dolgokat, mert az eredeti elképzelés szerint csak a fürdőszobába 48 db dekorcsempére lenne szükség az oszlopok köré, és csak ez közel 100e Ft lenne. Ezáltal ez semmiképp nem igy lesz, de még agyalunk rendületlenül. Ugyanis a keskenyebb piros fekete mintájú csempe a dekor, ez lenne az oszlopok mindkét oldalán, de mondom csak a terveinkben, mert ennyit azért mégsem tudunk fizetni érte. :roll:

Olgi!
Köszi hogy hoztad a képeket a két kis szépségedről, nagyon kis bályos, formás gyerkőceid vannak. Tündike is szemmel láthatóan nő, igazi csajod baba. Zozika meg a gyönyörű huncut szemeivel.... nem tudom hány csajnak fogja elcsavarni a fejét de hogy soknak az biztos. :lol:
Jobbulást Nekik!!!

Alíz!
Balázskádnak szintén! Remélem más tünet nem jött tegnap óta elő és hogy már láza sincs.
Liberobol ma éjszaka is kifolyt a pisi, és tegnap reggelre is. :roll: :( :evil: Eddig is nonstop mostam, ezentúl is fogok, úgy látom.

Panka!
Aha... értem, szóval kis zugivó a csajod az usziban. :lol: :lol: :lol: Pedig nem hiszem hogy olyan fincsi lenne az a viz. :P :P :P

Többiek!
Merre vagytok?????????????

Kép
Kép
bendor
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?