Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocs, de tegnap este felébredt Vencel másfél óra alvás után, úghogy nem tudtam befejezni.

Kimi: rizsitalt mi sem tudjuk meginni, de az sem helyettesíti a tejet sajnos. Tápszert kellene inni, de azt sem fogadja el Vencel, ő is egyik pillanatról a másikra elutasította. Azóta nem is iszik cumisüvegből, csak pohárból.

Úgyhogy hiába írt fel a dokinő gyógytápszert, csak a főzelékekhez tudom használni. Eddig üveges főzit kapott Vencus, de már a finom darabosokban van tejpor, úgyhogy elő kell vennem a főzőtudományomat...ami eddig kimerült paprikáskrumpliban, tepsiskrumpliban, rántotthusiban, krumplipürében, rakott krumpliban, tepsis husiban, husilevesben, zöldség- és meggylevesben. Nem sok...

Köszi Viera!!! de nálunk a kenyérre nincs ráírva, csak a csomagoltban, abban meg annyi minden összetevő van, meg élesztő, ami szintén tartalmazhat tejet, de az már nincs feltüntetve...sütnöm kellene? Lehet szülinapomra beruházunk egy kenyérsütő gépbe...


Gabella: aranygaluska a férjem kedvence, eddig még nem csináltam, de majd kipróbálom a recepted.

Meteor! Köszi az együttérzést. Azóta mintha félne a sötétben... :(
Sokféle művtöri könyvem van, de a Gombrich-os nincs sajnos. Mindig megvolt a könyvtárakban. felsírt, megyek

Mári

Kép
mári
 
 


Gab!
Részemről jöhet az újabb tali!!!
De szerintem inkább nyáron! Vagyis nekünk inkább az lenne jó. A tavasz nekünk sok programot hoz: autócsere, lakásátalakítás, és még itt van az udvarunk első részének a rendezése is. Igaz már nem én vagyok a közös képviselő, de így is sok dolgunk lesz.

Kép
oriandy
 
 


Mári! Én kenyérsütő nélkül szoktam kenyeret sütni. Lebeszéltek róla, hogy az milyen idétlen alakú, nem lehet szeletelni, meg a dagasztó fej belesül, milyen lyukas kenyér lesz... Bár amiket én sütöttem eddig az egyik sem tejmentes...

(Én is csak ilyeneket tudtam főzni sokáig, még most is a próbálkozás fázisában vagyok, de egész jók sikerülnek mostanság. Mondjuk süti témakörben viszont nem riadtam vissza soha semmitől...)

Ez a hülye aranygalu megint ki fog jönni a formából... De akkor már mi a francban süssem???

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Andy! Csak azért írtam a tavaszt, mert kánikulában több száz km-t autózni elég húzós kis csemetékkel... De nyár elején még jó, nem? (Bár akkor beindul a szülinap szezon...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hmm, tavasz vége- nyár eleje?

Mári,
köszi a könyvtáras tippet...mindjárt megnézem hol van a közelünkben.
Közben néztem, hogy a vaterán most van egy eladó példány 6300ft-ért.
ez visz a sírba, ezek a könyvek olyan rohadt drágák:(

meteor
 
 


Sikerült kicserélnem a vonalzónkat, éljen éljen éljen!!!!

meteor
 
 


Tök cukker a Panni-vonalzó!

Egy ismerősömtől (ha netán ismertek kora-babás családot...):
http://www.delmagyar.hu/szentes_hirek/sokan_imadkoztak_a_koraszulott_janka_eleteert/2043257/

És így néz ki félig megsülve a fantörpikus illatú aranygaluska!
Kép

(Most is majdnem lepotyogott a teteje, pedig kb. félig volt a tál sütés előtt... :shock: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Mári!
Zalán köszöni! :lol:

Néha sántikál,de rááll és megy rendesen!Nem lila! :lol:
De lett rajta egy seb! :(


Gabella!
Hú,de jólnéz ki! :lol:
Én szívesen találkoznék Veletek! :lol: Már ha lehet! :oops:

Meteor!
Jó a vonalzó!
Vendég
 


Kép

Mári!
Zalán köszöni! :lol:

Néha sántikál,de rááll és megy rendesen!Nem lila! :lol:
De lett rajta egy seb! :(


Gabella!
Hú,de jólnéz ki! :lol:
Én szívesen találkoznék Veletek! :lol: Már ha lehet! :oops:

Meteor!
Jó a vonalzó!
Vendég
 


Kép

Mári!
Zalán köszöni! :lol:

Néha sántikál,de rááll és megy rendesen!Nem lila! :lol:
De lett rajta egy seb! :(


Gabella!
Hú,de jólnéz ki! :lol:
Én szívesen találkoznék Veletek! :lol: Már ha lehet! :oops:

Meteor!
Jó a vonalzó!
Vendég
 


Bocsánat! :oops:

Mi a francért küldte el háromszor????
Vendég
 


Alziza! Már hogy a viharba ne lehetne! :wink: 8) :lol:

Csak jól meg kell megint szervezni, aztán kész! :D

Végre kész a nyamma! Apánk is hazaér egy órán belül, végre nem nekem kell az oviba sétálnom! (Napi 6 km séta azért már kicsit kiakaszt! De olyan szépen süt a nap, majdcsak tudunk már bicajjal menni!)

Na megyek is, összepakolok, hogy le tudjunk ülni kajálni.

Pusszanat, szép hétvégét mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, én hülye! Zalán lábikójára gyógypusszancs, reméljük, semmi komoly!

Pápá!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!
Köszi! :lol:

Bár azzal,hogy 3× elment az üzim elfoglaltam a fél oldalt!De tegnap talátam egy régebbi képet,miközben próbáltam valami rendszert csinálni a mappák között a gépben!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 12:14-kor.
Vendég
 


Halihó!

