Új privát üzeneted érkezett!

Márti jó, hogy jöttél további kitartást!!! Már biztosan nemsokára kiérsz az alagútból :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Honey!

Napi 10-12 után ez már valódi felüdülés! Ha anyósom nem lenne, már kórházban lennék! Emberfeletti, amennyit segít!

Lányok!

Mit szóltok ahhoz, hogy a háziorvosom vizitdíjat kért azért, hogy a rendelőjében megcsinálta az EKG-t? Van már kiskönyvem és mikor kérte a pénzt, mondtam, hogy se a laborban, sem a belgyógyászaton nem kértek(pedig akkor még kiskönyvem sem volt), azt felelte, hogy elég baj, hogy nem kértek!
Nem szándékozom 300.-on cirkuszolni, de utálom, ha hülyének néznek!

Márti
borossné becz márta
 
 


márta!
Nem semmi. Tényleg hülyének nézett! Pedig kiskönyvvel nem szabadott volna kérnie pénzt! De tudod mit? Költse patikára a doki azt a pénzt. Én sem csináltam volna belőle ügyet, ugyanakkor azért ez nagyon negatív! Nem?

Honey!
Supi a kép, és ti is! :D

szeder74
 
 

 
 

Szeder, örülök, hogy minden rendben van!
Honey, nagyon szép helyen voltatok, és jól néztek ki a képeken nagyon!

Nekem az előző vetélésem barnázással kezdődött.Azonnal elküldött a doki uh-ra, azt mondta, ez annak a jele is lehet akár, hogy elhalt...sajnos így is volt.

Úgyhogy szerintem komolyan kell venni.

Márti, remélem, most már egyre jobbanleszel!Ennyire megkínlódni ezért a kislányért, borzasztó!!! :wink:

Nem tudom, ki írta, én is sokszor álmodom hülyeségeket.Nálam ez a terhesség biztos jele.De sokszor annyira felzaklat!
Vendég
 


De jó a képed luca!! :D
Hát igen, ikrek mellé már ilyen dukál!!

Nekem lányt írt a naptár,sőt a jónás naptár is!
Szegény férjem... :lol: :lol: benne fel sem merül, hogy fiun kívül bármi más is előfordulhat- Már most is kis tökösnek hívja! :D

Ami a barnázást illeti, mióta itthon vagyok totálisan megszűnt!!
Bízom benne, hogy ha jó kislány módjára betartom ezt a 2 hetet, akkor már megúszom.

Ami egyébként a haszurkát illeti... ha jól tudom még sokaknak van ilyen rajtam kívül.
Hát nem tudom, de ahogy elnéztem a 2 héttel ezelötti meg a mostani uh képet a méhem kb 3 - 4 x akkora. Nem csodálom , hogy érzem a zsibizés. Nem hiszem, hogy bármelyik másik szervem tudna a 4x-sre nőni , anélkül, hogy picit is érezném.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


luca!
milyen édesek a babák a képen...bárcsak a mieink is olyan nagyok lennének már!

Hát nekem fiút mutatott a naptár...hmmmm hmmmm jaaaaj de jó lenne ha nem így lenne :lol:
Holnap megyünk 4D Uh-ra. Na majd ott talán már látni, hogy ki is lakik odament :D
Az egyik barátnőm szintén ikreket vár, és ott már a 12. héten megmondták, hogy mindkét baba fiúcska.
Hm bízom benne, hogy az én babám is megmutatja magát...

honeymoon
én is azzzal nyugtatgatom magam, hogy nő a baba, azért vannak a tünetek a pocimmal..jobb ez a gondolat.. :D

szeder74
 
 


Van aki közületek megcsináltatja az anyai vérből a down szűrést?
Én úgy döntöttem, hogy igen.
33 éves vagyok, ezért jobbnak láttam, hogyha ezt a vizsgálatot is kérem, bár költséges, mert a TB nem finanszírozza.
Állítólag az UH-al együtt 97%-os biztonsággal ki lehet mutatni különböző fejlődési rendellenességet.

szeder74
 
 


Szeder,én a magzatvízvizsgálatot csináltatom meg.Az mellé meg felesleges a másik.
Vendég
 


luca
Ez így igaz!
Hú az aminocentézist? Nem semmi csaj vagy!
Hogy döntöttél így? Bár annál biztonságosabb szűrés %-ban nincs is! A babáid nemét is megfogják akkor mondani! Az nagyon komoly!
Védőnőbarátném mondta egyébként amikor beszéltünk erről a témáról, hogy biztonsággal végzik. Nem volt olyan kismamája aki emiatt vetélt volna el. Pedig már 15 éve a pályán van.
Bátor csaj vagy az tuti :D mindenféle szempontból!

szeder74
 
 


Sziasztok!

