Új privát üzeneted érkezett!

Hogy ezek a babák mekkorák! Majd rakok fel képeket, kb úgy 3 hónap múlva :oops: . Nekem Krisi még most is olyan, mintha most született volna, mármint súlyban, kb 4,3 kiló. De már annyira gagyarászik, hogy sokszor az agyunkra megy. Délután már nem tudja befogni a lepénylesőjét, csak ha alszik v eszik. Már nagyon érdekli őt minden, a baldachinnal kb egy fél óráig el tud beszélgetni, a végén meg már sikoltozik. Nagyon zabálnivaló.
Nekem különösebb terhességi tünetem nincs. Mintha már kezdene érzékenyebb lenni a cicim, de a gyakori vizelési inger már a múlté, és a reggeli émelygések is múlóban vannak (de nem is nagyon voltak). Szóval nem lenne semmi problémám, csak ez a hülye vérnyomi. Csak a babának ne legyen baja!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Nelli
Brigi elképesztő ügyes!!!

Barbi
Nagyon örülök a kicsi dobogó szívnek! Gyönyörű ajándékot kaptatok!

Nekünk fogzás ezerrel. Éjszaka másfél órát sírt... Szegény Zalán... meg szegény férjem, aki állandóan kialvatlanul jár melózni...
Különben tündibündi, akarna kúszni, még csak hártafelé halad piciket.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Köszi.
Fogzás :(
Nekem is gyakran sír Brigi, én a frontra fogom, meg megint náthás :(

Barbi :)
Hatalmas gratula a dobogó kis szívecskéhez :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Nelli :)
Brigi tényleg szuper ügyes. Marci még mindig csak kúszik meg gurul. Azt jó gyorsan és nagyon sokat mozog, de mászni nem hajlandó.

Haga :)
Írtam privit.

Barbi :)
Gratulálok, elhiszem, hogy nagyon boldog vagy. Szép ajándék.

Boboka :)
Hát Marci sem egy dagadék. De mit is várhatok, mikor én sem bírom elhagyni a 49 kilót. Tegnap ebédre bevágtam egy nagyadag csülkös pacalt két zsemlével, este Valentin-napi nagyvacsi. Ragu leves, kecskesült mindenféle körettel, süti, sok alkoholmentes sör. Később még egy kis csipegetés. Gondoltam ma reggel majd leszek vagy 50 kiló, erre megint 49. Szülés előtt legalább voltam 51. Már mindenki megjegyzi, hogy hízzak egy kicsit.

Pém még mindig nem volt. Már nem tesztelek, csak hőt mérek meg PG53. Ma reggel kezdett páfrányos lenni, talán megkérik egy petécske, de lehet, hogy üres hónap. Ma vagyok a 20. napon.

Végre tudok feltenni képeket. Igaz, nem a legfrissebbek, de majd csinálok még. Kép Kép

Kép
Kép
tiza
 
 


A szőrös kéz nem az enyém.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :P

Pedig már azt hittem :lol: :lol: :lol:
De gyönyörű Marcika, tök jó, hogy tettél képet!!!!

Tündi :P

Már tegnap is akartam válaszolni, de azt írta a gép, hogy a lap nem elérhető, v. mi a csuda...

Köszönöm az együttérzést, édes vagy. Remélem tistutya már jó helyen van...
Képzeld szerdán lefektettem időben Lencust (fél 9) és még egy óra múlva is nyöszörgött, sírdogált. A férjem a mellkasára vette, ott újszülöttnek is mindig megnyugodott, de semmi. Egyszer csak hallom, hogy úgy zihál szegénykém, megmértük, 39,8 volt a láza :cry:
Tegnap napközben is végig lázas volt, de már azért kicsit jobban és tudott többször szépen aludni, mert éjszaka szinte semmit...
Ma már határozottan jobb, csak nagyon köhög.

Fogacska gyanús, mert mindent töm a szájába és rágcsál, jobban nyálzik is már egy hónapja kb.


Ti nagyon ügyesek vagytok a hozzátápival, nem semmi, hogy Balázska mindent megeszik! Vizsgák? Szép a kis legény!!! És milyen drágák együtt a két testvér. Nagy öröm lehet. Féltékenység? Van segítséged?

Bobóka :P

Vérnyomásod remélem alakul már! Mikor mész dokihoz?

Meglásd Krisi majd úgy kirúgja magát és akkora lesz, hogy csak nnnaaa.

Barbi :P

Ez tényleg csodás ajándék, de jóóóó! Gratulálok!!!

Tücsi :P

Mi van Veletek?

Babcsi :P

Mi a helyzet????

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Tiza :)
Nagyén édes Marci baba :lol:
És hát én is azt hittem, időközben kinőtt a szőröd :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Tiza :D

Nagyon édes Marci, s mekkorát nőtt!

Tündi :D

Balázs is hatalmasat fejlődött. :D

CSajok remélem hamarosan majd én is csatlakozhatom hozzátok.
Mindenkinek Kellemes hétvégét!

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Tiza :)

Mien szép Marci baba :lol: igazi nagyfiú már :D
Most már tehetsz sűrűbben is képet róla :)
Kistesó projektos vonalzót nem csinálsz? :wink:
Nem kaptam privit :cry:


Zsu :)

Kellemes hétvégét Neked is!
És szeretettel várunk itt :wink:
Már ideje lesz :)
Vendég
 


Sziasztok!

Micsoda hírek!!!!!!!!!!!

Babcsikám :D
Nagyon-nagyon-nagyon gratulálok nektek, annyiszor eszembe jutottál Te és Manda, hogy a csatlakozásomkori csapatból talán ti ketten vagytok, akiknek még nem jött össze, illetve már csak Manda, remélem ők is újból belevágnak és végre sikerül nekik is!
És hogy spontán sikerült, az meg tényleg szuper! Én azt hittem Te már az x. lombiknál tartasz! Szóval nagyon gratulálok, és nagyon szép terhességet kívánok Neked!

Drága Barbi :D és Tüncsi :D
Rajtatok is csak ámultam, nagyon ügyik vagytok, milyen jó, hogy a 2. babóval nem kellett olyan hosszú utat bejárni! Szívből gratulálok nektek is!

Kicsit elgondolkodtam, mi lenne, ha én is valami csoda útján spontán teherbe esnék??? :lol:

Boboka :D
Te meg aztán tényleg nem vagy semmi! Neked is gratulálok, hátha ti ilyen ütemben folytatjátok.... :lol:

Mi jól vagyunk, csajok hatalmasak (Petra 9, Lilla 10kg, 70 ill. 74cm :lol: ), néha csak nézem őket, hogy úristen ezek a lányok fértek el a tenyeremben nemrég? Nagyon jókedvű, boldog gyerkőcök, mindenkire vigyorognak ezerrel. Sajnos (vagy hál'isten?) még nem másznak, viszont tök jól eljátszanak egymással. (Na ez abból áll, hogy mindent szedegetnek el egymástól, hiába van mindenből kettő, vagy macerálják egymást, fülhúzás, másik szájában matatás...stb., de csak nagyon ritkán torkollik sírásba a dolog)

Puszilok mindenkit, és szorítok a tesóprojektek mielőbbi sikeréért!

Pár kép:

Mózeskosarunk tartalma 8 hónappal ezelőtt.....
Kép

... és mostanában:
Kép

Kép

Kép
mary78
 
 


Mary :)
Tündériek a lánykáid :lol: És hát Brigi egyedül van, de nincs még 7 kg. Szóval angyon szépen fejlődtök :lol:

Haga :)
Nem tudom, válaszoltak-e, de nekem nyugodtan jelezhetsz, ha eljött a nagy esemény :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!


