Új privát üzeneted érkezett!

Nagy itt a csend...
Hogy vagytok?

Tegnapi mérésünk : 6570 gramm. (most keveset hízott)

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok Lányok!

Naaah végre idáig is eljutottam hogy írjak pár sort nektek :) Ma kellett visszamenni Rékával a vesegondozóba....Negatív lett :D a vizelete legalábbis amit ott helyben megnéztek....de azért elküldik egy laborvizsgálatra is...remélem ott sem lesz gond!
Az antibigyót 10napig kellett volna szednünk de én abbahagytam 8 nap után mert hiába szedtük hozzá a normaflort akkor már nagyon ment a hasa az én kis drágámnak...és nagyon nyügi is lett....
Múlthéten esténként kb. 2 óra hosszás procedúra volt elaltatni...pedig nekünk ez sosem okozott gondot...valószínű ettől a hülye antibigyótól lehetett....mert tegnapra ez is helyreállt :) A hasmenés is megszűnt....mondjuk tökre örülök mert ahhoz képest hogy ment a hasa megjött az étvágya és 21 dkg hízott....mostmár váltottunk eteteőcumit is már 3 lyukúból eszik így hála az égnek már max.15 perc alatt jól lakik és nem fuldokol attól hogy ömlik a szájába a tápi :) Így simán lemegy a 130 ml + 20 ml anyatejcsike ami még van :)

Sajna nem nagyon tudtam még visszaolvasni így nem is reagálok semmire.....a képeken a babák viszont nagyon édik :D

Én is csatolok egyet ez a tegnapi séta előtt készült :)

Kép Útrakészen...:)

Naaah megyek én is kifújom egy picikét magam mert a mai délelőtt 1 kicsit stresszesre sikeredett a kórház miatt!

Puszi
Niki és Réka baba
Vendég
 


Niki
Szia!

Örülök, hogy negatív lett - biztos a labor is az lesz! Drukk!

Nagyon szép pici lány Réka!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Tegnap este:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kia gratula a súlyhoz.

Levi és Réka baba nagyon szépek! :D :D :D


Mi ma kaptuk meg a háromhónapos oltást.Volt sírás,de annyira nem volt vészes,mint a múltkor. :shock:
Viszont estére belázasodott.Először langyos vízbe megfürdettem és most adtam neki egy nurofent.
Ugy sajnálom szegénykét..... :cry: :( :( :(
Vendég
 


Csak egy gyors bekukk....mert most alszik a szépségem....és addig megyek tornázni.....nemsokára itt a nyár és nem akarom az egész ruhatáram lecserélni...kész anyagi csőd lenne :)
Ezt nem tudom kihagyni nektek is látni kell....egy tegnapi kép :

IMÁDOM A SZEMEIT :D

Kép Pasiiiik vigyázat jövök....:)
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap volt egy kis ijedség, mert Bence reggel hányt. Hívtam az orvost amitől teljesen bestresszeltem, ahelyett hogy azt mondta volna nyugodjon meg anyuka ez előfordul a gyerek jobban erőlkodött a pukival és visszabukta az emésztett kaját, mit mondott ...ennek kórház lehet a vége. Mondtam neki hogy nem lázas, jó a kedélyállapota stb. Tudjátok Bence nem szokott bukni így egyáltalán nem tudtam hogy ez normális. Hál istennek semmi baja és nem beteg :D

Alvás téma: Bence este 9től alszik reggel 6-7ig, éjszaka nem etetek lassan 1 hónapja.

Réka baba gyönyörű és Levi igazi pasi, nagyon szépen tartja
magát :)

Többiek hogy vagytok???????

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi hogy érted el azt hogy este ne kelljen fel????
Már én is nagyon szeretném végig aludni az estét.
Mi napi 6-szor eszünk, amiből ötször 140ml, és este a fürdetés (21:00) után 170 ml, de a hatodik kajcsi 03:00-kor van.
Nem szeretném sietetni szegényt, a doki azt mondta hogy Ő még kicsi ahhoz hogy végig aludja, én ezt nem hiszem mert anyukám azt mesélte hogy mi már 1 hón aposan végig aludtuk.
Többet meg nem szeretnék neki adni mert akkor visszabukizza.
Ha tudsz kérlek írj valami jó ötletet, vagy azt hogy te hogy csináltad.
A dokid meg igen fura hogy így rád ijesztett, általában mindig megnyugtatnak amíg nem látják a babát. Örülünk hogy nincs semmi baj.:-)))

Réka baba szemei tényleg gyönyörűek, csak úgy csillognak. :o

Levike meg nagyon szépen tartja magát.

Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Ja és Panni baba kollekciója annyira drága majd meg zabiztuk.:-)))
Jó nektek hogy ilyen ügyes nagyitok van.

Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Mi úgy alusszuk át az éjszkát, hogy 23-tól alszik reggel kb. 5 -ig.
Én ennek is örülök.

Zsu
Neked gratula, hogy 1 hónapja annyit alszik.

A bukás..
Nekünk sajna több is van egy nap. :?

