Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi, ez nem túl közérdekű... De látom már, a http://www.klubkht.hu oldalon van a többi üdülő is!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


De, de regeneráló, csak nem jutott eszembe a szó. azt hogy hol vannak nem tudom, szerintem legalább 4 helyen. Valahol a hegyekben Bakony? is. De állitólag az a legjobb variáció!!!Munkaidőben családdal regenerálódni!!!!!!
ÉÉÉs van üdülési ellenére is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tessék nyomulni!!!!!!!!
Majd ha Lackó is sulis lesz elalszik ne félj!!!!!!8-16 ig van sulijuk, hulla fáradtak. Van benne 2 levegőóra is, fullrohangálással. Ne tudd meg hogy néz ki a dzsekije!!!!!!!!!Igy is reggel 7 g nyomják!!!az 12 óra!!!!!!Mondjuk mi mormota család vagyunk, genetikailag is jó alvók, én 24-20 al aludtam kicsinek!!!!!!!!Szóval nálunk alap a 12 óra alvás a gyerekeknél. Beni 19:10 kor már elájul, ezért 1 percet sem csúszhatok!!!!!!!Sőt ha lassan adoma pizsijét, már mutogat az ágy felé, hogy ott és dörzsöli a szemét!!!!!ÉÉÉdes!!!!!
Remélem reggel is igy gondolom majd és nem akarom agyonütni.

benianya
ákosbenianya
 
 


Tudom, ha nem ébresztem őket, este 10-től reggel 9-ig szunyálnak, de hamarabb meg lehetetlen lenyomni őket, akkor is, ha 7-kor riasztok. Na de akkor Lackó is alszik az oviban... Meske meg megnyomja a délutánit... Én is simán tudok 12 órát aludni, 10-zel már jól vagyok, de ha 8-nál kevesebbet alhatok, akkor bizony harapok!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Hú.... Most akkor gyorsan, amíg emlékszem a kérdésekre!

Gab!
A hintalovat apum Veszprémben vette, így ha kell és el tudtok valahogy jönni érte... Szívesen! Csomagban nem lenne jó, mert szerintem csillagászatira rúgná az árát a posta!!

Benianyu!
Az első maszatos kép is fal. Az itt van a sz.gép melett, ez az amit előszeretettel nyalogat és simiz a kajás kezével!
A másik babó a báytámék gyerkőce, ő 4 hónappal fiatalabb Daninál! Szept. 19-ei!

Alziza!
Még elfelejtettem: Closty...
Már nem szedem. Csak 1 ciklusban mertem szedni orvosi ut. nélkül. Így ez a hónap "tiszta"! Meglátjuk mi lesz!!

Jaj gyerekek, ez a bölcsi....
Egydül evés és egyedül ivás pohárból... Meglátjuk!
Pénteken már ott kell hagynom, de még nem alszik ott. Azt majd jövőhét vége felé! Majd beszámolok róla. Eddig nem rossz, bár kötekedik, mert ugye furcsa körülötte a sok gyerek, vagyis nem ő az egyetlen aki a középpontban van!


Andy

Kép
oriandy
 
 


Danival tuti nem lesz gond!!!!!!!!!!!!!!! Olyan kis talpraesett gyerek! Egyébként meg az egyedül kajálás szerintem olyan dolog, hogy ha nem eszik a gyerek teljesen egyedül, még nem dobják ki, segítenek neki eleinte, aztán úgyis gyorsan ellesi a technikát a többiektől! Ne aggódj! A suli elkezdődött már?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mára elköszönök, jó éjt, kevés ébredést mindenkinek!

Pusszantás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Nem, majd csak február elején fog kezdődni, de pontosat még nem tudok. Egyenlőre semmi papír nem jött a suliból, ezért kicsit mérges is vagyok, Ha a héten sem jön semmi, írok nekik emailt.

Kép
oriandy
 
 


Hellóka!

Megint rengeteget írtatok. Így nem tudok reagálni!! :roll:

Benia:
Hiszti? Hát én pár hónapja tettel fel egy képet, vagy kettőt Noémiről. Emlékszel? A földön fekve üvöltött. A mai napig képes kivágni magát a kezemből és a földön fekve hisztizni.
ÉS::: Csak velem!!!
Pl. Pelenkázáskor csak engem rugdos, felemeli a lábát, hogy még véletlenül se tudjam összetépőzárazni, stb. Szóval ez mind nekünk szól.
De ha ez már a hiszti, mi lesz még három éves korukig?
Majd ha tavasszal talizunk, őszen megyünk? ÉN biztos. Mert Noémi tényleg nagyon hisztis. Nem, nem is hisztis, hanem akaratos, öntörvényű, dobálózós, visszabeszélős. Igen, most már a saját nyelvén vissza is beszél nekem.
Na, ennyit a hisztiről.

Alziza:
Neked minden elismerésem a három gyerkőc miatt. Igaz, hogy a két nagyobb már nagyobb ( :lol: ), de akkor is a három az három. A tanulást, miegymást hogy tudjátok megoldani? Mindenre akad idő. Én már előre félek, hogy jövőre hogy oldom meg, hogy házi, valami kis sport, (szeretném az úszást megtartani egy héten kétszer).