Köszi a számokat, majd jelentkezek alkalom adtán :wink:


Most teszek fel pocakképet, az imént készült :oops: :oops: :oops:




Kép
Vendég
 


sziasztok!

mary!
gyönyörűek a lányok!!!
milyen sokat nőttek már igazi kishölgyek lettek!!!

haga!
igazán formás pocakod van!
de nemsokára már a karodban tarhatod a kis manócskádat és az lesz igazán a nagy öröm!!!
sokat gondolok rád remélem hogy jól vagy és rendeződtek a munkahelyi gondok is!

tiza!
Marci baba nagyon édes!

boboka!
igazán tehetnél fel képeket én már nagyon kíváncsi vagyok Krisire!!!tényleg és uh képed nincs még???
zsu!
neked is köszike a dicséretet! remélem te is nemsokára csatlakozol hozzánk!!!

bogáncs!
köszike a dicséretet Lencus is nagy lehet már!
remélem meggyógyultatok!
nekünk is jönnek a fogacskák mert nagyon nyugi szokott lenni!
szerencsére nincsen féltékenység jól kijönnek egymással!
a vizsgákból meg csak kettő nem sikerült pedig volt 21 szóval jó arány!!!
na majd még írok neked is és mesélek!!!
na majd még jövök de most apával van randim!!! :lol:

sziasztok!

tündi23
 
 


Tündi23 :D
Ez aranyos: "apával van randim" :lol:
Fiúk nagyon aranyosak, nagyon tetszik ahol ketten vannak :wink:
Kristóf is egyre többet, sőt kifejezetten sokat játszik Marcival, aminek nagyon örülök. Most már Marci mosolyog, nevet, gügyög, így a bátyja kimondottan élvezi, hogy bohóckodhat neki :lol: Marci nagyon odavan érte :lol: olyanokat rötyög neki, hogy csak olvadozom :lol:

Tiza :D
Annyira szép baba a druszánk!!! Eszembe jutott, hogy milyen picurka volt, most már milyen nagy baba :wink:
Végigüvöltött tesóprject :lol: háááát, még mindig jobb, mintha gyertyát tarott volna :lol: :lol: :lol: Akkor mostantól pékek lesztek, s nem szabók?? :wink: :lol:

Mary :D
Annyira tündérek a lányok!!

Haga :D
Szép pocid van!! Egyáltalán nem nagy - legalábbis a fotón nem látszik annak :roll:
Hogy vagy?? Érzel valamit??

Zsu :D
Nagyon szurkolok Nektek!!! Várunk Nagyon!!!

Barbi :D
Mit szóltak az ajándékhoz??? Gratula a kis szívecskéhez!! Annyira jó ez az érzés!!

Babcsi :D
Merre vagy?? Jelentkezz, hogy mi van Veletek???

gTünde :D
Szintén várunk a hírekkel!! Hogy vagy?? Tünetek, stb..??

Boboka :D
Kristóf behozza majd magát, az a fontos, hogy egészséges!!! s nem sokára ketten "mennek az agyatokra" :wink:
Vigyázz nagyon magatokra!!

Szilva :D
Sokat dolgozol?? Kukkants be néha!!

Mi megktaptuk hétfőn az oltást, jövő héten kedden pedig a Rotateq-et, persze három napja közölték, hogy a doki, akit kezdtem megszertni már nincs, ezért most megint egy idegen dokihoz megyünk :twisted: no komment :cry: remélem, hogy legalább az asszisztens ugyanaz, mert őt is nagyon szerettem. Tipikusan gyerekeknek termett a csajszi :lol:
Pénteken repülünk haza, ha minden jól megy, akkor aput akkor engedik ki a kórházból pont egy hétre...szurkoljatok, hogy így legyen, mert az uncsiknál (s persze nálam :wink: ) nagyobb gyógyító erő nem kell :? Félek egy kicsit a hosszú úttól, de biztos, hogy megoldódik..csak hát még nem repültem pici babóval soha :roll:

Megettem fél liter fagyit, csokiöntettel, s most gyorsan alszom, még mielőtt Marci felébred :wink:
Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi :)
Hát úgy néz ki nem kell kenyeret sütni. No peteérés. Szerintem Marcius végigalussza majd az utat, később nehezebb lesz az utazás. Te is édesszájú lettél?

Tündi :)
21 vizsga? Atyavilág! Én kettőt sem bírnék. Így is mindenki sutyorog a férjemnek, hogy milyen fáradtnak látszom, persze nekem nem mernek szólni.

Zsu :)
Most már Neked is itt a helyed. Várunk.

Mary :)
Hát én csak ámulok ezek a lányok mekkorák. Marci kis pöttöm mellettük (habár a képen nem látszik annyira), még 7 kiló sincs talán. Ő sem mászik, talán szerencsére.

Tüncsi :)
Hogy vagy? Van egy tippem (nekem bevált) a keresztbeálló babakocsi kerékre. Le kell venni az első kerekeket (legjobb lenne szétszedni és megtisztítani, de arra nem jöttem rá hogy kell) és oldalt a fekete műanyagon van egy luk, ott be kell fújni szilikonsprayt. Nekem bevát, most már a Tescoban is megy az egy kézzel tolás.

Bogáncs :)
Kép Lencusról?

Haga :)
Nekem kifejezetten kicsinek tűnik a hasad. Igaz, nekem sem volt nagy.

Szilcsike :)
Ne dolgozd magad agyon!

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)

Pedig tényleg nem tömöm ám őket, 5 hónapos koruk óta ugyanakkora adagokat adok nekik, sokszor ennek is csak a felét eszik meg. Reggel-este van 2 dl tápszer, tízórai csak gyümölcs, ebéd húsos főzelék, uzsonnára is gyümölcs van vagy féladag péppel, vagy keksszel (bár ez ritka), vagy ritkán gyümölcs hússal. De ez csak akkor, ha délben sajt volt hús helyett.

De megnéztem az én kiskönyvemet, én 5 és fél hónaposan voltam 8,8 kg. :lol: Aztán mégsem voltam sosem kövér gyerek.

Én nem is hasonlítgatom más gyerekekkel őket, mert vannak náluk nagyobbak is, kisebbek is, minden baba más. Mindenki azon csodálkozik, hogy ikrek lévén ekkorák.
mary78
 
 


Mary :P

Olyan megkapó a mózeses kép és utána a többi. Hát őszintén gyönyörűek a csajok!!!
Úgy emlékszem egy pocakos képre a János kórház kertjében(remélem jól...)

Tiza :P

Rakok majd képet hamarosan.
Feküdj le néha pihenni, ha Marci alszik.

Szilvi :P

Nagy öröm leet neked is, hogy a nagy fiad ilyen szépen, szeretettel van a kicsi iránt.
Jó utat és jobbulást apukának, tényleg ti legyetek a gyógyír.

Tündi :P

Akkor nagyon ügyesen haladtál a vizsgákkal!
Lencus ripsz-ropsz jbban lett, de pénteken a férjem tiszta betegen ért haza, egész 7végén feküdt és attól tartok, kicsit visszafertőzte, sajna ebben a fránya influs időszakban pinpongoznak a fertőzések... Én is kicsit taknyos vagyok, de azért tartom magam.
Randi, hogy sikerült?

Haga :P

Én kb ennyi idősen szültem Lenkét, egész pontosan úgy emléxem 37. hét 3 nap. Hajrá!!!!

Tücsi :P Babcsi :P

Mi a helyzet nálatok?

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Zsu :P

Persze várunk téged is nagyon közénk!!!! Látod tényleg áll a régi szabály, hogy tt előbb-utóbb mindenki babás lesz :!:

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sziasztok!


Tündi :)
Hogy sikerült apával a randi? :wink: :lol:


Szilvia :)
Köszi, jól vagyok. Az egyre több, és erősebb jóslófájásokon kívül nem érzek semmit, csak izgalmat, türelmetlenséget, kiváncsiságot, stb... :P Plusz néha, ha úgy ülök, akkor olyan mintha ki akarna buggyanni valami ott lent :oops: Biztos a baba matat valamit :)

Remélem Nektek az új doki is beválik!!! Mi az a Rotateq? :oops: A rota vírus elleni anyag?
Biztos lemaradtam,de honnan hova is repültök? :oops:
Mindenesetre jó utat és jobbulást apukádnak!