Niki
Rékának tényleg szép mosolygós szemei vannak :wink:

Kingii
Remélem a láz gyorsan elmúlt.

megyek lerakom Levit, mert elaludt...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szia Annna!

Nálunk így változott az esti etetés mióta megszületett:

1) este 8-9 majd 11-12 majd reggel 2-3 majd 6-7
2) este 6-7 körül majd 10 körül reggel 2-3 majd 6-7
3) este 8-9 majd reggel 2-3 majd 6-7
4) este 8-9 körül reggel 4-5 körül majd reggel 7-8
5) este 8-9 majd reggel 6-7

Szóval először elhagyta az éjfél körüli etetést, aztán a 10 körülit és elég volt neki az esti fürdetés elötti kajcsi. Aztán eszrevettem hogy 2-3 fele csak megébred és nem is biztos hogy éhes, mert nem sírt fel csak nyöszörgött. Ugyhogy kipróbáltam és vártam 5-10 percet ha nem hagyta abba bementem megetettem, de igazából pár perc után mindig abbahagyta és tovább aludt és kitolta az evést 4-5 körülre majd ezt 6-7 órára és mostmár nem nyöszörög 2-3 fele hanem rögtön vissza is altatja magát.

Persze vannak kivételek...pl frontok vagy múltkor a holdfogyatkozás mert akkor keltem 2kor és 5kor is, de másnapra mindig rendeződik. Ha igényli akkor felkelek hozzá...megjegyzem nálunk mindig álomszopi volt (evés és szinte már közben szunya)
Próbáld meg Te is esetleg ezt a módszert figyeld meg a gyereket tényleg éhes-e vagy a mi buzgóságunk miatt eszik még éjszaka is. Megjegyzem napközben nem alszik sokat. De. csak egy nagyon rövidet max 3/4 órát. Du. pedig 2-3 mat főleg a séta alatt.

Én nem tudom mennyit eszik mert nem mérem, napjában 5X, este 2 ciciből, mert addigra már kevesebb a tej.

puszi:
Zs

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Köszi Zsuzsi a tipeket!

Mi kb. az általad leírt lépseknél a 3;-nál járhatunk, tényleg, lehet hogy csak azért eszik mert megszokta.? Mondjuk este nem várok a sírásig ha nyöszörög megyek hogy minnél hamarabb túl legyünk rajta.
Remélem pár hét és nekünk is sikerülni fog. Napközben Levike is csak 1-2 órákat alszik. Már alig várom azt az időszakot amikor már egymást szórakoztatjuk, és nem csak én szórakoztatom a kis Döbröginket ( ez az egyik beceneve az nőgyogyim adta neki ezt a nevet, elég találó), bár ez is megéri mert annyira cukin mosolyog!!! :D :D :D :D
Még egyszer köszi!
Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Anna! Én éjjel benyomom a cumit a szájába, meg megsimizem a kis fejét, s már durmol is reggel 5 fél 6ig. Kb. annyi idősen kezdte átaludni az éjszakát, mint amennyi idős most a tied. Tényleg pocifájós van még köztünk? Rotával mi újság?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Este Levike szokásosan 3:00-kor elkezdet nyöszörögni hagytam egy 20 percet majd bedugtuk a cumit majd ezután 10-percenként kidobta és nyöszörgött. Ezt 4:15-ig bírtuk akkor adtunk neki kajcsit ,aminek egy részét vissza is bukta, szóval valóban nem volt éhes. Ma este a taktikánk az lesz, hogy ha nem marad abba a nyöszörgés akkor adunk neki teát, abból nem fog annyit inni, és remélem rájönn az én kis tudóskám, hogy ezért tényleg nem érdemes felkelni, és így tovább csucsukál. :D :D :D
Gondolom az első egy hét lesz egy kicsit nehezebb, de ha megszokja az új rendet, hiszen csak megszokásból kell fel a drága. Remélem sikreül. :oops: :roll:
Szerencsére nekünk csak 2-3 hétig volt, és el is múlt a pocakfájás. :)
Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Anna:kitartást,sikerülni fog.

Esti szertartás nálunk így zajlik:3/4 9-kor pancsi,9-kor etetés,büfi,majd egy kicsit babakocsizunk(sajna erről még nem sikerült leszoknunk) majd fél 5-ig alszik dundika.Evés és utána alvás 7-ig.

Ti hogy álltok a keresztelés témával?
Férjem+én is megvagyunk keresztelve,így fontosnak tartjuk,hogy Flórika is meglegyen.Átcammogok lelkészasszonyunkhoz,hogy adjuon valami időpontot...

Szép napot nektek és a Babáknak is! :D :D :D

Kingi+Flóri
Vendég
 


Sziasztok!
Cicc mi van veletek? Ne csak olvasgass, írj is, hagyd azt a háztartást néha pihenni is kell. :lol: :lol:

Panka nem nagyon rajong a játszószőnyegért, de azért nem adom fel.

Ha én éjszaka 2 körül nem adnék neki csak cumit tej helyett az egész házat felverné a zokogásával. Ő egy etióp gyerekként lát neki az éjszakai evésnek minden alkalommal.
De legalább akkor anyatejet kap csak és ezért nem bánom.

