Új privát üzeneted érkezett!

Alziza!

Összekevertelek Vikivel már ki tudja mióta. :oops:

tjuca
 
 


Hali!

Már tisztáztuk, hogy ki kicsoda :lol: 8) :lol:
Azért szólok a többieknek, hogy elkezdtem jelölgetni :wink: Már akit felismerek álnév vagy kép alapján :oops:

Vizsgásoknak örömkönnyek, megkönnyebbülés, és hurrá pihenés (ja, ja gyerek mellett..... :roll: )

Nancsa: utólag is boldogat, szép a csokrod!

Jelentem átaludtuk az éjszakát! Most, hogy tegnap vettünk éjjeli fényt.....Mindegy, remélem, most már így is marad!

Viera: várjuk a képeket!

Én is dobok egyet: rappelés közben:
Kép

Szép napot! Pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!


Ex, Colett: gratula Nektek!

Nancsa: Boldog szülinapot! Tényleg nagyon szép a csokor! Szemtelenül fiatal vagy Te is!

Tandika: Üdv újra!

A múltkor elkiabáltam, hogy kibírtuk a telet megfázás nélkül. Vasárnapra Kornél is meg én is náthásak lettünk. De ezen kívül semmi komoly. Az orrát egyedül szívatja a drágám. Olyan édes!
Kijött a 11. foga is! :wink:

Én is jobban kezdek lenni, de azért még korai lenne azt mondani, hogy jól vagyok.

A Taliról én még nem nyilatkozom, beszélek apánkkal. Szeretnék menni, a múltkor is szerettem volna, de olyan nehéz kivitelezni.

Na, lépek, mert vár a házi munka!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 

 
 

Sziasztok,
most kaptam levelet a melóhelyemtől, hogy megszüntették a családtámogatási kifizetőhelyet náluk, így márciustól már az Államkincstár utal: március havit utólag, valszeg április közepén. Hát nem örülök neki:(
Apehtől is kaptam levelet, hogy a 120ezres visszaigénylésemet azt jól bele is forgatták régi tartozásokba, tehát nem kapom vissza...pedig azt hittem azok már rég elévültek.
Közben itthon sem rózsás a helyzet. A férjem ugyan azt mondja, hogy nem számít a pénz, de közben néha olyan megjegyzéseket tesz, hogy minek járok suliba meg hasonlók, hogy már a f... kivan. Mondtam neki, hogy jó, ha őt ez ennyire zavarja, akkor szeptembertől visszamegyek dolgozni, aztán majd meló mellett fejezem be a sulit és akkor nem az ő pénzét költöm.
Annyira szarul esik, hogy itt van valami amit szeretnék szívvel lélekkel csinálni, szerintem még tehetségem is van hozzá és akkor a helyett, hogy támogatna, inkább a megjegyzéseket teszi, meg hogy ki akarna berendeztetni lakást, úgyse találnék munkát stb.
Olyan szar kedvem van, hogy csak na.
Na nem is terhellek benneteket, bocsi.

meteor
 
 


Rita!

Erre nem tudok mit írni. :cry:

Most nálunk is megszorítások vannak. Nem kapok gyedet, ellenben be kellett jelenteni engem 150 ruppóval. Ezt mindenki hamar kiszámolja, hogy mennyi. + a kölcsön, diákhitel, illeték, és még az albérlő is bejelentette, hogy elmegy... No de. Most mit tudunk csinálni?

Ma voltam védőnőnél. 5 hét +5 kiló, lábam randa, többi negatív. Mehetek hetente ellenőrzésre. Kicsit korán kezdődik a toxémia. :evil: Gyerek szívhangját ketten nem tudták elkapni, mert ez a gyerek egy úszóbajnok, és keresztbe kasul fekszik, és úgy pörög, ahogy akar, annak ellenére, hogy már nem kicsi. De a lényeg, ő egészséges!

Egyébként én is napok óta feszült vagyok, ideges, számolok, számolok, számolok, osztok szorzok, de sehogy nem jövök ki a maninkból. Ráadásul a Kinga anyakönyvét eltúrtuk, mehetek az után is, meg stratkártya után, meg magam se tudjom még mi után, gyereket nem tudom hovatenni, mert nem tudjuk kifizetni a szittert, a hivatalba kinéznek stb. Ugye elméletben szerepel az elektronikus okmányiroda, gyakorlatban nuku. Időpont nincs, ahol van, nem veszik fel. Oké ráérek, hívjam őket egész nap, mert úgyis itthon lóbálom a lábam.

De a védőnő megkérdezte, hogy akkor most a Kinga megy bölcsibe? Mondom NEM, de a tesóját már most véleményezze, és most írja meg a papírokat!!! :twisted: Most jutottak odáig, hogy a Kinga neve megjelent a gépezetben. :?

Gusztinak meg üzenem, hogy pl. nem csak magánszemély terveztet, hanem mindenféle intézmény is. Amilyen cserélődés van a minisztériumokban, meg Rendőrségen, ott lenne munkád, mert azért egy közszolga nem ül be egy másik kecójába. :lol: Meg különben is, csak ne szekáljon... És ha bölcsis lesz Panni, mindent egyedül fogsz csinálni? :shock:

tjuca
 
 


Nem tudom, hogyan lenne, de most egy kicsit ki vagyok a jelen helyzettől.
A munkahelyemen eddig még nem sikerült utolérnem a személyzetis nőt, bár ezen nem csodálkozom, szinte sose lehet felhívni. 6 órásban szeretnék csak visszamenni, jó volna ha tudnának valamit ajánlani, állítólag most van aki így dolgozik, hát kiváncsi leszek.

meteor
 
 


Remélem sikerülni fog!

tjuca
 
 


Sziasztok

Nagymamám visszakerült a kórházba! :cry: :evil:
Amikor keresztapám hazavitte pár napja jól volt!Azt leszámítva,h ugye eltört a keze és a háta lila az eséstől!
Viszont most már beszélni sem tud!
Teljesen tiszta,csak nem tud megszólalni!
Tegnap vitte vissza a keresztapám estig még nem nagyon látta doki!

Ma anyu beszélt az igazgatóval elmondta mi a problémája.
:arrow: h,egy csomó mindent nem mondtak el
:arrow: h, a záróból derült csak ki,h nyugtatót kapott,holott erre anyu rákérdezett és tagadták,
:arrow: h,a kezét csak akkor gipszelték be amikor keresztapám szólt
:arrow: h,egy teljesen normális,embert bepelenkáztak,mert lusták voltak kikísérni
:arrow: h,a mama egészséges volt,egy szemműtétre ment be,ami jól sikerült,és csináltak belőle egy nagyon beteg embert!
stb.

Aztán beszélt betegjogi képviselővel és ebből most per lesz!
Holnap anyuék megint utaznak!Dehát hétvége van és ünnep!
De mondtam balhézzon!
Már egyébként az összes nővér tudja az előzményeket tehát beszélnek róla!

Nem tudom mi lesz,de ez nagyon szomorú!
Amúgy ez az Ajkai kórház!Klafa hely!!! :evil:
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

A vizsgázóknak gratulálok, a betegeknek jobbulást! :cry:

Juca, Anita :lol: 8) :D :P

Colett, nem volt könnyű nélkületek, csakhát az időhiány nagy úr! De most majd igyekszem többször jönni :-)

Tali:
nekünk a 17-i időpont a leggázosabb. Úgyhogy csak kérdőjellel. A 24, 31 rendben van.

