Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Beril!
Üdv itt! :lol: Ne aggódj! Nekem is szurkál a hasam, a Nórinál is szurkált! Csinálja magának a helyet a babó odabent. De én szedek magneB6-ot! Te nem?

Roni!
Gratulálok! :lol:

A Tantum Verdére rá van írva, hogy lehet szedni terhesség alatt torokfájásra. Szerintetek akkor szedhetem? Eléggé fáj a torkom.

gwini
 
 


Sziasztok!

Bocsi lányok, de el fog tartani egy jó darabig, mire visszaolvasok... Pár napig nincs az ember, ti meg teleirtok 8 oldalt... :O
Na majd igyekszem.

Remélem mindenki jól van.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Gwini!
Köszi. Szerintem szedheted, ha rá van írva. Én is olvastam a betegtájékoztatot, szedhető. Jobbulást kívánok!

Winona!
Igen igen. Szerintem nekem majd csak 1 másfél hónap múlva fog látszani valami is a hasamon. De azt is nagyon várom, hogy végre nővekedjen. :)

Lolababa! Rég voltál! Jól vagytok? :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 

 
 

Sziasztok!

üdv az új mamiknak!

Nálam is van pocifájás, tegnap elég komoly volt! A hétvégét majdnem végig ágyban töltöttem, egyszerűen nem bírtam fölkelni. Ma is jó lett volna munka helyett heverészni. Lebuktam a kolléganőm előtt. Összefutottunk a rendelőben. Olyan diszkrét volt, nem kérdezett semmit, de hát úgyis tudja .... A rosszkedv nálam nagyon régóta megvan. És a mimózaság. Minden vackon megsértődöm. Ja és a rémálmok, ráadásul lassam már csak nappal megy az alvás. Jól kipanaszkodtam magam.... Bocs!

Kép
blúmi
 
 


Szia blúmi!

Te is rég voltál. Én is hamarabb megsértődöm, és leszek ideges, mint eddig. Rémálmaid vannak? Az nem kellemes!Akkor nem lehetsz valami kipihent. Pedig ilyenkor nagyon nehéz fenn lenni.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok!

Én sem tudtam a hétvégén jönni..jöttünk-mentük a családdal..most olvasok én is vissza..:)

A hasszúrkálás az nekem is folyamatosan van...már nagyon kezd idetgesíteni, hogy még mindig tart..van, hogy napokig nincs semmi..van úgy, hogy egész nap kitart. Aggódom én is..de állítólag tényleg "normális" dolog..MagneB6 és pihengetés..

Készítek én is vonalzót.. mert bizony most a héten töltjük a 11. hetet:)
szeder74
 
 


Sziasztok Csajok!

Üdv mindenkinek innen a világ másik feléről. :D
Jó látni hogy ilyen stabil a csapat. :D

Igaz, nem olvastam vissza az elmúlt 14 oldalt, de ha jól látom nagyjából mindenkivel minden ok. :)

Nekem még 3 napom van a nászútból, ami eddig csodálatosan telt.
A babának is jót tett a sok pihenés meg henyélés a strandon, mert elmúlt a barnázás és még a pici görcsök is a hasamban. :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Most megyek aludni, mert itt már éjjel fél 2 van....

Viszont lenne egy kérdésem: tud bárki bármit a napozás esetéeges hatásáról vagy veszélyeiről?
Mert már kiolvastam itt egy csomó könyvet, de nem találtam erre vonatkozóan semmit.

Itt nappal 35 fok van, éjjel 28. A napot kb lehetetlen elkerülni.

Nagyon fontos lenne!

Köszi előre is!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Szia Honey!

Örülök, hogy ilyen jól érzitek magatokat!

Én úgy tudom, hogy nem javasolt sem a napozás sem a szoli a terhesség alatt. Max. a hasadat akard el egy kis kendővel. Az egyik ismerősöm így tett tavaj nyáron és minden oks lett.

További szép és felejthetetlen nászutat kívánok nektek!

Kép
Kép
a.m.
 
 


gwini!

