Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt vagyunk mi is. Balázs jól van hízik áll, mászik ezerrel.
Tegnap este viszont anyu félrelépett és eltört a bokája elég rendesen/ csontritkulása van/, ma operálták. Tiszta lelki beteg vagyok. Műtét sikerült. Tegnap éjfélre értem haza reggel 7-kor már utaztam mert nem a mi városunkban van 20 km. Mi napi kapcsolatvan vagyunk és nagyon hiányzik főleg Balázsnak. Sírt is ma mondta hogy mamamama. Talán jövőhéten hazaengedik de 6 hét fekvőgipsz.
Na többet nem panaszkodok. Hoztam képeket.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép





KépKépKép
rena10
 
 


Jajj de édes Balázs. Milyen kis ritka a hajszerkezete :lol: :lol: :lol: Az a fülhallgatós de aranyos. Igazi huncut kisfiú.
Szegény mama:(

Kép
niki30
 
 


sziasztok
Doo-köszi a névnapi köszöntést.A szomszédod egy igazi gyökér.Mondd meg neki,én üzenem.
Niki-ha kicsit jobban vagyok,dobok egy képet,mert nincs fenn az oldalon.29990-ért vettem a babadiszkontban a Lehel úton.
cscsi-sok sikert a házhoz,pizzériához,jobb kertesben,az biztos.
Mary-

http://www.babadiszkont.hu/cont.html

a portofino fantázianevű,de a miénk nincs fenn,majd dobok egy képet.
Rena-anyudnak jobbulást.Bali mivel játszik?de jól megy!!! :lol:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

 
 

Megvettük ma a babakocsit! :D
Nagyon határozott elképzelésekkel indultam, aztán nagyon határozottan mást választottunk a kínálatból. :lol:
De nagyon tetszik!
Gabi, cam portofino-t vettünk, 29990 Ft-ért. :lol:
http://www.minimano.hu/termekeink/1/3/c ... i_493.html
http://bambino.hu/shop_artdet.php?shop_id=3968&cikk=822

Próbaút a nappaliban:

Kép

És találkoztunk ma a júniusi topic-ból Rozi babával, aki nagyon édes!!! :D
mary74
 
 


Nekünk is hasonló van. A cam gyártja, neonato, ugyanez, imádom! :D
Gabi akkor nektek is, ugye?
Na megmutizom a miénket is.


Kép

Kép
niki30
 
 


Doo, koszonom a nevnapi koszontest!!! :D

Csajok, az esernyokocsi az mikortol jo?
Sportkocsit azert vetettek, mert az eddigi kocsitok nem jo arra? Vagy csak kisebbet akartatok?

Nekunk is mint a legtobb, atalakithato sportkocsiva, szoval nem biztos hogy veszek.

KépKép
horilda
 
 


Mary,Niki!Mindhármunké ugyan az,csak más színe miatt van más fantázianeve,a Cam gyártja őket.Mindjárt mutizom én is.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1205331897.5782.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1205331953.9118.jpg[/img] lázcsillapítás Sandokánosan.[/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Horilda!
Én csak azért vettem,mert a másik hatalmas és dög nehéz,de imádom,a metróhoz vagy villamoshoz,buszhoz viszont extra gáz.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


A mi nagy babakocsink is átalakítható "sportossá", de tényleg baromi nehéz és elég körülményes utazni vele. Viszont amíg pici volt a gyerek, azért az mégiscsak kényelmesebb volt neki, szerintem.
Ez az új babakocsi viszont nagyon jó, hogy ilyen kis könnyű, könnyű vele manőverezni. Csak a zötyögősebb járdákon, utakon nehezebb vele közlekedni (errefelé azért ilyenek is vannak), de majd megszokjuk. Délelőtt elmentünk egy kis próbaútra. Blanka nagyon élvezte, hogy olyan jól kilát, végigdumálta az utat. Pedig aggódtam kicsit, hátha hiányzik majd neki, hogy nem lát engem útközben, mint eddig. De nem hiányoztam. :cry: :D
Nekem viszont hiányzott, hogy nem látom útközben az arcát. :(

Ja, és nemcsak könnyű de kis helyen elfér!!!

Kékben is nagyon jól néz ki a babakocsi! Tetszik! :D
És pirosban is! :D
Gabi, ez az új bébi-komp? Nagyon szuper!
Jobban vagytok már? Gyógyuljatok gyorsan!
mary74
 
 


Ja, és van karfája is!!! :lol:
mary74
 
 


Nagyon jok ezek a babakocsik!