Nincs semmi baj hálisten :) Lehet vmi rosszat ettem csak.
De nagyon megijesztett, bár egyszer volt ilyen hirtelen begörcsölésem mikor kitaláltam hogy hegynek felfelé fogok futni... én balga lélek mikor a sima terepen is elszáll a pulzusom futás közben a tiroxin gyógyszer miatt.

Márti: a canada dry-ban nem igen van gyömbér, de ha már az is segített lehet hogy a friss gyökérből csinált forrázat még jobb eredményt ér el. Tényleg ajánlják a gyömbért uti, tengeri és légi betegségre is, egyensúly zavarra és reggeli rosszullétre.

Próbáld ki, én a torokgyulám alatt ittam mert arra is nagyon jó, ki is tudtam menni a konyhába minden további nélkül. Lehet mégse az ordugulás volt az oka? :)

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!
végre eljutottam a védőnőhöz, így már van nekem is kiskönyvem.
Jövő héten meg mehetek vérvételre.

a.m., jól vagy már? Kiheverted a betegségedet?

Roni, én a Rubliczky dokihoz járok. Holnap megyek hozzá, remélem már nagyobb a Borsikám.

Starlark, én megőrülök most a gyömbérért, illetve a Canada Dry-t. Lehet, hogy nem véletlenül? Mi van benne, amit a szervezetem annyira kíván?

Én még nem döntöttem a down-szűrésről.. Elég drága, de egy beteg gyereket megszülni még drágább, fájdalmasabb. És hatalmas felelősség.
Az Istenhegyi úton 28ezerért csinálják, de a doki azt mondta, hogy megnézi UH-on (ez 14000), és ha indokolt, csak akkor kell a vérvétel is. Még eldöntöm, de hajlok felé nagyon..

Szeder, remélem kapunk majd 4D-s fotókat! :wink:

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok!

Visszacsatlakoznék a topikhoz ha lehetséges, néhányan talán még emlékeznek rám. Mától van itthon is netünk, melóhelyre ugyanis egyelőre nem engedtek vissza. Talán majd március közepén.

Minyu: most, hogy már rendesen tudom követni én is a topikot bekerülhetnék a táblába? Terminus 2008.09.21, kórház Szent István, lakhely Budapest, testvér nincs, a következő vizsgálat dátumát még nem tudom, hétfőn telefonálok UH időpontért.

Most pedig megyek és visszaolvasom az elmúlt 2 és fél hetet.

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Visszacsatlakoznék a topikhoz ha lehetséges, néhányan talán még emlékeznek rám. Mától van itthon is netünk, melóhelyre ugyanis egyelőre nem engedtek vissza. Talán majd március közepén.

Minyu: most, hogy már rendesen tudom követni én is a topikot bekerülhetnék a táblába? Terminus 2008.09.21, kórház Szent István, lakhely Budapest, testvér nincs, a következő vizsgálat dátumát még nem tudom, hétfőn telefonálok UH időpontért.

Most pedig megyek és visszaolvasom az elmúlt 2 és fél hetet.

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Visszacsatlakoznék a topikhoz ha lehetséges, néhányan talán még emlékeznek rám. Mától van itthon is netünk, melóhelyre ugyanis egyelőre nem engedtek vissza. Talán majd március közepén.

Minyu: most, hogy már rendesen tudom követni én is a topikot bekerülhetnék a táblába? Terminus 2008.09.21, kórház Szent István, lakhely Budapest, testvér nincs, a következő vizsgálat dátumát még nem tudom, hétfőn telefonálok UH időpontért.

Most pedig megyek és visszaolvasom az elmúlt 2 és fél hetet.

Kép
kistiggrincs
 
 


Upsz bocsi, csak egyszer akartam elküldeni.

