Új privát üzeneted érkezett!

nálunk is ökölszopás megy.... :lol:

Nyafi örülök a jó hírnek!!!

Milyen szép minden baba!!!persz mind babanetes :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok anyukák!

Mi újság van veletek?

Velünk minden rendben van!
Levike egyre többet van fent, én meg egyre kevesebbet tudok pihenni.

Ma arra gondoltam milyen jó lenne egy egész estét végig aludni, vagy legalább egyszer magamtól ébredni! :oops:

Niki veletek minden rendben van, rég írtál. Mi lett a vizsgálat eredménye? Remélem nincs semmi baj.

Betty te is rég írtál, veletek is menden ok? Panka kinőtte már a vödör szerű kis aranyos kádat?

Puszi mindenkinek!

Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Jaj lányok rámjött a régi farmerom igaz feszül egy kicsit, de már az is nagy szám hogy rámjött, mivel én 21 kg-ot híztam a terhességem alatt.

Kisebb örömök az életben! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kia a múltkor én is írni akartam, hogy milyen jó neked hogy ennyi segítséged van, nálunk sajnos a nyagyszülők még dolgoznak, de nyáron (mivel anyukám tanárnő) ott lesz a nyári szünet és majd átmegyünk hozzájuk sokszor. Ott nagy a kert is, biztos nagyon fogja élvezni a kis drága.

Cicus veletek is minden ok. Gondolom neked még mindig bőven van tejed. Nekem már az a pici is lassan el fog menni sajna, de azért nem adjuk fel, Levike hősiesen kiszívja ami van benne. Büszke is vagyok rá nagyon, hogy ilyen kitartó.

Kingii Flóra baba kajcsizása is beállt? Vagy még mindig sokakat szed föl magára hetente? Mondjuk nem is baj legalább gyorsan fejlődik.

Nyafi utólag is gratula, hogy műtét nélkül is renbe jöttél. És drukkolunk hogy ismét legyen sok tejed. Abigélnek meg így előre is BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk ha holnap nem tudnék írni.

Tudjátok mit vettem észer most hogy már így eljárkálunk ide oda a kis Levivel. Sokkal jobban alszik. Gondolom kifárad. Olyan jó hogy így a baráti társaságba 6 baba született. Sokat lehet
babazsúrozgatni. :D :D :D :D :) :)

Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma mérték meg kisasszonyt:5860 gr és 58 cm!!! :D :shock: :shock: :D
Végre!-tök jó,most már nem hízik olyan gyorsan.Mondjuk ez annak köszönhető,hogy kb 4 napja nagyon durván egyszerre mozgatja kezét lábát... :D :D :D néha azt hiszem,hogy magától felszáll...

Tényleg:zuzmara és többiek jól vagytok?

További szép napot Mindenkinek!!! :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Végre elaludt a manócska. Ti nem voltatok ma kicsi nyűgösek? Karcsi az istennek nem akart elaludtni. Most is csak félálomban van.
Tegnap sikerült megörökíteni ahogy nevet! annyira édes! Olyan sok örömömet lelem benne! Az apja is! Ha rossz kedve van, mindig félrevonul a fiával, és fél óra múlva már nagyon jó kedve van! Annyira jó nézni őket! Gondolom mindenki így van vele. :lol: :lol:
Teganp mértük 4880 gramm! :)
Hopp, felébredt. Kemény 20percet pihent.
MEnnem kell.
Sziasztok!

Kép
erisunny
 
 


Sziasztok!

Sajnos tönkrement a gépem :( ezért tűntem el olyan hosszú időre! De tegnap este kaptam Apától egy újat! :D

Lányok nagyon szépek a babák!!!! Gratulálok mindenkinek.
Sajna még erre a gépre nem töltöttem le a képeket, de hamarosan pótolom. Már Patrik is nagyon szépen növekszik, sőt szerintem túlságosan is :D
Már 59 cm körül van és kicsit több mint 5 kg. Ahhoz képest, hogy 50cm-el és 2,95 kg született, elég rohamosan nő... De nagyon aranyos! :D Már sikongat, és mosolyog 1000-el. Eddig úgy irigyeltelek benneteket a mosolygós, nevetős babák miatt, Patrik kicsit "későn" kezdte el, de ami késik nem múlik! :) Szopja az újját vagy az ölkét, mikor milyen kedve van. És annyira jó... este elalszik 10-11 óra körül és reggel 5-ig fel sem ébred... Így már egész sokat tudok aludni :)

Arra nézve tudtok valamit, hogy mikor lehet együtt fürdeni vele?