Tiza :)
Hát igen, tényleg kicsi a hasam... Már a doki is szóvá tette.
De hát ez van 8)


Bogáncs :)
Jobbulást a férjednek, remélem Lencus baba nem lett ismét beteg!


Tüncsi :)
Ide már nemis írsz? :evil:
Hogy vagytok?


Babcsi :)
Rád is ugyanez vonatkozik :wink:
Hogy vagy? Merre vagy?
Ide nemis tetted fel Minimanó első sztárfotóját :(



Szóval, mi megvagyunk. Ma ismét voltam dokinál, szerencsére most belsővizit nem volt, csak ultrahang. Úgy néz ki, minden oké Albertkával :lol: 8) Rettentő sokat mocorog, szinte non-stop éjjel nappal, nemis értem, hogy mikor alszik :roll: :)
A doki ma ismét szóvá tette, hogy akár már szülhetnék is... Hm... nem tőlem függ :)
A védőnő is megjegyezte, hogy csoda,hogy ilyen méhszájjal eddig is kihúztuk...
Már megint fogytam... Most plusz 8kg-nál tartok :oops:
Rengeteget iszok, folyamatosan szomjas vagyok. Állítólag ez nem normális,de minden eredményem jó, voltam laborban is.
Nálunk nem csinálnak CTG-t, pedig úgy szerettem volna tudni, hogy mikor jóslófájok, akkor mit mutat :shock:
Sajna aludni nem tudok, napi 3-4 óra alvás után már kakukkolok, frissen üdén :) Ha éjfélig fent vagyok, akkor hajnali 4kor már nézem a tévét... Ha meg előbb fekszek, előbb kelek. Nappal se tudok aludni, nem tudom mi lesz így :lol:


Na, jóccakát mindenkinek :wink: :lol:



ui: a vonalzómmal akármit csinálok, 1 nappal többet számol :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Haga :)
Most már biztos nem sokára kibújik a kis lurkó. Az érzéseidet szerintem mindannyian átéltük. A kis has nem számít, a gyerek mérete jó, nem? Nálunk a hasam és a gyerek is kicsi volt, de nincs semmi probléma, ne izgulj!

Tüncsi :)
Tényleg hova lettél?

Bogáncs :)
Várjuk a képeket. A pihenés valahogy mindig elmarad.

Magunkról annyit, hogy talán mégis lesz pém. Ma vagyok a 24. napon és 3 napja tojásfehérje. Csak éppen esélyt nem tudtunk adni, mert apának minden este el kellett menni dolgozni. Ma még van esély, de ma meg szülinapja van. Már szóltam, hogy iktasson be a programjába, mert gondolom este ünnepelni akar házonkívül. Kár, hogy nem halljátok Marcit. Nagyon mondja a magáét.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)

Nem csak este lehet esélyt adni a Kistesónak :wink:
A szülinap meg kitűnő alkalom lenne rá :wink: Buli után, vagy előtt :lol: Esetleg közben :oops: :lol:
Na jó, drukk, hogy valamikor sikerüljön akciózni :)
Vendég
 


Haga :)
Persze lehetne napközben is, de akkor ott van Marci és állandóan fel kellene ugrálnom v. végigüvöltené, mint anno.

Kép
Kép
tiza
 
 


Na, most próbálom kicsit behozni magam. Bocsika, de nekem nehezen megy az eccerre 2 topikba való írás. :oops:

Drumka
Először is: még egyszer gratulálok Barbihoz! Nagyon tündéri! Igazad van. Nem kell azért követ vetned magadra, mert nem megy a szopi. Te mindent megpróbáltál, így sikerült. És felnőnek a babák szopi nélkül is.
Jesszum! Nem semmi izgalmak voltak Nálatok a szülés után. Örülök, hogy már minden OK. Lehet, hogy tényleg ez az 1 hét volt a gond. Ki tudja?! Minden gyerek más.

Mona
Dani baba még mindig ugyanaz a mosolygós kisbaba. :) Réka is még reggel 6-1/2 7 felé kel. :? Még szerencse, hogy Apa az áldozat. :) Így én fél 8-ig tudok még kicsit pihenni. Aludni nem nagyon, mert eléggé egy légtérben vagyunk (én a galérián alszom), és minden felhallatszik. De jobb a semminél. Viszont mostanában Réka nem alszik délután, nekem viszont nagyon kéne az alvás. Tesóbaba jelzi, hogy itt van. :D Ja, arról részben én tehetek, hogy Réka nem akar aludni, mert rá lett szoktatva, hogy cipeljük a sejhaját. Múltkor már sikerült úgy „elaltatni”, hogy lefeküdtem az ágyra, és kb. fél óra múlva mellém feküdt, még mocorgott egy darabig, de aztán elaludt. Csak az a gond, hogy hétvégén Apa altatja, és ő továbbra is cipeli a hátsóját, így meg hülye lesz majd lefeküdni magától. De még nem adtam fel. Nem adom be a derekam. :D
Réka kicsit később szokott rá az esti és reggeli cicizésre. Szerintem nem baj, a lényeg, hogy azért még van szopi is. A cickód meg lassan majd megszokja, hogy nincs annyira igénybe véve, és szépen elmarad majd a keményedés.

Emma
Látom, már Zalán is ügyeskedik. Na, innen aztán nincs megállás! Az ember annyira várja már, hogy kússzon-másszon, meg járjon, aztán mikor meg már megy, akkor meg sokszor visszasírja a régi időket. :D
Hú, akkor én lekopogom, mert nekünk elég simán ment a fogzás! Most már 12-nél tartunk. :)

Nelli
Sajnálom. Mondjuk az erőltetéssel én sem értek egyet. Ha nem kéri, úgysem tudod beletömni. Igaz, néha én is késztetést érzek, hogy beleerőltessem Rékába a kaját, mikor nem kéri, de rá szoktam jönni, hogy az csak ront a dolgon. Nem kényszernek kell az evésnek lennie.
Még 2006. karácsonyán kaptam a sógoromtól egy babás könyvet, abban az alábbi táblázat van a növekedésről (hátha másokat is érdekel):
A testsúly gyarapodása:
A 4. héttől hetente 150 és 250 gramm között (koraszülötteknél kezdetben magasabb értékek érvényesek),
a 4. hónaptól hetente 130 és 200 gramm között,
a 8. hónaptól havonta 250 és 400 gramm között.
Az 5. hónapban a súly gyakorta eléri a születési súly kétszeresét, kb. 1 éves korban a háromszorosát.
Ez csak egy részlete, de ha vkit érdekel a többi része is, akkor beszkenneltetem Apával és felrakom.
Ezen a súlykérdésen most én is elgondolkodom néha, mert Réka nem egy szumóbirkózó alkat. Pár napja mértük, és alig volt több 10 kilónál. De még nem szóltak, hogy sovány lenne. Gondolom, ilyenkor már jobban nőnek és kevésbé híznak. Legalábbis remélem. :D
Én banánt elég sokáig nem adtam Rékának, mert a védőnő nem javasolta. Azt mondta, adjak inkább „magyar” gyümölcsöket.
Még az is eszembe jutott, hogy majd úgyis kedvet kap az evéshez, ha látja, hogy Ti milyen jóízűen esztek. Szerintem ne emészd magad! Egészséges, mosolygós kisbaba. Nincs ott gond! Nekem is mindig Amica Ágnese jutott eszembe, mikor paráztam. Szegény Amica tudja is, mert telcsin is sokszor megtárgyaltuk. Olyankor mindig megnyugodtam.
És Brigi a képek alapján is egy stramm kiscsaj!! :D
Boldog Szülinapot Dorottyának!!!

