Új privát üzeneted érkezett!

Lorca
A névelértésekről tudnék beszélni! :lol: Bár keresztnevem érthető (Anna), a vezetéknevemet ált. egyből betűzve mondom. Nincs benne magánhangzó, csak y. :lol: (Az közös emilek között meg lehet nézni, aki kíváncsi)
Egyébként nekem mindig is tetszett a Natasa név (szemben a Natáliával). :wink:
lora7
 
 


Május
Ha jól emlékszem te írtál egyszer egy meggyes tortáról/sütiről ugye? Most kerestem, de úgy látszik nem mentettem le. :( Leírnád nekem mégegyszer? Légyszí!!! Most találgatom, hogy milyen tortája legyen Briginek, mert vasárnap már jönnek vendégek. Ráadásul most jutott el az agyamig, hogy holnap minden zárva lesz. :twisted:
lora7
 
 


Sziasztok!

Már ki van takarítva, kivéve afürdőszoba, meg van mosva ahajam, most volt itt a védőnő is,du. megyünk vásárolni.Szóval készülök holnapra 1000el! :D

Szerintem van összefüggés az éjszakai ébredések és a járáskezdés között, Emili is mostanában nyugtalanabbul alszik, viszont napról napra javul a járása, mostmár megtesz pár lépést magától is, nemúgy kell invitálni. :wink:

Emőke!
Gratula Lilinek a járáshoz!Nagyon ügyes!Pontosan hová is mentek?Elfelejtettem. :oops:
Múltkor tőlem is káérdezi egy anyuka, hogy hívják Emilit.Mire én :Emili.Erre ő:miért, az apukája külföldi? :shock: :shock: :o Nagyon meglepődtem, ilyet még senki nem kérdezett.Aztán mondtam neki hgy az Emília rövidítése. 8)

Nanica!
Hozzad csak a fagyóládát, majd mi megkóstáljuk a kajcsikat. :wink: Főleg ha tudunk menni a talira!!!
Volt már kint olyan lufi is, amin egy rémísztő madárfej volt rajzolva, de alufi nem bírta a strapát :( De úgy néz ki beválik ez a dekor szalag! :wink:
Emili rajza egy határidőnaplóban van, így nem vész el, de majd kitépem azt a lapot, amin csak az ő firkája van.De már az egészet összefirkálta.:D
Szállás szerintem jól néz ki, jó kis kirándulós hely!

Mazsi!
Ügyes Lea a szemtapasszal!
Igen, azt a kocsit vettük meg, apának is tetszik.
:wink:
Nagyon édesek a képek!!:D

Lin!
Szépek a kiscipők!Igazi csajosak! :wink:

Lora!
Nekem tezsk a Léna név, de akkor megint jönnek azzal, hogy mi nem vagyunk oroszok. :twisted: :lol: Így a név se legyen az.
Vezetéknevemet én sem szoktam kimondani, hanem egyből betűzéssel kezdem, ha írásban akarják rögzíteni.De ha csak bemutatkozás van, akkor gyorsan elhadaraom, mivel úgysem értik meg. :lol:

Lora!
Majd lefotózom arajzot.Azt vettük meg amit belinkeltem,.
Szépa ti kocsitok is, én is néztem ezt a típust is.

Na megyek is etetni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

 
 

lora
köszi, h gondoltál a meggyes sütimre :wink: (mazsi, neked is ajánlom, se tej, se tojás :lol: )

1 nagypohár (np) tejföl
1 np rétesliszt
1/2 np cukor
1/2 np olaj
1 vaníliáscuki (én nem szoktam)
1 tábla étcsoki kockázva (babásból kihagyható, de én imádom)

ezeket összekeverni, beleönteni egy tepsibe/tortaformába, tetejét megszórni fagyasztott meggyel/meggybefőttel.

kb. 200 fokon kb 40 perc, esetleg több. fontos, h melegen nem lehet szeletelni, szvl csináld meg előbb.


bkocsi
az a hauck álmaim bkocsija, ha mégis vállalnánk mégegy gyereket tutira olyat vennék. örülök, h megvettétek, ha mégis úgy alakul a sorsunk, legalább tudom majd, kitől tudom megvenni használtan :lol:

nevek
nekem a kelemen timeát egy csomószor klementinának értik. viszont visszavágtunk az emberiségnek, minden pénzt megérnek azok az arcok, amiket akkor látunk, ha családilag bemutatkozunk. szinte hallani, ah a fogaskerekek kattognak a sok kis meg kelemen hallatán :lol: :lol:

babakaja
mikor kaphatja meg a gyümik héját (alma, körte)? én mindent hámozok pépesítés előtt, de a múltkor nézegettem, h a cukkinis pulykás bébikajában ott virít a cukkini héja.

lorca
köszi a fotós gyorstalpalót, ha van még, jöhet!

majus3
 
 


