Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Előkerültem én is néhány sor erejéig. :oops:

Szandra, milyen overált vettél végülis Taminak? Remélem, Lőrincé kihúzza még tél végéig, már nem szeretnék újat venni.

Gyöngyi, elhiszem, hogy furcsa újra dolgozó nőnek lenni, még nekem is furcsa, pedig nem is én lettem az, hanem te. :P De szokatlan így gondolni rád!

Kata, én is nagyon élveztem a terhesség végén, amikor már nem dolgoztam és én osztottam be minden időmet! Szülés után alaposan megváltozik minden. :D

Bennetke, hogy vagy? Jobbulást neked! Hol sikerült összeszedned az influenzát?

Katus, a hideg rázott tőle, ahogy olvastam, mi történt nagymamáddal. Jobban van már?

Ildi, szerintem nem rosszindulatból mondják az óvónénik, hogy aki meg tudja oldani, az ne vigye a gyereket. Nem akarok megvédeni senkit, de voltam egyedül reggel 7-től délután 5-ig 25 gyerekkel, és mégiscsak gyerekekről és nem tárgyakról van szó. Meg Te amúgy is otthon vagy Rékával, gondolom nem jelent nagy terhet, ha Dávid is otthon van még néhány napig.

Mi holnap kezdjük az ovit :roll: Lőrinc várja, de nyilván nem tudja még, hogy mit is jelent ez. Én meg úgy viszonyulok az egészhez, mint minden más anya. Kicsit (nagyon) izgulok, kicsit (nagyon) félek, de kiváncsi is vagyok, hogy milyen ovis lesz Lőrincből.... Eddig 3 évig csak velem volt, hiányozni fog! :cry:
Rebekának kijött a negyedik foga is, és az ötödik-hatodik is látszik már. Ezek nem voltak olyan észrevétlenek, mint az első-három! Mikor éjszakánként már negyedjére kellett felkelnem, erősen gondoltam Gyöngyire! :twisted: :x :D Gyöngyi, ugye helyén van még a spirálod? :D :D :D
Ma meg tegnap kipróbáltuk a sütőtököt. Hááát, megette, de nem rajongott érte. Nem tudom, mikor lesz ebből normális kajálás. És arra sem emlékszem, hogy Lőrinccel ennyi idősen hol tartottunk.

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Írtam, elszállt, ez a nap sem az enyém.
Iszonyúan érzem magam, nem is rontom Nektek a levegőt...

Köszi a kérdéseket, nagymamám mondjuk úgy, javulgat. Állítólag szerda este áthozzák.

Ibi, Ildi,
köszi a blogos kedves szavakat, imádlak Titeket ;)

Puszi

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Lőrinc az óvodában....... :shock: Mikor lesz fél 1?

Rebeka alszik.

Egyébként könnyen ott maradt, de ezzel nem is hittem, hogy gond lesz. Ahhoz ő túlságosan érdeklődő.
Inkább azon agyalok, hogy pár óra elteltével nem keres-e, és hogy nem ül-e magányosan egy széken és nem mer játszani semmivel? És nem bántják-e, nem vesznek-e el tőle mindent.
Húúúú, de gáz..... óvónő anyuka!!! :roll: :shock: :)

Andi
idna
 
 

 
 

Jézusom, 3 évvel ezelőtt még a fenekét ráztuk, mert fájt a hasa....., most meg az oviban van.
Megöregedtem. :shock:

Andi
idna
 
 


Sziasztok.

Andi,
mindjárt fél egy. Na mesélj, mi volt? Te tudod, hogy mi minden történhet az oviban, és ezért aztán talán mégjobban félsz. :)
Egyébként tévedés. Nem Te öregedtél meg, csak a gyereked :) Egy idő után mi már nem öregszünk. Nemigaz csajok? :)

Ibolya,
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED ÉS A PÁRODNAK IS!!! :)
Kép

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Ibolya!!

Boldog születésnapot neked!!!! (Katus írta, hogy a párodnak is?? Csak nem neki is ma van???? Akkor neki is!!)



Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Itthon vagyunk. Lőrincnek nagyon tetszett az ovi!!! :D:D:D Nem sírt, játszott, evett, mindent csinált, amit mondott az óvónéni. :D
Alig akart haza jönni, amikor látta, hogy a többi gyerek ott alszik.
Aztán itthon megrohanta az itthoni játékait, és közölte, hogy ő aztán nem alszik, autózni szeretne. Ebből lett egy jó nagy hiszti, aminek eredményeképpen az ölemben kötött ki és persze mégiscsak elment aludni. :) Jó fáradt lehetett szegény! :)
Így legalább holnap már nyugodtabban viszem, és remélem ez a kezdeti lelkesedés néhány hét után sem csökken.


Kata, én nem a koromtól érzem magam öregnek, hanem hogy belegondoltam: már óvodás korú gyerekem van.
Áááá, de csak vicceltem. És igazad van! Ők öregszenek, nem mi! :lol: :lol:


Ibolya, boldog szülinapot nektek!

Andi
idna
 
 


Katus drága :lol: !

Én is birlak naaaaagyon:lol: :lol: :lol:
Mi történt tegnap,hogy "ez a nap sem a tiéd"?Megint Ancsi és a foga?

Nem gondoltam volna,hogy eszedbe jut :oops: ,én már átlendültem a ló túloldalára és már nem szeretem számolgatni az éveimet :oops: :twisted: .Én is azt érzem mint az Andi,hogy rohamosan öregszem-hisz csak a gyerekeimre kell néznem :arrow: az Encsi az idén 10 :roll: éves lesz.

A párodnak viszont nagyon sok boldog névnapot kivánok!

Kép


Andi,Lőrincnek hogy tetszett az első nap?Ti melyik oviba jártok?
bibolya
 
 


Olyan sokáig sikerült irnom ez a hsz-t,hogy közben beelőztetek- Gergőt próbálom altatni,de egyszerüen nem birom -fél 12-kor elmentünk cippzárt venni és menet közben elaludt,szundizott kb.fél órát,most meg itt szivok mint a torkosborz,hogy nem hajlandó elaludni :twisted: :twisted: :twisted: .

Gyöngyi,Andi nektek is kössssz :lol: :oops: .

Gyöngyi,hogy-hogy láttalak ma már délben?Csak nem betegek a csajszik?Vagy máris szabadságot kaptál :lol: :lol: :lol: ?
bibolya
 
 


igen,a Lajosnak is ma van a szülinapja :lol: -dirrekt ugy választottam anno,hogy ne kelljen annyi szülinapot tartani :lol: :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 


Ibolya!!

Nem :lol: :lol: :lol: :lol: , akkor száltam le a vonatról és apáék felvettek a kocsival, így együtt mentünk a Mariettáért az oviba. mégiscsak ez az első nap az oviba (idén). :lol: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Ibolya!
Mi is csatlakozunk a köszöntők táborához!

Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!!!

Ildi!!!

Nem voltatok ma oviban?? Vagy csak elkerültük egymást???
Hogy vagytok???


Emlékeztek hogy pár hónappal ezelőtt volt egy Csilla nevű pocakos topiklátogatónk?????? Vajon mi lehet vele???? Ha olvasod Csilla, akkor jelentkez!!!!!!!!!!!!!!!!!

Benettke, Kata, Katus!!!!!

Igaz, hogy délelőtt dolgozom, de minden délután itthon vagyok!!!
Ha jó nektek, akkor szétosztanám a játékainkat :lol: :lol: :lol: .Gyertek vagy visszük, kinek mi a jó!!! De tényleg szóljatok, hogy mikor jó nektek, én rugalmas vagyok (délután) :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi!

Nem kerültük el egymást...
Nem voltunk oviba :? felhívtam az ovit,az útviszonyokra hivatkoztam :? nem akartam két gyerekkel csúszkálni. :? Holnap itthon lesz apa is.
Te hányra jársz dolgozni,hogy tudod vinni Mariettát?De nem úszni voltatok? :oops:

Holnap már megyünk,ha minden igaz.

Én beszéltem az iwiw-en Csillával,azt mondta hogy jól vannak,és megígérte,hogy írni fog. Igaz ennek már vagy két hónapja.
ilgya1
 
 


Gyöngyi,pont ma du.olvastam róla /rossz topicot nyitottam meg :oops:,és pont az ő hsz-ánál sikerült beleolvasnom a topicba /,szóval dec.27-én megszületett a kislánya és mivel szolizott :oops: a baba ezért csak tegnap engedték haza őket.

Kezded megszokni a munkás délelöttöket?
Azért tök jó munkahely van, délben láttalak Vecsésen :lol: :lol: :lol: és ha jól emlékszem azt mondtad ,hogy délig szól a munkaidőd :lol: :lol: :lol: .
bibolya
 
 


hello Csajok,

Ibolya, isten éltessen! És boldog születésnapot az Uradnak is! :)

Gyöngyi, én ezerrel láblógatok itthon, viszont nem nagyon merek kilépni a házból a hatalmas pocakommal... Viszont a jövő hét második felében már lehet, hogy lesz kocsim, és akkor mindenképpen élnék a felajánlással!

Benettke, Neked mikor lenne jó a látogatás Gyöngyinél? Meddig szoktál dolgozni általában? És mi lett az amnioc. eredménye??? Biztosan tökéletes minden, azért nem hallottunk róla (vagy csak én voltam béna és nem olvastam). :) Meggyógyultál már?

Andi, elég fura dolog lehet elindítani a gyereket az oviba... Máshol is olvastam már arról, hogy az anyukák nehezen élik meg ezt az időszakot lelkileg, de ha a gyerkőcök jól érzik magukat a többi kiskölyök között az oviban, akkor úgy biztosan könnyebb Neked is...

Mi jól vagyunk, a törpék napról-napra élénkebbek és nagyobbak, minden nap egyre jobban feszítik a hasamat és nyomják ki a tüdőmből a levegőt, úgyhogy rá kellene jönnöm, hogy mi az a pozíció, ahol levegőt is kapok, és ők is jól érzik magukat, mert pár napja nem nagyon tudok aludni :(. Ha az oldalamon fekszem, akkol a mellkasom szorít, ha a hátamon fekszem, azt meg ők nem szeretik... Nincs valami jó ötletetek? A legjobb az lenne, ha vágnék egy lyukat az ágyba, és újra tudnék hason feküdni :) :) :)

Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata,olyan jót mosolyogtam az utolsó mondatodon :arrow: persze tudom,hogy ez neked nem vicces hogy nem tudsz milyen pozícióban aludni,főleg ikreket várva ez még nehezebb.Mert azért 1 babát várva még ilyen korán ez a probléma nem jelentkezik,legalábbis nálam nem.
Sajnos tanácsot nem tudok adni / hisz minden pozíciót kipróbáltál-oldalaidon és a háton ,más meg nem nagyon van már :oops: /,de hátha a többieknek van még valami ötlete.
Dokihoz mikor kell menned?
Babakelengye alakulgat?És a birodalmuk?

Andi,Lőrincet nagyon ügyesen felkészítetted az ovira
:lol: ,remélem ma is hasonló jó dolgokkal jössz :oops: .
bibolya
 
 


Sziasztok!

Kata, ha nem is a 25.héten, de nekem is volt ilyen bajom, hogy sehogy sem tudtam aludni. Amúgy is hason alvó vagyok, pocakosan meg ez lehetetlen. :roll: Amúgy én tényleg csináltam néha olyat, hogy a paplant hosszában összegöngyöltem, csináltam belőle egy kört, és a közepébe beletettem a hasam és máris fekhettem a hasamon. :oops: :lol: :lol: Persze, nem így aludtam, csak néhány percet olyan pihentető volt hason lenni. :lol:
Ötlet? Várj türelmesen szülésig. :wink: :wink: :wink:

Ibi, köszi, de nem az én érdemem, Lőrinc az, aki ilyen kis könnyen alkalmazkodó, érdeklődő típus. Ma is boldogan ment oviba. Puszit ad és besétál az csoportba. Ma már könnyebben hagytam ott a tegnapi nap sikeressége miatt, de azért most is izgulok, hogy ma is tetszeni fog-e neki.
A Toldy oviba jár egyébként. (kérdezted).


Na, megyek... ma már az izguláson és az óra nézésen kívűl csinálok valami hasznosat is. :roll:

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Ma egész jól vagyunk, Ancsi csak háromszor kelt éjszaka és nagyon hamar visszaaludt mind a háromszor :) És reggel nyolcig bírtuk, nekem akkor már muszáj volt kijöni pisilni, na erre felébredt a kiscsaj is. Szopizott, fél tízkor tízóraiztunk, majd Andival (a szomszédasszonkámmal) nyomtunk egy Tesco túrát :) Olyan jó volt kicsit kiszabadulni, ez az idő az agyamra megy.
Mióta hazaértünk (fél 12) azóta alszik, szerintem mindjárt ébred, mert lassan éhes lesz. Megfőztem a kajcsit, Neki alms-répás csirkemáj, nekem gombakrém leves levesgyönggyel.
Szóval most jól vagyok, de az elmúlt napok, hááát.
Hétfőre virradóra összesen 2 órát aludtam, kábé nyolc részletben. Ilyen nem nagyon van gyakran szerencsére, mindegyik ébredése vagy fél órás altatást vonzott maga után, és legalább nyolcszor kelt.

