Új privát üzeneted érkezett!

Katavirág, ez nem is igaz ;)
Csak most a másik topikban pont topiktali volt. Jófejek voltak és pont akkora szervezték, amikor én is pont itthn voltam :)
De most rohanok, mert délután indul a gépem és még néhány apró elintézni valóm van.
És én is örülök, amikor meglátom a péntekvanyeah képecskét :)
vidám hétvégét mindenkinek, Edu nagyon vigyázz magadra! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Na, csak visszajottem meg irni egyet, ide a babanetre.... mielott hetvege van es holnap nagyot lehet aludni :!:

Kolyok, jo utat :!: A tickereden a baba nagyon edes :!: Ja, kepzeljetek, en meg ugyebar az aprilis-majusi topikhoz tartozom (inkabb csak olvasgatom neha) es ott is a topiktali pont azon a heten lesz, amikor hazautazom: febr. 16-an. Raadasul a 9. keruletben, egy kopesre tolunk. Ugyhogy ez sem lehet veletlen.

Na, szoval csak azt akarom mondani, hogy utanaolvastam a KOLDOKVER levetelnek, es hat mi sem vetetjuk le. Raszantam nehany orat es orvosszakmailag nem tartom indokoltnak.
Eloszor csak irtam egy mailt a szuleszetre, egyaltalan itt engedik-e, mert pl. Osloban a legnagyobb korhaz betiltotta. Gondoltam, tipikus norveg prudseg, ez olyan mint az 1 szal UH az egesz terhesseg alatt.
Aztan elkezdtem olvasni a 2 cegrol, akik ide is dolgoznak: Cryo-save, ez egy savjci-holland-belga es Stem-save, ez meg dan. Az hagyjan, hogy innen mindketto kozel 3000 EURO-ba kerul, de a Cryo-save a csoringer magyaroknak 342.000. Ft-ert , azaz fele annyiert leveszi, elszallitja es 20 evig tarolja. Azt meg benyelheto osszegnek erzem. Tudjak, hogy a csoro magyar ugy sem fizetne egymilliot, csak a feketen meggazdagodott maffiozok.
Aztan elkezdtem cikkeket olvasni, milyen publikaciok jelentek meg eddig. Osszesen kb. 2000 transzplantaciot vegeztek eddig koldokverbol, amelybol egy sem sajat koldokverbol tortent (testver koldokverebol) es az eredmenyek vagy ugyanolyanok, vagy rosszabbak voltak, mint pl. egy allogen csontvelotranszpalntacional.
Tehat csajok, a megoldas: nem a koldokver levetele, hanem sok gyereket gyartani, hogy legeyen sok testveruk. Igaz, ez tobbe kerul 20 evre mint 3000 Euro, de tobb orom is :!: :lol:

Jo hetveget meg 1x :!:
katavirag
 
 


Sziasztok,

Nagyon kellemes hetvegem volt viszonylag csekely nyugoskodessel. Ilyenkor ugy erzem orokre igymaradok a bebevel. :D Tegnap vendegseg volt nalunk es elotte 6h(!) keresztul foztem a konyhaban. Persze az en hibam mert tul bonyolult eteleket talaltam ki es a pocakom miatt amugy is lassabban mozgok. Mindenesetre megerte mert nagyon odavoltak a vendegek es nekem is jolesett szokoevenkent vacsorat rendezni. Penteken kimostam az utolso adag 62-es ruhakat is ugyhogy most mar minden keszen all a bebenek csak azt a hulye korhazi csomagot nem keszitettem meg elo. Lehet ha elokeszitenem megindulna a szules. :D Ma is teljesitettem az eloirt setat, kivancsi leszek szerdan lesz e valami eredmenye. Kicsit aggodom a jovo het miatt mert -4 fokrok +17 fokra fog felmenni a homerseklet. Vajon van abban valami igazsag, hogy a frontokra megindulnak kifele a gyerekek?
Katavirag, akkor ugy latom kb. mindenhol azonos ara van a koldokver levetelnek es tarolasnak. A ferjem is konkret eseteket keresett a hasznalatarol de nem jutott elobbre. A testver projekt jol hangzik. :D A leendo gyerekorvosunk szerint a most szuletettek 1%-nal tortenik csak a levetel. Ezzel tulajdonkeppen meg is gyozott minket de lehet majd a masodik gyereknel azert mi is megtesszuk, elore szamolva a koltsegekkel. 1 hetet maradsz Magyarorszagon? A disznovagas eleg vadul hangzik. :D
Kolyok, megneztem a kepeket es nagyon helyesek vagytok!
Szep hetet!

Kép
Kép
eduarda07
 
 

 
 

SZia,

Katavirag! Mennyi idore mesz haza? talalkozol az aprilisi majusi topik tagokkal :) ? en mindig olvasom oket+marciusi+januari topikot, legalabb nem unatkozom :lol: ! Disznovagas, hmmmm :roll: , en amilyen erzekeny vagyok, 1honapig bognek rajta, mindenki azzal huz, h na majd a gyerek vigasztal.....

Kolyok! Megneztem a fotokat, olyan aranyosak vagytok es a pocakod is olyan edi, nem tul nagy, olyan pont jo :) ! Hogy sikerult a visszaut? Sikerult vmit beszerezned?

Edu! 6h? mi jot foztel? nagyon ugyes vagy :) ! en is a heten nekiallok a ruhak kimosasanak...
+17fok, wowww, hat ha en a gyermek helyeben lennek tuti kibujnek :lol: !

Rolam: penteken reggelaz egyik baratnom meglatogatott a 2eves kislanyaval, kb.5-6orat maradtak, a kiscsaj hihetetlenul edes, meg egy kis rosszcsont, kb 10perc utan a lakas teljesen felvolt forditva, es egesz ido alatt arra gondoltam, h nemsokara nekem is lesz egy torpem, es jujjj de jo lesz :lol: !
aztan szombat hajnalban elrepultunk Parizsba es tegnap ejjel jottunk haza, nagyon jo volt, de megallapitottuk, h ez a gyerek utal repulni, ezt tobbszor is bizonyitotta, most meg ismet London :) !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :!:

Ti vagytok a hetkoznapom/munkaidom fenypontja, komolyan.... :lol: Mindig amikor akad idom, kivancsian lepek be hozzatok, kivel mi tortent.

Orulok, hogy jo hetvegetek volt, Edu vendegseget rendezett, Rima Parizsban volt. Szuper :!: Amugy Edu, megkerdezhetem, mi jot foztel :?: Amugy iden tenyleg szokoev van... :lol: Hmm... 6 ora. Nem semmi. En a legnagyobb vendegsegem soran foztem 5 orat. Rima, miert gondolod, a bebitek nem szereti a repuloutat :?:

Na, az en hetvegem mar nem volt olyan fenyes. Illetve jo volt, mert a lakas rendbetetelevel, babaholmik pakolaszasaval es vasarlasaval olyan jol elhaladtam, hogy csak na. Aprosagokat, mint ujszulott pelus, kremek, fudetok is. Ruhacskak kimosva.
Csak epp olyan iteletido volt hetvegen, egy nap alatt 25 cm ho esett, hogy nem tudtam felojonni a hegyre. Aztan tegnap kimentem egy baratnomhoz a a hordozert/mozesert/babakocsier es kepzeljetek, defektet kaptam. Csak ugy. Hadd aruljam el, egy vadonatuj 3as BMW-vel. :roll: Potkerek azert nincs mar ezekben a kocsikban, mert defektbiztosak. He-he. Aztan ma meg azt mondjak, nem tudok erte menni, mert tul sok a munka, meg ra sem neztek :evil:
Na, de hat mindez semmiseg. Tegnap delutan kiverte az egesz pofamat csalankiutes
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Es raadasul, nem tudom, mitol lett, mert meg ma is van voros bajuszom es kecskeszakallam. Olvastam a neten, hogy terhessegben meg a hormonalis valtozasok is okozhatnak ilyet.
Na, hat nem gondoltam volna, hogy velem ilyen tortenik. Vegul is egy banant ettem az ominozus elso tukorbenezes elott fel oraval, de ez lehet veletlen egybeeses is. Holnapra kiderul...
Kép
katavirag
 
 


Katavirag!
Nem semmi egy hetveged volt, hat szohoz sem jutok...egy biztos, nem unatkoztal es gondolom ferjed meg mindig olaszban, hat.... az egyik terhes ismerosom arca is tele van kiutesekkel, meg foltokkal, na de ez... dokihoz mikor mesz? viszont gratula , babaugyileg irigyellek, nekem ruhacskak taskakban, ma akartam oket kimosni, erre Mario hazajott munkabol delben, mert h hianyoztunk neki :roll: es megkert, h mossam ki nehany ruhajat, igy most a mosogep foglalt :twisted: ...
Parizs fantasztikus volt, de a napi 10ora seta faraszto is, vagyis ezt mar csak tegnap estere ereztem, bezuhantam az agyba es onnantol kezdve megszunt korulottem a vilag :lol: !
A reulesrol: eszrevettem, h ahanyszor repulok a baba az egesz utat vegig mozogja, rugdalja, de normalis estben nem rug akkorakat, de ilyenkor mint aki kiakar maszni a hasambol, meg szerencse, h az ut nem egesz 40perc volt :) ...