Kép
kistiggrincs
 
 


Szeder, nem bátor vagyok, hanem beszari!Meg 40 éves...
Azért csináltatom meg a vizsgálatot.Sőt, nekem kétszer szúrnak, mindegyik babát külön nézik.
Vendég
 


jaj remélem nem bántottalak meg azzal, hogy bátor vagy. nem annak szántam!!!
Még nem beszéltünk a korunkról idáig :o
Abszolút megértem már az okát! Nekem is azért tanácsolták a vérből, mert nem töltöttem be a 35. évet. Különben engem is aminocentézisre küldtek volna!
Igen azt tudom, hogy kétpetéjüek a babáid, és ilyenkor 2* szúrnak, mindegyik babától külön-külön magzatvízminta.

szeder74
 
 


de ha nem lennék ilyen figyelmetlen látom a neved után a 68-at..gondolhattam volna, hogy a születési dátumod :D
ahogy nekem is..

szeder74
 
 


Röné: ez vmi speckó vizsgálat? Mert itt a kaposvári kórházba a 12. heti tarkóredő mérés után kötelező vérvétel van és ingyenes.

A gyömbér egy nagyon jó kis gyógynövény, segíti az emésztést, görcsoldó és jó infulenzára. A Canada Dry nem tudom mennyit tartalmaz igazi gyömbérből, de kint Angliában ittam gyömbér sört /ginger beer, nem ale/ annak már brutál gyömbér íze volt.
hogy konkrétan mi lehet benne, nem tudom :)

Luca: huuu én ettől nagyon paráznék, ha meglátnám hogy egy akkora tűvel közelítenek felém tuti fel kéne mosni onnan.

Kép

Kép
starlark
 
 


sziasztok

honeymoon :)
Nagyon szépek a képek. Hogyhogy télen házasodtatok?
barnázás ma nálam se jelentkezett szerencsére :D pihenj azért

szeder :)
De jó,hogy minden rendben :D
Én 30 vagyok. Úgy gondolom ha tarkóredő,afp és uh-ok rendben lesznek akkor én nem fogok nyugtalankodni. Nem érzem szükségét + vérvizsgálatnak...

Kistiggrincs
miért nem dolgozhatsz márciusig?

Márti
nagyon sajnálom,hogy így megkínoz a rosszullét!! :(

Röné
mikor tervezel 4D-re menni?
Amúgy én is napi 12 bogyót szedek hasonló okok miatt mint te...
holka
 
 


A 6 és a 8. hét között elég sokat vérezgettem (pecsétlő, de élénk piros), de eddig nem találták meg az okát hogy miért. Kapok progeszteron pótlást is.

Múlt héten azt mondta az ügyeletes doki, hogy amíg nincs komolyabb vérzésem, és nem görcsölök (görcsöm sosincsa vérzéshez) addig szerinte ne foglalkozzak vele, pihenjek sokat rendben lesz ez a baba. Én meg így teszek :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Honeymoon!
Nagyon szépek a képek, gyönyörű helyen voltatok!

Kistiggrincs!
Örülök, hogy újra itt vagy, meglátod minden rendben lesz!!!!


Én most nem vagyok túl jól, olyannak érzem magam, mint egy nagy lufi, amelyik mindjárt kidurran. Ebédre lehet sokat ettem....

Képet csak úgy lehet feltenni ide, ha valamilyen internetes oldalon van, és annak a címét másolom be ide?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Szeder, dehogy bántottál meg! :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

Én 38 vagyok, de amennyiben az UH szerint minden rendben, nem hiszem, hogy megyek más vizsgálatra. Az orvos szerint, ha egyéb (pl. családi háttér) nem indokolja, nem szükséges a szűrés jó tarkóredő eredmény esetén.
Illetve hát írt valami genetikai vizsgálatot, de szóban azt mondta, hogy az az UH lesz. Ha nehát mégsem, akkor majd meglátjuk

Én ma voltam vérvételen (teljes vérkép, vércsoport, meg még valami, mert 3 fiolát vettek le). EKG-ra már nem mentem utána, mert nagyon lement a vérnyomásom :? . Nem igazán bírom a tűt. Aztán még van a fogorvos, meg a körzeti, aztán a védőnő (az előzőek eredményével) és a kiskönyv.

Hát ennyi, itt tartunk

Szerencsére azon kívül, hogy továbbra is émelygek, más panasz nincs. Igazából az elején szerettem volna, ha nemcsak émelygek, de hányok is, mert akkor nem híznék, de visszaolvasva, hogy azért ez elég megterhelő és nem egy leányálom, talán jobb így.
Együtt érzek a görcsölőkkel, barnázókkal is. Nekem Mercinél volt, és nagyon pánikoltam. Kaptam is valami szuri kúrát, de már nem tudom mi volt.
Néha azért pár pillanatra néha begörcsöl nekem is, de csak akkor ha hirtelen állok fel valami mélyebb székből, vagy fekvésből. De aztán az el is múlik.

