Új privát üzeneted érkezett!

Apróka!

Képzeld múlt nyáron mi is arra jártunk :) Vagyis mi Ivó községben voltunk egy baráti párral. A lány egyik ismerősének van ott házikója. Tényleg nagyon klassz és szép az a környék. Viszont aki nem az a kimondott világ elől elbújós romantikus, annak nem biztos, hogy a legideálisabb hely. Mi is jórészt túráztunk, kirándultunk a környéken.

panna1
 
 


Sziasztok csajok! :D

Nagyon édesek a frissen felrakott képek, mindenkinek gratulálok!

Tegnap munka után elsiettem a Christina moda boltba, gondoltam megnézem mit is ajánlgattam nektek.
Már a honlapon is látszott, hogy leértékelés van, de nem gondoltam volna hogy sikerül kifogni jó darabokat.
Vettem két felsőt és két nacit darabját 1990Ft-ért. Nagyon édesek szerintem. És még egy hosszú szövet nadrágot, az mondjuk nem volt akciós, de lassan kelleni fog. Összesen 14900Ft-ért 5 ruhadarabot vettem :lol:

Lányok! Hihetetlenül megindult a pocim növekedése! Szinte napról napra nagyobb. A könyvben is olvastam, hogy a második trimeszterben akár heti fél kilót is hízik egy kismama. Nálam már egyértelmű, hogy nem sok fagyit ettem, hanem lapul egy kis élet odabent :lol:

pöttömpanni
 
 


Sziasztok!

Én egy 14 hetes kismama vagyok. Pont ma lettem annyi. Viszont a legtöbb kalkulátor szerint már a 15-öt töltöm be. Lehet, hogy hülyeség, de előfordulhat, hogy az első ultrahangon rosszul állapították meg a baba korát?
terek.krisztina
Tatabánya
 
 

 
 

Szia Krisztina!

Az UH alapján mért baba kor eltérhet az utcsó mensi alapján számolt és kalkulátor alapján számított időponttól.

Mivel az ovuláció időpontja nem biztos, ezért simán előfordulhat egy egy hetes eltérés +/-.

Nekem is 3 időpontom van, szóval ne izgulj.
Inkább tartsd magad a mensi alapján számítotthoz, mert UH szerint még nagyon sokat fog a babus változni.
És ugye a kismamák 5%-a szül e kiírt időpontban. :lol:

pöttömpanni
 
 


Sziasztok!

Igen Panna, tény, hogy nincs madaras Tesco. :lol:
De van helyette mackó, meg egy csomó énekesmadár. Hát, ha választhatnék.....

Juj, most fel lettem villanyozva Pöttöm.

Milyen méretekben vannak leárazások? Lehet, hogy még a délutáni lótifutiba ezt a helyet is beveszem. :lol:
Tényleg nagyon jól hangzik ennyi pénzért annyi minden.

Most hívtam fel a sógornőmet, akinek most 2 éves a kislánya és mondta hogy kapok egy csomó kismamarucit.
Nagyjából elmondta hogy miket, így már csak 1-2 elegánsabb rucit kell beszereznem.
Mivel ő otthon volt a másik 3-al, neki olyan "hőségpólói" voltak. :lol:
Azt mondta, hogy nem éppen önkoris viselet.
Pöttöm, ott vannak kicsit elegánsabb cuccok is? Tehát nem olyan színházas, de olyan utcai/tárgyalásos. Mert akkor délután ott kezdek.
És a nacik milyen szabásúak? Vannak bővebb, lengébb nacik?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka!

A leárazásos cuccok persze már limitálva vannak, de én egy fekete elegáns halász nadrágot vettem, illetve egy térd nacit, ami bézs árnyalatú.
Láttam még édes blúzokat és felsőket, de azoknak nem néztem a méretét.

Voltak ilyen felsők:

Kép

Kép

A hosszú szárú szürke szövetnaci amit vettem már sajna nem volt akciós.

De mindenképpen nézz be, hátha találsz vmi kedvedrevalót.

pöttömpanni
 
 


Ez a térdig érő naci, amit vettem:

Felvéve nagyon aranyos, harisnyával szerintem lassan lehet majd hordani:

Kép

pöttömpanni
 
 


Sziasztok!

Pöttöm- ez a gatyó nagyon csini!!!! Remélem nem fog lecsúszkálni, mert az az igazság, hogy anno vettem én is ilyen derekú gatyát, persze az anyag rengeteget számít!!, és az állandóan lecsúszkált rólam 1 nap után.. :( Ezért azóta figyelek arra, hogy derékban legyen valami állítható lehetőség, mert akkor mindenképp megtartja a nacit.
Olyan jó, hogy a mai divat szerint, már kismamiknak is lehet nagyon csinosan öltözni! Melyik boltjukban voltál??

Aprooka- ez az erdélyi romantikus elvonulás nagyon klasszul hangzik, én bizti szívesen beneveznék! :wink: Imádunk kirándulni!
Nagyon fini kajcsikat írtál, nyami.nyami; éhes lettem.. :roll: Azt hiszem keresek valamit a hűtőben, mert amit tegnap főztem-mára is , azt tegnap a fiúk (férjem+apum) felfalták mind, pedig nem kis adag volt :shock: ...