Május!
Nevek::D
Én az almát, körtét hámozom, nyáron a barackot is, nem tudiom turmixolva milyen lenne, de nekem az a gyanúm, hogy a másik oldalom egyben visszaköszönne. :roll: :lol: A cukkíninak vékony héja van, ami főzéskor szinte észrevétlen lesz, de az alma nyersen turmixolva szerintem hájastól nem jó.De csak szerintem, mert Emilinek a minap kezébe akadt egy kis darab leesett almahéj, és úgy öklendezett tőle. :( De meggy, szilva simán megy hájastól. :wink:
Bár ha megfőzöd az almát háéjastól, akkor lehet hogy jó turmxolva is, de akkor meg már minek rá a héja. :wink: Szerintem ilyen kicsi babáknak még nincs szükésgük a héjra.Vagy igen?? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lora,
Szerintem olyan, mint a miénk, csak újabb a mintája. Most voltunk a Soroksári outletben, és láttam a saját babakocsinkat 29 e-ért, hordozóval együtt, mi meg aszem 25 e-ért vettük csak a kocsit.

Nem is mondtam, hogy jól sejtettem, hogy rosszul volt beszerelve az ülés a kocsiba (mivel annyira sz@rul működött, hogy az már gyanús volt), de kiderült, hogy a 3. (általam hiányzónak vélt) alkatrész az ott van az alján, csak rá van csavarozva, és a csavar mentén lehet forgatni (eszembe se jutott egy fixnek tűnő alkatrészt feszegetni, a leírásban meg nem mondják). Szóval végre biztonságban tudhatjuk egyetlen gyermekünket, és így már nem is olyan rossz ez az ülés. :roll:

Nanica,
április 28 bevésve a naptárba, próbáljuk magunkat egészségesen tartani!

Sebinél mindig meg lehetett mondani, hogy mikor várható az újabb produkció, annyira nyugtalanok voltak olyankor az éjszakák.

Május,
én megcsináltam a sütit az egyik szülinapra, nagyon fini volt, de szerintem egy kicsit elolajoztam.

A mi immáron közös családnevünkben semmi extra nincs, de a magyar ember füle képtelen megérteni (én is félre értettem elsőre).

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Nanica,
én már ősszel adtam szőlőt

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


majus

recept elmentve :lol:

gyümi héj? nem tudom , én is hámozok (sztem sincs rá szükségük :roll: ) ... még a szilvát is ,bár most már elfogyott anyukámék által fagyasztott készlet, úh a Kecskemétis szilvát vettem ,nem tudom abban van-e?
a meggyet már héjjastól adom, bár ezen készletünk is most fogyott el :lol: :cry:

a cukkinit a legtöbbször hámozás nélkül szokták a receptműsorokban elkészíteni...én miután még csak az import cuccok vannak még ne madtam Leának...

most jelentek meg az első sóska, spenót hazai adagok frissen a zöldségesnél de még ezekből sem mertem adni :oops: :roll: szerintetek lehet már? (gondolok itt a fóliás mivoltára és a nitritre...)


körkérdés:
darabos kajából mennyit esznek a gyerkőcök?
rájöttem ugyanis, hogy Lea max 60-100g-t hajlandó darabosat (párolt alma, körte, répa stb.) enni és utána nem eszi már pépesen sem ugyanazt a kajcsit...
ma turixoltam neki mindnet és bevágott 180-200g-t a gyümiből is és ebédnél a főzelékből is :shock:

most akkor mennyire kell erőltessem a darabos étkezést?


lora
sztem is sokat változott az elmúlt 1 hónapban...nem is tudom, olyan nagylányos lett :oops: :lol:

sno
hogy jöttetek rá a titokra?
klassz útmutató lehetett... :twisted: amikor megvettétek nem próbáltátok bele az autóba segítséggel (eladó)?


lin
látom tutira mentek cipőügyben :lol:



délután megyünk burkolóanyagot nézni Kecskemétre...
nem egyszerű feladat :roll:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Vezetéknevek
Már régen akartam kérdezni, hogy van olyan gyerkőc, aki mindkét szülője nevét megkapta? (Semmi extra, csak kíváncsi vagyok, Brigi csak az apukájáét kapta)

Orsi
Örülök, hogy megoldódott az autósülés rejtély! Már tényleg régen is mondtad, hogy szted vmi nem stimmel vele! Hát most kiderült a turpisság! Dehogy nincs feltüntetve a leírásban! :shock: És most már akkor fordítva is be tudjátok rakni (ha jól emlékszem, ezzel volt a gondotok), tudod rendesen dönteni is?