Most belefeltkeztem kicsit az írásba, mert épp nincs dolgom itt a munkahelyen. Illetve volna, de ahhoz nem igazán van most kedvem. De lassan neki kell veselkednem, mert fejemre lesz koppintva. Lévén én még nem szóltam (a 12. hétig, hacsak nem lesz az elkövetkező 2 hétben látványos a változás) nem fogok szólni babonából.

Kép
Kép
csibe21
 
 


kistigrincs,
légyszi írd meg nekem, hogy tudok bejelentkezni az Istvánba uh-ra. Mert az én dokim is oda tartozik, de semmi infót nem adott a kórházról. Vérvételre is be kéne jelentkeznem. ( a bp.-i szent Istvánról van ugye szó? ) Köszi

holka,
szilveszter este volt az esküvőnk. A buli kedvéért, na meg azért mert pont akkor volt a 2. évfordulónk. Meg így legalább a kellemeset a hasznossal. :D

szeder,
én tuti megcsináltatom a down szűrést vérből. Bár még csak most töltöm be a 30-at, de ne ezen múljon.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey: Én kaptam egy telefon számot (egy mobilt) az egyik UH-s dokihoz, mivel az én dokim nem UH-zik. Szerintem hivd fel, és kérdezd meg a dokidat, mert ha ő csinál UH-t, akkor szerintem ő ad majd neked időpontot.

Vérvétel: a dokidnak kell adnia beutalót, azzal bemész egyik nap 7 és 8 között, és leveszik a vért. Nagyon ügyes volt a nővérke, pedig én nem bírom a vérvételt. :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Honey! Baromi szépek a képek!!!Nagyon irigyellek!Egyszer én is el szeretnék jutni!

Egyetértek veled a szűréssel kapcsolatban. Én is megcsináltatom, és én sem múltam még 30. Egyetértek azzal, hogy nem lehet már kiigazodni az orvosokon,mindegyik mást mond, és csak összezavarják az embert!Mikor mész vizsgálatra?

Szeder! Örülök, hogy minden OK, nem lehetett kellemes azért a kórházban!

Gwini! Tündéri a babád!Nagyon szép!:D

Szomorúságomra, tegnap én is begörcsöltem! :cry: :cry:
Nagyon megijedtem, mert több órán keresztül tartott. Ráadásul volt egy rossz mozdulatom, és nagyon belenyilalt a hasamba.
Mára már elmúlt, én is azzal nyugtattam magam, hogy nő a babóca, és hogy az izmok tágulnak. Anyum azt mesélte, hogy amikor a tesómmal várandós volt végig voltak neki az alhasában szurkálások. Nem vígasztalt meg azért annyira.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


tábli:
Kép


lanta :)
MondogatjukNándinak a kistesót, és lelkesen szajkózza utánunk, hogy kistesó van anya pocakjában (a bölcsisnéniknek azt mondta, anya bugyijában van a kistesó :mrgreen: ) de még nem fogja fel, mit is jelent ez.

szeder :)
én jövö hétfön megyek az integrált tesztet megcsináltatni az Istenhegyi úton.

Márti :)
ez azért nagy disznóság, mert kismamiknak nem kell fizetni vizitdijat. Söt, nekem a nyári babácskánál a vetélésnél sem kellett fizetnem kh-i napidijat stb, pedig nem volt kiskönyvem se.

Pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok Kismamik!

Gwini, Röné!

Köszi a kérdést ,sajna tegnap éjjel nem tudtam sokat aludni,mert be van dugulva az orrom egyfolytában, így a hangom is. jóóóó... :wink:
Nem vagyok lázas csak ez vígasztal. A férjem elment gyógyiért, bár csak homeopata gyógyit veszek be (ha muszáj). Féltem a babót!
Már rajta van a vérkeringésemen ugye...
Megnézem nekem kislányt írt ki a horoszkóp)), meg egy másik is. Nekünk teljesen mindegy csak egészséges legyen!

Márti!

