Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Ildi!
Zsombi nagyon helyes kislegény!!!!!


Meg vagyok ám én is :D csak időhiányba szenvedek.
A lakás egy csata tér......holnap jön a burkoló. A párom felszedte a pvc-t most a betonon járkálunk. Egy perc alatt fellehet fordítani mindent:( Na nem baj nem sokára meg leszünk vele.


Voltunk a börzén. Nem igazán vásároltunk, 1-2 nyári felsőt vettem Annának meg egy kis farmer nacit.
Meg kapott egy tóló játékot, tudjátok ami fából van.
Csak az a baj, hogy ő inkább rágókának használja, úgyhogy egyenlőre elraktam mert félek, hogy elesik vele.

Éjszakáink 2 napja megint nagyon szupik :cry: Anna óránként kelt és nem tudom miért??,
Mostanába a reggeli kaja után (6kor) nem szoktam vissza rakni az ágyába hanem velem alszik lehet ez a gond. Mert ma is már hajnal 4 kor nem bírtam tovább és magamhoz vettem aludt egy szó nélkül.
Kicsit rákapott a dologra:(
Na valahogy megpróbálom visszaszokatni. Én vagyok a hibás, de olyan jó volt reggel vele szunyókálni :lol:


Húsvétkor mi megyünk Egerbe, vagy Sárospatakra.Remélem jó idő lesz, és lehet majd barangolni :lol:


Puszi mindenkinek
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:18-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 05:46-kor.
Vendég
 

 
 

..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:19-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Én sem voltam börzén, nem volt kedvem (vagyis inkább gyomrom) hozzá.

Brigi, köszi a tojás tippet, megnézem itt is.
Rubinita, mi az a népművészeti? :oops: Én még nem nagyon tudok ilyeneket itt Nyíregyen, pontos leírást kérnék hozzá, hogy hol található! :?

Mi Lillafürden voltunk szombaton, Miskolcról felvonatoztunk a kisvasúttal. Csenge nagyon élvezte, bár amikor felszálltunk, akkor kiabált, hogy nem akarom, de aztán észrevette, hogy sok baba van, és minden rendben volt rögtön. Jó nagyot sétáltunk, nagyon szép idő volt. Persze azért harcolni kellett, hogy az út mellett foghassam a kezét, ne száguldozzon, de még én győztem! :D

Húsvét itthon lesz. Szombaton délután/este vendégeink lesznek (bevallom, hogy egy kicsit most ez teher lesz, mert tutira éjszakába fog nyúlni, és én inkább aludnék :oops: ), de hát nem lehetek teljesen antiszociális... Aztán vasárnap, hétfőn meg majd az időjárás eldönti. Jó lenne valahol csavarogni egy kicsit.

Szerdán megyek védőnőhöz a kiskönyvemért. :) Remélem, gyorsan végzek, mert Csenge nem igazán bírja a várakozást...

Sziasztok
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 05:46-kor.
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:19-kor.
20150601134430
 
 


Beszéltem reggel Mariannal, mondta, hogy menjek 9-re, és mivel gyakorlója is van, ezért gyorsan megcsinálják. Remélem, hogy így is lesz...
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:19-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 05:47-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:20-kor.
20150601134430
 
 


Viki!