Viera: itt most csodásan süt a nap!!!!!! 8)

Tali: mostmár én is benne vagyok, nekünk mindegy, a mikor és a hol is :lol: (Mondjuk Bálintnak egy bekerített focipályát tudnék elképzelni, akkor lehet, hogy még beszélgetni is tudnék :D )

Enyim férj (szia Ex :D ) sem az a dicsérgetős fajta, úgy kell belőle kihúznom, hogy ízlik-e a kotyvalékom, meg hogy jó lett-e a hajam (pl. festés után).

Húhhh, fiatalság.....egészen addig, amíg nem kerültem lovardaközelbe, jó kislány voltam (16 éves koromig). Ott aztán elszabadult a pokol....főleg pia téren....vodka-narancsban utaztam.....volt olyan, hogy nem találtam haza....(falu, az utca megvolt, de minden ház egyformának tűnt.... :roll: )....71-es úton éjjel egy szál törcsiben ugráltunk....nem tudom, hány vodka-narancs után (a legnagyobb gáz, hogy én vezettem :oops: :oops: :oops: :oops: , de tudtam, hogy lassan kell mennem....bár a többiek mondták, hogy jobban vezetek bepiálva, mint amúgy.... :lol: ) Pasi nem sok (azok is nősek, esély semmire....úgy látszik, ez volt megírva, de sosem voltam átverve, tudtam mindig, jó nő meg nem voltam, így örültem annak is, hogy van valaki egyáltalán), egy darab német, Thomas (még ma is olvasgatom a leveleit :) )

Legnagyobb "szökős" élmény: lent voltam a gimis barátnőmmel (akivel azóta is jóban vagyunk, ő Bálint keresztanyja, bár Pesten él, tartjuk a kapcsolatot, ő is Viki -na mindegy, ez nem ide tartozik), szóval vele fellógtunk a balatoni nyaralójukból Pestre megnézni a West Side Story musicalt, kb. négyszázhuszonnyolcadszorra.... :wink: :roll: :shock: A szüleink már nem engedték, hogy színházjegyet vegyünk..... :roll: :?
Diszkó elvétve, pedig szeretek táncolni, valahogy kimaradt.

Röviden ennyi...

Ja, a lovat persze láthatjuk, szerintem fel is ülhetünk rá, mivel már 13 éve ismerem őket, barátság is, a csajszi most fog szülni, amim volt, odaadtam (kiskád, cumisüveg...)

Tényleg a "w" betűs anyucikról ki tud? (Wkata, Wawel)

Preni: vizsgához gartu és drukk!

Megyek, összerakom magam, mire Bálint ébred, aztán megyünk sétálni (jaj, csajok, olyan vásárolhatnékom van.... :oops: :oops: )

Pussz

Még mindig imád fürdeni:
Kép

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Gab!!!!!

Ez istenien néz ki!!!!!!!!!!!!!!!
Asszem megkotyvasztom a héten!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Jó a kép! Nekünk se nagyon van ilyen össznépi... Rá kéne már szánni magunkat!

Meg nekem is magamat a romeltakarításra! Eldugulok, sziasztok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Alziza!

Nagyon szép család vagytok!!! Zalánnak jobbulást a pici lábára!

Vicky!
Azt a huncut Bálintot!!!! :lol: :lol: :lol:

Gabi!
Guszta a galuska! Lehet én is csinálok a Zuramnak!!!! Mert megérdemli! :wink:
Ma babgulyást főztem! Estére meg pizzát sütök. Jönnek az öcsémék pizzázni-borozni!
Amúgy a párom nem volt ilyen míg külön éltünk, ill. csak hétvégente voltunk együtt. És mi ugyebár a házasság elején is különéltünk, 350 km-re egymástól! Ha a házasság előtt megtapasztalom az együttélést vele, hát nem mentem volna hozzá, az tuti. Most meg az idő eldönti, hogy megszokok vagy megszökök! :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Rita!
Klassz az új vonalzód!!!!

Wkata írta, hogy év elején siófokon lesznek és ritkábban tud majd jelentkezni!

De Wavel Anita Te merre vagy?

Látom azért senki sem volt az a kimondott jó kislány!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Meg norwell is, ha már W...

És Juca, és Tandika és még mindenki más!

Bálint tényleg nagyon kis huncut!

Reni! Mi esküvő (és baba) előtt 2 évig már együtt éltünk, de akkor még nem volt ilyen... Mondom én, beleszokott a jóba...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Zalán még mindíg alszik! :shock:
Fogalmam sincs hogy érek így oda jövőhéttől a nagyokér a suliba?
Ha felébresztem akkor meg nyűgös! :roll:

Érdekes lesz!!!

Lányok!
Ti mit főztök hétvégén?
Ötletem sincs!
És senki nem mond ám itthon semmit!
:roll: Nekünk mindegy!Mindíg ez a válsz!
Ötletek?
Vendég
 


Hali!

Férjecske:
Az én férjem a megismerkedésünk óta nem mondta, hogy de jól nézel ki, vagy új ruha van rajtad?, vagy ilyesmi.
Egyszer tett egy olyan kijelentést, hogy azért nem mondja, mert akkor elbízom magam. Ezt soha nem felejtem el. Most meg már azzal védekezik, mikor szóbahozom, hogy soha nem dícsér, se engem, se a főztömet, hogy tudom, hogy ő ilyen. Igen, ha nem lenne finom a kaja, nem enné meg. Meg persze látom is, ha fél tányér után arrébbtolja, akkor nem jó, ha kétszer-háromszor szed, akkor tuti, de akkor sem mondja, hogy finom.
Ennyit róla.

Én nagyon nem megyek bele a többi tinis sztorimba, mert néha belekukkant apa és szerintem nem örülne neki.
majd egyszer személyesen.

Zalánnak puszi a lábikójára.

Gabi:
Nagyon jól néz ki ez az aranygaluska!!!
Én most csináltam mézeskrémest, de nem tudom, valahogy nem sikerült. Ahogy kentem a krémet, lefolyt, utána amikor rátettem a köv. lapot, ugye az rányomódott, még jobban kifolyt, és így tovább. Most lefóliáztam beraktam a hűtőbe puhulni.
Majd holnap ráteszem a csokiöntetet, de még azt sem csináltam soha. Vagyis már csináltam, de ronda, fénytelen, göcsörtös lett. :(

Megyek, Noémi felébredt.
Az egész éjszakát féltizenkettőtől háromig végigköhögte.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort, aztán majd jövök este.

