Új privát üzeneted érkezett!

Zulu,
En eszrevettem, de olyan laza termeszetesseggel csinalja, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy ez valami ujdonsag nala! Kép De a kardiganja mindenkinek tetszik! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Mariann,
Köszi a biztatást, de ezek friss képek és nem annyira látszik. Volt "jobb" is.
Hurrá TALI!!!
Nem találom a mobilszámodat (még a pocakos taliról), biztos tudja más is. Ha esetleg nem tudnánk most egyeztetni, küldhetünk SMS-t.

Maci_2
maci_2
 
 


Gomboc,
Kép Kép Kép De tudod, a lenyeg, hogy nem esett bajotok. Bar tudom, hogy ez most sovany vigasz, de ez a szerencse a szerencsetlensegben! Az anyagi kar bosszanto, de az egeszseget meg nem penzert adjak! Nezd ezt az oldalat!
Remelem nyaralasig rendeteszik az autot!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

 
 

Sziasztok!

Rám nem depi jött, hanem őszi álmosság. Olvasok szorgalmasan, de mire írásra került volna a sor....Kép

Jázinak (Norka) boldog 7 hónapos, Petrának (Leszter) boldog 5 hónapos szülinapotKépKépKép

Julka ma oltással ünnepelte a szülinapjátKép 1lőre egész jól viseliKép 6180 grammal nyomul, 64 cm. Dokinénivel azon nevetgéltünk, h úgy adja elő ezt a minisúlyt, mintha Döbrögi lenneKép

Sikerült bepaszírozni Andris karatéját, szolfézsát, csellóját, csak éppen minden du. megy valahováKép Mármint kísérgetjükKép Julka valahogy kibírja, de Zsuzsival mit csinálok??? egyedül nem marad itthonKép

NorkaKép éppen ma kérdeztem dokinénit a nyáltól cserepesre száradt pofiról, aszonta, hogy alvás közben próbáljuk körömvirág krémmel kezelni. Lehetőleg a szemébe ne menjen.

Száraz bőr: nálunk Andris volt extra száraz, Balneum Hermal olajat kellett a fürdővízbe tenni. A másik kettőnél elég a fürdetőkrém+néha gyógyszertári babaolajjal masszázs.

ZsuzsiKép depi+nembeszélés felnőttelKép Mostanában én sem Férjjel beszélgetek, hótfáradt, ami energiája van, a kölykökre fordítja. Legoparát belémültetted, végiggondoltam, hogy a lakás tele van Julkára veszélyes játékokkalKép+ {angry}

SofkaKép Férj Dunatévés, mezőgazdasági szerkesztő. Ezért nem adtam én soha kistermelői zöldséget a gyerekeknekKép Ki kövez meg a különalvásért? Mi mindig külön aludtunk, ha volt rá lehetőségünk (én későn fekszem, ágyban olvasok, Férj extra korán és extra korán kel), mégis összehoztunk 3 gyereketKép

Urszila+ma fix 5 hónapos Julka

Kép
urszila
 
 


Hogy ez mér ment 2x? Bocs.

Urszila
urszila
 
 


Gombóc
úristen, de jó, hogy nem lett semmi bajotok! Tényleg ez a lényeg!

Zsuzsi,
tényleg elég érdekes volt, guggolásból felállt, azt hittem, mire előkapom a gépet, letottyan, de nemKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ja, és a babakocsi még a régi, agyonszakadtan visszakapott, a teraszon-udvaron használjaKép, zseni anyukája a szakadásokat nem megvarrta, hanem sebtapasszal ragasztottaKép Ennyire már merem ültetni 10 percig kb., így láthatja a nagytesók ökörködését, a kutyákat stb, én meg pihizekKép

GombócKép Kép a kocsi. De KépKépKép, hogy semmi bajotok!

ZsuzsiKép Bionicle robot nincs? Nekem a ronda kampós karjuk jutott eszembeKép

ZuluKép tényleg, áll!!Kép De tényleg oly természetesen, mintha régóta gyakorolná!Kép

Urszila
urszila
 
 


Zsuzsi,
1laki pl: almafa, tulipán, ibolya, hóvirág.
2laki pl: tiszafa, kender, komló, fűzfa.

Zulu,
Úgy áll a csaj, mintha mindig is ezt csinálta volnaKép

Urszila,
Gratula az 5 hóhoz! Kép édes.Kép

Gombóc,
Szegénykém, úgy sajnálom. Jó hogy nem lett bajotok! Szeretnélek felvidítani, de túl nagy amit akartam...

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Csak gyors irok ,mert Apa ma korai lefekvest rendelt! Kép

Myssnia
Aha, pont erre gondoltam! Jajjjajjj, nincs hiany a kissracnal sem hurkakban!
Jazi szerencsere meg csak a kezembe v a ruhamba kapaszkodva allt fel, igy meg nem volt nagy kippKopp, de mar keszulok Kép Tobbiek irtak Franyonak nemreg, kibirjak! Csak mi is birjuk...

Koszonjuk a dicsereteken, ilyen korban meg nem gaz a hurkas combi?!! Kép

Barbi
Orulok,hogy gyarapszik pindur! Kép Kép

Gomboc
Utlevel -No comment.
Juuuuj de durva Kép De nem lett semmi bajotok, ez nagy dolog! Gondolj erre! Kép Es nyaralni meg mehettek ettol, vagy nem is tudom, de ugy orulok,hogy mindenki renben van!!!! Kis viditas?Kép

Miszike
Baratnos sztori oriasi. Mar forwardoltam is Apanak Kép

Andy
Gyogyulo Mark! De jooo! Kép

Zsuzsi
Ragcsalo Miki oriasi. Kép

Reka, Kangi
Foto

Franyo
Me nem irsz sokaaaatt? Kép A gifek tsodalatosak! Meg engem is feldobtak, pedig nem is vagyok depis! Kép

Zsurlo
Oksi, johet a tali! Kép

Momo
Faluszeli vasarlas Kép Ti is Bambinotol rendeltetek? Apropo, megrendeltuk a furdonacit, holnap adjak fel, remelem szombatra mar itt lesz, megyunk uuusszzni!
Hazbovites Kép Tessek este koncentralni!!! Vagy inkabb aludni? Kép Timi tunderi anya csudaszepzoknijaban.