Andi,
jót mosolyogtam, mennyire meg tudjuk szokni, hogy a gyerek hogy alszik. Eleinte, amikor négyszer kelt és is kivoltam. Aztán most meg hálát adok, ha csak négyszer kel :)
Lőrinc szuper ügyes! Majd elmesélhetnéd a receptet :)

Gyöngyi,
ha a kismamik is ki merik dugni az orrukat a csúszós utak miatt, mi is elmegyünk Hozzátok velük! Ha az úgy jóNeked :) Nem akarom ráderőszakolni magunkat :)

Ibolya,
milyen volt az ünneplés???
Remélem eljutunk pénteken a játszóházba... nagymamámat elvileg holnap áthozzák, még mindig nem teljesen oké, nem merjük egyedül hagyni. Azért remélem két órára egyedül hagyhatom majd, bár anyu csak a szomszédhoz ment át vasárnap, és azalatt a tíz perc alatt sikerült elesnie... Azért is nem hozták át vasárnap. Na, pl ezért is kiakadtam... Azért f.sok egy kicsit, mi lesz velem.

Ildi,
hát megértelek, baromi béna idő van.

Kata,
nekem sokat segített a szopipárna alváskor. Be lehet tekergeti a pocak alá, mellé, megtámasztani, láb közé venni, ilyesmi. Valamint a papaszánban bírtam aludni, lábakat felrakva. De néha úgy is összejött, hogy jóóól felpolcoltam a párnákat, és félig ülő helyzetben voltam. Ezt már Ancsi születése után is alkalmaztam, csak akkor a törpe a mellkasomon aludt. Imádta :)

Benettke,
háát hogy miket főzök?
pl. zöldségkrém leves reszelt sajttal, vagy levesgyönggyel, vagy pirított kiflikarikákkal.
csirkemellből zöldséges leves tésztával, vagy tejfölösen
tepsis zöldség
sült csirkecomb krumplipürével vagy zöldséges rizzsel
hagymás/édes savanyú/mézes mustáros/currys csirke/pulyka rizzsel
paradicsomleves reszelt sajttal
krumplifőzelék pörkölttel
tökfőzelék pörkölttel/pulykanuggets-el
sütőtökleves levesgyönggyel
tejfölben/joghurtba/kefírben sült csirkecomb/mell
aszaltszilvával, baconnel göngyölt pulykamellcsíkok mazsolás rizzsel
saláták (uborka-paradicsom-salátalap tartárral vagy olívaolajjal)
Mostanában ezeket főztem, ezek jók, mert Ancsinak is tudok belőlük lopni ezt-azt.

Kriszti, Anett! Eltűntetek! Gyertek, meséljetek mi van Veletek!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!!!

Katus!!!

Nem eröltetsz rám semmit, amit nem akarok :lol: :lol: :lol: :lol: Ne aggódj!!!
Szívesen látunk Benneteket, de mehetünk is. Mi mindkettőt szeretjük!!!!!
De jöhettek külön is!!! Ancsinak már úgyis nagylányosabb játékok kellenek!!!!
Szóval nekem mindegy, csak vigyétek mert kerülgetem :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Kata!
Nagyon ismerős a helyzet a nem alvással kapcsolatban,ráadásul nálad még ketten is vannak,ez még jobban nehezít a helyzeten :? sajnos ez már nem lesz jobb,nem akarlak elkeseríteni. :? A szopispárnás/paplan megoldás ideiglenesen segíthet.

Andi!
Szerintem a te érdemed is :wink: (meg apjuké is :lol: )

Katus!
Hajrá hajrá alvás :lol:
Jó lehetett a Tesco-s túra :lol: én is ma mentem egyet igaz egyedül,és a Müller felé vettem az irányt :lol: kicsit feltöltödtem :lol:

Ti nem vagytok kicsit depisek ebben a hűlye időben? :x most úgy érzem kicsit besokalltam,be vagyok zárva négy fal közé és tök haszontalannak érzem magam :cry: :cry: :cry: úgy csinálnék valami hasznosat
ilgya1
 
 


Ildi,hasonlóan érzek :oops: , néha kimozdulni sincs kedvem :oops: ,ingerült is vagyok aminek a Geri issza meg a levét,ezért aztán ma elkezdtem megint üvegmatricákat gyártani /szép nagy virágokat,ezzel is a tavaszt sürgetem :lol: /.
bibolya
 
 


Na akkor egy cipőben járunk :lol:

fél 5 és már tök sötét van...

és monornet sincs,és fel se veszik a telefont a roh....k!!!!

gyertek mesélni,hátha jobb kedvem lesz :shock: lenne mit csinálnom,de ahhoz sincs kedvem,már kiválogattam egy csomó ruhát,ami a Dávidé volt 1 éves kora körül...most meg jó lesz Rékának.

Holnap azért jön valaki Cinire?
ilgya1
 
 


Szandra!

Láttam beszéltél az ovónővel,mi a fejlemény?
ilgya1
 
 


Ilgya, Ibolya, én is így vagyok ezzel, tele a tököm, hogy napok óta nem mozdultam ki a házból :(. Szombaton voltunk utoljára a tecsóban, már ez is felüdülést jelentett, de azóta a kapuig se mentem ki... Viszont csütörtökön megyek végre fodrászhoz, juhéééé :) (Este meg dokihoz, aki jól le fog cseszni a súlyom miatt, grrrrrrrrrr)
Ja, erről jut eszembe, hogy még karácsony előtt találkoztam valamelyikőtök a fórumról, és ég a pofám, amiért ennyire sz*r az arcmemóriám, és csak akkor esett le, hogy a játszóházas mikulásról ismerjük egymást, amikor már elmentünk egymás mellett a húsos pultnál... :roll:
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Ki akar velem cserélni???
Én maradok itthon, Ti meg keljetek sötétben, üljetek vonatra és dógozzatok!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bár csak 4 óra, de nagyon jobb lenne itthon nekem!!!! :lol: :lol: :lol:

Kata!! Nem én voltam! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Ildi,én megyek cinire a 9 órásira.Házimunkát én is hanyagolom,csak annyit csinálok amennyi feltétlen szükséges :oops:
Én azért már látom,hogy megyünk kifele a télből/még ha nagyon lassan is/.Mikor a téli szünet elött mentem az Encsi elé a buszhoz /4.15-kor jön/akkor már hazafelé mindig sötétben mentünk,most viszont már világosban érünk haza :lol: .

Kata,ne foglalkozz a dokival /egyik füleden be-a másikon ki/,nagyon ugysem lehet befolyásolni,hogy mennyit hizzon az ember lánya :lol: .Ha gyötör az éhség ugyis eszel,nem fogod éheztetni a gyerköket :lol: .
És különben is ahogy elnéztelek a miki ünnepségen /meg azon az 1szem képen amit feltettél magadról :twisted: :oops: / elég vékony testalkatú vagy,természetes,hogy egy kicsit többet hizol,és ez orvosilag megengedett is.

