Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi, Ági!
Beszéltetek a varrónővel? Mikor mehettek hozzá?

Ann!
Verát üdvözlöm, ha esetleg SMS-eztek Kép!

Közös vajúdóval kapcsolatban: pont azért mondják el ezerszer, hogy tényleg csak akkor kell bemenni, amikor már 5 perces fájások vannak (bpiek esetében), mert így kevesebb időt kell feleslegesen ott tölteni. Semmi értelme, hogy mondjuk órákat olyan helyen vajúdjatok, ahol esetleg nem is érzitek teljesen jól magatokat. Mert hiába van otthonossá téve, azért otthon azért mégis más, nem Kép? Egyik barátnőm pl. egész éjszaka otthon sétálgatott, pihent, amíg elérte az 5 perces fájásokat, és csak utána indultak el. Egy másik is otthon olvasgatott, tévét nézett (!)a fájásszünetekben a kényelmes kanapén és csak a legvégén indultak el. Így aztán tényleg nem voltak sokat a közös helyiségben Kép.
Én voltam ott egy darabig, de abszolút nem érdekelt akkor, hogy mások is látják, hogy az ajtófélfát és a párom kezét szorítom, mert elkapott egy fájás a CTG felé menve Kép.

Na eldugulok, kilesek hátha végre hazaért a férjem.
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok Kép
Virág, üzenet átadva Kép Egyébként már igény szerint szopizhat, remélhetőleg 7főn jönnek haza! Úgyhogy szorítás következő tárgya ez!!! RAJ-TA!!!

Engem is egyedül a közös vajúdó rész zavar... csak vidékről hogy merjek 5 percesekkel indulni? Az a 1/2-3/4 óra, amíg odaérünk nem elég, hogy 10 percesből 5 perces legyen.... szóval majd valami kompromisszum kell. Nagyon kivi leszek, hogy hogy alakul. Bár besz@rni nem kell, mert első szülés nem 2 óra! Kép
Pussszancs, Jójéjt
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Ann!
Mi úgy számoltunk, hogy munkanapon vidékiek vagyunk és 10 percesekkel indulunk, hétvégén,éjszaka pedig pöstiek vagyunk Kép.

Jó éjt!
Virág
virga
 
 

 
 

Sziasztok!

Virág!
Még nem beszéltem a varrónővel, mert most vasárnap tényleg eljutok a Fenoménba és szeretnék körbenézni, hogy milyük van. Egyébként időközben rájöttem, hogy már vettem nála ruhát, amikor Balázzsal terhes voltam, csak az öt évvel ezelőtt volt Kép. Ha nem kapok semmit a nagykerben(igazából nadrágra lenne szükségem), akkor hozzá fogok elmenni.

Az elindulással kapcsolatban kérdeztem múltkor a doki bácsit és mondtam neki, hogy harmadik gyereknél ez már kicsit hülye kérdésnek tűnik, de nem tudom, mikor induljak el a kórházba. Azt mondta, hogy az utolsó hetekben megvizsgál és megmondja, hogy mikor induljunk el, mert szerinte nagyon gyorsan meg fogok szülni és nem szabad kicentiznem a dolgokat, hogy beérjek a kórházba. Na most ezek után légy okos, hogy ne menj korán, ne kelljen túl sokat a közös helységben lenned, de az se történjen meg, hogy túl későn érsz oda. Remélem az utolsó hetekben tényleg tud majd nekem valami okos tanácsot adni.

Na, legyetek jók, jó hétvégét mindenkinek!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is köszönöm mindenkinek hogy így szorítottatok nekünk, nagyon aranyosak vagytok, nagyon jól esett!Kép

Tegnap már elkezdtem írni a mi kis történetünket, de Bence baba közbeszólt, úgyhogy nem tudtam befejezni Kép Remélem most sikerül elküldenem...

Szombat délután végre mi is hazajöttünk!!!
Igaz még picikék vagyunk (2110-zel hoztuk haza, de azóta már 2160, szóval szépen gyarapodunk), jó sokat eszünk, úgyhogy reméljük minden rendben lesz!Kép
A mi babucink egyébként annyira tündér, hogy tényleg csak eszik-alszik, a hangját alig hallottuk még, leginkább csak pelenkázáskor, de akkor is csak azért, mert utána jön a szopi és már nagyon türelmetlenKép
Az első éjszakánk nem volt valami pihenős, 3-ig a férjem ült a kiságy mellett, utána reggelig én. Annyira aggódunk a picurkáért. Ma már egy kicsit többet pihentünk, de van még mit bepótolniKép, a lényeg hogy itthon vagyunk ApávalKép

Szóval kezdem az elején:
Mint már tudjátok, volt pár vérzésem, ami miatt várható volt hogy egy picit korábban jön a baba, na de erre azért nem számítottunk. Hétfő éjszaka (szeptember 1-én) annyira megindult a vérzés, hogy alig tudtunk bemenni a kórházba, úgyhogy mivel sejtettük (és láttuk) hogy ez most már nem vicc, vittük a kórházi csomagot is. Ekkor még nem voltunk idegesek, legalábbis nem nagyonKép
3/4 1-kor felhívtam a választott szülésznőmet hogy most indulunk, röviden tájékoztattam, azt mondta azonnal indul. Hát tényleg mire mi beértünk, az ügyeletes doki megvizsgált, már ő is ott volt. Addigra már közölték hogy hívják az orvosomat, mert itt bizony gondok vannak, és biztosan császározni fogank még ma éjjel. Na ekkor kezdtünk el izgulni. A doktornőm is hamar beért, hipp-hopp összekapták magukat és egy infúzióbekötés + katéter után már vittek is a műtőbe. Beöntést viszont nem kaptam, aminek nagyon örültemKép
Igazából annyira gyorsan történt minden, hogy felfogni sem volt időm, hogy én ma anyuka leszek. Viszont már a szülőszobán is, amikor rátették a ctg-t a hasamra, már nagyon remegtem, nem bírtam abbahagyni, és ez csak tovább fokozódott mikor betoltak. Úgy éreztem hogy szinte pattogok az ágyon. Utólag mondták hogy egyrész a sokktól, ami ilyenkor éri az embert, másrészt légkondis a műtő, és valószínűleg fáztam is. Pár perc alatt bekötötték a spinális érzéstelenítőt és már le is fektettek. Ezt nagyon gyorsan csinálják, mert szinte az utána következő percben már el is zsibbadt a talpam, és 10 percen belül melltől lefelé semmimet nem éreztem. Azt sem tudtam mikor kezdték el a műtétet, egyszer csak annyit éreztem hogy jól megnyomták kétszer a bordáimat, úgy hogy fel is nyögtem, mert totál kiszorították egy pillanatra a levegőt belőlem, és már fel is sírt BencikeKép Nagyon édes hangja volt, olyan kis halk, bár lehet hogy csak távolról hallottam. Megmutatták és már vitték is mérni meg bebugyolálni. Nem tudom hány perc telhetett el, mert teljesen elveszítettem az időérzékem, szerintem egy kicsit el is aludtam, és csak arra emlékszem hogy odanyomták az arcomhoz a babát hogy adhatok neki puszit. Félkómában megpuszilgattam, majd elvitték. Engem még összevarrtak, amiből persze semmit nem éreztem és az volt a furi hogy nem is hallottam beszélni ott az embereket közben, pedig voltak vagy hatan-heten. Mikor kitoltak, a férjem már kint várt (ő egy üvegablak mögül végignézhette a műtétet, persze a lefüggönyözött részen ő sem látott át szerencsére) és nagyon boldog volt!Kép Mondta hogy milyen aranyos a baba, és ott rögtön meg is mutatta a fényképeket is a mi kis Bencénkről. Ez nekem nagyon jó volt, mert szinte semmire nem emlékeztem belőle, hiszen csak egy pillanatra láttam.
Ezek után bekerültem egy külön szobába, valami őrző féle, ahol csak reggel 9ig maradhattam. Jött reggel a nővérke hogy keljek fel, most megyünk zuhanyozni. Azt hittem csak viccel, de sajna nemKép Sőt nem is segített felkelni, mert azt mondta azzal csak rosszabbat teszünk és nagyon fog fájni a seb, ha ő húz fel. Kaptam egy kötelet az ágy végére, azzal próbáltam magam felhúzni... ami nagy nehezen sikerült is, de azt az érzést nem kívánom senkinek. Kicsit elsötétült előttem a világ, de szerencsére nem ájultam el. Tusolás után átkerültem egy másik szobába, és amint lefeküdtem, rá fél órára megérkezett a férjem és az anyukám. Ismét fel kellett kelnem, mert a szobába nem jöhettek be, nekem kellett kivánszorognom. Szegényekkel 10 percet tudtam lenni, mert alig volt erőm. De úgy voltam vele hogy minél hamarabb felkelek, annál könnyebb lesz. Ezért aztán délután úgy gondoltam hogy ha törik ha szakad én felmegyek egy emelettel feljebb, hogy láthassam a kisbabám, aki az intenzíven volt az inkubátorban. Nem volt könnyű, de megérteKép Annyira gyönyörű volt, még úgy, csövekkel az orrában-fejében is. Annyira sajnáltam szegénykét. Sajnos csak egy pár percet tudtam gyönyörködni benne, de másnap lehetőség volt rá hogy felkerüljek egy másik szobába, ami csak kettővel volt az intenzív mellett. Így már a 3. ágyon feküdtem két nap alatt... A lényeg viszont innentől már csak az volt hogy 3óránként bemehettem a babámhoz megsimogatni, beszélni hozzá egy kicsit. És ez nekem mindennél fontosabb volt. Sajnos a 12 nap alatt amit a kórházban töltöttünk, jó párszor elkapott a sírógörcs, leginkább az izgalom miatt, de gondolom azért is, mert akkor jött ki rajtam ez az egész császár dolog, meg az is hogy korábban jött a baba.
Egy hétig a kezembe sem vehettem Bencikét, mert addig az inkubátorban feküdt. Viszont kedden nagy meglepetésemre az egyik szoptatási időpontban jött a csecsemősnővér egy rugdalózóval a kezében hogy akkor most megpróbálhatjuk a szopit! Hát én olyan boldog voltam!!! Hihetetlenül jó érzés volt a kezembe venni ezt a kis csöppségetKép olyan kis pici volt, és törékeny, kicsit féltem is megfogni, de szerencsére minden simán ment. Az én kis drágám elsőre 35 grammot szopizott, aminek híre is ment a kórházban, mert állítólag erre még nem volt példa. A többi baba, aki ilyen ki súllyal született elsőre általában 5-10grammokat szokott, de Bence nagyon ügyes volt. Innentől kezdve 3óránként én voltam az első aki a szoptatási időben megjelentem az intenzívenKép
Mivel nagyon szépen szopizik, és már semmilyen kezelést nem kapott, nagyon szerettünk volna már hazajönni. De sajna még nem engedtek, elvileg csak e hét végén jöhettünk volna haza. Aztán szombaton délelőtt már nem bírtam, sírdogáltam kicsit, és a doktornő hazaengedett minket, igaz alá kellett írnom egy papírt.
Telefonáltam a férjemnek hogy hozza a babacuccokat mert megyünk hazaKép Szegény tisztára meglepődött, de nem telt el félóra, és már ott is voltKép (Ja, és úgy hogy mikor hívtam, épp a kórház parkolójában volt, hozta nekem az ebédet. Amit aztán gyorsan haza is vitt és lecserélte a babaholmikraKép)
Az első éjszakánk elég rázós volt, de nem Bencike miatt, hanem az én aggódásom miatt. Egyszerűen nem mertem lehunyni a szemem, ott ültünk az ágya mellett. Ma éjszaka pedig velünk aludt, mert így legalább rá tudtunk figyelni. Holnap a férjem beszerez egy légzésfigyelőt, és akkor talán sikerül egy kicsit megnyugodnomKép De úúúgy aggódom!Kép
Egyszóval tündérien nyugodt kisbabánk van és mi nagyon-nagyon boldogok vagyunk!!!
Remélem hamar belerázódunk a hétköznapi rutinba és akkor tudok sűrűbben is jönni!

