Új privát üzeneted érkezett!

Magdolnám: sajnos egésznap nem voltam itthon de most mikro beléptem reméltem, hogy a Mali jobban van.De látom, hogy szegény elment.
Te megpróbáltál mindent és szerintem ha a babus nagyobb lesz akkor lesz neketek még mali. Vagy lehet, hogy most kéne egyet venni. Ezt ugyis majd fogod érezni mikor jön el a pillanat.

jenny. De jó , hogy jöttél. remélem jól vagy?

Kép
csucsu05
 
 


Kedves Apa,
lécci töröld f.márti ámokfutását a különféle topikokból a gyerekrablásokkal kapcsolatos hoaxokkal (hogy van még olyan hülye, aki ezt elhiszi?!)

Ezt katam amiatt a hir miatt amit továbbitottam :?
Lehet hiba volt feltenni.De sajnos nekem az egyik osztrák barátnőm megjárta az egyik bevásárlóközpontban...azóta nyitvatartja a szemét....
Elmesélte, hogy egy bankautomatánál amig pénzt akart váltani a kosárban volt a gyerek és már egy szakállas pasi az ajtó fele közeledett mire ő feleszmélt...DE szerencse, hogy kiabált és a pasi elszaladt, otthagyta a gyereket...
Rengeteg rémhir terjeng, éen senkit sem akartam megbántani ezzel az üzivel, de voltak akik rossz néven vették :?
Szoal van ami csak kitalálás, de akkor is jol ki kell nyissuk a szemünket mert sosem lehet tudni....

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok
Apu elment ma hajnalban. Iszonyatosan fáj, hogy soha többé nem látom..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Ó Istenem!!!!!
Mágnes nagyon-nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: Fogadd Őszite részvétemet......Sok erőt kivánok neked, hogy átvészeld ezt a nagy veszteséget!!! :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Mágnes

Fogadd őszinte részvétem. Pedig azt hittük javul az állapota, főleg hogy ennyit szállítgatták. nagyon sajnálom és sok erőt kívánok az elkövetkező hónapokhoz.

Márti
Szerintem ezt csak annak kell a szájába rágni, hogy figylejen a gyerekére aki nem teszi. De azért szerintem felesleges ezért bocsánat, de lehülyézni valakinek téged, mert te leírtad ezt a történetet. Én is leírtam nektek a kínai boltos sztorit ami nálunk zajlott le. És lehet kacsának tűnt sok embernek, de ez totál igaz volt. Szóval az ilyen eltusolt történetek amit a szőnyeg alá sepernek, sokszor igazak.

Kép
Kép
nati80
 
 


Mágnes:
Fogadd őszinte részvétemet! Nagyon sajnálom édesapádat, és veled érzek! Nagyon sok kitartást és erőt kívánok neked! :cry: :cry: :cry: :cry:

Márti:
Ne vedd fel az ilyen hülye emberek véleményét! Te azt tetted, amit jónak gondoltál! Teljesen mindegy, hogy kitalált-e vagy igaz a történet! A lényeg az, hogy megtörtéhet! És jobb félni, mint megijedni!

Kép
anda81
 
 


Mágnes: fogadd őszinte részvétem. Nagyon sajnálom, hogy így történt. :cry: :cry: Én is sok erőt és kitartást kívánok az elkövetkezendő időszakra!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Mágnes
Őszinte részvétem. Kitartást és sok erőt kívánok az elkövetkező hónapokra.

Mi van ma? Csupa szomorú hírek. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
p__lilla
 
 


Mágnes, nagyon sajnálom. :cry: Őszinte részvétem.
Sok erőt kívánok a következő hetekre.Puszi!
jenny29
Mór
 
 


Mágnes!

Fogadd őszinte részvétem! nagyon sajnálom, és sok erőt kívánok nektek!

Kép
andyfekete
 
 


magdolnam, nagyon sajnálom a malidat, szerintem is kellene egy másikat venni,d e te tudod, érzed.

