Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Maci_2 szólt, hogy van vmi (tandem?)szopis téma, amiben esetleg tudnék segíteni. Szívesen, csak írjátok meg, miről volt szó, mert nagyon ritkán és felületesen tudom csak olvasni a topikot és nem tudom, miről volt szó!

Márti+Vilka+Ármin
márti
 
 


Hat mostanaban nem tul gyakrna csattogtattam a fenykepezot, ezen surgosen valtoztatni kellKép De azert itt egy kep, Lacko es kis kebelbaratjaKép

Kép

orsoly
orsoly
 
 


Márti
Én volnék az a delikvens, aki kacérkodik a gondolattal, mivel kicsi korkülönbséget tervezünk (ember tervez isten, vagy Zsanka végez...) Tapasztalatokat kérnék arról, hogy mennyire volt nehéz a terhesség eleje, (aga a teherbe esés, mert nekem még mindig nem jött meg a piros rém, bár ettől még lehetek babás) A nagy elfogadta utána is a cicit, vagy nehezebb volt?

És tényleg Vilka mekkora??? Csak pár nappal idősebb Zsaninál

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 

 
 

Nadine!
Teherbe esni nekem nem volt nehéz, sőőőt Kép, kicsit későbbre terveztük volna, ha mi döntünk Kép Vagyis Ármin még szinte kizárólag szopizott (9 hónaposan) és mi hébe-hóba védekeztünk Kép De Vilkánál jobb nem történhetett volna Kép Igaz, nekem kb. Ármin 4-5 hónapos korától megvolt a mensesem, úgy 45 napos ciklusokkal. Ármin a mai napig szopik, nagyobb intenzitással és kedvvel, mint Vilka Kép Nekem őt elválasztani lett volna nehéz, nem rábeszélni Kép A terhesség emiatt egyáltalán nem volt nehéz: végig jól voltam, Vilka elég nagynak született, teljesen egészségesen és szerencsére most is minden OK, hogy ketten szopiznak Kép Az elején a mellbimbóm szörnyen érzékeny volt, de úgy a 4. hónaptól elmúlt ez a nagy érzékenység - igaz, a tej mennyisége ezzel egy időben erősen megcsappant, így Ármin akkortól már kénytelen volt nagyobb adagokat enni másból (szegényke Kép). A szülés után Vilka az első két hónapban 1,5-1,5 kg-t hízott, a második két hónapban összesen 25 dkg-t - meg is ijedtem, de úgy látom (és a doki is), hogy nincs semmi gond: jókedvű, jól fejlődik, érdeklődő, stb, stb Kép (most kb. 6,7 kg és 62 cm) Vilka születése után Ármin is magárta szedett kb. 1,5 kg-t Kép, úgyhogy tejben nem volt és nincs is hiány. Én azt gondolom, jó, hogy még ő is szopizik, nem tudom persze bizonyítani, de azt hiszem, ennek is köszönhető, hogy Vilkát nagy szeretettel fogadta, rajong érte, nem féltékeny egyáltalán. Kép Persze, a nagy boldogság mellett fárasztó is két ilyen kicsi (épp másfél év+ 2hét van köztük), hiszen sokszor mindkettőt cipelni kell, mindkettőt szoptatni, etetni, tisztába tenni, stb - de megéri KépKépKép

Ti már most elkezdenétek próbálkozni? Hú, bátrak vagytok! De bátraké a szerencse! KépKépKép

Márti+Vilka+Ármin
márti
 
 


Lányok ezt most találtam, nekem ilyen kell!!!!!

Nadine

Kép

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Szerintetek egy 4 hónapos babának kell még sterilizálni? Csak a vízes cumisüvegekre gondolok. Vagy már elég forróvízzel elmosni? Ti adtok a babának vízet, ha csak szopik még?

Évi
lehet kapni a patikába olyan ecsetelőt amit direkt az ujjszopás leszoktatására adnak. De szeritem még felesleges.

Etetőszék, nekünk is Brevi DV van. 2 éve használom és amit Manó írt az mind igaz. Kép Ráadásul nekünk már el is szakadt a szivacs kétoldalt. Igaz nem egy angyal a gyermekem.
A barátnőmnek Chicco van és szerintem azt is érdemes megnézni.

Tali, én keveset szoktam írni de én is nagyon szívesen találkoznék Veletek, ha lehet.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Mariann!
Miki néha hiányolja, de most vettem neki egy Bambissat és egyenlőre ez megoldotta a problémát. Kép

Toffi!
Akkor chatelni már lehet (MSN) Kép

Orsoly!
Szétszedhető etetőszék: lehet, hogy nekünk is kell venni még egyet, hacsak Miki addig le nem mond róla, amíg Zsuzsi haszálatba venné.

Zsuzsi!
Mikinek boldog hófordulót. Kép

Kangi!
Hova lett a régi lendületed? Te sose voltál ilyen bizonytalan. Kéne Neked egy jó kis tali, hogy helyrebillenj. Szopis morgást, karmolászást szinte minden baba alkot, de előbb-utóbb abbahagyják. Kép Kép

Tali: nekem kedden nincs autóm (szerelőnél lesz), és úgy nehéz eljutni innen budára, azon kívül elvileg bármikor jó du.