Bocsi hogy ilyen hosszú lettem, de még oldalakat tudnék írni rólaKép
Üdv mindenkinek:
Vera + Bence 14 napos


Kép

Kép

Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia 76Vera!
Gratulálok a kisbabádhoz!
Megkérdezhetem kinél szültél??
Sztike
 


Szia Vera!

Úgy örülök, hogy minden rendben van veletek és otthon lehettek végre Kép Kép Kép!
Már a férjednek is írtam, hogy nagyon tündéri a kis Bence és szerintem hamar meg fog nőni idekinn (és nagyon tetszik a frizurája Kép ).
Gondoltam leírom neked a tapasztalataimat, hátha segítenek. Az én gyerekeim rendszeresen szopás alatt vagy kicsivel utána kakiltak be, úgyhogy én sosem tettem tisztába őket evés előtt. Így elkerültem azt is, hogy az éhség miatt sírjanak és megspóroltam egy tiszta pelenkát Kép. Nem írtad, hogy Bence hogy viseli a fürdést, de mi azt is áttettük reggelre az első hónapban, mert a kislányom már este nagyon fáradt volt és rendszerint sírásba fulladt az egész, reggel viszont még élvezte is a pancsolást.
Az hogy izgulsz, pedig teljesen normális dolog. Az első gyerekemnél én sem tudtam eleinte nyugodtan aludni, rettegtem, hogy valami baja lesz, nem mertem hasra fektetni, a lányom meg állandóan sírt. Aztán kiderült, hogy szegény gyerek csak hason tud aludni, és ahogy belerázódtunk a mindennapokba, én is megnyugodtam. Szerintem te is nagyon hamar belejössz és minden rendben lesz Kép.
És képzeld, most hétvégén kaptunk anyósomtól egy olyan macis takarót, amilyen a te kisfiadnak is van Kép.

Még egyszer gratulálok és ha Bence hagyja, feltétlenül írjál!

Szia: Timi
johitimi
 
 


Sziasztok! Kép
Vera, de jóóóóó, hogy végre otthon vagytok! Bencike nagyon édes, és amit a storyból látható, nagyon stramm kis kölyök, úgyhogy gratulálok! Kispapid is nagyon kedves, segítőkész és támogató, úgyhogy neki is gratula! No meg neked is, aki végigcsináltad ezt az egészet, nem lehetett egyszerű, mostmár túl vagytok a nehezén!
Sajnálom, h mégis be kell szerezneketk légzésfigyelőt, de ugye, hogy megnyugtató? Milyet vesztek? Szerintem érdemes elmenni a Madarászos előadásra, bármilyen is lesz. Nekem itt van a kis füzet, amit szintén ott lehet venni, jól leírják, hogy mit kell tenni, ha riasztás van. 1-2 héten belül elmegyünk a nagybátyámékhoz és megklapom a hozá tartozó előadást + a kölcsön légzésfigyelőt is. Én egyébként Baby Controlt vennék, mert azt hallottam, h olyan jó, mint a Baby Sense, csak előbbi 30, utóbbi 50E.

Timi, igazságod vagyon abban, hogy sok gyerek kaja után kakil be, de ugyebár kaja után nem igazán tanácsos túlzottan mozgatni... no és akkor találd meg a helyes utat! Kép Kép Kép
Én asszem az esti fürdésnél maradok, (vagy mittomén) mert délelőtt, vagyis 2-ig minimális ébrenlétet mutat. Azért is kértünk úgy időpontot legközelebbre, hogy 14:00, mert a CTG nél ébren kell lennie, délelőtt pedig nem lehet bele életet verni. Asszem, már ébredezik Kép

Vera, még lesz egy halom kérdésem, biztosan, de most nem zaklatlak! Élvezd ki a helyzetet! Kép

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Nagy ráértemben tettem fel képet a profilomba, igaz 08.28-i, de lesz még újabb is.
Most babonás lettem Vera miatt Kép, amint feltette, meg is szült.
Közben majd csinálom a fotoalbumot, a többi képpel: ágy meg miegymás.
Pussz
annann
 
 


Sziasztok!

Vera!
De jó, hogy itthon vagytok Kép! Úúúúgy szorítottam Nektek!
Én is úgy éreztem a császár után, hogy akkor teszek jót magamnak, ha minél előbb felkelek és ezt a szülésznő is megerősítette. Így aztán reggel volt a császár és délután zuhanyoztam le. De tényleg pokoli az a fájdalom, amit ilyenkor érez az ember Kép.
Szerintem gyere át nyugodtan a Friss babák topikba, egy csomó hasznos dolgot olvashatsz. Na persze, csak ha van időd Kép. Igaz, itt már nem csak olyan friss babák vannak, mint a kisfiatok, de az 'öregektől' egy csomó hasznos dolgot tanulhatsz szerintem. Mindenki nagyon segítőkész Kép. Bármilyen kérdésre válaszolnak, elmondják a tapasztalatukat: légzésfigyelő, kaki színe, állaga, fürdetőkrém stb. stb.
Szóval várunk szeretettel!

Ann!
Babona hess-hess Kép! Akkor jön az a baba, amikor jönnie kell.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok:

Leírom ide is a szüléstörténetünket, mivel MÁV-os tapasztalatokat is tartalmaz:
VeraKép
Látom otthon vagytok már, ezek szerint sikerült a dokival beszélned Kép MInden jót Bence babának. Együtt voltunk 2 napig a közös szoptatáson, én is tanúsíthatom, hogy Bence a nagyokat megszégyenítően szopizikKép

Az egész teljesen váratlanul történt, csak 2 napja töltöttük be a 37. hetet. Előző nap még vidékre utaztunk anyukámhoz, és elég sokat járkáltunk (ő a 4. emeleten lakik és vagy 4-szer mentünk fel-le a lépcsőn, talán ez okozta a szülés beindulását).

Szóval szombaton este teljesen szokásosan lefeküdtem aludni, majd fél 12-kor felkeltem WC-re. Gondoltam ez a szokásos pisitúra, de valami egész kevés rózsaszínű valami kezdett szivárogni belőlem, de nagyon kevés. Tanakodtam magamban egy fél órát, végül úgy döntöttem, visszafekszem aludni, és ha nem múlik, vagy rosszabbodik másnap bemegyünk megnézetni a kórházba. Aztán ahogy visszafeküdtem hirtelen erős görcsölést éreztem úgy fél percig, lapítottam, most mi lesz, majd egy idő után újra. No akkor elkezdtem mérni az időt. Rendszeres 7 perces fájások voltak. Felébresztettem a férjemet, mondtam mi újság. Tanakodtunk, hogy ezek vajon jóslófájások-e. Mivel a szülésfelkészítőn mondták, hogy azonnal nem kell rohanni, és hogy az első babát nem lehet lekésni, így vártunk egy kicsit. De hamarosan 5 percesekké váltak a fájások, no mondtuk irány a kórház. Éjjel fél három felé felhívtam a választott szülésznőt (kicsit gondban voltam, mert még nem kérdeztem rá, bármikor hívhatom-e, gondoltam erre még lesz idő..) Szerencsére pont ő volt ügyeletben, mondta induljuk el. Hát amint járkálni kezdtem a fájások egyre erősebbek lettek, már alig bírtam kijönni a házból, a kocsiban kissé jobb lett, de a kórházban is vagy 3-4 fájás alatt sikerült feljutni a szülőszobára. Kb háromnegyed 4-re értünk oda. Ott megvizsgált az ügyeletes orvos és mondta, hogy bő három ujjnyira nyitva a méhszáj, értesítették a dokimat, és bementünk a szülőszobára. A szülésznő mondta, hogy ő most ellát egy már megszült kismamát, gondolta addig mi a férjemmel szépen elvajúdgatunk… De alighogy kiment a szülőszobából hirtelen erős tolófájásokat éreztem, mondtam a férjemnek szóljon gyorsan, hogy jöjjön ide valaki, mert nekem tolnom kell kifelé a babát. Így borotválás, beöntés és gátmetszés nélkül azonnal hozzáláttunk a kitolásnak. Gyakorlatilag a szülésznő vezette le a szülést (az ügyeletes orvos, emlékeim szerint csak személte az eseményeket, bár akkor nemigen őrá figyeltem..) Kb 5-6 tolófájás után 4 óra 55 perckor megszületett a kisfiunk. Rögtön odaadták, és a férjem vágta el a köldökzsinórt. Majd megmérték, bebugyolálták és odaadták szopizni. A szülésznő segítségével szopizott is. Majd a férjem kapta meg babusgatni kicsit, (én pedig megszültem a méhlepényt, amit alig éreztem azt hiszem az ügyeletes dokitól kaptam oxitocin injekciót..) Ezen idilli kép közben érkezett meg a választott orvosom, de mivel alig 1 órája értünk be a kórházba, és vagy 40 perce értesíthették, ez teljesen természetes volt. Gratulált a babához, és elvégezte a gátvarrást. Egy kicsit repedtem, de állítólag jóval kisebb a varrás, mint a gátmetszés lett volna.
Ezután feltoltak a csecsemős részlegre, ahol a reggeli vizitre 8 óra körül már hozták is a babámat. A csecsemős részlegről végülis nem mondok rosszat, bár nekem kicsit tömegszállás jellege volt (állítólag teltház volt) Sajna az én babám besárgult, és aluszékony volt, emiatt nehezen indult a szoptatás. Minden műszakban találtam azért 1-1 kedvesebb nővért, de az első 2-3 napban nagyon nehéz volt, hogy információmorzsákból kellett összeraknom, mit kellene tennem, és nem igazán mondták el teljesen, hogy én most mivel tudnám segíteni a szoptatás beindulását, mit kell tenni tejbelövelléskor stb.. Ezenkívül 3 nap alatt 3 különböző szobába raktak át, és a végén már nagyon ideges voltam e miatt, mert nem egy nagy élmény frissen szülten naponta költözködni. Végül a 4. napon felvitték egész napra kékfényezni a babámat egy másik osztályra, ahol főként koraszülött babák voltak, és én is költöztem vele. Bár itt nem volt rooming in, és 3 óránként jártunk anyukák csoportosan szoptatni, nekem nagyon nagy segítséget jelentett az ott töltött 2 és fél nap. Ott a nővérke jobban odafigyelt a cicire helyezésre, és rendszeresen mértük, mennyit szopizik a kicsi. Az, hogy most 8 naposan szépen szopizik mellből nagyrészt az ottani odafigyelésnek köszönhető. Szóval szerintem a rooming in jó dolog, de egy tapasztalatlan első babás anyuka előfordulhat, hogy nem kap olyan segítséget. mint ami a sikeres szoptatáshoz kellene.. Már csütörtökön haza akartak minket küldeni, de kértem a gyerekdokit, hadd maradjunk még egy napot, gyakorolni a szopit (ezzel a kéréssel szerintem évek óta nem találkoztak, ugyanis ahogy én láttam mindenki a mielőbbi hazamenetelre koncentrált, én viszont úgy gondoltam ez az egy nap megér annyit, hogy sikeresebb legyen az otthoni életünk). Így pénteken hazahoztuk a kicsikénket, azóta is ügyesen szopizik, remélem, hogy tej is marad bőven…

Hát ez Bálint születésének és első napjainak története, összességében elmondhatom, hogy a szülés bár fájdalmas, de nagyon szép élmény maradt, és bár elolvastam sokmindent, mi vár ránk az első napokban nagyon sokat tanultam és tapasztaltam, amit remélem a következő babánknál már sokkal könnyebbé teszi az első napokat.