Voltunk a sókamrában. Hááááát, nem tudom, nem sok reményt fűzök hozzá, de a héten azért eljárunk mindennap. Azt mondják sokat fog segíteni.
Ja, vettem ezt az orrkenőcsöt, ezt a Nasale-t, vagy mit. Nálunk kikeverős van, de kis aranyos tubusban adják.
Hányszor lehet vele kenni az orrocskát? mert erre nincs ráírva.

Prenata, Marcy:
GRATULA NEKTEK!!!
ÜGYESEK VAGYTOK, DE HÁT TUDTUK, HOGY SIKERÜLNI FOG.

Gab!
Akkor Lackó kicsit jobban van már?
Azt olvastam, hogy éjszaka köhögött sokat, de napközben jobban érzi magát?
Mesinek cuppanós, hogy emlegeti Noémit.
Jaj, te annyit írtál, hogy nem tudok mindenre reagálni.
Hú, a sütit elfelejtettem. Holnap esküszöm leírom. Bocsi.

Andy!
Danival semmi gond nem lesz a bölcsiben. Aki így dumál, annak már az oviban a minicsoportban lenne a helye. Komolyan. Mindent megértet, elmond. Az egyedül evés-ivás, pedig... Amúgy is láttam a videón, hogy iszik egyedül. A többi gyerek között pedig hipp-hopp mindent eltanul.

Képzeljétek, van egy ismerősöm. Illetve, az új takkercsaj. Kb. annyi idős lehet, mint én. A nagyobbik lánya annyi idős mint Zorán, a kisebbik fia pedig annyi idős, mint Noémi.
Tudjátok hány kg a kisfiú? (mondom, 18 hós) 17 kg!!!! :shock:
Szerintetek? :roll: :shock: Így lestem.

Ja, nekünk is van csigalépcsőnk, életveszélyes, én már estem le róla, de Zorán szabályszerűen rodeózik rajta. Még egyszer sem esett le. Félek, hogy csak szerencse kérdése.

Jövök még, szétnézek máshol is.

Erika

Kép
viera
 
 


Era! Fú, durva a 17 kilós gyerkőc! Épp ittvolt egy csaj az ikrei 2 és fél évesek, nem kicsik, 15 kilók...

Lackó nappal elvan, kevesebbet köhög, viszont tele az orra, folyton fújni kell. Láza még nem volt, az a tegnapi 37,6 volt a legtöbb. De az éjszakai krehácsolástól nagyon tartok!

Jaj, bocs, elküldöm így félbe, reggel jövök újra!

Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 


Bocsi!
Ez egy webkamerás kép rólunk, csak valamiért MSN-en lehagyja Dani fél fejét. Ezért gondoltam kipróbálom itt is lemarad-e!
ÉS NEM! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Itt csak a feje búbja marad le, de a kép amúgy is ilyen lett! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Benianyu!!!

Te nem beszélsz velem?

Erika

Kép
viera
 
 


Andy! Msn már csak ilyen, négyzet alakú képet csinál, ha fekvő, az oldalait vágja le, ha álló, akkor az alját, tetejét. Középre igazít, széleket levágva. Jópofa a kép amúgy!

Bocsi, előbb helyzet volt, nem tudtam befejezni.

Nem is tudom, mit akartam.

Apánk nincs itthon, a tesómat költözteti a volt vőlegényétől anyuékhoz... Vagyis a még ottmaradt nagyobb cuccokat. 4 órán keresztül. Talán már végeztek, de még folyamatában is alkudoztak, hogy mit hozhat, mit nem...

Lackó apa nélkül nem indul aludni, Mesi meg Lackó nélkül nem marad a szobában, tehát itt virrasztanak velem...

Most viszotn lépek, tényleg jó éjt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Andy!
Az jó ha nem szeded a clostyt orvos nélkül! :)
Azért kérdeztem,mert ha azt írtad volna,hogy szeded,megpróbáltalak volna lebeszélni! :wink: :oops:(nem okoskodni akarok :oops: )
Csak azért mert én 20 hónapig szedtem,havi 3-szori vérvétellel és ellenörzéssel!(Előtte volt 15 hónap próbálkozás és 3 vetélés! :cry: )
De remélem minél előbb összejön és nem is kell szedned! :lol: :lol: :lol:


Viera!
Mindíg 3 gyerekre voltam berendezkedve! :wink:
Bele lehet jönni,de azért nehéz!Néha hulla vagyok!Mert hiába nagyok esküszöm több gond van velük mint a kicsikkel!Komolyan!Lehet,hogy mégis igaz az a mondás,hogy kisgyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond! :roll:
A tanulás az néha kemény és Alex még edzésre is jár mellette!
De bármilyen nehéz ahogy Zalán nő és egyre többen lesznek terhesek körülöttem,bennem egyre jobban nő a vágy egy 4.baba után!
Jó lenne mégegyszer babázni! Kép
Csakhát az előzmények! :roll: Azok kicsit visszatartanak!
Vendég
 


Mi történne,ha a férfiak esnének teherbe?