Nagyon szép idő van, sétálunk nagyokat.
A kilók persze nem moccannak..miért??? :twisted: :twisted:
Azt mondta a párom, hogy sokat változott a testem..értem ezalatt, hogy sok helyen vékonyabb lett, de akkor miért nem csökkenek a kilók..úgy utálom. :(
Sok ruha ott van és röhög magában...
Na lesz ez még így sem. A lényeg, hogy Panni egészséges legyen, a többit megoldom. :)
Még itt van anyósom, természetesen nem tornázom előtte, de ha elmegy elő minden powerfittszuperformátígérő dvd-vel.. :lol: :lol: :lol:

Nyafi!
Azt hiszem mi most lettünk igazán hasfájósak és fogalmam sincs miért. De van olyan, hogy evés közben is visít és közben hallom, hogy milyen hangokat ad ki a gyomra. :(

Mé mondani akartam sok mindenkinek egy-egy mondat erejéig valamit, de elfelejtettem.. :?

dhbetty
 
 


Sziasztok!

A mi éjszakánk jó volt.
Tegnap babatalin voltunk 2 másik itt lakó anyukával, biztos ott fáradt el nagyon Levi.
22-05-ig aludt, evett, aztán aludt még 9:30-ig. :lol:
Igy fejezte be:
Kép

Nyafi
Pocakfájás már nekünk sincs egy ideje.
A Rotát pedig bő 2 hét múlva adják be..

Kingii
Mi is meg vagyunk keresztelve, de...
Apa kat., én ref. - és mindketten ragaszkodunk ahhoz.
Így most még nem lesz...
Majd, ha vidékre költöztünk...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Betty kitartás - majd lemennek azok a kilók. :wink:

Megyek, mert nyűgi, ha nem sétálok - úgy jobban tud büfizni :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Este Levike szokásosan 3:00-kor elkezdet nyöszörögni hagytam egy 20 percet majd bedugtuk a cumit majd ezután 10-percenként kidobta és nyöszörgött. Ezt 4:15-ig bírtuk akkor adtunk neki kajcsit ,aminek egy részét vissza is bukta, szóval valóban nem volt éhes. Ma este a taktikánk az lesz, hogy ha nem marad abba a nyöszörgés akkor adunk neki teát, abból nem fog annyit inni, és remélem rájönn az én kis tudóskám, hogy ezért tényleg nem érdemes felkelni, és így tovább csucsukál. :D :D :D
Gondolom az első egy hét lesz egy kicsit nehezebb, de ha megszokja az új rendet, hiszen csak megszokásból kell fel a drága. Remélem sikreül. :oops: :roll:
Szerencsére nekünk csak 2-3 hétig volt, és el is múlt a pocakfájás. :)
Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Betti
Te már kezdesz ismerni engem, úgy érzem. :wink: :lol:

Tényleg csak olvasgattam az elmúlt egy-két hétben. Valahogy nem tudtam hozzászólni a dolgokhoz, vagy annyira nem volt kedvem gépelni (hiába tudok vakon írni), hogy csak elolvastam és eljöttem a géptől. De most itt vagyok!

Az éjjeli témákhoz annyit, hogy talán emlékeztek, hogy írtam már jó régen, hogy átalusszuk az éjjelt. Ez maradt így, csak kicsit eltolódva. Megnéztem, 3 hetes kora óta átalussza az éjjeleket. Legalább is eleinte 23-tól reggel 7-ig aludt, most kb. 22-től legalább hajnali 4-ig, van, hogy 5-6-7ig. Nekem egyelőre jobban tetszik, hogy még felkel hajnal négykor már csak azért is, mert reggel 7-8 között alig bírom magam kihúzni az ágyból.
Teljesen magától alszik el. Beteszem az esti evés után az ágyba, sokszor még a zenélő állatokat sem teszem a feje fölé és maximum fél óra múlva alszik is. Se cumi, se semmi. De ez csak este megy, nap közben cumival alszik el, aztán kiesik a cumi és olyankor odébb teszem. Ja, már ha alszik! Többnyire már nem akaródzik neki az alvás. De nem bánom ezt sem.

Túl vagyunk mi is az első szurinkon, és hát nulla sírással sikerült végrehajtani de úgy, hogy még én sem vettem észre, hogy megkapta. :-)

Ímádnivaló kisfiúnk van, továbbra is csak cicizik.

A kilókkal én is úgy vagyok, mint ti. Pedig tornázom ezerrel minden este Pilates-szel. Egy grammnyi sem mozdult el rólam az elmúlt egy hónapban. Kétségbeejtő, de úgy tűnik én azok közé tartozom, akik ha szoptatnak nem tudnak lefogyni.

