Új privát üzeneted érkezett!

Viera, az jutott még eszembe, nagyon örülnék, ha Noi haladna az úton, hogy elhagyja a tejallergiát. Ha nálatok ilyen sokminden tiltólistás, biztos, hogy danonítót akarsz adni neki? Lehet, hogy jobb lenne valami olyan termék, amiben kevesebb az adalékanyag, guargumi és társai. Ez csak egy ötlet, te ebben a témában jobban kiművelted magad.

amandi
 
 


sziasztok!

Elaltattam Petit s én is elaludtam ülve, még jó hogy 20 perc után feleszméltem és nem ejtettem le Petit a kezemből. :shock:
4-re megyek vizsgázni. Szúrkoljatok! Már a 2. kávémat iszom fél órán belül annyira álmos vagyok. Peti nagyon rosszul aludt az éjjel. Forgott, mint egy ringlispir!

Viera!
Nagyon rendi, figyelmes férjed van! Bár az enyém lenne ilyen! Ő szüli-névnapkor megjegyzi, hogy akkor ebben a hónapban költhetek magamra! :shock: Holott a meglepi virág-torta mindennél többet ér!
De jó lenne, ha Nono lassan ehetné a tejtermékeket!!!!

Gabi!
Meske még mindig modellnek készül, úgy látom!

Kimike!
Aranygaluskát még nem csináltam! Így sajna, bevált receptem sincs!

És egy pár friss kép:

Peti a legós dobozban:
Kép

A bili majdnem rendeltetésszeű használata: Kép

Peti az anyja helyett (is) sportol:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Chat-re valaki? Még egy picit leszek! (Én aludtam másfél órát, nem bírtam a kiképzést...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Csajok!

holnap megyünk 18 hós oltásra! Mi a tapasztalat? Volt valakinél láz, stb.?

Reni
Kép
prenata
 
 


Jaj, nekem van egy fini aranygaluska receptem, jó ötlet, csinálok a héten, és elő is keresem, leírom nektek a receptet!

Reni! Köszi, Meske ha nem is modell, de minimum színésznő lesz :D Bár mostanában kezd kicsit szégyenlős lenni!

Én beléptem csetre, és rátok várok! Jön valaki? Két perc, és ottleszek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Reni! (Láttalak egy pillanatra a cseten...) 18 hós szuri után nem volt a világon semmi! Közvetlen szuri után kellett egy kis figyelemelterelés, hogy "hopp, megkarmolt a cica, hol a cica? Elszaladt?" Így nem sírt, csak nézte, minek nyomom a vattát, de amint azt is elengedtem, már nem is emlékezett, hogy combon szúrták... Ez volt eddig a legsimább ügy!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

Csak felregisztráltam!
Lassan készülödök a suliba!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bekukk.

Viera: utólag BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánok!!!

Minden babáról szupi fotók készültek, olyan édesek, helyesek!!!

Mi jól vagyunk, karácsonyfát ma szedtem le, apukám segített, mert helyben össze kellett vágni, ha nem akartam az egész lakást beteríteni, baromira hullatta a levelét... :evil: !
Az 5-i vizsgám sikerült, de folyamatosan stresszben vagyok én is, mert soha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy eltervezem!!!
Rohadt keveset tudok ahhoz képest tanulni, mint amennyit kellene és ezt idegesít!!!
A tanulás miatt nálam a háztartás háttérbe szorult, de tegnap este 7-kor elkapott az ideg és kitakarítottam az egész lakást. Egy kicsit megnyugodtam :roll: .
Bocsi, hogy kevesebbet vagyok, pedig olyan jó lenne dumcsizni. Na mindegy, lesz ez még másképp!

Amit akartam mondani, hogy Marcit hihetetlen mértékben érdeklik a könyvek, szerintem a nap felét könyvnézegetéssel töltjük.
Este teszek fel képeket azokról a kiskönyvekről, amiket kapott karácsonyra. Imádja őket, de már 100-szor megnéztük.
Szerintem pár napon belül megint be kell szereznem néhányat, hogy egy kicsit változatosabb legyen.
Ötlet????