Lehet a Tantum Verdét használni terhesség alatt is. Van szopogatós, meg torokba fújós változat. A sima löttyöt, amivel gargalizálni kell nem ajánlom, mert attól nekem (várandósság nélkül) is hányingerem van.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Bocsi lányok de csak bejelentkezem mert egész nap álomkórom van.Reggel elvittem Domit az oviba majd elmentek EKG-ra(szupi lett).Aztán bevásároltam,megfőztem és aludtam addig amíg nem kellett menni délután Domiért.Leragad a szemem.Áááááá meddig fog ezt tartani!? :twisted:
Sziasztok.Remélem holnap használhatóbb leszek. 8) :D

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Honey!!
Jaj de örülök, hogy jól telnek a napjaitok! Ezt találtam itt a babaneten. Idézem:

"Kérdés: Szabad-e várandósan napozni?
Válasz:
A napozásnál alapvető szempont, hogy "nem leégni" és ezen felül a hastájat közvetlen napfény nem érheti. Napozni legideálisabb szórt napfényben (pl. lombos fa félárnyékában), csak rövid időtartamokra, a dél körüli időszakot teljesen kihagyva és fokozott gonddal ügyelve a folyadékpótlásra (ásványvíz, gyümölcslé).
Dr. Nagy László"

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Még valami:
A nagy meleg elsősorban a folyadékháztartásban okozhat zavarokat: tehát létfontosságú a megfelelő folyadékbevitel (ásványvíz, gyümölcslé - kerülve lehetőleg a szénsavas leveket). Ez nagy melegben akár 2-4 litert (!) is elérhet. Tudni kell, hogy a tengerpartokon a sós levegő és a légáramlás miatt a melegérzet kisebb, mint azonos hőfok mellett mondjuk a Balatonnál.
Ne legyen sokat a napon, hasát ne érje közvetlen égető napsugárzás. Vigyázzon a napszúrás-veszélyre! Ha elegendő vitamint, ásványi anyagot visz be ( gyümölcs, fenti italok), akkor pusztán a nyaralástól nem érheti baj. "

További kellemes nászutat kívánok!

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok Csajok!
Gyors bekukk. Ma voltam dokinál, 36 mm-es már Pötty, jövö hét vége felé kell mennem UH-ra legközelebb.
Sztárfotó (a félreértések elkerülése végett baloldalon a nagyobb buci a feje :lol: )
Kép


Tábli:
Kép

Pusz mindenkinek :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Aranyos a babád! Bekerülhetek a tábliba? adatokat elküldöm majd.

Én ma voltam dokinál és mondtam, hogy szeretnék elmenni Uh-ra, de mondta, hogy ne menjek :? pedig izgulok
Nem mertem erőltetni a dolgot...

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


héé! nekem is megállt a vonalzóm!!

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Most már jó! :)
Akkor nem lehet napozni! Pedig nagyon szeretek, de a baba az első!! :)

Kép

Kép
judit(bálo anyuja)
 
 


Minyu!

Sajnálattal vettem észre, hogy nem kerültem be a táblába. :o Feljegyzel engem is?
szept.20. kecskeméti lakhely és kórház, tesó nincs

Köszi.

ui: biztos a sok üzi mellett nem vetted észre.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


lanta!
semmiibaaaj!! :D csak izgultam hoyg okoskodtam valamit és nem is emlékszem már rá :D

Roni! nekem is hüvelyi uh volt és bent volt a párom, minket nem zavart :D

jaa fontos kérdés: a tarkóredôt most hány hetesen mérik????? simivel fix 16 hét volt, és azt az értéket kellett nézni, ami pont 16 hetesen volt. most meg korábba vagy mikor is??? 11-12 hét?? mert az most jön....

gwini!!!! döbbenetesen vékony vagy, voltál, leszel :) 45????? jujj én általánosban lehettem annyi :S
és sztem ha tantumra ráírták hoy szabad, akkor szedheted!!

honey!!
dejó hoyg írtál! örülök hoyg minden szuper! napozás: sztem ha be vagy kjenve védôvel, nem lehet baj. a nap jó dolgo, sztem a baba is ott lazul és napozgat bent, érzi hoyg finom meleg és a fény is jó hatással lehet rá is! sztem semmi gond nincs ezzel!!!!

minyu! dejóóó!!! hogyhogy ilyen sûrûn jûrsz uh-ra????? hetente?

judit!
ezt nem értem, miért nem mehetsz uh-ra??????