Kép

Kép
mákszem
 
 


Mákszem!

A Margit krt-on lévőben voltam. Nekem a Bécsi út nagyon kiesik.
Remélem én is, hogy nem fog lecsúszni. A fekete halásznadrágon van egy állítható gumi , de az meg oldalt kidudorodik a felsőn keresztül :(

pöttömpanni
 
 


Még kidudorodik...de várj csak még 3 hónapot! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mákszem
 
 


sziasztok:)

Én ma a Manu Art-ban jártam az Astorián és kaptak lenvászon gatyókat, vettem is rögtön kettőt 3000,- volt db-ja.

Azt mondta az eladó, hogy kb. hetente hoznak friss árut, érdemes benézni, ha vki szereti ezt a stílust.:)

sniky
 
 


Sziasztok!

Sajnos már nem férek bele a topik címébe.... úgyhogy sajnos csak 2009re lesz baba....

Röviden ami történt:

Eddig semmi gond nem volt a dokimmal, de mióta a terhesgondozásra jártam, azóta kicsit megváltozott... Pl. kaptam leletet rákszűrésről, de azt nem tudom hogy mi alapján mivel vizsgálatot nem csinált! A lényeg: a múltkor szóltam neki hogy fáj a hasam, és nézzen már meg UH-n is. Azt mondta, hogy ne aggódjak, a méhszáj zárt, nincs semmi baja. Mondtam oké... ezért elkért 7 ezer forintot!!!!! Erre hétfőn úgy ébredtem, hogy vérzek! Gyorsan felkeltettem a páromat, hogy mi van... és hogy majd hívom a dokit és megyek hozzá. Fél 8kor hívom, hogy mi van, erre közli, hogy ő nem igazán ér rá, ráadásul a kórházba nincs most felvétel, mert zárlat van, menjek a területileg illetékes kórházba, ami pont a város másik felén van... de ha gondolom ő azért megvizsgálthat, de úgysem tud semmit tenni... Hát ettől kissé ideges lettem, hogy tömöm a zsebét pénzzel, és szarik az emberre! Felhívtam az illetékes kórházat, ahol közölték, hogy a vérzés sürgős eset, azonnal menjek be a kórházba, és majd ott megnézik! Na hát indultunk is abba a kórházba, ahol egy nagyon rendes dokinő volt. Igaz, hogy addigra már fájt is a hasam, meg véreztem is jobban.. Megvizsgált, aztán UH-n nézegetett, és mondtam, hogy nagyon rossz híre van, mert sajnos nem él már a magzat,... megmérte stb.... aztán mondta, hogy műtéttel kell befejezni a terhességet. Oké... kimentem, aztán elkezdtem sírni már a folyóson, aztán olyan mérges lettem az eddigi dokimra, hogy még akár lehetett volna csinálni valamit, ha odafigyel arra amit mondok!! ÚGyhogy átmentünk hozzá, mintha nem tudnánk mi a helyzet... Elküld a kollegájához UH-ra, aki kb 10 másodpercig nézte, majd közölte "Hát ez meghalt" !!!!!!! Hát ha nem tudtam volna, hogy mi a helyzet, lehet hogy ott helyben nekimegyek! SEmmi sajnálat vagy nem tudom, ilyen le van tojva... Aztán mondom a dokinak, hogy ez van. Erre közli, hogy jó, akkor pénteken megcsinálja a műtétet, és ez TB támogatott, magyarul ingyenes, de neki adjak 25 ezret majd.... Na hát amit akkor magamban mondtam, inkább nem írom le.... Gondolhatjátok, hogy milyen állapotban voltam tegnap... Kérdezi a párom a dokit, hogy akkor mit kell csinálni, ha péntekig elkezd nagyon fájni vagy vérezni... erre közli a doki, hogy olyan nem lesz! Hát kösz...

Szóval úgy döntöttem, hogy ahhoz a dokinőhoz fogok járni aki megvizsgált az illetékes kórházban, mert annyira normálisan közölte az egészet, és látszott rajta hogy sajnálja ami történt. Elmondta, hogy utána majd mikor lehet próbálkozni stb...


Már túl vagyok a műtéten, ugyanis már szerdán délután a kórházban voltam, és ott is kellett maradjak... este 9re már iszonyatosan görcsölt a hasam, ömlött belőlem a vér, úgyhogy éjjel negyed 1kor már műtöttek... Az már tűrhető volt, csak sajnos mindent láttam viszont amit nem igy szerettem volna, ezért már nem tudtam hogy a fájdalomtól sírok vagy a látványtól...

Ne haragudjatok, hogy ilyen "gusztustalan" lett amit írtam... de hát ez volt sajnos :(

De remélem veletek minden rendben lesz! Azért majd olvasgatlak benneteket!
encsike87
 
 


Encsi!

