Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Olga, ugrasz apára?? Hehe, ez jó!
Tesódéknál remélem van ok bizakodni!

Szami, nem ér sütikről, tortákról írni, mert mingyá kocsiba vágom magam, asszem 9-ig van a MAarcipán, ugyi?
Valami jó kis habosra fáj a fogam piszkosul! :)

Szilbee, Levente és kisDévid jól vannak?

Erika, Szilbee már beelőzött, ez a vonalzó egyből kiszúrta a szemem! Azt hittem, arra gyúrtok, hogy hogyan lehet minél kisebb korkülönbséggel tesót hozni a "nagynak"! De látom, hogy más oka van. Én is úgy gondolom, talán hallgass most apára, jobb a békesség.
Ja, én egy jó kis képviselőfánkra szavaznék! :D (azt könnyebb leírni is! :))

Katlina, Erika, Anikó, Juditok, Évi, többiek! Merre vagytok?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka, szerintem csak a nyári nyitvatartásban vannak 9-ig, ilyenkor 8-ig inkább. Én gyümölcssalátát ettem Jázminnal :lol:

Olga, egész meghozod az ember kedvét egyre-másra :oops: Kár, hogy ma parkolt be hozzám Jaimee autója :roll: Az első gyógyszer nélküli hónap... majd kiderül hány napig szenvedek... :?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


csász!

Igaz engem nem kerestél....de itten vok :roll:

Kata!
Köszke...lehet kirepülünk 1x! És te taxisként egészíted ki a gyes-t??? :wink: sokan vannak ott?....hát miután még Nimi nem tud járni...nemtom hg hg elhomokozna é......Mi általában 4-kor szoktunk uzsizni....látom ti meg akkörül indultok? Vagy hg van a napirend?

Most sütöttem egy 2 színű túrótortát...kíváncsi vagyok az eredményre....holnap jönnek barátnőmék neki szülinapjára....( remélem ehető....)

Tegnapi termés: 1 doboz jégkrém + 8 db pici tiramisu szelet.....no ezt múlja felül vki!!!!!!

fanna3
 
 

 
 

Dorka!

Igen! Minden okes! Leventét anyudék meg akarják buszoztatni holnap... Falvára... ha csak annyira lesz taxis, mint ma és nem lesz láza, akkor el is engedem velük. Szegények olyan ritkán lehetnek együtt, pedig annyira szereti a nagyszüleit.

Este egyébként megint emlegetett benneteket! A Peti-t már nagyon pöpecül mondja. Anyumnak is elmesélte telefonon, hogy itt voltatok! :lol:
szilbee
 
 


Anna, neked privi ment, azé nem írtalak! :)
Látom, tegnap szénhidrát napot tartottál, kell is a léleknek!
Váljék egészségedre! :D
A torta is biztos szép és finom!

Szilbee, de jó, mély nyomokat hagytunk akkor Leventében! :)
Remélem összejön a holnapi napra Falva neki: Mami már készült! :wink:

Szami, gyümölcssali a Marcipánban??!!! Az nem is bűnözés!
Látom, OLga jó hatással van ma a bandára! :)

Most olyan jó a kedvem, Szabika ma először röhögött folyamatosan, gurgulázva, nevetőgörcsöt kapott!!!! :) Ráesett a cumi a pocijára a pelenkázón, és ez annnyira vicces volt, hogy perceken át nevetett!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Nah, kicsit elkenődtünk, Máténak 125-ből 60 pontja lett. De mi mondtuk Neki, hogy nagyon büszkék vagyunk rá, nekünk Ő lett az első!

Írok be nektek két feladatot, kíváncsi vagyok, mit mondtok róla! A 25 feladatra volt egy órájuk.

