Új privát üzeneted érkezett!

2 normaflór naponta, ahogy a csajok irták???széntabletta vizzel oldva?Legalább fertőtlenit!
Lövésem sincs de elég ijesztően hangzik az a zöld folyós cucc!!!!
3 nap nem evés, nem ivás már kórház egy kicsinél nem? Töltsed bele a lét!!!!!Bakker szegények, pont szülés előtt!!!!Gyógymanók mennek!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Beütöttem a keresőbe, mi atúró az a csemellés? ez valami népi gógymódok oldal, e szerint az alma héja a jó. :shock:

birsalma hija-------- hasmenésre----- a hasmenésre legjobb…, – a birsalma hiját megfőzni teába, akinek erős a hasmenése. az megállítja a hasmenést. …és ha az nem találna segíteni, szentjánoskenyeret egyen szárazon. az legjobb a bélhurut hasmenésre, – … és a birsalma híja, ez segít rajta


birsalma levél ------csemellés------ birsalma levélből főztünk teát, azt ittuk

benianya
ákosbenianya
 
 


Pil!

És mindenkinek:
Nem akarok okoskodni higyjétek el, de széntablettát nem szoktak, nem szabad adni ilyen piciknek. Főleg vírusos hasmenésnél. Azok a bacik, amik vannak a kis szervezetében, jussanak csak ki minél gyorsabban. Sajna ez hasmenéssel jár együtt, de nem szabad megfogni széntablettával a székletét.
Nekem a gyerekorvos mondta.

Bocsi, segíteni akartam, viszont ötletem ezen kívül egyáltalán nincs. Valahogy túl kell esni rajta, csak rengeteg folyadékot igyon!!

Puszi!
És várjuk már a babót!!

Erika

Kép
viera
 
 

 
 

Én is így tudom, ahogy Viera. A Smecta nálunk se volt nyerő, a hasmenés sokáig tartott, viszont sokat is ivott. Inni kell. Tömény almalébe tetem normaflort. A kaját nem kell erőltetni. Ha elfogadja ropi, keksz is jó ilyenkor. A gyermekorvos szerintem nem fog mást írni. Persze kérdés, hogy hasmenés hányszor van naponta. :roll:
Vendég
 


Jaj, könnyű így tanácsokat adni, de tudom, hogy aki benne van, annak milyen nehéz.
Noémi mikor legutóbb beteg volt, akkor vírusos betegsége volt. Nem kapott rá semmit. A vírusra nincs ellenszer. De lázas volt, hasmenés, stb. szenvedtünk.
Most persze megint beteg, de most kapott gyógyszert is.
Ja, egyébként neki is volt két napig hasmenése, de azt tudom mitől: megivott 9 dl körtelevet. :shock:

Erika

Kép
viera
 
 


oóóóó!
Tényleg nem szabad gyerekeknek széntablettát? De miért nem? Jó, hogy mondtátok!!!!!!!
Ha ilyen helyzetbe kerülök, legalább tudom mit ne adjak!
CSak azt nem értem akkor pl. mérgezésnél gyomormosásnál miért azt adnak felnőttnek-gyereknek egyaránt. Most az a lényeg, hogy kiürüljön a baci, és a széntől nem tud? Az megköti a káros anyagokat, de nem állitja meg a hasmenést nem? :roll: :shock: :?

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Fél 10, és sehol senki?

Fú, ne tudjátok meg, milyen hideg van, akinek nem muszáj, ne dugja ki az orrát se! Brrrrrrrrrrrrrr.

Lackó katica volt az oviban, mert annyira ellenkezett, hogy neki nem kell semmi, hogy csak a tavalyi katica jelmezt bedobtam a biztonság kedvéért, hátha megjön a hangulata, és úgy lett. Jövőre majd jobban rákészülök.

Era! Örülök, hogy bejött a cukor! Elárulhatod nyugodtan, hogy én mondtam!

Pil. Sajna, nincs tippem hasmenésre... Mesinek éppen szorulása van, pedig nyomja be a szilvalekváros kiflit...

Benianya! Éljen a koncert meg a pozitív energia. Engem zavar újabban Halász Judit hangja, most a zeneovit hallgatjuk folyton, aztán majd lehet, hogy valamikor visszatérünk Jutkára... De a koncert azért jó lehetett! Én még kis iskolás koromban láttam egyszer, az itteni könyvtárban egészen kis családias légkörben, és valóban nagyon hatásos volt!

Fú, kaptatok ti is a bababónusztól kupont? Annyira örültem! Februárban 1 termék fél áron, márciusban 1 termék féláron (BÁRMI!) meg valamikor egy sminktermék féláron. Biztos nem Jumbo csomag pelus lesz az a bármely termék!

Ex, Vicky! Édesek a fiúk a kutyussal! Jól összebeszéltetek! :wink:

Na, asszem megvan a szilvalekvár eredménye... Bűzlik a csaj! Futok is! Majd még jövök, remélem, addigra ti is előkerültök!

Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bocsi, megint hoztam képeket!
Kép
Kép
Kép
(A következő sajnos cumis, és még egy hajszál is befigyel, de olyan cukker!!!!!!!!!
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!!

Hazaértünk anyóséktól, és mondhatom, nagyon gyorsan eltelt ez a hétvége is...

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz, hogy igen, bár marha kellemetlen a hasmenés, de ha tudod, hogy vírus vagy bakt. okozza, akkor nem szabad semmivel sem visszafogni, mert a szervezetben maradnak a bacik!! Ha mondjuk a fogzástól van (mint pl. Dani esetében), akkor nyugodtan lehet székletfogó gyógyikat adni. A normaflórral nem árthatsz, hiszen az csak a leromlott bélflórát javítja, önmagában nem székletfogó hatású!!