Ti milyen furdetoket, kremeket, stb vettetek? en ezen dilemmazom egy ideje, mert en a johnsont vettem volna, de mindenki azt mondja, h allergiat okoz :roll:

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Na ma volt az elso nap a terhessegem soran amikor nem keltem fel az agybol. Pont tegnap este dicsekedtem nektek, hogy mennyire konnyu volt a hetvegem erre estere eros derekfajas es elol-legalul ilyen huzo-feszito jellegu fajdalom keletkezett ami nem hagyott ejszaka aludni. 3x mentem ki pisilni ezido alatt es az is baromira fajt. Gyerek mocorog ezerrel ugyhogy nem lehet nagy baj de mindenesetre nehezen tudok a lakasban is kozlekedni emiatt. Marad az agy ahol kisse konyebb elviselni. Gondolom ez mar igy marad a szulesig. Ja es holnapra mar 20 fokot josolnak. Segitseg!

Katavirag, szegenykem jo nagy szivas lehetett a hetvege. Persze mikor forduljon elo a defekt: hoesesben, terhesen, vadiuj autoval. Ha lett volna potkerek gondolom ott helyben kicsereltek volna neked es end of story. Azert remelem hazajutottal valahogy azzal a sok cuccal amit a baratnodtol kaptal. Csalan kiutes nekem eddig csak a labfejeimen volt a sok malnaevestol, el sem tudom kepzelni hogy mutathat arcon. Terhessegben persze minden lehetseges.Ugyi vagy, hogy ennyi mindent beszereztel mar a babanak es mar ki is mostal. Na igen ha nincs otthon a ferj akkor bizonyos dolgokkal jobban lehet haladni. Nalunk mindig ez ment: jajj mar ne most menjunk a bababoltba mert hetvege van es pihenni szeretnek meg kettesben lenni veled. Tudod nalunk nincsenek ilyen boltok a varosban csak az autoval megkozelitheto bevasarlokozpontokban.
Rima, orulok hogy eljutottatok Parizsba. Olyan jo erzes lehetett a paroddal kettesben babaval a pocakban setalni meg vasarolni. Tenyleg ugye vettel valamit??? A babak tenyleg erdekesen viselkednek a rapulon. :D Az enyem Frankfurtbol jovet leszallaskor fordult fejre harantbol es ugy is maradt szerencsere. A babanak en nem nagyon vettem furdetot meg ilyesmit mert itt nem ajanlottak az elso idokre mondvan nem koszosak es a viz boven eleg. Azert van 1-1 doboz Mustela bebe(francia) furdetom meg alkoholmentes popsitorlom es egy doboz Eucerin aquaphor furdetom ami teljesen szagtalan es en is hasznalom. A Johnson-t szerintem ne add neki par honpos koraig mert nagyon illatosak es szinesek. Meg a Weleda-rol hallottam jokat ami koromviragot tartalmaz de az sem ujszulotteknek valo. Pelenka vedokremet meg egyaltalan nem hasznalnak itt. Szerintem ugyis a gyakorlatban derul majd ki mi a jo es mit visel el a baba bore. Mindenesetre ne vegyel tul sokat beloluk.
Ja es hetvegen paradicsom kremlevest meg spenottal, gombaval toltott palacsintakat foztem. Azert tartott ilyen sokaig mert 1 adag palacsinta nem volt eleg es ugye 1/2h pihentetes kell a tesztanak meg csak friss alapanyagokat hasznaltam. (porokat, elore szeletelt fagyasztott zoldsegeket, leveskockat nem hasznaltam)

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu :) !

Remelem mar jobban vagy! Bar mar nagyon a veget jarod, mikor elolvastam a hszdet, rogton bepanikoltam, h na nekem is elkell kezdenem kimosni a ruhacskakat, osszecsomagolni, stb... mert a terhesseg ilyen tud lenni, egyik nap total aktiv vagy, masnap felallni sem birsz :roll: ! Azert kerdeztem a kremeket, furdetot, mert itt sem nagyon nagy hit, csutortokon megyek a vedonohoz, aztan rakerdezek, h o milyen termeszetes anyagokat tartalmazo furdetot javasol... itt is csak tiszta viz van, popsikrem vha nagyon kell sudocreme, de tobbnyire viz+vatta+olivaolaj(ezt mindenre hasznaljak, meg a terhes nok is a csikok ellen :) )
Tegnap eszembe jutott, h vegulis hogy sikerult a szuloknek elarulnod a nagy titkot ill mit szoltak ra?

Katavirag! Hogy vagy?

Kép Kép
rima
 
 


Hello csajszik :!: :!:

Hu, Edu, raneztem a tickeredre es fraszt kaptam. Te mindjart szulsz :shock: Rohan az ido. Mindjart lebabazunk itt mindnyajan. Azert remelem, szules utan is itt lesztek, persze az elejen ritkabban, de en majd Ausztraliabaol, juliustol szeretnek veletek ujra forumozni.... :lol:

Valahogy Edu, ez a derekfajasod nekem gyanus. Nem szulsz te meg ezen a heten :?: A hasad leszallt mar :?: Na es ez a melegfront.... :roll:

Ja, osszefolyt a nyal a szamban a paradicsomkremleves es spenotos-gombas palacsinta hallatan. Most, hogy holnaptol nagybojt, ez pont idealis etel lenne. Leirnad a recepret, ha nem farasztalak vele :?:

Rima, en egeszen kisflakonos, ujszulotteknek valo edes kis babafurdetot, gyogyszertari popsikremet es utravalo fertotlenito kendot es kezmosot vettem magamnak. En sem vittem tulzasba. + egy vizhomerot.

Ja, kerdezted, mikor, mennyi idore megyek haza: most penteken, es a kovetkezo hetvegen jovunk vissza. A disznovagas meg kerdojeles, egyebkent en szeretk menni, csak nem vagyok ott, amikor leolik. Ez ferfi munka hajnali 4.kor palinkaval. De utana szeretek kolbasz tolteni, toltott kaposztat csinalni, csevereszni a vajling folott az asszonokkal :lol:
Ja, es ha tudok, topiktalira is megyek.

Velem annyi van, hogy minden helyrerazodott:
A kocsi is kesz lett delutanra, nem talaltak a kereken lukat, valoszinuleg annyira erolkodtem hegyremenet, vagy megpatkaztam (felnin nincs semmi), hogy kijott belole a levego.
A ragyam is elmult. Szerencsere nekem majfolt meg ilyenek sosem voltak, ami nem ritka terhessegben. Lehet, megsem a banan volt a ludas, mert a banan elott ettem egy olyan lekvart, ami egy csak itt Skandinaviaban novo gyomolcsbol keszult. A neve itt: multe. Ugy nez ki, mint a malna, csak sarga. Ilyen:
Kép
...es hat ugye koztudott, hogy a magvas gyomolcsok (eper, malna, kivi) allergizalnak. Egy itteni baratnom mondta, hogy o sok embert ismer, akinek elso multeeves utan leggomb feje lett. O meg tojasallergiatt kapott a terhessege alatt, de aztan szepen elmult.