Ami viszont kicsit elkeserít a Manóval kapcsolatban az a pofija! Olyan szép baba, de az arca.... :( Tiszta piros pöttyös és nagyon száraz. És az a leg rosszabb, hogy nem is tudok vele mit csinálni. A gyerekorvos azt mondta, hogy a hülye hormonok miatt van, mert ő ugye fiú, az anyatejjel viszont női hormonokat is kap, ezért a szerveezte így reagál. Állítólag 3 hónapos kora környékére el fog múlni! Szerintetek??? Tényleg nincs rá semmi kence? Várni kell míg tényleg magától elmúlik?

Kép
zuzmara08
 
 


Szia Zuzmara!

Mi már együtt fürdünk apával 2-3 hete és imádja hogy teljesen ellepi a víz. A kádját mi már nem használjuk.

A másik, nekünk is volt az arcán a kiütés, egyszer egy ismerősünknél voltunk ahol 3 baba is van, és ő kente be elocomos krémmel az arcát már másnapra elmúltak a pirosság és a pötyök is. Ezt csak a gyerekorvos írja ki. Nekünk azóta nem is jött ki újra. Valószínű hogy a tejem miatt volt, talán ettem olyat amire az ő arcocskája érzékenyebb. Amióta nem eszem narancsot meg tojást, azóta nincs kiütés. :D :D :D

Kérdezz rá a dokinál, mert a védőnönk (a drága) nem is említette ezt a krémet. :evil: :evil: :twisted:

Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Az arcra akarok válaszolni.
Nekünk is tele van az arc, főleg most már az állán van. Semmi gond nincs vele, egész egyszerűen azért van, mert a gyerek számára még zsíros a tejed. Elmúlik. Nekünk is hol jobb, hol rosszabb. Kenni sztem nem kell semmivel (én nem kenem), bár ki lehet próbálni!

Anna, sztem a tojást emiatt ne hanyagold, mert nagoyn fontos tápérték és kaja is egyben (el sem bírnám képzelni, hogy ne egyek egy jó kis tükörtojást hagymával! nyami :lol: )

Kép


Kép
fcicus
 
 


Üdv Csajok!

Valaki tudna nekem segíteni?Majd egyszer szeretnén Flórikát kivinni Erdélybe csak azt nem tudom,hogy ilyen pici babáknak kell e útlevél?!

Szép hétvégét nektek... :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nyafi
AbigélnekKép

Anna
Örülök, hogy rád megy a régi ruhád..
Én már rég azokban járok :wink: Csak 1-2 szorít hasban :lol:

Segítségem - igyen, havonta úgy 1 hétig van ( most pl. Apa van betegen :P ) pedig vidékien a szülők. Anyósék 260 km, Anyuék 320.

Kingii
Sajna nem tudom, hogy kell e útlevél... csak tipp, hogy igen.
Hívd fel az okmányirodát.
Levinek is mozog keze-lába, főleg pelenkázás alatt :lol:

Zuzmara
A száraz bőr és a pöttyök engem is zavarnak.
A pöttyök, igen , a zsíros tej miatt vannak, de a szárazság :?
Hétfőn megyünk dokihoz oltásra, rákérdezek.
Én naponta áttörlöm kamillával, így nagyon kevés a pötty.

Vetkőzés közben is alszik :lol:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Boganna nagyon szépen köszönöm a tanácsot. Ha megyünk oltásra szólok a dokinak, hogy írjon fel olyan krémet. Még később is jó lehet.
A fürdetésre is köszönöm a választ, lehet, hogy este ki is próbáljuk! :)

Kia: én is gondoltam a kamillára, de az is szárít. Szegénykémnek olyan a kis arca mint a smirgli. Tiszta száraz. Van, hogy nagyon belobban a pofija, akkor tiszta piros, de aztán elmúlik egy kis időre. És nincs benne rendszer. Próbáltam figyelgetni, hogy mikor csúnyább, de nem jövök rá :?

Nagyon jó hétvégét és jó babázást mindenkinek!

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Nálunk is eléggé csúnya az arca, és a törlőkendővel törölgetem neki amikor bukik, vagy látom, hogy kezd pirosodni. Nálunk bevált.

Fürdés.
Mi is már egy ideje a nagy kádban fürdünk apával. Nagyon élvezi! Szerintem bátran lehet, csak ne használjatok olyan tusfürdőt vagy sampont, ami iritálhatja!

Jó hétvégét mindenkinek!
Eri és Karcsi

Kép
erisunny
 
 


Sziasztok!!!!!

Megjöttünk, de most csak visszaolvasni volt időm.

Útlevél kell a babának (mi Franciaországban voltunk kocsival), mi is csináltattunk.