Na ezt most elküldöm, majd még jövök.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!
Szóval ha a Mikkamakka szerintetek kicsi(Zulu), megadom a mi paramétereinket: Nappali-konyha-étkező kb. 40. Gyerekbarát, apróságokhoz átalakítás alatt. De ha jöttök, belehúzok.
És ha szép az idő, lehet sétálni egy nagyot a vitorlázó reptérre.
A hely Moszkva térről kocsival 15-20-perc. BKV-val inkább 40.
Nos?
Ja és a kertben is van hinta-homokozó. DE ez tényleg időjárás függő.
sofka
sofka
 
 


Időjárásfüggő? Időjárás-függő? Nem engedett javítani, én meg elbizonytalanodtam.
Nadine: A gyerek, vagy a ruha?
Orsoly, helyes az a háziállat. És milyen bátor az oroszlán-szelídítő!!!
Jázi is nagyon cuki.
Na megyek főzni, különben leshetem a mai kirándulást, pedig ollllyan szép az idő!

sofka
sofka
 
 


Lanyok
Szerencsere nem tortent meg meg, de mit kell tennem ha pl. Jazi ugy beveri a kisagyba az orrat, hogy elered a vere? Vagy az inyet? Rajottem, hogy ezekrol fogalmam sincs...
Voltunk uszni, Apa vasarba van, lassan ebed...
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Heppi
Gratula az álldogáló leányzóhozKép Úgysem tudsz neki mit csinálni, ha magától csinálja, ki nem köthetedKép

Zulu
Gyerkőcök tutikKépKép
MobilkertitörpeKép

Réka
Csibészek aranyosakKépKép

Kangi
Végre itt vagy megint!
Zsombi is karmolós-markolászós, de ez engem kevésbé zavar, mint a harapásKép (és még foga sincs)
Szerintem ne aggódj annyit Julcsi miatt. Vagy én is kezdjek, mert Kevin vagy Leszter Petrája jóval nehezebb, mint Zsombi?Kép

Sofka
Jobbulást párodnak!!!
PénzköltésKépKép
Én is madártejet (is) csináltam tegnapKép

Timici
Nagyon szupi képekKépKép

Andi
Gratula a merüléshez és az almauzsihozKépKép
És a nagy alváshozKép

Norka
Négyfogú JáziKépKép

Orsoly
Mekkora barátja van LackónakKép

Magdi
Én még nem használtam az MSN-t, Apa szokta (haverjáékkal "beszélget", ők mondják, Apa írja a választ)

Zsuzsiéknak jó utatKépKép

Tali? Jó lenne...

Apa a kórházban, apósom nagynénjét műtötték két hete epekővel, tegnapelőtt már a pap feladta az utolsó kenetetKép, nem tudom, mi leszKép

Megyek, nem rombolom a hangulatot, csak muszáj volt kicsit vidulnom.

PusziKép
Toffi + Zsombi + Szandi
toffifee
 
 


En meg morogni jovokKép Most jottem vissza (vagyis nemregKép) a kistarcsai borzerol, de ugy felhuztam magam hogy jajjj. Sajnos 10 ezressel indultam el utnak, igy sehol nem tudtak persze visszaadni. Mindenhol elrakattam a kinezett ruhat es megprobaltam felvaltani a 10-t. Mire sikerult, az egyik hujepicsa elado eladta a felrerakatott ruhakat merthogy milyen keson mentem vissza (volt vagy 30 perc is!). Hat en olyan ideges voltam (tok jo H&M-es kabatot neztem ki, jo allapotban, 500 ft-ert....Kép), nagy szerencseje a csajnak hogy urino tudtam maradni (na itthon mar nem, megatkoztam, hogy o is mergelodjon valamin igy ahogy most en...). Tudom hogy nem nagy ugy, meg majd kapok meg, meg meg tudom venni ujan is, csak IDEGESITOOOOO!

Na hogy azert jo is legyen benne: talalkoztam Urszilaval es Kiszunnyal is, de nem nagyon tudtunk beszelgetni, sajnos a borzek nem tul alkalmasak erreKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Sofka
Részemről a ruha kellene, de férjem álma egy kis "vágottszemű", amire elég kicsi az esély (legalább is tőlem) De gondold meg 2-3 hónap és az egész lakást bekússza mássza a lány és még tisztává is varázsolja. KépKépKép Gondold meg neked se kellene annyit sikálnod, Marci kúszna segíteni Kép Mondjuk ehhez kell egy irányítható gyerek is Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Lányok mi ez a pangás??? Mindenki elment kirándulni???

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Te Nadine! Szerintem így is úgyis feltörlik a port, nem is kell hozzá spéci cucc. Csak egy jó mosógép (nem ez a miénk, ez a haldokló hattyú). Hogy miért kéreti magát? Most is azért netezek, mert még le kell majd ugranom hozzá, hogy szelíden rábeszéljem öblítésre és centrifugálásra. Viszont úgy tűnik, így hogy nem tekeri ki rendesen a ruhákat, ugyan nehezebben száradnak, de nem kell őket annyit vasalni. Miket nem tanulok?
Mindenesetre lehet, hogy Jesszuska digigép helyett mosógépet fog hozni. Kép vagy Kép
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Ha mar a "praktikus" ruhaknal tartunk: mi is kaptunk a sogornomtol KépKép, nem birta ki, hogy ne adjuk ra a Borira.Kép
Kép

Kaptunk meg szupervastag tisztamuszal egyuttest ami talan augusztusra jo lesz. aztan kaptunk meg 1 kg kavet amit nem iszunk. Ha ennek a sok hasznalhatatlan dolognak az arat odaadta volna vehettunk volna egy jo overalt telire. Kép

Udv: Ari
ari
 
 


Sziasztok!

Na igy jár az, aki folyton uton vanKép-mindig lemarad és nem győzi az olvasástKép
Azért a fényképeket megnéztem és nagyon-nagyon aranyos és szép minden babaKép
Szinte hihetetlen milyen iramban fejlődnek egyes gyerkőcök!!!!!

