Új privát üzeneted érkezett!

Reggeli: egy adag, vagy kevesebb tejpép (5-6 kanál por + víz) - ezt nem szokta teljesen megenni, de azért igyekszem kb. 90 %-nyira belediktálni
Tízórai: egy fél banán, vagy egy narancs, vagy fél üveg gyümipép (ebből lehet, hogy megenne többet, de inkább ebédből egyen, úgyhogy nem adok neki - de nem sír, hogy éhes lenne) + ma adtam a fél üveg gyümi mellé egy kis Túró Rudi belsejét
Ebéd: most lemértem kb.-ra, hát jó, ha 150 ml-t megeszik (ma padlizsánkrém tésztával lesz a menü)
Uzsi: kb. fél zsemle vagy kifli belseje, egy fél szelet sonkával és 3/4 kocka sajttal
Vacsi: egy doboz kefír, bár teljesen ezt sem szokta megenni

Hát nem sok így együtt, de tegyétek hozzá, hogy egész nap igény szerinti szopi van és éjjel is szopik, bár mostanában nem kel olyan sokat (ma éjjel kétszer kelt).
Nasi mostanság nincs, mert nincs itthon semmi. Néha a mi kajánkból kap valamit.

Kép
Kép
tinu
 
 


Reggeli:1 kenyérbelső margarinnal,sonkával,sajttal,virslivel

Tízórai
: üveges gyümi,vagy "igazi" alma,banán.Sokszor előfordul,hogy már reggelire megeszi az üveges gyümit.

Ebéd
:220-250 ml üveges vagy saját főzelék

Uzsonna
:1 joghurt+megint kenyér,sonka,sajt....

Vacsi
:üveges bébikaja,vagy saját főzelék

Ja,és elalváskor egy kis szopi,meg hajnalban is 1x.
Vendég
 


omr,
ááá, Dalmi nem fogja föl még, hogy mi aszitu. Szerintem még akkor sem fogja ha már hazahozzuk a kicsit... :lol:
cipő: én otthon nem adok rá, csak zoknit. valahogy nem tudom elfogadni ezt a bantre is cipős dolgot :shock: Siestárol én is hallottam, hogy nem is olyan jó :shock: Mindig kitalálnak valamit... :evil:
Tök ééédi a csajod!!!!!!!!!!

brigó,
dejóóó téged is látni!!!!!!!!!!!!!!!!! Zsombit imádom!!! Kis huncutka!! Jobbulást nektek!!!!

sziszi,
képek: :lol: :lol: :lol:

Sziszka,
meg asszem más is kérdezte a kistesó nevét, valószínű Benedek lesz (Bendi) és Bendét akartam, de apát nem tudtam meggyőzni...

Kernico,
az árzuhanáson a legolcsóbb a homokozó, nem? annyira szupi szntem is... :D

NA ennyi volt, hív a csaj... :)
Vendég
 

 
 

NA és egy ksi szórakozás :wink:
http://www.femina.hu/frizuraproba
Vendég
 


sziszi22
 
 


Lányok, ilyen keveset enne Kiara, mármint főzi átlag 200-250, spegettiből megy le csak kb. 300, de ezt is úgy kell már belecselezni (amikor elbambul a tv-re, vagy játszik közben, és nem veszi észre).

Livi: itt a legócsóbb, igen!
Húúú, tényleg, Bendi! :oops: De még mindig tetszik!

Holnap megyünk a dokinénihez, beadja az agyhártyagyuszi elleni 2. részét, szerencsére nincs gond ezek szerint vele, és még beleférünk időbe. :roll:

Ma meg csak délelött aludt a csajszim, utánna rohangáltunk, és a kocsiban sem volt hajlandó aludni, most meg már olyan álmos volt, hogy beraktam aludni, és már alszik is. Remélem holnap nem kel nagyon korán emiatt.

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Kicsit elnyelt az éter, mostanában nehezebben adódik alkalom, hogy fórumozgassak. Esélytelennek tartom, hogy mindent végigolvassak, amit írtatok.... :oops: :oops: :oops: Szóval remélem, mindenki jól van. MI holnap megyünk vdőnőhöz, egy hét múlva pedig a 15 hós oltásra.............. Hát nem várom, az biztos.

Tényleg: nálatok is megváltozott a tanácsadás rendje, vagy csak Dunaújváros ilyen elátkozott hely? Eddig ugyanis a védőnőnek + a dokinak egyszerre volt a tanácsadás, anniy kbséggel, hogy a védőnő egy órával korábban elkezdte, hogy ha valaki csak méreckedni akar, megtehesse. Most a kettőt különvették.... Tiszta hülyeség: a dokinéninél nem lehet méreckedóni, így külön el kell menni a védőnőhöz is. És a doki tanácsadásán nincs jelen a védőnő...... :roll: Én ezt nem is értem.
A mi esetünkben a dokinéni szerda délelőtt, a védőnő meg szerda délután tart tanácsadást. Ha fordítva lenne, akkor legalább egy nap alatt le lehetne tudni. De most holnap is el kell zarándokolni, a mérés miatt, mert ugye az adatokra a doki néni is kíváncsi. Jövő héten meg mehetünk a dokihoz oltásra.

nana77
 
 


Sziasztok!