Barbi
Álomkór nálam is van, de Rékánál is volt. Cicifájás inkább este, de nem vészes. Viszont a gyomromban állandóan nyomást érzek, émelygek. Rékánál ennyire nem emlékszem, hogy rossz lett volna. De hánynom még nem kellett. Kopp, kopp!! Párszor már elég erős volt az émelygés, de szerencsére bentmaradt minden. Ja, az étvágyam meg túl jó. :?
Gratula a dobogó szívecskéhez!! Amúgy Nektek anno spontán is volt esélyetek?? Bocsi, de már nem emlékszem, mi volt a gond. :oops:

Kismok
Réka meg a darabos kajákat nem nagyon komálja, bár kezdünk javulni. De a védőnéni mondta, hogy vannak gyerekek, akik nem szeretik annyira a darabos kajákat. Megnyugtatott, hogy nyugodtan pépesítsem még, ha darabosan nem megy le. Igaz, a kenyérhéjat, kalácsot, kekszet, sajtot simán bemajszolja, ma meg 1,5 savi ubit is megevett. Csak néztem! Ui. az elsőből megvolt még majdnem a fele és az egészet betömte a szájába. Már vártam, mikor kezd el fuldokolni, de megrágta és lenyelte! :shock: Úgy látszik, fejlődőképes a gyerek. :D

Timi
Én a céklát felkockázom, megfőzöm. Elég sokáig tart. Vagy krumplipürével keverem, vagy sütőtökkel és natúr gesztenyepürével. Utóbbi elég fincsi!
Megnéztem a feljegyzéseimet: én először csak gyümiket adtam neki, és kb. 7,5 hós korától kezdtem a krumplit de még gyümölccsel keverve. A fő kaja még mindig a szopi volt. Majd hamar jött a sárgarépa, ált. krumplival. 8 hónaposan adtam már neki pár kölesgolyót is. 9 hósan kapott már másféle zöldséget is meg husit. Azért nálunk is elég lassan ment a dolog.
Feljegyeztem magamnak anno, hogy mit hogy csináltam neki (leírom, hátha tudod hasznosítani):
Husi – apróra felkockáztam, megfőztem, a főzővízbe raktam kis fokhagymát, hagymát és natúr vegetát (nem sós), majd leturmixoltam (levet kell hozzáadni) és lefagyasztottam a maradékot jégkockatartóban, így ha kellett, akkor csak kivettem pár kockát, és kész.
Brokkoli, karfiol - natúr vegás vízben petrezselyemmel, fokhagymával megfőzni, turmixolni.
Paradicsom (ezt lehet, hogy csak később adhatod) - héjatlanítani, kimagozni, olívaolajon megsütni, turmixolni. Bazsalikom mehet bele.
Cukkini – 1. héjával együtt olívaolajon párolni, turmix.
2. héjastul, magostul natúr vegás vízben, fokhagymával hagymával megfőzni, turmixolni.
Tök – apró kockára vágni, olívaolajon párolni, kapor, turmix.
Csem. kuk . – jól megpucolni,. megfőzni, ha megfőtt a szemek szélét éles késsel levágni és szépen ki lehet kaparni a belsejét, turmix.
Édesburgonya - ezt nagyon szeret(t)em, mert hasonlít az íze a sütőtökére, felkockázni, megfőzni, turmix. Lehet édesen és „sósan”, vagyis zöldséggel is adni.
Különben meg a zöldségeket ízlés szerint keverheted.

Bogáncs
Akinél UH-n voltam, az debreceni. Uis a saját dokim ugye Pécsett van, és oda csak később tudok menni. Most már tudom pontosan, mert kértem időpontot, 28-ra kaptam. Szóval, hogy addig se izguljak, elmentem itt is megnézetni, hogy minden okés-e. :D
Hát igen! Ezek az „állatos” dolgok nehezek. Úgy az ember szívéhez tudnak nőni. Én még a teknősömet is megsirattam.
Remélem, Lencus már meggyógyult! Olyan rossz, amikor betegek. :(

Boboka
Örülök, hogy vérnyomi kezd rendeződni. Fejfájásra én Belladonna nevezetű homeos szert szoktam szedni. Próbáld ki, hátha beválik!
Nekünk a védőnő anno azt mondta, hogy vagy főzelékkel kezdjem a hozzátápit (ami krumplit jelent), vagy gyümikkel. Én a gyümölcsre szavaztam. Jó, hogy Krisinek így lecsúszik a krumpli. :D Elég hamar elkezdtétek a hozzátápit.

Tündi
Hát, nem panaszkodhatsz Balázsra! Nagyon helyes kissrác és jó húsban is van! :D 21 vizsga?!? Atyám! :shock: Ne is írj ilyeneket! Ilyenkor olyan bénának érzem magam, hogy én szinte semmire nem vagyok képes Réka mellett. :oops:

Tiza
Azta! Marci mekkorát nőtt!! És egyre inkább Apjára hajaz. :wink: Gondoltam, hogy nem a tiéd a kéz. :lol: Látom, ő is szeretni fogja a könyveket.
Na, én meg pont 2 hete mértem meg otthon magam (ott van csak mérleg – szerencsére), hogy tudjam, mennyiről indulok. Húúúú! Tiszta gáz! Mondjuk gyanús volt a dolog, mert kb. 12 hetes (ha nem több) terhességnek megfelelő pocakkal rendelkezem és a gatyáim olyan szűkösek, de azért plusz 6 kilóra nem számítottam. :shock: Majdnem 80 vagyok. Debella Ella!
Köszi a bkocsikerék tippet! Majd kipróbáljuk. Bár mostanában a másikat szoktuk használni, de azt sem nagyon, mert utál benne ülni. Vagy menne, vagy cipelni kell. :evil:
Hajrá pé!! Valahogy azért kapd el Apát!! :wink:

Mary
Köszi! De jó, hogy írtál!!! Lányok gyönyörűek!! De gondolom, ezt tudod. :) Az iwiw-en nézegettem a képeket, amiket felraktál, és úgy tűnik, hogy Lilla tiszta apja, Petra meg rád hasonlít nagyon. Remélem, nem kevertem össze őket. :oops: Tényleg nagyon jó husiban vannak, főleg, hogy Réka most, másfél évesen 10 kg. :roll:
Csodák márpedig vannak! :wink: Amúgy terveztek tesó(ka)t??

Haga
De írok ide is. :oops: Csak nekem nehezen megy ez a 2felé írogatás. Hát tényleg nincs vmi hatalmas pocid. De ha a baba mérete okés, akkor semmi gond.
Hogyhogy nincs CTG??? Ezt nem értem. Akkor hogy ellenőrzik, hogy minden rendben van-e?? Szívhangját nem is nézik Albertkának??
Alvás – úgy látszik, Te már most szoktatod magad a babás léthez. :D Legalább nem lesz furcsa, hogy max. 3-4 órákat tudsz majd eccerre aludni, ha meglesz Albert. :D

Szilvi
Köszi, jól vagyok! Émelygés és álomkór van, más nem nagyon. Nehéz dolog ez a dokiváltás, de hátha a másik is szupi lesz. Jó utat hazafelé! Apukádnak meg jobbulást!!!
Fél liter fagyi hajnali 1kor?!? :shock: Nem semmi!

Hát kellett ez Nektek?? Írtam egy regényt. :twisted: :twisted:
Ja, tábla is lesz vmikor. Arra gondoltam, hogy akik már ezer éve nem írtak, kivenném őket a tábliból.
gtünde
 
 


gtünde

Köszi az infót, aranyos vagy,hogy ezt mind leírtad. Egyenlőre nálunk még mindig a krumpli, a sütőtök, meg a sárgarépa megy. Találtam egy olyan bébiétel főzeléket (vegyes zöldségek rizzsel,és csirkehússal), amit krumlival összekeverek Annának és azt egész jól megeszi.
De még mindig elsősorban szopizik. Este ha olyan kedve van akkor megiszik 50 ml tápszert de ez minden. Nap közben nem is próbálkozom vele. Délelőtt kap egy kis gyümölcsot. Különben még mindig sokszor szopizik. Sokszor keveset. Most épp azért teszem sokszor mellre, mert durván be van durranva a mellem. Tegnap már nagyon fájt. Kicsit kimaszíroztam benne a csomókat, és ma már egész jó.
A hízasról annyit, hogy Anna az elmúlt két hétben megint nem hízott semmit, de már le se sz@arom, már elnézést. Tök jókedvű baba, én nem fogom magam ezen stresszelni.