Anyatejes pöttyök: nálunk kezdenek elmúlni már csak az állán van. A hormonok csinálják, ahogy rendeződik a hormonháztartásunk úgy fog rendeződni. Esetleg posikenőccsel lehet kenni.

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Jaj lányok.........................Kérlek küldjetek pozitív energiákat(lehetőleg sokat),mert én ezt mát nem bírom.................... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ha nem lenne gyerekem én már lehet,hogy agyon vertem volna az anyósomat..............................

Nagyon elvagyok keseredve....és szegény Flóra is érzi rajtam...olyan nyűgös :( :( :(
Vendég
 


Kingii!

Ne keseredj el annyira! Nem tudom mi történt, de hasonló cipőben járok mint te. Most mi történt? Nekem mindig segít, ha kiírom magamból.
erisunny
 
 


Zuzmara!
Próbáljátok olivaolajjal bekenni az arcocskáját.Igen, a kamilla nagyon jó, de nagyon szárít.Mi kaptunk a pöttyökre doktorbácsi által felírt kenőcsöt:két kenés után elmúlt :)

IGENIGENIGEN!Kristóf is mosolyog, mit mosolyog, kacag már ránk :D És gügyögni is próbál.
Most elkezdek mondókákat és Weöres verseket tanulni....

Lányok, velem baj van?Én bírom az anyósom.Persze ezerrel kényezteti Kristófot, dehát ez a nagyik dolga, nem??

Betty, Nicol mi van veletek?

Képzeljétek, nekem is gondok vannak a tejcivelEddig olyan jól ment, de most kevés :( De nem adom fel, még nem kezdünk tápizni..!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Fürdés
Mi még csak most gondolkozunk el azon, hogy megyünk a nagy kádba.. a kicsit lassan kinövi :lol:

Kingii
Remélem javul a viszonyotok.
Ez tényleg nem jó - a gyerek is érzi...
Drukkolok!

Linus
Remélem a tejcsid több lesz.
Neked nem segít a rántásos leves vagy főzelék? Próbáltad már?

Jó éjt Mindenkinek! ...lassan megyünk, lehet, hogy már a nagy kádba :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukantás.
Olvastam hogy törlőkendővel próbálod a pötyöket kezelni. Én is így tettem az elején és szegényke arcát elégé tönkre tette, kiszárította nagyon. Szerintem semmi féle képpen ne tegye ezt senki. Én nagyon meg is bántam.
Azt a krém amit írtam (elocomos), azoknak jó akiknek nem csak apró pötyei vannak hanem azoknak akiknek pirosabb, és szárazabb is az arcocskájuk. Nekem nagyon bejött, és mondom egy kenésre rendbe tette. Nem kell állandóan kenegetni. Ha esetleg újra kijönne újra bekenem vele.

Üdv: Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok mamák és babák?

Mi jól.
Levi alszik már úgy 2-3 órája (jót tett a friss levegő) :lol:
Azt figyeltem meg, hogy a hasfájás lassan kezd elmúlni...
Már csak napi 1-2x kap Espumisant :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hú milyen csend van erefelé. :shock: :shock: :shock:

Nemsokára megyünk vissza kontrollra a budai egészségközpontba...Fél 7-re adtak időpontot... :? Jaj....nagyon remélem,hogy minden rendben lesz kiscsajszival....

Niki:mi lett a vizsgálat eredménye?

Betty:ti is nagyon eltűntetek....

Relélem mindenki jól van.....
Vendég
 


Sziasztok!

Kingii
Drukk, minden rendben lesz! :wink:

Túl vagyunk az oltáson. Levi ügyes volt - csak addig sírt, amíg érezte a szer feszítését.
Végig beszélgetett és nevetgélt, a vizsgálatok alatt is :lol:
A dokinő nem akarta elhinni, hogy ennyit hízott 1 hónap alatt :P
Az ő véleménye is az, hogy ha éhes egyen :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia köszi...

Most jöttünk meg és nagyon szomorúúúúúúúú vagyok.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


A tágulat nem mérséklődött(nem nötte ki) és így egyből küldenek minket urológiára.Figyelni kell,hogy a vesekehely ne táguljon,mert ez tönkreteheti a vesét.....Bár az őt vizsgált dokinő szerint ez nem olyan komoly,csak figyelni kell.....

Remélem is,mert ha nem akkor megszakad a szívem.... :cry:
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Kingii: Szomorúan olvastam a híreket! Reméljük minden rendben lesz a következő vizsgálatnál!!! Nagyon drukkolunk! Fel a fejjel!!!