Mindenkinek további jó babásodást, sietek mert elkezdett nyöszörögni a drága...

bera
bera3
 
 


Szió Bera!
Köszi a történetet, úgy örülök, hogy végül is simán ment minden. Kép Képet nem teszel fel a piciről?
Miért pakolásztak szobáról szobára? Van még valami infod, ami konkrétan a MÁVra vonatkozik és segíthetne nekünk, akik még nem éltünk ezt át?
És mik azok a szopis infok, amiket előre nem lehtett tudni?
Annyi minden érdekelne, írj, ha tudsz!

Egyébként csajszik, végre csináltam fotoalbumot:
KisBocink születése előtt címmel, benne az ígért képek: esküvő, babakocsi, ágy... nemtom még mit akartam, majd rakok még bele Kép

Pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Bera! Örülök, hogy ti is jól vagytok és ilyen könnyen megszületett a babád Kép!

Ann!
Az ötletek, amiket leírtam, nekem beváltak, lehet, hogy másnak nem, ezt csak kipróbálás után lehet megtudni. Nagyon sok függ a babától, de azt már megtanultam, hogy a kisbabák nem olyan törékenyek, ahogy az ember eleinte gondolja Kép.
De mondom, mindenki úgy csináljon mindent, ahogy jónak látja és ahogy a babája igényli.
Nem tudtam még megnézni a fotóalbumodat, de mindjárt megteszem Kép.

Na jók legyetek, sziasztok!
johitimi
 
 


Sziasztok!

Egy ilyen tündér nyugodt baba mellett gyakrabban tudok jönni mint gondoltamKép
Bár most itt van anyukám, aki átvállalta a háztartást, és a férjem, aki végülis minden terhet levesz a vállamról. Én szinte csak szoptatom a babát, az apukája pelenkázza, öltözteti, fürdeti.

Bera!
Örülök hogy Bálint baba is jól szopizikKép Ez is bizonyítja hogy az otthoni nyugodt körülmények sokkal jobbak a baba és az anyuka számára, mint a kórházi 3 óránkénti szoptatás. Akár éhes a babád, akár nem, abban az időpontban kap enni. Szerintem ez tök baromság... Ezért is jöttünk mi haza idő előtt a kórházból.
Bencike is igény szerint szopizik itthon, ami lehet akár 2,3, de 4 óránként is. De ma például teljesen ráállt a 3óránkénti evésre. Legközelebb 5kor kellene ennie, már lassan ébredezik. Nem tudom mi lesz, mert 5 után jön a gyerekorvos is. Remélem nem nyomogatja meg nagyon a babát!

Ann!
Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok rá.Kép
Megnéztem a fotóalbumod, nagyon szép menyasszony voltálKép Ja, és a profilodban lévő kép is klassz.
Azért remélem a fotófelrakás miatt nem fogsz holnap szülniKépKép

Timi!
Ugye milyen édi a haja Bencikének? A kórházban a csecsemősök fésülték így, de itthon is így marad, mert tök cukiKép
A pelenkázást a kórházban javasolták így, azért hogy ne zargassuk a babát kaja után. Végülis nem szokott nagy sírást rendezni, rendkívül türelmes baba.Kép A tegnapi fürdés pedig egyenes szuper volt. Pedig az is szopi előtt történt. Beletettük a kádba, és nagyon elégedetten tűrte hogy mosdassuk. Előtte babaolajjal átkentem egy kicsit, az is nagyon tetszett neki. Egy tüneményKép

Virág!
Neked is köszi hogy szorítottál nekünk. Ann átadta smsben az üdvözleted, nagyon jól esett hogy gondoltok ránk.
Hát tényleg nagyon tud fájni a császár utáni első napon mindened, ezért én közöltem is hogy igaz hogy 3 gyereket szerettünk volna, de csak ez az egy leszKép
Persze azóta már másképp gondolom. Nem mondom hogy holnap belevágnék újra, de egy pár év múlva talán...
Ti terveztek kistesót a közeljövőben? Mondta az orvosom, hogy ha két éven belül szeretnénk, akkor csak császárral lehet, ha később, mehet simán is. De lehet később is a császárt választanám, most hogy ezt az érzést már ismerem. KibírhatóKép

Sztike!
Dr. Koós-Hutás Piroskánál szültem, és nagyon meg vagyunk vele elégedveKép A következőt is nála fogjukKép

Na megyek, mert ébredezik Bence baba, és hamarosan jön az orvos is.
Üdv:
Vera + Bence Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Örülök hogy ilyen nyugis, rendes babád van Kép. Írtam már Ann-nak is, hogy neked kell a dolgokat kitapasztalnod és mindent csinálj úgy, ahogy a babádnak és neked is jó. Bocs az ötletekért (nem akartam velük rosszat), beleestem abba a hibába, hogy tanácsokat osztogassak kéretlenül, pedig azt én is utáltam és szülés után volt belőle bőven Kép.
Ha van időd, írd már le légyszi, hogy milyen dolgoknak vetted hasznát, amíg bennt voltál a kórházban (olyan dolgokra gondolok, amiket vittél magaddal, pl.pelenka meg hasonlók), mert olvastam olyat, hogy már semmi sincs a kórházban, de volt aki azt írta, hogy nem volt szüksége semmi különös dologra.

Ann!
Megnéztem a képeidet, nagyon szép menyasszony voltál és nekem nagyon tetszik a kiságyatok, nagy dícséret jár az apósodnak Kép.

Na, legyetek jók, vigyázzatok magatokra!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok!

Vera!
Nekünk egy év várakozást mondott a dokink. Jövőre elkezdünk próbálkozni, aztán majd csak sikerül Kép. Előtte még le is kell fogynom egy kicsit. Én szeretném megpróbálni a hüvelyi szülést, EDA nélkül. A doktorom szerint ennek semmi akadálya. Na persze, lehet, hogy ezt csak most mondom, ott majd könyörögni fogok a fájdalomcsillapítóért Kép.

Ann!
Bár nem tőlem kérdezted, de én úgy gondolom, hogy az egyik legnagyobb gond az, hogy mindig rohantak a csecsemősök (nálunk a szoptatás bemutatása úgy működött, hogy a lila fejjel üvöltő Leventét rászorították a mellemre, aztán otthagytak. Én meg ott feküdtem, alig tudtam mozogni a császártól és rohanhattam volna utána, hogy de nem megy!) és néha egymásnak ellentmondó dolgokat mondtak: pl. egy alkalommal az egyik mellből kell csak szoptatni, aztán azt mondták, hogy mindkettőből. Egyszer azt mondták max. 20-30 perc legyen egy szoptatás, aztán azt, hogy addig szoptassak, amíg a baba akarja. Döntse el az ember lánya, hogy mi a jó Kép.
Fent a negyediken nagyon sokat segítettek, tényleg mellettem ült a nővér, figyelte, Levi hogy szopik, mindenféle praktikákat bevetettünk, hogy végre a szájába vegye a bimbót. Szóval ott figyeltek ránk, személy szerint.
Szerintem szoptatás kérdésében sokat segít a LLL honlapja is, már a szülés előtt. Érdemes megnézni!

Bera!
Nektek is gratulálok, nem semmi gyors szülésed volt Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Timi, köszi Kép A kiságy a párom érdeme is, ő tervezte és segített kivitelezni is Kép

Virág, sztem teljesen igazad van. Még most van időm olvasgatni, átnézek, amit tudok, hogy tudjak dönteni a sok "okos" tanács között.
Igazából leginkább haza szeretnék jönni, hogy hagyjanak engem békén, de sajna már nem hiszek benne, hogy olyan hamar lehet. A 3 nap az a minimum... Épp reggel olvastam, hogy ha 48 órát nincs bent az ember, nem fizet az osztálynak a TB... nemtom milyen indokkal, de így van. És állítólag a 3. napon tudják levenni a vért az anyagcserevizsgálathoz, mert addig nincs értelme Kép Így nagyon valószínűnek tartom, hogy be leszek dilizve. Nagyon feszült vagyok a kórháztól, már előre tudom, hogy mindenkit, aki nem úgy néz, szól, el fogok küldeni a francba...

Egyébként már kezdem felfogni az alapdolgokat, segítsetek, ha nem így van:
1. bemegy az ember lánya a szülőszobára, X idő alatt megszül
2. még 2 órát ott van, utána átviszik a gyerekágyas részlegre (EZ HOL VAN?)
3. ha inkubátorba kerül a baba, akkor irány a 4. emelet, ahol csak szopikor mehet be - talán ezt most ne is ecseteljük tovább, ezt nem szeretném
4. normál esetben gyerekágyas részleg, ahol egész nap velem lehet, de bármikor betolhatom a csecsemősükhöz - nem akarom betolni :oPPP Fürdetni elviszik? Elviszik még máskor is? Mikor jönnek a csecsemős nővérek? Vannak ilyen macerák, hogy hőmérőzés, meg vizit, meg egyéb nyalánkságok? Hányszor egy nap? Ki dönti el, hogy hazajöhet e az ember? Mi történik, még mielőtt hazajövünk (oltás, vérvétel a babának)?
5. hazajövünk és kész Kép

Timi, gyártsunk még kérdéseket, jó??? Hátha válaszolnak a csajok és sokkal okosabbak leszünk Kép Kép Kép

Eldöntöttem, hordozókendőt veszek vagy varrok Kép illetve elkezdek tervezni vmi dekorációt a szobába!

Pussszantás
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem, ugyanis időközben megszületett Zsoltika! Viszont most, hogy olvasom Ann kérdéseit, megpróbálok válaszolni rájuk. Előtte azonban egy kis büszkélkedés: kisfiam szeptember 10-én született 3400 grammal és 55 cm-rel, elég hosszú vajúdás után. És mivel 5 napot a kórházban töltöttünk, van már némi tapasztalatom...