Borzasztóan sajnálom ami történt. Nagyon sok erőt és egészséget kívánok Neked és a kis lelkednek, hogy minél könnyebben fel tudd dolgozni a történteket.

sniky
 
 


Encsi!!!

Én is nagyon sajnálom, teljesen átérzem ami veled történt, velem majdnem ugyanez eset meg tavaly. Sajnos a diplomával nem jár emberség, az orvosok hihetetlen bunkók tudnak lenni.

Nagyon szurkolok, hogy minél előbb feldolgozd. Nekem mindenki azt mondta, hogy fogjam fel úgy, hogy ez a baba nem lett volna egészséges, és el kellett mennie, hogy helyet kapjon később egy kis életrevaló lurkó. Tudom, hogy sablon duma, de ez adjon erőt.

Nem tudom mit mondtak mennyi időt hagyjatok ki, de nekem 3-at, és szerintem nem is kell ennél több idő.

Vigyázz nagyon magadra, és remélem minél habarabb felépülsz testileg lekileg.

pöttömpanni
 
 


Encsi, nagyon sajnálom, ami történt :( és szörnyű, hogy milyen érzéketlen orvosok vannak. Kívánom, hogy hamarosan túltedd magad a történteken és legyen egy egészséges gyereked!
Vendég
 


Pöttömpanni, nekem is 3at mondtad a minimumra... de hát majd gondolom később kiderül a kontrollon... nem tudom hogy befolyásolja e az, hogy nem tettek fel tágítót, hanem anélkül csinálták idő hiányában... Akinek volt már ilyen: Fájt nektek is még kicsit egy nap után? Én ma még kicsit szédülök, bár a kórházban semmit sem aludtam... Igaz, hogy altatni is úgy altattak hogy előtte 3 órával még ettem....
encsike87
 
 


Fájdolgált utána még nekem is napokig.
Amikor engem műtöttek akkor az anesztes hisztit kapott, hogy mertem enni meg inni előtte, és hogy ő bizony így nem csinálja meg a műtétet. Pedig nő volt...mintha az ember készülne arra, hogy el fog vetélni...

Nekem utána 5 hét múlva jött meg a mensim. Gondolom neked is 4-6 hetet mondtak.

pöttömpanni
 
 


encsi, nagyon sajnálom... úgy elszomorodtam most ... most, hogy már majdnem mindenki túl volt a 12. héten, nem számítottam ilyen rossz hírre :-(

Sok erőt és optimizmust kívánok! Ne túnj el, és lécci szój majd azért nekünk is, ha bejelentkezett az újabb bébi ;-) Remélem hamar összejön, és akkor már minden rendben lesz...

yuyu79
 
 


Valaki kérdezte, igen, síelni megyünk, Ausztriába... És persze nagyon vigyázni fogok, és csak addig leszek kint, ameddig jól esik ;-)

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Köszi Encsike, hogy ide is megírtad! A többiek előttem már leírtak mindent...Megy a pozitív energia+++++++!!

Kép

Kép
mákszem
 
 


Szia Encsi!

Most olvastam a történetedet. El sem tudom képzelni, hogy mit érezhetsz. Ez borzasztó. Nem is tudom mit mondhatnék.
Remélem, hogy hamarosan fel tudod dolgozni a történteket, ehhez nagyon sok erőt kívánok neked!

Bízom benne, hogy nemsokára egy örömteli hírt fogsz megosztani velünk!
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Encsi!

Nagyon sajnálom!!!! Nagyon sok kitartást kívánok Neked a következő hónapokra és erőt, valamint jó egészséget!!! Mindenképpen írj, ha útban a bébi!

sophie27
 
 


Szia Encsi!

Borzasztóan sajnálom, ami Veled történt!
Kívánom, hogy amint újra próbálkozhattok, rögtön sikerüljön.
Addig is kitartás és csak pozitív gondoataid legyenek.
Vigyázz magadra!

Kitti

Kép
kollibry
 
 


Encsi!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Kívánom épülj fel mihamarabb és biztosan hamarosan a gólya ismét felétek repül.

Kép
tami75
 
 


Megígérem, hogy írok ha már lesz bébi :) Nekem is 4-6 hetet mondtak rá, csak félek hogy majd össze vissza fog megjönni, mert nekem a fogamzásgátló előtt nem volt soha rendszeres.... De hát ettől még lehet baba, csak nem tudni mikor van peteérés :)

Májusban lehet majd próbálkozni! Remélem gyorsan összejön és nem lesz vele semmi gond!
encsike87
 
 


Encsi!