Andi
Anyos sztorin ne ragd magad! Biztos lesz meg ilyen szitu, babaval jar...

Kangi, Zsuzsi
Nekem irto konnyu dolgom van megint hozzatapival, de szerintem se siettessetek, ha gyerkoc nem vagyik ra. Valaki ugyesen irta, kajcsit meg kilencvenx evig ehet, tejcit mar nem sokaig!!! Kép Zsuzsi- hogy keszited a cukkinit Mikinek?

Zulu
Huss ma reggel! Kép Orulj,hogy eszbe kaptal, meg van remeny!!!!! Kép Huuuu de komoly a csajszi! Es milyen ugyi! Mar all? (Hehe most olvasom,hogy megsugtad a megoldast. Igy nem eeeeer! Kép )

Maci2
Drukk a szemed miatt! Nekem 1x volt arpam, irto kellemetlen, de szerencsere hamar elmult. Valami kremmel kenegettem, de ez biztosan valami atok fajta. Mekkora szeme van a lanyodnak???!!! Kép
Sofka
Orulok,hogy bevalt a kendo! Tudod en kendo fun vagyok Kép Ma is igy maszkaltunk Jazival. Amugy en is szoktam ugy kotni, ahogy nem is irjak...

Urszila
Ebresztooo! Kép
De rendi vagy,hogy igy figyelgeted a napokat!!! Koszi a koszontest. Nektek is gratula a FIX 5 honapossaghoz! Kép Oltas Kép Mi is igy jartunk az unnepnapokkal. Na de mar nem lesz tobb oltas!!! Juheeeeeee! Koromvirag- probalkozom, koszi. 3 gyerekes progiert nem irigyellek :0/ Kep edi.

Lanyok
Mi ma egesz nap lofraltunk. Jazi megint a legrendesebb formajat hozta. Beultunk egy etterembe es szava nem volt, vegig nezelodott. Viszont ma megint nem nagyon rajongott at altalam keszitett krumpliert. Mivel lehet meg dusitani a kajcsit ami nem edes??

Megyek Apazni
Jo ejt Norka es FIX ma 7 honapos JaziBoyKép
norkini
 
 


Norka,

Grat Jáziboynak a 7 hónaphoz!Kép
Kukoricadarát próbálad már? Édeset nem szereti Jázi? Vagy csak a cukker miatt? Én ált. kajával édesítek, pl. cukkinit, édes répát, banánt, stb. kutyulok a fujjfujj kajákhoz, azzal több esély van, hogy felfalja. Bár az utóbbi időben mindent megeszik a nőci, amit csak ehetőnek vél.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu
KosziKoszi! Kép
Szereti az edeset, soooot Kép En is almaval, banannak izesitek csak mar elegge beszukult a kinalat. Paradicsomos burgonya, almas burgi, alma csirkehussal-borsoval (iszonyatosan fogja a borso,pedig imadja), szoval ezert gondoltam,hogy krumpli helyett lehetne vegre valami mas is... Holnap kiprobaljuk a kukoricadarat, mondjuk barack kisereteben. Azt szereti nagyon. Rizs meg nem jatszik?

Folytonkajangondolkodo Norka (aki ehes!!!!)
norkini
 
 


Zsuzsi
Nekünk "lány" tiszafánk van, piros bogyókat terem. pár éve ültetett a szomszéd is egy tiszafát, egy "skacot". Azóta teli van kis tiszafával a nagy fa. Pedig több mint 20 éves. Kép

Gombóc
Jesszus. Sajnállak benneteket, de úgy is nézhetjük, hogy szerencsések vagytok, mert semmi bajotok. Na ezzel jó megvigasztalhattalak.

Zulu
Nekem feltünt, hogy tutyiban áll, amit nem azért adsz rá ugye, hogy abban kocogjon. Pedig annyira áll a bogárka. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Miszike!
Informatikus feleség Kép

Andy!
Olyan meleg? Én eddig úgy tudtam, hogy a babauszikban ált. 28-32 fok körül szokott lenni a víz.

Zsuzsi!
Ilyen hamar csatlakozik a gépre Miki? Kép
Miki evési stílus Kép

Réka!
Sapka Kép

Franyó!
Dáj-dáj Kép

Heppi!
Gratula a reklámarchoz. Kép

Zsurló!
Munka Kép
Rendőrségi ügy Kép

Kangi!
Alvó Julcsi Kép

Momo!
Öltöző Timi!Kép

Kangi!
Apának boldog szülinapot. Kép

Mariann!
Hurrá, tali. Kép

Na most megyek aludni, majd folytatom az olvasást. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


MyssniadrágaKép,
az csak olyan, MINTHA tutyiban állna! Az ottan kérem szépen egy komoly csattos topánka!Kép

CipőmániásZulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


LÁNYOK!

JAVASLAT TALIRA!:
szept.:18, 19, 20, 21 ?????????? csüt., pént., szomb., vas.,????????????????

Voksoljatok!KépKépKépKépKép


Mariann
Mariann
 


Hali Csajok!

Csak gyorsan, teljesség igénye nélkül...

Zulu, Gratula az áldogáló kisasszonkáhozKép! különben jó a kardigánjaKép

MAci2, Danó szeme is gyanus volt, ráadásul nekünk anyós táglátókörű - asszem ezt nevezik kancsalságnak? - így 15 hónaposan kaptunk beutalót, a vizsgálat után megnyugtattak, hogy semmi, deazért 3évesen elmegyünk kontrollra...

Gombóc, az a lényeg, hogy nektek nincs bajotok!! Mellékesen, mi a tavalyi balesetünk után - mivel annyira megörültünk annak, hogy mi megúsztuk - hoztuk össze ZsófitKép

Mariann, nekünk a hétvége teljesen betáblázva, szombat de uszi, vasárnap de templom...

