Új privát üzeneted érkezett!

nora már mamiblue elkérte.Bocsi.
tuza edit
 
 


HUHA! De szuper lenne ha igaz lenne a hír nyuszifülről! Remélem ide is eljön dicsekedni majd...ha máskor nem szülés után:D

Mennem kell! :evil:

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk ám mi is, csak az idén ma sikerült először gépközelbe kerülnöm...
Örömmel látom, hogy mindenki milyen szépen fejlődik :D , gyönyörűek a képek... Mi is jól vagyunk, ma voltunk neurológián, minden okés, drnéni szerint is gyönyrűen fejlődik a manónk. Máté már 1 hónapja négykézlábra áll, rugózik, kúszik, és az utóbbi napokban már fekvőtámaszokat csinál :) .
Minden apró dologra felfigyel, mindent meg akar szerezni, és amikor megvan, egyből tömi a szájába :) . Hatalmas puszikat kapok tőle, és olyan szeretettel tud nézni, hogy az ember elolvad tőle... :D
Foga még nincs, de már 3 hónapja iszonyúan nyáladzik, drnénink belenézett a szájába, de a fogacskák még sehol... :?
Röviden ennyi a helyzetjelentés rólunk.
Pussz. Eszter

miniliza
 
 
 

 
 

Ja és kimaradt, hogy tegnap voltunk mázsáláson, 7630g, és 71 cm. :)

miniliza
 
 
 


Ezt találtam nyúszifülről:
"azt mondta az orvos, hogy 50%esély van arra,hogy valaha is egészséges kisbabánk legyen. Ezért is lesz még géndiagnosztika is, remélem nem nagy hercehurca végigcsinálni.
Leblokkoltam magam teljesen idegrendszerileg meg mindenhogy,depresszió és társai.....aztán mindezzel kiváltottam egy jó kis petefészek leállást! Üres volt mind kettő, mint a sivatag. Innentől a dokim meddőségről petesejtdonációról és örökbefogadásról beszélt.
Szerencsére két hónapja újra beindult clostilbegyttel, teljesen jól vagyok már szerencsére, csak a párom eredményei még a mérvadók.
Ráadásul, egy természetgyógyász mondta hogy látja a férjemen hogy betegek és lassúak a spermái, és ezért védekezzünk, mert megismétlődik a baj. ( őket hívják "látó"-nak) . Na ez is indokolja a vizsgálatot"
"Nehéz feldolgozni, sokszor én meg azt érzem, hogy vannak még az én tragédiámtól is sokkal rosszabbak, és előre kell tudni lépni, és nézni, és nem vissza. Lehet hogy nekünk is inszem lesz a vége, vagy lombik, vagy örökbefogadás, de fel kell tudnom fogni, hogy így is boldog vagyok, boldognak kell lenni, mert ezért születtünk a földre. Ha talán a sors egy kis senkinek nem kellett bébit ad hogy felneveljem vérszerinti anyjaként, fogom azt tenni boldogan, mert ez van megírva"

Remélem nem haragszik hogy bemásoltam, de gondolom sokan kiváncsiak hogy mi van vele.

Kép
mona76
 
 


Mona köszi az infókat, én is keresgéltem más topikokban Nyusz hozzászólásait, de nem találtam...
Nyusz! Nem tudom, milyen gyakran jársz erre, de nagyon sok erőt kívánok Nektek, és csak bámulom, hogy milyen kemény csajszi vagy...
Pussz! Eszter

miniliza
 
 
 


Jó reggelt!

Csokinyufff: nem semmi ez a módszer. Én ilyenről még nem is hallottam :shock:

Mirosz, Miniliza jó hogy jötettek, gyertek gyakrabban :wink:

Jók ezek a megismerkedési történetek :lol:
A miénk:
Apával egy munkahelyen dolgoztunk, és apa egy kolleganőmnek nagyon tetszett. Az a lány (egyékbént nagyon jóban voltunk) mindig úgy intézte, hogy apa közelében lehessen. De apának ő egyáltalán nem tetszett, ő engem akart, és engem "üldözött" kitartóan. Nagy sokára beleegyeztem, hogy elmegyek vele randizni (a kolleganőm nem tudott róla :oops: ), a randin elcsattant az első csók, és onnantól kezdve elvesztem :lol: Amikor a kolleganőmnek bevallottam, nagyon megharagudott ránk, főleg rám... Mára már megbeszéltük a dolgokat, de most már csak inkább köszönőviszonyban vagyunk, a régi barátság megszakadt... :(

horvviki
 
 


Sziasztok!

Jó hétvégét mindenkinek!
Láttam én is penny-s babakatalógust és erről eszembe jutott, hogy: ha még nem használtatok penny-s pelust, szerintem próbáljátok ki, nekünk nagyon bejött mindkét gyereknél. Ráadásul most sokkal olcsóbb. A törlőkendőjük sem rossz, sokkal nedvesebb és használhatóbb, mint pl. a Johnson.