Kia én is nagyon meglepődtem amikor írtad hogy mennyiket hízik a kis Levike! És ő csak anyatejet kap, nem semmi kis fickó!!! :D :D

Tegnap volt nálunk baba buli, nagyon jól sikerült. Miközben csináltam a kajcsit az kismamiknak, Levike lekakílta tisztábatétel közben az egyik kismamit, ilyet én még nem láttam. Akkorát mosolyogtunk rajta minannyian. Kisfiam mindezt szégyenérzet nélkül végig kacagta! :D :D :D :D :D :D :D
Felteszek néhány képet a buliról!
Puszi!
Anna, Levi baba
Ui.: Mi újág van Cicus, Betty, Niki, Linus, Zsuzsi, Zuzmara?
Kép Levike és a nagy bekakilás Kép Levike és a kis barátnője Maja Kép Tornasor
boganna07
 
 


Sziasztok!

Kingii: nagyon sajnálom, hogy nem kaptatok jó híreket, de ne add fel a reményt, biztos meggyógyul a kis Flóra és olyan egészséges lesz mint a Makk!

Boganna: nagyon aranyosak a kis törpék, igazán jól sikerült képek!

Képzeljétek, kezd magától helyrejönni Patrik pofija. Már postára adta a barátnőm a krémet ami használna neki, de úgy tűnik mire ideér már nem is nagyon fog kelleni.
Nemrég jöttünk fel a sétából, olyan szépen sütött a nap, hogy kár lett volna itthon maradni. Még a lépcsőházba bealudt a Manó és fel sem kelt csak mikor már vetkőztettem le. Na akkor aztán eszébe jutott, hogy éhes... volt ám nyekergés!
Tegnap megvolt az első fürdés a nagy kádban! Nagyon élvezte! :D
Azt nem tudjátok, hogy mennyi idős kortól lehet vinni a piciket babaúszásra? Én azt hallotam, hogy 3 hónapos kor után, de kell a dokitól igazolás, hogy egészséges.

Csatolok pár képet:
Kép
Kép
Kép

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Kingii
Sajnálom, hogy nincs változás!
De minden rendben lesz! Nyugi!

Nagyon jók a képek!
Szépek a fiúk! (és Maja is)

Anna
Levi élvezte a kis társaságot?

Mi holnap megyünk UH-ra.
Kiváncsi vagyok ezt is úgy fogja e élvezni :lol:
A meztelenkedést biztos :wink:

Zuzmara
Én is úgy tudom, hogy 3 hónapos kor után lehet vinni úszni.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Még élünk, csak nagyon sűrű napok állnak mögöttünk, előttünk, kvázi dolgoznom kell, de majd ha összeszedtem magam írok..
Addig is pár kép itt:
http://panka.dhbetty.fotoalbum.hu/

dhbetty
 
 


Betti
Panka nagyon aranyos, szép!..na és persze Ti is :wink:
Jók a képek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Mi újság, mi újság? Nálunk is elég sok tennivaló akad egy napra, ezért sokszor olyan fáradt vagyok, hogy bár szeretnék leülni a gép elé, de semmi kedvem.
Tegnap voltunk a Budai Egészségközpontban az első ultrahangon! Csúcs volt!!! És hogy miért? :lol:
Mert drága kisfiú három nap után úgy gondolta, hogy ő pont az ultrahang közben szeretné kikaksizni magát!!! :roll: :oops: :lol: :lol: :lol: Két pelus csurig lett kakival, annyit kakilt. :lol: A fejét nézték éppen, mikor már láttam rajta azokat a bizonyos jeleket, amikor is elkezd nyomni. Eszméletlen volt, én totálisan jót nevetgéltem. Majd 10 perc után, mikor sikerült végre minden nemű dolgot elintéznie, lepukizta az ultrahangos nénit, mikor vizsgálgatta a fenekét és a combjait. :lol: :lol: :oops: Majd utánunk jött egy kislány, aki 6 hetes volt, hát az a gyerek úgy ordított, mintha a fogát húzták volna. Amint Csabi meghallotta, ő is rázendített, amint kiértünk az ajtón, abbahagyta! Biztos valami titkos beszéd volt ez kettejük között. :wink: :lol:
Sikerült a zárt csípőket nagyjából kitornáztatni belőle, de van még némi kisfokú redőasszimetria. Én így ránézésre nem is mondtam volna, hogy ez gond. Annyit jelent, hogy ha hasrafordítjuk a gyereket és kinyújtva összezárjuk a lábait, a csíkocskák a lábakon máshova esnek. Én erre azt mondtam volna, hogy másképp hízik a gyerek, aránytalanul, de úgy tűnik, hogy ez mégis fontos dolog! :!:

Máskülönben jól vagyunk, bár keveset alszik a drágám. Nálatok is drasztikusan lecsökkent az alvási időszakok ideje? :?:
Éjjel 7 órát biztosan végig tud aludni. Így tudom, hogy ha 22-kor ettünk este, akkor reggel 5 és 6 között kelés van. Ma is ez volt. Utána még 10 percet aludt, azóta fent van. Most éppen a feje fölött lógó zöld elefánt piros zsiráf és kék zebra köti le. :lol: De hihetetlen, hogy ilyen sokat fent van.