Kitartást én is tudom milyen az hányni minden nap. Nekem a 11+4-ig tartott folyamatosan, aztán 3 nap szünet 2 nap Vuk, ma ismét jól vagyok. Majd csak eltelik már neked is. :D

Honey!
Gyönyörű az a hely. Felismertem a 2. képről, hogy a Part is ott lett forgatva.
Nekönk tavaj júniusban volt a nászutunk. (Tenerifén) Az se rossz hely,csaj ajánlani tudom mindenkinek!!! :D :D :D

Minyu köszi a táblit! MÁR 28-an vagyunk benne!!!!TÖK JÓ!!

Kép
Kép
a.m.
 
 


köszi kistigrincs. Holnap felhívom a dokimat, mert mint kiderült a háziorvosomnak is kellett volna adnia egy papírt vagy valamit, hogy mint nődoki igazolja a terhesség fennállását. Máskülönben nem írhat ki a házidokim 2 hétre.

am,
Tenerifét mi is évek óta tervezzük. Sajnos most 1-2- év tuti szünet az utazásban. :(

roni,
valóban gyönyörű hely hihetetlen kedves emberekkel. És a képek még vissza sem adják a valódi szépségét.
Amúgy legközelebb csak 4 hét múlva, azaz a 12. héten kell mennem vizsgálatra. Akkor már genetikai uh-ra és vérvételre is.
Kicsit hragszom a dokimra, mert semmilyen infót nem kaptam tőle, se beutalót se semmit. Se védőnőhöz nem küldött, se kiskönyvem nincs se pedig semmilyen vér/vizelet vizsgálatot nem csináltatott még velem.
Nekem furi, hogy minden vizsgálattal meg kell várnom a 12. hetet

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lanyok!
Miert kell ennyire tulaggodni a babavarast?
Ha a sok vizsgalat ezt valtja ki a kismamikbol, akkor inkabb orulok, hogy nalunk nincs sok vizsgalat.

Honey
Nagyon jok a kepek :lol:

Mi a nyaron Honduras-ban jartunk :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Honeymoon!
Zserbóházban volt az esküvőtök?

szeder74
 
 


Honey: Én dokim az elsővizsgálat után a kezembe nyomott egy csomó beutalót. Vérkép, vizelet, védőnőnek papír + UH beutaló.

De lehet, hogy ez doki függő, hogy bizonyos keretek között mikor küldenek ezekre a vizsgálatokra.

Kép
kistiggrincs
 
 


Ilerica :)
Sztem ezt már leirtuk párszor :) Általában azok a nagyon aggódosak, akiknek volt vetélése. Hidd el, az ember másképp látja igy a terhességet!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Mikor bejelentkeztem a korhazba, nem beutalokat adtak, hanem tajekoztatot, hogy milyen programokat szerveznek kismamiknak (joga, vizi torna, szoptatasra felkeszites, stb.)
Vendég
 


Honey,engem sem küldött sehova.Majd csak a 12. hét után.
Lehet, hogy jobb is!

Erica, szerintem is túlzásba visszük az aggódást.A terhességet nem természetes dologként éljük meg, hanem végigizguljuk.
De erről nem csak mi tehetünk.
Akinek volt vetélése, persze, hogy fél, akinek nem, azt meg megijeszti a többi ember.Nem tudom, Nálatok is van-e ennyi vetélés, de itt félelmetes!Szerintem régen közel nem volt ennyi, vagy csak nem figyeltem ennyire?
Sajnos elég sok problémával küszködnek az emberek, rengeteg stressz ér minket.Nehéz a megélhetés,az ember éjjel-nappal dolgozik,nincs sok lehetőség kikapcsolódásra.


Az is biztos, hogy ameddig nem volt ennyire elterjedt az uh, addig az ember csak reménykedett, hogy minden oké.9 hónap múlva kiderült.
Most meg-mivel van rá lehetőség-folyamatosan szeretnénk tudni, hogy minden rendben van odabent.