Nyuszifülnek én is azt kívánom, hogy a lehető legjobban alkuljanak a dolgai baba-ügyben, akármelyik útra is viszi az élet...

Eljutottunk végre a homeó-s kúp kipróbálásáig, valamivel jobb éjszakánk is volt, még tesztelem majd, hogy a kúp miatt alakut-e így...

Mifelénk olyan baromierős szél fújt tegnap, hogy nem mertem kivinni a picit és a kicsit, mert a múlt héten is így fáztak meg és abból sem másztak még ki... remélem, ma jobb lesz.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Hello!

Viki: :) Szép a te történeted is!

Milyen furcsa, hogy sokan a munkahelyükön ismerkedtek meg...vagy csak nekem...:) (2 évig dolgoztam...)

Na, húzok, mert jönnek vendégek...még a felső szintet fel kell mosnom! :cry:

mamiblue
 
 


akkor a mai adag :D Kép anya vett nekem fogkefét... Kép Kép igy ülök... Kép megy kéz nélkül is...

ja készül a film lista... :wink:
Vendég
 


sziasztok,

bocsánat ,hogy idetolakodtam ,de bátortalan kísérletet tettem egy topic indításával 2007.augusztusi babák névem amikor horvviki nagyon aranyosan ide hozzátok invitált :-D
szóval most egyenlőre csak visszaolvasgatnék,- amilyen sok pár hét alatt végzek :-D - és aztán tényleg csatlakoznék majd :-)
az én kisfiam aug.29-én született az Uzsokiban, Eriknek hívják és imádom. (abszolut részrehajlás mentesen :-D )

mindenkinek szép napot !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Üdv itt Bogárka :lol:
Mesélj Erikről. Miket csinál már, miket esztek, mit szoktatok csinálni? :lol:

horvviki
 
 


Szia Bogárka!

Ne csak olvass, írjál is!!
Szerintem erősen ismételjük magunkat, tehát előbb utóbb megtudsz mindent. :lol:
Amúgy meg jól tetted, hogy csatlakoztál. :lol:

FELHÍVÁS:kedves csak olvasó üzemmódban köztünk lévők,gyeretek bátran.Ha csak néha, akkor néha.Nekünk is jobb, ha nagyobb a társaság!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tuza edit
 
 


szia bogárka!!!
üdv köztünk irjál magatokról!
pl kivi lennék erik miket csinál mivel majámtol nem sokkal fiatalabbb ő 24.-én született. És hogy pl-forog-e??
Vendég
 


Sziasztok!

Olvasgattam ám, bevallom őszintén :oops:
Mindig csak röpke pillanatra jöttem fel a babanetre mert Lili napközben teljesen lefoglal. Képzeljétek 3 fog jön egyszerre. A 3., 4. és az 5. Úgy sajnálom, nagyon megküzd velük!
Mi éjjel csak Viburcollal tudunk aludni kb. 1 hete.

Tuza Edit, Csokinyuff, hát Lili sem csinál még semmit. Forgás sem volt még, még csak mutatóban sem.
De nem aggódom, járunk babauszira, egyszer csak lesz valami! :wink:

Mi a férjemmel modern módon találkoztunk, az interneten. Egyikünk sem volt akkoriban (5,5 éve) napi szinten gépközelben, de egy nap, egy időpontban összeakadtunk a világhálón (chat-eltünk). Én nagyon tiltakoztam /pár hetes levelezés után /a találkozás ellen (mondván, hogy lehet így komoly ismeretséget kötni????), aztán a találkozás után rögtön nagy szerelem lett! :D

Üdv Bogárka!

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Szia Bogárka! :D Sosem késő csatlakozni! :D

Csoki: klassz ez a módser, én sem hallottam, csak Tőled erről. Máshol mindig azt mondják, hogy akkor kell bilire szoktatni, ha már felkészült rá a gyerek. Ez más, de azért ez is szimpi hozzáállás. :D

Ja képzeljétek1, Emma valahogy eljutott a játszószőnyegéről a konvektorig, pont akkor értem oda, csak ámultam és bámultam! Valami mászáshoz hasonlatos mozdulatokat csinál, szóval ha valamit kinéz, már ő is ,,oda tud menni"! De ez azért még nem szép szabályos mászás vagy kúszás. Mindenesetre az igyekezet megvan! :D

Ja és képzeljétek2, anno amikor kiderült, hogy van Emmának vesemedence tágulata, mindenfelé írkáltam, hogy mire számíthatunk, pl. a házipatikába is. Most meg kaptam egy mailt, hogy van a kislány. Most mondjátok meg...vannak még ilyen lelkiismeretes orvosok a világon!!!! :lol: Ráadásul rákerestem a neten, hogy ki is ez pontosan, és a Heim Pál Urológiai Osztályának a főorvosa! :D

Nap! 3 fog egyszerre??? Hát mi nagyon le vagyunk maradva... :D
Elhiszem, hogy szegényke megszenved velük. :?

