Új privát üzeneted érkezett!

Myssnia,
Ide azt az ezredik benyogest!!! Kép

Mikit kicsalogattak a fiuk a konyhaba a taviranyitos autoval. Akkora, mint egy matchbox, es Miki meg van orulva erte! Olyan vicces, ahogy a kis hadirokkantkam kuszik!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az usziból, a lány nagyon élvezte, azóta evett és alszik. Remélem este is fog. Kép MEgyek ledőlök én is, mert majd megyünk még CORA-zni délután. Este jövök!

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Zsuzsi ne cikizd már azt a gyereket! Hat hónapos és kúszik!!! Milyen ügyes.
Láthatási ebéd: Kétszer annyi, mint általában, és négy válogatós kölyöknek meg egy élválogatós apának kell hogy a fogára való legyen. Még jó, hogy Marci nem szól bele...
sofka
sofka
 
 

 
 

Sziasztok Lányok,

Hazajöttünk. Kórházban volt Lili 10 napig. Vese-medence gyulladása volt, intravénásan kapott antibiotikumot. Kép De már jól van. Szerencsére én is vele voltam, úgyhogy olyan nagyon nem viselte meg a dolog.
Sajnos Sonnentherme-ben a bébiknek szánt medencében meleg víz van, és mi belementünk. Valószínűleg ott kapott fertőzést. Haza is kellett jönnünk a nyaralásból a magas láza miatt...
De holnap megint utazunk. Parádsasvárra megyünk, a Sasvári kastélyba. Úgyhogy most kicsomagolok, mosok, becsomagolok. Aztán ha este lesz időm, jövök még.

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap megint nem volt net. :-(((
De most legalabb hetvege van, napkozben is be tudok nezni. Csak mar teljesen kiestem az itteni eletbol :-((( ez nagyon vacak, ugy hianyoztok!

Most nagyon jo dolgok tortentek :-))) tegnap becsurtem Violat a kendobe es bementem a gimibe, minden siman ment, es volt ovacio rendesen :-))) valtasban koroztek korulottunk a "rajongok", a vegen mar szedultem, de jolesett :-)))

Es ejjel Viola alvasi csucsot produkalt: 10-tol hajnal 4-ig aludt! :-))) Szules ota most aludtam eloszor 6 orat egyben, annyira finom volt :-)))

Ugy tunik, akkor alszik el jobban, ha en is ott fekszem a szobaban! Ez szep es jo, csak akkor fuccs az ejszakai netezesnek, vagy meg kell tanulnom ujra felkelni, de hat az horrorso :-0

Na elkuldom ezt, aztan legalabb a mostani adagot megprobalom visszaolvasni!

Hoppa: utolag is isten eltesse a nevnapozo gyermekeket: Bekit, Dorinat, Lorincet! Kép Kép Kép

Kaska
kaska
 
 


sziasztok!

Magdi: Mi mindig szombaton szoktunk menni reggel 8órára.

Elég szörnyű éjszakánk volt Márk tiszta takony szegénykém. Volt nálunk egy lány a babájával és beteg volt a kicsi és elkapta tőle Márk is.KépKépKép

Az összes baba tündéri a képeken. Nem nevezem meg őket nehogy valakit kifelejtsek.KépKépKépKépKép

Kakukk: Emma elég széppen eszik Márk is ennyit szokott megenni egy nap alatt kb. Van, hogy 750grammot van olyan nap amikor megeszi a 850grammot is.

Orsoly: Gratula a forgáshoz. Nemsokára ti is mászni fogtok már. Mit mondott egyébként az orvos miért nem csinálta elöbb Lackó ezeket a dolgokat?

Na most ennyi
Andy és a taknyos Márk
andy78
 
 


SZiasztok!

Túl vagyunk az első úszáson, hát nem mondom, hogy Dani ujjongott örömében, de talán majd legközelebb. Szegény sírt is az elején, félhetett, pedig percenként átöleltem, hogy érezze, biztonságban van.

Elli
sexy álmok KépKép

Gömb
szegény LIli, 10 nap kórház KépKépKép
jó hog ymár meggyógyult

Andy
MÁrknak is jobbulást! +++

Sofka
múmián én is jót nevettem Kép
lábad borogatás hatására nem menne lejjebb? vagy gondolom pihentetni kellene, de 3 gyerek + láthatási ebéd mellett biztos nem könnyű.

EGyedül vagyok itthon KépKépKép már el is felejtettem, milyen érzés! A férjem elvitte Danit a dédipapához látogatóba, de fél óra múlva jönnek, utána megyünk a szüleimhez.

na megyek
Andi
psandi
 
 


zsuzsi
akkor ezenennel itt az 1000.
mászás miatt ne aggódj, szili is eleinte csak a balt húzta maga alá, és úgy haladt, most pedig már szabályosan mászik.
most én sem vagyok túl jó hangulatban. mitoménmitől.

Gömbölyű
szegény te, és Lili, a lényeg, hogy jobban van!

NAdine
Már én is úgy vinném Szilit úszni, csak még teljesen meg kell gyógyúlnia. Én valsz Szolnokra viszem, de sajnos semmi tapasztalatom nincs az ottani usziról...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


naaa!
most már régi felhasználó vagyok!!!!
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, csúcs az a habos-babos pizsiKép Miért ne aludhatna édesdeden Miki ebben a cuccban, amikor Timi meg kizárólag autós szerkókban hajlandó tentézniKép
A hadirokkant mászás miatt meg ne aggódj, azt olvastam, van olyan baba is, aki fenéken radírozza végig a lakást előrejutás címenKép Mikinek is (gondolom) csak a haladás a lényeg, a technikát meg nem pontozzák zord bírák a partvonalrólKép


Myssnia, gratula a felálláshozKép Még mindíg ilyen kisfickót szeretnék 3.-ra, mint Szilcsi, na de a mi genetikánkkal???KépKépKép
Jó neked, hogy a fiad végre rákapott az evésre, mostanában már én se bánnám, ha Zsebi valamit fincsinek találna az anyatejen kívül. No de azért még se vitaminozhatom szegény porontyotKép
Szilárd tud már rendesen ülni, hogy bele mered rakni az etetőszékbe? Mert én ezért nem forszíroztam ezt Zsebivel, pedig ma az apja kipróbálta és nagyon tetszett neki (már a gyereknek). Viszont az okosok azt mondják, amíg egyedül nem ül fel a gyerek, addíg ne ültessük. Bocs az eszmefuttatásért, más is kiokosíthat ezügybenKép

Andy, jobbulást MárknakKép

Kakukkfű, ezzel a szopi dologgal most elgondolkodtattál, mert pár napja nálunk is gond vanKép Kevés a tej és Zsebi nem is strapálja magát, hogy több legyen...rugdos, dünnyög, de nem szívja rendesenKép Viszont a hozzátáplálással még sehol sem vagyunk, így marad a tápiKép

Kaska, na látod, azért akadnak már jobb időszakok isKép Nemsokára már kistesót akarszKépKépKép

Gömb, szegény LiliKép Abban a csodafürdőben ennyire nem figyelnek a fertőtlenítésre? Én még nem is mertem Zsebit sehova beáztatni, mert neki ráadásul vesemedence tágulata van, ami hajlamosít ezekre a fertőzésekreKép