Szóval bemész, amikor úgy érzed, hogy a fájásaid rendszeresek (mellesleg nekem nem voltak azok, én azért mentem be, mert erősen emelkedett a hőmérsékletem). Mi a párommal nem akartunk a közös vajúdóban szenvedni, ezért kértem, hogy helyezzenek el egy szülőszobában. Ez meg is történt, viszont aznap utánam még rengetegen jöttek szülni, csúcsforgalom volt... Szerencsénk volt, hogy még időben szóltunk, igy tényleg elvonulhattunk a csendes, félhomályos szülőszobába. Ott volt CTG is, labda, ki sem kellett jönni. Nekem eléggé össze-vissza jöttek a fájások, ezért a doktornő burkot repesztett, és bekötöttek fájáserősitő infúziót is. Ez hatott, utána már nem is tartott sokáig, amig jöttek a tolófájások, és megszületett Zsoltika. Viszont a csúcs miatt nem 2 órát voltunk a szülőszobán, hanem kb. 20 percet! Épp hogy összevarrtak, és Babuci kapott egy kis tejet, már toltak is kifele. A szülészet szintén a 3. emeleten van, oda áttoltak az összes holmimmal, kispapi kiséretében. Még jó, hogy volt üres ágy! A mi szobánkban olyan babák voltak, akik csupán néhány perc különbséggel születtek. Sajnos kispapi nem jöhetett be a szobába, tehát mehetett haza szegény... Mivel én még felkelni sem tudtam. Jött egy nővér, hogy ha pisilni kell, akkor szóljunk, segit kimenni, és akkor le is lehet zuhanyozni. (Van az ágy fölött telefon, azon keresztül lehetett szólni). Hát ez az első zuhany elég kellemetlen volt, alacsony vérnyomás és a vérveszteség miatt... Ezalatt a baba nem volt velem, a csecsemősök ellátták, később betolták. Valóban éjjel-nappal a szobában lehetett a baba, de bármikor betolhattam a csecsemősökhöz, ahol pl. jóval melegebb volt, mint a szobában. Én első éjjel betoltam, hogy alhassak egy kicsit. Fürdetés fél 8-kor, bizony akkor elviszik, illetve hát nekünk kellett odavinni a kicsit. Elvitték vérvételre, oltásra. Máskülönben velem lehetett. Van vizit, hőmérőzés. Egyébként ki is van irva a szobában egy lapra, hogy mikor mi van (étkezések időpontja, vizitek), ezt érdemes jó hamar áttanulmányozni. A legrosszabb viszont az volt, hogy bent voltam a szobában, egyszer csak bejön 3 ember, kérdezik, hogy minden rendben van-e. Igen, persze. De kik jöttek be? Mert ugye jöhet gyerekorvos, ügyeletes szülészorvos, ügyeletes nővér, csecsemős nővér, védőnő... De nem mondta, hogy én XY vagyok! Szóval azt akarom mondani, hogy sokszor az ember azt sem tudta, hogy mi van, a vizitek is kb. 5 másodpercig tartottak. No jó, nem mindegyik...

Nekünk a védőnő segitett nagyon sokat, főleg a szoptatással kapcsolatos kérdésekben. De a csecsemősökkel is lehetett beszélni, egy éjjel pl. 3-szor toltam be Babucit, mert sirt, a hasa fájt... Rendesek voltak, segitettek.

Szerencsére mi nem kerültünk fel az intenzivre, igy arról saját tapasztalatom nincs. Ez is olyan érdekes, minden este fürdetéskor a gyerekorvos végignézi a babákat. Aztán másnap reggel a vizitnél elmondja, hogy van-e valami gond. A 3. napon ránéz a fiamra, azt mondja, hogy ez a gyerek sárga! Majd frászt kaptam! Szerencsére a vérvétel szerint az értéke nem volt rossz, a súlygyarapodását kellett mérnünk minden etetésnél. Végülis kiheverte. Erre számitani kell, a mi szobánkban mindhárom baby sárga lett, egyikük fel is került az intenziv osztályra.

A csecsemős nővérek össze-vissza jönnek. Viszont mindig váratlanul! :-))) A babáknak elvileg egy bevásárló kocsira hasonlitó szerkezetben kell tartózkodniuk, de mi gyakran magunk mellé vettünk az ágyba (pl. szopi után együtt aludtunk). Ezt nem dijazzák, jól leszúrják az embert! Egyébként igazuk is van, az ágy keskeny, a kicsi leeshet, mert már újszülöttként is iszonyú erő van bennük!

Az orvosod dönti el, hogy mikor mehetsz haza. Utolsó nap kapta meg Babuci a BCG-oltást, akkor még vesznek vért is valamihez, amit rossz volt végignézni!

Aztán még számitani kell olyasmire, hogy pl. nem szólnak, ha kész a fürdetés, mi meg ott vártuk, hogy mehetünk a babánkért. Kérdezni kell, máskülönben nem megy! Bár amikor én bent voltam, nagyon sokan voltunk, teltház volt. Nehéz a nővéreknek is. Megmutatják a köldökcsonk ellátását, a pelenkázást, de már az öltöztetésben bizony senki nem segit! Én a szobatársamat kérdeztem, hogyan fogjam meg a babát, mivel még sohasem tartottam újszülöttet a karomban. Ez eléggé röhej. A fürdetést szerencsére megmutatták, de csak azért, mert megszerveztük.

Egyenlőre ennyi minden jut eszembe. Szerintem nagyon fontos, hogy pihenj a szülés után, lehetőleg ne sokan látogassanak! És kajáról érdemes gondoskodni, mert amit ott adnak, azzal nem lakik jól az ember! Szóval ha valaki tud, vigyen be rendes meleg ételt.

Ha még eszembe jut valami, jelentkezem! És megpróbálok mindjárt egy képet is felrakni Babuciról. Remélem, tudtam segiteni. Kitartást és minden jót!

Gabi

pgaboka
 
 


Gabi,
először is gratula Zsoltikához, nagyon várjuk a képet!!! Kép
Köszi a válaszokat, már sokkal jobban tudom, hogy kb. mire számítsak. Én nagyon remélem, hogy nem lesz teltház, tekintettel arra, hogy utálom, ha sürgetnek. Csak az a baj, hogy általában úgy van, hogy vannak dömpingek, meg csendesebb időszakok, szal ki lehet fogni csúcsforgalmat Kép
A hazamenés előtti vérvétel az az anyagcserebetegségek szűrésére van és kötelező. De szerintem nagyon is jó, mert ha van vmi bibi, akkor időben meg kell tudni, hogy pl. milyen diéta vagy kezelés szükséges. Ugyanúgy, mint a védőoltás (BCG), meg a gyerekorvosi szűrés (csípőt, hallást szűr az első 24 órában pl.).
Ez a fürdetés körüli mizéria zavar egy kicsit. Szóval elvileg nem nézhetem, hogy hogy fürdetik, csak ha vmi protekcióm van?

Engem nem fognak sokan látogatni, mert 60ban lakom Kép szerintem kispapim fog jönni, esetleg az anyukám, de ha jönnek, akkor együtt, úgyhogy a pihenéstől nem félek. Semmi dolgom nem lesz, amíg alszik a pici, csak hogy pihenjek. Kivéve, ha különböző személyzeti elemek mindenféle beavatkozásaokkal zaklatnak.
nemtom a kajáról ki fog gondoskodni... De ha hoznak pár kilo gyümit, elvagyok egy darabig. Joghurttal is ellennék, de van e hűtő?

Köszi az infokat, még minden jusson eszedbe és írj!!!
Pussz
Tudatlanból egyre okosabbá fejlődő Ann
annann
 
 


Még egy kérdés eszembe jutott:
tudom, hogy elvileg van a szobában minden a gyerek ellátásához - kivéve pelus. Na most akkor mi a gyakorlat? Mi van ott konkrétan (köldökápoláshoz, popsihoz) és elég-e, vagy jó betenni vmit tartaléknak?

Ann
annann
 
 


Ann,
mi sajnos egyszer sem láttuk, amikor a picink fürdött. Az úgy van, hogy az ember odatolja a babát, a csecsemős pedig egyesével csap alá dugja őket. Hogy mikor kerül a tiedre a sor, azt persze nem lehet tudni. De az is lehet, hogy előreveszik, ha megkéred őket. Amikor én bent voltam, egyik nap hallottam, hogy 31 baba van az osztályon!!!

Szerintem fogsz tudni pihenni, annyira ugyanis nem zaklatnak, épp ellenkezőleg... :-) A gyümölcsökkel vigyázz! Nehogy meghajtsa a babát. Hűtő van, igaz nem a szobában, hanem a folyosón. Valami csomagfélét kell késziteni, és ráirni a neved. És nagyon sok folyadékra lesz szükség a szülés után, erről érdemes gondoskodni! Ásványviz, gyümölcslé... Legyen jó sok! Különben van büfé is a földszinten, de én sosem mentem le. Reggelihez adnak teát és reggeli italt, úgyhogy végülis tejtermékhez igy jut az ember. Viszont pl. vaj nemigen van, a reggeli/vacsora úgy néz ki, hogy 1 szelet kenyér + vmilyen felvágott. De volt, hogy a kenyérhez tejfölt kaptunk! Szóval érdemes gondoskodni valami finomabb szalámiról. Ja, és evőeszközt feltétlenül vinni kell, az nincs! Pohár sincs!

A szobában van: pelenkázó, alkohol, hintőpor és popsikenőcs és vattapamacs. Mindenből van, de ha kifogyna, a csecsemősök adnak (kérni kell!) Pelenka és popsitörlő viszont nincs, azt neked kell vinni, és a baba kosarának alsó részében tarthatod. Igy pl. fürdetés után is a csecsemősök be tudják pelenkázni a kicsit.

Egyenlőre ennyi, a kép egy kicsit késik, mert túl nagy a mérete... De hamarosan küldöm!
Gabi

pgaboka
 
 


Ime Zsolti baba. A kép üvegen keresztül készült a kórházban.
Kép

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Gabi! Én is gratulálok a kisfiadhoz és természetesen megnézem a képet róla, biztos nagyon aranyos Kép.

Ann!
Én annyit tudok csak mondani neked, hogy nekem tényleg nincsenek rossz emlékeim a kórházban eltöltött napokról. Persze, én sem szeretek kórházban lenni, nagyon hiányzott a családom, de teljesen kibírható volt a dolog. És írtam már azt is, hogy főleg a Baross utcai klinikán eltöltött napokhoz képest a MÁV kórház egy luxus szálloda volt.

Ettől függetlenül voltak dolgok, amik engem is zavartak. Például, amit Gabi írt a babák besárgulásáról. Nem tudom, most hogy zajlik a dolog, de akkor a gyerekorvos minden nap bejött és ott előttem vizsgálta meg a kisfiamat a szobában. Nem volt túl közlékeny, de gondoltam, ha nem mond semmit, biztos minden rendben van.
Még büszke is voltam, hogy milyen rendes az én kisfiam, milyen sokat alszik és nem is sír egyáltalán, aztán itthon a mi gyerekorvosunk világosított fel, hogy a gyerek besárgult (én esküszöm nem vettem észre) és azért aludt olyan sokat és azzal tettem volna jót, ha felébresztem és jó sokszor megszoptatom, mert az segít az állapotán. De ugye ezt honnan a francból tudtam volna. De hát tanultam belőle, Kristófnál már jobban oda fogok figyelni.

Szerintem pedig jobb, ha nem látod, hogy hogyan fürdetik a kisbabádat, mert szerintem ebben a kórházban is futószalagon megy. Betartják a csap alá, aztán csókolom.

Én kifejezetten megtiltottam a családomnak, hogy kiló számra hordják be az ennivalót, inkább joghurtot, kefírt, ásványvizet meg ilyesmit kértem. Volt ott egy anyuka, akinek embertelen mennyiségű kaját hordtak be a rokonai, a csaj még a kórházi kaját is megette és kövérebben ment ki a kórházból, mint ahogy bejött.