Pocakfájás
Hát erre a témára én most ugrok, mert kiderült, hogy másfél hónapig teljesen FELESLEGESEN adtam neki az Infacolt. Ugye azért kapta, mert a doki szerint "korához" képest sokat evett, és nehezen büfizett. Aha, persze... két nap volt a leszoktatás, aztán egyszer elfelejtettem neki adni, azóta nem kap. Se pocakfájás, se semmi. Büfi jön tökéletesen magától és nem úgy, mint az Infacollal, hogy mellé még tej is. Kevesebbet bökik, néha ha nagyon rúgkapál valamennyi a nyálával kifolyik oldalt, de az minimális a korábbiakhoz képest.

Kereszteléshez annyit, hogy mi meg fogjuk keresztelni katolikus hit szerint, mert mindketten azok vagyunk. Nekem is az anyukám református, mint Kia, és az apukám katolikus. Náluk az esküvőn kérte meg a pap anyukámat, hogy a gyermekeit a katolikus hit szerint nevelje, így lettünk mindketten azok. Nyár elejére tervezzük, amikor már itthon lesznek Peti nagyszülei is Amerikából. Nekik köszönhetem, hogy volt egyáltalán templomi esküvőnk, hogy Peti meg van keresztelve. Nálunk a keresztapa szerepe még a kérdéses, mert Zsoltit kértük meg, Peti öccsét. Ő készségesen el is vállalta, de nincs megkeresztelve, és az ő szavával ítélve teljesen "feleslegesnek" is tartja. Anélkül viszont az ember nem lehet keresztszülő.

Mindenkinek nagyon szépen fejlődik a babája, mindenkinek a saját ritmusában!

A nagyobb babáknál már megfigyelhető a kézhasználat? :?: Csabi már elkezdte egyszer nézegetni a kezecskéjét, de csak egyszer volt ez. Ha tudná használni, már rég megfordult volna, annyit mocorog és forgolódik. :)
Felteszek én is mindjárt egy-két fényképet rólunk.

Puszilunk mindenkit!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép


Kép
fcicus
 
 


Jé egy cicus...képzeld az én bogyómnak is ott piros a homloka, ahol a tiednek. Nagyon helyre kis legény!!! :D

Kép
nyafi
 
 


Ó igen....Kisasszony igencsak használja a kezeit.Épp megpuszikáltam az arcát amikor elkapta a hajamat... :shock: :shock: :shock: (kb 8 cm hosszú a hajam...)olyan erősen szorította,hogy szolnom kellett férjemnek,hogy szedje ki a kezéből....

Azon kívül elkezdte simizni a feje tetejét és tépegeti a füleit....

Valaki nem tudna valami jó tippet adni orrdugulásra?Reggelre mindig bedugul az orra,röfög mint egy kis disznó,porszívozom az orrát,de az nem szívja ki rendesen.Kipróbáltunk 3 féle nasivint,de mindegyiktől kis piros pöttyök jelentek meg az arcán...
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Hát Levike ismét felébredt hajnal háromkor és éhes is volt. Szerintem neki még kell az esti kajcsi, annyit csinálok hogy ilyenkor egyre kevesebbet adunk, lehet hogy így menni fog, de nem baj ha még eszik a kis drágám. Imádom a pici fiúnkat, egyre kevesebbet alszik mostanában, és egész nap követ a szemével dumál, és azt vettem észre hogy ha elötte eszem úgy kinézi a számból a kajcsit, annyira cuki. Egyre több minden érdekli Levikét. Nézi a számat hogy hogy mozog amikor beszélek és utánozza. Annyit mosolygok rajta.
Itt van néhány újabb kép a kis babókáknról.

Kép Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek!!!!!
És végre megint hétvége SZUPI!!!!!!!!!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk...

Kingii: én Sterimart használok és az nagyon jól kihozza. Én nem porszívozom az orrát, mert azt mondták ilyen kicsi gyereknél ne csináljam ha nem muszáj... :roll: , de reggelre nálunk is mindig teli van az orra, ez nem betegség csak összeszedik a levegőből a port, meg a koszt.

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Kingii! Én is sterimart használok. De ha nincs otthon cseppents bele anyatejet, mert lehet, hogy attól is lehet, hogy anyatej száradt a nóziba. Ha azt becseppented 2 perc múlva gyönyörűen kihozza a porszívó.

Kép
nyafi
 
 


Levike nagyon ott van a "figyelős" képen!!! :lol:

Kép
nyafi
 
 


Köszi a tippeket...holnaptól kipróbáljuk.


óóóóóó....ha lenne tejem,már rég kipróbáltam volna.

Nem tudom,hogy felétek milyen idő volt tegnap,de nálunk katasztrófális.
Du 2-kor elvették a villanyt és csak este 8-kor volt újra.Gázzal fűtünk és ahhoz áram kell.Teljesen kihült a lakás,így keresni kellett olyan rokont aki fával fűt...
És ma délutánra is rossz időt mondanak...

Azért szép napot Nektek! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kingii
Szombaton itt is xar idő volt.

A házunk mellet van egy játszótér körbe fákkal..
Egy sok-sok éves, nagy fa szépen kidőlt a széltől :shock:
Rossz volt nézni innen a 15. emeletről, hogy mit művel a vihar... :?