A világ teljesen megváltozna.Például:
A szülési szabadság 5 évig tartana,teljes fizetéssel.
A terhességi csíkoknak már rég volna ellenszere.
A normál szülés régen túlhaladott módszer volna.
A terhességgel járó hányinger a legfontosabb nemzeti közegészségügyi
probléma volna.
Minden fogmazásgátló 1oo százalékosan hatékony volna.
A csecsemöket addig tartanák kórházban,amig szobatisztává nem válnának.
Többé nem gondolnánk,hogy milyen nagyszerü dolog ikreket szülni.
A randevúról a fiúknak este 1o-re haza kellene érni.
A terhesség egész ideje alatt ágyban lennének.
A pozítiv terhességi próba esetén automatikusan járna a rokkantsági
segély.
A nök kormányoznák a világot. Kép [/b]
Vendég
 


Alziza!

Fenti írásod naggggyon jóóóóóóóóóóó!
Így igaz.

Most viszont mindenkinek

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!!!
Nem áttam már, hogy jöttél, lefeküdtem aludni, vagyis még meg akartam nézni a született feleségeket, de amikor áttam, hogy csak ismételnek mérges lettem és elmentem aludni.
Alziza!!!Ez a férfi terhesség szöveg állati jóóóóóóóóó.Mentettem!!!!!!
Húúú, 4. gyerek, te aztán nem vagy semmi!!!!!!Én még egy 3áats em mernék bevállalni.

Gyerkők még alszanak, de most hallom, hgy Beni köhög. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá
Gorsan megfőztem a citromfű-hársfa-kakukkfű teát meg 20 csepp cebiont adok, remélem megússzuk!!!!!A 15 hós oltás óta nem voltunk dokinál, ami ebben a kaki időben szinte csoda!!!!
Blani viszont sir, hogy nem akar suliba menni, fáradt és minden végtagja fáj. Etse 7 től idáig aludt. szerintetek? Megenyhült a sivem. Tudjátok mit mondott még: meg anya el akaom olvasni ezt az oldalt ebbena könyvben(suttogó titkai 2 rész, tudjátok Beni miatt-erre a kiscsaj rákapott!!!!!)
Beni etse 11 körül megébredt, sirt, bementem, mutattam a kulacsát az ágyában, hoigy ott van, de ellökte, engem is ellökött, majd mikor kijöttem elaludt. Mintha azt mondta volna az én dolgom, elintézem egydeül. no hajnalban megint sirt, de számoltam az óra ketyegését 40 másodperc után visszaaludt!!!!!Szerintem a foga kinozhatja, de nagyon örülök, hogy pár nap alatt még az éjszakai ivásról is leszokott!!!!Hááát igen a szelepes csőrössel dolgozni kell ám!!!!!Szóval nem is volt szomjas igazán!!!!100 szónak is 1 a vége: megint éjszakátátalvó!!!!!!Jupiiiiiii

benianya
ákosbenianya
 
 


Kép

Ovijárat, illetve csak elindítom, apa viszi.
Mennek ma színházba, úgyhogy be van sózva. Imád színházba járni.Ja, ZOránról írok. :P

Nonó még alszik.
Már alig várom, hogy felkeljen és megnézzem a nóziját, hogy milyen lett a kenőcstől. Remélem szebb. Tényleg egy nap hányszor lehet kenni?

Megyek öltöztetni.
Majd jövök.

Erika

Kép
viera
 
 


Era!Szerintem ezt a kencét akármennyiszer kenheted.Konkrétan én magamnak minden egyes orrfújás után kentem, az kb 50 volt egy nap. Szóval meglátásom szerint az a lényeg, hogy állandóan legyen rajta krém. Én bele is kentem magamnak az orrlukba!!!!
Na, mentem, mert Blaninak hánynia kell. Nem ment sulba, de nincs láza, kicsit van egy olyan érzésem, hogy lógni akar ma, viszont ő is elkezdett köhögni, amitől most reggeli után meg hánynia kell.
Hát ha semmi baja, akkor is kijár neki egy lógós nap, azt hiszem azt én is igazolhatom nem? Mit nem adtam volna én annó, ha anyuci enged egy napot otthon pihizni csak úgy. Meg félek, nehogy ez az influenza tünete legyen, aztán csak rontanék vele, ha suliba parancsolnám. Most már persze fel akar öltözni és táncolni, de bekeményitettem: aki betege pizsiben marad és fekszik!!!!!(ha tényleg buddog benne valami nem tezs jót a táncos grabugra!)

Halihó csajok! jó reggelt!!!!

Dani már bölcsiben!?
Andy! Nem fér a fejembe miért várják el egy 1,5 évestől, hogy önállóan egyen, igyon. Fúú, belegondolni is rossz, hogy éhesek maradnak, mert adott idő alatt ügyetlenebbül lapátolva kevesebb kajcit esznek meg, mint ha etetnék őket! milyenek a csoptársai? Mennyi idősek? Van 8 hónapos és 2,5 éves is?
Kimike! nálatok etetnek?
Mentem porszivózni, meg kenyeret betenni!

Tegnap nyál idő volt, ma végre itt is süt a naaaap!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benia:
Asszem három napot simán igazolhatsz Blaninak. De lehet ám, hogy tényleg bújkál benne valami. Délutánra úgyis kiderül.
Nincs ma valami dolijuk :lol: ?
Hát igen, ha Zorán beteg és itthon van, akkor is felöltözik és az istennek nem marad ágyban. Ők még nem értik ezt szerintem, hogy fontos a betegség "kifekvése". Lényeg, hogy otthon vannak és hipp-hipp-hurrá.