REna, nem semmi ez a méretkülönbség!!!

Kaja:
reggeli, ált 100-150 ml tejci, utána egy kiflicsücsök belső margarinnal, néhány falat banán és pár kölesgolyó
ebéd: ha üveges van, akkor kb 300, bár a kedvencéből múltkor két 190 g-os üveg lecsúszott!!! :shock: ha nem üveges van, passz. Ma mondjuk evett a tegnapi krumplilevesből, utána egy kis tálka kukoricás rizst és utána még 100 ml Nestlé Compote-ot.
Uzsi ezek után, ha jól ebédel, semmi, ha nem, akkor kb 100 ml tejci
Vacsi 1 üveges gyümi, és kb fél kiflibél, 1 szelet sonka.
Lefekvés előtt kb 150-170 ml tejci.
Éjjel most már stabilan lassan 1 hete nem kell, alszik fél 9-9-től kb 8-ig :) egyben!!!

Nana, ezt a hülyeséget, nálunk rendesen van tanácsadás, egyben.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt, indítottam egy új témát, de senki sem csatlakozott be... Régi, összeszokott társaágba meg egy kicsit félve pofátlankodok be. Nehéz lenne kiigazodni, hogy ki kicsoda, mekkora gyerkőce van stb. De esetleg megpróbálnám, ha megengeditek.

Az én kislányom 2007 február 19-én született, Szonjának hívják. Egy édes kis szöszi tündér... :D

Ha nem baj, bekapcsolódnék a beszélgetésetekbe! Remélem sikerül!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Nana!
Nálunk kedden van dokis+védőnős tanácsadás egyben,méréssel,vizsgálattal.
Csütörtökön pedig csak védőnős van.Akkor is lehet méreckedni,meg egy jót beszélgetni.Kár,hogy nálatok így megkavarták!

Sziszi!Húú,az a rák nem semmi!! :shock: Még most is a hideg futkos a hátamon!A hajszárítós is jó! :D

Livi!
Köszi a "kis szórakozás"-t!Betettem az egyik képemet,hát szét röhögtük magunkat apával,hogy hogy nézek ki néhány frizuval! :lol: :lol:

Winnie!Gratula az átaludt éjszakákhoz!Én is akaroooom!!!
Vendég
 


Livi: én is gratulálok az öcsikéhez. Hát még tényleg kicsi ahhoz, hogy felfogja a kistesót, majd ha hazaviszitek, úgy már láthatja, kivi leszek mit fog hozzá szólni. :wink: Szép nevet választottatok, tényleg a Dalmi, Ő Dalma ugye? Más nevet nem ismerek, azért kérdezem. Jó a frizus link.

Brigó: jó volt hallani rólatok, tényleg nem tudtuk mi van, remélem már jól vagytok. Jobbulást!

Sziszka: :shock: 3 óra séta, na hát én nem bírnám :oops: . Gyógypuszit küldjük puklira, remélem már gyógyul.

Alexa: Csanád szandija nagyon lestapálodott, meg ki is nőtte, a MAUS-os, netek még jó? Kb. egyszerre vettük, mikor írtad utánna vettük mi is.

Mági: jó az új vonalzód. Lakás rendben, minden a helyén?

F Alexa: net :cry: , tényleg nem kellene leváltani? Azért várjuk a képeket, mikor van a szülinapja holnap? A vonalzókból sosem jövök rá. :oops:

Nana: nem is volt azóta, mi történt?

Niki: most csak fáradt volt Kiara, hogy de aludt, vagy ő még kétszer alszik? Korán szokott kelni?

Noémi: gyere majd!
sziszi22
 
 


Sziszi!Igen még jó a szandi, 19-es,sőt még talán nőhet is a lába!Csanád már kinőtte??Azta!! :shock: Jól vagytok?
Ja,ma beszéltem a kolléganőmmel,elküldi az asztalos számát SMS-ben,aztán továbbítom Neked!Nem felejtettem ám el! :wink:

Szia Csilla
!Üdv. köztünk!Merre laktok?Miket csinál Szonja?Mint látod,most éppen az evés a téma.Kérünk képeket a kis szöszi tündérről!!!! :wink:
Vendég
 


sziasztok.

nálunk reggeli 3-4 szelet kenyér valamivel(vaj,parízel,májkrém....)
tízórai joghurt vagy danette
ebédre ált. azt eszi amit mi.mérni nem mértem de sok :wink: :wink:
uzsira kap gyümit és baba keszet+ha még kér akkor valami üvegeset
vacsi az vagy tejbedara vagy kenyér,kifli,zsemle+200 mili kakaó vagy "cicatej"(cukros tej)

na meg napközben rudi,tejszelet,danonínó,pogi.ezeket ált. séta közben eszegeti.