Ferjemuram, parancsolom ma ejjel jon a sielesbol. Azt kell mondjam, ez alatt a 10 nap alatt nagyon szepen elhaladtam mindennel. Tegnap este az utolso babarucit is kivasaltam es elhelyeztem a szekrenykejeben. Kimostam a kolcson babakocsi es ajandekba kapott hordozo+szobauloke minden moshato reszet es a kicsi lakasunkban ugy elhelyeztem mindent, hogy semmi nincs utban, ugyanannyi a hely, mint eddig. Es ezek utan nagyon elegedett voltam es baromi jot aludtam..... :D
katavirag
 
 


Katavirag! A lenyeg, h minden rendben van es tenyleg kalandos egy tiz napod volt, de gondolom azert mar varod a kedvest :wink: ! en ma kimostam egy adag babyruhat es rajottem, h nagyon sok ruhacskat vettunk :roll: , ennyit fel sem adhatok ra... na mindegy, marad vmi a tesonak is :lol: ! en tegnap megkaptam a babakocsit, anyukam elkuldte, erre Mario elvitte az etterembe, h addig nem hozzuk haza, amig a baba meg nem szuletik, mert h szerencsetlenseg...mar megint mi ez a hulyeseg :lol: :lol: :lol: !
na megyek egy nagyot setalni :wink:

Kép Kép
rima
 
 


Nezzuk eloszor kataviragnak a receptet

Paradicsom kremleves

-1,25 kg paradicsom (az a fajta jo aminek vastag a husa)
-1 tk olaj
-1 hagyma szeletelve
-1 gerezd fokhagyma szeletelve
-375 ml zoldsegle/husle (lehet leveskockabol is)
-2 ek paradicsomkrem
-1 tk cukor
-250 ml fozotejszin

A paradicsom hejat eltavolitani. (bevagod a hejat, forrovizbe dobod 1 percre, gyorsan lehutod, lehuzod a hejat) A paradicsom magjat es levet eltavolitani. (kiskanallal eltavolitani a belsejet, erre nem lesz szukseg a tovabbiakban) Olajon a hagymat megparolni, a vegen a fokhagmat is beletenni. Paradicsom husat felszeletelni es a hagymahoz adni es 5 percig fozni. Ezutan a zoldseglevet hozzaonteni es 10 percig fozni lassu tuzon. Kicsit varni amig lehul es a turmixgepbe onteni/merulomixerrel simara turmixolni. Visszaonteni a fazekba, hozzaadni a cukrot, paradicsomkremet es felforralni. Forralas utan kis lang mellett beleonteni a tejszint. (ezzel mar nem szabad forralni) Utoizesitei ha szukseges. Talalaskor friss petrezselymet beletenni.

Palacsintateszta

• 20 dkg rétesliszt
• 2 db tojás
• 2 dl tej
• csipetnyi só
• 1,5-2 dl szénsavas ásványvíz
• 0,5 dl olaj

Szórd egy tálba a lisztet, add hozzá a tojásokat, a sót és a tejet, majd egy habverő segítségével keverd csomómentesre. Közben önts még hozzá annyi ásványvizet, amennyit a tészta felvesz. (Könnyen folyó, de nem túl híg tésztát kell kapnod.) Fél óra pihentetés után keverd bele az olajat is. (A kényelmesebb palacsintakészítők a tésztát álló turmixban is összekeverhetik.) A serpenyőt melegítsd elő a tűzön, majd önts rá kb. 1,5 kiskanál olajat, hevítsd egy kicsit, majd teríts szét rajta egy adagnyit a tésztából (úgy fél-háromnegyed merőkanálnyit), hogy vékony palacsintát kapj. Akkor lehet megfordítani a palacsintát, amikor egy falapáttal a szélei alá tudunk nyúlni, illetve a serpenyő rázogatására elcsúszik a helyéről (kb. 1 perc után). Ekkor a falapát segítségével fordítsd át a palacsintát a másik felére. Ez az oldala már hamarabb megsül, mint az előző.

A spenótos töltelékhez:

• 25 dkg mirelit paraj
• 1 nagy fej vöröshagyma
• só
• vaj
• szerecsendió
• 10 dkg ricotta sajt
• 1 tojás
• kemény sajt

A gombás töltelékhez:

• 30 dkg gomba
• 1 nagy fej vöröshagyma
• só
• olaj
• pirospaprika
• kakukkfű
• 2 dl tejföl
• kemény sajt

Elkészítés:

A szokásos módon süsd ki a palacsintákat.
A spenótos töltelékhez kevés vajon párold meg az apróra vágott hagymát, add hozzá a felengedett parajt, és párold együtt tovább. Ízesítsd sóval, borssal, szerecsendióval. Ha elkészült, keverd hozzá a ricotta sajtot és a tojást. Ezzel a krémmel töltsd meg a palacsintákat, fektesd őket tűzálló tálba, és szórd meg bőségesen reszelt sajttal. Sütőben kb. 15 perc alatt átsül.
A gombás töltelékhez kevés olajon párold meg az apróra vágott hagymát, add hozzá a felszeletelt gombát, és párold tovább. Ízesítsd fűszerekkel, sóval, borssal, pirospaprikával, kakukkfűvel, mintha gombapaprikást készítenél. Ha elkészült, keverj hozzá 1,5 dl tejfölt. Töltsd meg a palacsintákat ezzel a gombás szósszal, tekerd fel (ajánlott a batyu forma), tedd tűzálló tálba, locsold meg a maradék tejföllel, és szórj rá reszelt sajtot. Előmelegített sütőben süsd át.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Ejszaka most sem sikerult aludnom a hasfeszulestol pedig kiprobaltam a kanapet meg a vendegagyat is. Szerintem a gyerek annyira becsuszott a medencembe, hogy ennel lejebb mar nem is lehetne. A popsijat is a kodokom korul erzem. A hasamat meg mar szinte az olemben hordozom. Amikor ulok egyenes hattal tok vicces ahogy a combommal tartom a hasamat. Ennel fogva a gyomromat mar nem is piszkalja es ehes is vagyok allandoan. Egyebkent a 36.het vegen indult el lefele a gyerek de elso szulesnel ez ilyen hamar be szokott kovetkezni es nem jelent semmit a szules idopontjara nezve. A multkor a gondozason a belso vizsgalatnal mar ki tudtak tapintai a buksiat. Holnap reggel megyek megint meglatjuk haladtunk e valamit. A hazbol nem tudok kimenni mert 2 lepes utan mar nagyon fajdalmas. Ahogy elnezegettem itt a babaneten a kozvetlenul szules elott allokat ez nagyon gyakori jelenseg es valaki igy is siman tulhordja a babat. Azert remelem legkesobb jovohet vasarnapig prezentalja magat a bebe mert most mar ugyis mindegy, pihenni igy keptelenseg. Egyebkent nagyon pozitiv vagyok csak turelmetlen. :D
Katavirag, persze hogy maradok veletek ha megszuletett a bebe. En is nagyon kivancsi leszek a szulesetekre meg a szebbnel szebb babakra.
Rima, ne mar hogy a parod elvitte a babakocsit! Hogy fotozod igy le nekunk. Nekem osszecsukva bent all a szekrenyben, majd a szules utan eloveszem. Ja a mozeskosarat azert meg is nezem mindjart. Ami a szuloket illeti nem mondtam el nekik mert egyre kinosabba valt a dolog szamomra. Most mar csak a shocking experience marad nekik ha megszuletik a bebe. Igazsag szerint mar nem is izgulok ezen annyira lefoglal a mikor szulok mar gondolat. Babaruhakbol meg nem lehet tul sokat venni. Gondolj arra amikor napjaban legalabb 3x oltozteted at az elejen mert osszepisilte, osszekakilta, lehanyta magat. En nem szeretnek mosokonyhat rendezni a lakasbol. Kesobb mar nyilvan 'szalonkepesebb' a baba es te is rutinosabb vagy es nem kell mald anyi ruha. Itt sajna nagyon csabito a ruhavasarlas mert mindig csomo minden le van arazva es szo szerint fillerekbe kerul.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Edu, nagyon szepen koszonom az inycsiklandozo recepteket. Meg fogom oket csinalni.
Sajnalom ezt a rokkant helyzetet, amibe kerultel. De szerintem a heten varhato lesz a bebi. Ezesetben nem kellene olyan sok napot meg szenvedned.