Ami kiborít, az a korán kelése Marcinak. Komolyan... egyre korábban kel. Ma már fél 6-kor kukorékolt és mondta, hogy memme :roll: . Nem kapcsoltam fel a lámpát, úgy mentem ki neki kalácsért és tejért, hátha utána még visszaalszik, de persze nem. Ahhoz már hozzászoktam, hogy fél 7-kor tuti kelés, de ez már nekem is sok!!!

Na nem nyavalygok, mindenkinek puszi.

Remélem este tényleg tudok jönni!!!

Eni
marcy
 
 


Picurkányit blogoltam.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Én voltam már párszor a chat-en, de senkit sem láttam. Először is regisztrálnom kell ott is?

Amandi!
Hát én sem úgy gondoltam, hogy holnap beleesünk a danonínós pohárba, csak egy-két kávéskanállal. De van itthon Nestlé babapudingom, lehet, hogy azzal kezdem.
De majd kb. két nap múlva csak.

Most mennem kell, majd még jövök.
Reni!
Képek tök jók.
Noémi is belemászik mindenben, amibe lehet :D

Erika

Kép
viera
 
 


Reni! Jaj, el is felejtettem! Drukk!!!!!!!!!!!!!!!

Eni! Neked is drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jaj, csajok, ez a Mesilla! Fél 12 óta alszik, már felhangosítottam a zenét, telefonáltam az ágya mellett, de csak nem ébred. Pedig lassan indulni kéne az oviba... Muszáj lesz felébreszteni, szegény, biztos morcos lesz,hogy reggel is, délután is ébresztem, de hátha este időben elalszik... Drukkoljatok, hogy ne ordítsa végig az utat az oviba oda-vissza...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Most én nem tudok visszaolvasni. Nincs nálunk fűtés. Komoly, nem? :twisted:

Gabella, megmelegíted Mesinek a tejet vagy hidegen issza?

Na mentem, puszi
Vendég
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Kimike! Hidegen, a dobozból öntöm neki.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Te voltál a Chat-en?

Erika

Kép
viera
 
 


Én hát, persze! A nevek között ha rákattintasz, bejön a profil, az enyém eléggé jól ki van már töltve. Majd ha ráérek, és érdekel, elmondom, hogy csinálhatsz olyat magadnak.

Most viszont megyek tusolni, jó éjt!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jó éjt neked is.
De nekem nem nagyon tetszik így ez a chat. Kellene egy saját szoba nekünk. Nem?

Erika

Kép
viera
 
 


Senki?

Akkor
Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok! Nincs most időm mindenkire reagálni, csak a legsürgősebbek 1-1 mondatban!

Képek, nagyon jóóóók!!!! :lol: :P
Viera, Nonó zabbancs!!!Tej jó lenne, drukkolok!!!!!
Preni, Peti cukker!!!!
Kiskutyi szeretnivaló!!
Ló, vikcky, megsirattál-olyan szééép!!!!!Jó lesz hogy még simizheted, ülhettek rajta!!!!!!!
Meske, sztááár

Gab! Csizmás kandúr, vagy Lúdas Matyi. Utóbbihoz egy fekete cikkcakkban levágott gatya kell és lepedőből bő ing meg egy használt kalap-no meg lúdtoll, előbbihez filcből összevarrt csizma, szűk naci, póló övvel-akár a tiéd is. A lényeg a térd fölé érő csizma, ami filcből varrható. Fiúknak jó még a varázsló: egy nagy fekete köpeny, csillogó papirból csillagokkal teliragasztva A alakúra varrva, vágva a köpeny és egy fekete kartonból tűzött hosszú süveg!

Marcy! A könyvtárban tök jó kemény fedelű könyvek vannak, mivel úgy is megunja hamar, hozzál onnan, azt bármikor cserélheted, újra kihozhatod!


Mézgombi!!!Jól vagytok? Merre vagy?????

Oriandy! Gyere már! Mi volt amin a téli pihi alatt kiakadtál?

Jucáról és a babáról tudtok valamit?

ÚÚÚ.Kimike, ez durva, meddig nem lesz? Milán birja? No fürdés? Vagy hősugárzó?Boldog 20 hósságot!!!!!!

Vizsgázók, hogy sikerált?

Meteor! Gekkóban mi volt?