Csucsuka, akkor nem vagyok egyedül a kerekszemű deddelKép Csak olyan rosszul esik a 24 órás szolgálatKép
Anyósról jut eszembe, holnap nálunk is csapás lesz. Most takaríthatok, hogy a pókok ne a nyakába essenek a szoba sarkábólKép

Sofka, és a fiad szereti a kendőt? Mert én hónapok hosszas küzdelmével sem bírtam rávenni Zsebit, hogy a mindenki által dícsért alkalmatosságot megkedveljeKép Neki csak az a jó, ha anya kezén van a fenéklenyomataKép

Manó2, Dorka nagggyon édesKép Nem irigyellek a munkábaállásért. Nekem szerencsére sikerült megúszni a jövő tavasztKép
Ruhát én se szeretek venni mostanában, mert túl sok X került a fránya L eléKép

Magdi, én úgy tudom, csak az első szülésnél lesz nagyobb a láb, ha nem így van, lehet, hogy nem szülök többet, mert már 40-es topánt hordokKép

Na szólít a kisebbik.
pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Kakukkfu, Zsuzsi, es mindenki, akit illet,
en annyira tisztellek Benneteket, hogy igy megkuzdottetek a szopiert! :-))) Talan ugy erdemes felfogni, hogy minden tejcis nap jo a babanak! Mellesleg en is iszonyu sokat parazom emiatt, hiaba tudom, hogy nem kellene, a parom viccelt velem, hogy centit kellene vagnom, mint a katonasagnal :-)

Hat az biztos, hogy a legszebb karacsonyi ajandek az lenne szamomra, ha akkor kapna az elso nemtejci falatjat Vilcsi (precizen dec. 24-en lesz feleves :-))) )

Sofka,
szerintem aki az utcan letamad egy anyukat es beledumal az eletebe, annak sajat maganak vannak nem kis problemai.
Erdekes, hogy tolem nagyon rendesen megkerdezik, hogy szabad-e megfogni a babat. Mondjuk nem ismeretlenek kozott voltunk. Amugy ha kezet mosnak elotte, akkor en meg szoktam engedni, multkor meg el is aludt a kollegamnal, szerintem erezte, hogy olyan szeretettel bant vele :-)))


Kangi,
ne szomorkodj sokaig, bar neha picit Neked is szabad, hiszen olyan vagany szoktal lenni! :-)))
Annyifele alkatu gyerek van, es teljesen normalisak! Szerintem en sokkal nyizigebb voltam, mint Julcsi: kozepsos ovisan 12 kilo! Most nem ez jutna rolam eszebe senkinek igaz? :-))) Anyamek szenne aggodtak magukat, mert egyszeruen utaltam enni! Es elmult...
(Nekem iszonyu furcsa erzes, hogy ilyen nagy babam lett. Igazabol nem is azert lesem ennyire a sulyat, mert buszkelkedem vagy ilyesmi, hanem mert bizonytalan vagyok, nincs viszonyitasi alapom, hogy az ilyen baba hogy szok fejlodni es megerositesre vagyom, hogy ez igy OK...)
Amugy meg tok edzett lehet a csajszid, hiszen minden hetvegen kinn vagytok vele a jo levegon, miert lenne beteg! :-)))
Magad miatt meg foleg ne szomizzal, szerintem teljesen popecul nezel ki, de komolyan! :-)))

Maci2,
biztos csak rosszat almodott Roni, de elhiszem, hogy rossz erzes lehetett Neked!

Myssnia,
valaki nekem azt mondta, hogy az atkarolo reflex miatt riadnak fel igy a babak, es a hason alvas azert is segit, mert akkor ugye nem a levegot karolja. Ejjel nem merem hasra rakni Vilcsit, de nappal azota en is igy szoktam, es tenyleg tobbet alszik (mondjuk 20 perc helyett 40-et :-] ).
De szerintem van valami a reflexdologban. En is sokszor osszerandulok elalvaskor, mikor elernyednek az izmok, mert ugy erzem, zuhanok. Es oseink ugye fakon eltek, az atkarolo reflex azert van, hogy a mamiba kapaszkodjon es ne potyogjon le a pici. Szoval logikus.
A kepek tenyleg dijnyertesek :-))) nagyon pofi Szilard :-)))

Urszila,
nyuzsges es tarsasag utan Violabol is ki szokott jonni egy adag hiszti, de kozben nagyon elvezi, es ha kinyafogta magat, tobbet es melyebben alszik. Biztos igy nyugszik le a feldobottsag utan, vegul is az is stressz, ha pozitiv is. Szerintem ez nem baj.

Csucsuka,
szuper, hogy ilyen vagany volt Dano, gratula neki! :-)))

Nadine,
en nem csak _hallottam_ alvasi sztrajkrol... :-[ sokat megadnek, ha az en lanykam annyit aludna, mint amikor a Tietek sztrajkol :-))) de ertelek, a 3 oras altatasokat is ismerem, nem habostorta...
Szerintem is tokmindegy a ruha szine, ha kenyelmes, a babak mindenben aranyosak :-))) En a jatekokkal is liberalis vagyok, miert ne lenne pl. egy fiunak babaja. Hatha felnott koraban is kevesbe derogal neki a babazas, annak az asszony csak orul :-))) Ugyanigy lanynak is lehet autoja, legoja, legalabb imponalhat vele a sracoknak :-)))

Mano2,
nagyon ugyes mar Dorka :-))) es helyes is :-)))

Andi,
szerintem ha ilyen hamar el tudott aludni, akkor faradt lehetett mar, es lehet, hogy a legjobb pillanatban tetted le! :-) Viola is neha pont karban nem tud elaludni, es magatol meg sikerul. Az mas, ha izombol sir, akkor en is felveszem!

Magdi,
hogy is birod depi nelkul? ;-)))

Gomboc,
bocsi, teenyleg, Zsombi Viktor is es isten eltesse ot is! Kép

Heni,
boldog hazassagi evfordulot! Kép

Ellimami,
meeer, meg jo, hogy nem csak a tiniknek jar az ilyen alom! :-))) nekem is voltak mostanaban jo kis szerelmetes almaim, szerencsere lanyom urino volt es hagyott vegigalmodni :-)))
Amugy lehet, hogy kiabrandito szopira ebredni, viszont a gyakori ebredes miatt en meg 3-szor annyi alomra emlexem, mint regen :-)))

Zsuzsi,
szerintem az mar tok jo, ha kuszik :-))) Ugy tudom, azt szinte nincs ket gyerek, aki egyforman csinalna.

Gomb,
korhaz es felfertozodes :-((( szerencse, hogy nem viselte meg tulzottan Lilit! :-) Jobb nyaralast Nektek! :-)

Megint jo nagy level lett, bocs mindenkitol! De mar annyira hianyzik a babanetfeeling, hogy ilyenkor meg ram tor a szomenes...