Nekünk Bergon babakocsi van. Inkább nem ajánlom, csak a nagyobb liftbe fér be, a lakásban a konyha melletti kis ablak alatt van, de ha ti kivettéteka konyhafalat akkor gondolom azt a helyet másra is tudjátok használni. Kicsi gyereknek, amíg fekszik benne nagyon jó, mert télen a bundazsákos gyereken kívül belefért még 2 vastag gyapjútakaró is, de az egyévesemnek aki ülni akar benne lógó lábbal abszolút alkalmatlan. Árban tavaly előtt nyáron 40 ezer volt hordozóval, igazából ennyi pénzért használható lehetne a sortkocsi része. Ja és emiatt vettünk új autót is, mert a lada samaránk csomagtartójába nem fért be. Szóval ajánlom hogy autóval menjetek babakocsit venni!
Én most ezt el fogom adni, és veszek másikat, ami könnyebb, praktikusabb. Ezt igazából kertes házba és nem városra találták ki.
A PP kocsik tényleg jók, 80ezerért is van már új. (bár én annyit nem fogok adni érte)
Ja és még egy tipp: mindenképp élőben nézd meg a kiszemelt kocsit, próbálgasd ki és inkább minnél több modelt. Nyugodtan szedesd szét, csukasd össze ami megtetszik. Az eladókra nem érdemes nagyon hallgatni nekik mind eladó.
Mózesünk nem volt, ebben nem tudok állást foglalni, viszont ha úgy jön ki a lépés a hordozónkat is eladom, mert abban csaka kocsiban utazott Dorka, nagyon hamar kinőtte nem volt neki kényelmes. Hiába lehetett felhozni benne ha elaludt a kocsiban úgyis kivettem belőle, mert nem jó az ha sokat van benne. A kicsi megörökli majd Dorka mostani gyerekülését, ami 0-15kg-ig van (ha korábban tudtuk volna, hogy ilyen is létezik...) Dorka meg kap egy nagyobbat.
Huhh, jó sok voltam, bocsi.

Ildi! nagyon szép baba Zsombi és tényleg nagyon okos kis szemei vannak!

Betti! Védőnő: egy szg van, de még sose láttam bekapcsolva :D De sztem ne akarjuk, hogy használják is :lol: (tisztelet a kivételnek). Az afp-s és többi vérvevős papírom kitöltése is cirka 40 percet vett igénybe, és én is gyerekkel voltam :x

Szép napot mindenkinek.

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:20-kor.
20150601134430
 
 


Viki!
A szg a terem hátsó részében van, a szívhang hallgatós helyiség ajtaja melletti asztalon. Az én védőnőm ott "lakik" mellette, azért tudom.

Ha találtok vmi jó pofázmányú babakocsit azért oszd meg velünk, engem érdekelne. Dorkával ugye nem indulok neki ilyesminek, hétvégén meg annyi minden van, na meg ugye előbb nem ártana eladni a meglevőt...

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:20-kor.
20150601134430
 
 


Viki!


Nekünk is bergon kocsink van. Azonkívül, hogy tényleg marha nagy darab, nekem más bajom nincs vele. Bírja a terepet jól lehet bele pakolni és ha fekvő helyzetbe van tényleg jól véd a lábzsák miatt.
Én mikor vettük arra figyeltem, hogy elég hosszú legyen. Némelyik kocsi olyan rövid, hogy leóg róla a gyerek.
Felcipelni szerintem lehetetlen,nekem lent van a garázsba és a
corollába el fér :wink:

Mennem kell Anna egy órája ordít a kiságyba úgy látom a ma délutáni alvásnak annyi :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

hol vagytok??
Viki???

Nálunki itt a burkoló.
Én meg ülök mint aki jól végezte dolgát :oops: Annával be vagyunk zárva a szobába. ha egyedül hagyom ordít . De még most úgy se tudnék segíteni.


Úgyhogy tessék írni :lol:


Nincs kint se túl jó idő. :(
Vendég
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:21-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 05:47-kor.
Vendég
 


Viki!

Nem is tudok mást csinálni. Az unalomtól majd leragad a szemem :roll:
Anna alszik kíváncsi vagyok meddig bírja ebbe a csörömpölésbe??????

Közbe böngészek itt a neten, és találtam egy jópofa triciklit. Már régebben nézegettem de nagyon húzós áron volt (20e körül) ez meg most 11E Szerintetek??? Érdemes ilyet venni ki használható???
Lehet hintáztatni is Annának most mindene a hinta


Kép
Vendég
 


Egészen pontosan ezt szeretném:lol:





Kép
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:21-kor.
20150601134430
 
 


Kriszta!