Preni! azért kell éjszakás férj, hogy ne leygen otthon éjjel? :wink: Vagy hogy otthon legyen nappal? :lol:

Látom beindult az anyóssztorizás, és nem vagyok egyedül-pfúúúúú, remélem mi jó anyósok leszünk!

Beni azt mondta tegnap az arielre, hogy aie!!!!a tigrisre meg titiiiii!!!!Ez már beszéd?
Megnéztem ebben a korban 3-5-8 szót ismernek-mondanak-háát nálunk a nem megy tisztán csupán.
Dobok friss képet:

Nővérkém asztalánál rajzolok, a nagy forgós székén bibibiiiii
Kép

huncutkodva is rajzolok, rajzolva is huncutkodok( a babatalin azt hittem enyim gyerek sohasem fog úgy ülni és rajzolni, mint akkor a tieitek, de csak fel kellett nőnie hozzá, ő majdnem a legfiatalabbak közül való itt(Nonó, Pancsi, Beni egy korúak)
Kép


Mond, hogy ÁÁÁÁ, de kicsim előbb nyeld le a sajtot!!!
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Alziza-Zalán és Vicky-Bálint is fiatalok, akkor ők 5en most 1 év 4 hósak kb.

Zalán, Bálint mit mondanak? Felmenek a lépcsőn, mennek hátrafelé?
Dúdolnak dalt? Etetnek babát? ezek vannak leirva amiket Beni nem csinál, a többit csizázza.(na nem vagyok megreccsenve, tisztában vagyok a különbségek természetességével, csak kiváncsiságból kérdezem-de nem veszem már véresen komolyan) :wink: :D

15. hónap

16. hónap
17. hónap









A legtöbb baba



A babák fele



Néhány baba





a könyvlapokat forgatja, lapozza

ha izgatott vagy fél, dühreakciót produkál

a finom tárgyakat megérinti, megfogja

élvezi a mászást,kapaszkodva feláll

három kockát tud tartani

az egyszerű eszközöket rendeltetésének megfelelően használja (pl. telefont)

egy ruhadarabot levet magáról

akarja az ételt

a szalvétát elveszi a csomagból

2-3 szót mond

az egyszerű tárgyakat is felismeri




16-18 hónapos gyermek már egyre ügyesebben közlekedik a lépcsőn is, mire másfél éves lesz, kis segítséggel gond nélkül fellépked rajta. Felfelé mindig könnyen megy, de lefelé csak segítséggel képes haladni, ezért vigyázni kell rá. Minden bútorra és megmászható dologra fel tud mászni. Próbálja elrúgni és gurítani a labdát, forog, zenére táncol. Szaladni még nem tud, de egyre gyorsabban szedegeti a lábait, és nagyon élvezi a kergetőzést. 18 hónaposan néhány lépést hátrafelé is megtesz.
Érzelmi, hangulati eseményekre jól reagál, ringatja, etetni és fürdetni próbálja a babáját. Segítőkész és együttérző: ha látja, hogy valaki szomorú, vigasztalni próbálja. Szereti csoportokba rendezgetni a játékait. A különböző műszaki cikkeken, játékokon csavargatja és nyomogatja a gombokat, és megtanulja fel- és lekapcsolni a villanyt. A könyvekben már nem csak a képek, hanem a versikék és a mondókák is érdeklik. Nagyjából kettő-öt sor terjedelemig tud figyelni. A dalokat próbálja hallás után dúdolni. Akárhányszor is képes ugyanazt a könyvet végiglapozni.
Az egyszerűbb ruhadarabokat megpróbálja egyedül levenni.
A gyerekek szókincsében - ahogy egyéb területeken is -nagyon nagy lehet a különbség. Meg kell jegyezni, hogy a nemek közötti különbségek is jellemzőek. A lányok sokszor néhány dolgot előbb csinálnak, mozgékonyabbak. Másfél éves korukra átlagosan nyolc szót ismernek, de vannak olyanok is, akik akár 40 szót is használnak, esetleg két szót egymás mellett ("baba ül", "anya baba", "baba hamm").
A napközbeni kétszeri alvás már nem mindig szükséges, de az éjszakai önmagában kevés.
Ilyenkor érdemes nagyobb hangsúlyt helyezni új napirend kialakítására. Ebéd után - 1/2 1-1 óra körül - tanácsos letenni aludni a kicsit.
Tevékenységek rögzülnek, például másfél évesen segít autót mosni, majd két éves kora körül a kisautót megmossa a poharából, ha vizet talál benne.
Határozott jelei lehetnek a féltékenységnek is. Ha a testvéreivel foglalkoznak, odajön ő is, igényli a simogatást, játékot, törődést. Ha nem sikerül magára vonnia a figyelmet, dühös sírásba kezd, vagy más módon próbálja kikövetelni a törődést; üt, tiltott dolgokat csinál. Eljátszik a másik gyermek mellett, de még nem vele.