A hétvégén tollas versenyen voltamKépKépKép
Ugy érzem kicsit sok volt a kihagyás, nem győztem levegő után kapkodniKép
Olyan szörnyü volt, hogy tudtam hová kellene futnom, de a lábaim nem engedelmeskedtek!
Novemberben megyek Pestre is majd megirom pontosan mikor és hova és ha valakinek lesz kedve találkozhatunk!

Igy utólag is minden szülinapos-névnapos-évfordulós babának-mamának sok-sok boldogságot kivánokKépKépKép

Olvastam, amit R.Réka szüléséről irtatok, engem is felháboritott és az ő részükről én cikisnek is tartom mert éppen az ellenkezőjét reklámozták.
Annyi a hozzáfüzni valóm, hogy én is sportoltam elég sokáig és pont ettől féltem, hogy majd nem fogok kellő képpen tágulni. Majdnem igy is lett, nagyon rossz volt a méhszájam, de én annyira akartam és sikerült, még az orvosom is megdöbbent a dolgon, titokban mindenki azt hitte császár lesz a vége. Én a szerencsésebbek közé tartoztam.

Etetőszék: Mi örököltünk egy régi, hagyományos fajtát aminek magasitott lábai vannak és egyszerüen az asztalhoz kell tolni (a karfa egy része az asztal tetejére ér igy nem tud kiesni a gyerek), persze ez akkor jó mikor már stabilan ül a picur. Lili nagyon élvezi, csapkodja az asztalt és ugy ül benne mint egy kiskirály.
Nekem azért is tetszik, mert később velünk együtt ehet majd az asztalnál.

Heppi
Néztem a Dalnokok Ligáját, nagyon ügyi a párod!Kép

Évi
Lili anno kapott cumit (nem igy terveztem, de igy hozta a sors) ennek ellenére mióta megtalálta a kezeit nagy előszeretettel szopizza az ujját. Ha nincs cumi, akkor be a kéz-még álmában is. Én ugy próbálom leszoktatni, hogy mindig van előtte egy csomó játék hogy azokat rágcsálja. Van mikor egész sokáig eszébe sem jut cumizni.

Lili továbbra is nagy zabagép, irdatlan mennyiséget képes egy nap megenniKép
Teljesen mindegy mit adok neki a lényeg, hogy ehető legyenKép
Nagyon kiváncsi vagyok a legközelebbi mérlegelésre!
Két hete itt volt egy ismerősünk az egy éves kislányával. Azóta Lili állandóan azt mondogatja, hogy babababa, olyan édiKép
Na és amit a mai fürdésnél produkált!
Már egy ideje velem fürdik a nagy kádban. Apa a kád végénél állt mögöttünk. Lili megfordult, ránézett és azt mondta apaKép
Biztos véletlen volt, de olyan jól jött ki az egész, hogy majd megzabáltam a kis drágámatKép

Na befejezem és megyek olvasgatni

MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok,

Sofka,
mi mosógépünk is betegeskedik folytonKép. Múltkor dobcsere volt, ráadásul jól átvertek, mert a régi dobot hogy, hogy nem, elfelejtették visszaadniKép... Persze este jött a muki, fürdetés, etetés, stb, mire kapcsoltam, már el is húzott. Gondolom azóta más mosógépben vígan zakatol a cucc kicsit feljavítva, mi meg kipengettünk egy halom pénztKép. Hülyezulu.

Nadine,
én egész nap gályáztam a lépcsőházban, mert már annyi cucc gyűlt az ajtó előtt, hogy égett a fejem. Lecipeltem a garázsba 50 kiló virágföldet, vagy 30 cserepet, és valami irdatlan mennyiségű sörösüveget. Apasasnak nem erőssége az üvegvisszaváltás, így annyi üvegecske álldogált pöpec sorokban, mintha legalábbis csont alkeszok lennénkKép.

Orsoly,
jajjjajj, micsoda dolog ez! Nem csodálom, hogy morci lettél, nincs ennél rosszabb, mikor kinéz valamit az ember, aztán ilyen hülyeség miatt lecsúszik róla. De azért sikerült venni valami jót Lackónak? Kép szupi a cimborákról!Kép

Norka,
de jó mozgalmas hetetek voltKép. Jázi tündérke!Kép
Nekünk is van ilyen macimintás anyagból ágyneműnk. Pontosabban Macónak és MalackánakKép.

Timici,
jujjdecukker ez a srác!Kép Haverkát a hátán fuvarozza? Olyan jó lenne, ha tudnátok talizni, csak sikerül olyan időpontot találni, ami jó mindenkinek.

Ja, majdnem elfelejtettem: van felesleges börzebelépőm (pont el leszünk utazva, pedig úúúúgy turiznék), ha érdekel valakit, szívesen postázom. Sőt lehet, hogy kettőt is tudok, de egyelőre egyet ígérek biztosra.
pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ari,
hát ez tündéri!KépKépKépKép Mondjuk tényleg nem túl hasznos ajándékKép.

Mókuska,
Édes lehetett Lili!Kép
Macó is zabagép, le is írom, mennyit eszik, kíváncsi vagyok, ez tényleg sok-e, vagy csak bebeszélem magamnakKép.
Szóval, reggelire cicilünk, mennyiség passz.
Tízórai gyümölcs, 1 db valami.
Ebéd egy nagyobb bébiételesüvegnyi főzelék, husival.
Uzsi gyümölcs, 1 db.
Vacsora szintén főzi, vagy gabonapép, fenti mennyiségben kb.
Alváshoz cicikél, nap közben kétszer, és este is.
Meg amikor még eszébe jutKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szisasztok!

Tenyleg nagy a csond?!
Ari
Lanykaruci Kép Kép Allati!