Dobok kepet :D Kép Kép

KépKép
horilda
 
 


Ilda, de szépek vagytok! :lol:

Kép
niki30
 
 


Ilda!Ti mennyire hasonlítotok egymásra!!!!!!!tök jó.

Mary!Ez az új komp,Pierre Cardin,nah,ilyet neee!szidtam a másikat,ennek az lett a vége,hogy a gyermekem ezzel nem tud haladni,mert szar,van 2fix kereke hátul,meg 2 bolygós elől.A réginek 8 bolygós.Na,apa szétszerelte,és a kettőből csinált egy jót.Van 8 bolygókerekes pierre cardin.hipp-hipp.legalább másnak nincs ilyen. :lol: máskor nem kinézet alapján döntök.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sandokános Brendont még meg sem dícsértem. Drága szíve milyen aranyos. Olyan nagy már basszuskulcs!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok,

Csak gyors bejelentkezes. Most nem olvastalak vegig titeket, csak 2 napja. Akik meg betegek azoknak gyogyulast es drukk Dorinak is, hogy minden oke legyen.
A kepek nagyon szepek. MInden babo fejlodik szepen! :)

Nalunk a helyzet meg valtozatlan lakasugyileg. Nem is tudom mikor lesz ennek vege. De remelem hamarosan.
Ricsike mar jobban van, en ma tetozok, mert ma vagyok a legszarabbul! :(
Nem tuodm nalatok mi ujsag, de nalunk Rickso iszonyu akaratos, sikitozik ha valami nem ugy van ahogy szeretne!! :shock: Pelenkazni nem lehet, oltoztetni se, mert tekereg-forog, etetes....hagyjuk!!!! :shock: :?
De amugy cuki pofa persze es imadnivalo!!!! :)
Majd rakok fel en is kepet ha egyszer siekrul! :)

Na megyek, mert mar unja a kis zenelo vonatjat es pityereg! :(

Puszi nektek, es ha nem is jhovok surun, de gondolok ratok. Es tok sok kerdesem lenne....de most egy sem jut eszembe!!!! Na meg idom sincs!! :oops: :oops:
Pusz.

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok,

Mary, tisztán látszik, hogy Blanka élvezi az új kocsiját :lol:

Gabi, hát nem úgy néz ki Brendon mint aki beteg,(szerencsére) nagyon ötletes anyuka vagy :)

Ilda tényleg nagyon hasonlít rád Elina, anyja lánya!

Csajok, lenne egy körkérdésem: Ki mivel adja a kenyeret? Zsófinak már egy ideje nem elég a papi reggelire, muszáj egy kis tartalmasabb kalóriát ennie, már egy jó ideje margarinos és kefíres kenyeret váltogatom reggelente vagy natúr kiflit csócsál. Ti mivel adjátok a kenyeret?
Egyébként a gyerek turbóra kapcsolt, iszonyatos mennyit eszik.

Tegnap összeszedte első sérülését :( ülésből kepesztett előre, és orrabukott, pontosan a felső ajkára és kicsit felrepedt és bedagadt :cry: persze nem vészes seb, és őt már nem is zavarja, csak én látom :cry: emlékeztetőül, hogy hiába álltam mellette, így is pofára esett, nem tudtam elkapni :(
pici76
 
 


Sziasztok!

Lorci! Kitartást! Lesz ez még így sem. :wink:
Szerintem most kezd kinyílni a kis csipájuk.

Pici, én pár hete kezdtem el neki darabosabb reggelit adni. Persze nem mindig azt kap, de sokszor eszünk együtt és azt eszi, amit én.
Kifli/zsemle/barna kenyér belső egy kis teavajjal, sajttal és most már friss, finom felvágottat is kap (jobbikfajta). Eddig csak csirkemellsonkával próbálkoztam. Ette.

Az almát is úgy hajlandó csak megenni, ha joghurthoz keverem vagy a kezébe adok egy szeletet.
Most jön a felső két foga, tök durva, ahogy kinéz. Én még ilyen nem láttam. Már áttört, látni a fehér fogat, de még rajta van az ínye.
Nagyon szépen eszik darabosabbat is, szépen forgatja a szájában és addig nem kér másikat, míg le nem nyelte.
Bár tegnap egy pillanatra megakadt az alma... :oops: :oops:
De megoldotta ügyesen:)

Szóval visszavonom azt a kijelentésemet, h. egy-két foggal nem lehet darabosat enni. Lehet. Működik.

