Új privát üzeneted érkezett!


Üdv itt! Gratula Virághoz! Kiváncsian várom én is a fotókat!

Zsuzsi
Merre vagy?

Györgyi is eltünt... Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok Mamik,

Bár lehet, hogy már lefutott a téma, de néhány hete én kérdezgettem a keresztelőről. Szóval sikerült összehozni ! Ha valakinek még esedékes lenne leirom nekünk mi kellett hozzá.

Telefonos bejelentkezés a plébánián, bediktálni a baba adatait, a saját illetve a leendő keresztszülők adatait. Megkérdezték, hogy a szülők ill. keresztszülők milyen vallásuak (nállunk ez római katolikus volt) és hol volt a templomi esküvő. Volt egy bökkenő, a leendő keresztmami nem volt megkeresztelve. Igy az előzetes egyeztetések után csak keresztelési tanú lehetett. DE ennek ellenére Ádi keresztlevelébe beirták mint keresztmamit Kép.
Tehát velünk nagyon aranyosak voltak ! Mindez a 22.ker Szt.Lipót templomban történt.

Remélem érthetően irtam le, Ádi az ölemben rombolja a billentyűzetet Kép

Kicsit OFF leszek, bocsi...

Zsuzsi74,

Úgy tűnik átköltözünk németbe(Düsseldorf) ha van néhány jó tanácsod tipped szivesen venném...Elég gáz mert se én se férjecském nem beszéljük a nyelvet. Mondjuk neki nem kell a meló miatt, de én kicsit elveszett leszek. Ha tudsz olyan oldalakat cimeket amik esetleg az ottani magyaroknak a klubbjai stb.megköszönném.
Ha gondolod irok neked privátban...
köszi előre is !


Virga,
Ha olvasod.. irtam neked magánban.
Sajnálom, hogy nem jött össze a tali Kép
Mindig olyan rövid időkre jutunk haza s akkor darabokra szed a család...

üdv
kamelia & Ádi(9 hó)
kamelia
 


Sziasztok!

Mi is megjottunk. Nehez az eletunk mostanaban. Kép
A nemalvas mar iszonyu mereteket oltott. Kép Kép Kép
Nalunk az van, hogy Emma 8 korul elalszik, es felebred ejjel 2 -3 orara.
Nem tud visszaaludni. Mindent probaltam, etetni, itatni, magam melle venni, ringatni, semmi...
Tegnap elkezdtuk az Aludj jol gyermekemet, megmaradt a 2 oras virrasztas, de hat ez az elso nap volt.
Remenykedem, hogy egy nap en is aludni fogok.
Vegulis nem uvoltotte at a ket orat, mar ketszer is lefekudtem, hogy elaludt, de 10 perc mulva ujbol indult.
Remelem kitartunk, mert ez mar nem allapot. Raadasul egesz nap nyugos.
Na eleg a panaszkodasbol,

Myssnia!
Meselj, namatok hogy alakul az alvas!

Szoljatok legyszi, ha van valakinek tapasztalata!

koszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 

 
 

MyssniaKép

Mail még nem jöttKép

KangiKép

Bence már egy hete egész éjjel alszikKépKép
6 körül ébred, akkor áthozzuk hozzánk, és itt addig, míg a húga nem ébreszti.

Heni
heni1979
 
 


Kakukkfű!

Bár annyira nincs tapasztalatom, mertaz én Emmám jó alvónak mondható (bár ha még nem nagyon-nagyon álmos akkor ő is üvölt kb 15 percet elelavás előtt, de aztán reggelig csend van), de annyit tudok, hogy az aludj jól gyermekem módszer tényleg jól működik, de csak akkor ha a szülők kitartóan csinálják, tehát lehet hogy csak 2 hét múlva lesz eredmény, de ha feladjátok valami miatt közben, akkor még rosszabbra fordulhat a helyzet. Tehát ha elkezdtétek, akkor kitartás!!!
Nappal szerintem azért nyűgösmert éjjel nem aludja ki magát, Emma ha éjjel nem alszik minimum 11 órát (hanem pl csak 9-et) már kibírhatatlan.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok! Gyorsan végigfutottam a mai termést, hát nem jól indult a nap. Nálunk most mintha, ismétlem és gyorsan le is kopogom, mintha normalizálódna az alvás, de olvasva az állapotokat, megrémültem. Kívánok mindenkinek békés éjszakákat!

Voltunk templomban, keresztelő ügyben. Tudjátok, írtam, hogy apuka nincs megkeresztelve, nahát ez persze gond volt. Még jó, hogy itthon nem beszéltünk róla, úgyhogy ott apa kész helyzet elé állítva azt mondta, hogy oké, megkeresztelkedik. Kicsit féltem, mi sül ki ebből, de nem volt baj. Valószínűleg szeptember végén lesz a keresztelő.

Voltunk baba-mama tornán, az is nagyon jó volt, Lőrinc élvezte nagyon. Én - elaggott testemmel és ösztönös irtózásommal mindenféle mozgástevékenységtől - már kevésbé. Azért jó volt. Ajánlom mindenkinek, a gyerek kedvéért legalábbis.

Missnia! Örülök, hogy Szilárd gyerek jól van! És Te is! És nagyon édi!

Kangi! Gondoltam rátok a hétvégén, itt lucsok idő volt, hogy ott tudtok-e dolgozni. Remélem, igen. AlvásKépKépKép

Na, megyek, rikoltozó gyermekemmel megpróbálok ebédet főzni.

Beu
beu
 
 


Beu!

De jó hogy a férjed vállakozott rá! Az én férjem nem, de nálunk nem volt gond, elég voltam én.Kép
A fotóalbumban ha megnézed az is benne van ahogy engem keresztelnek meg konfirmálnom is kellett egyben, d enagyon szép volt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Heppi, mélt megkaptam, majd próbálkozunk a ceglédi túrával, ha a csajok és az én akaratom összetalálkozikKép

Kangi, te szegényKép Sok ötletem nincs, mert Timinek 2 hónapos korától se kaja se fog nem kavart be a 12 órás maratoni alvásábaKép Viszont Zsebi máig nem alussza végig az éjszakát, kb. hajnali 5 felé egyszer felriad, de a szopi kielégíti.
Talán megint tejcsit akar turbózni a lányod, azért kel annyiszor??? Zsebi legalábbis akkor tért vissza a sűrű kelésekhez nyáron. Ha így van, nincs sok választásod, tűrnöd kellKép
Kitartás, ez is már csak emlék lesz egyszerKép

Kakukkfű, téged is sajnállak ám rendesen, de tanácsom az nem sok van. Szerintem vidd végig az "Aludj jól..." módszerét. Nekem Timi próbálkozott 7 hónapos kora körül ezzel a 2-3 óra felé keléssel és csak a kezünkben (járkálva) volt hajlandó tovább aludni. Na, ez viszont nekem nem teccet, így 1 hétig éjjel morcosan hallgattuk párommal a gyereküvöltést. De láss csodád, ennyi elég is volt, hogy leszoktassuk erről a nem túl szülőbarát szokásrólKép

Zulu, tudom nem vígasztal, de nekem is vannak ilyen nyomi napjaim. Ezt a kölkök is megérzik rajtam, ilyenkor vagy szimplán rosszak, vagy nekik sincs kedvük semmihez. A tejcsi miatt meg ne aggódj, az csak ront a helyzeten. Szerintem Mac majd reklamál, ha kevés a kaja, annyi esze csak van, hogy nem az éhenhalást választjaKép
Azért meg drukkolok, hogy te se most zebrásodj beKép

Myssnia, naggyon jó a képKép Örülök, hogy jobban vagytokKép

Lányok, ma villámcsapásként ért, hogy a férjem lelkendezve közölte: visszamehetnék dolgozni jövő márciustól, mert aki helyettem csinálta a melót, akkor fog szülniKép Én, aki a Timi mellől már 1 év után menekülni akartam vissza dógozni, mert agyonütött az unalom, most kétségbe vagyok esve, hogy a párom ezt komolyan gondolja. Hisz Zsebi akkor lesz csak 1 éves, elkezd járni, dumálni...én nem akarok ezekről lemaradniKépKépKép