Gyöngyi, ne sirj!!!!Ez a dolgozó nők sorsa.Elöbb utóbb mindannyian ugyanerre a "sorsra"jutunk.És még szerencsés vagy,hogy csak 4 órában dolgozol.
Én amikor a postán dolgoztam a 2 gyerek születése között, mentem fél 8-ra /elötte persze az Encsit elvittem az oviba/ és ha 5 órakkor eltudtam jönni a gyerekkel akkor már tök boldog voltam.És mindezet minimálbérért / a pluszórákért semmi pénz/,óriási felelősséggel/hisz naponta több millió pénz ment át a kezeim között/.Arról nem is beszélve,hogy még életemben nem találkoztam annyi bunkó emberrel,mint ott.
bibolya
 
 


Kata,velem sem találkoztál :oops: a tescoban.
bibolya
 
 


Kata,velem se :(
ilgya1
 
 


Gyöngyi!
Egy pár napra cseréljünk :roll: :lol: -gyorsan megbánnám azt gondolom

Tényleg örülnöm kéne,hogy itthon vagyok,hűlye,hűlye,hűlye Kép
ilgya1
 
 


Kata,
ha velem találkoztál, akkor az én arcmemóriám se az igazi... Illetve ha vásárolok, akkor nagyon arra koncentrálok :)

Ildi,
valami hasznosat szeretnél csinálni? Van két tonna vasalnivalóm. Nekem hasznos lenne, ha valaki kivasalná :) :) :)
Ha Ancsi időben magához tér, akkor lehet, hogy mi is elmegyünk a 9-es cinire. Utána védőnőhöz viszem a következő leb.szásra, hogy miért csak hat és fél kiló.... :)
Müller, hmmm:) Csak apa nélkül élvezetes, ez biztos! Ki vigyázott addig csodalányra?

Gyöngyi,
Ha van kedvetek, jöhettek Ti is, de nálunk nincs ám sok játék! Szegény Sára és MArietta unatkoznának.... De ha nem lesz jég és lehet tolni a kocsit, tényleg szívesen megyünk. Ha holnap eljutok cinire, akkor mondjuk csütörtökön elbattyogunk. Ehhez két dolog kell. Egyrészt ne essen újra eső, ami ónos vagy mi, másrészt a nagyimat magára lehessen hagyni néhány órára... Elvileg holnap este hozzák...


Na, megyek adok vacsit a kiscsajnak. :)
Pusz

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 



Hali!!

Sára is megy a Bukfencre ........apával :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ildi!!!

Hidd el én is éreztem hiábavalónak az itthonlétet, ne vagy hülye!!!!! :lol: :lol: :lol: Kicsit tényleg jó kimozdulni, de szörnyű, hogy minden délutánra marad!!! És valóban szerencse, hogy még csak 4 óra.
Jobb idő lesz, hidd el megint nagyon élvezni fogod és amikor ti a játszón lesztek én meg tetűt fogok szűrni - gondolj rám!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Oké Katus!!! Gyertek!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Alszanak :lol:

Szóval, hol is tartottam??? Sehol!!! Nincs egy pillanat amikor valahol is tarthatnék mert mindig van valami :roll: .

Nem is tudom már kinek mit akartam írni, olyan régen volt időm kifejteni nézeteimet :) .

Ildi!
Az óvónénivel még mindig erről a megy-nem megy dologról beszéltünk. A többit majd személyesen holnap, oké!? Ehez a "ne vigyük a gyereket az oviba mert megkértek" dologhoz annyit, hogy nálunk én kérdeztem meg, hogy maradjunk e itthon, isten igazából én örülök neki ha van olyan ok ami miatt nem kell vinnem a Tamit :roll: :) :roll: , és amíg itthon vagyok az Edinával addig miért ne tehetnénk meg, ha már dolgozni fogok akkor úgysem tudunk "szerelmes" szavakat búgni egész nap egymás fülébe (kivéve mikor kiabálok :wink: ). Szerintem ilyen dologban nem szabad ennyire sarkosan nézni a dolgokat. :)

Gyöngyi!
Nem is tudom, hogy sajnáljalak e :wink: :) , délben már ott vagy az oviba !, és még pénzt is keresel!!! Amit aztán elkölthetsz a Caféban :lol: .

Andi!
Szólj ha Rebeka már ismét Café-képes állapotban lesz és nem kel fel mert akkor megejtünk megint egy átmulatott éjszakát. Okos Lőrinc? Ma már szívesebben ment haza :wink: ?

Ez mindenkinek szól!!!

Kata!
Nem hiszem, hogy velem találkoztál mert mi nem is voltunk ott (mármint a miku partyn) :cry: :cry: :cry: , de jó lenne már megismerni téged. Az nem rossz ötlet, hogy a lábad közé vegyél párnát, sőt én a hasam alá is tettem amikor oldalt feküdtem és úgy egész jól tudtam aludni, én is hason alvó vagyok.

Anett!
Hol vagy????? :( :( :( Nagyon hiányzol!!!!!! Hogy vagytok????

Katus!
Kívánom, hogy a nagymamád mielőbb teljesen felépüljön, és igazad van beléjük kell tömni a kajcsit, anyósom is szerintem minimum 10 killót fogyott egy év alatt, olyan vékony már a lába és csodálkozik, hogy nincs ereje semmihez. :roll:

Ibolya!
Húúúú, ablakmatrica az olyan jó, siettesd csak az a tavaszt már jó lenne. Holnap cini?, hát nem ígérek semmit de talán!

Benettke!
Hogy vagytok?

Pocakosok!!
TESSSSÉÉÉKKKK képeket feltenni! Akarok pocakot látni :shock: , na persze nem olyat mint az enyém :wink: .

No megyek, élvezem még a csendet egy kicsit :wink: :lol:

Mindenkinek jó éjt

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocs, hogy ismét így eltűntem, de én is olyan depis vagyok, pláne tegnap óta…. Az influenzám miatt még nem mentem dolgozni, de a Zuram tegnaptól már dolgozik, így most próbálgatom milyen lesz majd egyedül itthon. Hát! Mit mondjak? Ezt is meg kell majd szoknom! Úgy veszem, ez most a főpróba… :roll:

Csajok!

Köszönöm mindenkinek, hogy nem illettetek kemény szavakkal a munkával kapcsolatos döntésem miatt! Az egyik kritikus természetű ismerősöm azt mondta rám: „munkabuzi”. Szeretném azt hinni, hogy azért nincs teljesen igaza… :shock: :oops:

Katus!

Nagyon sajnálom a nagymamidat és titeket is, hogy ilyen rosszul indult az újévetek, na de reméljük, hogy ezután már csak jobb dolgok jönnek!A „főzési tippeket” köszi, s mivel én nem főzök minden nap 2 hétig is eltart, mire mindet megcsinálom. :lol:

Andi!