Május
Köszi a receptet!
Ezen a héj dolgon már én is gondolkodtam. Egyrészt lusta vagyok hámozni, másrészt már unom, hogy csak héjat eszem gyümölcsként (sajnálom kidobni) és állítólag a héjnál van a legtöbb vitamin. De ha egybe adok egy db. almát Briginek, akkor fulladozik. Hámozottól nem. Persze mindez turmixolva... hát nem tudom. :roll: Én még hámozok inkább, a vitamint meg megkapja a ciciből. :lol: Bár pl. múltkor egy Nestlés bébikajában egész borsók voltak héjastúl. Akkor lehet, hogy már a gyümihéjakat is ehetné. :roll:
lora7
 
 


ma "eladós" kedvem van :oops: :oops: :lol: ez lesz az utolsó,ígérem :lol: :wink:

van egy egyedi készítésű
bölcsőnk ami gyakorlatilag vadi új...Lea nem érezte jól magát benne, nagyobb helyigénye volt már újszülöttként is...állandóan vándorolt a kiságyában is :lol:

hátha van esetleg babaáldás előtt álló ismerős, akit érdekel ... :roll: vagy akár közülünk valaki? :wink:
Kép

Méretei:
magasság: 86 cm
szélesség: 81 cm
hossz: 112 cm
fekvőfelület: 36 cm x 86,5 cm
mélység: 38 cm

Adok hozzá 1 db 5x36x86,5 cm szivacs matrac, levehető huzattal.

irányár: 30000 Ft

most már eldugulok :oops: :lol:


névnap
úgy döntöttünk marad a 22-e :lol: ,ez szerepel az utónévkönyvben és minden netes névlistán :roll:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi,
nemhogy belepróbáltattuk, hanem egyenesen az outletes eladóval köttettük be, hogy tuti jó legyen, akkor kezdett gyanús lenni, amikor mi megfordítottuk, és furán állt, meg dönteni sem lehetett. Az útmutatót böngészve láttam, hogy van egy ék, amit mindig az ülés és az ülés :D közé kell rakni, na ezt nem találtam. Most visszavittük, és ott megmutatták, azóta normálisan áll, nem csak erőemelő tudja lepattintani és vissza az ülőrészt, és tényleg egy kézzel dönthető :wink:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Vagyok csak fogászati műtéten estem ma át. :? Bölcsesség fog ami nem tudott kijönni és a gyökere az állkapocs csontomba kapaszkodott. Felvágták és három helyen fúrták az álkapcsomat. Szóval nem részletezem. Borzalmas volt és a java még csak most jön. :(

Lora! Beni: Csongrádi-Sebestyén Benedek :oops: 8) Nem a kettőnk neve hanem csak apucié. De mindig azt hiszik. Ha valamit intézni kell, ügyek vagy Beni, akkor mindig csak azt mondják:"ja a hosszú nevüek" :lol:

Sno! Milyen ülésetek van? A miénket se lehet be kötni. :roll:

Május a süti receptet mentem!!! :D

Mazsi! A babacipit mennyiért adod? Kerilányomra gondoltam.

KépKép
csongria
 
 


Képzeljétek, most a két gyerek alszik és anyós vasal. :D

Lora,
A te nevedre is áll, amit a sajátomra mondtam. Egyszer sikerült megérteni, onnantól nem felejtettem el. :lol:
Aprónép csak apa nevét kapta és egyetlen keresztnevet. Én nem vettem fel, úgyhogy kilógok a sorból.

Május,
Már jó régen nem pépesítem az almát/körtét, de hámozom. Nem bízom benne, hogy le tudom mosni róla a sok vegyszert. :? Ahol én veszem, Tesco stb, ott felületkezeltek. :evil:
KM-ről tényleg elmondhajátok, hogy a szülők után lett elnevezve. :)
Azt hiszem, én is a kattogósok között lennék bemutatkozáskor. 8)

Mazsi,
Szinte tuti, hogy a szilvát nem hámozzák. Nagyon macerás lenne a hámozógép, a Kecskeméti nem olyan gazdag. :wink:
Szabi tegnap nudlit ebédelt, semmi aprózás. Estére meg egy 4 hós üvegest kapott. Szerintem azt add, amit Lea szeret, de a darabos az már jobb lenne.
Primőrt nem jó adni sztem és a sóska, spenót annak számít, meg mivel zöld, extra fogékony minden vegyszerre. Mi majd a nyáron. Annál jobb a fagyasztott, mert azt szezonban szedték.
Nagyon szép a bölcső! Nekünk még a normál kiságy is kicsinek bizonyult. :lol:

Orsi,
Jó, hogy visszamentetek. Magamat ismerve én csak puffogtam volna. :oops:

Kép KépKép
lorca
 
 


Mazsi!
Szerintem ne erőltesd semmiképp a darabosat.Emili egyből 250-et evett elsőre a darabosból. :shock: Én most csinálta neki olyat, hogy a kecskemétis paradicsomos krumplihoz kevertrem egy kis betűtésztát, amit én főztem ki, és máris kész a darabos kaja. :wink:
A kecskemétis szilvában szerintem benne van a héja is, ici-pici darabokat lehet benne látni.
Spenóttal sóskával már kifejtettem véleményemet, én nagyon szeretem őket, de ezek és a saláta szívják fel legjobabn a vegyszereket, ezért Emilinek még nem adok.De ez csak az én véleményem!
Nagyon szép a bölcső, műár lűttam a másik topikban is, sajna hely hiány miatt nem vettunk mi sem anno.

