Új privát üzeneted érkezett!

Szia Katavirag,

Valamiert mindenki azt irja, hogy a 3. trimeszterben hizunk a legtobbet. Valojaban csak a bebike hizik sokat es a mami nem. Az en sulyom nagyjabol valtozatlan a 28. het ota annak ellenere, hogy a hasam nagyon megnott. De szerintem ez nem is csoda mert a sok keso-terhessegi nyavalya miatt az embernek mar nincs kedve halalra ennie magat es a sok vasarolgatassal meg feszekrakassal meg a mozgasigeny is fedezve van. Persze ha valaki nagyon vizesedik akkor az sokat hozzaad a sulyahoz de ez nem igazi sulygyarapodas es a szules utani hetekben ugyis megszabadulnak tole. Ram minden felszedett kilo a 2. trimeszterben jott, az elso trimesztert -4kg-mal zartam. Nemsokara ugyis kiderul, hogy az elmeletem helytallo volt e. :D

A szuleselokeszito nagyon jol hangzik, plane az ebeddel egyutt. Tulajdonkeppen mi 4 alkalommal voltunk de 1 napba is be lehetett volna suriteni. Most legalabb megtudod mi a helyi felfogas a szulessel kapcsolatban. Mar en is kivancsi lettem ugyhogy jegyzetelj sokat, hogy el tudd meselni. :D

Holnap megyunk prenatal talalkozora a gyerekorvoshoz. Itt valamiert ez a szokas, hogy szeretnek veled szules elott megismerkedni es elmondani a well-baby gondozas menetet. Ja es illik boszen kerdezni is toluk, ugyhogy most epp a marha udvarias kerdeseimet fogalmazom.

A 'babaszoba' kepeket majd hetvegen csinalom meg mert holnap remelhetoleg megvesszuk a hianyzo dolgokat (merleg, legzesfigyelo, pelenkatarto, meg egy par ezer-aprocikk) es akkor teljes lesz a csendelet.

Rima, ha erre jarsz jelentkezz mert lassan a fraszt hozod rank. Remelem jol vagytok es csak azert nem jelentkezel mert az uj lakasotokban meg nincs internet!

Kolyok, lattam a masik topikban, hogy mennyi dolgod van. Azert ha lesz idod meselj mi tortenik veled es ne izgasd magad a babakocsi vasarlason meg a korhazon.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Tegnap vendegseg volt nalunk. Otthoni frissen fustolt kolbaszbol es szalonnabol remek rakott krumpli keszult. Orommel vettem tudomasul, hogy meg mindig ugyanugy mukodok a konyhaban rovid ido alatt, mint reg, nincs gond a vendegek fogadasval, elhelyezesevel.

Most nem is tudok hirtelen mit irni... pedig itt a hetvege, de en ugy is bejovok ide az irodaba, mert eloadasra kell keszulnom. Igy hat nincs hetvege hangulatom. De ez utan mar csak szamolom vissza a napokat a munkahelyemen es nem kell tobb ilyennel foglalkoznom.

Hatha megjelenik Kolyok es Rima is.....

Edu, akkor varom a babaszoba kepeket :lol:
katavirag
 
 


Sziasztok!

megvagyok. :) koszonom a hianyolast, aranyosak vagytok.
Nem hanyagollak Titeket, csak egesz sokminden volt igy az elso heten. Persze igyekeztem sokat pihenni, mert azert egyre kozeledunk mi is a vegcelhoz :) es kisfiam a pocimban egyre aktivabb. Egyik este 1 oran keresztul nem hagyott aludni, olyan erosen rugdosott :lol:
Szval vele asszem minden rendben.
Sajnos az itteni magyar nodokihoz csak jovo het hetfore kaptam idopontot, az meg 9 nap. Jobban orultem volna a nagy utazas utan egy kontrollnak, hogy a mehszaj zart meg minden okes, de sebaj. Erzem, hogy minden rendben :D
A biztositast epp intezzuk, itt ilyen maganbiztositos rendszer van. PErsze egy alapbiztositast mindegyikuknek kotelezo kotni barkivel, de en szerettem volna egy extrabbat, aminek a kereten belul pl dokit valaszthatok es ok az finanszirozzak, de sajna a lathato pocakom miatt ezt mar nem lehet. nem eri meg nekik :? sebaj.
utananeztunk, a kisvaros, ahova koltozunk, ott van egy korhaz ahol a heten lesz pont a havonta egyszer levo nyilt nap a szuleszeten, szval csutortokon odamegyunk.
Van itt is ilyen szulesfelkeszito tanfolyam, csak az egyikrol mar lemaradtunk, mert elindult, az intenziv meg nemetul van, ami a paromnak nem jo...
amugy a varos, kornyek nagyon tetszik!!! Az emberek kedvesnek tunnek. minden szuper.
Megismerkedtem mar kinti magyar anyukakkal, sot a lanyzo (najo, fiatalasszon :D ) akivel leveleztem korabban, kiderult, O is babat var, juliusra :D szval nagy az oromom :D
most lakast keresunk, csak itt az a nehezseg, hogy evente ketszer, aprilis elejen es szeptember elejen van valtas a kiado lakasoknal. akkor nagy a valasztek. azon kivul csak azok vannak, akik hamarabb ki akarnak koltozni es maguk helyett keresnek szallot. Van igy is nehany jelolt, csak kevesbe jok. De a jovo heten meg nezunk. addig egy butorozott apartmanban vagyunk, amit 1 honapig a parom cege fizet nekunk. ez eleg kicsi, viszont bent van a varosban, kozel mindenhez.
A babakelengyeket jovo heten kezdjuk beszerezni, butorok, kocsi, mindenfele kutyuk. a lista mar keszen all :D
hat ennyi "roviden" rolam :)
Orulok, hogy ti ilyen sokat irtok, szoktalak Titeket olvasni am!!! arra a rakottkrumplra osszefutott a nyal a szamba... ;)
Katavirag, nagyon csini vagy, telleg nem tudom, hol van az a 12kg :)
Edu, koszi a reszletes listat, osszevetettem az enyemmel, amit a marciusi topkibol meg ujsagokbol szedtem ossze. most mar telleg el kene kezdeni vasarolni :)

megyek, de igyekszem gyakrabban jonni. de nem tudom hogy alakul a jovo het, jo lenne, ha sikerulne lakast talalni... ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 

 
 

Szia Kolyok :!:

Orulok, hogy jol vagytok :!: Mar csak Rimaert aggodom, minden rendben-e vele....
A szomszed topikban magzatvizcsorgas miatt megcsaszaroztak egy kedves lanyt 25 hetesen. Nagyon aggodom ertuk... :cry:
Persze, tudom, nem kell rogton a legrosszabbra gondolni.

A biztositas, korhaz miatt ne aggodj, minden alakul idovel. Azert nektek is van meg par hetetek a szulesig, hogy mindent elintezzetek.

En az iwiw-en szereztem baratokat. Igazabol ha mar egy ket lanyt ismersz, magatol jon a tobbi. Nekem fontos a magyarokkal valo baratsag. Persze kozuluk sem mindenkivel vagyok egy hullamhosszon, de igy 2 ev utan mar van legalabb 5 olyan baratnom, akikkel barmikor ha talalkozom, trecselek, mozizom, vasarolgatom, nagyon feltoltodom.

Hja, hogy hol van rajtam immar az a plusz 13 kilo? Hat, valoban annyi nem latszik, de azert combban es fenekben erosebb vagyok, mint voltam... :wink: ezt tegnap apa is megjegyezte, de csupa szeretettel. Kispocok nalunk is erezhetoen erosebben rugdal, foleg ha ehes vagyok. De engem meg mindig hagyott aludni... :lol:

Tesom szules elott nehany nappal igy nezett ki. Gondolnatok, hogy 25 kg plusz van rajta :lol: :?: :?:
Kép
katavirag
 
 


Sziasztok Lanyok,

Epp most fejeztem be a 3 oran at tarto vasalast. :evil: A vegen mar annyira farad es ideges lettem, hogy szegeny ferjem nem tudta hova bujjon elolem. Elkezdtem kimosni a textilpelenkakat, mosdato torulkozoket, amiket marha okosan betettem utana a szaritogepbe es ezaltal vasalhatatlanna valtak. Ez volt az utolso alkalom, hogy ezeket kivasaltam.
A hetvegen megvettuk a legzesfigyelot, merleget, hasznalt pelenka tartot, bundazsakot, bimbovedt, popsitorlot, furdeto dezsat, nehany ruhat, jatekot, bebiorzot es eldontottuk nem vetetjuk le a koldokvert. A szerzemenyek nagy resze meg dobozolva figyel a lakaba de igyekszem pakolaszni amenyire az idom es energiam engedi.
Kolyok, ne felj a mehszaj miatt biztosan nem nyilik meg. Erdekes, hogy nalam ilyen vizsgalatot meg nem is csinaltak pedig mar a 36. hetben vagyok. Na persze nem is hianyzik. Szerintem Rimanal meg Kataviragnal sem ellenorzik. Nehez lehet most igy neked korhazat meg orvost valtani de par het es hozzaszoksz az uj kornyezethez es biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban fogsz jarni mintha otthon szulnel. Valahogy kulfoldon a kornyezet egy kismaminak sokkal relaxaltabb mint kishazankban. En mindig halat adok azert, hogy itt szulhetek amikor olvasom a tobbiek megprobaltatasait. Szoval pihenj amennyit csak tudsz es take it easy!
Katavirag, irigyellek hogy ilyen tarsas leny vagy es annyi baratot szereztel. En joforman nem ismerek itt senkit plane nem magyarokat. Miota privat angolorakat veszek mar csoporttarsaim sincsenek. Mindegy momentan ugyis befele koncentralok aztan meg megyunk a bebevel ismerkedni a jatszoterre. :D Egyebkent isten hozott a 3. trimeszterben es nemsokara megtudod te is milyen az amikor a baba ejszakankent tombol a pociban es felvaltva rugdossa bordaidat meg a holyagodat. :D A tesodon se latszanak azok a plussz kilok.
Fenykepek keszitese folyamatban. :!:
Szep almokat

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Ja-ja, III. trimeszter :!: :lol:

Edu, szepen keszulodsz :!: Gondolom a 34. hettol mar mindenki ugy van vele, most mar barmikor johet. Aztan altalaban akkor jonnek csak, amikor kell. :lol:

Rima :!: Hol vagy :?:

Sajnos, meghalt a kisfiu, akit 25 hetesen kivettek. Tegnap is neteztem, tisztara kikeszultem a hirtol. Jol kisirtam magam, de ma mar konnyebb. Szerencsere ritka az ilyen szomoru hir... :cry:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

En is megneztem tegnap a topikotokat es lattam, hogy meghalt a kisbaba. A 25. hetben csak az a duhito, hogy 2 hettel kesobb mar nagysagrenddel nagyobb lett volna a tulelesi eselye a bebinek.
Na igen az utolso 5 hetben az az izgalmas, hogy nem tudhatod a bebe mikor dont ugy itt az ido. Lehet a jovo heten mar itt lesz de az is lehet, hogy ugy kell majd terminus lejarta utan konyorogni neki. Mindenesetre minden nap rendezkedem valamit dehat meg van masfel hetem a nyugdijig. :D
A szombati breastfeeding class nagyon hasznos volt. Kaptunk egy szuper konyvet ami lenyegebe tartalmazza az eloadast is. A tanacsado olyan hatasos es megnyugtato volt, hogy nagyobb lett az onbizalmam e teren is es nem latszik olyan lehetetlen kuldetesnek a szoptatas.
Szinten szombaton a bababoltban talalkoztam egy magyar anyukaval aki 5 hete szulte az elso babajat ugyanabban a korhazbban ahol en is fogok es odakat zengett rola meg a szuleserol is. Azert ez nagyon jol esett mert meg nem lattam 5 hete szult kismamit ilyen lelkesen nyilatkozni a szulesrol. Na jo azert nem hiszem, hogy olyan konnyen adjak majd a gyozelmet. Persze ezt o sem mondta.
Most mennem kell orara. Szep estet!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Haliho :!:

Hat igen Edu, most mar barmikor bekukkanthat. Bar en ugy erzem, idoben fogsz szulni es nem hamarabb. Minel tovabb legyen csak a hazaban! Hiszen annal erosebb, okosabb lesz :wink:

Hja, a kisfiut nagyon sajnalom. Az edesanyajt az elejetol ismertem a neten, utanam 2 hettel esett teherbe. Igy en nagyon ateltem a fajdalmat, a gyaszt. Az egyik topik gyaszolt, a masik, amelyiket en sem nagyon birom a rengeteg csaj miatt, meg irt neki egy sort es maris ecsetelte a sajat marhasagat a bakaocsikrol es a vercukorvizsgalatrol..... :cry: jellemzo....
Na, de lehet, hogy csak en vagyok erzekeny.

Kolyok nemreg felbukkant, irta, koltozik, ritkasan jon. De megneztem, Rima a masik topikban is december 30-an volt utoljara. Remelem, csak zajlanak korulotte az esemenyek es jol van amugy.

Ja, es megneztem, Edu, te augusztus 20-an csatlakoztal, a 13. hetedben. Hu, hogy elszaladt az ido...... :lol:
katavirag
 
 


Katavirag,

Sajnos szamos hasonlo tragediarol olvastam mar itt a babaneten mert ugye itt annyian vannak, hogy valaki bele fog esni abba a nehany %-ba amibe senki sem szeretne tartozni. Nyugodj meg es elvezd a terhesseg hatralevo reszet. Nagyon hamar eltelik am! :D
Vegul ma mentunk el a gyerekorvoshoz beszelgetni mert a multkor tul sok gyerek volt a rendeloben. Lattam 2 nagyon pici koraszulottet is akik uram bocsa elegge ijesztoek voltak. Itt jo hamar kidobjak oket a korhazbol mert ugye az egeszsegugyben mindent aranyba mernek. Szoval szimpatikus a praxis es szombaton is rendelnek. A doktorno is megerositett minket abban, hogy a koldokver levetel egyenlore nem letfontossagu. Megmondom oszinten engem a koltsegek tantoritottak el nagyon. (2000$ levetelkor+150$ evente a tarolasi koltseg) En inkabb megvettem az itt kaphato legdragabb legzesfigyelot (babysense) meg merleget mert ezek sokkal esszerubb kiadasnak tuntek.
Holnap reggel megyek terhesgondozasra. A hatam kozepere az egeszet miota csatlakoztak a masik praxishoz. Mondtam is a ferjemnek, hogy nem is erdekel ki lesz ott a szulesnel mert amig jartanyi erom van en be nem teszem a labam a korhazba. Kicsit nyomoztam a praxisrol es kiderult a paciensek 75%-a epidurallal szul. Na itt rogton levettem, hogy a natural childbirth csak duma. Ja es a betegek 10%-a maga keri a csaszarmetszest. Kivancsi vagyok a biztositonak hogyan adjak elo a nem orvosi indokbol vegzett mutetet. Lehet fizetnek mint a katonatiszt. Na jo abbahagytam a mergelodest.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Persze, tudom, csak nehany % a baj, es a legtobb baba szepen egeszsegesen megszuletik... :lol: Nem is szabad veszjosnak lenni. Pozitivan :!:

A szulesen en is kezdek gondolkozni. Neha ugy erzem, osszeszedem magam es mindenfele gyogyszer nelkul megcsinalom, mivel itt ez a szemlelet. Aztan ha bekemenyedik a hasam, megfordul a fejemben az epidural gondoltata es a panik, ami a szulo mamakat eri, akiknek meg a neheze hatra van. Szoval en egyelore velemeny nelkul vagyok es a megrendelt csaszarokat sem itelem el, mivel azt sem tudom, mi var ram.

Szulesfelkeszito tanfolyamra beiratkoztam. 2 hettel lesz a terminusom elott, mivel hamarabb nem volt hely. Ez jo, mi? De ha megszulnek az egynapos tanfolyam elott, visszaadjak a penzt. Az uram tegnap rohogve mondta, hogy vegul is a szuleszeten leszunk es akar demonstralhatom is rogton a tobbieknek az egeszet... :lol:

Irtad egyszer, hogy vizesedtel. Hogy allsz most ezzel a kerdessel? En ma eszrevettem, hogy az ujjaim, a kezfejem, szoval amikor okolbe szoritom a kezem, mintha vizes lenne. De a gyuru lejon. A zoknim is hol nagyon latszik estere, hol alig. Igaz, ulok egesz nap.
Rajottem, hogy az otthonrol hozott jo kis fustolt sonkabol tegnap levest csinaltam, este benyomtunk vagy 2 tanyerral, ez lehetett az ok. A so! Olvasgattam a neten, es fogok venni teakat es sok krumplit/petrezselymet/rizst/uborkat enni. Van valami tipped? Csak el akarom kerulni, hogy kesobb ez eldurvuljon.
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Ma az orvosnal 'csak' 20 percet kellett varni, hogy bejussak. Levettek a streptococcus B-hez a kenetet meg vetettek 1 pillantast a mehszajra. Szerencsere mar 1cm-re nyitva van de meg nagyon hosszu. Sajna a nyitottsag nem sokat jelent attol meg tulhordhatom bebet de azert biztato, hogy mar csak 9cm-t kell tagulni a 10-bol. :D A sulyom nem valtozott es azt mondtak formas kis hasam van. Tenyleg te sosem meselsz a Norveg terhesgondozasrol.
En a 20-25. het kozott vizesedtem es azota semmi szerencsere. Persze barmikor bekovetkezhet. Sot a fozeshez alig hasznalok es az elelmiszereket is ugy valogatom meg, hogy minel kevesebb feldolgozott legyen kozotte. Persze egy vegetarianusnak konnyu mert elkerulom a fustolt/sozott huskeszitmenyeket es mar regen hozzaszoktam a somentes taplalkozashoz. Biztosan segitesz magadon ha odafigyelsz a sobevitelre de nagyreszt szerintem nem ezen mulik a vizesedes. Remelhetoleg nincs nalad vernyomas/veseproblema. Ja es a sok mozgas meg elegendo folyadekbevitel is javithat rajta. Ha tudsz orankent allj fel a munkahelyeden es setalj egy picit.
Ez a szuleselokeszito jo vicc 2 hettel a terminus elott. Szerintem egy jo konyv sokkal informativabb lehet mint egy childbirth express tanfolyam. :D A jo konyven nem a hagyomanyos mi tortenik a szules alatt cimut ertem hanem valami olyat amelyikkel az ember onbizalmat nyer es megnyugszik. Ezeket altalaban szulesznok irjak es nem orvosok. Azert persze ne legyen tul ezoterikus a megkozelites. :D En egy Lamaze konyvet olvastam es egy nagyon hires szulesznoet. Az epidural meg tudod mindig keznel van es nem 'ciki' kerni. Nekem inkabb az nem tetszik, hogy itt akkor neznek hulyen rad ha nem kered ezzel mintegy azt sugallva a vajudo nonek ugyis szukseged lesz ra. Kicsit onbizalomrombolo lehet. Majd meglatjuk. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok! :)
itt vagyok itt vagyok :)
olvaslak Titeket, csak mindig történik valami. Most is mennem kéne mosni, meg lesni a postát... merthogy várunk egy bérleti szerződést...
igen, találtunk egy lakást, ami lehet hogy jó lesz :) megpályáztuk és úgy néz ki megkapjuk :) Ha télleg ott fogunk lakni akkor mesélek majd még róla :)
Amúgy meg egész jó alakul minden, ma este megyünk a helyi kisváros (ahol szülni tervezek) kórházának szülészeti körbevezetés-bemutatójára. Szval izgi lesz. Jővő héten hétfőn megyünk a magyar nődokihoz. Valszeg mégsem vele fogok szülni, mert őt nem fizeti az alapbiztositás, de persze zsebből kifizethetnénk. De már kezdek hozzászokni az idegen nyelvekhez :lol:
Kiderült az intenziv szülésfelkészítő angolul is van, jővő hétvégén, szerintem elrángatom az uram.
Edu, a méhszáj miatt azért aggódtam, de annyira nem is, mert a tesómnak is egy ártatlan bevásárlástól nyilt meg egy picit. ami nem nagy baj, csak utána feküdnie kellett. De vigyázok magamra. :)

Szegény 25hetes kissrác!!!! Az a legszomorúbb benne, ha két hetet kibirtak volna még, akkor sokkal nagyobbak lettek volna a túlélési esélyei... :cry: :cry: :cry:
De remélem valahogy fel fogja tudni dlgozni az anyuka, ez borzasztó lehet...

Edu, az az 75%epidurál az tök sokkolóan hangzik. Én persze még nem gondolkodtam mit akarok, de ez elég szomorú hozzáállás.

