Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kedves Lányok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül betörök!Meg szeretném kérdezni, hogy nincs-e véletlen köztetek, vagy ismerőseitek közt olyan egyén, aki örülne egy golden retriever mamától és egy labrador papától származó kiskutyának? Ugyanis kedvenc háziebünk váratlanul megvemhesült, és nagyon szívesen adnánk ajándékba a kölyköket olyanoknak, akik örülnének egy kedves, jól nevelhető, kifejezetten gyermek-és családbarát kutyának. A kölykök március első vagy második hetében érkeznek, tehát úgy április végén, május elején lehetne őket elvinni. Természetesen az első oltást is beadatjuk nekik, ennek az árát mi álljuk, így a lehendő gazdinak erre sem lesz gondja. Nagyon szeretném, ha ezek a kis tündérek szerető gazdira találhatnának!
Kérlek Titeket, hogy amennyiben tudtok valakit, akit érdekelne a dolog, küldjetek nekem egy privit, és elküldöm a telefonszámom, hogy egyeztetni tudjuk a továbbiakat!
Egy kép, várhatólag így fognak kinézni a kutyuk, ez Anutájuk 3 hósan:
Kép

Előre is köszönöm a segítséget, és mégegyszer bocsánat, hogy így betörtem!
Minden jót Nektek!

porsika
 
 


Chris,
azért csak lassan ám! És tényleg már 50 nap alatt vagy, nem semmi!
Várjuk a képet a kiságyról!
sirkici
 
 


Sziasztok!

Judy mami: nagyon sok boldogságot a kicsi bébihez!!Gratulálok Nektek!!! Millió puszit küldünk az új családtagnak és anyukájának!!

Christell: nem semmi, 50 nap alatt....Azért ne sokat rohangálj!! Hagyd a fiúkra a munkákat!!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 

 
 

Chris: Az jó, hogy van energiád aktívnak lenni, de hú, azért próbálj meg pihenni! 50 nap már semmit! :D

Dobok képet: Kép
Kép
jaimee1
 
 


Előkészület:megvan a kiságy de nincs összerakva van egy pár ruhája,plédje,töröközője,1 pár zokni,meg a várandós csomag amibe volt Aventes pohár meg sárga cumi ja és 1db pelus.Ha minden jól megy jövőhéten veszünk még pár dolgot,meg a kórházi csomagot.De mivel apránként kapunk kis összegeket így nehéz vásárolni.
Gratulálok az 50 naphoz!
Jaimee mekkora haja van!!!!!!!!!!!!!Annyira édi :D
Vendég
 


Jaimee,
annyira édes Réka baba! És ez a nagy haj, nagyon jól áll neki, cuki! :lol:

Gitka,
van még időtök vásárolgatni, de azért lassan tényleg nem árt ezt azt megvenni, ahogy birja az ember. Mi is tegnap szereztünk be 2 db babatörölközőt, az gondolom egyenlőre elég lesz, aztán a többit majd apránként. Mi is mindig ha megkapjuk a pénzt, akkor veszünk 1-2 dolgot, aztán várunk.
Tényleg ti tudjátok hogy mi lesz a baba neme? Vagy nem is érdekel benneteket? Erről sosem irsz.

Lányok,
egy kicsit összezavarodtam, segitsetek. Eddig meg voltam róla győződve, hogy a babaruha méretek kettessével mennek felfelé (56, 58, 60, 62, stb.), de tegnap meg úgy hallottam, hogy hatossával, tehát 50, 56, 62, 68, stb. MI AZ IGAZSÁG? Egy kicsit buta kérdés, de a neten sehol sem találok erre választ! :oops: :D
sirkici
 
 


JAIMEE: Nagyon édes Réka :lol: :lol: :lol:
SIRKICI: Hatosával. 44, 50, 56 stb..
Vendég
 


Betsy: Mennyi kell minimum gyarapodnia a babáknak? Réka most 160-120 körül gyarapszik/hét, az utóbbi 3 hétben lelassult egy picit a "hízása". 500g/hó még jó, nem? Így is nagyjából megduplázza a születési súlyát, mire fél éves lesz.
Egy cicizünk még, ha fel is kínálom neki a másikat, nem kap rá mohón, szóval elvileg a tejjel nincs gond.

Sirki: Aszta...neked is már ez a 30. hét... :shock:

Bíbi: Hol vagy?