Nem lehet rámenni :roll: A konyhából mindent kipakoltam amire szükség lehet, viszont a folyosót úgyfogja rakni, hogy hagy majd ki kockákat, mert oda muszáj menni a fürdőbe meg egyébként is ha ki akarok menni. pl a hűtőhöz, mikrohoz ami most a nappaliba van.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 05:47-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:21-kor.
20150601134430
 
 


Én is megetettem Annát
megint harcolunk kaja közben:(
Tegnap du nem aludt próbáltam a nagy ágyon altatni közbe rágcsálta az ujjam ahogy tapogattam 4 duzzanatot érzek, ha az mind egyszerre akar kijönni........ :roll:

Igen tényleg egy csata térhez hasonlítanám most a lakást sikerült belemásznom a ragasztóba is.
Burkoló elment ebédelni már lassan 2 órája. Én meg valószínű v.mi pizzát fogok rendelni :lol:


Tényleg Csajok joghurtot, krémtúrót adtok a gyerkőknek. Tele van mindenféle guard gumi és társaival. Mennyire veszélyesek ezek???


Rákérdeztem a triciklire, pont elfogyott ez a modell :( a guliverbe nem járt v.ki mostanába??? Bár nekem nem rémlik, hogy láttam volna, de lehet hogy csak nem figyeltem.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:22-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Babakocsi: nekünk Graco van (nem tudom a pontos modellt), hordozóval együtt vettük, azaz rászerelhető, de eléggé megbántam, és a 2. gyerkőcnek akarok venni másikat. Ami bajom volt vele (hátha segít neked is):
- nem átfordítható a karja, így állandóan trükközni kellett, hogy a nap ne süsse ki Csenge szemét
- nekem nem jött be a kicsi kereke, bár terepen mi sem használtuk, de azért a városi járdák nem éppen simák... Elég nagyokat zökkent.
- szerintem nem dönthető vízszintesig (a leírás szerint igen)
- nem emelhető a lábrésze, és nincs normális magasságú lábtámasza, ahová a lelógó lábát meg tudná támasztani a gyerkőc
- nincs hozzá mózes/téli rész, amire most majd szükségünk lesz

De hát tapasztalat nélkül elég nehéz volt választani, és az egyik fő szempontunk az volt, hogy könnyű, kicsire és könnyen összecsukható legyen, mert sokat közlekedtem egyedül Csengével, és kicsi volt a tárolónk, ahol tároltuk. Mostmár okosabb vagyok.
Mondjuk most meg szerintem nem fogjuk sokat használni, mert itt a levegőzés meg lesz oldva a teraszon. A városba meg nem sokat járok be egyedül. Persze, ez még változhat. :)

Viki, nekünk is van fonott mózesünk, mert anno azt mondták a kórházban, hogy nem adják ki a gyereket autósülésben/hordozóban (persze ez nem így volt, láttuk, hogy vittek haza így is babákat). Azon kívül, hogy ebben vittük haza, talán egyszer használtuk. Elég nehézkes ebben szállítani, ráadásul úgy ki kell bélelned, hogy ne lehessen érezni a fonott alját, hogy akkor meg nagyon puha lesz szerintem. Szóval nekünk nem jött be, itt áll a szekrény tetején, a kinőtt játékokat tartjuk benne.

Sensi, nem semmi gyerek mellett burkolni. "Jó" lehet, hogy be vagytok zárva a szobába, mint egy kalitkába. De a muszáj nagy úr...

Kriszti, Csenge is ilyen őrült motoros. Anyósom mindig frászt kap, ha Ő van vele, és Csenge ráül a motorra. Nem győz szaladni utána. :D

Sensi, nekünk triciklink nincs, rendes 2+2 kerekes biciklit kapott Csenge nővéreméktől, de ez még nagyon nagy neki. Néha kihozza a garázsból, rá kell ültetni, tologatjuk, de mivel nem tud vele száguldozni, ezért megunja, és felpattan inkább a mocira.

Ma 1 és 3/4 órát küzdöttem, mire hajlandó volt a kisasszony elaludni. Nem tudom, mi ütött belé, nem szokott ilyet csinálni. Már olyan hulla volt a végére, hogy úgy lefejelt, hogy csillagokat láttam én is! Gondolom, neki hogy fájhatott. :( Azt hiszem, megyek, és kipihenem ez azt altatást! :D

Sziasztok
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:23-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:23-kor.
20150601134430
 
 


Viki!

Örülök, hogy jó lett a cukoreredményed!!!! Gondolom te is megnyugodtál kicsit!
Mit mondott a védőnő, elég ez az egy, vagy kell azért még másik is majd később?