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Ugy latszik, apa jol elvan utodjaval a kertben :-))) es futja meg egy levelre :-))) Mar ha sikerul, mert megint kezd vacakolni ez az atoknet, az elozot is eleg sztrahas volt elkuldeni :-/

Andy,
jobbulast Marknak! Takony hess-hess! :-)

Andi,
biztos bele fog Dani razodni! :-)
tenyleg, itthon meg nem is voltam a szules ota egyedul... de az utcan is fura erzes volt, amikor ruhat venni mentem, es az emberem vigyazott Vilcsire.

Myssnia,
gratula az 1000-hez! :-))) es ne legy szomoru, persze ha lehet! :-)))

Momo,
en is azt hallottam, amit Te, hogy csak akkor ultessem, amikor magatol ul. Viszont neha, ha nyugos, akkor nyugszik meg, ha az olemben ul es a sonkait markolaszom. Tipikusan pl. ha pukiznia kell. Hat tudja a fene.
Azert most meg jo urugy, hogy csaszi utan ki kell varni a 2 evet :-))) de en is azzal nyugtattam magam a melyponton, hogy annyira nem lehetek depis, ha meg mindig szeretnek tesot :-))) es meg mindig nem tudom, hogy kettot vagy harmat :-)))
Zsebi kendoutalat :-( kepzeld, mint a hirekbol kiderul, Vilcsi megbaratkozott vele! :-))) Talan az elszantsagomat erezte meg? mert erre a szabadsagra iszonyu szuksegem volt, amit a kendo nyujt.

Na hallom mar, hogy valaki engem kovetel :-))) legalabbis egy bizonyos testreszemet ;-)))

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 


Sziasztok!

Ugy latszik, apa jol elvan utodjaval a kertben :-))) es futja meg egy levelre :-))) Mar ha sikerul, mert megint kezd vacakolni ez az atoknet, az elozot is eleg sztrahas volt elkuldeni :-/

Andy,
jobbulast Marknak! Takony hess-hess! :-)

Andi,
biztos bele fog Dani razodni! :-)
tenyleg, itthon meg nem is voltam a szules ota egyedul... de az utcan is fura erzes volt, amikor ruhat venni mentem, es az emberem vigyazott Vilcsire.

Myssnia,
gratula az 1000-hez! :-))) es ne legy szomoru, persze ha lehet! :-)))

Momo,
en is azt hallottam, amit Te, hogy csak akkor ultessem, amikor magatol ul. Viszont neha, ha nyugos, akkor nyugszik meg, ha az olemben ul es a sonkait markolaszom. Tipikusan pl. ha pukiznia kell. Hat tudja a fene.
Azert most meg jo urugy, hogy csaszi utan ki kell varni a 2 evet :-))) de en is azzal nyugtattam magam a melyponton, hogy annyira nem lehetek depis, ha meg mindig szeretnek tesot :-))) es meg mindig nem tudom, hogy kettot vagy harmat :-)))
Zsebi kendoutalat :-( kepzeld, mint a hirekbol kiderul, Vilcsi megbaratkozott vele! :-))) Talan az elszantsagomat erezte meg? mert erre a szabadsagra iszonyu szuksegem volt, amit a kendo nyujt.

Na hallom mar, hogy valaki engem kovetel :-))) legalabbis egy bizonyos testreszemet ;-)))

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 


Sziasztok!

most apuéknál vagyok, megpróbálok feltenni képet

Kép
Andi
psandi
 
 


Hali Lányok,

Ruin Réka: Szerintem ez csak duma. Én is azt hittem, hogy majd szülés után fitten, sminkelve meg miegymással várom a látogatókat. Amikor meg hazafelé mentünk a kórházból, montam aZuramnak, két hétig rajtad kívül senkit nem akarok látni a lakásban. Volt is sértődés, de nem érdekelt. A 3. héten már úgy tudtam kimenni a WC-re, hogy útközben nem csöppent el semmi. És én ettől olyan boldog voltam.

Oltás: úgy láccik, nekem mintagyerekem van Kép. Éjjel 8 órát alszik 6 hetes kora óta (volt néhány hét, amikor mégsem, de csak nyüszögött). Minket az oltás csak annyiban zavar be, hogy ilyenkor délután nagyobbat alszik.

Ültetés: Én semmit sem akartam erőltetni a lányomra, de pl nekünk attól lett mélykocsink, hogy az autóshordozót pattintottuk a sportkocsira. Így aztán soha nem feküdt a kocsijában vízszintesen. Ma is sokat üldögél az ölemben, de önállóan még nem megy. Ja, és mostmár a sportkocsiban is szépen ül, de azért a biztonság kedvéért becsatolom (egyensúlyhiány).

Na, megyek, mert a gyerek mára betaknyosodott (apa spórolt a gázszámlán Kép itt az eredménye, most meg tiszta depis) és elég nyűgös a lelkem. Asszem holnap kihívom hozzá a dokit.

Pusza:heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Hello Lányok Kép
köszi a vigaszokat Kép Megvagyok, ma Apacuka délelőtt 2 órát elvolt békussal, így ALUDTAM! ÉN! HURRÁ!
Aztán megcsinálta a borjúhusit ebédre. Amihez a pácreceptünket már többen kipróbáltátok. Ehelyt tartozom egy vallomással: mi most próbáltuk ki először Kép Eddig csak a szánk járt KépKépKép
Meg a sógoroméknál is voltunk Etyeken.

Ma egész jó nap volt. Látszik, hogy Apacuka itthon volt, csak úgy repült az idő Kép Illetve Kép, mert máskor úgy cammog, mikor kettesben vagyunk ...

Meggyógyult gyerekek hurrá! Megbetegedett gyermekek KépKépKép

Andi Kép
Danikád gyönyörű!!!

Zsuzsi Kép
Miki pizsiben Kép cukorka!!!

Pussz
kicsitjobbma Kangi
kangi
 
 


Dani gyerek micsoda felnőtt férfi!
Kangi, na végre, hogy újra van hangulatod.
Momo, nem tom, hogy Marci szereti-e a kendőt, mert egyelőre egy Nagykopper nevű babával gyakorlok, aki nem szól vissza, nem nyög ha szoros, nem sír, ha a nagy igyekezetben leesik. Anyukája meg - a közbülső lánygyermek vígan vihorászik rajtunk. Én arra gondoltam, hogy a kendő nagy segítség lenne pl. mikor a ded épp akkor kezd nyűglődni, mikor keverni kell a vmicsodát a tűzhelyen. Ugyanis azt annyira szereti, hogy fejjel ráindul. Próbáltál már közel tíz kilót ebben a helyzetben egyensúlyozni? Szóval azt remélem, hogy ilyenkot fixálja, az oviban pedig védi majd. Feltéve ha sikerül a makramézás mielőtt érettségizik...
sofka
sofka
 
 


Sziasztok

Ja, gyereknyúlkálás ügyben: pénteken, amikor vittem Kevint megmutatni, a rendelőben(!!) egy 8 éves forma kislány beledugta az arcát Kevinébe, (de télleg!) aki az ölemben lebzselt. Anyukája rá se bagózott. Jó hangosan megkérdeztem: "Elnézést, beteg a kislánya?" Erre ő: "Már gyógyult". Nem kartam kötözködni, hogy ha ennyire ért hozzá, minek hozta ide???!!! De szerencsére észbe kapott, és rászólt, hogy menjen hátrébb. Nekem ez volt az első ilyen élményem, de az már télleg túlzás, hogy a rendelőben sem figyelnek, nem?Kép

Lábügyben: stabilan 38-as lábam 39-es lett. Két alighasznált márkás edzőcipő, egy méregdrága tavaly vett csizma bánja. KépKép Én is remélem, hogy csak az elsőnél van ilyen.