Kép
andyfekete
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálam sem lakik babó a pocakban! Hajnalban megjött :cry: :cry: :cry:

Kép
anda81
 
 


No, hát akkor az új hónap jegyében:
Új vonalzók, új avatar! Remélem szerencsét hoz mindenkinek! :D :D :D

Kép
anda81
 
 


Mágnes: Sajnálom :( annyira bíztam a javulásban. Kitartás most erősnek kell lenned.

Kép
csucsu05
 
 


mágnes, én is nagyon sajnálom hogy ilyen fájdalom ért. Azt hiszem ilyenkor nem is lehet mit mondani. Csak annyit, hogy veled vagyunk és reméljük, hogy hamar sikerül túljutni az első szívtépő időszakon.

KépKép
muffin
 
 


Sziasztok!

Na mi a helyzet ányok? Kihalóban van a topik???
Igaz mostanában amannyi szomorú dolog történik ebben a topikban, nem is csodálkozom :cry:

Tegnap elmentünk egyet kirándulni a fiukkal, olyan gyönyörű idő volt...

Nekem ma annyira fáj az epém, hogy mindjárt falat kaparok fájdalmamban...Tegnap ettem egy fél túrós-tejfölös-sajtos lepényt, kellett nekem... Most annyira fáj, nem birok ülni...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Anda!
Sajnálom pirit :cry: :cry:
De aranyos az új vonalzód!! :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Kép

Merre vagytok????

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Mágnes! Fogadd őszínte részvétemet. Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Magdolnam! Sajnálom malidat!

Kép
Kép
odri
 
 


Szia Márti!

Látom, kihalóban ez a topic. :(
Bár mostanában tényleg nem sok jó dolog történt itt.
Nati is, a fő hangadó, hova tűnt? Dolgozol még Nati?
Többiek?

Kép
jenny29
Mór
 
 


Szia Jenny!

Hogy vagy?
Nagyon örülök mindig amikor felbukkansz a topikban! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Szia Odri!
Mikor mész dokihoz, hogy megtudd a babád nemét?

Vagy már tudjátok?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti! Eddig úgy néz ki, hogy kislány.....két hét múlva megyek újra.
Talán akkor rendesen megmutatja magát :lol: :lol: :lol:
Szerdán lesz meg az AFP eredménye, remélem minden rednben lesz...

Kép
Kép
odri
 
 


Szívesen jövök mindig, hisz tudod. Csak van, mikor elég fáradt vagyok, nincs kedvem gépezni, van, mikor mamis témák vannak, hiszen szerencsére sok a kismama mostanság is.
Érdekes, hogy a december, januári dömping után volt 1-2 hónap szünet, mikor nem lett senki babás, most meg megint többen is.
Ezen morfondíroztam valamelyik héten. :roll:
Azért olvasgatni szoktam, több topicot is.
Fiúkkal mizu? Mandulaműtét mikor lesz?
A héten délutános vagyok, apa éjszakás, így délelőttönként ezzel foglalom el magam, mikor ő alszik. Na megyek, összehajtogatom a tiszta rucikat. Ha nem jönnék már, mindenkinek szép napot!
Mágnes, hogy vagy? Nagyon sokat gondolok rád. :cry:

Kép
jenny29
Mór
 
 


Odri:
az nagyszerű!!!! :lol: :lol: :lol:

Jenny:

a fiuknak április 10.-én lesz a műtét! Már előre irtózom tőle. De ha muszáj, akkor inkább most mint később...nagykorukban... :roll:Amitől félek még, hogy egyedűl kell majd velük menjek.
:cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Mágnes
Részvétem édesapád miatt. Nagyon sajnálom. :cry: Sok erőt kívánok most az egész családnak!
holka
 
 


Sziasztok!!!
Mi a hétvége mindkét napján kirándulgattunk :D .. annyira jó volt. Rengeteg energiám van mióta nem kell feküdnöm!!
A mai napon anyósomé Heni így kihasználva a szabadidőt azért pihizek egy kicsit...
Várom,hogy a kis pöttöm végre intenzíven mozogjon annyira szeretném ha biztosítana róla,hogy "itt vagyok"!!!