A légzésfigyelőt még nem tudtam eldönteni mennyire fontos. Majd talán ma tanácsot kapunk vagy jővő hétvégén. A köldökzsinórvér levételben meg én is kicsit pénzlenyúlást érzek. Ha télleg ennyire csodaszer, akkor miért csak a gazdagoknak adatik meg hogy éljenek ezzek a lehetőséggel. Persze otthon megértem, hogy nincs pénz erre, de amcsiban??? na jó, szval még valszeg kicsit gondolkodunk rajta, de nem tudom...

Maszat nagyonnagyon aktiv. egyre aktivabb :) nagyon erősen mocorog, rúgkapál. És az apja este és reggel nagyonagyon élvezi ahogy mocorog. PErsze én napközben is élvezem :lol:
Jó, igaz, kezd néha kicsit fárasztó lenni. De tudom, a neheze még csak most jön.
Edu, Te hogy bírod? Mennyit tudsz aludni?

Rima??? hol vagy? mizujs Veled????
na megyek, induljon el végre a nap... sokminden lesz ma :lol: vidámságot Nektek is :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok :!:

Kolyok, de jo, te is itt... Rimaert kezdek komolyan aggodni.

Te is most mesz szulesfelkeszitore, en bezzeg a 38 heten. Most mar tenyleg ugy erzem, hogy rohely. Egyebkent en ugy gondolom, nem fogok a terminus elott szulni, tehat meg bele is ferhet. :wink:

Nekem is lenne itt egy magyar dokim, igaz, 2 orara kocsival, de megoldhato lenne, hogy nala szuljek. Szidja az itteni laza rendszert... de azt hiszem, nem akarom ot farasztani es babocank kibujna nelkule is. A klinika ugyanis 5 percre van tolunk gyalog, en is itt dolgozom. O viszont egy kiskorhazban dolgozik egy szigeten. Ezt majd meg meglatom....

Szules: Edu, kaptam egy amcsi konyvet, cime: az a 9 honap... abban olvastam pont tegnap, hogy azok a nok szivjak meg a szulest, akik valami boduletes fajdalomra szamitanak es rettegnek, illetve azok, akik leszarjak. Aki viszint felkeszult lelkileg, az klasszul vegigcsinalja. Ebben azert lehet valami... :shock:

Itteni terhesgondozas? 2 havonta haziorvos, 2 havonta vedono (vernyomas, pisi, fundus magassag). Jovo kedden megyek vedonohoz es! kepzeljetek, bejelentkeztem 4D-re. 10 hete nem lattuk mar ot. Februarban hazaugrom egy hetre (gondoltam otthon sokkal olcsobb), de 32 hetesen mar nem biztos, hogy olyan jol latszik, nameg ugye a szules is hamar eljon es akkor meg mar eloben lathatjuk ot. :lol:
katavirag
 
 


Katavirág! Dejóóóó, a férjemnek titok, de amikor hazamegyek január végén és kell mennem ultrahangra én is 4Dre jelentkeztem be. Hogy legyen neki meglepi. Igaz, hogy nekem az már 31hetesen lesz, de akkoris :) eddig birtam, nemtovább :lol:
Amúgy én is nagyon kiváncsi vagyok, mert mi utoljára november 19dikén láttuk Maszatot, az is van már lassan 10 hete....
De jővő héten a magyardoki remélem bekukkant hozzá :)

télleg nagyon lazának tűnik ez a terhesgondozás. Mondjuk lehet, hogy jobb is, nem kell mindig paráztatni a kismamát :) állitólag itt Svájcban sem viszik túlzásba a gondozást. :)

ez a könyv tök izgi lehet!!! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok :D :D :D :D !!!!

Nagyon szepen koszonom a hianyolast, nagyon sokat gondoltam ratok, mi nagyon jol vagyunk, vagyis a baba a pocakban, anya mar nem olyan jol, mert a baba a nap 24orajabol min 15ot rugdos, de olyan fajdalmasat, igy aludni sem tudok :lol: :lol: :lol: ! Orulok, h mindenki jol van, sajna most nem tudtam visszaolvasni, de igerem jovok!!!!!

Puszi

Kép Kép
rima
 
 


Eljen Rima!!!!!
Mar a fraszt hoztad rank! Ha van idod gyere es meselj.

Kolyok, remelem osszejon a feszek. :D Utana aztan mindent bele! Ne hagyj ott semmit sem a bababoltokban! Na jo komolyra forditva a szot latom gyorsan feltalaltad magad. A nyelv miatt ne izgulj mert nagyon hamar bele fogsz jonni. A szuleszekrol meg annyit, hogy szerintem egyikunk sem tudja kinel fog szulni de ki a fenet erdekel tulajdonkeppen. Fo a lazasag. 8) Ha van 'felesleges' penzetek a legzesfigyelore akkor vegyel egyet mert engem speciel nagyon megnyugtat. Talan igy kevesebbszer fogok felugralni az ejszaka kozepen, hogy megnezzem lelegzik e. :D A koldokverrel meg az a bajom, hogy amikor az ember amugy is sok penzt kolt el a babaholmikra meg a korhazi szamla osszegerol egyenlore fogalmunk sincs akkor az a 2000$ rettentoen soknak tunik valami olyasmiert ami nincs meg kellokeppen kiprobalva es bizonyitva. Persze mindenkinek maganak kell merlegelnie. Lattam a masik topikon, hogy a textilpelenkakrol kerdeztel. Mindenkeppen vegyel otthon mert pl. nalunk csak baromi rossz minosegut talaltam ami nagyon vekony volt es darabokba jott ki a mosogepbol. En koszonom szepen jol birom meg a terhesseget habar jovo het szerdan remelem tovabbi jo hirekkel szolgalnak majd a mehszajamat illetoen. :D Az alvas baromi nehezen megy mert bebe nagyon helyesen a fejevel nyomja a holyagomat amiert az ejszakai furdoszoba-tura legalabb 1x garantalt azonkivul meg nagyon eber ejszaka es folyton koltozkodik odabenn. Egyebkent meg teljesen aktiv vagyok takaritok, mosok, idonkent fozok es jarok angolra. Meselj majd a korhazrol ha raersz!

Katavirag, nalatok aztan nem viszik tulzasba a gondozast. Tulajdonkeppen nem is baj de azert a pisit szerintem nem artana gyakrabban nezni a feherje meg a cukor miatt. Sose lehet tudni. Azert gondolom a terminus kozeledtevel gyakrabban kell majd menned. Cukroslottyot itattak veled? A 4D tenyleg nagy elmeny ha bebe is hajlando kooperalni. Nalam a 32. heten mar baromi nagy volt es az arcat a labaval meg a kezevel takargatta es nem volt hajlando odebb tenni habar ebren volt. Az az egy kep sikerult amit ide is feltettem nektek. :D

Tegnap elmentem papucsot, szoptatos pizsamat meg melltartot venni. Hat lanyok nem tudom probaltatok e mar szoptatos melltartot de higyjetek el brutalis latvany. Mondtam is a ferjemnek, hogy ezt inkabb ne is nezze meg. :D Merevito nelkulit vettem mert a breastfeeding class-on ova intettek tole az elso par hetben. Ha mar beallt a tejtermeles utana lehet divatozni. A 36. het elott nem erdemes beruhazni ra mert nem tudhatod mennyit fog meg noni. Igazsag szerint nekem meg mindig 75B a meretem es az eladok azt mondtak ne vegyek nagyobbat. En azt olvastam a kosarmeretet legalabb 1-el novelni kell de az en meretem is nagy volt ram. Majd meglatjuk de masikat inkabb csak a szules utan veszek. Most van egy Medela sleeping bra-m meg egy normal 'nappali'. Kezdetnek eleg lesz.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na hello csajszikak :!: :!:

Togedher again .... ujra egyutt a csapat. :lol: Pedig, ma, mielott ide beleptem, megneztem Rimat, mikor volt az iwiw-en utoljara, es ott is december 30-an, igy gondoltam, csak internetkozelben nincs....
Na, de most megnyugodtunk. :wink:

Legzesfigyu: en kaptam kolcson, igy nem kell gondolkoznom, vegyek-e avagy nevegyek-eee.... :lol:

Szopizos melltarto: szinten kaptam kettot. Apanak nagyon tetszik, foleg lenyitva.... :wink:

Koldokver: most fogok utanaolvasni, itt mik a lehetosegek. Ezek a norvegok ugyanis olyan prudek.... valszeg csak a levetelt csinaljak, es kuldik Daniaba/Svedorszagba. Mi Olikanknak mindent megveszunk, mani nem akadaly. Az az igazsag, hogy 50 ev mulva meg banhatja az ember, ha a rakbol csak a sajat sejtje gyogyitana meg, de az nincs. De mondom, meg mi is gondolkodunk ezen. Illetve en, ugyanis az uram azt mondta (mint mindig), ezt ram bizza, neki erre nincs se ideje, se energiaja, apu majd fizeti... :lol:
Azert annyira draga csak nem lehet.

Fiam nekem csak annyit rugdos, amennyit kell. Tehat engem lelkileg megnyugtat a mozgasa, de soha nem fajdalmas vagy zavaro. Elegge osszhangban vagyunk... :wink: Erdekesen az utobbi napokban mar a gyomromnal, illetve egesz szeli reszeken is erzem. Racsodalkozom, meddig el nem er ez a gyerek...... :roll:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Ismet itt :D ! mar ugy hianyoztatok!
Szoval, bocsi, de igerem most mar gyakrabban fogok jonni, foleg 26.tol, ugyanis vegre nyugdijba vonulok :wink: ! Kicsit huzos volt ez a par het, most meg rajottunk h nagyon pici a lakas, vagyis nekunk meg a babanak eleg lenne egy ideig, de hosszu beszelgetesek utan vegre eldontottuk, h veszunk sajat lakast, persze ehhez meg csomo mindent kell inteznunk, igy egy par honapig itt maradunk, szerintem :roll: !
Ma vettunk babynek kisagyat es bouncert...

Edu! Kepzeld nekem mindent kell vinnem a korhazba, a pelenkatol kezdve a betetig, mindent :twisted: :twisted: !!! Ami a szoptatast illeti, en egyenlore beerem az irto sexy szoptatos melltartoval es melltarto betettel, meg nem veszek mellszivot, majd meglatjuk h alakulnak a dolgok :wink: , sot cumit sem, meg cumisuveget sem..Koldokvert mi sem vetetjuk le, errol kulonbozo velemenyek vannak es nagyon sok doki penzlenyulasnak tartja... Legzesfigyelo?!! hmmmm...mi meg nem dontottuk el, ugyanis a kisbabak eleg rendszertelenul lelegeznek es sokszor a kutyu tevesen jelez, de lehet veszunk egyet :) !
Te mikor fejezed be a sulit? Mar nagyon kozeledsz a vegcelhoz :wink: !

