Új privát üzeneted érkezett!

ne, bocsi, de valóban ne is írd le! Voltam olyan hülye és én is elolvastam egy történetet itt a babanet-en. Azt hittem happy end lesz ... de nem lett! :( Azóta is kivagyok mint a dög. Sikerült plusz parákat gyártanom magamnak. :shock:

kobak,
a nevem magyarul "nászutat" jelent.
Azért választottam ezt, mert a nászút elött csatlakoztam ehhez a kis boldog társasághoz! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


a folyásról:
nekem is a terhesség óta van bőven..tisztasági betét és kész.
DE!
tegnap én is megriadtam..éreztem, hogy kifolyt..no gyerünk a Wc-re és meóztam is mi lehet, úgy megrémísztett..ugyanolyan folyás volt, mint szokott lenni csak több jött egyszerre..hát én is meg tudok retteni ezektől a furcsa jelektől.
Csajok..nem semmi ez a másállapot :lol: De oly édes ez a teher nekem :)

szeder74
 
 


Kobak
gondolom Honeyt az esküvője és a csodálatos mézeshetek ihlették ezen névválasztására :wink: :lol:
De jó,hogy ilyen nagy lányod van! Akkor segítségben nem lesz gondod :lol: . Ennyi idő elteltével már kicsit újra újdonságként éled meg a terhességet ugye?

Judit
én Elevitet szedek 2 naponta egyet.

Lanta
Kicsi lányodnak boldog névnapot!
Azért gondolom Kornéliát emelgeted sokszor és ő kellően edzésben tart téged :wink:

Röné
dehogy bántottál meg :lol: ,szerintem se került még szóba a dolog..
holka
 
 

 
 

Szeder
teljesen igazad van :D ...eddig a 12 hetet vártam,hogy betöltsem...most meg azt várom,hogy a 24 hetet!!! :roll:
holka
 
 


Hali!

A folyáshoz én is sajna hozzá tudok szólni. Múlt héten nekem is volt egy kicsi, amire kaptam is kúpot a dokitól, de azon rajta volt, hogy a 12. hétig nem lehet használni. Mostanra már jobb a helyzet, de ha még mindig tartani fog a hétvégén is, akkor inkább használom.
Csajok, azt mondta a doki, hogy a folyást kezelni kell, mert bajt is okozhat!! Ha tehát valakinek erős, akkor inkább irassatok fel kúpot.

A hétvégén akkora szél volt, aminek következtében annyira fájt a fejem tegnap délután, mint még ahogy soha életemben. (pedig én is lassan 30 leszek :lol: ) Le is feküdtem egy órára, de fejfájással ébredtem, bár már kevésbé fájt. Ma szintén arra ébredtem. Szörnyű, nem is gondoltam volna, hogy ennyire is tud hasogatni az ember feje.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ági!

És a gyógyszer nem hat a fejfájásodra? Nekem szerencsére 1 óra alatt elmulassza!

gwini
 
 


holka!
JÓ, hogy nem vagyok ezen a téren egyedül én a 28. hetet céloztam meg :)

szeder74
 
 


holka!
meg azon agyalok, hogy amennyin most túl vagyok és még kétszer ennyi idő és már meg is születik, ezzel a gondolattal vagyok nap, mint nap. Valamibe kell kapaszkodni :) A jó, hogy érzem őt, hogy mocorog, ez plussz erőt ad a minden napokban :)

szeder74
 
 


ági!
Én frontérzékeny vagyok, úgyhogy tudom milyen a hasogató fejfájás. Ez a frontérzékenység 30. után jött nekem is, most 33 éves vagyok, így már 3 éve érzem az erős hideg- melegfornti változást, sőt a szeles időt is.
Most kezdtem utána járni, hogy van-e valamilyen homeopátiás szer, amit lehet kismamáknak is szedni. Amennyiben több infóm lesz, akkor jelzem neked!

szeder74
 
 


Netti!

megkaptad a privát üzit????
mert háromszor kattintottam az elküldre, de nem vagyok biztos benne, hogy elment...tök béna vagyok :oops:
dorka78
 
 


Ma volt nálam a védőnő, és mondta, hogy a 15. héten majd mennem kell AFP vizsgálatra + tripletesztre, amiért majd 6.500 Ft-ot kell fizetni.