Babaúszás:
Mi még mindig járunk úszni, Kíra nagyon élvezi, imádja. Ha reggel mondom neki, hogy délben megyünk úszni, egész nap nem bír magával, a szó jó értelmében. Szerencsére neki nem volt a fülével baja, pedig régen nekem nagyon sokat fájt a fülem, úgyhogy féltem tőle, hogy nem fog menni...
Viszont a babaúszás-oktatónknak a kislánya (kb. 7 hónapos) nem járhat úszni, mert mindig begyulladt a füle. Érdekes, hogy neki azt mondta a doki, hogy nem a víztől gyulladt be, hanem attól, hogy idegesíti, hogy belefolyik a víz, ezért piszkálja a kezével, a körmével megsérti, így könnyen megtelepszenek a bacik, és attól fáj neki.

Meteor, fel a fejjel! Mindig vannak mélypontok, aztán az ember túljut rajtuk valahogy, mert muszáj...

Alziza, nagymamádnak jobbulást! Tavaly az év kórháza lett vagy mi. :-(

Pil, mi van Veletek? Lemaradtam... :cry:

Nancsa, utólag is sok boldogságot!

Hétvégén áttöltöm a képeket a fotómasináról, és utána teszek fel egyet-kettőt.

Mára ennyi, jó éjszakát, jó hétvégét mindenkinek!

tandika
 
 


Alziza!

borzasztóan sajnálom, ami a nagyiddal történt!!! Remélem sikerül elérnetek valamit!!!!!!!!!!!

Rita!
Én is a minap bosszantottam fel magam az anyagiakon. Megjegyeztem a férjemnek, hogy mindkét fekete válltáskám tönkrement. Egyik 7, másik 4 éves és semmi extra, csak jobb minőségű műbör táskák. Tök jó, hogy eddig is bírták. ( Ja, és mellesleg örülhet, hogy nem vagyok táskamániás!) Erre a férjem mit mondott? Vigyem a suszternak, hátha meg tudja csinálni. Na, ekkor eldurrant az agyam. Ő elfüstöl évi 100ezret, van éves horgász engedélye, pottom 55 ezerért. Én meg menjek a cipészhez! Gyorsan bocsánatot kért és hozzátette, hogy igazam van, vegyek új táskát!!!!! :evil:

Vicky!
Visszajelöltelek! Nagyon vékony vagy!!!!!!!! És Dr! Jogász? Ügyvéd?

jaj, csajok!
Peti sírba visz!!! Tegnap belelépett egy vizzel teli gödörbe! Még a füléből is a sáros viz folyt. A férjemnek telefonáltam, hogy jöjjön és vigye haza a gyerekt, mert én sajnálom a kabátomat összekenni, olyan szinten sáros és vizes lett a gyerek!
Este arccal lefordult az ágyról. Azt hittem kitöri a nyakát, ömlött a szájából a vér. Nagyon megijedtem. Persze a férjem akkor indult éjjelre dolgozni. Úgy tűnt, hogy minden rendben. Erre éjjel 3-ig 5-10 percenként felsírt. Még cici sem kellett neki. De szerintem csak a fogai lehettek, mert reggelre szétrágta a paplan csücskét!
hihetetlenül eleven! Minden rosszat megtalál! Kezdek befordulni! De ezt most halál komolyan gondolom. Szerintem ez az állandó izzadás nálam az utóbbi időben, idegi eredetű lehet !

Reni
Kép
prenata
 
 


Mézgombival mi lehet???????

Pil!
Jelentkezz, ha tudsz!!!! Hogy van Petike!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Huuu, de hétvége van!!!!!!!!!!!

Találós kérdés: mit csinál Peti?

Kép Kép Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Bocsi, majd írok is, most csak ennyit!

Colett! Küldtem privit!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Átolvastam megint Meske szövegeit: annyira édesek!!!!!

Oriandy! Szuper Dani alkotása. Ezen felbuzdulva régi tekercses, rossz sütőpapirt tettem a hűtőre és arra rajzolt Beni. Nagyon élvezte. Érdekes, hogy a bal kezében fogja acerkát-no de sok idő van még a végleges kezességig.
Drukk megy!!!!! :wink:

Viera! Ez komoly, hogy Nonó fel tudja venni a bugyiját??? :shock: :lol:
Beni még semmit, sőt a zokniját is tanitom neki, de nem igazán mélyül el e tudományokban. Emeli a kezét ha levszem a felsőt, dugja alábát a nadrágba, húzná fel a sapkát, de ugye nem találja el!!!
Bár egy hónap van köztük, ebben a korban, ahogy észelelem még nagyon sokat számit. Majdnem mindenki idősebb nálunk, így mindig úgy érzem lemaradunk, aztán amikor mi is elérünk oda, Beni is csinálja a dolgokat szépen. Azért jó, hogy leirjátok, mert így tudom, várom, édes örömteli reménnyel mi következik. A favorit most Kimike fiának: süt a napos mondata!!!!!

Tök jó ez a talpas pizsi, nekünk is ilyenek vannak, nagyon szeretem.

Megnézed majd nekem a merz-es köröm, bőr, haj csodaszer nevét? köszi

Pizsi!!Csajok, ha sima pizsit adtok a babára és zsákot nem, adtok zoknit éjszakára???

Ex! Bocs: 12 és 17 csepp fenistil.
Ügyi vagy vizsga ügyben!!!!!

Nancsa! Boldog szülinapot!!!
Szép csokrot kaptál nagyon.

Veráska, irj magatokról, hogy vagytok?

Colett!!!Ügyi vagy Te is vizsga ügyben!

Vicky! Visszajelöltelek. Éljen az alvás!!!!Éjjeli fény okos megoldás!Édes a fiú!(mostanában beleszerettem ebbe a szinbe-sapka, a múlkor ilyen harisnya és top felső volt rajtam, meg ilyen szemhéjfesték-melóban közölték, hogy mi van pisztáciafagyinak öltöztem? És hogy el is nyalogatnak majd otthon?
Bálintnak nagyon jóláll a mély barna szemeihez!!!!

Wawel!Üdv! Szelektiv a memeóriám, emlékszem ketten irtátok, hogy el szeretnétek választani a babát, nem emlékszem:neked sikerült Kornélt anyukád ottlétekor? Hogyan, mi van most?A végén leirom a rólunk cimszó alatt miért kérdem. Úgy emlékszem a taliról Te is az a fajta alkat vagy , aki belefogytál a szoptatásba-irigyellek, én meg még most is csak hizok. :cry:

ÓÓÓÓ, Meteor! Annyira sajnálom. Tarts ki!!!!!És ne hagyd magad!!!!!
Ha ez vigasztal mi is mindig a hülye pénzen veszünk össze, mert én nem kapcsolom le a villanyt-fogalmam sincs 1 óra 40 es izzó a kislámpában mennyi áramot fogyaszt, és nem tudok spórolni. Könyörgöm még csak turis meg kinaji ruhát sem veszek, tiszta ciki, hogy 5-6 éves göncökben járok.
Nem nem tudok spórolni, hanem ennyire drága lett az élet, ennyire szar ezek szerint mindenkinek.
Szerintem is tanulj csak és élezd!!!!Egyszer megtérül, hidd el!!!!!!!! :lol:

Juca! Mi is állandóan számolunk, de ha megveszülünk sem lehet pl. e hónapban 228 ezret kiadni a 150-180-ból, diákhitel, papa segitséggel. Nem csoda hogy fezsült vagy, de pl. nagyon nem kéne kismamiként ezen rágódni, attól ugyanis több nem lesz.
Uszibajnok baba a papájára üt?

Alziza ez annyira gáz helyzet!!!Szegénykék! És ráadásul a pertől senki sem kap vissza egésszéget, legfeljebb kártéritést. De igen is derüljön ki az igazság!!!! :twisted:

Tandika! Mit csináltál eddig? Most?Megy a bolt?

Preni! Én két táskát is megszavazok neked!!!!!
Jujujujj!!!Szegény Peti! Jobban van a szája, feje, foga?Na, ezért alszik Beni is, mint anno Blani 3 évig kiságyban!!!!!

Peti bábszinházat zár!!!!!Mint porondmester!