Gabi, nyami nyami, nagyon jól néz ki. :)

Hú, micsoda sztorik! Viera! Nem is sejtettem, hogy te ilyet is tudsz. :lol: Jót kacarásztam, mikor olvastam. :wink: Én vagyok az egyedüli jó kislány? A cigit se próbáltam ki soha, nem is tervezem.

Holnap szülinapi buliba megyünk Milán egyik kis barátjához. Klassz lesz remélem! Szerintem a szülők jobban várják. :)

Reni, a férjednek jó étvágya van. :lol: :wink:

Most mennem kell.
Vendég
 


Alziza,

köszi. Panni meg a Zalán nyuszis vonalzójáért van oda :) mindig mutogatja.

meteor
 
 


Vicky,

nagyon nagy már Bálint, azt néztem a képen, hogy mintha a bajusza is serkenne :D

meteor
 
 


Csajok!
Csak elbúcsúzni jöttem!
Már megint elutazunk (de hát nekünk ebőll áll az életünk :wink: ), vasárnap viszont jövünk is haza!!!!

Mindenkinek szép hétvégét!

Pusszancs!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Fú, lemaradtam mint a borravaló! De azért megpróbálok bekapcsolódni.

Napirend: Hétközben hatkor kelünk, 3/4 7 - bölcsi, én 7-től dolgozok. Negyed négyre megyek érte, aztán egy kis séta és irány haza. Este 7-kor vacsi (eszik délután is egy kicsit, de nincs időhöz kötve), utána fürdés és 8-kor alvás (általában barátok közt-re el is alszik).
Hétvégén 7 és 8 között ébred, akkor iszik egy üveg tápszert (Mi 15 hós kora óta isszuk a doki tanácsára, mert nem akart hízni és a tejet nem issza meg). Úgy egy óra múlva reggelizünk, aztán játék délig. Akkor próba ebéd (ami tök felesleges, mert úgysem hajlandó enni :? ), legkésőbb fél egykor pedig leteszem aludni – ez kb 2 óra. Ébredés után ebéd és séta. Innen meg ugyanaz a program mint hétközben.

Kamaszkor: Teljesen átlagosnak éreztem magam. Diszkóba jártam a barátnőmmel (általános első óta boldogítjuk egymást :) ), de szigorúan csak 2 hetente mehettem és akkor is hajnal 2-re otthon kellett lennem (megjegyzem ez kicsit ciki volt már 17 évesen, de mindig pontos voltam). Alkoholt nem vetettük meg, de nem is vittük túlzásba (Egyszer voltam igazán részeg, de akkor belecsaptam a lecsóba! Elkaptak a rendőrök, ahogy a piacon éppen hánytam! :shock: Gondolhatjátok mi volt! :oops: Azóta nem bírok inni semmi töményet :P ). Pasiztunk, de semmi komoly dolog nem történt. Igazán komoly kapcsolatom csak 1 volt a férjem előtt, de hát nem is lett volna sokra időm, mert a 18-dik szülinapom már együtt ünnepeltük. Viszont én cigiztem középsulitól egészen a terhesség előtti időkig. Mikor eldöntöttük a babadolgot akkor leszoktam, de bulikon néha rágyújtottam. Aztán terhes lettem és azóta egy szálat sem szívok! :D

Bocsi, hogy csak magamról, de majd pótolok mindent este.


nancsa
 
 


Helló lányok!
De jó olvasni benneteket! micspda nosztalgiázás. Jajj, a nem alvóknak, köhögőknek, lábsérülteknek jobbulást. Beteg anyákoknak szintén.
Kajcik szépek, teljesen kedvet kapok tőletek a főzésre.
Nem nagyon érek rá, ezerrel gyerekezek, háztartásozok, hétvégén tanulás a gyerekkel, kirándulás, kis munka, szülinapi isizsúr, plusz házimunka-apa ezerrel vizsgázik és már a szakodolgozatát, diplomamunkáját is kéne irnia, de még egy csomó szigorlat hátra van. Szólok hozzá és (ma mértem )40 másodperces reakcióideje van!
Háááát ő sem az a dicsérgetős fajta, olyan mint egy szórakozott professzor. Semmit sem vesz észre.
Én keményen meg szoktam neki mondani, hogy ha lenne szeretőm észre sem venné,s nemhogy nem venné észre, de ha pl. terhes lennék a feltételes szeretőmtől azt is csak akkor venné észre ha épp itthon lenne vajúdáskor: Jééé, egy kisbaba-karikirozom ilyenkor!-ezt szoktam neki mondani-olyankor pár napig észreveszi ha csini vagyok. :cry:
Na a takaritásért meg még le is teremt, nincs is kosz, minek zörgök folyton. :shock: :? Köszi mondom, más megköszönné, vagy kivenné a kezemből a porszivót és befejezné!
(az elmúlt fél évben 3 új parfümöt vettem titokban(spór van, nincs luxusvásárlás)de fel sem tűnt neki, az expasijaim már tuti falhoz álliottak volna, hogy kitől kaptam?)
Viszont főz, hozza viszi a gyerkőket, birkózik, játszik velük, mosogat, talpmasszázst kapok tőle... :oops: , ha du. aludni szeretnék lefoglalja Benit-mindent megcsinál-egyedül a Beni körmét nam hajlandó levágni, viszont lefogja, hogy én le tudjam.Na szóval mérlegve téve csúcsfazon! :lol: Ennyi kompromisszumot megér. A cigit egyik napról a másikra letette amikor csináztunk Blani, nem iszik, nem jár el bulizni, még kosármeccsre is csak velem akar kimenni....legtöbbször ő vásárol, főz ,tanul is a gyerekkel, versel, mesét olvas ő is Beninek,sakkozni tanitja blanit,mindig eljön velem szülőire, fogadó órára, mert ketten vagyunk szülők-mondja.
Hát csajok a dicséreteket be kell zsebelni azoktól akiknek csorog a nyáluk utánunk, akik udvarolnának.