Odri,Andy
Ti érzitek már a rúgásokat??

Andy
mostanában csak úgy fekszem,hogy 2 napot fenn vagyok majd fél nap pihi...de akkor sem érzem magam fáradtnak és nem fáj hasi se csak,hogy mégis pihizzek egy kicsit...
Hányinger nincs már egyáltalán. :D
Elhiszem,hogy azért a láncban tanítás után jó fáradt vagy estére..

Anda
sajnálom,hogy megjött..
Milyen fogyókúrát tartasz?

Márti
én is az iwiw-en olvastam először... a hideg is kirázott tőle. Igaz vagy kamu? Mindegy de nagyon kell vigyázni a picikéinkre!!
Húúúú a fiúk nemsokára túl is lesznek a mandulaműtéten!!

Jenny
én is örülök,hogy jöttél és jól vagyl!
holka
 
 


Nati :D
Mostmár elhiszed ugye,hogy baba van a pocakodban?? :D
holka
 
 


bocsi mindig kimarad valami.... :oops:
Magdolnam
Nem lesz Lizának semmi baja!! Olyan előfordul,hogy ha valakit lelki megterhelés ér akkor fájdogál,görcsölget a pocak. Ilyenkor 3x2 MagneB6 és pihi. De gondolom az átvirrasztott éjszaka után már tudtál pihizni egy kicsit..
holka
 
 


Szia Holka!
Ne aggódj, hamarosan érezni fogod te is a baba mozgását! :lol: De én is úgy voltam mindig,vártam, hogy már érezzem.Amikor meg jól érződött, akkor meg azért aggódtam, hogy vajon eleget mozog! :roll:

Képzeljétek, nekem még mindig nem jött meg.De tegnap csináltam egy teszte és negativ lett :cry:
Felteszem a gőrbémet is...Mit szóltok? :roll:

Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti
csak olyan furi,hogy már "rég" láttam,kb 2 hete és eddig ugye hetente néztük... :roll: de hát hamár eltűnt a vérömleny és picikénk szépen fejlődik akkor csak úgy nem akarom ultrahangozni...és most uh-elvonási tüneteim vannak :wink:

Elég jól néz ki a görbéd :lol: ...pár nap múlva ha így marad a hőd lőjjél el egy újabb tesztet..
holka
 
 


Holka!
Én már éreztem buborékokat, de mostanában nem nagyon volt.
Már szóltam apának, hogy szóljon neki.... :lol: :lol:
Még két hér és újra láthatom, de jó lenne érezni is :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Sziasztok!

Kendének arcüreg gyulladása van. Most ezer gyógyszer, csütörtökön vissza doki, aztán a valamikor arcröntgen :( :(

Anda: sajnálom, hogy nem jött be a jóslatom :( Majd a következő hónapban!!!

Holka. Szerintem pár nap és fogod érezni pöttömkét! Gondolom ti is kiélvezitek Henivel a jó időt. Mi tegnap sokat voltunk kint vele a Dunán. Még hajókázott is :)
Neked még nincs meg az afp eredményed?

Márti: húha, tök jó a görbéd, és szupi, hogy még nem jött meg. Nem csodálkoznék, ha pár nap múlva lenne egy + teszted ;)

Odri: drukk, hogy jó legyen az afp-d, de tuti jó lesz.

Nati: hol bújkálsz? Alszol mint egy maci???

Jenny: örülök, hogy van kedved újra írni. Gyere többször!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


KIsvirág, köszi. Jobbulást Kendének, küldök neki gyógypuszikat :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Kösz lányok a dicséreteket,ha kb. 5 nap mulva sem jön meg piri akkor tesztelni fogok...De szerintem megfog jönni, mert már érzem az előjeleit. Csak azt furcsállom, hogy barna még nem volt egy csepp sem :shock: , pedig az 5 nappal előre már jelzi, hogy jön piri... :shock:

Kisvirág:
Gyogyulást Kendének!Szegényke.Hogy kapott arcüreg gyulladást?
Nekem a dokinéni azt mondta, hogy poliptól nagyon könnyen kaphatnak a gyerekek arcüreg, homloküreg és középfűl gyulladást... :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti: Azért vittem le ma a dokihoz Kendét, mert elegem volt abból, hogy hallom, hogy szörcsög az orra és nem tudok leszívni neki semmit. Meg 3 hete hol taknyos, hol nem. Hétvégén meg elkezdett nagyon csipásodni meg nyúlkál a füléhez és mondja fáj. Plusz nagyon horkol. Na a dokinéni az elmondottak alapján közölte, hogy arcüreg gyulladásunk van. Megvizsgálta őt, kapott antibiót, meg még egy gyógyszert. Csütörtökön megyünk vissza hozzá, aztán megyünk valamelyik nap - szerintem pénteken - arcröntgenre.
Hát így szedte össze :(

Odri: köszi a gyógypuszikat!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Tegnapi kirándulás :lol: :lol:

Kép


Kép


Robi legujabb 'szerzeménye' :lol: :lol: :lol:
Még van ezen a kislányon kivül 2 kislány akiknek szerelmet vallott :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Hali lányok!

Csak futólag tudtalak titeket átolvasni.

:oops:

Egyenlőre még nincs konkrét elképzelésem. Annyit szeretnék elérni, hogy 3-4 hónap alatt megszabaduljak 10-15 kilótol. Csak még azt nem tudom hogyan! De gondolkozom rajta. Esetleg, akinek van ötlete,legyen már olyan bűbály és írja meg nekem! :D

Kép
anda81
 
 


Halihó!!!

Tudom nem jöttem, bocsika, de elég zsúfolt volt a hétvége. vagyis csak a vasárnap.
Vicces volt nagyon a vasárnapunk. El akartuk mondani párom családjának a babát és mikor ebédre mentünk nem volt otthon csak anyósom, mert a többiek elmentek horgászni. nem csoda gyönyörű idő volt. na erre gondoltunk egyet és akkor vigyük be anyósomat is a tóhoz és majd ott. na persze ő nem akart menni, mert sok volt a dolga. Nem tudtuk sehogyse rávenni. Mi azért kimentünk a többiekhez, mert sétálni is akartunk egy kicsit és mert szép is volt az idő. De én marha nem vittem fényvédőt és tudjátok az arcomon nagyon kijönnek a májfoltok. Haza kellett jönni. Rossz volt, mert nagyon kellett pisilnem és nem tudtam kényelmesen hová leülni. Utána keresztfiamnak volt szülinapi partija oda is elmentünk. Már akkor is elég fáradt voltam, de utána még vissza páromékhoz ahol végre mindenki ott volt és el tudtuk mondani, hogy babánk lesz. És mire hazaértünk totál kivoltam. Csak azt vártam, hogy ágyba zuhanhassak. Olyat aludtam, hogy csak na!

Viri
Jobbulást Kendének.

Márti
Szép a görbéd, lehet ott baba, főleg ha holnap sem jön még meg. 16 napnál tovább nem bírhatja a sárgatest.

Anda
Sokat mozogj, főleg aerob mozgást végezz, nem erősítőt. Heti kb 5x 50 perc kell. És egyél sok gyümit meg zöldséget. Továbbá ne vacsizz, max natúr húst, vagy jjoghurtot. Kitartást a fogyihoz.

Odri
Hogy repül az idő! Már 19 hetes vagy!!!

Jenny
Jó hogy te is végre sűrűbben jössz. Doki mit mondott? kell várnotok 3 hót? Nem vághattok bele hamarabb?

Holka
Igen elhiszem, hogy ott a baba. Olyan csodás volt hallani ahogy dobog a kis szive. Annyira szeretném újra hallani.