Katavirag! Hogy te milyen gyonyoru kismami vagy :) ! Amit a szulesrol irtal, teljesen egyetertek veled, de nagyon kivancsi vagyok, h ki hogyan fogja atelni, tulelni, megelni :) , a mult heti szulesfelkesziton az epiduralisrol volt szo, lepesrol lepesre, erre a parom nagy hangosan felkialtott, mikozben kepeket mutogattak nekunk, h majd h szurjak belenk a tut stb, h na te jo eg, ugye szivem MI ebbol nem kerunk? mondjuk en szivesebben szulnek minden nelkul, de ezt majd az adott pillanatban dontom el!

Kolyok! En komolyan felnezek rad, h tudtal nagy pocakkal annyit vezetni, koltozkodni, stb....minden elismeresem :) ! a mehszaj miatt tenyleg ne aggodj, nekem sem nezik, neztek, csak 2* meg a terhesseg legelejen, mikor vereztem, ennyi.... mikor bejelentkeztem es meglattam, h te mar a 30.hetnel tartasz, megijedtem, h igy repul az ido :) ! megkaptatok a lakast?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :!:

Rima, de jo, hogy te is most mar teljesen itt vagy... mar tenyleg aggodtunk. A lakasvetel gondolatat megertem. Ezek szerint ti letelepedtek Londonban.

Ja, ugy a legzesfigyu mint a koldokver olyan kerdojeles dolgok, vajon tenyleg szuksegesek-e. Mi legzesfigyelot kaptunk, igy hat hasznalni is fogjuk. A koldokvert mi azert szeretnenk, mert aposom nemreg esett at egy sulyos leukemian. Szerencsere jo donor volt az egyik testvere, de mi lett volna, ha nem jo, vagy nincs is teso. Szoval mi, ha nem is 100%-ig, de inkabb a levetel fele hajlunk. Meg ezutan fogok utananezni az itteni lehetosegknek.

Kolyok pocakos Svajcig valo vezetesere en is felnezek. Nem semmi a csaj. En csak itt vezetgetek a kornyeken. 32 hetesen hazarepulok meg 1x, de repulni nem nagy dolog. Csak futni ne kelljen, mert a multkor bizony futottam Amszterdamban a csatlakozashoz :lol:

Edukam, remelem okes vagy, csak mert te majdnem minden nap irsz, most meg csond van par napja.

Holnap megyek vedonohoz es 4D UH-ra :!: :!: :!: Jovok majd beszamolni :!: Nagyon varom :!:
katavirag
 
 


Sziasztok Lanyok,

Bocs amiert nem irtam de elutaztunk par napra egy utolso kettesben toltott pihenesre a tengerhez. Ma en probaltam hazavezetni de 200km utan feladtam mert majd leszakadt a derekam meg a hasam es tokre dekoncentralt lettem ettol. Voltak mar igazi osszehuzodasaim is a hetvegen. :D Ezek meg persze nem fajdalmasak de olyan fura erzes amikor ovszeruen korbe megfeszul a hasad es kb. 30 masodperc mulva elenged. Ez nehany oran belul parszor megismetlodott. Hat csak hajra mert kezdek nagyon faradt es turelmetlen lenni. Ma elkezdem inni a malnalevel teat es bevenni a homeopatias golyokat. Artani nem art legfejebb nem hasznal.
Holnap igerem tobbet irok meg vegre megvannak a fenykepek is de ma mar hasznalhatatlannak erzem magam.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!
Egy rövid bekukk, azaz mindig olvaslak Titeket, csak kevesebb időm marad írni :)
Szval mienk lett a lakás :) aláírtuk pénteken :) 3 szoba, konyha, fürdő :) egész szupi :)
február 1el költözhető :)

Csütörtökön nagyon meggyőző volt a kórházi nyilteste. Teljesen luxus, mindent tényleg mindent megtesznek,hogy ha egy mód van rá,minden úgy történjen ahogy mi akarjuk, profi felszerelés, hozzáállás és mindent adnak. Csak a papirokat és azt a ruhát kell vinni,amiben majd hazamegyünk. Szval meggyőző volt. a hétvégén meg elmegyünk az intenziv felkészítő tanfolyamra. No nemmintha annélkül nem tudnánk szülni, de a férjemnek nem árt szerintem. Ő már most jobban fél a szüléstől mint én ;)

tegnap voltunk a magyar nődokinál. Nagyon szimpi volt. Teljesen ledöbbentem, hogy nem is nézett méhszájat, oks hogy Ti mondtátok, de ez otthon alapvizsgálat minden alkalommal... na mindegy. bekukkantottunk a kicsihez, tündéri volt. és nem is olyan kicsi :) 2 héttel idősebb a méretei szerint de a doki szerint ez teljesen belefér :) majdnem 2 kilóra becsülte :shock: :lol:
Már be van fordulva (ezt éreztem :) ) és a méhlepény is tökjó helyen van. szval megnyugodtunk :)


Rima, nagyon örülök, hogy előkerültél! :) teljesen megértem a rugdosást, hiszen nekem is nagyon erőseket rúgkapál már :) még élvezem, de az is igaz, hogy este, mikor aludni szeretnék, akkor kevésbé vicces... persze Apa akkor kezdi élvezni :lol: És igen, roppantul repül az idő... én is ledöbbentem a Te 32 heteden :P

Edu, örülök, hogy elmentetek kettesben :) Majd kérünk ám képeket!!!

Katavirág, a köldökzsinórvérrel mindig úgy vagyok, hogy egyszer azt gondolom persze, kell, másszor meg nem tudom :? hogy fogom igy eldönteni. De kiváncsi lennék, hogy hol mennyiért tároják. itt még nem sikerült utánanézni, de igyekszem. :) vagy majd 2hét múlva megkérdem a magyar orvost, itt mi a szokás :)

vidám napot mindenkinek, most megyek :) de olvaslak ám Titeket :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


persze kimaradt két sor...
Edu, nem csodálom,hogy nem tudtál vezetni. Én is csodálom utólag magam. de akkor én csak 27hetes voltam és utána kezdett el tök erősen mocorogni Maszat. Azóta nem is vezettem, mondjuk holnap fogok, de csak 20kmt :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Katavirag! Teljesen megertelek a koldokver ugyben, es igaz h az ilyet nagyon nehez eldonteni, nem beszelve arrol, h ez egy komoly dontes! Hogy mi mennyire ragadunk le Londonban nem tudom, paromnak itt vannak ettermei, de nem vagyunk oda az itteni elettol, de ugy gondoljuk, h egy ingatlan londonban mindig er vmit :wink: !

Kolyok! Gratula a lakashoz :) ! Jaja az ido repul es en az utobbi idoben kezdek egy kicsit izgulni, h ennek a babanak vhogy kikell jonnie :oops: :oops: :oops: , es mikor a szulesre gondolok, olyan fura erzes fog el, pillangok repdesnek a hasamban, felve orulok, olyan nem tudom leirni, h milyen erzes :), viszont ezt a 3.trimesztert imadom, imadok terhes lenni, az egyre nagyobb pocak, egyre erosebb rugasok, mozgasok, az emberek mosolya mikor meglatjak a pocakot, arra kellni ejjel, h a parom beszel a babahoz, h na most mar eleg es aludj, minden olyan jo, es megis ijeszto :lol: !

Edu! Te kis vilagjaro :wink: ! Hat nem vagy semmi, a fiad mar most bejarta Amerikat! Olyan kivancsi vagyok az elso 2008as kulfoldon tulelo magyarok babara :)! Mi tervezzuk, h elmegyunk Parizsba meg egy kicsit "romantikazni" :lol: ! osszehuzodasaim nekem mar a 30.hettol vannak, azt mondta a doki, h kicsit korai, a normal, ha a 35.hetben kezdodnek, de h talalkozott mar olyannal is, akinek a 27.hetben voltak, igy aggodalomra semmi ok! Mar megvan minden, korhazi csomag, baba kelengye, stb?

Purc!!!!!!!!! Milyen volt otthon?

Kép Kép
rima
 
 


Kép 36+0 Kép Bolcso Kép Pelenkazo

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok Lanyok,

Feltettem a kepeket ahogy igertem. Igazabol a latszat csal mert ennyire azert nem allunk keszen. A gyerek agynemuit es ruhait meg ki sem mostam es nagyjabol talalomra hevernek a pelenkazon a cuccok. Ja es a korhazi csomagnak meg hire hamva. Igyekszem ahogy tudok de ezen a heten meg van angolom es kezdek nagyon faradni. Holnap terhesgondozas, este meg balett eloadas az Operaban.
A koldokver levetelhez meg annyit hozzatennek, hogy ha a csaladban nalunk is elofordult volna leukemia egy percig sem gondolkoznek rajta. (Katavirag teljesen megertelek) Viszont a kovetkezo gyereknel lehet mi is levetetjuk majd. (Itt azt mondtak nagy valoszinuseggel testvereknel felhasznalhato ugyanaz a koldokver)
Kolyok, nagyon orulok, hogy ennyire jol alaklnak a dolgok. Latod minden milyen gyorsan osszejot! Meg a vegen pihenni is lesz idod boven a szules elott. A szules felkeszito tanfolyam meg tenyleg tobbet er a papaknak mint nekunk.
Rima, most akkor nem az volt a lenyeg, hogy egy nagyobb lakasba koltoztetek az ev elejen? Amugy az elso evben nem kell akkora hely a babanak. Latod mi is a haloszobankban allitottuk fel a bolcsot meg a pelenkazot. Ha mar nagyobb lesz majd kiebrudaljuk a dolgozoszobaba. :D En ha a szulesre gondolok mar nem a felelem fog el hanem az, hogy essunk mar tul rajta. Mondom ezt azert mert tegnap a kocsiban majdnem sirvafakadtam ugy fajt a rugdosasa. Meg azert is mert mar nem tudom leborotvalni a labam, levagni a labkormomet, zoknithuzni, cipotkotni es hasfeszules nelkul mozogni. Persze mar most imadom a kis gzembert es alig varjuk, hogy szulok lehessunk.
Katavirag, varjuk az uh beszamolot!