Különben mindenkitől elnézést kell kérnem, hogy nagyon ritkán jövök, de költözködünk. A lakást már eladtuk, de még benne vagyunk, dobozokban lakunk lassan. A másik lakás szintén be van búrozva (eddig a tesóm lakott ott), úgyhogy először onnan ki kéne pakolni, azután tudunk csak átmenni. Meg most csinálják a fürdőszoba felújítását. Szóval egész nap rohangálunk a két lakás között, meg a boltokba, ha épp valakinek eszébejut, hogy még kell valami.
Szóval kicsit el vagyok havazva.

Minden kismamának boldog babavárást, a gyerkőcösöknek pedig kellemes babázgatást kívánok.

Puszi mindenkinek.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Tünde :)
Köszi a biztatást. Normál esetben nem érdekelne, hogy nem hízik, mert tényleg mosolygós baba, csak sajnos sokat betegeskedik, most is az :( Mindig nagyon köhög, fullad, sípol a tüdeje :( Ma elkezdtem neki befújni a ventolinnal. Félek, hogy asztmás lesz. Na a betegeskedések miatt aggódom, mert akkor az étvágy sem a régi, és még annyit sem fog hízni, vagy inkább fogy. Ruhában jól néz ki, de levetkőzve én látom a különbséget a korábbi énje és a mostani között.
Émelygéss huss!!!
Darabos kaja: tesóm kisfia 19 hós, de még mindig nem szereti a darabos kaját, csak max. az olyan dolgokban, mint a kifli.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


nelli,
gyógyuljatok hamar!
sajnos nálunk is ágnes a "legbetegesebb", de talán mire oviba kerülnek addigra jól megerősödik már az immunrendszerük mivel van két tesó akiken edződhetnek :roll:
szinte ugyanezeken a nemhízós és betegeskedő állomásokon végigmentünk és persze szopik még ezerrel. szerencsére már eszik, de napjában többször eszébe jut még szopizni is. (éjjel is.)
tüncsinek is írom, képzeljétek ágnes 19hónaposan 9400g :oops: , és én ennek még örülök is nagyon, mert sokáig még a bűvös 9et is alig értük el. ha arra gondolok, hogy a testvérei félévesen már annyit nyomtak :lol: :?
de roppant eleven nőszemély, már esténként a mese alatt az emeleteságy létrájára mászik amitől kicsit zizi vagyok. ha kicsit megtanul lendíteni magán akkor felfog lépni az utolsó fokra, onnan meg már csak egy semmi az ágy :twisted:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Nagyon elkapott valami nyavaja, szerencsére lázas nem vagyok (még), de fáj mindenem, fülem, fejem, torkom, hátam, végtagjaim, és nagyon taknyos vagyok . Danit nagyon féltem hogy elkapja, dehát nem tehetem búra alá, ráadásúl sokat kell cipelni a fenekét is, szóval nagy az esély rá.
Mi most a nappali alvással vagyunk gondban . Bent nem akar aludni, csak nyüglődik, ha kirakom 10-11 körül, akkor alszik 4 órát, csúszik az ebéd, az úzsi, és már 6 körül tiszta nyügi. Most is már nem bírta tovább, és elaludt 18.30-kor, azóta alszik vacsora és fürdés nélkül. . Ha kihúzzuk a délelőttöt alvás nélkül, és ebéd után alszik, (persze kint), akkor 5körül ébred, és igy is már estig nyügi, talán mert sokat alszik, vagy fogalmam sincs. Fúra mert pár hónapja azért panaszkodtam hogy keveset alszik, most pedig az a bajom hogy sokat . Vagy ébresszem fel, hogy ne aludjon sokat?
Éjszaka viszont nincs gond, 9-től 6-7-ig alszik.
Képzeljétek apa benevezett a 2008-as Budapest-Bamako dakarra, a dokival mennek, de megígérte hogy a következőre együtt megyünk (bár még messze van).
Danus tegnap kapott már húsit is, izlik neki nagyon. 9kg, és 71cm.

Nagyon szépek a babák, és milyen ügyessek, Nelli, aztamindenit Brigi már miket tud :D
Tündi, Bence is nagyon szép, látom nálatok is a kék rúcik mennek :D
Tiza, Marci micsoda vagány kispasi, és nagyon jól áll neki a farmernaci :D
Mary, gyönyörűek a babók, kicsit irigy vagyok az ikrek miatt :D
Tünde, ficikének már említettétek a kistesót?
Haga, izgúlok ám, mindennap jövök olvasni, hátha van rólad babás hír :D
Babcsi is már régen volt.

Kép
mona76
 
 


Mona :)
Remélem nem az influenza kapott el!!! Minden esetre, jobbulást, gyógyulj meg mihamarabb!!!
Abban csak reménykedni lehet, hogy Dani nem kapja el tőled. Drukk, hogy erős legyen a kislegény :)
Nem semmi, hogy apa benevezett a dakarra :roll:
Vendég
 


Tegnap meglátogatott a védőnő :) 2hetente szokott jönni.
Azt mondta, hogy lejjebb ereszkedett a pocakom :roll: :shock: :wink: Hétfőn látott utoljára a tanácsadáson. Aznap este a férjem már megjegyezte, hogy lejebb ment a hasam... Olyan érdekes, mindenki más látja, csak én nem :oops:
Majd meglátjuk, mikor bújik ki a babikó :)


Tüncsi :)
Bocsi, elírtam... :oops: NST nincs nálunk. :oops:
A szívet vagy sztetoszkóppal hallgatja a doki, vagy ultrahangon nézi.
Sajnálom, hogy róka koma ott leselkedik körülötted... de kitartás! Majd csak odébb vonul :P


Én most várom a gáz szerelőt. Már hetek óta nem jó a kazánunk :evil: és a szerelő meg 3 naponta jön... Eddig nem találta el, mi lehet a baj. Remélem, most már kiderül, mert nem lesz ez így jó :twisted: főleg, ha megszületik babóca, és fűtés meg hol lesz, hol nem lesz :twisted: :evil: :twisted:
Vendég
 


Ha holnap nem jövök, akkor kórházban vagyok. No, nem szülés miatt :?
Drukkoljatok, hogy ne legyen nagy gond!!!
Vendég
 


Hm... jól elírogatok itt egymagamban :roll:
Vendég
 


Haga :P

Nekem kb ekkora hasam volt max, mint neked és pont 8 kg híztam.
Mindig jóval kisebb volt, mint a többi kismamának a folyósón, vagy a végén a ctg-n. Ez nem számít, sőt könnyebben alakulsz vissza.
Várjuk a híreket!!!

Tüncsi :P

Jó, hogy megkerültél. Olyan hihetetlen klassz, hogy megint babás vagy! Remélem hányinger hamar alábbhagy.
Melyik topikban hűtlenkedsz? :wink:

Timi :P

Költözködés nagy tortúra, tudom. De öröm is, ha nagyobb, szebb, vagy kellemesebb helyen lévő lakásba mentek.
Jól teszed, hogy lesz...od a hízást, nem lehet mindig ezen agyalni...

Mona :P

Jobbulást!!!

Tiza :P

Kapd el apát nappal, sitty-sutty :oops:

Hát sajnos Lencus visszafertőződött apától sajnos, ami nem csoda, mert apácska most tényleg nagyon odavolt... és hát 47 m2 szeparálni sem tudtam őket...
Már mindketten jobban vannak, csak a Tündérem alig tud aludni azorrdugulástól, nagyon taknyos is szegénykém, szörcsög és csúnyán köhög... Pedig orrszívózom, a Nasivin csepp sem jön be nekünk... Mit egyek?