Az influenzát valszeg két ünnep közt a munkahelyemen kaptam el az egyik kolléganőmtől… Már jobban vagyok, a karjaim fájogatnak még időszakonként ill. néha nagyon levertnek érzem magam már kora délelőtt is. :(
Hú! Nagyon ügyes fiacskád van, hogy ilyen könnyen veszi az ovis beszokást! Persze én is azt gondolom, hogy ez a TI érdemetek is, mert bár minden gyereknek van egy alaptermészete a szülők azért sokat tudnak alakítani rajta szerintem.

Ibolya!

NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKTEK :P utólag is :oops: !

Ildikó!

Az ünnepek alatt túl sok plusz kiló nem jött rám, köszönhető ez a fogproblémámnak, bár inkább ne lett volna vele gondom és hízhattam volna „kedvemre” :cry: . Olvastam, és láttam a képeken, hogy nektek is nagyon szép ünnepetek volt, mint itt –engem kivéve- mindenkinek.

Szandra!

Ugye nincs semmi gond a Tamival? (csak mert az Ildikó írta, hogy beszéltél az óvónővel…) Ja, és köszönöm a karácsony előtt hozzám intézett biztató szavaidat :P !

Kata!

Bocsi, de csak ma olvastam a mailedet, ugyanis az a férjem egyik mailbox-a, így nem mindig nézem meg… Ő meg szerintem csak a számára ismerős neveket nyitja meg, s persze nem szólt, hogy nekem is jött, pedig tudja, hogy néha használom… :evil: Amúgy gondolom már olvastad, hogy egyelőre mégsem maradok még itthon, pár hétig még biztosan nem. Ettől függetlenül persze összefuthatunk, akár a Gyöngyiéknél is, bár én általában csak 5 után érek haza, de ha nektek megfelel, nekem O.K.
Lehet, hogy az amnio-val kapcsolatban én voltam béna és nem is írtam, de szerencsére minden O.K. volt. :D

Hú, azért az nem lehet semmi, hogy ketten rúgnak a babaóid két irányba :shock: ! Néha a Zétény is meglep engem és az apuját is, hogy mekkora mozdulatokra képes ilyen pirinyó mivoltában…El sem tudom képzelni milyen lehet ez duplán! Irigy, irigy, irigy… :oops:

Nekem eddig kb. 3-4 este volt olyan gondom, hogy bárhogy helyezkedtem mindenhogy kényelmetlen volt. Ha oldalra fordultam olyan nehéznek éreztem a hasamat, hogy alá kellett támasztanom egy párnával, de az is csak időlegesen volt jó. Néha nagyon hiányzik egy kis hasonfekvés, de az még messze van, amikor lesz rá lehetőségünk!

Ja, szerintem nem velem találkoztál a Tesco-ban, vagy ha igen, akkor én meg észre sem vettem!

Gyöngyi!

Köszönöm a felajánlást, mint fent említettem én 5 előtt általában nem érek haza, így ha a csajokkal meg tudsz egyezni egy nektek alkalmasabb időpontban amikor meglátogatnak téged, akkor talcsizzatok nyugodtan nélkülem. Végtére is megérdemlem, hogy kimaradjak jó dolgokból, ha már ilyen hülye vagyok, hogy mindenképpen a munkát választom az itthoni nyugalom miatt :oops: !

Képzeljétek, ma voltam fogdokinál, aki leszenvedte a törött hidamat, csiszolgatta kicsit még a fogaimat, majd kigyökérkezelt egyet, aztán pedig lenyomatott vett az új hidhoz…. 2 órán keresztül kellett nyitva tartanom a számat, így most még jól is esik, ha becsukhatom :? ! (Uram biztos örül, hogy most nem beszélek annyit!) Ráadásul, fáj a fejem és most hogy megy ki az érzéstelenítő hatása már kicsit a fogaim, vagy az ínyem, vagy…. nem is tudom mi, de nem vagyok topon! Ja, és persze az új híd elkészültéig a régi töröttet ragasztották vissza, hát ki vagyok vele segítve :twisted: ! Na, ennyit a panaszomról, meg úgy általában rólam!

Hátha segítettem és a fentieket olvasva ti már nem is lesztek depisek, mert rájöttök, hogy nekem több okom van/lenne rá :wink: !

Most megyek és próbálok valamit enni, úgy érzem már nem zsibbadok… :roll: .

Pusssssssssssssz Mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szandra!

Mire megírtam a litániámat beelőztél a hozzászólásoddal. De sebaj! Legalább már tudom, hogy nincs különösebb gond a Tamival az oviban :) ! Ígérem, hogy rakok fel pocakos képet, de inkább csak holnap, ha nem gond :oops: , mert most már kimondottan éhesnek érzem magam (du. 1-kor ettem utoljára :oops: )és tényleg megyek enni... :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Csajok, akkor ez most már a depis topik? :D Úgy látom, senki nincs topon! Sebaj, majd tavasszal újra magunkra találunk! Vagy valamikor..... :roll: De mikor is? :shock:

Köszi csajok mindenkinek, de Lőrincé az érdem! Okos, ovis nagyfiam van. (Aztán majd meglátjuk pár hét múlva!)

Szandra, tegnap már jött haza szó nélkül. Meg kellett néznem, hogy hogy alszanak a gyerekek, aztán öltözött. :D
De hogy milyen fáradt itthon délután! Jól kiveszi az ovi az energiáját! :D

És képzeljétek, mit mondott tegnap az óvónéni! Hogy Lőrinc élénk! Na, mit szóltok???????? (akik ismerik!) :D :lol: :shock: :D :lol:

Hát, majd szólok, ha újra Café-képes lesz Rebeka :? egyelőre nem úgy tűnik... :roll: Este 10 és reggel 7 között sokat gondolok Gyöngyire!!! :D :D :D :wink: :twisted:

Gyöngyi, nem panaszkodni! :D Sokan cserélnének most veled! Köztük én is! De csak néha! Ritkán! És mondjuk csak pár hétre! :D :wink:

Benettke, mint látod eleinte mindenki azt várja, hogy otthon maradhasson, aztán meg, hogy kicsit kimozduljon! :D
Micsoda procedúrán mész te keresztül ezzekkel a fog-dolgokkal!

Kata, velem sem találkozhattál a Tesco-ban. Biztos, hogy közülünk volt valaki? :D

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a depisek táborához... Bocsi a témáért, és nem kell reagálnotok rá, tudom, hogy nekem van igazam, de muszáj elmesélnem, mert különben bőgni fogok, ha bőgök még csúnyább leszek, és ha még ennél is csúnyább leszek, na akkor Att biztos elhagy (talán nem is a csúnyaság miatt, hanem a bőgés miatt, szóval mindenképpen jobb, ha nem bőgök...)