Mokuska
Nalunk is ez van...Jazi mindent megeszik, ami a kezeugyebe kerul.
Apa Kép

Zulu
Hehe, kis cipekedes nem art, most meg mar hiaba probalsz magyarazkodni itt az uvegek miatt....! Kép

Lanyok
Orrverzes+ tarsairol ne felejtsetek majd kiokitani!

Ma nagyon raerek, ilyeneket talaltam:
babatornaztatas:
http://www.badawi.co.yu/hu/programi/vezbe_index.php
Etrend +tarsai (sokmindenrol ir)
http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babetr2.htm
Babaszakacskonyv
http://marci.co-net.hu/babaszak.htm
Babareceptek
http://www.hanga.ngo.hu/6honaposkortol.html
5letek gyerekszobaba
http://www.ezermester2000.hu/98-2/gyerekszoba.htm
Mondokak,versek, miegymas
http://gedeon.freeweb.hu/
Baba fejlodese honaprol-honapra
http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html

Abbahagytam, pedig van meg par jo a "kedvencek"ben Kép

Norka & sokatalltJaziKép
norkini
 
 


Sziasztok!

AriKépKépKépKépKép Ruha: nem is tudom, mit lehet erre a darabra mondani. Bori mindenesetre szép!

Mókuska! Szerintem az is tiszteletreméltó, hogy versenyre mész. Zabagép, beszélő LiliKépKépKép

Nadine! Ruha: én is bevállalnám. Bár igaza van Sofkának, hogy a port így is, úgy is feltörli, de mért a ruhája legyen olyan. Reggel rá a takarítóruhát, végügküldeni a lakáson, aztán jöhet a rendes ruha.Kép A férjed elhamarkodta a párválasztást, ha vágottszemű utódot akar! Vagy valamiről lemaradtálKép

Orsoly! Vágok veled együtt morcosfejet! Kép Elég idegesítő lehetett tényleg! Viszont Lackó aranyos a kutyussal!Kép

Toffi! Beteg rokonoknak jobbulást. Te szegény, nem lehet könnyű nektek! Kép

Norka! Kicsit neheztelünk, hogy elhanyagoltál minket, de ha ilyen jó heted volt, hát egye fene! Jól néz ki Jázi! KépGratula a fogakhoz!

Lőrinc ma ivott pohárból gyümölcslevet!!!! Teljesen normálisan, nem kellett trükközni, erőszaoskodni. Aztán almával próbálkoztam, abból is két-három kanálnál magától kinyitotta a száját. Nem hittem, hogy ezt megérjük. Remélem, ez áttörés volt. Meglátjuk. Még nem kiabálom el.

Szerveződik a tali? Legyen szerdán délután. Ki mit szól hozzá? Nekem akkor jó Sofkánál, ha Kangicsek jön, és lesz olyan jó, hogy elvisz. De szerintem aki csak BKV-val tud jönni, nehezebben vág bele, főleg, ha a városnak erről a végéről jön. Én pl. nem biztos, hogy elindulnék. De azért köszi, Sofka, rendes tőled. És nem biztos, hogy más is így gondolja. (Én biztos, hogy meglátogatlak, ha egyszer a nem túl közeli jövőben eljön az a pillanat, hogy csak beülök az autóba, és oda megyek, ahova akarok. És közben nem lesz csatakos a ruhám, nem kapok infarktust, és nem parázom ár három nappal előtte.)
Mikkamakka mennyire kicsi? Attól is függ, hányan lennénk.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Koszi az egyutterzest hujepicsa eladoval kapcsKép Azert sikerult par dolgot vennem, most nadragban huztam bele, 6 nacit vettem a sarjnak kemeny 1100 ft-ertKép Es jo allapotuak, klasszakKép

Zulu: ha mas nem keri a jegyet, en kernem, nekem van, de egy baratnomnek jol jonneKép

orsoly
orsoly
 
 


Zulu
Nalunk a kajcsi:
-reggel cici
-10korul pep gyumivel (az ajanlott 5-6kanal pep mar 1000 eve nem eleg, sikit,ha kifogy...)
- delben fozi valami feltettel (husi,sajt)-1 bebietel nem eleg neki Kép
- du. fozi vay gyumi rizsliszt tarsasagaban (alt. 1-2 alma babannal)
- desszert 5 korul-gyumi
7 korul cici

Szerintem Jazi irto sokat eszik es a nap barmely pillanataban kepes enni, ha epp megkinalom. De ma pl. sokat maszkaltunk es siman kibirt 4-5 orat kaja nelkul. Szoval ezexerint csak unalombol eszik, ha itthon vagyunk??

Mas
Szerinem 4 foggal mar boven adnom kellene a kezebe kajcsit, de ha probalkozom alma,kifliveggel es tsaival, rogton akkora darabot harap le, hogy fulladozik. Ez meddig lesz meg igy? Kép De komolyan, ma mar en csipegettem le a kiflibol neki, es igy is lelkesen megette, de gondolom a ragastanulas rovasara mehet nem??

Norka-aki holnap kezdi a kresz tanfolyamot! Kép
norkini
 
 


Norka!

Jók a linkek, mentek a kedvencekbe.Kép Még, még, még!
Lassan kezdődik a kosárszezon, megyünk Pécsre! Reszkessetek!
B.
beu
 
 


Szia Zulu!

Ha van még egy jegyed, lecsapnék rá! Köszi!
momi74@freemail.hu

Mona&Máté
monamáté
 
 


Orsoly,
oké, dobj egy mélt a címeddel, postázomKép.

Mona,
jó, holnapra megtudom, és írokKép.

Norka,
látom Jázi is szereti a pocakjátKép. Macka is eszeget egész nap, ha valakinél kaját lát, azonnal megy kéregetniKép.
Én is adok neki a kezébe rágcsát, eredmény hasonló, mint nálatokKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Beu
Dejo, de jo! Gyertek! Kép
Lorinc ugyi!