Nálatok hogy van ez? Mert állítólag minden városban más-más ez az összeg. (Pesten a Jánoshegyi klinikán állítólag ugyanez a vizsgálat 40.000,- Ft.) Ez igaz lenne???

Dóri
dorka78
 
 


Ja még 1 dolog: valaki segítene, lépésről-lépésre leírva, hogy tudnék vonalzót készíteni??
Előre is köszi

Ja és igen, mielőtt kérdezitek, szőke vagyok :wink:

Dóri
dorka78
 
 


Dia: Remélem hamar összejön az a kistesó, sok erőt kívánok Neked!


Lolababa: Nekem is jó a csütörtök :) Küldök privit.

Kép

Kép
starlark
 
 


Dóri!

Legegyszerűbb, ha regisztrálsz a www.babafalva.hu oldalon. Ott találsz egy olyan fület, hogy vonalzók, amelyen belül kiválaszthatod a neked tetsző vonalzót. Elkészited, és emilben elküldik neked a kódjait.
Utána az url kódot kijelölöd (ctrl+c), és belemész itt a fejlécben a profil menübe (legördülő menü, segédleteket látsz ott alapból). A profilon belül bemásolod az aláirás melletti részre a kijelölt vonalzókódot (ctrl+v).

Bocsi, ha túl részletes lettem....

Kép
Kép
lolababa
 
 


Szeder!

Köszi, ha van info, szívesen veszem.

Amúgy a fejfájás kezdete után 1 órán belül lefeküdtem.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


starlak, lolababa
ti Kaposvárra mentek?

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


lola!

köszi!!!!!

nekem pont ilyen részletes leírás kellett!!! :lol:

ki is próbálom, és még 1x köszönöm a segítséget!!!

Dóri
dorka78
 
 


Judit!

Igen, de a kórházhoz. Sefferhez majd max csak 4D-re... bár én úgy tudom, hogy nála még nem túl profi az uh-s doki...
Csatlakozol?
Bár ha jól emlékszem, te nem a kórházba készülsz... vagy mégis?

Kép
Kép
lolababa
 
 


Nem kötelező hozzá regisztrálni, én se tettem. És egy fontos dolog, hogy nem a html, hanem a PHPBB kódot kell beilleszteni!!

Üdv: sok sikert

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Dorka!

Csat muti, hogy segitett is. :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Tényleg...

Azt a kódot, amelyik úgy kezdődik, hogy url és úgy is végződik... ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én is csütörtökön megyek, de én tényleg a sefferhez.
Az pontosan mit jelent, hogy nem profi?
fejtsd ki léccike :?

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


csak megnézném sikerült-e..(mármint a vonalzó)

Kép
dorka78
 
 


Jaj, igen!

Köszi lola és ági!!!!! Aranyosak vagytok!!!

Dóri

Kép
dorka78
 
 


Én is csak hallomásból tudom (egy ott dolgozótól)...
Nem olyan régen vették a gépet, és még igazán nem tapasztalták ki, igy nem a legügyesebb a doki. De ezt csak az tudja, akinek van viszonyitási alapja, vagy ért hozzá.
Volt kismama ismerősöm, akinek teljesen megfelelt, tök elégedett volt, mert nem rossz, csak lehetne jobb is.
Ne aggódj, nem a munkájához nem ért! :)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Dorka!

Gratula! Szép lett. ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


lolababa
akkor jó:)
te mikor mész oda 4dre?

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Szerintem én nem oda fogok most sem menni...
Kanizsáról hallottam jókat, meg egy pécsi magánrendelőről...
Majd még eldöntjük.
De ha mégis, akkor a 24-25 hét környékén szeretnék.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én ugye Kanizsán lakok, és a 4d a mi utcánkban van pont :lol:
De most volt az egyik ismerősöm, és azt mondta, hogy fele annyit kell fizetni érte, visszont nincs vmi képesítése a nőnek, tehát nem tud bizonyos vizsgálatot aláírni. vagy vmi ilyesmi. ettől függetlenül jó, de én még nem tudom, hogy hova megyek, mert nekem fontos a pontos vizsgálat, így lehet, hogy Keszthelyre.