Szep almokat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Na de jo, mindnyajan itt vagyunk.... :lol:

Kolyok, gratulalok a szep uj lakashoz :!: Igy meg nagyobb orom egy baba varasa es fogadasa :!: Meddig terveztek Svajcban :?: Ott nemetul beszelnek, ugye :?: Hogy allsz a nyelvvel :?:
Akarhogy is szamolom, jo nagy babad van :shock: Ha azt vesszuk, hogy betoltott 30. hetesen voltal UH-on, akkor is 1300 g - nak mernek atlagban a kicsit. a 33 hetesek 2 kg-osak :!: Nem semmi :!:
Ja, a korhazba nekem sem kell vinni majd semmit, csak magamat a gyerekkel a hasmaban es ruhat, amiben hazamegyunk. Franc akar beteteket, eldobhato bugyikat vasarolni. Remelem, ha 2 nap utan hazazavarnak, elhozhatok egy hetre valo ilyen eldobhato cuccot, arra a par napra, amig kell.

Rima, tenyleg, akkor ti mar koltoztetek :?: Vagy csak tervben van :?: Most akkor alberletben laktok, ugye :?: A letelepedes/vandorlas kerdessel hasonlokeppen allok, mint te. Az ember rovid tavra tervez, nem tudhatja, hol lesz 2 ev mulva. Mi is ugye juliustol Brisbane-ben lakunk, de hogy 2010-tol mi lesz :?: :?: Ma mar nem ugy elunk mint nagyanyaink, akik egy varosban, egy munkahelyen eltek le az eletuket. Lakasuk, butoruk ugyanaz volt.
Amit a terhesseggel kapcsolatban erzel... szoval nalam hasonlo a helyzet. Izgalommal teli orom..... mindenesetre erezheto a sok boldogsaghormon....

Edu, hu-hu, ahanyszor meglatom a vonalzod.... benne vagy a korban... :lol: Gratulalok a szep alakodhoz, csinos pocidhoz, szep babacuccokhoz :!:

En most egyedul leszek 2 hetig, az uram elutazik sielos konferenciara. Hetvegere nagy partyt csapok, jon vagy 10 itteni magyar baratnom. Teljes elbalnasodasom elott meg osszehivom a brancsot, 2 napig csak fozni fogok. Holnap meg lesz egy eloadasom (lampalaz :roll: ) persze norvegul...., de aztan itt a munkahelyen is lazabbra veszem a figurat. E ket esemeny utan nekikerekedek es szepen minden babaholmit elkezdek idehordozni a baratnoimtol, igy babaagy, hordozo, furdokad es elkezdem a ruhacskak mosasat, vasalasat, elrendezeset. Egyelore ugyanis minden szatyrokban a szekrenyben. Szoval most nekem is egy uj idoszak kovetkezik.

Ja igen, es tegnap megvolt a mereg draga norveg 4D, de megerte :!: A konnyem kicsordult, mikor meglattam kis pocsosunk arcocskajat. Azt kell mondjam, tobb reszleteben az apjara utott, de ezt csoppet sem banom.
Ime Oliver 28+2

Kép Kép Kép Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! Nagyon szep a bolcso es a pelenkazo es termeszetesen te is :) ! Tejesen megertelek, h mar eleged van, de ezt mar fel labon is kikell birni :wink: ! Vmivel nagyobb lakasba koltoztunk, de a ber a duplajanak a duplaja, igy mi ezt felesleges penzkidobasnak tartjuk, ha vehetunk sajatot!

Katavirag! Nem vagy semmi, ennyit fozni! Orok eletedben ilyen hazias voltal? Milyen edi Oli pofija, szinte latom ot magam elott szuletese utan, nagyon tisztan kiveheto, ez volt az ok amiert a parom hallani sem akart a 4drol, mert h o meglepit akar, pedig mondom en neki, h a gyerek tiszta anyja lesz es kesz :lol: !
Tenyleg mi van azokkal a magyar ismeroseiddel, akik mentek lombikra?

szep napot

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Katavirag, ez a gyerek gyonyoru! Nem semmi mennyire tiszta kepeket kaptatok rola. Akkor most az Oliver nevben megegyeztetek a ferjeddel? Mi nevekrol sosem beszelunk majd a szules utan elnezegetjuk egy darabig a bebet es dontunk. Nem semmi 11 no egy rakason! Meg jo, hogy a ferjed elutazik. Remelem jol sikerult az eloadasod ma.

Rima, mi pont 1 eve vettunk itt egy pici hazat mert elegge hulyen ereztuk magunkat, hogy masnak fizetjuk azt a baromi draga lakbert es 1 evnel hosszabb szerzodeseket itt nemi s nagyon kotnek. Magyarul mondhatja azt a tulaj, hogy akkor talan keressunk valami mast. Szoval belevagtunk, felujitgattuk es most boldog haztulajdonosok vagyunk. Te a jovo hettol akkor nem dolgozol? Az jo mert akkor tudsz rendezkedni (fenykepeket kerunk!!!) es gyakrabban tudsz irni. Jovo hettol mar en is itthon leszek teljes eletnagysagban. :D

Rolunk annyit, hogy tegnap a gondozason mondtak talan pakoljam ossze vegre a korhazi holmikat. :D A streptococcus szures halisten negativ lett ugyhogy megusszuk az antibiotikum infuziot a szules alatt. :) Mehszajat nem neztek mert hogy a gyerek ugyis tudja mikor van itt az ido es ok nem szeretnek josolgatni. Valoszinuleg midwife-al fogok szulni ha nem lesz semmi komplikacio.
Tegnap nem tudtam jelentkezni mert a balett este f11-ig tartott es elotte meg angolom volt. A gyerek vegigugralta az egesz napot mar azt hittem o maga fogja kilyukasztani a burkot. :D (tudom szerencsere nem kepes ra) Ennek megfeleloen egesz ejszaka aludt es most is csak pianoban mozgolodik. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Rima, teljesen megertem a lakasvasarlas gondolatat. Nem beszelve arrol, hogy befektetes is. Foleg ha mennek folfele a lakasarak. Micsoda kozmopolita kismamak vagyunk :!:

Jelentem, megvolt az eloadas (jol ment), es mar masra sem gondolok, mint a mai nagy csajpartyra. Vegul is "csak" 8-an leszunk. Azert annyira nem nyomtam ki magam fozesileg, tegnap ugyanis olyan feszult voltam az eloadas miatt, hogy nem aludtam jol. Aztan mult ejjel meg olyan megkonnyebbult voltam, hogy este 10-kor kidoltem. Igy delutani fozes helyett bevasarlas lett. Csokikrem fozes helyett vettem jegkremet, gofryt, tejszint, lekvarokat. Nagy gulyas helyett meg tortilla lesz salatakkal :lol:

Ja, Edu, igen, mi mar elneveztuk ot. Ferjemet igy hivtak volna, ha nem ugy hivjak, mint most.... :wink: Es egyszeruen raragadt, mire eszbe kaptunk, a csaladtagok mar igy hivtak. Es nagyon jo is lesz nekunk.

Akkor Rima, Edu, ha jovoheten otthon lesztek, irjatok gyakran, tegyetek fol kepeket.

Remelem, Kolyok is jol van :!:

Hihetetlen telik az ido. Es mar megint....
Kép
katavirag
 
 


Ja, Rima, nem, nem voltam orok eletemben hazias, mindhatni, soha. Anyukam a mai napig kizavar a konyhabol, hogy ne zavarjuk.
Aztan amikor ferhez mentem, jott magatol.
Persze meg van boven mit tanulnom.
Pl. vadast meg nem is csinaltam..... :wink:
katavirag
 
 


Hello Lanyok,

Mai nap reggel ugy ebredtem, hogy eszrevettem teljesen 'leszallt' a hasam. Mar nem is latom a koldokomet. Tudom egy elsoszulo mamanal ez meg nem a kozelgo szulesre utal de azert jo erzes, hogy haladunk. Ennek megfeleloen most a gyomrom helyett a holyagomon van allando nyomaserzet. :D Lehet kezdi megteni a hatasat a malnaleveltea (egesz jo ize van) meg a homeopatias golyok. Mozogi egyre nehezebben tudok habar minden nap setalnom kellene legalabb 30 percet. Csak kozben allandoan olyan erzes fog el, hogy ki akar esni a gyerek. :D Na meg a -5 fok jeges szellel kombinalva sem tul csabito.
Kellemes hetveget mindannyiotoknak es hasznaljatok ki a szabad mozgas oromet amig birjatok!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok Edu, Kolyok, Rima :!:

Edukam, kozeleg az idod.... :lol: Leszallo has.... hu-hu. Vegul is te sem bannad, ha 2 het mulva megszulnel, nem :?:

Az en koldokom meg kb. 4mm melyen van. Mikor tunik el :?: Na nem mintha vagynek ra... :roll:

Na, nekem meg volt a nagy vendegsegem, 8-an voltunk, kaja-pia, jol sikerult. Tenyleg. Szervaltam egy asztalt a pincebol, es maris mindenki le tudott ulni.

Kezd bucsu hangulat lenni bennem a varos es az itteniek irant, hiszen hamarosan elkoltozunk... de orommel megyek, tenyleg. Szeretettel fogok ide visszagondolni, hiszen ha sokat szidtam is a helyet, az ember a szepre emlekszik es amugy is sokat koszonhetunk ennek az orszagnak.

A hideg idoben a seta nekem nagyon jol esik. Csak ez a sok lejto ne lenne, azokra aztan jol bekemenyedek.

Nem hiszitek el, most hogy az uram elutazott 2 hetre sielni, nekialltam takaritani, pakolaszni, szortirozni. A sok eso miatt tiszta ganya minden ablakunk. Gondoltam, ha arra varok, hogy ne essen par napig, sosem lesz ablakpucolas. Igy nagykabatban kialltam, es olyan jol esett, mint egy seta. Kivetelesen nem esett az eso, hanem a ho esett le elozo este es sutott a nap. Felert egy sielos nappal. Az egesz napos takaritas utan estere persze olyan lettem, mint egy banya. Kispocok is jelezte, mar akarhany Mg-ot vettem be, hogy na most mar eleg. De inkabb most csinalok meg mindent, mint a 9. honapban.

Na, megyek, megjavitom a tickerem, mert en ma leptem a 30.
hetbe, de ez valami mast mutat. :shock:

Uracskam itt siel (Cortina Dampezzo - Olaszorszag). Tavaly egyutt voltunk. Hmmm.... lelekben en is sielek... :roll:

Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!