Méz! Mi vaaaaaaan?????

Gab! Apa összerakta a gépet?


Rólunk:
Viera! Igazad volt! Kedden a doki Blaninál virusos torokgyuszit, Beninél tiszta tüdővel és garattal, enyhe takonykórt és min. köhögést állapitott meg.
Tényállás: Blani 5. napja lázas, 39,6-39,9!!!!!Nurofen+rubufen+hűtőfürdő váltva. Tegnap már picit köhögött is, de 4 napig nem evett, fogyott 1 kilót és dűl-burul a gyerek. Péntek délelőttre Beni is belázasodott. Neki(életében most először lázas) csak 38,4 volt.
Ma jobban voltak, kimentünk pacikat simizni stb. Egy óra után Beni orditott-apa hazavitte, majd fél óra múlva szólt Blani, hogy rosszul van, rázza a hideg. 37,7 volt itthon, de zokokva remegett-2 percen belül felment 39,9re.
Közben a héten 3x vérzett az orra, 1x hányt-mint kiderült az éhgyonorra gyógyszertől meg a véletlen hajnalban ivott szúrós viztől. Tök vastagon lepedékes a nyelve, tegnapra lehámlott a talpa, fáj a torka. Beütöttem a tüneteket a keresőbe-kiadta hogy skarlát!!!!!!1 éve volt skarlátos, és apa is elkapta de nagyon csúnyán. Na telcsi a dokinak, nincs a városban-irány az ügyelet. Ott pisiellenőrzés, negatív,(ekkora lát ilyen sokáig, felős légúti tünetek nélkül, biztos hólyag, vagy vese, ---de nem)
tiszta tüdő, majdnem ép torok, ám lentebb garatilag iszonyú piros. Skarlátgyanú, de nagyon elkentenés enyhe formája, vagy nem az. Augmentin!!!!
Beninek is!!!!Csak kevesebb!!!Szépen bemasiroztak a bacik a meg a virusok egyik tesből a másikba-és most mind a két gyerekben kaszinóznak. :twisted: :evil: :cry:
Mondtam a drnőnek, hogy szerintem csak a múlt heti 18 hós oltástól lázas, a kicsi, de azt mondta, mivel látja, hogy olyan testvérek akik nyalakodnak, ölelkeznek-tuti, hogy Beni is bekapta.-ja, így az a biztos, ha ő is azt kap!!!!!
Szegény Blani olyan elesett, ráadásul 5 dogát irtak a héten, az egész szünetben tanulhatunk, pótolhatunk. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Ujjszopás: Néhány hete irtam, hogy Beni nagyon elkezdte nappal is szopizni az ujját. Ma egyik barátnőm rákérdezett és ámulattal mondtam, hogy már egyáltalán nem csinálja, de talán már 1,5 hete sem, és észre sem vettem, csak ma szembesültem a dologgal!!!!!Akkor tuti, hogy a szemfoga volt, most már a felsőn ugyanis koccan a kanál, bár még csak a csücske van kint!!!!

Ellenben-szopizás!!!: Gyakorlatilag ott tartunk, hogy a néhány hónapja már csak napi 1x szopizó fiam, mára az egyik testrészének tekint és olykor 10 x is szopizik! De csak nappal!
De bevallom ez nekem már terhes. Jó, megértem, hogy most beteg, szemrebbenés nélkül fekszem is le neki, mint kocamalac a sok csecsszopójának-de a múlt héten?
És hiába mondom neki, hogy nincs,a cici alszik, kifogyott, addig sir, hisztizik, kiveszi, mig megtör. Szó szerint használ a gyerek.Elválasztani nem akarom, de jó volna ha visszaállna napi 1-re!
Remélem, ha meggyógyul és bejön a jó idő, a napi program, a sok inger feledteti vele a cicit és leköti magát. Mert egyébként nagyon jól leköti magát mással, ma is-míg a más hasonkorúak óvatjával szemlélték a lovakat, ő azon sebtiben ment oda, simizte, benyúlt az orrába, hihetelen mennyire oroszlán tényleg!

Szép vasánapot lányok!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ja!!!!!Képzeljétek azt mondta a doki, hogy adjak Blaninak a nurofenek vagy rubofenek között(ezt ugye 6 óránként lehet), szóval adjak algopyrint, felet. Igy 3 óránként lehet adni valamit, és felváltva tök jó a hatásuk! És valóban!!!Lányok az algo le is húzta!!!!!Nem tudom a mi picijeinknél lehet-e negyedet adni, vagy inkább a kúp? De nagyon elcsodálkoztam és megörültem ennek az algopyrin akciónak, én már elavultnak tartottam, de pont volt itthon friss -apa által. És ahogy olvasom, egy csomó dologra jóóó!!!!!

Nem halottatok róla, ilyen hosszú, tartós magas láz mit okozhat? izület, sziv?És azt hogy lehet észre venni? Kicsit aggódom!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benianya: mielőbbi gyógyulást Nektek! Gyógymanók indítva! :D
Algopyrin: mi csak azt szedjük, hiába receptköteles, meg állítólag nem jó. Doki is mondta, mikor írattam, hogy a legjobb gyógyszer.
Beni miatt ne aggódj, Bálinttal egyidős, de szerintem ahogy írod, beszédben előrébb vagytok! Vagy mi hátrébb???? :wink: Bálint sem öltözik egyedül, csak próbál és segít ő is.

Preni: ja, vékony, 5 évvel ezelőtt......mondjuk 53 kilósan mentem férjhez. Na ez azóta megváltozott, szülés óta főleg. Ma már örülök, ha épphogy 60 felett van.... :wink: Viszont nem vagyok hajlandó fogyókúrázni, a férjem sem egy vékony alkat, enni meg szeretünk :oops:
Igen, jogász.

Na, asszem ennyi voltam, gyerek már hepajozik, és nem hagy itt írni. Meg amúgy sem fog az agyam, hülye apuka és anyuka felkelt hajnali 5-kor forma 1-et nézni :roll: :shock:

Majd holnap jövök, pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Gép összerakva, pillanatnyilag! :wink:

Talival kapcsolatban ezt az ötletet kaptam:

[quote]P írta:esterzsébeten a Kincses sziget játszóház ilyen. A csepeli hévvel a Boráros térről gyorsan elérhető, nagy a hely, előtte van egy kis sétány, ahol lehet játszóterezni, meg cukrászdázni az anyukáknak :) Mi is taliztunk már ott, ha jól emlékszem 8000 Ft/óra volt


Egész jónak tűnik. Ismeritek? Vélemény?

Holnap jövök! Ja, azért megmutatom, mit gyártottam 3 nap alatt!
Kép
Kép
Ez meg pluszban egy eladó pulcsi, a nagynéném is kedvet kapott, ha valakinek tetszik, írjon!
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok

Benianya
Nem is azért,h az egészséget visszakapja e miatt,de legyen már nekik is egy pár kellemetlen napjuk!
Amúgy van új fejlemény is:Csütörtökön amikor a keresztapám visszavitte elvették a záróját.Szegény nem tudta ,h nem köteles odaadni az eredetit!
Visszakérte miután az ügyvéd mondta,h vissza kell adniuk!
Viszaadták:DE ÁTÍRVA! :evil:
Csak arra nem számoltak,h az eredeti megvan a körzetinél!
Rohadékok! :evil:

Gabella
Én nem ismerem!
Vendég
 


Sziasztok!

Benianya!
Úgy sajnálom Blanit és Benit! Mielőbbi gyógyulást nekik! Küldöm a gyógymanókat!!!!! Nyisd az ablakot!!!!
Peti megint éjjel 3-4szer szopizik, de tuti a rágófogak a lúdasak, mert mindent szétrág kínjában a lakásban. Rosszabb, mint egy kölyök kutya!!!