én sem adok ithonra cipőt rá.anyumék azt mondták azért szokták javasolni hogy ne lábújhegyen menjen a gyerek.Patrik zokniban is a teljes talpát le teszi.

mi mivel nem oda járunk dokihoz hanem párom régi dokiához ezért mindig külön vittem.úgy rendszeretük hogy hó elején védőnő hó közepén doki.így 2 hetente mérték eddig.mostmár csak védőnőhöz megyünk havi 1 szer.ami holnap lessz esedékes.kiváncsi vagyok.

ma Patrik kipakolt a konyha szekrényből :lol: :lol: :lol: :lol: majd fel rakom a gépre a képeket és dobok ide.

voltunk neki cipőt nézni és bele szerettem egy pumába.annyira édes,és olyan pici :lol: :lol: :lol: csak az a gond hogy kondi.de ebben a hónapban meg veszem.álítólag már nem lessz hideg.bár nemtom van e értelme rá adni mert a mostanit is percenként le rúgja.ma sikerült egy pocsolyába dobnia :evil: :evil: még jó hogy volt nálam másik és gyorsan le cseréltem,de mivel az vékony így fel kellet jönnünk.most szárad a radiátoron.

Kép
Kép
ettike
 
 


Csilla: üdv köztünk. :wink: Szöszi Szonjáról kérünk szépen képet. :D

Nana: épp most hiányoltalak. Nem semmi ez a kavarás :? , én bevallom mindig csak a dokihoz mentünk eddig, a védőnőhöz nem, mert nem az ő körzetét választottam, és a dokim máshol van, de lemérik szerencsére a dokinál.

Lányok most lehet, hogy nem vagyok túl aggódó típus? Nem viszem már havonta méricskére. :oops: Húha most elgondolkodtam. Pedig azt nem szoktam. :wink:

Winnie: szupi, végre alszol te is, a nappali 1 alvás is megoldodott?
sziszi22
 
 


Alexa: de rendes vagy, köszi. Csanád a 20-ast nőtte ki. :shock: jól vagyunk, remélem ti is. Olyan édes kicsi a lába Martinkának.
sziszi22
 
 


akkor a képek:

Kép
Kép
Kép

bocs a minőségért de ha lekicsinyítem mindig illen car lessz :cry: :cry:

Kép
Kép
ettike
 
 


Nálunk dokinéni simán megméri gyerkőcöt védőnéni ritkán van vele együtt :):)

Csilla: üdv közöttünk és kérünk képet és egy kis rövid (de lehet hosszú is ) beszámolót rólatok :):):):)

Nálunk kaja:
reggeli sajátkenyér egy szelet+vaj+párizsi vagy lekvár vagy májkrém éppen mikor mit.
tízórai nem nagyon van mert 9 felé reggelizünk igy délben ebéd de van ha korábban reggelizünk akkor gyümi is van tízóraira
ebéd azt eszi amit mi nem mérem én sem tudja hogy mennyi kell neki :)
uzsi joghurt,gyümi,

vacsi 6 körül tejbegríz de nem tejjel hanem tápival vagy sima vajas kenyér de van amikor ez kimarad és csak tápi estére de az 250ml és cici

winnie : ieigy az átaludt éjszakához nálunk ez még randomra megy :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziszi!A 20-ast nőtte ki??? :shock: :shock: Megint azta!!! :lol: De jó ez a MAUS szandi igaz?Megint ilyet vesztek?Martinka Siesta cipője még csak 18-as! :oops: :D
Mérésre 1 éves koráig havonta vittem.Legközelebb majd jövő hónapban megyünk,amikor az oltást is kapja.Jajj,már előre félek tőle!

Patrik
lehet,hogy szakács lesz? :)
Vendég
 


Jó éjt Mindenkinek!!
Vendég
 


Köszi a kedves fogadtatást!
Nagyon elrepült az idő, lehet, hogy már csak holnap tudok mesélni magunkról. (adóbevallásokkal kínlódok) Ti napi rendszerességgel vagytok itt?
Próbáltam képet feltölteni, de azt írja, hiba történt.
Majd holnap megpróbálom.
Mindenkinek nyugodt éjszakát kívánok!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Halihó!
A lakás készen van, már csak a bútorokat kell a helyére tolni, remélem hó végére ez is meglesz, és végre mehetünk :)

Én eddig sem mértem Annát, anno minden evés előtt és után mérnem kellett a tápszerpótlás miatt. Aztán 6 hónaposan elment a tejem, és nem volt érdekes a mérés, én meg úúúgy élveztem. :) A mérleget kölcsön is adtuk, és csak oltáskor és státuszvozsgálaton mérik Annát.