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sensi! Visszament tegnap a burkoló még a maratoni ebédszünet után? :) Kb mikorra végez? Kitartás, ma már talán szép idő lesz és ki tudtok menni Annával!
Joghurtok: Dorka szokott kapni, inkább csak natur féléket, néha gyümiset, meg kb havonta 2x krémtúrót is. Ezen kívül a túró rudi mindennapos. Próbálom kikerülni én is a mindenféle adalékolt dolgokat, de sajnos nem lehet 100%-osan:?

Betti! Örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat a Gracoról, mert azt is nézegettem. De már hallottam mástól is, hogy vannak hibái.

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:23-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Viki!
Már anno kiveséztem babakocsi témát.

De graco van nekünk is....Hát. :) Van jó oldala is, de inkább a régit sírom vissza. Graco nem téli kocsi, de lehet bele textilmózest venni, ha nem jár hozzá. Mi csak max 3 honapig tudtuk kihasználni, jó találmány.
Mikadónk volt, még a létiből vettük, de az a modell már nincs. A mostani már nem olyan jó, de még mindig 100x jobb mint a flancos, drága, márkás kocsik. Hatalmas volt, kerekei, és a kocsi is. De tökéletes volt télen, nyáron, és a hatalmas gyerekekmnek, nekem mert nagoyn lehetett terhelni.
De mielőtt kocsit veszel mérlegelj (ahogy Kriszta írta), neked mire, hova kell. Ok előre nem tudod, mennyire fogod kihasználni. De én lakásban tuti nem tárolnám, akár milyen kicsi is. Nincs tárolótok? Én anno kiharcoltam, kifestettük, és már csak szinte a mi játékaink és kocsink van benne. :)

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


[...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:24-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Viki!
Gratulálok a jó cukor eredményhez. Remélem nem lesz már vele gond!

Anita!
Igen vissza jött a burkoló kb 2 kor aztmondta azért jött ilyen későn mert azt hitte Anna alszik ebéd után és nem akarta felcsörömpölni.

Tegnap le is rakta, ma a lábazatot csinálja meg a fugát. Remélhetőleg meg is lesz vele.
Ezzel kapcsolatba akartam kérdezni, hogy akinek a konyhába járólap van. Van rajta v.mi szőnyeg vagy hasonló? Mert az hideg a gyerkőknek ha ráülnek.Van valami ötletetek??


Anna korán reggel olyat esett a bébi taxival.......mindig fordítva ül rá és orra esett még jó hogy nem ellenkező irányba mert a szekrény élébe tuti kihasadt volna a feje :x így szerintem inkább csak megijedt.


Úgytűnik ma jó idő lesz. Legalább is innen bentről.
Jön esetleg v.ki az árpád felé du??? Ha kitudunk menni akkor lehet lemegyünk hintázni.
Vendég
 


Viki!

Szerintem biztos van tároló. Csak a régi lakók nem dicsekszenek vele inkább ők használják

Nálunk is így van a babakocsitárolót egy öreg asszony használja befőtteknek stb. Nekünk az egyik lakó megengedte, hogy a garázsba tároljuk ami itt van a ház alatt. De mikor jön a maminak a fia akkor megkéri a hapsit hogy álljon már be a fia a kocsival és akkor előszeretettel felajánlja a tárolót :twisted: mintha az az övé lenne :evil:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:24-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:24-kor.
20150601134430
 
 


Ja a folyosón nekünk is gumis szönyeg van. Míg Anna nem volt a konyhába is volt konyhai nem gumis,de az elég rendesen csúszott.
Most a szekrénybe áll.
Túl sokat nem akarok már erre költeni, mert remélem már nem sokáig lakunk itt. És lehet az új házba nem lezs jó.
Mi olyan 2 óra körül jutunk le.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:25-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

A mi házunkban a babakocsitárolóban fodrászat működik :x :x a tárolóhelyiség pedig tényleg úgy van, ahogy Enci írta, nem dicsekszenek vele a régi lakók...
Pedig asszem nekünk is ki kellene harcolni 1-2 nm-t :?