Ria!
Fogászat miatt részvétem, a férjem is az előbb ért haza a fogdokitól, még a füle is le van zsibbadva. :lol: 2 fogát tömték be.
Kitartást neked hozzá, és mielőbbi gyógyulást!
Beninek boldog 1+1-et!:DGondolom az egy éves szülinap után már nem fogunk hófordulózni, de most megláttam hogy már 1 hónapja volt a szülinapja.:)

Lorca!
Micsoda pillanatok, gondolom ki is használtad! :wink:

Hát lányok én meg szülinapi lázban égek, a husi be van pácolva, el van készítve atepsibe, rajta gomba, újhagyma.Reggel sütöm a meggyes réteseket, utánna a tortát, majd ahusit.Tomi addig megcsinálja a lakásdíszítést 8)
Istenem, ha belegondolok hogy egy éve ezen a napon még nem is sejtettem hogy másnap szülni fogok. :lol:
Olyan jó volt, és most is oylan jó viszagondolni rá!!És milyen gyorsan eltelt az 1 év...!

Kellemes 7végét Mindenkinek, talán vasárnap tudok jönni a képekkel. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Ria,
Concord Ultimax.
Beninek olyan gyönyörű neve van (egy kicsit részrehajló vagyok :wink: )

Panka,
Jó ünneplést!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

nanica

Mi is főként Liliként emlegetjük. Őt meg Viviennek szokták érteni. Csípőultrahangos aszisztens is simán kiállította a papírt V.-nek pedig ő még a beutalót is látta.

Bababarát szálláshelyeket már én is nézegetem egy ideje. Nekem a Kolping nagyon tetszik, csak hát elég drága. Mondjuk szoktam bírni az olyat ahol van utazóágy, meg fürdőkád és már ki is kiáltják bababarátnak. Ez a kettő nekem egyáltalán nem hiányzik. Egy hely ahol tud játszani, mozogni egy kicsit az annál inkább.

Válogatás nálunk is nagyon megy. Én a saját ételeinkből szoktam megkínálni és az általában jobban tetszik neki. Főle ha mi is eszünk vele.


mazsi

Ilyen úttól tartok én is. Az a baj ha nagyon nyűgös Lili hajlamos vagyok besokallni és ilyenkor nem tudom szívből szórakoztatni. Pedig szegény nem tehet róla hogy a szüleinek már megint mehetnékjük van.

Kézfeltartós Lea nagyon aranyos!

Darabos-pépes kajcsi nálunk is így van. Én általában először adok pépest és utána darabost. Mondjuk így előfordul hogy csak játszik az étellel.

Kép
emoke27
 
 


linda

Nagyon szép kiscipőket vettetek! :D

Alvást megértem, ha Lili mellettem van nekem sem az igazi. :evil:

Szoktunk agyalni kertes házon, de az elzártság engem mindig visszatart. Persze a kertvárosi részek nincsenek messze, de pici gyerekkel nehéz közlekedni. Még itt a központban is tudom magam egyedül érezni! :roll: Jászóházon nem gondolkodtál?

panka

Sárospatak mellé megyünk egy kis faluba anyósékhoz.
Jó olvasni hogy ilyen lázasan készülődtök. :D


ria

Fogászat: brrr.. Átérzem!

Kép
emoke27
 
 


Pankaa

Emilinek Nagyon Boldog első szülinapot kivánok ! :lol:
(Előre, mert tudod nálunk is nagy készülődés van a holnapi nap miatt, tudod van akinek az első nekem a sokadik !!!!) :wink:

Lin

Szépek a kiscipők, de fogják ezek Gréta bokáját, bocsi csak azért kérdezem, mert mi kaptunk ajándékba szép új cipőt ami szépnek szép, de nem jó Tomi lábának nem vacilláltam rajta és vettem olyat ami nagyon szuper a lábának !!! Tomi cipője és szandija is magasabb szárú, mint ezek a cipők csak ezért kérdem , mi a márkájuk ????? A második a rózsaszín az kicsit magasabb szárúnak tűnik, de a többi nem .

Tomi is sokszor eszik a mi ennivalóinkból előszerettetel !!!

Ria

Kész a torta, de mákkal sokkal jobb, holnap reggel Tomiapu készít egy mákosat is mire ideérnek a vendégek ! :wink:

Ha nem lehet bekötni akkor az életveszélyes nem ? hogy van lerögzítve ????

Emőke

Mi családi házban lakunk, én nagyon szertetek itt lakni és Tomi is szeret az udvaron szaladgálni !!Csend, béke nyugalom, nem hallom a szomszéd hogy fúr-farag avagy hogy él házas életet !!
Én nem tudnék panelba vagy társasházba lakni én ott érezném a bezártságot ! Tudom akinek nincs más, de én mindig családi házban laktam ! :wink:

Mazsi

Nagyon aranyos Lea a képeken, pont így áll Tomi szeme is, szerintem akkor nekünk is ragasztás lesz a vége !!!