Mi ma Petivel a szüleimnél ebédelünk. Bár tegnap főztem egy csomó mindent. A férjem dolgozik, mi meg mamázunk. Ritka szar idő van.

A megfejtés: Peti kakil. Újabban a szekrényben bújik el.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Reni, nagyon huncut Peti. :wink: Kis tündérke. :-)

Benianya, jobbulást nektek! Milán 1 hétig járt bölcsibe, és ma már elkezdett folyni az orra. :evil:

Alziza, sajnálom a történteket. Nem is minősítem az esetet, a többiek már megtették előttem. :(

Vettünk Milánnak cipőt. Mutattak egy siestát, baromi jól nézett ki, csak nem volt belőle méret. Mutat az eladó egy másikat, az viszont olyan ronda volt, és nagyon merev, pedig az is siesta volt, hogy azt nem kértük. Ja, és 11 ezer valamennyi volt az ára. Átmentünk egy másik üzletbe, ott találtam egyet 3900 Ft-ért. Most nem az ára miatt, de szerintem abszolút megfelel a feltételeknek. Olyan jó kis hajlékony, szerintem nem gáz. Tényleg nem spórolni akartunk. Megvettük. Olyan lelkifurdim van, hogy az olcsóbbat vettük meg, de tényleg nem béna. Valami német márka, nem ismerem. Járattam benne Milánt, kérdeztem tőle nem szorít, mondja, hogy nem. Majdnem fél órát álltunk sorba, annyira tömeg van mindenhol. Nekünk is sürgős volt már a cipő. Ilyen jó időben ne járjon már hótaposóban.

Gabi, de klassz ez a narancs ruha!
Vendég
 


Sziasztok!

Benianya!Legalább valaki engem is hiányol!Köszi kérdésed mi jól vagyunk.A te manóidnak jobbulást!!!

Kisebb náthával megúsztuk január óta.Lurkóm egyre többet beszél,bármit visszamond amit mondunk neki,de folyékonyan csak egy-két mondatott mond magától.Leginkább csak tőmondatokban beszél.De ezt a beszédet csak a Helen Doron féle babaangolnak köszönhetjük.Egy hónapja járunk,nagyon szereti,főleg azt hogy vele egykorúakkal van.Tudom sokan nem értenek velem egyet a nyeltanulás végett ilyen pici korban,de ez nem is nyelvtanulás,hanem egyenlőre csak játék.Mondókáznak,énekelnek angolul,de közben játszanak mert rengeteg játék van,és nem kell kötelezően csinálni a feladatokat,ha valamelyik babó nem akarja.Szóval azóta megeredt a nyelve,angolul és magyarul is. :lol:
Mióta ilyen jó idő van azóta folyamatosan kint vagyunk,este alig tudom becibálni.Már hajtja a háromkerekű bicijét,igaz csak rövidtávon de hajtja.Mi már nem bilizünk,mert egyszer ráültettem a wc-re azóta csak oda hajlandó elmenni.Vettünk neki egy fellépőt ami egyben wc szűkítő is és kapaszkodója is van,ha pisilni kell neki akkor viszi a kisszékét kinyitja a wc ajtót odarakja a fellépőt feláll rá,gatyó le és már pisil is.Sajna peli még kell mert ezt csak itthon megy egyenlőre(máshol nem hajlandó ráülni a wc-re).
Mi is küszködtünk a sötét végett Vicky!Mi is csak éjjeli fényel tudtuk megoldani,de így legalább alszik.

Colett,Ex,Reni!Gratulálok a vizsgáitokhoz!!!Ügyik vagytok!Az én agyam annyira nem fog mostanában,hogy csak csodállak titeket a tanulás végett.

Marcy,Juca,Wavel!Kismamik vigyázni magatokra és a babókra!! :lol:

Andy!Drukkolok neked babaügyben!Dani nagyon helyes kispasi lett!

Nekünk összejött de sajna két hete elkezdtem vérezni annyira,hogy be kellett vinnie a páromnak a kórházba ott derült ki,hogy terhes vagyok/voltam.Kb. 5 hetes volt.Nálam nem furcsa ha hetekre kimarad,de rá sem gondoltam,hogy baba lehet a dologban(tudjátok Dávid lombikkal lett és egész eddig nem szedtem semmit mert eddig sem jött össze a tesó,meg hát Dávid előtt is így volt 5 éven keresztül nem estem teherbe).Most viszont legalább fél évig várnunk kell a következővel.
Az egyik ismerősömnek lombikkal lett a lánykájuk,januárban elmentek még egy lombikra,és mivel a kislányuk is a negyedik lombikra lett így biztosra akartak menni és 3 embriót kértek vissza.Mind a három megmaradt nekik. :lol: Most 13 hetes terhes.

Alziza!Ez a magyar egészségügy?!Undorító,amit csináltak!Remélem nagyid jobban van már a körülményekhez képest.

Gab!Nagyon jók a kisrucik és pulcsik amiket csinálsz.Fiú cuccokat nem válalsz?

Tali:Nekünk mindegyik jó,viszont ha apa nem jön akkor olyan helyet találjatok ahova könnyen oda lehet találni.Bár ezt az utóbbit még nem néztem meg hol van.

Most más nem jut eszembe.Bocs akit kihagytam.Olvaslak ám titeket csak lusta vagyok írni,meg most elég káosz az életünk,de azért próbálok írni néha.

Mindenkinek további jó hétvégét,ami még maradt belőle!

Kép
Kép
veráska
 
 


Kimike!

Nehogy már lelkiismeretfurdalásod legyen!!! Hijnye!!!!!!!!!
A gyerek cipő gyártás, na meg a gyerek gyógyszeripar a legnagyobb biznisz!!!!!
Nekünk az első kis szandink volt Siesta. Leértékelve is 7000 volt. A nagyi vette. 2 hónap alatt kinőtte. Mi ősszel a Deicmannban vettünk tök jó kiscipőt 2900-ért, ami még most is jó Petire. Csak már csúnya, mert lerúgta az orrát motorozáskor. A múlt héten nézegettem cipőt Petinek ugyanott. Ugyanez a cipő most 1300-re van leértékelve. Látam tök jó cipőket 2500-3500-ért, csak Peti nélkül nem mertem megvenni. Majd jövő hónapban megyünk ismét Deicmannba. Szóval ne legyen lelkifurid! Pláne, hogy az ilyen kisgyerekek 3-4 hónap alatt kinővik. Én magamnak is meggondolom a 10-15ezres cipőt, de én jó esetben évekig hordom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Veráska, de jó, hogy irtál. Sajnálom a spontán fogant babát. Dávid nagyon ügyes!szék-wc ajtó kinyt, aztán lépcső-fúúú, nem semmi!!!Én még sem a bilt, sem a wc-t nem próbáltam, de azt gyanitom Beni is majd wc-s lesz, azt látja. De fogalma sincs még a pisiről, a kádban ha pisil és mondom neki, hogy most pisilsz-nem fogja mg az adást, a kakit meg egyenesen letagadja, bár ha leveszem és meglátja, bőszen kiáltja, hogy kuka.
Állandóan a wc-n van az a szűkitás lépcső, vagy Dávid visi oda?Bevált?Én is néztem ilyet.

Húú, 3 gyerek egyszerre azért nekem sok, de mindenképpen jobb mint az egyse!

Cipő ügyben ügyik vagytok. Én olyan motoros védőgumit veszek majd-nálunk olcsóbb. Tök jó ötlet!!

Csajok: ezt találtam,talán tudja használni, akinek szüksége van rá, én még nem néztem, de ime:

Sok-sok receptet találhatsz majd a megfelelő menüpontok alatt, amelyek közül az allergiás babák szülei is boldogan válogathatnak. Mindehhez már csak a TE szorgalmas látogatásod hiányzik, hogy értelmet nyerjen a munkánk.

Szeretettel várunk!

www.picibaba.hu

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali.