Ja, tegnap írni akartam.
Beni egy falatka ahogy ott orvososkodik. Ezt mutattátok neki, vagy Ő magától játszik ilyet? Teljesen lekörözte már Noémit. Mármint ha ezt a játékot ő találta ki, akkor csak ámulok. Nonónak ilyen eszébe sem jutna. Ja, neki nincs is orvosos felszerelése. :? Viszont ő altatja, eteti, sétáltatja, babakocsiztatja a babáit. Szóval azért talál ki dolgokat.

Mostanában meg behalok neki. Amikor etetem, kezemben van a tányér, vagy bébiételesüveg, vagy cumisüveg, vagy akármi. Ha már nem kér, vagy egyedül akar enni, akkor mutat az etetőszék tálcájára és mondja, hogy csüccs. Ez azt jelenti, hogy tegyem le a kezemben lévő kaját a tálcára. Tehát a kaja csücsüljön le oda. :lol:

Na, kicsit megyek a dolgomra.

Erika

Kép
viera
 
 


Gab, leírom a receptet, remélem a végére érek, mire Noémi felébred.

Mézes-krémes:

50 dkg liszt, 16 dkg cukor, 7 dkg margarin, 4 evőkanál méz, 4 evőkanál liszt, 2 tojás, 1 kávéskanál szódabikarbona.
Jól kidolgozzuk, nagyon vékonyra nyújtjuk, 3 lapot sütünk belőle. Tudod,a tepsi tetején. (Nekem ezt nem kellett megsütnöm, mert készen kaptam :P )

Krém:
Fél liter tejből és 5 evőkanál grízből tejbegrízt főzünk. 1 Ráma margarint, 20 dkg cukorrral kikeverünk és a kihűlt grízzel habosra keverjük. Vaníliás cukorral és rummal ízesíthetjük. Én a krémet két részre osztottam, az egyikbe bettem két kanál sima kakaóport és abba tettem a rumot.
Két lapot baracklekvárral megkenünk, úgy rá az alsóra a kakaós krémet, rá a második lap, azt is baracklekvárral megkenjük, rá a fehér krémet, rá a harmadik lap, arra jön a tortabevonó.
Legalább 2-3 napot, de inkább 3 napot érnie kell neki, akkor puhul meg igazán.

Ha véletlen eltörik a mézeslap, nem baj, illeszd össze, mert úgyis meg lesz kenve és nem látszik. Nekem is eltört kettő, az egyik ment középre, a másik meg a tetejére és nem látszott egyáltalán.

Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Igen, gondoltam, hogy az a Closty-s hónap nem szerencsés. Mármint, hogy önkényesen kezdtem el szedni, ezért is nem szedem most. Pedig van még 5 szem, de úgy gondoltam, hogy ha ebben a hónapban sem jön össze a babó, akkor azért elmegyek nőgyógyihoz, hogy nincs-e újra valami bajom, ami miatt nem jön össze, aztán, ha Clostyt mond, akkor van egy kis adagom már legalább! De nagyon úgy néz ki, hogy ez sem a mi hónapunk, mert reggelente csinálom az ovu tesztet és már 6 napja negatív, pedig valahol középidő tájékán kellene lennem most!! A hőm is igen lent van, ma 36,1 volt. Na, majd meglátjuk.

Benianyu!
Teljesen nem várják ám el, hogy máris egyedül egyen! Segítenek majd neki, ha nem megy neki, aztán majd szépen lassan megtanulja, mert ellesi a többiektől. Az idő meg... Azt mondta a gondozónő, hogy ráér enni, nem kell sietni, van idő! 11.20-kor hozzák az ebédet és délben van fektetés, tehát azért 40 percük van ám! Csak nekem volt furi tegnap! Meg ugye itthon megszokta, hogy az almát összevágom neki egy tálba és az az övé, azt eszi amelyiket akarja. Ott meg el kell venni egyet a kínálótányérról és előbb azt megenni és csak utána veheti el a következőt! Volt is hiszti érte! Na ezeket lesz nehéz megszoknia! meg én is elrontottam azért valahol, mert amikor rossz evő volt, megengedtem neki, hogy mászkáljon és vissza-vissza jött a falatokért, de legalább evett eleget!! Na, ezt is nehéz lesz neki megszokni. Mármint hogy nincs mászkálás!!
Majd meglátjuk ám! A gondozónőknek ez a feladatuk, mármint hogy mindezt megtanítsák neki, lehet ha majd nem leszek ott vele, könnyebben hozzászokik a "rendhez"!
Majd megírom a fejleményeket! OK?

Na, készülődünk is, lassan mennünk kell!
Daninak az a legjobb a bölcsiben, hogy amikor megyünk, útközben a buszpályaudvar mellett megyünk el és láthat buszokat!!!
Ha megkérdem tőle, hogy : na, megyünk a bölcsibe?? a válasz: BUSZT!!!!

Ja és ma reggel rápattant a hintalovára és elkezdi: HINTA-PALINTA HINTÁZIK A DANIKA! Majd lehidaltam!!

Na, tényleg megyek!
Pussz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Még valami!
8 napja kezdtem a fogyókúrát és összesen eddig 4 kg-ot fogytam! HURRRÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Era! Köszi a receptet! Szóval ez nálunk Grízes néven fut, de nekem nem volt meg, tehát még egyszer köszi.