Rima, a multkor megbeszeltuk, nem leszunk babonasak. Ezek szerint az urad az... :wink:

Az en eletem parja is megjott, jol felforgatott mindent, de ez mindig igy van, ha nem talalkozunk. Egy csupasziv, szereto ember, de egy pillanat altt betolt minden helyseget. Es az en kis csendes hetkoznapjaimba ujra betoppant, fel kell vennem a ritmust. :lol: Ejjel mentem erte a repterre, aztan o meg kukorekolt, ejjel meg hirtelen olyan kicsi volt kettonknek az a 140 cm-es agy (vagy en lettem tehen :?: :roll: ), raadasul tobbszor felebredtem a horkolasara. :twisted:

Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! Mikor olvastam, h remelhetoleg jovo vasarnapig megszulsz, na en csak most fogtam fel, h nalad tenyleg csak percek, orak kerdese :) ! Azert irigy irigy, h nemsokara latod a bebet :) ! Viszont en meg eleg nyugodt vagyok, ugy erzem, h meg annyi, de annyi idom van :roll: ! Hat tegnap apuci hazajott es meglatta a babaruhakat es fraszt kapott, h ennyi?!pedig meg 3nagy szatyor var a kimosasra :roll: , pedig szegenykem abban remenykedett, h ha megszuletik a baba es kiderul a neme, szalad az uzletbe kivasarolni a rozsaszin v a kek ruhacskakat :lol: :lol: :lol: !

Katavirag! Ugye, ugye, h egy pasi mekkora helyet tud foglalni :lol: ! en is sokszor atszenvedem az ejszakakat....ma megyek breastfeeding classra, ezen anyukam jot rohogott....

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok Lanyok,

Ma vegre volt egy kis kalandom a terhesgondozason. Eddig ugye halal unalmas volt. :D Szoval megint javasoltak nezzuk meg hol all a mehszaj. A szuleszno nagyon finoman megvizsgalt es lelkendezett, hogy 1 ujjnyira nyitva van es nagyfokban megrovidult, a fej tenyleg jol beilleszkedett es figyeljem az osszehuzodasokat mert a menstruacios gorcs jellegu fajdalmam hatha atmegy abba. Amikor befejezte a vizsgalatot erzem, hogy folyik ki belolem valami. A no felugrott es kozolte hivja az orvost mert ez itten nagyon verzik. (pedig nem fajt ahogy megvizsgalt) Na kiderult elpattant a mehszajnal 1 er es abbol verzek. 15 percig elszorakoztak vele, cserelgettek a tamponokat benne es ha be kell valljam igen kellemetlen volt. Mindegy kis bemelegites a szuleshez. :D Utana meg 10 percig fektettek a hatamon es mielott felkeltem ujra leellenoriztek, hogy biztosan elallt e. Mondtam is nekik milyen jo lenne ha ettol a piszkalastol meg ma beindulna a szules. Meglatjuk de megigertem nekik, hogy nem turelmetlenkedem. Mar 22 fok van odakinnt es 60%-os paratartalom, hetvegere meg havazast es -4 fokot igernek. Hm ki tud ilyen idonek ellenallni? Csinaltam nektek kepet a kis labdamrol aki szerintem nem nagyon novogetett az elmult 2 hetben.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép 38+3

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép 38+3 elolrol

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Edu! Hat jo kis kalandod volt igy par napal a szules elott :roll: ! Amugy hogy erzed magad? ez az idojaras ingadozas nagyon jol hangzik, csoda ha ez a gyerek nem jon ki, bar en addig jonnek, mig meleg van :lol: .... olyan jol nezel ki es ebben a feketeben nincs is nagy hasad :wink: !

Ma voltam UHn, es mehlepeny ok, baby gyonyoruen ugy helyezkedik ahogy kell :D es minden merete megfelelo :D ! 2,155g, es kiderult, h a popsijat nyomogatja ki :) ! Olyan edesen dumalt hozzank, na jo csak ivott, de jobban hangzik, ha dumal, nem :wink: ? parom szerint meg ugy nezett ki, mint aki almat eszik :lol: !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Rima, kiraly hogy minden rendben veletek. Szerencsere a babak tudjak mi a jo nekik. Egy sulybecslesnek en is orultem volna de azt itt sajnos nem szokas. Kepet nem kaptal? Meg a pocidrol is tehetnel fel kepet. En mar rajottem hogy kell csinalni ugyhogy szolj ha nem megy, elmagyarazom.
En koszonom jol vagyok habar az ejszakai vihar ami elvitte a melegfrontot igencsak megviselt. Bebe ejszaka mint az orult vetodott a hasamban a villamlasok alatt nehogy aludni tudjak. Emelle meg a ferjem is fronterzekeny ugyhogy mondtam is neki ha meglesz a baba front idejen osszezarom oket a masik szobaba es engem hagyjanak aludni. :D Mar ketszer kimereszkedtem setalni a ferjemmel este 1-1 orara. Persze ilyenkor gorcsolok meg feszul a hasam de mihelyt hazajovunk es leulok elmulik. Az igazi az lesz amikor mar nyugalmi helyzetben sem mulnak el. Arra meg varni kell ugylatszik. Egyebkent valahol izgi is a dolog mert barmikor beindulhat es en elek-halok a meglepetesekert. :D

ui: feketeben minden kismama karcsubbnak latszik :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!: :!:

Edukam, akkor meg egysegben vagytok :lol: Ma ugy leptem ide be, hogy barmi lehet veled. Nagyon csini kismami vagy, mas 7 honaposan sem nez ki igy.
A helyzet izgi - izgi. Igen, es en is irigy - irigy :wink: A mehszajverzos sztory eleg borzolo, de vegul is nem lett baj. :shock:

Rima, neked is orulok, foleg a placentad helyzetenek :lol: Bizony neked sincs mar sok hatra, hogy meglasd a kis Rimat :lol: Mossad es vasalgasd a babaruhakat, mert aztan Marionak kell, ha te hirtelen megszulsz :lol:

En is voltam hazidokkernel, pisim nega, vernyomasom a beka segge alatt. Tehat egyelore nem tunok toxemiasnak :lol: Ma ejjel az uram ugyelets volt es megint jot aludtam. :D Nem baj, ma hazamegyunk es otthon 2mx2m az agy, talan nem lesz baj.

Bokot kaptam tegnap egy kollegamtol, aki allitolag meg nem latott ilyen fitt kismamat, mint engem. Szerinte ugyanugy mozgok, jarok-kelek, mint egy nem terhes. Vegul is ha belegondolok, tenyleg eleg keves problemam van. Mikor oktoberben egy kurzuson voltam, mellettem ult egy csaj, aki 7 honapos terhes volt. Csak ugy cipelte magat, jellegzetes sohajtozasokkal es testtartassal. Hat en jovoheten a 8. honapba lepek es oszinten szolva halas vagyok a sorsnak, hogy eddig egy 2 napig tarto csalankiutessel, egy egyszeri labikragorccsel, kisebb esti labvizesedessel es egy karbantarthato aranyerrel megusztam eddig :lol:

Es, holnap napsutes lesz Pesten, ugyhogy egy Gerloczy kavehazas reggeli utan megyunk libegozni, sot, 3x megyunk szinhazba jovoheten :!: :!:

Most egy hetig nem nem leszek, februar 18-an, hetfon ujra jelentkezem. Edukam, ha beindulnatok, minden jot kivanok, legyen a szules egy kellemes elmeny es a baba elso kezbevetele eleted legnagyobb orome :!: :!: :!:

Hujuhujjj, mar megint...
Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!

Katavirag! Mar vartam ezt a hujuhujjj, mar megint.... :lol: ! Szerintem itt mind a 4en eleg szerencsesek vagyunk, en tenyleg csak az elso honapokban ereztem magam sz*rul, most olyan mintha nem is lennek terhes, csak a pocak van neha utban :) , de mar lattam olyan terheseket, akiket a szekrol ugy kellett felsegiteni :shock: ! Irigy vagyok, de nagyon :) , erezd magad nagyon jol, vigyazz a kincsedre es nagyon varunk vissza, lehet h addigra csak en leszek, mert Edu ellesz foglalva a kisfiaval, Kolyok meg a babakelengye beszerzesevel :wink: !