Megismerkedés: Jaja, mi is munkahelyen, a Tescoban! :lol: Én hosstesskedtem, voltam kb. 15 és akkor odajön, hogy melyik egyetemre járok... hihihiihi ,,Hosszú az út, míg a kezed a kezemhez ér..." :D

Miniliza: Örülök, hogy minden renden van. Gyere amikor csak tudsz. :D

Ja meg most lejöttünk Kistelekre, kész lett az autó, lefestettük, meg egy kis karosszériajavítás.

És itt is esett a hó, most meg kisütött a nap. Hát vicces! :roll:

dincuska
 
 
 
 
 
 


MIKOR LESZ MÁR TOPIK TALI????????????????????????????????????????

Üdv közöttünk Bogárka!

A téma változatos mindig nálunk itt a fórumon, nagyon kedves topikosok vannak ja és lusták vagyunk átmenni az augusztusi babák topikba (pedig már hónapok óta kész van).


Jelentem mi a mai naptól fekvőtámaszozunk, nyomjuk a popsinkat fel a magasba és közben hangosan brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr-ünk.

Igen ezt én is hallottam hogy a babaúszis babák sokkal gyorsabban fejlődnek, de ez csak általánositás.

Csoki: érdekes ez a módszer, kikéne próbálnunk nekünk is

Kép
sziszike77
 
 


topiktali benne lennék :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ennek a kedves invitálásnak én sem tudtam ellenállni, már régóta olvaslak titeket, csak eddig lusta voltam írni. Két lányom van: Csenge most múlt 2 éves (Valentin-napon), és Luca aki 2007 aug. 25-én született a Dél-Pesti kórházban. Igérem, mostantól erőt veszek a lustaságomon!

Noémi
Vendég
 


üdv köztünk noémi:)

vonalzo?
Vendég
 


A múltkori kimaradáson felbúzdulva ma újra bálba megyünk apával :D
most anyukámnak lesz a baba

nemsokára indulunk, de Hangus még alszik.

Mikegirl: hol vagy? ennyire megviselt a porszivó bemutató?????

Kép
sziszike77
 
 


noémib: Szia!! :lol: :lol:

Még van titkos olvasó? Gyerünk , gyerünk! Most akciós áron van a belépés!!
Belépés csak élménybeszámoló ellenében!! :lol: :lol:
KInek, mikor, hol, hogyan született csodás csemeteéje,?
Egy kis férj ismertető?
Na és a legfontosabb: a babóca!!

KÉPEKET!!!
tuza edit
 
 


Ez a vonalzó-dolog nekem nem akar sikerülni....
Vendég
 


Sziasztok!!!

Mindig olvastam, csak az írás maradt el :oops: De tudok mindent!!! :lol:

Először is üdv Bogárka, Noémi!!! :)

Alvás: befogtam, Ati legalább kint durmol nappal hosszabban, mint fél óra. Egyébként edzem. Éjszaka vizecske, evés reggel. Csütörtök éjjel reggel 4-ig, péntek éjjel 5-ig húztuk így ki. Lehet, hogy szenya vagyok..... :oops: , de figyelmeztettek tapasztalt barátnőim, hogy ha így folytatom, akkor azt hiszi, hogy az éjszakai evés az normális. És később sem megy a leszoktatás könnyebben. Egyébként nem hagyom sírni. Víz, játszócumi eddig még elég volt. :shock:

Fejlődés - Atit eddig én hasról hátra láttam forogni, és a popit láttam még a magasban, térdek behúzva popi alatt. Képes így aludni is. De ő is eljut valahogy egyik pontról a másikra. Valahogy lejut a játszószőnyegről is :shock: Mászni, és hátról hasra forogni nem láttam. Egyébként járunk uszira. Új merülést tanultunk pénteken. Nehéz volt..... :oops:

Ismerkedés - Munkahelyi törénet ez is :lol: Már az interjún láttam, de rám se hederintett. (Aztán később kiderült, hogy a szeme sarkából figyelt már akkor is :lol: :lol: ). Felvettek, aztán jött, hogy tartsak a társaságukkal ebédelni, aztán megmutatja az edzőtermet, jártunk együtt kosarazni, hazavitt némi kis kitérővel (én akkor Gödöllőn laktam, Ő pedig a XIII. kerületben :lol: ), de még mindig pókerarc volt!!!! Már azt hittem, hogy tényleg csak haverkodni akar. Ez volt tavasszal, Karácsonyra már nála laktunk. Két napon múlt, hogy a titkos esküvőnk 2003-ban nem a 2. évfordulónkon volt. Most a 7. évünket tapossuk, ami nem zökkenőmentes.....Hisztek a 7. év problémásságában? De nem ő volt az első nagy-nagy kapcsolatom. Az öt év után fuccsolt be, most pár házzal arrébb lakik, és jóbarátok vagyunk.