Mi dögrováson Petivel. Vele voltunk pénteken orvosnál is: piros nagyon a torka, megint kaptunk receptet, hogyha lázas, akkor váltsam ki. A tüdeje most is tiszta. Na persze mára csak 37,5 a hője. Szerdán ellenőrzés, aztán majd kiderül, hogy kell-e a gyógyszer vagy sem.
Nekem taknyom-nyálam egyben, a fejem szétesik.

Közben megjártuk anyóst, kivételesen itthon alszik Peti, mert hazafele elaludt a kocsiban...így hagytuk. Ma eddig alig evett: némi tápszer, két-három babapiskóta, meg aligvalami ebéd. :o
Nyűgös a drága...mondjuk nem csodálkozom, hajnalban ugrottunk fel hozzá, mert köhögött, és jött is fel neki slájm, nem is kevés. De lekopogom, már elég okos, mert felül, ha érzi, hogy jön felfele a trunya.

Peti tegnap megkapta a húsvéti-szülinapi-névnapi ajándékát anyósomtól, íme:
Kép

A videó most töltődik, ha meglesz, mire végzek, bemásolom a linkjét. :)
http://s148.photobucket.com/albums/s24/ ... zik043.flv

Anyagiak: hát nálunk is abból van a gond, legutóbb azon agyaltunk, hogy miből is fogjuk összerakni az ablakcsere fennmaradó összegét, de aztán sikerült persze, csak futottunk rajta pár kört...a lényeg az, hogy mindenünk meglegyen. (Hozzáteszem, szerintem a másik feleink azok, akik inkább "antispórolósak".)

Vicky, visszajelöltelek. Nem gondoltam, hogy dr. vagy! Nagyon jó a rappelős kép.

Wawel, mielőbbi javulást nektek! Kornélról friss kép? Hogy vagy egyébként a pocaklakóval?

Meteor, sajnálom a pénzt. Egyébként március végével szinte minden kifizetőhely megszűnik, ez az egész folyamatosan megy január óta. Létszámtól függően vezették be hol korábban, hol később. Mondjuk akinek nincs gondja, annak mindegy, hogy honnan kapja, de ha valakinek most kell igényelni, annak már a MÁK-hoz kell mennie, ahol mindig tömeg van.

Juca, ez a bejelentéses dolog valami családi vállalkozást takar? Jó neked, hogy el tudod intézni, még ha a családi ktgvetést is terheli. De ha meglesz pötty, már könnyebb lesz egy kicsivel.
Az Okmányirodás dolgot nem értem...nálunk ez úgy megy, hogy neten bejelentkezek, azt amit kiköp a gép időpontot, addigra bemegyünk az ügyintézőhöz azt kész. Peti útlevelével összesen fél óra alatt végeztünk, de lehet annyi sem volt!

Rita, azt tudod ugye, hogy kötelesek visszavenni, és Panna hároméves koráig + 1 hónapig védve vagy, tehát addig ki se tehetnek!

Alziza, sajnálom a történteket. Remélem, jól jöttök ki a perből...tudod, mostmár ha valaki elveszti az ilyen perét, az perkálhat rendesen.
Huh, tényleg nem épeszűek a kórházban, hogy gondolják, hogy akármit is átírhatnak? Én már ezért is perelném őket!

Preni, sajnálom, hogy ez történt Petivel. Enyim Peti is elevenke-Lenke.
Látom, a szekrény nálatok is sláger. Nálunk csak egy van, ami szabad, de ha épp nem a szerkénybe bújik el, akkor a dobozokkal foglalja le magát.
Hej, nem semmi fiad van...szerintem mondhatnád neki, hogy a WC-be bújjon el, legalább megtanulná, vagyis próbálná. Mi ma anyukámmal vettünk egy szűkítőt, ha tud bilizni, ill. szólni, hogy jön valami, akkor élesítjük. :)

Bénianyu, tudod, Peti sem jeleskedik sokmindenben, amiben a fórumozó anyukák többségének csemetéje. De látod, Beni is megérik mindenre!
Nálunk nincs talpas pizsi, mert Peti abban nem tud már rohangálni, így pulcsi-naci-zokni összeállításban szunyál, és be is takarom. Na de nálunk 23 fok minimum van a szobában...
Skarlátot sajnálom. Sajna ez egy olyan betegség, amit többször is el lehet kapni, a lényeg, hogy meggyógyuljanak a csemetéid! Blani pedig olyan ügyes kislány, hogy biztosan gyorsan bepótolja, amiről lemaradt!
Ja, lázcsillapítás: ugye én Nurofent vettem, mert az nagyon favorizálják, le is írtam, hogy megbántam, mert Petinek semmit sem ér. Így a dokinénivel a legutóbb abban maradtunk, hogyha nagyon magas láza van, akkor adjak neki négyóránként kúpot. De pénteken megbeszéltem vele, hogy kipróbáljuk a Panadol Baby-t, és nekünk bevált.
Figyi, maga a tény, hogy Blani lázas, JÓT jelent, mert védekezik a szervezete. Persze, ha 38-38,5 felett van, akkor csillapítani KELL, de egyébként ne aggódj!
Magát az Algopyrint elvileg 15 éves kor alatt csak orvosi utasításra szabad adni, valami olyasmit olvastam az előbb, hogy 30 kg felett mehet egy egész tabletta. De a hatóanyaga miatt elvileg fiatalabb babák is kaphatják x kg felett, gondolom, testsúlyuknak megfelelő arányban.

Gab, nagyon jó a ruci, és a nagynénéd is nagyon ügyesen köt!

Veráska, fel a fejjel. Látod, lehet babátok simán is, most koncentrálj Dávidra, és bízz abban, hogy fél év múlva egy elvégzett teszten két kis csík fog rád visszamosolyogni.

Na most ennyi voltam, vigyázzon mindenki magára és a gyerkőceire!

Pusza.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Benianya!Igeeeen Dávid viszi oda a wc-hez.Szerintem nagyon jó,nekünk bevált és úgy látom kényelmes is mert szeret rajta ücsörögni.

Ex!Nem ér!!!!!!!!Mi is a szülijére quvadot veszünk,csak mi a Peg Peregost néztük,mert annak nagyobb a lábtartója.Kicsit paráztam,hogy a környezetünkben ki mit fog szólni,hogy ilyesmit veszünk Dávidnak,de látom nem csak a mi eszünk ment el :lol: :lol: Mi a multkor kipróbáltuk a brendonban,hát a kis tökösöm csak úgy repesztett vele 8) Látom Petinek is nagyon bejött a járgány!Eszméletlen egy kiskrapek a te fiad is :lol: Hozzátok is mennek a gyógymanók!!!

Cipő:Nekünk még jó az őszi,én már a szandálra koncentráltam,főleg hogy Dávidnak csak úgy gágog a lúdtalpa,és bentre is kell neki valami,mert a tavalyit már kinőtte.Vettem neki egy Killefeet-et és mivel utolsó darab volt egész jó áron megkaptuk(ez elmenős)és egy Hirsch Bio-t vettem neki a vaterán 900-ért,postaköltséggel is csak 1300(ez benti,vagy itthoni,és új nem használt).

Kép Killefeet
Kép Hirsch Bio

Kép
Kép
veráska
 
 


Ex, Veráska!

Én nagyon megharagudtam erre a járgányra. Peti unokabátyjának van ilyen. Amikor anyósomnál laktunk 3 hónapig (ők is ott laktak és laknak is még mindig) rendszeresen arra ébredtem reggel 6-kor, hogy ezzel száguldozik a gyerek. Jó persze, nem a gyerek hibája, hanem a hülye anyjáé, hogy engedi, na meg nem is lakásba való. De engem akkor ez úgy kiakasztott, hogy megfogadtam, hogy az én gyerekemnek sosem lesz ilyenje és társai. ( A sógórnőmmel jól össze is vesztem ez miatt akkor!)