Alvás: A szerdai láz elrontotta a gyerekem!!Kép Eddig nappal ébren 1,5-2 óra, aztán alvás (simán letetttem, és úgy) 40 perctől 2,5 óráig, ez utóbbi esetben én is tudtam pihenni, ha akartam(akartam!!!). Csütörtök óta MAX 40 perceket alszik, így már nem csak éjszakám nincs normális, hanem nappalom sem.Kép Persze nyűgös, mert fáradt, cipelni kell a seggét, ha nem, bőg. Ma mutattam neki a kisujjamat: "fiam, ennyire vagy attól, hogy szívemet megkeményítve teát adjak éjjel és leszoktassalak az éjszakai kajcsiról." 3 hónapja nem aludtam egyfolytában 3 óránál többet, 3 napja csak másfeleket, mert éjjel is felsír, cumira vagy hasrafordításra alszik vissza, vagy ami még gázabb szopira, ugye mindhez fel kell kelniKépKépKép Nagyon gááázKép Már minden mondatom után bocsánatot kell kérnem a férjemtől, mert olyan nyűgös vagyok, hogy csak na. És mikor végre jót álmodom, annak is annyiKépKépKép Persze a kisujjam még ott van, egyelőre kitartok.
Vagy lehet, hogy csak a neten keresztül fertőz a gyesdepi???Kép

Gömbölyű
Szegény Lili.De jó, hogy már minden ok!!Kép Jó pihizést!

Kaska,
Én mindig mondom férjnek, hogy nem is akarok Kevin nélkül az utcára menni. Kevinnel egy kismama vagyok, aki "még nem nyerte vissza az alakját". Kevin nélkül csak "egy dagadt tehén, aki nem képes fogyókúrázni, és mekkorák a mellei!!"Kép

Andi
Kép szuperKép

Kangi,
Örülök, hogy megint süt nálatok a nap!!KépKépKép

Na, megyek aludni, mer' már kész rémálom az ábrázatom.
Pusza!
Elli+Kevin

Jaj, most nézem, tele van a levelem Kép jellel. És egy Kép sincs! Ez már a vég...Kép
ellimami
 
 


Kangi, most hogy újra átfutottam, amit írtál, felmerült bennem a kicsi Katával eleinte lassan vánszorgó napok sora. (Apukája ráadásul a volt felelsége házát építette át, ez volt az ára a gyors válásnak. Így csak három évig zajlott a per, és Kata éppen kétéves volt, mikor összeházasodtunk, és megismerte nagytesóit, akik addig létezéséről sem tudtak. Bezzeg rólam!) Egy megoldás volt: menni. Mindegy hova. Ikea, turkáló, Mikkamakka, rokonok. (Mert a délelőtti sorozatokat egyszerűen nem bírtam elviselni. Olvasni meg nem futotta az erőmből. Internet meg még csak olyan ködös messzeségben létezett.)De sokszor padlót fogtam. A többedik gyereknél minden más, mert van kihez szólnod, és választ is kapsz. Bár sokszor emlegettem, hogy minek tanítottam meg beszélni őket, de egyre biztosan jó volt: Csendre csak éjszaka számíthatok!
sofka
sofka
 
 


Hát mindenki apukázik? Az én párom meg rászokott a netre, úgyhogy már két gépünk van, az övé a pincében, ott bagózhat is. Lassan már mindent csak virtuálisan intézünk, mégis folyton kialvatlanok vagyunk. Úgyhogy én most lelépek. Valami nátha is gyötör. (Ugye nem széna?)
Mindenkinek a legjobbakat. (Elli, én sem alszom ki magam soha, de ma megpróbálok szépet álmodni...) sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Na a mai altatás se jött be. Már fél 8-kor majd leragadt a szeme, de nem hagytuk aludni, hanem megfürdettük. Utána szopi és bealdut. Hurrá, gndoltam én, de nem mert most meg az ágy közepén vigyorogva cummogja a kezét. GRRRRRRRRRRR Na majd holnap a szüleimnél úgy se alszik annyit, akkor este majd megnézem mit művel. De lehet az uszi után nem kellett volna hagyni 2*3 órát aludni.

Kaska
Hát igen én összetehetem a két kezem, mert ha Zsani úgy aludna mint Vilcsi én már a zártosztályon lennék. De ez akkor is különös, az előző oltásnál, csak addig sírt míg hazaértünk, utána kialudta. Igaz még a túl sok inger is megviseli őket.

Myssnia
Jártatok már úszni előtte, vagy most kezditek???

Andi
Nekem mondta az edző, hogy minél később kezdi a gyerek, annál nehezebb a "nagy vízhez" szokatni. Én mondjuk most láttam egy 9 hónapos kislányt, aki majdnem végigsírta a foglalkozást. De lehet a szülei idegességét vette át. De szerintem az uszi nekem és a férjemnek most még jobban esett, mint Zsaninak (mind a ketten skorpiók vagyunk, ami vizes jegy, és a nyáron nem voltam strandon. Mióta az eszemet tudom ez nem fordult elő!!!) De Dani nem olyan "öreg" még. Kép Nem lehet, hogy feszült voltál így elsőre? Ez könnyen átragad a babákra. Dani nagyon aranyos.

Gömb
Szegény Lili. Reméelm már jobban van. Milyen meleg volt a víz, hogy fertőzést kapott tőle? Mert itt debrecenben 34-35 fokos vízben van a babaúszás, és én úgy tudtam, hogy max 30 fokos szokott lenni. Remélem semmi baja nem lesz tőle Zsankának.

Sofka
Én tegnap a szomszédomat gyújottam le, mert a gyerek cumiját kezdte el piszkálni, persze a gyerek szájába volt. Gyorsan elvettem tőle (csak ferőtlenítés után kapta a gyerek vissza) De én nem értem, hogy lehet valaki olyan, hogy szó nélül benyúl a kocsba és elkezdi piszkálni. Én se tettem ilyet soha. És ép eszű ember nem is tesz. Mert én ha csak a boltig szaladok le, akkor is kezet mosok, mielőtt a gyerekhez nyúlnék, pedig én az anyja vagyok!!!

Heppi
Nálunk még nincs fűtés (távhő október 15-től fűt előtte külön kérés) így a számítógépet használjuk. Egész este megy így van 22-23 fok lefekvéskor. De reggelre kihül, így Zsani egy 92-es!!!! hálózsákban nyomul esténként (a lelógó részt a lába alá hajtom, úg is mindig felrakja valahova Kép)

Na megyek, mert a sógorom netezne egy kicsit. Még szerencse, hogy csak 2 gépünk van (a harmadikat a jövő hét végén akarjuk beüzemelni pont emiatt) Kép

Nadine + bealudt Zsanka míg ezt az üzit megírtam HURRÁ KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Csak sikerült elkiabálni ezt az alvás ügyet. MA tiszta horror volt, csak ordítani volt hajlandó az ágyában, este pedig folyamatosan feltérdelt és nyalogatta az ágy rácsot.