Nem tudom mi van vele még mindig nem alszik, apuka próbálja altatni, no azt hiszem holnap nem engedem a délutáni alvást, majd jobbat alszik este !!!

Sno

Érdekes lehetett így használni az ülést !!!

Körkérdés:
Változó a mennyiség, van amikor a fél uzsi mellé megeszik egy egész banánt pl. ma. Szerintem ez sok !Viszonyítás kérdése !

Kép
kditke
 
 


Kditke,
Nálunk nincs on-line házasélet a szomszédban, csak egy zeneiskola alattunk. :twisted: Én laktam már panelban, jelen társasházban, családikban is két évet. Igazából soha nem sikerült napirendre térnem azon, hogy a kertből bemászhatnak a pókok. :lol: Ahol laktam, ott különösen dagira nőttek. :wink:

Ria, :shock:
Most én is - ismételten - fogászattal töltöm szabadidőmet. Nem a legjobb, de legalább én csak megelőzésként. Remélem, te is hamar túlesel rajta. Van, aki egy kicsit felváltson Benifelügyeletben? Nekem ilyenkor jó azért kicsit ülni a sarokban és sajnálni magamat.

Kép KépKép
lorca
 
 


Panka,
Boldog Születésnapot! :D

Kép KépKép
lorca
 
 


[b]Emili! Nagyon Boldog Szulinapot Kivanunk!!!
Ditke! Neked is Boldog Szulinapot!!!! :wink:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Probalok visszakapcsolodni a tarsalgasba, kicsit elvesztettem a fonalat, eppen autokeresesi lazban vagyunk.

KépKépKépKép
thelga
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT EMILINEK!

Kép

Ditke
Neked is Boldog születésnapot!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Tavaly, azaz 2007.03.15:

Kép

Iden, azaz 2008.03.15:

Kép

KépKépKépKép
thelga
 
 


Emili! :lol: :lol: :lol:

Kép


lorca
ezt a mennyiséget teljes lelkesedéssel eszi meg ,tehát nem kell tömjem :D olyan élvezettel csipegeti fel a darabokat, hogy öröm nézni,közben pedig cuppog nagyokat :lol: ezért nem értem :roll:
na mindegy most egy kicsit hanyagoljuk ill visszább veszem a darabos kajcsit és meglátjuk...

pankaa
a paradicsomosba tésztát tenni nem ér :wink: olyannal semmi gondja Leának...a daraboson én azt értem amikor csak simán megpárolom a gyümit, zöldséget és úgy odaadom neki...vagy pl a husit felaprózom és egész rizst tálalok hozzá neki...tehát konkrétan harapnia, rágnia kell/kellene :lol:

Jó bulizást mára!


név
Lea apa vezeténevét kapta ,így egy nagyon kis kurta neve lett :oops: :lol: :wink: nekünk tetszik persze :lol:

lora
én nem emlékszem a nevedre :oops: úh megyek megnézem :wink:


emoke
sztem a gyerekkel utazás titka a TÜRELEM!!! :lol: :wink:
Ati is elég hamar elveszíti a türelmét , ha ő ül Lea mellett míg én vezetek... :x De simán leköthető egyébként a kisasszony csak találékonynak kell lenni :lol:

a darabos kajcsi azért nem izgat (olyan nagyon :oops: ) mert Lea még mindig 6-8x szopizik naponta tehát.szopi előtt megkínálom a főzivel és annyit szopizik utána amennyit bír :lol:

ria
jobbulást!

a cipőt most otthagytam anyáéknál mert az egyik kislány anyukája megvenné,de még nem próbáltak...hétfőre dől el, hogy kell-e nekik? OK?
egyébként én 7990Ft-ért vettem ,és 7000Ft-t szeretnék érte kapni :wink:

mekkora a keresztlányod?


ditke
mindneképpen nézze meg Tomit is egy szemész!akkor is ha a gyerekorvos esetleg nem szól!

mi a fél uzsi?


lorca
én is nagy pókfóbiás vagyok! :oops: :lol:
bár a múltkor egy hős voltam 8) Lea a babakocsiban feküdt és rajta volt egy "hatalmas" pók, én pedig puszta kézzel lesepertem róla! ez már csak azért is nagy szó mert annyira írtózom tőlük (és minden egyéb bogártól, rovartól)hogy le sem csapom őket :oops:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!



Aprilis 28!! Nagytali! Nagyszeru! Mar be is irom a naptaromba, hogy akkorra semmit se tervezzunk!
Kviz! Nagyon jo otlet :D

Roki,
Tudtam en, hogy nincs ott semmi gaz!!! Most jo kis szervezesre van szuksegetek az elkovetkezo honapokra....

Emoke,
Az utazashoz kitartast! Sarospatak iszonyu messze van!
Gratula a jarashoz!!!! Nagyon ugyi ez a Lili!