én meg extra hulla vagyok! eddig bírtam a 11-12, max 1es fekvést, és 8, fél9es kelést simivel, de most meg haláál van reggel! nem bírtam ma felkelni! mondjuk ô ma 7kor kelt, és én kértem h hadd aludjak még kicsit, és megengedte :) eljátszogatott egyedül, meg jött konzultálni hoyg mit hoyg, és hoyg akkor keljek fel, fél10ig endgedett!!! arany gyermek!!!!! :)
na páá, most ár alszom télleg...
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Köszi csajok a gyors választ! :D
Már csak 6 nap és megyek a következő uh-ra! :D

Addig is kellemes babavárást mindenkinek!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey, további jó nászutazást!Rendi vagy, hogy onnét is gondolsz ránk! :lol:

Én is úgy tudom, hogy vigyázni kell a meleggel, mert az nem jó, ha a testhőmérséklet nagyon megemelkedik.Ugyanúgy, mint a láznál.Próbálj árnyékosabb helyet keresni.

Szerintem egy napon megyünk dokihoz!Én uh-ra csak utána megyek, remélem, elküld!

Márti, hogy vagy?

Mit gondoltok, ha 7+4-ig nem hánytam, van még esély rá???Jó lenne megúszni...

Nekem is megállt újra a vonalzóm.Pedig tegnap is újra kellett csinálni. :roll:
Vendég
 


Én 47 kiló vagyok! :lol: De mennyi leszek a végére??? :roll: :roll: :roll:
A csajokkal egyikkel 10 kilót híztam, másikkal 7-et.De most a kettővel vajon mennyit fogok?
Vendég
 


Minyu, helyes a babád! :lol: Szuper, hogy minden rendben van!Tényleg, hogy-hogy Te ilyen gyakran mész uh-ra? :roll:
Vendég
 


Szia Lolababa, hiányoztál, mesélj :)

Minyu: húúú mekkora már :)

Súly a téma épp? háát akkor velem nem tom mi lesz én most vagyok 73 eleve kb +20-ról indítok /hiába alacsony tiroxin, futottam már félmaratont is fogyni mégse sem sikerál.../ Akkora leszek mint egy ház...

Jelentem úgy néz ki a gyógyulás útjára léptem. Tegnap vacak napom volt a lázam is felkúszott 38-ra hát bevettem egy fél algopyrint. Az orrom végre kidugult, már csak a köhögés ne lenne...

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van, a betegek is túl vannak a nehezén.

Képzeljétek a kutyusom megfialt tegnap, 6 gyönyörű kis berni pásztorunk van. Igaz kicsit megijesztett, mert kb másfél héttel előbb jöttek, mint én számoltam. Volt nagy igzgalmam!

Kép
Kép
petra1980
 
 


jóreggelt!
gratu a kutyikhoz.
Ti a védőnőnek szoktatok adni pénzt?ma megyek előszőr.h. működik ez?
köszi

Kép
winona
 
 


Köszi a táblit Minyu!

Én is megkérdezem, hogy miért kell ilyen gyakran Uh? A keresztanyám orvos és mindenképpen lebeszélt, hogy havi 1-nél gyakrabban csináltassunk Uh-t. Tudom, hogy még nem mutattak ki semmilyen káros hatását, de nálunk a családban volt negatív tapasztalat ebből kifolyólag.. :(

+aggódom egy kicsit,mert a múlhéten az én babám 2,7 cm volt 10+3 naposan. A tied meg kb. 1 cm-el nagyobb. Próbálok nem túlzottan parázni, mert nem orvos csinálta hanem egy ismerős nővér és talán rosszul mérte :? . Remélem csak erről van szó,mert egyébként ahogy írtam rugdosott ,meg ficánkolt, vert a kis csive.

Ha lesz időd légyszi írd be a tábliba,hogy február 18-án megyek (tarkóredő mérésre). Azt hiszem én leszek az első ezzel a vizsgálattal a csapatból :wink:

Szép napot!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Jó reggelt!

Minyu: Mekkora már!Nagyon aranyos!