Nadine
Még nem voltunk uszni. Mi lesz az első alkalommal?

Andi
Dani nagyon szép kiskölök!

KAska
Drukk,hogy karácsonyig csak tejecskét ismerje Vilka!!!

Zsuzsi, Norka, Franyó! Merre vagytok?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Kangi!
Ne depizzééé máááá. Láttad az én Nikimet,nem? A gyerekdoki állandóan csesztetett, hogy ne leadjam a tejet(akkor 1 lityit adtam le naponta), hanem etessem meg a gyereket. Niki már 3-4 éves volt, mikor azt mondta, hogy ne haragudjak, mert látja, hogy ilyen az alkata. Na akkor első gyerekesként nekem olyan lelkiismeretfurdancsot okozott, hogy csak na. És Niki ilsen picin és vékonyan is mindig olyan stramm volt, hogy egy évben max. egy kis megfázása volt, vagy még az sem. Téged meg nem is baszogat a dokid, akkor hol a bibi?

Zsuzsi!
Gratula Mikinek a hadirokkant mászáshoz, majd még biztosan alakul. Kép

Kaska!
Gratula az alvási csúcshoz, előbb-utóbb mi is fogunk majd rendesen aludni. Kép

Andy!
jobbulást Márknak. Kép Kép Kép
Valószínű, hogy októbertől majd mi is csatlakozunk, Zsuzsi szept.21-én lesz 3 hónapos.Mi szükséges az uszizáshoz? Mennyi ideig tart egy foglalkozás? Mikor lehet csatlakozni, hó elején, vagy bármikor? Bocsi, hogy így lerohanlak. Kép

Kaska!
Szerintem engem azért kerül a depi, mert mindig pozitívan állok a dolgokhoz. Pl. most nagyon zavar, hogy ilyen dagi vagyok, de a párommal csak röhögünk azon, hogy én tehénkének hívom magam, vagy házikónak és mindig volt valahogy, az előző kettővel is gond nélkül lefogytam, majd most is le fogok. Kép Amikor nagyon szarul voltunk anyagilag, akkor is jókat röhögtünk a nyomorunkon. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Kép Sőt van, amikor akét kicsi egyszerre üvölt itt nekem, Niki suliban, Jani dolgozik, előszőr dühöngök egy kicsit, majd kínomban elkezdek röhögni, végül is ennél rosszabb már csak az lenne, ha még több gyerek üvöltene egyszerre és előbb-utóbb úgy is abbahagyják, csak ki kell várni türelemmel. Kép

Andi!
Dani nagyon ügyesen fütyül. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,
olvasgatok vissza szorgalmasan, de az utobbi napok kezdenek nagyon elhavazottak lenni. Kép Allandoan rohangalunk, festot keresunk, butorokat nezunk, stb. Kép
A hozzatapit asszem kicst elkiabaltam, ma megint szajzar volt, bar igaz, csak a 6-7. kanal utan. De sebaj, gyakorlunk szorgalmasan. Kép

Koszi szepen a nevnapi jokivansagokat es a gyogy drukkokat, nagyon aranyosak vagytok! KépKép

Fenykepeket vegigneztem, nagyon edik a babok! Es mar mindenki all, csak mi nem. KépKépKép

Zsuzsi,
Gratula Mikinek a maszashoz, kesobb biztosan szimmetrikus lesz. Kép

Myssnia,
nalunk nem-eves van. En a fogara fogom a dolgot. Esetleg olyan Dentinox gellel nem kened be az inyet, hatha? Kép Osszerandulas: neha Zsombi is csinal ilyet, mi jot vigyorogtunk rajta, mert szerintunk tolunk orokolte. Kép Viszont o alszik tovabb, kiveve, ha rosszat almodott, mert akkor bombi van. Kép Amikor osszekoltoztunk Apajaval, minden ejszaka valamelyikunk jol oldalbarugta/utotte a masikat veletlenul ilyen alombeli reflex hatasara. Bar az is lehet, hogy csak a reflexre fogtuk....KépKépKép

Magdi,
csodalom az optimizmusodat! Kép Ezt kene nekem is eltanulnom...Kép

Beu,
milyen volt az eskuvo? Buliztatok? Koromlakk, fodrasz...hmm...ez igen! Fenykep? Kép Lorincnek utolag is boldog nevnapot! Kép

Zulu,
cipo infokat mentettem kesobbi idokre! Koszi! (Es bemutattam Apajanak, hogy mire szamitson! Kép Es akkor most mi lesz a sorozessel?

Sofka,
nalunk a ferjem jatssza az ilyen benott-korom-de-otthon-megmutom jatekot. Kép En vettem neki TETRAN kenocsot, szigoruan bekenetem vele minden ilyen "mutet" utan. Ez leviszi a dagadast es megszunteti a gyulladast 2-3 nap alatt!

Momo,
boszik, akik beleolvasnak a WC-n az ujsagba...KépKépKép

Kangi,
Julcsi egyaltalan nem ropi! Nagyon kis formas! KépKépKép
En nehany hettel ezelott zorrentem ossze Apajaval, a szokasos depi jott ki rajtam. Kép Mert dagi vagyok (kb. 10 kg Kép), az en eletem teljesen megvaltozott, dog unalom, o meg mindig olyan jo programokat tud csinalni maganak, gyerek nelkul sehova sem tudok kimozdulni, stb. A megoldas az lett, hogy en is mentem az egyik este a kartyapartijara (Zsombit is vittuk- es en nem kartyaztam, de dumcsiztam Kép), aztan voltunk a Vidamparkban (felvaltva ultunk fel a jatekokra, egyszer meg Zsombit lenthagytuk egy ismerosnel, es igy egyutt mentunk Kép), meg egy masik programra is beszervezett, amire szivesen mentem volna en is. Nem lehet, hogy ilyesmi helyrerazna? Olcsobb, mint egy pszihomokus. KépKépKép

Zsuzsi,
sargapolos allatvedo Kép.
Rubint Rekat es Norbit egy jo ideig szerettem, de amiota Reka terhes, ki nem allhatom oket. Ostobanak es sajnos, felelotlennek es veszelyesnek tartom a viselkedsuket. Sajnos, sok tini fogja majd utanozni oket, ha majd babat akarnak es terhesek lesznek, fogyozni fognak...KépKép

Pussz,
Gyogyulofelben levo, delutan kialudta magat Gombóc Kép
gombóc
 
 