Andy! Elhiheted, irtó gyorsan megtanulja Dani a bölcsis szabályokat! Nálunk igaz, csak a 3 éves ovikezdésre volt példa, de volt olyan, hogy Lackó itthon is jelentkezett az asztalnál, ha akart valamit. Előtte ő is futkosva evett, de oviban precízen, 1 hét alatt beletanult, hogy tízórai előtt kézmosás, visz magának bögrét meg tányért, leül, megvárja a kaját, ha megkapta megköszöni, megeszi, utána visszaviszi a mosatlant, kimegy kezet mosni, és játszhat tovább. Itthon meg továbbra is ment a hiszti, hogy ő már pedig a szobában akar enni, mert pont kezdődik a Noddy, meg ilyenek. Az oviban még alszik is, itthon napközben 2 éves kora óta kizárt dolog.

Most még alszanak. Mesi is tüsszög, nem ússza meg. Lackó éjjel csak egyszer köhögött, de akkor valami 5 percig folyamatosan, aztán mintha mi sem történt volna, aludt tovább. Azóta is alszik. Mesinek egyszer a cumiját kellett megkeresni, de ő is simán visszaaludt. Jó ez így. Szerencsére a 12. fogacska sem zavarta meg. De még hátra van 8, és a szemfogak mocskok, ha jól dereng. Mi jön ki előbb? A szemfogak, vagy a 2-es örlők? Mármint 1-1 örlő már minden oldalon megvan, a másodikat lessem, vagy a szemfogakat?

Lackónak ilyen idősen már 16-18 foga volt, olyan fura!

Én is letaknyosodtam. Elegem van! De most békésen egyedül megreggelizem!

Majd még jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na, már megint elriasztottam mindenkit... Felébredtek, taknyosak, ahogy én is, úgyhogy ma nem hiszem, hogy nagyon rá fogok érni itt okoskodni. Sajnos...

Szép napot mindenkinek, sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Én vagyok, olvasok, de most nem tudok írni, mert dolgoz(gat)ok.

Majd ebébidőben jövök rendesen, addig legfeljebb 1-1 mondat erejéig.


nancsa
 
 


Itt egy vicces Mesi! Anyu délelőtt hozta neki ezt a kis vékony csizmácskát, azóta abban hülyéskedik.
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Andy!
Hú amenyi ovulációs tesztet én elhasználtam! :roll:
Meg mini mikroszkóp,hőmérőzés stb.Külön kis füzetet vezettem mindenről! :shock: De aztán abbahagytam mert kezdtem tőle bekattanni!
Neked egyébként bejönnek ezek?
Nálam az ovu tesztel az volt a baj,hogy UH szerint volt peteérésem,a teszt szerint meg nem!
[quote] írta:hogy ha ebben a hónapban sem jön össze a babó, akkor azért elmegyek nőgyógyihoz, hogy nincs-e újra valami bajom, ami miatt nem jön össze


Régebben mi volt a gond?
Csak ha nem baj,hogy kérdezem! :oops:
Vendég
 


Gabella!
Jó a kép! :lol:

Andy!
Milyen érdekes,hogy Dani így beszél! :lol:
Zalán semmit ne akar mondani! :shock:

4 gyerek:Igazából három volt tervezve! :lol:
Lehet,hogy már írtam erről,akkor bocsi! :oops:
Zalánnal valahogy más volt a terhesség is,valószínűleg azért mert olyan nehezen jött össze!
Igyekeztem minden napot megélni,mert úgy gondoltam ez az utolsó alkalom!Már akkor is rossz volt erre gondolni!
Amikor pedig megszületett és a kezemben tartottam akkor azt gondoltam jó lenne mégegyszer átélni ezt!
Nem szerettem azt a gondolatot,hogy nincs több ilyen alkalom!

Tudom,ha szülnék mégegyet akkor is ezt érezném valószínűelg,de akkor tudnám,hogy már nincs több lehetőségem!Most viszont a prof. még azt mondta belemegy velem egy 4. császárba! :)

Erre mondta a férjem,hogy jó,hogy császárral szültem,mert különben lenne vagy tíz gyerekünk! :lol: :lol: :roll:
Vendég
 


Méhszájseb műtétje volt valakinek? Ha igen, konkrét részleteket szeretnék, priviben is akár! Köszke!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Alziza! Én nem a szülés, hanem a terhesség miatt merek nehezebben belevágni. Apánk nem kicsit túlreagált dolgokat... :?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Halihó!

Megjöttünk a bölcsiből és Dani ki is dőlt, most durmol!
Vegyesek az érzelmek (részemről), egyrészt szomorú vagyok, mert Dani újra elkezdett verekedni, pedig kezdte elnőni, másrészt öröm volt nézni, ahogy 2 egész tányér paradicsomos káposztát bevágott egyes egyedül!
Holnap már fél órára ki kell mennem, meglátjuk hogy viseli majd az úrfi, mert pénteken meg 1/4 11 től ebéd utánig nem lehetek vele.