Nagyon elszomorított a veled történtek! Borzasztó lehet/lehetett neked és a párodnak az elsö baba elvesztése. Nem is tudom mit mondhatnék neked, hogy egy kicsit kisimulhasson a sebzett lelked. Nagyon erös vagy és legközelebb sikerülni fog minden baj nélkül. Remélem hamar talpra tudsz állni lelkileg és keresel magadnak egy nem pénzéhes, de lelkiismeretes orvost legközelebb! Szívemböl kívánok neked minden jót, jó egészséget és nagyon hamar egy egészséges babát! Légy jó és vigyázz magadra, a párodra!
Sajnos sok kismama nem tudja kihordani a babáját. Nekem van egy barátnöm, aki 6 hónapos terhesen ment el a Genesis-be a párjával 4D-re. Ugyan kicsit furcsa volt neki, hogy aznap még nem mozgott a baba, de hát még nem gondol ilyenkor se az ember okvetlenül valami rosszra. Rákerült a sor, nézik a babát, a doki közben keresi a szívhangot és keresi és keresi, de hiába... Nekik talán még nehezebb volt az újrakezdés, mert már egy igazi érett babát vesztettek el. Pár hónap szünet után újra terhes lett és most már 4 hónapos a kislányuk, egészséges.
Ismerek a környezetemben is sok anyukát, akik el-el vesztenek idönként egy babát, egyet-egyet meg megszülnek. Hihetetlen, hogy mire képes a természet!

Remélem több zátonyrafutás nem lesz már a topik életében, mert én nagyon érzékeny vagyok és kikészülök már attól is, ha valaki mással történik valami baj. Légyszí lányok, vigyázzatok a babákra!
Én pont ezt a köztes idöszakot nem bírom, amikor nincs már hányinger, de még nem érezni a bébi mozgását. Ilyenkor meg tudnék örülni az aggodalomtól.
Lassan eldugulok, elég mára ennyi belölem!

Barbi
Vendég
 


Aprooka!

Köszi a tippeket, egyik jobbnak hangzik a másiknál, így várom a folytatást recept téren! Mert ugye holnap is van nap. :-)
Egyébként fözeléket is szívesen eszünk, elég sürün gyártok ebböl az irányból is valamit.
Holnap nagyon állatkertbemehetnékem van. Ez jó story, mert nálunk a keveset keresöknek ad a város gyerekenként egy chipkártyát (olyan, mint egy telefonkártya) 90 Euroval és azzal tudok pl. állatkerti belépöt, vagy múzeumot ill. uszodát fizetni. Szoktam is venni egy éves belépöt az állatkertbe, holnap is azt fogom tenni, de ma ehhez el kellett végre intéznem a chipkártyák feltöltését. El is ballagok a babakocsival, kisfiam bealudt szépen útközben (csak hideg friss levegön alszik el), odaérek az ügyintézöhöz 35 perccel zárás elött és konstatálom, hogy a kedves párom kitermelte számomra érthetetlen okokból a pénztárcámból a chipkártyákat. Biztos gondolta, ha úgy is üresek, minek sétáltatom öket, én meg nem néztem rá, mert nekem eszembe se jutna kivenni öket. Hát nem örültem neki. Sipirc haza. Gyalog felállítottam a buckának felfelé az új csúcsot 10 perc. Ha normál megyek, kell vagy 20. Gyereket leraktam a kedves férjemnél, felmarkoltam a kártyákat, rá a biciklire, irány ezerrel vissza. 7 perccel zárás elött megint ott álltam ugyanazon ügyintézö elött. Mondta is, hogy jó gyors voltam, de amikor elmondtam neki a teljesített távot, még nagyobbat nézett. :-)
Szóval most szabad a pálya állatkert ügyben. Nekem már nagyon hiányzott és ma olyan szépen sütött a nap is, mint ahogy holnap is fog. :-)
Az állatkert egyébként akkora, hogy egy nap is kevés hozzá. Tartozik hozzá továbbá egy kiadós botanikus kert is, belépö 15 Euro fejenként (!!!!), de az éves csak 60.
Mentem én is hunyni. Nö a pocak, aludni kell. A hétvégén kikeresem én is a kismama cuccaimat. Hü már tényleg nagyon nagy a pocakom. Ilyen kicsi baba és mekkora csomagolás, hiehetetlen! :-)

Barbi
Vendég
 


Encsike, annyira sanálom. pedig már úgy vártam a hétfőt, hogy valamelyikőtöket végre személyesen is megismerjem.
nagyon veled vagyok, én el sem tudnám képzelni, mennyire kikészítene. Már a történet hallatán is pityergek.
Párom is elolvasta a történetedet, és nagyon dühös letta leendő kollégáira. Olyan rossz, hogy annyi de annyi ilyen sztorit hallok, miközben nálunk a családban minden 2. ember doki. És ők is úgy fújnak az ilyenekre. Az elején én is amúgy úgy kerültem a Kútvölgyibe, hogy az első dokim "elrontott egy műtétet". ÉS persze az ügyeletes orvossal akarja elvitetni a balhét.... :cry: :cry: .

jaja, most annyira lelombozódtam, hogy nem is dicsekszem, meg "receptelek". Bmaass, holnap ígérem hozok valamit és leírom a kismamaboltos élményeimet, amikből most értem haza fél órája.....

Encsike, kívánom, hogy minél előbb sikerüljön a kis lurkó és tényleg írogasd majd meg nekünk, hogy mik a fejlemények.
Most melyik kórházban vagy? Mert szólj, ha mégsem jön be, sztem tudnék megbízható orvost ajánlani.
Tudom, már egyszer írtad, de ki is volt a dokid? Nem szeretnék vele ügyeletben összefutni..... :evil:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na írtam egy hosszút, erre eltűnt...