Csilla:
Üdv itt köztünk!

Ma voltunk tornázni, olyan ügyesen rakosgatja a lábacskáit Anna, mint egy kis gólya :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csilla, üdv köztünk.
ja, általában jövünk 1-2 naponta, van, aki naponta többször is, de van, aki csak hetente, v még ritkábban néz be, úgyhogy ez ne tartson vissza. Persze gyere minél gyakrabban!
Kép maximálv van, most nem tudom kívülről :oops: , de Kb-ban is, meg pixelben is.

Sziszi, nappali 1 alvás ok. bár mostanában keveset alszik megint jó, ha 1 órát, de nem problémázok rajta, ha alszik éjszaka 11-12-t, valszleg csak ennyi kell neki... persze nekem jó lenne kicsit több szabadidő, dehát ez van :)

Mérés: eddig havonta, még mindig megyünk egy ideig havonta, mivel nem vagyunk ugye hatalmasak...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, alváshoz még, hogy mostanában egyedül elalvás van, ez is elég jól megy, van néha, hogy nehezebb, de tegnap pl 10 perc, ma kb fél óra, de nem sírt, csak játszogatott, nyöszörgött közben, aztán elaludt, be sem kellett hozzá közben menni :) úgyhogy nagyon happy vagyok alvás témában :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, még valami, jó másfél éve hazsnálom a babanetet, és most jöttem rá pár napja / hete, hogy a topic címe mellett a new azt jelenti, hogy érkezettt új hosszászólás :lol: :lol: :lol: eddig mindgi azt figyeltem, kis az utolsó hozzászóló :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt mindenki!

Csilla először is üdv köztünk! Kezdheted a mesélnivalót a szüléstől! Nekem is onnan kellett! :lol: Kép kicsinyítéshez én az Easy Thrumbnails nevű progit használom, úgy fel tudsz majd tenni képet, vonalzót meg majd úgy tudsz csinálni,ha rákatt valamelyikre amelyik tetszik! Tetszik a Szonja név!

Egy ismerősöm lánya jut eszembe róla, bocsi lányok ezt meg kell osztanom veletek:
2 éves múlt, minden este imádkoznak, kötelező orvosira mentek egyszercsak. Levetkőztették, aztán mondták, hogy Szonja,most feküdj le szépen. Erre a csaj automatikusan: Én Istenem jó Istenem lecsukódik már a szemem...
Meg másik sztori: mindig tanítják, hogy: köszönni, Csókólom! A kislány meg ha bementek valahova általában így köszönt ezek után: "köszönni, csókólom" :lol: :lol:
Alig várom már, hogy én is gyűjtsem ezeket!
Ja meg még egy :oops: Anyuka: Szonja hagyjál most, anyának hányingere van. Szonja: anya, neked 5 ingered van. :lol: :lol:

Hát csak lesek csajok, ezen a védőnő vs. doki dolgon. Nálunk úgy volt, hogy egyik hónap ide, másik hónap oda. Soha nem láttam együtt őket. Ha volt valami dokinéni számára nem tetsző dolog, pl egyszer a súlyúnk, akkor kövi hónapba is dokinéni. Most dokinéni, aztán azt mondta, hogy hozzá csak 3 havonta kell menni most már. Valami rémlik, hogy most viszont megméri Ájvi is, na majd látjuk, legfeljebb leszidnak,hogy nem vittem.

Brigó! Gyógyító puszikák mindkét gyerkőcnek: ********* Mi újság a tenyésztéssel? Jázi lázával? Tavaszi nagytakarítás? Korán kezdted hé! :D Aztán jöhetsz ide is! Zsombi meg csak segít a függönytépéssel nem? Azt is ki kell mosni úgyis! Beteg férfi: no komment!!!! :lol:

Niki! Petra is oan fáradt volt már estére, bizti valami frontocska jön, akkor ilyen, egész este alukált ébredés nélkül.

Nana! 15 hós oltás? Azt hittem már elírtad! De ti már ekkorák vagytok!!

Lányok, ne készítsek új táblázatot? Újakkal kibővítve? Hm? Tessék szavazni! Szülinap,névnap,lakhely,mailcím,igazi név,egyéb adat??