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Csajok! mármint aki még nem volt 12. heti ultrahangon:

ma a védőnő tanácsolta, hogy ha majd megyek a 12. heti uh-ra, kérdezzem meg a dokit, hogy van-e a babónak orrcsontja? Mert ha nincs az gáz.
Ilyenkorra ugyanis kéne legyen, de a Down kórosoknak csak sokkal később alakul ki. Szóval ilyen előszűrés féle...

csak meg akartam osztani veletek az infót, aki gondolja kérdezzen rá, én mindenesetre meg fogom kérdezni.

Dóri

Kép
dorka78
 
 


Dorka, privit nem kaptam..... a vonalzód viszont nagyon jó lett! Ügyi vagy! :D

Kép
Kép
netti77
 
 


Én ugye Kanizsán lakok, és a 4d a mi utcánkban van pont :lol:
De most volt az egyik ismerősöm, és azt mondta, hogy fele annyit kell fizetni érte, visszont nincs vmi képesítése a nőnek, tehát nem tud bizonyos vizsgálatot aláírni. vagy vmi ilyesmi. ettől függetlenül jó, de én még nem tudom, hogy hova megyek, mert nekem fontos a pontos vizsgálat, így lehet, hogy Keszthelyre.

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


na, megint kisregény lett..... szoriiii :D

szeder!
én is visszolvastam hogy meg tudjam mire is írtam :D hoyg a 20. hét elôtt nem látszódhat, mert mondom, nekünk konkrétan 16 hetesen már látszott tisztán fiúsága! sztem akkor már tuti lehet tudni, ha mutatja magát a babi!!

röné!
én úgí tudom a vörösbor még abban is segít, ha akkor iszol kicsit, amikor a bôr képzôdik, és széép lesz tôle :) nemtom már honnan szedtem, de emlékszem hoyg ez volt. ja és akkor, mikor a bôr alakul, hanyagolni kell az erôs színezettségô dolgokat, pl a narancsot meg répát, mert besárgulhat a bôre, foga tôle...ki tudja ez mennyire igaz, én azért figyeltem, hátha :D

én a fürdést simivel is kihagytam és most is. most mondjuk kádunk nincs is, így megoldódik magától. de én a fertôzés veszélye miatt fôleg!! meg szülés elôtt mikor már fájt, akkor befeküdtem, de azelôtt is jóól domestos-szal kimostam :)

honey!
én úgy tudom hoyg ha nincs gond, akokr a bô folyás normális. de ha aggaszt, hívd fel a dokit vagy védônôt... sztem semmi gond, de ezt én mondom :D meg folyás és folyás közt is van különbség, sztem amit leírtál, az tök ártatlan! persze, van, ami gondot okozhat, de az én dokim azt szokta mondani hoyg az ott lent nem egy steril testrész, és nem is kell annak lennie, tök normális hoyg valami mindig van, de ha kontrollált meg nem kifejezetten ártalmas, akkor nem baj!!! (ez áginak is szólt :))

holka!!
nagyon édes lehetett, ismerem az érzést :) nagyon tudnak szeretni és ez mindennél jobb érzés!!!!!!!!!!!

lanta! lehet hoyg vashiány miatt vagy sápadt, nem??? vagy alacsony vérnyomás, az nem okozhat ilyet??? nemtom..... én mondjuk nem bánnám, ha fogynék és nem híznék :D alig várom h a dokimnál mérlegre állhassak, mert ott 3kg-al többet mutatott, mint a védônônél...:D:S -ja és kb 2 héttel elôbb voltam elvileg 3 kilóval több.... és batman :D...hihiiii
és nagyon boldog névnapot a kicsi-nagynak :)

judit!
én heti 1et, ha esetleg kicsit úgy érzem megfázhattam, vagy simi taknyos és rámköhög egész nap, akkor beveszek még.

ági!!
az szerintem az egyik legeslegrosszabb dolog, ha az ember fejfájással fekszik és azzal is ébred!!!!! tök nyomasztó és iszonyatos!!! szegényke! nekem pénteken lett ez és szombaton is folytatódott :S

szeder!!!
van valami ilyen illóolajos kis rúd, amit lkáttam gyógyszertárban, az elvileg erre való, bár én nem próbáltam még. meg van mindenféle külön bogyó, de azok meg konkrét leírás alapján hyg miylen jellegû a fejfájás... nekem az sok volt, vettem mind az 5öt, amit találtam, de utána már azt sem tudam meliyk milyenre volt :D

emberek! a folsavat meddig kell szedni????? mert én úgy emlékszem a doki aszonta 12. hétig.... akokr most hagyjam abba???? nektek mit mondanak?