Egyébként kedvet csináltál nekem, el fogok menni az asztaloshoz, aki a szekrényeinket csinálta és meg fogom kérdezni, hogy mennyiért csinálna egy egyedi kiságyat, mert a tietek szerintem tényleg nagyon szép.

Egyébként én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy mit vittek a lányok magukkal a kórházba, aminek nagy hasznát vették (pl. babaápolási szerek, fájdalomcsillapító stb.), mert mindenféle híreket hallottam már arról, hogy mi van és mi nincs.

Remélem Veráékkal minden rendben van.
Legyetek jók!
Sziasztok
johitimi
 
 


Én már kb ott tartok, hogy ugye pelust meg popsitörlőt mindenképp kell vinni, a többi meg opcionális (= teszek be a táska mélyére, elfér és ha semmiképp nem adnak, vagy dömping van, akkor is lesz mihez nyúlni!) A fájdalomcsillapítóval nemtom mi van...mim fog fájni??? Azt tom, ho a méhösszehúzódás utána..
ÁLLJ, még egy kérdésem akadt:
van valami injekció vagy csepp, amit a méhösszehúzódás érdekében adnak szülés után? Amikor én születtem, volt, mondta az anyukám, de most nemtok erről semmit.

Timi, én nemtom honnan lehet észrevenni, hogy a gyerek sárga... A szeme fehérje úgy tudom, akkor sárgul be, ha már nagyon durva... szóval, ha sárga, aluszékony lesz... Na, majd figyelek Kép

Pusssz
Ann (33+6)
annann
 
 


Gabiii, Zsoltika nagyon édes Kép Kép Kép
Erről jut eszembe, ugye rugit azt adnak, de takarót is? Vagy tegyek be?
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Ann!
Én semennyi időt nem töltöttem a szülőszobán Levi megszületése után, ugyanis egyből elvitték inkubátorba (császár volt) és engem is azonnal áttoltak a gyerekágyra (ez ugyanaz, amit szülészetnek is hívnak Kép, a harmadik emeleten van. Ha kijössz a szülőszobából elmész balra, át a belgyógyászaton és a liftektől balra van a bejárat).
Amikor mi voltunk bent nem volt alkohol a szobákban, azt vinni kellett. Tulajdonképpen csak popsikenőcs (Bepanthen) és egy csomag popsitörlő volt kikészítve.
Úgy tudom, nem mindenki kap méhösszehúzót, hiszen a legjobb erre a célra is a szoptatás. Én speciel kaptam egy injekciót a szülés másnapján, miután a szülésznő meglátta, hogy mik jöttek ki belőlem zuhanyozás közben és szólt az ügyeletesnek.
Fájdalomcsillapítónak ha jól emlékszem Algopyrint adnak, azt lehet szoptatás alatt is szedni. Láz esetén lehet rá szükség, ha esetleg a tejbelövellésnél felmegy a lázad.
Ruhát adnak a babára, minden nap tisztát, azt csak hazafelé kell majd. Takarót is tesznek a 'bevásárlókocsiba', az sem kell.
Fürdetésnek tényleg 'futószalagot' képzelj el, betartják őket a csap alá, kicsit meglögybölik és kész. Hazamenetel előtt van csoportos bemutató fürdetés, akkor rendesen megfürdetnek egy babát és mindent elmondanak.
Egyetértek Timivel kajaügyben. Nekem az egész család ételt akart hozni, ráadásul karácsony volt, ünnepi menüvel. Könyörögtem, hogy ne hozzanak semmi ennivalót. Ha mindenáron hozni akartak valamit, csak innivalót engedtem. Nekem leginkább az a sz@r kórházi tea ízlett, abból megittam minden nap egy kancsónyit, emellé még jött egy üvegnyi ásványvíz és némi gyümölcslé. Egy nap kb. 4 liternyi folyadékot ittam meg egészen a tejbelövelésig, azaz 5 napig!
Az első éjszaka nem hozták be a babákat a császárosokhoz. Én még második éjszaka is leadtam, mert nem volt erőm emelgetni, így aludtam egy keveset. Persze éjjel 3-kor bementem a csecsemősökhöz, hogy minden rendben van-e Kép. Levi mélyen aludt, csend volt.
Most hirtelen ennyi minden jutott eszembe.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Zsoltika tündérien nyugodt baba, úgyhogy megint tudok irni. Először is a kaja: valóban nem jó, ha az egész család hordja be a rengeteg mindent. Nekem csak anyukám hozott jó kis hazai levest, rántott húst. Ennyi bőven elég is. És a folyadék, abból tényleg rengeteg kell. Viszont az rossz, hogy ha az embert csak csokival meg egyéb chipsekkel látják el, teljesen feleslegesen. Arra semmi szükség.

Ruhát adnak a kórházban. Zsoltika elég sokszor pisilt pelenkázás közben, úgyhogy napjában többször átöltöztünk, csak kérni kell a csecsemősöktől új ruhát. A pléd is kórházi.

A sárgaság tényleg nagyon érdekes dolog, mi tanakodtunk bent a lányokkal, hogy miért nem végeznek minden babán a lehető leghamarabb vérvizsgálatot, amiből egyértelműen kiderülne, hogy ki mennyire sárga. Mert szerintem az, hogy ránéz a gyermekorvos, még elég kevés... Zsoltikának az orra hegye volt sárga, de én soha magamtól rá nem jöttem volna, hogy valami baja van. Valóban aluszékonnyá válnak viszont ilyenkor a babák, arra mindenképp érdemes odafigyelni, és keltegetni, etetni minél gyakrabban, úgy gyorsabban túllesznek rajta. Mi vizes zsebkendővel törölgettük az arcocskájukat, hogy felébredjenek és egyenek.

Egyenlőre ennyit tudok irni, lassan megyünk vacsizni! Jók legyetek!
Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom mi van itt nálunk, de időnként kimarad egy-két leveletek, aztán másnap látom csodálkozva, hogy ilyeneket is írtatok Kép.

Gabi!
Tényleg nagyon édes a kisfiad Kép. Feltörtek az emlékek belőlem is, ahogy írtál, mert az én kisfiam is egyből pisilt, ahogy kibontottuk a pelenkából, szerintem a fiúknál ez valami reflex Kép.

Ann!
A Baross utcai klinikán csak azok kaptak méhösszehúzódást elősegítő injekciót, akik császárral szültek. Én úgy tudom, hogy aki "rendesen" hüvelyi úton szül, annál ezt elintézik a hormonok és ahogy Virág írta, nagyon jó a szoptatás is, fogod alatta érezni a hatást Kép.

Én megmondom őszintén éjszakára vettem be Algopyrint, mert fájt a gátsebem és így tudtam nyugodtan aludni.

A szülőszobán én két órát maradtam legalább, igaz, hogy akkor rajtam kívül egy anyuka szült és így lehet, hogy volt rá lehetőség. Akkor ott lehetett velem a férjem és a húgom is, de föl a szobákba (akkor még ha jól emlékszem az elsőn volt a szülőszoba) már nem jöhettek.

Azt már le sem merem írni, hogy a fiamnak levették a sarkából a vért (az anyagcsere betegséghez), de abban a kórházban, ahol kiértékelik (nem tudom pontosan hova küldték), elromlott a gép, úgyhogy itthon kellett megismételtetni a gyerekorvossal. A sarkából nem tudott vért venni a doktornő, ezért a homlokán egy eret kellett megszúrni. Nem tudom elmondani nektek, hogy üvöltött szerencsétlen gyerek, én meg bőgtem fölötte. Remélem, most nem lesz rossz a gép és nem kell ezt a tortúrát még egyszer végigcsinálni.

Ann!
A sárgasággal kb. én is úgy vagyok, ahogy te, fel nem ismerném, de hát nem vagyok gyerekorvos. Majd bőszen keltegetni fogom a fiamat és jó sokszor megszoptatom, abból baj nem lehet.

Köszi lányok, hogy leírtátok a tapasztalataitokat. Úgy látom öt év alatt szinte semmi sem változott, úgyhogy viszem a szokásos dolgokat.
Azt mondjátok már meg légyszi, hogy mostanság ki lehet vinni a babát a folyosóra mutogatni vagy még mindig csak az üvegen keresztül?

Sziasztok, legyetek jók!
johitimi
 
 


Sziasztok Kép

Timi, nemtom, nekem ilyen baj nincs a géppel... ellenben mostanában sokszor van úgy,hogy 2x kell írnom, mert nem küldi el. Vagyis mostmár ki szoktam másolni előtte!!!

Ma voltam védőnéninél, persze minden ok. Most 2 hét múlva kell menni, utána meg hetente... szerinte. Hogy mé, azt nemtom, mert minden rendben. Asszem ennyire mazochista nem vagyok. Ma is 2 órát vártam. Kép
Utána meg voltam az oviban, befejeztem a rám váró munkákat. Ha jól sejtem, kész vagyok. Ami nincs meg, az már nem is lesz Kép
Eléggé elfáradtam. nem való már ez nekem, csak a nyugis itthonlét Kép Pedig direkt nem is keltem korán.

Képzeljétek, ma a védőnéninél találkotam egy csajjal, aki szintén az én dokinénimhez jár (innen 60ból), a múltkor láttam is a váróban. De nem ismertük egymást. Nem sokat tudtunk beszélgetni, mert mira szóba elegyedtünk ő jött Kép De amit ki karok hozni az egészből, hogy nem tudott semmit a kórházról (MÁV természetesen), pedig járt már bent a szülőszobán. Pl. hogy pelus kell, meg hogy ruha nem...ilyenek. Szóval látjátok, hogy milyen aranyat ér, hogy mi vagyunk egymásnak Kép Kép Kép

Nagy pusszantás
Ann (34+0)
annann
 
 


Szia Ann!

Tényleg jó, hogy tudunk egymáson segíteni, mert az emberben annyi a bizonytalanság (még harmadik gyereknél is Kép ).

Én megbeszéltem a védőnővel, hogy ne akarjon engem olyan sűrűn látni, igazából nem sok értelmét látom annak, hogy lemenjek hozzá. Nincs vele bajom, nagyon rendes, csak szerintem tök feleslegesen töltöm ott az időmet. Elméletileg csak szeptember végén kéne mennem, de szerintem átcsúsztatom októberre a találkát, miután voltam az orvosnál is.

Vera mostanában nem ír, remélen minden rendben és a kisemberke foglalja csak le teljesen az idejét Kép.

Na, megyek, megvacsoráztatom a családomat, aztán lefekszem, mert hulla vagyok!