Cicus
Csabi is ügyesen tartja magát.
Szépek a fiúk! (Ő és Levi - Anna)

Anna
A II.ker-ben merre laktok?
Én ott dolgoztam, dolgozok.

Levi egyre ügyesebb, már max. 5 perc alatt jóllakik.
Tegnapi mérés: 6870 gramm :shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Levi Manónak BOLDOG hónapfordulót!
Vendég
 


Sziasztok!

Levike egyre gyakrabban gyakorolja a hangocskáját, akkora dumás pasi lesz belőle.
Ebben is az apjára ütött.

Kia: Mi a Fillér u.-tól nem messze lakunk. De most el kezdtük hírdetni a lakást, mert szeretnénk egy kistesót Levi babának két éven belül, és hát ez szűkös lenne négyünknek. Már ki is méztük egy soházi lakást anyuékhoz közel, így segítségem is lenne. :D :D

Zsuzsi, képzeld Levike már 23:00-tól reggel féj hatig alukál, annyira örülök, kezdetnek nem rossz. :) :) Nappal többször eszünk kevesebbet, így nem is bukik annyit mint régen.

Nyafi, Niki, Betty, Zuzmara, Linus mi újság?

Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Köszi Kingii! :P

Anna
Az a környék nem épp a legcsendesebb :? De jó ára van a lakásoknak :P
Remélem sikerül eladni és költözni...

De jó lenne, ha már mi is ott tartanánk, hogy hirdetjük. :?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia mi egy kicsit lejebb lakunk nem a Filléren, itt csand van és nyugalom.
És állítólag nagyon gyorsan elkelnek a lakások, hát remélem nem lesz egy hosszú procedúra.
Tényleg Levi manó már három hónapos, gratula szép kis súlya van.
Most láttam hogy te nyerted meg a babaroom-on az ajándékcsomagot, gratula.
Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Köszi Anna :wink:

Az biztos, hogy ott jobban elkelnek a lakások, mint a külvárosban.
..bár van kivétel... pl. Hidegkút :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Levike boldog hófordulót!
Mi jól vagyunk, Abigél picit szopihisztizik, de azon kívül hízik, boldog, vigyorex kis babó. az én lábam rendbejött, a menzeszem 12 hét után elmult, vszínű ezért is hisztizik, mert megváltozott a tejem. Na sebaj, valaminek mindíg kell történnie...Sokat járunk sétálni és már 5860gr és 59.5cm volt múlt csüt. Akkor kapta a 3 hós oltást és nem sírt egy picit se és nem is rándult meg még a szeme se, csak boldogan kokettált a dokival, aki hót szerelmes a gyerekbe. Azt mondta ilyen kis flörtölőt még nem hordott a hátán a föld.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Naaah én is itt vagyok :) Mi is jól vagyunk....megkaptuk múlthéten mi is még csak az első oltást mert ugye volt ez a húgyuti fertőzése Rékának....sajnos ő be is lázasodott 38,5 -ig ment fel...lehet ment volna tovább is de nem vártuk meg kúpoztunk egyet....szegénykém olyan kis bágyadka volt...csak nyögött nagyokat....úúúúgy sajnáltuk...de közben pedig meg lehetett zabálni mert annak ellenére azért olyan kis részeges mosolyokat küldött felénk :) Ez a kúp felnyomás nem lesz a kedvencem az tuti!
Másnapra már kutya baja sem volt a lánykának...éjszaka persze azért velünk aludt és ellenőriztem félóránként a kis buksiját!

Hála az égnek a laborja is - lett Rékának...szóval mondhatom hogy túl vagyunk ezen a mizérián.....bár 1 hónap múlva ismét mehetünk konrollra mert jobban odafigyelnek az ilyen babákra....megnézik hogy mennyire érzékeny a húgyuti fertőzésre...2 éves koráig hordani kellessz....de nem is bánom inkább kísérjék figyelemmel mint ne!

Csajok én ezektől a pelenkáktól kivagyok...már mi is kinőttük a kettest így váltottunk a 3-asra és ma volt először rajta éjszaka.....2-kor nálunk még van etetetés mert ha nem lenne csak 4-szer enne a kisasszony és így sem tartozik a kövér babák közé szóval én még kelek hozzá....bár egyre nehezebben mert ....nagyon hamar behabzsolja a kajcsit és utánna nehéz visszaaltatni. De a tegnap éjszaka katasztrófa volt.....felkelek....kiveszem és teljesen át volt ázva a pelusa.....még a kis takarója is pisis volt.......szóval éjnek-évadján átöltöztetés.....természetesen még jobban kipattant a kisasszony szeme.....szóval megint köztünk aludt el mert már nem bírtam ülni a kiságy mellett.....és ugyanúgy pampers-t használunk....csak a nagyobb méretet.....ÁÁÁÁÁ.....mi lenne ha átaludná az éjszakát az egész ágy pisiben úszna???