tényleg, pöstiek, tud valaki jó kismama jógás helyet???? én nagyon mennék, mehenénk együtt, ha valaki még szeretne???!! hmm?

csajok!!!!!
ez a 12. hét várás meg a nemtom hanyadik várás...mindig csak a várás.... én úgy vagyok ezzel hoyg örülök a mai napnak, és nem várok mindenféle "határt", hanem jó ma, és tudom hoyg minden rendben és boldog vagyok!!!! ti is inkább élvezzétek ki minden percét, mert sittysutty elmúlik, akkor meg a pocak fog hiányozni!!!! :) meg csomó olyat hallani, ha megvan a baba, hoyg azt várom hoogy: 3 hónapos legyen, onnan könnyebb lesz, vagy hogy azt várja hogy beszéljen, mert el tudja mondani mi baja, stb, vagy hogy mikor majd megy, nem kell ezt meg azt tenni.... szóval lehet úgy is felfogni szerintem, hoyg annak a napnak és annak az idônek örülsz, ami épp van, és lesz ami lesz.... legalábbis én ilyen vagyok.... mert ez a várás nekem olyan, hogy valamit vársz, hoyg az magd hoz hatttalmas változásokat, és egyáltalán nem biztos hoyg bármi is más lesz, és a parázást meg lehet ám folytatni hogy a szülés, majd a baba miatt hoyg miért sír, miért így sír...stb. szóval én aszondom élvezzétek a napokat, amikor azokat élitek meg, és nem mindig másra várni, vágyni. neeem??? vagy ez nektek tööökhülyeség??? mert én így vagyok a dolgokkal... :)

hát ennyi, mondanom sem kell, ma sem nyitottam meg az oldalt melóhelyen...nemtom , pedig asszem már mindenki megtudta, bár csak egy môci kérdezett rá :D:D terjednek a hírek....
na jóóócak!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


bagzerka!
nekem kislányt mondtak ráadásul 3 különböző orvos az ultrahangon, és, hogy nézzük csak: ott a szeméremdombja.. hát néztem de én nagyon nem értek hozzá. ezért bízom bennük :shock: a lényeg számunkra: van orrocskája, ami tényleg fontos, mert a down kóros babáknak csak a 15-16. héten kezd lenni. A tarkóredő is teljesen rendben volt.
Innentől meg bízom minden jóban, hogy tényleg rendben van a babám.
Lesznek még bőven vizsgálatok 16. és 18. héten is remélem azok is rendben lesznek.
rákérdezek arra a rúdra amit írtál, hátha segít, mert olyan fejgörcseim szoktak lenni, hogy az már néha elviselhetetlenségig szokott fajulni :cry:

szerintem a "várás" bizonyos időpontok miatt az meg jellem kérdése...aki parás, az parás - én is az vagyok - benne van a jellemünkben. Persze van, hogy átáll az agyacskám arra a gondolkodásra, amit leírtál, de van, hogy elkap a félelem. Ezt nem lehet feltétlenül tudatosan csinálni.
Amikor lefekszem az van bennem, hogy 1 nappal közelebb kerültem, hogy öleljem a babámat :D :D :D

szeder74
 
 


Judit, én nem szedem már az Elevitet.Nekem valahogy nem jó.Most a Hipp Natal-t iszom.

Folsavat napi 1-et szedek.Szerintem érdemes tovább is szedni, nem csak a 12. hétig, csak kisebb mennyiségben.(Ennek még utána kell néznünk pontosan.)

Dorka, nekem is ugyanezt mondta a dokim, hogy itt van ez a tripla teszt, és ugyanolyan, mint a drága fizetős vérvételek.És a védőnő a múltkori terhességemnél ugyanezt mondta.

Azt kell a 14. héten, ugye?Én még semilyen vizsgálaton nem voltam, csak uh-n.