Petra: Gratulálok a kiskuttyokhoz!Lesz akkor elég dolgotok most! :)

Winona: Szerintem nem szoktak pénzt adni a védőnőnek, nem hallottam még róla, persze ez nem jelenti, hogy nem fordult már elő. Én legalábbis nem adtam.

Súly: Luca! De jó neked, szerencsés alkat vagy.
nem egy hálás téma. Én 64 kilóról inditok. Plusz 6 kiló. Nekem nincs szerencsés alkatom. Én akkor is hízom már, ha csak a sütire nézek.... :shock:

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Luca! Szerintem van rá esélyed, hogy nem fogsz hányni. Én is ebben bízom. Nekem csak nagyon erős hányingerem volt, de így 8-9 hét körülre elkezdett enyhülni. Reméljük ez csak jobb lesz, és mindenkinek elmúlik a hányingeres, hányos, émelygős időszaka.

Egyébként én is elég sűrűn járok dokihoz. Felmerült a téma, hogy az UH mennyiben káros (ha káros) a magzatra. Volt több hozzászoló is aki azt mondta, hogy nem tanácsos sokszor menni. Én rákérdeztem az orvosomnál, és azt mondta hogy egyáltalán nem káros. Na ez nem jelenti azt, nincsenek fenntartásaim ezzel kapcsolatban, dehát mégis orvos mondta.
De úgy látom, hogy az orvosi vizsgálatra menés mindenkinél eltérő. Valaki gyakrabban, valaki csak havonta jár.
Szóval nem tudom. Én is tanácstalan vagyok ebben.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Véger lefényképeztem az eddigi Uh képeket mire kiderült, hogy túl nagy a kiterjesztésük és nem tudom felrakni őket :cry: :cry: :cry:
Pedig annyit szenvedtem vele mire elkészült és felmásoltam a gépre :cry: Majd a férjem lekicsinyíti én nem értek hozzá.. :oops:

Kép
Kép
a.m.
 
 


köszi a tanácsokat védőnő témában.

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Már én is jobban vagyok! Már alig fáj a torkom! :lol:

Minyu!
Gratula kis Pöttyhöz! :lol:

Luca!
Én sem hánytam még. Szerintem már nem is fogok. Már nem is nagyon émelygek tegnap óta. Aztán lehet, hogy ez még visszatér! :?

Petra!
Gratula a kutyusokhoz! :lol:

Én nem megyek, majd csak a 12. héten UH-ra. Még csak egyszer voltam. Én is izgulok, de remélem minden rendben lesz.

gwini
 
 


Én sem hánytam még idáig, de az émelygés minden nap megvan, hol erősebben, hol gyengébben.
Remélem holnap el tudok menni a védőnőhöz. Az orvoshoz csütörtökön megyek, mert azt mondta, ha elfogy a felírt duphaston, menjek vissza hozzá. Lehet ír még fel?

Kép
Kép
petra1980
 
 


sziassztok láányok!!! :)
örülök hoyg jobban vagytok! én is, bár mostanában csomószor fáj kicsikét a fejem és ez is zavaró.

ma felhívom a védônôt, úgy emlékszem csak csütörtökön van bent, meg talán a körzetit is, hamár egy helyen vannak, le kéne rendezni mindketôt.

jó napot mindenkinek!!!

-ja nem is mondtam, tegnap elmondtam bent, és tök béna volt!!! mármint hoyg tök rosszul fogadta a fickó, aki a barátom és halál jófej és számíthatok rámindenben. na szóval kb kiakadt!! meg hisztizett is magában. nekem meg tök szarul esett, kb nem is beszélgettünk. majd este félig hazavitt és mondta hoyg: tök jó lesz nektek!! -meg fogtok ôrülni..... :cry: jó fej, nem????? :evil:

na pááá, megyek elkészülök...