Zulu
Na ja, de akkor most micsinajjak? Adjak neki v neeee?

Talaltam egy ragnivalos receptet babaknak (bar Zsuzsi keresett regebben, most pont nem olvassa...)
Gluténmentes "rágóka" óvatos mamák fogzó babáinak
Hozzávalók:
egy kis krumpli finomra reszelve
1/2 dl kukoricaliszt
1/2 dl rizsliszt (végszükség esetén rízsből kávédarálón frissen készíthető)
egy csipet szódabikarbóna
egy csipetke só
1/2 dl anyatej
Elkészítés:
A hozzávalókat összekutyuljuk.(Kevéssé lesz tésztaszerű állaga.) Vékony rétegben teflontepsibe simítjuk, előmelegített sütőben sütjük.

BuzgomocsingNorka
norkini
 
 


Norka,
én is megoldásra várok.Kép De bizti lesz tapasztaltabb mami, aki tud segíteni nekünkKép.

Beu,
Mikkamakkában nem tudom, hogy csak azt a termet adják-e ki, amiben voltam régebben egy talin, az úgy 20 nm lehet emlékeim szerint. De tényleg, az a kérdés, hogy hányan mennénk.
Szerda nekünk nem az igazi, de megoldhatóKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Nalunk egyvalami nagyon bejott ragcsalni, a bulata! Tok jo, mert elolvad a szajban szinte, igy meg egyszer sem fulladozott tola Lacko, es raadasul imadja (amugy jo kis fogyikaja, ugyhogy en is rajarokKép) Ez egyebkent extrudalt buza, szal aki ehet glutent, annak mehetKép En a dm-ben vettem.

Zulu: mi 2x eszuink meg csak egy nap mast anyatejen kivul, de akkor rengeteget. Neha lemerem, es olyan 300 grammokat bevag a lurko fozibolKép Gyumibol meg volt olyan, hogy csinaltam neki pepet egy nagy bananbol es egy nagy almabol, plusz 7gabonas pehely, es meg kert. Na elokaptam meg egy nagy banant es azt is lenyomta! Csak neztem, en nem tudnek ennyit megenniKép Csak tudnam hova pakolja a skac, mert nem latszik rajta ez a sok kajaKép

orsoly

ps: ZUlu, mail mentKép es kosziKép
orsoly
 
 


Orsoly,
az irszámból hiányzik valamiKép. 214?
Buláta remek ötlet, attól tuti nem fúl meg szegény kétfogúmKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


ZUlu ja bocsi, 2142Kép
orsoly
 
 


köszi, köszi Mindenkinek a bókot kicsi törpém nevében isKép

Zulu,
köszi a cipős infókatKépközben történt valami:
eljutottam addig, hogy kinyissam az októberi Kismamát és mi más lenne benne az egyik téma, mint cipőcskék árral és üzletcímekkelKépKépKép

Norka,
jók a linkekKép
Jázi pedig egyre jobban hasonlít RádKép, nagyon szépséges, gratu!

rágcsa ügyben csak annyi, hogy ugyan Bencének csak 2 foga van, de én már egy hete adok neki háztartási kekszet, amit nagy boldogan elmajszolgatKép SŐT hosszú idő(értsd 2,5hónap) után most másodszor sikerült babakocsival sétálnunk, ugyanis elinduláskor a kezébe nyomtam a kekszet és ezzel(+2másikkal) elvolt az egyórás sétán. se ordítás, se forgolódás, se álldigálás
Hurrá!Hurrá!Hurrá!KépKépKép
egy próbát megér...vagy már megvolt?Kép

Zulu,
én is nagggyon örülnék, ha tudnánk talizni, de ez a hét már így is túl van szervezveKépKépKép azért csak összejön valami, reménykedek

Orsoly,
Lackó milyen nagyfiús már, elképesztő, hogy szalad az idő.Gratu!Kép Kebelbarát szép nagyonKép

Ari,
ruhaKép, ajándékokKép
Ilyenkor mindig megnyugszom, hogy jó döntés volt anyósommal közölni, hogy nem vehet a gyereknek semmit, mert mi is kapnánk a "jobbnál-jobb" ajándékokatKépKépKép
Így is néha elcsábul és hoz egy két igazán "jó" darabot, de általában csak dohog, hogy nem vehet semmit. Jobb ez így mindenkinek, főleg ahogy elnézem Borit ebben a ruhácskában.
A lány egyébként csodaszép, micsoda szemek. Gratu!Kép

Zsuzsi írt ma sms-t:
"Megerkeztunk.Miki jol viselte a repülést,tobbiek kicsit rosszalkodtak.Frankfurtban majdnem levetkőztettek, Miki cipzárja becsorgott."

Kérdeztem Tőle, neki mikor lenne jó a tali és írtam neki, hogy esetleg Sofkánál összegyűlhetnénk(Sofka, előre is köszi a felajánlástKép), de még nem jött válasz. Majd közvetítek, ha lesz valami konkrét.

na most csak ennyi, jó éccakát,
pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok,

Jó rég jártam itt. Nemrég lettem kész Apa cégeinek könyvelésével...meg a fősuli is elkezdődött + betegek is voltunk. Úgyhogy nem nagyon volt időm netezni mostanában. Kép

De látom zajlik az élet mindenhol.

Rólunk: Lili állandóan nyomul. Mindig sétálni akar. Persze csak úgy tud, ha fogjuk a kezét. A derekam már nem nagyon birja. Kép 8 foga van. Egy szót mond: dadda (labda) Kép Amikor kérdezzük, hol a labda?, akkor érte megy Kép Imád pakolni. Főleg a szennyes ruháit ide-oda Kép Aludni viszont nem szeret. Éjaszaka kb. 3-szor kel Kép Múlt éjjel negyed 4-kor még egy hunyásnyit nem aludtam, aztán Apa megkegyelmezett, és átmentek Lilivel a nappaliba.

