Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindkét kis manó gyönyörű, el se hiszem, mekkora méretekkel születtek. :wink:

Márti, de jó, hogy ma hazajöhettetek!
Nagyon ügyesek vagytok a szopival, csak így tovább!

Edith: remélem nálatok is minden rendbe, és Boróka is rájött már, hogy a másik cici is jó.

Most csak ennyi, mert ledöntött valami nyavalya. Halni készülök, Ferkó Lengyelországba „síel”, Szandi anyósnál én meg itthon kúrálom magamat.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti!

Végre itthon vagytok! Örülök, hogy minden rendben. Ügyes vagy a szopival. Ha tudok segíteni valamiben,hívj nyugodtan. És ahogy időd engedi, gyere minél többször.

Zsu!

Gratulálok a kiscsajhoz!!!! Hála nem kell festeni a szobát. A méret miatt meg ne aggódj, majd megnő idekint.

Köszönöm mindenkinek a köszöntést a házassági évfordulóra. Jól sikerült. Hét éve vagyunk együtt, (5 éve házasok) állítólag ez a kritikus 7. év.

Edith!

Mi újság? Kriszta baba hogy viseli a kistesót? Bár ilyenkor még nálunk se volt gond, nem jelentett konkurenciát Barnusnak Virág. A harc az kb. 1 évesen kezdődött, mikor már nem tudtam elbarikádozni a csajszit.

Ma voltunk fodrásznál a gyerekekkel. Virág hajából kb. 4 centit vágattam, így olyan szép rendezett lett. És még így is váll alatt ér neki a haja.

Megyünk hüllő show-ra délután mindkét gyerekkel. Érdekes lesz Virágot 1,5 óráig egy helyben tartani, remélem, sikerül.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti,örülök hogy itthon vagytok és a jó híreknek is :lol: !!!!Csak igy tovább,tuti nem lesz most semmi baj a szopival :lol: .
Várunk vissza :arrow: sok-sok képpel :lol: :lol: :lol:

Edith???????Remélem nincs semmi baj,csak Boróka és Kriszta lefoglal minden percben,ugye?

Edit,utólag :oops: én is szeretnék még nagyon sok házassági évhordulót kivánni nektek!!

Én nem hiszek a 7.-ik évben,szerintem mindegyik év kritikus egy kicsit,mindenért meg kell küzdeni.
Mi az idén ünnepeljük a 15.-et ,/21 éve lesz augusztusban,hogy megismerkedtünk/ van valakinek valami tippje,ötlete,hogy hová menjünk el egy pár napra /hétvége/ ami szép hely és még megfizethető is?
bibolya
 
 

 
 

évhorduló=évforduló :oops: , bocsi :oops: :oops: :oops:
bibolya
 
 


Sziasztok!

Látom aggódtok értünk. Nincs semmi baj. :) , szerencsére, de valóban le vagyok foglalva. Kriszta az este jött haza, és eddig imádja a hugicáját. :D
Szopi terén van változás, mert Boróka megkedvelte a másik mellet is, de ma pl. hatalmas vérhólyagot szívott rá. :( A másik is már sebes. :( Sajnos, úgy látszik, hoyg a szoptatást nem nekem találták ki. Bár eszem ágában sincs még feladni, de már kapott a csajszi lefejt anyatejet. Ez van. MAjd aztán mesélek bővebben is, csak kicsit rendeződjenek a dolgok nálunk is. Puszilok mindenkit! :)

Márti, ISten hozott otthon, és legyen továbbra is minden ilyen gördülékeny, mint pillanatnyilag. :) Sok-sok puszi nektek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti,
üdv újra köztünk!

Kismamik!Örülök,hogy minden rendben nálatok!Csak így tovább!Menni fog az a szopi meglátjátok!!!! :wink:

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Örülök, h a friss kismamák jól vannak! Edit, Boróka nagyon ügyes, a bibiket sajnálom, nekem is többször volt az elején. Bele fogtok jönni! Ezek szerint a hőemelkedés elmúlt?
Márti, jó hangulatú volt a bejegyzésed, majd ha idejutsz, mesélj! :)
Sok tejcsinek és ügyesen büfiző kicsilánynak örülök!

Timi, azt viszont nagyon sajnálom, ami Zsolti körül zajlik, én nem is tudom, hogyan viselném. Ez az óvodavezető elképesztő...
Milyen messze van tőletek az a budai ovi?
És az 1 hónap múlvai álláshoz nagyon szorítok, remélem, hogy összejön!

Ibolya, és milyen jellegű helyre szeretnétek utazni? Kirándulós, kényeztetős (wellneskütyü), városnézős? Meg attól is függ a választás, hogy melyik időszakban mentek. Mikor ünneplitek az évfordulót? Nyáron, télen?

Edit, örülök, hogy jól telt a házassági évfordulótok. Képek Virág új hajáról?

Mi Baracson vagyunk most, ma volt a disznóvágás, amit minden évben ilyentájt rendezünk. Jöttek barátaink, rokonok. Samu másodunokatesója is, aki 5 hónapnál fiatalabb nála - nagyon jól elvoltak együtt, kergették a macskákat, akik meglepően jól tűrték a kiképzést.
Ja, és Samu ma - életében először - nem aludt napközben egy szemhunyásnyit sem. 3x próbáltuk letenni, sikertelenül. Volt már olyan, hogy nem sikerült ebéd után elaludnia, de akkor is valamikor a délután során "összeesett". Ma viszont több mint 13 órán át talpon volt és meglepően jól viselte... Mindenesetre remélem, ez egy nagyon egyedi eset.
Jó éjt!


Jó éjt, megyek pihizni, hosszú volt a mai nap.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi,
nincs közel a budai ovi,de legalább budán van és bkv-val megközelíthető.A Rózsadombon van,a Kavics utcában.Nekem a Moszkva térre érkezik a buszom,onnan 4-6 villamossal a Margit-hídig,majd a 191-es busszal fel a hegyre,a 3.megálló.A háztól az oviig mindennel együtt másfél óra.
Megpróbáljuk megoldani,szerintem kocsival se lenne gyorsabb,főleg amikor beérünk Budára,mert ott mindig áll a kocsisor,a busznak meg külön sávja van!
Meglátjuk hogyan dönt a bizottság,hisz nekik csak ez az egy ellenérvük volt,hogy sokat kell utaztatni a gyereket!

Azért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is,ti hogy döntenétek????

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,jobbulást.Valami oka van annak,hogy a párod nélküled ment el sielni :roll: ?

Edit,hogy sikerült a tegnap du.-i show?Nyugiban volt a kiscsajszi?

Évi,pihenni szeretnénk /1-2 városnézés belefér/,és márciusban ünneplünk.Nem szeretnénk túl messzire utazni /100-150 km/,de lövésem sincs,hogy merre felé menjünk.
Samu hogy aludt az éjjel?Bepótolta a napközbeni hiányt?

Frissen szült anyukák,hogy vagytok?Képekkel nem akartok minket "bombázni"?