Edu! Meg 2in1? en is ugy lepek ide be, h na vajon irt Edu? es legalabb vmiben mar most hasonlit a kis tronorokos az apjara, fronterzekenyseg :roll: :lol: :lol: ! Azt hiszem a fenykep felrakasnal igenybe veszem a segitsegedet :) ! es en is nagyon szeretem a meglepiket :) ! a sulybecsles itt sem mindennapos, ez is csak azert volt, mert a 20hetes UHn a doki azt mondta, h pici ez a gyerek, mint az anyja es tegnap megjegyezte, h azert megse olyan kicsi kerdezte, h en mekkora voltam(2,75) es a parom 4kg felett, igy megjegyezte, h ha minden ugy megy ahogy eddig es torpe bent marad a 40.hetig akkor o az arany kozeputat valasztja es varhato egy 3,3-3,5kg baba, persze tudjuk, h a terhesseg egy nagy zsakbamacska....

Kolyok?

Purc?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

vagyok megint, csak átköltöztünk az új lakásba. És egy darabig nem volt internetünk... De most van, és bár most egész sok dolgom van, azért naponta benézek majd ide :)

Katavirág, érezd nagyon jól magad otthon! Jó utat! :)
nagyon tetszik amit a köldökzsinórvérevételről irtál. asszem én is inkább tesógyártásba kezdek :)
Nem semmi mennyi hó esett nálatok, főleg Edu frontváltozásához képest :) De ez a defekt ez dúúúúrva. :( :(
Viszont irigyellek a babakelengye miatt, én még sehogysem állok. De majd egy hét múlva már itt lesznek a költöztető cégtől a cuccaink és én is moshatok, vasalhatok. :)
A kiütésről: a másik topikban is panaszkodnak a kismamák. De az a magvas izé az télleg gyanúsabb...


Rima, tök szupi,hogy voltatok Párizsban! kérünk képeket :)
én is repültem ugye a múlt héten, de nekem rendes volt Maszat, mert pont annyit mocorgott, hogy megnyugtasson, minden rendben van vele :) Amióta viszont visszajöttem, mintha nem férne a bőrömbe :lol: mindig mást dug ki, de olyan erősen, hogy az néha már kellemetlen. ugyanakkor megcsikizem amit kidugott és akkor visszahuzza :D ezt szoktuk mostanában játszani :lol:
Tök izgi, hogy csak szüléskor derül ki, hogy kisfiú vagy kislány lesz-e... :)
Szuper, hogy minden rendben van :) az a súly az nem is olyan vészes. Az kettőtök aranyközéputja még egész normális :)

Edu, most már, hogy van netem, úgy jöttem fel ide, hogy vajon még egyben vagytok-e? Nagyon nagy drukk Neked :)
Olyan csini kismami vagy! :)
Lehet hogy hülyeség, de nekem tegnapelőtt azt mondta a doki, hogy azt az időpontot jegyezzem meg, amikor evés után már nem érzek nyomást, nem gond a levegővétel amikor már nem nyom úgy a baba. Attól számítva 4hét múlva szülünk. Szval Edu, mikoris kezdődött Neked ez? :lol:
Nem semmi, hogy nem mondtad el otthon... Én tuti nem bírnám ki. Oks, kicsit néha fárasztó ahogy a szülők aggódnak, főleg anyósomék. Kiváncsi vagyok mit fognak a szüleid szólni,lesz nagy meglepetés! :) Tuti nem sejtik?


rólunk még annyit, hogy ugye most kell majd berendezni a lakást, ami elég fárasztó, de remélem menni fog. Szval ha nem irok majd ilyen sokat, az nem jelenti hogy nem vagyok itt.. De egy "még élek" életjelet igyekszem majd adni :lol:
vidám hétvégét!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


most látom már csak 50napunk van :shock: :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

Remelem nem okozok csalodast de meg mindig 2 in 1-ben vagyok. :D Csak a szokasos gorcsolgetes lepten-nyomon ami egyenlore nem vezetett eredmenyhez csak kicsit faraszto. Tegnap a ferjem az esti setarol mar alig birt visszahurcolni ugy fajt a hasam. Azert nem adom fel a setat mert kar lenne kihagyni a baba es a gravitacio aldasos hatasat a mehszajra nezve. Lehet meg a malnalevel teabol is hajlando leszek 3 dl-nel tobbet inni naponta.

Katavirag, erezd jol magad Pesten es koszonom a dicseretet a kislabdam neveben is. :D

Rima, ne felj amig jartanyi erom van jovok ide minden nap meg remelhetoleg meg a szules elejen is, hogy szorakoztassalak az eppen aktualis nyomorommal. :D Ami a baba sulyat illeti en nem tudom elkepzelni, hogy a kislabdabol egy 3kg-nal es 50cm-nel nagyobb bebe jojjon elo. Valahogy nem tunik olyan nagynak de ki tudja lehet, hogy bebe jelentos resze a medencemben megbujva tanyazik. A fenykepfelrakast hetvegen leirom neked.

Kolyok, orulok hogy jelentkeztel! A butorokat otthonrol hozatjatok vagy ujonnan veszitek itt? Mi vegul nem vallaltuk a butorok elhozatalat Budapestrol (1 honap alatt meg is jott volna :D ) hanem az IKEA-bol eleg olcson berendezkedtunk. Azert nem irigyellek miatta mert emlekszem mennyi munkaval jart egy ures lakasbol otthont varazsolni. De valahol nagyon jo erzes plane ha egy babanak is jut benne hely. Vigyazz az emelgetessel es pihenj sokat. A korhaz ahol szulni fogsz meg a terhesgondozas most mar fix? Koszonom a pocak dicseretet es a gyomromon a nyomas a 36. heten szunt meg. Ezek szerint varnom kell a 40. hetig? :( :D :D Ha van idod nezz majd be ide is hatha tortenik valami izgi a napokban.

Jo hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu, naná hogy felnézek :) minden nap :) és örülök Neked még 2in1 is :) Nem tudom, hogy meddig kell várnod, de nagyon kiváncsi vagyok. a 40 hét vége sincs már olyan messze.... 1 hét és 1 nap.... :D
A bútorainkat -egy asztalt és 6 széket leszámítva- otthon hagytuk, szval igen, mi is az ikeából tervezzük a lakást berendezni. Hát most szembesültünk vele, hogy ez nem kis pénz és idő és energia. De nem fogok sokat emelgetni, igérem :)
A kórház már fix, kéthét múlva megyünk beszélgetésre a szülésznőkkel. A terhesgondozást egy magyar doki végzi, de nem nála szülök, mert vele csak privát biztositással lehetett volna, amit velem nem kötöttek már pocakosan. Igy egy kollegáját ajánlotta, egy lengyel dokit. Őt majd február végén megismerem. Állítólag szakmailag nagyon jó. Bár remélem erre nem lesz szükség :)
Na, indul a nap, megyünk az ikeába :D vidám hétvégét Nektek is :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Edu! Akkor csak setalgass amig birsz es a parod bir huzni :) ! Mindenki malnalevel teat iszik, ezt honnan lehet beszerezni es mi az angol neve? Bevallom en olyan 3kgos babaval teljesen megelegednek, megnolnek azok nagyra is :) ! en meg par napja farkasehes vagyok, pedig eddig alig birtam enni, most meg egyfolytaban vmit ragnom kell, jujujjj es hol van meg a 40.het :roll: ?

Kolyok! Neztem az eskuvoi kepeket, olyan, de olyan gyonyoruek vagytok, annyira lejon, h mennyire szeretitek egymast :) es a ruhad is nagyon szep volt :) ! Mar en is ugy ferjhez mennek... :( Az Ikea az tok jo, de igy is egy vagyon lesz az tuti, de csak szepen lassan :wink: , nekunk a lakas mar bevolt rendezve, de csak a kisagy egy vagyon volt, de ezt nem sajnaljuk :)! Olyan jo, h te igy ismered a dokidat, en a terhesseg legelejen lattam egyet, azota sem, a szulesznoket ismerem, de a dokira azt mondtak, h o ugysem lesz ott es h fo h bennuk bizzak....