Alziza!
Hogy bejönnek-e ezek a cuccok? Nem tudom, mert az ovu tesztet és a mikroszkópot is csak ebben a hónapban kezdtem el, a hőmérőzést meg 2. hónapja csinálom. Majd elválik. Annyira nem görcsölök rajta, mert most itt a bölcsi és a fogyókúrám. Azok jobban lefoglalnak. Aztán ha jön kistesó, jön. Csak úgy tájékozódás végett csinálom őket - ezt az is mutatja, hogy apával az akciókat sem ezek alapján hozzuk össze!
Mi volt elötte a baj??
Ez hosszú történet, de szívesen leírom!
Még annó az exemmel nem jött össze a babó, így lombikra jártunk. 2 programon voltunk túl, amikor is 7 év együttlét és sok kínlódás után elhagyott. Nekem meg nem maradt más meg csak plusz 20 kg felesleg meg egy gyönyörűséges vérrel teli ciszta a bal petefészkemben. Ez az un. endometriózis. Na, ezzel megműtöttek, de mivel sak leszívták, vissza is telítődött. Aztán pesten kezeltek kb. fél évig és utána újra műtét, de ott már kivették a cisztát is (szerencsére a petefészkemet nem kellett). A műtét után azt mondta a doki, hogy 1 hónapot várjunk a családtervezéssel, vártunk is, aztán a 2. hónapban meg már ott volt Dani. Ezért is írtam, hogy tudom ez még csak a 4. próbálkozós hónapunk, de mivel nekem ilyen előzményem van, van okom egy kicsit "parázni", hogy miért is nem jött eddig össze!
Hát ennyi lenne dióhéjjban!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gab! Meske édes! Milyen jól állnak neki ezek a sapik!!!!

Oriandy! Nektek is jól sikerült a közös kép!

Viera! Nem irnak ma semmit, tegnap irtak matekot, nem történt semmi, igazság szerint már múlt csütörtök óta mondja hogy fáradt és fájnak a tagjai. Arra is gondoltam talán nő, vagy volt l. izomláza a karkörzéses tesitől. 36,1 a hője, már táncolna meg ugrálna, jól van semmi baja, csak bosszant, higy fél órám lett volna a gyerekek kiszolgálása, elpakolás, mosogatás, teregetés után aludni, de nem hagyott, mert ő nem tudott és szöszmörgött!!!!!
Szóval úgy tűnik semmi baja, zabált, buli itthon most neki. De holnap úgy döntöttem már megy.Szerintem valami fejlődési ugrásban lehet, mert isibe járni is nagyon szeret, tegnap is mondta milyen jó volt és hogy elrepült a nap. Fáradt, az tény. Melyik 7 éves fekszik le 7 kor és alszik reggel 7 ig???!!!

Gab! Ma műtötték a barátnőmet, még ki van kapcsolva!Hát elmondta, lerajzolta milyen volt a sebe, alak, hossz, hely stb,amiért műteni kellett, így inkább ezt priviben osztanám meg veled.Ok?

Andy! Talán nem véletlen, hogy az exeddel nem jött össze, sőt még egy cisztát is produkált a szervezeted? Míg azuraddal Dani majdnem azonnal összejött!!!!!!
Szóval bizz a fentiekben, 2. babó is jön ha jönnie kell!!!!!
Bölcsi édes Dani!!!!Ma délelőtt a videótokat nézegettük(bakker de nehezen találtam meg, egy csomó Danisat kidobott a kereső), hátha Beni tanul valamit. Nézte, imádta és kajcinál már mondta hogy tiita(tészta). :lol:
Hát ez a verekedés akkor is előjönne a böliben, ha soha egyszer sem legyintettétek volna meg a kezét vagy a fenekét! Ott látja, ragad!!!!!!

Hisztikezelés ma: Szitu: ebéd-maga akart enni, így 1 kanál neki, 1 nekem. Bal kezébe fogta. Majd a jobbal elvette tőlem a másik kanalat is, evett szépen. De amikor jól lakott elkezdett koncertezni a porcelán tálon a két kanállal. Kértem, hogy hagyja abba, kiveszem, adja ide a kanalat stb. Több kört futottam,tettem a száába a kaját a 3. kanálla, kiköpte... majd egy határozott mozdulattal közben magyarázatokkal,kicsikém látom már nem vagy éhes, gyere megmoslak-elvettem a kanalat, kivettem a székből. Húúú csajok azt a vergődéses hisztit!!!alig tudtam lemosni, majdnem lefejelte a csapot, de erős voltam. A suttogó 2. ugyanis azt írta hogy a talpraesett babáknál kemény határokat kell szabni, és azt mindig betartani. Márpedig az étellel ne játszunk, az nem játék!!!!!!
Érdekes módon beraktam a szobába a földre és abba is hagyta. Ugyanez volt a helyzet a vizével, szintén az etetőszékben, mert amikor teleitta magát ismét elkezdte szétlocsolni a vizet. Nem öntjük ki, és visszaforditottam a kulacsot, dafke kiöntötte, no adtam még 3 esélyt a tanulásra, de mivel locsolta tovább, elvettem tőle, jó akkor kijössz, mert nem játék az evés ivás. Kivettem hisztizett, de úgy látom, hogy ez a határozottság és következetesség jót tesz neki, valahogy biztonságban érzi magát tőle. Utána megnyugszik, hogy jaaa, ez igy van? Vagy mintha azt mondaná a szemével, no jól van kisanyám jól vizsgáztál.
A 3. hisztit sem úsztam meg, le kellett fürdetni úgy bekakilt, de a szőnyegre letéve már nem engedte a zoknit és nadrágot felvenni. Hideg a padló, fel kell venni, látod anyán és Blankán is van zokni, magyaráztam neki türelmesen. Semmi, elszaladt. No gondoltam nem szállok be játékba, nem szaladok utána, kijöttem. 2 perc múlva visszamentem, már lilult a lába, leültettem és ellentmondást nem tűrően feladtam rá a zoknit meg a nacit, tiltakozott veszettül, rúgott vergődött, de türelmes maradtam és megint megmutattam neki, hogy rajtunk is van, hideg a padló fel kell venni és kész!!!!!!Előtte még délelőtt felemelt ujjal azt a hátszázát irgumburgomoztam amikor kiszedte a kavicsot a virágföldből, erre ő is felemelte az ujját és halandzsázott!!!szóval tudja, hogy nem szabad, de szerintem most keresi a határait!
Úgyhogy csajócák drukkoljatok, hogy mindig meg tudjam őrizni a türelmemet és ilyen határozott legyek. Most mint egy kisangyal játszik. Mintha csak erre várt volna. A határokra. Jó ez a könyv!