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Súly: Én is cca +6 kilóval indulok már most, és éhes vagyok az émelygés mellett, így nehéz visszatartani már az elején a kilókat. Remélem, a 2. trimeszterben egy kicsit be tudok hozni valamit

Minyu,
feltennél engem is a táblára? szept 26-ra vagyok kiírva, van 1 kislányom, és valszeg a Jahn Ferencben szülök, de ha addigra elköltözünk Érdre, és oda bejelentekzünk, akkor a SOTE-n. Ez hamarosan kiderül, de addig nem is választottam orvost. Majd onnan választok, ahová tényleg megyek

Kép
Kép
csibe21
 
 


sziasztok :lol:

Bagzerka :)
nyaki tarkóredő mérés ideje: 11- 13+6-ig
Petra :)
én is szedek Duphaston, én a 14 hétig szedem.
Minyu :)
gratula a picikédhez. :D Én is 10 hetesen voltam UH-on és már rugdosott,nyujtózkodott Pöttöm. Hihetetlen volt!!
Roni :)
én hetente megyek UH-ra. Ismereteim szerint nem káros az UH,hő csak akkor keletkezik ha sokáig nézik pl 20 percig...
De nálam csak egy pillanatra ránézünk,hogy ver-e a kis szíve.
Látnom kell mert a múltkor a vetélésemkor már 3 hete elhalt és én nem tudtam róla!! Most nem bírnék ki 3 hetet UH nélkül. Aztán ha már rugdosni fog akkor mindig jelt ad mad magáról. :D
a.m. :)
lehet csak azért kisebb a babád mert egy héttel később fogant mint számolod.
holka
 
 


Starlak :D
gyorsan potyognak majd le rólad a kilók ha a kis 1-2 évesed után rohangálsz majd :lol:

Winona
Én amikor a kislányomat vártam nem adtam a védőnőnek pénzt...

Honeymoon
érezzétek jól magatokat,használjátok ki még ezt a 3 napot :D
aztán kérünk egy kis élménybeszámolót és képeket :)
holka
 
 


Rólunk:
Nekem most 2-3 hétig feküdnöm kell mert kialakult egy vérömlenyem. Már egy centivel kisebb lett az átmérője egy hét alatt szerencsére.
Hála az égnek a babámtól és a lepénytől a lehető legmesszebb helyezkedik el. Így nem veszélyezteti. Csak fel kell szívódnia és ahhoz pihenés kell.
Így most kisebb logisztikai munkával beosztottuk a nagyikat,hogy segítenek be mert az én kis 2 éves örökmozgóm mellett fizikai képtelenség lenne a fekvés.
holka
 
 


holka!
köszii!

én meg túlettem magam :oops: :roll: mindig elfelejtem hoyg mostanában nem bírok reggelizni :roll: eddig mindig nagy reggelivel kezdtem.... ma meg jóó nagy adag fitness pehely, egy banánnal és tejjel, utána meg megkívántam még egy aktiviát is... hát nem kelltt volna... lehet még visszköszön hamaorsan :lol:

csak be akartam számolni hihi 8)

bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


a.m!
Szerintem is az lehet, hogy később fogant meg a babád, mint ahogy számoljátok. Én kb 9 hetesnek számítok, és a tegnapi UH szerint 2,7 cm-es a bogaram. Azt nem tudom, hogy az adott terhességi korban mi az ideális mérete a kicsinek, de biztos van egy tartomány amin belül eltérhet. Szerintem ha valami baj lett volna vagy a doki szerint nem stimmel a méret, biztosan szólt volna. Nyugodj meg.

Petra!
Nekem a 12. hétig kell szednem a gyógyszert. ÁLtalában akinek volt már egy vetélése, addig, vagy 13.hétig szokták felírni.

Holka!
Nem lesz baj, pihenj, és feküdj jó sokat. Az unokatesómnak is van ilyen, neki is ezt mondta a doki. Általában ezek felszívódnak. Ráadásul neki a baba közelében van sajna.
Egyébként én sem bírnám ki olyan sokáig UH nélkül. MInden UH előtt bennem van egy kicsit a félsz, hogy mi van ha?Mert ugye ebben az időszakban csak a terhességi tünetek mutatják a terhességet.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok!

Jöttem én is kicsit. :D
Szépen megszaporodott a társaság, nemmondom. :lol: No nem baj, van még vagy 5-6-7 hónapunk hogy megismerjük egymást. :D

Nekem jó pár napja teljesen elmúlottak az émelygések, róka koma sem volt, most meg már szerintem nem is lesz.
Viszont, szombaton nagylányosan azt gondoltam hogy nekem reggeli nélkül is menni fog a takarítás, aminek az lett az eredménye hogy majdnem elájultam mosogatás közben. Szóval ezzel már nem próbálkozok, ha éhes vagyok, enni kell. Valamitől a gyereknek is meg kell nőni. :D De egyébként is jobb a szervezetnek is ha többször keveset eszünk, uh. ez miatt nem vagyok hajlandó aggódni. :D

Luca!