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Meg 2 in 1, mai aktualis nyomorom az egesz napos hanyinger. 6 orat maszkaltunk kulonbozo bevasarlo kozpontokban, ugyhogy az eloirt merfoldeket teljesitettem. Megvettuk a 'papi-hordozot' amiert mar a ferjem honapok ota konyorog. Baromi draga volt (130$) de allitolag ez a legjobb itt kaphato kenguru. Amikor hazaertunk az elso dolga az volt, hogy felprobalja jol all e neki. :D Magamnak meg par hete egy hordozokendot vettem keszulve a hosszas babanyugtatasra. Teszek fel holnap mindkettorol kepet.
Kolyok, en is lattam az eskuvoi kepeteket es rogton nosztalgiam tamadt. Olyan szepek vagytok rajta nameg a helyszin! Nagyon sok hasonlo kepunk van nekunk is a Kiralyi Palotaban. Az orvosra remelem nekem sem lesz szuksegem a szules alatt a szulesznomet meg nem valaszthatom meg. Aki epp akkor ott van a korhazban az vesz majd a gondozasaba. Interneten megneztem oket es mind szimpatikusnak tunik.
Rima, a malnalevel tea=raspberry leaf tea es filterezetten erdemes venni. Biztos vagyok benne, hogy nalatok is van. Mindenki szidja az izet de szerintem teljesen ihato, foleg ha 1 kiskanal mezet is teszel hozza. A 36. hettol szoktak inni es elvileg a mehszajat puhitja es mehet 'tonizalja'. En estenkent 1 bogrevel iszom belole. Ja es nalunk drogeriaban meg elelmiszeruzletben lehet beszerezni. A szuleshez ezenkivul ajanlanam a homeopatias golyokat meg Bach-viragterapias Rescue-remedy cseppeket. Majd kiderul nalam hogyan valnak be. A farkasehseg nalam is jatszik a 36. het ota, hirtelen ram is jott azota +2kg. :oops:

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

Tegnap annyit izgultam, percenkent jottem fel, h meg egyben vagy e, azt hiszem, h a vegen megszulok a nagy izgalomban :lol: ! Itt sem lehet ill nem szkas szulesznot valasztani, de en onnan ismerem oket, h hozzajuk jarok havonta vizsgalatra...
Mar varom a kepeket a hordozorol!
Ha te 2kgt hisztal a 3het alatt, na akkor en menyit fogok a 6het alatt :shock: ?
Vigyi magadra :)

Kép Kép
rima
 
 


Kép Papi-hordozo

Kép
Kép
eduarda07
 
 



Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Sajnos a hordozokendorol a kepet nem tudtam idemasolni de ha megnyitjatok a fenti oldalt akkor megnezhetitek.
Ma sem szultem eddig. :D Rima, te meg ne akarj szulni, a babadnak nonie kell. Most mar en is kezdem elvesziteni a turelmemet a ferjemrol nem is beszelve dehat nyilvan ez nem vezet sehova.
Kepfeltoltes:
1. Ramesz a melleklet feltoltese nevu feliratra a valasz doboz alatt.
2. Csak 250KB-nal kisebb es 600x600-as felbontasu vagy ennel kisebb kepet lehet betolteni
3. Namarmost az en fenykepezom ilyen kis felbontasu kepet nem tud csinalni de szerencsere le lehet csokkenteni a meretet es a felbontast miutan bemasoltam a kepeket a szamitogepbe a memoriakartyarol (azert nezd meg a te gepedet lehet az csinal kis felbontasu kepet is - az en Nikon gepemen az image mode menupont alatt lehet a felbontast beallitani)
4. A gepemen a Microsoft Office Picture Manager segitsegevel a kepeket lekicsinyithetem
5. Nyisd meg a kepet, nyomj egy jobb egergombot a kepen, keresd az open with menupontot, valaszd ki a Picture Manager-t
6. Valaszd ki a Picture Manager-ben az Edit Picture menupontot, ezen belul a Compress Picture menupontot, allitsd Web Pages-re a meretet es mentsd el.
Ez a meret mar boven 250KB es 600 pixel alatt lesz es befogadja a Babanet kepfeltoltoje. Ha nincs a gepeden Picure Manager elvileg ha a Paint nevu programmal megnyitod a kepet hasonlo eredmenyt erhetsz el.
Remelem nem lett nagyon zavaros a leiras es gond nelkul fel tudod tenn a kepeidet.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Gondoltam bejelentkezem habar nem tortent semmi kulonos velem. Szulesnek nyoma sincs es sajnos ma lakasfogsagra vagyok itelve mivel odakint -6 fok van es jeges szel. Szerencsere a lakasban mindig akad valami tennivalo. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


sziasztok!
Edu, mindig örülök, ha irsz, igy tudom, mi van Veled :)
sajnálom a minuszokat.... de mint irtad, amúgy sem sétafikálnál már egyedül... Olyan furi lehet.. De remélem a lakásban is van elég vidám dolog a számodra. :)

Köszönöm az esküvői bókokat :)

a málnalevélteát én is kipóbálom majd, biztos itt is lehet kapni. :) De azt mondják csak a 36dik héttől érdemes. Jaj, de az már nincs is olyan messze nekünk sem.... :lol: Sőt, Rima, Te már kezdheted is :D

holnap jönnek a cuccaink. Ikeából a szekrényeket meg holnapután tervezzük vásárolni. Jobb lett volna forditva, de a páromnak nincs annyi ideje... mint nekem :) De sebaj, most függönyöket fogok vasalni :) Olyan aranyosat vettünk az ikeában :)
Meg ma megyek egy bababoltba bababútorokat nézni. Ha találok elfogadható árut, akkor megrendelem. :)

vidám napot :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

Epp jegeseso hullik odakint es nagyon hideg van. :( Ma valahogy olyan faradt vagyok, hogy lefekudtem 2 oracskara aludni pedig nem szokasom amugy. Holnap megyunk orvoshoz es talan felvilagositanak arrol, hogy hogyan tovabb a 40. het utan amit en vasarnap toltok be.
Kolyok, olyan jo erzes lehet most neked butorokat valogatni a babanak. :D Nalunk nagyon csunyakat lehetett kapni es a valasztek sem akkora. Majd fenykepezz ha berendezkedtetek. Tenyleg jutottal mar valamire babakocsi vasarlas ugyben? A PegPerego csinalt egy uj babakocsit, a neve Skate csak sokba kerul (900$) de nagyon ugyes szerkezetnek latszik. Itt a malnalevel teat a terhesseg 12. hetetol ajanljak mert allitolag nagyon jot tesz a mehnek es kozhihedelemmel ellentetben nem inditja be a szulest. Nekem mindenesetre boven eleg lesz belole az a 4-5 het.

Szep almokat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


sziasztok :)
a márciusi topkiban megvan az első poronty :D
kislány :)

Edu... vajon hogy vagy? ;) sokat gondolok rád,ma reggel is úgy jöttem fel, hogy vajon este történt-e valami??? :)

a bababútor szállítási ideje 4-6 hét... az sokk... most várm a telefonjukat, hátha hamarabb megjön... a babakocsival kapcsolatban végül egy itteni magyar asszonyka használtkocsiját megvesszük, aminek a mózese tuti, mert becsatolható az autóba biztonsági övvel. És utána meg egy Pegperego uno-t néztem ki magunknak. majd azt is beszerezzük valamikor, de nem sürgős.

most a bútorokkal vagyok gondba, hogyha nem azt kapom ma, hogy 3 hét akkor én nem merem bevállalni a rendelést, hanem keresek mást....

ma jönnek a cuccaink :) a babaruhákkal :) már csak 1-2 óra :) hurrrá

Katavirág,remélem jól érzed magad otthon :D

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!
Ez most csak egy proba lesz a kep feltolteserol, jujuujjjjj, most izgulok, en es a szamitogepek :D ! Tegnap keszult a kep, vagyis 35.hetes rima pocak :wink: !
Kép

Kép Kép
rima
 
 


Ismet sziasztok!

Hat en kesz vagyok a hir hallatan, mondjuk nekem meg van egy csomo idom, de akkor is olya izgi :) ! en tenyleg azt hittem, h a szules elotti par hetben mar minden bajod lesz es hat ez a csaj is tegnap irta, h milyen jol van, ma meg megszult, en meg epp ma mondtam anyumnak, h szerintem meg aprilis is lesz a szulesembol, amilyen jol erzem magam :roll: :roll: :roll: !

Kolyok! Nem semmi, nem hiszem, h van egy perced is unatkozni! De ez azert olyan jo kis gond, mondjuk igaz, nem szules elott, de en nagyon szeretek rendezkedni, na jo inkabb parancsolgatni, h ezt ide, ezt oda :lol: :lol: :lol: ! Nyugi minden meglesz idoben!