Az első két terhességem 14 és 17 éve teljesen más volt.Akkor fel sem merült bennem, hogy baj lehet.Most meg...
De akkor huszon- éves voltam, most meg közel 40. :cry:

Nem tudom, a többiek hogyan látják ezt a dolgot, én így.
Vendég
 


luca!
Abszolút egyetértek veled, nincs is több gondolatom a terhesség féltésével kapcsolatban!
Luca- a szónok!
_Poénkodom :D _

szeder74
 
 


Akik már egyszer (vagy többször) megégették magukat, azoknak nem sok ez a vizsgálat. Legalább azt a pár dolgot szűrjük ki, amit lehet, így is marad még egy csomó minden, ami nem derül ki (sajnos). Persze vannak felesleges dolgok, sokminden nagyon bonyolult nálunk, de az ultrahangra nem szabad sajnálni az időt... És azt mondom, hogy aki megteheti, az menjen el plussz vizsgálatokra is, mert lehet, hogy pont ott látnak meg valamit, amit a kórházban nem... :cry:
marek
 
 


Szeder,
igen, ott! :)

Csak nem voltál te is ott? :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nagyon fogok röhögni, ha kiderül, hogy egy barátunk vagy és ott voltál az esküvőnkön és mi itt irogatunk egymásnak álnéven
:D :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Marek, persze, én is mindenre elmegyek amire csak lehet.De lehet, hogy túlzásba visszük az aggódást.
Én biztos.

Pld itt van a vetélés.
Felmerült, hogy progeszteronhiány okozza.Ezért pótoljuk a progit.
Igen ám, de a progihiány mitől lehet?
Pld a stresszhormontól, mert az gátolja a progeszterontermelést.
Ördögi kör.
Lehet, hogy ha nem stresszelnénk annyit, nem lenne progihiány.

Valahol meg kellene találni az arany középutat a nyugodt babavárás és a szükséges vizsgálatok között.
Mert tényleg, minél több vizsgálatra megyünk, annál jobban stresszelünk.

Persze ez csak az én véleményem, és csak "hangosan" elgondolkoztam azon, amit Erica írt.

Nekem a vetélés marha nagy pofon volt.Elég nehezen tudtam összevakarni magam.Szerintem érthető, hogy nem vagyok 100 %-ig nyugodt...
Vendég
 


Erica, kaphatnánk Hondurasról képeket?
Vendég
 


nekem kínai szerint lány, de a simire is lányt írt :D

minyu! te szt imrében voltál uh-n?? hétfôn megyek, adnak képet??

nagyon nem tudtam olvasni, csak felületesen, nem jegyzeteltem most :P
na meg elfelejtettem elküldeni reggel :D most akkor olvasok :)
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


nemtom annyira nincs ihletem 8) olvasni olvasok, de a jegyzetelés, reagálás most nem megy, mint eddig. gondolom ti azért nem bánjátok hoyg nincsenek a fél oldalt befoglaló lila írásaim :D:D

erica!
tök jó amit írsz, hoyg neked nem beutalókat adtak, hanem program füzetet!!!!!! én azt érzem hoyg itthon annyira ez a jellemzô, a betegnek nézés és betegség érzet keltése a kismamákkal!!!!! nagyon rossz, és látod, ezt szüli! és szerintem ez az egész nem a kismamák felérôl indult....
aki teheti, az kevésbé izgulós, akinek meg rossz tapasztalatai vannak, vagy olyan természetû, hiába miondod neki hoyg neee izgulj, nem??

holnap reggel vérvétel :roll: :roll: :roll:
de nincs kedvem, nem baj, túlélem. meg ekg. eldöntöttem hoyg most megyek, mert hétfôn uh, és így tudok arra gondolni hoyg ezt meg kell etennem, hoyg hétfôn láthassuk :) így.

na jóccak, és bocs, de annyira nincs ma hangulatom írni, bár így is összejött egy kevéske :P

csók,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Erica!

Én a nem izgulósak nagy táborát gyarapítom.
Megmondom őszintén hogy nagyon irigylem a "liberálisabb" országok nőit, akiket nem paráztatnak a terhesség során egy csomó mindennel. Rájuk sem figyelnek kevésbé mint ránk, csak valahogy ott a terhesség egy pozitív állapot, nálunk meg úgy tűnik, mindenki betegséget akar belőle csinálni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem a nálatok levő rendszer sem felelőtlen és kevésbé szakszerű, csak egy teljesen más szemszögből nézi a várandósságot.

(Néhány éve két szuper hetet töltöttem Seattle-ben, és azóta is szeretnék visszamenni. Talán majd egyszer sikerül. :wink:)

Nem megbántva senkit, de asszem talán én vagyok a legfiatalabb a társaságban. Igen, lehet hogy az ember fiatalon (na nem mintha a harmincasok-negyvenesek olyan örgek lennének) sokkal könnyebben veszi az ember a dolgot. Hozzátok képest asszem én tényleg könnyen veszem. A 8 hetes UHn voltam utoljára, azóta csak a védőnővel találkoztam tegnap és ez így jó is szerintem. Nem volt vérvétel, EKG, semmi és nem is hiányzik őszintén. Hagyjanak engem békén, én tök jól elvagyok magunkkal.