Lassan jön a fogunk! Sajnos. :( Már bent van az inyébe alul elől a kettő, szépen ki lehet venni a fogakat. Remélem még egy hónapunk van bőven, mert apa ezt már vagy egy hete mondja, de neki nem hittem el. Tegnap szüleim itt jártak, és anyukám is észrevette, úgyhogy tényleg igaz.

Nekem is nagyon tetszenek a képek! Van nekünk is jópár feltéve, ha gondoljátok belenézhettek. Nincs kedvem mindig kicsinyíteni képeket. :lol:

http://picasaweb.google.hu/sz.beatrix

Kinga!

Fel a fejjel, biztos, hogy nem lesz semmi probléma! Még mindig amondó vagyok, hogy kinőheti, hiszen folyamatos fejlődésben van! Nem tudom, hogy mivel tudnál neki segíteni, hiszen ez belső szervi dolog, de nézz utána interneten, hátha találsz valami jó praktikát erre vonatkozólag!

Puszi mindenkinek!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Én is kicsit eltűntem de meg volt az oka.....megnézték Réka vizeletét és 2 fajta bacit is találtak benne....úgyhogy tegnap voltunk a kórházban a vesegondozóban....őrülten ideges voltam végig...ráadásul időpontunk volt 9.30-ra és orvos csak 11-re méltóztatott lefáradni...ÁÁÁÁÁÁ.....annyira de annnyira mérges voltam..... :evil: .....kb. 12-re végeztünk.....de úgy hogy már könyörögtem hogy Rékának 12-kor ennie kéne és ugyanmár vizsgálják már meg!!!A lényeg kapott antibigyót 10napig szednie kell...aztán kontroll 2 hét múlva...talán ezért sincs olyan jó étvágya bár átlagban azért hízik 180-akat...de ez engem nem nyugtat meg!
Csajok akinek kislánya van nagyon figyeljen oda mert nagyon könnyen feljutnak ezek a bacik!Bár én is odafigyelek mert szinte tudom mikor kakil és rögtön bontom is ki...a legtöbbször sikerül is elkapni a kakit....de persze van hogy amikor kiveszem már tiszta kaki minden....és hát ugye a pelust nem úgy találták ki hogy megvédje a kis puncijukat :(

Nagyon félek ettől az antibigyótól mert hasfájást okozhat + hasmenést :( Majd én is jövök ahogy tudok....már alig várom hogy 2 hét múlva legyen!

Kingii sajnálom nagyon Flóra babát....de hidd el ki fogja nőni!!!

Nagyon édik a baby-k!

Naaah megyek mert még ezeregy dolgom van!

Puszi
Niki és Réka baba
Vendég
 


Sziasztok!
Kinga és Niki kitartás! A babáitok meg fognak gyógyulni.
Én hétfőn viszem vissza Pannit a kardiológiára és én is nagyon be vagyok rezelve. Úgyhogy tudom, hogy ezek a nyugtatások annyit jelentenek, mint halottnak a csók.
:roll:
Szóval drága férjemnek 1 hónapig nincs jogsija, így én hozom-viszem, ami nagyon fárasztó egy ilyen csöppség melett. Mivel nem voltam hajlandó őt is magammal húrcolni, így itt van az anyukája, így ő vigyáz rá míg én úton vagyok. :?
Úgy utálok mindnen reggel és este útra kelni. Ráadásul néha olyan fáradt vagyok majd elalszom a volán mögött..
Na mindegy, március 1ig kibírom.

Panka kevesebbet eszik 2 napja kb 100-150 milivel. Nektek volt már ilyen? Mitől lehet? Tápszert is kap, nem azzal magyarázható, hogy kevés a tej.
Menjek dokihoz?

Minden baba angyal egytől-egyig.
Köszi, hogy hiányoltatok, jól esett.. :wink:
Szép napot, megyek eszem, hogy legyen valamennyi tej.