Szia
johitimi
 
 


Vera! Nagy-nagy gratula neked, figyelemmel kovettem a szulest, mindent, en tajekoztattam anyuekatKép Orulok hogy minden rendben van Bencevel, sok boldogsagot nektekKép Es gyere nyugodtan a friss babakba, ha valami kerdesed vanKép

Tobbiektol bocsi, hogy idepofatlankodtam, Verat gyerekkorunk ota ismeremKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nem tudok túl sűrűn jönni mostanában... Még annyira új minden, és mi annnnyira fáradtak vagyunkKép Úgyhogy ha van is két szabad percem, akkor megpróbálok aludni kicsit Bencével.Kép Ő egyébként nagyon nyugodt kisbaba, szopi után nagy nehezen büfizik egyet-kettőt (még nem igazán jöttünk rá a technikájáraKép) utána letesszük aludni, legfeljebb kicsit nézelődik, majd elalszik. Szóval eddig elég egyszerűen működikKép
Ha nem lenne más tennivaló (tej lefejése, aztán a mellszívó elmosása, sterilizálás, a tej lefagyasztása, szóval ilyen és ehhez hasonló jó dolgok), akkor egész sokat tudnék pihenni. De így sokszor mire végzek mindennel, már lassan ébred is Bencike. Pedig a héten még az anyukám is itt van velünk, és minden háztartási munkát ő csinál, hihetetlenül nagy segítség nekem, nem tudom mi lesz a jövő héttől... Na de majd csak megoldjuk valahogy!
Megpróbálok azért néha-néha írni is nektek, olvasni majdnem minden nap jut időm, szóval azért képben vagyokKép

Orsoly!
KösziKép Biztosan lesz egy csomó kérdésem, mert egyelőre még nagyon kezdők vagyunk, de folyamatosan tanulunkKépKép

Puszi mindenkinek: Vera + Bence

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera!
Nem tudom mire értetted a sterilizálást, de ha a fejőgépre (Kép), akkor azt nem kell minden használat után sterilizálgatni. A kórházban is mondták, hogy elég csak naponta egyszer, amúgy elég a meleg vizes elmosás is és tiszta ruhán/textilpelenkán tárolás.
A Friss babákban valaki úgy csinálta, hogy betette a hűtőbe fejés után (Avent Isis) üveggel együtt, és amikor eljött a következő fejés ideje, csak kivette és belefejte egy másik üvegbe. Amikor már egyforma hőmérsékletű egyszerűen összeöntöd és kész.
Na látod, pl. erre is jók a frissbabástopikosok Kép.
Jó babázást! Tudom, most hihetetlenül hangzik, de lesz ez még könnyebb is Kép! Meg nehezebb is persze Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Vera!
Örülök, hogy jelentkeztél és én is csak azt mondhatom, hogy kitartás, belejöttök mindketten a dolgokba és akkor már sokkal könnyebb lesz.
A háztartással meg ne törödj az első időben, én mindig azt mondtam, hogy akinek nem tetszik, hogy nem tudom az első hat hétben (sem Kép ) tökéletesre suvickolni a lakást, az vagy nem jön hozzánk vagy kitakarít helyettem. És aludj, amennyit csak tudsz, mert szerintem annál jobb tejszaporító nincs.

Mondjátok, érdemes ilyen Avent Isis fejőt venni? Mert azt láttam, hogy nem olcsó, de kézzel már nem akarok fejni, mert az teljesen tönkretette a mellemet. Gondoltam, hogy vennék egyet, de csak akkor, ha jók a tapasztalataitok.

Tegnap írtam, hogy nem járok sűrűn a védőnőhöz, erre nem felhívott ma, hogy menjek már le, mert szeretne látni. Vittem magammal a két gyereket (illetve hármat Kép ), ott voltunk nála 3/4 órát, azt hittem, sose szabadulunk. De legközelebb tényleg csak október közepén megyek le. De legalább megdícsért, hogy nem híztam semmit Kép.

Na, legyetek jók, megyünk leckét írni!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok!

Virág!
Nekem is Avnet Isis mellszívóm van, és csak naponta egyszer sterilizálom. De minden szopi után öntögetem a tejet ide-oda, mert azt én is úgy tudom hogy nem lehet a hidegre meleget fejni. De tegnap éjszaka pl. csak 10 ml jött már le, hát én nem öntögettem sehova olyan fáradt voltam, odatettem az ágy mellé, és reggel a mosogatóban landolt. Lehet hogy most könnyelmű vagyok, de tele a fagyasztónkKép

Virág, tudom hogy már rég elfelejtetted az érzést (remélhetőleg), de Neked a varrat körül zsibbadt a bőr egy ideig? Mert nekem már egész szép, tegnap lepotyogtak a száraz varrak róla, de még mindig zsibbad kicsit körülötte, és a hasam is érzékeny. Ez mennyi idő alatt múlik el? Gondolom a méhem érzékeny még, ugye?
A másik kérdésem az lenne, ha nem túl indiszkrétKép, hogy császár után is 6 hét az a 6hét???Kép Mikor lehet újra az összebújásokkal próbálkozni?
Ne gondoljatok most semmi rosszat rólam, egyelőre nem gondolok még én sem rá, de érdekel azért hogy mégis mikortól lehet?Kép

Timi!
Én mindenképp csak ajánlani tudom az Avent mellszívót, nekem császár után a 3. napon sikerült vele 10 ml tejet kivarázsolnom, és ez a mennyiség azóta csak nő. Nagyon egyszerű a használata, szerintem nagyon jól szív is, kb. 10 perc alatt elintézheted vele a fejést, még akkor is ha 100ml-t kell lefejned. Én el sem tudom képzelni az életem jelenleg enélkülKép Tegnap lustaságból egyszer nem fejtem le a cicimből a maradék tejet, és délutánra nagyon fájt, hatalmas csomók lettek benne. Fellazítottam egy forró vizes pelussal, majd rátettem a mellszívót, és vártam a fájdalmat, de nem jött, viszont hipp-hopp jó puhára leszippantotta az egészet. Úgyhogy szuper!

Hú, most mennem kell, mert úgy hallom Bencike éhesKép

Sziasztok: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera,
örülünk, hogy azért szakítasz ránk időt és jelentkezel! Elhiszem, hogy fáradt vagy Kép Én nem tudom, hogy hogy lesz, amikor KisBoci megszületik...
Egyrészt én nem vettem mellszívót, ha kiderül, hogy kell, gyorsan be lehet szerezni. Számomra az elektromosnak elég húzós az ára. Meg nem is szeretnék sokáig és folyton fejni, remélem, néhány hét után, ha már jó sokat eszik a pici, fenn lehet tartani a folyamatot anélkül is, hogy csomók lennének, ha nem fejsz le minden szopi után. Van aki ezt mond, van aki azt... asszem majd ki fog derülni.
Azt már hallottam, hogy az Avent Isis az jó, meg a Medela (? ez a neve), de nemtok semmit az Avent kézi melszívójáról... van vmi infotok? Jó persze, amit ők (a gyártó) leírtak az tudom Kép Meg körbe is kéne néznem, csak még nem jutottam oda.

Én kifejezetten nem szeretném, ha az anyukám "beköltözne" hozzánk az első hetekben, pedig határozottan tervezte. Szerencsére még időben leállítottam, de elég hajthatatlan, nemtom még mi lesz belőle Kép Az első hetekben össze kell szoknunk hármunknak, ki kell alakítani az életünket, nagyon nem hiányzik, hogy valaki folyton itt nyomuljon, még akkor sem, ha jót akar. Ergo: háztartás lesz@rva, kaját hozzuk az oviból, a mosógép az mos - no meg a párom is sokat segít. Szóval nem hinném, hogy könnyű lesz, de valamit valamiért.
Az a vicces az egészben, hogy amikor én születtem, a szüleim odaköltöztek a nagymamámhoz és mesélte, hogy végül is nem volt jó döntés. Mindent a mamám csinált velem + a háztartás, az anyukám egész nap csak szoptatott, meg pihent. Sérelmezte, hogy hozzá se fér a saját gyerekéhez. Amikor meg hazaköltöztek azt, hogy rászakadt minden munka... Kép
Akkor most tégy igazságot!
Én bízom a saját + a párom erejében, meg abban, hogy nem lesz gond a szopival, így könnyebben mennek majd a dolgok! De még sokesélyes az egész, úgyhogy kivi vagyok!

De jó lenne, ha már én is úgy köszönhetnék el, hogy mennem kell, mert itt a szopiidő!!!! Olyan nagyon irigy vagyok!!! Kép Kép Kép
Na, tényleg megyek, tornászni, azt is kell, mert nagy a s*ggem, én nem vagyok olyan ügyi, mint Te, Timi (bár a védőnéni engem is megdicsért)!

Pusszancs Nektek!
Vera, sok erőt és kitartást, várunk!!!
Timi, hogy birjátok a sulit?

Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Vera!
Nem akarlak elkeseríteni, de a zsibbadt érzés minimálisan még most is tart. Elég hülye érzés, hiszen a hasam egy része majdnem érzéketlen (vagyis inkább olyan, mint amikor elzsibbasztanak a fogorvosnál, az orrodban is érzed, de nem teljesen), de sokkal rosszabb volt pár hónapja. Lassan de biztosan javul Kép.
Suttogva bevallom, hogy nálunk a 6 hét az 3 volt ;-), bár a gyermekágyi folyás 6 hétig tartott, hol erősebben, hol kevésbé.

Timi!
Én csak jót tudok mondani az Avent Isisről. Tényleg jól szív, a gumiharangrésze kíméletes és ha a Pro-mamában veszed van rá egy év garancia. Nekünk szó nélkül kicserélték az eltört alkatrészt tavasszal.
Én annyira idegenkedtem a kézzel fejéstől, hogy egyszer sem voltam hajlandó a mellbimbómat kézzel húzogatni, maximum a vitaminok beadásához pár cseppet.

Ann!
Nálunk minden nap itt volt az anyósom, hasonló szitu volt, mint a szüleidnél. Eleinte tényleg jó volt, hogy megfőzött, kitakarított, de aztán az lett a vége, hogy én vasaltam, takarítottam, Ő meg babázott. Jópárszor volt, hogy a kádban bőgtem, mert olyan volt, mintha nem is az én gyerekem lett volna.
De ennek vége szerencsére. Szerintem amíg a párod otthon marad, addig felesleges még egy segítség, ha már nem lesz ott, akkor mondd meg anyukádnak mikor van rá szükséged és mikor jobb ha elmegy. Persze csak finoman Kép!

Jó éjt mindenkinek!
Virág és a holnap 9 hónapos alvó Levente
virga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsot, azt hiszem benevezek egy Avent mellszívóra.

Virág!
Nekem nem volt gondom a kézi fejéssel, csak baromi fárasztó, a kezed is és a melled is szétmegy tőle, úgyhogy nem nagyon akarnám újra kezdeni.

Nekem a családi összedolgozással csak jók a tapasztalataim. Már most is beosztottam a famíliát, hogy ki mikor legyen itt. Nekem mondjuk gondoskodnom kell a két nagyobbról is, mert amíg én kórházban leszek, addig is vinni kell Johit a suliba, meg tanulni vele és Balázsra is vigyázni kell, meg a férjemnek sem árt a gondoskodás, úgyhogy megbeszéltem anyuval, hogy akkor vegyen ki egy hét szabit. Ha meg hazajövünk, akkor meg remélem, hogy itt lesz a húgom.
Egyébként nálunk ez úgy működött eddig, hogy engem hagytak babázni és a családom meg ellátta a háztartást. Persze ők is babáztak egy kicsit, de a fő "feladatuk" nem az volt. Amikor meg már nem jöttek, anyósom még hetekig főzött nekünk és elküldte a kaját, mert tudja, hogy utálok főzni Kép.
A férjemnek sajnos muszáj dolgozni, úgyhogy eleinte nem lesz itthon velünk, de utána téli szünet lesz a suliban és két hétig együtt lehetünk.