Gab. 1-3 évig van benne. Van egy 3-6 ig is talán. De annál már neked talán jobb a PET-gordon könyv-a szülői eredményesség tanulása, vagy Brúnó Bettelheim: Elég jó szülő c könyve.

Én mindben találtam 1-2 jó ötletet egyes helyzetekre, ami segitett.
ezen a 2 részen most ezért dbbentem le, mert mintha Beniről irta volna.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya! Várom a privit! Milyen volt a műtét, szikés, fagyasztás, vagy lézer??????? (Igazából a szikéstől félek, a lézerestől meg elrettentettek...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!!!
Műtéi beszámolóból jövő hét lesz úgy érzem. Ma volt az operáció, de még ki van kapcsolva. Nem tudom mivel csinálták, milyen a lábadozás, görcsöl-e, mennyire vérzik,mit kell utána csinálni,és mennyi ideig nem csinálni...stb. szóval majd megy egy kerek beszámoló jó?
Természetes, hogy tartasz mindketőtől, de ha meg kell csinálni, hát meg kell csinálni!
Azurad mit aggódott túl a pocakosságod idején? Neki is nőtt a hasa és hányt mint a filmekben?
Rád szólt, hogy nem eszel vagy pihensz eleget?

benianya
ákosbenianya
 
 


Nem, az még jobb lett volna, de már bánom, hogy látott valaha is kismama újságot. Mert ugye a dolgok nem úgy mennek, mint ahogy abban a dolgok le vannak írva. Vagyis amit szeretnének elérni.

Morcos volt, ha vizsgálatra mentem, mert az úgyis felesleges, mi meg jól vagyunk. Útálta, hogy már megint vérvétel, mert az is minek, meg főleg minek a cukros lötyi, mikor próbareggelivel is lehet vércukrot mérni. Meg a doki minek vizsgál folyton kézzel, mikor UH-val is meg lehet nézni a méhszáj állapotát, útálta, hogy idegen férfi vizsgálgat, és hogy én ettől nem paráztam, azt még jobban útálta. Aztán azt is, hogy minek befeküdni kiírás napján, én meg mért fekszek be mégis, mikor saját felelősségre otthon is maradhattam volna, bár akkor ha csak úgy beesek szülni, ki tudja, hogy látnak el. Aztán szülés után meg hogy ő aztán ott akar lenni egész nap a kórházban velünk, persze főleg velem, mert a baba nem lehetett kint, mikor látogató volt, én meg mocsok szemét módon akartam volna napközben pihenni, a szobatársakkal beszélgetni, letusolni, vagy csak úgy babázni, de ha nem volt ott, akkor meg folyton telefonált. Oké, hogy aggódott, és velünk akart lenni, de teljesen besokalltam. Inkább a többi családtagnak mondtam, hogy hagyjanak békén, majd látogassanak meg otthon. :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, persze, ok, majd írsz beszámolót egyben!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mára elköszönök! Sziasztok! Apánk 10 percen belül hazaér.

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Benianya, nálunk úgy van a bölcsiben, hogy ha a gyerek nem tud még egyedül enni, akkor természetesen megetetik. De közben tanítgatják is, pl. kezébe adják a kanalat, itatáskor a két kezét ráteszik a pohárra stb. Tehát nincs éheztetés, de el sem tudom képzelni, hogy ma MO-on előfordulna ilyen bármelyik bölcsiben. :shock:
A bölcsiben a különböző események mindíg ugyanúgy követik egymást, így hamarabb tanulják meg a dolgokat a gyerekek, kialakul egyfajta napirend. Nálunk is úgy van, hogy evés közben nem mászkálnak, sőt, mindenkinek megvan a saját helye, máshová nem is ülhet. Én személy szerint ezeket a szabályokat nagyon jónak tartom, a gyerek a szokásai rabja, és ha tudja mire számíthat, nagyobb biztonságban érzi magát. Úgy vettem észre, hogy szeretik ezeket a dolgokat a gyerkőcök. Nagyon büszkék rá, hogy nekik saját helyük van a bölcsiben, a nagyobbak büszkén mutogatják, sőt "őrzik" azt. :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

Oriandy: Drukkolok a bölcsi beszoktatást! Nálunk is tegnap volt játszóházban paradicsomos káposzta, Kevin csak két kanalat evett. :evil: Desszert linzer volt, egyet harapott aztán kiköpte! :evil: Dani nagyon ügyes lehet, biztos hamar megszokja! :P

Tud valaki? Hol lehet kapni jó zsíros igazi tejszínt? :roll: Min. 40% zsírtartalmút keresek. Előre is köszi!