Gab! fúúú, de gáz, hogy annyit kell menni a suliig!!!az annyira sok!!!!!Tempós sétával egyedül mennyi idő? Nekem 15 perc oda, akkor az kb 2 km se.

Preni!Iszonyú sokat eszik azurad! :shock: :shock: Fúú, ez enyém kevesebbet mint én! Ő 57 kg, én 64 :cry: (170-171 cm)

Mennem kell mert nyignek a gyerkők, veszekednek, Beni már kirámoltaa zoknisszekrényét, Blani visit, hogy anyának kell visszapakolni, én meg itt lus :shock: tálkodom nálatok -apa meg küzd az angol puritánokkal ,próbálja a XVII. századi anglia történelmét a fejébe verni.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianyu! Az ovi másfél km-re van. Nekem babakocsit tolva 20 perc, bicajjal olyan 8-10 perc. Átlag 12 km/óra a bicajos sebességem egyébként... 8) 8) 8)

Na majd részletesebben is mesélek apánkról, de most kihagynám.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Apánk megint oda van számítógépet szerelni, és persze ilyenkor meg nincs itt senki...

Gyerekeket beraktam a kádba ázni, van még vagy 10 percem, hogy fázni kezdjenek...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Fú, néztétek a Széf-et? Ez hülye ez az anyuka! Nyomta itt a rizsát, hgoy a szuper indigó gyereke mindent tud, és nyerni fognak... Erre meg: nem hagyta, hogy a bizonytalan kérdésekben a fiának legyen igaza, de ő meg marhára rosszul tudott alap dolgokat...

Pl. hogy Kölcsey mi miatt vakult meg, hogy Csipkerózsika ujját mi szúrta meg, és egyéb apróságok... Váááááááááááááááá! Bosszantó egy banya!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Helló!

Csak gyorsan, uram fürdeti lurkókat. Férjem nekem angyal, mindig dícsér, meg ilyesmi...Szerencsére tök odavan értem (nem is értem, eléggé bunkó tók lenni ám...). Szóval nálunk én vagyok aki eléggé fukarkodik, pedig főz, gyerekezik, szerel...Sokszor anyu is mondja, ne legyek, ilyen, mert lelép...Na nem így mondja, de ez a lényeg...Bár, most kopp.kopp nagyon dúl a lááávv. Mondjuk az új dolgokat ő se vesz észre, de nem lehet minden tökéletes.

Meteor: Igazat megvallva majd felkutataom a kéglit, foggalamam sincs milyen könyvem van, eddig csak az ép.tört-,et találtam meg.

Gabella: Jaj, olyan ranada vagy, én is akarok ilyet! Na nem csinálni, csak enni! Na jó, azért meg is csinálnám, de azért rá kéne készülnöm. Különben eléggé béka segge alatt van az önértékelésed, ne már! Föl kéne jönni ide, és elmennénk szoliba, fodrászhoz, azt jót buliznánk este! De ha dícséretet akarsz, tök jó vékony vagy (és nem gyötröd magad ezért tornákkal, mint én), és jól is főzöl, ja, meg szépek a lurkóid is!

Benianyu: Takarításnál nálunk is ez van. Bár engem azzal cikiz, hogy látszat takarítok. Igaz, ami igaz, nem bírom az ablakpucolást, meg a kanapét se nagyon húzom el...

Kimike: Hát, te is jó kislány vagy, akkor már értem, hogy fiad kitől örökölte! Én mindig lehidalok, az én mostohaapám se gyujtott rá soha.
Kamaszkor : 14 voltam mikor nővéremmel lementünk egy "rock kocsmába", azt se tudtam hol vagyok, de nem akartam hazamenni. De mindig egy barátnőm volt, és se cigi, se pia, pont avval akartam akkor kitűnni, hogy semmi ilyen. Rendeztem házibulit 15 évesen, és kakaót ittam...Aztán behozatam a lemaradást, bele a lecsóba...Rendszeresen bagóztam, minden hétvégén buliztam, ittam( volt kis fű is-hű, Kimike, Katus, ne bántsatok!). Kb. 20 voltam, na akkor anyuék váltak, bekattantam, még pszihológushoz is elmentem magamtól. Hát, ki is tomboltam magam, konkrétan nem bírtam otthon lenni Apuval, meg a nőjével. Egyszerre több pasi, és haza is vittem őket(nem egyszerre), aput bosszantandó. Szegény, nem volt büszke rám, hívta is anyut...Aztán jött az uram, ő pont a"lazaságomat" bírta bennem (én inkább másnak hívnám), és együtt is buliztunk. Aztán 25 évesen cigi le, gyerek utáni vágyás, egészséges életmód.

Tali: Benne vagyok, csak kerti legyen, ha már jó ídő lesz akkor!

Kimászás: Ma Noi kiesett, sírt, most megbeszéltem vele, hogy nem szabad, így ugrom éjszaka, mert nagyon kakin alszik, jön az utolsó 4 fog. Nehéz ügy..

na, uram gépezik

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Az én férjem a "rendesebbik fajtából" való! :wink:
Megdícséri a főztömet,a hajamat ,engem!Játszika gyerekekkel ha itthon van!Fürdeti őket!Mosogat és porszívózik is! :lol:

Egy gáz van!Ajándékot nem tud venni! :roll: De komolyan!A meglepi nem az erőssége!
Nálatok ez,hogy van?

Ma elvittem a kutyát fodrászhoz!Haláli lett!Most,hogy megszabadult a nagy bundától észrevettük,hogy van 2 kis csomó az oldalában! :( Most nem tudom mi ez?
Még csak 4 hónapos!csak nincs komoly baja!Arra is gondoltam,hogy az oltások helye az!Annnyyyira jó,hogy mindíg van valami aggódnivaló! :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Csajok ivott vki közületek málnalevél teát szülés előtt?Tapsztalat?
KÖSZI!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Pilchard: Én ittam, bár azt nem tudom, hogy mi volt a hatása, mert a végére úgy bevizesedtem, hogy bekeményedett a méhszájam és császároztak. :?