Zsuzsi, látom már többen leírták a egy-kétlakiságot, sőőt példákat is kaptálKép

Na menek, mert leragadnak a szemeim, csak nemakartam lefeküdni bejelentkezés nélkül.
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Norka,
Nana, hogy johet a rizs, sot!!! Gyuri azzal kezdte, es gyanitom, hogy a sok kis ferdeszemut is azzal tomik! Tipp: vegyel fini barnarizst, darald meg kavedaralon, es aztasd be es utana fozd meg (konnyebben megfo, ertekesebb, es utana nem kell turmixolni)! Mindig kozvetlen fozes elott kell daralni, hogy benne maradjon a "bitumin" (gyerekszaj epitkezes kozben a vitaminra)! Ezt a masszat hasznalhatod edesen es sosan is. Viszont a rizs az fog, szoval akkor ne borsoval, vagy banannal, hanem valami hajtossal erdemes adni!
Cukkinit meg nem tudom hogy keszitem el Mikinek. Valszeg meghamozom, megfozom, turmixolom. Pici olajat is kell am adni a zoldsegfelekhez, vitamin hatekonysag ez is.
Mar megint itt maradtam ket ordito gyerekkel, pizsamaban ulok, es nincs kedvem semmihez!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Fel a fejjel!
Én meg már túl vagyok a 7 órai tornán Marcival,mindjárt kezdődik a 8órai!HURÁ!!!!
Én is unom ám a banánt!KépKépKép
Mikor mész haza?irtad csak zaza vagyok még ilyenkor reggel!

Mariann
Mariann
 


Ja egyébként olvastam a hozzátplálásról miket irtatok,meg hogy milyen küzdelmes.Hát nekünk mázlink van,-legalább ezzelKépKépKép-mi amikor új kaját próbálunk ki,Marci falja őket és semmi hasfájós hatás nincs.
Talán csak annyi,ha répa is van benne,akkor egy kicsit többet várunk a kaksira.
Hát legalább valamiben mi is jók vagyunk.KépKépKépKép


Mariann&Marci

ui.:milyen jól el monológozgatok itt magamban.....KépKépKépKép
Mariann
 


GYERTEK TALIZNI! ÉBRESZTŐ LÁNYOK!!!!!!


MARIANN
MARIANN
 


Sziasztok!

Gombóc Kép Kép Kép Kép

ZuluKép
Nagyon édesen áll a kiscsaj Kép És jó a pulcsija Kép

SofkaKép
Én sem tudom mennyibe került, de nem hiszem, hogy sok, mert ami sok volt arra azt mondta apája, hogy ennyiért otthon is lehet kapni.

Maci2Kép
Ennyire Dani is összenéz, ha nagyon néz valamit. Én a képen csak egy tündéri kiscsajt látok Kép

UrszilaKép
JulkaKép

Gratulálok minden babának a hófordulókhoz!!! Kép

Mi is elkezdtük a gyümileveket, mint a kakira megoldást jelentő utolsó reményt. Két hete kap hashajtó szirupot, de azt sem adja ki magából a lelkem. Kezd egyre jobban aggasztani a helyzet.
Tegnap megvolt a 4 hós szuri! Az volt a gond, hogy mielőtt jött a dokinéni elkezdett sírni (gondolom az álmosság). Aztán a két szuritól sem lett persze jobb kedve. Most meg a kúptól már tegnap este 1/2 10 óta alszik. Kicsit kiütötte.

És egy pár kép:

Hozzátápi
Kép

Vigyor
Kép

Újságolvasás
Kép


Réka és durmoló Dodo
muki
 
 


Mariann!

Nekem csak a péntek nem jó, mert babaúszás van!
Bár nem tudom, hogy hánykor lenne a tali, mert ha du., akkor a péntek is jó.

Réka
muki
 
 


Zulu, csodaszép az álldogáló csíkospulcsis lányka. A cipője is. Nálunk Orsi a főnemalvó. Elküldöm lefeküdni, motoszka, és úgy egy óra alatt a múltkor kitakarította a fürdőszobát fogkrémmel. WC-t is. Tegnap meg a finomillatos babafürdetővel (szigorúan a hölygyeké) kente át a parkettát magánál. Viszont ebből is látszik, hogy azt látja nayától, hogy a tisztaság fontos. Én meg sikálhatok.
Gomboc, ajjajj!!! De megúsztátok. Bár az a hang is rettenetes mint élmény. Lazíts!! A Hármashatárhegyet tőlünk is látni. Honnan mentek oda?
Réka, helyes a fiúgyermek. És ne aggódj kaki ügyben. Majd rendeződik! Anyatejes babáknál az is normális, ha hetente csak egyszer van.
Zsuzsi! Ezek szerint az ember kétlaki, ha külön szobában alszik, és egylaki, ha megosztja az ágyát? Mindenesetre ez a kétlakiság nálunk sem gond a szaporodásnál. Pedig a mintaházas, mintahúgomék nemcsak egy ágyban alszanak, de egy nagy takaróval takaróznak. Mi ezt szerelmünk hajnalán két napig bírtuk, és elrohantunk beszerezni második garnitúra ágyneműt. Viszont nekik csa egy mintagyerekük van. (Szegénykém, az meg belefejelt vasárnap egy rózsakaróba, és orrát törte. Homlokán varratok.)
Zsuzsi, ne légy már ilyen levert. Fogd a kölköket, és irány a ..... . Én az IKEÁba mennék, de ki tudja más mit kedvel. Én a spenótot, és azt, hogy nem kell főzni, meg kiugrálják magukat. Meg mindig veszek vmi kicsi kincset, amitől napokig jobban érzem magam.
Mariann, egyébként a legnagyobb baj az, hogy a csecsemő-kisgyerek végtelen konzervatív, és állandóságra vágyik. Anyája pedig éppen a kalandozó korszakát élné. Van ilyen, és nem könnyű egyeztetni! De ahogy nőnek, ők is kedvelik az izgalmakat. Sok erőt Neked, szuperül csinálod. És jó étvágyat a haspókodnak.
Hozzátáplálásról azt olvastam a szopitopikban, hogy egyéves korra válik meghatározóvá, addig inkább csak kísérletezés, úgyhogy ne aggódjatok.
Kangi, azon a képen Julcsi egy gombóc!!!
Én meg egyszerűen nem tudok röviden írni. Szép napot!
sofka és időközben elszunnyadt Marci (látszik, hogy nincsenek itthon a többiek, itt alszik a ház közepén...)
sofka
 