És íme egy-két kép...


Kép
Kép

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok,

Jó rég jártam itt. Nemrég lettem kész Apa cégeinek könyvelésével...meg a fősuli is elkezdődött + betegek is voltunk. Úgyhogy nem nagyon volt időm netezni mostanában. Kép

De látom zajlik az élet mindenhol.

Rólunk: Lili állandóan nyomul. Mindig sétálni akar. Persze csak úgy tud, ha fogjuk a kezét. A derekam már nem nagyon birja. Kép 8 foga van. Egy szót mond: dadda (labda) Kép Amikor kérdezzük, hol a labda?, akkor érte megy Kép Imád pakolni. Főleg a szennyes ruháit ide-oda Kép Aludni viszont nem szeret. Éjaszaka kb. 3-szor kel Kép Múlt éjjel negyed 4-kor még egy hunyásnyit nem aludtam, aztán Apa megkegyelmezett, és átmentek Lilivel a nappaliba.

És íme egy-két kép...





pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Picimaci a duplázásért...béna gömb
gombolyu
 
 


Ari
Ruha KépKépKép, bár Borira akármit adnál akkor is gyöngyörü lenneKép

Beu
Ügyes LőrincKép
Lili a vizen kivül semmit nem hajlandó meginni, gyümilevet csak kanállal és kizárólag frissen facsartat.

Orsoly
Jó ötlet a buláta, egy párszor már én is nézegettem a dm-ben, majd kipróbáljukKép

Gömbölyü
Lili tündériKép

Norka és Zulu után leirom én is mit eszik Lili egy nap:
reggel 7 körül szopi, 10 körül gyümi (kb. 150ml) v. tejpép (ált. ebbe is teszek gyümit), dél körül főzelék v. bébiétel-egy üvegnyi utána szopi, aztán 1/2 4 kürül szopi, de van mikor ilyenkor is kap előtte valamit, este 1/2 8 körül szopi.
Legalábbis próbálom ezt a rendet tartani. Persze nem mindig sikerül mert pl. a multkor is kinézte a banánt a számból és képes volt egy egészet bevágni másfél órával a szopi után. Aztán olyan is szokott lenni, hogy belakik aztán elkezdek ebédelni és abból is képes kunyizni.
Szóval tényleg egyfolytában képesek lennének enniKép

Na megyek szunyizni, mindenkinek szép álmokatKép

MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok

Asszem reménytelen. Mármint az alvás, nekem.Kép Utolsó esélyeim: mától megpróbáljuk éjjel megint háton altatni(a hipotóniás ijesztgetékor szoktunk át a hasra), amitől bizonyára rosszabb lesz átmenetileg, de hosszú távon remélem megéri. Hason mindig megnyomja a pofiját, ráfexik a cumira stb, úgyhogy most erre fogom a 2 óránkénti kelést. Ha 2-3 hét alatt sem javul ettől sem, irány a homeodoki (Chamomilla teljességgel hatástalan, gondolom nem az ő szere).
Ma 4 hónapos Dagimadár, már élesítem a teaszűrőt, kap 1 kanál almalevet (na jó, ha ízlik kettőt) csak úgy kóstolásnak, valamikor napközben. Kíváncsi vagyok.Kép

Taliban benne lennék, (Sofka, köszönet a felajánlásért) de ha most szerdáról van szó(gondolom igen) az nem jóKép vagy max de, de azt meg szinte végigszunyálja Kevin, ha nem, kicsit nyügi .)
Vihetek is valakit a szokásos Újpest-Zugló-Újpalota környékről, sőt, asszem bárhol felvehetnék szinte bárkit, a város egyik végéből a másikba utazva szinte minden útbaesik. Tanulva a múltkoriból elkérném apa Scenicjét, abba 2 baba,2 anya,2 kocsi is elfér (Zsurlóval a múltkor kicsit szoros volt ugyanez a SuzukibanKép) Szóval taxiszolg. felajánlva.

Tina
Én is ezen filóztam, márint a sima vizes cumisüveg sterilizálásán. Anyukám szerint még azért csináljam, vagy nagyon forró vízzel forrázzam le legalább. De mivel én fejek, be tudom dobni az egyéb kütyük mellé a mikróba, szóval nem külön macera.

Toffi
Jobbulást a családnak, főleg apukádnak.

Ari
Bori nagyon szexi abban a fátyolos izébenKép

Évi
Azért a cumi sem mindig havaj. Lásd fentebb, hasonalvás. Ha jól emléxem, Petra is hason alszik, nem? Másrészt ha bármi nyűgje van pl éhes, simán kiköpi és üvölt, nem nyersz vele semmit, soxor még kis időt se, amíg leveszed az itthoni pólódKép. Kevin pl csak estefürdés előtt (amikor már bamba és nyügi, kb 1 óra) és alváshoz használja, amúgy nincs a szájában, ő is játékot, öklöt, stb tömöget magába.

Mókuska
Lili, a kis dumagép biztos édesKép

Norka
Szupi linkek, köszi!Kép

Beu
Na, végre, Lőrinc nagyfiúhoz méltóan eszik-iszik.Kép Reméljük, továbbra is. Szerda du. nem jó nekünkKép

Gömbölyű
Alvás ügyben együttérzésem. Szó szerint.Kép
KépekKép

sziasztok
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Ari!
Praktikus ruha Kép

Mókuska!
Gratula az apázáshoz. Kép

Minden babóca gyönyörű.