Gabella: Nagyon guszta az aranygaluska! Nagyon megkívántam! Megyünk holnap anyósékhoz és azt csinál! Hát nem szuper?! :P

Alziza: Puszi Zalán láujjára! Hétvégi kaja - holnap ugye anyósnál eszünk, vasárnap pedig gyümölcsleves lesz. A másodikat még nem találtam ki, de valami hús lesz az bizti.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Nálunk még lesz maradék babgulyás, így rántott csirkeszárnyat csinálok (férjem kedvence, én utálom), finom falatot( palacsinta tésztában fűszerezett csirkemell) valami körettel.

Pil!
Én nem ittam málna level teát! Huu, már lassan a finisben vagy!!!!

Náluk ma este tök jól sikerült pizzázós borozós este. (Kicsit be is csiptem!) Öcsémék voltak itt. Az öcsém kicsit el volt ketyenve, mert most kezdődik a nagybetűs élete: össze fog költözni a barinőjével, akivel 9 éve együtt jár. A sóginőmnek meghalt a nagyija, akinek a lakásába, most beköltöznek a szülők, így a szülők lakásában pedig lakhatnak ők!!!! Huu, az öcsém, mint akinek a fogát húzzák, pedig most kell kipróbálni, hogy fog e müködni!(Idáig kötöttségek nélkül élhetett!!)

Az uram a karácsonyra kapott terepcuccban Petivel:
Kép

Peti fürdés előtt: Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Csajok!

Kell valakinek (esetleg ismerősnek) Liberó nyuszi kupon?

Reni
Kép
prenata
 
 


Pil: nem is hallottam még málnalevélteáról. mit tud?

Alziza!
Ne aggódj, ennyi év után én is magamnak vettem meg a kari órát és a szülinapi telefont.
Nekem annál nagyobb meglepetést, hogy anno hatalmas rózsacsokrokat küldött a szeribe, kihivtak a portára, bevittem mindenki le volt hidalva, hogy úúúú, de romantikus honnan, kitől kaptad, azuram meg ott gubbasztott nagyon de nagyon dolgozva a számitógép előtt és egy árva pillantással sem árulta el, hogy ő küldte- meg annál nagyobb meglepit amikor letérdelt elém és egy csodás, tényleg tök szép gyűrűvel megkérte a kezem-annál nagyobb meglepit úgysem tud.
Szegény egyszer vett egy rózsa parfümöt valami bioboltban, és levécéillatositóztam. Azóta már nem töri a fejét meglepiken.Ja, de volt még egy super, amikor Benit csináztuk és szervezett egy meglepi welness hétvégét, de úgy ám, hogy még az autóban az úton sem mondta meg hová megyünk, és még a nagyit is leszervezte Blankának.sOtt meg külön masszázst is még nekem.
Ma már köszi nem kérek meglepit-Szóval velem sem könnyű, ő meg anno egy életnyi meglepit adott, igy annyira nem hiányzik, ha igen, akkor meg ilyeneket nosztalgiázok.

Preni, jó lett a terepcucc. Nektek is új a kéglitek? Széééép.

Ágy! Csajok én tegnap megnéztem a kiságyat. Hogy a túróba másznak ki a ti babáitok? Beninek a fejéig ér a kiságy széle! Esélye sincs kimászni. Nekünk 3 évig üzemelt a kiságy, leginkább a kuckósága és a megszokás, no meg a kókuszmatrac áldásos hatása miatt. Fél év múlva kiveszem az egyik oldalát. Blani imádta 3 éves koráig!!!!!

Alvás-fog!!!!
Hááát nem nagyon akartam panaszkodni, de megint van egy visszaesésünk. Nem is tudom ez már hanyadik, de félek már túl nagy ahhoz, hogy suttogó móüdszerrel visszaszoktassam. Szóval nyáladzik nagyon, nézzük a fogát de semmi. Erre a minap észrevettem ahogy hátravetett fejjel kacagott, hogy felül jön a 2 rágófoga. A jobb oldali ráadásul megint vérömlennyel az elején, tiszta lila vérömleny az inye, elöl is ilyen volt 1 neki, azt mondta afogorvos, majd ha áttöri kifakad általában éjjel és lenyeli a vért.-kööösziiiii.
Szóval ez okból hétfőn 3x, kedden 4x, sz5x, cs6x tegnap meg 7x!!!kelt éjjel. Kissé zombisodtam. Iszik sokat és ki kaar jönni!!eleinte bedőltünk, kivettük, sőt mivel mutogaott kifelé ki is hoztuk. Itt bóklászott a sötét lakásban a kis hálózsákos pingvinjárásával, majd mikor látta hogy semmi érdekes nincs se a konyhában, se a nappaliban, se a fürdőben, se a hálóban, kegyeskedett lefeküdni. Na tegnap aztán bekeményitettem. azuram azsonta mostmá télleg tegyök be a cseppenésmentes avent kulacsát vizzel az ágyba, mert ő ezt már nem birja, tanitsuk meg hogy ott van a sarokban neki, oszt igyon magától. Valaki itt a topicban irta, hogy megfulladhat, de azt mondta azuram, hogy ő úgyis ülve iszik. Igy van. Most éjjel egyáltalán nem vettem ki, megmutattam neki a kulacsát, ötödjére már ő maga ivott, és bár hiszizett felemelt kezekkel hogy vegyem ki, bizén nem vettem. 7.re talán megértette, reggelig aludt.
Kérdésem: valaki betette már a vizet az ágyba?
Ilyen kprban, önakaratérvényesitő fejlődési szakaszban hat még a suttogó?
Nem biiiirok ki még egy hetet 7 ébredéssel!!!!!
Az inyét nem engedi bekenni, hozzá sem nyúlhatok, a cataflam meg semmit sem ér, ma éjjel cataflámmal ébredt 7x.
Meg nem fájdalmasan sir, csak szerintem felébreszti a nyomás, és ugye ő már képes ébren tartani magát, világot akar látni. szóval inkábbb olyan hiszitesn, akaratosan vijjogva sir, de nem fájdalmasan. Mivel ez a 4 örlőfog még hóapokig jönni fog, nem akarom most elcseszni a 3 hós korától éjjeltvégigalvó srácomat.
Tisztára rákapott arra, hogy kihozzuk megmutatjuk neki minden alszik, sötét van, de neki ez buli, igy ma már ki sem vettem a kiságyból. Erős voltam, ment eszembe jutottál viera, hogy majda nappaliban hesszölünk hajnalban mi is. Szóval szerintetek vissza lehet még szoktatni?Végül is még csak 2-3x jártuk végig éjjel a lakást. Ma éjjel meg má megértette hogy nem vezsem ki, de ott vagyok, nem beszéltem ugyan, de megsimaogattam. Blani miatt is jó volna megint a nyugodt éjjel, mert os megint átmenekitettük a hálóba, én kiszorultam a kanapéra, de Blani is asaját ágyában alszik a legjobbat. bár ma éjjel apa kanapézik, de ő nem oylan türelmes int én, és félálomban az 5. ébredésnél már csak egy cél lebeg a szeme előtt-elhallgattatni a gyereket, igy tuti öntudatlanul is kikapná, ami ugye hosszú távon meg nem hoz eredményt. Szóval egyvalaki képes keményen végigcsinálni ezt az pedig én vagyok, de úgy szeretek aludniiiii!!!!!