Timi,nehéz egy döntés elött álltok az biztos.
Ha behordod budára az oviba,onnan te hogy jutsz el a munkahelyedre?Mert azért azt is figyelembe kell venni,hogy pl.te hány órakkor fogsz kezdeni.Fix időben fogsz dolgozni,vagy mindig máskor?Itt most arra gondolok,hogy mindig pl. 8-16-ig dolgozol vagy össze-vissza?Az ovitól neked még mennyi idő a munkahelyedre a beérés?És Hanna?Ő hova fog járni bölcsibe,és ki viszi?Mert ha mindkét gyerköcöt neked kell hordani,akkor naponta esetleg 3-4 /ne adj isten 5 / órát is eltöltötök utazással?Azért ez szerintem nagyon sok lenne a gyerekeknek.
bibolya
 
 


Ibolya,
Hanna ide fog járni Telkibe,és,ha mindketten dolgozunk akkor a Bandié a két lány és én meg viszem ZSoltit Budára majd vissza Telkibe,ha felvesznek az ambulanciára,akkor mindennap 8-16 lesz a munkaidőm.Az osztályon meg 12 órás műszak van,de nem megyek mindennap.Nyilván ha ott majd nappalos leszek a Bandinak kell megoldani.
A másfél órás utazás a legrosszabb eset,így max.3 órát utaznánk naponta ZSoltival.
Tudom sok,de tényleg nehéz döntenem.Viszont ebben(Budajenő) az oviban semmit nem tennének a gyerekemért!
Lehet,hogy holnap a bizottság csak ezt az ovit jelöli ki,így akkor nem vihetem Budára!
Nagyon nehéz!

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Kismamik, hogy telnek a napok? Ha van egy kis időtök, tényleg tehetnétek képeket.

Ibolya: az egyik céggel ment, akiknek dolgozik. Fel sem merült, hogy én is menjek, senki nem vitte a párját. De a lelkem mélyén azért nagyon rosszul esett, hogy elment.
Ráadásul még beszélni se tudunk, csak kölcsön telefonon, mert elfelejtettük aktiváltatni a nemzetközi, hívást a telefonján.

Timi: nekem is azok a kérdések jutottak az eszembe, amik Ibolyának. A 3 órás utazás nem kevés, pláne ha Hannát is kell reggel vinni.
Viszont megértem, hogy a helyi oviba ezek után nem szívesen vinnéd Zsoltit.
Nem tudok tanácsot adni, egy kicsit úgy érzem két rossz közül kell kiválasztanotok a kevésbé rosszat.
Felháborít az óvoda vezető hozzáállása, sajnálom, hogy ilyen szívtelen emberek vannak.

Nálunk a bölcsiben a Szandi egyik csoporttársa tej és liszt érzékeny. Most derült ki nála, és a konyhán minden gond nélkül megoldják, hogy külön főzzenek neki. Tudom a két dolog közel sem egyforma, de ebből is látszik, hogy csak szándék kérdése az egész.

Tegnap végül a sógornőmnél aludt a Szandi, nagyon hiányzott, de legalább ki tudtam aludni a betegséget. Ma már sokkal jobban vagyok, remélem holnapra már semmi bajom nem lesz.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


a kóKép
rházban:


manófalvi:
Kép


a 3 tesó:
Kép


Közben mesélek :lol: :tetszik nekik nagyon, állandóan az ölükbe akarják kapni, símogatják , puszilgatják, eddig jól tolerálja szegénykém :roll: :lol: , éjjel nem sokat aludtunk nem volt kedve, leginkább csak apja pocakján aludt :shock: , szép kilátások!!!! :wink: De jól vagyunk!!!!
jéééééééééééé kistesó:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsombinál:
Kép


Szoninál:
Kép

végre itthon:
Kép


pici szépségünk:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Elnézést,hogy ide írok
[b]Edit 74-nek [/b]üzenném,hogy nekem kellene amit írt,de nem enged neki privit írni!Szolnátok neki,hogy keressen meg?
Köszönöm!!
tuza edit
 
 


Sziasztok!

Márti, gyönyörű :) Egyszerűen nem találok szavakat :) Én is alig várom az áprilist már :)

Mi most értünk haza, Földváron voltunk szülinapozni. A hugomnak ugye 5.-én volt :) (Edith, pont 18 év van a lányok között :) ) Nekem meg ma :) De egyre kevésbé örülök hogy öregszem :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti, huh de nagyon jók ezek a képek!
Gyönyörűszép a három gyerköc így egy kupacban!

Timi, ez az ovi nagyon messzinek tünik. 2-3 óra utazás naponta egy 5-6 éves gyereknek elég sok... Nincs közelebb óvoda? Moszkva környéke? Hogyan is akadtatok erre?

Ibolya, majd gondolkodom jó helyeken :) Nekem tavaszi-andalgós programként Kőszeg ugrott be elsőre, de az a 150 km-en túl van... Azért leírom: ott van a közelben termálfürdőhely (Bükfürdő), a város nagyon szép, a környéken gyönyörű helyeken lehet kirándulni (nemzeti park), akár autóval is, és van egy tuti kis lovagi étterem is a belvárosban... :)
Persze biztos eszembe fog még más is jutni...

Zsu, boldog születésnapot!!!
Jó éjt!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Márti,nagyon aranyosak a tesók :lol: .Szegény Nisszának gyorsan bele kell rázódni a 3.-ik gyerek szerepébe.

Zsu,boldog szülinapot utólag is!

Kép

Évi,köszi a gondolkodást helyettem is :oops: :lol: .

Zsuzsi,elhiszem,hogy rosszul esett,hogy a párod nem vitt magával.Dáthád,hogy van?
Szandinak hogy megy a beszoktatás?Épp akartam kérdezni tőled,hogy nálatok a bölcsiben már tejet isznak a gyerekek?Mert nálunk ezt is mondták előre.

Edith,alakul már a szopi?Még egy kis kitartás,ne add fel még kérlek.Próbáld más pózba cicire tenni a kiscsajt,mert tuti,hogy azért lett a vérhólyag is :cry: .
bibolya
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat ovi ügyben!Tényleg két nem éppen ideális megoldás közül kell választanom!
:cry:

Sajnos nincs a Moszkva tér környékén olyan ovi,ahol van fejlesztés,legalább is nem tudok róla.A neten egész hétvégén böngészgettem,de nem találtam,csak sima ovit.Mondjuk a bizottság sem ragaszkodik a spec.ovihoz,de a komplex fejlesztéshez igen,amihez legalább a sima oviban integrált csoportnak kéne működnie.Ilyen meg nincs,mert mindegyik ovi full létszámmal működik.
Felhívtam a Zölderdő ovit is,ami pénzes(Árpi is említette)a vezetőnő nagyon segítőkész volt.Ő idén nem tudja felvenni,és tényleg a mi esetünkben is fizetős,65 ezer/hó!Ő is a spec.ovit javasolta,mert szerinte se jutnánk előre egy túl zsúfolt oviba,ahol még min.fejlesztés sincs!

Márti,
gyönyörű ez a kislány!!!!Elsőre a pici Zsombihoz tudnám hasonlítani!Azért a két tesó továbbra is nagyon szépek!