Sziszi! Ha minden jónak néz ki, felesleges is méricskélni sztem, nem vagy te aggódó ettől. :wink:

Winnie! New: tényleg???? :lol: :lol: :lol: ezt én sem tudtam! :lol:

Ettike! Kipakolás: ismerős... Vedd meg azt a pumát!! 8) :D

Láttátok a nagy fogyit? Hogy ez a Milán milyen jó pasi lett!! :shock:

Tegnap hajat mosott Petra - illetve hát én mostam - eszembe jutott hogy megkérdezem, hogy ti milyen gyakran mossátok a gyerkőc haját?

:D

omr
 
 


az a vigyori hogy került oda a végére? :oops: na mindegy, jókedvemben vagyok végülis. :lol:

omr
 
 


Kernico: ne aggódjál már az evés miatt! Kiara tudja, hogy mennyit akar enni, többet úgyse tudsz beleszuszakolni. Tünci spec. ma nem reggelizett egyáltalán. Én ettem meg a tejpépjét. :oops: Igaz, szopizott rendesen két mellből egyszer 3/4 5-kor, aztán 1/4 7 körül is. Meg szerintem fáradt volt, mert 8-kor beájult és most alszik.
Lányok, én tökre meglepődtem, hogy ennyit számít még a szopi, meg talán az, hogy Tünci még nem jár. Ha jól látom, a ti gyerkőceitek kb. 2x-3x annyit esznek, mint Tünci. Ennek ellenére a csajszi 9860 g, vagyis nem sovánka egyáltalán.

Csilla: üdv itt és képet! :) Meg mesét!

Védőnő: nálunk is egyben van a doki és védőnő, vagyis inkább úgy van, hogy mikor dokihoz megyünk mindig egy védőnő az asszisztens (általában akkor megyünk, mikor az én védőnőm van), és akkor akárki is van, a védőnő leméri a gyereket. De a védőnő amúgy külön is jár hozzánk. Most már csak kéthavonta fog jönni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Kajcsi nálunk:
Reggeli, az egy kenyér valamivel, vagy tejpép ami kb 260ml, vagy egy kifli tejjel.

10órai újabban van mert Lidi korábban kel egy hete de az egy üveg gyümi vagy rendes gyümi.

Ebéd: az kb 350ml , de volt már 440ml - de ez a kedvenc kajából van.

Van, hogy ebéd és uzsi között is adok valami rágcsit, pl főtt répát, vagy puffasztott rizst, búzát, de van, hogy egy kis dessertet kap.

Uzsi: 250ml általában, de ha nem pépes akkor nyilván nem tudom leírni miből mennyit eszik
:wink:

Vacsi: 300ml és utána még tej

Kép

Kép
antekirt
 
 


Védőnő és dokinő, egyben van nálunk is.

Nálatok mennyire változnak az alvási szokások? Lidi folyamatosan lecsökkentette 9 óráról a ébredést reggel 7-re. Mi lesz ha majd óra átállítás lesz? :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ante: nálunk a lefekvés a napi alvástól függően este 1/2 8 és 1/2 10 között változó és ennek megfelelően az ébredés is változó, reggel 6 és 7 között. Ma spec. már 6-kor kukorékolt. :roll: (De este 1/2 8-kor már szunyt.) Nálunk épp, hogy inkább kezd kitolódni az ébredés, mert a reggel 6 volt a teljesen megszokott és ez változik inkább 7-re. Az óraátállításkor hogy is fog változni? ÉN mindig elfelejtem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Szép jónapot!

Csilla: üdv neket!

Net: tegnap megint voltak a szerelők és ismét nem csináltak semmit. Szolgáltatót meg nem válthatunk, mert 1 éves hűségnyilatkozatot írtunk alá. Most tök jól megy a gép a férjem leszedte a tűzfalat lehet, hogy az volt a baj.

Szandi: Bazsinak akarok venni vmilyet. nem ökör áron. Netes rendelős oldalat tud nekem vki. ajánlani? Tegnap voltunk baba-mama klubban mindig van ott védőnő és rákérdeztem a cipős dologra kelle otthon vagy sem és azt mondta, hogy ajánlja a cipőt otthonra mert úgyis előbb utóbb meg kell tanulniuk benne járni. A harántemelős cipőt már nem ajánják az ortopédusok az a lényeg,hogy a sarkánál a kérge vagy milye :D tartsa rendesn a gyerek lábát!
Ringató kicsit átverés mert nem 100 hanem 300 ft lesz, de szerintem így is megéri!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Ante! Épphogy jó lesz szerintem átállás után. Előre tekerjük, tehát amikor reggel 6 volt, akkor most 7, tehát Lidi 8-ig fog aludni, ő jól érzi majd magát, de te akkor is 7-et érzel majd! :lol:

Falexa! Ez a tűzfal hamarabb is eszetekbe juthatott volna! :lol:

Na nézem a PB-t,amíg a cica el nem alszik. Addig nem zörgök. Jó kifogás... :oops: :D

omr
 
 