Pusszantás minden kis ügyes apróság hurkácskáira :lol: Hadd ne írjam egyesével, hiszen mindenki olyan helyes :D

Porszívó ügynök - egyfolytában röhögnöm kellett az elején, mert a Barátok Köztből a Laci járt a fejemben :lol: :lol: :lol: A gép szuper, de baromi drága. Sajnos nem takarította ki a fickó az egész lakást. Egyébként én meg azt hiszem, hogy a porszívó ügynökök réme vagyok a feltett kérdéseimmel. Pl. Ü: - ...valódi lóször kefe.... - Én: A lovak természetes úton hullottak el?, Ü: - ...poratka.... - Én: Hol voltak a poratkák, amikor annó földes szobában laktak az emberek?

Kedves régnemlátottak :D , gyertek gyakrabban!!!!

Jucu, Bálinttal mizujs?

Sziszike mulassatok jól.

mikegirl
 
 


Úgy tűnik, végre sikerült a vonalzó! Nem vagyok számítógép-zseni, ebbe beleizzadtam. :D
Vendég
 


Kedves Bogárka és Noémi, üdv a csapatban! :)

Ma kicsit elszöktünk a Férjemmel vásárolni, Esztert a nagyinál hagytuk. 4-kor mentünk érte délután, és a Nagyi mesélte, hogy semmi kedve nem volt egész nap. Amikor megérkeztünk, egyből mosolygott, kivirult. Azért ettől hízott a májam titokban :) Másrészt nagyon jó volt kiruccanni kettesben. Voltunk a c&a-ban, levásároltam a 2. bababónuszos bónt. Ti is kaptatok új dm-es kuponfüzetet? Vettem még aranyos pamut bodykat, 580 volt darabja.

Mikegirl, nem semmi kérdések. Én tuti, hogy nem tudtam volna megállni nevetés nélkül :)

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Üdv Noémib! Majd mesélj magatokról!

Mikegirl: porszívóügynők - Barátok közt Lacija: haláli jót nevettem :lol: :lol: :lol:

Dincuska: tényleg nem semmi doki lehet! Nem sok ilyenről hallani :shock:

Sziszike: jó bulizást
Nekem jövő pénteken lesz osztálytalálkozóm :)

Agnesgoboly: mástól is hallottam már az új Dm-es kuponfüzetet, hogy küldtek nekik, de én még nem kaptam... :( Mik vannak benne?

horvviki
 
 


viki látod mineket kihagytak a bulibol
van benne pl 50%os kupon bármely termékre amit én libero megapack-ra váltanék be ha lenne...

én már irtam a bababónusznak hogy mi nem kaptunk
azt irták legkésőbb két héten belül válaszolnak...
na addigra le is jár a kupon.... :roll: :cry: ritka pillanatok egyike: Maja hasal és nem sir Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írtam, de szülinapot szerveztünk. :) Vivi ma 3 éves Lara meg ma 6 hónapos. :lol: Csak képeket jöttem rakni, mert Lara álmos. Bocsi sok lesz.. :oops: :oops:

Tetoválással indítottunk. :roll: kreatívkodtam.. :lol:
Kép Kép Kép A gyertyafújás (elfújhatatlan gyertyát vettem... ) Kép Kép Kép Lara ilyen bumszli babaórát kapott. :) Kép A telefonoskisasszony. :) Kép Áhítattal nézte a dédi is a megfogható varázsbuborékokat. :) Kép Még jó, hogy a gyerekek kapták a buborfékfújót... :oops: :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Noémi, bogárka üdv köztünk! És tényleg kérünk képeket. :lol: :lol:

SZiszike: Jó bulit nektek mára!

Kuponfüzetet megkaptam, szerintem az első jobb volt. De, ami csak pár kupon (50%) tartalmaz, na azok szupik!

Én ma csak olvasok inkább, most nagyon PS2 partyt csapunk apával!!! :lol: :lol: :lol:

Diéta részeredmény: 4 nap, -2 kg :lol: :lol:

Csokinyuff: Majának annyira szép pofija vam és úgy tetszik hogy kis kopasz!!! :P :P

Na pusz nektek és további jó hétvégét!!!

Kép
kis pupu
 
 


A gyerekek alszanak, most megint ráérek egy kicsit. Lucát este 8 körül le lehet tenni aludni, és hajnali 5-ig alszik. Akkor eszik, majd szó nélkül visszaalszik 8-ig. Csenge is alszik este 9-től reggel 8-ig. Szerencsés vagyok, hagynak aludni!!! Már nem szoptatok, Luca Humana tápszert kap (ez Csengénél is bevált). Sajnos a főzelékevés nem az erősségünk. Komoly harcaink vannak ezügyben. Kínomban már cumisüvegbből etetem a főzelékkel (pedagógiai szempontból nem a legjobb :oops: ). Viszont nagyon tudom ajánlani a torkosabb babáknál a kanalas cumit!! A "nagylánynál" ez nagyon bejött, ő olyan falánk volt, hogy hisztizett a kanalazás lassúsága miatt. Képzeljetek el egy lágy műanyagból készült cumisüveget, amire kanalas véget lehet illeszteni. Csak nyomni kell az üveget, és folyamatosan töltődik a kanál. Mi annak idején egy pici butikban vettük, a nagy áruházakban azt sem értették, hogy mit is akarunk. Még évekkel ezelőtt a chicco is gyártott ilyet, most már nem. A miénk egy márka nélküli, de kincsként őrzöm, hátha megjön a kisasszony étvágya :lol:
Vendég
 