Reni
Kép
prenata
 
 


Preni, a járgány nálunk anyósomnál van, én mondtam is a férjemnek, hogy tőlem veheti neki, de nála lesz tárolva, és csak ott fog Peti játszani vele, mert itthon nem tudom hova tenni, meg itt nem is tudna hol játszani vele, közel a főút, és ugye ők eléggé mozgékonyak...anyósomnál meg van az út, ahol szökőévben jön egy autó. ;)

Veráska, ez Tescos, Peti egész ügyesen felteszi a lábát. Hozzáteszem, szerintem lehetne akármekkora, akkor is szívesebben tenné le, de ez van. A PP-s nem tudom mennyi, de szerintem jóval drágább, mint ez volt. :)
A cipők nagyon jók.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!Igen,a PP-s drágább 36e. a Tescost nem írom mert tudod mennyi volt.De nálunk apa döntött és azt vesszük.Végül is ő keresi rá a pénzt :lol:

Reni!Nem akarlak megbántani,de szerintem mindenkinek szíve joga mit tud és akar megvenni a gyerekének.Te így mi úgy döntöttünk.Értem az érveid,de nálunk nincs akit zavarjon és különben is csak akkor fog vele menni,ha mi engedjük.Tehát nem hajnalban és késő este.Délelőtt én úgy is főzők meg takarítok csak a délután marad,akkor meg nem hiszem,hogy bárkit zavarna.De ugye nincs harag?!

Kép
Kép
veráska
 
 


Reni!Ez még lemaradt,semmiképp sem a lakásban fogjuk használni mi sem.Ez tényleg csak a szülő hibája.Mi amúgy is kertesben lakunk.

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Veráska! Én is hiányoltalak ám, jövő héten volt tervben, hogy mindenkinek írok tali ügyben!

Fiús pulcsikat is vállalok, persze, sőt, valaki már kérdezte is, talán Kimike? Bocsi, szita az agyam, szóljatok rám, kinek ígértem már fiús pulcsit?

Kisruhák még Colettéknak, Eráéknak készületben...

Járgány! Reni! Én is útálom! Szabadszálláson akkor útáltam a legjobban, mikor Lackó még pici volt, és nagy nehezen délután elaltattam, tuti a nagyobb kölkök akkor voltak lent játszani, és ott az ablakunk alatt a betonon nyomták... Ablakot ha becsuktam, 35 fok volt a lakásban... De motorunk azért volt nekünk is. Mesinek is van. Ilyen óriás ketyeréket nem akartam sose, csak a helyet foglalják, meg jó hamar tönkre is mennek. Azért Lackó csak kapott pótkocsis traktort... Ami egy jó benne, hogy legalább nem akkumulátoros. Mert attól aztán falnak megyek. Nehogymár mozogni kelljen a gyereknek, minden automata... Mint ahogy a felnőtteknél is az elektromos rollerek, biciklik... És pont a leghájasabbak nem képesek rendes bicajt tekerni... Még lemenne pár deka...

Bocsi, holnap részletesebben is jövök, már ha takarítás meg adóbevallás mellett jut időm, de majd azért szakítok!

Pusz mindenkinek, és majd reagálok mindenre részletesen, meg alaposan át is olvasom, miről írtatok.

A kiscipők mind tök jók!

Mentem, jó éjt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Veráska!

Én nem bántásból írtam! Persze, mindenki azt vesz a gyereknek, amit akar. Én ide a panelba nem is vehetném, ha akarnám sem!
De hangsúlyozom, hogy én a sógórnőmre haragudtam, hogy hogy engedhette, hogy egy ilyen zajos járgánnyal a házban közlekedjen a gyerek, még ha kertes ház, akkor sem bentre való.
De én egyébként sem csípem az ilyen dolgokat. Ez már más kérdés. Inkább foci és kerékpár párti vagyok. De ezen nem fogunk összeveszni!!! :wink:

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex! De jó, hogy ilyen okos vagy!!!Ez komoly? Nemcsak a munkába állástól számitott 3 hónapig vagy védve, hanem a gyerkő 3 éves meg 1 hónapos koráig? Ez tuti akár gyed, akár GYES? Ja, és ugye az új jogszabály szerint ma már GYES mellett is lehet 8 órában munkát vállalni? Van valami különleges tudnivalóm, ha GYES mellett elkezdek majd dolgozni?

Alziza! Kinyilt a bicska a zsebemben, hogy ezek után még volt képük a zárót is visszakérni és átirni!!! :twisted: :evil: !Fúúú, de jó, hogy a körzetinél megvan az eredeti, gyorsan kérjétek el, nehogy onnan is eltűnjön!!!Nagyon drukkolok Nektek!
Egyébként-korántsem védve ezzel őket- az egész helyzet abból is adódott, hogy olyan kevés az ápolónő, hogy esély sincs arra, hogy pl. kikisérjék műtét után a mosdóba a beteget.

Gab! Szupi a ruci!!!!! :lol:

A járgányon én csak ámulok. Ja, hogy ennek hangja is van? Nem szennyezi ez a levegőt? ( ismertek, várható volt részemről e kérdés).
Te jó ég, de hiszen az enyém fiú még motorozni sem tud, én már azon is meglepődtem, hogy triciklit kap apóséktól Beni húsvétra. Fogalmam sincs mihez kezd majd vele. Nem féltek, hogy nekimegy valaminek,mmegborul és átgázol az a nagy batár a gyereken? Atya ég milyen bátrak vagytok!!!!!!! :shock:
Emlékszem Blani 4-5 évesen ült ilyenen Pesten, nagyon élvezte, de alig tudta irányitani!
Egy biztos, ez legalább 10 éves korukig jó nem?Szóval hosszú távra vettétek.

Játékok terén én maradok a Montessori tipusú fa játékoknál, ikeás összerakható autónál, TESCO-s kisvonatnál, kis lónál, jobb hiján műanyag lovaskocsinál és kukásautónál. Egyelőre azt is hitetlenkedve figyelem, hogy nyomogatná a számitógép billentyűit és hogy odamegy atv-hez ha autót lát benne, dahogy vezetem be a bekapcsolás, irányitás rejtelmeibe!!!!!!Ráér még ő erre.
Viszont tény, hogy őspasi! A farsangon azonnal egy műanyag kést lopottvalakitől-fúú, de kiakadtunk apával. szóval nekem még fel kell készülni a kardos időszakra. A csatában sikongva élvezte az ágyúk, puskák, vágtázó lovak látványát és hangját és hangosan kiabált csata és puff!!!!!
Szóval aggyal elfogadtam én ezt már, de a lelkemnek még idomulnia kell a saját fiam nagyon saját személyiségéhez, ösztöneihez. Azért ma egész nap(Blani hatás, és lányos szoba) a babát tologatta a babakocsiban-hihihiiii. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Gabi, nem én kérdeztem a pulcsit. :wink:
[quote] írta:s pont a leghájasabbak nem képesek rendes bicajt tekerni... Még lemenne pár deka...
:lol: :lol: :lol:

Nekem tetszik ez a járgány, viszont nekünk nem hiszem, hogy mostanság lesz. De úgy is tudjátok, miért nem...balesetveszélyes. Nézzétek el nekem, de én csak ilyen szempontok figyelembevételével tudok gondolkodni. :wink: Ja, és amúgy ide a panelba vicces lenne. Már egy tű se fér el, a szomszédok pedig kifejezetten díjaznák a Kimi utódot. :lol: :wink: Milán szerintem nagyon tudná értékelni, imád motorozni is, az autókért, kerekekért is odavan, de erről sajna le kell mondania. :?