Gab!
Mesi igen cuki!!! Megzabálom!!

Mi jól vagyunk, igaz Dani egy picit náthás, de a fogától van (jön a 15.)
A bölcsi szinte napi rutin. Ma féltem, hogy hétvége után, majd megint sír, de nem így történt. Szépen elköszönt tőlem, adott puszit és szalad be a csoportba játszani.
Nézzétek (nagyon ráértem a hétvégén, mivel ugye anyóséknál voltunk) ezt alkottam:

Kép

Még a másik oldalra is jön 3 macika és 2 szív.

Ja és farsangolni voltunk a helyi farsnagon. Igaz Dani nem öltözött be, de az egyik kislány sapiját lenyúlta:

Kép
Kép

A másik meg, hogy a sógorom újy "buszából" (P. Boxer) alig lehett kiimádkozni, merthogy ő : "kormányzom a buszt!!"

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy! De aranyos ez a macikás hímzés! És hova fogod rakni?

Dani is nagyon menő kis pasi, főleg, ahogy sofőrködik!

Era! Majdnem kész a pulcsesz! Összevarrom, nyakára passzé, öblítés, és legkésőbb szerdán mehet a postára!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
A hímzést eredetileg egy kisebb falvédőnek tarveztem az új ágya mögé, de nem volt hozzá idegzetem, hogy több macit varrjak!
Így sem lesz olyan rövid, de "falvédőnek" talán kicsi!
Nem tudom, hogy bekereteztessem, vagy csak egy szalagot varrjak-e a szélére és úgy fel a falra!
Szerinted??
Szombaton lesz a nagy lakásátrendezés, mivel megjött Dani ágy (emeletes) és így már az új szobájában fogjuk összeállítani! Ha készen vagyunk az egésszel dobok fel majd képeket az új lakásról! :wink: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Andy! Keretezésre szavazok, nem koszolódik, mosásnál nem kopik, örök emlék, és tök szép! Kedvet kaptam valami hasonlóhoz! Leutánozlak, ha nem baj! (Mármint mintát azért keresek magamnak!) :lol:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

na védőnő ma lemondta a talit, mert közbejött vmi, úgyhogy csak szerdán jön. Ma be akarok jelentkezni UH-ra, már nagyon várjuk Istivel, hogy lássuk a kis picurkát. Remélem már kalimpálni fog a kis lába és a keze, mert szerintem elöbbre vagyok, mint a vonalzó mutatja :) ! Ez majd úgyis kiderül pontosan!!!

Vicky, Ex, Andy, Gab: mindenkinek a babója aranyos, lehet, hogy most én is töltök le friss képeket Marciról és dobok fel néhányat, olyan régen töltöttem fel már úgyis.

Benianya: koncert, ahogy leírtad nagyon szupi lehetett, nálunk is nagy kedvenc :) !!!

Akiknek 4-5 éves gyerekeik vannak, nem tudom, hogy Blankát érinti-e még, szoktatok bábszínházba járni???
Nálunk Szombathelyen nagyon menő, sokan viszik a gyerekeket!!! Csak azért kérdezem, mert erről nem igazán volt szó eddig, tudom, hogy a mi picurkáink még picik hozzá, ezért érdekel, hogy ahol vannak nagyobbak, ott jellemző-e???

Én már alig várom, hogy vihessem Marcit úszni :) ! Nálunk 3 évesen lehet beiratni a gyerekeket, szerintem Marci élvezni fogja, imádja a vizet.
Viera: ha jól emlékszem Zorán is jár úszni. Ilyenkor hogy zajlik az egész??? Mármint az öltözködés, az, hogy megvárod-e és ha igen, akkor hol vagy addig, amíg úszik Zorán??? Nekem ezek még nem tiszták, de biztos, ha odakerülök, akkor minden megy simán.

Pil: hasmenéssel kapcsolatban egyetértek Vieraval, Marcinak kb. másfél hónapja volt olyan hasmenése kb. 10 napig, hogy minden nap kb. 8-10 kakis pelust cseréltem. Én nem vittem dokihoz kb. 1 hétig, mert gondoltam elmúlik, na meg persze gondoltam, hogy nem igazán tud vele mit kezdeni, max. székletminta az ÁNTSZ-be és mire megállapítják mi volt a gond, akkor már túl leszünk mindenen, de aztán amikor el kellett utaznunk, elötte átvittem és ahogy vártam, mondta, hogy elmúlik magától, közösségbe ne nagyon vigyen, de nincs vele teendő. Én is adtam néha normaflourt, de aztán ennyi. Egyik napról a másikra elmúlt. Mondjuk hozzáteszem, hogy azért nem izgultam, mert Marcinak nem volt láza és hőemelkedése sem, nem igazán hajlamos a betegségre.
A te helyzeted persze más, hiszen néhány nap és már szülsz is és én sem szivesen hagynám otthon betegen a kislányomat.

Na megyek, eszek vmit, talán jövök még.

Eni
marcy
 
 


Ja és a képek :lol: !