Szóval pici, szerintem próbálkozhatsz Te is sajttal, vajjal, finom felvágottal. Persze nem tudom miket esztek már, esztek e tejterméket.

Kép
niki30
 
 


Pici, elnézést! (kisbetűvel írtam véletlenül) :oops:

Kép
niki30
 
 


Csajok, szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy oldalt.

http://www.tomtombaby.hu/

A Tom-Tom Baby&Mama egy német cég, mely naturkozmetikával foglalkozik.
Termékei természetes olajat tartalmaznak, illat és szinezőanyagmentesek, ásványiolaj és konzerváló anyag mentesek.
*Babák* számára arckrém, habfürdő, sampon, popsi krém, tisztító olaj, testápoló; *Mamák* számára talp és lábápoló krém, masszázsolaj, szoptatás utáni krém rendelhető.


Akit érdekel, az nővéremnél tud rendelni. De akár rajtam keresztül is leadható a rendelés.

Zömbik Andrea
E-mail: buek2003@citrommail.hu
Tel.: 06209557402

Kép
niki30
 
 


Pici: Hat nem hiaba Zsofi es Ricsko egy par :D, mert Ricsi tegnapelott bukott orra a kisautojaval es a felso ajka ugy be van dagadva, tisztara egy kis bantu neger!!!! :? :) Kek, zold az egesz gyerek, allandoan uti veri magat! Rohangal az asztal korul, de a nagy hevben neha ugy elesik, hogy aaauuuu!!

Ricsi ha eppen eszik (ami ritka) a sonkas, vajas kenyeret nyomja! :) Meg mindent igazabol.....bar ha kajat lat visitva menekulne, de azert neha sikerul megetetnem! Jovo heten meres! Szeirntem megint alig hizott valamit! :(

Kép

Kép
lorcika
 
 


Ja es en utalok a kezebe adni kajat, vagy barmit, mert az egeszet benyomja es fuldoklik!!!! En meg fraszt kapok!!!! :shock:

Kép

Kép
lorcika
 
 


Na,egy újabb téma,amire nem tudok mit írni,Brendonnak még mindig nincs foga. :lol:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabi, majd kijön.

Kép
niki30
 
 


Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Niki tok jok a kepek! :) Nagyon ugyes Emmacska! Ricskonak is van egy autokaja, amire ra is ulhet es tolhatja is! Azt szokta tolni , csak sajnos rosszul van kisulyozva es ezert bukott fel vele! :(
Cipo azt mondjak tenyleg nem art. Ricsire is raadom neha, de abban sutabb egy kicsit! :) Meg kell szoknia! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Kell már ilyenkor cipő?
Én valakitől azt hallom, h. az az egészséges, ha cipő nélkül indul el, így tanulja meg először a járást. Van aki meg a cipőre esküszik.

Emma még önállóan nem megy, addig meg nem akarok cipőt ráadni.
Kéne? :roll:

Kép
niki30
 
 


En meg azt hallottam, hogyha mar a baba felall es lepeget akkor kell cipo! Ebben is mindneki mast mond! En neha azert adok ra.

Kép

Kép
lorcika
 
 


És mekkorát vettetek Ricsinek?
Tud benne lépegetni? Gondolom nehezebb.
Milyet vettél?

Kép
niki30
 
 


Tud benne lepegetni! De osszeakad neha a laba, ha leul...szoval meg kell szoknia. :) 19-est vettem, de meg azert nagy. Baratnom uzleteben (gyogyaszati bolt), cuki kis kek szandalszeru, es fogja a bokajat, ami fontos. Majd ha egyszer fotozok, akkor kuldok rola kepet.

Kép

Kép
lorcika
 
 


Kerdes!

Akik mar vajas kenyereznek reggelire, azok mar vacsira is fozeleket esznek? Vagy tejpepet?
Szoval tapszer/szopi mar nem igen van?
Mi meg reggel este tapszerezunk, azt mondja a vedono, hogy egy eves koraig nyugodtan, mert jo taplalo.