Az tényleg így van, hogy 12. héten már kell lenni orrcsontnak.Azért akkor van a genetikai uh.Ilyenkor célirányosan a Down-kór jeleit nézik.
Orrcsont, nyaki redő,meg asszam a combcsont hossza...
Meg a nyitott gerincet is nézik.Az ellen szedjük a folsavat. :lol:

Kornéliának boldog névnapot! :lol:

Holka, tényleg nagyon édesek a gyerekek, olyan boldogságot tudnak szerezni az embernek a nap minden percében! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

vörösbor: én spec nem szerettem soha, de amikor terhes voltam, kivántam is. Azért gyakran elszopogattam fél deciket egy-egy nap, és jól esett.
Kis mennyiségben én úgy tudom, hogy mindenkinek egészséges, nem csak terheseknek.

magzatvédő vitamin: Lolával összesen 10 darabot szedtem, és most egyáltalán nem. Inkább eszek minden nap paprikát, paradicsomot, uborkát, meg sok gyümölcsöt. Majd idővel Béres Ca-t és Mg-t tervezek szedni, az bőven elég volt, szerintem most is elég lesz.
A folsavat akkor szednem, amikor eszembejut. Eddig 3 szemet vettem be. Amig a vérképem szép, minek tömjem magam...

A várakozás meg érdekes kérdés. Bagzerkának van igaza, valóban mindig van egy újabb időpont, amit vár az ember. De ez adja meg a varázst. Az életben is úgy jutunk előrébb, ha mindig újabb célokat tűzünk ki magunk elé, amiket aztán valóra válta megint újabbakat keressünk. Ettől még ki lehet élvezni minden pillanatot.
Eljön a 12. hét, utána eljön az afp, a 18. hét, a 4D időpont, a 30. hét, 36. hét... aztán már úgyis hetente nst (mobillal rögzitettem anno Lola szivhangjait is), és hipp-hopp itt a szülés...
Utána éjszaka átalvás (ezt várom a mai napig...), hozzátáplálás, havi mérlegelés, oltások, első mosoly, első tapogatózás, mászás, lépés, és még lehetne sorolni a diplomaosztóig...
Valamit mindig várunk, mert boldogsággal tölt el, amikor elérkezik, de már az is, ahogy elképzeljük, milyen lesz vajon...
Én legalábbis igy vagyok vele... :)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!!

Kornélia köszöni szépen mindenkinek a névnapi köszöntést!! :lol:

Lola ezt olyan szépen leírtad, hogy nincs is mit hozzáfűzni!! :lol:

Bagzerka lehet a vashiány majd két hét múlva megtudom akkor megyek a vérvételi eredményemért!! Amúgy ma érdekes módon már teljesen jól vagyok!! Remélem ez így is marad! Úgyhogy innen megindul majd a hízás! Főleg, hogy ma túróstésztát eszek ebédre :lol:

Én az elevitet minden nap szedem, Kornéliánál is azt szedtem kb. 20. hétig! Most is 100 darabosat vettem ez elfogy és nem szedek többet!

Judit örülök, hogy jobban vagy!

Kép
Kép
lanta
 
 


Elevitet én is szedem minden nap, plussz a magneB6 -ot nagydózisban :) Van egy svájci lötyi a Narosan abból a narancsosat "szopogatom" szintén magnézium van benne nagy dózisban + nyomelemek.
Nekem nem írtak fel külön folsavat... :shock:

Egyébként meddig tanácsos szedni az elevitet?

szeder74
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Nálunk randa idő van: borús,esős. :(

Én igazat adok Bagzerkának és Lolababának is. A 12. hétig volt bennem egy kicsi para, hogy biztos velünk marad-e a baba,de azóta örömmel várok minden napot. Őszintén szolva már azt nagyon várom amokr Vuk huzamosabb ideig ne látogatna meg ill. végleg távozzon tőlem.... :cry:
Viszont így tudom, hogy a babának nincs semmi baja. Egyes okos ismerősök szerint nálam ki fog tartani ez az időszak addig míg meg nem mozdul. :lol: Holnap leszek 100 napos várandós és már "csak" 180 nap lesz hátra a baba megérkezésééig. :D :wink: HURRÁ!!!

Azt hiszem én nagyon szerencsés vagyok,mert Ő lesz az első babánk és most először vagyok várandós. Talán ezért sem vagyok annyira "paramami".

Kép
Kép
a.m.
 
 


Votl közületek valaki arctisztításon mióta kismama? Én tegnap voltam és most sokkal több apró miteszerem volt még ott is ahol máskor sose. De kibírtam és most büszke vagyok magamra. Kb. 3 havonta szoktam elmenni ez ügyben a kozmetikushoz. A babnak lehet, hogy nem tetszett annyira,mert eddig soha nem tapasztalt módon bekeményedett a hasam és csak órákkal később últ el 2 MagneB6 hatására. Volt valaknek ilyen tapasztalata?