Ezt akartam még, ha már Zetpolt emlegettek, egy ideje szemezek ezekkel. jó ár sztem.
http://www.vatera.hu/baba_mama_babaruha ... l?q=zetpol

omr
 
 


Ime az ígért szülinapos fotók!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Csilla: üdv. itt köztünk, nyugodtan csatlakozz, idővel megismersz majd mindenkit! Képeket, szülős sztorit, mindennapokat tessék írni, hogy mi is tudjunk rólatok sokat! :wink:
Húú, nekem baromira tetszik a Szonja név. Meg az összes ilyen oroszos név (Tamara, Nadja, ...) csak apa ezeket kilőtte! :(

Sziszi:
Kiara még össze-vissza alszik, van, hogy 2szer, van, hogy csak 1szer, attól függ, mikor lesz álmos. Ma pl. 1szer fog aludni, mert most kelt fel.
Mérni mi sem visszük, most a szuri miatt mérték az orvosiban.

Doki+védőnő nállunk külön helyen is van, de asszem egy időben (már rég voltam védőnőnél, el is felejtettem mikor van.)

Tényleg, cipőt mekkorát hordtok? Kiara kinőtte a 19-est, és a 20as olyan majdnem éppen jó volt rá, 1-2 héten belül azt is kinőtte volna, így 21est vettünk, de az meg 1 centivel nagyobb a lábánál. Mondjuk azt mondják, az kell, de akkor is, nagynak tűnik.

Falexa:
Zetpol-t nézd meg, én is azzal szemezek. Nagyon jó áron van, és tartja a sarkat, ... szóval elméletileg jó.

Rena: csak belenéztem, de nekem is leesett az állam! 56 kg-ot fogyott? :shock: :shock:

Ma voltunk szurin, egész jól viselte, de amikor beleszúrták a tűt, meglepődött, és azt mondta, hogy Auuu, utánna meg pityergett kicsit de nem volt vészes. Lemérték: 9400 gr pelussal, és 77 centi. Március 5.-én megyünk vissza majd a 15 hós szurira is, aztán egy időre letudva.

Kullancs ellenit ki adatja be? És az hogy van? Hány darab, mennyibe kerül, meg ilyenek, tudjátok? Én be szeretném, mert itt a Dunaparton előfordul nyáron kullancs, és ha majd rohangál, nem szeretném, hogy valami baja legyen. Én parázok a kullancsoktól! Pfujjjjjj :x

Kép
kernico
 
 


Tinu, na ez az, hogy Lidi 8-kor már alszik. Régebben is ez volt, hogy hiába feküdt le 8-kor akkor is 9-kor kelt, majd lett fél 9, majd 8, aztán fél 8, és most 7 órakkor van az ébredés.

Rena, nem lehet őket átverni max egy napig :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ja, még akartam:

Falexa: nagyon édi Bazsi! Ilyen fekete-fehér képeket csak a szgéppel csináltok? Nagyon jók, majd én is átalakítok párat!

Winnie: tényleg, neked is akartam már, hogy nagyon irigykedek. Kiara jó esetben fél 8ig alszik, de az a max., bár este elég korán fekszik, de aludhatna még picit. Nekem a reggeli korán kelés a halálom! :roll:

Kép
kernico
 
 


KNiki, én már próbáltam azt is, hogy kihúzom fél 9-ig este az időt és hátha tovább alszik, viszont szegény nagyon fáradt volt már majdnem elaludt öltöztetés közben, de nem jött be úgyan úgy 7 órakor kelt. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Alvás:
Mi végre átálltunk a napi egy alvásra. Reggel már korábban ébred, most fél 8 körül, de egy jó fél órát még elvan az ágyában. Aztán délben ebéd, és ebéd után 1-kor alvás van. Ez ígyszuper nekem, legalább nem kell szenvednem később az ebéd utáni alvás szoktatásához :)

Hajmosás:
Naponta mosom, ill Apa. Csak gyógyszertári fürdetővel, aztán sapi a fejére, amíg meg nem szárad. Úgytervezem, hogy öszig még gycsináljuk, aztán már, ha nagyobb lesz, akkor nem mosom naponta.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Tegnap este óta is sokat írtatok! Majd megpróbálok visszaolvasni!

Most inkább mesélek pár dolgot!

Szülés: nagyon könnyű, gyors szülésem volt, épp aznap mikor lejárt az időm, mentem vizsgálatra, nst-re, és a doki mondta, hogy 2 ujjnyi a méhszáj, feszül a buroksapka, úgyhogy it ma baba lesz. Csak lestem, én nem érztem semmit, csak hogy keényedik a hasam, de azt már hetek óta éreztem... Délig vártunk, hogy tábulok-e tovább, de nem történt semmi. Aztán kaptam infúziót, fél 2-től kezdődtek a fájások, egyre erősebbek lettek. És gyorsan tágultam is szerencsére. 16.20-kor már kint is volt a drága. Az utolsó óra volt nagyon kemény, főleg mikor már éreztem a tolófájásokat, de még nem nyomhattam, mert a méhszáj még nem tűnt el. Az iszonyú rossz volt. Aztán a kitolásnál elakadt a válla, de segítettek neki, így ki tudott bújni, nem kellett semmilyen eszköz... Hát röviden ennyi.
10 napot voltunk kórházban, mert besárgult szegény. Az volt a baj, hogy nagyon aluszékony volt emiatt, ígykeveset evett, jókat szunyált a cicin. De szerencsére minden gond nélkül rendeződött a dolog.
Azóta szerencsére náthán kívül nem volt más betegsége. Kivéve, hogy néhány hete ekcémás lett a bőre. Most elmúlt neki a krém hatására, de félek, hogy kiújul... Nehéz lesz kinyomozni, hogy mi okozza... Esteleg valakinek közületek van ilyen gondja?
Kb. egy hete kezdett el egyedül is lépegetni, de még elsősorban a mászás a közlekedési formája, amit nem is bánok, így nem esik annyit. Már 7 hós kora óta mászik, feláll, nagyon mozgékony gyerek, néha túlságosan is. Mikor eszik, akkor sem áll le egy pillanatra sem. Nem jó evő, nincs kedve, türelme enni. Ha lekötöm a figyelmét, akkor azért általában sikerül megetetni, de sokat kínlódunk ezzel.
Téma volt az evési mennyiség, én is leírom: reggel tápszer (kb. 200ml), ebéd egy bébiétel vagy én főzök, abból is kb. ennyit eszik meg) délután tejpép+gyümölcs kb. 150 ml, este egy kis kenyér valamivel+egy kis banán vagy főzelék ha van maradék. Fürdés után tápszer (200ml). Ha a reggeli korán van, akkor kap tízórait is, ami kenyér valamivel+krémtúró vagy joghurt, esetleg banán. Ez egy ideális nap, de van, hogy egy adag bébiételt két evésre eszik csak meg, meg a tápszernek is néha meghagyja egy részét, akár a felét is.
A súlyát most nem tudom, 19-én megyünk méreszkedni (pont a szülinapján), de nem kövér gyerek egyáltalán, sőt. Kíváncsi leszek, mennyi lesz.... Mi havonta megyünk a dokinénihez tanácsadásra, de csak egy éves korig. Tehát most megyünk utoljára. Utána mjad 15 hós oltásra kell menni. A védőnő havonta jön ki hozzánk, de azt is csak egy éves korig, utána ritkában. A tanácsadáson mindig ott van a védőnő is, ő méri a babákat.
Na, elsőre ennyi elég is lesz, majd még ha eszembe jut valami írom. Közben elolvasom miket írtatok.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Képzeljétek a PB kellős közepén erős zörgésre lettem figyelmes, hát a csajszim megint kiszabadult az ágyából és játszott, nem akart csicsikálni. Fél óra múlva aludt csak el.

Falexa! Jók a képek! :lol: (képzeld múltkor meséltem vmit apának amit ideírtál és így kezdtem: Ef Alexa írta.. :lol: )

Mági! Naponta???? Én meg már csak heti 1-2 szer. Lehet jobban nőne ha naponta mosnám?? Tinu????????????????????????? :?: Oat akarok mint Tüncinek!!!

omr
 
 


Csilla: nekünk volt Kiarán ekcémás kiütés a tarkójánál. Kentük is, meg lecseréltük a mosószert babamosószerre és elmúlt.
Most meg az arca szokott kiszáradni, nem mondanám, hogy ekcémás, de száraz, azt sima gyógyszertári krémmel kenem most, majd meglátjuk. Mági Pankájának volt még ilyen asszem, meg valakinek még! Majd csak írnak!

Na megyek, mert ebédidő, és már itt nyafog a lány, hogy éhen akar halni! :lol:

Kép
kernico
 
 


Fú Csilla! Irigylésre méltó szülés!
Jó korán kezdte a járást Szonja is! Ezek a téli babák! Sztem valami a levegőben volt, hogy ilyen ügyes mindenki!
Honnan írsz amúgy, melyik városból?
Véééégre valaki, akinek a gyerkőce utánunk lesz szülinapos! :D :wink: Eddig mi voltunk a legifjabbak (no meg Roninagyiék anno).

Na, a táblázatot nem bocsátom akkor szavazásra, újak közül aki gondolja írja meg priviben a következőket:
keresztnév, gyerek neve,születési dátum mindkettőtöké,e-mail cím,lakhely.