 


SziasztokKép

Tegnap voltunk AusztriábanKépKép

NadineKép

Matricát nem láttamKép

BeuKép

A Seiersbergi bevásárlóközpont szombaton 9-17 között van nyitva, vasárnap pedig nincs.
A másik bevásárlóközpont neve West shopping center vagy city, de úgyis megtaláljátokKép

GombócKép

Sajnálom a balesetetKépKép
Fő, hogy megúsztátok, lehetett volna rosszabb is.

Ja, vettem a C&A-ban akciós body-kat, úgyhogy itthon is biztosan lesz megintKép

Megyek, mert felfordult a világKép

Heni
heni1979
 
 


Sofka!
Sajnos ha Danin múln ahetente sem lenne kaki. Eddig életében talán 5ször kakilt magától. Kép
Engem ez a kakitlanság már nagyon aggaszt.

Réka
muki
 
 


Sofka,
Ikea pontosan 45 km innen, neha szoktunk menni, de ket gyerekkel egyedul meg nem voltam. A budaorsit birom, most tobb hely van a gyerekeknek, es nagyon jok az uj jatekok. Ja, es ma kocsink sincs, apjuk lenyulta. Azota tortent egy es mas:
Gyuri kiontott egy pohar vernarancslet a padloszonyegre es a gyapjuszonyegre, de szanaszet froccsent, ugyhogy minden olyan lett. Mostanaig a szonyeget pucoltam, es kicsit sem vagyok am ideges. Mar csak azert sem, mert nem direkt csinalta am!!! Csak veletlenul utkozott neki a veletlenul epp az asztalon kozlekedo kamion, es karambolozott frontalisan a poharral.
Latni sem birok mar gyereket.
1takaro? Mi egyszer probaltuk, az ejszaka kozepen dideregve masztam ki az agybol valami pokroc utan kajtatva. Amugy nincs bajom az egyuttalvassal, de amikor ilyen szukos az alvasra fordithato ido, mint mostanaban, es meg az osztonok is eberen alvasra itelnek, akkor inkabb egyedul, zart ajtok mogott terek nyugovora.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, nincs ott vmi játszóház vagy hasonló? Ahol Te is ott lehetnél, de a kölkök másokkal is vannak? Aggódom érted.
sofka
sofka
 
 


Sofka,
Egyik sem gyalog-tavolsag. Esoben meg nincs auto, ferj viszi.
Meg ket honap es Gyuri ovis lesz- napi 3 orara.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi
Nézem az usb-s képet, mindig ilyen szép ruhákban van ez a Mikigyerek? Olyan csini.

Gombóc
Zsombi nagyon édi, most néztem újra a képeit!
Jobban vagy már?

Zulu
Bocsesz, akkor megtévedtem. Ha már itt tartunk én igazi cipőmániás vagyok. ÉS az a baj, hogy mindig a bazi drága cipők tetszenek meg. Kép Alig várom, hogy Törpmanóra is adhassak cipellőt.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Van néhány percem. Olvasok szorgalmasan, de írni nem nagyon jut időm. Most is a leányzó a mennyezeti ufólámpával társalog, nem értem miért nem válaszol neki Kép

Kérdés: Van valakinek "CSÖPI" féle orrszívója? Mert én Debrecenben csak ezt a fajtát találtam, és nem tudom jó e. Most már csak venni kéne egyet, mert jön a "takonykóros" időszak, inkább legyen, mintsem átvirrassznk egy teljes éjszakát.

Tényleg a gőgicsélésünk átalakult. A "HŐŐŐŐ és a HÓÓÓÓÓ után a HÁI a HE, a GÖ lett a sláger. Próbáltam felvenn videóra, de amint meglátja a kezemben a kamerát rögtön elhallgat. Pedig nem is az arcom előtt van. DE jobban érdekli utána, mint amihez beszélt, és naná, hogy nem magyaráz utána.

Az alvása visszaállt a régire (kérem ne verjetek meg!!!) Most este 10-től alszik reggel 6-ig, majd egy gyors szopi és úgy 9-ig. És napközben is alszik 3*1-1,5 órát.

Gombóc
Még jó, jogy nem lett semmi bajotok. Ha valaki vezet ne bambuljon, figyeljen. GRRR Még szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak a kocsitok tört. A nyaralásra hátha elkészül. VAgy a motorja is tört? Mert akkor lehet nem Kép

Zulu
Tündéri a hölgyemény. És tényleg úgy áll, mintha régóta ezt csinálná. Szerintem pár nap és nemcsak állni fog, hanem szaladni. Kép

Réka
Látom Dani is szeret olvasni. Kép És ő is a reklámújságokat részesíti előnyben. Na ja szép színes. Zsani is olvassa már őket. CSak nei lapozni is kell, ha megint egy oldalt. Remélem nem akarja hamarosan "kiolvasni" belőle a betűket Kép

Maci_2
Szerintem nem is vészes annyira az összenézés. Én is kb 9 hós koromig összenéztem. Majd szépen ez abbamaradt nálam. Amúgy Roni nagyon édes. És milyen nagy haja van! Kép

Urszila
Julka, hogy viselte a szurit. nem is minisúly. a magasságához pont megfelelő, nem? Olyan kis dagi. Kép Zsanka csak 3 hós, 6050g és 60 cm, és mégis soványabbanak néz ki (mondjuk a görögdinnye utánzat hasa megvan a kis etióp éhezőmnek, de nincs ilyen kis husi pofija)

Heni
Azért köszi, hogy megnézted a matricát. Kár, hogy nincs. De amit Zsuzsi talált az jó, lehet rendelek is tőlük, csak előtte apáját kell meggyőzni.