Na ihletnek annyi, csöngetett valaki a két skac meg azonnal felébredtKép

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a 4 hós oltást, sírt egy kicsit szegénykém. Egy nagyon kedves védőnő jött a dokival, de sajnos nem ő lesz az új Kép , hanem valami Detti nevű, de a dokinéni nem volt túl lelkes Dettitől, és valami olyat is mondott, hogy majd megpróbáljuk átszervezni... hát nem tudom, lehet, hogy akkor beállhatunk majd a hülye védőnővel rendelkezők táborába? Kép

Sofka
gratula Marcipán hasrafordulásához Kép

Heppi
nektek meg a fogacskához gratula Kép
Dr Szöszi 2-t én is megnézném, az pont olyan kis laza limonádé, ami most jól esne Kép


Erdélyi Réka
a has viszonylag hamar visszamegy, én a kórházból már a régi gatyámban mentem haza, bár kicsit szorított. Aztán 2,5 hónappal a szülés után már minden régi cuccom rámjött. Közvetlen utána, hát igen, tényleg olyan zselés állaga van, olyan puha, amikor megnyomod, de szerencsére ez az állapot csak néhány napig tart. Kép úgyhogy ne aggódj, és gratula a kis pocaklakódhoz Kép

Maci 2
új védőnőnkről fentebb írtam
ha esetleg elköltözöl, kaphatsz új védőnőt Te is Kép (ha már máshogy nem lehet megszabadulni a mostanitól)
szegény Roni-buksi Kép


gratula Virághoz, gyere gyakrabban! Kép

Heni
kaki-sztori Kép

Beu, Elli
voltatok tornázni? milyen volt? Talán én is kipróbálom legközelebb...

Végre elaludt a Drágám, olyan édes Kép Adtam neki egy kúpot 1 órája, remélem nem lázasodik be nagyon (vagy kicsit se)

Andi
psandi
 
 


Myssnia, Kakukkfű, Kangi
részvétem az éjszakai nemnagyon alvások miatt Kép

Beu
látom, torna jó volt Kép
kérdeztem a dokit a nyúlós zöldes trutyis kakiról => túlette magát a gyerek (én meg már aggódtam, hogy talán kezd nem elég lenni a tejcsi Kép)

Andi
psandi
 
 


Mano!

Igen tudom, most mar nem adom fel. Sikerulnie kell, kulonben bezoldulok.

Momo!
Egy bajom van csak: a konyv szerint nem szabad hozza sem erni. En viszont amikor bemegyek "csak ugy mellekesen" visszafektetem, mert acsorogva sir szegenykem, es nappal is csak ritkan sikerul lejonnie, nem meg ebben az allapotban. Felek, meg ne usse magat.
Remelem, ez meg nem nagy elrugaszkodas a konyvtol.

Mariann!
Csodallak az erodert es az optimizmusodert, orulok, hogy rendben mennek a dolgok!

Heni!
Bence mitol kezdett el aludni?

Ja, azt nem is mondtam, hogy kapunk homeobogyokat, de hat ez is csak hosszabb ido utan hat.
Kicsikemnek megvolt a kereszteloje, jol viselte, neha sikongatott csak. Termeszetesen gyonyoru volt.
na pusz
Kakukkfu
Emma holnap 8 honapos
kakukkfu
 
 


halihóóóó,
hátkétnapeltűűűűűnés, aztán az ember lánya győzze tempóval bepótolni a lemaradásokat!!!!
jaaaajjjj, képzeljétek Sophienak ismét megszúrták a könnycsatornáját, mert a múltkori után végül még rosszabb lett, valszeg megspékelték még valami fertőzéssel is…háát úgy üvöltött hogy a gyomrom liftezett…
deeeee, bebebeeeeeeeeee dicsekszem is: az én lányom valóságos angyal: már egy hete este 9-től reggel fél 9-ig !!!!alszik…
hétvégén kirándultunk meg jóóót veszekedtünk, tegnap meg temetés (volt osztálytársam), szóval most próbálom visszaolvasni a lemaradást..
addig is szépjónapot mindenkinek,
babajaga
ja, aki kengurut keres, annak ajánlom a baby bjorn márkát, bár nem tudom, hogy itthon lehet-é kapni, mindenesetre most teszteltem 3 órán keresztül és csúcsszuper volt!!gyerek meg aluttttej..
babajaga
 


Sziasztok!

Koszi a jobbulasos drukkokat! Kép

Sofka, igen, ma megint kiprobaltam a cumisuveges purezest, az eredmeny ugyanaz, a ded elvezettel nyammogja ki a kajat a cumisuvegbol. Kép Kicsit el vagyok kampicsorodva, hogy nalunk semmi sem megy ugy, ahogy masoknal normalis...Kép (szopi, mozgasok, hozzatapi stb.)

Heppi, en is eddig ezt az elvet kovetem, hogy ami nem anyatej, az kanalbol jon.....mar tobb, mint ket honapja probalkozunk MINDENNAP! ost mar nincsenek ilyen elveim. Kép
A gyumolcsok azok teljes egeszeben rajtam kotottek ki, nem izlettek Zsombinak, a zoldsegekbol 3 kanalnyi, aztan szajzar, visszakopes es hiszti...aztan bealvas...Kép Az elveimet meg folyamatosan revidialnom kell, lsd. pl. szopi..KépKép
Ja, azt a velem senki se torodik erzest a csaladomra ertettem. KépKép

Maci_2, nem lehet, hoyg fejlodesi ugras van? NAlunk ilyenkor muvelte ezt ZSombi. Mas otletem nincs. Kép Esetleg a foga?

Zulu, egy kis viditast kuldok, ma mar jobb a kedved? KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Esetleg egy sorozes a PAlvolgyi Barlangnal? Kép

De, udv itt. Szuris tortenet. Kép Jo, hog ymar tul van rajta Virag. Kép

Kangi, nem tudom. En estere mar tapszert adok Zsombinak, attol durmol, mint a bunda. Az elmult hetekben nem gyarapodott semmit (sot, a kanalas fozelekezes ideje alatt fogyni kezdett, es hajnalban kelt potkajaert Kép), a tapszer ota mar nem kel ejszaka, es visszaszedte azt, amit lefogyott, sot! Kép TAlan egy potszopi lefekves elott/utan?

Heni, kakis sztori. Kép

Myssnia, koszi a biztatast! Kép Lapimano...KépKépKépKép Nem lehet, hoyg jon Szilardnak a foga? Hugom szerint azokon a napokon nincs alvas...Kép

Beu, jo, hogy vallalkozott ra a ferjed! Kép De nem ertem, mert nekem egy evig kellett hittanra jarnom, amig megengedtek a keresztelkedest! Tornazas..Kép...es nem fajt a fogsorod? Kép

PsAndi, uj vedono. Kép

Leszter, mindjart kuldom a bankos srac mail cimet! Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!

nekem is csak kb 6x kelletelmennem hittanra. Pár hónapig atrtott csak.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gombóc! A fogsorom nem, de minden más részem rettenetesen. Kép Sörözni én is akarok!!!

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

1 percem van, úgyhogy sietek!!!

Gombóc,
Ha üveg, akkor üveg - lényeg, hogy eszik Kép Végül is én még senkit sem láttam, hogy az érettségi bankettjén cumisüvegből itta volna a vodkát Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Szóval az nem pusztán jó, hogy vállalkozott rá apa, hanem csoda.

Én csak azt furcsállom, hogy miért van erre szükség. Illetve, hogy ha mondjuk azt mondja, hogy nem, én pedig vállalom, hogy a megfelelő vallásos nevelést biztosítom egyedül, akkor az miért nem jó?
A katolikusok ezerféle akadálya pedig egyszerűen felháborít. Inkább a pokol tüzében égjen el az a megkeresztelendő gyerek, ha a szülők nem katolikusok, nincsenek összeházasodva, stb. Persze, tudom, hogy minden egyháznál igazából a paptól, lelkésztől függ, na de akkor is.

Beu
beu
 
 


Kép
Névtelen
 


MyssniaKép

Mail megjöttKép

Csak én pont nem azon kerestem, mert oda napi 60 reklám mail jön, amit nem tudok kiírtani.
Meg a profilomban sem az van. Alényeg, hogy megtaláltam, holna küldömKép

KakukkKép

Ez bonyolult történet, mert Bence 7 hónapos koráig végig aludt éjjel, azóta meg mindig felébredt. Kapott vizet, aztán aludt tovább.
Aztán külön szobája lett és azóta sokkal rosszabb lett (kb két évesen), sokszor a szobájban aludt valamelyikünk. Végre november körül rendeződött a helyzet, amikor jöttek karácsonyra a mamáék, és februárban mentek haza, mert közben megszületet Dorina, és maradtak segíteni.
Utána volt ám a kataszt+rófa, mert megszokta, hogy vele aldtak, és megint egyedül maradt.
A két gyerektől max. 20 percet aludtam egyhuzamban.
Mindig félt Bence egyeül.

Aztán jött az Isteni szikra:

A mi szobánkba vettünk egy kis gyerekkenapét, és éjjel, ha éábred, mostmár 5-7 óra között, akkor behozzuk, és itt alszik tovább.
Így már csak Dorina kel 5-6 szor egy éjjel, de ezt már fel sem veszem, mert így is sokkal jobb, mint volt.
Ha sír, magam mellé veszem, cici, és alvásKép

Tudom, nem a leghelyesebb, de ezt éjjel nem tudom értékelni, ha Dorina sír, és felébreszti Bencét is, és kettőt kell altatnom.

Jelen gondolatmenetem szerint majd kinövikKép

Nem tudom mennyit segítettem , de nálunk ez jött be.

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok lanyok!

Az alvas nalunk sem az igazi mostanaban... Regebben Petra aludt kb. 8-9-ig, kozben altalaban felebredt egyszer 5-6 kozott, de akkor csak hasraforditottam, es aludt is tovabb. De par hete elkezdett korabban, mar 3 korul is ebredni a 6-os ebredes elott, most 2-3 napja pedig mar 1 korul is. Ilyenkor nem sir, csak hallom, hogy tornazik, vagy egy kicsit magyarazgat magaban, es altalaban eleg hamar visszaalszik (szopi nelkul, csak hasraforditom, es cumit adok neki), de nem ertem, hogy miert ebred. Lehet, hogy a fogacska miatt? Vagy amin meg elgondolkoztam, hogy tegnapelott ugy jott ki a lepes, hogy a szokasos 5 szopi helyett csak 4 volt, tehat estere tobb tejci jutott, es ezen az ejszakan egyszer sem ebredt Petra. Szoval lehet, hogy azert ebred, mert ehes? De akkor miert alszik vissza megis, szopi nelkul? Nem ertem...

De,
Udv itt!Kép

Kangi,
Egyelore mi meg nem tartunk ott alvasilag, ahol ti, de aggodom, hogy hova vezet ez. Segiteni persze nem tudok... De olvasom a neked adott tanacsokat.Kép

Heni,
Kakis gyerekekKép

Myssnia,
Lapimano nagyon edes!Kép Es nem is tunik faradtnak.Kép Teszek fel egy hasonlo kepet, bar kislanyrol leven szo, en inkabb menyasszonynak nezem.Kép (Balatoni kep, nagyon meleg volt, es nedves ruhaval hutottem Petra kobakjatKép)


Kép

Gratula a masodik fogacskahoz.Kép

Zulu,
Mi ujsag szopi teren? Es a kedved, jobb mar?

PIldi,
Mi az a beragasztos konyvjelzo? Csak hogy kepben legyek, ha majd Petra keri.Kép
Nalunk is ruhahiany van. Rengeteg cuccot kell venni, es az a baj, hogy en ennek orulok.Kép

Beu,
Apa nem mert ellentmondani a pap bacsinak?Kép Es a babocak mit csinaltak a torna alatt? Maszkaltak, vagy sulyzokent bevontak oket a tornaba?

Momo,
De ha nem szeretnel visszamenni dolgozni, akkor nem kell, csak ha te is ugy akarod, nem?

Babajaga,
Nem is olyan reg meg Petra is ilyen jol aludt... Irigykedem!Kép
Miert veszekedtetek? Ne mar!

Gomboc,
Koszi, mail ment.Kép

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Szerintem van, hogy a kölkök még nem tudnak igazán mélyen aludni. És végtelenül ragaszkodnak hozzánk. A legnagyobb tündérem kétéves korában a fejünknél lévő kiságyából mászott át minden éjjel hozzánk, hjogy rám fekhssen. Nem véletlen, hogy négy év van a gyerekek között. Így legalább sikerült néha kialudnom magamat.
Marcipán változóan ébred éjszaka, és bár két hónapja még hajlott a bulizásra, valószínűleg nem talált érdekesnek zombiként, így mostanában szopik, és alszik tovább. De ezt a lányok is így csinálták. És volt olyan is, hogy a plüss szarvason hunytam a kiságy mellett. Azt hiszem olyan egyéves Orsi körül. Kényelmetlen.
PIldi: Van még hat 74-es bodym. Merre laktok? (Marci nem adja 86-os alatt)
Gyerekek gyönyörűek, anyukáknak meg minden jót. Közeledik a mi időnk!! (vénasszonyok nyara)
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Nagy az izgalom. Mindjart jon a baba az egyik baratunknal, apa ot erositi, meg reggel kiengedtek a lanyt egy orara, hogy a fiu elvehesse felesegul. (A lakashitel miatt kellett lemondani az eskuvot meg juniusban Kép)Mar tegnap este ota szurkolunk.
Milyen mas is ez ha nem velunk tortenik meg...
s kivulallok vagyunk.

Megkezdtem a bkv-zast egyedul es mindenki segit, nagyon elvezem, hogy sokfele eltudok jutni, es meg az emberek is segitenek, keres nelkul Kép. Csak a metroba nem tudok lemenni, meg felek a mozgolepcsotol. A kovetkezo talin (ha az nem metros helyen lesz) igy mar talan mi is resztvehetunk.

Viszont a buszon a kisgyerekek allandoan nyaggatjak, fogdossak es ebresztgetik Andust. Egy no "ram" szolt, hogy miert nem szolok, mert a gyerekek piszkos kezzel fogdossak a babat.(Mondjuk csak a ruhajahoz ertek hozza) Mondtam neki, hogy ez az anyukajuk dolga lenne. De tenyleg hogy lehet idegen gyerekere raszolni? Ti szoltatok mar rajuk? (en ilyenkor elegge nyamnyila vagyok, foleg ha latom, hogy az anyjuk sem tud veluk mit kezdeni Kép)


Holnap megyek tanuskodni, aznap kellett volna mennem reggel amikorra megkaptam az idezest, jo ez a rendorseg 27.-en adnak fel egy papirt hogy jelenjek meg 29-en 9-kor, en meg 29-en talalom ott az ertesitot. Viszem Andust is, hatha rovidebb ideig nyaggatnak.

Mar megint beszorultam Kép, most a Sparba, hat bizonsagi or nem volt valami boldog...

Gratula minden kis fogacskahoz, keresztelohoz es evfordulohoz.

Kiderult a mellosszeeses oka is, sajnos ujra nagylany lettem (es meg a fogam is megvan!), de Andus azert kajcsizott, nem zavarta. (Ildi a nalunk a tapszerezes akkor van ha az esti szopi utan is ehesen sir)

Jo alvast a baboknak.

Sziasztok
Zsurlo es Andus (a Sparbaszorult csalad)
zsurlo76
 
 


Sziasztok,

Esküszöm, utoljára dicsekszem vele, hogy Kevin jól van... ma Dévény Anna személyesen nézte meg, és az "öklözésen" kívül semmi tünetet nem talált. Úgy döntöttem, őszinte leszek, így megmutattam minden leletét - a Heimes rosszat és a Bethesdás "semmi baj"-t is. Szóval tudta, mit kell keresnie, és így is aszonta, hogy okésKép Azért "ártani nem árt" alapon kaptam egy nevet itt Újpesten, aki ismeri a módszert, ha akarjuk, kezeli. Szerintem felvesszük vele a kapcsolatot- ártani télleg nem fog.


Na végre! Tessék időt szakítani a szórakozásra is, gyere gyakran!Kép

E.Réka,
Heppi leírása tökéletes az állagra vonatkozóanKép Nekem is javasoltak haskötőt, a nagy melegben persze nem folyamatosan hordtam, de szerintem használt. Mondjuk én császáros voltam, a dokim szerint ilyenkor nem árt rásegíteni a regenerálódásra. Haskötőt a kórházban csak első nap kaptunk, utána saját, de csak (hasi) varratszedés után.

Heni,
Megjött a postásKép A matrica már a kicsi kocsimat díszíti! Köszíííí!KépTökjó!!!Kép

Beu
Amint kiléptem a Cserepesházból, eszembe jutott, hogy jövő hét H-SZ megyünk Ausztriába, szal' akkor a jövő hét kimaradKép De a pénteki uszi már áll!!Kép Meg persze utána a torna is.
És tessék otthon is hasazni, ha ennyire szórakoztatja a felülő-eltünő mami Lőrincet!!Kép
(Szerencsére Kevinnek nem teccett annyiraKép)

babajaga
12 órás alvással nem illik itt dicsekedni, mert karikás szemű zombimamik támadhatnak rád irigykedveKép például énKép

Jó éjt!
Pusza
Elli+Kevin
ellimami
 
 


Leszer! Hol súlyzóztunk velük, lőrinc ezt nagyon élvezte, hol önállósították magukat. Ki jobban, ki kevésbé, tudásához mérten. Kép Édesek voltak. Igazi vidám torna, gyerekzsivallyal. Én is imádok gyerekruhát venni! Menyasszony nagyon édes!

Heni! Boldog névnapot Dorinának

Sofka! 86-os? Ez igen!
Vénasszonyok nyaraKépKépKép

Beu
beu
 
 


BeuKép

KöszöniKép

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok, hogy végig sem sikerült olvasniKép.
Igyekszem azért.
Mi elég jól vagyunk, most rohanok aludni még lehet egy picitKép
Jó éjt mindenkinek.

Anita
anita77
 
 


Zsurló! Mostanában ecsteltem, hogy én hogy BKV-zok. Mindig átrakom Lőrincet a mozgólépcső előtt a kenguruba, emrt én is félek babakocsoval lemenni. De így a kocsit is tudom tartani (8 kg-mal könnyebb)meg kapaszkodni is tudok. Bonyolultnak tűnik, de metrózni így jóval könnyebb, mit a kocsit fel-le tenni az egyéb járművekre.

Mi van Zsuzsival??? Mióta hazajött, alig jelentkezik.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Beu
HÁt az a kúszás az elég csiga tempóban történik Kép, de olyan aranyosan kalimpál, és halad, amitől nagyon boldog. Csak arra kell vigyázni, hogy ne teli pocakkal tegyem le kúszni, mert akkor minden visszajön.

Maci_2
Apukámat ma engedték ki a kórházból. Már szombaton majdnem kiengedték, de begennyesedett a seb, így azt ki kellett teljesen tisztítani.

Heni
Nagyon köszönöm előre is a matricát. A bekakilós sztorin nagyon jót nevettem Kép Nekem ma a lánytól "csak egy összepisiltem a pelenkázót mosolyt" kaptam. Még szerencse, hogy csak a parketta lett pisis. Kép

Na szorítsatok holnap leszünk 3 hónaposak, és megyünk oltásra. BRRRRRRRR Lesz ordítás, az biztos.

Nadine + mitsemsejtő Zsani

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés:
néhány napja Beki a kiságyában alszik éjszaka (eddig velünk aludt), és ez eléggé megvisel. Idáig nem volt gond, hogy 2-3 óránként ébredt, mert csak magam mellé húztam, és szinte mindig vissza is aludtam, még szopi közben. De ez a felállok, hogy kivegyem-visszategyem a kiságyba teljesen felébreszt, nem tudok pihenni, úgyhogy ma is d.u. 5-kor keltem fel úgy igazán. Persze 1-2 óra ébrenlétünk volt reggelinél és ebédnél. Még szerencse, hogy Beki nappal is szépen alszik. Szóval zombi vagyok, a lakás szalad, egy hete pizzán és főtt virslin élünk...
A jó hír viszont az, hogy Beki nagyon szépen eszik, 100-200 g-okat egy étkezésre, csak úgy nyitja a pici száját Kép!
Hétvégén kibújt a negyedik foga is, sajnos elég gyakran teszteli a cicimen... Meg sokat csikorgatja, úgy félek, hogy elkopik, vagy letörik.

Beu,
köszi a babygym-et, Beki nagyon elvan vele! Kép Képeket elküldöd/felrakod majd?

Holnap lesz Apuci negyed évszázados, illene valami ünnepi kajcsit eszkábálni, úgyhogy megyek is!

Pusz minden mamának és babának!

Miszike
miszike
 
 


Sziasztok,

nagyon köszönöm mindenkinek a vígasztaló szavakat, már jobb a helyzet, délután megjött (kövek dürrdürr, lezuhantak kis szívemről). Macó és cici viszonya még kissé feszült, de a felek között határozott enyhülés kezdődött, béketárgyalások folyamatbanKép.
Mondjuk mai nap sem volt egyszerű, mondtam is Apasasnak, hogy a lasagnát úgy egye, hogy a következőt akkor csinálom, ha a kölkek kirepültek, mert még egyszer nem pacsmagolok úgy órákig, hogy zenei aláfestésként az "azonnal engedd el a torkát!", ne borítsd fel az etetőszéket!", "nem, nem lehet kirepülni a fára" és hasonló kifejezések szűrődnek ki a konyhába.
Ma levadásztam a téli cuccokat is a szekrény tetejéről, hát, szegény Macókám, többnyire militarizöldben fog pompázni idén, de remélem megbocsájtjaKép.

Elli,
szuper hírek, nagyon örülök, hogy nincs semmi gond Kevinnel!
Kép

Gombóc,
deigenigenigen, menjünk, Beu is jön, többiek?
Szerintem nyugodtan add cumisüvegből a főzeléket, ha Zsombi úgy szeretné, majd leszokik róla, egyik napról a másikra is meggondolhatja magát. Legalább nem kell annyit folttisztítanodKép. Ne tudd meg, Mac hogyan eszik... Még jó, hogy a "Malacka" név már foglalt a családban.

Zsurló,
szerintem nyugodtan szólj, ha zavar, hogy tapizzák Andust. Én télen különösen szigorú vagyok, mikor mindenféle kórságok keringenek, meg akkor is, mikor a bébikéim kezét tapizzák. Meg mikor családi hepajon a teraszról (cigi után) belépő rokony rögtön kézbe akarja kaparintani Macot, ohne kézmosás.
Egyszer egy öreg bácsival különböztem össze a patikában, mert nem engedtem, hogy az akkor kb. egy éves Dávidnak csokit adjon, persze a megkérdezésem nélkül. Míg sorban álltunk, a tata fennhangon szidott, hogy micsoda szívtelen anya az ilyen, boldogtalanná teszi a gyerekét, meg ilyesmik. Na onnantól kezdve már rutinosan kezeltem ezeket a helyzeteket.

Sofka,
hú, Marcipán jól belehúzott, Macóka még mindig 68-ban nyomul. Na jó, azért már 74-est is adok rá, az illúzió kedvéértKép.
Alvás: nálunk az a vicces helyzet állt elő, hogy nem a kicsi készít ki éjszaka, hanem a nagy. A mai napig áttrappol éjszakánként, nem mondom, hogy mindig örülök neki. De ha nem jön, akkor meg felriadok, és átmegyek ellenőrizni, hogy jól van-eKépKépKép.

Leszter,
tündéri a kis menyasszonyKép. Tökjó utazóágyatok van, mikor mi vettük a miénket, még nem voltak ilyen bébibetétesek, úgyhogy nálunk derékátmozgatás volt elinteKép.
Fogacskához gratu Petrának! (és a büszke szülőknekKép!)

Heni,
úristen, Te egy hős vagy! Két rosszalvó, az már kicsit kemény! Bár látom, Bencénél már javult a helyzet.
Kisebbik virrasztónak boldog névnapot kívánunk!Kép

Babjaga,
szegény Sophie, remélem több szurkaKép már nem lesz!

Myssnia,
Lápimanó szupiédes, látom, már jobban vagytokKép.
Szilárd abszolút nem tűnik kialvatlannakKép. Csak tudnám, hogy honnan veszik az energiájukat ezek a skacok! Malackáról a szüleim nem hitték el, hogy alig alszik, Anyu szerint túldramatizáltam a dolgot. Egész addig így gondolta, míg egy péntek este megnyerte a kisonokátKép.

Kangi,
tuti tippem nincs, nálunk is vannak rejtélyes alvászavarok, amit nem igazán tudok megmagyarázni, pl. már vagy 3 hónapja fogzunkKépKépKép. Talán ha átrakod a főzit délutánra, akkor kiderül, hogy a kaja okozza-e. Mert az uzsira adott ütősebb kaja ált. éjszakára hat. Zulu-féle népi megfigyelésKép.

Dé,
szia, gyere sokat!Kép Fotótfotótfotót!

Csucsuka,
igen, öreglányKép ma 9 hónapos. Mali nem megy idén oviba, macerás lenni hozni-vinni, meg aztán remélem jövő ilyenkor már elköltözünk, és majd ott beadom. Az annyira isteni lesz, az út másik oldalán van az ovi+iskola, csak át kell sétálni majd.
Remélem Danó nem cserélt fel engem 15 kétévesreKépKépKép.

Maci_2,
látom, Roni sem alszikKép. Valami van a levegőben, ha minden bébi ilyen nyugtalan mostanában. Remélem hamar túllesztek rajta, és megint átszuszókálja a kiscsaj az éjszakát.Kép

Zsuzsííííí! Hol vagy?

Na mai kisregényem végére értemKép
pusz mindenkinek

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


SZiasztok!

sörözni én is-én is Kép
csinálhatnánk egy olyan talit, hogy este az apukák vigyáznak a babákra, mi meg beülünk egy kocsmába... KépKépKép

Babajaga
szegény Sophie könnycsatorna átmosás miatt Kép
viszont éjszakai sokatalvás KépKépKép

Zsurló
eleinte én is furán éreztem magam, hogy miért én szóljak idegen gyerekekre az anyjuk helyett, de rájöttem, hogyha meg akarom "védeni " a gyerekemet, muszáj, mert az anyjuk sz.rik rájuk
szóval mindig mondom, hogy pl. csak a lábát szabad simogatni, vagy hogy épp most aludt el, és ne ébressze fel..., de némelyiküket olyan nehéz lerázni Kép

Daninak most este lefekvéskor nem adtam kúpot, mert nem volt semmi láza, viszont most meg érzem, hogy elég meleg, de felébreszteni sem akarom. Majd az első szopinál adok neki (ma kivételesen remélem, nem alussza át az éjszakát)

jó éjt
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jó reggelt kívánok.

Olvasom, hogy wsajna nem én vagyok az egyedüli akinek nem alszik a gyereke éjjelente. Márk olyan éjfél körül ébred teázik mondjuk rögtön vissza alszik ahogy megkapja a teás üveget de ez megy óránként egészen hajnali 3ig. Ekkor megkapja a babatejet és alszik reggel 6ig. Próbáltam már, hogy éjfélkor is tápszert adok neki de nem kell ellöki a kezemmet, hogy ő teát kér.
Próbáltuk mi is az aludj jól gyermekem cimű klönyvet de sajna a párom nem viseli el ha sír a gyerek negyed órán kleresztül.
Pedig már eljutottunk a negyed óráig mikor azt mondta, hogy csak kínzóm a gyereket.

Na ezt akartam csak gyorsan leírni, mert ma megyünk allergólogushoz. Már előre félek, hogy fogja viselni az én kicsi fiam.

Kakukk: Őrülök, hogy megjötettek, remélem tudunk mostmár találkozni.
És gratula a 8 hónaposághoz.

Na most lépek
Puszi
Andy és a nem alvó Márk
andy78
 
 


Jelentem megvagyok, csak 2 ora ejszakai alvassal inkabb csokkentett uzemmodban inditom az op-rendszert. Olvasgatok, de irni mar nincs idom. ( A tegnap delelottot igencsak elcs...tem szilvasgomboc keszitessel, es just like Zulu en is bejelentettem, hogy ugy egyek, hogy jodarabig nem lesz reszuk szilvasgomboc-ebedben. )
Gyuri elvan, jatszogat, nem erti ugyan, miert nem foglalkozom vele, Miki meg altalaban vegigorditja a napot a faradsagtol. Az ejszakakat is, amiert nem vagyok hajlando orankent felkelni hozza. Sajnos nem vagyok vele eleg kovetkezetes, mert mindig ott motoszkal bennem, hogy mi van, ha tenyleg ehes, mert nincs eleg tejem, amin spec. mar nem is csodalkoznek.
"Hozzataplalas" utan megtelik a mosogep, foltok azonban maradnak, Ariel, Vanish ide, avagy oda. Meg mindig minden barackba kell burkolni, igy volt tegnap sutotokos bebikajabol 2 kanal 1 egesz reszelt barackban az ebed. Amiert viszont megorul a gyerek, a kenyer es tarsai. Tegnap egy babakekszet pillanatok alatt behabzsolt. En meg eljek a lelkifurkaval, hogy ilyesmit adok a gyereknek, vagy ha nem adok, akkor meg azert, hogy enne, de nem kaphat.
PIldi, miert nem szabad lisztnemueket adni 1 eves korig? A gluten miatt?

Daninak tegnap elkezdodott a suli. Szegenykem, alig egy hete vizsgazott otthon, es kb.5 het mulva matekbol es kornyezetbol (na meg angolbol es informatikabol) megy. Ezek utan az egyetem setagalopp lesz neki! Lassan el kene kezdeni a tanulast, de nincs idom atnezni az anyagot. Nincs koztetek valaki, aki tovabbadhato formaban el tudna nekem magyarazni ezt az egysziku-ketsziku, 1ivaru-2ivaru viragu dolgot? En nagyjabol ertem, de nem tudom elmagyarazni a gyereknek olyan formaban, hogy o is felfogja (megjegyzem, nekem is csak felnott koromban tisztultak ki ezek a temak).

Gomboc,
Mar el is felejtettem, de te jotekonyan eszembe juttattad eletunk azon rovid szakaszat, amikor minden nevelesi elvem ellenere Gyurinak cumisuvegbol adtam a fozleket, mert csak igy volt hajlando megenni. Nem tartott sokaig, egy ido utan mar ugy sem kellett neki...na jo, most nem a kedvedet akarom elvenni, add neki nyugodtan uvegbol, ha ez igy mindkettotoknek jo, miert ne? A mostani gyerekdokink jo fej, o mondogatja mindig, hogy az a lenyeg, fokent rossz evo gyereknel, hogy a szulo se magat, se a gyereket ne stresszelje a kajalas miatt. Persze ezt nehez betartani. (Jut eszembe, emlekeztek meg a jo kis Chicco cumisuvegekre, aminek kanal van a vegen? Na ezt mire talaltak ki vajon? Kanalra szoktatasra? Mondjuk szerintem arra inkabb alkalmas, hogy a gyerek nyakaba boritsd az uveg tartalmat a kanalon keresztul...)

Kepek nagyon edik, Lapimano Szilard, es Menyasszony Petra is!

Myssnia, orulok, hogy mindketten jobban vagytok!

Ma mutenek Gyurit, ha otthon nem csinaltattuk volna meg nyaron a servmutetet. De jo, hogy mar tulvagyunk rajta!!!

Miki meg durmol, Gyurinak pisilnie kell, rohanok!

Ezuttal koszonom gyermekeimnek, hogy lehetove tettek, hogy ez a hozzaszolas letrejojjon...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
jó, hogy megvagy, gondoltam, hogy a háztartás temetett maga alá.
Glutén nyugodtan mehet 6 hó után, ui. ez egy olyan cucc, amire ha allergiás, akkor úgyis kialakul, ha csak 10 évesen kap először. Ezt egymástól független 2 gyerekdoki, plussz egy allergológus mondta.

Zulu
ps.nem tudom mi van a kölkeimmel, de reggel óta visít mindkettőKép.