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kingii: szorítok hogy minden rendben legyen :!:

Niki: mindenképp adjatok neki vagy Normaflort vagy Protexin Restore-t hogy ne okozzon problémát az antibiotikum és a kúra után is szedjétek egy darabig. Én is ezt csináltam és semmi gond nem volt az antibiotikum után...tudjátok mi még a kórházban kaptunk.

Egyébként velünk minden rendben...Franciaországban szuperül viselkedett, büszke vagyok rá :D most próbálom utolérni magam háztartásügyileg ugyhogy nincs nagyon idöm írni....de majd jövök.

puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Kedvenc képeink:

Kép Bencus 1

Kép ez az abszolút kedvenc

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Bencus nagyon kis helyes!!!

Akkor én is mutizok egy -két képet:

Kép itt velem karácsonykor

a többin apuékkal van, a férjem ott oldalt az a szőke a kutyunk mellett:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Lafead! Hunor mit evett?
Lányok beteg babóknak szurkolás!
Niki milyen pelust használsz?

Kép
nyafi
 
 


Zsuzsi , köszi a tippet adom neki a Normaflort!Te hogy adtad és mennyit?Kaja előtt, közben vagy után?

Nyafi, mi Pampers-t használunk, nekünk ez vált be nem folyik ki a pisi és nem ázik át bár ha híg kaki van és nem veszem időben észre akkor a puncija is kakis lesz sajna! Kipróbáltuk a Liberót is csak azzal az a baj hogy egy alvásidőt nem bír ki és átázik :(
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors kérdés erejéig jöttem! Jövő héten megyünk a Bethesdába erre a hasi-koponya-csípő ultrahangra.

Viszont a védőnő csak úgy félvárról megemlítette, hogy jó lenne ha elvinnénk Patrikot gyermekortopédiára. Szerinte nincs baja, de biztos ami biztos alapon nézessük meg.
Szerinte az állami kórházak csak nagyon felületesen nézik meg a babákat. Állítólag a kis arcukat, fejüket is meg kéne nézni a dokiknak, de nagyon ritka ha ezt tényleg megteszik. Mondtam neki, hogy szívesen elvisszük magánortopédiára. Kértem is, hogy ha van pár címe küldje át nekem. Na ennek már 2 hete. Persze semmit nem küldött. Nézegettem a neten, de nem tudom melyik lehetne jó!
Ti már vittétek a babákat ortopédiára?
Tudtok valakit ajánlani aki tényleg lelkiismeretesen megnézi a babákat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok Kismamik!

Kérlek segítsetek, már 3 hete észrevettem hogy Levike este fél hat után kb. fél nyolcig nyűgösködik. Eddig azt hittem hogy csak fáradt, de szerintem a hasija fájdogál, és mintha egy kis gyomorsavat böfizne fel néha. Ha simizem a hasát, és ringatom megnyugszik. Tudtok erre valami jót kis dolgot, vagy valami homeos bogyot?
Az interneten nézelődtem ott azt írták hogy 3-4 hónaposan kinövik a babák ( azt hiszem kóliának hívják ezt, ilyenkir egy kicsit erősebbek a bélmozgások, és ettől fájhat a pocija).

Köszi előre is a segítségeteket.
A babák nagyon aranyosak aranyosak egytől egyig!

Puszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Anna

Ezt valóban kólikának hívják! Azt sem tudják, hogy mitől van és azt sem, hogy mitől múlik el. Ez nem ugyanaz egyébként, mint amikor hasfájósnak hívunk egy babát, mert az elmúlik, a kólikát nem lehet kezelni sajnos. Azt nem tudom, hogy te szoktad-e masszírozgatni/simogatni a babát, én ezt javasolni. Minden nap egy olyan negyed óra 20 perc, amikor egy halk babazene mellett napraforgóolajjal bekenegetem, és megmasszírozgatom, simogatom és tornáztatom a kezét és lábát. Nagyon szereti, (érdemes a délutáni evés előtt csinálni, még mielőtt nagyon nyűgös lenne) és észrevettem, hogy sokkal higgadtabb, ha minden nap van masszírozgatás. Ilyenkor a pocakja miatt sem sír, pedig neki aztán nagyon járnak a belei.
(kifejezetten sokat pukizunk. :lol: )

ZuzmaraSzerintem azért megpróbálhatod még egyszer a védőnőt felhívni!
Azt gondolom, hogy csak elfelejtette, és hát ez nem nagy bűn figyelembe véve azt, hogy mennyi kisbaba van manapság, akikkel foglalkozni kell. Egyébként nálunk a radiológián mindent megnéztek. Amire én kérdeztem rá, azt is megnézték még pluszban!