Na megyek összekapom a lakást és megyünk az egyetemre, mert tegnap óta ismét hallgató vagyok a DEATC-n. (visszamaradtam még 1 évet a csaj miatt és most nézek magamnak egy szimpatikus B tárgyat egy szimpatikus tanárral, hogy ne szakadjon meg a hallgatói jogviszonyom az államvizsgáig. Tudjátok diákkedvezmény, tandíjmentesség, diákigazolvány stb.)

Puszi mindenkinek, este majd bekukkantok,ha időben hazaérünk barátoséktól.

Nadine + Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok Lányok,

Újfent bocs az off-ért...

Zsuzsi74,
Már irtam neked a topikba multkor de biztos nem volt időd olvasni...
Tudnál nekem néhány tanácsot adni német ügyben ?

Hónap végén át kell költöznünk Düsseldorfba, s miután egyikünk sem beszél németül igy jól jönne néhány jótanács.Kicsit tartok a németektől...hozzáállás, külföldi(nem)szeretet stb...
Sajnos vacakol a saját mailboxom nem tudok napok óta küldeni semmit ezért is a topikba irtam.
Ha van itt a fórumon ilyen téma átmehetünk oda is, hogy ne untassuk a többieket.

nagyon köszi előre is !

üdv
kamelia
kamelia
 


Hali Lányok,

Zulu,
Gratula az álláshoz, ahhoz meg különösen, hogy le is tudtad fotózni Kép Egyébként szerintem nem bandzsít v. kancsalít egyáltalán a lányod. De ha mégis, nyugtasson meg, hogy CSAK te látod, és ki fogja nőni. Persze ha nagyon parázol, meg lehet mutatni egy orvosnak....

Gombóc,
Kép sajnos a baj nem jár egyedül. Szerintem össze fog jönni az a nyaralás. Kitartás!

Sofka,
Répát én is a bonduelle bébirépát fogom adni a gyerkőcnek (már be is spejzoltam néhány üveggel). Tök jól turmixolható, a főzőlevét könnyű felfogni, és ami a legjobb, hogy nincs tartósítószer benne. Egyébként főzéssel sterilizálnak sok konzervgyárban, szal ha vmin nincs rajta, hogy tartósítószer, akkor az hőkezelt. Ezt apósom mondta, mert az EU-ban erre nagyon háklisak.

Norkini,
Szerinted melyik korban gáz a hurkás combi???? Anyukám is elég jó husiban van, de az apukám mindig azt mondja: Jobb párnáson utazni, mint fapadoson! Kép
Hozzátápi: én már adtam az én 5hósomnak tejberizspépet. Tudod, olyat, amit direkt nekik csinálnak és (a csomagolás szerint) 4 hóstól bevezethető. Szóval párszor már csinált a csaj sztrájkot, és a rizspép gyümivel még eddig mindig bejött. De azért próbálok odafigyelni, hogy csak táp, amíg nincs hathós. Egyébként meg a babák nem igénylik annyira a változatosságot. Ha pl mindennap krupli+répát kapna, az sem izgatná különösen, főleg ha szereti is Kép

Réka,
Képek nagyon Kép sőt Kép Látom, falja az IKEÁS katalógust, meglátod még lakberendező lesz belőle! Ja, jut eszembe, én mindent kikapok a gyerek kezéből, ami festett (újság, papirzsepis zacskó, színezett zacskók) mert félek, hogy lerágja róla a festéket, és hát mittomén, hogy van-e benne ólom. Vagy szerintetek ne legyek ennyire parás???

elsőbabás heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kamelia,
Osszeszedem magam, es meg a mai nap folyaman irok valamit, jo?
Itt Nemetorszagban mar nem sok nemet el. Nekem ugy tunik, mar sokkal tobb az egyeb nacio, szoval nem leszel egyedul a nemetek kozott. Szerintem mar sokkal jobban megszoktak a nemetek a nemzetuk "elszinesedeset", mint mi. En meg mindig utanafordulok egy teljesen elfuggonyozott, feketeruhas "mumusnak", ok meg mar megszoktak!
Magyar kozosseg szinte minden nagyobb varosban van, erdemes utananezni, majd en is erdeklodom!

Myssnia,
Tudod, a piacolasban elem ki magam. Az a kis melleny elegge fel tud dobni barmilyen rucit! Nem is akartam pedig megvenni, csak a csaj ramtukmalta, bizonygatva, hogy a melleny a legjobb viselet! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nadine,

Jól olvasom???? DEATC mint Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum???? Mit ad isten??? Én is ott diplomáztam 2000-ben!!!! Csak engem még a DATE-ra vettek fel Kép

sorstársra lelt? heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Én sem hagyom, hogy megegye, csak a fénykép erejéig volt nála az újság.
Nemsokára új lakásba költözünk, biztos a szobájába nézett ki valamit. Bár az is lehet, hogy lakberendező lesz, végül is anyja apja építész, nem áll messz tőle. Kép

Réka
muki
 
 


Ezek szerint nagy esély van a lakberendezővé váláshoz Kép Eddig azt hittem, hogy csak az én gyerekem örökölte a reklám iránti rajongását, mert az apja reklámszövegíró. Ha reklám megy a tévében, még az evést is abbahagyja, annyira rácsatlakozik a tévére.
Bár ha meg azt nézzük, én meg elég elkavarodtam az eredeti elképzeléseimtől. Ugyanis közgazdasági szakközépbe járta, ahol gyors- és gépírást tanultam, aztán elmentem egy agráregyetemre (addig még kapát sem láttam testközelből) aztán meg könyvelő lettem egy multinál. Szóval semmi sem biztos Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Zsuzsi,

Próbáltam én is keresgélni a neten de pl.düsseldorfi magyarokról nem találtam semmit.