Zsu,
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!
Kép

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Márti, édesek a gyerekek együtt. A Zsombi haláli, ahogy próbálja szeretgetni a hugát. Jajj az Anisszának. :lol:
Most így pár naposan tényleg a kicsi Zsombira hasonlít.

Zsuzsi, örülök, hogy jobban vagy. Ferkó mikor megy haza? Mennyi időre is ment?
Én ugyan így voltam az évvégi céges vacsival. Tudtam, hogy piálásba torkollik, és hát arra nem igazán vagyok kiváncsi. Ezt az István nagyon jól tudja. De legalább hívott volna, hogy eldönthessem én, nem akarok menni. (itt sem mentek a párok)

Zsu, nagyon boldog születésnapot Neked!

Edith, mi újság nálatok? Mesélj, ha lesz egy kis időd.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


CSak ennyi vagyok most... :)

A korhazban:
Kép Kép
Hazaerkezve:
Kép Kép Kép Kép

A Krisztas kepek kameraval keszultek, es azok meg nincsenek a gepen, de amint tudom, potolom. Puszi mindenkinek. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kriszta es Boroka:
Kép
JAj, mi ez a bogomasina itt:
Kép
Edi tesoka: Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, de szépek vagytok!
Az utolsó kép szenzációs. Meg a bőgőmasinás is.
És, ha lehet ilyet mondani ilyen korán, mintha Boróka a te szemedet örökölte volna. :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hú gyönyörűek a bébik!

Márti!

Nem unatkozhatsz ennyi csemete mellett!!! Nagyon szép a kismanó! És ez hajmennyiség!!! Ügyes vagy a szopival.
A páromnak is megmutattam a képeket, és Ő is kedvet kapott. Újabban azt hallom, hogy kell egy 3. is.

Edith! Komolyan mondon, annyira sugárzol, mintha nem is szültél volna pár napja. Nagyon szép vagy!!! Hatalmas ez a csöppség! A legjobb kép nekem az első kép, amin ketten vagytok.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Gyöngyörűek ezek a kismanók, meg a tesókáik is. Anyukák pedig nagyon ügyesek!!!! Csak így tovább!!!!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Önző módon csak magunkról pár mondat :oops: , többet aludtam az előző éjszaka mint mosatnában bármikor :shock: 2.5+1.5+3 órát :lol: :lol: :lol: és nagyon kipihentnek éreztem magam!!!!De még ekkor is aludhattam volna 1 órát :shock: !!!
Kicsi Nissza tündérbogyó, nem akarnám elkiabálni, de most a szopi is egyre jobban megy, nagyon ügyes, jókat alszik utána.Nem tudom mennyiket eszik nincs mérleg az csak sztresszforrás lenne :roll: .
Tegnap este Roland telefonált, Zsombi már megfürödve pucéran , Szoninak épp a haját akartam lemosni, Zsombit becsavartam egy törölközőbe............ekkor kicsi bogyó felébredt :shock: :lol: :lol: :lol: így jöttem apához segítségért, hogy sajna még nem bírok 3 manóval egyszerre!!!! :shock: :lol:
De nagyon boldog vagyok!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Edith,édesek a csajok,és tényleg nagyon kivirulták,jól mondja az Edit,mintha nem is most szültél volna :lol: .
Remélem nem haragszol meg,de a másik topicodban olvastam,hogy problémád van a szopival,és egy ismerősőm blogjában olvastam a homeopátiás szopi szaporító bogyókról,igy bemásolnám ide neked,hátha segít valamit /és nem tudom,lehet,hogy a Mártinak is szüksége lesz esetleg rá/

Az anyatej serkentésére személyre szabottan homeopátiás pirulákat is bevethetünk. Szerencsés vagyok, mert az én drága barátnőm egy hatalmas homeopátiás kézikönyvvel ajándékozott meg és ebből kiválaszthattam a számomra leg megfelelőbb bigyót. Ezt a könyvet nagyszerű magyar homeopata orvosok állították össze és a A Homeopátia Kézikönyve néven fut a könyvesboltokban. Most pedig összeválogattam pár homeopátiás gyógyszert a szoptatásra, ezek leírásait és higításukat.

ADAGOLÁS
Ha mentális és általános szintű probléma dominál a képben, célszerű D30 vagy C30-as potenciát használni napi egyszer, egy-két napig.
Mindig figyeljük meg, hogyan reagál a tünet az első adagra. Általában a 30-as potencia meghozza az eredményt, ritkán szükséges 200-as potenciát használni. Ha testi tünet dominál, elegendő 12-es potenciát választani. Ezt napi két-három alkalommal kell bevenni, maximum két-három napig. Vannak kivételek, mint pl. az Urtica Urens, ez a gyógyszer C5-ös higítással tejserkentő, ennél magasabb potenciában, tejapasztó hatása van.
Soha ne szedjük a gyógyszert folyamatosan. Nem fog javulni a helyzet, sőt gyakran éppen rosszabbodni fog a panasz. Ha két-három nap alatt nem észlelünk pozitív változást, gondoljuk át újra a tüneteket.

A gyógyszerek

AGNUS CASTUS
A tejmennyiség hirtelen csökkenni kezd. Az anya depressziós, fáradt. Ezt a szert kell használni, ha a tej csökkenése a menstruáció megjelenésével egy időben történik. AS csecsemő ilyenkor gyakran el is utasítja a tejet, megváltozhat annak íze, jellege.

BYRONIA
Fokozatosan válik az emlő feszessé, duzzadtá, fájdalmassá. Erős fejés után csökkennek a panaszok. Minden mozgás fokozza a kellemetlenségeket. Szoros melltartó viselése esik jól az anyukának. mentálisan az ingerlékenység jellemző. Azt szereti, ha békén hagyják.

COFFEAA
A termelés nem indul meg, vagy csökkenni kezd. Az anyuka nagyon örül a babának, szinte túlzottan lelkes. Minden szempontból meg kíván felelni az anyaságnak. A nagy erőfeszítés miatt túlhajszolt, a fáradtságtól aludni is képtelen. A tejmennyiség csökken intenzív érzelmek hatására, a fáradtságérzés fokozódik szoptatást követően.

LAC DEFLORATUM
A belövellés késik, vagy nagyon kevés a tej. Az anya csüggedt depressziós, levert. Erős fejfájásai lehetnek. A mellek szinte megkisebbednek a duzzadás helyett. Hiába iszik sok folyadékot, úgy érzi, hogy az csak bőséges vizeletként ürül ki. A tejbelölvelés elmaradás esetén elsőként javasolt szer.

PULSATILLA
A tej apadni kezd. Az anya aggódó, sírós. Támogatásra, együttérzésre, vigasztalásra vágyik. Kívánja a friss levegőt. Tudja, hogy több folyadékot kellene innia, de nem szomjas, erőlteti az ivást. Első szernek javasolt, ha a tej apadni kezd, a követő szere általában az agnus castus.