Edu! Meg mindig egyben? Feltettem egy kepet magamrol :roll: , hat eleg gaz, majd ha lesz jobb teszek mast is, bar szerintem addigra mar meglesz a babod es igy a manorol akarunk majd kepeket, nem az en hajas seggemrol :lol: ! Kepzeld itt megy egyaltalan nem ajanljak a malnalevel teat, ugy nez ki ahany haz, annyi szokas, persze en azert majd megprobalok beszerezni! es itt max 10napot hagynak rahuzni, persze ha a mehlepeny tokeletesen mukodik, de szerintem neked nem kell annyit varni :wink: !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Megjottem a gondozasrol. Ahogy sejtettem a szuleszno nem mert megvizsgalni a multkori incidens miatt. :D Persze most sem lettunk okosabbak de abban megallapodtunk, hogy jovo het csutortokon az orvossal kell talalkoznunk hogy megbeszeljuk az indukcios lehetosegeket. :? Addig persze barmi tortenhet de most mar az az erzesem, hogy orokre igy maradok. :D Itt nem parazzak tul a dolgot: nincs UH, NST, belso vizsgalat mert szerintuk ez folosleges es minek noveljek a kiadasaimat amikor a baba nagyonis jol el van a pociban. Szegeny ferjem mar teljesen stresszben van es kozolte o nem bir ki meg egy hetet. :D En meg ugy vagyok vele, hogy most mit tudok csinalni? Az ejszakaim teljesen el vannak cseszve a sok pisiles miatt es visszaaludni meg keptelenseg kozottuk. Mindegy mert 2 heten belul ugyis anyuka leszek akarhogyis tortenjen. :D
Kolyok, jo vicc a 6 het szallitasi ido. :D Nekem anno a bolcsore 12 hetet mondtak de addig kutakodtam neten amig raktaron nem talaltam valahol. A pelenkazom meg az IKEA-bol van amit ugye csak leemelsz ott a polcrol. Majd a kisagy vasarlasnal resen leszek, hogy megerkezzen 4-5 honapos kor korul. :D A PegPerego babakocsi nagyon jo minosegu barmelyiket is valasztod. Jo oromkodest mara a babaholmikkal.
Rima, orulok hogy vegre raktal fel kepeket! Nagyon csinos vagy, szeretnenek masok igy kinezni. :D Na igen a 36. het utan elvileg barmikor szulhetsz es valoszinuleg a baba is eleg nagy mar akkor de azert elso mamiknal eleg gyakori a 40. hetre szules vagy a tulhordas. A februari topikban sokan tulhordtak a babakat. Meg kerdes nem szamoltak e el az idopontot veletlenul. Nekem ugye eredetileg februar 25 volt de az uh miatt 17 lett belole. Ha jol tudom nalad sem egyertelmu az idopont. A malnalevel teaval nem artasz magadnak a legrosszabb ami tortenik, hogy nem lesz haszna. Van aki mar a 34. hettol gatmassziroz, 36. hettol szedi a homeopatias golyokat, issza a malnalevel teat es boven tulhordja a babat vagy szakad a gatja es nehez szulese van. Es persze az ellenkezoje is igaz. En dontottem a tea meg a golyok mellett de a gatmasszazst hanyagolom mert kenyelmetlennek talalom.

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok! :)

tegnap megjöttek a cuccaink. REngeteg babaruhával :D
és tegnap más jó is történt: kiderült, a bababútort lehet, hogy már a jővő héten szállítják, de legkésőbb 2 hét múlva :D
ma megyünk az ikeába a saját bútorainkat megvenni :D
de előtte németórára megyek :) a férjem cége szervez ingyen németórákat. Ezen a héten indult és ha csak másfél hónapot is, de eljárok :) jót tesz :)

Rima, nagyon csini vagy! köszi a képet :)
És igen, pár nap és Te sem számítasz már koraszülőnek :D

Edu... minden reggel úgy jövök fel, hogy vajh... 2in1? De ma csak hébehóba leszek, szval hajrá ;)

A másik topikba szerveztek olyat, hogyha valakinek megszületett a poronty, akkor küld egy smst, hogy ne aggódjunk érte. Szval lenne kedvetek mobilszámot cserélni. Csak hogy tudjuk... persze nem itt, hanem priviben. Én elküldöm Nektek az enyémet, és örülök minden smsnek :)

na megyek, vidám napot :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Most voltam fodrasznal :)! Reggel sutottem kalacsot, kivasaltam a baby ruhait es most megyek fozni, mert a kedves mindjart jon haza, jelentem egeszen hazias lettem, az utobbi ket hetben minden nap fozok es meghozza eheto is :D !
Viszont ket napja olyan eros folyasom van, h ha ez igy marad, akkor azt sem veszem majd eszre, h elfolyt a magzatviz :lol: !

Edu! Dehogyis maradtok ti egyben, par nap es anyuka leszel :D ! Lehet, h mar az is vagy :roll: ! Itt sincs UH, se NST :roll: , fo a lazasag.... hat ha en a menstuaciom szerint neznem a datumot, mar 9napja egy bogo, kakis torpere kellene vigyaznom, igy jar aki hulyen verez :oops: ! azt a malnalevel teat kiprobalom....gatmasszazs? no way!!!! nekem az nem megy :shock:

Kolyok! en benne vagyok a tel szam csereben! es latod latod, szeretnek teged ott fent, vegulis minden elrendezodott, lassan mindenetek meglesz :)

Kép Kép
rima
 
 


Hello Lanyok,

Mar masodszorra zaklat a korhaz, hogy fizessuk be elore a delivery szamlat. :D Eljenek a maganbiztositok! Vegulis az ellatasert nem panaszkodhatok de olyan fura dolog valamiert elore fizetni. Most "csak" az alaposszeget kell fizetni es ha mutet kell vagy epidural......akkor azt utolag. Megyek is es mindjart feladom a csekket.
Ma en is osszeszedem magam es fozok Valentin-napi vacsorat a ferjemnek de elotte kitakaritok gyorsan. A ferjem meg mindig abban remenykedik, hogy ma megszuletik a ded mivel honapokkal ezelott megalmodta ezt a datumot. En nem ellenkeznek de szerintem remenytelen. Bebe epp most helyezte kenyelembe magat a hasamban. :D
Rima, ami a megnovekedett folyast illeti teljesen normalis. Mar bocs a reszletekert de nalam hirtelen nagy mennyisegben szokott tavozni es olyankor mindig rohanok ki a mosdoba, hogy hatha a nyakdugo tavozott vagy szivarog a magzatviz. Ez is az utolso honapi entertainment resze. :)
Kolyok, kiraly hogy vegul minden meglesz idoben es a nemet tanfolyam meg nagyon jo otlet. Kivalo figyelemelterelo lesz az utolso hetekre de remelem nem kell tul sokat gyalogolnod miatta mert az mar egyre nehezebb lesz.
Holnap megprobalok szulesmegindito celzatta eltotyogni a ferjem munkahelyere. Ha mas nem is tortenik legalabb egyutt ebedelunk. :D
Jok legyetek!

ui: kuldom a mobilszamomat priviben mindharmotoknak

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

Pedig szep lett volna a februar 14 :) ! De azert remelem, h igy is jol telt eletetek utolso kettesben toltott Valentin napja :) ! Azert tokre birom, h ez az utolso honap ennyi meglepetessel jar :) !
Neked fuzetned kell a korhazi ellatasert? es hogy megy Amcsiban egy szules :) ? epp nezem a vonalzodat es elmosolyogtam magam a due in 2 daysen :) !
kuldom en is a szamot

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok! :)
Rima, köszi megkaptam :) bár még elsőnek Edu jön, aztán várhatóan Te :)

itt is magánbiztosítós rendszer van, de nem előre kell fizetni. Ezen én is meglepődtem, Edu, hogy előre kell fizetned...