Viera, tök jó, hogy Dávid jár angolra. Majd számolj be róla, hogy milyen, mennyit fejlődik stb. Izgalmas. :)
Sajnálom tesót. :(
Vendég
 


Reni!Na ezen bizti nem fogunk összeveszni.Amúgy az én gyerekem bicizik,motorozik(lábbal hajtós)traktorozik(pedálos),de nem félek tőle,hogy ha veszünk neki elkényelmesedik,mert ha megunja úgyis leszáll róla.Amúgy is örökmozgó szóval talán ha napi fél-egy órára fogja lekötni.Homokozni jobban szeret minden járgánynál.Ja meg csuszizni.Apja még tavaly csinált neki várat csuszival,homokozóval hintával,és eddig az viszi a pálmát.Imád felmászni a várba és ott bohóckodni,ha megunja,lecsuszik és kezdi előről. :lol:

Benianya!Hát ez nem gázol át a gyereken mert mihelyst leveszi a lábát a pedálról megáll.Összvissz 4 km/h-val megy.Amit mi néztünk az 8 éves korig jó.
Pizsit kérdezted még,én ha rendes pizsit adok rá nem adok zoknit mert szerintem csak elszorítja a kis lábát elég neki napközben.De mivel Dávid kitakarózós így én is inkább a lábfejes rugikra,pizsikre szavazok.A tescoba elég jókat lehet venni,van amikor 2700-ért 3-at.
Játékok terén az én fiam műszaki zseni mert mindent be- és kikapcsol.Tökéletesen kezeli a hifit a dvd lejátszót.Mire odaérek ő már be is teszi amit nézni vagy hallgatni akar.Imádja az autókat de csak olyan lehet ami valamilyen hangot ad.És a jéghegy csúcsa a barbi baba.A hugomét épp a hétvégén kunyizta el azóta együtt fürdenek,esznek játszanak,és tanítja mindenre a barbit,ha rossz akkor pedig csak rákiabál"barbi"! :lol: Imádja a rajzfilmeket a minimaxos meséknek tudja a címét és hogy kik szerepelnek benne.
És amiért meg tudnám zabálni megmondja kit hogy hívnak:Andi(én)Borbi(Norbi,apja)Pityu(papa)Árti(Márti,mama)Évi(másik mama)Gíza(Géza,másik papa)Iki(Viki,uncsitesó)Icsi(Ricsiu.tesó)Kitta(Kriszta,u.tesó)Kojika(Korika,u.tesó)Szinti(u.tesó)Víja,Keji(Vera keresztanyja)
Ja és Dávid is mindent később és nehezebben csinált mint a vele egykorúak de mindig behozza a lemaradását.Ezen ne aggódj,hogy Beni ezt se azt se csinál.Majd csinál mást különbet mint a másik gyerekek.

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Hétfő éjszaka óta egy gép segiti Peti baba légzését,de nincs intubálva,ez légzéstámogatás.KApott gyógyszert a vérnyomására,vénásan is elkezdték táplálni,de ezek most már nem kellenek.Tápszert kap szondán keresztül.Tejem már nincsen,sokáig nem szopizott ugye,fejtem amig volt.A fertőzés amire kezelik az összességében javulóban van,de a légzési elégtelenség még mindig ott van.Az anyagcsere vizsgálatnak még nincs eredménye,pajzsmirigy vizsgálatra is küldtek vért el,annak sincs még.Felmerül még a miasthenia is,bár nem tipusosak a tünetek.Aki hallott már róla biztos tudja hogy szörnyű betegésg.Valószinű a héten egy sor további vizsgálat fog történni,szóba jön MR,EEG is.

Kedden este hazajöttem Amikához meg Petihez.Hajnalban arra ébredtünk hogy hányt.Este bevitték a kórházba,mert egész nap hányt,és befektették infúzióra.Úgyhogy szerda este jöttem a váci kórházba hogy ott legyek Vele.Két napig kapott infúziót ,mert semmit nem ivott,lázas volt egyfolytában.Szombaton hazaengedték,persze hasmenés is beindult nála,még most is brutál módon megy a hasa,de legalább sokat iszik.

Nem tudom mi jön még,de most már igazán ránkférne egy kis jó dolog is.

Köszi a sok drukkot csajok!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Jaj, Pil!

Nem is tudom, hogy mit írhatnék! Annyira sajnálom!!!!!
Nagyon-nagyon szorítok Nektek, Értetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Küldöm a sok-sok pozítiv energiát!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Reni
Kép
prenata
 
 


Cipő: ma vettünk egyet, holnap lefotózom. (Kimi, ha a drágábbat vetted volna, akkor lehetne lelkifurid :twisted: 9 Én egyébként már leírtam, tök mindegy, hogy márkás vagy nóném, a gyerek lábán jól álljon.

Elektromos autó: érdekes a lányos anyák nem jelentkeztek. :twisted: Holott Kinga is szeret fiús játékokkal játszani (aki volt talin tudja). Nekünk nem ezért nem lesz. Elv. :roll: Tudom, hogy már nem olyan óriási az értéke, de nem kevés. Én kényesen vigyázok arra, hogy középutasak legyünk játékokban, úgy minőségben, mint mennyiségben. Ezen kívül nálunk a praktikum miatt sem lehetne, sok helyet foglal, minden nap le fel kellene cipelni stb. Motor van, de múltkor Kinga egy Harleyra mondta, hogy : én mo(torom), szóval a realitásérzékén még van mit csiszolni. :D Amúgy meg azt vettem észre, hogy aki ilyet vesz, nem is hozza oda ahol sok gyerek van, mert félti, így meg óhatatlanul is szeparálnám a gyereket, amit meg nem szeretnék. Tehát ha valamelyik rokon előhozná, hogy ilyet szeretne, vagy ennek valami lányos változatát (mondjuk egy mini mosógépet), akkor azt mondanám, hogy nesze itt a lista, inkább ezekből nézz valamit. Hála égnek a rokonaim egyre kezelhetőbbek, bár azért még van mit elérni ezen a téren. :-P Most egyébként a nagy kedvenc egy egyszerű fakukac, amit húzni lehet. Ha levisszük a térre, akkor ez a legkelendőbb játék. Menők még: bevásárlókocsi, babakocsi, mindenféle kocsi, babák, és a könyv. És ezzel ki is fújt a repertoár. :lol: Az összerakós csodák nem izgik, legalábbis nem annyira, mint a baba ki és beszuszakolása a bevásárlókocsiba, és rohangászsás ezerrel. Ja meg a konyhaszekrényt sem lehet überelni, sajtreszelő, habverő rulez!!! :lol:

tjuca
 
 


Pil!

Gyógyuljatok most már meg! Petiért nagyon szorítunk, Aminak is drukk, de most Petire koncentrálunk. Jaj szörnyű lehet, amin keresztül mentek, de éltessen az a tudat, hogy Peti még nagyon kicsi, és nem fog erre emlékezni!

tjuca
 
 


Pill, nem semmi, ami veletek történik! Remélem mihamarabb rendeződik minden, és csak egy rossz álom lesz az egész kórházasdi! :(

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok

Pil
Annyira sajnálom!
Tehát akkor még mindíg nem igazán tudják mi a baj?
Nagyon-nagyon drukkolok,h minél előbb gyógyuljatok meg!
Ugyan nem tudom,de sejtem min mész keresztül és a szívem szakad meg! :cry:

Továbbra is:Kép Kép Kép

Kép
Vendég
 


Köszi mindenkinek a mamámmal kapcs hozzászólásokat!

Benianya
Nem is ott a baj,h esetleg nem volt idejük kikísérni,hanem amikor megtörténik akkor sunnyognak,elhallgatnak dolgokat,nem csinálnak vizsgálatokat,hamisítanak!
Gondolom úgy voltak vele,na a néni idejött faluról olyan nagy baj nem lehet belőle!
DE LESZ!
Vendég
 


Sziasztok,

Próbáltam az utolsó oldalt olvasni, de ez is nehezen megy. :evil:

Exdeus: Mi februárban intéztünk GYESt, de most már postán is lehet beadni. Csinos motorja van Petinek. :P

Meteor: Remélem majd meg fog érteni téged a férjed.