Voltunk tanácsadáson. Ancsi 6560 gramm. Előtte mért Évike mindenféle más babákat egy hónapostól öt hóaposig, csak az egy hónaposak voltak könnyebek. Ez nem baj. Ancsi gyarapodásával, bár nem volt elgedett, kiszámolta, hogy szeptember óta, mióta hozzátáplálunk, ey egész kilót hízott, és ez "még pont súrolja az alsó határt, tehát jó. Be kellett mennem a dokihoz is, mert elfogyott a dvitamin és mindenféle szárazabb foltok vannak aismanó testén, gondoltam majd jól megnyugtat, hogy ez előfordul, esetleg ad rá valami kencét. Adott kencét, megnyugtatott, hogy a tél miatt van, adjak többet inni a gyereknek, viszlát. Erre a másik védőnéni, meg az asszisztens rákezdett, hogy mit eszik ez a gyerek? Hányszor eszik? Mert ez nem normális, hogy még csak most, kilenc hónaposan duplázta meg a súlyát. Mondom nekik, hogy higgyék el, nem éheztetem, naponta négyszer biztos kap szilárd kaját. És fejlődik, már gyakorolgatja a kapaszkodás nélküli lépéseket, többször nem bírom megetetni. Szopik még? Mondom igen. És van tejem? Mondom igen - na, ezt nem hitték el... Mit eszik? mondom gyümölcsöt kétszer, főzeléket hússal egyszer, valamilyen tejpépet vagy zabkását, vagy köleskását egyszer. Mi az a zabkása? Miért nem ötször eszik? Már rég reggeli-ebéd-vacsorát kellene ennie, a köztes étkezéseknek meg tartalmasabbnak kellene lenniük. Ne adjak a gyereknek gyümölcsöt. Ne szoptassam, mert a tejem (ha van is) már nem jó semmire. Szerintetek akkor most naponta ötször husis főzeléket kéne neki adnom???? Próbálom változatosan összeállítani az étrendjét. A gyümölcshöz mindig keverek sinlacot vagy kekszet, vagy rizst. A kásákat szereti és mivel gabona, szerintem táplálók is. Reggel 8-ig alszik, akkor ciczik kicsit, kilenc-tíz körül jön az első szilárd kaja. Nem is fér bele több kajcsi egy napba! Kezdtem elhinni, hogy jól csinálom. Kezdtem élvezni, hogy Ancsi megeszi a dolgaimat. Elkeserítettek...
Mert ott a másik oldal! Aszerint még szopnia kéne naponta legalább négyszer, mellette mehet egy vagy két szilárd étkezés. OKÉ, a szopi ennyiszer már nem menne kajcsi helyett, de lehet, hogy tápot kéne neki adnom, amit viszont nem tudok vele cumisüvegből megitatni, két deci lötyit meg másképp hogy adjak neki? Pohárból 20 millit megiszik, de ez csak a tizede. Kap egyébként tápot, a főzeléket, kásákat ezzl dúsítom.
Bocsi, tudom, hogy nem a Ti gondotok, és jó lenne, ha le bírná rázni magamról ezeket a megjegyzéseket. Ancsi teljesen jól fejlődik és ez a lényeg. Tuti Attit örökölte, aki a 196 cm-hez alig 65 kiló. Ezt is mondtam nekik, de csak azt szajkózták, hogy akkor adjak a gyereknek több kenyeret... Harmincadikán gasztroenterológus. Hát kiváncs vagyok, a főorvosasszony véleményére... :(

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Katus,
örülök, hogy az első gyerekemet még nem itt szültem és nem ilyen védőnők vettek körül!!!!!!!! :o :shock: :x :evil: Így a második gyereknél meg már lepereg minden a tapasztalatok miatt.
A tejed már nem ér semmit? :o Micsoda mondat ez egy védőnő szájából?!
Nekem jónak tűnik Ancsi kajáztatása, és nyugi! Hátha 1 éves kora után már nem fognak ezzel piszkálni! Kíváncsi lettem volna, hogy ha azt mondod, hogy már nem szopizik Ancsi, vajon akkor is elégedetlenkedtek volna? :evil:

Andi
idna
 
 


Szai Katus!

Saját tapasztalatom még nincs ezen a téren, de van egy barátném, akinek most múlt 2 éves a kislánya, és neki is MINDIG azt mondják a kötelező ellenőrzéseken (vagy minek hívják ezeket), hogy alultáplált a babó. Pedig az a gyerkőc annyit eszik! Szerintem van olyan nap, hogy több a kalóriabevitele, mint nekem :oops: ! Tény, hogy nem egy husi gyerek, /ellentétben családja többi tagjával :lol: /de Ő is szépen fejlődik, mindent tud amit egy vele egyidős babó, így a barátnémról leperegnek ezek a megjegyzések. Mondjuk biztos az is számít, hogy neki ez a lányka a 2. gyereke (a nagyobbik fiú és vele ilyen gondjai tuti nem voltak, Sőt!), ill. az is, hogy nem egy érzékeny teremtés, így talán könnyebben veszi ezeket az akadályokat.
Én igazán csak azt nem értem, hogy miért akarnak minden gyerekre ráhúzni egy "sablont" :roll: Hiszen mi felnőttek sem vagyunk egyformák! Miért nem fogadják el, hogy ha egy baba rendesen fejlődik, nem beteges, jókedvű (szerintem Ancsi ilyen babó) akkor azt békén kell hagyni és nem zrikálni csak azért, mert nem felel meg minden standardnek... :evil: Hú! Mennyi gondom lesz majd nekem is ezek miatt :shock: :?

Ja, és nehogy ezért sírj, szerintem Te jól csinálsz mindent (gyerekes ismerőseimhez viszonyítva) és ebben a gasztroenterológus is meg fog erősíteni!

Ha majd már lesz kedved leírod nekem, hogyan szoktad készíteni a sütőtök levest? Én még sohasem főztem :oops: , pedig tuti szeretnénk, mivel magát a sütőtököt is imádjuk! DE tényleg majd csak, ha már lesz hozzá kedved :wink: !!! Annyira nem sürgős ám!
Ja, és látom, hogy Te használsz levesgyöngyöt! Én még olyat sem ettem soha :shock: ! Milyen jellegű? Csak hogy tudjam szeretnénk-e...
Na és persze van pár számomra ismeretlen cucc azok között is, amit az Ancsid eszik :oops: , de ezekkel még ráérek megismerkedni szerintem...

Na, fel a fejjel, erős nő vagy Te, nehogy beállj lözénk, depisek közé :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Andi!