URTICA URENS
A tej eleve kevés, vagy hirtelen apadni kezd. Gondok lehetnek a szoptatással az előző terhesség után, vagy anyai ágon. A tejmennyiség csökkenéséhez a szeméremtest és az emlők viszketése, duzzanata, időnkénti szúró fájdalma társulhat. Fontos a potenciaválasztás, D4-6 vagy C4-6 legyen, mert magasabb potenciák elapasztják a tejet.



Edit,3.-ig baba :lol: :lol: :lol: ?????Kedvet kaptál a sok gyönyörű kép láttán?

Márti,miért lennél már önző?Mert nem irsz mindenkinek egy pár mondatot?Na és,majd bepótolod,ha több időd lesz /kb.3 év,és eljön a te időd is :lol: :oops: :oops: /Most rólatok /is/ szól minden.És szerintem mindenki kiváncsi ,hogy hogy vagytok,ugyanugy ahogy az Edithékre is kiváncsiak vagyunk.
És hogy ennyit alszol éjjel?Nem luxus ez egy kicsit :lol: :lol: :lol: ?Na jó,félre a tréfával:örülök,hogy jól alakulnak a dolgok.

Friss kispapák meddig tudnak otthon maradni veletek?


Zsuzsi,nem irtad,hogy haladtok a bölcsivel?Náthád jobb már?

Andi,Marci meggyógyult már teljesen?

Timi,mit sikerült intézned?

Julcsi,Zsu hogy vagytok?

Barbi,hogy van szépszeműd?Milyen rosszaságon töri mostanában a fejét?

Nálunk a Gergőnek az a legujabb heppje,hogy felmászik az Encsi íróasztalára /valamelyik nap akkorát esett onnan és nem tanul belőle/,leszedi onnan a tollat v.ceruzát /mikor mit talál/ és aztán kezdődik a firkálás.Ha szerencsém van,akkor csak az iróasztalt találja meg,de már a kis "picassom"megtalálta a gyönyörű tapétát,a szekrény oldalát,a járólapot,a fotel karfáját,szóval mindent ami épp az útjába kerül.
Ja,és valamelyik nap lekameráztam amit éppen a DVD tokból kiveszi a lemezt,bekapcsolja a lejátszót,kinyitja az ajtaját,beteszi a lemezt és el is inditja :twisted: ,de mivel nem elég gyors a lejátszó és abban a pillanatban nem ad képet a tv-re ezért kicsi fiam ugyanazzal a lendülettel ki is nyitja a tálcát ,kiveszi a filmet,beteszi a helyére a tokba :!: ,és szalad egy következő filmért :arrow: hátha azzal nagyobb szerencséje lesz :roll: .

Izáról nincs valakinek valami híre?Már nagyon régen nem jelentkezett :arrow: olyan rossz érzésem volt vele kapcsolatban valamelyik nap :cry: .Remélem semmi komoly oka nincs ,hogy nem jelentkezik.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Edith: nagyon jók a képek, gyönyörűek a lányok. Te is nagyon szép vagy, és szokás szerint mosolyogsz, amit úgy szeretek benned.
Remélem a cicid is jobban van már. (azt olvastam, hogy attól is kisebesedhet a mellbimbó, hogy rosszul veszi a szájába a baba. Bocsi, ha ezt már mondták :oops: , talán a védőnő, vagy valaki tud esetleg segíteni a helyes mellre tételben, hátha csak tényleg ennyi a gond)

Márti: nálatok is csak ámulok bámulok, mindhárom manó milyen gyönyörű. Nagyon ügyi vagy a szopival, csak így tovább. (Ha mégis meggondolnád a mérést, nekem van mérlegem szólj, szívesen oda adom. :wink: ) A CD is megvan a gyerköcöknek, csak elfelejtettem a múltkor kiírni. :oops:
Örülök neki, hogy tudsz aludni, összeszámoltam, és én nem alszom ennyit egy gyerek mellett. :lol:

Barbi: Ferkó már tegnap éjjel itthon volt. Remélem most egy ideig nem tervez ilyen kiruccanást.
Hogy áltok a házzal?
Te most jársz még suliba?

Edit: és te hogy gondolod, lesz 3. baba?

Ibolya: bölcsivel szuperül haladunk, ma már megette az ebédet is, eddig csak 4-5 kanállal evett. És végre aludt is, igaz csak 1 órát, de kb. 5 perc alatt elájult.
Többet nem igazán tudok, mert már végig kint vagyok az előtérbe, azt nem igazán látom, mit csinál bent. Anyásabb lett, ha teheti folyton rajtam csüng, de gondolom ez minden gyerekkel így van.
Tej: hát fogós kérdés, nem beszéltünk róla, de van egy gyanúm, hogy azzal csinálják a fözit, mert minden nap hasmenése van. Holnap rákérdezek.
Az Adával következtettük ki, mert nálunk is hasonló a helyzet, a fiuk nem isznak tejet, és bölcsis napokon hasmenés van.
Csak 9-re visszük be, nem reggelizik bent, és szerintem így is fog maradni. Mert az apja fogja hordani és neki ez a kényelmes időpont.

Köszönöm kérdésed, náthám jobban van. Segített a rengeteg hársfatea mézzel, bár utálom, most rávettem magamat.

Zsu: utólag nagyon boldog születésnapot kívánok!

Szeretnélek megkérni titeket, hogy szerdán szorítsatok az apukámnak, mert nagyon komoly gerincműtéte lesz. Hiszem, hogy minden rendbe lesz, de elkell még a pozitív energia neki.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ez kimaradt:
Ibolya: ne haragudj, de én olyan jót nevettem a dvd nézegetős sztorin.
Amúgy a Szandi is felmászik az asztalra, minden tiltásom ellenére, én szerdán 2x is ráütöttem a fenekére :oops: (a pelenkás részre, inkább megsértődött, mint fájt neki), és most mindenkinek ezt meséli, hogy anya bá (bánt) és mutogatja, hova ütöttem. :shock:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!!! :D

Nincs semmi baj,olvaslak Titeket,kismamikkal email-en oromkodtem.Remelem megkaptak.
Jovunk-megyunk,minden a regi,illetve talan annyi ujdonsag azert van hogy ha minden igaz,vegre talaltam egy orvost aki megbizhatonak tunik,es szimpatikus is.
Kicsit komplikaltabb volt a lelkem mostanaban,mar unnepek elott kezdodott,de mostmar jol vagyok :D

Edesek az uj topiclakok, igaz??? :D

Sok-sok puszi mindenkinek:Iza
rillisz
 
 


Ibolya, én is jót nevettem a Geri dvd-zésén. Még mondtam is az Istvánnak, hogy milyen jó, hogy nálunk ilyen magasan van!