1. Vannak olyan kétjegyű számok, amelyeknek ha felcseréljük a számjegyeit, akkor az eredeti szám és a számjegyek felcserélésével kapott szám különbsége 27. Ezek közül a kétjegyű számok közül az egyik szám osztható 13-mal. Melyik számjegy szerepel ebben a kétjegyű számban?

a, 3 b, 4 c, 5 d, 6 e,7

2. A kalózkapitány olyan szigetre küldte elásni a Karib-tenger kincsét, amelyen egy pálmafa, egy banánfa, egy narancsfa és egy citromfa volt. A kalózok a kincset az egyik fa alá ásták el. Miután visszatértek, a kapitány mindegyiküktől megkérdezte, hogy hol van a kincs. A következő válaszokat kapta:

A pálmafa alatt
Nem a banánfa alatt
Nem a narancsfa alatt
A narancsfa alatt
A citromfa alatt

Melyik fa alatt van a kincs, ha az öt kalóz közül csak egy mondott igazat?
a, banánfa b, citromfa c, narancsfa d, pálmafa
e, ezekből az adatokból nem lehet meghatározni

Aki mindkét feladatra megadja a jó választ, vendégem egy sütire a Marcipánban :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Szép estét Mindenkinek! Vagy inkább ugrósosat?! 8) :lol:

Szamóca: miért szedtél gyógyszert? és most miért nem? bocsi, nem tom.

Hm, Marcipán.... én Zagyvacuki párti vagyok. Például holnap is menünk és veszünk egy jó nagy adag sütit(szigorúan update 1-est :lol: ) és jól befaljuk. Holnap amúgy nálunk érdekes nap lesz. A férjem legjobb barátját össze akarjuk hozni egy kedves lány ismerősünkkel :lol: Mind a kettő szingli, 30 év körüliek. És mind a ketten tudják, hogy direkt ismerkedés lesz. Én mondtam a páromnak, hogy ez hülye dolog, de felhívta mindkettőt, azok meg rábólintottak :roll: Hát legyen :roll:

Fanna: napirend: felkelünk amikor sikerül, ha megyünk valahová, akkor elindulunk, ami fontos: ebéd, utána alvás. Ébredés után valamit csinálunk, közben lehet, hogy uzsonnázunk, estig pedig valamit csinálunk. Apukánk 6-nál előbb úgysem ér haza, így azt csinálunk, amit akarunk. Fél 7 körül vacsi, 8 körül fürcsi, 9 után mese az ágyban, tente baba tente, az a gaz meg nem aludik, csak karattyol az ágyában, 10 körül bemenek hozzá, mondom neki aludjon mán, mert különben lecsapom :wink: aztán alud. Most is kajabál. Következtetés: ebéd után a bizonytalan, hogy mikor ébred, amúgy bármi lehet :lol:

Ma du. 4 körül kiértünk a Nefagos játszira... hát nem esett az a nyomorult eső épp akkor :twisted: Nem is volt ott senki, mi is hazajöttünk, de kint maradtunk. El is állt azonnal, azután meg mindenféle gyerekek erre sereglettek, úgy hogy sötétedésig kinn voltunk.
szolkata
 
 


Fanna: ha ülni tud Nimi, már homokozhat... :lol: Úgy is a fejébe tudja szórni a homokot :lol: :lol:

Szamóca: szerintem 1., c. 5, mert 52-25=27, 52/13=4
2., nem lehet meghatározni
szolkata
 
 


Elvileg nem kéne gyógyszert szednem, mert a 3.császár után Mosonyi megcsinálta a műtétet, de még a szopizás alatt, a 2.hónapban megjött és aztán fél éven át 12-13 napig tartott, iszonyú fájdalmakkal és eszméletlen mennyiséggel. Más megoldást nem találván, Mosonyi egy gyengécske fogigátlót írt fel 3 hónapra, mondván, az talán kicsit visszafogja a dolgot. Én ráhúztam még egy hónap gyógyszert, s most ez az első, amikor anélkül jött meg.

Ezt az "ugrósosat" nem értem :shock:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Kata, nincs süti :wink: (többet nem mondok, mert akkor elveszem a játék örömét mástól, nem baj?)