És egy pár kép Zsuzsiról fürdés után:
Kép
Kép
Kép
Na most ennyi

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!Kép

Ari
Édes a lány csini rucibanKépKép
Használhatatlan ajándékKép, ezek a sógornők már csak ilyenek (az enyém sem tudott még egy normális dolgot venni a keresztlányánakKép)

Nadine
Vágottszemű gyerkőcKép

Mókuska
Tollasverseny klassz lehetett, gyorsan visszarázódszKép, addig is a kiruccanás a lényegKép

Zulu
Biztosan elég a kajcsi Macnak, így jónak tűnikKép

Norka
Orrvérzés: passz. Szandival egyszer volt, hogy jött be a déditől bömbölve (alig egy évesen), dőlt az orrából a vér, azt hittük, elesett, pedig a macskát hajkurászta, az meg bekarmolt az orra aláKép.
Csipegetés nem megy a rágástanulás rovására, majd rájön Jázi, hogy kell és rágni fog mindentKép
Jó kreszeléstKép

Beu
Az a rossz, hogy már mindenki lemondott a néniről (én meg több, mint fél éve nem láttam). Ma jön anyósom, megpróbál egy orvossal beszélni...
Gratula a pohárból iváshoz és az alma-evéshezKép

Tali: tényleg jó lett volna, de nekünk a szerda délután nem jó (két gyerekkel nem szívesen bkv-znék délután több átszállásosat, remélem, megértitek, Apa meg nem ér rá), de gondolok Rátok!Kép Vagy ha mégis a Mikkamakkában lenne...

Gömb
Régen jártál erre, de jó, hogy újra itt vagyKépKép
Te sem unatkozol...
Én akkor láttam utoljára Lilit, amikor még Kaska kerty-party-ján fel akart ülniKép Gyönyörű és ügyesKép Gratula a fogacskákhoz Kép

Norka, Zulu, Mókuska
De jó Nektek, hogy van rendszer a kajcsibanKép Én nem is tudnám megszámolni, hányszor eszik egy nap ZsombiKép. De már két napja (!) megy a gyümipüré (Hipp, a csomagból, de vettem másikat, remélem, az is ízleni fog, mert amit én pürésítek, nem kell nekiKép)

Törpi
Ugye jöttök úszni? Olyan régen írtál! (Vagy én voltam felületes?)

Kangi
Remélem, nem bántottalak meg a tegnapival, nem állt szándékomban, de nekem nagyon tetszik JulcsidKépKép, cuki leányzó, és légyszi ne parázz, ne depizz stb., hanem kérjük a régi Kangit visszaKépKépKép

Zsombi is elromlott, éjféltől kelt egy-másfél óránként, és most is csak szűk egy órát aludt, lehet, hogy ma megint megsz.vom az úszástKép

Megyek, mert már megy az adda-adda...

Szép napotKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Elli
Gratula a négyhós KevinnekKépKép
Drukk az alma-próba sikeréhezKép

Norka
Tényleg tök jó linkek (2 meg is volt, a többit én is mentettem)KépKép

Magdi
Formás ZsuzsiKépKép

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Beu!
Lőrinc nagyon ügyi(evés,ivás). Kép

Norka!
Jók a linkek.Kép

Elli!
Boldog 4 hót. Kép

Toffi!
Köszi Zsuzsi nevében.

Szombaton már Zsuzsi is merült az usziban, pedig még csak másodszor voltunk. Volt egy kis bömbi, de nem vészes, de különben tetszett neki a pancsizás. Kép
Na amíg írtam az előző hozzászólásomat Miki megkínálta Zsuzsit nyalókával és Zsuzsi azóta kritizál. Lehet, hogy ízlett neki? Kép Kép

Na megyek, mert egyre nagyobb a balhé.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Magdi
NyalókaKép

Norka
Még egy kérdés: a gluténmentes sütihez anyatej helyett nem lehet valami mást??? Én Zsombival egy kávéskanálnyinál többet nem tudok "összeszedni"Kép, nem hogy fél decit!!!

Toffi, aki nagyon ráérKép
toffifee
 
 


Lányok, felhívtam a Mikkamakkát. Du. 13 és 15 óra között nem műxik a játéktár, akkor oda tudják adni az egészet. Kb. 1000.- lenne fejenként két órára. (Rendes játéktári időben 700/óra/fő, de gondolom nem igényelnétek asszisztenst!!!)

Norka, orrvérzésre jég. Pelusba(textil) burkolászva. Ha nem csillpaszik, természetesen szakember. És most hadd horrorkodjam kicsit, de ez fontos infó lehet egyzser. (Sose legyen rá szükségetek) Szóval bármiféle balesetnél érdemes mentőt hívni. Mert ők azonnal csillapítják a fájdalmat, szakszerűen szállítanak, egyeztetnek előre a kórházzal. Középső Tündér anno leforrázta magát, és közel félórát álltam vele a kórház baleseti várójában. Félmeztelen, üvöltő gyerek, akit azt sem tudtam hogy fogjak. És hiába próbálkoztam, az orvos kiküldött, hogy a steril égési kötöző foglalt!!! Naná, a steril váró némi átmenőforgalommal valóban sokkal ideálisabb helyszín volt. Szerencsére házidokinéni, aki az egész cirkusz alatt telefonvégen volt időben hívott, hogy adjak neki kúpot indulás előtt.
Na akkor mondta nekem egy barátságosabb mentős, hogy mindig őket kell hívni, gyerekhez jönnek is. (Mikor bokát törtem, akkor is ez volt a tapasztalat. Más civilek még a folyosón szenvedtek, engem meg tologattak ezerrel a rtg-re. Fájdalomcsillapítót is adott volna, ha nem szoptatok.)