Szerintem ha eddig nem volt róka, akkor mostmár nem is lesz. Hiába, rendesen viselkednek a babók. A kilók miatt se aggódj, meg vagyon írva hogy a terhes nők tömegének nőni kell, másként nem megy a dolog. :D Főleg ha két lakó van. :D

Csajszik!

Akik sokat járnak orvoshoz, UH-ra, stb.
Ti az egész terhességeteket így szeretnétek végigcsinálni hogy gyarkan ellenőriztetitek magatokat? Vagy mondjuk a 14. héten megnyugszotok hogy már minden rendben lesz? :)

Én nem tudom, lehet hogy nem helyes az én gondolkodásom, de ahhoz képest hogy mennyire türelmetlenül vártam a Babót, annyira nyugodt vagyok most. Érzem már hogy velem van, bár még nem mozog, de érzem hogy ott lakik a hasamban és nekem ennyi elég.
Várom a 25-ét, de csak azért hogy láthassam baba formában és nem azért, mert rettegek hogy valami baja lehet.

Szóval csajok, szerintem relax. :D Berakták oda alaposan a gyerököket és legkorábban szeptemberben fognak onnan kijönni, uh. nem lesz semmi baj. :D

Rólam:
A múlt héten összeírtam A-Zig hogy mit kell majd a babának beszereznünk. Elég szép kis lista lett. :D
Én a gyűjtögetők nagy nagy táborába tartozok, uh. hamarosan kezdetét is veszi a cucc gyűjtés. :lol: Legszívesebben babakocsit vennék most, de asszem az még egy kicsit ráér. :lol:
Láttam most a Lidl-ben tök király fonalakat elég jó áron, uh. lehet hogy valami kötött-horgolt dolgot is elkövetek a babának hamarosan. Nekem kell a program, akkor nincs időm rágni magamat hülyeségeken. :)

Bagzer!

Basszus, ez elég gáz. :?
Én is elmondtam a múlt hét pénteken hogy mi a pálya. Hááát, nem örült annyira a főnököm, de ez sem érdekel. Be akart vonni egy hosszabb távú munkába, én meg mondtam neki hogy oké, május végéig tudom vállalni. :D
Ő azon akadt fenn hogy mi az hogy a szülés előtt "csak úgy" elmegyek TP-re. Nem tom egyébként mit gondolt, hogy a 2 várandós kolléganőmmel egyetemben, innen visz majd minket el a mentő szülni... vagy mi. Minden esetre érdemes volt szólni, ugyanis így azonnal ráálltak arra hogy találjanak a helyünkre embert. 2-2 hónap eltéréssel, mindhárman távozunk :lol: és eléggé hiányozna a csoportnak az a 3 ember kiesés. :D

Holka!

Jó pihenést Nektek! Tök jó hogy a mamik tudnak segíteni!

Winona!

Szerintem sem kell neki pénzt adni. Ő olyan mint a körzeti orvos, neki sem kell perkálni ha beteg vagy. :) Milyen volt?

A.m.!

Szerintem sem mérvadó hogy kinek mekkora.
Amikor még az első UHja volt mindenkinek, akkor elcsodálkoztam én is, hogy két hasonló korú magzatnál hogy lehetnek komoly eltérések, de szerintem ez ilyen. Nem egy napon estünk teherbe, és nem is ugyanúgy nőnek a babáink, ráadásul ahogy a lányok is írják, szinte egyik napról a másikra képesek kétszeresükre nőni a kölkök. :D

Petra!

Gratula a kuttyokhoz! :D Tudom hogy még most eléggé "kolbászkák", de ha raknál esetleg fel képet róluk, az tök jó lenne. :)
Lehet hogy idén tavasszal már nekünk is lesz kutyánk. Nagyon várom. Csak előbb kerítést kell intéznünk. :)

Pá mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Ez a beszéd. Egyébként egyetértek veled. Nem járok minden héten, csak 2 hetente. De a 12. hét után mindenképpen meg fogok már nyugodni. Most speciel majd valószínű 3 vagy 4 hét múlva fogok visszemenni. Akinek volt már vetélése, óvatosabb és aggódosabb, és az orvosa is az.