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Szami, én feladom, nem az enyém lesz a sütid, már látom...
Ez basszus dög nehéz az én agyamnak, 9 évesen ilyenekt kell megoldaniuk??? :shock: :shock:

Kép
Kép
dorkáék
 
 


banánfa?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


A 2. feladat javított megoldása: a banánfa alatt van. Mindjárt indoklom.
szolkata
 
 


Oh, vagyunk többen. Ugrós.... Olga, apára ugrós
szolkata
 
 


Nem semmi, mi? :shock: Van még egy-két érdekes, csak nem akarlak untatni vele benneteket. És az sem semmi, hogy mindenre 60 perc van. Azt mondta Máté, az osztályukból ktten értek a feladatok végére.

Viszont, hogy jót is mondjak, Máté írt egy gitárdarabot :shock: Azt hittem, padlót fogok :lol: Igaz, nem túl hosszú, kb 2-3 perc, de tök jó!

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


pálmafa alatt i h h h h
nem banánfa a. h i h h h
nem narancs a. h h i h h
narancs a. h h h i h
citrom a. h h h h i

Minden variációt értelmezni kell és a harmadik oszlop alapján jön ki a banánfa: nem a pálmafa, banánfa, narancs, nem narancs, nem citrom.
szolkata
 
 


Tök ügyi Máté :lol: Egyébként én is csodálkoztam mindig is ,hogy ált. iskolás gyerekeknek milyen nehéz matek feladatokat adnak fel. De az ő előnyük velünk szemben, hogy sokkal egyszerűbben gondolkodnak. Mi felnőttek túlbonyolítjuk.
szolkata
 
 


úh, még jó, hogy a szépen megszerkesztett táblázatomat eltolta..
szolkata
 
 


Háát, igen, így javítva már jó, de nem lehet egyébként javítani. Viszont legalább nem nekem kell beírni az indoklást. :oops: :lol:
De hogy ne maradj éhen, küldök egy tortát, milyet szeretsz?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


De azért holnap elárulod a megoldást?
szolkata
 
 


Az volt a baj, hogy később gondolkodtam, először csak rávágtam, hogy hülyeség 8) aztán logikailag megvizsgáltam 8)

Virtuálisat, az update 0-ás :lol: :lol:
szolkata
 
 


Balwin Judit mán teljesen el van veszve e. Meg Bbj is szokott esténként lenni. Jaimee..??
szolkata
 
 


Jó étvágyat hozzá! :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Nyamma (Gál Bence után szabadon) :lol: :lol: Mindenki kap egy szeletet belőle :lol:
szolkata
 
 


Szerintem haláli rajta az ifjú pár :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Ha egy mond igazat, sztem is a banánfa.

Az elsőt meg Kata megfejtette hamarabb.

Ugrani? :? :? Ugornék én, ugornék én, dehát itt van a Piri. :twisted:
jaimee1
 
 


Gondolod, Jaimee, én se itt ülnék ilyenkor, ha... :oops: Olvastam amott, írsz privit? (Mosonyi-marha kííííváncsi vagyok) Háát, egy szelet Neked is jut ebből a csini tortából... Milyen ízűt is szeretnél? :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Jaimee: én is én is privit!!!

Szamóca : haláli, szó szerint
szolkata
 
 


De okos vagyok!! Megcsináltam a 9 évesek matek feladatát? :shock: :shock: Büszke vagyok magamra, mint a fene... :D Hanich tanár úr ezt látná.... :lol: Ő volt a matek tanárom a főiskolán. Reszkettünk minden matek szeminárium előtt, mint a kocsonya.... :D :D :D :D :D

Kata, fiam büszke vagyok rád is. :lol:

Szóval Szami, fajin fiad van, ha ezen a versenyen ért annyi pontot.
jaimee1
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Most nézem az ifjú páááárt. Ez kész... :lol: :lol:
jaimee1
 
 


De azért Dorka mondta rá legelőször, hogy banánfa :lol:
szolkata
 
 


A privit én kaptam, Szilvitől. Továbbküldhetem? Szilvi néni, a másik topik főosztályvezetője.... :D
jaimee1
 
 


Igen, de a feladat mindkettő helyes megoldása volt. :lol: De egye fenyő, ő is kap a tortából, nem vagyok én irigy :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Dorka, te magyar tanár, lehet, hogy szakot tévesztettél? :D :D :D :D

Mmm...apa morog, hogy sokat lógok a babaneten....Ti ilyet nem kaptok otthon????
jaimee1
 