Kép

Kép

Kép

Kép

Eni
marcy
 
 


Eni! Bábszínház. Hát, nálunk az sincs. De mikor az ovival mennek színházba, azt nagyon szereti Lackó. Csak még nem tudja elmesélni. Úszáshoz még ennyit se tudok hozzáfűzni, mert mióta Lackó megvan, 2x voltunk strandon... Anyóséknál medencézünk, az olyan 60-70 centi mély, abban jól elökörködik, viszont valóban vannak 3-4 évesek, akiket már vittek nyáron úszótanfolyamra, és szépen meg is tanultak úszni. De én erről csak most szeptemberben értesültem. De nem is tudom, akarom-e Lackót vinni. (Nálunk senki se tud úszni a családban...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jaj, de nagyon gyönyörű ez a Marci gyerek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pusszantás a husis pofijára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Igen szeretnéd (lehet nem ilyen korán). Hidd el, megtanulni úszni nagyon jó, és ha gyereknek nem tanul meg, valami olyanból marad ki, amit később nem tudsz pótolni. :wink: Sosem tudhatod mi lesz, ha nagy lesz, merre jár majd, megy-e tengerbe, folyóba stb.

tjuca
 
 


Halihó!

Már megint csak pár sorra, Ördögfióka mindjárt ébred.
Egyszer csak eljutok odáig, hogy leírjam, miért örödögfióka, most csak annyi, hogy zűrös napjaink vannak, férjemnek fogászaton gyökérkezeléssel egybekötött szájfelvágás volt a műsor, meg ilyenek... :twisted:

Ex: nem semmi, azért ezt így Tapolca-Szeged viszonylatban összehozni!!!!

Ja, és egy kérdés: mostanában azt tapasztalom, hogy Bálint sokkal hamarább elfárad, mint szokott, legyen délelőtt, vagy estefelé. Növési szakasz, fejlődési ugrás, vagy tavaszi fáradtság lehet? Ti tapasztaltatok hasonlót? Semmi nem változott, uyganannyit alszik, mint szokott, tudjátok, szigorú napirendünk van :oops: :wink: Rengeteget nyüglődik, ahogy Benianya szokta írni nyíg mindenért, unatkozik, semmi nem jó. Persze fogzik is, de azért mindenre nem lehet ráhúzni ezt :roll:

Aztán egyszer majd írok én is spórolásról, megélhetésről, hátrahajló méhről, meg ami még téma volt.... :wink:

Most húzok :arrow: pont ebbe az irányba....

Ja, képek édesek, Marci nagyon nagy pasi, Mesi tündércsajszi, még a cumi se ront a képen :wink: Dani haláli, ahogy vezet!!!!

Na, beborult, csak nem esni fog?

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Juca! Valóban! Igazad van! Nyáron tehát irány Gyopáros, úszótanfolyam! 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Pil!!!
Mi van veletek?

Dani akkora nagyfiú, Mesi egy huncut lédi, Marci meg már olyan komoly nagypasis! Lányok, hihetetlen, hogy hogy nőnek!!!!!

Marcy! Bejött nektek ez az ágyrácsikivéte? Éjjel nem jön ki?Reggel azért jó mert magától átmegy hozzátok?

Bábszinház: blani imádja, de csak egyszer voltunk Petsen, talán 3-4 éve skortól javasolják csak? Amúgy vásári bábszinházat nézünk ingyé, pl.május 1. gyermeknap, ovi stb.
Rengeteg báb van itthon, azzal szokott bábozni!

Úszás: Amikor Blanit vittük 4 év volt az alsó korhatár, de kb 5 évesen érnek meg arra, hogy odafigyeljenek a technikára és megtanulják jól a tempókat, meg kb ekkorra alakul ki a belső fülben a lényeg, amitől 2 kerekűzni is megtanul. Amikor megtanul 2 kerekűn bicajozni, akkor kell gyorsan görkorizni meg úszni is, mert akkor a legjobb-állitólag! :wink:
Tény, hogy a 4,5 éves nyáron 1 hónap alatt megtanult, de csak következő nyáron lett olyan bátor, hogy ott is megpróbáta ahol nem ért le a lába. (nagycsoportban az oviban kötelező úszásoktatás volt.) Sajnos külön tanfolyamra nem tudtam vinni Beni miatt-nekünk ott kelett hagyni, nem lehettünk ott és 1 óra múlva visszamenni.Nyáron reggel 8-9 ig, de vannak délutáni csoportok is, a szemgyulladások miatt jobban ajánlják a reggelt, nem koszos, pisis a viz.
Mivel most abba suliba jár aminek van tanuszodája, ahol babaúszás is van, tesi órán viszik őket majd. A 4,5 éves azért volt jó, mert utána nem kellett elkapni a csúszda végén, hanem simán belecsobbant a vizbe és ki is evickélt, vagy fogtuk, de lemerült az aljára, most meg már búvárkodik, de még sima vizben. Azért már vagánykodott nyáron a mélyben is, de még hamar elfárad.De tény, nagy vizicsibor, nagyon élvezi.

Andy! Nem semmi a türemed, jó ez a macis, én is keretezném.

Na, itt a ks nyigőgép, el ne kiabáljam, mosanában megint nagyon jól elfoglalja magát, talán afog lehet a ludas a teszem ide teszem ide magam, semmi sem jó napokon. :?:
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Gab!

Én az úszótanfolyamokkal megjártam. Mindig a 2-3. napra begyulladt a szemem fülem, és ugye akkor ugrott a pénz. Mindig csak a siklásig jutottam.