Elina is kapott mar kenyerhejat, kicsit nyammogta, aztan eldobta... :roll:

KépKép
horilda
 
 


Mai kepek... :D
Apa szulinapi tortaja :lol: Kép Kép

KépKép
horilda
 
 


Sziasztok!

Szerintem nyárig nem érdemes cipőt adni a gyerekre... vannak bizonyos nézetek, de elmondom hogy én miben hiszek.

A gyermek addig amíg meg nem tanul stabilan járni, addig a lábujjaival a talajba "kapaszkodik" és ez a kapaszkodás is kell, hoy jól fejlődjön a bokája, a lábközépcsontjai.

DE! Ha stabilan jár, fut. akkor mindenképpen kell cipő, hogy megelőzzük a befeléforduló bokát. De ekkor is csak akkor javasolt kifejezetten a cipő ha nem "természetes" talajon jár. Mert a homok a fű a kert, az csak jót tesz...

KépKépKép
bogyra
 
 


Köszi Bogyra a tájékoztatást. Én tavasszal gondoltam, h. veszünk cipellőt, de csak akkor, ha már itthon jár.

Ilda, nálunk még van cicizés, van még valamennyi tejem. Azt hittem már nem túl tápláló, de Emma rendesen hízott, úgyhogy valószínű még kiegészítésnek jó.

Van h. főzeléket adok neki vacsira, van, h. darabosat, de van h. joghurtot, mert mást nem hajlandó. Nálunk sajnos azt kap, amit hajlandó megenni. Ma is hiába kínáltam a sárgaborsót (na jó, ma kapott volna először), nem kellett neki, a vége az lett, h. darabos.
Nálunk a tejpép sem nyerő, de adnék neki, ha enné....

Szóval szerintem ha Elina megeszi a tápszert és tejpépet, akkor add azt neki nyugodtan, vagy variáld, h. változatos legyen. Vagy neki mire van igénye, mit tapasztaltál?

Milyen kis szuper szerelése van ennek a lánynak, dzsesszer farmer és kiscipő, wow! :lol:
Úgy bírom ezt a kis tüsi haját! Hogy nem konyul le neki. :roll: :lol:
Apukáját is isten éltesse!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Bogyra én is pont így gondolom cipővel kapcsolatban mint te.
Én kenyeret még nem adtam Balázsnak evett már pogácsát és kiflit de csak nasinak.
Mi így eszünk:
5:00-kor tápszer
7:30-kor pép
11:30-kor husi krumplival vagy rizsával
14:30-kor főzi/ sóska, brokkoli, répa, cékla, zöldbab, paprikáskrumpli, töltöttkáposzta turmixolva, krumpli+csirkemellsonka/ stb.
18:00-kor pép
Éjszaka 1-2-szer tápszer
Etetések kötött gyümölcs. Megpróbálom lassan a kenyeret és a liga vajat kell adni mert azt tejérzékenyek is ehetik úgy tudom.
Anyut holnap hozom haza hurrá. Bár nem lesz könnyű én fogom szúrkálni, kötés gipsz sokáig stb. De leglább itthon lesz a gyerek már sír utánna.




KépKépKép
rena10
 
 


Jaj szegény Ricskó, remélem hamar lelohad, Zsófi már egész jól néz ki :)

Nagyon ügyi a kis Emma! Niki, már eszünk kefírt , vajat, sajtot, túrót és most fogok neki joghurtot adni. Felvágottat még nem mertem, de akkor bepróbálkozok. Zsófinak két foga van még mindig csak (alul) ami már fél éve kijött, és azóta semmi. Csak a nyáladzás :wink: :lol:

Gabi, Zsófi a két darab fogával simán leharap a kifliből :) amit a szájába teszek falatot, azt pedig forgatja jobbra balra a szájában
meg csócsálja a fogínyével.

Reggelire simán benyom egy szelet kenyeret margarinnal vagy kefírrel, plussz másfél deci tápszert almával és sinlaccal keverve. Csak a fránya főzelék nem csúszik mostanában :x

Egyébként még Zsófi is naponta 3szor cicizik minden nap.

Köszi az ötleteket.

Niki, almával vigyázz, én azt hallottam azt tényleg nem lehet adni darabosan amíg nem tud rágni, mert azt nem lehet elcsócsálni (mint a banánt pl) és a gyerekek azt nyelik félre a leggyakrabban.