 


Hát csak na... biztosan, ő csak holnap reggel lesz legközelebb....én meg kíváncsi vagyok, majd utólag engedélyeztetjük :lol:
szolkata
 
 


Oké, privi megy...
jaimee1
 
 


He-he, enyém feladta, kifáradt, mire átnéztük Mátéval a 25 feladatot és a banánfáson bealudt :lol:

Bevallom, én nem igazán netezem , ha itthon van, csak ha nagyon-nagyon elfoglalt mással. Pár éve nálunk volt ebből műsor, ezért én erre kínosan ügyelek, nem éri meg a cirkuszt :?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Lehet, hogy Dorka nyelvészetileg elemezte a feladatot és megkereste a jelentések finnugor eredetében leledző ősi nyelvjárás utalásait ... vagy valami ilyesmi... nem értek én hozzá :lol:

Apa nem szól. Kedden és pénteken este 9-től angol órán van, de kb. 11 körül jön haza, a tanára már a barátja is. A többi napokon apa dolgozik a saját laptopján, én meg itt netezek.
szolkata
 
 


Mikor ér ide?
szolkata
 
 


A süti vagy a privi? :shock: Én megkaptam :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Kata: Kis türelmetlen...Sztem már ott van. :D :D :wink:

Na megyek, fáj a hasam is, asszem doki lesz ebből :cry: :cry: :cry: pedig semmi kedvem megint ott ülni.....órákat. De hátha csoda történik és "megjavulok".

Fürdés, fekvés, alvás....

Szép hétvégét! Pusssz!
jaimee1
 
 


Hopp, épp akkor. :? Azt hittem szaftosabb :? Jó kis balhés :? Azon gondolkodom, milyen lehet ez a nő, aki írhatta... biztosan fiatal középiskolás ... nem?
szolkata
 
 


Jó éjt!
szolkata
 
 


Igen, én is ezt gondoltam...De hogy józan nem volt...
:roll: :roll:
Pápá!!!
jaimee1
 
 


Szép álmokat Nektek!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Kép

Kép

Erika! Utlóagosan engedélyezve a privi!! :wink:
szilbee
 
 


jó reggelt,


Te Kata, nem ér itten szívókázni és a bölcsész agyamat fárasztani! :)

Na, csak olvasni votlam, léptünk Szegedre!
Én vezetek, reszkessen mindenki az utakon!!!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasz!


Dorka!
Vigy.Mag! Érezzétek jól egymást, jó pihit!

Szilbee!
Úgy bírom a kakukkodat....rendesen hiányzik ha nem látom a reggeli KV-dat! :wink: :D

Milyen középiskolásokról írtatok az éjjel?.....

fanna3
 
 


Anna! Hehe.. :lol:

Dorka! Jó utat! 8)

Erika! Hogysmint? Fájás elmúlt? Melegítés használ a derekadnak + a hasadnak? Réka rizsszemei hogy vannak?
Csak ennyi kérdés lenne egyenlőre... :wink: :lol:

Erika! Réka! Mégis mire gondoltatok ti? Mennyire lesz szaffftos? :lol: Nekem ez így is elég ocsmány... Pláne, hogy közterületen van. :roll: Arról nem is beszélve, hogy mst szedtékle a graffitiket... :twisted:

Tutira front van... mert már második napja van piszok rossz hangulatom reggel... Elmúlik majd, de mindig csak úgy dél körülre. :?
szilbee
 
 


Szilbee, ez valami reklámot utánozna, nem? Nekem az ugrott be róla, s bevallom, azt nem gondoltam végig, hogy közterületen van, s hogy úgy nagyban milyen, de én pironkodva beismerem, nevettem egyet rajta :oops: Amúgy a falfirkázókat munkával büntetném: dolgozzon annyit, amennyi kárt tett :twisted:

Ezt Neked küdöm, ha a fentiek után még szóbaállsz velem :lol:

Kép

A két nagy mindjárt indul az apjukkal játszózni, nekem marad a főzés, a kosás, a teregetés, a porszívózás... megindultak a hangyák... brrr :twisted: :roll:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?