ÉÉÉÉÉÉSss IIGEEEN, SÜT A NAP!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Gab! Igaza van Colettnek, tényleg rádférne egy olyan igazi pesti csajos bulizás!!!!!!!Egész más fényben látnád a helyzetet. Meg az is segitene ám, ha nagyvárosba költöznétek egy szép új katonalakásba. Elhiszed, hogy jobb kedved lenne? :P Csak egy ugrás ovi, bolt, uszi, könyvtár, tópart, kirándulóhely, múzeum, szóval nem lenne annyi nyűg a napi rutinnal sem. Én ahogy Te végigkinlódtam 3 évet egy icipici faluban, de a kert nem ért annyit, hogy bepunnyadjak,meg bedepizzek. :cry: :( Nekem kinlódás volt, hogy egy sima vásárlást is meg kellett szervezni, autó, idő, kaja a ygereknek stb. Nekem ez a leugrom a boltba, leugrom a dokihoz, elugrom a corába, sátáljuk át az usziba, ugorjunk le szánkózni, de a teát már itthon isszk, mert 5 percre vannak a dombok, de a belváros is- élet jött be, napi szinten sokkal kényelmesebb, tartalmasabb, élvezetesebb.

Tali tényleg jó lenne tavasszal,olyan 15-20 fokban, napsütésben, kertben. :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Hali!

Itt is süt a nap!!!!!! 8)
Már voltam a Sparban, féláron dobták az ember után az összes fajta ice teát, vettem is 3 kartonnal! :oops: Szeressük....

Bálint is nyöszörög minden éjjel, neki is jönnek a rágófogai, már mindegyiknek kint van 3 csücske. Őszintén szólva én ad. 1. baromira vigyázok arra, hogy ne nyögjön, sírjon sokat, mert akkor totál felébred, tehát nagyjából 20 másodpercen belül ott vagyok, cumi be, kicsi simi, aztán szurkolok, hogy visszaájuljon
ad. 2. sosem adtam neki inni......(ez persze nem biztos, hogy jó :oops: )
Persze van hogy minden igyekezet ellenére felébred, de nagy üvöltős, vegyél ki típusú sírás sosem volt. Ilyenkor beköltözöm a párnámmal és a takarómmal hozzá a földre, simizem, ha felsír, szólok, hogy nyugi itt vagyok. Volt, hogy 2 óra kellett, mire visszaaludt, de ez a ritkább.

Más: én tegnap hurkát sütöttem, meg párolt káposztát csináltam mellé. Bálint is ette, maradt mára is. Ha nagy szerencsém van, akkor holnapra is marad :wink: Amúgy én is utálom, hogy állandóan azt hallgatom, hogy mindegy....ilyenkor szoktam mondani a férjemnek, hogy jó, akkor menjen el és vásároljon be a mindegyhez.... :wink: :twisted:

Na, megyek, elkezdtek fúrni (szerintem a házból nem sok marad....csak alvásidőre hagyják abba!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: )
Pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Csajok! Nekem a napsütés önmagában nem elég, kell hozzá hóvirág, meg tulipán, meg nárcisz, szóval TAVASZ. Elég volt már ebből a télből.

Sok ötletet kérek:
sütit sütök és csokiöntet kell a tetejére. Eddig amit csináltam soha nem sikerült. Ami a Katica tortabevonóra van írva, az úgy jó, vagy valamit variálni kell rajta? Hogyan lesz szép fényes?
És amikor megdermedt, hogyan lehet szépen felvágni? Nekem a vizes kés, stb nem jött be.

Sürgős.
Köszi

Erika

Kép
viera
 
 


Vicky!

Én meg épp most sütöm a hurkát. :D
Remélem nem csípős fajta és akkor Noémi is ehet belőle.

Colett:
Hogyan esett ki Noi a kiságyból? :shock: Felülről?

Mi is visszatettük a rácsokat, mert már koromsötétben is kimászott belőle.
Pedig az elején tök jól indult a dolog, hogy mikor teljes sötét volt, akkor csakis akkor jött ki, ha bementünk érte és felkapcsoltuk a villanyt.De már önállósította magát.

Nekünk ma nagyon jó éjszakánk volt én a Bari közt után már aludtam is, Noémi is. Apa meg Zoránnal a nappaliban dvd-zett, Mézengúzt néztek.