Edu! Hat nyugdijba vonultunk, mondjuk mar tenyleg radfer egy kis pihi, de h en mit fogok csinalni :roll: ? Imadok setalni es szerencse itt nincs fagy, se ho, pont kellemes ido hosszu setakra, csak sajna poros, koszos utcakban :evil: ! Sikerult becsomagolnod a korhazi dolgokat? Nekem mar a vedono a 27.hetben mondta, h csomagoljak, mert h sok baba korabban szuletik, azt hiszed, h hallgattam ra :lol: , majd en is ugy a 36.het tajekan elkezdek azon filozni, h akkor mi is keruljon a csomagba :wink: !

Katavirag! Nem semmi, h te meg most is partyzol :) , ferjecsked meg irigylesre melto helyen van, pedig nem is szeretem a havat, csak az ablakbol vagy a kandallo mellett kuporogni :lol: ! Vegre atalszom az ejszakakat, elmagyaraztam pottomnek, h az ejszaka alvasra van, ugy latszik megertette :lol: , igy most mar tenyleg semmi panaszom, pedig mennyit szenvedtem az elso honapokban es rettegtem a 3.trimesztertol... Mikor is fogtok koltozni?

Kép Kép
rima
 
 


Jaj, elfelejtettem megkerdezni: tudjatok, h meddig szabad egy kismamanak repulni?
Koszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok Lanyok,

Katavirag, azert az ablakpucolas eleg desperado dolog a tel kellos kozepen. :D Latom beutott nalad a nesting instinct. Na nem mintha nekem nem kellene a hazzal foglalkoznom de mostanaban nehezem veszem ra magam, habar tegnap kiselejteztem egy egesz szekrenyt. Itt az a baj a tellel, hogy a kornyezet finoman szolva nem tul romantikus. Azert Bergennek van egy stilusa valjuk be. Szoval nem tudom hogyan fogom teljesiteni az eloirt napi 30 perc setat. A koldok eltuneset ugy ertettem, hogy a 32. het korul teljesen kifordult aztan nehany napja meg eltunt a latoterembol ahogy a labaim is. :D
Rima, legitarsasaga valogatja, hogy meddig engednek fel de szerintem a 36. het utan mar ne remenykedj. Ha meg elotte akarsz utazni akkor altalaban vinni kell egy igazolast nekik az orvosodtol. Ha haza akarsz latogatni akkor most menj es elotte hivd fel a legitarsasagot. A hatralevo 50 napotok pedig nagyon gyorsan el fog telni meglatod! Gondolom van eleg dolgod az uj lakassal es en a helyedben elkezdenem a baba dolgait a helyere tenni mert kesobb mar egyre kevesbe fun. Amugy meg hasznald ki az idod es torodj magaddal, olvass, setalj, fozz es tolts sok idot a paroddal. En pl. sokszor elmentem erte munka utan es egyutt jottunk haza vagy bementem hozza ebedelni. A korhazi holmim meg mindig nincs osszecsomagolva mert meg nem vegeztem a gyerek cuccaival sem de penteken vettem kontost meg gumipapucsot potom 12$-ert. Azt mondjak szinte nem kell semmit vinnem de azert biztos ami biztos beteszem ezeket is.
Nalam a helyzet valtozatlan, meg nem erzek semmi keszulodest a baba reszerol. Sot par napja mintha konnyebben mozognek es nem gorcsol a hasam sem. :shock: Persze az ejszakak valtozatlanul szarok a rendszeres furdoszoba tour-ok es a mocorgas miatt.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Ja, Bergennek van stilusa, de egy evben 2 honapot kb. Amugy meg sar es eso. A szombat kiveteles nap volt, masnapra elmult. Meg szerencse, mert tutira nem pucoltam volna ablakot.

BERGEN szep idoben.....
Kép

Aprilis kozepen szulok, majus kozepen hazamegyunk, julius kozepen-vegen Brisbane-be.

BRISBANE..... Azert ez man dofi.... :wink: D-vitamin hianyunk nem lesz... :lol:
Kép

Korhazi csomag :?: Eloszor is, itt ket nap utan ki vagy rugva. Tehat 48 orara nagyon nem kell cucc. Aztan meg eldobhato bugyi/betetet adnak, meg babaruhat is. Agynemut, torulkozot, svedasztalos reggelit. Mani itt van. Ugyhogy en azt tervezem, ha aprilis 12-en ejjel elfolyik a magzatviz, bemegyunk a korhazba, masnapra megszulok, az uramat meg hazakuldom, egy papirral, amin utasitasok lesznek, hogyan takaritson ki es rendezze at a lakast, illetve ha pihenni akar jojjon be meglatogatni es 2 nap mulva hozza be a maxi-cosit amibe belarakom Olika ruhacskajat, amivel hazamegyunk.

En is szekrenyrol szekrenyre haladok most. Hihetetlen mi lejart dolgot felhalmoz az ember, legyen az illatszer, kaja. Az uram a papirbol keszult dolgokat halmozza, igy ujsag, magazinok, konyvek. Sutyiban kell mindent szortirozni, mert meg a lyukas zoknit is elteszi, jo lesz majd a motort pucolni.... :roll:

Ma megyek az IKEA-ba, meg bumlizni. Jaj, legyen mar 4 ora..... :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! a koldoke ugye nem mindenkinek fordul ki? mert nekem meg se hire, se hamva es a noverem azt mondta, h neki koldok teren nem volt valtozas :roll: :roll: :roll: , csak barna csik volt a hasan, nekem meg az sincs :( ! Pihenes meg nem nagyon megy, orult modon rohangalok ide oda, h minden meglegyen a nagy napra, csak vhogy mindig vmi bababoltba tevedek es nem birom megallni, h ne vegyek a picurnak vmi ruhat :roll: ! WCre sem megyek ki az ejszaka, pedig tobb mint fel litert iszom alvas kozben, es ma ejszaka sikerult 11orat aludnom egyhuzomban, wowwww :D ! Repulest meg csak azert kerdeztem, mert a 7vegen szerettunk volna Parizsba menni, de nem hiszem, h lesz belole vmi! Neked mar 3het sincs hatra :) !

Katavirag! Gyonyoru varosban laksz es meg szebben fogsz :) , irigy, irigy :) :) :) ! es meg is valaszoltad, amit kerdezni akartam, h milyen idos korban tervezitek a baba elso repulo utjat, de akkor Oliver mar egy honaposan pilota lesz :) ! Itt sok esetben 6orat vagy bent a szulest kovetoen, max 24orat...., ha gond van, akkor tartanak bent napokat, de a korhazi csomag feler egy 2 hetre indulo turista csomagjaval :twisted: :twisted: :twisted: !! Mit szeretnel az IKEAbol?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Szepen elszallt minden az elobb amit mar fel oraja irtam. :twisted: Sebaj a lassan mindenoras kismamaknak tengernyi ideje van mint tudjuk ugyhogy kezdjuk elorol. :D

Katavirag, ne akard, hogy a magzatburok repedjen meg eloszor mert onnantol kezdve nem sok idot hagynak neked otthon vajudni. Az en titkos vagyam az, hogy otthon vajudok a sajat kis hazikomban addig amig csak birok, hogy minel kevesebb idot kelljen bent toltenem a szuloszoban ahol csak az orankenti 20 perces monitorozas, reszleges agyhozkotes, vernyomasmeres, belso vizsgalat es az epiduralra valo rabeszeles varna ram. Momentan nem tunik tul csabitonak a dolog habar tudom en kepzelodhetek magamban ugyis a termeszet donti el hogyan alakulnak majd a dolgok. Azert szerencsere itt ep burok mellett 4cm-es tagulas elott be sem engednek a korhazba. A korhazi csomagrol meg annyit, hogy a nagy reszet lenthagyom a kocsiban es csak a legszuksegesebbet viszem fel. A ferjem bentalszik velunk a korhazban es egyenlore azt ismetelgeti egy percre sem akar minket magunkra hagyni az ottletunk alatt. (minden szoba 1 agyas es van kihuzhato fotel meg agynemu a papaknak) Errol azert meg targyalok vele mert 2 kialvatlan szulo plusz egy ujszulott nem tunik szerencses kombinacionak. Brisbane nagyon cool helynek tunik habar egyben baromi meleg is lehet az ev legnagyobb reszeben. Persze Bergen utan ez meg jo is lehet. Mar latom ahogy a felhokarcolok kozott a tengerparton tologatod Olivert es megalltok egy fagyira meg kavera.
Rima, nalunk a ferjem ilyen babaruha vasarolgatos. Mindig betett valami edibedit a kosarba ami szerine elengedhetetlen a gyerek szamara. Igy tele vagyunk kertesznadragkkal meg polokkal amiket o vett de szerencsere legalabb arra sikerult rabeszelnem, hogy min. 62-es meretueket tegyen be mert gyanitom az 56-ban em fog sokaig pompazni. A koldokom nekem baromi melyen van alaphelyzetben de teljesen kifordult par hete. A barna csik meg a linea nigra ami nekem pl. a 30. heten lathatova valt de ez maradektalanul el is tunik a szules utan. Szerencsere idaig meg egy terhessegi csikom sincs pedig nem kenem halara a hasamat de szerintem ez genetika kerdese es nem a meregdraga kremeke. Persze ha bebe tul sokaig bent szandekozik maradni meg kijohet. Az ejszakai pisiles meg csak 3 hete kezdodott nalam es mar egyre intenzivebb miota bebe leszallt melyen a medencembe.
Holnap reggel a szokasos terhesgondozas ahol megsimogatjak a fejem es kozlik legyek urelemmel meg egy kicsit.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu! en is otthon szeretnek vajudni, bizti jobb, mint a korhazi kornyezet, de Katavirag szerintem ehhez hozzavan szokva :wink: ! csak sajna nekem min 3szor kell antibigyos infuziot kapni, ami ha jol szamolom 12 ora es ehhez sajna elengedhetetlen a korhazi bentlet :twisted: ! nekem is a parom rakna mindent a kosarba, de o az 50es bodykat, rugikat nezi, mert szerinte ilyen kicsi nonek nem lehet 56 cms gyereke, fo h o 190hez kozeledik, de o mar elkonyvelte, h vmi 49cms, 2,5kg lanyunk lesz, csak nehogy csalodjon :lol: :lol: :lol: ! a terhessegi csikokkal ill a kremekkel teljesen egyetertek es en sem kenem magam agyonra, anyukam 5gyereket szult, soha nem kente a hasat es egy csik sincs rajta, szerintem is genetika kerdese....