Kép
Kép
nati80
 
 


Csajok a súlyról inkább ne beszéljünk... Én 11 kilónál tartok, pedig semmivel sem eszem többet mint előtte, és viszonylag rendszeresen eljárunk sétálni (ma is voltunk másfél órát...) de már engem nem érdekel. Ha még ezen is elkezdek stresszelni... Majd ha meglesz a bébi úgyis lesz min aggódni, meg ötmillió dolgot intézni kell, úgyhogy nem hiszem hogy sokáig rajtam fog maradni... De persze majd meglátjuk.
Amúgy meg tök produktív voltam ma. Elintéztem a hülye internetes szolgáltatót (minden hónapban kéthavi számlát küldtek, és hiába fizettem be őket, sose akart csökkenni, és erre a hónapra háromhavit küldtek, úgyhogy elküldtem őket az anyjukba és megegyeztünk hogy jó, akkor most júniusig nem fizetek... Aztán kitakarítottam az egész házat, mostam három adagot (és tök szupi mert a napra lehetett teregetni és minden meg is száradt szépen) aztán tanítottam egy sort, utána meg elmentem a dokihoz a táppénzes papírommal (több mint másfél órát kellett várni és közölték, hogy legközelebb két hétre előre kérjek időpontot... ezen jól kiakadtam, mert nem akartam elhinni hogy a sok beteg ember között nem tudta volna kiadni azt a szerencsétlen papírt és akkor közölni hogy legközelebb kérjek időpontot... na mindegy. remélem semmit nem kaptam el. Aztán hazaértünk, elmentünk másfél órát sétálni, utána felhívtam a kisházzal kapcsolatban a nőcit, hogy mostmár jó lenne ha elvinnék mert nagyon útban vannak a kupacok és valószínű hogy holnap intéznek valamit végre (már csak kb. egy napi munka van hátra...) na mindegy. Most meg írtam nektek is és kb. ágyba zuhanok és még megnézem az ncis-t. Holnap meg reggel elvileg be kell mennem a suliba (az egyik osztály megkért hogy legyek ott az osztályfényképezésen, meg be kell vinnem a táppénzes papíromat is, szóval holnap sem fogok unatkozni. De szerencsére ez a hetem nem lesz olyan húzós.
Mindenkinek szép estét!

KépKép
muffin
 
 


Nati!
Erre szokták mondani, hogy ember tervez, Istven végez...
Köszi a tippet, valami hasonlóra gondoltam én is.


Muffin:
Eléggé fárasztó napod volt ma! És a holnapi sem lesz semmi.... De kitartás, Eliot mindjárt megérkezik!

Kép
anda81
 
 


F. Márti: Hú de jó játszótéren voltatok? Ez hol van?

Muffin Tényleg sürű napod volt. Aranyos az osztály, hogy szeretné ha a fotózáson te is ott lennél:)

Nati: a család gondolom öröm mámorban úszott:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok

Na ma megint nagy a pangás a topikban... :cry:

Csucsu:
Ez a játszótér itt van a mi városunkban, a város végén :) Nagyon szép, csak kár, hogy nem gondozzák rendesen :cry: és nagyon sokan vannak.

Nati:
mit szóltak a párod családja????

Muffin:
Jó zsúfolt programod volt tegnap, biztos nem unatkoztál :lol:
Biztos nagyon szeretnek és ragaszkodnak hozzád a gyerekek :lol:

Andy, Erika, Bejci Lilla ,és a többiek merre vagytok?????