Nelli :P

Jobbulást Briginek!!! Tudom, olyan rossz, ha betegség van, az ember lelkileg is kész van...

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


sziasztok!

haga!
remélem minden oké lesz és csak a szülés miatt kell majd kórházba menned!!!!!
a randi nagyon jól sikerült végre egy kicsit "kettesben" voltunk!

bogáncs!
az nem jó ha Lencus beteg gyorsan gyógyuljatok meg!
mi homeopátiát szedtünk a betegség alatt meg a stérimárt ajánlották és az is bejött az eldugult orrocskának!!!!
kicsit jó apával ilyenkor beszélgetünk tervezgetjük az új házunkat és persze összebújunk!

szilvi!
örülök hogy nálatok is jó a fiúk között a viszony!
köszönjük mi is a dicséretet a fiúk nevében én is szeretem mikor együtt van a két fiú és a nagy játszik a kicsivel!!!
apukádnak jobbulást és persze jó utat haza nektek!!!!!

tiza!
hajrá kistesóprojekt!!!
hát én is fáradt vagyok a vizsgák miatt de muszáj csinálni mert nem akarom elveszíteni az éveket amiket már beleöltem!!!
nehezen megy de valahogy majdcsak sikerül!!!

tündi!
köszike a dicséretet a fiúk nevében bezsebelem!
próbálok megbirkózni a vizsgáimmal és főiskolával csak lassan magamra nincs időm pedig nagyon rámférne!
örülök hogy jól vagytok!!
Ficikének mondtátok már hogy lesz kistesója????

mona!
jobbulást neked és remélem Dani kimarad a betegségből!!!!
képet is rakhatnálróla már biztos nagyfiú lett!
igen szeretem a fiúkat igazi fiúsan kékbe öltöztetni de azért így is volt már aki megkérdezte Balázsról hogy kislány-e?!!!!

timi!
hát én most nagyon irigyellek téged mi is nagyon szeretnénk már költözködni csak el kellene adnunk a házat amit nagyon jó lenne minél hamarabb!!!
remélem jól vagytok!!!!

további szép napot !!!!

tündi23
 
 


bogáncs

Hát szebbnek, szebb helyre megyünk, de nem nagyobba :D .Legalábis egyenlőre. Ahova megyünk most, az a leánylakásom. Ott nőttem fel. Aztán a szüleim vidékre költöztek, és a tesómmal kettőnkké lett. Csak aztán én is elköltöztem, és most már a tesóm is máshol lakik. Üresen állt, és úgy döntöttünk, hogy a lakótelepről akkor visszamegyünk oda. Az legalább zöldövezetben van, igaz, hogy ez is emeletes ház. Visszont jobb az elrendezése, mint az eddiginek. Itt van három szoba, így a két gyereket külön tudom tenni.
De szeretnénk innen egy teljesen újba menni majd. Csak még nem találtuk meg az igazit.

Tündi23

Kösszi jól vagyunk. Én kilábaltam a náthából, igaz a párom meg most mászott bele. Anna továbbra is bírja a gyűrődést. Csak szegénynek mostanában elég zilált napjai vannak. Szegénykémet cipeljük jobbra-balra emiatt a felújítás, költözködés dolog miatt. Senkire nem tudom hagyni, úgyhogy kénytelenek vagyunk mindenhova magunkkal vinni. Egész jól viseli. Még szerencse, hogy szuper idő van.

Mona

Szép súlya van Daninak. Mi még mindig csak 6 és felet nyomunk, és 68 cm körül van. De hihetetlen ügyes. Már négykézláb meg tud tenni pár "lépést". Magyarul térden kezd el mászni. Szerintem max. egy-két hét, és már simán mászni fog. Ha meg épp engem dögönyöz, akkor megkapaszkodik a ruhámba, és simán lábra áll. Azt várom, hogy mikor fog a kiságyban is felállni. Szóval nem semmi a kiscsaj. Na és persze ezerrel magyaráz. Imádom. Áldom az eszem, hogy ennyi évesen mégiscsak belevágtunk a második babába. Kár lett volna kihagyni ezt a tüneményt.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Bogáncs :D
Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat, jól elteszem, szükség lesz rá!!

Mona :D
Mielőbbi jobbulást! Ügyik vagytok növés, evés ügyben! Apának sok sikert :wink: s ha te is mennél, akkor te mit csinálnál a versenyen :roll: ?

Timi :D
Gratula Anna baba "mászáskezdeményéhez" :wink: mi is lassan 6 és fél kilósak vagyunk, s 63 cm hosszúak :oops: :lol: most már értem, hogy miért mondja mindenki, hogy Marci jó nagy baba :shock: A költözéshez sok engergiát, s érezzétek nagyon jól magatokat a régi/új lakásban!!!
Az "ilyen korban is de megérte babát vállalni"-val nagyon egyet tudok érteni. :wink: Egyszerűen kimondhatatlan boldogság, s én még szívesen folytatnám :oops:

Tündi :D
Neked is nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat, annyira jól esik, hogy gondoltok ránk :)

Haga :D
A Rotateq a rota vírus elleni oltóanyag, azt hallottam, hogy nagyon csúnya vírus, ezért jobbnak láttam megelőzni, azért kapja!
Jókívánságokat nagyon szépen köszönöm/köszönjük, biztos használ :wink:
Tenerifén, a Kanári szigeteken élek/élünk már több, mint 9 éve, innen repülünk most a szüleinkhez Magyarországra :wink:
Mire legközelebb jönni tudok már remélem a jó hírek várnak!!
Könnyű, gyors szülést Nektek, ha addig "bekövetkezik"!

Tiza :D
Előbb, vagy utóbb lesz kiszsömle vagy kiskifli :wink: meglátod!
Hogy sikerült Apa szülinapja/estéje?? :lol: Sajnos nem csak lettem édesszájú, már a terhesség második felében is állandóan csokit/fagyit ettem :oops:

Amica :D
A ti példátok a legjobb arra, hogy tényleg nem lehet a babákat összehasonlítani, ha még a tesók között is ilyenk különbségek vannak! A lényeg, hogy minden baba egészséges legyen, előbb - utóbb úgyis kiegyenlítődik a súlyuk, magasságuk, tudásuk, nem igaz!?

Nelli :D
Nektek is jobbulást! A két nagyobbik lánnyal hogy volt ilyenkor a kajcsi?? Tudom, hogy ők nem voltak anyatejesek, de mindenevők voltak?

gTünde :D
Gyere csak, s írj kisregényt/novellát, szívesen olvassuk :wink: Akkor lehet, hogy megint kislány lesz?? Csak azért mert a tünetek hasonlóak, mint Ficinél voltak :roll: Tényleg nektek van ilyen irányú "kívánságotok"? Annyira hülyeség, tudom, mert amennyire én is lányt szerettem volna, annyira boldog vagyok, hogy fiú, s ha még a harmadik is az lenne, akkor is pont ilyen boldog lennék :wink:
Fagyi evés - nálunk még csak éjfél volt :wink: :lol: 8) s a legszebb ebben a nagy zabában, hogy a felszedett 17 kg-ból már egy hónapja "csak" 2 kiló van rajtam, s tényleg rengeteg nasit eszek (sokszor szinte csak azt :oops: )
S persze Neked is nagyon köszönöm/köszönjük, hogy gondolsz ránk, illetve az apura!