Kép Kép
rima
 
 


Te Rima nem kerdezel megegyszer ra a szulesznodnel a streptococcus B-re? Olyan regen csinaltak mar nalad azt a szurest. Lehet mar nem is vagy hordozo. Ez teljesen valtozo, marmint idonkent hordozzuk idonkent meg nem. Nem ritka az sem, hogy elso terhessegnel van masodiknal meg nincs. Nalam is a 35. heten csinaltak meg. Azert nem mindegy, hogy infuzioval kell e a szobaba jarkalnod vagy sem. Nekem a szures elott azt mondtak, hogy ha pozitiv lesz akkor probaljak ugy beerni, hogy legalabb 1x (3h) lemenjen. Nekem szabalyos fobiam van a korhazaktol ttol fuggetlenul, hogy eu foiskolat vegeztem es dolgoztam is egy darabig. Na lehet talan ezert. Ami a gyerek szuletesi sulyat illeti sztem nincs ra recept mert pici noknek is lehet oriasbebije es nagydarab noknek meg icipici bebije. A szulok magassaga biztosan befolyasolo tenyezo lehet ugyhogy azert szerezz be nehany 56-os meg 62-es ruhat is szerintem. Az enyem nem tunik mamutnak a hasmeretem alapjan dehat ki tudja eleg szeles a medencem, jol bebujhatott oda. Ja es vigyazz a rozsaszin ruhakkal. :D Habar negyunk kozul csak lesz mar valakinek lanya 3 fiu mellett. Ilyenkor mindig a nagyanyam jut eszembe akinek 4 lany jutott.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu, nekem is lesz meg a strepre vervizsgalat, sot talan meg ketto, egy kozvetlen vmikor a szules elott, de a doki azt mondta, h itt nagy szazalekban meg ha el is mulik, akko is infuzios szules van, biztos ami biztos, brrrrrrrrrr :roll: :roll: :roll: , hat ezert varom en a szulest, nem beszelve arrol, h a mult heti szulesfelkesziton 1oras DVDt neztunk a szulesrol, csaszarmtszesrol, mindent mutattak, szornyu volt, szegeny kismamik total kivoltak, mig a sok bunko pasi rohogott, az en parom meg total kivolt, h most ez minek kell mutatni egy kismamanak, erre elkezdtek veszekedni a vedonovel, mert a no szerint jol felkell minket kesziteni a szulesre, konyorgom, ez nem egy vizsga, nok millioi szulnek dvdzes nelkul :twisted: :twisted: :twisted: ! en csak 56os ill par 62es rucit vettem, ezert sem megyek apcival bevasarolni, bar szerintem sem lesz oriasbebim, de szerintem egy normal mretu, bar kitudja, kishasbol is johet nagy baba, a picik profik a bujocskaban :wink: !
Nekem van itt egy ismerosom, akiknek mar 7fiuk van, szegenyek nem tudnak belenyugodni, h nincs kislany :shock: !

Kolyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Utolagos BOLDOG SZULINAPOT!

Ti fogjatok polyazni a picit?

Na megyek vasarolgatni!
Szep napot

Kép Kép
rima
 
 


boocsi Edu, vizelet vizsgalatra gondoltam, nem ver :oops: :oops: :oops: ....

Kép Kép
rima
 
 


Hujujjuj :!: Csajok, ez a mennyiseg mar feler egy masik, megszokott topikkal :!: Hat erezheto, hogy szabira mentetek... :lol: Csak gyozzem majd olvasni. Hu, hu, de most mindjart vege a munkaidonek, meg meg apust is fel kell hivnom skype-on, mert most jon haza a sipalyarol....

Roviden:

Repules: en a 32. hetben utazom haza, haziorvos majd ad valami papirt angolul, hogy rendben minden. Aztan most tervezek egy ujabb osloi kurzust a 35. hetre, az is repcsiuttal jar. Tegnap megkerdeztem Geza bacsit, mi a velemye, azt mondta, ha zart a mehszaj, barmi johet. Sot, neki volt olyan kismamaja, aki lovagolt, buvarkodott, repult vegig, es nem lett semmi baja.

Koldok: Remelem, nekem majd csak eltunik a vegen, de nem lesz gomb. Az olyan randa, foleg, ha szuk poloban mindenki latja :roll: A linea nigra (csik a koldok alatt) valoban eltunik. Nekem sincs meg.

Szules: Ugy latom, ti batrak es felkeszultek vagytok. En meg nagyon nem is gondoltam bele, hogy nemsoka szulok. Pedig mar most a gyerek fej kerulete 27 cm, ami azert nem huvely meret. Bevallom, en minel hamarabb a korhazban akarok kikotni, hogy aztan ne mondhassak azt, hogy mar tul tag a mehszaly, bocsika, nincs EDA. Ugyanis nalunk a rokonsagban mindenki kinkeservesen, hiszteriak es kesobb kikonyorgott tervezett csaszarok kozepette szult. En meg azt szeretnem, hogy szep elmeny legyen. Es azt is tudom, nem vagyok egy lelkileg eros alkat. Illetve bizonyos szempontokbol nem. Legutobb anyukam azt mondta: en ha a helyedben lennek, biztosan kernek epiduralt. O 4 gyereket szult, ugyhogy csak tudja. Es eddig az eletben barmit mondott, nekem az bejott.
katavirag
 
 


Sziasztok,

Most jottem vissza terhesgondozasrol. Felajanlottak, hogy megnezik a mehszajat ugyhogy elfogadtam. Csak annyi tortent eddig, hogy megrovidult 50%-ban. Azert ez is valami! 2 hete meg teljesen hosszu volt. Nyilni sajnos nem nyilt tovabb 1cm-nel de szerintuk ez igy van rendjen. Ma reggelre az arcom bedagadt es ezt ok is eszrevettek. Kezen, labszaron nincs vizesedes baba mocorog es ugy tunik jol elvan meg. Az egyetlen jotanacs amit kaptam, hogy setaljak sokat. Mondjuk en amugy is baromi aktiv vagyok es allandoan teszek-veszek a hazban es csak ejszaka fekszem le amugy mindig talpon vagyok. Lehet folytatnom kellene pianoban a tornazast.
Rima, a streptococcus-t huvelykenetbol nezik nem vizeletbol. Vegulis mindegy mert ugy latom a szulesznod tantorithatatlannak tunik. Azert szerintem durva dolog kismamikkal szuleseket vegignezetni premier planban. Engem pl. rohadtul nem erdekel vizualisan masok szulese, az enyem ugyis mas lesz es nem szeretnek mar elore panikba esni. En meg egy szulesvideot sem lattam pedig tele van vele az internet. Remelem nem hatott rad sokkoloan. Szerencsere van meg idod elfelejteni. Itt a klasszikus ertelemben vett polyazas nincs de en vettem par swaddle blanket-et erre a celra mivel nagyon ajanlottak a korhazban. Allitolag megnyugszanak tole.
Katavirag, azert ne vallald tul magad a 35. hetre csak lightosan. Ami meg a szulest illeti en sem vagyok valami bator de mar tenyleg szeretnek a kis labdamtol megszabadulni es idekinn noveszteni tovabb. :D Az utolso 4 hetben meg hetente 0,5 kg-ot is gyarapodhatnak. :? En csak 3,5 kg-ig vagyok hitelesitve. Az EDA-t meg en sem zartam teljesen ki (nem is szabad) mert nem tudhatom hogyan alakulnak majd a dolgok es lehet ez lesz a jo megoldas mindkettonknek. A lenyeg az, hogy rugalmasan kell hozzaalni a szuleshez es tudomasul kell venni nem mindent mi iranyitunk.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Akkor kenet :oops: :oops: :oops: , lenyeg h tutira nezzek es h a vegen minden jol suljon el es egy gyonyoru egeszseges babucival gazdagodjam :wink: ! Szuleseket en sem szeretek nezni, mert igy igaz, minden szules mas es en ugy vagyok vele, h nehezebben viselem masok fajdalmat, szenvedeset, mint a sajatomat :roll: , EDAt en sem zartam meg ki, de nem is nagyon tervezem :lol: , bar ha csaszaroznak(remelem nem, de ez majd kiderul jovo het csutortokon), akkor nincs mas valasztas :? ! Nalunk a csaladban meg ugy altalaban kipottyanak a babak, persze ez nem azt jelenti, h nekem is konnyu szulesem lesz....bar jo lenne :)

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok! :)
Nem szép tőlem, hogy így elmaradozom, de talán megbocsátható ;)
Köszönöm a szülinapi köszöntést ;)
És akkor most kicsit hoszabb leszek és sorban válaszolgatok :)

Hétvégén voltunk szülésfelkészítő tanfolyamona kórházban. Intenziv angol nyelvű. Hasznos és érdekes volt. Átvettük nagyon részletesen mindent a vajúdás legelejétől addig, hogy hazavisszük a csecsemőt és otthon mit csináljunk vele. Volt néhány érdekes dolog, de nagyon meggyőző volt. Nem félek annyira, csak én is az epiduráltól.... attól nagyon félnék. Abból ha egy mód van nem kérek... :? (félek a tűtől :? )


Rima,
Akkor ugye már nem dolgozol? Végre Te is kicsit pihizhetsz :) Már ha a baba hagy ;)
repülés: légitársaságonként változik. a Malévnél 8hónapos orig lehet, e huszonvalahanyadik héttől csak orvosi papirral. De nekem pl idefelé hétfőn nem kérték a papirt. Remélem visszafele is minen rendben lesz. Mert utálok repülni.... alapból félek tőle... :?