Bár a kispasinak ez sem akadály. Az ülőgarnitúra mellett van a számítógép asztal. Na, erre simán felpattan (ezért is nem tudok netezni, ha ébren van mert rohan ide). És az asztal egyik oldalán van egy cd tartó tok. Ebben a probramjaim. Voltak. Ugyanis előszeretettel szedegeti ki, megtapogatja a lemezt, aztán vagy sikerül visszatenni, vagy beesik az asztal mögé. Puff neki, jöhet a következő. Már az összes tőle elszedett külön lemez, külön tok az asztal másik oldalán egy kupacban. Rendet kellene csinálni, de ehhez kéne egy nyugodt óra, hogy mindet megnézzem, melyik hova való.
Ja, és a lényeg. A számítógép asztal fölött van azon a fali karon a tv és alatta a dvd. Azért lett oda rakva, hogy ne érje el. De az én agyafúrt csemetém rájött, hogy ha feláll az asztalra simán nyomogathatja. Nekem meg a szívem megáll, hogy le ne essen.

Tegnap leesett az ablakpárkányról, (mellette álltam de már nem értem el) elharapta a száját. Estefelé rácsukta a kezére az ajtót, majd mikor már elég fáradt volt simán nekiment a szekrénynek, onnan visszapattant az étkezőasztalra. Jól bevágta a fejét. Utána elvittem fürödni, hogy túlélje a napot.

Zsuzsi, suli még tart de már a finis, talán márc-ban, de legkésőbb ápr-ban lesz vizsga. Már most bevagyok szarva, nem kicsit. Főleg, hogy a 100 tételből tudok 10-et.
Ház sehogy nem áll, az István hajnalban megy dolgozni és másnap hajnalban jön haza. Alszik pár órát és megint megy.
Tegnap ugyan hazajött olyan 1 óra körül, evett, én meg mondtam, hogy na, kapsz egy kávét és mehetsz fel glettelni. :wink: :lol: Jó fej vagyok, mi?
Szegény, olyan fáradt volt, hogy inkább leléptünk itthonról az Ádámmal, hogy kicsit nyugiba tudjon aludni. Mert ha az Ádám ébren van, akkor jajj az apjának. Olyanokat csinál! Pl. viszi neki a távirányítót, mert tudja, hogy az a dvd-é és az az apjáé. És ha az István nem veszi el tőle, (hogy is venné, hiszen alszik) akkor jól fejbevágja, hogy figyeljen már rá. :lol:

Na, ezt még elmesélem aztán húzok aludni.
Mostanában azt a taktikát vetettem be, hogy ha elkezd hisztizni, szépen bevezetem a hálóba és rácsukom az ajtót. Meg a nappali ajtót is. Magyarázom neki, hogy akkor gyere ki, ha már nem óbágatsz. Eddig bávállt, ha ki is jött már bújt hozzám és nem sírt. De ma! Elkezdte eldobni az agyát, én meg mondtam, hogy ha bolond vagy indíts be a szobába és ott műsorozz. És elindult a hálóba, előtte még rámcsukta a nappali ajtaját. Nem sírt, csak némán bement. De ahogy visszanézett, azt látni kellett volna. Az volt a szemében, hogy most azt hitted kib@szol velem? hehe
Alig bírtam ki röhögés nélkül annyira aranyos volt. De a tanulság, pont leszarja mit mondok vagy hogyan fegyelmezem. :roll:

Jó hosszú lettem, pedig nem is akartam írni, csak benéztem. Mi lett volna, ha még írni is akarok, nem? :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Iza:de jó, hogy jelentkeztél!!!!! :lol: És, hogy már kicsit jobb..... :wink:

Ibolya:Geri :mrgreen: , azt hiszem összekéne rakni az Ádámmal meg a Zsombival jót mulatnának együtt!!!!! :wink: Mi meg rajtuk!!!!

Zsuzsi:de jó, hogy így bírja a bölcsit a kiscsaj!!!!!! :wink: Mondtam én, hogy nem lesz gond!!!!! 8)

Barbi:Ádámodon én már meg sem lepődöm!!!!Jó fej kölyök!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Edith, te is nagyon jó képeket tettél fel! Nagyon szép a bővülő családod! És tényleg, ahogy a többiek is írták, nagyon jól nézel ki a képeken te is!

Márti, látom, nálad meg elkezdődött a hajnali ügyeletek sora! A nagyobbak éjszakái milyenek mostanában? Hozzájuk is kelni kell? (Pisilni menni Szonival, megsimogatni zsombit?)

Gergő, Ádám produkciók! :D Hiába no, pasik :) Érdekes, h Samu nem hegymászó alkat, olyan nagyon. Ő a földszinten vadul elsősorban. Rohanásból óriási esés miatt a száj átharapása nálunk is megvolt, meg is jártuk miatta az ügyeletet, és azóta is látszik a nyoma a gyereken... Pedig ez még a nyár végén történt. Balázs először azt hitte, teljesen átharapta a száját, brutál mély volt a seb...
Barbi, a ház majd csak beindul...

Iza, örülök, hogy legalább egy füstjelnyit jelentkeztél! És remélem, h nem tünsz el újra! Mesélj, mi van veletek? Hol találtál az orvosra? Hogy nyerte el a bizalmadat?

Zsuzsi, Szandi és a bölcsi egymásratalálásának örülök. Tök jó! Én is 9 körül viszem Samut általában. Tej: ebben a bölcsiben azzal főznek, meg pl. reggeleire kapnak is időnként tejet inni.
No, mennem kell, Samut jött, h kaka van

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Valaki kérdezte, hogy meddig lesz itthon a Roland, sokáig hál istennek!!!! :lol: :lol: :lol: Most pénteken megy éjszakára, de után legközelebb jövő szombaton dolgozik 24 órát és utána megint itthon lesz 5 napot 8) 8) 8) , ment volna jövő 7 szerdán, de tavalyról maradt 1 nap szabija így azt most kiadják!!!!
Mondtam már , hogy imádom a Tűzoltóságot!!!!! :lol: :wink:

Zsu:gratula a kiscsajhoz!!!!Minden vágyad így teljesüljön!!!!!

Edit:igen és te hogy vélekedsz még 1 csemetéről??????????? 8)

Évi:most a nagyokhoz nem igazán kel felkelni, Zsombi csak hajnalban jön a reggeliért...............bár 2 nap nem aludt vissza(ez fél 6 körül van :shock: ), Szoni meg előbb átjön odabújik mellénk és alszik reggelig!!!!Csak a kicsi bogyónk igyényli az éjszakai adagját!!!! :wink: És ma kicsit macerásabb volt, nem akart olyan sokat aludni.............na majd nappal bepótolja!!!!! :wink:

Akinek sikerült szoptatni:Ti fejtétek szopi után a melleteket????? :shock: :roll:
Regi segíts nektek sokáig ment!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!!!

Hát kismamik,gyönyörűek a gyerkőcök,kicsik,nagyok mind!!! :lol:


Márti,én csak akkor fejtem,ha már nagyon feszűlt.
Általában,ha 3 óránként evett,nem kellett,inkább éjjeli szopik után,akkor nem evett sokat a Martin.
A mostani verzió az,hogy nem kell fejni,12 éve a Gábornál minden evés után lefejtem a maradékot,szótfogadtam a védőnőnek,akkor nem is ment sokáig a szopi...........!
Én felváltva etettem mindkét ciciből.
A Martinnál így bevált 8 hónapig :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
És,ha nagyon akartuk volna,szerintem tovább is ment volna.
De ahogy írtad,rendben megy azért a szopi,nem?????