Szóval, Aprooka, a Szalay János volt a dokim... őt szerintem kerüld el ha teheted, mert már csak a pénz érdekli, és elfelejtette, azt amiért egyszer orvos lett elvileg... A Vida Gábor viszont az UH-t csinálta, és ő közölte velem hogy "Hát ez meghalt!"....

Egyébként azért örülök, hogy viszonylag jól átvészeltem a kórházi szenvedéseimet.... De legalább találtam egy rendes dokit, akinek tényleg az volt az érdeke, hogy a legkevesebb fájdalommal és szövődménnyel átvészeljem az egészet! És szerencsém van, hogy a párom is mindenben segített és segít nekem, pedig neki is nagyon rossz... Egész este beszélgetett velem telefonon, tudom hogy nem bírtam értelmesen beszélni, de mégis végig tartotta bennem a lelket! és azóta is tartja! Majd napról napra jobb lesz, és májusra már reméljük csak rossz emlék lesz és örülhetünk majd a babának a pocimban!

Remélem veletek minden rendben lesz, és majd olvasgatlak benneteket, meg írok is azért néha :wink:
encsike87
 
 


Sziasztok
Kicsit lemaradtam, sok a munka…… :(

Encsike, Nagyon sajnálom :cry: , sok sok erőt és lelki gyógyulást kívánok. A tágítással kapcsolatban szerintem semmi következménye nem lesz, mert már sajnos elindult egy folyamat nálad, és a természet megoldotta.

Gabi csak arra kell gondolni, hogy minden rendben lesz :wink: , sok ++++++++++++++++++ küldök. Nehezen telnek a napok de minden rendben lesz. :!:

Erdélyi kaja: tárkonyos pityóka leves, nálunk heti kaja, a fiam nagyon szereti. Ecetes tárkonnyal az igazi, szerintem..
A vinetta (románul), hát azt mindenkinek ajánlani tudom, majonézesen isteni. Van aki anélkül készíti, de ahány ház annyi szokás. Talán ha lesz végre pihenőm is, akkor összehozhatunk egy ilyen vinetta partit + egyéb más nyári finomságokkal körítve :P

Voltunk 12 hetes vizsgálaton, a kép nem igazán sikerült, de annál jobban sikerült a mozi, szép kis akrobata mutatványokat produkált, és a játékszere a köldökzsinór, folyamatosan azt rángatta. Már mondta is a doki, hogy jó lesz majd ezt a játékot szépen letenni, mert hosszútávon nem lesz jó, szóval megvolt az első szidás. Egészségileg minden ok, paraméterei a terhességi hétnek megfelelő. Boldog vagyok :D :D , ja és még megy a drukk a kislány ügyében, sőt fogadás is áll a háttérben.
Itthon babamoziztunk, hívtuk a Márkot hogy jöjjön nézze meg a testvérkét, erre kérdi: miért kibújt? Olyan édes volt.

Édesek a kis csöppségek a képeken, mindenkinek gratulálok. Aki meg pihizni megy, kellemes időtöltést.

Üdv
Marcsi
Vendég
 


Sziasztok!

Encsike! Most olvastam csak, hogy milyen szomorú dolog történt veled a héten. NAgyon sajnálom, hogy ilyet kellett átélned! Borzalmas, hogy milyen dokik vannak! Értem én, hogy ők nap mint nap 10-20 terhes nőt vizsglnak meg, és darab-darab... De ilyen esetben azért egy cseppet belegondolhatnának a nő helyzetébe, mielőtt a szájukat jártatják! Tényleg felháborító! Mondtak egyáltalán valamit, hogy mitől történt a baj?
Sok erőt és gyors regenerálódást kívánok neked/nektek testileg és lelkileg is, és remélem, hogy mihamarabb összejön a baba, és ő egészségesen szépen megszületik- ha 2009-ben, hát akkor akkor. Azért még szívesen fogadunk a topicban !

panna1
 
 


encsike :cry: :cry: :cry: :cry: sajnálom,sok erőt,kitartást és mihamarabb babácskát kívánok.a dokikról meg no comment nagyon ritka a jó csak honnan tudjuk melyik az,ilyen eset kell hozzá hát szörnyű.
lányok érzem már a babáimat :lol: :D fogom a pocim alul és érzrm épp melyik mozog az egyik az egyik oldalon a másik a másikon csak még olyan lubickolást érzrk nem határozott rugást,azt mondták 2-3hét és rendesen érzem,azért ilyen korán mert ketten vannak :D

lanyané
 
 


Encsike, a könnyem is kicsordult. Nagyon sajnálom és együttérzek veled. Még szerencse, hogy erős vagy és melletted van a párod, aki támogat. Kívánok neked minden jót és kitartást!