Toffi, nyilván lehet táppal is. Vagy vízzel?
sofka
sofka
 
 


Még valami: Mikkamakka környékén parkolóórák nyelik a pénzt!!! (Bár közel a metró)
sofka
sofka
 
 


Momo,
Boldog szülinapot!Kép

Sofka,
Mit értettél a PP tisztíthatósága alatt (miben tud többet, mint más atatőszék)?

PsAndi,
Almáért remegő búvár DaniKép
És még jól is alszik! FelháborítóKép

Norka,
Gratula Jazinak a fogacskához és a barinőknek a picúrokhozKép
KépKép
Orrvérzés, nincs tapasztalat...
Linkek mentveKép

Orsoly,
KebelbarátKép

Nadine,
Piros rém nálam sem jelentkezett még Kép viszont Kép is (kistesóprojekt tervezés miatt). Te szedsz vagy szedtél valami bogyót? Én Cerazettet, lehet hogy azért?

Tina,
Ha igény szerint szoptatod, akkor nem kell neki víz. Mi már elkezdtük a hozzátápit, de még mindig nem kap mást inni, csak anyatejet. (Ebben az is szerepet játszik, hogy sem cumisüvegből, sem varázsitatóból nem hajlandó inni. Pedig éjszaka kényelmesebb lenne, ha nem mindig nekem kellene felkelniKép)

Toffi,
Epekő + utolsó kenet?Kép Nem szokott ilyen szorosan kapcsolódni. Drukk és jobbulást a nagynéninek!

Ari,
KisruhaKép

Beu,
Pohárból ivás, ez igen!Kép

Gömbölyű,
VégreKép Lili szépen fejlődik, képeken is nagyon édesKép

Elli,
Szegény kialvatlanKép
Gratula a 4 hóhoz!

Magdi,
KépekKép
Búvár ZsuzsiKép

Eddig jutottam, bömbizik a lány. Majd jövök még.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok,

Lili még alszik. Persze néha neki is kell. Éjszaka csak egyszer kelt. Nem tudom, mikor aludt el, mert dolgoztam, csak azt tudom, hogy Apa egyszercsak berakta a kiságyba. Nekem mindig felkel olyankor, és kezdődik az éjszakai műszak. Azt hiszem, Apát kinevezem altató ügyeletesnek...még nem tud róla...Szerintetek vállalja? Kép

Én is szívesen találkoznék veletek. A szerda jó is lenne. Fel is ajánlok egy helyet a kocsimban...

...ja, tegnap éjjel én is megcsodáltam a babókat. Gyönyörűek, édesek, és nagyon nagyot nőttek.

Lili étrendje:
Reggeli: szopi
Tízórai: 1-2 gyümi
Ebéd: szopi
Uzsi: 2 üvegnyi főzi (husit még nem eszünk)
Vacsi: főzi v. pempő v. valami bébikaja
Pótvacsi: szopi
Pót-pótvacsi: szopi
Pót-pót-pótvacsi:szopi Kép

...ja csak még egy utsó...
Zulu, Kakukk, Orsoly és a többi rágcsáló,
Hogyan kezdtétek adni a darabosat a dednek? Lili néha almát vagy banánt eszik a kezemből, de jó lenne, ha nem kéne nekem fogni.

Magdi,
Usziért kicsit irígy vagyok.

...na most már felkeltem a hétalvót. Nehogy már nappal aludjon. Meg piacra is akarok még menni...

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


upsz...bocsánat, a rágcsálót nem úgy értettem. Szóval rágicsáló bébik anyukájáról van szó.

gömb
gombolyu
 
 


Ari
PRkatikus ruha, haha, naggyon baba.KépKép
Ettől függetlenül így is édes Bori!

Mókuska
Tollasozni én is jártam, de csak a mozgás kedvéért.
Én naiv, azt hittem, hogy a sok sportol majd könnyebben szülök, közben pont úgy volt nálam is, mint nálad. Már többször félrevonultak a dokik, hogy mi legyen, de a végén nálam sem lett csaszi.Kép

Most már én is leírom a kajcsit:
Kora reggel cicc, vagy fél decinyi, max 1 Kép
Reggeli: Tápszer, max 1 deci
Ebéd: Főzi, utána gyümölcsdesszert (fél banán, 1 alma, vagy valami hippes gyümi, ezeket imádja)
Uzsi:Tejpép, szigorúan gyümölcsléből óhajtja, bele gyümi. MAx 200 gramm.
Este 1-1,5dl tej+ cicc.
12 körül még egy kis cicc.
(És ha ha rajta múlna még 3-kor is.Kép)

Timici
Bence továbbra is szívtipró. Kép
Drukk, még sok nyugis sétához.
ÜDv Zsuzsinak, sajna mi hétköznap tuti nem tudunk talizni.Kép

Norka
Jazi sem hazutolja meg magát, a kis cukorbogár éhenkóráz.Kép

Gömbölyű
Lili csodaországban (gyereksarokKép) nagyon édes!

Magdi
Husi Zsuzsi tündérke!

Most azt hiszem pár napig nem valószínű, hogy nagyon aktívan, vagy úgysem, leszek. Kiállítás lesz, és még nincs mit kiállítanom, ezért festeni kell. Pusza!

Azért néhány kép!
Megyek a szobába és ezt látom:
Nemférjapa próbálja tisztába tenni az örökmozgót:
-Te hogy szoktad ezt csinálni?
Kép

Mágnesként tapad Sziszka keze a babakocsi tolókájára:
Kép

Kép

m&sz
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Gömb
PótvacsikKép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Elli!
Boldog 4 hót Kevinnek!KépKépKép Reggel egyből eszembe jutott, hogy 13.-a van.Kép
MAjd írd meg, hogy ment az alma próba!

Réka
muki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?