Most épp lakást próbálunk találni nagyon gáz...
Ez komoly, hogy úgy adnak ki egy bérlakást, hogy a konyhában még egy melegvizcsap sincs nemhogy hűtő, tűzhely stb.??? Kép S velünk pl.telefonon szóba sem álltak merthogy "külföldi".

kamelia
kamelia
 


SZiasztok!

Gombóc
annnnnyira sajnálom, hogy így összejött most nektek, azért annak örülök, hogy semmi bajotok nem történt
remélem a nyaralás azért összejön!!!

gratula a hónapfordulós babáknak KépKépKép

Kangi
Apacukának boldog szülinapot! Kép

Zulu
álláshoz gratula + hogy megvárta a fotózást is Kép

Lányok, elbizonytalanodtam: ugye voltunk kb 2 hósan csípőszűrésen, és ott azt mondták, hogy 4 hónap múlva (vagyis 6 hósan) menjünk vissza kontrollra. De a múltkoriban egy csomóan írtátok, hogy mentetek a 4 hós kontrollra. Most akkor én vagyok a hülye, és nekem is azt mondták, hogy 4 HÓSAN, vagy jól hallottam a 4 hónap MÚLVÁt?????
és a kontrollra is kell beutaló? vagy oda már nem? Jajmicsináljak, mert ha meg 4 hósan kellett volna menni, már 2 héttel túlléptük és további 4-5 hét mire kapunk időpontot.
na szóval röviden még1x a kérdés: mindenkinek 4 hósan kellett kontrollra menni?

bocsi a ziziségért
Andi
psandi
 
 


Norka,
Kezdem én is azt hinni, hogy árpa-átok ül rajtam. A krémet szoptatás alatt nem ajánlják.
Gratula a 7 hóhoz!Kép

Kendő:
Van valakinek S-es hordozókendője? Lemérné, hogy mekkora? Köszi előre is!

Roni nyafizik. A pléden már majdnem elaludt, ezért betettem az ágyába.

Csucsuka,
Dokinak már említettem, de akkor azt mondta 6 hónapos kor előtt nem kell vele foglalkozni. Így várunk még egy kicsit.

Réka,
Roni alapban néz így, nem csak akkor ha közeli dolgot néz.
KépekKép

Manó,
Gratula a 11 hóhoz!Kép

Roni elaludt.

Mariann,
Nekünk egyenlőre (elég nehéz velük egyeztetni, még bármi lehet) 19-e péntek nem jó, vendégek jönnek.

Sofka,
Nem csak a hugodék, mi is egy ágyban egy nagy (200x200) takaróval (régebben egy normál takaró volt). Egyetemen (régi szép idők) egy heverőn.Kép

Heni,
A Pólusba nyílt C&A és ott volt akciós body. Vettem is két méretben.Kép

Nadine,
Kamera: nálunk is így van Kép persze olyankor Kép

Psandi,
Az időpontkérés miatt már úgyis mindegy...
Mi 3 és fél hónaposan voltunk először csípőszűrésen (és nem kell többet menni).

Fogzáskor mi az amit a baba ínyére lehet kenni? Ez fájdalomcsillapító? Akkor is kenhetem, ha nem vagyok benne biztos, hogy a fog jön (de már 3. napja elég nyűgös)?

Na megyek vissza vasalni, lejárt a magamnak engedélyezett pihenő. Ma délután vendégek jönnek, addig el kellene tüntetni a kupacot. Babaruhák már készen, fél sikerKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Tegnap kapota Bori a 3 hos oltast, nagyon megviselte laza nem volt, de nagyon nyugos volt. csak cicin volt jo nemki este 6-10 ig kozben szoritotta a kezemet. Ugy sajnaltam. Doki neni szerint asszimetrikus a csipoje, beutalta ortopediara de idopontot meg mindig nem sikerult kapnom.

Maci_2 Kristof anno sokkal jobban osszenezett voltunk is vele szemeszeten de semmi baja nem volt. Aggodtam nagyon mert en annyira kancsal voltam hogy muteni kellett 6 eves koromban, nem emlekszem semmire a mutetrol csak arra,hogy elloptak a kedvenc pizsamamat.

Urszila,
Julka ,hogy viselte a szurit? Mar megint egyszerre kaptak Borival. Ma lesz a lany "igazi Godolloi polgar" Kép ma er ide a bacsi az oklevellel, meg a hozza jaro juttatassal.

Reka nagyon szupik a kepek!

Gomboc, szurkolok, hogy a nyaralasra megjavitsak az autotokat.

Mariann, hogy neked mennyi energiad van. Alig vagy itthon es talit szervezel.

Fuvet nyirnak az ablak alatt Bori ebredezik.

Ari
ari
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasásra időm nagy 0Kép. Robika két napja írtó nyűgi , ismét hasfájás.Többen is írtátok a Gipe Watert, most az próbáljuk ki. Ti mennyit adtatko és hányszor belőle?
Azt szeretném még kérdezni, hogy mostanában folyik a kis nyála. Ez normális 8 hetes korban?
Ja és kakiló pózba ültetem(térdemen a háta popsija a hasimon, mindez felhúzott lábakkal....érthető?) akkor erőteljesen húzza fel magát a kezemmel, mint aki ülni akar. Engedjem neki? Hiszen olyan kis törékenyek még.
Na meg a másik, hogy a kiságyába nem hajlandó aludni!!!Este is már ott aludt velünk, mert egyszerüen, ha be is csempészem a kiságyba egyből kipattanak a szemei.Olyan bizonytalan tudok lenni, és depis néha. Két napja kb 1 órát aludtam, éjhszakáztunk vele szegénykémmel, most talán elaludt egy kicsit.

Mindenkinek: a fotóka nagyon aranyosak, hihetetlen mennyire fejlődnek a picurokKép
Réka: Dubo nagyon ügyesen iszogat , és az a vigyorKép Kép

Urszila: Jzminnak boldog öthónaposságotKép.Nagyon édi Kép.

Maci2: Roni nagyon aranyos. Az összenézésről jut eszembe, Robika is sűrűn így néz.Nálatok?