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Nati, még azóta nem voltam orvosnál, jövőhéten megyek kontrollra. Mensim még nem jelentkezett, 4-6 hét, mire megjön, azt mondták. Én szeretném kivárni a 3 hónapot, mert szeretném, ha a következőnél nem lenne semmi baj. Amúgy az orvos azt mondta, ha teherbe esnék előbb, az sem lenne gond.
Anda, én is nagy fogyási lázban vagyok. Míg várom, hogy leteljen a kényszerszünetem, elhatároztam, hogy egészségesen étkezem, tornázok, erősítek. Már 3 hete csak sovány szárnyashúst salátákkal, párolt zöldségekkel eszem ebédre. Édesség helyett inkább tea, vagy rostokkal teli keksz, joghurt.Emellett aloe vera nektár, és most kezdek valami fitnesz dvd-re tornázni. Még gondolkodom, melyik legyen, többet megnézek, és választok. Asszem Béres Alexandra lesz. Ja és vettem egy hasizomerősítő gépet is. Nagy elhatározások, de jó lenne kisebb súllyal kezdeni a kismamiságot.
Muffin, a súlyod miatt ne aggódj, te amúgy is vékonyan kezdted a terhességed. A védőnőm azt mondta anno, hogy 15 kilót enged hízni. Ezen akkor elgondolkodtam, hogy ha többet hízok, megüt? :D
Márti, akkor drukkolok a fiúknak, hogy minél hamarabb túlessenek a műtéten. Sajnálom, hogy Robi leszokott a felfele hüvelykujj fotópózról. :lol: Nekem nagyon tetszett. Szóval már csajozik...
Dolgos kislányt fogott ki, a képen is éppen a kislapát van a csajszi kezében. :D
Odri, gratula a kislányhoz! Nevekkel hogy álltok?
Szép napot mindenkinek!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Mágnes:
NAGYON SOKAT GONDOLOK RÁD!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Jenny:

Ne aggódj, nem szokta le Robi a hűvelykujj pózt, csak itt elvot foglalva Beatrix-al és elfelejtett pózólni :lol: :lol: :lol:
Kösz a drukkokat! Ránk fér...Ugy félek, a gyomrom egyfolytában görcsbe van..
Te akkor erősen nekiláttál az egészséges életmódhoz. :) Jól is teszed!!!
Én is mindig elhatározom, de aval maradok :cry: :cry:
És van már eredménye??

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Jenny
Nekem most október 3-án volt a műtét. Mi másfél hónap múlva kaptunk orvosi engedélyt az újabb próbálkozásra. De úgy gondoltam 2x legalább jöjjön meg...először 30 napra,majd 28 napra meg is jött. Aztán dec 1-vel elkezdtünk újra próbálkozni
és elsőre sikerült. Mikor találkoztam a dokimmal és kérdeztem csinálna-e nekem egy uh-ot akkor csak odahajolt hozzám és súgva megkérdezte. "jó hír van?" én csak bólintottam,ő pedig megsimogatta az arcom.
Nagyon várom a 2 hét múlvai 20 hetes uh-ot,úgy érzem akkor fogok teljesen megnyugodni ha látom,hogy szépen fejlődik. Szóval még mindig van bennem szorongás és talán csak mostkezdem merni picit beleélni magam abba,hogy nemsokára babánk születik...de vetélés után bármilyen aggódós is egy újabb terhesség...mégiscsak ez az ami gyógyírt jelent a bánatunkra...
Azért TORCH-vizgálatot csináltass,meg rákszűrést mielőtt újra próbálkoztok!! Hiszem,hogy nektek is gyorsan sikerül..ilyenkor annyira letisztított nyálkahártya várja az új életet,hogy általában gyorsan sikerül újra teherbeesni.
holka
 
 


http://www.nagyonbaba.hu/

olyan aranyos vonalzók vannak itt. csak kár, hogy nagyok :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Viri
Bizony,kihasználjuk a jó időt mi is. :D
AFP eredményem jövő hét szerdán érkezik és csak azután tudok menni majd uh-ra.

Nati
örült a famili??

Muffin
a táppénzes papírt a háziorvosnál intézted,ugye? Ott kismamik soron kívül bemehetnek!! Sok beteg között te egészségesként nehogy összeszedj valamit!

Odri
néhányszor már éreztem ez pont olyan mintha a pici mocorogna...csak még nem az az igazi kis rúgás...ugyhogy még nem merem elhinni,hogy ő az.
holka
 
 


Csajok segitsetek!
Nagyon fáj a májam meg epém tájékán :cry: Nehezen tudok ülni, mert ahogy leülök elkezd nagyon fájni, de ha fekszem, semmi gond :shock: Csak az a baj, hogy nem tehetem, hogy egész nap feküdjek :roll:
Milyen gyógyteát ihatnék?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?