Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ismét gyönyörű idő van kint,biztos mindenki kivitte picúrokat.

Cicus:gratula a 6 cm-hetz.

Anna:én is biztos bepánikoltam.Nekünk is volt már hasonló.... :(

Kia:drukkolunk ezerrel...

Linus:nagyon ügyes Kristóf.... :D :D

Lafead:hogy álsz mensivel?Képzeld én még mindiggggggggggggg szenvedek.....és egyre durvább....tegnap fel is hívtam dokimat,hogy ez normális e?Azt mondta,hogy igen... :( :(
Már nagyon unom...

Ma lemértük dagit és 5580 gr.Doki néni szerint jó lenne,ha nem hízna ilyen gyorsan.Kérdem én:mit csináljak?Ne adjak neki enni és hagyjam üvölteni???!!!
Engem is kur.....ára(BOCSÁNAT) aggaszt,hogy pár deka és elérjük a születési súlyának a dupláját....... :shock:
Vendég
 


na olyan ideges lettem,hogy tök helytelen amiket írtam. :x

Remélem azért megértitek.....
Vendég
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejentkezés mert ki vagyok purcanva. Volt egy kis sértődés az anyósommal ez a lelki része, a fizikai pedig hogy Bencust reggel ébredéstől szórakoztatni kell, mert csak 10- 30 perceket foglalja le magát egyébként le föl sétálok vele és kezd meglehetősen nehéz lenni.

Kingii: a mi doktornőnk is soknak tartja a hízásunk 190-250 hetente...változó. Mi múlt héten voltunk 4500grok és 58 cm. Nekünk diétáztatni akarta a gyereket, persze nem akarom mert így is alig bírjuk tartani a 3 órákat most 2 napja szinte 2 óránként már enni akar. Lehet hogy kevesebb lett a tejem... :roll:

Anna:nekünk is olyan szobadekorációnk van mint nektek :D

Nyafi: csak kb napirendünk van...inkább azt mondanám hogy nincs.

A babák nagyon szépek!!!!!!!!!!

puszi mert kiabál:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Cumikát próbáljátok adni evés helyett? És szereti mégis ennyiket esznek?
Hát, biztos nem jó a hirtelen sok hízás a baba pocakjának, de sztem ez nem kóros!
Kingi, ti nagyon kicsi súllyal születtetek, úgyhogy nem kéne a dokinak meglepődnie, hogy a duplája lesz hamarosan. Sztem normális!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Először is: elfelejtettem megköszönni az infókat az UH-val kapcsolatban.Köszönöm!Kicsit megnyugodtam.Ma el is vittem a dokibácsihoz Kristófot.Megvizsgálta és szerinte nincs szükség rá, de azért írt beutalót.Majd Apával eldöntjük, mi legyen.

Nicol!Az egyik barátnőm épp a múltkor mesélte, hogy az ő -most 1,5 éves-kisfiának is voltak ilyen periódusai:egyik héten rengeteget evett, másikon nagyon keveset.Biztos a doki is megnyugtat majd téged.

Köszönöm kisfiam rettentő, legyőzhetetlen erejét és bátorságát :lol: :lol: :lol: dícsérő gratulációkat!Viszont Kristóf még nem mosolyog :( (Lehet, hogy mert egy tökös keménylegény?)Réka és Panka gyönyörűen nevet!Ezt meg csak a lányok tudják?! :shock:

Én is ki vagyok készülve: Kristóf délelőtt még csak-csak alszik, de délután egyszerűen nem hajlandó elaludni (kivéve a sétát).Egyetlen megoldás:cumi a szájba, fejsimogatás és a Tavaszi szél vizet áraszt kb.20-szor elénekelni.Na ez használ.Szerintetek ez mitől függ?Alkat kérdése?Ölben is sokszor nyugtalan.Azt imádja, ha sétálgatok vele a lakásban és ő nézelődhet.Dehát ez nekem elég fárasztó…Betty!Irigyellek!

Kép

Kép
linus
 
 


Kinga, mensi sehol :shock: nem is értem, mi van, volt mensis érzés, vastag volt a nyálkahártya és semmi!!! :shock: :shock:

mi 5200 grammok vagyunk, doki kiakadt...heti 300 gramm! :shock: :? doki azt mondta, tápláljunk hozzá,mert túlsokat hízik és ez nem jó.Mi nem vagyunk anyatejesek és a tápi nagyon meghízlalta, mert 200-kat eszik, annyira nem táplálja, hogy csak eszi és éhes marad...

így ma főztem sárgarépát és krumplit, összemixeltem egy kis sárgarépalével, és zabálta!teával leöblítettük és oda volt a gyönyörtől!Délután meg kapott reszelt almát, teával és kis citromlével, na ettől kész volt, még cuppogott is,és imádja!
Vendég
 


Lafead:mi is táposok vagyunk. :shock:

10 nap alatt hízott fél kg-ot.Most lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de a hozzátáplálástól nem hízik majd annyit?
Vendég
 


attól nem fog a doki szerint mert táplálóbb
Vendég
 


Zsuzsi!

Én nem értem a dokidat, bekünk azt mondták hogy a heti 150-250 gramm reljesen normális. Mi 3850 gr-mal születtünk, amikor hazahoztuk 3460 gr volt. Azóta heti 170-220-kat hízunk, és most vagyunk 4810gr. Nem sokára elérjük a születési súly plusz egy kg-mot. A doki szerint ez normális. Nekem is annyira tetszik ez a dekoráció, olyan babás. nem?

Kingii: A nagy bukás reggel kicsit ijesztő volt de nincs vele semmi baj, előfordul a doki szerint is. Végülis nem jött vissza sok de ami visszajött az sugárba, olyan mintha egy nagyot köpöt volna. Őt meg egyáltalán nem viselte meg.

Puszi mindenkinek!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Kia!!!!!

Mennek a drukkok Levi babónak!!!!!!!

Anna: ezért is gondolkodom a gyerekorvos váltáson, mert ez a doktornő borzasztóan fanatikus. Bár legutóbb megmondtam neki hogy engem ne stesszeljen ugyhogy nem hivogatom hetente a sulygyarapodással ugysem tudunk neki kedvezőt produkálni, és én is normálisnak tartom a súlygyarapodását. (egyszer volt csak kiugró még a második héten 330gr)

puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Helyesen gondolkodsz, szerintem is válts orvost ha van rá lehetőség, mert egy ilyen doki csak kiborít, ami neked meg a babának sem jó!!
Fel a fejjel a Kis Bencee teljesen normálisan gyarapszik!
Engem a védőnőm paráztatott be az elején ezért nem aludtam egy percet sem mert mindig az órát lestem, ez is eredményezhette a kevés anyatejet.:-(

Szóval ne hagyd magad!!
Kép
Puszi!
Anna, Levi baba
boganna07
 
 


Kia!Majd leírod, milyen volt az uH?Mi is Budakalászra megyünk, csak 20-án.Neked mondtak valamit, hogy előtte mikor kell megszoptatni?Vagy az tök mindegy?

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Linus - majd megírom...
A szopiról nem mondtak semmit.

Túl vagyunk a "kis" beavatkozáson..
Nagyon rossz volt nézni, ahogy csinálta a dokinő, pedig alig láttam, mert az ölemben volt.
Azt mondta nagyon le van nőva, kb. 1 centit vágott..
Volt néhány perc sírás :cry:

A hízások
Nekünk hetente:
170g, 370g, 200g, 360g, 420g, 400g, 330g... :P

Új képek:
Kép
Kép

Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Linus: bár mi máshol voltunk UH-n nekünk azt mondták etessem meg elötte.

Lányok! most egy hétig nem leszek mert a páromat elkísérjük a síélésre. Amíg újra jövök mindenkinek a legjobbakat!!!!!!!!!

puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Jó utat!

Kia
Örülök, hogy sikerült orvosolni a nyelvproblémát! És pont köszönöm a képeket, amiket feltettél, mert éppen kérdezni akartam

azoknak a babák, akiknek van ilyen szőnyege, szokták nézni? Mennyi ideig lehet őket ott tartani?

Az a helyzet, hogy bár nem vásároltunk még össze mindenféle játékot, de ami van, azt is elég hamar megunja a kisfiúnk. A pulyka (ami a kedvenc, mert sípol - kézerősítés a szülőknek) is már csak pár percre köti le, pedig az elején ezek lekötötték vagy fél órára legalább.
Nagyon akartam venni neki még mielőtt megszületett, egy minél színesebb és minél több kütyüvel rendelkezőt, de drágálltam őket, és még nem vettünk. Most meg nem tudom, hogy vajon meddig "használnánk"?

Ma jön hozzánk a védőnő, megkérdezem tőle Csibe lábát.
Nem is mondtam nektek! Feltűnt, hogy a bal lábát kevesebbet mozgatja. Amikor rúgkapál, akkor is feleannyit használja, mint a jobb lábát. Többnyire kinyújtva tartja. Tornáztatáskor is sokkal nehezebben tudom rávenni a bal lábát a mozgatásra.
Ultrahangon még nem voltunk, még bármi lehet.

Najó, most vissza kell mennem főzni, mert ma is kell ebédelni. :) Anyukámnak sajnos igaza volt. :( Minél több házi munkát csinálok, annál kevesebb a tejem. Jobban mondva eszik ő belőle, de pl amíg korábban reggelre mindig szétfolytam, most még szinte át sem nedvesedett a hálóingem. Úgyhogy ezerrel kéne szívogatnom. :(

Volt már nektek olyan, hogy több napig nem volt kaki? Most ez a harmadik napja, hogy még nincs kaki, csak pukkantások ezerrel. Elvben normális, és most nem is olyan nyűgös, mint korábban volt, ha egy nap a kettő helyett csak egy teli pelus volt. Mégis nekem rettentő furcsa. Várom, mint egy messiást! :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Jó utat!
Vigyázzatok magatokra!

Cicus
Levi már úgy 1-2 hete érdeklődik a szőnyeg iránt..
Mozgatjuk neki a fent lógó állatokat.. szereti nézni.

Remélem a kicsi lábával nincs semmi gond.
Majd írd meg mit mondott a védőnő..

Kaki nekünk minden nap van, sok kicsi és 1-2 nagy.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Itt is kakigondok, de nagyon szenved. tegnap 2 órán keresztűl zokogott.. :cry: :cry:
Volt valami kamillateás trükk, ugye?
Megírnátok?
Bár nekem azt mondta a védőnő, hogy tilos kamillateát adni, de ha nektek bevált nem érdekel..nagyon szenved. :(

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Nekünk is már csak 2-3 naponta kakil de akkor kétszer háromszor hatalmas adagot!:-) És rengetegett pukizik, mindig azt hiszem hogy kaki is jött vele.:-)))
Régen naponta kakilt, és megkérdeztem más kismamikat, és ők azt mondták hogy ilyen korú babáknál most egy kicsit ritkább a kaki mert, ebben az időben fejlődik ki valami ott lent a végbelükbe.

Mondjuk szerencsére Levike sosem volt hasfájos, így ez sem viseli meg, hogy egy kicsit ritkábbak a kakik.

Zsuzsi neked szuper kikapcsolódást, férjednek meg jó síelést. Nekem is hiányzik hogy az idén nem tudunk menni de majd jövőre bepótoljuk.

Niki hogy vagytok? Mit mondot a doki, miért eszik kevesebbet Réka baba?

Puszi Mindenkinek!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Mi nem nagyon vagyunk valami jól sajnos....vagyis már jobban vagyunk...na de a tegnap reggelem horror volt. Ugye már írtam,hogy Réka mostanság olyan étvágytalan....tegnap hajnalban ugye szokásos módon cici aztán tápi....nagyon szépen be is kajálta a 130 ml tápi-t+ugye még a cici....már du.is ügyi volt...ugyanígy evett....örültem is neki.....nah szóval.....hajnalban szépen evett....be is aludt evés közben de azért kajálta a tápit rendesen.A büfi is alva történt....bár már akkor is gyanús lett mert nem úgy büfizett ahogy szokott...hanem olyan szaftosan...és egy picit bukott is.Ezért anyai megérzés....párnát tettem a kiságyába és oldalra fektettem....bár már úúúútál így aludni...de most nem ébredt fel rá....én is vissza az ágyba és csucsuka....majd reggel 6-kor arra ébredek hogy köhög de olyan fuldoklóan.....kipattanás az ágyból.....még jobban oldalra fordítottam és egy pici sugárban jött egy kis hányás...majd egy nagyobb sugárban....és végül...aztán kivettem...ki a pelenkázóra még ott is jött belőle egy picike......ááááá.....kicsit sem kaptam szívrohamot :shock: :!: Tiszta sápadt volt...de fel sem ébredt....odaraktam magunk mellé és úgy figyeltem....aludt még jó sokáig....aztán hívtam a dokit hogy mikor tud kijönni....de meghalt az apukája így egy másik dokihoz kellett elvinni....
Felkelt olyan 9.30 körül evett vagy 30 ml tápit és egy kis cicit...és irány a doki....megvizsgálta különösebben nem talált semmit...vizelet vizsgálatot rendelt el...ma adtuk le...hétfőn lesz eredmény.....szegénykém annyira sírt úúúgy sajnáltam a szívem szakadt meg...próbáltam nyugtatni a doki meg rám szólt hogy hadd sírjon a gyerek inkább rá figyeljek :shock: Mérges is lettem :evil:

Tegnap így elég nehéz napom volt...alig evett a lelkem...mondjuk nem is bántam mert hadd térjen magához a kis gyomra....kb. a napi adag felét ha megette és látszott is rajta hogy olyan kis bágyadt...este már jobban lett...az éjszakát pedig szinte végig aludta 21.30-4.45-ig aludt...de így is én keltettem fel hogy egy kis folyadék legyen legalább benne....cici aztán 50 ml tápi lement...aztán alvás ismét....reggel pedig már szépen evett 100 ml+ cici....ma már jobban néz ki de azért még a büfikék nem az igaziak...tehát nem tömöm annyit eszik amire neki szüksége van!!!Most a vizelet vizsgálattal úgy is elég sokminden kiderülhet!

Naah megyek is mert csucsul és azért még most felügyelet mellett alszik....tehát ott vagyok mellette amennyit csak tudok!!!

Üdv.:
Niki és Réka baba
Vendég
 


Rékának jobbulást. A doki akkor mit mondott rá?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi, a doki nem mondott igazán semmit, hogy mitől lehetett....megvizsgálta, pocak rendben....picit a mandulája pirosabb volt az egyik oldalon de azt mondta ez lehet a száraz levegő...ill. ez nem lehetett az ok...ezért rendelt el vizeletvizsgálatot...hétfőn lesz eredmény! A vizeletvizsg.-tal az étvágytalanságra is fény derülhet, hogy mi okozhatja esetleg vlm. gyulladás a szervezetében!
Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz és csak ezek miatt a hülye frontok miatt étvágytalan.
Jaaa és még azt mondta hányás attól is lehetett, hogy bevitt a kis kezével vlm. bacit a szájába, mert mostanában állandóan a keze a szájában van és folyik a nyála ezerrel!!!Nektek nem?

Kaki gondokkal kapcsolatban...tényleg vlm. életkori sajátosság lehet mert nekünk is volt olyan 1 hónapos kora körül Rékának, de mára már teljesen normálisan kakil...semmi segítség nem szükséges...ált.naponta van kakink... de van amikor csak 2 naponta ...de van olyan is hogy naponta 2-szer is van.Nekünk a legtöbb idő amíg nem volt kakink az 3 nap volt...a kamilla tea tényleg segített....100-125 ml-be 1 filter pár másodpercre éppen hogy megszínezze a vizet...és egy pici cukor hogy megigya...mert én próbáltam anélkül adni de úgy nem itta meg...viszont cukorral igen!

Puszi
Niki és Réka baba
Vendég
 


bezony ám...anyázhat a gyerekorvos, meg védőnő, de a kamilla akkor is király...fertőtlenít, meg segíti a kakát...

Kép
nyafi
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés, mert itt vannak a nagyik.

Abigél itt is cuki :lol:

Niki
Jobbulást Rékának!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Abigél bab nagyon helyes!!! Ő is tud ám aludni!
Réka babának jobbilást kívánunk!
Itt van néhány friss kép a ,mi kis vigyorkánkról!

Kép Kép Kép Kép

Őuszi!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 


megzabizom Levikét...szépek vagytok...

Kép
nyafi
 
 


Lányok!
apukámnak keresek albérletet. Budapesten, kis rezsijü, olcsó lakást. lehetőleg olyat, ahol a kocsiját úgy tudja letenni, hogy nem lopják el. parkoló a környéken, garázs stb...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Anna
Levi nagyon aranyos fiú!!

Mi 5850 g-ok vagyunk :lol:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


De szép babák és irigyellek titeket, mert nekem még nem sikerült mosolyt lefényképezni.

A hozzátápi jól megy, tetszik neki a kaja, de csak napi egyet kakil de az sok is rettentően büdös, olyan felnőttes! :lol: Bár most hogy látom, más is így hízik....bár tény, mi 2 hó alatt 2480-ról lettünk 5500-ak...na mindegy.

Niki, a hányás nálunk is van, ne aggódj, fertőzést nem kaphat el, hisz erős a szervezete, immunrendszere!!!Nálunk akkor van hányás, ha vagy a tápi vagy a gyűjtős tej nem tetszik neki, és akkor mi is oldara fektetjük, általában a bukás mássága mutatja, hogy ebből hányás lesz. tegnap is hányt, nem is keveset és tudtam előre, mert máshogy bukott!
Vendég
 


Sziasztok!

Hú...Túl vagyunk az első traumán....Ez a rohadt szar zenélős forgós játék :x :x :x ....Most nagyon haragszom rá,máskor meg a feltalálójának Nobel díjat adnék. :?
Szóval tök jól elvoltunk Flórival 2-3-szor felhúztam neki azt a ketyerét,de láttam hamar megúnta.Pakolásztam a szobában egyszer csak valami nagy csőrgést hallok,majd mégnagyobb visítást. :shock:
Hát ez a szar ráesett szegény Flóra hasára.Úgy megrémült szegényke,hogy kb fél óra kellett,hogy megnyugtassam.Én még most is remegek...Remélem szegényke hamar elfelejti...

Lányok!Ha nektek is van ilyen kütyütök,jól rögzitsétek oda,nehogy ti is így járjatok....
Vendég
 


Sziasztok!

Lafead
Büdös kaki? Remélem nekünk még sokára lesz..
Bár érdekes, hogy már most is megérzem, ha van - pedig csak anyatejet eszik Levi.
Apa sem és a nagyik sem érzik :lol:
A 2 hó alatt 2 kiló optimális. (nekünk bő 2 és fél kiló + lett)

Kingii
Sajnálom Flórát!
Nekünk is van, de eddig semmi baj nem volt.
Manót nam nagyon köti le az, ő inkább a plafonról csüngő delfineket nézi.

Ilyenek vagyunk:
Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kingii!
A múltkor én is feltettem ezt a zenélős izét, és pontosan ettől paráztam én is, hogy mi van, ha ráesik Kristófra.Mivel nem izgatta őt, le is szereltem.A mienknek iszonyú béna "rászorítója" van.De ezek szerint ez általános.... :?

Kép

Kép
linus
 
 


Kép Alvás séta közben


Kép Anyával (hát ilyenek a karikáim....)

Kép

Kép
linus
 
 


Ez lemaradt: ez még csak "bélmosoly" :(

Kép

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Annyira tündériek a gyerkőcök!

Ímádni valóak mind egytől egyig. Nálunk nagy az öröm, ha van mosoly, mert én hiába vagyok vigyorgós meg nevetős típus, a babánk a komoly bak horoszkópból származik, és tényleg látszik már most rajta ez a "komolyság". Sokszor elvigyorodna, de hirtelen visszahúzza a száját és ráncolja inkább a szemöldökét. :lol:

Kingi
Én is sajnálom Flóra babát! Ebben az esetben én jutalom velem alvást adnék neki. :lol:

Lefead és Kia
Nem tudom, hogy mitől van, de mi is csak szopis babák vagyunk, mégis rettentő büdös a kaki azóta, amióta volt az a két nap kihagyás. Sőt! Ennek a kis Csibésznek még a pukija is rettentő büdös!!!! :oops: :lol: Anyukám sem akarta elhinni, aztán jött a puki... olyan jót nevettem. :lol:


Most így hirtelen ennyit tudok írni. Kicsit küzdök a tejemmel, mert amióta újra teljes mellbedobással űzöm a háztartást, azóta kicsit kevesebb és a zsírtartalma sem a régi, úgyhogy most éppen az újraindításon vagyok. :) De talán nem lesz itt gond..

Ti már űzitek a háztartást, vagy még pihentek? Mi voltunk hétvégén már közöseb bevásárolni is mindkét nap. Meg most már nem érzem magam fáradtnak, bár nekem nem volt eleinte sem segítségem, úgyhogy ahhoz képest.

Na, puszi nektek!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Képzeljétek, sikerült a masszázsunk előtt elkapnom egy vigyort, így gyorsan meg is mutatom nektek! :)

Kép

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kia+Linus+Cicus:gyönyörűek a babák... :D

Cic:megvolt!Hirtelen azt sem tudtam,hogy hogyan fogjam,pusziljam szeretgessem szegényt... :shock:
Amugy ugy tűnik minden ok,mert reggel óta nem bírom leradírozni a vigyort a képéről. :D :D :D

Ezt az újjszopogatást nagyon komolyan műveli.... :shock: :shock: :shock: Az egész ajta tiszta piros.Olyan,mintha adtam volna neki egy jó nagy pofont.... :shock: :shock:
Vendég
 


Kép

kb így kell elképzelni.....
Vendég
 


Sziasztok!

Linus
Aranyosak vagytok!
A karika.... az semmi... és kifehéredtem :lol:

Cicus
Én már rég főzök, mosok, vasalok... stb.
Apával voltunk már néhányszor (amikor itt az egyik nagyi) bevásárolni.
Manócsek és Flóra is aranyos!

Ujjszopás..
Levi nyalogatja az öklét :P
Nagyon sokszor....ez neki jobb a cuminál is.. :lol:

Most épp jóllakottan beszélgetünk, közben írok :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Csajok szurkoljatok! Holnap megyek egészségügyi kaparásra. Remélem elmúlik a vér és lesz tej is több...

Kép
nyafi
 
 


nyafiÓ szegénykém! Szurkolok! Nem irigyellek.

Kép


Kép
fcicus
 
 


Nyafi
Itt is DRUKK!!!

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


haháááááááá nem kellett mennem éjjel elmúlt teljesen 10 hét után és rengeteg a tejem, hála az antibiotikumnak...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom emlékeztek-e rám, még mielőtt táppénzre jöttem tudtam internetezni, és minde írtam amikor tudtam. Sajnos itthon nem volt internet, így 4 hónapig semmi. Az emailjeim gondolhatjátok! Több száz spam, majdnem száz levél. Hát elvoltam vele! :)
Nagyon-nagyon édesek a babák! Mindenkié!
Mi 2007.12.12-én születtünk, sajnos indították, de természetes úton. Jobban félek a tűtől mint a fájdalomtól, így nem kértem epit. Csak akkor bántam meg, amikor már tolófájások jöttek és nem nyomhattam, mert nem tűnt el a méhszájam rendesen. Másfél órát szenvedtünk. :cry:
Majdnem császár lett. A doki is megpróbálta eltüntetni kézzel. Senkienek nem kívánom azt az érzést.
Reggel 5-kor raktak infúzióra, 8-kor repesztette a doki a burkot, dél körül kezdődtek a tolófájások (persze: "Ne nyomjon!") és 13:20-kor 3480grammal és 54 cm-vel megszületett kisfiunk, Karcsi, aki a szemünk fénye!

Sajnos nem tudok visszaolvasni, de mindenkinek gratulálok a babához!

Sziasztok!

Kép
erisunny
 
 


Kicsit visszaolvastam.

A Kamillateával kapcsolatban egyetértek azzal, aki nem tiltja. Sőt nem is értem mi baja lenne a babának tőle. Ami természetes, azt miért kéne tiltani? Nem értem.
Masszázs. Azt mondta egy ismerősöm, hogy 3 hónapos kor előtt nem ajánlott. Azt nem mondta miért. Mondjuk én is masszírozom Karcsit és nagyon tetszik neki. De ahány ház, annyi szokás. Itt van például a sógornőmék esete: kezdettől fogva ültették a babát, és jujj de büszkék voltak, amikor már magától ült, szerintük sokkal hamarabb, mint mások babái. Már 9 hónapos a babájuk, de nem hajlandóak bilire szoktatni, mert könnyebb pelenkázni... :shock:

Anyóssal is lenne történetem. Elaltattam a gyereket, és kimentem a szobából. Anyós a konyhában. 15perc múlva jöttem vissza (mert wcre azért kell menni) és hallom a konyhában, ahogy üvölt a gyerek. Ő meg sütötte teljes nyugalommal a palacsintát. Megkérdeztem tőle miután megnyugtattam Karcsit (kb fél óráig még nagyon nyűgös volt), hogy nem lehethallani, hogy sír a gyerek? Erre ő azt mondta, hogy De. Ennyit. Megköszöntem neki a segítséget. Nagyon megharagudtam rá. Biztos azt hiszi, hogy hobbim a gyerek sírását hallgatni. :evil: :evil:
De mindegy, mert a gyerek mindenért kárpótol. Főleg,a mikor rám mosolyog.

Most kezdett csak mosolyogni pár napja. De már egy hónaposan megtartotta a fejét büfiztetés közben! :)

Én most kezdtem vérezni (azt hiszem menszi). Nem vagyok biztos benne, mert szedek szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót, és a doki mondta, hogy amíg szedem, nem fogok menstruálni. Se az útmutató azt írta, előfordulhat. Nem tudom, de ha sokáig elhúzódik, meglátogatom a dokit.

Egyenlőre ennyi. Bocsi, kicsit hosszú lett...
Még majd olvasok vissza, van mit pótolnom!

Sziasztok
erisunny
 
 


Megint én... :)
Nem tudok feltenni képeket, de iwiwen fent vagyok, Szávai Erika Nagyberényből, ha valakit érdekel, ott vannak képek Karcsiról!
erisunny
 
 


Nyafi!Gondoltam ma rád remélem minden ok. :)

Erisunny:üdv újra itt. :D
4 hónapig???Jesszusom..azt én nem bírtam volna ki....Most jövök csak rá,hogy mennyire függő lettem :shock: :shock: :shock: bár inkább ez,mint a pia vagy a cigi...

Gratula Karcsihoz. :D :D :D
Vendég
 


Szia Erisunny! szépek a képek.
Köszönöm mindenkinek az együttérzéseket!!! Tegnap is volt egy pici du. de azóta megint semmi. Remélem tényleg meggyógyulok. Most már három hónapja van minden nyavalyám, a pöc...m tele van. Abigélnek megígértem hétfőre meggyógyulok!

Kép
nyafi
 
 


Szia Erisunny! szépek a képek.
Köszönöm mindenkinek az együttérzéseket!!! Tegnap is volt egy pici du. de azóta megint semmi. Remélem tényleg meggyógyulok. Most már három hónapja van minden nyavalyám, a pöc...m tele van. Abigélnek megígértem hétfőre meggyógyulok!
az akkor is belenövök kép valami tündér

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

erisunny
Szia! Egyetértek a többiekkel, én sem bírnám ki 4 hónapig net nélkül. :lol: De szerencsére a férjem sem gép nélkül, így ebből sosem lesz hiányunk, úgy hiszem.

nyafi
Örülök, hogy úgy tűnik minden rendben! :) Anyukám mesélte egyszer (és a védőnő hétfőn megerősítette), hogy azoknak az anyukáknak általában tovább van tejük vagy több tejük van, akik nem menstruálnak. Így lehet, hogy annak a vérnek semmi köze nem volt a menstruációhoz. Sőt az is lehet, hogy ezt már leírtad, csak kb ennyire figyeltem. :oops: :lol: Mindegy, a lényeg, hogy minden rendben.
Akartam kérdezni, hogy mi újság van a felső szomszéd kedves kutyájával? Ha még mindig vonyít, sztem vidd fel magaddal Abigélt, mint házörzőt és tartsd oda neki, hogy ő fog a fülébe visítani, ha nem csitítja le a kutyát! :lol:

Kia
Vásárolni mi is mentünk, csak én nem hagyom még egyelőre senkire rá Csabit, így vittük magunkkal. Tudom én, hogy a nagyszülők már legalább egy gyereket (mi esetünkben 2-2) felneveltek, de pl az anyósom először meg sem bírta rendesen fogni a babát, még jó, hogy nem hagyom rájuk egyedül. :shock: :D Meg annyira nincsenek itt sokat, hogy már jól ismernék egymást.
Hívjuk őket, de hol meg vannak fázva, hol éppen nincsen kedvük jönni. De persze ha mi mennénk, az más, mi mehetünk...
Na mindegy, anyukám jön, amikor csak tud, rá már mosolygott is Csabi sokat. :)
Szóval a lényeg, hogy szerencsés vagy, és ennek örülnöd kell! (biztos örülsz is :lol: )
Van tejed bőven, van segítség bőven, és te is rendesen tudsz mindent csinálni! Azért ez nagyon fontos! (Bár én sem panaszkodhatok :wink: )

Többieknél mi újság?
Puszi mindenkinek! :) [/b]

Kép


Kép
fcicus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?