Én néhány dolgot ebben a pár hétben elkönyveltem magamban:
1., Attól hogy tudja az ismerősi köröm, a munkahelyem a terhességet, az ég világon nem fog történni semmi. Ha esetleg történne/történt volna valami a babával, akkor sem fájt volna kevésbé ha nem tudják mások. Ugyanez vontakozik a néha napján babacuccok irányában történő elcsábulásra is.
2., Attól mert csontig rágom a körmöm, szintén nem fog történni semmi, max. csak én érzem magam rosszul. Én megtettem mindent annak érdekében hogy a gyermekemnek jó esélye legyen egészségesen megfoganni és növekedni. Megfogant, itt van, velem volt 11 hétig, nem adott semmi negatívnak értékelhető jelet magáról, uh. szerintem kár lenne bármilyen problémát "csinálni", mert valószínű hogy egészséges. Ha esetleg mégis beteg, vagy valamiért nem maradhat velünk, arról egyrészt én nem tehetek, másrészt meg meggyőződésem hogy tenni sem tudnék ellene, tehát előre kár rágni magamat rajta.

És igen, tény, hogy elég ijesztő dolgokat írtok itt néha. Magamtól talán eszembe sem jutna olyanokat, vagy csak egy percig méláznék rajta és ennyi. Néha kicsit a váró szobában az egymást "idegesítő" kismamák fílingje van itt. :) (Írjátok csak nyugodtan, majd én nem próbálok odafigyelni. :D)

Bagzerka!

A gyerkőc már mindig 3 éves marad? Naponta akarok gratulálni neki, amikor eszembe jut, hogy hohó... :lol:

Luca!

Nekem a fogantatás előtti hónapban mutatott a vérvétel baromi szar progit. Lehet hogy éppen anovulációs hónap volt, nem tudom, mert nem hőmértem. Aztán decemberben megfogant a baba és én próbáltam arra gondolni, hogy meg kell így próbálni, progi nélkül, mert lehet hogy tényleg csak anovu volt. Bejött.
Persze azt én is aláírom hogy egy vetélés után másként néz ki a dolog. A terhességem előtt mindig azt mondtam, hogy akkor inkább ne legyek terhes, mint hogy el kelljen veszítenem egyetlen babát is. :?

Sok sok napsütést mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


jóreggelt csajok!
hát én tegnap este úgy, de úgy bekajáltam.....h. reggel, tök rosszul voltam...iszonyat mit műveltem.ilyenkor úgy haragszom magamra.mondjuk sajna régen is csináltam ilyet, de ilyenkor rosszul is leszek, az a különbség.szegény baba is biztos gyötrődött.ilyen hülye anyja van...már most :)

Kép
winona
 
 


monee 85: totál igazad van....így kéne hozzáállni igen!
de én babonás vagyok...lsd. gyerekruci vásárlás, meg ilyenek....pedig már úgy vennék pár cuccot.....na majd!

Kép
winona
 
 


Jó reggelt lányok!

Én is egyetérteh Lucával teljesen. Nekem nem volt vetélésem és ez az első terhességem :D . A 12. hétig próbáltam nem nagyon aggódani és azt hiszem sikerült is. Mostmár meg biztos vagyok benne, hogy rendben lesz minden velünk! :D :D :D
És egyetértek Monee 1. és 2. pontjával is kb. éb is ezeket gondoltam.

Gwini!

Én is szavaztam a tündéri kislányodra. Én voltam a 15.
Ha gondolod rakd fel mégegyszer a tegnapi felhívásodat hiszen itt vagyunk vagy 30-an. Hátha Nórika nyer szombaton!Én drukkolok! :D

Úgy tünik a kamillateás gőzölés kezd hatni + a sok citromos tea.. Már éjjel kidugult az orrom és tudtam aludni. :D
Muszáj minél hamarabb meggyógyulnom, hogy minden rendben legyen.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Winina!

te miért nem vagy nég benne a táblázatban? babona????
Mikor mész genetikai Uh-ra?

Kép
Kép
a.m.
 
 


a.m. igen babona!pont ma megyek délre :)

Kép
winona
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?