Nadine,

Én is így voltam vele: gondoltam bébiknek szánt vízben mi baja lenne. Pedig anno, mikor elkezdtük a bébiúszást, a védőnő felhívta a figyelmemet, hogy meleg vízbe ne vigyem e gyerekemet. A mostani eszemmel már nem tenném, de sajnos nem tudom vissza csinálni. Egyébként a jó hőfok 28-29 C. 30 fok fölött elkezdenek szaporodni a baktériumok Kép Lili kezelőorvosa mondta, hogy idén nyáron sajnos nagyon sok kisbabát vittek be hasonló nyavajával.
Bocs, hogy ennyire negatívan írok a meleg vízről, de nem kívánom senkinek azt az érzést, amit az elmúlt időszakban átéltem, úgyhogy megpróbálok mindenkit lebeszélni a meleg vízről. Téged is. Én sem gondoltam rá, hogy ekkora baj lehet belőle Kép
...most próbálnám feloldani valahogy a dolgot, hogy valami pozitívat, vagy közteset írjak, de nem megy. Ne vidd Zsankát meleg vízbe!!! KépKépKép

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma voltunk Bekivel kocsmázni Kép. Apuci is nagy fórumozós, és a haverokkal rendeztek egy talit, amire minden partner is hivatalos volt. Csak a kedves szervezőnő nem vette figyelembe, hogy babával mennénk (pedig tudta), úgyhogy este 6-ra egy pincehelyiségbe kellett menni... Szerencsére legalább füst nem volt. Az egyik srác megpróbált cigizni, de eloltattam vele Kép. Egy órát maradtunk, de valahogy nem is vágytam többre. Azóta meg alszik, mint akit leütöttek Kép.

Az én lelkecskémben is kezdett eluralkodni a káosz az elmúlt napokban, de mostanra rendeződni látszik. Az zavart, hogy én itthon punnyadok, nem mehetek sehova "szabadon", nincs egy rendes barátom se, aki igazán ismerne (persze itt vagytok nekem Ti, és ez jó, de azért ez mégsem olyan, mint egy hús-vér barátnő, akivel ki tudjuk egymást dumálni a kátyúból), a lakás szalad, mert képtelen vagyok rendet tartani, stb... És a depiben az a legrosszabb, hogy hiába tudom, hogy van egy egészséges gyerekem, szerető férj, stb., akkor is világvége hangulatom van. De már kilábaltam belőle nagyjából, persze a problémák maradtak, csak nem fáj annyira.

Gömbölyű,
jajj, szegény Lili, még jó, hogy már jobban van! Sok utógyógypuszi neki!!!

Nadine,
én is kezdem félteni Zsankát, remélem nem lesz baj! Nincs hidegebb vizű uszi debrecenben?
Remélem rendeződik az alvás-ügy!

Magdi,
nagyon szerencsés a pozitív hozzáállásod! Gratula érte!
Ez milyen cipővásár lesz? Baba, vagy vegyes? Voltál már ilyenen? Itt is csak ilyen méregdrágák lesznek?

Miszike
miszike
 
 


Sofka,
bezártság érzésre tényleg a legjobb orvosság a vásárlás Kép. Csak azt nem tudom, hogy pl. egy tanyán élő anyuka mit csinál helyette???

Elli,
több Kép jelet kívánok az írásaidba Kép!
"egy dagadt tehén, aki nem képes fogyókúrázni, és mekkorák a mellei!!" témában nézd meg A nagyon nagy Ő c. filmet! Megéri!
Wesley Snipes KépKépKép. Nekem az a szerencsém, hogy kizárólag Apucival álmodok "olyat", de azt elég gyakran. Én szeretem...

Kangi,
örülök, hogy jót tett az Apacukával eltöltött nap!

Ültetés: én úgy tudom, akkor lehet ültetni, ha meg tud egyedül ülni egyenesen, de nem kell, hogy magától üljön fel. Ha pl. ágyon/földön ül, el tud dőlni, ha elfárad. A babakocsiban azért rossz, mert csak "magábarogy", ha már nem bírja izomból tartani, de nem tud lefeküdni, így terhelődik a gerince.

Kaska,
Vilcsi biztos fog örülni a karácsonyi reszeltalma-sárgarépa menünek Kép.
Én is úgy tapasztaltam, hogy kendőben nem fogdossák, mert akkor az én intim szférámba is be kéne lépniük, azt meg nem merik. De egy gyerekébe simán beerőszakoskodnak, hiába tiltakozik esetleg szegény. Vagy az anyja.

Psandi,
miknek tudunk örülni mostanában, igaz? Fél óra egyedüllét, húúú. Kép. Énisénis!
Remélem Dani megszereti majd az uszit!

Andy78,
jobbulást és puszit Márknak!!!

Zsuzsi,
aranyos lehet kocsi után kúszó Miki! Kép
Azt már én is megtanultam, hogy a csönd az gyanús! Kép Pl. vittük Bekit vásárolni, gagyarászik, nyüszög magában, egyszer csak csönd... Elért egy fürt szőlőt, és épp azt próbálta a fejébe építeni, amikor leállítottuk Kép.

Manó2,
remélem jó lesz az első munkanapod és Dorka is jól viseli majd a hiányodat!

Csucsuka,
tök jó, hogy Danó elvolt nélküled a bölcsiben!

Myssnia,
ágyban álldogálló Szili tündéri Kép.

Maci2,
mosogató Apához gratula. Jól választottál Kép.
Zokogó Roni Kép. De csak egy rossz álom volt, örülj, hogy nem igazából történt vele valami!

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Sziasztok!

Miszike!
A cipővásáron mindenféle cipő van és a legtöbbje jóval olcsóbb, mint a boltokban. Azért van drága cipő is, de azt elkerülöm. Kép Nekem már van törzshelyem, ahova mindig visszajárunk Mikivel, mert nagyon jó baba- és kisgyerek cipői vannak, a nevükre nem emlékszem, de mindig ugyanazon a helyenárulnak.
Ha káoszos hangulatod van, vagy csak unatkozol, hívj fel és talizzunk egyet, az nekem is nagyon jót tenne, mert mi is szeretünk csavarogni és igaz, hogy Nikivel és Mikivel jól el lehet dumcsizni, de egy felnőtt azért más. Kép A telcsiszámom: 06-20-389-2551. Más is felhívhat ám! Kép

Magdi (aki ha korán fekszik le aludni, már magától korán kel reggel Kép)
gallainémagdi
 
 


Miszike! Hivatalosan csak azt a mozgást csinálhatja a baba, amire magától képes. (Mondjuk akkor annak is kisebb a valószínűsége, hogy dőléskor megsérül.) DE: Ha folyamamtosan vinnyog egy öt percet, nálunk garantáltan etetőszékbe kerül. Jó, jó dönthető, de úgy húzza fel magát, ahogy annak rendje. A lányok is üldögéltek. Jobban elvannak, többet látnak. Anya idegpályái kisimultabbak. Ennyit ez elvről. Különben ezek szerint az elvek szerint a fejlesztő torna sok eleme is kérdéseslenne. (Asszisztált mászatás, forgatás.) Pedig azt - tök helyesen nem vonják kétségbe. M?indenkinek magának kell megtalálni a köztes utat. Tudom, hogy az elsővel nehezebb.
Látom, nem csak én küzdök a kilókkal. Fogyózunk együtt? Mondjuk esténként (lehet persze külön topikban) beszámolunk arról, hogy mennyire tartottuk a saját diétánkat, és megvoltt-e a torna. Hátha segít a közös erő?
Hm?
dagi sofka, és mindhárom gyerek tvt néz, mert 10-kor kezdődik a szülinap a szomszédban. és különben pörögnek. (Na Marci csak ott van velük) sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Tapasztaltak! Hogy fogja bírni a gyerek a sok esést? Mert ma hanyatt vágta magát, és a feje loccsant. Sírt,de megbékélt. Tegnap is, de akkor nem vett tudomást róla.