Remélem, hogy senkit nem hagytam ki, még egyszer mindenkinek köszönjük a jókívánságokat, s ha visszajöttünk, akkor jelentkezem!
Megyek, alszom egy-két órát, s hajnalban kelés (amit szerintem Marci megold :lol: ). Marcikánk annyira jól viselte a mai napi felfordulást, s olyan szépen csicsikál, mintha tudná, hogy neki most ilyen jó fiúnak kell lennie...már nagyon várom, hogy menjünk, de persze félek is az úttól, hogy hogyan fogja bírni :roll:

Nagyon jó pocakosodást, szülést, s babázást mindenkinek!!
Puszi,
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nelli
Szívesen! :) Nem korai még a husi?! Nem beleszólni akarok, csak én később adtam. Aztán a fene se tudja.
Hú, akkor elég húzósan telnek a napjaitok! Biztos, hogy klasszabb lesz az új helyen. Főleg, hogy zöldövezetben van. Ott azért jobb sétálgatni, nem? Remélem, álmaitok lakását is megtaláljátok mihamarabb!
Látom, Anna is ügyesedik! Gratula a 6 hónaphoz!!

Nelli
Neked is köszi a nyugtatást! :D Émelygés még megvan. :? De ki bánja?? Még kb. 4 hét, aztán elmúlik. Remélem. :) A doki mit mond a tüdejére? Nem kellene szakorvoshoz vinni?? Jobbulást!!

Amica
Akkor megint megnyugodtam. :) És milyen magas Ágnes?? Azért fura, hogy ilyen „sovány”, mert a képeken olyan kis masszívnak tűnik.
Elevenség – ne is mondd!! Réka újabb heppje, hogy a fotelba a karfán keresztül mászik be. Ha fekszem az ágyban, akkor rajtam mászik keresztül, de úgy, hogy figyelnem kell, nehogy közben lezúgjon az ágyról. :) Nem tudom, kitől örökölte, mert egyikünk sem az az örökmozgó típus.

Mona
Nektek is jobbulást! Most már jó lenne, ha elmúlna tényleg ez a járvány!! Sajnos, ez tényleg így van. Ha vki a családban beteg, előbb-utóbb mindenkin végigmegy. Nálunk főleg nehéz, mert nem tudunk igazán félrevonulni, ráadásul Rékának nem lehet mondani, hogy most ne mássz Apára, mert beteg, mert még nem érti. De mi szerencsére már túl vagyunk rajta.
Nem semmi Apa! A doki az a nődokid??
Persze, mondtuk Rékának, de úgysem érti, miről beszélünk. :D

Haga
Semmi gond. :) Tudod, a terhesség… :D Remélem, ez a gázkazán-kérdés megoldódik, mert egy kisbabát fűtetlen lakásba hazavinni, azért elég húzós.
Miért mész kórházba?? Drukk ment!!

Bogáncs
Hát az őstopikban. :) Hol másutt?! :D
Sterimar tényleg jó, de az csak feloldja a puckot, nem lohasztja le a duzzanatot. Calcimusc-ot nem akarsz neki adni???

Tündi
Új ház?? Na, mesélj!!
Igen, mondtuk már Rékának, de mint Monának is írtam, szerintem még nem fogja föl. :)

Szilvi
Te már megint hajnalban írsz?!? :shock:
Hasonlónak hasonlók a tünetek, csak asszem most kicsit erősebb az émelygés. Konkrét kívánság nincs, mert fiú lesz és kész. :D De különben tök mindegy!

Na, ma nálunk volt egy kis para. Délután elmentem wc-re és volt egy kis barna a betétemen. Persze, azonnal betojtam. Szerencsére még tudtam időpontot kérni mára, így már meg is jártam a dokit (még itt Debiben). Ugyanahhoz a dokihoz mentem. Megnézett UH-n, volt szép szívhang, 9 mm-es öcsisajt. A barna meg egy haematomatól volt, ami valszeg nem okoz majd semmi gondot. Vagy felszívódik, vagy ki fog ürülni. Akkor még lehet egy kis vérezgetés. Rutascorbint írt fel a doki – ez c vitamin, erősíti az érfalat, így megelőzhető újabb haematoma kialakulása. Úgyhogy minden OK, csak pihi, nem szabad emelgetnem stb.

És akkor itt a sztárfotó (jobbra a lufi még a szikhólyag, ami lassan fel fog szívódni, a maszat kb. középen a gyerök, és balra még a köldökzsinór is látszik):
Kép
gtünde
 
 


gtünde

:D Gondolom az első Nelli-s hozzászólás, az Timi akart lenni :D
Nem én főzöm a husit, hanem benne van a bébiételben. Olyat adok neki ami 4 hónapos kortól adható, és mégis van már benne csirkehusi. Mondjuk képzelem, hogy mennyi. Egyébként korai volt az öröm, mert megunta, és már ezt sem akarja megenni. Kereshetek valami új kaját neki. Én annyira béna vagyok az ilyen főzős dologben. Mi nem eszünk itthon brokkolit, meg ijesmiket, úgyhogy ezért fogalmam sincs, hogy hogy kell elkészíteni. A cukkinit is csak én eszem meg, de csak kirántva. Szóval nem vagyok egy nagy szakács. A férjem csak a megszokott dolgokat eszi meg. Nála újítani nem lehet. A lányomról meg ne is beszéljünk. Tök válogatós. Az új dolgokat még megkóstolni sem hajlandó.


Jaj csajok. Az idegösszeomlás szélán állok. Ma elvittek jópár bútorunkat, úgyhogy most zacskókkal, meg dobozokkal van tele a lakás, és abban vannak a ruháink. Semmit nem találok, meg képzelhetitek, hogy a zacsiból milyen állapotban veszem ki a ruhákat. Ráadásul én nem bírom elviselni magam körül a rnedetlenséget, és most zacsik között kell élnem, legalább még egy hétig. Nem tudom hogy bírom ki ezt az össze-visszaságot.
Jó lenne már tól lenni rajta. Na mindegy, az is eljön egyszer.

Mindenkinek jó éjszakát.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi
Bocsi! :oops: De most már rá tudom fogni a terhességre! :D
gtünde
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen írtam már nektek, és ne haragudjatok, hogy most is csak magunkról, de nagyon örülnék minden ötletnek.

Szóval még mindig szopizunk és nő is rendesen a csajszi, legalább is ez volt hétfőig. Addig is nagyon nagy kínszenvedés volt minden evés, kb másfél óra alkalmanként, mert közben mindig bömbizett egy adagot, és bár nem volt egy haspók, szépen fejlődött.

Hétfőtől viszont ez már odáig fajult, hogy szinte egyáltalán nem hajlandó enni. Eszik kb 30 g-ot (tök mindegy milyen napszakban) és onnantól kezdve vagy sír, vagy mintegy védekező mechanizmusként, bealszik teljesen. Már próbáltam lefejt tejjel is kínálni és feladva minden elvemet cumisüvegből - a reakció kb ugyanaz. Tehát nem a cicizéssel van a héten gond, hanem a kajával. Szóval napi szinten jó, ha kb. össz 4 dl-t eszik, én állandóan kínálgatom, de kiabál és eltol, ha megindul a tejcsi. Amúgy nem veszek észre rajta semmi betegséget, talán annyi, hogy egyébként hetente kétszer kakil, ma meg már 3x. Szóval jó kedvű, egészen addig amíg nem kerül evésre a sor. Félóránként kínálgatom, van hogy 2-3-at kortyol, aztán ellök és sír. Ha csak cumikázni kell, az jó, de "sajna" megy is belőle és ezen kiakad.
Elképzelhető sztetek hogy minden ok nélkül ennyire keveset egyen egy majd 3 hós baba? Már gondoltam reflux-kivizsgálásra is, mert arról is azt írják, h sír evés közben, mert nem zár jól a gyomrocska.

Bocsi, h ilyen hosszú voltam, de most nagyon aggodalmaskodom miatta.

Köszi
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Drágáim :D
Nézzétek el nekem, hogy csak most jelentkezem (a mégsemben is alig van időm írni)...kicsit el vagyok havazva a vizsgáimmal de minden rendben velünk, kedden megyünk UH-ra is és remélem kapom az újabb fotót és jelentkezem vele! Mindenkinek millió ölelés!!!!