Ilda, boldog szülinapot férjuradnak! Nagyon csinosan ünnepelt Elina :)

Én is úgy hallottam, hogy cipő csak akkor kell ha már többet jár mint mászik a gyerek, és természetes talajon mezítláb edzeni!
pici76
 
 


Pici!Brendus is elbánik a kiflivel,de neki szó szerint még egy foga sincs,és nem is óhajt még jelenleg kijönni. :lol:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


mi saját saccometriám szerint 50-70%-ban cicizünk - étvágytól függően, a nap minden szakában.

niki, tudtommal olyan nincs h a tej már nem elég tápláló, mert az összetétele igazodik a gyerek igényeihez. és ha már nem lenne elég Emmának, akkor többet enne másból.

a péksütikhez: a kifliben tej van!
felvágottakban meg tudtommal olyan nitrites pácsó, ami a gyerkőinknek még elég veszélyes.

nagyon tetszenek a babakocsijaitok!! bár mienk sem rossz, de ha láttam volna ilyet, lehet h ez lett volna a nyerő! bár kissé drágállom... a kukkeroló ablak sztem tök jó - mienken nincs.
Vendég
 


Sziasztok!

Gabi, ha a mai napot nézem, akkor addig örülj, amig Brendonnak nincsne foga. Mert olyankat fog beléd harapni, hogy csak na! Legalábbis, az én fiam ezt teszi. Tele vagyok apró fogak okozta sérülésekkel.

Elina csúcsszuper ezzel a séróval, az apukaja meg nagyon fiatal! (megskubiztam a gyergyákat).
A csomag egyébként még nem érkezett meg, Ilda!

Bálint elindult és a nap 50%-át már ácsorogva tölti. Egyelőre csak kipakol, de azt rendesen. Tudjátok hiszen, hogy milyen házias...:)
Szóval, kellett a cipő, mert homokozni nem lehet zokniban. Meg azt sem akartam, hogy felfázzon. Eddig is duplazoknit adtam rá, de abban már nem volt az igazi. A lakásban harisnya van rajta.

Rena, Balázs nagyon édi a képeken! Anyudnak jobbulást! Te nővér vagy, hogy vállalod az injekciózást? Ügyes vagy! :) én nem merném...most ezt gondolom.

Pici, hogy miket össze nem eszik a babád!!!! Nem semmi étvágya lett! Bálintnak is minden csúszik, főzi, gyümi egyre megy. Tegnap kapott először karfiollevest és nagyon izlett neki. Nekem a kakija már kevésbé. Iszonyat büdi! De azért szeretem! :oops: :oops: :lol:
Doo, igazad van, a kifliben is van tej. Én magam sütöm a kenyeret, meg a kiflit, igy nem kell aggódni, hogy mi van benne. Én is gondolokodom a tejtermékek elkezdésén, de nem akarok reckirozni. Ugyanakkor azt is látom a kicsin, hogy szivesen enne valami mást. Szerintem lenne rá igénye. Cicizés megy, de most már úgy érzem, hogy nagyon kevés tejem van. Bálint most már tényleg brutálisan keresi a cicit, benyúl a pólómba, bedugja a fejét és kiszedi a cicimet a melltartóból majd rácuppan, de csak 2-3 szopizik és utána megy tovább játszani. Majd 2 perc múlva megin jön. Hogy ezt hol tanulta???

Ma mértem, 9700 g és 74 centi. Én vasgyúró babám! :lol:

Lorci, hogy vannak az éjszakák?? Ricsi még mindig olyan sokszor megébred?

Dóri! Mi van VELETEK? Adj életjelet!

Puszi mindenkinek!

Akkor most mi a helyzet a pesti talival?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Vanda, jó, hogy írtál! :) Úgy megszoktam, hogy Bálintot kicsimnek hívod, furin hangzott a Bálint :lol: pedig biztos szoktad úgy is írni a nevét, de bennem a kicsim maradt meg. Aranyos :wink: Ügyes, hogy elindult! Akkor már nem néznek ki :shock: :twisted: Titeket a játszótéren, mert nem volt rajta cipő?

Pici, tök jó, hogy Zsófici ÍGY eszik!! Óhh :roll: küldjön már Zitának fénypostán kicci kicci étvágyat! :wink:

Ilda, bevallom, múltkor visszaolvasgattam, s láttam Rólad régebbi pocakos fotókat még hosszú barna hajjal, és megállapítottam, hogy ez a frizura jobban áll, csinosabb vagy vele. És fiatalosabb :shock: . Apa nálatok tényleg nagyon kis hamvas :lol: :wink:

Niki, én is azt hallottam, hogy az almát nyelik félre leggyakrabban a gyerekek, inkább vigyázz vele!

Rena, Anyukádnak gyógyulást, szegény :cry: De Balázs mellett hamarabb meg fog gyógyulni, főleg ha így imádja a Mamáját ez a fiú!

Ilda, nálunk is még megy a cicizés. Én reggeli-vacsira főleg gyümi-sinlac v vmilyen kását adok. De ez a kenyér evészet tök jó lehet. :)

Kép
ági_bp
 
 


Na jó, Ági bevallom, hogy a Bálint mostani, szigorúan otthoni, neve dzsindzsikutya. :shock:
Fogalmam sincs honnan jöt, habár....mostanában azt mondogatja reggel, hogy dz-dz, és közben fröcsög a nyála.
Kicsinek pedig látod, hogy nem kicsi, meg egy 10 hónapos nagyfiút nem lehet kicsimezni....vagy mégis? :)

Most jöttünk meg zeneoviból, basszus egyedül voltunk majdnem. Ez igy nem volt jó, mert bár az óvóbácsi igy csak velünk foglalkozott, de szerintem ez a kicsinek nem tetszett annyira. Jobb a több gyerek. A 10 órásra többen járnak, de nekünk az időben nem összeegyeztethető.

Ma szép nap lesz, menjetek ki a szabadba! Mi is megyünk homokozni, ha száraz a homok. És igen, már nem szólnak meg minket! Sőt egy szomszéd is hozott nekünk kölcsönbe kiscipőt.

Ági, ha jól tudom, akkor a Sinlac-ot csak gyerekorvos irhatja fel? Szerinted nem gáz tápot adni? Vagyis inkább azt kérdezem, hogy szerinted biztonságos sinlac-ot adni a gyerekeknek?

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Isten éltesse kicsi (? :D ) Bálintot!!! 10 hónapos nagyfiú! :D

Mi is voltunk tegnap tanácsadáson. Blanka súlya: 9180 g, hossza: 72 cm. Kis husi! :lol:

Doo,
a babakocsin a kukkeroló ablaknak én is örültem, ám eddig még nem vettem hasznát. Félig ülő pozícióban utazunk, és így én semmit nem látok a gyerekből az ablakon keresztül. Lehet, majd ha jobb idő lesz és nem lesz rajta annyi sapka, kapucni, egyebek.... Meg persze, ha aludna és lefektetném, akkor biztosan látnám az arcát, de már elég rég volt rá példa, hogy aludjon séta közben.
És, hogy még egy hátrányát említsem, kicsit hiányolom a lábtartót. Blanka még csak 10 napja ül, úgyhogy még korainak gondolom, hogy teljesen ülve sétáljunk akár 1-1,5 órát. Így viszont félig ülő pózban, lábtartó híján, a gyereket a lába közötti szíj tartja, ami nem biztos, hogy nagyon kényelmes :shock: , bár ő még nem panaszkodott. Gondolom, ha már rendesen ülve sétálunk majd, akkor majd tartja ő magát annyira, hogy ez ne legyen gond.

Mi még tápszert eszünk reggelire és vacsorára is. (Tejem már nincs.)
Tízóraira gyümölcsturmixot, mostanában már dúsítva valamivel: kölegolyó leforrázva és hozzákeverve a gyümihez, vagy kölespehely vagy kukoricadara megfőzve.
Ebéd valamilyen husis-zöldséges főzelék. A lényeg, hogy legyen benne egy kevés párolt alma is, akkor szinte bármilyen kombináció lecsúszik.
Uzsonnára ismét a tízóraihoz hasonló dolgot szoktam adni vagy valami húsmentes főzit.
Az étkezések között nálunk se nasi, se ivászat nincs, nincs rá igénye Blankának.

Az ivás terén visszafelé fejlődünk. Már egész jól iszogatott pohárból, de mostanában csak játszik vele. Amint a szájához teszem, elkezd nevetni és nevetés közben fújja kifelé a teát. Nem iszik egy kortyot sem. Kanálból detto.
Úgyhogy újra próbálkozni kezdtem a csőrös pohárral, mostmár több sikerrel, abból azért iszik is valamennyit.