Nóri: Mi újság? Esküvő?
jaimee1
 
 


JAIMEE: Heti 150grammot "kell" hízni, tehát 600 gramm/hó. Az 500gramm még jó, nem kell pontosan annyit, amennyi elő van írva. A lényeg, hogy gyarapodjon. Peti is volt, amikor egyik hónapban egy kilót hízott, másik hónapban meg csak 120grammot. Remélem Bencénél is lelassul a hízás. Amelyikből nem szopizik, azt utána kiszívod Te, vagy azzal kezditek a következő szopit? Amúgy a képek alapján jól lakott baby-nek tűnik Réka :)
Vendég
 



Sziasztok!!!

Jaimee: Jaj, de szép Réka babuci :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Nagyon cuki sérója van :lol: Már lehet csatokat vásárolni :wink:
Zozi is volt, hogy nagyon keveset hízott, de volt, amikor nem tudtunk követni... Lényeg, hogy gyarapodjon.

Chris: Bizony, Te jössz... Félelmetesen rohan az idő. Már a házatok is hamar kész lesz, pedíg még csak most estétek neki :shock:

Sirki:
Íme pár kép Tüncsiről, az utolsót betennéd a tabliba? Köszike :wink:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Betsy,
köszi! :D Akkor ezek szerint vehetek egy 2-3 56-os rugit?!

Jaimee,
igen, lassan elkezdődik nálam is visszaszámlálás! :lol:

Olik,
nagyon jó képek, irtó aranyosak a gyerekek! Betettem a képet Tüncsiről, majd holnap reggel fel is rakom a táblit! :D
sirkici
 
 


Olik: Nagyon szépek vagytok! Mindig elámulok, milyen nagy már Zolcsi...Látom, Tündi meg már most menne vásárolni, ha tehetné. :lol: :lol: Köszi, hát egyelőre gyarapodunk...

Betsy: Jók a vonalzóid! :wink:
Köszi a választ! Igen, felváltva szopik hol egyik, hol másik ciciből. Korábban lefejtem a maradékot, de már jópár hete nem jön le csak max. 10-20 ml, úgyhogy csak akkor szoktam erőlködni, ha megyek valahová és hagyok itthon tejet.

Ma mértem, a heti gyarapodás 200 g. De kaka előtt....

Sirki: Ha belekotyoghatok, 3-at mindenképpen. :wink:

Judyék jól vannak, Betsy, nincs friss híred?
jaimee1
 
 


JAIMEE: Köszi :) Judy nem írt újabb sms-t, de egy másik topikból loptam, hogy: ".. Judy egyre jobban van.. Barbika vagy eszik, vagy sír, de kézben kell lennie, hogy jól érezze magát.."
Vendég
 


OLIK: Nagyon nagyon szép kislány Tündi! :lol: Hihetetlen, hogy tényleg mennyire hasonlítanak a bátyóval!
SIRKICI: Ahogy Jaimee írta, 3-at mindenképp ;)
Vendég
 


JAIMEE: Tündéri Réka rózsaszín rucis mosolygós képe!!! ;)
Vendég
 


Jaimee,
persze, hogy belekotyoghatsz, sőt! :lol: Akkor 3 lesz, meg egy 62-es rugi, és aztán majd lesz valahogy, plusz body-k.

Betsy,
tényleg milyen jók a vonalzóid, és Peti szülinapjáig már nincs sok hátra, de jó is lesz neki! :lol:
És kösz neked is, mindenképpen 3 rugink lesz. Szombaton megyünk rokonlátogatóba, előtte beugrunk a Tescoba, szerintem ott be fogok szerezni legalább 1-et... :roll: :D

Akkor ahogy igértem felteszem a táblát Tüncsi új képével:

Kép

Én meg még a héten dolgozom, nem semmi, azután már tényleg visszaszámolok! Egy kicsit bánom, hogy nem kell felkelni, készülődni, stb., másrészt meg már az izém tele van, és úgy érzem könyebb lesz otthon. Na, majd kiderül melyik volt vagy lesz a jobb!
sirkici
 
 



Halihó!!!
Sirki: megy privi...
Majd jövök.

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


SIRKICI: Írtam privit.. Szerintem mindenképp jó, hogy jövő héttől otthon leszel, használd ki az időt pihenésre, és a párodra, mert ha megszületik Niki, ő fogja irányítani a dolgokat ;)
Vendég
 


Sirki: megértelek. Nekem az első hét volt "fura" otthon, amikor abbahagytam a munkát, utána már olyan természetes volt...annyi dolgom akadt. Az orvosok is felidegesítettek néha a vaklármájukkal, ide-szaladgálni, meg oda...laborba, TG-re, saját dokihoz, Uh-ra, NST-re...Meg aztán majd meglátod, egyre nehezebb lesz mozogni, jól esik többet pihenni.