Amúgy egészen megjött az étvágya már 160-akat eszik.....bár érdekes mert ugyanannyit hízik tőle....180-akat átlagba......bár már sokkal mozgékonyabbb jár keze-lába....annyira cuki ahogy kalimpál :)

És észrevette hogy az a két izgő-mozgó valami mellette azok az ő kezei...olyan szépen nyúl a tárgyakért....persze rögtön a szájában köt ki minden :) Ami egy picit aggaszt hogy úúúútál hason lenni....és megemeli picit a fejét na de hogy felkönyököljön azt már nem.....viszont szépen tartja a fejét ha ülésbe felhúzzuk ill. már ha cipeljük a kis fenekét akkor is kis peckesen tartja magát :) Szóval most terápiaként nagyon sokat hasaztatjuk.....bár amikor már nagyon nyügi akkor megkegyelmezünk 1 picikét....na de muszály mert erősíteni kell a hátizmait.....nagyon kis lusti hason.....szóval most ez megy nálunk ezerrel :)

Naaah megyek mert felébredt és most jön a tornaóra....hasazás! :)

Puszi mindenkinek...majd még jövök ha tudok....de már egyre többet van fenn a drágggaaa és igényli hogy foglalkozzunk vele :)

Niki és Réka baba
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit én is olyan vagyok mint Cicus :-) csak olvasok, olvasok, de nem mindíg írok :-)

Köszönöm Anna a kérdésed, megvagyunk, jól vagyunk! Patrik szépen növöget, már 5,53kg és 60-61cm!
Sajnos én nem vagyok olyan szerencsés mint Zsuzsi, én nem tudom a Manót még "leszoktatni" és éjszakai evésről. Próbáltam én is a cumit, de még a szájába sem tudom begyömöszölni, egyre csak cuppog. És persze amikor az ölembe rakom, hogy megetetem sokszor még azt sem várja meg, hogy felhúzzam a pólóm, már ruhásól bukik a cicire. Annyira jókat szoktam rajta vigyorogni. Egyből kimegy az álom a szememből. Hihetetlenül cuki. Aztán amikor evett egy csomót akkor rámnéz és huncutul elvigyorodik! Meg tudnám zabálni, és ezt még megspékeli azzal, hogy "beszél" is hozzám! Úgy tudja éjszaka mondani a magáét.... Most, hogy így jönnek mennek a frontok hol ilyen napunk van, hogy olyan. Van, hogy jóformán egész nap csak enni kel fel, de jóformán leájul a ciciről, a másik nap meg egész nap nem akar aludni. Szóval mostanában nálunk semmi rendszer nincs. Úgy szeretek vele játszani, már tegnap megtalálta a kis kezét is! Ugyan még ökölbe van a keze nagyrészt, de belerakom a csörgőt és ahogy rázza a kezét, felfedezi, hogy valami ott mozog. Aztán tegnap elengedte a csörgőt és az ökölbe szorított kezét elkezte forgatni és a szeme akkorára nőtt, hogy csuda :lol: Annyira elcsodálkozott! Majdnem megzabáltam.
Szerintem a mai napunk is nagyon alvós lesz. Most reggel megetettem és már 1 órája alszik úgy, hogy még csak nem is büfizett. Teljesen ki van dőlve :D
Neki is nagyon sokat jár a szája, máramikor ébren van :lol: Annyira édes kis hangja van amikor dumál! Imádom!!!

Patrik is legalább annyira úúútálja ha hasra rakom mint Niki babája, Réka! Én is úgy próbálom erősíteni a nyak és hátizmát, hogy amikor jó kedve van hasrarakom és úgy próbálok játszani vele. Egy darabig elvan aztán befárad, már csak fekszik és utána jön a nyüszögés, a tiltakozás, hogy ő márpedig ezt nagyon nem szereti! És akkor megkegyelmezek neki és a hátára fordítom :-) egyből fülig ér a szája!
Na most már megyek, kihasználom, hogy alszik a KisManó és pakolok egy kicsit!

Üdv mindenkinek!

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Én is főleg olvasgatlak titeket, mert Kristóf két dologra érez rá nagyon: ha eszem, vagy ha babanetezek.Ilyenkor mindig gyorsan felsír és követel magának :( De most bealudt a hordozóba és a szenzorai nem jól működnek :D

Hasonfekvés:Én Kristófot soha nem fektettem hasra az elején, mert a kórházba rámparancsoltak, hogy oldalt kell feküdnie a buki miatt.A hátizmai viszont nagyon erősek, mert már egy hónapos korában hason fekve felnyomta magát.De a vicces az, hogy ha hasra fektetjük, rögtön erőlködik, hogy felnyomja magát.Azt hiszem ezt a kitartó küzdést tőlem örökölte :? Pihenni, aludni hason nem tud. :(

Kezek, gügyögés:úgy látom mindenkinél elkezdődött ez a szép korszak, amikor felfedezeik a kis kezeiket, illetve hangjukat.Kristóf imádja, ha éneklős hangfoszlányokat hallatok neki, és ő utánozza nagy vigyorok közepette.Kezecskéival pedig kitartóan ütögeti a játszószőnyeg figuráit.Pasi.... :lol:

Ti babócáitokat is megviselték ezek a frontos napok?Kristóf teljesen bekábult minden szopizásnál.Bár ma már vigyorgott rám szopizás közben.Édes volt!! :D

Kép

Kép
linus
 
 


Üdv régnemlátott anyukák :)
Ha van kedvetek nézzétek meg Panni első filmjét. :wink:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4950955586

(mellesleg egy jóbarátom foglalkozik ezzel ha érdekel megadom az elérhetőségét.) :P
Szerintem az apukák elájulnak egy ilyen ajándéktól..nálunk is ez történt. :lol: :lol:

dhbetty
 
 


Betty!