Csajok, mindenki vigyázzon magára!

szuszu
 
 


Encsike, nagyon sajnálom ami történt, együttérzünk veled!!!! :cry: :cry: :cry:
Majd jelentkezz!!! Remélem hamar összejön újra az a ici pici édes bébid!!!! Kitartás!!!
Puszi, Irj, hogy halljunk rólad, hogy mi van veled
Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Ohh, nagyon elszomorodtam , Encsi, részvétem a kisbaba miatt, nem tudok semmi okosat tanácsolni, nem is akarok, jobbulást neked és nagyon várunk vissza.

KépKép
columbine
 
 


Immár 24 órája nem írt senki... Mi van veletek? Mindenki élvezi a napos idöt, a hétvégét a párjával, vagy valami más oka van?
Mi mindenesetre megjártuk az állatkertet tegnap. Nagyon szuper volt. Az én mindentöl félö kisfiam elég hamar belátta, hogy a borjak, a kecskék és a juhok nem öt akarják megenni, hanem a tápot. 2 órát voltunk végül csak a simogatóban, annyira lelkes volt az összes poronytom. Olyan édesek voltak a sok mindigéhes vemhes állattal.

Mai menü: brokkolikrémleves, a tegnapi maradékok és olyan tipikus német süti: Streuselkuchen. Kelt tészta sok édes mandulás morzsával a tetején.

Barbi
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk sajna a hétvége nem a pihiről szól mostanában. Nagyimhoz kell menni minden délben és este, mert ahhoz képest hogy egy "szeretetotthonban" él, még az is derogál a fizetett nővéreknek hogy megetessék és pelenkázzák. Nagyon rossz állapotban van szegény, a kórházból szó szerint úgy mentettük ki egy hete és azóta megyünk. Sajnos nagyon messze van, így én csak hétvégén tudom bevállalni az ápolást. Tehát én ezért tüntem el.
Most épp próbálom magam rávenni az itthoni munkákra, mert úgy utálom, hogy úszik a lakás és csak a ma estém maradt minden házimunkára. Így mindent csinálok csak azt amit kéne azt nem. :oops:

Barbi!

Most csak egy nagyon egyszerű, sztem tuti ismered, de azért:Tavasz karalábé leves

Karalábé, fehér/sárgarépa, felteszed puhulni, gyorsan megvan. Én simán belevágom apró darabokban a karalábé szép levelét is ebbe és a főzelékbe is. Fincsi. De ha a család nem akar "füvet enni" (párom mindig ezt mondta rá, majd megszokta) akkor csak cérnával belefőzöd és a tálalás előtt kiveszed.Szoktam bele tenni egy leveskockát és a kis ízbombámból (ezt mindjárt külön leírom, mert nagyon tuti!!) De ha nincs "Zsófi féle" ízbomba, akkor petrezselyem, min. 2 paradicsom 4-5 felé vágva (ez jól szétfő) vagy ha van eltett paradicsomleved, akkor abból egy-két deci. Én nagyon paradicsomosan szeretem, de anélkül is jó.
Amikor megpuhult, tehetsz bele virslit (a húsimádok miatt, de én anélkül szeretem).
MAjd behabarod lisztes tejföllel, de amikor a habarást csinálod, akkor a habarásba bele kell ütni 1 vagy 2 tojást. Attól függően hogy mennyit csináltál. Ettől olyan omlós, "puha lesz" a leves íze.
Aztán ha fokozni szeretnéd és sűríteni, még mehet bele házigaluska is.

Ízbomba: Nyáron kell jó sokat csinálni és mélyhűtőben tárolni.
Jó sok paradicsom, zellerlevél, petrezselyem, esetleg édes anna de ez nem muszály, és persze eléggé sok só, mert ez konzerválja. Úgy hogy a végén még belenyalva ehető legyen (lehet több só is, de akkor már nem lehet más sós fűszert tenni a kajákhoz, és az lekorlátoz)
Tehát a paradicsomot apró darabokra kell vágni, a zeller és a petrezselyem leveleket is. A legjobb összedolgozni őket egy magas falú műanyagedényben botmixerrel.
Az a jó állag, ha nem folyik szét, tehát nem baj, ha leve van, de azért maradjon egyben a zöld.
Aztán 20-30 cm-es alufóliába kell csomagolni, úgy néz majd ki mint a lefagyasztott kolbász. A mélyhűtőben aztán szépen összefagy a leve is.
Nálunk ebből készül mindig jó 8-10 tekercsnyi és egész télen tavaszi-nyári ízeket varázsolunk. Mehet: Bármilyen levesbe, húsok alá párolásnál, bármilyen főzelékbe. Kb 5-8 cm-es darabokat kell szelni kajánként, de ez is ízlés dolga.
Bevallom őszintén, én annyira szeretem, hogy néha elővettem és úgy fagyott állapotában meg-meg nyaltam, annyira jó íze volt.
Azt az egyet nem szabad elfelejteni, hogy sót tartalmaz, így a főzéskor ehhez mérten lehet kockát, vegetát és egyéb fűszereket alkalmazni.
Tényleg nagyon tudom ajánlani, nálunk már generációs hagyományú és bevált.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok:)