Olyasmi ez, mint az Ádvent. A nagy felkészülés. Mert sztem testben és lélekben is nagyon készülni kell a szülésre, az elválásra, az anyaszerepre stb.

Ahogy Betsy írta, még pár hét és családot alkottok, és minden Niki körül fog forogni. Jópár évig. Aztán is, csak akkor már lesz tesója is. :wink: Réka azt mondja: gaaaaaaauuu...ami ma annyit jelent: Így van anya, jól mondod! :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2008.09.03 15:54-kor.
jaimee1
 
 


Betsy, Jaimee,
épp tegnap este mondtam apának, hogy mindjárt itt a 30. hét, és ő erre azt mondta, hogy egyrészt örül, mert megszületik végre a bubus, másrészt pedig szomorú, mert már többé nem leszünk ketten. És igen, ahogy Jaimee is mondja (meg ahogy persze Réka is helyesel :lol: ), ez a nagy felkészülés időszaka, eddig nem is volt időm ilyeneken agyalni, de mostmár lesz az biztos. Szerintem is 1-2 hét és már jó is lesz otthon! Éppen a héten kérdezték, hogy felkészültem-e már a szülésre, az anyaságra, de meg is lepett a kérdés, mert még nem volt időm ilyenekre készülődni, meg szerintem ezekre úgy igazán nem is lehet, hisz mikor belecsöppen az ember, akkor tudja meg igazán, addig csak sejteni lehet...
sirkici
 
 


Kép
sirkici
 
 


Aszta, milyen hosszú a tábli... :shock:

Nem lesztek ketten? Dehonnem...Ezek a kölkök hamar kirepülnek mostanság. Nekem üres volt már nagyon a ház babó nélkül.

Barbi lelkem, írhatnál ám! :wink:
jaimee1
 
 


Jaimee,
:lol: , meg ha a mamánál lesz (bár nemtudom mikor fogom tudni rászánni magam, hogy "csak úgy" odaadjam, hogy elvigye) akkor kettesben leszünk. Emigy meg nekem is üres már a ház nélküle, és már kezdem egyre jobban azt érezni, hogy babázni akarok! :D
sirkici
 
 


Sziasztok!

Jaimee: Réka annyira nagyon édes a hosszú hajacskájával!! Egyszerűen megzabálnám :D :D

Olik: jaj, de szuper, hogy Te is tették képeket!! A két kistesó...Nagyon helyesek együtt!!!

Alexike már 4 hónapos.. :shock: Ennek örömére ma velem aludt a "nagy ágyban"...

Kép Kép

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni,
húha már nagyfiú Alexike! :lol: Nagyon édesen alszik, és te is sugárzol! Dehát van is miért! :wink: Az a képen veletek anyukád, ugye?
sirkici
 
 


HENI: Tényleg milyen hosszú Alexi! 4 hónaposan voltatok mérekezni?

JUDY kislánya BARBARA:

Kép
Vendég
 


Hali,

Sirki: köszi :D Nem az anyukám, hanem az anyósom!

Betsy: nem voltunk ...Szerintem kb. 66-68 cm lehet...68-as ruhák jók Rá...Bár ezen a képen nagyon hosszúnak tűnik, szeritem arányos a 6320 gr-al.... Ez hétfői adat...

Barbi babácska: sok -sok tejecskét Neked!! Légy nagyon boldog hercegnő...!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni,
pedig azt hittem, mintha hasonlitanátok, bocsika! :oops: :D

Nagyon aranyos Barbika! :lol:
sirkici
 
 


HENI: Én is azt hittem, hogy az anyukád. Kedvesnek tűnik nagyon az anyósod! :lol:
CHRISSYY: Nem raksz fel képet Martinról? :?: Olyan rég raktál már! :wink:
OMNIA: Mi újság Veletek? :roll:
KISMAMIK: Merre vagytok? Hogy vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!
Csatlakozhatom? Lehet még egy kicsit korai, de nem bírok már magammal.
Ma voltam dokinál és a nyálkahártyám vastagodott. És a doki gratulált. Jövő héten már állítólag látható lesz. Decemberben volt egy korai vetélésem, ezért most sárgatest hormont kaptam a vetélés ellen. Szedek elevitet meg folsavat.
Meg mercformint, amit nem szeretnék abbahagyni, mert a múltkori vetélésem és a met abbahagyása között van némi párhuzam.

Kép
Kép
gabi82
 
 


Sziasztok!

Gabi üdv itt :) .Boldog babavárást neked!

Barbika nagyon aranyos!

Heni és Alexi ti is szépek vagytok!