Most meg Te előztél be, de nem baj, így legalább már ketten biztatjuk a Katust! Aztán majd a többiek is. /bár gondolom a te biztatásod, mint tapasztalt anyukáé többet ér, de sebaj, a lényeg, hogy segítsünk!/

A fogamról csak annyit, hogy egy egész "horror" jellegű könyvet tudnék már írni az ezzel kapcsolatos viszontagságaimról :? . /sajna van egy öröklött íny alatti fogcsont pusztulási hajlamom, amit érdemben eddig még egyetlen dokinak sem sikerült orvosolnia :( , pedig lassan már az ország fogorvosainak nagyobb hányadát meglátogattam és egy kisebb vagyont hagytam már náluk/ Ez a mostani akció még az elviselhetőbben között volt...kellemetlenség terén. Arra meg, hogy mennyibe fog kerülni, inkább gondolni sem akarok, mert ettől aztán tényleg depis leszek :evil: :twisted: :evil: !

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Katus!

Miért nem küldöd el a jó bús fenébe azt a társaságot? Végül is lehet, hogy elérik ne legyen tejed mert úgy felidegesítenek, hogy elapad. Szerintem most jött el az a pillanat amikor többet ne vidd mérni az Ancsit. Igaz nekem nincs mérlegem de hátha valakinek van itt a topikban és akkor ott le tudod mérni a magad megnyugtatására. Én az Edót kb 2x vittem el mérni fél és 1 éves korában csak hogy legyen valami nosztalgiás cucc mikor megnő. Igen egy kicsit könnyebb a második gyerekkel mert akkor már lepereg minden de az elsőnél ezek annyira elviselhetetlen dolgok. Engem mindig annyira cseszegettek, hogy nagyon nehéz a Tami és ne adjak annyit enni neki, na most mikor 1 éves volt a Tami a tankönyv szerinti súlyt produkálta, persze akkor nagyon büszkék voltak magukra :roll: , de egy gyereket nem lehet éheztetni vagy túltömni, az eszik ha éhes. Különbségek abból adódhatnak, hogy milyen az emésztése, és persze hogy mi az amit adnak neki. Ha gondolod nagyon szívesen megadom az én dokim számát és akkor nem is kell többet oda mennetek. Igaz ez fizetős, 3000 ft-ot szokott kérni (gyerekszámtól függetlenül) de emberibben áll mindenhez. Fel a fejjel, ennél tökéletesebben nem tudnád csinálni hidd el. És különben is menjenek a francba a begyepesedett agyukkal!!!!

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Magunkról kicsit később, minden rendben nagyjából....

Kata!

No ezt nem lehet szó nélkül hagyni!!! Én is sokat szenvedtem Tami súlya miatt, ma már tudom feleslegesen. Mérés előtt izgultam, hogy ne kakáljon és még ott a ligába megszoptatam, hogy lágalább 10 deka hízást mutasson a mérleg. :oops: Nekünk nagyon jó védőnőnk volt (Pesten) és nem csesztetett soha, sőt inkább vigasztalt.
Gyöngyinek abban nagyon is igaza van, hogy a kaja eröltetésével tesszük a gyerekeinket rosszul és egészségtelenül étkezővé.
Ettől függetlenül a mai napig beleesek a kaja eröltetésébe.
Tami rossz evésének már az oviba is híre ment és a vezető már többször szólt, hogy kár befizetnem azt a sok pénz. Az ovónéni ma azt mondta éhen még nem halt gyerek.
Tami sokat tud már enni, csak nagyon válogat (esztétikai szempontokat vizsgál, így a rosszul kinéző kaják ki vannak zárva, így az ovódai is)
Ja és az ittteni védőnőkről annyit: Szonját már ide hoztuk haza, mivel orvost nem váltottunk, a védőnőnk egyszer látta, akkor is nekem kellett szólni, nézze meg a gyereket is, ne csak kávét igyon, azóta telefonon megkérdezi megkapta-e a kötelező oltást (ezt vezetnie kell)
Javaslom: füleket be, kenyeret ne, tejcsit sokat!!!! Ancsi tudja mi a jó neki! Te pedig ne magyarázkodj senkinek, majd a mi védőnénink (Gyöngyi) dicsérni fog!!!!

anett
kállai
 
 


Sziasztok!!!

Katus!!!

Jól mondtad: NEKED van igazad!!!!!!! Tényleg menjenek a fenébe!!!!
És fel kellene őket jelenteni felügyeleti szervnél, amiért van pofájuk azt mondani, hogy a tejed nem ér semmit!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
A Sára is szopizik még, valóban nem azért, hogy jól lakjon, de miért hagyjam abba????
Ahogy leírtad, tökéletesen változatosan, korának megfelelően táplálod Ancsit. És aki ránéz látja, hogy jólfejlett (mégha nem is duci), érdeklődő, értelmes, korának teljesen megfelelő szellemi és mozgás fejlődéssel rendelkező csecsemő!!!! A genetikai alkat nagyon befolyásoló tényező!!! Tök jó, az egyik gyereket fogyasztják, a másikat hízlalják. És az egyéni adottságok??????
Gondolnád, hogy a Mariettával is mindig megkaptam ugyanezeket???? Csak finomabban, szemüket intenzíven körbeforgatva, hogy hülye ez a nő - mivel tudták, hogy én is védőnő vagyok. Talán rólam könnyebben lepergett. De, bár Marietta sem duci, szerintem teljesen normális, hogy ne túlozzak tökéletes!!!!! :lol: :lol: :lol:
És gondolnád, hogy én nem mehettem volna suliba időben, mert nem értem el a minimális súlyhatárt????? kiforrtam magam, mi?????
Tudtam, hogy a Marietta i olyan mint én voltam. Ancsi meg kire hasonlíthatna, ha nem az apjára!!!!! Ha szigorúan nézzük, akkor védőnői szemmel az Attila anorexiás?????? úgyan már, hülyeség!!!!

Tényleg ne törödj vele!!!!! És holnap gyere megbeszéljük!!! Jó????? Akkor kicsit játszhatnak a csajok is!!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Elfelejtettem!!!

Egy másik topikba is irogatok, és ott (bár ránézésre tök jól néznek ki) többen arra panaszkodnak, hogy szinte semmit nem eszik a gyerek. Hasonlítanak Anett Tamijához, de legalább Tami megeszi azt ami tetszik nek :lol:
Itt egyes gyerekek egész nap elvannak fél szelet vajas kenyérrel. Túlzás nélkül!!! Horror amit leírnak - félélomba etetik a 4 évest, hogy ne marja szét a gyomrát a gyomorsav!!
Ehhez képest Ancsi szívesen megeszi a főztöd!!!! Tessék neki örülni!!! És igenis annyit egyen amennyi jól esik neki, ne annyit amennyit előírnak neki csökkött agyú banyák!!!!
Az evésnek örömforrásnak kell lennei!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Katus,én már nem is irok semmit,a csajok elöttem mind leirták amiket én is gondolok.Csak emlékeztetlek Enikőre és amit beszéltünk róla az evéséről illetve a nem evéséről.
Egy dolog ami még az eszembe jutott:ha legközelebb mentek méretni,vidd magaddal Attilát,hagy lássák a védőnők maguk is,hogy ez mind alkati adottság Ancsinál.
De inkább jobban jársz,ha veszel otthonra egy digitális mérleget és legközelebb csak az oltásra,vagy az 1 éves vizsgálatra viszed.