Ti milyen teát adtok a gyereknek?
Én eddig csak a Mecsek Baby-t és citromfüvet próbáltam. (Mindkettőt ízesítés nélkül.)
mary74
 
 


Kifelejtettem a Blanka egyik kedvenc uzsiját: almás-meggyes rizs! Imádja! :lol:
mary74
 
 


Vanda, eg a fejem, de meg nem adtam fel, a heten potolom!
Bocsi :oops: :oops: :oops:

Koszi Lanyok a reakciokat kaja ugyben! Latom mindenki baboja mashogy eszik, hisz mind masok vagyunk.
Elinanak teljesen jo a reggeli+vacsira a tapszer, azert legkesobb 1 eves koraban a vacsit lecserelem fozire vagy pepre.

Agi koszi a dicseretet, igazabol mindig is szoke voltam, csak varandossag+szules utan voltam barna, de oregitett tenyleg.

Ferjem neveben is koszonom a koszontest! :D

KépKép
horilda
 
 


Drága jövendő vejjelöltem (már van pár) :D !
Nagyon boldog 10. hónapot kívánunk Neked Emmával együtt!!!!

Kép
niki30
 
 


Mary, ezt most lehet kipróbálom (almás meggyes rízs), nagyon jól hangzik.

Tea jó kérdés. Nálunk eddig csak a víz csúszott, hiába próbáltam facsart narancs levét vagy mecsek baby teát, nem itta. Ma adtam neki úgy teát először, h. pici citrom, pici cukor. Kortyolgatta, de láthatóan fura volt neki. Majd meglátjuk, h. ízlik.

Kép
niki30
 
 


Nagyon boldog hófordulót dzsindzsikutya Bálintnak :)

Zsófi itthon nyuszi néven fut, ha rosszalkodik akkor nyúlnak hívom és szigorúan nézek, így :x de ő ezt nagyon viccesnek tartja úgyhogy általában röhögésbe fullad, így :lol:

Nálunk kb a 3 cici mellé fél deci víz folyik le naponta, mondjuk ma szivószállal ittam a hohesc-t és Zsófi addig nyüszített amíg csináltam nek iis egy kis adagot kis szívószálal, és nem mondom hogy sokat ivott, de pár kortyot sikerült kiszippantania :) persze nem fogunk rászokni a hohesc-re, nálunk a víz a menő, teát 3 félét próbáltam citromla citrom nélkül, cukorral, magában sehogy sem itta, majd pár hét múlva újra próbálom.

Ági, nem úgy néz ki Zita mintha koplalna, szerintem nincs szüksége pót étvágyra :wink: Egyébként Zsófi is csak a darabosra buki, kenyeret minden mennyiségben enne, lehet hogy a főzit is kenyérrel fogom adni :roll: kis kockákban...

Meggy nálunk csak banánnal csúszik, vettem bio kukoricapelyhet, elkészített tápszerbe szoktam beáztatni (sima víz helyett) és ahhoz keverek gyümiket. Nagyon fini :)

Rena, mielőbi gyógyulást kívánok anyudnak!

Gabi, Brendon szervezete a hajára koncentrált eddig, azért nem növesztett fogat :) Én úgy hallottam, minél később jön ki a fog, annál jobb, mert azoknak tovább egészséges marad. És a tejfogra is vonatkozik. Nem tom ez is csak népi bölcsesség, vagy van-e alapja. Mi mindenesetre már "mossuk" a meglévő kettőt a DM-es szett eső darabjával, mindjárt dobok fel képet.
pici76
 
 


Kép
ebéd utáni fogmosás

Kép
fel a fejjel maci

Kép
kedvenc játékaim

Kép
a modell

Kép
pakolni jó
pici76
 
 


Sziasztok

Még mindig extra sz.rul vagyok,ma egy hete,és már unom nagyon.
Ami nekem nem tetszik az új babakocsinkban,hogy nincs középen a lába közt olyan izé.nem a csat,amivel bekötöm,hanem a vastagabb.Hogy ne legyen fontos bekötni.Jól leírtam,mi?talán értitek mire gondolok.Meg hogy nem lehet felhajtani a lábánál semmit,ha elalszik,lóg neki a pici bábija.

Bálintnak boldog hófordulót.
Pici!Zsófi még szebb lett!tényleg.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?