Szenvedek a sok savval,már nem csask éjjel hanem nappal is kínoz :(
Gergő sokat csuklik,nagyon aktív baba :D .Hétfőn megyek a 32 hetes uh-ra.Este 7-re kaptam időpontot :shock: .Ismerve a doki csúszásait 9-kor talaán be is kerülök :? Köhögés nem nagyon akar elmúlni,de a gyerekek már jól vannak szerencsére.

KépKépKép
bambika
 
 


Gabi,
üdv. itt! :lol:

Bambika,
még csak 8 heted van, normális, hogy roszabbul érzed magad. De persze ezt te is tudod, két gyerek után! :D
Örülök, hogy a gyerekek jobban vannak, de te nem tudsz szedni vagy inni valamilyen teát, stb. a köhögés ellen?
sirkici
 
 


CsHeni!
Nagyon édes a kis Alexy baby!!!Olyan édesen alszik!És már 4 hónapos! :o Tényleg rohan az idő.Olyan gyorsan nőnek. :D

A többi baba is nagyon édes!!!Gratulálok! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Jó estét!

Sirki, Betsy: tényleg nagyon jófej az anyósom! Nem lehet Rá egy szavam sem...

Pankaa: de szuper, hogy benéztél!! :D Köszönjük a dícséreteket!! Bevallom, nem szoktam nézegetni a másik topikot, pedig pár anyuka fontos számomra onnan is....Amennyit én mostanság gép elé kerülök :shock: Mesélj, hogy vagytok? Emili miket csinál?? Esetleg tesó projekt??

Puszi

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni
én most miattad néztem ide be (láttam, hogy tiéd az utolsó hozzászólás és már rég "láttalak" itt.) Látom Panka is benézett. osztom a véleményét. Tényleg gyönyörű Alexi és milyen nagy lett!!!!!! :lol: (Anyósod szimpi a kép alapján.) Nálunk beindult a tesóprojekt. :lol: Meglátjuk mikor jelentkezik. :wink: Március-áprilisban lesz a babaprojekt előttiekkel tali, esetleg nem tudsz rá eljönni? (bár tudom kicsi babával nem könnyű elindulni, de hátha valaki el tud szállítmányozni.)

Kép

Kép
syrynx
 
 


JUDY: Látom, hazaengedtek a kórházból! Nagyon édes Barbara, megnéztem a képeket az iwiw-en Róla ;) Mesélj el mindent, ha lesz egy kis időd! :wink: Sebed hogy van?
Vendég
 


Sziasztok,

Tegnap szerencsésen hazaértünk a kórházból.

Sajna nem vagyok valami jól. Fizikaikag is és lelkileg is megviselt ez a császár. Egy borzalom.

A fizikai fájdalom amivel ez utólag jár még hagyján, bár ezt is nagyon nehezen viselem, de maga a tudat, hogy pont a várva várt kislányomnak nem tudtam életet adni ugy ahogy szerettem volna, rettenetesen megvisel.Tegnap is, ma is többször elsírtam magam.
Persze ő kárpótol midenért, de mégis nem volt meg az az élmény ami a másik kettővel igen.Csak egy pillanatra láthattam, aztán elvitték és csak reggel láthattam ujra, de akkor is egy kész szerencsétlenség voltam. Szinte hihetetlen volt hogy nem tudtam ellátni rendesen a kicsikémet. Persze mindent megtettem, de nagyon fájdalmas volt. Első nap sajna nem is igazán tudtam magam mellett tartani, tiszta béna voltam, de aztán másnaptól végig velem volt. Most is nagyon nehéz a mozgás, a felkelés éjszaka az ágyból, de azért a fájdalom csökken. De a lelki sérülések nehezebben fognak elmúlni.

Bocsi hogy panasszal kezdtem, de muszáj volt egy kicsit kisírnom magam, itthon ne merem mutatni, mondani.

Amugy tejci van, egy kicsit később indult a császár miatt, de most már van. Barbi eléggé sírós baba, főleg délelőtt. Valamiért akkor sokkal nyűgösebb. Éjszaka 3x kelt felt enni, de akkor sírás nélkül.

Majd jövök ám, ha kicsit megnyugodtam.

Azért néhány kép.

Még a kórházban

Kép

Kép

Már itthon mosolyogva

Kép

Bemutatkoztam a szomszédoknak.

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Gyönyörűséges ez a Barbi lány!!!! :D :D :D Írjál csak nyugodtan, akármennyit és panaszkodhatsz is!!!