De azért ugye jössz pénteken????????

Csajok aki ráér pénteken megint 10 órától mehetünk a játszóházba.
Próbálunk egyeztetni,hogy minnél többen el tudjatok jönni,ugyhogy most a hétfőnél tartunk,hogy az lenne a jobb a péntek helyett.
bibolya
 
 


Lányok, köszi. Ti vagytok az én pzsichomókusaim, ha nyűgöm van, majd Ti jól megaszondjátok a frankót. Én is így gondltam, hogy rendben van a gyerekem, de lehet, hogy elfogult vagyok. Ha meg Ti is mondjátok, akkor tuti van benne valami. Szóval köszi a nyugtatást. Csakhát nem jó ilyeneket hallani, na.

Andi,
köszi nagyon. Azt hiszem jövő hónapban mi sem megyünk. Úgyis lesz harmincadikán a gasztrós kontroll.

Anett,
igazán megtisztelő, hogy miattam előléptél a hallgatás homályából!!! :) Egyébként meg mit vársz egy fotós gyermekétől? Hogy megegyen valamit, ami még csak megkomponálva sincs??? :)
Illúzióim voltak a kajáltatással kapcsolatban (is), abban reménykedtem, hogy ennek egyszercsak vége szakad. Mármint a görcsölésnek. De úgy látom, ez (is) addig tart majd, amíg minden más. Örökké :)

Szandra,
megfontolom a dokit. Házhoz jön??? Mert Csepelen van egy doktornő, akt nagyon ajánlanak, csakhát oda nem tudok kocsi nélkül elmenni, ha valami van. Homeós cuccokról mit gondol?

Gyöngyi,
nagymamámtól függ, hogy megyünk e holnap, az utakat kibírm, ma teszteltem. Bár Cinin nem voltunk, mert Ancsi fél kilenckor kelt. De szeretnék!!!! Remélem minden rendben lesz az öreglánnyal...
Egyébként az ugye nem jelenti azt, hogy éhes, hogy mindent rág??? Ebéd után a papaszánról lerágott egy darab fát - illetve valami háncsdarab lehetett, ezzel van a rattanbútor illesztése eltakarva -, tiszta hülye vagyok, észre sem vettem volna, csak nekiállt öklendezni, aztán kiköpte! Tényleg egy fél pilanatra sem szabad magára hagyni, és ha csendben van, akkor valami gyanús!!!

Benettke,

a sütőtöklevessel az úgy van, hogy veszel egy kisebb sütőtököt. A legnehezebb az egészben a tök meghámozása kocára vágása, úgyhogy ezt Atti szokta csinálni :)
A tökkockákat beszórod egy fazékba, mellédobsz egy-két-három krumplit kockázva, tehetsz még hozzá egy kisebb darab pórét karikázva. Tökmindegy, hogy miből mennyit raksz bele, az íze kicsit változhat, de ha nincs póréd, akkor ki is lehet hagyni. Vagy helyette vöröshagymát is lehet bele cikkezni, csak akkor kicsit markánsabb lesz benne a hagyma-vonal.
Felöntöd vízzel. Jól lepje el a zöldségkockákat a víz.
Puhára főzöd a cuccot, fűszernek használj sót, borsot és szerecsendiót. Ha ez utóbbit frissen reszeled bele, finomabb lesz, és ne sajnáld ;)
Ha minden puha, turmixold össze és kész is! Sűríthető tejföllel vagy tejszínnel is, akkor kicsit selymesebb íze lesz.
Szerintem pofonegyszerű és nagyonfinom!!!

A levesgyöngy hát nem is tudom. Leginkább a csipszre hasonlít az íze, egyébként sült tésztagolyócskák. Lidl-ben, penny-ben, tesco-ban is vettem már. A penny-ben a legolcsóbb talán.

Na, megyek készítem a vendégszobát...

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Na már harmadszorra kezdem el a hsz-m :cry: már oldalváltás is volt közben...áááááá......délelőtt írtam egy fél oldalnyit,erre megszakadt a kapcs. most meg már lassan ez sem aktuális,ez a mai formám úgy látom. :oops: most meg lassan kelnek a gyerekek. :x azért megpróbálom

KAta!
Vasalás??Attól még depisebb lennék :D utálok vasalni,csak az illatos vasalt ruhákat szeretem....amik maguktól kivasalódnak.

Úgy látom Ancsi nem tért időben magához,mert nem jöttetek Cinire. :? pedig volt egy 10 hós kislány is :x erről jut eszembe,boldog hófordulót kívánunk Ancsinak tegnapra :lol:

Ezek a védőnők komolyan mondom...hát nem könnyű,de ne foglalkozz velük Én biztos vagyok benne,hogy genetikai "próblémával" állunk szembe. (Nem mondod,hogy 65 kg. Atti?) Ha megnézed a Rékát milyen duci,és ahogy leírtad fele annyit nem eszik,mint az Ancsi. Ez tök komoly. És nézzél rá,gurul. Dávid még tömzsibb volt,aztán alig evett.. Ha elmondanám a védőnőnek,hogy mennyit eszik a Réka én tutti kikapnék,ezért nem is viszem oda.

Gyöngyi!
Majd tetűszűrésutánra igazítjuk a játszóterezést :lol:

Szandra!
Jó sokat tudtunk ma is beszélni :lol:
anyukád volt ma veled az oviban? Vagy van egy nővéred,akit eltitkoltál idáig? :lol:

Én is örülök,ha velem van a Dávid, félreértés ne essék,sőt...de ez nekem akkor is magas. Na nem is ennyire ez,hogy te szóltál nekik,hogy nem viszed,de ahol direkt megkérik,hogy ne vidd,ha tudod,azzal nem értek egyet. ezt nem tudjátok megmagyarázni :lol:

Benettke!
sajnálom,hogy lebetegedtél :? és hát ez a fogcihő,hát nem irigyellek :?
én is kivi vagyok már a pocakodra,biztos sokat nőtt 1 hónap alatt. :lol:
és már nem is vagyok annyira depis :wink: igazad van :lol: én most abban a pillanatomban vagyok,hogy nem tanácsolom,hogy otthon maradj,dolgozz amíg csak tudsz :x várom a köveket :)

Ibolya!
NA nem gondolta meg magát Geri a teát illetően? :lol:
úgy tűnik másnak is jobb a hétfői játszóház,febr.-tól már a csüt. is jó lesz nekünk.

na felébredt a Dávid

puszi:Ildikó
ilgya1
 
 


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?