Mi most jöttünk vissza a Ligetből, megnéztük az I. Mangalica Fesztivált:))

Mit mondjak:) voltak illatok nagyon durván:)

Tegnap főzőcskéztem, azért nem jöttem egész nap: csülkös bablevest csináltam, mert már nagyon rég nem volt és megkívántam. sütöttem sárgarépapitét is mellé:))

Remélem mindenkinek szépen telt a 7vége!
Még 2 nap és 4D, már nagyon izgatott vagyok:))

sniky
 
 


csajok!tudtok abbban segíteni, h. ha pontosan tudom a fogantatás időpontját, ami hét hete volt, akkor kilenc hetes vagyok?
kérdeztem a dokit, azt mondta nem kell hozzáadni két hetet.
ha viszont az utsó menzeszemtől számolom akkor már 10 hetes vayok....és kalkulátor alapján is ugye..
az ülőmagassága a bébimnek 3.2 cm.akkor már h. lehetne 7 hetes??nem értem...
előre is köszii
jah és két hét múlva megyek uh-ra, tarkóredőre...tehát akkor mégis 9 hetesnek kéne h. legyek, mert addigra 11 hetes leszek, és azt akkor végzik, nem??

Kép
winona
 
 


Én itt vagyok, csak nem volt kedvem írni. Fáradt vagyok és nem jó a hangulatom, egész nap ki sem mozdultam a lakásból :(

Apróka, sajnálom, ez nehéz helyzet, remélem jobban lesz a nagymamád! Nagyon jók az ötetek, amiket írtál. Én csak petrezselymet tettem el a hűtőbe tavaly, de sajnálom, hogy zellert nem, mert mostanában a paradicsomleves az egyik kedvencem, és abba nagyon jó lenne.Az anyukám receptje alapján szoktam a paradicsomlevest csinálni, bár már sokféle változatot hallottam, de nekem ez a kedvencem. Nagyon egyszerű: úgy kezdődik, hogy végy egy házi eltevésű üveg paradicsomlevet (én csak ebből szeretem), mégegyszer annyi víz, só, bors, cukor, egész hagyma és zeller jön bele (zöldje, de néha egy darab zellert is belefőzök). Egy kis olajat öntök a tetejére. Végén galuska, mert a fiam csak amiatt eszi és mert finom is bele.

Ma hagymaleves volt ebédre (fokhagymával vegyesen, tejszínnel), meg túrós, tejfölös, szalonnapörcös tésztával.
Vendég
 


Winona, a számítás alapja a menszeszed első napja, ez alapján 10 hetes vagy. Ezért küldtek 2 hét múlva tarkóredőmérésre, mert azt 12 hetesen végzik.
Vendég
 


köszi csenge a választ.....csak a dokim kicsit szórakozott lehet, mert előtte meg azt mondta h. 7 hetes vagyok......számomra ez rejtély....

Kép
winona
 
 


Winona!

Tényleg szórakozott lehet a dokid..... :)
Mindenképp a mensi első napja számít, de persze ez is kis csalás, mert ugye a gyerkőc két héttel fiatalabb, ha a pocaklakást nézzük!

A paradicsomlevest én is nagyon szeretem mostanában. Nyáron persze nem akartam melózni, de olyan hálás vagyok apumnak hogy rábeszélt a konyha-rombadöntésre anno. Most úgy fogy a paradicsomlé, hogy csak na.
Ja, és persze a házigaluska nálunk is elengedhetetlen kellék belőle.
Egyszer ki lehet próbálni tejfölösen is. Állítólag a spanyolok úgy eszik. Velem megkóstoltatták 6 éve, furi íze volt, de sztem fincsi úgy is. Csak ugye ha az ember agya rááll valamilyen kajára, akkor ha mást ízlel, az furcsa. Pl: ha szörpre gondolunk és közben tejet iszunk. Ilyenkor nincs jó íze a tejnek.

Én már nagyon izgulok. Holnap megyek tarkóredőre, 12 hetes vizsgálatra. Már nagyon várom, de kicsit félek is.
Majd beszámolok, ha végeztem és beértem a munkahelyemre.

Jó éjszakát!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Winona, az is lehet, hogy a dokid nem szórakozott, hanem azért beszélt a hét hétről, mert te mondtad neki, hogy akkor volt a fogamzás és ezek szerint a magzat maga tényleg hét hetes. De mivel a nők nagyobb része nem tudja pontosan a fogamzás napját, ezért ez nem lehet a hivatalos számítások alapja, ezért számolnak a dokik meg a védőnők mindig az utolsó menszeszed első napjával és e szerint az időpont szerint küldenek el majd a megfelelő vizsgálatokra. Legfeljebb te tudhatod majd, hogy ha késik a kicsi születése egy hetet, akkor még teljesen időben van.

Apróka, a barátnőm fokhagymás, pirosparikás rántással készíti a paradicsomlevest. Hát mit mondjak, fura egy íze van. De ők úgy szokták meg és szeretik. Várom az UH beszámolót! Csütörötkön mi is megyünk :wink:

Niki, hogy készíted a sárgarépapitét?