Gabi:
tényleg tök jót tesz egy buli. Nekem most a hétvégén lenne esedékes, pontosabban ma, de elhalasztottuk. Olyan jó, hogy még Ceglédről is elmegyünk és egy olyan helyre szoktunk menni, ami kultúrált is, de mégis zene van és lehet táncolni. Hát szoktunk is! Nem kicsit!! 23 év alatt be sem engednek, tehát nem ilyen tinidiszkó. Pedig én ilyenkor úgy érzem magam, mint 23 lennék.
És nem a mai zenék szólnak, hanem retro, tehát kb. Modern Talking, Zoltán Erika, Neoton, R-go, meg ilyenek. Persze van egy kettő mai modernebb is, de inkább a 80-as évek. Imádok oda menni. Hátha jövőhéten már el tudunk menni a barátnőimmel. Most nem merek, mert Noémi állandóan köhög még éjszaka is (ma nem) és mire hazaérek, az minimum fél-háromnegyedóra, addigra meg már hiába. Éjszaka meg ráadásul krupposan köhög, tehát nem kockáztatom meg, hogy esetleg orvost is kelljen hozzá hívni, anyuka meg sehol sincs éjszaka...

Na, mentem főzni.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!

Én mikor olvasztom gőz felett a csokit teszek hozzá étolajat,attól olyan fényes.Egy táblához kb.fél decit hozzá tudsz önteni és akkor még meg is dermed. Ha sok az étolaj nem dermed meg.Vizes kés magában nem jó,kell hozzá lobogó forró víz is.Kicsit beleállítod a kést hogy felmelegedjen jól aztán szárazra törlöd és jöhet a vágás,és ezt minden vágás előtt ugyanígy.

Kép
Kép
veráska
 
 


Buli. A 80-as évek magyar zenéje nekem kínlódás, tényleg szinte fizikailag fáj. R-GO meg Hungária kimondottan, a többit még hallgatni szeretem, de bulizni nem annyira.

Bulizni én az olyan zenékre szeretek, amik 94-98-ig futottak a diszkókban. ICE MC, Corona, La Bouche, Real McCoy, Haddaway, Dune, Soundlovers, Snap, Scooter meg hasonlók...

Jó lenne egy buli, nem feltétlen Pesten, csak társaság kéne, Szénáson van 4 terem-4 stílus diszkó...

Tali. Na kert az nálunk van, szóval ha gondoljátok, és eljöttök a világ végére a ráadásul nem túl pöpec házba, hát jöhettek nyugodtan!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Veráska!

Te is a Katica tortabevonót szoktad használni? Mert az azt írja, hogy tegyek bele vajat. Akkor azt ne tegyek bele, hanem olajat? Vagy mindkettőt? :?

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Benianya!
Férj!
Na hát az elején nálunk is volt meglepi,meg rózsa,csoki mindennap!Csak aztán elmúlt!Azt nem értem ha akkor ment nekik akkor most miért nem? :shock: :?
Alvás:
Nálunk is van éjszakai kelés! :? Nem tudom mitől van ez!
Most éjszaka is volt 2×.Előző éjszaka pl. nem kelt fel.
De volt olyan is amikor fél óránként kelt! :shock:
Néha hulla vagyok!Egyszer majdcsak leszoknak róla!
Suttogó második része elvileg használható,hiszen erre a korra vonatkozik!
Én azért nem néztem még utána,mivel nem mindíg van így,tehát nyilván valami kiváltja!Amúgy én is oda szoktam néha venni közénk,de Ő abban a pillanatban már csukja is be a szemét és alszik!Le nem teszem,hogy mászkáljon!

Én nem teszek vizet az ágyába mert nem is iszik amikor felébred!
Amikor náthás volt akkor is megpróbáltam,hogy hátha kér,de nem!

Colett:
Hogy tudott kimászni? :shock:
Zalán még nem próbálkozott!Neki még a kisebbik fajta ágy van,mert eddig az fért el!Most akarom összetenni a nagyobbat!Annak majd le lehet később venni az oldalát.
Vendég
 


Szeptemberben, mikor kezdtük a bölcsit volt a csoportban egy 18 hós kisfiú. Olyan erős, ügyes gyerkőc, hogy mindenhová felmászott, a leglehetetlenebb helyekre is (pl. ablakpárkány). A két karjával felhúzta magát, a kiságyba ki-be tudott közlekedni a rácsokon keresztül. (Végül nem is altatták rácsos ágyban emiatt.) A gondozónénik is nagy szemekkel nézték. Ja, és ráfogták arra, hogy csak tejet hajlandó inni a gyerek, biztos attól olyan erős. :lol:
Vendég
 


Kép


Na én is adok életjelet magunkról.
Az egész ünnepeket mindhárman betegen töltöttük,és még csak most kecmergünk ki belőle.Francos influenza :evil:
Törpöm is még mindig köhécsel(kórház óta).Orvos köptetőt írt(már három fajtát és most a negyediket pusztítjuk mert mindegyiktől hasmenése volt),meg hogy adjak neki vitamint.Igaz már vagy éves kora óta kapja a C-vitamint,Béres cseppet meg a Vitcolant.Így sose keveredik ki szegény ebből a betegeskedésből.Szóval ilyen okos dokink van :roll:és még nem is szimpi,a legjobb pedig ha Dávid meglátja már ordít is(még az utcán is) Néha gondolok rá hogy váltani kéne,lenne is rá lehetőségünk(kb.5-6 orvos között "válogathatnánk)de nem vagyok benne biztos melyik lenne a legjobb.A kórházban volt egy dokinő,nagyon rendes,alapos, szimpatikus és még Dávid is szerette,de ő csak osztályos orvos :cry: Tömören ennyit magunkról.

Csajok!Van köztetek olyan akivel egy ágyban alszik a gyerkője.Mi sajna elkövettük azt a hibát hogy a kórház után hagytuk magunk között aludni és most kirobbantani sem tudjuk.Pedig így ha jön a tesó,pocakosan nem igazán lesz ez így kényelmes.Így is mindig engem túr ki de ha kimegyek a nappaliba aludni akkor meg visít,ha apja megy ki akkor meg azért visít.Már próbáltam úgy is hogy befeküdtem mellé az ágyába,de akkor sem akar ott aludni.Nehéz ügy!