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


A hugicámék ma jönnek haza a kórházból.
Rendben van minden a babával,eszik is szépen,de csak üvegből megy neki.
Nem akar cicizni,de már ötven-hatvanakat eszik.
2170g-mal született,lefogyott 1810g-ra,és tegnap már 2200g volt.
Ma pont 3 hetes,még négy hetet a pociban kéne lennie.


A Martin is hegymászónak készűl,de mindenhol képes rám hozni a frászt.
A Foltok mindennaposak már nálunk is.
Földön,vizen,levegőben,bárhól legyen,csak az anya bosszantása megy.
De ez mindenkinél így megy,ahogy olvasom :lol: :lol: :lol: :lol: .
Eddig is úgy volt minden,ahogy ő azt eltervezte,de most már mondja is!

A Gábor meg 12 éves elmúlt,nagy fiúnak érzi magát,nem volt idáig "rossz" gyerek nekem,de akkora pofája lett,hogy ........!
Na a Martin meg igazából,tőle tanúl sokmindent.
:?

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Márti,
csak szakmailag tudok hozzászólni a fejéshez!A mai gyakorlat,hogy csak addig szabad fejni,amíg a kereslet-kínálat ki nem alakul.A tej termelődés igazodik a pici szükséglezeihez.Ha úgy érzed kiszopizza mindet,és nem érzel csomót,akkor szopi után egy kicsit maszírozd át és hagyad termelődni.Ha csak egy mellből szoptatsz egyszerre,és úgy érzed a másik(amiből éppen nem szopik)nagyon feszül,akkor szopi után ebből fejjél le egy kicsit,nehogy begyulladjon!Általában hamar beáll az igény szerinti termelődés!Legalább is azt mondják azok,akiknek sokáig sikerül a szopi! :roll:
Szerintem a csomókra figyelj oda,mert ott panghat a tejcsi,és az gyulladást okoz!


Edith,
nagyon szép család lettetek!Nagyon helyes Kriszta,ahogy megszeretgeti Borókát!

Iza,
örülök,hogy jelentkeztél,és rendben mennek a dolgaid!

Zsuzsi,
szuper,hogy kezdtek belerázodni a bölcsis életbe!Apikádnak szorítok szerdán!Biztos minden rendben lesz!Hol műtik?
Szandi tejallergiás,hogy gyanakodtok a tejjel készült főzire?


Még folyamatban az intézkedésem!tegnap beszéltem az ovi vezetővel,ő azt mondta,hogy megbeszélte a bizottsággal(csütörtökön),hogy nem jelőlhetik ki ezt az ovit! :shock:
Érdekes,mert nekem pénteken a bizottság azt mondta ezt az ovit jelöli ki. :?
Azóta még a bizottsággal nem beszéltem,ma már hívtam de még az a nőci nem volt benn,aki vizsgálta a Zsoltit!Mindjárt hívom újból!
Viszont a budai ovi felső vezetősége is engedélyezi Zsolti felvételét,és már el is küldték a befogadó nyilatkozatot a bizottságnak!
Úgy érzem marad az utazás egyenlőre.Aztán,ha betölti a 6.életévét visszatérünk a Keszin működő iskolaelőkészítő csoporthoz,ahova most még nem kerülhet be!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Apikádnak-apukádnak :oops:
timiban
 
 


Regi,
szupi,hogy mehet haza a babóca.Szépen gyarapszik.A kora babáknál sajnos mindig nagyobb a súly csökkenés,de szépen elérte a szül.súlyát és még hízott is!

Pont tegnap kaptam képeket a kolléganőm babájáról,már fél éves,és gyönyörű!nem látszik rajta,hogy 680gr-mal született!

Szerencsére a barátnőm is jól van!Kapja a kezeléseket.Lassan egy éve,hogy kiderült a daganat.Remélem ez az új szer tényleg tuti és minden eredménye jó lesz a kezelés után is!!!!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!
Samu bölcsiben, nekem dolgoznom kellene, de gyorsan azért bekukkantottam még

Timi, én már nem nagyon tudom követni, hogy akkor mi is van az Zsolti ovijának kijelölésével. De nem is nekem kell :) ha fogadja a budai ovi, akkor hajrá!

Zsuzsi, apukádnak drukk! Nem hangzik egyszerű dolognak...

Márti, az tök jó, hogy a nagyok legalább jól alszanak este. Bár Zsombifiú fél 6-os ébredése nem annyira baráti, de hát ez legyen a legnagyobb gond.
Szopi: én az elején fejtem kitartóan minden szopi után olyan 1-másfél hónapig. Általában mindkét ciciből etettem a gyerkőt, borzasztó kajás volt mindig... Aztán már csak éjszaka fejtem egyszer, amikor kezdte elhagyni az éjszakai szopit (olyan 11 óra tájt), persze csak ha még ébren voltam én is :) Ezt azért, hogy legyen tartalék a fagyóban, mivel elég ugye elég korán visszamentem dolgozni és apa is meg tudta így etetni...

Regi, örülök, hogy hugodék jönnek haza! A kis lurkó meg remélhetőleg hamarosan megtanul szopizni is. Ha meg nem, akkor sincs semmi baj.

No, most már tényleg visszatérek a munkához...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Zsuzsi,szerintem az természetes,hogy most anyásabb a Szandi mint valaha,hisz érzi ő is az elválást,hogy valami más -jódolog- kezdődik az életében.
Tej:nekem anno azt mondták,hogy igaz,hogy ott főznek a bölcsiben,de nem használnak tápszert,mert azt csak speci.bölcsiben csinálják,hogy személyre szabottan főznek.Ugyhogy nálunk már mindent tejjel csinálnak és azt is kapnak inni,és csak a gyereken múlik,hogy megissza-e a reggelire kapott tejet vagy sem,ők eléje teszik.Még annyi,hogy nálunk csak 1 éves kortól járhatnak a bölcsibe,tehát gondolom ebből adódik,hogy már tejjel főznek mindent.
Apukádnak szorítok!!!!!!

Iza,örülök,hogy már jobban érzed magad.De azért ejnye-bejnye :oops: ,miért nem tetszett irni,hogy valami probléma van?Hisz pont te szoktad javasolni,hogy irjuk ki magunkból,utánna sokkal jobb lesz.
Nekem is elég sokszor vannak hullámvölgyeim -sajnos elég sokszor az időjárás okozza azáltal,hogy nem tudunk kimozdulni-.

Barbi,tudod az az érdekes,hogy én is csak röhögök ezeken a dolgokon.Az Encsinél még halálosan komolyan vettem ezeket a dolgokat,állandóan idegesítettem magam rajta,minden estére sík ideg voltam.Most meg mondhatom azt,hogy boldog vagyok,hogy ennyire leleményes egy fiam van.Iszonyúan ügyes és büszke vagyok rá.Talán ezért is sokkal jobban élvezem már a vele való itthonlétet.
És az a legérdekesebb ,hogy a Geri nagyon ügyesen esik és ritkán sir ez miatt,és ugy alapjában véve ügyes /nem megy neki a falnak,szekrénynek,nem csukja oda a kezét :oops: /,az Encsi meg pont az ellentétele.Én ha csak meglátok egy kiálló gyökeret az úton,már tudom,hogy a lányom elesik benne,a fiam meg kikerüli :oops: .De elég ha csak egy kő van az útban.
Lehet,hogy irtad már,de én nem emlékszem :oops: arra,hogy mit tanulsz?
Párod iszonyúan sokat dolgozik,vigyázz rá,mert ezt hamar megbosszulja magát.