Nagyon szuper a videó! :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Húúúú Betty ez nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jóóóóóóóó :)
Teljesen elérzékenyültem!!!! Már régóta gondolkozom én is valami hasonlón amit én is megtudnék csinálni mondjuk power point-tal de ez sokkal szupibbb!!!:)Jaaa és Réka sem nagyon engedi :)
Engem mindenképpen érdekel a telcsi.szám!!!!
Na megnézem mégegyszer!!! :D

JóóóóÉjt!!!:)
Vendég
 


:)
iwiwen ismerőseim között (babavideo, tongpo, ryanfilm)
Jóéjt!

dhbetty
 
 


egyem meg a kiccccsajt!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Betty ez a videó fantasztikusan jó!!! Sajnos mi nem videóztunk mikor a Manó megszületett, csak képek készültek és az sem sok :-(
De tényleg nagyon jól sikerült és örök emlék marad!

A múltkor elfelejtettem megkérdezni, hogy mi a véleményetek az újjszopásról? Patrik kb. 1 hete úgy istenigazából megtalálta a hüvelykújját! Azóta olyan szinten szopizza, hogy ha a cumit beteszem a szájába, fintorog, ráncolja a homlokát és egyből löki ki a nyelvével. Nagyrészt úgy is alszik el, hogy a keze a szájában van. És nagyon sokszor van, hogy szoptatom, elfordítja a fejét, kicsit pihen és már egyből a szájában van a keze :D
Nem nagyon tudom eldönteni, hogy melyik az "egészségesebb".

Kép
zuzmara08
 
 


Zuzmara, szerintem minden baba előbb-utóbb megtalálja az ujját...én nap mint nap küzdök ellene nem szeretném ha rászokna....akkor inkább a cumi .....mert azt később el tudom venni!!!Na de a kezét azt nem tudod elvenni....nekem az uncsitesóm még iskolás korában is szopizta az ujját....meg is látszik a fogsorán....szóval én inkább cumi párti vagyok!!!
Hála az égnek még annyira nem találta meg az ujját konkrétan csak vagy 2-szer.....nagyon cuki volt de ki is vettem a szájából....most az öklét nyomja be ezerrel.....de olyan szinten hogy már kipirosodott a kis keze....kenegethetem.....állandóan figyeljük és ha meglátjuk hogy tömi be akkor mondjuk neki hogy nem szabad és vesszük ki rögtön....néha olyan mintha értené mit akarunk mert megáll a kis keze félúton :)
Vendég
 


Jajjjj Betty még azt akartam írni hogy olyan széééépeeeek vagytok!!!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nyafi
12 hét ments. - belegondolni is rossz.
De örülök, hogy rendbejöttél.

A 3 hós oltás..
Nekünk csak 17-én lesz :(
Nagyon eltolódott az időpont.

Niki
Éjjel olyan sokat pisil?

Levi nem pisil és főleg nem kakil éjjel - így hajnalban nem rakom tisztába , nem ébred fel teljesen szopi után.
Csak akkor, ha érzem, hogy van benne "illatos dolog" is.

Mi a MIDI-t használjuk. De nekünk nem nagy márkás pelus...
Nagyon ritka az olyan baleset, hogy kifolyik valami.

Linus
Manót nem viselte meg a front...
Ezelőtt a szelet érezte, sokat sírt, nem aludt, de most... :P
Töbet alszik a nagy szél óta :lol:

Betty
NAGYON JÓ ÉS SZÉP A VIDEÓ!!!!
Ügyes vagy!

Zuzmara
Az ujjszopás nekünk is elkezdődött egy ideje.
Én sem szeretném, ha rászokna.
Jobb volt, amíg csak az öklét nyalogatta...
A cumit Levi bírja úgy fél percig, aztán kinyomja és jön a keze :lol:

Amikor itt voltak a nagyszülők - meccset néz:
Kép

Itt a cumihelyettesítő:
Kép

A haverokkal:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Hát, én gyökeresen ellentétetek vagyok! Engem például teljesen hidegen hagy, hogy rágcsálja a kezét, vagy szopizza az ujját! Most még annyira pici, hogy erről később is le lehet szoktatni, de most erre szüksége van! Főleg, ahogy majd jönnek a fogak, nem a cumi fogja megnyugtatni, hanem a saját keze vagy anya cicije. Végül is a cumi akkor is csak egy tárgy, nincs bőr illata és bőr puhasága. Teljesen megértem.
Amúgy meg én még nem láttam sem iskolás gyereket, sem felnőtt embert, aki a kezét szopizta volna, úgyhogy előbb utóbb mindenki letesz erről is. :lol:
Szerintem hagyjátok őket nyugodtan! Később a tárgyakat veszi majd folyton a szájába, hogy megvizsgálja őket. Akkor sem lehet mindig ott teremni mellette, hogy ne tegye! Ezért vannak a rágókák is.