Így ahogy olvasom Lackó kicsit szorongóbb gyerek, lehet, hogy a tanfolyamot nem neki találták ki. Nincs valami olyan ember, aki tud úszni, kedveli Lackó, és egyszer egyszer úgymond megszerettetné vele a viezt, hogy egyáltalán már érett-e rá? nINCS SZÍVSZORÍTÓBB, MINT A TANFOLYAMON MINDIG ELŐFORDULÓ EGY-KÉT SÍRÓ GYEREK, AKI KICSIT ÜGYETLENKÉBB, AKI MÉG EGYÁLTALÁN NEM VOLT nagyobb vízben stb. Szóval előbb én csak úgy vinném, megnézni, hogy egyáltalán tetszik-e neki vagy sem. A férjed kicsit nagyobb vízbe beviheti úgy is, hogy nem tud ő maga úszni, és fröcskölhetnek, kipróbálhatják, hogy milyen, ha nem éri a lába a talajt. Innen azért sokmindent lehet látni. :-)

Na nem okoskodni akarok, csak a saját tapasztalatomat osztottam meg. Én egyébként hosszú évek alatt tanultam meg úszni, korizni és biciklizni is. Télen azért bömböltem mert már csak én nem tudok korizni, nyáron meg azért, mert már csak én nem tudok úszni. :twisted: De a vizet, mint közeget nagyon szerettem, csak a technika jött későn. Mondjuk nekem könnyű, mert apu jól úszik (igaz szputnyik stílusban), és rengeteget játszott velünk, meg az uszi összes gyerekével. Tudod olyan tipus, aki dobálja a sajátjait, aztán az idegeneket, aztán ő a cápa, aztán mikor megfájdult a dereka, akkor előadta a hattyú halálát, hogy neki mennie kell. Egyszer egy idegen gyerek hozott neki sört, mert az apukája azt mondta a sör jó a derékfájásra. :lol: És a gyerek ott ült és várta, hogy mikor hat már a sör. Persze apu fél óra henye után visszament bohóckodni. 8)
Ettől függetlenül nem tudodtt minket megtanítani, elég volt, hogy szerettük a vizet, mindig vitt, és tudta, egy idő után úgyis ráérzünk (ha már a szakembereknek nem adtumk lehetőséget :-)).

Nagyon jók a fényképek, de ugye ehhez az kell, hogy jók legyenek az alanyok! :wink:

tjuca
 
 


Juca! Dehogy okoskodás! Mindig jó tippeket, ötleteket, tanácsokat kapok itt! Tanfolyam amúgy augusztusban van, addig majd strandolunk párat, hogy lássuk, mi a szitu... De ha más nem, majd jövőre elmegyünk tanulni. (Vagy esetleg ha már Szentesen lennénk, ott van jó uszi, és járnak is a gyerekek...)

Megyek teszveszre, mert nyerni kéne még két nadrágkát Mesinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na, ezt bebuktam, holnap 16.40-kor fog lejárni, akkor meg kizárt, hogy itthon leszünk, mert 16.15-ig tánc van, kicsit mindig később végeznek, aztán még öltözés, bicajjal haza, tehát azt a cuki kis gatgyót elbuktam... A másodikra még van esély, de az már csak a ráadás lett volna. Brühü...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


KÖSZI CSAJOK!!!

Tegnap este fél 7kor elment magától lefeküdni. :shock: Aludt reggel 6-ig,felkellt,tök jó kedve volt,erre amint peti elment melózni elkezdett fosni.Elaludt,mikor felkellt tök gyenge volt,nem evett,nem ivott,nyűglődött,dőlt jobbra,balra,mindig mikor odanéztem feküdt vhol.Tök megijedtem,hazarendeltem petit,bementünka kh-ba,ahol persze játszott,kiabált,felélénkült,mint akinek semmi baja.A kis gengszter :evil: :evil:.Igyon soakt,egyen almát,meg krumplit.ennyi.Hazaértünk megint fosott egy olyat hogy ...
persze a lábam is úgy bedagadt,pedig már papucsban mentem,nem is cipőben,mondjuk ma smemit nem pihentem,mert vagy kakátalanitok,vagy itatom,rohangálok.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


GAb!

Melyik gatyóra licitáltál?
Majd én lecsapok rá gyorsan és elküldöm neked oké?
Gyorsan válaszolj.

Erika

Kép
viera
 
 


Benianya: a rács nálunk csak napközben van kivéve, este mindig visszakerül és ebből még nem volt probléma. Úgy értem, hogy Marci még nem tette szóvá :lol: ! Én nem venném ki estére, mert nem érezném biztonságban Marcit, ráadásul az sem hiányozna, hogy egyedül közlekedjen a lakásban sötétben.
Ha felsír, akkor megyek hozzá.

úszás: nem gondoltam én sem, hogy Marci 3 évesen megtanul úszni, csak a mozgás és a móka kedvéért. Egyébként nem tudom, hogy zajlik az úszásoktatás, de szerintem érdemes megpróbálni.

Marcinak egyébként mostanában annyi energiája van, hogy alig várom, hogy hazajöjjön Isti és átvegye tőlem. Olyan jókat tudnak együtt játszani, Marci tisztára odavan érte :) :) :) !!!
Szóval Vicky, nálunk nemhogy elfáradna, hanem estére még inkább felélénkül.

Eni
marcy
 
 


Úszás: egyet értek, semmiképpen sem kell erőltetni, ezért nálunk csak akkor kellett fizetni, ha 1-2 óra után tutira marad a gyerek!!!!Mi úgy mentünk, hpgy a nyári strandolásnál látta Blani hogy milyen sok bácsi és néni tanit sok gyereket és az milyen tök jó, ő is akar olyat. (Nem ahhoz vittük aki belevágta őket a vizbe és kiabált-bár egy anyuka esküdött, hogy az ő fia azért rajong-én nem mertem megkockáztatni, nekünk áginénink volt, bár Blani akkor már magától búvárkodott, kincseket keresett a viz alatt.)
Először a viz megszerettetésével kezdték, az első héten csak játszottak, a fejüket tették a vizbe, arccal lefelé, bohóckodtak, fröcsköltek, aztán siklottak és csak aztán jött a tanulás. Arra jó, hogy a technikát megtanitsák, de ahogy Blani is, utána magától, a a saját bátorság tempójában tanul meg.