Küldök képet a lányokról:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Nemrég jöttem meg a balesetiről! Képzeljétek a lányom kiesett a hintájából. Keresztanyja belerakta be akarta kötni de az én izgága lányom lendített magá egyet és kicsúszott a hintából.Hanyatt fekve bevágta a buksiját a szalagparkettába és lett egy pupszli a bal oldalon. Olyan ideges lettem, hogy nem vigyázott jobban ,de egy pillanat műve az egész.5 percig nagyon sírt,aztán a cicin megnyugodott,utána már jobb kedve volt de nem tudtam megnyugodni.Felhívtam a gyerekorvost aki azt mondta a biztonságkedvéért vigyem be a balesetire aztán ha úgy látják csinálnak egy röentgent. Hát meg is csinálták.Törés nem látható és azt mondták nyugodjak meg,de ha hány vagy nem úgy viselkedik ahogy szokott akkor vigyem vissza. Többgyerekes anyukák akinek van ilyen tapasztalat kérleknyugtassatok meg,hogy nem lesz semmi baja.Úgy félek hogy megsérül a kis agya.Tudom hogy ahhoz azért nagyobb ütés kell de olyan aggódós vagyok.még aludni sem bírok. Tudom sok hasonló esés lesz még mire felnő,de nagyon nehéz ezeket elviselni.Mondtam a férjemnek hogy egyszer infarktust kapok az idegeskedéstől.
Üdv NoémiB gyere gyakran itt mindenkit szívesen látunk!
Találkozóban én is benne vagyok de csak ha jobb idő lesz! Persze ha nem a szabadban lesz akkor jó most is.Férjem is örülne neki,nagyon jó ötletnek tartja.
Na megyek puszi mindenkinek!

KépKép
dudu_84
 
 


Dudu! Ne aggódj! Ha nem sír, nem hány, akkor nincs semmi baja. Fanni is már nagyon sokszor beverte a fejét sajnos. Állásból simán eldől és persze beveri a fejét... És tényleg nagyon sok esés lesz még... :(

Pattogo: hú mennyi könyvetek van :lol: Jók a képek!

Noémib: nagyon szép lányaid vannak :lol: De jó Neked, hogy éjjel ilyen jó alvók! :)

horvviki
 
 


Sziasztok! Nem tudtam aludni a pici miatt úgyhogy megírtam a szüléstörténetemet. Gondoltam felrakom ide mert én még adós vagyok vele. Most már nem aktuális úgyhogy ha valakit nem érdekel, nyugodtan ugorja át!
Szüléstörténet!


2007 Augusztus 18.-ára voltam kiírva. Augusztus 17.én este fél 9-kor mntem az orvosomhoz akkupunktúrára. Azt mondta eddig 2 kismamán alkalmazta,de másnap mindkettő megszült. Hazamentem 1 óra múlva nálam is megindultak a fájások. Először 15-18 percenként aztán egyre rendszeresebben 10 percenként. Aztán mikor már 5 perces fájásaim voltak több mint 1 órán keresztül,beindultunk a kórházba még aznap éjjel. Megvizsgáltak rátettek a gépre ami elég gyenge fájásokat mutatott, pedig én már elég fájdalmasnak találtam. Azt mondták még semennyire nem tágultam úgyhogy adnak egy injekciót attól vagy elmúlnak a fájások vagy begyorsul a folyamat. Azt az éjszakát bent töltöttem a kórházban. Hát a fájások nem múltak el csak nem 5 percesek voltak, hanem ritkultak 10 percesre. Mondanom sem kell hogy semmit nem pihentem az éjjel. Na reggelre elmúltak valamelyest. Megvizsgáltak ismét és azt mondták még messze vagyunk. Én meg mondtam, hogy akkor hazamegyek. Haza is mentem, délelőtt tudtam aludni egy kicsit. Felkeltünk ebédelni, majd ebéd után ismét elkezdődtek a fájások. Olyan délután 5 óra körül már 2-3 percenként jöttek a fájások és elég fájdalmasak voltak. Beértünk a kórházba, ismét vizsgálat, persze még mindig nem tágultam semmit, aztán rákötöttek a gépre ami szintén „gyenge” fájásokat mutatott. Azt mondták feküdjek be a szobába és várjunk,aztán majd később megvizsgálnak hogy tágultam-e. És azt mondták szóljak ha erősebbek lesznek a fájások és ha már az egész hasam bekeményedik.3-an szenvedtünk a szobában egy csaj ugyanígy nem tágult mint én a másiknak meg elfolyt a víz de nem voltak fájásai. Olyan 10-11 óra felé már éreztem, hogy ezek már egyre összefüggőbb fájások és már sokkal durvábbak is voltak. Na gondoltam mostmár szólok, hogy valaki vizsgáljon már meg. Hátravonszoltam magam a szülőszobára, ami nem volt egyszerű ilyen fájásokkal. Ott meg tök sötétség volt. Nem találtam ott senkit. Egyszer csak látom, hogy valaki fekszik az egyik beteghordó ágyon. Hát a szülésznő volt és aludt. Hát mondom én felkeltem. Odamentem és megböködtem a vállát. Mondtam neki, hogy mi a helyzet. Felkelt és mi volt a válasz? : Menjek vissza a szobába és várjunk még egy órát és majd csak utána szól az orvosnak, mert természetesen ő is aludt. Visszamentem és szenvedtem tovább. De akkor már nagyon ki voltam purrcanva. Elvégre már 2 napja vajúdtam. Úgy éreztem ennek sosem lesz vége. Na 1 óra múlva felkeltette az orvost aki megvizsgált és még mindig alig voltam 2 ujjnyira kitágulva. De rendes volt mert segített egy kicsit. Kézzel tágított egy picit és mondta,hogy nagyon feszül már a burok. Elküldött előkészítésre, közben felhívták a dokimat, hogy jöjjön, mert akció van. Miközben előkészítettek meg beöntést kaptam addíg felhívtam a szülésznőmet is. Ő is és az orvosom is 10 perc múlva ott is voltak. Persze közben hívogattam a férjemet, aki nem vette fel a telefont. Szegény úgy bealudt, hogy nem hallotta, hogy csörög. Na akkor még idegesebb lettem, hogy lemarad a szülésről. Felhívtam anyut, ő sem vette fel, akkor felhívtam aput, mert tudtam, hogy ő éberen alszik. Fel is vette és valahogy ő keltette fel a férjemet, aki persze fejvesztve rohant be a kórházba anyukámmal együtt. Az előkészítés előtt még elfolyt a magzatvízem is. Na bementünk a szülőszobára. Nagyon lassan tágultam, pedig a szülésznő adogatta a számba a homeos bogyókat, az orvos meg a férjem stimulálták az akkupunktúrás pontokat. De lehet ha ezeket nem csinálták volna, akkor még lassabban tágultam volna. Vajúdtam először fekve, akkor a lepedőt téptem annyira rossz volt, utána kiültem a labdára. Na az már egy kicsit jobb volt. Férjem közben masszírozta a derekamat. Utána megint az ágyon. Közben persze az orvos időközönként megvizsgált egy-egy fájás közben. Na az marha kellemes volt. Meg persze a pici szívhangját is folyamatosan nézték,de az végig jó volt. Ezután azt mondta a szülésznő, hogy vajúdjunk egy kicsit állva, mert a gravitáció segít egy kicsit a babának. Hát borzalmasan fájt, de meglett a hatása. Egyszer csak megszólalt a szülésznő, hogy már látja a fejét. Akkor vissza kellett másznom az ágyra. Mondjuk fogalmam sincs hogy csináltam, de azért visszamásztam. Még mindig nem voltam elég tág. Kaptam egy fájáserősítő injekciót. Na egyszer csak ugrottam egyet az ágyon akkora fájásom volt. Mi volt ez? Gondoltam magamban. Hát egy tolófájás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire brutális, de akkor már megnyugodtam, hogy már nem sok van hátra. Pár tolófájás után meg is született a drágám 2007. augusztus 19.-én 5 óra 32 perckor. Apukája rögtön elsírta magát és megköszönte könnyes szemmel, hogy megszültem neki a gyermekünket. Odarakták egy pillanatra a hasamra és olyan édes volt ahogy görbült a kis szája a sírástól. Érdekes módon én nem sírtam csak örültem, hogy végre túl vagyunk rajta és itt van akire ennyit vártunk. Valószínű azért viseltem ilyen nehezen, mert mire a szülőszobára értünk már elfogyott az erőm az előző 2 napi vajúdással. A legérdekesebb, hogy az az igazi anyai szeretet csak másnap jött elő belőlem mikor a mellkasomon aludt. Akkora boldogság töltött el, hogy azt elmondani nem lehet és azóta elválaszthatatlanok vagyunk. Az biztos, hogy sokat szenvedtem ezért a csöppségért, de minden szenvedést megért és bármikor mégegyszer bevállalnám érte.

KépKép
dudu_84
 
 


dudu, de jó volt olvasni igy majdnem 6 hónap után, még a könnyeim is kijöttek :oops: .
Mi holnap elútazunk, majdnem 4 órás lesz az út (és hazafele is 4)
annyi motyót pakoltam Danúsnak, mintha 1 hétre mennénk. Ma apa vett nekünk ételtartó táskát :D . Nemtudom majd a hordozóba Dani hogy fogja bírni, de az autósülésbe még nem akarom beletenni, mert igencsak messze van még az üléstől.
Eddig csak hasra fordúlt, és ma többször már vissza is sikerült neki, közben nagyokat kacarászott, sikerélménye volt .
Apa rengeteg rúhát vett neki Bécsbe, annyira szépek, és sokkal olcsóbbak mint itthon.
Üdv Bogárka, és Noémi.

Kép
mona76
 
 


noémi szépek a lányok sőt gyönyörűek:)
pupu köcc a bokot:)
dudu szép történet
hasonlo az enyém is én is nagyon sokáig vajudtam.... :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Dudu, jó volt olvasni a szüléstörténetet attól függetlenül, hogy mennyi idő eltelt azóta. Eszembe jutottak újra az élményeim. Nekem is sokáig tartott a szülés, fájásgyengeség miatt. Ja, én is nagyon megijedtem volna, ha Eszter így beüti a fejét.

Csajok, tök jó volt olvasni a megismerkedés-sztorikat is :).
Noémi, nagyon szép gyerekeitek vannak!!! Jó alvókával!!

Mona, ismerős a helyzet :) Ha megyünk valahová, Eszter cuccaitól alig férünk be az autóba :) Neki van a babakocsi, utazóágy, bőröndnyi ruha+kellék, nekünk kábé 1 szatyornyi váltás fehérnemű :lol: :lol:

Viki, a 2. kuponfüzetben vannak pelenkás, tejpépes, babakencés kuponok, sajna c&a-s nincs. Viszont külön küldenek 3 db 50%-kos kupont, egyik februárban, másik márciusban használható fel bármely dm-es termékre, a harmadik pedig márc közepétől ápr közepéig sminktermékre. Tegnap megapackos liberóra váltottam be, 2000 ft volt így csak!
Na megyek, mert túlkel, odaég, nem halad, stb... :)

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hello!

Mikegirl: Nahát, remekül megoldottad az ügynökösdit!:)

Lassan Sebi is elkezd mászni, már ebből is csak egy picurka hiányzik, aztán majd visítozok, hogy mindig figyelni kell ,mert mindenfelé elmászik!:)

Üdv, az újaknak, most nem nagyon tudtam visszaolvasni, de pótolom! Az az igazság, hogy kezdek kicsit elbutúlni ebben az itthonlétben...ezért mostanában rákaptam a logikai és egyéb játékokra, amik kicsit megdolgoztatják az agyam...talán van még remény, és nem leszek teljesen hülye :D

Tali, tali...

mamiblue
 
 


Sziasztok

Sajnos a legrosszabbik dolog történt amitől mindig féltem.CSak gyorsan ,mert aludni jöttem haza egy pár órát ,ha hazajövünk részletesebben elmesélem.
Lényeg pénteken reggel már véres volt Bálint kakija,hívtam két orvost és azonnali kórház.Bementünk és ott megvizsgálták ,és máér a kiszáradás határán voltunk.De ugye én minden nap kihívtam dokinőt és mondtam mit ezsik iszik de szte nem. :twisted: :cry: Szóval befektettek és agyonkínozták szegényt.Akkor már 36 órája nem aludtunk és még mindig magas láza volt.Kaptam egy fasza széket az ágy mellé/ez dukál/ és ott ülök mellette azóta.Lekeküdni matracra nem tudtam ,mert mivel infúzón volt és forog nem tudtam volna nyugton lenni és rákötötték az oxigénellátásmérő -pulzométewrt is ,az sem hagyott még ülve sem mert kb.3-5percwenként riasztott.Éjjel megszúrták a fején ,arra vártak mikor lesz lázas mert akkor tenyésztenek,én meg ott bőgtem.Ezt elmondani nem tudom milyen érzés :cry: :cry: :cry: Doki meg csak azt mondja ne sírjon már ,itt a legkönnyebb venni vért.
Szóval mindenféle tenyésztés levéve és ők szarmonellára ,calicire,rotára gyanakodnak vmelyikre.Már két éjjel kapja a vénás antibiotikumot,és ma hajnalra már nem volt véres kaki és hasmenés...sőt láz sem.De most mielőtt eljöttem vizites doki azt mondta nővérnek szte behúz a kutacs ,figyeljék,de már legalább eszik sinlacot és pici gyümit ,meg pici tápit és itatom 15 percenként teával.
Most megyek alukálni mert mennem kell vissza /férjem váltott le/
majd ha kijöttünk/remélem mielőbb/ akkor jövök.
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :D
Tali: már mondtam, hogy OKÉ, jussunk már ettől messzebbre! :D Pl. hol, mikor? Jövő hét vagy azután? Konkretizáljunk! :D Nekem suli kedden és csütörtökön, meg mosta szerda nem jó.
Mikegirl! Jó hogy jelentkeztél? Laci és a porszívó, hehe, én is nézem! :lol:
Pattogo, nagyon jók a képek! Olyan megható a dédivel! :D Én is nétem, hogy mennyi könyvetek van! :shock: :D
Sziszike! Milyen volt a kimenő? :D
Noémi! Próbáltad a főzit tejjel hígítva, 3lyukúból? Nekem ez bevált, bár tudom, kanalizni jobb, de enyim lány sem szopik már, és a tejjel nincs a legjobb viszonyban. Így legalább van benne napközben is! Nagyon szép név a Luca, ha lesz még egy lányom, ezt a nevet kapja! :D
Dudu! Sajnálom az esést! Nálunk is volt! :( Olvastam a szüléstörténetet, olyan megható volt, visszaemlékeztem az enyémre. :D Nekem iszonyat fájásaim voltak, mondjuk aránylag gyorsan tágultam, és nem volt több napon át tartó a szülés, úgyhogy nem panaszkodhatok.
Mona! Emmának is sikerült visszafordulni, de sajnos beütötte a fejét visszafelé, úgyhogy lehet hogy ezért elment a kedve! :(
Nekünk sem ajánlották még az autósülést, hogy próbáljuk még kibírni a hordozóval!
Tényleg, Ti is a sport részt használjátok? Szereti a babó?