Viki! A babakocsi témához még annyi, hogy a súlyát akkor is érdemes figyelembe venni, ha könnyen feljut a lakásba a kocsi, mert a város még közel sem akadálymentes :x :x Pl. az itteni gyógyszertárba, nem tudom figyelted e már, hogy két csinos lépcsőfokon lehet felmenni, de azért van olyan magas, hgy meg kell emelni hozzá a kocsit. Aztán ott a könyvtár (ahol pl zenebölcsi foglalkozásokat tartanak) esetleg a buszok és még sorolhatnám... Persze ezek nem olyan helyek ahol mindennap megfordul az ember, de érdemes azért erre is figyelni.
Köszönöm kérdésedet, Dorka jól van, teljesen tisztán mondja, hogy nem és pápá :) na meg persze sok minden mást is de ahhoz még kell, hogy tolmácsoljak :)
Holnap megyek afp-re, mi a tapasztalat mennyit kell várni??? Bár anya azt mondta szerez ismerőst, hogy ne szobrozzak ott órákat :)

Enci! Mi ha megyünk is le délután az jóval később lesz, de az is lehet ma már nem is megyünk ki. Egész délelőtt kint voltunk Sóstón, akkor még viszonyleg jó idő volt.
Szőnyeg ügyben nem tudok segíteni, nekem laminált parketta van az egész lakásban, kivéve a wc és fürdő.

Szép napot mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!

Itt is vagyok! Fiúk jól vannak jelenleg, még pénteken fülészet Nimróddal, remélem utolsó kört futjuk. Azt mondták az orrmandulája nagy valószínű majd ki kell venni. Most jól van, jár oviba, ma volt utolsó nap, tavasziszünet jön 1 hét! Botonddal voltunk zenebölcsibe, egész délelőtt úton voltunk, alszik is mint a bunda. A nagy még kínlódik inkább.
Babakocsi: mi a Szent Istvánon vettük, Nimródnak bébégo nem nagy márka, nem is volt drága, de semmi bajom vele a mai napig használjuk, a két fiút simán kibírta. Télen is jó volt, de sportkocsinak is jobban szeretem mint a kis esernyőt.
Állatketbe készülünk szombaton de nagyon rossz időt mondanak :cry: .
Szép napot! Hajni

Kép
Kép
nimbot
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:25-kor.
20150601134430
 
 


Viki!
Érdekes, nemek Dorka még csak most tudja kb eg yhete mondani hogy nem, pedig a labda, lámpa, apa, papa, mama, vau-vau már régen megy. Pedig meg mertem volna rá esküdni, hogy ez lesz az első szava :D
Nekem a védőnő vmi 216-os szobát emlegetett vv-re, nem a nagy kp-i labort... Mindegy anya lebeszélte az ismerőssel h 8 tán megyek, ha ott vagyok rácsörgünk és be is hív :P Hát azért kíváncsi leszek mi lesz ebből :? Db-ben ott volt a labor ahol a tanácsadás, a terheléses cukrot kivéve sose kellett várni vv-re...

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:25-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!


Voltunk lent, de hideg van :? vagy csak én nem öltöztem fel eléggé.
Innen fentről jobbnak tűnt.
úgyhogy kicsit hintáztunk és jöttünk is felfelé.


Képzeljétek Anna most 1 hét alatt fogyott 6dkg-t eddig még csak 1x fogyott de akkor sem ennyit :cry:
Tudom, hogy nem kéne mérni hetente de nem bírom ki.
Most meg jól felspanoltam magam.Pedig azért annyira nem evett rosszul :cry:
Vendég
 


Sensi!
Ne foglalkozz ilyenekkel, én Dorkát már csak havonta mérem, egész pontosan ha eszembe jut, a mi mérlegünkkel. 6 dkg az azért nem számottevő sztem. ha kibújnak a fogai megjön az étvágya is, ne aggódj!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 13:26-kor.
20150601134430
 
 


Anita!


Igen tudom, hoyg nem kéne vele foglalkozni, de ilyenhülye vagyok, hogy mégis bosszant :(

Már az elején elcsesztem ezt az evés dolgot. Ha nem akart benni erőltettem, és úgy tűnik már utál enni szegénykém :cry:
Vagy csak már unja ezeket a kajákat.


De a normális kajákat nem rágja meg rendesen (Pl kenyér) aztán jön a hányás.

Ha kész leszünk ezzel a burkolással akkor ráállunk a kenyérre.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?