Prenata: Nagyon édes Peti a képeken. A szoptatás nálunk is megy, de csak alvás előttiek. Talán már leszoktatás nélkül fogom kezdeni munkámat, úgyis nappal nem leszek itthon, a férjemtől tudja nem lehet kérni, az estit viszont maradhatna részemről, persze hogy ha ő is benne van.

Pilchard: Nagyon sajnálom, ami történt veletek. Remélem legközelebb jó hírrel tudsz jelenni!
Nagyon nagyon drukkolok!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Tegnap voltunk Vadasparkban. Nekem jobban teszik V.park mint állatkert. Nincs tömeg, nem aszfalt úton sétálunk, több a természet. Kevin is sok fát simogatta.


Ma voltunk egy búcsúvacsorán. Most sok kollégánk hazautazik. Én csak sírtam-sírtam, olyan szomorú vagyok ilyenkor. Ott étteremben volt játszó sarok, de annyira nem kötött Kevint (tényleg pici volt és játékok több része használhatatlan is volt). Inkább lépcsőjárás és tükörnézés érdekes volt a férjem szerint.

Puszi Nektek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 00:47-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Mivel a múlt héten nem dolgoztam, most rengeteg melóm van, úgyhogy csak gyorsan átfutottam amit írtatok.

Pil: Nagyon remélem, hogy mihamarabb rendbejönnek a gyerekek! Szörnyű lehet betegnek látni őket! Kitartást!!!

Majd este jövök részletesen.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Akkor most elolvasom az utolsó oldalt, és közben máris reagálok!

Colett! Gratu neked is a vizsgához! Nem a jegy a lényeg, hanem hogy megvan! Ügyi vagy! Túlórázós apa miatt viszont nem irigyellek! Küldtem privit, egyébként meg az a fonal inkább zöld, mint kék… Szóval annyira nem passzol össze a narancs színnel… 32-es láb! :D

Nancsa! Nagyon szép a csokrod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vicky! Visszajelöltelek! Én is meglepődtem, hogy dr. vagy! Rap-pelős Bálint nagyon menő! Pusszanat neki!

Wawel! Remélem, már te is meg Kornél is tök jól vagytok. Jó lenne, ti is jönnétek talira, de majd kialakul, hogy meg tudjátok-e oldani… Egy új fotó a nagyfiúról tényleg jó lenne, olyan rég láttuk!

Rita! Jaj, sajnálom! Nem is tudok semmi okosat mondani! De nyugodtan panaszkodj nekünk, nincs belőle gond sosem!

Juca! Mi ez a bejelentkezősdi? Hogy kistesóval legyen GYED-ed? Vagy most végképp nem értem. Anyagi helyzet nálunk is nagyon durva, de nem is mélyedek bele, mivel vagyunk elmaradva, mert akkor még dilibogyóra is költenem kéne…

Alziza! Nagymamádat nagyon sajnálom, és elképesztő, hogy ilyen megtörténhet! Mélységesen megdöbbentem…

Tandika! Várom Kíra fotóit! És jegyeztem a talis időpontokat!

Reni!
Jaj, Peti biztos valami front miatt lehetett ilyen kis kerge… Jól van már? Írtad múltkor, hogy te is szoktál kötni, csak most nem érsz rá. Miket szoktál csinálni?

Folyt. köv.
Jöttek hozzánk...

Csak még annyit!

Pil!
Nagyon nagyon drukkolok, hogy minden rendbejöjjön és nagyon hamar!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És sok erőt neked meg apátoknak!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

Ami a kötést illeti, közel sem vagyok olyan ügyes, mint te! De 1-2 pulcsit, sálat már én is kötöttem. Nem magamnak, hanem még régebben babás ismerősők babáinak. Felnőt mérett már túl nagy falat. Az az igazság, hogy a keresztszemezés sokkal jobban leköt. De így, hogy látom a te munkáidat, megint kezdek kedvet kapni a kötéshez. Nekem a nagyim nagy kötös! Ő segített ki sokszor, például 1-1 nyaknál stb.

Reni
Kép
prenata
 
 


Gab!

Röviden. Határozott idejű munkaviszonyom volt, utána passzív gyed. Kell a két gyerek között 180 biztosítotti nap. Régen a munkanélküli is ez volt, de most szaroznak. Nincs írott NEM (tv vagy rendelet), de nem adják meg a gyedet. Lehet perelni, talán nyersz, de addig nincs pénz. Így most van a 180 napból kb. 90 kingás tgyás, meg kell két hónap munkaviszony (be kell jelenteni, ergo nekem kell kifizetnem a járulékaimat) + a ketteskés tgyás 28 napja, és így sikítva kijön a 180 nap biztosított.

tjuca
 
 


Na lefotztam a cipőt, értékelhetelen a kép, de a ciő vadító. Lepkék, virágok... :lol: és ami nekem fontos, kívül nem velúr, lehet benne mocizni. Kép

Ha csaj alszik, akkor lefotózom rendesen a topánt. Meg elpakolom a kupit. :twisted:

tjuca
 
 


Vendég
 


Juca

Jó a cipő! :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Köszönjük az érdeklődést! Már kezdünk jobban lenni. A náthát illetően mindenképpen.

Én még kismanó miatt elég rosszul vagyok, de az idő rohan, majd vége lesz. Ma voltam terheléses vérvételen, aki kitalálta a 2dl tejet, annak innen gratulálok. Tudom, hogy kell, de kefírrel kiváltottam, na, a vérvétel után vissza is köszönt. :cry:

Képet igyekszem felrakni nagyfiúról. Tegnap mi is vttünk neki egy szandit, meg egy nyitottabb tavaszi cipőt. Állatkertben voltunk vasárnap. Kornél nagyon élvezte. Igaz nagy szerencsénk volt, mert minden állat mozgott, így érdekes volt. Ráadásul egy sast éppen akor röptettek, fantasztikus volt.

Meteor: fel a fejjel. Nagyon nehéz helyzet, én is sokszor megkapom a páromtól, hogy minek tanulok. S így már kevésbé csinálja az ember lelkesen, de mindig túljutunk ezen az időszakon is.

Reni: tündéri Peti! Nagyon vagány. Kornéllal jól megértenék egymást. Nálunk a konyhaszekrény a menő, miután az edényeket kipakolta.
:wink:

Alziza: erre nem is reagálok. Én spec Ajkán szültem, ide is járok, lévén, hogy ajkai vagyok. Velem eddig mindig rendesek voltak, s mindenkivel, aki idejárt, pedig a család nagy része itt él, úgyhogy ismerjük a kórházat. Sajnos ilyen mindenhol előfordul, bár ez nem nyugtat meg benneteket. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen

Pil: kitartás! Nagyon sok erőt küldök.


Benia: Kornél már nagyon jól elvan anyuéknál. Anyósnál csak az ottalvás okoz némi gondot, de hála istennek mindkét helyen nagyon szeret lenni. Ígyztán a segítséegem is megvan, különösen most, hogy vizsgálatokra kell járnom. Nyugodt szívvel hagyom bárhol. A szoptatás alatt én sajnos híztam, a terhesség alatt viszont csak 8 kilót.

Juca: ezt a 180 napot nem értem. Akkor ezek szerint, (bár amúgy is így lett volna) én szabin szeretnék lenni júl 5 után októbeig, elvileg akkor vagyok kiírva, de az csak kb 80 nap. Előbb kell elmennem szabira? Bocs, de most nagyon kukán érzem magam!

Na, ennyi voltam mára, már sok leszek!

Mindenkinek nagyon szép verőfényes napot!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?