benianya
ákosbenianya
 
 


ÚÚÚÚ, az elejét egymás alá pakolta, vizszintes táblázat helyett, bocsesz.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

A lépcsőn nem megy fel,de nincs is lépcsőnk,úgyhogy hol gyakorolna? :lol:

Dúdolni dúdol,etet-itat babát,hátrafelé is tud menni,tud pörögni,könyvetlapozni imád,rúgja és gurítja a labdát,mióta állni tud táncol(és tök jól,még figurázza is,haláli,ilyet Alex és Zina nem csinált),a babát altatja!Megpróbál egyedül enni,fogat mos,testrészeit megmutatja,bólogat (igen-nem).
Épít kockából és nagyon szereti,ha együtt játszik vele Alex vagy Zina!Fogocskázik is!Most így ennyi jut eszembe!

Viszont ne beszél csak halandzsázik! :shock: Annyit mond,hogy :anya,baba,nem!
Ja és kaka! :roll:
Vendég
 


Kép

Na egyszer jövökkorábban akkor sincs senki! :(
Zalán épp Jim jam-et néz!Bármost épp vége van már Barnynak!

Viera!
Na mi lett a túrórudi eredménye?

Benianya!
Még a tegnapihoz!
Tuti,hogy van egy csomó olyan dolog amit Beni csinál és Zalán nem!
és valószínűleg fordítva is igaz ez! :lol:
Biztosan számít az is mit les el másoktól!Nálunk pl.a két nagytól sok "okoságot" lát! :shock: Az utánzás pedig nagyon jól megy neki! :wink:
Beszélni nem tudom mikor fog,de csak reménykedni tudok,hogy azt nem a két nagytól tanulja majd! :)
Én már könyvekre nem figyelek!
De látom a képeken,hogy Beni is szeret rajzolni!Nekem tegnap a terítőm bánta Zalán rajzolását!(Apukája figyelt rá! :roll: )

Na megyek majd jövök később,hátha lesz is itt valaki!
Vendég
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert mindjárt jön az "ügyfelem". Remélem, idetalál!

Benianya! Ne aggódj, mint már írtam, Lackó se beszélt még 2 évesen se, pedig 41 hétre született, semmi károsodása nem volt, csak simán lassú. Énekelni mai napig nem énekel, csak ritmusosan mondja a verset, dallam nélkül. Fura is ez nekem... Majd a fejlesztőt megkérdezem. Beni egyébként rengeteget változott 2 hónap alatt! Komolyan! Annyira kisbaba volt még a talin, most meg már ennyire huncutkodik, produkálja magát, és tök cukker, ahogy rajzol!

Era! Chaten van lehetőség saját szobát létrehozni, meg priviben beszélgetni is, viszont nem nagyon tudjuk összehangolni, hogy egyszerre sokan tudjunk csevegni. Sajnos. Össze kéne egyeztetni, hogy mi az az időpont, amikor legtöbben ráérünk, mondjuk délutáni alvásidő, és akkor lehetne többen konferencia-csevegni. :D

Viszont ma nem érek rá, mert ha a csajszi hazamegy, mennem kell főzni, meg valamit kezdeni a papírjaival.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam már, idén még nem is, így ezúton kívánok mindenkinek nagyon boldog új évet!