Gondolkodtam rajta, hogy felrakjam-e a kis fotómat a bébimről, de még elég pici, lehet, hogy majd legközelebb, amikor újra megyek.
Napról napra nőnek, óriásit.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Holka, Roni, Monee!

Nagyon aranyosak vagytok! Köszi a biztatst, jól esik. :D
Nagyon nem ilyedtem meg csak kicsit furcsállom, ennyi. Hétfőn meg úgyis kiderül, hogy már 2* akkora, mint volt :D :D :D

Egyébként meg a vizsgálatokkal,meg Uh-val úgy vagyok, mint Monee!
Én is úgy gondolom, hogy minden rendben van és lesz :D !
Bár a baba dolgok vásárlásával kapcsolatban babonás vagyok,így csak az utolsó hónapban szeretnék megvenni mindent.:wink:

Sajnálom akinek a munkahelyén ilyen rosszul állnak a dologhoz :roll:

Nálunk süt a nap végre! Hurrá!!Mindjárt itt a tavasz!!! :lol:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Bagzerka és aki vele hasonló szituban van.
Akkor nem lehet könnyű így bemenni majd nap mint nap melózni. EZ olyan rosszul tud esni az embernek, főleg az olyan időszakban amikor amúgy is érzékenyebbek vagyunk, nembeszélve arról, olyan embertől kapsz negatív hozzáállást, akitől nem vártad volna. Ráadásul ez a legcsodálatosabb dolog az ember életében. Én még nem mondtam el odabenn, de főnök nő, két gyerköce van, és már nekem is elkezdet pedzegetni, hogy most már gondolnom kéne lassan a gyerekvállalásra. Tehát szerintem nem fogja hideg zuhanyként érni, ha elmondom. De majd csak a 12 hét után.
Nekem a kedves anyós pajtásom nem örült. Megkérdezte a fiától, hogy minek, meghogy nem is tudja mit jelent ez?HOgy állhat ilyen negatívan és rosszindulatúan egy leendő nagymama ehhez?

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Holka!
Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Bagzerka!
Ne is törődj vele, túl vagy rajta és kész, innentől az ő dolguk megoldani, hogy mi lesz ha Te már otthon pihizel rá a szülésre, majd babázgatsz egy kis ideig.

Minyu!
Pötty nagyon édi! Jó nagyot nőtt! Alig várom, hogy én is lássam már, bár addigra Ti már újabb találkozáson lesztek túl az UH-n.

Monee!
Én is így gondolkodom, mint Te. Igazából eszembe sem jut, hogy bármi baj is lehetne. Igaz nekem semmilyen rossz tapasztalatom nem volt korábban. Ha lett volna, biztos nem így gondolnám! Ezért érthető, hogy akinek volt rossz tapasztalata korábban az felettébb óvatos és minden pillanatban szeretné tudni, hogy rendben van a babócája. Így is túlzásnak tartom hetente UH-ra menni, de mi vajon nem ezt tennénk a helyükben?
Már én is nézelődök mindenféle babaholmit. Nekem nincs semmim, ami használható lenne egy kisbabának a fiam már régen kinőtt a babakorszakból. Sőt még az ismerősök között sincs nagyobb baba, akik babáznak az ismeretségben, azok velem együtt fognak nagyjából babázni. Sőt most úgy érzem, hogy már mindent elfelejtettem mi is kell egy babának.

Luca!
Szerintem is megúsztad a vukkokat. Vagyunk ilyen szerencsések! Nekem még émelygésem sem volt. Örülj és élvezd a babásodást!

Lányok!
Korábban írtatok hogy mi használ székrekedés ellen ilyenkor. Engem most ért el ez a probléma és lusta vagyok sok-sok oldalt végigbogarászni. Segítsetek légyszi!