Marcy! Kiváncsi leszek 3 évesen vállaják-e? Nálunk a 3 évesek babúszásra járnak, annak egy nagyobb változata, de ezt csak mesélték.

Juca! Akkor te a békebeli hatvani strandon tanultál? akkor még meg sem volt a feszitett viztükrű úszómedence igaz?Csak az nagyon hideg csúszdás?
Hogy neked milyen jó fej apukád van!! :wink:
Az énuram is ez a tipus, folyton ő kergeti a játszón az összes többit, ő focizik, ő birkózik-50 kg vasággyal, a sok ducipapa meg nézi a padról. :shock:
De nem gáz mikor hazamegy a kölök s nem azt mondja anyának, hogy miylen jó játszottam apával, hanem hogy milyen jó volt x bácsival?

Ez a sör szitu annyira éédes!De legalább jó fej volt a másik apa, ha már nem ő "kinlódik"legalább megköszönte. :P

Rókica vándorol?
Joghurt bennmarad? És egy jó kis vasárnapi ebéd csirkeaprólékevessel, rántott husival, burgonyapürével, fokhagymás ubi salival? Az is bent maradhatna már! Csak tudnám honnan szállt rád az a 3kg, mert a kajából nem az tuti!
Kitartás!

Pil! Bakker pihenned kéne, nem tud valaki levátani(mama, anyós, szomszéd)ebben a foselháritási, folyadékbetöltési mizériában?
Csak nem a hózáport várja a kistesó?

benianya
ákosbenianya
 
 


Era! Köszi, nem sürgős, holnap jár le, épp ez a bajom, mert azt hittem, ma. Szóval holnap meg tánc, nem tudok a végénél ütni. És hát attól a nőtől múlt héten nyertem már két nacit, és bevárja, hátha ezt is megnyerem, olcsóbb legyen a posta. Holnap délelőtt majd msn-en rádnyomok, oksi?

Benianya! Úszás ügyben köszi neked is. Fú, Lackó már 2,5 évesen rollerezett, 4 és fél évesen meg kétkerekű bicózott, ezek szerint úszni is megtanult volna a nyáron? 5 éves kora óta meg már a 16"-os bicajjal teker, néha gyorsabban mint én, pedig normál tempóban 12 km/órával tekerek, ha sietek, akkor 18-cal, azt Lackó is bírja, ha siet, egyedül, szélcsendben, jóidőben 20-22-vel is szoktam száguldani a jó útszakaszokon. (Na és persze csak Mesi nélkül...) Micsoda sebesség, mi? :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Húú, Gab! ez aztán igen, nálunk van aki csak elsőben tanul meg bicózni! Lackó nagyon vagány! szeerti amúgy a vizet? Mi Blanival 8 hós kora óta jártunk havonta usziba, a mélybe is, a korlátnál kapaszkodott és haladt csimpaszkodva, a láb
ával kalimpálva a fal mellett és beugrott apához a széléről-szóval szoktatva volt, de csak olyan szeresse a vizet alapon.
Szerinem majd nyáron meglátod. Én azért szeretek itt lakni(hátha még egy lökés a nagy elhatározáshoz :wink: ),mert nemcsak a doki, a gyógyszertár, a munkehely, a bolt, a piac, a könyvtár, a plaza, a művház, van 2 percre, de a strand is 10 perc, igy ötletszerűen fel lehet kapni a bikinit és elugrani a strandra.

A DM bónnak én is nagyon örültem. Hát nálunk az egyik tuti pelus lesz, a kozmetikumot átnézem, a másik egy valami fogalmam sincs hogy mi. Ott vettem az elektromos fogkefét-ha ezt tudom várok mostanáig-de most már mindegy. Ird majd meg mit vettél!!! :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali.

Na csajok, kiakadtam, Peti teste csupa apró pötty. Van pár tippem, hogy mitől, ma este hintőporozás, aztán nézem, hogy halványodik-e...
Képzeljétek, megint kaptunk egy csomó rucit Petinek, még kabát is van benne, meg egy narancssárga ing is (többek között persze), eszméletlen jól áll a fiamnak.

Gab, csúcsak a képek. Ugye, hogy milyen jól összebeszéltünk Vickyvel? Igaz, nem tudom, az ő kutyusuk kitől származik, a miénk Peti keresztanyukájának húsvéti ajándéka volt.
Kupon véletlen ide is talált. :) És nagyon nagy szerencsém is volt, mert a harmadik DM-ben találtam egyetlen egy Libero Big Boxot 5-ös (maxi+) méretben, féláron 25 Ft-ra jött ki darabja. Szóval most el vagyunk pelussal látva. :D

Pil, remélem, már jobban van Ameli. Nekünk annak idején valami gyógyszertári bizmutos löttyöt írt fel az orvosunk, amikor Petinek volt az a fertőzése és ment a hasa.

Oriandy, nagyon ügyes vagy! Dani édes ebben a kalapban.

Marcy, remélem, minél előbb kapsz UH-ra időpontot.
Képek jók. Nem tudom, a te fiad nem változik...

Vicky, nem tudok mit mondani, nálunk még nem vettem észre hasonlót.

Bénianyu, hogy milyen husis fiad van!

Na mára ennyi voltam, megyek pénzelek.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Gyerkők már az ágyban, api most jött meg, fürcsizik.