Ezt túrtam szilinek, egy indiai mintás póló:
Kép
Itt pedig egy kis keszegfenék, a sovány lurkós anyáknak:
Kép

MAnó2
Dorka csudi szép nagyszemű!

Gombóc
Van Dentinoxunk és használjuk is. A kedves védődnénik, akit ki nem állhatok, többször elmondta és kihangsúlyozta, hogy sok-sok türelem kell a hozzátápihoz. Engem csak ez vígasztal, mert ezek szerint gyakori, hogy nem akarják elfogadni.Kép

Miszike
Kocsmázás Kép

Sofka
Én már fogyózok, de rajtam a mozgás szokott segíteni. Ha úgy alakul a nap, és nagyi elviszi Szilit sétálni, akkor már röpülök is futni.Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia, szép ez a Szili gyerek. Hátulról is. Futni még nem tudok, de nagggyon kacérkodom vmelyik videokazetámmal, amelyiken nincs sok álló kiindulóhelyzet,
töknáthás sofka, aki ezzel megúszta a gyerekzsúrt, meg a huszonöt MArcittaperáló gyerekt és anyukát (Hadd fogjam egy kicsit, olllyan cuki! Hát csakazértsem)
sofka
 
 


Andi: ari a fotó nagyonKép

Myssnia: nagyon drága az a kis keszegfenékKép.

Képzeljétek két napja esténként van ám kakikn. Igaz kicsit lágy, de most nem tudom , hogy a HooesC segítette e valójában, de iszom és szerencsére nem kell már kúp.
Robó újabb találmánya, hogy nem alszik napközben, hol sírdogál, hol nézelődik de alvás max 10 perc.
Este viszont szerencsére alukálKép.

Jó hétvégét mindenkinek. Anita+Robó
anita77
 
 


Manó2: Dorkáról készült fotók is tünemébnyesek ám!!! Nagyon aranyos , szépségKép
anita77
 
 


Myssnia!

Nagyon kis édes Szili popsija!És nagyon jó a poló is!!!!!!!
Jó fotók!!!!!KépKépKépKépKép

Mariann
Mariann
 


Magdi!

A tanfolyam az ujaknak mindig a hónap első napján van ami szükséges az pelenka megkötő vagy ez a pelenkanadrág amibe a betétes pelenlát aszokták rakni nem tudom a nevét és egy úszógatyó ami álltalában biciklis nadrágra emlékesztett mindenkit. Küldök róla egy képet remélem igy felismered majd.

image(1)

Ha van még kérdésed nyugodtan írj.

Egyébként merre laktok?

Puszi
Andy
andy78
 
 


Kép
andy78
 
 


Hali Lányok,

Csak 1 percem van. A gyerek egyre taknyosabb, most úgy érzem, hogy meg fel a láza is. Na mindjárt meg is mérem, és ha láz, akkor telcsi a dokinak.

Mindenki babája cukorfalat, betegeknek jobbulást.

Aggódó heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Nadine: Lacko 8 hosan volt eloszor medenceben, raadasul joval hidegebb vizben, mint amihez szokott. Vegigvigyorogta, pancsizta az egy orat!Kép Szal ez bizti gyerekfuggo is, mert egy kicsit en is tartottam tole, hogy mi lesz a reakcioja.

Gomboc: nem lehet, hogy Zsombi is azt csinalja mint Lacko, vagyis hogy par kanalra tatog, aztan szajzar ugy kb 2-3 percig. Aztan megint tatog (fene se erti ezeket a lurkokat!)Kép

Hozzatapi: meggyozodesem, hogy meg kell ra erni a gyereknek! Lacko is egyik naprol a masikra elkezdett enni, holott elotte masfel honapig alig-alig csuszott le alami.

Na es 2 kep a kis gezenguzrolKép

Lacko hozzataplalodik
Kép

A jovo informatikusa
Kép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok, mint tapasztalt anyákhoz. Tíz napja született a kicsikém, és úgy tűnik, hogy máris sikerült megfáznia.Kép Láza nincsen, ezért feleslegesnek tartom kihívni az ügyeletet, majd holnap hívom a dokit. A tünetei: szörcsög, néha nehezen kap levegőt, és a hangja elképesztően rekedt. A kérdésem: tudok-e segíteni rajta azon kívül, hogy leszívom az orrából a váladékot?

Lenne még egy kérdésem. Hogyan tudok neki irtó savanyú gyógyszert beadni, hogy ne köpje ki? Gondoltam, hogy szopi előtt vagy közben, de attól tartok, hogy a szopit fogja megutálni a gyógyszer miatt.

Köszi előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
jobbulást a picúrnak!
Ha egy picit megemeled az ágy fejrészét, jobban fog levegőt kapni. (nálunk két bazivastag tankönyvem szolgál emelőként, ezeket tolom az ágy lába alá, ha kell.)
Dokihívás: nem pánikoltatni akarlak, de kicsi babához akkor is ki kell hívni a dokit, ha nem lázas, de nehezen kap levegőt, köhög, vagy "sípolva" lélegzik. Az én kislányomnak még csak hőemelkedése sem volt, mégis kórházba kerültünk egy pillanat alatt, bronchitisszel. Nagyon könnyen tüdőgyulát kapnak ilyen pici korbanKép.
Savanyú gyógyszer: én szopi előtt adtam a borzalmakat, utána szopi megnyugtatta, és elvette a rossz ízt.

Gömb,
jesszusKép. Szegény Lilike. És persze szegény Te, gondolom, mit éltél átKép De látom már jobban van. A Budaiban voltatok?

pusz, még jövök bővebbenKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsizsa,
Elsosegelynek egy kis anyatej a nozijaba, vagy Sterimar orrspray es utana leszivas! 10 naposan meg eleg a kezi orrszivo is altalaban, csak elotte valamivel (tej, forralt viz, kamillatea, Sterimar) lazitsd fel a trutyit!
Mi is voltunk korhazban egy sima natha miatt. Pici babanal komolyabban kell venni!
Jobbulast, es gyere gyakran topikolni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsizsa de ne adj neki gyógyszert saját ötlet alapján ám, inkább hívj orvost!
Névtelen
 