Bocsánat, csak ennyi, dolgozom tovább.
Vendég
 


Sziasztok!

Eszméletlen, hogy a gyerekem még nem alszik. fél 10-től 10-ig én altattam, most az apja küzd vele, de ide hallom, hogy hápog a gyerek, mert vitte magával a kacsát is az ágyba. Mindig elhatározom magam, hogy reggel 7 körül felkeltem, úgy korábban kidőlne s napközben sem hagynám 1-1,5 óránál többet aludni és így talán előbbre tolodna az esti elalvás. De az a baj, hogy amikor 5-6-7-8 ébredést produkál egy éjjel, akkor én sem bírok 7-kor elkelni! :roll:

Oiangy
Ma megcsinálta az almáskrémest. Bizti fini lett, mert a férjem már a felét betolta!

Alziza!
4. gyerek??? Én már a 2.-tól is bepánikolok! Engem ez a kialvatlanság nagyon megvisel!!!

Gabi!
Meskén egy újabb sapkaköltemény van?

Lépek csajok, mert a szg a Peti szobájával szomszédos falon van és nagyon idegesít, hogy még nem alszik. Gyorsan odébb állok, mielőtt megesik a szívem rajta, mert abból megint cicizés lenne!

Reni
Kép
prenata
 
 


Bocs a sok hibáért!


Oiangy= Oriandy!!! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Egy kis off:m ost olvastam, hogy Palotás Petra az 5. hónapban elvetélt. Szörnyű ilyenről hallani! :cry:

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan bekukk, mert indulunk a bölcsibe. Hoztam egy videót (már megint :twisted: :lol: )
Hinta-Palinta

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

én is csak gyors bekukk.

Reni: olvastam és én is teljesen kivagyok. Sajnálom szegényt, erre nem lehet felkészülni :( !

Képzeljétek, tegnap este Marci pisit produkált a bilibe és reggel is :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :) !!!
Most nagyon bejön neki, remélem így is marad!!! Nem bánnám, ha nyáron szobatiszta lenne és már csak egy babókát kellene pelenkáznom. Ez a cél, aztán majd meglátjuk hogy alakul.

Eni
marcy
 
 


Húúú, Marci ma másfél éves, pedig volt eszembe, de ma elfelejtettem :roll: .

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Reni! Ez a sapi még a zöld pulcsikkal egyidőbenkészült, tehát még ősz végén. Csak még nem mutogattam. Majd akarok még rá egy kis horgolt virágot biggyeszteni a saját színéből.

Palotás Petra: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Eni! Marcinak boldog másfélévességet! És milyen ügyes!

Andy! Természetesen Dani is nagyon ügyes, már meg se lep! 8)

Mi mind a négyen mostmár nagyon rondán benne vagyunk. Lackó köhécsel, tele az orra. Meske "csak" taknyos, de nagyon. Alig bírt aludni. Apa is alig lát az orrfolyástól, plusz fáj a dereka is. Nekem meg az orromon kívül a könnyem is folyik, és reggelre tiszta csipás lettem, ráadásul már nehezen is nyelek. Vitaminozunk, Béres cseppet is szedem, teázunk egész nap, kúrálódunk. Holnap megyünk a doktornőhöz kontrollra, de tuti, hogy még jövő héten se megy Lackó oviiba. Volt itt a védőnő tegnap, és mondja, hogy éppen voltak az oviban, és annyira kevés gyerek van, hogy 3 csoport össze van vonva, de így is alig van meg a 25 gyerek, és a másik két épületben is hasonló a helyzet. Gyanúsan ez már az influenza járvány. Szentesen már a kórházban látogatási tilalom van. Apánk meg nem hajlandó itthon maradni, pedig tényleg beteg.

Én meg a szokásosnál is jobban kész vagyok, nagyon-nagyon nehéz két beteg gyerekkel betegen, az ellenségemnek se kívánom!!!!!!!!!!!!!!!!!

Megyek, próbálok valamit haladni mosogatás, főzés, mosás, bevásárlás témakörben...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Andy!
Nagyon remélem,hogy most sikerül könyen ez a baba!
Drukkolok! :lol: Kép

Prenata!
Kialvatlanságtól azért én is szenvedek! :roll:

Főleg,hogy Zalán már megint nagyon sz@rul aludt!Én nem tudom miért van ez!Kb. 30 percenként fent volt!Reggel alig bírtam felkelni!

Benianya!
Örülök,hogy találtál jó dolgokat a könyvben!Mondtam én,hogy van benne! :wink:

Palotás Petra:Másik topicban hallottam róla de én nem olvastam!
Sajnálom! :cry:
Vendég
 


Marcinak!
Boldog másfelediket! :lol:


Kép

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?