Ditke,
Tok jok a domperes kepek! Egesz jo kis sorozat lett mar belole!
Gondolom, nagyon varod mar az aprl. 1-et :)

Lin,
Jok a cipik, remeljuk nem novi ki gyorsan!

Mazsi,
Tok jo bolcsotok van! Majd en is szeretnek a kovetkezo babanak egy ilyet, de majd csak ha megszuletik. De gondolom, addigra azt mar eladjatok! :D
Nagyon jo az elado cipocsketek!
Orulok, hogy nincs gond Lea szemecskejevel!

Panka,
Varjuk a kepeket!! Es gratula a rajzolashoz! :)

Egy eves adatok:
suly: 9370g
hossz: 79cm
fejkorfogat: 44,5cm
mellkorfogat: 47cm
Oldalazva, kapaszkodva lepeget, papazik, tapsikol. A multkor a montesszorira felrakta a karikat! :) Sokat "beszel": mondja a nevet, gugyog, imadja a hintat, es enekli is a hinta palintat.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Jó reggelt!

Szájzáram van! :( Apa gondolom kicsit örül, hogy nem tudok beszélni! :lol: De enni se. Két kávét ittam eddig. Egy joghurtal megróbálkozom, bár a tejterméket nem javasolják. :?

Emili! Nagyon,nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk!
Kép

Lorca! Részvét a fogászat miatt. Én most nem csak magam sajnálom, hanem a pénztárcámat is. :? Sokkal többe került mint amire számítottam. :shock: De hát műtétnek számított.

Timo, Sági, Ágiboldi!!!!Merre vagytok???? Már nem jöttök többet??? Na tessék jelentkezni!!!!

KépKép
csongria
 
 


Emili,
Nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!!!!


Ditke
Neked is nagyon boldog szülinapot!!!
lora7
 
 


Ria
Mélységes együttérzésem és csodálatom! Én már januárban megkaptam a szájsebészetre a beutalót, de még nem bírtam rávenni magam. Most meg már mehetek másik beutalóért! :( :oops: Nálam is a bölcsességfoggal van vmi gond. :(
lora7
 
 


Lora! Megértelek mert nekem tavaly nyáron mondták, hogy ki kell szedni minnél előbb. Múlt héten bedurrant. De én nem mertem sztk-ba menni a szájsebészetre. :oops: Inkább fizettem. 8) De tény jobb túl esni rajta mihamarabb. :roll:

KépKép
csongria
 
 


Csongria,
Pénztárcadologban egyetértünk. :twisted: Még lenne egy kis tennivaló, de azt a jövő (?) hónapra halasztottam. Még három fogamat kéne helyrepofozni, aminek a nyakát legyilkoltam lelkes fogmosás közben. :roll: A fogorvos kapásból rájött, hogy jobbkezes vagyok. :lol: Azt hiszem, a gyerkőcöknél nagyon oda fogok figyelni a helyes fogmosási technikára. Nem is akarom kiszámolni, mennyibe lesz a fogmosás nyomainak eltüntetése.

Mazsi,
Az ilyen darabost azt próbálhatod uzsira vagy tízóraira is. Akkor eléraksz egy adag csipegetnivalót, nem is kell etetni. 8) Szabi nem nagy evő, amikor méla undorral tekint a kanálra, egyedül még mindig hajlandó enni. Naaagyon élvezi. A csipegetnivaló nálam mondjuk egy párolt brokkolirózsa vagy egy nagy kocka körte nyersen.
Gyerek kapcsán nekem is elmúlik minden pókiszonyom. Általában szólok Robinak, hogy van egy pók a sarokban, csináljon valamit. De a gyerekről simán leszedem. Fóbia-hipochondria. :lol:

Helga,
:lol: Nagyon jó a kokárdás bébiötlet. Eszembe nem jutott volna. :D
Én már megtaláltam az ideális autót pici családomnak. Csak az a hat milla hiányzik, amibe kerülne egy Ford Galaxy. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Ria,
Migren, szajsebeszeti mutet... mi johet meg??? :cry: Szegenyke!
Biztos fajdogal most is a helye :cry: Nem irigyellek!
Megis hogy zajlik egy lyen mutet? Ezek szerint nem kellett befekudnod? Azert kerdezem, mert apa is valoszinuleg erintett lesz egy ilyen beavatkozasban :(

Darabos kaja: nalunk szinte meg csak a pepesek mennek. Bar ugy latom, hogy a darabosabb bebikaja mar nem okoz fullakolast, mint egy-ket honappal ezelott! En is kicsit aggodom, hogy darabosbol kevesebb menne le, mint a pepesbol, de nagyon tetszik Lorca javaslata, hogy csak uzsira vagy vacsi elott kapjon ilyet, hogy hozzaszokjon.