Ex!
Csak 2 gyors kérdés:
-mi az a libero big box 5? Mit érdemes keresnem? Nekem éjszakára kéne libero, nappalra tekintettel a gyors anyagcseréjére olcsót veszek a diszkontban 30 ft-ért. De ez a 25 érdekel! Nagy csomag? Hány darabos?

-Mit sejtesz a pöttyök mögött?

- És a bónusz: csodálkozol, hogy ilyen kis vállas birkózó Beni, amikor 8x eszik egy nap? :wink: :roll:

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya, nagyon korán alszanak a gyerkőceid. Reggel mikor keltek?
Lányok, Milán ha nem lát, folyton ajázik. Ha meg lát, akkor azért. :lol: De komolyan, egy lépést se mehetek sehova, mert pánikszerűen kiabál, hogy ajjjaaaa. Most már ágyban van, nagyon álmos, de hallom, hogy ajázik. Nem akarom kivenni, mert reggel ébreszteni kell, ha nem alszik el időben, és holnap bölcsi. Szörnyű hallgatni. :( Tapasztaltatok hasonlót?
Vendég
 


Bénianyu, hát a Liberonak volt ilyen akciója, elvileg a DM-ben a múlt hónap végéig, de gondolom, ami rajtuk maradt, azt is az ajánlott áron hagyták kint. Ezért vadásztam szombaton, és szerencsével jártam, a három boltból az utolsóban volt. Egyébként annyi, hogy egy dobozban két zacsi pelus volt, az 5-ös méretből 5*56 db pl.

Pöttyök mögött én a tegnap esti pár kanál fahéjas tejet, és a néha a kanálba csúszó gabonapelyhet sejtem. De nagyon érdekes, mert a felsőtestén és az arcán pöttyös, és (most jön a poén) a BCG oltása körül. :roll:

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


A képek tündériek! :-) Eni, Marcika nagyon helyes kissrác. Tiszta Anyukája! :) :wink: Szerintem nektek olyan kiságyatok van, mint nekünk. Mi is csak nappalra vesszük ki a két rácsot és nem is mindíg. Indok ugyanaz.

Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Halihó!

Először is a fotókról: szuperek!! Csajok ezek a gyerekek gyönyörűek egytől-egyig. Én csak lesek, hogy minden fórumon ilyen szép gyerekeket "szedtek" össze, vagy csak itt sikerült.

Amúgy is beleolvasok néha egy másik ilyen babázós fórumba az nlc-n, ott is a 2006. nyáriakba és szinte egy szó sem esik a babákról és az ilyen dolgokról, tapasztalatokról, mint itt.

Úszás:
Marcy, én Zoránt 6 éves létére leöltöztetem az öltözőben, elrakom szekrénybe a ruháját, meg a hátizsákját, meg bezárom, mert zárható. Utána pedig amíg ő úszik, addig én ülök kinti részben és várom, hogy vége legyen az úszásnak. Vagy épp végignézem az egészet. Mindig máshogy van, pl. ha a barátnőm is jön a kislányával, akkor mi csak dumálunk addig a padon, a gyerekek meg lubickolnak.

Egyébként mindenkinek a Zorán márciusban lesz egy éve, hogy elkezdett úszni járni. Akkor 4 gyerek volt egy csoportban. Ő volt a legügyesebb, ő volt az egyedüli, aki nem fél a víztől. A többiek csak ott kapaszkodtak akorlátnál. Meg is mondta az úszásoktató, hogy pont ezért ő fog lemaradni a legjobban, mert kis vagány és ott vagánykodik, a többiek meg szépen lesik, hogyan is kell csinálni a dolgokat.
Sajna bejött amit mondott. A többiek azóta gyönyörűen úsznak, mellúszás, hátúszás, gyorsúszásban, a Zorán pedig kalimpál össze-vissza.
De, neki agyilag is meg kell érni arra, hogyha valamit mond neki az oktató, akkor azt kell csinálni. mert mire rákerül a sor, addig fogalma sincs, hogy mit kell csinálni. Szóval ő jól elszórakozik. Ha odafigyel, akkor viszont nagyon szépen úszik.
Nekem az is fura, hogy a többi gyerek szépen átússza a medencét egy levegővétellel. Zorán legalább kétszer-háromszor jön fel levegőért. Szerintem nem jó a ki-belégzési technikája, most ezt észrevette az oktató is, úgyhogy próbálják helyrehozni.

Nnnnnna, mit is akartam még. :roll: :?:
Jaj, most megint végre három nap után végig aludta Noémi az éjszakát. Csúcsszuper volt.

Benia:
Hát képzeld el, hogy kiderült, hozzánk is jön Halász Jutka asszem 14-én és erről mi nem tudtunk. Ezt úgy értem, hogy mi szülők.Kérdeztem is az óvónőt, hogy hogyhogy nem mennek a koncertre a csoporttal. nem mondott semmit. Ki vagoyk akadva. Én meg már nem kapok jegyet, mert mind elkelt, hisz az összes ovi és suli megy.
Jó kis ovi ez mondom én...