Kép
Kép
a.m.
 
 


a.m.
én is szeretnék menni kozmihoz....majd beszámolok.
holnap fogdokihoz megyek....szegény baba, már most nyúzom, de muszáj...betömni a lyukat..
isteni már így a 12 hét után.....már tök nagy a hasim:)majd küldök képet.

Kép
winona
 
 


Lányok!
Ti inkább szenvedtek hosszú órákon át egy fejfájástól, minthogy bevegyetek egy tablettát? Az én dokim nagyon gyógyszer ellenes minden téren, de azt mondta, hogy heti 1 algo az semmit sem árt. A szenvedés az viszont többet árt a babának! Én is mindenhol ezt olvasom.

gwini
 
 


bagzerka,

igazad van, mostantól mindig lesz mit várni és mindig lesz miért / kiért aggódni. Amíg a pocakunkban van és nem látjuk azért, utánna meg azért mert már kint van és ott sokkal "veszélyesebb" :)

én pösti vagyok és kaptam egy tuti jó kismamajóga címet... Megkeresem a linket és átküldöm. De állítólag az A1 fitness termekben is nagyon nagyon jó kismama utánna meg baba-mama jóga órák vannak.
Ha engedélyt kapok a dokimtól ( 1,5 hét múlva ) végre a testmozgásra, akkor én szivesen csatlakozom hozzád! :D

Ami a vörösbort illeti : a dokim is azt mondta, hogy heti 2-3 alkalommal 1-1 decit nyugodtan. segíti a vérképződést, a megtapadást és ha valakinek keményedik a méhe azon is segít!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


sziasztok,

Én is azok közé tartozom, ahol a 12. hét az első mérföldkő, aztán a 16., aztán a 24.

Nem mintha mostanában annyit aggódnék. Nincs barnázás, néha fájdogál a hasam, de valószínűleg a szalagok nyúlnak.

Folyásom nekem is van, fehér, és kicsit viszket. Ami valszeg gomba lesz, de azt mondta a doki, hogy sajnos kezelni majd csak a 13. héttől tudja

És megkaptam ma a kiskönyvem :) Rózsaszín - ami remélem jó jel. Kisfiút szeretnénk (persze ha lány, akkor is boldog leszek) - a lányommal kék kiskönyvet kaptam. Most rózsaszínt - hátha az ellenkező szín most is bejön :D

Kép
Kép
csibe21
 
 


Én csak már szeretnék ott tartani,hogy azon kelljen aggódnom,hogy a kicsifiam szopizik-e eleget. Mert akkor tudnám,hogy egészségben a kezemben tarthatom!!! :wink:

Olyan furcsa mert mikor Henikém született (és rajongva imádtam és imádom azóta is) mondtam édesanyámnak félek vajon a 2.babámat is tudom-e ugyanannyira szeretni majd hiszen Heninek van már 2 év "lépéselőnye"...de megnyugodtam ez ügyben..már most azt érzem rajongva szeretem a kiskukacosomat is :D :D
holka
 
 


Bagzerka és Lola! Mindkettőtöknek nagyon igaza van, nagyon jól leírtátok a helyzetet! Szerintem is élvezni kell a mát, a holnapra ráérünk akkor gondolni, amikor itt lesz.
De ez nem elhatározás kérdése, hogy valaki parás vagy nem, vizsgálattól vizsgálatig számolja a napokat..
Szerintem a várakozás, vágyakozás is lehet édes! Sőt. Ez viszi tényleg előre az embert. Lola nagyon meghatóan írt!

De én konkrétan minden nyavalya ellenére élvezem a jelent. Imádom az állapotomat, az ezzel járó változásokat. De szinte állandóan várakozom is egyben :lol:

Én napi egy Elevitet szedek, de ha elfogy a 100 db-os, akkor nem veszek többet. Én is a természetes vitaminpótlás híve vagyok, csak napjainkban ez kicsit nehézkesebb.

Fejfájás: nekem is gyakran nagyon erős. Amíg nem muszáj, nem veszek be bogyót, de tudom hol van az a pont, amikor a fajdalom már károsabb mint egy db algopyrin. Persze nem rendszeresen szedem, inkább ha lehetőségem van rá, akkor alszom egyet... Aztán van, hogy úgy is ébredek...AZ már gáz.