Lorca,
Utananzek mar, milyen autorol is irtal! :D :oops: egyatalan nem ertunk hozzajuk, sajnos, de hasznaltat szeretnenk a penz es a gyakorlatlansag miatt. Tenyleg, valaki nem akarja mostanaban eladni a kocsijat??? :D

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hu Lorca, megneztem a hasznaltauto.hu-n..... 2800cm3, jo nagy kocsi, 6 szemelyes :) szoval csaladi auto :D Csak hat az ara.... legalabb 1,5millio ft :(

KépKépKépKép
thelga
 
 


Emili,
Nagyon Boldog 1. Születésnapot!


Ditke,
Nagyon Boldog N-edik Születésnapot!


Csak emlegetni kellett a fogorvost! Öcsém a mai meccsén elesett, és fél cm letört mindkét metszőfogából. Volt valakinek hasonló, vagy fogorvos, fogtechnikus ismerőse? Mit kell ilyenkor csinálni, van valami sürgős tennivaló?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Helga,
Nagyon jó a kokárdás páros kép! Áron nagyon karakteres, és jóképű!

Emili, Ditke,
De jó, a szülinapotokra mindig fellobogózzák az országot, mondjuk az enyémre is sokan el szoktak jönni (a bajai halászléfőzőre esik általában)

Kvíz segítség:
jöhetnek kérdések a
- legekről babára és mamára vonatkozóan is (legkisebb, legnagyobb, leghamarabb, stb.)
- tipikus szófordulatokról, vagy fórumbeli ismertetőjegyekről (nekem egy ilyen kapcsán jutott eszembe maga a kvíz)
- sztorikról, amin jót röhögtünk olvasás közben

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Emili, boldog 1. szülinapot!!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Isten éltessen sokáig Emili!

Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Helga! Nem kellet befeküdni. Időpontra odamentem a magánrendelőbe. Megnézték Elmondták, hogy csak feltárással lehet eltávolitani. Csináltak 2 röntgent. Kaptam 3 injekciót. Beöltöztek sterilbe. Majd elkezdték. Közbe kértem még fádcsillt. Kb 1 óra volt a dolog. Aztán jöttem haza.

Sno! Gondolkozom de nem jut eszembe kvíz kérdés! 8) :oops: Talán magunkal kapcsolatba küldhetnék és akkor legalább tudom a pontos választ. :lol:

KépKép
csongria
 
 


Csajok!
Feltettem a babatáblát a picasára, tettem bele egy "1 éves státusz" oszlopot is. Megírja mindenki a magasság, súly, adatokat és beleteszem?
Dana, Kditke, Helga, Panka és még akik nemrég csatlakoztak, ha kapok adatokat (amik a táblában vannak) beteszlek benneteket is!

Ria!
Szegénykém!!! Ez nagyon rosszzul hangzik! :( Remélem gyorsan rendbejössz! Nagyon cuki Beni csíkfotója! :) :)

Orsi!
Ha még nem mondtam volna, jó ötlet a kvíz, igyekszem gondolkodni és küldeni. Hányat lehet? :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Boldog hófordulót Linusnak! :)

Ja, Ria!
Még akartam írni, hogy Beni ezen a fotón nagyon hasonlít rád szerintem. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Csak rövid bekukk. Én megcsináltam Május sütijét, de nekem nem tetszett, mert nagyon zsíros (olajos) volt. Szinte úszott az étolajban... :-(
Lehet, hogy valamit elrontottam, de nem tudom mit lehet elrontani azon, hogy összekeverem a hozzávalókat. Szóval ha vki szülinapi tortának szánja, tesztelje előtte.
És most ezzel remélem nem bántottam meg Timit! Mert nem az a célom. De vagy nem egyezik az ízvilágunk, vagy szívesen megkóstolnám a Tiédet, mert lehet, hogy ég és föld!!! :-)

Ria!

Ugyanilyen "műtétem" volt 4 hete. Én SZTK-ra mentem, amit máskor sosem teszek, mert annyira sürgős volt. Azt hittem elmúlik a gyulladás, de pont közbejött egy hétvége, így 6 napot szenvedtem minimális fájdalomcsillapítóval 3-aska miatt.
Mire elmentem, ráhúzódott a csonthártyára, ami a mai napig fáj... :-( Nekem műtét után mondta a doki, hogy rágózzak a másik oldalon, mert ha szájzárat kapok, az eltarthat egy hónapig is. Az viszont tuti fogyókúra.
SZóval átérzem a fájdalmad!!! Kitartás!

Vezetéknév:

Én felvettem a férjem nevét. De a vicc kedvéért előtte is az volt a vezetéknevem. Így nem kellett papírokat cserélni. Nekem a férjezett nevem és a lánykori is ugyanaz!!!!
Vicces is lenne a gyerekek neve: Király-Király!!! :-)
Vendég
 


Ria, borzadva olvasom, rám is ez vár, csak nem megyek el a fogorvoshoz :( halogatom, de már egyértelmű, h a bölcsességfog oldalt jön kb hetek kérdése és felsérti az arcomat belülről. Egyszer már bekentem Dentinox-szal :lol: sz@rt se ér, azóta Boldinak is alig kenem..