Basszus nekem meg vizes a hajam,oszt mindjárt itt volt kolleganőm látogatóba.. :oops: :arrow: :arrow:

omr
 
 


Szonja már csak egyszer alszik, ebéd után. Hetekig kínlódtunk ezzel, mert a kétszeri alvás sok volt neki, a 2 alvás nagyon elcsúszott, ha délelőtt sokat aludt és este nem volt álmos. Viszont egyszeri alvásnál nagyon fáradt volt délre, meg este is. De most már jól bírja a hosszabb fenntlétet is. És általában alszik délután 2-3 órát. Ez így most nagyon jó! Este 1/2 8-kor fürdik, utána kap tápszert és 1/4 9-kor már alszik is. Ehhez ragaszkodom, nem bírnám ha méf este későig fent lenne. Aztán mostanában egyfolytában alszik reggel 7-8-ig. Kb egy hete van ez így, addig mindig felébredt éjjel enni egyszer.

Én azt olvastam nemrég, hogy ittbent ne adjunk a gyerekre cipőt, legjobb ha mezítláb megy. Most akkor melyik az igaz? Igaz, hogy még nem megy sokat, úgyhogy semmiképp nem adnék rá szandált, mert csak zavarná a mászásban. Tavaszra majd veszek neki, mert ha már nem lesz fűtés (padlófűtés), félek a felfázástól. Szonjának 19-es asso bakancsa van, de még nem megy benne. Csak ezt adom rá, ha kimegyünk.

Szonjának hetente mossuk a haját, most kezd egy kicsit nőni neki, de olyan kis vékonyka, úgyhogy csak jól megtörlöm és mire végzünk a törülközéssel, öltözéssel meg is szárad a melegben. Már szoktatjuk azért a hajszárításhoz is, de nem tetszik neki.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Éppen azért mosom naponta, mert Annának nagy a haja, és a játékban gyakran leizzad, így inkább mosok :) Lehet, hogy ezért nő ilyen gyorsan a haja ? :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nekünk az ekcéma az egyik térdhajlatában jelentkezett, meg a két oldalán (bordáinál). Azt mondta a dióokinő, hogy sokszor ki se derül, mitől van. Az tuti, hogy érzékeny a bőre (szőke haj, kék szem), ezért írt fel A vitaminos testápolót. Most azzal kenjük. Az ekcéámt az elocom tüntette el. Mi csak a fürdetőt cseréltük le gyógyszertárira, mást nem változtattunk, ha kiújul akkor próbálkozom valamivel.

Vas megyében lakom, egy kis faluban Sárvár mellett. Gondolom erről a környékről senki sincs.

Hú, nagyon jó lenne egy táblázat, abból meg tudnám "tanulni", hogy ki kicsoda...

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Rena: csinálsz tényleg táblit?

Niki - Kiara 2006.12.06, Budapest, XXI.

Kép
kernico
 
 


Niki! Persze csinálok ha tényleg úgy gondoljátok, sitty-sutty-sutty megvan! De rólad mindent tudok ám!! Itt vagy a régi tábliban is, amelyből most kiderült, hogy sorba mindenki elszégyenli szépen magát és felköszönjük Jeep Ádámját! :oops:

Ádám! Nagyon boldog születésnapot kívánunk neked!! :D
Kép

omr
 
 


Rena persze hogy kell a tábli :):):)

Csilla szép gyors szülésed volt :) fényképet nem teszel fel nincs kb meghatározás csak annyi hogy maximum 600x600 pixel lehet és jpg formátumú. irfanwiev vagy más képszerkesztővel simán meglehet csinálni

nika70
Salgótarján
 
 


Tábliba:

Alexa-Martinka,2006.12.16 Szfvár.

Csilla!Martinka is ekcémás volt,de Ő csak addig,amíg kizárólag szopizott.Azt mondták,hogy anyatejes babáknál előfordul.Régen emiatt leállították a szopit,és tápszert adtak a babáknak,de mostmár más a nézet,mert átmeneti állapot.Ahogy 6 hósan elkezdtük a gyümit,meg is szűnt a baj.Az egész teste száraz volt,a feje búbjától a lábáig.Gyógyszertári krémet kellett venni,meg fürdetőt.Reméljük nem tart sokáig Nálatok!! :wink:

Mi is heti 2x samponozzuk Martinka haját,de minden nap be van vizezve amikor fürdik.

Du.1 óra körül alszik el a kisgyerek,és másfél órát durmol.Nemsokára fel is ébred.

Úgy látom örök téma,hogy kell-e cipő bentre!Olyan rossz,hogy mindenhol mást hall az ember!
Ti mertek neten cipőt rendelni?Én nem mernék.Sztem fontos,hogy felpróbáljuk a gyerkőc lábára!Vagy vissza lehet küldeni,ha nem jó? :roll:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?