Menek egy kicsit, majd még jövök.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, azt én is akartam írni, hogy Marcika tiszta Te vagy Eni! Gyönyörű szemei vannak. Hát, ha a picurka kislány lesz és ilyen szemeket kap ő is, akkor bajban lesztek 17 éves korában. Majd csak úgy rebegteti a pilláit :D
Mondjuk szempillákban Noémi és Zorán sem szenvednek hiányt.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, mindig eszembe jut valami: szóval nagyobb gyerekeknek lehet adni széntablettát, de ilyen piciknek nem. Én Zoránnak sem szívesen adok, sőt én sem szoktam bevenni semmit, mert ami ott bent van, annak ki is kell jönni.
Nálunk is volt ilyen hetekig is tartó hasmenés, vírus okozta, semmit nem írt rá az orvos. Vett székletmintát, mert rotavírusra vagy campyllobackterre vagy mire gyanakodott, de sajna egyik sem az volt, hanem a tejallergia.
Azért írom, hogy sajna nem vírus, mert akkor az legalább elmúlt volna. Az allergiával meg csak szenvedünk.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Pil: Csak egy gyors,segitökész tipp: Gyógyszertárban kapható, szerintem hatna Nálatok is : HIPP ORS 200 ,kifejezetten hasmenésre van.

Nálunk ez vált be ,és a sok KUBU.
Jobbulást!


Ildikó
Vendég
 


Sziasztok!

Ildikó:köszi,hozatok egyet,hátha megissza,kétlem,de hátha.Sajnso a kubut se issza,semmiylen lötyit nem iszik a vizen kivül.

Benianya:remélem nem hózáporra vár.Tudom hogy gyerek még bent nem maradt,de most úgy érzem sose szülök meg.

LÁNYOK!A Dm-es sminkcuccra vonatkozó kupont szivesen elküldöm vkinek,aki igényt tart rá,mert én nem fogom úgyse felhasználni.

MARCY:beszélhetnék Veled telcsin?priviben irsz nekem egy számot?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Csajok!

Én összeteszem a kezem, mert Kinga sosem beteg szinte. A talin összeszedett valamit, utána volt egy torokgyuszi, de más még nem.

(Pedig én semmit nem adok neki, heti egy mézes kenyéren kívül, meg issza a kamillateát amit az apja kultivál, néha hársfával keveri.)

Andi!

Igen, akkor még a gomba nevű melegvizes medencében tanítottak, na ott garantált volt a fertőzés, a feszített víztükrű kb. akkor lett, mikor negyedikes voltam, a hidegvizes sokszögűt meg nem szerettem, mert elvágtam benne a lábam.

Apu azért egy külön eset. Ugye mi kéthétvégi gyerekek voltunk, és kicsiként semmit sem tudott velünk kezdeni. Olyan 5-6 éves korunkban tudott már úgy bánni velünk, hogy az jó volt. Sosem járt játszóra, szülőire, egyszóval nem vett részt az életünkben, viszont az tény, hogy a strandot élvezte, és megszerettette velünk is a vizet, meg vitt kirándulni, télen korizni. Azért ő messze nem volt olyan, mint a férjed, azt sem tudja mi az a pelenka, ha betegek voltunk lefagyott. Kofa más, ő télleg apa, ha kell pelenkáz, fürdet, játszik, mesél, birkózik, kúpot bead, orrszívóz, de nélküle mostanában nem is tudnám mihez kezdenék. Apu ezeket hírből sem ismerte, ezek ugyanis a női reszort kategóriája nála.

Na ez az érem másik oldala.

Az meg egy másik érdekes kérdés, hogy a mai szülők hogyan viszonyulnának egy "dobálós" apukához. Sztem biztosan lennének, akik féltenék a gyereküket tőle. Akkor ez fel sem merült, mert ugye egy gyereket biztosan kell fogni, ha dagi, ha cépok, és biza, volt, hogy mikor hátulról másztunk apura jó vizesen, csúszósan, és alig tudott megfogni, akkor nem a derekunknál kapott meg, hanem egy derék, két lábnál, pusztán, vagy a vállunknál, vagy a nem létező mellünknél mellkastájon, hogy ne legyen baj. (kb. mikor a csúszdán nem úgy jön a gyerek, ahogy számítasz rá, és örülsz, ha el tudod kapni, és nem azt nézed, hol a fogása, hanem azt, hogy ne zúzzon fejjel a homokba. Itt Keszin egy ilyen csúszda van, nem tudom, de mindig kifordulnak benne a gyerekek, valahogy túl gyors, meg túl meredek, és persze a gyerekeknek nagyon kúl.)

tjuca
 
 


Sziasztok!

Era! Pulcsi ügyben akarok veled msn-ezni...

Ex! Fú, de ügyes vagy! Nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg van még Libero big box, de már a múltkor is mintha csak 3-ast láttam volna belőle, az meg már elég pincur... És meg is jártam kicsit, mert hétfőn voltam pelust venni, szerdán meg kaptam a kuponokat... Na nem baj, majd veszek 76 db-os Babylovet februárban meg márciusban is egy csomaggal... Sminkcuccot is veszek, úgyis rámfér már, mert a régieket mind kidobtam, beavasodtak. Most van egy rúzsom, egy szempillaspirálom, egy szemceruzám meg egy szemhéjfestékem, és slusz, azok is ilyen kis olcsó fajták, Miss Sporty meg S-he, de jónak tűnnek...

Hasmenés. Tényleg, mi is olyan bizmutos gyógyszertári kotyvalékot kaptunk. Meg valami pezsgőtablettát is, de annak nem tudom a nevét.

Benianya! Jaj, nem is mondtam, milyen cuki pofa Beni! Ő is kinő már a babás korszakból, aranyos pofija van nagyon!