Ágy:Dávid a kórházi ügyig már a heverőjén aludt,igaz van leesésgátló rajta.A rácsos ágyat már utobb nem szerette mert sokat forgolódik és mindig beleakadt a lába a rácsba.Először levettük neki az egyik oldalon a rácsot de úgy sem jött be neki,viszont a heverő eddig tetszett neki.Benianya az én gyerekem úgy oldja meg ezt a kiságyból kimászást,hogy a lába alá teszi a párnáját,megkapaszkodik a pelenkázó felöli részen,felrakja az egyik lábát a rács tetejére és felhúzza magát.Kb.5 mp alatt fent van a pelenkázón. :lol:

Beszéd:Ámulunk-bámulnk milyen ügyi Dani beszéd terén.Eszméletlen egy kiskrapek :lol: És had köszönjem meg Andy,hogy felrakod a videóidat,mert az én gyerekem imádja nézegetni ahogy Dani dumcsizik és már pár szót tanult is tőle.Erre sosem gondoltam volna hogy az én kis tökimet az interneten keresztül fogja egy hasonló kis tökmag inspirálni a beszédre.
Viszont amire nem kellet tanítani az a hülye.A sogórnőm állandóan evvel a jelzővel illeti a lányát(2 hóval fiatalabb Dávidtól)és ez úgy rögtön megragadt a kis agyában.

"Fiatalkor":FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ én nagyon rossz kislány voltam.Mármint mikor felkerültem ipariba.Nem kerültem rossz társaságba,csak a barátnőimmel mindig túl akartunk tenni a másikon.Lógtam is a suliból,majdnem kirúgtak :oops: .Pedig nem voltam rossz tanuló.Jött a nagy szerelem,17 évesen terhes lettem amit persze nem tartottam meg,de ez egy kicsit kijózanított,hogy talán nem ezt kéne csinálnom.Lenne egy 15 éves gyerkőm,tök furi lenne.(A barátnőm szintén beleesett ebbe a csapdába, ő megszülte.16 éves a lánya.A sulit csak évekkel később tudta befejezni.)Suli után azért volt még diszkózás meg miegyébb de mivel akkor már dolgoztam már másképp fogtam fel az életet,aztán 19 évesen megismertem az első párom és onnantól jókislány lettem.Azért nekem is voltak külföldi pasijaim(1 német és 1 olasz)mindegyik csak fél évig tartott.Én nem akartam kimenni külfödre ők nem akartak idejönni itt le is zártuk.

Olyan jól süt itt is a nap,ha felébred Dávid kimegyünk.Kép
Már én is várom a tavaszt.Amúgy is az az én évszakom,áprilisi vagyok én is,mint Dávid.Utószülinapi ajándék volt.Én 14, ő 20.-ai.És pont húsvét után lett meg tehát még húsvét ajándék is volt :lol:

Már nem tudom mit akartam még írni.De majd pótolom utólag.
Bocs hogy nem név szerint reagáltam mindenkinek,de eszméletlen mennyit bírtok írni.Győzöm olvasni ha idekerülök a gép elé.

Ja!Reni és Eni!Örülök hogy sikerültek a vizsgáitok!Mindig gondolok rátok ha vizsgázni mentek!

Vicky!Sajnálom,hogy el kellett adnotok a lovacskát,de legalább így nem messzire került és nem ismeretlenekhez,és persze így ti is láthatjátok még.

A beteg babócáknak küldjük a gyógymanókat és persze a beteg anyuciknak is!!!!!!!!!

Mindenkinek szép napot és hétvégét!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
veráska
 
 


Viera!

Vajat ne tegyél bele,mert a vaj elég sok vizet tartalmaz és csak összekapja a csokit.(Ezek a vajak már nem olyanok mint régen,azokban még nem volt ennyi víz.)Szoktam Katicát is de jobban szeretem a Party bevonót.Étcsoki,de szerintem finomabb,mint a másikak.



No!Eszembe jutott!Férj!Norbi mindig megdícsér,és mindenért megdícsér.Ha elfelejti akkor napokig bocsánatozik :lol: És ne nevessetek ki de mi dec.25.-én ismerkedtünk meg,jan 10.-én már az anyakövvezetőhöz mentünk időpontot kérni,de mivel csak májusra volt időpont akkor tudtunk csak összeházasodni.Ő a másik felem.Ha valamire gondolok ő kimondja és fodítva is így van.Már az első perctől így volt.És persze szerelem volt első látásra :D Mindenki azt mondta 1 év után elválunk,na ennek most már 8 éve.

Kép
Kép
veráska
 
 


Helló!

Máté nem alszik, többiek igen...Voltunk a Hősök terén, megnéztük a korisokat, én már várom, hogy mehessünk, imádtam. Végére volt nyügi, eléggé elszoktak a sétálgatástól.

Kiesés: Bizony, kimászott, és hasra esett. Nagyon erős csajszi. Lehet, hogy a tejtől? Mondjuk napközben kakaózik, este tejezik. ( Máté 2 évesen csinált ilyet, de ő csak megkísérelte, nem esett ki. Hát, azt mondják a 2 gyerek nyugodtabb, cáfolnám. Anyásabb, de sokkal zizegősebb. Azért imádnivaló!)

Pil: Én ittam, és szerintem jó volt, a szülésznő a végén mindta, lehet, attól ment ilyen gyorsan a szülés. Veszteni nem vesztesz semmit, igyad!

Veráska: Nálunk akkor alszanak velünk ha betegek. Szerintem próbáld, hogy átteszed ha alszik, és tuti felébre, mindig vidd vissza, és ha türelmes leszel, rájön, hogy az az ő helye. Mondjuk tanácsot könnyű adni. Nálunk az volt, hogy a fiamat órákig kellett altatni, és attól féltem, hogy ha meglesz a tesó, ezt, hogy csináljuk. De megoldódott, leszoktattuk róla, egy mese, és szunyál. Jó, hogy ilyen hamar házasodtatok, szerelem első látásra.

Tanulnom kéne, de nem hagy a gyermek.

KépKép
KépKép
colett77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?