Az ünnepeket otthon töltöttük a szüleimnél, 30-án jöttünk haza, itthon szilvesztereztünk 3-asban, ill. 4-esben. :) Este-felé kicsit bementünk a városba, de Julcsi hamar kikészült a nagy lármától, így nem sokáig sétáltunk. Julcsi nagyon élvezte a karácsonyi nyüzsit, kapott egy halom játékot, a régiekből selejteznem is kellett, hogy el tudjam őket pakolni. Egyre aktívabb, sokat fejlődik, már az egyedül ivás is megy, szépen pohárból, és csak ő fogja. A szókincse lassan gyarapodik, viszont a saját nyelvén állandóan dumál, sztorizik, elmutogat mindent.

30-án voltam dokinál, Babszika jól van, egy héttel kisebb, mint a menzi szerint lennie kellene, de még belefér, figyelembe véve, hogy hosszúak a ciklusaim. Most látta a doki a nemét, de mi nem akartuk tudni. :) Persze azóta már kilyukadt az oldalunk. Megvannak a neveink is, persze még változhat, de eddig úgy néz ki, hogy Johanna vagy Boldizsár lesz.
Egy ujjnyira nyitva van a külső méhszájam, így pihiznem kellene, amit elég nehéz megvalósítani Julcsi mellett. Néha fájdogál a hasam, meg gyakrabban keményedek, valószínűleg a szülés előtt már hamarabb lemegyek a szüleimhez, hogy tudjak pihenni, meg a kórház közelében legyek. :)
Melóm még mindig van, ezért is tudok ritkán írni, mikor Julcsi alszik, akkor tudom csinálni, pedig szívesebben aludnék akkor én is...

Ma megyünk a 18 hós oltásra, később kapja meg, mert csúszott a 15 hós is, így a dokink január elejére rendelt be bennünket.

Néha próbáltam olvasni, követni, hogy mi van veletek, és nagyon örülök Marcy hírének! :wink:

Ne haragudjatok, hogy most csak magunkról írtam, de lassan készülődnöm kell, indulunk a dokihoz. Remélem többet tudok majd jönni...
Még pár képet teszek fel.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Gombi! Szépek vagytok!!!!!!!!!!!!!!! Julcsi milyen kis hucutka! Hol fogsz szülni? Félegyházán? Ott van még kórház? Vagy Kecsón? Csak hogy írtad, hogy leköltözöl anyudékhoz...

Tegnap volt a Széf c. játékban egy kérdés, és az volt a megoldása, hogy MÉZGOMBA! Nem csuklottál? Mert emlegettelek! :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk a 18 hós szurit. Petin el voltunk ámulva. Ott volt 3 Petitől fiatalabb kicsajszi. Peti bújt belém, csak sunyin stirolta őket. Tiszta szégyenlős lett! :shock: Pedig idáig ő ment oda mindenkihez bratyizni! Az oltást fel sem vette! Remélem nem lesz lázas! Én nem adtam neki kúpot, ahogy javasolta a védőnő. Méritköztünk is. Kereken 12 kg és 85 cm.

Tegnapi vizsgám szerintem 5-ös lesz(írásbeli volt), most még készülök a holnapira, aztán hétfőn lesz és vége.

Gombi!
Micsoda poci! Julcsi hatalmas nagylány!

Benianya!
Beni valóban sokat "férfiasodott"!!!!

Bocsi, bocsi! Megyek tanulni. Már úúúgy unom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Gratu! És nyugi, szerintem nem lesz lázas Peti! Ez ugyanaz a szuri, mint a 3-4-5 hós (vagyis abból 2 volt lehet csak egyforma...) A lényeg, ezeknek minimális mellékhatása van, szerintem nem lesz semmi gond. Előre kúpot adni amúgy se a legjobb megoldás.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Benianya:
Tudományaink: megy (mit megy, fut, rohan), tolat, pörög, tapossa a földet, fel- és lemászik (néha esik) a kanapéról, bekapcsolja a számítógépet (napközben ki kell húzni a konnektorból), be- és kimászik a kiságyból, fejen áll, meglocsolja a virágot (miután jól meggyepálta, mint a répát :roll:) , félkézzel felemeli a dömpert és felteszi a kanapéra (izomnövelő bogyók szedése nélkül!!), lépcsőn egy kezét fogva vagy mászva felmegy, lefelé inkább a gravitáció hozza :lol: , babája nincs, így gőzöm sincs, mit csinálna vele, de a plüssállatainak ad puszit (nekünk ritkábban és akkor se cuppan :roll: ), meg simizi őket, testrészeket megmutat (főleg fejen), daldúdolás egyelőre inkább lálálálá szinten, hiszti minden fokozatban mindenért, ami nem úgy van, ahogy ő elképzeli és nem azonnal.....Rajzolás egy vonalban kimerül...de nincs is rá ideje, mindig rohan valahová. Egyedül a könyvnézegetés, ami leragasztja a fenekére. (Már mondtam, hogy valaki Duracell elemet tett ebbe a gyerekbe.... :wink: ) Egyedül evés abszolút nincs, talán csak a babapiskóta. Egyszerű utasításokat megért, ha van kedve, meg is csinálja: hozd ide, tedd föl, dobd bele, vidd ki a kukába....