Bicajozás. Hamar megtanulta Lackó? :shock: Nem egy vele egyidős gyerkőc már egy nyárral előbb kétkerekezett. De akkor ők voltak extrák, nem Lackó a lassú. Amúgy már kísérleteztünk vele, nem akart sikerülni, és akkor eljött Zsoltika meg az anyukája, Zsoltika meglátta a bicajt, azt mondja: kipróbálhatom? Ki hát! Lackó erősen figyelt, és annyit mondott: JA! Délután már néhány tekerésnyit haladt, másnap meg már lazán kente két keréken a 200 métert, harmadnap már vissza is fordult az út végén láblerakás nélkül, azóta teper. A naggyal nem mert még, azt mondta, majd ha 5 lesz. Aztán az 5. szülinapja előtt 2 nappal meg is tanult vele, 5 nap múlva azzal mentünk oviba. Egyébként szerintem itt azért tanulják meg előbb, mert nálunk ez elsősorban nem sporteszköz, hanem a legalapvetőbb közlekedési eszköz. A faluban tök furán néznek arra, aki nem biciklivel megy, hanem mindig csak gyalog. Jó, a busztól hazáig sétálnak sokan, meg aki babakocsit tol az se ufó, de ezen túl már valóban fura, ha valaki csak úgy sétálgat... Ezért hát a gyerekek is hamarabb érzik a motivációt...

Na, mit akartam még? Lövésem sincs. Megyek inkább csinálok két adóbevallást.

Aztán még jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szerintetek tízóraira elég pár szem mandarin?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Era! Erre a gatyóra pályázom

Mentem a konyhába, délután még talán jövök, de most házimunkára ítéltem magam!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Csajócák,

Pil: bocsi, csak most tudtam gép elé ülni, privi ment :) !

Eni
marcy
 
 


Húúú csajok, most hívtam a dokit, és ma 19.40-re kaptunk időpontot, mert vki lemondta.
Remélem nem bánom meg és jól döntöttem, hogy már most megyek. Na csak azért vannak kétségeim, mert én szeretném, ha legalább már 10 hetes lennék és legalább vmit látnánk a babókából nemcsak egy kis pontot. Lehet, hogy hülye vagyok, de azért nem olcsó az UH (10 -12.000 Ft) és akkor már olyan felvételt szeretnék, ahol látom a kis drágát.
Drukkoljatok, hogy így legyen!!!

Eni
marcy
 
 


Eni! Drukkolok! Jaj, milyen izgalmas is ez ilyenkor!

Többiek! Hol vagytok már? Egész nap sehol senki????????????

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hát, én itt...Helló!


Na, elég kaki hírek, most Noi b. himlős....És ő naggyon pöttyös. Adok neki fenistilt, meg hoeós bogyót is vettem, és hintőporozom. ma d.e. anyuval (voltak), én meg 3 helyen voltam (adó miatt melóhely, Földhivatal-szakdolihoz t. lap, és gyes papír Államkincstártól). Jó kis bkv-zás volt. persze Máté is náthás, így ő se ment oviba. Velünk is aludt, nagyon tud szenvedni egy kis orrfolyástól. Noi meg sokat felsírt, de azt már megszoktuk...nem kell hozzá b. himlő...

Úszás: Én jártam velük babaúszásra, lehetett volna folytatni...Valahogy abbahagytuk. Én mindjuk vízimádó vagyok (triatlonoztam), de a Máté elég félős a vízben, pocsolyába is úszógumival, Noi viszont egy halacsaka. Oviban még nincs úszás, de ha lesz, viszem őket tutira. Én jártam a suliban, és a hajszárítást utáltam. mindig vizes hajjal surrantam ki...

Marcy: Tényleg szép ez a kissrác! Írd meg mi volt az
u.h.-n!

Ex: na, mi a helyzet a pöttyökkel?


jaj, ezt leírom, kedves alattunk lakó nő...2 gyerekkel "rendelkezik (ikerlányok 15 évesek, fia 4), tegnap megkérdezte, nem lehetne csöndesebben? Mondom neki, ezek gyerekek!! Azt mondja szóljak rájuk! Mondom, szoktam, dehát, gyerekek....Mondom, felkopogtál, reggel 8-kor, meg d.e. 11-kor, akkor mikor szaladhatnak, 3, és 4 között? Meg azt mondta, hétvégén is aludtak volna....jaj, nem részletezem, ez egy morcos picsa.....Azért a lányai sose köszönnek, férje igen, ez a nő a bolond. Szóval megyek a bankba, egy harisnyával, aztán költözünk!!!! Legközelebb veszek neki egy bort, aztán megmondom lazuljon már egy kicsit!

Benianya: Én is akarok konceret, én voltam, van róla kép is...Kezemben cola . Mi most Gellérten voltunk, szupi csúzdák vannak, meg kicsi játsó is, így mindkettő élvezkedett.

Gabella: Lehet tavasszal mi is ráállunk a bicikli támára, mert még pótkerekezünk. Kár, hogy én nem szeretek kötni, vagyis nem tudok....Nekünk nem akarsz, kis mellékkereset?

Kimike: Hogy van a fiad?

Ja, van jó hír is, kapok vissza adó manit...




:)

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Jól számoltam, mi? Az 3 gyerek...

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Colett! Pulcsit kötök, naná! Már kettő kész, blogon kicsit ha letekersz, van kép is, de már inkább másmilyet kötnék!

Noinak gyors gyógyulást! Jaj, szegénykém!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Kézzel vagy géppel kötsz? Nagyon gyors vagy!

Mi is benevezünk, de mi az őszi körbe jó? Most már nem nagyon használná ki, inkább két véknyabbat adok rá. :oops:

Én egyébként valami tök egyszerű, vidám csíkosra gondoltam, a mindenki maradék fonalaiból. Tudod olyan szerencsepulcsira. :twisted:

tjuca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?