Márti,tényleg jó ez a tűzoltóság :lol: :lol: :lol: !És azért te nagyon számíthatsz a párod segítségére-néha ugy irigykedem ezért :oops: .
Szopi után csak akkor kell fejni,ha szaporítani szeretnéd a tejedet,vagy ha ugy érzed keveset evett és még maradt benne.Nekem majd az összes ismerősőm évekig szoptatott ugyhogy elméletben én is tudom,hogy mit kéne csinálni,csak ugye nálunk a betegségem /pajzsmirigyalulműködés/ miatt nem termelődött több tej.
A fejés helyett HA SZAPORÍTANI AKAROD én inkább a többszöri mellretételt javaslom /tudom,hogy nagyon nehéz,de próbáljatok meg ki sem bujni az ágyból és jóformán egész nap szopiztatni/.A fejés nem olyan hatékony,mintha ugyanezt a babád csinálná. Állítólag a baba 2x olyan hatékony mint a gép,magyarul dupla mennyiséget tud a baba "magának kifejni" mint a gép.
És az első pár hétben nyugodtan etesd mindkét mellből ,hogy kialakuljon a kereslet-kinálat,vagy ha ez sem elég akkor tedd vissza az első cicire.
És igyál sokat.Nagyon sokat.Szopis tea,homeos bogyó,bujjatok össze egész napra és adjál 2-3 napot a babának.És rengeteg türelmet magadnak,apa most a 2 nagyobbal foglalkozzon :oops: .És nagyon igazad van a mérleggel,nem kell.Elég hetente lemérni.

Regi,örülök hogy a tesód babája is jól van és hogy mehetnek haza.Általában a sokat korházban lévő baba elszokik a ciciről,de ha a hugod kitartó akkor talán sikerül visszaszoktatnia.
Martint is akkor összezárjuk a többi fiúval :lol: :lol: :lol: !
A nagyfiad meg hát......A lányom még csak 9 éves ,de én már ezeket megtapasztaltam :cry: :oops: .

Timi,én már nem nagyon tudom,hogy hol tartotok,de remélem azért valamelyik oviba csak felveszik és megszünik a ti kálváriátok is egy kicsit.Aztán szeptemberben meg már kezdheti az iskolaelőkészítőt.
bibolya
 
 


Na csak a fejős tippeket olvasgattam :oops: , mert hogy fejek kaják után, rengeteg tejcsi van a 3 nap alatt lefejtem 6 dl!!!!! :shock: :shock: De nem akarom telepakolni a fagyót csak szeretném ha neki elég lenne!!!!!
Szóval úgy gondolom, hogy akkor fejek ha feszül................most remélem felébred :mrgreen: , fél 7 óta alszik, de a gyerekek mindjárt beszélnek vele!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Regi:de örülök, hogy mennek haza tesódék!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: És nagyon szépen visszahízott!!!!!! 8)
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megy a szopi, remélem így marad!!!!! :wink:
Igaz ma éjszaka nem volt valami alvós kedve , így kajálgatott inkább, de nem bánom egyáltalán!!!! :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,szupi,hogy ennyi tejed van.Azért 4,5 óra alvás nem sok egy kicsit?A sárgaság miatt nem kell ébresztgetned az evés miatt?Doktornéni kijött hozzátok vagy el kellett vinni?
bibolya
 
 


Sziasztok!

Tök jó volt olvasni, hogy ennyit írtatok!

Iza: örülök neki, hogy jelentkeztél. Ha időd engedi bővebben is írhatnál, mi van veletek.

Barbi: menni fog a vizsga, okos csajszi vagy. :wink:
A Szandi se érti még, hogy ha valaki alszik az nem tud vele foglalkozni. Ő is rendszeresen szétveri apukája fejét reggelente. :lol:
Tetszik a taktikád, én is kipróbáltam már nem sok sikerrel, ordít tovább, de a nővérkémnél bevált, Nini bemegy a szobába, hisztizik, aztán egyszer csak abbahagyja és kijön.
Szóval kitartás, talán beválik nálatok is.

Márti: fejés – szerintem attól is függ, hogyan etetsz. Ha igény szerint, akkor nem hiszem, hogy kell minden kaja után, ha viszont napirendetek vannak, akkor én úgy hallottam érdemes.
A nővérem pl. szinte mindig fejt, de abból a ciciből amiből etetet. Nem adta oda a Niniek, mert akkor ugye a ciciből kevesebbet eszik.
De nagyon ügyi vagy, büszke vagyok rátok. Jó olvasni, hogy ennyi tejed van.

Regi: jaj de jó, hogy végre haza jöhetnek. Gondolom már alig várták.
Hátha otthon a nyugodt körülmények között ő is rászokik a cicire.

Timi: nem gyanakszom allergiára, mert a többi tejterméktől nincs baja. Vagy ez nem függ össze?
Csak gondolom, azért megérzi a pocija, hogy rendes tejet még nem igazán ivott.

Ibolya: a Szandi nem fog bent reggelizni, így legalább a reggeli tej kimarad. Én nem is gondoltam a főzelékekre, ezért lepett meg a hasmenés.

De lehet, hogy semmi köze hozzá, reggelre elég magas hője lett 37,8 és megint ment a hasa is.
Így itthon maradtunk, este megyünk a dokihoz. Hangulata jó, csak hát belassult, egész délelőtt feküdt az ágyba és nézte a meséket.

Soha nem tudom, ha lázas akkor mennyire kell felöltöztetni itthonra? :roll:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, de még nem tudok visszakapcsolódni. Amikor van egy kis időm, inkább pihenek. Úgyis elég nehezen jön össze, ha meg sikerül, mire elaludnék, tutti, hoyg valaki telefonon keres. :evil:

Na, biztos már unjátok, hogy csak magunkról írok, de szóljatok, ha így van. :oops:
Van jó hírem, ugyanis úgy néz ki, mégiscsak elég a tejcsi. :) A rossz hír viszont az, hogy nem szopizva eszik Boróka, hanem üvegből kapja a lefejt tejet. Minden etetéshez lefejek kb. 70-110 ml-t. Sajna, annyira kisebesedtek a bimbóim (most már az is, amelyikkel nem volt baj eddig), hoyg képtelen vagyok szoptatni. Már kínoztam eleget magamat (fizikailag is, lelkileg is) de egyszerűen nem bírom. Persze, enyhül a fájdalom mire belejön a szopiba, de az a két perc az elején, az maga a pokol. Tudom, azt mondják, hogy így is szoptatni kell, de ÉN képtelen vagyok így rá.