Ann!
Köszi a kérdést, a sulit egész jól bírja Johi, bár nagyon fáradt, de rosszat még igazán nem mondott róla.
Nekem kell lassan segítséget beszereznem, mert egyre nehezebben bírom, hogy érte kell menni. 10 lépésenként meg kell állnom, mert bekeményedik a hasam, főleg, amikor hazafele jövünk és cipelem a dög nehéz táskáját. Biztos ezért sem hízom nagyon, mert kondiban tart ez a sok edzés Kép.
Egyébként ne izgulj, az én seggem így is nagy Kép, szerintem vékony utoljára születésemkor voltam, akkor is csak azért, mert két hónappal előbb születtem Kép.

Na lányok, legyetek jók, vigyázzatok a kint és bent lévő babucikra!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok! Kép
Lehet, h nekem is mellszívó lesz a vége, mert rájöttem, hogy nagyon szeretek aludni Kép Kép Kép

Virág, egyébként a párom itthon lesz folyton, merthogy itthon dolgozik (programoz), úgyhogy sztem fog tudni igény szerint segíteni - ahogy most is teszi. Én pl. már az elejétől kezdve nem emelek, cipelek semmi nehezet (eleinte fájogatott a pocim), így ha elmentem bevásárolni kocsival (persze az anyukáméval), utána ő cipelt fel mindent a 3.ra.
Képzeljétek a védő néni majdnem lecs*szett, hogy miért vezetek még? Kép Aszongya: csak óvatosan Kép Még szép, eddig is az voltam! De aznap az oviba is kellett mennem, az meg jó messze van ide (kb. 35 perc gyalog, bár nem igazán szoktam kipróbálni :D). Gondolom amikor szülni megyünk, nem én fogok vezetni :oPPP

Jajj, Virág, azért nem lehetett jó az a császár, még akkor sem a a 6 hét az 3 volt Kép Kép Ez a zsibbadás... Én olyan szépen elképzelem, hogy fájások, tágulás, kitolás, mint a mesében Kép Aztán kérdés, h mi lesz Kép...

Asszem, most megnézem, mi hiányzik a végleges listámról - azaz készítek egy listát, kezdjük ott... Lassan kórházi cuccot kell összekészíteni! Azaz egységcsomagot, ahogy Harsányi mondaná Kép Tényleg, bizti megvan már a fia, legutóbb az előadáson mindenórás volt a felesége Kép

Pusssz:
Ann
annann
 
 


Sziasztok lányok!
Szerintem jó dolog azért, ha valakinek van segítsége az elsô idôkben (persze csak akkor, ha tényleg segítség és nem hátráltató). Nekünk sajnos nem lesz, mert a párom anyukája már nem él, az én anyukám vidéken van és nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot. Nekem az egyetlen segítségem a nôvérem (de ô nagyon nagy), csak hát neki is van egy csöpp lánya és most már várja a következôt. Bár ô azt mondta, ha kell ô elrakja a gyereket az anyóshoz és jön segíteni. Szóval még nem tudom hogyan lesz, de én is úgy képzelem el, hogy jó lesz hármasban is, megszokni egymást stb. Ha baj lenne, akkor riasztom a nôvéremet.
A mellszívóval kapcsolatban mi Medelát vettünk, nem olcsó, de állítólag nagyon jó. A párom összeszerelte tegnap este és magán tesztelte. Jónak tu˝nt. Vicces volt nagyon látni, ahogy a mellszívó szívja az ô mellét.
Jaj lányok! Már én is nagyon várom a szülést, tudom, hogy fájni fog, hogy nagyon fájni fog, sôt még annál is jobban. Mégis, ha rajtam múlna már holnap vígan bevonulnék a kórházba, de nem akarom sietetni a dolgokat. Csak már jó lenne a karomban tartani ezt a kis mocorgot.
AnnAnn! Neked is rengeteget mozog a babád? Úgy látszik a miénk még kiélvezi az utolsó idôszakot amikor még tud mocorogni (állítólag késôbb már nagyon lesz helye). És neked is sokat csuklik? Mi 29-én megyünk dokihoz, akkor már CTG-re. Ti mikor mentek?
Buborék 34+2
Buborek
 


Szia Buborék Kép
Nekem is mozog, bizony! Kép Pár óránként rendszeresen jelentkezik, este meg megy a nagy hancúr Kép Kép Kép Bár attól is függ, hogy milyen kedve van. Most pl vasaltam, túlfárasztottam, szerintem most alszik majd sokat Kép És esténként szokott csuklani is, bár nemtom biztosan, hogy az e az, a múltkor kispapival megszakértettük, hogy EZ MÁN AZ!!! Kép
Mi majd 10.08-án megyünk, mert a dokim szerint a 36+7 nap az még nem 37... lehet h fáradt volt, amikor kiszámolta, szóval 37+0 leszünk az első CTG-n. Az még 2,5 hét, jó neked, hogy előbb mész!

Vicces lehetett kispapid a mellszívóval Kép... elmondtam kispapimnak, most itt röhög!!!

Átnéztem a listámat, alig hiányzik már valami! Pár dolog, de az a fejemben volt, úgyhogy nem felejtek el semmit! Mondjuk még utána is kiderülhet, hogy szükség van valamire.
Ami még hátra van a szobadekorálás... de az még nagyon!!!

Vigyázzatok magatokra. Cupp
Ann
annann
 
 


Aventhet par szot: AnnAnn, az Aventnek csak kezi mellszivoja van, az a bizonyos Avent Isis.Kép EWleg huzos az ara (13 ezer korul), de tenyleg joKép Es nem csak akkor van ra 1 ev garancia, ha a Promamaban veszed, hanem barhol. Csak arra figyelj, hogy a vasarlasnal elo kell banyaszni a dobozbol a garanciapapirt es lepecseteltetni. Ajanlom esetleg meg megnezni a www.tiva-med.hu oldalon, itt szokott a legolcsobb lenni.

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Ann!
Én nagyon, de nagyon irigyellek, hogy otthon dolgozik a férjed. Sajnos az enyém nagyon keveset van itthon, mert sok helyen dolgozik és jön-megy mindig. És a vezetés miatt is irigykedem, én nagyon beszari vagyok és nem vezetek, pedig 10 éve van jogsim. De ha sikerül venni valami kis használt autót nekem, akkor rákényszerítem magamat, mert sokkal könnyebb lenne az életem.

Én még listát sem írtam, de egyenlőre át se merem gondolni, hogy mennyi mindent kellene venni. Októberben azt hiszem elkezdem a vásárlást, mert nem akarok mindent az utolsó hónapra hagyni.

Buborék, Ann!
Ti már tényleg nagyon a végén vagytok Kép, kicsit irigyellek is benneteket. Tegnap olyan fáradt voltam (egy csomó helyre kellett mennünk, 11-kor indultunk el Balázzsal és fél kettőkor értünk haza, utána meg lerongyoltunk a védőnőhöz Kép), hogy azt mondtam a férjemnek, hogy nem fogom kibírni a hátra lévő 10 hetet. De aztán kialudtam magamat és már nem látom olyan katasztrófálisnak a dolgokat Kép.

Na, legyetek jók, megyünk leckét írni, mert hétvégén bulizunk (Johinak és a férjemnek is szülinapja lesz)!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok!

Délután hazament az anyukámKép Nem tudom mi lesz velünk, most ragyog a lakás, de mi lesz a jövő héttől?! És bár nem szólt bele a baba dolgaiba, mégis hiányozni fog, mert nekem nagyon nagy biztonságérzetet adott hogy itt volt velünk. Na de majd csak megjön az önbizalmamKép

Voltunk délelőtt a kórházban az egyhetes kontrollon, és képzeljétek, Bence 2340 gramm!KépKép Szombaton 2110zel hoztuk haza.
Mindenki nagyon elégedett volt vele, azt mondták hogy jól ki van kerekedve önmagához képestKép Kapott BCGt,amitől én jobban féltem, de egy hangja nem volt, nagyon ügyi volt.Kép Olyan büszkék voltunk rá!
Utána csináltak neki egy koponya- és egy hasi ultrahangot is, az is teljesen oké. Akkor sírt egy kicsit, mert jól összekenték azzal a trutyival, amit nekünk is kentek a hasunkra az uh-k alkalmaválKép, és a doktornéni keze is jó hideg volt. De összességében nagyon tündéri volt, én is megnyugodtam, mert reggel volt egy kis gyomoridegem az orvos miatt. Azt is utálom ha nekem kell menni, főleg ha meg őt macerálják, na azt biztosan nem fogom jól tűrni.
4 hét múlva kell megint visszamennünk, akkor a fejecskéjéből vesznek vért egy ellenőrző vérkép kedvéért. Hát ezt én nem igazán akaromKép
És igazából nem is nagyon vagyunk ezzel tisztában hogy miért is kell nekünk ide visszamennünk, ha van gyerekorvosunk?! Nálatok ez hogy van? Bár kétségkívül ez a két mávos gyerekdoki, akik közül választhatnánk, jobbnak tűnnek mint a körzeti doktornéni. Mi döntjük el, hova visszük? Vagy hogy van ez, akinek már van tapasztalata ezügyben?Kép

Virág!
Gratulálok Levente 9hónaposságáhozKépKép Ő már igazi nagyfiúKép Tényleg mekkora most?
Amúgy a zsibbadással elkeserítettélKép, a 3 héttel viszont nemKépKép

Ann!
Már nagyon közel vagytokKép izgulsz már egy kicsit? Örülök hogy kezdesz a mellszívó mellé állni, hidd el hogy nagyon megkönnyíti majd az életed! És ahogy Orsoly írta, ebből csak kézi létezik, de nagyon hatásos. Bár már most kezdhetsz ínhüvelyre gyúrniKép, mert ha sokat kell fejni, az első időben bizony meg fogod érezniKép
De szerintem még mindig jobb mint kézzel gyötörni magad. Én legalábbis béna vagyok, alig tudok 1-2 cseppet kinyomni, pl. vitaminhoz, vagy a szemcseppentéshez. Ugyanis szemcsepp helyett inkább ezzel próbálkozunk, és elég jónak tűnik...

Én is irigyellek azért hogy a férjed otthon dolgozik és a vezetés miatt is. Nekem is van jogsim, de tudom hogy Pesten soha nem fogok vezetni, főleg nem babávalKép Bár én egyelőre máshol sem vezetek, annyira félek.

Timi!
Pihenj nagyon sokat, tudom hogy ezt két gyerek mellett irtó nehéz kivitelezni, de muszáj. Nehogy korábban jöjjön Neked is a baba, mert sokkal több úgy a kórházi macera, rád meg szükség lesz otthon a két másik gyerkőc miatt is.

További szép napot mindenkinek, megyek mert elzsibbadt a karom. Ugyanis Bence baba itt szundikál az ölembenKép (büfire vártunk volna, de nem jött összeKép)

Vera + Bence 17 napos

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Ann!
Azért fájások, tágulás, beöntés, borotválás kipipálható a szülési listáról csak a kitolási rész maradt ki Kép. Fájások főleg a végén voltak, amikor már nem hatott az EDA, így a jobb oldalamon teljesen 'élvezhettem' a dolgot, a bal oldalon csak kicsit.
Irigy vagyok, hogy a férjed otthon dolgozik és sokat tud majd segíteni és veletek lenni!