Zulu: denagyok vagyunk márKép. Olyan aranyosKép

Norkini: Jázminak is boldog héthónaposságotKép.

Leszter: Petrának is boldog 5hónaposságotKép.



Gombóc: sajnálom a törtélnteket. Tényleg nagy szerencse, hogy nem lett semmi bajotot. Tudom ezt is nehéz feldolgozni, de ne bújjál sarokba ámKép.

Naés mindenkienek minden szépet és jót mára.

kissé fáradt Anita és alukáló Robika
anita77
 
 


Ja és egy kis mosolyt küldök a szintén depis társaimnak:

AnitaKép
anita77
 
 


Hali Csajok!

Csak gyorsan, mert rohanok a lakás után...

Maci2, fogra Dentinox gél. Egyszer-kétszer "feleslegesen" is lehet használni. Bár az időjárás is kiakasztó... szem ügyben mi még később kaptunk beutalót.

Anita, kiságyat nem próbáltátok máshova tenni? Én nem hiszek a hókuszpókozásban, de Daninál puszta szobarendezés ürügyén arrébb raktam anno a kiságyat, és teljesen megváltoztak az alvási szokásai (hosszabban aludt, meg nyugodtabbanKép)

Ari, méleket megkaptad?

Andi, nekünk is 4 hónap MÚLVA kell visszamennünkKép

Na pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok,


köszi lányok mindnkinek a száraz bőrre való jótanácsokat.Ma délelőtt már sítram,annyira csúnya Petrus bőre...fogtam magam és a gyereket elmentem bőrgyógyászhoz...diagnózis: ekcéma. KépEzzenl bébiúszás lefújva nekünk Beu,Elli,Réka és a többiek. Kép ) Kaptunk kenceficét a bőrére,amivel reggel este kenni kell,aztán hol jobb,hol rosszabb lesz a bőre.Sokminden befolyásolja...Mindent meg fogok teni,hogy alehető legjobb állapotot fenn tudjuk tartani,és remélem,hogy ez a kencefice most már tényleg javítani fog.Nagyon bánom,hogy a dokinénire hagytama hülyeségét....elintézte mindig azzal a dolgot,hogy egyszerűen száraz a bőre a gyereknek és írt kenőcsöket...egyik sem használt.Én már akkor bőrgyogyihoz akartam menni,de gondoltam,meg a férejm is mondta,hogy csak túlkomplikálom a dolgokat. Kép Délelőtt nagyon el voltam keseredve,most már jobb...tudom a világ nem fog összeomlani...csak azt szeretném,hogy Petrus bőre rendbe jöjjön.

Elkezdek visszaolvasni,míg alszik Petrus,aztán remélem tudok még írni.

üdv mindenkinek
a kicsit zsomorú,de ha csak ránéz a gyermekére és máris vidám lesz Évi + Petra (tegnap volt 11 hetes)

kis éhenkórászom békacombon él Kép

Kép
Évi24
 
 


Sziasztok,

Ismet csak villamvilikent lehetek jelen:

Andi

Ha 2 honaposan nem volt baj, akkor nem gond ha kicsit kesik a kontroll, azert hivjak vissza a gyerkocoket 4 honapos korban mert addigra csontosodnak meg a porcok.

Kamelia
sajnos Nemetorszagban tenyleg vannak olyan alberletek (a volt NSZK reszen!), hogy meg furdoszoba sincs bennuk, "de hat itt van a kozfurdo a szomszed utcaban Kép" mondja Frau X csodalkozva, miert is akar az emberlanya furdoszobat a lakasba brr. Vigyazni kell vele.
Ha tudsz angolul, akkor azert eleg jol el lehet boldogulni N.o-ban is. Sok sikert!

Kangi
es tortat is sutottel? Boldog szuletesnapot Julcsiapukanak.

Gomboc
szegeny, azert jo, hogy nektek semmi bajotok nem lett!!!

Maci
vegul hova viszed Ronit? Nekunk a Tomo utcat mondta a vedono. Halottatok rola?


Faradt anyukaknak egy kis pihenot, nem meritek bebisinterre bizni par oracskara a babokat?
Tenyleg, ha van tapasztalatotok ilyen teren, mennyi penzt szokas adni? Nem mintha itt akarnam hagyni Andust, de egy ismerosunk ismerose ajanlkozott ra, s ha egyszer elmennenk valahova mennyit illene adni neki. 600-ora sok vagy keves?

Minden "hofordulos" babanak is gratula.

Kakajcsi tema: A mi vedonenink szerint kajaval kell megoldani a kakit is (persze ha mar kap azt is a babo) pl. almakompot (anizzsal kell elkesziteni)

mingyakrumplitpaszirozo Zs& durmolo A
zsurlo76
 
 


hallottatokKép?
fudegazKép
zsurlo76
 
 


Heppi

Igen, oda járok 2000-től Kép Csak én elvileg végeztem volna idén (3 éves mg szakig.), csak nem írtam meg a szakdolit és nem államvizsgáztam le. Így úgy döntöttem, hogy mivel nem kell tandíjat fizetnem felveszek egy B tárgyat. Így leszek ezen a féléven is (kis számító vagyok, mert jól jön a diákkedvezmény, és amúgy meg bennfentes, mert anyósom ott dolgozik Kép DE pszt, nem is mondtam semmmit Kép )

Ja most ugrotta be a védőnénihez, és megmértük a lányt. 1 hét alatt 160g-ot hízott. Így újra nyugodt vagyok.