Kép

KépKép
babcsi
 
 


Timi :)
Én minden zöldséget simán megfőzök a krumplival együtt pici sóval, és összeturmixolom. Ilyen picinek nem kell ízesíteni, max. anyatejjel :lol:

Kismok :)
Nagyon csodálatra méltó a kitartásod! Bízom benne, hogy előbb utóbb meg lesz a gyümölcse :lol:

Babcsi :)
Drukk az UH-hoz!

Tünde :)
Voltunk pulmonlógián, ahol szervi gondot nem találtak. Holnap viszem egy speciális vérvételre.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Tüncsi :)

Gyönyörű a sztárfotó Tesóbabáról :) Szépen látszik minden :wink:



Babcsi :)

De jó, hogy jöttél egy picit :) Örülök, hogy minden oké, és drukk a holnapi UH-ra :lol:
Ezek a vizsgák már elfogyhatnának, mert pihenni is kéne néha :wink:



Ma voltam dokinál...
Minden oké, és annyit mondott, hogy már megkezdődött a "szülés"... A méhszáj 1111 lett, 1 ujjnyira már nyitva vagyok 8)
Szombat éjjel és tegnap éjjel volt 1-2 erősebb fájásom, és néha olyan érzés mint mensi előtt(de nem görcs), valószínű azok tágítottak már. Napközben semmi bajom, csak este, éjjel, amikor lefekszek. Már kezdek elég rendesen izgulni :oops: :roll:

Tiza :)
Neked fogom küldeni az sms-t :lol:


Azért a többieknek is köszi, hogy felajánlottátok, hogy szólhatok!



Szép napot!
Vendég
 


Haga :)
Akkor várom a híreket. Drukkolunk.

Tüncsi :)
Jó, hogy minden rendben. Már majdnem 8 hetes terhes vagy. Hogy rohan az idő. Mindjárt túl leszel a 12.-en. (Aztán nem hogy megnyugodnál, izgulhatsz tovább.) Tényleg, még nem kérdeztem. Te vettél napernyőt a kocsidhoz? A régihez nekem volt és sokat is használtam a mózessel, de most gondoltam, hogy nem veszek már a sporthoz (rohadt drága), viszont Marci nagy üvöltéseket csinál,ha a szemébe süt a nap, pedig még csak február van. Viszont nyárra meg már lehet, hogy nem marad el a kocsiban. Jól eldilemmázok magamban, mi?

Babcsika :)
Azért jelentkezzél ám!

Jaj, most megyek, mert odaég Marci kajája. Már kétszer sikerült a céklát megszenesítenem. Hi-hi

Kép
Kép
tiza
 
 


Tüncsi :)
Ne ijesztegess! Jó, hogy rögtön el tudtál menni egy jó kis uh-ra, és láttad dobogni a kis szivecskét. Gyönyönyű a zöcsisajt :P

Babcsi :)
Természetesen tőled is várjuk az újabb sztárfotót. Nem jöttem mostanában, hogy vagy? Émelygés, rosszullét?

Tünde :) Tiza :)
Kösz, hogy hiányoltatok. Nos, igen dolgoztam 2 hétig. Nagyon hosszú volt.

Boldi nagyon ügyes. Mászik ezerrel, és kapaszkodva feláll. Próbál lépegetni is. És persze kiabál sokat!

Kép Kép

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilcsi :)
De jó, hogy jelentkeztél. Boldi tényleg nagyon ügyes. Marci még mindig nem mászik, viszont ha fogjuk álldogálni nagyon szeret. Olyan peckesen. És néha lépeget is. Attól tartok ezt a mászást kihagyja. Persze kúszik, gurul, mindent megszerez, amit nem kéne. (Kedvence a papucs.)

Kép
Kép
tiza
 
 


Lányok!

Olyan pánikrohamok törnek rám időnként :roll: :oops: :cry:
És nem tudom uralni a helyzetet :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Haga :)
Nyugi, minden rendben lesz.

Kép
Kép
tiza
 
 


Haga
Nyugi!!! Én is baromira izgultam, de nem kell! Apás szülés lesz?? Mert az is sokat segít, ha van ismerős melletted. De a lényeg, hogy nyugi! Mély levegő!! Kezd izgi lenni!!!

Tiza
Mi vettünk napernyőt, de nem speckó Quinny-st, hanem ami épp le volt árazva a Brendonban. Azt mondták, hogy nem lesz jó a kocsira, mert ugye nem kerek, hanem lapos a fogantyú keresztmetszete. De ott rápróbáltuk, és tök simán rá lehetett rakni. Szerintem mindenképp vegyél. Ha nem is fog sokat ülni a kocsiban, arra a kis időre is jobb, ha nem tűz a nap a szemébe.
Ja, holnap 8. hét. :shock: Én is csak lesek. Réka meg ma volt 1,5 éves. Marci is már 8 hónapos múlt. Nőnek ezek a kölkök, mint a bolondgomba. :D Vannak olyan kisgyerekek, akik kihagyják a mászást. Lehet, hogy Marci is ilyen lesz.
Ez később is így lesz. Mindig az kell nekik, amivel nem szabadna játszani. Meg az, ami épp nálad van. Én ha pl. újságot olvasok, tuti neki is az kell. :)

Kismok
Sajnálom, hogy még mindig gondok vannak. :( Sajnos, semmi okosat nem tudok írni. Doki és védőnő mit mondtak??

Nelli
Hát, akkor majd a vérvételen kiderül, van-e vmi oka a betegségnek. Remélem, nem lesz semmi komoly. Szegény! Sajnálom, hogy böködni fogják. :( Másik két leányzó jól van??

Szilcsike
Menő Boldi frizkója! :D A nyakában a lánc a fogzás miatt van?! Mintha már olvastam volna róla. Borostyán, ugye?
Lassan azért már nem lesz olyan sok meló, igaz? Bevallásoknak vége. Vagy?? Hogy viselitek a sok különlétet??
Na, a kiabálás lesz még jobb is. :) Réka csak úgy, minden különösebb ok nélkül szokott kiabálni. Meg sikonyálni is. :) És nagyon rosszcsont! Nem tudom, kitől örökölte?! :? Ma voltunk sétálni. Megnéztük a szomszéd utcában a haver kutyát. Szerencsére meg van kötve. Mondjuk nem ugat meg minket, meg semmi, de ha nem lenne megkötve, akkor azért nem engedném a kerítéshez Rékát. Olyan édi volt kis cickányom! Odament, a rácsok közt benézett, és sikongatott. :) Amikor meg elmegyünk, mindig integet a kutyinak, két kézzel. :D Ja, és imádja az autókat. Mindig meg kell állni és nézni, ha elmegy egy mellettünk.
gtünde
 
 


Tüncsi :)
Boldog másfél éves szülinapot Ficinek :) Hogy elrepült már az idő :shock: Új képek esetleg? :wink:

Igen, apás szülést tervezünk... Igazából azért izgulok, mert egész nap egyedül vagyok itthon, reggel fél 6kor elmegy, este fél 7kor meg hazaér a férjem... Bár hamar haza tud jönni, ha úgy adódik, csakhát mégsincs senki mellettem egész nap. Meghát mire a mentő idetalál, meg mire elvisz a kórházba.... 30 km :?
Meghát az egyéb hülye paranoiám :roll: Nem vagyok egyszerű eset, szokta anyukám is mondani :oops: :D
De ez van :)

Na, nyugodalmas jóéjszakát!

Én éjszakánként ien vagyok :shock: :shock: :shock:
nem tudok aludni :roll:
Vendég
 


Haga, ne aggódj, meglátod minden gördülékenyen fog menni.
Én is azon paráztam, hogy időben érünk-e a kórházba, ami tőlünk 60km-re volt. És hát jó korán bementem, mert délben már ott voltam, Danus meg csak 21,45-kor született :lol: .

Hűű, már nagyon izgi, de azért próbálj meg pihenni, mert megszületik a babó, onnantól kezdődik a 24 órás szolgálat :lol:

Kép
mona76
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: