Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajócák!!!!
Durván fújt a szél éjjel és nagyon hideg lett mára. :?

Vicky! A csokor nagyon, de nagyon széééép!Aranyos!!!!!
Sikerrel jártál asszcendes ügyben?
Igen a kanállal egy idő után Beni is üti a tányért-ez az a pillanat amikor elveszem, mire ő éktelen visitásba kezd!!!!

Beninek már nem folyik a füle, dolgozik az antibiotikum. Tök jól van szerintem, de holnap megyünk vissza, a tüdeje még hörög.
Tanulság!!!!!? Az első orrfolyásnál is keményen le kell szivni a gyerek orrát 3x naponta, és az első köhögésnél is nyákoldót kell adni!!!!!!!!!

Bálintnak gyors és fájdalommentes fognövesztést. Beninek addig fájt, 11 keléssel éjjel, míg az egyik csücske mind a 4-nek át nem tört. Azóta fel-fel sir, de nem is kell átmennem, nem fáj neki annyira, elintézi maga az altatást.

Alziza, köszi a 2,5 éves oroszálánokat is, előre is!!!!!
Zokni dobás a WC-be, nos igen úgy vélem a teljes zombisodás első jele. :shock:

Tök jó, hogy nálatok is bejön a ár napig fel-le módszer, aztán alszik újra. Ha nem magam élem át el sem hiszem, hogy Benit már sokadjára sikerült visszaszoktatnunk! :lol:

Viera! Mindkettő oroszlán? ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!
És a fogad!!!!!ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ a köbön!!!!!!!!!!!!!!

Ex! Köszi a torkos csütörtök ötletet!!!

28-tól meg a Profiban lesz akció:999 ft a mágneses karkötő, régóta vadászom.

Boholytalanitó akcióban???
Összecsukható henger alagút akcióban?


Viera! Én is végigbőgtem a ballagást!!!Olyan nagyok már!
Az előbb kártyáztunk, erre Blanka: na fazsa megint nálam a fekete Péter!
Azt hittem elájulok!!!!!!Na ennyit a suliról. Pedig tök jó osztálya van. Mégis. Meg a tökön rúglak is mai szerzemény. :shock: :?

Bei 3/4 7 kor, Blani 7 kor ELALUDT!!!!!!Reggel fél 7 ig húzzák!!!!!!!!!!!!!!
Fogalmam sincs, hogy azok az osztálytársai akik 10 kor fekszenek, hogy a csudába birják a sulit!
Blaninak 5 ös lett a félévi matek felmérője! Jupiiiiiiiii. :P

Viera! Beni épp aznap ,amikor kédezted tök nyudogt colt, vagy a gyógyszerektől, vagy natúr. Ha Nonó zizi volt, lehet hogy a teliohold hat így rá. Figyeld a naptárat és ird hogy valóban teliholdkor ilyen zizi-e? esetleg havonta mindig ugyanakkor zizi? Lehet hogy nagykorában akkor jön majd meg neki.

Gab!!!!!Ügyi háziasszony vagy!!!És ez a virág!!!!!!Köszönjük!!!!!!!!!!!!!
De széééép!

Mára ennyit, szép estét mindenkinek!!!!
Hétvégi kajci ötletek? dobok egy piritott kocka levest(ez a kedvencünk, de a többi????????

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali.

Gab, ugye. :) Én foglaltam tegnap helyet, erre ma csesznek ott felvenni a telefont, pedig tudni szeretném, hogy milyen menüsort állítottak össze. ÁÁÁÁÁÁÁ. Na mindegy, helyünk van, ez a lényeg.
Nálunk tegnap volt a védőnő, ő is felhozta öcsémnek a bilitémát, hát ugye öcsémre hárul a feladat...na de ha holnap nem leszek kómás, lehet, hogy kipícézek egy jó kis időpontot reggelre, aztán hátha!
Hóvirágot én is akartam telcsivel fotózni vasárnap, de aztán elmaradt.
WC-re szűkítő, influenza ellen nálunk nem lesz szuri, mert nem is jár közösségbe, és én egyelőre több rosszat hallottam róla, mint jót.

Mári, utólag Isten éltessen!

Colett, Mátéval akkor most minden OK?

Marcy, ne aggódj! Én biztos vagyok abban, hogy az emberek ide eső fele rólam is képes lenne hasonlókat gondolni. Na puff, biztos az ő gyerekeik sem voltak angyalok!

Bénianyu, ne legyél már szomorú, hogy Beninek a villany az a villa! :) Ma nálunk Peti kimondta kétszer is, hogy cica. Meglátszik, hogy itt voltak a bnőmék, ott a kislány 3 hónappal fiatalabb Petinél, de nagyon sok mindent mond, úgy látszik, ragadós.
Ez nagyon keményen hangzik, én nem szívom Peti nóziját az első folyásnál, és nyákoldót se adok. Sőt a legutóbb, mikor adtam, a doktornő állított le róla...
Ez az elalvás-ébredés nagyon egyénfüggő, Peti ugyan alszik napközben 2 órát, de elalszik fél tíz táján, és hét után már fent van. Én meg fél tizenegy táján alszok el, és fél hétkor kelek...
Kajaügyében én most a zöldbabfőzelékre éhezem.

Katus, nem a tornával van bajom, hanem az itthoni tornával. Hely sincs, meg úgy egyébként sem vagyok otthonugrálós típus. ;) Nekem a konditerem a nyerő...csak oda el is kéne jutni, de nincs rá időm. Talán mire betöltöm a nyugdíjkorhatárt, lesz.

Viera, szerintem az időjárás változását érzik meg a babák, Peti pár napja nagyon rosszul alszik, rengetegszer ébred éjjel. Nem tudom, ma mi lesz.
Figyi, ne legyél már strucc! Inkább nézz a jövő fele, és milyen jó is az, ha elballag valahonnan a gyereked. Ez az élet rendje!
Fog miatt részvétem, de mostmár abba ne hagyd! Nekem pl. nincs is bölcsességfogam, gyanítom már nem is lesz. :?

Alziza, tényleg nagyon kómás lehettél...
Egyébként ha már a mit hova tettünknél tartunk: Peti tegnap szőrén szálán eltűntetett egy mikrós edénytetőt. Tegnap anyukámmal kb. egy órán át kerestük, de még most sem leltünk rá. Kis David Copperfield. :D

Preni, én vasárnap fogok fürdőt takarítani. A múlt héten a WC-t vikszoltam ki tetőtől talpig, és a fürdőre már nem maradt idő.
Huh, én ilyenkor valamilyen szinten örülök, hogy Peti cumizik. Annak idején emlékszem, Eni meddig ringatta Marcit a Vadasparkban, hogy megnyugodjon. Nálunk a cumi mindent megold. Egyelőre...

Szép estét!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek aki irt a vizesedésre .Nem hiszek benne egyáltalán hogy kajával lehetne befolyásolni,de mivel én egy rendes kismama vagyok,diétázok.Na azóta nem dagad a lábam ,nem feszül,nem fáj.
Úgyhogy most lehet mégis hiszek benne :D :D

Nálunk is megvolt az első nyilvános helyen való hiszti,és nem jól szerepeltem :oops: :oops: ,persze utólag könnyű okosnak lenni,hogy mit kellett volna csinálni.
Viszont egy kis vigasztalás azoknak akik altatnak,és úgy gondolják sose fog magától,3 napja nem kell altatnom,én magam is csak nézek,de remélem igy is marad.Betakarom,és elalszik.Lehet hogy egyszerűen csak jó időben fektetem le,és olyan fáradt hogy kidől.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 

 
 

Sziasztok!!

Bocsi, amiért jó ideje nem jöttem, de el vagyok havazva a bölcsibe szoktatással és az egyébb teendőimmel!
Dani tegnap aludt először ott és nagyon izgultam, hogy mi lesz, de azt mondták, hogy egy pici nyafi után szinte úgy ájult be az ágyba. Amikor odaértem még aludt és meglestem! Hát, zabálnivaló volt!
tegnap voltam a suliban is, jövőhéten kedden lesz egy megbeszélés. és február 5.-én kezdődik az iskola! Na, akkor aztán még kevesebb időm lesz írogatni, de remélem azért nem fogtaok elfelejteni minket!????

Így utólag is minden névnaposnak és születésnaposnak is sok boldogságot kívánok!!!

Na, futok is, mert takarítanom kell. Azt hittem, ha Dancus bölcsis lesz, majd hú de sok idő lesz és "unatkozni" fogok, de egyáltalán nem így van. Minden nap lótok-futok, intézem a dolgokat!!

Majd még jövök!
Pusszancs!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Még mindig betegen... Minden kisbeteg családjával nagyon együttérzek, kezdek kiakadni!

Andy! Veletek álmodtam. Ittvoltatok nálunk, (többek között ti, másra viszont nem konkrétan emlékszem,) és Dani meglépett Mesi cumijával, és mondta neki, hogy nagyoknak már nem kell cumi. Annyira élethű volt, arra ébredtem, hogy nevetek álmomban a kis okosságon. :lol: :lol: :lol:

Bocsi, de semmi energiám.

Szép napot mindenkinek! (Most tényleg hideg van... :evil: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nem mondhatnám,hogy nagyon pörgünk! :roll:

Na jó akkor íroma az oroszlános bigyót!

2 és féléves - 6 éves:
Ahogy cseperedem egyre több cselekvésre,tettre,eseményre van szükségem!Meglátjátok,hogy barátságos természetem,könnyed kapcsolatteremtési képességem nem hagy egyetlen nyugodt percet sem a környezetemnek.
A napközben rámkényszerített csendespihenő,legtöbször kínszenvedés számomra.
Édes szüleim, ha a munka fáradalmait a nyaralás során,strandolással,tóparti sétákal,ücsörgéssel kívánjátok kipihenni
,akkor jobb ha addig átadtok a nagymamának megörzésre!Feltéve ha ő bírja a felügyeletemet energiával.
Ajánlatos rám vigyázni,mert a játszótéren,strandon egy pillnat alatt képes vagyok eveszni.

Elértem azt a mesés kort,mikor életem legfőbb értelme a játék.
Minden olyan játékot szeretek ami kreatív,aminek a végeredményét mutogatni lehet másoknak(építés).
Közel állnak hozzám az olyan játékok is amiben győzni lehet.Szeretem a labdajátékokat és a mászókát,ha van kivel versenyezni!
A társasjátékok is remekül elszórakoztatnak.De ezt jobban szeretem felnőttekkel játzani,Nem bírom ha valaki csal,akkor elönt a harag.
Két jelentős gondom akadhat a játékokkal.
Az egyik,hogy nekem mindíg a kirakatban lévő legdrágább játék kell.Kérlek benneteket szabjatok ennek határt,különben végzetesen ráfogok szokni erre.
A másik gond,hogy különös vonzalmat érzek a játékfegyverek iránt.
Ezt a vágyamat ajánlatos sportolással,versenyszellemet kívánó játékkal kiváltani.
Bábszínház és gyerekhangszerek is sok örömet tartogatnak számomra.

Társaságban hamar feltalálom magam,szeretek a középpontba kerülni és ott is maradni.
Szervezőkészségem igen hamar megmutatkozik,mindíg tudom,mit akarok.
Magabiztosságom azonban nem olyan erős,mint amilyennek látszik!
Könnyen elkeseredem,ehhez a legkisebb kudarc is elegendő.
Ilyenkor dührohamot kapok,vagy mély bánatba zuhanok.

Ajánlatos már korán rávennetek arra,hogy hallgassam meg mások véleményét.Igyekezetek meggyőzni,hogy a bölcsebb szavát megfogadni az én okosságomat bizonyítja.

Rossz tulajdonságommá válhat még a makacsság.Igen erős az akaratom,s ha valamibe belefogok azt végre is hajtom.Ez jó!
Eben az életkorban kell azonban megtanulnom,hogy mi a különbség az egészséges kitartás és a vak makacsság között.
Világítsátok meg (úgy ,hogy úgy érezzem én jöttem rá),hogy a makacsság bukással jár.

Időnként nagy szükségem van kényeztetésre,simogatásra.
Könnyen a televízió rabjává válhatok.
Azok a szülők akik fáradtak az én lendületességemhez,örülnek is annak,ha hétvégeken sokáig aludhatnak hiszen már betudom kapcsolni a TV-t.Én benne vagyok,de ez senkinek nem jó!
Lassan de biztosan elveszítem a képzelőerőmet,ti pedig lemondhattok arról,hohy mély bensőséges kapcsolat alakuljon ki közöttünk!
Fogadjátok meg tanácsomat,és a tévémeséket kellő arányban engedélyezve ragaszkodjatok az esti meséléshez!
Azokat a meséket szeretem ahol a lovag legyőzi a sárkányt.Az állatmeséket is szeretem,ha képesek vagytok élénken,mulatságosan előadni.

FOLYT.Köv.
Vendég
 


Sziasztok!

Már teljesen lemondtam arról, hogy itt tartsam a rimust. :-( Most futólag beleolvasgattam az írásokba. :twisted:

Hiszti: http://kovacs-telekes.org/hu/juca/blog/ ... oszueluenk
bíztatásként, most nincs hiszti, egy-két hónapja nagyot fejlődött, lehet vele alkudozni, és nincs a csakazértse érzés.

Jól vagyunk, én hányok, Kinga néhányszor bőgve végignézte (mert ugye mi a rosszabb, ha lát, vagy ha magamra zárom a budiajtót, és még nem is lát). Azóta olyan, mintha kicserélték volna. Tuti beléjük van építve valami relé, mostanában takaréklángon van, kvázi engem kímélve. Mindent elmagyaráz, beszélni nem beszél, csak hadovál. Kicsit furcsa, hogy a többi gyerek már beszél, ő meg nem, de ugye járásban is egyedi eset volt.

Egy aktuális kép: kisasszony egyedül eszik kanállal (fürdőlepedőben), most már egyre ügyesebb, de még van hova fejlődni. Így egy kicsit lassabb a kajálás, de nagy az öröme. Itt éppen paradicsomos tésztát evett villával, majd kézzel. :twisted:

Kép

tjuca
 
 


Kép

tjuca
 
 


Nancsa!

Zalán sincs még 9 kg!Ő 78 cm!
Úgyhogy nem vagy egyedül! :lol:

Juca!
Jó a kép! :lol:
Zalán sem beszél!
Nem tudom mikor fog!Pedig azt hittem,hogy előbb fog,mert minden mást elles a két nagytól! :shock:
Vendég
 


Folyt.
2 és fél - 6 éves


Természetem karakán,bátorságom őszínte és valós!
De azért velem is előfordulhat,hogy félelemmel,szorongással tölt el valami.Ezek a titkos bajok éjszakai riadásokban,görcsös sírásban mutatkozhatnak meg.Aligha lesz könnyű kiszedni belőlem az okát.A végső megoldást viszont kizárólag akkor találjátok meg ha kiderítitek félelmeim okát.erre a legjobb módszer a közös mesealkotás.

Többször említettem már,hogy én vagyok a király(nő).Ezt illik komolyan venni családi ünnepek alkalmával is.Az ajándékok szép csomagolása épp úgy lenyűgöz,mint a tartalma.Engedjétek meg,hogy friss kincseimmel büszkélkedhessek és amíg el nem múlik a varázsuk ne várjátok el tőlem,hogy más gyerekkel is megosszam!
A családi ünnepek erősen alakítják a jellememet.Az összetartás élménye biztonságot ad!

Fontos tudnotok,hogy kiskoromban még könnyen kimutatom az érzéseimet,de ahogy múlik az idő előfordulhat,hogy zárkozottabbá válok.Büszkeségnek tűnhet a szemetekben,ha egyetlen zavart biccentéssel intézem el a szülinapi tortát.Pedig megérthetitek,hogy egy király(nő),nem süllyedhet a szertelen viháncolás szintjére.

A bölcsöde és óvoda számomra csak az eddig fel nem derített birodalmam része!
Gyorsan beilleszkedem,de jó lesz odafigyelni rám,mert szeretem a főnököt játszani.
A szabályokat illő megimertetni velem jó előre,különben majd erővel próbálom magamhoz ragadni a hatalmat.
Nem riadok vissza a verekedéstől sem.
Túlerővel szemben is felveszem a harcot és kiállok azokért is akiket szeretek!

Ennyi!
Majd még jön a 6 évestől! :lol:
Vendég
 


Halihó!

Juca! Kinga cukker nagyon! Remélem, rókica hamarosan elköltözik tőletek! Drukk hozzá! Egyébként Mesi is csak szavakat mond. Leginkább ezeket: apa, anya, enni, inni, cica, Memi (vagyis Mesi), mama és hoppá. Ja, meg néha azt is, hogy építi, de minden játékra, ami nem plüss ezt mondja...

Mentem, mert ezer a dolgom, 3/4 3-ra megyünk dokihoz, aztán fél 5-kor szülői... Váááááááááá! Holnap jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Juca!

Nagyon teccik az egyedül evős Kinga kép!
Minden nap benézek a blogra, hátha gyakrabban írsz, de nem! :(
Nem baj, továbbra is benézek minden nap!

Reni
Kép
prenata
 
 


Más nem ír blogot közülünk? Úgy értem, Andy, Rita, Juca meg én... többről nem tudok...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajok!

Mi ez a pangás?

Viera!!!
Füstjelet!

Gabi !
Én sem tudok másról!

Pil!
A te blogoddal mi lett? Leálltál?
Remélem Peti is követi Amelita példáját és hamarosan elalszik magától!! Este csak 45 percen keresztül altattam, viszont éjjel 5-6-szor ébredt! Annyi, hogy őt nem kel ringatni, "csak" melléfeküdni. Ezért is lőttem ki a Gabiék féle keretes ágyat. Pedig már a férjem reklámal, hogy mikor megyek vissza hozzá aludni. 19 hónapja, hogy különalszunk! :shock:

Reni
Kép
prenata
 
 


Hali!!

Itt vagyok, de nem sokáig, a Zorcit viszem úszásra.
Noémi alszik.
Este viszont alig tudtuk elaltatni. Pedig olyan jó lett volna, ha simán elalszik, mint ahogy általában szokott.
Úgy fájt a fogam,(mármint a helye) hogy az el sem tudom mondani.
Négyszer kellett átmennem hozzá, ilyenkor simizni a fülecskéjét, de hát most épp nem szabadna hajolgatnom, mert nem gyógyul be a fog helye és állandóan vérzik. Szóval négyszer átmentem, simiztem, elbóbiskolt, kijöttem, lefeküdtem és ordított. A végén 11-kor odavittük magunk közé, ott meg hol énhozzám bújt, hol az apjához, de nem simán, hanem vergődött, dobálta hozzánk magát. Éjfélkor apa bevitte a kiságyába, mert már nem bírtuk tovább és ott aludt reggelig.
Szóval nem vagyok valami jó passzban, az álkapcsom is még mindig fáj, ráadásul nem lehet azt kikerülni, hogy ne emelgessek, ne hajolgassak és ilyenkor jobban belesajog, meg tényleg nem tud beforrni a seb.

Lehet, hogy tényleg a telihold az oka, de Noémi mostanság napközben is elég nyűgi, kb. két-három napja. Vagy az időjárás. Vagy csak úgy dirrekt. Nem tudom.

Édi Kinga a maszatos kis pofijával. Olyan szép kis szeme van.
KB. Noémi is így néz ki, amikor eszik, csak én rögtön törlöm le neki, vagy egy másik kanállal összeszedem a szájaszéléről a maradékot, főleg, ha paradicsomos, mert azt utána még lemosni sem tudom róla.

Ó Gabi, jobbulást nektek. Akkor most jól értem, az egész család benne van a betegségben? Mi most kikeveredtünk. Bár Zorán napról napra kicsit szipogósabb.
Ma amíg a gyerkők kint játszottak délután az udvaron keresgéltem virágot. Hátha tudok én is mutatni olyat, mint Te. De nem találtam. :cry: Hozzánk még nem akar tavasz jönni.
Fini lett a hápi??

Andy!
Örülök, hogy Danika simán ottaludt a bölcsiben.
Jó lehetett meglesni. Biztos megnyugodtál egy kicsit nem?
Na, majd írkálunk...

Fú, most nézem, hogy nemsoká nekünk is esedékes a 18 hós oltás. Akkor készüljek fel egy kis izomgyengeségre, vagy hasonlóra?

Na, mennünk, kell, fél négyre megyünk úszni.

Puszi Mindenkinek!!!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Jajj( a betegség ellenére-bár már semmi sem látszik Benin) olyan szép napjaink vannak!!!!!!Reggel szopizás közben átjön Blani és ez a vacak kis manó, ez az édes kis bújós oroszlán balra fordulva szopizik, miközben jobb kezével átnyúl Blanira és simizi, majd a jobb lábával is átkulcsolja Blani testét. Pont mint egy igazi oroszlán aki édesdeden fetreng a tesókkal. Aztán tart egy kis szünetet a táplálkozásban és édes kis hangok kiséretében két kis kezével odavonja magához Blani arcát, tenyerébe fogja az arcát és dönnyög neki, olyan jeee, ejjj(szeretlek) babanyelvent. Megzabálom őket!!Aaztán megint odafordul szopizni, de a jobb keze meg a jobb lába el nem engedi a nővérét. Ha azonban Blani a bal oldalamra fekszik, akkor a kis oroszlán azonnal veszélyben érzi a bal cicit és ellöki Blani arcát, nehogy cuppanásnyi közelségbe kerüljön a cicihez!!!!!!!
Annyira édesek, olyan szeretetenergiák vannak ilyenkor hogy megalapozzák a napot. Ha apa nem éjszakás és nem ment még el melózni, akkor ő is ott van, és egy nagy négyes bújós szeretlekes reggeli ébredés van. Beni ilyenkor komótosan mindenkit végigsimogat!Annyira édes!!!!!!!!!!!!!
Ahhoz képest, hogy néhány hónapja, amikor hirtelen elhagyta a nappali és az esti ciciket azt hittem 1,5 évesen már nem fog szopizni, most ez a reggeli cicizés a bázisa a napnak, erre épitkezik mindenki. Olyan jóóóóó!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Bekattant a hátam, és bizonyos mozdulatoknál annyira fáj, hogy kiabálok. Beni odajön és megölelget, megpuszilgat!!!Olyan érzelmi csápjai vannak, megeszem!!!!!!!!!!! :P :P

Néhány apró hiszti azért minden nap van, de ez csak olyan kiabálós, erőszaks sirás, pl. ha nem veszem fel, vagy elveszem tőle az apja indexét.

Oryandi!!!
Beni is összefirkálta a bórszéket! Majdnem sirtam, anyuci volt vele, és egy pillanat alatt lebűvészkedett egy bekapcsolva hagyott tollat az iróasztalról és alkotott!!!!
De amway L.O.C. vel lejött!!!!!!!!!

Nagyon örülök,hgy Dani már ott is aludt!!!!!Sok sikert a sulihoz!!!!!

Juca! Édes a kiscsaj! Ezek a szemek összetörnek még néhány férfiszivet!!
Tarts ki, reméljük nem lesz már sokáig vendéged a rókica. Szuper, hogy sikerült a kistesó, ird majd meg ha kiderül a neme.
Hogy a csudába tudod kimosni a fehérből a paradicsomot? Én műanyag merev előkét használok, és a kis bélpoklos a kajci végén még a kis tartókából is összeszedi a maradékot és benyomja!!!

Preni! Te jó ég, nem csodálom, hogy reklamál az urad, de szerintem ez már igy is marad, ha ehhez szokott hozzá Peti baba , nem lesz egyszerű átszoktatni, vagyis nem látom értelmét. Ha szoktatjuk szerintem szoktassuk az elején külön, ha meg az együttalváshoz szoktatjuk, akkor nem fair átszoktatni „akarni,” csak mert meguntuk a szitut. Ismerőseim, aki együtt aludtak a picivel elejétől, még 5 évesen is együtt alszanak vele. Azt mondta nekik a pszichomókus, hogy a kissrác majd maga átmegy ha önállósodik. Ugyanakkor hallottam olyat is, hogy 2 évesen egyszer csak magától alszik a gyerek. No nyilván ez is személyiségfüggő.

Viera! Nonót nem értem, mi lehet ha amúgy külön szobához szokott,külön alszik el egyedül, olykor meg napokig birizgálni kell a fülét!!!!!Ez most neked nem túl jó a fogad miatt, lehet hogy ki kéne próbálnotok 1 hétig az Alziza által is alkamazott suttogót. De csak ha valóban következetes tudsz lenne. Nonónak megvan az a képessége, hogy el tudja magát altatni, ez nagyon jóóóóóóó! Csuda tudja mi van vele ilyenkor, de szerintem az önaltatásban csak gátolja ha néha meg álomba birizgálod a fülét. Vagy épp el sem tud aludni tőle. Jól esik neki, de mivel maga altatja el magát csak nem tud elaludni.


Fogalmam sincs, ezek mind csak feltevések!

Gab! Ne máááár!!!Gyógyuljatok már meg!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Köszi Csajok!

Ákosbenianya!

A nemét nem szeretnénk tudni, Kingát sem tudtuk mi lesz, na jó azt gondoltuk, hogy nem cserebogár. :twisted:
Vanish, 60 fok, és kijön. Persze a konyharuha a nagyját megfogja, az meg nem olyan drága. Gyereket meg áztatóprogramon mossuk kb. 40 fokon. :lol: Habár önfürdető mostanában.
http://gallery.kovacs-telekes.org/v/csa ... 5.jpg.html
sőt, ha éppen délelőttre jut saját zuhim, akkor simogatja a térdem, és reklamál, ha valamit nem habozok be. :-) Néha a pocakomat is megsimogatja, mert már nagy van.
Itt 10+4 voltam. :twisted: azóta csak nőtt, finoman bazi nagy.
http://kovacs-telekes.org/system/files/ ... PG_web.jpg


Róka Kingával félidőig ment sokkal keményebben, majd a 30. héttől megint lazábban. Ahhoz képest most kevesebbet hányok, de a gyomrom igen rossz, és bármilyen fura örülnék, ha hánynék többet, mert akkor nem kóvályognék.

tjuca
 
 


Jajj azt elfelejtettem irni, hogy megint volt egy fejlődésugrása Beninek!!1 hete ugye elkezdett nagyon dumálni, kicsit nagyobb amplitúdójú lengetéssel csináltuk a szenzomotoros tréning beszédbeinditó gyakorlatait!!Még aznap kimondta hogy kuka, azóta pedig mint a szivacs szivja magába a dolgokat! Mutatja, hogy mit csinál a halacska, megtanulta a zümi méhecskét, mondja a libára hogy gá, a teherautót próbálja: tehe, a kukásautót kukáau, a tetejére- tete, és egyre több mindent mond utánunk, vagyis csak az elejét a szavaknak.
Kidobja a pelusát a kukába ha kérem, a szemetet is viszi( a dokinál ma kapott egy matricát, azt az ottani kukába dobta ki-kicsit ciki volt, de a doki azon volt kiakadva hogy mondja a kukát mert állitólag a k és az u nehéz együtt. No persze a könnyű anyát és apát nem mondja.
Tegnap voltunk Kecskeméten tornán egy másik szakembernél, most tudtuk meg hogy közelebb is van, így nem kell Pestre feljárnunk. Nagyon meg volt elégedve Benivel. Tegnap neki még arról panaszkodtam, hogy amikor könyvezünk, hiába kérem hogy mutassa meg a kutyát cicát lovat, olyan mintha nem értené mit akarok. Csak néz bambán és látom rajta, hogy nem tudja mit akarok. Na tegnap ő tornáztatta meg és ma hirtelen mindent még a hintát is egyértelműen mutatóujjal megmutat a könyvben!!!hihetetlen!!!!!!!!!!! Vagy sokkal okosabb a gyerek, mint gondoltam, és hallotta, hogy szomorú vagyok e miatt ezért másnap megcsinálta-megérdemel ennyit a vén tyúk-mi?
Szóval csupa örömködés! :lol: :P :lol: :P


Juca! Tényleg nagy a pocid! :lol: Hát ha Kingával olyan sokáig hánytál, akkor ez sem múlik el holnap. Valszeg ilyen tipus vagy. :(
De a minimanóért megéri. :P Nem próbáltad a normaflórt? most hallottam egy hányós pocakostól, hogy az segitett neki.
Bár szerintem ez hormonálisan agyból jön(bármint nem a fajansz tartalma) és nem gyomorból.
Na 20 kilót tuti nem szedsz fel igy a 9 hónap alatt!!!!! :wink:

Marcy!!!!Nálatok hogy ment az Uh? Nem érzett az aszzisztens ingert, hogy elmondja kuki vagy sunci? a doki meg odatette a kezét s takart amikor beterpesztett? :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya!

Jaj ez már szakállas, de...
kb. 67-70-el indultam Kingával. Lettem 90, kórházból ki 65-el, szoptatás alatt eleinte 59-60 később 62.

Most megint 67 vagyok... Ennyit tesz a toxémia. :twisted:

Lábam szülés előtt kb. egy hónappal:
Kép
és szülés után két héttel:

Kép

Na asszem sok voltam mára.

Puszi és jó éjt mindenkinek. :lol:

tjuca
 
 


Hali.

Peti alszik, megy a CSI...
Nem tudom, kinél mennyire volt ma hideg, de itt a kocsiban reggel -4 fokot mért a BELSŐ hőmérő!

Juca, ne aggódj, Peti sem beszél...majd behozza. :)
Továbbra is nagyon szép szemei vannak Kingának. Nucha szűrésen voltál már? Mekkora most a pocaklakód? A helye, látom, alakul.
Hallod-e, és Old Spice-szal fürdik a lányod? Hm...

Reni, ma Peti egy órán keresztül mellettem volt a nagyágyban, és hiába ette a fene, kivárta, hogy hívjuk az apját! Aztán sepill alatt bealudt. Ha kikapcsolom a masinát, megy be a helyére, remélem, ma is lesz olyan ügyes, mint az elmúlt éjszaka: csak egyszer nyekergett, így annyira kipihent voltam, hogy már hat előtt tíz perccel kinyílt a szemem, na jó, visszafeküdtem még, de azért jól esett.

Viera, ha a köv. bölcsességfogadat húzzák, lehet, hogy jobb volna, ha kérnél bele valami felszívódó öltést.
A 18 hós oltás nem izomgyengeséget okoz, hanem mivel már Noémi is jár, értelemszerűen fájlalni fogja a helyét, mert izomba kapja, és hát nekik még nem lehet elmagyarázni, hogy pihentessék. :?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Benianya:
[quote]1 írta: hete ugye elkezdett nagyon dumálni, kicsit nagyobb amplitúdójú lengetéssel csináltuk a szenzomotoros tréning beszédbeinditó gyakorlatait!!


A mit????? :shock:
Vagy csak én nem értem? :oops:

Juca!
Csini lábak! :roll:
Az enyém Alexnál volt ilyen! :?

A 18 hós ezek szerint combba megy?
Az klafa! :(
Vendég
 


Juca! Ez durva, no akkor pont ráhbáztam a 20 kilóra. Te amúgy olyan 6-7-8 kilót hizó tipus vagy-látszatra. Hogy milyen furcsaságokat produkál a természet: a vágyott baba ilyen testi tüneteket csináz. Nem is értem. :(
A pesti szlenget vidéki suttyóként nem értem.
Kivánok most zsiráf lábakat elefánt helyett!!! :P

Alziza: régebben irtunk a Dévényről, meg a HRG-TSMT nevű szenzomotoros fejlesztésről-megkésett mozgásfejlődés, hipotónia, apróbb oxigénhiány esetén lehet ilyenekre vinni a babát. Eredendően mozgásfejlesztésre van, de a fejjel lefelé lógatós, nagyon lengetéses gyakorlatok a beszédet inditják be. Mi mindkettőn voltunk, Meteor Pancsival most Gekkóban volt, úgy rémlik az is szenzomotoros. Durván az a lényege, hogy a belső fülben lévő folyadékot lötyögtetjük kül. plédes, nagylabdás lengető, minden irányba jól kilenditő gyakorlatokkal. A belső fül lötyijének helye az agyban a mozgás-beszéd központ mellett van, igy a korai fejlesztés fontos része. Mivel Beni 6 hósan még csak hanyatt feküdt, hipotón volt valszeg oxigénhiány miatt-nekünk elengedhetetlen volt a korai fejlesztés. Igy 15 hósan elindult.
A beszéd nekem fel sem tűnt, de a 14 hós felmrésen kiderült 5 hónappal el van maradva a beszédközpont fejlődése is, ezért hatalmas eredmény nekem amit most a kiskrampuszom produkál.(ha a beszédkésés önmagában van, nem baj, de ha befogadó beszéd és mozgás elmaradás is társul, azt kezelni kell, ingerelni, fejleszteni az az agyi területet, vagyis az ingerületvezetést, a huzalozást ahogy mondják. Mert ebben a korban nagyon nagyon fejleszthető, soha máskor ekkora esély nem lesz rá.


Mindenkinek szép napot!!!!
Irjatok!!!Most hogy rossz a hátam hál istennek nem tudok házimunkázni, olvasgatok! Apa szombarta bevállalta a nagytakaritást, mi meg megyünk a gyerkőkkel anyucihoz palapicsát sütögetni fizetségül. :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Ex!

Igen, mindent berámol a kádba, de azért babással mossuk. :-) Nem tudom mi az a nucha, de, ha kötelező, akkor megvolt. :wink:

Andi!

Ettől a szőr áll a hátamon, miszerint a hányás pszichés. Ez durván fizikai, olyannyira, hogy Kingával majdnem be kellett vonulnom egy infúziókoktélra pár napig. A toxémia pedig a hányás után nagy valószínűséggel jön, hiszen felborul a teljes mindenháztartás, vese, szív, máj durván túlműködnek, hogy a baba jólétben vészelje át az időszakot, ezért a vese nem bírja a vizet hajtani, az amúgy alacsony vérnyomás az egekben stb. Ja és a toxémia okát nem tudják, de biztos nem lelki, mert a legszélesebb a repertoár, hogy milyen nőknél fordul elő. :evil: de azt gyanítják, hogy a nagyon hányósok és a toxémiások közt van összefüggés. :-(

Ezt csak azért írtam, mert ilyet már mástól is hallottam, és hát elég fura. Ha attól függne mennyire hányok, hogy mennyire vágytam a gyerekre, akkor én nem hánytam volna soha. :wink:

Van ám video a hasi uh-ról, van benne egy ugrálós, ami aranyos. a letöltése nem evidens, de azért megoldható. :lol:

Idelinkelem az uh felvételeket, windows-zal állítólag meg lehet nyitni. Ha nem akkor szóljatok. Wink DivX-szel van tömörítve.
http://kovacs-telekes.org/gallery/v/csa ... i.avi.html

Letöltés, ha nem megy böngészőből:
http://gallery.kovacs-telekes.org/d/8264-2/hasi.avi

Ha nem indul el az avi, akkor töltsétek le a KMPlayert:
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/index.html?id=QY12

Indítsd el a KMPlayert! (Start->Programs->The KMPlayer->KMPlayer - bocs, az angol nyelvű menüket mondom). Kattints a jobb egérgombbal a KMPlayer ablakán, "Open" (nem Open File(s)!) -> Open URL (vagy egyszerűen csak nyomd meg a CTRL+U-t)! Írd be a címet:
http://gallery.kovacs-telekes.org/d/8264-2/hasi.avi
Nálam így megy.


Szép napot!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Na, hazaértem a bölcsiből, gondoltam gyorsan írok is!
Ma Dani simán, sírás nélkül ment be a csoportba! Csak lestem! :roll: :lol:

Juca!
Végre meg tudtam nézni a videjót!!! Édes a kis pocakpaca!!

Benianyu!
Akkor nálatok is beindult a firkálhatnék! :wink: :lol:
Én most egy olyan zsírkrétát vettem daninak, maivel a fürdőben lehet rajzolni a csempére és a kádra (na meg magára). De a párom szerint ezzel csak azt tudatosítom benne, hogy bárhová firkálhat. Így 1x kipróbáltuk, és el is tettem!

Era!
Igen, jó volt meglesni Danit, ahogy édesen szunyál a böliben. Nem gondoltam hogy ez ilyen könnyen menni fog!

Hú, jut eszembe, a menyasszonyi ruhámat is össze kell pakolnom, mert ha minden igaz, vasárnap jön pestről egy csaj és ha jó lesz neki, akkor megveszi!
Drukkoljatok!!!!

Na, megyek is pakolni, majd még később benézek!
Ja és egy kép:
Kép Mit nekünk farsang!!! Dani lehetne a Texas-i láncfűrészes! :lol: :lol: :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Juca!

Sikerült megnéznem kispacát! Nosztalgiáztam egyet! Apának is megmutattam, mert még nem látott ilyet. Az enyémen nem volt bent, mert félt tőle! :shock: :roll:

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!
Félreolvastál, vagy félreértettél. Hormont irtam agyi hatásnak, szó sem volt lélekről. Olvasd vissza. :wink:
(olyasmi lehet ez, mint mensi előtt a hormonok által agyra gyakorolt hatás, aminek folyománya, hogy zizisedünk, dühödt sárkánnyá, ingerlékennyé válunk, ott a hormon az viselkedést szabályzó idegekre hathat, itt meg a gyomorüritésre. Vagy mi.
:shock: Ebben csak a vágy lelki, szerintem is egyértelműen a test produkálja a tüneteket. Ezt gondolom és mindenhol ezt is olvastam.
Hát ennyi küzdelem után meg is értem hogy a hócipőd tele van a lelkizéssel. Ez olyan, mint hogy folyton mondják, miszerint ne foglalkozzunk vele, ne agyaljunk rajta ha nem sikerál a baba. Kösz, hogy a picskuba ne járjon azon a nő minden gondolata?!!!(Max, ha kimennénk Afrikába egy segélyszervezettel dolgozni, talán ott némileg elterelődhet magunkról a figyelem.)
A toxémia miatt akkor Kinga korábban is jött? Annak van ilyen veszélye nem? Vagy a császár a veszélye?Már nem emlékszem.
Na, attól, hogy most rókázol nem feltétlen leszel toxémiás. Nem?Lagalábbis remélhetőleg -legalább most elkerül.
A lényeg, hogy szép pocakos hónapokat nektek!!!!!!!!!!!! :P :P :P

De jó, hogy ennyi pocakosunk van!!!!!!!!
Reméljük hamarosan még több lesz, Oriandy, hajráááá!!!!!! :wink:

Andy!
Fúú, ez szuper, hogy Dani így bement! Blani is igy volt anno!!!!!!Imádni fogja a bölcsit!!!A héten már 4 re mész érte?
Tegnap Beni is oadatapadt a bölcsi kapura és ment volna befelé. Szemben van a dokival és épp kint voltak a gyerkők!

Hát ez a firkálás tényleg határok közé szorittandó. Igazat adok azuradnak. Nekem azt mondta fejl. gyógypeda., hogy adjak a kezébe marok-zsirkrétát, vagy nagyon vastag zsirkrétát, olyan kemény lapú vázolófüzetet, amit lapozgathat is, de elég vastag a papirja, hogy ne gyűrődjön, eleinte figyeljek rá, mindig az asztalnál ülve oda rajzoljon, dicsérjem, de ha ki akar szállni a székből tanitsam meg hogy tegye le a krétát. Állitólag így megelőzhető a mindenhová firkálás. A böliben is megvan a rajzolás helye és ideje. Logicének tűnik. :lol:
Aszta ezt a láncfűréses fazont!!!!!
:lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Reni!

Félelmetes is. 8) Amúgy fura volt, mert pont 12+0-án voltam (egy hete), és annyira nagy volt a hasam, hogy a néni megnézett hüvelyivel, majd inkább hasival. A hüvelyin gyorsan lemért mindent, de itt is utánmért egy-két dolgot, és tényleg a hasi uh-n szemmel láthatóan jobb Paca meg a laka. :twisted: A hasi uh meg azért annyira nem vészes. :oops:

Szülésnél benn volt a férjed? Csak mert az azért klasszisokkal durvább, mint egy hüvelyi uh. :lol:

tjuca
 
 


Andi!

Hát valahogy így. Egyébként kevesebbet hányok, de rosszabb az emésztésem. Finoman szólva a gyomrom nem fel, hanem lefelé, további küzdésre ítéli a kaját, ami elég változatos outputokban nyilvánul meg. :shock:
Remélem nem leszek toxémiás.
Ez koraszüléssel is jár, meg a császár is szinte automatikus (kb. olyan arányban, mint farfekvésnél). A méhlepény már teljesen meszes volt a 36. héten (elöregedett a szerveim ugyan még nyomták bele az anyagot, de Kinga már nem nagyon gyarapodott a végén). Folyamatosan ellenőriztek, még a kaller is pisit kért a jegy mellé. :twisted: Védőnő, családorvos, orvos, szülésznő, portás, bárki meglátott pisilnem kellett, vérnyomást mértek, meg hcg-t csináltak vagy dopplert. Csodával határos, hogy ilyen lábakkal, ennyi vízzel gyakorlatilag a 40. héten szültem, és nem császárral. Többször volt amnioszkópia is. 10-ből 10 doki nyisszantott volna, de dokim mondta, hogy két ujjnyira nyitva vagyok, megrepesztette a burkot, próbáljuk meg, ha én is benne vagyok. A szülésznőmet a császárműtőből hívták vissza, hogy szülünk. :lol: A doki szinte végig benn volt, és kaptam két védőnőtanulót, mert aznap én voltam a legextrább (meg állítólag azért nem nagyon szülögetnek toxémiával 40. héten természetesen). Végül a vérnyomásom elszállt 190/ valamennyi lett. És akkor kaptam EDA-t, ami normál esetben lenyomja a vérnyomást (tehát, akinél nincs baj, az kap egy lórúgás vérnyomásemelőt, amit ugye nem is tud, és nem is érzékel az egészből semmit). Az EDA tette a dolgát, de ha csekkolnak és baj van, már mélyítik is el az EDA-t és császár. De nem volt baj, így relatíve kevés idő alatt (1/2 9-kor burkot repesztettek) 1/2 1-kor kinn volt Kinga. Doki szerint nagyok voltunk. Én meg hálás vagyok, mert így nem kell a császár miatt hátránnyal indulnom a következővel. Hát ennyi. Bár azóta is, ha elkérik a zárómat, csak hümmögnek a 40. héten, amikor meg látják, hogy normál szülés, akkor meg ki vannak akadva (védőnő, családorvos stb.)

Hát azért nem vagyok 6-8 kilót hízós, én lányként nem voltam éppen vékony, olyan 67-70 kiló krül mozogtam mindig. De azért köszi. :D

tjuca
 
 


Sziasztok! Mindjárt visszaolvasok, csak gyorsan annyit írok, hogy

Reni! Ebbe az ágyba mi is sokszor befeküdtünk Lackó mellé. Még apa is, aki 195 centi és 120 kiló! :? :roll: :wink:

Juca! Jó sokat írtál, örülök! Olvasom is mindjárt! Meg persze a többieket is, meg majd mesélek is...

Most Lackó éhes... Mesi meg még alszik :shock: :shock: :shock:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


18 hós oltásról én pont úgy tudtam, hogy nem kell kímélni, mert akkor fog fájni. Mesi is mászkált, szaladgált utána, és nem fájt a lába. És láza se volt. Lackó is így volt a másfél éves szurival. Őt majd a 3 éves viselte meg nagyon, feküdt vele fél napot, azt farba kapta, és nem bírt lábra állni, pedig akkor is gyalog jött haza szuri után. (Mert mondták, hogy rosszabb, ha nem terheli, de így is rossz volt.)

Másfél éves szuri

Juca! Juj, durva volt a vizesedésed! Szerencsére ezt megúsztam mindkétszer. A hányás meg lehet alkati kérdés, de állíthatom, két terhesség nem egyforma! Lackóval pl. az elején sokat hánytam, Mesivel meg csak valami 2-3x. Mégis ugyanannyit híztam mindkétszer, a különbség csak az induló súlyban volt, így Lackóval 54-ről indultam, 70-nel mentem szülni, Mesivel meg 58 volt az indulás, a szülés 74-gyel. 7 kilóval kevesebb lettem szülés után, szopi után meg Lackóval 58 lettem, Mesi szopija után meg még mindig 62-nél tartok. (Ha lenne újabb gyerek, az meg innen indulna, és 78-ig meg se állnék? Jesszus, nem bírná a térdem meg a derekam!)

Andy! Dani szuper kölyök! Tök jó, hogy máris így beszokott!

Betegség. Apánk már jól van. Nekem az orrom folyik, és szédelgek, más baj nincs. Lackó is "csak" taknyos, de teljes gyógyulást szeretnék, nem azt, hogy oviban megint visszaessen, és kezdjük elölről! Mesi szegény nagyon taknyos. Folyik vissza neki a cucc, így szörtyög a kis torka, és ettől köhög is, meg már piros is a torka. Így mostmár ő kapott antibiotikumot, mert ez már felülfertőződés. De amúgy jól van, csak szívni kell az orrát.

Volt tegnap szülői. Szokás szerint semmi érdekes. Ballagásról volt szó, de az még minket nem érint. Meg a farsangról, arról, hogy fejlődnek a gyerekek, ki miben ügyes, miben van lemaradva, semmi különös. Majd részletezem a blogon, mert vannak azért bosszantó dolgok. Ja, és kiderült, 8 gyerek van a csoportban a 22-ből. Mellesleg bazi nagy az érdeklődés, 11 szülő jelent meg... No comment...

Benianya! Büszke lehetsz a párodra, hogy ő is megy veled szülőire! Itt egészen furcsán néztek az anyukák, hogy ottvolt egy apuka is! Laci is volt egyszer velem együtt, de sajnos nem ér haza kezdésre, meg amit elmondanak, nem sok értelme van, így nem zavarja, hogy nem lehet ott. Jelentős része úgyis arról szól, hogy mire mennyi pénzt adjunk be... :( Na de majd panaszkodom a blogon, mert se időm, se kedvem most hozzá.

Mesi most ébredt, öltöztetem, orrszívózom, gyógyszer, reggeli, aztán főzök. Sárgaborsó leves lesz meg túrógombóc. Mama hozott valamelyik nap házi túrót is, így most 3 napra megoldotta a kajánkat. Egyébként finom lett a kacsa, a leves kimondottan! Pedig nem szoktam szeretni, de ez jó lett, mintha egy tyúkot főztem volna, olyasmi.

Mentem dolgomra, pusszanat mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Mesi még készer alszik? Vagy még nem ébredt fel az estiből? Vagy xarul van?
Hamar visszaszokik majd a biológiai órája a Lackós oviáratos korai keléshez?
Mikor mehet oviba Lackó? Nálunkmár 9-en hiányoznak az osztályból. Hál Istennek Blani birja, mondjuk lököm neki a c-t meg a multivitamint!
gyeremesélj

benianya
ákosbenianya
 
 


"Nekem az orrom folyik, és szédelgek, más baj nincs"

Gab! Nem elég ez? Tessék feküdni délután!!!!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ja! mit irtak Meskének? Nekünk Ospent meg Rhinatiolt, aztán tegnap még Spiroprentet(mrt a torka meg a füle már jó, de 2 helyen is hz, sipol, szörcsög a tüdejében a trutyi) és azt mondta még legalább 1,5 hét mire feltisztul a tüdeje. :cry:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benianya!
Aha!Értem!
Kérdeznék:
Megtaláltam a szobatársamat,hosszú keresgélés után,akivel egy szobában feküdtem mikor Zalán született!(elfelejtettünk számot cserélni,és az interneten kerestem)
A lényeg:a gyerekek egy napon születtek,de az Ő kisfia még nem megy! :shock: Szerinted?
Valahol már volt vele,de ott azt mondták nem gáz!Hát nem tudom!
Segítenék neki!

Gabella!
Én gondolkodtam már ezen a blog dolgon,de azt sem tudom,hogy kezdjek hozzá! :roll: Nem vagyok valami számítógép zseni! :oops:
Vendég
 


Benianya! De, bőven elég, de hogy feküdjek, ha Lackó nem alszik napközben? Majd kötögetek, amíg Meske szunyál, Lackónak meg nyomok mesét... Mesi kapott Ospamoxot meg Mucoprontot. Cebion, orrcsepp, multivitamin megy még neki. Multi meg C Lackónak is.

Mesi csak 1x alszik, de este óta majdnem 11-ig húzta. Remélem, a betegség után azért átáll. Amúgy 7-kor szokott kelni, és 11-től alszik 3 órát. Így majd csak 2 körül tudom letenni, azért is nem alszik el este 10 előtt. Majd ha ovi lesz, akkor első nap nyűglődni fog, de utána gyorsan átáll!

Alziza! Épp néztem tegnap, hogy bár senki nem válaszolt, megtaláltad a szobatársad! Örülök! Egyébként van egy másik netes ismerősöm, akinek a fia 21 hónaposan indult el rendesen. Elmentek egy szak-muksóhoz, aki megmondta, hogy semmi baja, csak lusta, utána héten kezdett járni a kissrác. Reméljük, az ismerősödnél is csak ilyesmiről van szó. Meg hát lásd még Kingát is!

Blog. Én is folyamatában jöttem rá. Semmi bonyi nincs benne. Regisztrálsz a blog.hu-n és már írkálhatsz is. Az irományok meglesznek, aztán meg lehet majd kísérletezni a formázgatással...

Pill, keresnek az msn-ben!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Alziza!

Én is ismerek olyat, aki 17 hósan indult el. Kinga. :twisted:

Azzal teszed a legtöbbet, ha nem akarsz segíteni. Szagember látta, nincs baja, majd elindul. Épp elég, ha család szivatja őket. :wink:

Ja és pölö Kinga minden volt csak lusta nem. 11 hónapig mászott. :shock: Mióta elindult megy. Keveset esik. Nem kapkodta el, mert négykézláb is mindent el tudott érni, meg tudott csinálni, sőt jobban, mint a járósok (pl a játszón kötélen, vagy várfalon). Aztán egyszer gondolom rájött, hogy azért rajta kívül nem sokan másznak és elindult. Zugban. Aztán lebukott és nyilvánosan is ment.

De tudod az gáz, hogy mindenki beszólt, meg ötletelt, meg ide vigyem, oda vigyem stb. 3 hósan voltunk egy Dévényes gyógytornásznál (aki nagyon jó országosan elismert), és "aszonta", ezt a csajt mutogatni kellene, olyan erős háta van. Akkortájt hason nézelődött a babakocsiban akár 2 órán keresztül. Hittem neki. Aztán mással kapcs. megismerkedtem egy Petős konduktor csajszival. Ránézett szakmailag Kingára és azt mondta, minden oké. Csak a család és a segítőkész barátok csipogtak. Presze, mikor már nagyjány volt, már én is örültem volna, ha nem úgy sétálunk, mint más a kiskutyájával, de mit tudtam tenni? Eljött az idő, elindult, azóta menőmanó. Szóval nyugi. :D

tjuca
 
 


Juca!

Jaj én nem úgy akark segíteni!Csak ha megkérdezné!
Erdélyből jöttek így nem biztos,hogy mindennel tisztában van!
Nem úgy gondoltam,hogy rámászok! :wink:
Ő kérdezte tőlem,hogy szerintem ez,hogy van én pedig nem igen tudtam válaszolni! :oops:
Ill. ezt mondtam,hogy biztos lusta!
Vendég
 


Írtam blogra!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

A 3 vizsgából már kettőnek meg is van az eredménye. Még a harmadikra várok, aztán akkor én is letudtam ezt a félévet!

Juca: örülök, hogy jelentkeztél! Kinga továbbra is nagyon gyönyörű! Kornéllal én is nagyon megszenvedtem. Kb. 16-18. hétig folyton jelen volt rókakoma a nap bármely szakában! De így visszaemlékezve nem tűnik olyan rémesnek, pedig húhh, de utáltam! De még egyszer bevállalnám, ha Tesó jönne!

Marcy: így akkor válaszolok is gyorsan a kérdésedre. Tesó projectre januártól kaptunk engedélyt, talán hamarosan jó hírekről számolhatok be! Egy kicsit azért félek, (a múltkori eset miatt), de nem adjuk fel!

Andy: hihetetlen kis krampusz Dani! nagyon édes!

Kornél semmit nem mond, de majd elkezdi egyszer azt is! Emiatt nem aggódom!

Pil: látom már nagyon kevés idő van vissza Peti baba megszületéséig! Örülök, hogy jól vagytok!

Alziza: akkor így utólagosan is üdv!

A fiúk alszanak, én meg egy kicsit netezek. A múlt hetek megviseleltek, de a lényeg, hogy túl vagyunk rajta!

Minden babónak és szüleiknek nagyon kellemes napot! Itt borzasztó hideg van, és hihetetlenül fúj a szél!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Oriandy: Nagyon ügyes Dani! :P Csak így tovább! Meglátod imádni fogja!

Juca: Jó a mozi és majszos Kinga is aranyos! :P Szép pocakod van már! Nekem is hamar nőtt (már 12 hetesen félidős hasam volt). A dagadt lábak is ismerősek, de szerencsére nekem nem előzte meg hányós időszak (viszont császároztak :( ). Sőt még csak gyomorégésem sem volt. :)

Benianya: Jó lehet az összebújós reggel! :D Zoló csak külön-külön bújik. Viszont néha egymás mellé ültet minket apával és meg kell fognunk egymás kezét. Ilyenkor olyan édes! :D Az pedig nagyon szupi, hogy ilyen gyorsan fejlődik Beni.

Gabella: Jobbulást!

Nálunk minden OK. Este megyünk anyáékhoz a hugomékkal együtt. Nagy dumálós esték lesznek, mert ott maradunk vasárnapig. De előtte lazítunk egy kicsit egy nyugdíjas búcsúztatón. Addig Zoló ”másiknagyizhat” egy kicsit. :)
Szép hétvégét mindenkinek!


nancsa
 
 


Sziasztok!

Délelőtt Lidl-ben voltam. Van akciós 7X-re nagyítós kozmetikai tükör, az enyém már féléve eltörött, így már nagyon kellett. Rettegjetek pattanások, miteszerek!!!!! :twisted: Na meg vettem két táska zöldséget, gyümölcsöt. Azért érdekes nekem a Lidl-ben vásárlás, mert 25 km-re van. Egyik vonattal megyek, másikkal jövök. A két vonat között kerek 40 percem van. A lidl 3 perc az állomástól. Szóval érdekes menet, mert kalkulálni kell, hogy ha esteleg néhány percet késik a vonat, sokan állnak sorban a pénztárnál + végigfutni a bolton. ( Ezért utálom azt a marketing fogást, hogy változtatják az áru helyét folyamatosan. Nekem ez idő veszteség.)

Juca!
Nekem nagyis szülés volt. Anyukám vajúdott velem 16 órán át. A párom a szülészet előtti padon aludt! :shock: Rendes férjként mindenhová elkísért, de sehová sem mert bejönni!

Holnap reggeli után Petit lepaszoljuk anyósomnak és nagy rendrakást, lomtalanítást tervezünk, aztán délután folyt. köv másik nagyinál, mi meg itthon folytatjuk! Legalábbis ez a terv! Szerintem én a gyerek 1-2 játékát is elpakolom, aztán majd pár hónap múlva, ismét megkapja!

Reni
Kép
prenata
 
 


Gabi!

Azta! Párod 195 cm. Irigy-irigy!!! Enyimé tökmag mellette!!!! Nade, így is szerettem!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hihi! Nekem most baba nélkül is simán félidős méretű hasam van! :) Csak nem feszes... De lazán beleférne egy huszonhetes magzat...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Reni! Remélem, a múlt idő csak véletlen! 8) :wink:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

:oops: Szeretem! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Wawel!!Gratulálok, ügyi vagy!
Juca! Nem mindenki lesz ám ideges attól, ha valaki azt ajánlja vigye el Dévényre egy ingyenes vizsgálatra a gyereket. Elhiszem, hogy mindenki ideges lesz, ha lépten nyomom megkérdezik: és még nem megy a gyerek? De sokszor olyan jól tud jönni egy tapasztaltabb(sajnos a saját gyereke gondjának okán tapasztaltabb), telefonszámokat ismerő anyuka társ.
Találkoztam olyan anyukával, akinek ikrei voltak, az egyik 1 évesen még semmit sem csinált és amikor felvetettem neki a Dévényt kikerekedett szemmel nézett rám, hogy „tényleg az baj, ha még csak fekszik?, de hát neki semmit sem mondott sem a védőnő, sem az orvos”. És azóta is járnak, tök hálás a lány, és ami a lényeg, hogy fejlődik a gyerek!!!
Szóval szerintem érdemes különbséget tenni a jó-szándékú konkrét tanács(pl. mutasd meg Dévényesnek, itt a szám ingyenes nem veszitesz semmit-max megnyugszol illetve a sopánkodó kárálás (az enyém ilyenkor már szaladt típusú) között.
Hogy örültem volna én, ha valaki 4 hónapsoan mondta volna nekem, kezembe nyomva a telszámot. Igy 2,5 hónapot még nyomozhattam utána, mire 6,5 hósan végre odakerültünk, már majdnem késő volt, mert 4-5 hónapig van meg az agyban az a kihasználatlan agysejtterület ami képes átvenni funkciókat. Nekünk valszeg még 6.5 hósan is meg lehetett, vagy fogalmam sincs mi történt a kis fejében, de beindultak olyan funkciók az izmokban, amelyek hiányoztak. Nagy csoda ám a korai fejlesztés!Én úgy örülök, hogy kitalálták!

Alziza: nekem több szakmókus is mondta hogy lusta apuka van, de lusta gyerek nincs, mert a babák ösztönösen felfedezők, érdeklődők, lusta baba nincs. Ugyanakkor úgy gondolom ha nem maradt ki forgás, kúszás, mászás-és csak önmagában még nem jár-akkor hagyni kell had menjen akkor amikor akar-Lásd Kinga. Önmagában a járás vagy a beszéd késés nem jelent gondot.
Ha valamely mozgásforma kimaradt annak oka volt, lehet hipotón stb. De ezt csakis gyógytornász tudja megmondani.

Nancsa, édes Zoló, a végén még engedélyt kell kérnetek egy csókra is!

Preni! jó ötlet a játékelpakolás, én is eltüntettem néhányat és elővettem újakat.
Fúú, azért nem semmi, hogy vonattal mész vásárolni!Kemény csaj vagy te hallod e!

Gab! Arra az úszógumira gondolsz, amivel már el sem süllyednék a vizben?
Tőlem meg is kérdezték (Benivel még ki is toltam ahogy fogtam a gyereket),hogy jön a 3.? Majd elájultam. Hazáig nem vettem levegőt úgy húztam befelé egész úton!
:cry: :shock: :? :(

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali!!

Most tudok csak jelentkezni.
Kb. fél kilenc után leszek.
Addig is: apa nincs itthon, Pestre kellett mennie.
Zoránra bíztam 3 percre Noémit, de szóltam neki, hogyha feláll a földről, mert csak a szőnyegen autóztak, akkor rögtön szóljon.
Erreföl szólt a Zorán, de már csak akkor, amikor a Noémi felszakította a szemhéját!!! Egy mm és a szeme!!! :twisted:
Most nagyon mérges, dühös vagyok Zoránra! :evil: Nem azért, mert ez törtnt, hanem mert mondtam neki, hogy azonnal szóljon, ha Noémi már nema szőnyegen autózik.
A k..va fürdőszobát akartam felmosni. A rohadt életbe, hogy miért pont most.
Próbáltam neki egy picit hűteni jégkrémmel, meg ilyesmivel, de nem mertem sokáig, nehogy a szeménél megfázzon, vagy valami kárt tegyek benne. De már ígyis feldagadt, úgyhogy mindegy. Be is vérzett.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
Mi a fenét csináljak. Holnapra alig fogja tudni kinyitni.
Na, majd jövök.

Erika

Kép
viera
 
 


Csajok!
Esetleg valami gyors segítség? Mit tudnék még tenni? Hátha nem dagadna még tovább és nem is fájna neki.
A bevérzésre nincs esetleg valami kenőcs, ami kissé elhalványítaná?
De legfontosabb lenne, hogy ne fájjon és ne dagadjon tovább.
Istenem, még forr bennem a düh, de szegény Zorán meg sír, hogy azért kap-e esti mesét.
Hát persze, hogy kap, nem is azért vagyok mérges, csak.....

Na, nemsoká jövök. Olvasok egy mesét neki.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Benianya!
Na hát ez úgy volt,hogy megtaláltam végre,felhívtam aztán kb.1,5 órát dumáltunk! :shock:
Kérdezgette Zalán miket csinál,és mondta,hogy az ő kisfia még nem megy!Erre hirtelen nem nagyon tudtam mit mondani!Ez volt december elején kb.
Most pár napja SMS-eztünk és írta,hogy még mindíg nem megy.
Mivel Te pedig pont erről írtál,gondoltam kérdezek. :lol: Hátha okosabb leszek és ha legközelebb beszélek vele,tudok valami okosat mondani.

Viera!
Őszíntén szólva még Alex sem képes rendesen figyelni Zalánra! :roll: Ma pl.a hajamat szárítottam,Zalán közben bejött pakolni a fürdőszobába!Kértem Alexet,hogy vigye kiegy kicsit játszon már vele!
5 perc múlva Zalán megint ott volt!Befejeztem a hajszárítást ez kb.még 10 perc volt.Kérdeztem Alexet,hogy feltűnt esetleg,hogy Zalán nem ott van ahol Ő?Erre azt mondta:Ja,tényleg! :?

Szegény Noémi!
Szerintem szemre nem nagyon tudsz mit kenni!Duzzadásra,bevérzésre a Phenylbuthazon(lehet,hogy nem így írják :oops: ) van,de nem tudom szemre lehet e?
Vendég
 


Hú, annyit írtatok ma!
Nem tudok reagálni ennyi mindenre.
Noémi meg gyorsan elaludt, de már kétszer felsírt. A szeme miatt lehet? És ha adnék neki Nurofent, az végülis fájdalomcsill.
Tényleg, nem akarom gyógyszerezni, de nem tudom, hogy most fáj neki, vagy csak felsírogat.
Húhh. Teljesen kész vagyok.

A másik:
Tegnap este itt ülünk családiasan az ágyban, már a tápit iszogatta Noémi, mikor egyszer csak oldalról a fejét belevágta teljes erőből pont a fogam helyére az álkapcsomhoz.
Csillagokat láttam, és remegett a kezem.
Nagyon csúnya dolog, de hirtelen, ronda, csúnya, ocsmány szavakkal együtt eldobtam magamtól, persze apa ott volt és magához vette. Én meg csak bőgtem, annyira fájt.
Noémi meg érezhette, hogy baj van, mert annyira vissza akart bújni hozzám, de egyszerűen képtelen voltam akkor rögtön odavenni. Egy-két perc után persze odabújhatott, de akkor is potyogott még a könnyem.

Na, megint csak a panaszokkal jövök...
De most nincs más.
Nonó meg felsírogat, úgyhogy ha még egyszer hallom a kis hangját, akkor tényleg ránézek, és ha kell akkor jön a fájd.csill.

Erika

Kép
viera
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?