Buborék!
Mellszívópróbáló férj Kép. Hát nem semmi lehetett Kép.
Persze nagyon jó, ha van segítséged az első időkben, nem azt mondom, hogy nem Kép. Csak sajnos nálunk 1-2 hét után már megváltoztak a dolgok anyósommal. Én még most sem hevertem ki azt a pár hetet, ha jön vigyázni Levire minél hamarabb elmegyek és sietek haza. Egyszerűen idegesít az ittléte. Zavar, hogy úgy jár-kel a házban, mintha otthon lenne, tudom, hogy a távollétemben megnézi a személyes holmijainkat (pl. bankszámlakivonatok, fizetési papírok, levelek) De a múltkor lebukott, mert a rózsafa illóolajat sikerült kiöntenie Kép, bűzlött az egész ház. Zavar, hogy kiveszi a gyereket a kezemből. Mai példa: Levi nagyon sírt, mert fáradt volt és túlpörgött egy kicsit, akkor nem tud elaludni és üvölt. Próbáltam megnyugtatni, leültem vele az elsötétített szobájában a fotelba, csendben ringattam a vállamon anyósom meg a nagy piros virágos ruhájában járkált körülöttünk, mondogatta, hogy 'gyere a mamához', cuppogott neki. Levi meg bújt volna hozzám, de így nem ment, hogy egyfolytában ingerelték. Szóval az ilyenektől kapok hülyét, és amíg itt volt minden nap, addig naponta voltak ilyen apróságok.
Azt hiszem a legközelebbi babánál anyukámat hívom segíteni az első hetekben.
Hűha, nektek már tényleg csak pár hetetek van 2in1 Kép. Irigy vagyok nagyon, már alig várom, hogy mi is próbálkozzunk. Néha már azt álmodom, hogy rugdos egy baba a pocakomban.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Vera!
Most látom, hogy Te is jártál erre Kép. Gratulálok Bence gyarapodásához, tényleg nagyon ügyik vagytok!
Én sem értettem, hogy miért kell a MÁV-ba visszamennünk. Nekünk miután hazaengedtek 3 hét elteltével kellett kontrollra mennünk. Ugyanúgy megnézték a csöppségemet, mint itt a dokinénink, csináltak hasi és koponya UH-t, vettek vért. Valamit ráfirkantottak a zárójelentésére, amit azóta sem tudott senki elolvasni, aztán otthagytak minket, anélkül, hogy mondták volna, hogy kell-e mennünk máskor is. Miután a meztelen Levivel 20 percet kellett várnunk mindezek előtt, nem nagyon szerettünk volna még egyszer végigcsinálni ezt a tortúrát, mert az volt az érzésünk, hogy nem is figyelnek ránk igazán. Így aztán mi azóta nem voltunk ott, Levinek szerencsére (kopp-kopp-kopp) semmi baja, a körzeti doktornéni megnézi havonta. Itt voltunk ortopédián, kétszer csináltak pisivizsgálatot (kicsit rózsaszínnek láttam a pelust).
Ne aggódj, hogy anyukád elment, minden rendben lesz, az biztos. Azzal ne törödj, ha egy kicsit szalad a háztartás, a lényeg, hogy Te és Bence jól legyetek. Még ismerkednetek kell egymással, neked most az a dolgod, hogy rá figyelj Kép. Pihenjetek amennyit tudtok, ha van erőd csináld meg a házimunkából amit tudsz, a többi meg ráér Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok Kép

Vera, örülök, hogy szépen gyarapodtok, azért ez nem semmi!!! Kép Látom, már elkezdted barátkoztatni a géppel, lehet, hogy hamarosan ő is fog írni nekünkKép Miért is kell kontrollra menni? Ezt nem értem. Csak a biztonság kedvéért?
Virág, nektek miért kellett? És miért voltak az UH-k?

Virág, ez az anyós story nagyon teccccett! Gondolom, te nem élvezed annyira Kép Kispapim szerint egy pár egérfogót nem árt elrejteni a házban - pl. iratok környékén.
Én anyósomban nem is gondolkodom, rá se merném bízni a gyereket! Max. majd akkor, ha már elég nagy és önálló lesz - nemtom hány évesen :oDDDD Pedig felnevelt 3 gyereket. Csak nálam nem a mennyiség, hanem a minőség számít :oPPP

Csajszik, nem beszarni a vezetés miatt, én úgy imádom!!!! A nyári párizsi úton volt szerencsém pár km-t levezetni. Összesen 5000 km - ez 3 ember között oszlott meg. Bárcsak lenne saját kocsink is!

Na, ma rámentem a szopi témára (net), hülyébb vagyok, mint valaha. SEGÍTSETEK! A szopi az vili, nekem a fejéssel van a bajom.
LLL oldala írja:
"Rendszeres fejésre egészséges, éjjel is, nappal is igény szerint kizárólag szoptatott csecsemő esetében nincs szükség. Ilyenkor ugyanis a tejtermelődés önszabályozó mechanizmusa biztosítja a szükséges mennyiséget."
stb stb, és ugyabár kilyukad oda, hogy koraszülés, császár esetén, ha kezdetben nem lehet mellre tenni, és be kell indítani, vagy pl. ha dolgozni jár az anya akkor fejni kell.
Na mármost, ha abból indulok ki, hogy elvileg minden ok lesz, akkor miért is kellene nekem fejnem?
Valaki mondja meg, mert nem fér bele a pici fejembe!
Orsoly, Vera, egyébként köszi az infokat a mellszívóról Kép - de most akkor mi van???

És még a 7végén rámegyek a babahordozó varrása című témára is Kép Mit szóltok? Kép Aztán majd beszámolok, hogy elméleti, vagy gyakorlati jellegű-e a dolog :oPPP

Már csak 5 hét 5 nap van hátra Kép 2 hét 5 nap múlva töltjük a 37. hetet (akkor megyünk doktornénihez), onnantól akár már születhet is! Mi tagadás, nagyon várom!!! Lelkileg már most kész vagyok rá, de megbeszéltük, hogy még bent marad legalább addig. Nem kell semmit elkapkodni! Úgy szeretném - persze mint mindenki - ha minden problémamentes lenne. Itthon vagyok, nyugi van, lötyögök, semmi baj nincs Kép Várom már a betöltött 37. et, mert most kettős érzelmeim vannak: egyrészt már nagyon szeretném magamhoz ölelni, de tudom, hogy még nem szabad megszületnie. És hozzáteszem, hogy én egy nagyon türelmetlen fajta vagyok, akkor, ha valamit el akarok érni (érdekes, hogy olyankor nem, ha pl. meg kell hallgatni másokat).
Szóval összességében, nem félek, picit izgulok, de ez inkább pozitív mint negatív. Kép

Pusssza
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Bekukkantottam, hogy jár-e erre valamelyikőtök és lám mennyit írtatok!

Virág!
Amit leírtál az anyósodról, már érthetővé teszi, hogy miért nem akarod, hogy ott legyen Kép.
Az én anyósomnak is voltak elképzelései eleinte arról, hogy hogyan kell nevelni és ellátni egy gyereket, de hamar elmagyaráztam neki, hogy ezek az én gyerekeim és nem az övé, ezért én úgy csinálom a dolgokat, ahogy én akarom. Ezt hamar megértette és azóta nincsenek nagy problémáink.

Egyébként akartam tőletek kérdezni, hogy a MÁV-ban végeznek-e ilyen szűrővizsgálatokat, mert olvasta valahol, hogy a Madarász kórházba el lehet vinni a pici babákat és néhány ezer forintért elvégzik ezeket az ultrahang vizsgálatokat. Kezdtem örülni, amikor írtátok, hogy a MÁV-ban is csinálnak ilyet, aztán elkeseredtem, amikor Virág írta, hogy semmi értelme nem volt.

Vera!
Az én ismereteim szerint a háziorvos választható (nekem egy ovisom anyukája a gyerekorvosunk, pedig nem tartozunk a körzetébe), ha ő elvállal benneteket, akkor elvileg bárkit választhattok. Azért azt kalkuláld bele, hogy ne legyen tőletek nagyon messze, ha baj van, nagyon lázas Bence (például), akkor ne kelljen órákig utaznotok, amíg odaértek és ő is kimenjen hozzátok, ha hívod.

Ann!
Bár mostanában nem tárgyalsz velem (Kép ), leírom neked, hogy én az első időkben fejtem, hogy minél jobban beinduljon a tejtermelésem, amikor már beállt egy normális mennyiség, akkor nem nagyon eröltettem a dolgot. Igazából azért fejtem, hogy elrakjam a mélyhűtőbe, hogyha velem valami baj van, akkor se kelljen tápszerezni a gyerekeket, illetve a főzelékükbe is azt tettem tápszer helyett. Ha nagyon bekeményedett a mellem, mert tele volt tejjel és a pici nem tudta bekapni a mellbimbót, akkor is segített, ha egy kis tejet kifejtem.

Vigyázzatok magatokra, jó hétvégét!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok!

Timi!
Asszem, rosszul fogalmaztam az előbb.
De volt értelme az ultrahangnak, mégpedig az, hogy nem kellett itt sorba állnunk. A Levi kiskönyvében azért annyi olvasható, hogy 'hasi és koponya UH 0', amit a saját doktornénink is úgy értelmezett, hogy nincs gond Kép. A többi olvashatatlan.
Azt, hogy nem volt értelme úgy értettem, hogy annak nem örültünk túlságosan, hogy innen kellett bemennünk, vártunk kint egy csomót, aztán meg bent 20 percet a meztelen 4 hetes Levivel, és tulajdonképpen nem mondtak semmit.
Úgy tudom alapból megcsinálnak bent egy hasi és koponya ultrahangot, de lehet, hogy tévedek.

Ann!
Ha tényleg igény szerint szoptatod a babád, akkor nincs szükség fejésre. Az igény szerint úgy értendő, hogy az első nyikkanásra mellre rakod, nem kap inni vizet, teát stb. csak anyatejet. Ebben az esetben akkor lehet szükséged fejésre, ha csomó lesz a melledben, vagy szaporítani szeretnél, vagy szeretnél későbbre elrakni főzelékbe.

Vera!
Azt hiszem, nem válaszoltam a kérdésedre. Kicsi fiam ma 9 hónapos 72 cm és 8650 gr a múlt heti mérés szerint. A magasságában kételkedem, mert július 31-én is ekkora volt és már 80-as ruhákat hord.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok Kép
Bár szomi Kép vagyok, Timi, nemtom miért mondtad, amit mondtál, én nem érzem így, de tudom, hogy az a fontos, amit te gondolsz! Igyexem, hogy pontosabban kommunikáljam az érzelmeimet:
[color=#ff0000]
Kép

Nagyon köszi a válaszokat a fejésre Kép Mostmár tényleg okosabb vagyok. Így már döntöttünk is kispapimmal: ha csak úgy héba hóba kell fejni (alapeset), akkor megtanulom a kézi fejést, annyi elég. Ha azonban lesz vmi bibi, akkor gyorsan veszünk Aventet. Addig meg nem, sajna annyi pénzt nem tudunk azért kiadni, hogy pár alkalommal használjam.

Továbbra is érdekelne, hogy MIÉRT csinálnak UH-t a piciknek? Megint buta liba vagyok Kép

Virág, gratula Levihez, úgy elképzelve, pont méretes kis kölyök lehet Kép Fénykép van vhol róla?

Remélem, senki sem haragszik rám, azért kicsit aggódom, tudom, hogy nem vagyok egy könnyű természet Kép
pusszancs nektek
Ann
annann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?