Sziasztok, lányok,

lécci, segítsetek, már megint elbizonytalanítottak!Kép

Kevin ugye 3-4 napja nem alszik napközben csak 40 perceket, éjjel is soxor kel. A sokból 2x eszik (1x éjjel, 1x hajnalban) a többi alkalommal cumi, hasrafordítás müxik.(Egyelőre kopp-kopp)
Anya beszélt az ő anyukájával (nagyonvidék) és ő kérdezte, hogy nem lehet-e, hogy nem elég a tejem. Nem mennyiségileg, hanem túl gyorsan átszalad a babán, és lehet, hogy már rég átaludná az éjszakát is, ha valami "tömős" lenne a pocakjában. (Az hozzátartozik, hogy az uncsitesóm felesége, aki ott lakik, 2 hétig szoptatot, és gondolom nagyanyám se sokáig.)
Anya mondta, hogy tudja, mit gondolok erről (dec-ig csak tej) de mi van, ha a baba mást szeretne?
Ez egy falánk babó, mondja ő, és lehet, hogy nem elég neki...(?)
Szerintetek van ilyen? Előfordulhat, hogy nem lakik jól vele? De annyira pici még...! (Szept 13-án lesz 3 hónaposKép) Arra gondoltam, hogy felkínálom neki a lefejt tejet (bár a cicimből MINDIG jön, tényleg, komfortszopizni sem tud, mint korábban írtam) vagy esetleg hagyjam abba a fejést, hátha tényleg mindig a hígabb tejjel rakja meg a gyomrát?
Vagy micsináljak???!!!
Vagy hülyeség az egész, és tuti nem a kajával függ össze? De akkor mi a baja? Mert soxor tényleg úgy sír, mint aki panaszkodik vmi miatt...
Mondjuk napközben lehet, hogy eszik, aztán játszik (ő mindig kaja után élénk és vidám) aztán mivel nem akar aludni, jön a nyügi, és mire elalszik, tényleg ott vagyunk, hogy eltelt 3 óra az utolsó kajcsi óta... Én inkább erre gondoltam...
Lszi mondjatok valamit, igaz, most elnapolom a problémát, hisz holnap hajnalban utazunk, de csütörtökön visszanézem a véleményeteket.
Nagyon várom, hogy mit mondanak a tapasztalt szoptatók/tápszerezők!!!
Mennem kell pakolni,
sziasztok
Elli, akit megint jól bepánikoltattak.Kép
ellimami
 
 


Elli,
elég a tej. (ez egy kedvencem, mikor a ropi babának azért kevés, mert nem hízik tőle, a dundi babának meg azért, mert "ő már többet igényel" .
Persze egy-egy sírós időszakban mindenkinek a tejmennyiség az első gondolata, pedig annyi más oka lehet. (fogzás, fázik-melege van, fél. stb.)
A legmegnyugtatóbb az lehet, hogy Kevin hízik.
Szerintem az én Macókámnak az az óriási mázlija, hogy 2 gyerek, és egy végtelenül önfejű anyja van. Mert nálunk is röpködtek a jótanácsok, hogy mit adjak, hogy jobban nőjön, a fél játszótér azt taglalta, milyen hülye vagyok, a vak is látja, hogy kevés a tejem, azért nem hízik Mac (ezt megmosolyogtam), volt aki azt mondta "sovány a tejem", meg ilyesmik. Ez ment 6 hónapig, mikor is megkezdődött a hozzátáplálás. És lőn, Mac egy milligrammal sem hízott többet, sőt! Az alvás is hullámzó, van, hogy hetekig jól alszik, aztán hetekig ébred . Ebből már nem csinálok problémát, belenyugodtam, mondjuk nem tapsikolok örömömben, de már nem is ijedek meg, mint régen.
Nálunk megfigyeltem, hogy jól tud aludni, ha beküldök egy kis tejbepapit délután, de Mac már 9 hónapos, és egész nap mászkál, pörög.
A 3. hónapban elég az anyatej! Az emésztőrendszere még nem érett a hozzátáplálásra, még akkor sem, ha méretre nagyobbnak tűnik.
Fejés: én végig egyciciztem, mert az elején adtam már egy ismerős babának, és akkor alakult ki, hogy egyik cici Macóé, másik a másik babáé. Ez így maradt később is, eleinte a hűtőnek, aztán Matyinak ment a 2. cici, így biztos voltam benne, hogy mindenki "teljes" tejet kap.
DE: szerintem semmi gond sem a tejmennyiséggel, sem az összetétellel, mert kedvenc Dagimadaram igen jó bőrben vanKépKépKép!

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hali!

Köszi a gyors válaszokat! Felhívtam az ügyeletet, ahol részletesen elmondtam a tüneteket, és az alapján azt mondta, hogy ez nátha, de azért persze holnap elhívom a dokit. Kicsit azért megijedtem, amiatt, amit írtatok, de azt mondta az ügyelet, ha komolyabb baj lenne, azt jelezné a babó (szopik rendesen 2,5-3 óránként, alszik, csak egy kicsit nyugtalanabbul, meg mióta leszívtuk az orrát, azóta jobban lélegzik. Egyedül a hangja az aggasztó, tényleg nagyon rekedt szegénynek.) Szóval remélem, hogy nem lesz komolyabb baj, azért éjjel megpróbálom figyelni az állapotát, ami nem lesz könnyű, mert már kezdek tűrőképességem határára érni, gondolom az elején ti is állandóan álmosak voltatok.

Jó éjszakát mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zulu,
még visszanéztem, köszi!KépKépKép
Nagyon megnyugtattál. KépKépKép
Én is ugyanúgy csinálom, mint te tetted: az egyik cici Keviné, a másik Matyié vagy a mélyhűtőé, későbbre, szóval kifejem.
Megerősített önbizalommal megyek aludni, hogy az éjjel 1h-s ébresztőnél friss legyekKép
pusz-pusz Neked, ténylegKép
Elli+bealudt-de-egésznaphisztikriszti Kevin
ellimami
 
 


Sziasztok!

Andy!
Rákoskeresztúr központjában lakunk, de talán még ez az uszi van legközelebb hozzánk (autóval 10 km) és ezért gondoltam, hogy ide kéne jönni.
Le tudnád írni hogyan folyik egy foglalkozás és mennyi ideig tart? Ti merre laktok?

Heppi!
Remélem nincs semmi bajotok, javulást!

Elli!
Szerintem is hülyeség, miért ne lenne jó a tejcid. Szerintem nyugodj meg és szépen cicizzetek, nálunk is vannak sírósabb időszakok , majd kinövik. Nekünk is van amikor rossz hangulatunk van és nyűgösködünk, nekik miért ne lehetne? Fel a fejjel. Kép

Zsizsa!
Jobbulást Nektek. Kép
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

megjöttünk mi is az anyósoméktól, Emma egész jókat játzsik már a rokon gyerekekkel. most már alszik. majd holnap vissazolvasok, most csak nniyt, hogy:

Nadine: Nekem is azt mondták 30 foknál nem lehet melegebb az uszoda víz, mertaz már veszélyes. Nálunk tuti nem is melegebb, néha még én is fázom. De Emma nem, ő élvezi. Szerintem érdeklődj még utána ott nálatok ennek.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Myssnia,
köszi a hiányolást! Megvagyok ám... Volt egy kis munkám, amit ugyan már befejeztem, de azóta folyamatosan van más csinálnivalóm, és ugyan olvaslak mindig titeket, de írni már nem nagyon marad időm általában, vagy kedvem nincs hozzá. De ígérem, igyekszem most már jönni majd! (Mondjuk, holnap megint nem leszünk itthon egész nap...)

Babókák aranyosak és ügyesek! Betegeknek jobbulást, szomorkodóknak jókedvet, fáradtaknak kitartást kívánok!!! KépKépKép

Pusz,
Franyó
franyo
 
 


Hoppá, nem írtam alá. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?