Heni: nagyon szépek vagytok! Anyósod is! :D
jaimee1
 
 


Judy,
én is azt mondom, hogy nyugodtan panaszkodj csak! És nagyon aranyos Barbika, ebben a rózsaszin ruciban ennivaló! :lol:
sirkici
 
 


Betsy! Pár kép Martinról:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sírkici! Az utolsó előtti képet betennéd a tábliba a másik helyett, ha nem baj?
Vendég
 


Chrissyy,
igen, épp le is mentettem, hogy betegyem a tábliba, azután láttam a hozzászólásodat, hogy rakjam be! Mindjárt megcsinálom és utána felteszem a táblit!
sirkici
 
 


Na, meg is lett, szóval bocsi, hogy ketten lemaradtak, de most csak azért rakom igy fel, hogy Chrissyy lássa milyen lett Martinka képe a tábliban. A lényeg, hogy ekkora táblázatot már nem enged az excel kimásolni egybe, hiába másolom az egészet, ennyit jelenit meg belőle képként. Ha valakinek van valami jó ötlete erre, akkor várom a javaslatokat :!: :!: :!:

Kép
sirkici
 
 



Sziasztok!!!

Judy: Gratulálok még egyszer a gyönyörűséges Barbikához!!!
Meg ahhoz is ,hogy már otthon vagytok!!
A császáros dolog engem is eléggé megviselt, csak próbáltam ezt úgy felfogni, hogy inkább megkíméltem a pici lányomat az élete első "nehézségétől". Így sokkal könnyebb volt neki :wink: Ez nagyon megnyugtat! A fizikai fájdalom ( na meg az én esetemben a komplikációk is) nagyon rossz, sokkal rosszabb, mint természetes szülésnél, de ez már mostanra eltűnt :shock: Tényleg, gondolni sem fogsz rá!!! Csak egy szuszogó boldogság maradt a kiságyban :wink: Sok erőt kívánok a mihamarabbi felépülésedhez!!!

Chrissyy: Nagyon jók ezek a képek :lol: :lol: :wink: Milyen formás kis legényke, a gyűrű meg csúcs :lol:

Tüncsi ma 20.30-5.30ig aludt :shock: Ébresztettem már, mert nagyon megteltem, a hátam is nagyon fájt ettől:?

Gabi:
Gratulálok a pötyihez, üdv köztünk!!!!

Bambi: a sav :( Szerencsére én nem szenvedtem ettől, de volt egy ismerősöm, aki nagyon, láttam, hogy kínlódik. Kitartás, már nincs sok hátra!!!

Heni: 4 hónap :shock: 8) Elhiszed???
Kép


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



:wink:

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

-Te hiszel a születés utáni életben?
-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.
-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni – ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
-Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a Mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
-A mamát? Te hiszel a Mamában? És szerinted ő mégis hol van?
-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle Mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk...
:wink:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sirki: Kis korrekció: Réka 50 cm-rel született, elmérték a kórházban, 5 naposan mérte újra a háziorvos.

Chrissyy/Olik: Nagyon jók a képek.

Olik: az szupi, hogy van tej bőven! :D Mindjárt kapja Tündi a 2 hós oltást. :shock:

Elmúlt a pirim, azóta sokkal több tejcsim van, hála az égnek, folyton majd' szétdurranok, alig várom a szopikat. Jobban, mint Réka. :lol:

Betsy, Bíbi, Mirci, Nóri, Chris ??

Réka lábacskái.

:D Kép
jaimee1
 
 


Olik: :) aranyos!
jaimee1
 
 


Jaimee,
korrekció megtörtént! :lol:
sirkici
 
 


Sziasztok!
Judy, Barbi baba gyönyörű!


Szerintetek péntek szombat táján már lehet szívhang? 6+1 vagy 6+2 leszek akkor.
Nem gáz, hogy 5+1-en még nem látott semmit, csak a megvastagodott nyálkahártyát?

Kép
Kép
gabi82
 
 


JUDY: Nagyon szép kislány Barbi!!! A mosolygós kép a kedvencem! Megértem, hogy a császár lelkileg megviselt, de legalább kétszer már átélhetted, hogy milyen a természetes szülés! És ott van a kislányotok, teljesült a vágyad, most csak erre gondolj!
OLIK: Mi történt Zozi orrával? Megkaparta? Nem semmi alvókája van Tündinek, hogy 9 órát aludt egyhuzamban! Édesek a testvérek! :)
JAIMEE: Nem apró talpú Réka.. ;)
CHRISSYY: Köszi a képeket! Jó hosszú már Martin! Hány centi? Ilyen ügyesen ül már egyedül? Sokáig el van magának a játszószőnyegen?


Bence beszélget:

http://www.youtube.com/watch?v=k3IzFyiJ1qY
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?