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtunk jonni, mert oltast kaptunk es egyfolytaban Kincsot figyeltem. Persze most is belazasodott, de a labikoja nem fajt, mert kaptam egy jo tippet, megpedig azt, hogy kenjem be Phenylbutazon kenoccsel, ezt ket doki is mondta, ugyhogy kiprobaltuk es ugy nez ki, hogy hatott Kép
Franyo, koszi, hogy ilyen gyorsan betettel a tablaba es koszi a hozzatapi infot. Aranyos a jegesmacis kiscsaj Kép
Ellimami, szuperek a Kevin eredmenyei!
Leszter, Heppi, gratula a fogacskahoz!
Sofka, hasrafordulas Kép
Gomboc, remelem mar jobban vagytok!
Myssnia, jo, hogy meggyogyultatok!
Egyelore nem sikerul visszaolvasnom, remelem estig behozom.
Pussz,
Kiszuny
kiszuny
 
 


Zsuzsi!
Legkorszerűbb állásfoglalás szerint (kismama uccsó száma) mehet a gabona. Mert a glutén érzékenység genetikai elváltozás, mindegy mikor adod, ha van előjön, ha nincs, akkor úgyis mindegy. Én kölkeim is előbb ettek kiflit mint sütőtököt, de ha egyszer azt inkább megették...
Kétszikű az a növény, amelyik a földből kihajtva két kis sziklevelet hoz. Levelei a későbbiekben is elágazóan erezettek. Mint egy fa (nem fenyő, inkább tölgy) koronája.
Egyszikű ész. egy sziklevélke. Főként gabonafélék (glutén, tudod). Leveleik párhuzamosan erezettek. Az ivarúságnak utánanézek. Hányadikos környezet ez? Ha kell segítség, írj mailt, vmikor prímán nyomtam a kölköknek...
Kanalas cumisüveg mellett (a gyereklányok jó játéka) van még főzelékes cumi is. Akkor nem csak Zsombigyerek utálja a kanalat...
Psandi,
kocsma helyett a nőknek ott a játszótér. Csak mert előbbi helyen nem tudnád hová tenni a gyereket. Nem lenne baj persze, ha némi alkoholt is mérnének a közelben. Én is jobban bírtam volna, mikor tegnap három gyerekből egyet elvesztettem már a második iskolai napon. Ne aggódjatok komolyan, csak a harmadikos, copfos tündér döntött úgy, hogy nem vár meg az isi m,elletti játszótéren, hanem hazasétál. Úgyis szembejövünk. Nem jöttünk, mert véletlenül egy utcával később kanyarodtam be. Mentségünkre szolgáljon a kialvatlanság, meg az öthónapos oltás. Férfipalánta éppúgy nyűglődik tőle, mint az előzőektől. De már egyesítettem a családot, nagylány kulcsot kapott, én meg megérdemelnék egy nagy pohár mit is? Talán fröccsöt, csak az idő hűvösödik. Legyen inkább forralt bor.
NA megyek vasalni, mert üresen konganak a szekrények, és ma a vasalós láda mélyéről kotorásztam ziknikat, kezemben a szenvedő fiúval.
Apropó: heppi, kendő megérkezett?
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Nem tudok netezni Kép
Szurit Zsombi jól viselte, ortopédián minden rendben volt. Nem bírom ki, hogy ne "mondjam" el, Zsombi 7600g és 70 cm. 1,2 kg-ot nőtt nyaraláskor Kép. Viszont Szandi egyre betegebb, ma viszem (vagy Apa viszi) orvoshoz.

Még nem tudtam visszaolvasni, csak a szept. 1-et gyűröm, köszi mindenkinek a hiányolást Kép

Beu
Az az igazság, hogy nem a kreatív falucskában töltöttünk ennyi időt, anyukáméknál voltunk Hódmezővásárhelyen. Az uszoda éppen kész lett, de olyan is, aug. 20-án átadták a hiper-szuper fedett uszodát, másnap meg elkezdték szétbombázni az egészet.
Szandi évvesztes, de mivel ramatyul van, még oviba sem vittem, így meg itthon parázok, nehogy Zsombira is átragadjon a kórság, mert hétfőn mennénk babaúszásra.

Franyó
Anka jegesmacival tündériKép

Ellimami
Vissza kell olvasnom, hogy mi volt a gond Kevinnel, de örülök, hogy minden rendben Kép
Ugri-bugrira irigy vagyok! A1 állítólag nagyon szupi hely, ki kellene próbálniKép

Leszter
Gratula a fogacskáhozKép

Heppi
Nektek is gratula az első fogacskáhozKép

Maci_2
Nem tudom, a párod stiftje összejön-e, a héten kiderül. Kell még ? Zsombi-szurik rendben, Szandié maradt el, fél év múlva esedékes, nem a nátha miatt, hanem mert a szülinapján tetanuszt kapott (bedugta a lábát a bicikli kerekéhez, anyukám azóta sem vitte a biciklijén hátul)

Remélem még tudok jönni, de nagyfokú anyahiány van nálunkKép

Toffi + ordi_Zsombi + beteg_Szandi
toffifee
 
 


Manó
Keresztelős képek csúcs-szuperekKép
Toffi
toffifee
 
 


Lányok,
vagyok én is, csak dolgozom. Meg kicsit hasfájok, nemtommér.

Timici,
bocs, hogy nem írtam vissza, majd igyekszem, csak határidős a munka, és még nem nagyon látom a végét... ráadásul család sem kímél Kép, férjemet leszámítva.

Pussz mindenkinek
F.
franyo
 
 


szépjóreggelt,
most estünk túl a „reggelin” és a gyermek vígan dorbézol a babygym-ben.
Elli,
hááát amikor visszaolvastam, akkor láttam, hogy rosszkor időzítettem ezt az átalussza az éjszakát bibibiiiit, de legalább…Kép
jajja, de jó hogy Kevin ilyen jól műxik!!!Kép
Zsurló,
mindenki nagylyány lesz egyszer…Kép
és igenis tessék finoman rászólni a gyerekre, vagy anyjára!!
Én a kiskutyámmal jártam úgy, hogy amikor felvettem kézbe, és különböző illetéktelenek, jajjjdearranyóóóóssal elkezdték simogatni, de leginkább a mellemet…mondtam is a férjuramnak legalább állandóan biztosítva van a nemi életem Kép

Zulu,
hát nem semmi „rádiód” lehet..vagy beragadt a gyerekadón a gomb???Kép

Gombóc,
Zsombinak jobbulást, ésésés legalább egy kis unikum,nem olyan gyerek, mint a többi.Kép

Apropos: sörözés-tali-akármi: énisénisénis

Myssnia, Leszter: képek tündériekKép

Zsuzsi: forcsönetli van kellő adag humorod a kellő adag gyerekedhez, igaz???Kép

Miszike,
Bekiátszoktatás hogy halad?
Gratula az igen-igen fiatal apukának!!!Kép

Kangi!
Kitartás…lesz ez jobb is tudod…Kép.amúgyiskeménycsajszivagy!Kép energia:+++++++++++

Beu,
már alakformálásra adtad fejed és Lőrincet??? Csak nem ő lesz a fitnessek királya? Aztán vigyázz, ha majd az idősebb csinibabákra bukik!! (hát mit látott gyerekkorában???)Kép

Nadine,
szuri fujj, mi volt??Kép

Heni,
2 altatás egyszerre nem semmi!!!, de a megoldás jónak tűnik Kép

napusz,
babajaga
babajaga
 


Lányok, megvagyunk, tegnap nem volt főzi, így csak egyszer ébredt soron kívül, negyed 4-kor, utána 5-kor, és mindkétszer visszaaludt, fél 7-től van csak ébren (most aludnia kellene, de ehelyett gajdol).

Megint rohannom kell. Talán hétvégén Apacuka csinál valamit ezzel a nyomi géppel, muszáj lenne, mert különben hiába az ADSL, ha nem lehet netezni Kép

Mindenkinek pussz, a képek édesek, Kevinnek hiphiphurrá, hogy nincs semmi baja! KépKépKép

Tsók
Futvanetel Kangi
kangi
 
 


Sziasztok lanyok!

Lenne par kerdesem, ruhakkal kapcsolatban. A mar kuszo-maszo, esetleg felallo, es lepegeto gyerekeknek milyen ruha kell itthonra, huvosebb idoben? Rugi csak addig jo, amig nem all fel, ugye? Ha mar felall, akkor inkabb nadragot adjak majd a body fole? Vagy labfej nelkuli rugit? Kell vennem egy csomo ruhat a napokban, es nem nagyon tudom, hogy mi lenne a praktikus...