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jucu! Nagyon sajnálom! De akkor még az sem derült ki mi baja, csak találgatnak?? Tarts ki, bár könnyű mondani a nulla alvás mellett gondolom! Emmának is a fejéből vettek vért, és én mégcsak ott sem lehettem, csak kintről hallottam, hogy sír szegény! :( Sok erőt, jobbulást kívánok Bálintodnak!!!!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jucu! Nagyon sajnálom, remélem mielőbb meggyógyul Bálint és hazajöhettek! Szalmonellát honnan kaphatott volna el? :shock:

Dudu: Ti hogy vagytok? Nincs semmi baj azóta sem, ugye?
Szülés: eszembe jutott az enyém is... bár nekem "csak" 12 óra volt, mostanában nem élném át újra...

Agnesgoboly: jó hogy mondod a kuponfüzetet... ha februárban lehet beváltani, akkor szépen le is csúszunk róla lassan. Jövő héten megreklamálom! Az 50% kedvezmény az nagyon jó lenne. Aki benne van a bababónuszban más is járt úgy, hogy nem kapott? Csokinyufffot tudom, többiek???

Tali: nekünk bármikor jó! De márc. 10-től dolgozom, utána már nekünk nehezebb megoldani, addig jó lenne összehozni!

horvviki
 
 


tali hmm de jo lenne elmenni de olyan messze van márc 31 előtt talán megoldható
Vendég
 


Sziasztok!

Dudu: Bizti nem lesz semmi baj. És tényleg lesz még több fej beütés is:)

Mi is tegnap túl estünk rajta, lefejelte TV-s szekrényt, pukli a fejen, két perc múlva mosoly!!! Ne izgulj!

Jucu: Nagyon sajnálom, remélem BÁlint hamar rendbe jön és újra otthon lehetek. Szörnyű lehet látni, haogy szenved a kis manókád...... :cry: :cry: GYógyulást nektek és sok-sok drukk!

Noémi: köszi az izelítőt, a csajok nagyon szépek!!! És látom nagy a szertetet.

Pattogo: Boldog szülinapot a lányoknak. Csak úgy sugárzik a képekről a boldogság!!!! :lol: :lol:

TALI: hát mint tudjátok, dolgozom! De nagyon szertnék ott lenni az első topik talin. elég rugalmasan dolgozom, ezért szerintem menni fog! Csak ne most péntek legyen ( értekezlet), ne vasárnpa ( Forgatás), hétfő( vágsá délelőtt)...... a többi azt hiszem jó!

Horvik: ha apa nem tud elszállítmányozni, akkor csatlakozhtaunk hozzátok????JUJJ, ez olyan izgi!!!! ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚgy várom :lol: :lol: :lol:

Na jó lépek, lassan ébred Manóka!!! És irány valamerre csavarogni!!!

Szép délutánt nektek!!!!

Kép
kis pupu
 
 


Kép
Vendég
 


Kis pupu: persze mi el tudunk vinni Titeket! :lol:

Többiek: fedett hely legyen vagy ki a szabadba menjünk??? Csak mert gondolkozom a helyszineken...

horvviki
 
 


Sziasztok!
Topicktaliban mi is benne vagyunk!
Az hogy fedett helyen legyen vagy szabadban szerintem függ attól, hogy mikor lenne és milyen idő lesz!
Nekünk általában bármikor jó!

Eszterke pénteki méretei: 6500gt, 65cm.

K Kép már egyedül állok Kép Brokkolit ettem Kép

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


hELLO!

Jucu: Gyógyuljon meg minél elöbb Bálint!

mamiblue
 
 


Jucu
Összeszorul a szívem :cry: :cry: :cry: :cry:
Kérlek írj mielőbb, hogy mi van.

Tali
Szerintem valami olyan helyen kellene, ahol a babák tudnak játszani, kúszni, mászni, kismamik beszélgetni, és a kispapik is tudnak elfoglaltságot találni. Egy kis nasi esetleg....szóval agyalok....

mikegirl
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?