A 12 hetes genetikai UH része, lényege a nyaki tarkóredő, combika, és orrcsont vizsgálata. Ezeket minden lelkiismeretes doki nagyon alaposan megnéz.

Folsavat is 1-et szedek, azt viszont nem tudom, ezt meddig kell. Szerintem végig. Az Utro-któl már viszont szívesen megszabadulnék. Lassan el kéne kezdeni a csökkentést, de még a dokival erről nem beszéltünk, majd jövő héten.

Nagyon nyomi idő van :cry:

Rönééé



Kép
röné
 
 


Csibe
ugyanez van nálunk is Heninek kék kiskönyve, kukacoskámnak pedig rózsaszín van!!! :roll: :lol:
Sugi is kislányt szeretne....kék kiskönyvet kapott..... szóval akkor minden rendben!! :lol:

a.m.
nekem a fájdalom küszöböm most nagyon alacsony...én most nem vállalok be egy tisztítást....max csak egy jó kis kényeztető masszírozást.. :lol:

winona
nem irigyellek a fogdoki miatt! Nekem is biztos jelentkeznek középidőben gondok a fogaimmal...Henivel is így volt.. :(


Folsavat még a tervezés ideje alatt kell szedni. Kb 5-6 hetesen mikor kiderül,hogy lesz a baba akkor már szinte tök mindegy szeded-e..
holka
 
 


Csajok ne csigázzatok! Tiszta lázba kerültem :lol: Kornéliánál kék kiskönyvem volt most pedig rózsaszín!!! Én is egyből azt mondtam, hogy akkor ennek a Babócának fiúnak kell lennie!!! :lol: De majd meglátjuk!

Holka Én is nagyon féltem mi lesz a 2. babával Őt is fogom tudni szeretni ennyire?? És igen már amióta a pocakban van azóta teljesen más érzés! Már nem félek tőle, hogy nem tudom úgy szeretni mint Kornéliát!! :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Sziasztok!

Akinek fááááj!!!
Mint korábban írtam múlt héten megszabadított a fogdoki egy fogamtól. Most már lassan 1 hete, de még mindig fáj. Talán ez lesz az első nap, hogy kibírom algopyrin nélkül. Én is úgy voltam vele napi 1 nem árthat. Péntek este viszont már fetrengtem a fájdalomtól. Mivel késő volt nem akartam már senki sem zavarni, 11 óra körül bevettem mégegyet (nagyobb volt a fájdalom, mint a lelkifurdalás). Szombaton pedig felhívtam reggel a védőnőt, aki majdnem kinevetett. Azt mondta: nyugodtan szedhetek napi 2-3 tablettát ha ennyire fáj, az nem árt a babának, viszont sokkal rosszabb neki, ha szenvedek. Úgyhogy ha nagyon (!) fáj (mindenki érzi, mi a tűrőképessége), akkor nyugodtan lehet algopyrint beszedni.

Winona!
Mennek a drukkok a fogdokihoz! Egyébként meg nekem is nagy már a pocim. Tegnap, hogy este 6-ig dolgoztam már ki kellett gombolni a gatyót, mert nagyon szorított. Alig vártam, hogy hazaérjek és levessem magamról. Ma már bővebb gatyót vettem fel, de ez sem lesz már jó sokáig. De ma nem is dolgozom 6-ig, bár lehet, hogy jobb lenne: mennem kell vissza a szájsebészetre varratszedésre. :cry:

Kép
Kép
konan
 
 


röné,
én úgy tudom, hogy a folsavat is elegendő a 12. hét végéig szedni.
Én magamtól el kezdtem csökkenteni az Utrot napi 4-ről npi 2-re. Így nem szakad olyan hirtelen abba és így pont kitart a 12. hetemig.

Afejem nekem is nagyon fáj, de nem azért, amiért nektek... :D tegnap izomból totál nekifutásból lefejeltem egy útjelzőtáblát. áááá nem nagyon röhögtek rajtam a körülöttem lévő emberek..! :D :D Csak a párom kapot frászt, mert még vagy fél percig remegett utánna a vasoszlop. Most akkora púp van a fejemen, mintha a homlokomon lennék terhes! :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?