Lefead
Nyafi kérdésével egyetértek, mit evett Hunor? Spenótra vagy sóskára tippelnék, de hát csak nem :lol:

Betti

Mi pont, hogy egyre többet eszünk, mármint sztem elég hirtelen elkezdett egyre gyakrabban enni megint. Valószínű, hogy csak egy átmeneti időszak. Kaki van rendesen minden nap?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Saláta főzeléket evett, mi már hozzátáplálunk, és szépen haladunk.

Anna, masszírozd a pocakot, meg a talpát, mert ott mennek a bélvonalak, én minden nap masszírozom a talpát, szépen, lassan de érezhetően és pukizunk ezerrel! (feltéve, hogy hiszel a talpmasszázsban)De csak szépen, lassan és óvatosan kell!
Vendég
 


Anna!
Kristóf is hasfájós (vagy hát én már nem tudom, mi számít annak, mert mindenki mást mond).Mi Infacolt adunk neki, és este, füri után levendulás olajjal masszírozzuk, simizzük a hasát.Amikor a hasija miatt nyűgösködik, különféle "gyakorlatokat"végzünk vele:biciklizés, lábfelhúzás, sőt még táncoltatjuk is.Vagy az alkaromra fektetem hassal és sétálunk a lakásban.Ezeket felváltva használjuk és bevált.

Kép

Kép
linus
 
 


Cicus, Lafead, Linus!

Köszi a tanácsokat.
Olyan fura hogy azonos időpontba nyűgösködik mindig. Maszírozgatni
én is szoktam meg jó melegbe bebugyolálom és az megnyugtatja. Ajánlották nekem még a cseresznyemaggal töltött zsákot, berakom a mikróba, és sokáig meleg marad.

Linus ez az infacolt gyógyszernek minősül? Vagy gyógynövényeket tartalmazó szer?

Cicus, én azt olvastam még erről a Kólikáról hogy ez is 3-4 hónaposan elmúlik. Mondjuk még egy szavam sem lehet mert csak 1-2 órát nyűgösködik azt is késő du., de legalább este nem.:-)))))

Zuzmara örülök hogy rendbejött a babókád arca!!!! Nekünk is teljesen megszüntek a pötyök végre igazi babaarcunk van. Szerintem ebben az is közre játszik hogy kevesebb a tejem sajna.

Puszi mindenkinek!

Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Lafead!
Igazából nem vagyok gyakorló anyuka, de sok gyerek nőtt fel melettem és mi még nem adtunk ilyenkor a gyerekeknek mást tejen, vagy tápszeren kívül.
A talpmasszázshoz annyit, hogy én elvégeztem egy okj-s masszőr tanfolyamot, ahol külön tanítottak reflexológiát (talpmasszázst) és kifejezetten kértek minket, hogy egyébként ne nagyon maszírozzunk talpat, mert sok bajt okozhat..
Nade lehet csak túlságosan "beszari" vagyok. :lol:
Mindezt érdekességképp mondom, természetesen ahogy jónak látod. :wink:

Cicus!
Mi is sokat szenvedünk a pocakkal, sajnos nincs minden nap kaki és szenved is ilyenkor rendesen. De ez a tápszer hatása.
Én köménymagolajjal kenegetem a hasát óramutató járásával megegyező irányban!

Anna!
Infacolt mi is használunk, de szerintem már nem sokat használ, ráadásul ez is székrekedést okoz..

dhbetty
 
 


hát ez nem is igazi talpmasszázs, hanem finom dörzsi, amit ő is szeret, a hozzátápiról meg annyit, hogy ahány gyerek, annyi igény.
Vendég
 


Sziasztok!!

Niki:

mi protexint szedtünk 3X1 majd csökkentettük 2X1 majd napi 1, két dobozzal szedtünk be. Én anyatejbe kevertem és kiskanállal ettük. Étkezés közben kell a leírás szerint, de én szopi előtt adtam, mert szoptatás közben nem tudtam.

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat-tényleg nagyon jól esett... :D :D :D

Ma voltunk doktornéninél,mert Flóra iszonyatosan elkezdett hörögni...és megbeszéltük a dolgokat.Ő is azt mondta mind Cicus,hogy még várjunk vele és ne aggódjam agyon magam,mert ezt ugy is kinövi,de azért nem árt utánajárni a dolognak.

Fürdetés után nekiálltam a gyerek elött tornázni...Ugy bámunt szegényke...Aztán egyszer csak elnevette magát...Kinevett az anyját miközben ő ugrabugrált.... :D :D :D olyan vicces volt! :D
Vendég
 


Jó reggelt!
Na a tornázás rám is rámférne..lóg a hasam mint egy malacnak.. :evil: :shock: :lol:
Nade megérte..
A nőgyógyász szerint 8 hét után lehet. Elő is veszem a csúcsformába hozó dvd-met :)
Mentem volna baba-mama tornára is, de a babának min 8 hónaposnak kell lennie.
Meg majd a sok séta. Csak ma is milyen idő van..fúj :(

Niki. Jobban vagytok?
Linus?
Mindenki?