Itt a hétfő :wink: hajrá lányok! Mindenkinek nagyon szép hetet kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is Mindenkinek nagyon vidám és boldog hetet kívánok!

"DEJÓ", hogy ilyen jó étvágyúak vagytok és felsorakoztatjátok az ételrepertoárotokat. :lol: Én nem kívánok semmit... :cry:

Párom már beszerezte a fél bioboltot, hátha valamit megkívánok... + még a tesóm is hozott nekem anyukámtól húslevest... :? kedvesek. :D

Azt szeretném kérdezni, hogy volt valakinek migrénes fejfájása? És mit csinált?
Nekem múlt előtti hétvégén fájt egy kicsit, de most hétvégén, leginkább szombaton nagyon erős migrénes fejfájásom volt, de nem mertem bogyót bevenni. A teganpi nap már jobb volt. A levegő és a gyertyaállás sem segített. :cry:

Jaja! voltam a Lövőház utcában a 2 in 1 kismamaruházati boltba, csalódás... a felsők 8000.- a szoknya, nadrág, ruha 13000.- most 50%-os leárazás van, de szinte ki van fogyva. Sajnos nem vettem semmit... De a ruhatáram kezd szűkös lenni. Meg nem túl kedvesek!

Sziasztok
Vendég
 


winona!

Egy másik topicban valaki olyan jól elmagyarázta, hogy ha a fogantatástól számolod, az a baba kora, ha meg az utolsó mensitől, az meg a terhesség kora. Van, hogy az orvos mást számol, meg mást a védőnő, de a különbségek ebből adódhatnak.

Kép
Kép
tabati
 
 


köszi a segítséget mindenkinek!

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Én is sütöttem-főztem a 7végén, meg takarítottam és egy kicsit dolgoztam is. Szóval el voltam foglalva, ezért nem voltam. Nálunk rizsfelfújt volt és meggyleves- a férjem nagyon édesszájú, odáig van ezekért az édes tésztás dolgokért. Próbáltam a kedvében járni.

Winona! Csatlakozok Csenge véleményéhez. Azaz sztem is a mensi szerint számold a heteket. Ezen kívül a baba ülőmagassága is ehhez stimmel (valószínű, hogy a megadott értékeknél figyelembe veszik, hogy a baba kb 2héttel később fogant). Nekem a kis táblázatom azt írja, hogy 9. héten a baba 3cm, 10. héten 3,5cm. Tehát méret alapján is kb. ott vagy... Gratula a babóhoz! :D

Apróka!
Nagymamidnak jobbulást, neked/nektek kitartást az ápolásához!
A holnapi UH-ról várjuk a beszámolót!
Sniky! Tőled is a 4D-s élményeket! Meg a sárgarépapite is érdekelne!
Én majd csak jövő7en megyek az AFP-s vérvételre és az integrált teszt második fordulójára. :( Addig semmi hír a babáról. Már úgy várom, hogy megmozduljon!
Aki volt integrált teszten: Nektek is mondták, hogy a kórházi előírt AFP-re nem kell menni, mert az integrált teszten úgyis lesz?

Beleki! Homeopátiás bogyókkal nem próbálkoztál? (én nem értek hozzá, de vannak boltok, ahol igen.) Beszélj a dokiddal. Elvileg van egy-két típusú gyógyszer amit a 2. harmadtól már lehet szedni. GOndolom nem napi 3x2-t, de esetenként biztos be lehet venni. Beszélj a dokival sztem.


Csenge! Imádom a hagymalevest, úgy ahogy te is írtad. Szoktam is viszonylag sűrűn csinálni. Mi pirítóssal, reszelt sajttal esszük. Nyami-nyami.

Jó munkát/pihenést mindenkinek!

panna1
 
 


Sziasztok!

Encsike - most olvastam, hogy mi történt - nagyon sajnálom - remélem hamarosan felépülsz testileg-lelkileg. Biztos hamar összejön megint a baba - szoritok Nektek!

A doki hozzáállása pedig tényleg felháboritó - nem tudom az ilyen minek megy orvosnak, főleg nőgyógyásznak... :(

Pénteken körbejártuk a boltokat, amiket ajánlottatok - a Christina Moda tényleg nagyon jó. Vettem egy fekete koktélruhát 1990 Ft-ért! :) Sokfajta csinos felső, nadrág volt és kedves az eladó is - érdemes bemenni. Voltunk a Vörösmarty téren a H&M-ben is - ott is jó felsők vannak és nem is túl drágák. Köszi a tippeket! :)

Szombat este elmentünk a bálba - jó volt már kikapcsolódni egy kicsit. Táncoltunk is - de azért nem mertem nagyon ugrálni, de igy is jó volt. Egész sokáig birtuk, mert 2 után jöttünk haza. Nyertünk a tombolán egy uszodabérletet, igy még egy ok, hogy járjunk úszni. Csak a pocakom fáj megint, időnként be-be szúr. Ez nálatok is igy van még?

Kellemes napot!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


köszi panna a válaszodat :)

Kép
winona
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?