Mazsi, én pont ezért nem adok darabosat rendes kajának (darabos alatt a kézbeadós, ill egész zöldségeset értem, nem az üveges darabosat, mert az nagyon megy) Szóval pl egy kifili-sajt verzióból alig eszik meg valamennyit, mondjuk három falatnyit, aztán köszöni elég. Az üvegesből meg egy nagy üveg plusz még 150 gyümi. Kivétel a banán, abból bármennyi lecsúszna. Darabosat nasinak és csendbentartónak kap.

Nekem nagyon fini lett a Május sütije, nem túl olajos :shock: Ha nem vágtam volna fel tűzforrón sztem tökéletes lett volna.

Timó, 1 éves sztátusz: 11 kg 80 cm, köszi!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Timi
Hányat lehet??? :lol: :lol: :lol: Egysem jut eszembe. :oops: Ill. 1, de az is velünk kapcsolatban. Ha meg kell mondani a kérdés szerzőjét, akkor egyből tudja mindenki. Bár sztem mindenki tudná amúgy is! :lol:

Duplo
Aki duplot szeretne venni, az ne a tescoban, és ne az Árkádbéli játékboltban tegye. Némelyik több mint 1 ezressel drágább. :shock: Mi végül a Délinél, az Alkotás úton vettünk. Ott szinte egymás mellett van egy Lego szakboltocska (icike-picike) és egy játékbolt.
lora7
 
 


Köszi lányok az együttérzést. Akinek ilyen problémája van az mihamarabb essen túl rajta. De lehetőleg úgy, hogy utánna a párja egy pár napig otthon marad. Mert Benire most nem nagyon van türelmem. Főleg, hogy kétszer állkapcson rugott. :?

Egyéves státusz! 8300g és 75 cm

Csimpi! Én nem tudnék rágozni kb 1 cm-re tudom kinyitni a szám a másik oldalba 5 varrat van. Még a torkom is fáj. De remélem egy hét múlva a varratszedés után már emlékezni se fogok rá.

Timi! Tesód jobban van már? Haza engedték a kórházból? Mostanában többen mondják, hogy hasonlít rám. :D

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!



Ria,
A fogorvos csinalta a mutetet, vagy kulon szajsebeszhez kellett menned???

Agoboldi,
Mar korabban szerettem volna kerdezni, mi volt a migrendokinal. Tudnak mondani okokat, hogy miert is alakulhatott ilyen mertekig ki Nalad?
Nekem is oldalt nott a bolcsessegfogam, de nem sertette ki oldalt a szajamat, szoval lehet, hogy meguszod a mutetet. Vagy Neked nagyon felsertette es nem is mulik el???

Csimpilimpi,
Ezek szerint minden rendben van Veletek! :) Mar aggodtunk!

Lora,
A duplos ajanlast koszi, egyenlore meg nem veszunk, de kesobb meg jol johet :)

Timi,
Koszi a tablat! Es akkor az adatok:
Thelga (Helga) Áron Bp. Szt. István kórház 2007.03.09. 4070g 56cm 1év6nap 9370g, 79cm

KépKépKépKép
thelga
 
 


Emili,
Boldog születésnapot kívánunk!

mmónika
 
 


Sziasztok!

Emilinek nagyon boldog szülinapot kívánok!

Ditke neked is boldog szülinapot.
Még mindig ámulok hogy milyen ügyes férjed van! Én nem szoktam ennyit sütni mint ő. :D


helga

Nagyon helyes nagyfiú lett Áronból!

Autóban milyen évjárattól gondolkodtok és mennyit szánnátok rá? Apa hobbija minden ami autó hátha tudna segíteni. Külön örömet szerez neki ha böngészhet! :D

lorca, ria

Nagyon bátrak vagytok fogászat terén! Én is már jó ideje halogatom de már nagyon itt lenne az ideje, mert egyszer megjárom és az ügyeleten kötök ki.

Kép
emoke27
 
 


Helga! Mi ebbe a fogászati centrumba járunk évek óta. Megmondom teloba hogy mi a probléma és ők már tudják milyen orvost válasszanak. Én olyat kaptam aki bölcsesség fogakra specializálódott. Itt az oldal:http://www.madachdental.hu/prizes.aspx?pid=1

KépKép
csongria
 
 


Emőke! Én az ügyeletet akartam elkerülni azért léptem. :oops: Bár csütörtökön majdnem lemondtam az időpontot, hogy már nem is fáj annyira! :lol:

Mónika! Mi hétfőn nem megyünk. De szerdán még a Kati nénihez kell menni ugye?

KépKép
csongria
 
 


lányok

A picasan levő képek megtekintéséhez regisztrálni kell? Annyit emlegetitek, gondoltam megnézem de nem egyértelmű nekem. :oops: :oops: :oops:

Kép
emoke27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?