Edu, nagyonnagyon csini kismama vagy! És milyen tündéri a babaszoba! :)
Jaj, és neked már mindjárt itt az idő.... nagyonnagyon drukkdrukk. Ha véletlenül nem lennék itt, mikor indulsz ;) Szval kivánok komplikáció mentes könnyed szülést :) És majd gyere hamar mesélni :D
Nem semmi, hogy a férjed is bent aludhat utána Veled, ezért kicsit irigyellek, bár megrtem, hogy jobb ha ő kialussza magát. De vajon tud-e majd aludni az izgalomtól otthon egydül....?;)
én tegnap próbáltam szopis melltartót, tudom még korai, de akartam itthon venni egyet, hogy ha kint nem sikerül a nagy rohanásban, legyen egy. És találtam egy olyan aranyosat, ami nem brutál látvány :) Csak sajnos nem volt pont a méretemben :( De nem adom fel, majd keresek :)

Katavirág!
Szegény, nem lehet könnyű egyedül. Én csak 4 napra jöttem haza, de úgy hiányzik aférjem...
Örülök, hogy jól sikerült az előadás a buli :) És csak óvatosan a takaritással!!!
Nagyon szépek a képek, és télleg meggyőzőbb azutóbbi :D
Igen németül beszélnek, én beszélek németül bár kicsit régen használtam a nyelvet, de kezdek belejönni. A férjem inkább angol, de szerencsére mindenki beszél angolul. Azt hogy meddig maradun Svájcban magunk sem tudjuk, ha jól érezzük magunkat, évekig :)
Nagyon aranyos a Kis Olivér! És irigykedem... a mi kis Maszatunk végig aludta a 4Dt méghozzá úgy, hogy az arcát a méhlepénybe fúrta és a kezét meg a lábát az arca elé rakta, nehogy valamit lássunk belőle ;) Najó, azért a fél arcát sikerült meglesni :) Meg a férfiasságát meg a tappancsát, fülét, szval azért élmény volt. Majd töltök fel képeket :)

Még akartam egy csomót irni, de most rohanok a háziorvoshoz a táppénzes papirért. (mostanában olyan csiga vagyok... :lol: )

lehet hogy még jövök ma, ha nem igyekszem minél hamarabb. De holnap repülök vissza Svájcba és utána költözünk. Sokminden lesz. És nem tudom lesz-e netem az új lakásban az első napokban.
Sokat gondolok Rátok! :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Kolyok, jo rolad is hallani. Es latod, te is repulsz. Bar a 2 tickered kulonbozo idopontot mutat, sacc/kb 31-32 hetes terhes vagy.
Igen, a mi kis Prucskunk is a mehlepenyt hasznalja parnanak. De ez allitolag nem ritka.
Nekem is hianyzik az uram, de bevallom oszinten, szeretem az egyedul toltott napokat is, mert akkor tudok igazan magammal, a haztartassal foglalkozni. :wink:

Edu, nem, nem fogom magam megeroltetni. Ha el is utazom meg a 35. heten Osloba, oda egy ora, vissza egy ora a repulout. Hetfotol pentekig fejtagitas, de csak 9-tol 16-ig, es az ember szallodazik, en speciell delutanonkent mindig soppingolok, aztan egy vacsora utan visszamegyek a szallodaba, tusolas, alvas. Es mindezt ingyen. Szoval inkabb nyaralas. Es meg tanul is az ember.

Ja, mehszajhoz nem sokat konyitok, de szerintem inkabb zart legyen a vegen is, mint nyitott. Nyiljon akkor, amikor szul az ember leanya :lol:

Rima, miert gondolod, hogy csaszarral szulnel :?: Olyan pici vagy :?: Hany centi magas vagy :?: Vagy a Streptococcus miatt :?: Hogy itt mennyire semmi ilyet nem csinalnak... nekem meg semmilyen kenetet nem vettek. Eleve van 1db UH az egesz terhesseg alatt. Se AFP, se cukorterheles. Ha a vizeletben van cukor, akkor vesznek vert. Stix-szel nezik meg a verszegenyseget is. Vernyomas, Doppler a kis szivecskejerol, aztan ha nincs kerdes, csao. De en valahogy nem parazok semmin. Szerintem azt erzi az ember, ha baj van. Van egy kis aranyerem, egy kis viz estere a labamon, de osszessegeben semmi nem veszes. Sot mindenki azt mondja, olyan fitten mozgok, jarok. Ugyhogy en nagyon bizom is, hogy vegig ilyen konnyu lesz.

Ja, kerdezted, mit akartam venni az IKEA-ban. Babafogast a szekrenybe, de nem arulnak. Viszont vettem kis pledet neki, amin pelekazni fogom.
Ja, meg azt is kerdezted korabban, mi lett a lombikos parral. Mar nem is tudom, kirol irhattam. Ket part ismerek, akik nemreg mentek lombikra, eloszor, es mindkettonel ikrek fogantak. Sajna az egyik helyen az egyik baba feszivodott, mint a kamfor, de hat biztosan megvolt ra az oka. Mindenesetre egy egeszseges baba ott is lesz.

Na puszka nektek :!: Kuldok a szep kismamiknak egy szep viragot :!:
Kép
katavirag
 
 


Sziasztok!

Kolyok! Nem semmi, h ebbe a 4napba ennyi mindent besuritettel! Sikerult vmit venni? en tegnap vettem szoptatos melltartot, meg sleep brat, vegulis egy hetig keresgeltem, mig vegre ratalaltam, arra amelyik tetszik, mar total para voltam, mert ha a gyerek meglat egy olyan venasszonyos melltartoban, hat tuti elmegy a szopastol a kedve :lol: ! Na de a lenyeg, h kenyelmes legyen, ez most nem a divatrol szol :wink:! Apa nalunk is bent alszik, legalabbis igy tervezi, jobb is mert nekem nincs olyan szerencsem mint Kataviragnak, o tuti felforditana a lakast se perc alatt :) ! Es amit az epiduralisrol irtal, erdekes, de en is ettol felek a legjobban :roll: !

Katavirag! Nem, nem vagyok azert olyan alacsony :lol: , kb 165cm lehetek +-1,2 cm :) ! csak akkor csaszaroznak, ha a mhlepeny meg mindig olyan alacsonyan van, mint a multkori uhn, de ez majd kiderul, meg remelem, h a baba is kozremukodik es normalis poziciot vesz fel :) ! amugy itt is lazasag van, a strepre a kenetet csak az utolso hetekben veszik, kb ugy a 35.heten(ez is korhazfuggo), de mivel en az elejen vereztem, ezert nekem akkor millio vizsgalaton mentem keresztul....amugy itt sincs cukorterheleses tarsai,ugyanugy vernyomas+szivecske es byebye!es 2UH van az egesz terhesseg alatt, mondjuk nekem ez lesz az otodik....
ez az Oslos dolog jol hangzik, de gondolom a shoppingolast nem alljak :lol: :lol: :lol: !
En arra a doki ismerosodre gondoltam, vegulis nem lenyeges....

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Orulok, hogy mindenki jelentkezett ma. :D

Tegnap pokoli ejszakam volt. Egy szemernyit sem tudtam aludni annyira fajtak a csontjaim meg az osszenyomott belso szerveim. Lehet nem kellett volna 3,5h-t setalni a hidegben es szelben. Amikor ejszakankent kimegyek pisilni mindig az jut eloszor az eszembe, hogy csak ne most mert nagyon faradt vagyok. Aztan nappalra megszunik ez az erzes es azt varom mikor indul mar el valami. Nem is tudom miert de felelemmel tolt el egy ejszakai indulas a korhazba. Feloltozni, telefonalni, kimenni a hideg ejszakaba, kibirni egy kenyelmetlen zotykolodest az autoba es megerkezni egy tok idegen kornyezetbe fajdalmak kozepette. Szoval jobb szeretnem ha nappal vagy hajnalban kezdodne el a vajudas.
Ma is teljesitettem az eloirt setat a ferjemet hivtam vegul hogy vegyen fel visszafele mert nagyon elfaradtam.

Katavirag, a megeroltetest szellemi ertelemben is gondoltam. En a 35. heten mar bun rosszul teljesitettem a maganoraimon es olyan szavakat kerestem angolul amiket mar egy 7 eves is tud. A tanarom biztosan susunek nezett. Neked mondjuk ha jol ertettem muszaj helytallnod a munkahelyeden a 38. hetig. Nagyon jol teszed, hogy vasarolgatsz a babadnak! Hasznald ki, hogy friss vagy es konnyeden mozogsz. Mikor mesz Magyarorszagra?

Rima, remelem feljebbcsuszott az a placenta ahogy a babad novogetett. Altalaban igy szokott lenni. Mikor lesz az uh? Gondolom akkor tudod meg azt is, hogy beallt e mar a babad fejjel lefele. Ez jo, hogy mindent felforgatna a parod ha adnal neki egy listat. Oszinten szolva en sem biznam az enyemre. :D Errol jut eszembe meg mindig nem pakoltam be. A szoptatos melltartok tenyleg nagyon gazok de amikor mar beallt a rend kb. 6 het utan nyugodtan lehet olyat is venni amelyikbe merevito vagy szivacs van. Ezek azert csinosabbak csak az elejen nem ajanljak oket. Amugy meg szules utan ugysem ez lesz a legnagyobb problemank.

Kolyok orulok, hogy jelentkeztel. Idonkent atkukkantok a topikotokba, hogy jol vagy e. Biztos nagyon jol sikerult ma a talalkozotok. Az uj otthonotokhoz meg minden jot kivanok es ne eroltesd meg magad a koltozesnel. Szepen lassan elszoszolsz a lakasba ugyis van meg ra boven idod. En meg a mai napig talalok valami olyat amit meg kell csinalnom a hazban vagy a gyerek holmijaival. Csak szep komotosan, hogy minden napra jusson valami. Amiatt meg ne felj, hogy nem talalsz meg valamit a babanak vagy neked Svajcban. Persze mas a kinalat mint otthon de szerintem minden beszerezheto es interneten is nagyon jol lehet vasarolni ne felejtsd. En par napja olyan szep es olcso hordozokendot vettem magunknak a neten. Holnap teszek fel rola kepet. Tenyleg hogy alltok babakocsi fronton? Mikor mesz legkozelebb terhesgondozasra? Koszonom a jokivansagokat a szulesre, ram fog ferni azt hiszem. Ha tudsz irj majd nekunk!

Szep almokat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Haliho :!: :!:

Kolyok, te mas topikba gyakrabban jarsz, mint hozzank :twisted: :?: :lol:

Rima, en is 164 cm vagyok, az nem olyan pici. De igy, hogy a mehlepenyrol irtal, igy mar ertem. De en ugy tudom, teljesen kell fednie a mehszajat, hogy ne engedjek a huvelyi szulest.
Igen, sokan rettegnek a tutol, ezt is megertem. En azt hiszem, mindent majd a helyzet fog eldonteni mindannyiunknal.

Edukam, tarts ki :!: :!: Mar nem sok ido. Ilyenkor gondolom, mar bocs, de a sz*r is keseru.

Igen en is tudom, hogy meg nem sejthetem, mit fogok erezni a 35 heten, de a kurzus elotti napon is donthetek, megyek-e. A repulojegyet csak elotte par nappal fogom megvenni. Ugyanis orankent megy gep Osloba. Na ezt majd meglatjuk.

Egyebkent en jovohet penteken utazom haza. Es menni fogunk am disznovagasra, bibi-baaa :!:

Es alig hiszem el, de mar megint...
Kép
amikor ezt a kis jelet ide felrakom, radobbenek, milyen gyorsan szalad az ido.
katavirag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?