Köszi, üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Konan :)
egy evőkanál szilvalekvár reggelente és utána meginni egy pohár vizet-tuti siker :lol:
amúgy sok folyadékot igyál, narancsokat egyél.

lányok :)
első babámnál fel se merült bennem,hogy bármi baj lehet és nem is volt!! Szuper gondtalan terhesség volt :)
Aztán a 2.terhességem elhalt és nálunk a családi előzmények se túl jók. Anyumnak 4 baba ment el spontan :( ,nagyimnak 5 :( .
Én úgy érzem ha hetente látom,hogy ver a pici szíve és nyugodt vagyok az többet ér mintha havonta látnám de közben végig stresszelnék...
Azért javulok mert most,hogy múlt héten láttam,hogy már tornázik egyre bizosabban érzem,hogy ő most egy erős baba!! :) Hiszem,hogy szeptemberben már 4 tagú család leszünk!! :lol:

Luca
Visszaolvasni nem tudtam és csak most láttam a vonalzódon,hogy ikreket vársz!!
Húú,gratula!!
holka
 
 


Konan, van valami Tamarin nevű hashajtó lekvár, az is tuti jó

Kép
Kép
csibe21
 
 


Sziasztok!
Voltam ma védőnőnél,megkaptam a kiskönyvem. :D Én nem sokkal Titeket a méreteimmel úgysem versenyezhetek 46 :shock: és 62 kilókkal. :D

Képzeljétek az álomkór mellé még hányiger is jött. :? A fiammal sose volt ilyen,sőt eddig picurral sem.6hetesen kezdem el produkálni a rosszulléteket? :shock:

Minyu!
Én se kerültem bele a táblázatba....Lehet,hogy azért mert októberi vagyok. :roll: Azért leírom az adatokat. :wink: T:2008.10.07 Lkh:Budapest K.Szt.István T:1 fiú Dominik Köv.vizsg:2008.02.21

Winona!
Én nem szoktam pénzt adni a védőnőnek mert nem fogadja el.Így karácsonykor vagy névnapján szoktam Neki venni pár dolgot(bonbon,kávé,martini)

Konan!
A lekvár helyett az is jó hashajtó ha minden nap elrágcsálsz pár aszalt szilvát. :wink:

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Tábli:
Bocsánat, ha kihagyok valakit, semmiképpen nem szándékosan, csak figyelmetlenségböl!!! Sikitsatok, ha kimarad, lemarad valaki!
Kép


Öööö, megint nem jegyzeteltem, igy csak amire emlékszem:

védönönek én nem szoktam pénzt adni, pedig nagyon aranyos és már 2004 óta oda járunk :) Viszont akrácsonykor és húsvétkor szoktunk adni neki Nándis képeslapot, naptárat.

UH: most kicsit szerencsétlenül jön ki, mert jövö hét vége felé megyek tarkóredö mérésre. A dokim mindig csinál gyors UH-t, de csak annyira, hogymegnézi, szabályosan ver-e a szive és hogy mekkora. Tehát most ebben az esetben csak véleteln, hogy másfél hét lesz a 2 UH között, az utána következö csak 1 hónapmúlva... De aztis megértem, aki hetente nézné, egy vetélés után higgyétek el, másként látja az ember!!!!
Valaki kérdezte, hogy 1 centivel kisebb az ö babója. Ilyenkor napok alatt is eszméletlen mennyiséget gyarapodnak, tehát lehet, hogy csak pár nappal késöbb fogant, vagy pár mm-el arrébb "lött" az UH-val. Nándorom minden UH-nál 1 héttel kisebb volt a koránál, mégis rendben idöben megszületett és okos, ügyes. Olyan is volt, hogy kásöbbi UH-n a doki elmérte a combcsontot és mondtam neki, hogynézzükmár meg mégegyszer, mert ennél nagyobbat már mértünk (ekkor kh-ban voltam és 2 naponta mennem kellett flowmetriára, 4 naponta pedig biometriára, ahola méreteit nézték)
Szóval, jó hosszúra nyujtottam, NO PARA :)

petra :)
Nekem még szednem kell az Utrot, de folyamatosan abba kell hagynom, ugy hogy a terminus szerinti betöltött 12. héten fogom kb abbahagyni.

Na, megyek.

Pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Köszi a táblicskut. :wink:
Pussz mindenkinek,ma már nem jövök mert követel a család....

Kép
Kép
lldicsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?