NyafiÉn is nagyokat néztem, mikor írtad a 12 hetet. Hát, nem irigyellek! :( De most már remélhetőleg lesz rendesen tejcsid! :)

Niki
A pelusokkal szenvedtünk mi is korábban. Nekünk a Huggies jött be a legjobban, de most fogunk kipróbálni egy noname pelust, a márkája a Bambino. Lányban is van, az talán a Bambina. Mindenesetre a lényeg, hogy a kisfiúknál az jön be, ha a pelus hátul rugós, mert akkor mindig felveszi a pocak szélességét. Én például elég jól összeszorítom, mert nem egyszer jártam úgy, hogy nem tettem, és mi is csupa pisik voltunk. A Pampers kisfiúknál nem jön be, de úgy tudom, hogy a lányoknak igen. De meg lehet próbálni más pelusokat is.

Hason/Háton fekvéshez is csak annyit tudok mondani, hogy nálunk valahogy ez sem gond. Eleinte Csabinak is nehéz volt hason lenni és emelgetni a fejét. De ennek már egy hónapja. Egy-két hete magától egyik pillanatról a másikra felemelte a fejét és megtartotta. Azóta ez az egyik kedvenc szórakozása. Félig-meddig hasról már át is fordul a hátára. Én sokat altattam hason, ilyenkor a büfik is és a pukik is könnyebben kijöttek, emiatt.

De túlzás, hogy altattam, vagy elalszik magától, vagy nem. Most pl alszik, ami teljesen meglepő a számomra, hiszen tegnap egész nap csak 1 órát aludt. Ellenben ilyenkor este 22-től reggel 6-ig alvás van.

Mutatok nektek egy-két képet!

Betti
Nekem is nagyon tetszett a videó, szép lett!

Nagyon bírom, hogy ennyire egyszerre csinálnak mindent a gyerekek. :D

Egyébként sorozatfüggő lettem, ezért nem vagyok itt minden nap. Ezerrel töltöm őket, és nézem is. :lol: Van egy oldal, ahol pár száz forintért lehet jópár napig tölteni bármelyik sorozatot. Éjjel nem vagyok hajlandó bekapcsolva hagyni a gépet a zúgás miatt, de nappal végig megy. Így sógoromnak is töltöm a Rém rendes családot, ímádja :lol: Nővérem doktor house fun, én meg egyelőre a Lost-ot és a Szívek szállodáját nézem. :) Tudom ajánlani nektek is, ha esetleg lennének unalmas perceitek! Szóljatok, és megírom az elérhetőségeket.

Puszi mindenkinek! [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 0.1714.jpg[/img] Fejemelős

Kép Anyát leveszi a lábáról kép :-)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kép Mocsok babanet, nem tette be a képemet! :-( Szóval EZ a fejemelős :-)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok Kismamik!!

Nálunk is zajlanak a dolgok minden nap észreveszek valami újat a kis Levinél. Már a csörgöt megfogja ha odaadom és nézegeti meg rázza ezerrel, annyira drága, ahogy tanulmányoza a dolgokat, mint egy kis feltaláló. annyira ügyi!
A hason fekvés az nálunk sem a kedvenc, tartani szépen tarja magát, de megfordulni még nem fogunk.
A mai napi prodikciója, hogy belenézünk a tükörbe és nem engem néz hanem magát, és akkorákat rötyög magán, hogy meg kell zabálni.
Panni a videot szuper lett, szépek vagytok.
A férjem is találtam egy programot a neten, ahol lehet csinálni ilyesmi videót. Levideózod a kicsit belerakod ebbe programba, és magától zenét tesz alá és meg is vágja. Mi olyat csináltunk hogy a felvétel olyannak tűnik mintha ezer éves lenne.(tudjátok fekete-fehér és olyan szemcsés). Irrtó jól néz ki. Megpróbálom feltenni ide.

Tegnap voltunk baba-mama tornán a Brendonba szuper volt, csak egy kicsit messze van tőlünk, sajna. Nem tudtok jó baba-mama tornát itt a 2.kerületben vagy a közelben?
Levike nagyon élvezte, elöszőr ott ugra-bugráltam fölötte, nézett rám nagy kerek szemekkel, majd amikor együtt tornáztunk a babákkal az szuper volt csak úgy rötyögtek a babaák.

Nyafi nem semmi a 12 hét, fájt is közben? Nekem most jött meg, és egy picit sem fájt a pocim, azt mondják szülés után nem fáj?!

Én is inkább cumi párti vagyok mert a pici ujjával tényleg kinyomja majd a fogacskját, cumiba meg szerencsére lehet olyat kapni ami direkkt fogszabájzós.
Most ennyi mert megyek mert levike elfáradt beteszem az ágyába.
Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?