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Igazából én jobban kikészültem mint Réka....hála az égnek neki kutya baja....eddig sem lehetett észre venni rajta hogy beteg, vigyorog ezerrel...dumálgat a plüsseivel....az a jó a rosszban hogy még időben észrevették és nem hatalmasodott el rajta...mert ebből lehetett volna kórházi kezelés is!De úgy néz ki egyenlőre megúsztuk :)(kopp-kopp-kopp)

Lányok nektek nem dugdossák a szájukba a kezeiket a Manók mert Réka állandóan beletömködi a szájába...de már olyan szinten hogy tiszta piros egy részen és hámlik....kenegetem fürdető krémmel azt mondta a védőnő hogy az jó rá...na majd meglátjuk!

Jaaah és erősödik a lánykám mert háton próbál közlekedni a kiságyban....felhúzza a lábát és ellöki magát....néha reggel arra megyek oda hogy már a rácsvédőnél van a fejecskéje...pedig direkt lejebb rakom mostmár....de úgy látszik feltérképezi mekkora helye van :)

Torna, 2 héttel ezelőtt én is nekiálltam tornázni egyet...és megfogadtam hogy hetente legalább 3-szor végigcsinálom...nade pont utánna jött ez a mizéria....szóval...abbamaradt....pedig volt izomlázam rendesen...és megnyugodtam hogy azért vannak még izmaim....csak jó mélyen a ledolgozandó hááááájjjréteg alatt :)

Na megyek mert úgy hallom megunta a plüsseit....most jön annyyaaaaaa :) Húúúú micsoda visongatásokat hallok odabentről....annyiraaa édiiii :)

Puszi
Niki és Réka baba
Vendég
 


Niki!
Mennyire evett keveset Réka? Mi volt a tünet, ami miatt elvitted dokihoz?
Panka is van amikor 60at eszik :( az átlag az még mindig csak 100-110, de ez neki elég.
Viszont mikor ilyen keveset eszik mindig Te jutsz eszembe.
De ez nem állandó, mert tegnap pl megdöntötte a csúcsot és 820at evett.. :shock:
Csak azért félek bármi fertőzéstől, baktériumtól, mert a szive miatt ez neki veszélyes.. :cry:

dhbetty
 
 


Betty, ne izgulj!!!Figyu Réka cicivel együtt volt egy idő amikor simán megevett 140-150-eket...akkor volt hogy azon a héten 23 dkg hízott mint még soha....naaah én azt hittem fúúú de jó mostantól kezdve ennyit fog enni....de nem így lett. Mert visszament a 100-130 ml-re....Aztán jött a hányás hajnali 2-kor evett és reggel 6 kor hányta ki 3 sugárban álmában....naaah én erre paráztam be mert azt olvastam ha egy pici baba hány akkor rögtön dokihoz kell vinni....nah és ez nem bukás volt....hanem már jött volna a köv. etetés már rég üresnek kellett volna lennie a gyomrának!Szóval Réka azóta sem eszik 140-150-eket csak talán egy nap egyszer....de érdekes hogy a súlya így is megvan mindig, tehát átlagban 18 dkg-at hízik ami tudom nem sok de ő ilyen alkat ezek szerint, naaah mi sem vagyunk kövérek szó se róla....sőt a férjem igencsak sovány magas alkat valószínű tőle örökölhette!
Tök érdekes pl. hogy a héten megint nem evett sokat volt olyan nap hogy 80-90 ml-ket evett....és már 18 dkg-át gyarapodott pedig csak vasárnap szoktuk mérni és még van a mai nappal együtt 3 napja....szóval lehet 20 dkg fölé megyünk dehogy nem a kajától az bizti....hisz keveseket evett a héten...úgy látszik Ő a fénytől és a levegőtől is hízik :)
Vendég
 


Sziasztok! Tegnap voltam egészségügyi kaparáson, mert mégse múlt el. Szurkoljatok,hogy most már tényleg...
Anna! nem lehet, hogy azért kesereg a kicsi du. mert keveset eszik? Az enyém azért bömbölt. Kiderült, hogy össz. két ciciből evett 50ml. Azóta hozzátáplálunk, és boldog baba. Ha hasfájós nagyon, próbáld hordozókendőben cipelni, mert akkor mozognak a kicsi belei..

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?