Beszéd: hát-hát, asszem izomra gyúrunk, memme (enni, szeme, menni, bement, győzzem kitalálni, épp mire gondol :shock: ), baba, titi (tik-tak), mimmmimi, paa (apa), aja, nyanya (anya), brrrrrr (minden ami bürrög: autó, hajszárító, porszívó, mixer), bu (busz), búúúúú (gyipaci, boci, vagy egyéb háziállat), bü (büdi kaki, büdi kuka), báá (bácsi, Bálint, madár :shock:, meleg :shock: ), dodó (plüsskutya, meg néha a fene se tudja mi), bibi (seb), nonó (nínós autó), nyu (nyuszi), néha megy a pipi, kutyának vuvu. Tulajdonképp ennyi, a többi az ő nyelvén van, imádom, amikor mesél és magyaráz, csak egy vak hangot nem értek belőle....A "t" és "l" betű most alakul, ble, lálálá, totó formátumban. "k" "s" "sz" egyáltalán nincs :shock:

Most ennyi, plusz 5 fok van (de legalább tudom, hogy mitől volt tegnap migrénes fejfájásom, két algopirin, két nospa kombinációval sikerült csak emberi formába hozni magam, persze apa délutános volt, hányingerem volt, alig ettem, remegtem.....) Végre el tudunk menni sétálni, napok óta nem voltunk normálisan kint.

Pusz mindenkinek (ja Méz: gyönyörűek vagytok!!!!!)

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Vicky! Még nem is mondtam,hogy sajnálom, hogy el kellett adni a pacit! De legalább meglátogathatjátok ezután is, ugye?

Bálint nemsemmi kis energiabomba! Nagyon cuki pofa lehet, ahogy halandzsázik!

Na, Meském felébredt! Mára ennyi voltam. Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Tényleg selül a képemről a bőr, de még mindig nem volt időm visszaolvasni. El sem hiszitek milyen sok tennivaló van, ha az ember lánya több mint 2 hétre elutazik otthonról. Ráadásul apa osztott szorzott, és arra jutott/unk, hogy Daninak mégis csak mennie kell bölcsibe. Ma és holnap is ezt intézem, ezért időm szinte semmire nincs, hiszen jövő hétfőn már kezdjük is a beszoktatást! A szívem majd megszakad, de nem tudok mást tenni. A magán bölcsi havi 25 ezerbe lenne, azt meg nem engedhetjük meg magunknak.
Mi is ma voltunk a 18 hós szurin, de Dani nem volt olyan hős mint Peti! Sírt egy kicsit, de hamar megbékélt és most ebéd után egy szép nagyot szunyált. Ő most (végre) 10 kg és 84 cm. Nem egy díjbirkózó, bár étvágya akár a farkasnak. Ma is bevágott egy egész tányér húslleves és utána evett még pörköltet nokedlival is. Csak ámultam...