Nadine + beájult Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Zsurló, mi bébicsőszünk 600/óra, viszont 2 gyerekre vigyáz (és rendet is rak)

Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Hát ez se az én napom. Az építőmester reggel fééél 6-kor képes volt becsöngetni, a férjem állítólag tudott róla, csak elfelejtetteKép Alig morcosan és fejfájósan felébredtem, majd észleltem, hogy a tegnapi tejszaporítás eredményes voltKép, és fejnem kellett...volna, ha nem derül ki, hogy elveszett az Aventem gumiharangjaKép Jól letoltam apáját, hogy biztos ő tette el, a kis rendmániás. Aztán amikor elment, rájöttem, én vagyok a hunyó, de ettől sajna nem került elő az alkatrészKép Anyukám a drága, ma délelőtt megvette nekem Pesten, de az botrányos, hogy ezért a kis sz...ért 3000 forintot elkérnek. Ezek után már kicsit nyugisabb lett a nap, csak a markológép itt dübörög az ablak alatt és a migrénes fejecskémet bontogatjaKép
Többgyerekes anyukák, nincs valami ötletetek, mert Timi az agyamra megy? Akármilyen játék van Zsebi kezében, mindent elvesz tőle, nem érdekli, hogy azt ki kapta, mintha minden az övé lenneKép Próbáltam már szép szóval, büntivel, de egyre durvább a dolog.
Köszi a múltkori kakicsalogató ötleteket, ma önállósította magát a lyány, alig győztem a takarítástKép Így a próba marad legközelebbre.

Maci2, szegény kis nyűgös RoniKép A fogzásra a Dentinox gélt lehet kapni recept nélkül a patikákban. Próbáld ki, és ha észlelsz változást a nyügiben, akkor a foga a ludas. Ha nem, akkor nem kell tovább használni, tedd el későbbre.
Én ennél sajna sokkal csúnyábban kancsalítottam, de a Mária utcai szemklinikán nagyon profik. Az orvosomat már nem tudom ajánlani, mert amikor 2 éve voltam nála, már akkor 70 év fölött volt. Ki tudja, mi van veleKép Minden esetre, ha téged idegesít a dolog, vidd el orvoshoz, az nem árthatKép

Mariann, nekem a csütörtök kivételével a többi nap jó, bár a péntek, lévén munkanap, kicsit necces, mert én apa nélkül nem tudok két gyerekkel elmenni Dunakesziig, de talán rendi lesz a férjem, és meglóg a munkából.

Zulu, nem kellett volna ilyen szépen felöltöztetni Macot, és akkor nem szorul háttérbe a lényeg. Nem kisebbítem érdemeimet, nekem azonnal feltűnt, hogy áll a csajsziKép Gratula neki!
Nem irigyellek a fárasztó éjszakáért, én beszámíthatatlan vagyok éjjeli alvás nélkülKép Viszont szerintem ne keress azonnal pszihodokit a popsilegyintésért, mi is csak emberek vagyuk, és most nem arról van szó, hogy állandóan vered a gyereket. Egy alapból jobban induló napon fel sem tűnik az embernek, hogy a csemetéje hisztizik, vagy rosszalkodik, de leginkább a csemete is sokkal jobb passzban van ilyenkor. Fel a fejjel! Ha ez vígasztal, ma én is összezördültem Timivel, mert mindent lenyúl Zsebitől, hiába játszott esetleg már egy órát azzal a játékkalKép

Anita, egy jó kiadós pihit kívánok neked, Robinak meg hess-hess hasfájás! Én a Gripe Water papírjáról leolvasottak szerint kísérleteztem, de nálunk nem vált be, mert le se nyelte a kiscsajKép

Sofka, örülök, hogy bevált a kendőKép Én már kardomba dőltem volna, ha 10 kilót kellene cipelnem.
Nálunk nem lényeg a takarószám, mert reggelre mind rajtam vanKép Én ugyanis állandóan fázom, a férjemnek meg 18 fokban is melege vanKép

Heppi, nem teccik a zoknim???? Pedig ez idei szerzemény, és én annyira örültem neki. Talán majd 50 évesen átgondolom a zoknitáramat, de még olyan fiatal vagyokKép Addig Miki egér, Donald kacsa, Tigris és a többiek maradnak.

Zsuzsi, úgy látom, ma nálatok is borús a hangulatKép Sikerült kiszedni a foltokat a szőnyegekből?
Én is szívesen turkálnék cuccokat a gyerekeknek, de ezen a flancos környéken csak újat lehet venni. Az meg olyan uncsiKép Régebben még Pesten én is sokszor turkálókból öltöztem (ciki?)

Ari, szegény leszúrt BoriKép Remélem, már jobban van. Drukk a csípőszűréshezKép

Andi, nekünk 4 hónaposan kellett visszamenni csípőszűrésre, szerintem félrehallottad. Újabb beutalót nem kértek, de hát ez vidék. De ha ilyen sokára adnak időpontot, akkor már nem sok értelme. Persze a saját megnyugtatásodra visszaviheted mégKép

Réka, naggyon édes a kis hozzátápláltKép Lehet, hogy nálatok a hozzátápi hozza majd meg a várva várt kakitermést. KitartásKép

Gombóc, ez szörnyen hangzikKép Remélem, azért nyaralni még el tudtok menni.

Tegnap felavattuk Timi kisautóját, bár a pedált még nem éri el, ha húzzák, az is megtesziKép

Kép

És Zsebi közben pihizett a nyugágyon:

Kép

üdv
Momo a fejfájósKép


Momo
momo
 
 


Bocsi Lányok, ha tortát nem is sütök, azért próbálok valami fini spagettiragut összeütni Apacukának, és azért nem vagyok.Köszönjük szépen a szülinapi jókívánságokat.
Este 11-kor Julcsi megint ébredt, hülye főzelék megfogja kis hasát és pukkantgatott ezerrel, persze szopival nyugodott csak meg, én meg, mivel előtte már elszenderedtem, elég idegzsábásan álltam az ügyhöz Kép

Momo Kép
kitartás! Mást nem tudok írni! Timi féltékeny, azt hiszem, hogy itt csak a türelem, a kivárás segíthet Kép Fejfájásra gyógysimi!!!

Gombóc Kép
jaj, jaj autóbaleset! De jó, hogy nem lette semmi bajotok!

Megyek, mert a tésztám megfőtt. Mert persze MEO-zom, mielőtt Apacukába tömném a truttyót Kép

Pussz
Rohanva Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?