Sofka,
SzarvasKép es Kép is....

Zsurlo,
Barateknak drukk, vagyis inkabb gratual!Kép
SparKép

Elli,
Megint jo hirek, jaj de jo!Kép Es az oklozes problema? En nem emlekszem mar, hogy Petra hogyan csinalta regebben...

Beu,
Jo lehetett a torna.Kép Barmikor lehet csatlakozni a csapathoz? Es bombolo gyerek is volt? En attol felek, hogy Petra sirni kezdene, hajlamos ra, hogy megijedjen idegen helyen...

Miszike,
Boldog szulinapot apanak!Kép A vasarnaptolfogvakeresztfiam szulinapja is ma van!Kép
Kivanom, hogy az ejszakai felkelesek mar ne tartsanak sokaig, de hidd el, ezt is tokelyre lehet vinni nemfelebredesileg.Kép Mondjuk en nem etetni kelek fel, hanem csak megsimogatni, hasraforditani, de mar szerintem nem ebredek fel igazan. Pedig regen a visszaalvas nagyon nehezen ment!

Zulu,
Orulok, hogy mar jobb a kedved!Kép
Csokis bacsiKép
Az utazoagyhoz a derekkimelo betetet kulon vettuk, a Megatoysban lehet kapni, univerzalis, mindegyik 120x60-as utazoagyhoz jo. Bar gondolom Macnak mar keso, es most, hogy megjott, egyelore nem aktualis...Kép

Andy,
Miert mentek allergologushoz?

Zsuzsi,
Hat nem irigyellek a leirtak miatt...Kép Gyuri hogy viselte a mutetet?

Kiszuny,
Nekunk is a fenilbutazont, vagy egy SP54 gel nevu cuccot javasoltak a szuri helyere, ez utobbi is jo!Kép

Toffi,
Sziaaa!Kép En meg nem is koszontottelek a megkerulesetek ota.Kép
Szegeny szulinapon oltott Szandi.Kép Jobbulast neki!Kép
Zsombi is jo nagy mar! Kep nincs rola?Kép

Na ennyi, megyek langost sutni!Kép
Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Milyen rendes a lányom, elaludt, hogy az anyja netezhessen egy kicsit.Kép

Dé,
Jó hogy jelentkeztél.Kép Profilért nem sürgetlek. (Nekem még mindig régebbi kép van a profilomban, pedig lassan fél éves lesz Roni.)
Ide is tehetsz fel képet!Kép

Kangi,
Tegnap én is hasonlót panaszoltam. Ötletem sincs, sajnosKép

Myssnia,
Remélem most jobb éjszakátok volt. Próbálj napközben pihenni.
Lápimanó falatka.Kép

Kakukkfű,
Drukkolok neked és kitartás!
Gratula a keresztelőhöz és a 8 hóhoz!Kép

Momo,
Otthonról nem tudnál dolgozni?

PsAndi,
Hogy van a kis oltott? Hogy bírta az éjszakát, fel kellett ébreszteni?

Heni,
kakisztoriKép

Babajaga,
Irígy az átaludt éjszakákért!
Remélem Sophie szeme most már tényleg rendben lesz! Drukk!

Gombóc,
Én is a fogára gondoltam, de nem látom semmi jelét (mármint duzzadt íny). Csak nyáladzik és mindent a szájába vesz. De az már lassan 1 hónapja így megy.

Leszter,
KépKép
Ruhabeszerzés nálunk is esedékes lesz. Eddig elég sokat kaptunk babanézőktől.

Zsurló,
Én is úgy gondolom, hogy a szülő dolga lenne rászólni a gyerekére. Persze ez a legritkább esetben történik meg.Kép Ha nagyon gáz van, azért szólok.

Nadine,
De jó, hogy hazaengedték az apukádat. Az otthoni légkörben biztosan gyorsabban gyógyul majd!Kép
Zsani hogy viselte az oltást? Gratula a 3 hóhoz!

Miszike,
Kitartás! Pihenjél, nem számít ha szalad a lakás. Ha valakit zavar, akkor nyugodtam kitakaríthat.Kép
Boldog szülinapot a párodnak!Kép

Zulu,
Gratula a 9 hóhoz!Kép

Andy,
Mi volt az allergológusnál?

Toffi,
Hogy van Szandi, mit mondott az orvos? Gyors gyógyulást!
Stift jöhet. Bár attól tartok megszűnt a magyarországi forgalmazás, mert sehol nem lehet kapni.
Szegény Szandi, még tetanusz is!Kép Én is csináltam anno ilyet.

3 vagy több gyerekes anyukák!
Tudtátok, hogy az idei tanévtől az iskolás gyermekeiteknek ingyenes a tankönyv? A középiskolás is! Még előleget sem kérhet(né)nek (hogy majd később visszakapja) a suliban!

Lányok,
Nem tudjátok, hogy a 60000 Ft-os adókedvezmény (sulinet, pl. számítógép vásárlás) gyerekenként jár? Tehát 3 gyerekkel 180000?

Maci_2
maci_2
 
 


Beu
Nem leszek iskolás, érdeklődés-hiány miatt elmarad (logisztikai menedzser lettem volna, majd talán jövőre). Így most loholhatok nyelviskola után, mert eddig nem kerestem.
Én ref. vagyok, Apa katolikus, nem is vagyunk összeházasodva, mégis minden zokszó nélkül megkeresztelték anno Szandit. Lehet, hogy tényleg a paptól függ.

Nadine
SzájpenészKép
Mindent_szájba_tömni_utána_öklendezni nálunk is nagyon megy, ha elveszem a cuccot, Zsombi csak nevet, utána követeli, hogy adjam visszaKép
Kúszáshoz gratulaKép

Heni
Anyukáméknál is volt ágyhúzás, mosás, Zsombit először tettem zuhany alá hasonló okokbólKép
Gratula Bence éjszaka-átalvásáhozKép
Dorinának boldog névnapot kívánok én isKép

Myssnia
"Lápimanó" nagyon aranyosKép
PusziKép édes lehet

Gombóc
Ne keseredj el, ha cumisüvegből megy a püré, akkor úgy megy, attól még minden rendben vanKép

Leszter
MenyasszonyKép
Kép van, persze a gépben (saccra úgy 300 db, na nem mind Zsombiról és vannak videók is)

Miszike
Gratula a negyedik fogacskához Kép (a tesztelést nem irígylem), és Apának boldog szülinapotKép

Maci_2
Zsombi is alszik (újra)Kép
Engem Szandi nyaggat, hogy játszani szeretne a gépen, úgyhogy a lemaradásom pótlását a jövő hétre halasztom.
Stift ha jön, Ausztriából jön (de sms még nem jött, hogy van-e)

Alvás: Zsombi olyan klasszul aludt lent anyuéknál (ott hüsi volt a szobában), itthon ő is 2-3x kel éjszaka, de mindig cicizik.

Megyek, átadom a terepetKép

Puszi mindenkinekKép
Toffi + gyerkőcök
toffifee
 
 


Kimaradt:
Maci_2
Doki este 6-8-ig (és ráadásul egy eléggé nemszimpi helyettes), úgyhogy most hekto számra öntöm Szandiba a teát, kaját is úgy kell belediktálni (csak egy kicsit, hogy ne haljon éhen, a pocija már lefogyott)

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok

csak címszavakban:
- 4 óta fenn vagyok, Kevin lázas (popsiban 38,9 volt a csúcs) torka piri, antibiotikum-szirupot írt a dokinéni, most durmol, szerencsére szopik, de a mennyiség nem az igazi, megyek fejni.

- a Leszter által feltett kérdést én is épp le akartam írni: még nem tettünk le a jövő heti Ausztriáról. Tehát a kérdés egyrészt a típus (meddig érdemes rugizni, fél évesig?) és a méret: őszi-téli szezonruhákból jelenlegi méret plussz...mennyi méret? Szal' ha most 74 , akkor 80-86 vagy 92 is?
Help míKép

Ezer a dolgom, rohanok, bocsi, de még jövök, ha tudok
pussssz
Karikásszem+Dagimadár (aki most biztos veszít kicsit a 7 kilójábólKép)
ellimami
 
 


Elli,
Jobbulast Kevinnek!!