Tegnap, ha lehet méghosszabb napunk volt... egész nap angolul és németül beszéltem... najó, nem egész nap, de nagyon sokat. :) Voltam egy itteni feleség-találkozón, ugyanis a férjem munkahelyén dolgozó emberek párjainak vannak találkozók. Aztán tegnap elmentem egyre. Angolul beszélgettünk tök jó volt :) aztán németóra :) aztán az állomáson összefutottunk az egyik lánnyal délelőttről, megint angolul :) és este voltunk az ikeába (hurrááhurrrááá egy csomó bútorunk van :) csak még nagy része lapokban ;) ) és utána a taxissal, aki hazaszállította, vele németül újra.
nagyon büszke vagyok magamra ám ;)
és ma sokat haladtam a konyha pakolásával is :)

Edu, vajon hogy vagy? ;) Sosem tudom, mennyi az időeltolodás, de kb még reggel van nálatok... :) remélem fincsi lesz az ebéd :)

és bár tudom, nem az én szokásom, de hogy ne feledkezzünk meg Katavirágról, aki remélem nagyon jól érzi magát otthon, szval neki és mindannyiunknak :
Kép

:)
ja, és látjátok az egyik képaláírásom, Maszatnak körömvágásra van szüksége :lol: ez naggyon tetszik :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello Lanyok,

Tegnap nagyon toppon voltam. Kitakaritottam az egesz hazat es utana vacsorat foztem. :D Persze alig birtam felallni a vacsora utan a gorcsoles miatt. Ma elhordom magam a ferjem munkahelyere. (20 perc seta +20 perc metro + rengeteg lepcso :D )
Az USA-ban csak maganbiztositok vannak es minden vizsgalat, mutet, gyogyszer, korhazi tartozkodas penzbe kerul. Kulonbsegek csak ott vannak, hogy a valasztott biztositod ezeknek a koltsegeit hany szazalekban teriti meg. Nekunk szerencsere nagyon jo biztositonk van es nem fog sokkal tobbe kerulni a szules meg az egesz terhesgondozas mintha Magyarorszagon egy "jonevu" nogyogyasz zsebebe tomkodtem volna a penzt. Ja es cserebe tenyleg elso osztalyu gondozast kapsz. Az elore fizetes mint megtudtam nem altalanos csak az en valasztott korhazam csinalja, a biztosito elegge haragszik is rajuk emiatt. Vegulis nem olyan nagy osszeg. A szuleszemet - barki is legyen az - reszletekben mar kifizettem az elso 5 terhesgondozas alkalmaval. Igy legalabb nem egyben kellett kifezetnunk mint a korhazat. Hogy erthetobb legyek: kulon fizetsz a terhesgondozasert+szules levezeteseert a valasztott praxisnak, kulon a korhazi tartozkodasert es kulon a gyerek ellatasaert a korhazi gyerekorvosnak.
Az idoeltolodas a kozep-europai idohoz kepest -6 ora, Londonhoz kepest -5 ora.
Hetfon Presidents day miatt munkaszuneti nap van ugyhogy papi 24 oras keszenletben van kedd reggelig. :D Remelem bebe veszi az adast.
Kolyok, akkor neked most van mit csinalnod. Nagyon ugyes vagy, hogy igy tudsz valtogatni a 2 nyelv kozott. Nekem a nemettel komoly gondjaim lennenek. Nalunk is vannak ilyen feleseges bulik csak sajna foleg 40-es, 50-es nokbol all akiknek teljesen mas problemai vannak mint nekem de amugy sem vagyom tarsasagra. Nemsokara lesz egy kis monster-em ugyis. :D
Szep hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!!!!

Kolyok! Eloszor csak a pentek vanot lattam es azt hittem, h Katavirag :) ! Hat nem semmi, h igy 34 hetes terhesen butorokat fogsz szerelni :) ! Tok buszke vagyok rad, h ilyen jol megy az angol, meg a nemet :lol: , en a nemettel nem vagyok megbaratkozva, pedig sok evet tanultam, meg szerintem tudok is belole vmit, de egyszeruen nem szeretem, csak a warum tetszik belole :lol: ! De azert jo dolog, h legalabb mikor hazamesz beszelhetsz a paroddal magyarul, en csak az anyukammal telefonon :( ! Az a feleseges tali jo lehet, persze csak ha jo fejek, mert en mikor a parom haverjainak a felesegeikkel beszelek...na oket csak a mukorom, meg a muszempilla erdekli :roll: , jol erzem magam kozottuk :lol: :lol:

Edu! Most mar ertem ezt a biztositasdi dolgot :) , azert mennyire mas ott minden, mint itt :) ! Aranyos vagy, h igy mesz a ferjed ele, az en parom kb 5percre dolgozik, ami a mi utcankban van, igy nem kell sokat mennem, de mivel jot tesz a seta, probalok minden nap 1-2orat setalgatni! es kepzeld tegnap este ugy elkezdett gorcsolni a hasam, h Mario azt hitte szulunk, pedig nem mondtam neki semmit, ugy latszik meg az arcom is beletorzulhatott :lol: ! Most ez hulye kerdes lesz, de mit csinaltok a presidents dayen?
Due in 1day :) :) :) ! Ferjed meddig marad otthon veled?

Kép Kép
rima
 
 


Megvan a masodik marciusi baba, meghozza az USAbol es a csaj akkora volt kiirva mint en :D !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Tegnap azt hittem tobbszor is megszulok a ferjem munkahelye fele menet. Miutan megerkeztem hozza es ettunk szulesmegindito malajziai gyomberes levest minden fajdalmam elmult. Ma is setaltunk 2 orat de persze semmi eredmeny. Pedig rajtam aztan nem mulik.
Hu mar nagyon terhesnek erzem magam!!!! Baromi sokat nott a hasam es tegnap miutan felalltam az etkezoasztaltol a hasammal felboritottam a levesestalat. :D A ferjem halalra rohogte magat.
Rima, azert ne gondold hogy ilyen konnyen adjak azt a szules dolgot. :D A marciusi topikban nagyon sokan vannak es elofordul 1-1 ilyen "korai" szules. President's day-en unnepeleik Washington es Lincoln szuletesnapjat. Ennek oromere az Amerikaiak elmennek vasarolni mert ilyenkor learazas van. Szerintem mi is valami hasonlot fogunk csinalni habar az utobbi idoben magamnak mar semmit sem veszek, gyurok a postnatal body-ra. :D
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu: due TODAY :lol: :lol: :lol:

szval én sem vagyok olyan perfekt ebben a nyelvváltogatásban, de ha muszáj... és rengeteg magyar család van itt a közelben, szval nem unatkozom, és sokat beszélünk magyarul. Ez szuper.

most viszont rövid leszek, mert ma érzem magam elsőnek igazán terhesnek. Nagyhasúnak, ami nehéz, kicsit kómás vagyok, fáj minden izületem, köhögök hozzá és kimerültem... lehet hogy mégis túlhajtottam magam a héten? remélem csak kis pihenés kéne, mert a jövő hétre még sok feladat vár...

vigyázzatok magatokra, és Edu :) hajrá :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Kolyok, pihenj egy kicsit ez nem loverseny es temerdek idod van meg. Nekem elhiheted. :wink: Az IKEA butor osszeszerelesenel csak 1 rosszabb van, az ures kartondobozok osszehajtogatasa es kidobasa.
Nalunk ma szokas szerint nem tortenik semmi pedig ma KIRANDULNI voltunk a ferjemmel. Mit is csinaljon egy kismama a kiirasa napjan?
Legyetek jok!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!
hát kiderült nem is terhes vagyok, hanem beteg :(
Miután irtam mértem hőt, és egészen estig végig 37.5-37.7 között volt. Mindenféle praktikákat bevetettem, de nem ment lejjebb, csak éjfélre. Akkor azonban teljesen. :) És ma reggelre már kutya bajom. De azért tegnap kicsit izgultam... Szerencsére Maszat sokat mocorgott, és igy tudtam, hogy Vele minden rendben.
Ma is pihenésre vagyok itélve. :)
Edu, a szekrényekbe én csak bepakolok, nem én szerelem össze :D De jól halad vele az uram, már mind a 6 szekrénytest áll. Ma remélem berakja este az ajtókat és akkor utána lehet holnap kitörölni és bepakolni :D
de igérem, vigyázok magunkra!!! :D

Nektek meg vidám szünnapot :)

Katavirág, üdv újra itt :) mesélj, milyen volt otthon? mindenre kiváncsiak vagyunk!!!

Kép

Kép
kolyok28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?