Nem tudom, szerintem helyesen volt a cicin Boróka, mert mindig az udvar egy részét is bekapta, és sosem volt fájdalmas, amikor szívott, csak az lehetett a baj, hoyg eleinte csak az egyik cicit szívta, aztán amikor megtanulta a másikat is szopizni, akkor az előző nem kellett neki, így szépen sorra kisebesítette őket. :(
Még nem gondolom, hogy vége a szopinak, de őszintén, nem hinném, hogy miután pár napig csak üvegből kapja a tejcsit, még visszaszokna a szopira. Mindegy. Illetve, dehogy mindegy, de ez van. Valamit biztos rosszul csináltam, de hogy mit, azt nem tudhatom. Itt nem létezik olyasmi, hoyg szopis tanácsadó, védőnő sincs, a családorvos effektív segítséget nem tud nyújtani. Egyedül a csecsemős nővérek amit tudtak segíteni még a kórházban (és kaptam is segítséget), de azok ott vannak. :roll:

Na, eleget panaszkodtam. :)
Amúgy jól vagyunk, (én fáradtan, de ez már természetes :wink: ) tanuljuk az életet négyesben. István még egész héten itthon van, a húgom pedig sokat segít, ő főz, tereget, ilyesmik. István takarít. Kriszta pedig imádja a tesókáját, állandóan nézi, figyeli, szól, ha sír :wink: , odajön, puszilgatja, simogatja a kezét, szóval nagyon drága. :D . Én pedig gyönyörködöm bennük és boldog vagyok, hoyg két ilyen gyönyörű gyerekem van. :) A nehézségeken pedig remélem, túljutunk valahogy. :)
Ami engem illet, ne irigyeljétek a mosolyomat, tudjátok, hoyg amúgyis mosolygós vagyok, de van egy állandóan bőgős Edith is aki a napokban sokszor átvette az előzőnek a helyét. Majd ez is elmúlik. :oops:

Megyek fejni...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na,lezártam Zsoltika ügyét!Végre elértem a bizottságot,és kértem a budai ovi kijelölését!
Felhívom az ovit mikor kezdhetünk! :wink:
Többet már nem fárasztalak titeket ezzel az üggyel!!Legalább is remélem!

Edith,
sajnálom,hogy kisebesedett a cicid.Bimbóvédőt nem használtál?Tudom,hogy te is szeretnéd szoptatni a picit,ezért próbáld meg rendberakni a bimbót,nálatok van olyan krém,hogy Garmastan?Nagyon jó a kisebesedésre!De a Neogranormon is!A fejéssel nem termelődik annyi tej,mintha szopna Boróka.Gondolom ezt te is tudod,és nem okoskodni akarok,de sajnállak,hogy van tejed,mégse megy a szopi!
Az üveg mellett is szopni fog,ha a cumin nincs nagy lyuk,és akkor is dolgoznia kell a tejcsiért!

Márti,
örülök,hogy ennyi tejcsid van!Ügyi vagy,csak így tovább!!!

Zsuzsi,
rendszerint összefügg!Aki tejfehérje allergiás,az a tejtermékekre is az!Jobbulást Szandinak!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Ismét itt... Azóta sem fejtem... Boróka nem aludt el, aztán megszoptattam a nem annyira fájós mellemből.

Timi, ne sajnálj. Az nekem olyan rossz érzés. :oops: Persze, hyog tudom, nem lesz annyi tej fejéssel, mintha szopna. Ezért is iktatok be szopásokat, csak hagyom egy-egy kicsit pihenni is a bimbókat. Lehet, hoyg így nem jó, de más megoldást egyelőre nem tudok. Garmastanom van, de az nagyon hámosítja a sebet, és utána jobban fáj, amikor felszakad. Neogranormont itt nem lehet kapni, legalábbis anno, amikor Krisztával kellett, nem volt. Van Bepanthen, de az akkor sem használt. A bimbóvédőt próbáltam már első perctől, de nem ment vele a szopi. Külöben a fájdalomtól úgysem kímél meg. :roll:
Örülök, hoyg rendeződik Zsoltika ügye, bár nem vagyok napirenden, hoyg hogyan oldjátok meg. :oops: Kívánom, hoyg most már gyors ütemben fejlődjön ő is. :)

Puszi mindenkinek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: van homeopátiás szer a berepedezett mellbimbóra is.
Nem tudom nálatok lehete kapni,
Az egyik:
Graphites 15 ch, 2x5 golyó
ha a bimbó repedezett, sebéből mézsárga váladék folyik

Nitricum acidum 9 ch 2-3x5 golyó
Ha a berepedezés olyan, mintha éles szerszámmal ejtették volna, éles szélű, a seb alapja vérzékeny és a beteg tövis vagy tüskeszúrásra elmlékeztető fájdalomra panaszkodik

Ha kell én szívesen megveszem neked és postán elküldöm, de neogranormont is küldök ha kell.

Kitartás drága, elhiszem, hogy pokoli fájdalmas, de ha csak fejéssel megy, akkor is nagyon ügyi vagy. Előbb utóbb meggyógyul a cicid és még lehet ebből szopi is.
Valamiért úgy rémlik azt mondták nekem, az anyatejet ha rajtahagyod a cicin az is gyógyító hatású.
Ha meg nem bírod, nem kell erőltetni. Nézd meg Krisztát, milyen szép, ügyes, okos szopi nélkül is.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith:szerintem itt mindenki érti és átérzi min mész most keresztül, de még ne add fel!!!! :wink: Itt vagyunk és támogatunk lelkileg , igen az jó ha a tejcsit rajta hagyod, meg szellőztesd, hogy gyógyuljon hamarabb a bőr.Én olvastam egy másik topikban ikres anyukát , akinek a fiai nem akartak ciciből enni és ő fej nekik állandóan!!!!Tehát így sincs veszve semmi...............persze így nagyon macerás. :roll:

Ibolya:azért hagytam annyit aludni, mert ügyet intéztem(kis család a kocsiban=jól tele volt a kocsi :lol: ), a másik meg, hogy nem kell őt ébresztgetni annyira nem sárga, éjjel is simán ébred, csak gondolom most fáradt volt az éjszaka miatt!!!! :mrgreen:
Amúgy ugye még semmi ritmusa sincs, van mikor óránként eszik, és én úgy olvastam, hogy van 1 hosszabb alvási ciklusuk is 4-5 óra, és ez neki még nem esik az éjjeli időszakra!!! :D
A dokinénihez ha minden igaz, holnap megyünk rendelés előtt, még beszélni kell vele.Védőnő megnézegette, majd jövő hét hétfőn is jön.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:és ha más példa nem is jutna eszembe, anyósom 8-9 hónapig fejt a fiainak , mert ők sem ettek ciciből és akkoriban ugye még mellszívó sem volt!!!! :wink: Nagyon ügyes vagy komolyan mondom, elhiszem, hogy ott lebeg a fejedben mindig, hogy Krsztával hogy történtek a dolgok, de ezt próbáld meg elhesegetni!!!!!Csak pozitívan!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?