Lanyok, ti minden nap mentek setalni, akkor is, hea epp nincs semmi konkret elinteznivalotok, csupan a levegoztetes kedveert? Eddig mi mindig este setaltunk apaval, es ha nap kozben nem volt vasarlas vagy hasonlo, akkor nem mentunk. De most mar este hamar sotetedik, lassan le kell mondanunk az esti setakrol...
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Hali Lányok,

Zsurlo,
Én Orsival nagyjából 3 hónapos kora óta a játszótérre járok sétálni, mivel ott le tudok ülni, őt az ölembe veszem, és tök jól elvan azzal, hogy nézi a játszó gyerekeket. Persze nálunk is van, hogy a gyerekek meg akarják simogatni, puszilni stb. Ha az anyja nem éri fel ésszel, hogy egy ilyen pici babához nem engedem oda a "mocskos" kölkömet, akkor igen is rá kell szólni (SZERINTEM) a gyerekre. De olyan édesen, hogy pl finoman megfogod a kezét, és elhúzod a gyerekedtől, és elmagyarázod neki, hogy ő még nagyon picike, és könnyen megbetegszik, ezért jobban szeretnéd, ha pl csak a hasiját simogatná meg, azt nagyon szereti (vagy ha sapkában van, akkor a fejecskéjét stb). Én így oldottam meg, és soha egyetlen gyerek sem sértődött meg (1,5 éves volt a legkisebb). Ma már az ismerős gyerekek tudják, hogy a bőrét nem, de a ruháját lehet simogatni, és puszi sincs. Ennyi.

Sofka,
Hát én már vagy 1,5 hete rendeltem meg, egy vasárnapi napon gondolván (én naiv), hogy ha elolvasták, akkor hétfőn postázzák, tehát kedden vagy legkésőbb szerdán megérkezik. Semmi. Következő vasárnap kaptam válaszemilt, hogy szabin voltak, hétfőn postázzák. Ma ugye szerda van, postás még sehol, lehet, hogy rá kellen kérdezzek telcsin??? És akkor mi lesz? Gyorsabban fog dolgozni a posta? Olyan tanácstalan és türelmetlen vagyok. Bár mostanában úgysem mennénk levegőre, mert a forró nyári ruháiban nem viszem ki (sapka, kabátka nuku). Szóval végül is nem sürgős még az a kendő.... De azért már jöhetne!!!

Lányok,
Ez a ruhatéma engem is érdekel. Nekem ugyan van néhány nadrágom (szal a lányomnak, na, értsétek jól), és méretben nem is olyan nagyok. De ahhoz akkor persze zokni, így viszont a vádlija lesz mindig kint. A harisnyát még azért a télre tartogatom. Most akkor inkább rugi, vagy nadrág?

Ja, többgyerekesek, segítsetek. A lányom mostrmár profin gurulva közlekedik. Ami ugye azt is jelenti, hogy a babygym-ben nagy júindulattal is kb 5 percig marad meg, mert onnan is kigurul a szőnyegre. Namármost nálunk padlószőnyeg van, azt viszont lehetetlen úgy tisztán tartani, hogy soha egyetelen szösz vagy hajszál se legyen rajta (vagy mégis????). Szal most akkor mit csináljak, mert már próbáltam egy lepedőt aláteríteni, de azt meg a hasa alá gyűri, tehát a szőnyegen köt ki. Mit csináljak, hogy ne a lányom töltse be a piszokfelszedő szerepét? Az még annyira nem is zavar, ha a ruhája olyan lesz, de kezében gyűjtögeti a "kincseket" és félek, hogy a szájába veszi (mint minden mást) és beteg lesz. Vagy nem lesz beteg ettől? HELP-HELP-HELP-HELP

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Rohanok.

Toffi! Szandinak jobbulást!!! +++++++++++++++++++++
Bocs, de nekem teljesen kimaradt, hogy utaztok. Napokig kérdezgettem, hogy mi van veled, míg kiderült, hogy nyaraltok. Akkor eszembe jutott a kis falu magánya, hogy szó volt róla. De Hódmezővásárhely egyáltalán nem. IskolaL NyelviskolaJ Mindenki milyen aktív tanulásilag!

Leszter! Bármikor lehet csatlakozni. Gyertek. Vannak síró babák is, igen, mint általában. Lőrinc is sírt, menni kellett tápoltatni a közepén. J Én nem minden nap viszem le, de azért igyekszem legalább az erkélyre kitenni. Egy kis levegő nem árt, még ha csak 20-30 perc is.

Zsuzsi! Mi is köszönjük a gyermekeidnek! El is felejtettem, hogy Gyurit műtötték itthon. Meddig volt kórházban? Hogy viselte. ( talin messze kerültünk egymástólJ)

Elli! Jaj, jaj, szegény kicsi Kevin! Jobbulást neki, de gyorsan! +++++++++++++++
Én is elfelejtettem, hogy jövő kedden Pápán leszünk. De majd utána! Na meg úszáson.
Ruhák: én már nem adok rá rugit. A lábfej nélküli rugikat keresném, de nem nagyon találok nekem tetszőt. Meg body melegítőnadrág, ez most a sláger itthonra. És a 92-es méretet már tavaszra számolom. Most ő is 74-es, de állítólag most már nem nőnek olyan gyorsan. Hát, nem tudom.

Kangi! Ezek szerint megvan az ébredések oka? De akkor mit fog enni?

Maci! Szerintem gépenként, de ha lesz időm, utána nézek. Kb. este.

Babajaga! Szerencsére Lőrinc a szomszéd öthónapost nézte ki, míg mi a mamával izzadtunk a babák fölött, ők vigyorogtak egymásra. Helyesebben Lőrinc hódítóan vigyorgott, a kislány döbbenten nézett. Kép

Franyó! Hasfájás: huss! Remélem, mire olvasod, már nincs is, mert a pozitív gyógyító energiák már elmentek. J

Sofka! Csak örülj, hogy önállósodik a nagylányod. Jól kezeltétek a problémát. J

Kiszuny! Remélem, mára kutya baja Kincsőnek!

Andy! Miért kell mennetek allergológushoz? Bocs, biztos lemaradtam.

Andi! Igen, a kisgyerekek nagyon élvezik a babát. A múltkor a metrón ült mellettünk egy, a mamája meg szemben vele, onnan próbálta fegyelmezni. A gyerek teljesen váratlanul odahajolt Lőrinchez és megsimogatta a fejét, aztán tudva hogy kapás lett, visszaült, és nézett másfelé. Aranyos volt, leszámítva, hogy nem örültem neki, hogy a gyerek fejét fogdossa. Szerencsére egyéb tapasztalataim szerint a szülők is rászólnak a csemetéikre.

Zulu! Akkor hamarosan beáll a teljes béke, meglátod. Isten éltesse a 9 hónapost!


Na, most rohanok tovább. Ma megyek fodrászhoz, este közgyűlés, holnap további rohannivalók, aztán pénteken megyünk esküvőre, szombattól keddig Pápán vagyunk, onnan jövünk vissza rohanva, mert csípőkontrollra megyünk szerdán. Mostanra kaptunk időpontot augusztus közepén. Az nem négy hónapos kontroll lett volna? Remélem nem lesz semmi baja.

Szóval jó sűrű a programunk.

Heppi, még írnék neked, de felébredt.

Beu
beu
 
 


Most jut eszembe, a keresztelőre keresztszülők is kellenek majd apának, nem? Elképzelem, amint fehér ruhácskájában valamelyik barátunk (mint keresztszülő) karjára hajtja apró kis fejecskéjét, és megkeresztelik a hívek figyelő pillantásának keresztüzébenKépKépKép

Heppi! Lőrinc is a földön nyomja ezerrel, hiába teszek alá bármit, szivacsról legurul, lepedőt begyűri. Nálunk parketta van, de az sem tükörtisztaságú, mivelhogy járunk rajta. Meg a hajam is hullik, ez a fő baj. Igyekszem figyelni, aztán csak megússza.

Beu
beu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?