A beszéddel mi nagyon jól állunk, sőt talán túl jól! Már semmit nem szabad elötte meggondolatlanul mondani. Mindent rögtön utánoz. Összerakja a szavakat pl. apuék leszedték a karácsonyfát és az ablakon dobta ki erre a gyerek: papa-karácsonyfát-bumm és mutatja is hozzá.
Mondja hogy bátyus-tüzijáték, vagy ha rosszat csinál: papa-sarkát (ugye mert azt mondtuk, hogy a papa hátraköti a sarkát ha rossz lesz)
Ja és "ragzik" is. :-) Vagyis ha megkérdezed tőle, mit eszel? Válasz pl. almát. Szmolgat. Igaz nem teljesen egymás után teszi a számokat, de 1-10 ig ismeri mindet.
Nagyjából megismeri a színeket(piros, fehér, kék és még talán a fekete)

Na, asszem most lassan megyek, de amint tudok jövök megint.
Szép napot mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Gyorsan pár kép:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
oriandy
 
 


Dani így mondja:

Tüzijáték

Karácsonyfa

Kép
oriandy
 
 


MéZ!!!! :P
De jó, hogy jöttél, de édesek vagytok!!!!julcsi csupa pofivigyor, sukker, Te pedog egyre szebb vagy. Pocak nekem lányos, már nekem is lukad az oldalam. szép neveket választottatok!
Fúúú, vajon mi lesz?????Minden elismerésem a tiétek, hogy kibirjátok!!!!!

Gab! Köszi a nyugtatást, igazából már nem parázok, csak véletlen rátaláltam,gondoltam megosztom az átlag tudnivalókat e korban.

Vicky, jót nevettem a gyorslistádon! jóóóóóóóó!!! :wink: :lol:


Oriandy! ezt neeeem hiszem eeeel!!!!!!Dani mint egy 3 éves! hihetetlen! Én még lyen gyorsan fejlődő gyereket nem láttam!!!!!!Ne is várd, hogy 12 kg legyen, amig a szervezete energiái ily rohamos agyi fejlődésre emésztődnek fel nem lesz ideje beépiteni a sejtekbe a kajcit olyan koncentrálással, mint amennyire az agysejteket fejlezsti! Egyszerűen hihetetlen, le vagyok hidalva. :shock: :P :lol:
Hát egy ilyen kölöknek már bölcsiben a helye, kell oda egy tanárbácsi-fizetést is kap majd?

Viera! mizu tejallergia téren?

Preni mit gyúrtál 5-ösre? Neked fontos, vagy a szakma miatt?VÁm?
Marcy! Te vizsgád?
Beni is egyre korábba ébred? a természet teszi? Jó, jó, de én nyáron is szeretnék legalább 6 ig aludni!

Többiek hol vagytok? Katus, Kira anyu(Andi),jajj meg nem is jutnak hirtelen eszembe a nevek.

Meteor, gyere már mond mi volt a gekkóban és milyen konyhákat csináztál? köszi a lost infókat! ááá, egy darabig nem tudom meg a választ a kérdésimre. jó kis pénzgyárat csináltak belőle.

Nem tudjátok az NCIS-ből miért irták ki a csajt, akit megöltek ?

Legyen már tavasz, utálom, hogy most nőtt meg a babó mozgásigénye, mikor ilyen latyak van. 2 hó alatt 56 köbméter vizet mostam, stb el.

Motor!!!Csajok rájöttem Beni miért nem tud motorozni!Mivel a hipotónia miatt még nagyon kifelé kacsázik a lábfeje, a sarka beleakad a hátsó kerékbe, és ez igy van az autónál is!!!!Ez az! :roll: Legalább a motorozás majd bentebb forditja a lábfejét! Feltaláltam a spanyolviaszt, pedig a már a Dévényes is azt mondta, szokjak hozzá, hogy cseplin lesz, majd észre hatva, manökenjárást tanulva leszokik róla. De most mentő ötlet a motorozás!
Gyere tavasz várva várlak,
hozz zöld ruhát fűnek fának!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!!

Ma egy kicsit futkosós, takarítós, vasalós, szóval összejövős napon volt. Mármint minden egyszerre...

Este jövök és mindenkinek reagálok.
tudom, este már Ti nem nagyon vagytok, de most sokáig fent leszek és írni fogok.

Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Méz, Julcsi tiszta Apukája. :-) Nagyon szép neveket választottatok. Ezt a határozottságot! Mi még a kórházba menet is variáltunk. :D

Benianya, el vagyok képedve Benin. Milán nem sok vonzalmat mutat a rajzolás iránt, inkább jól megrágcsálja a ceruzát. :)
Na de beszéd vonatkozásában én is nagyon meg vagyok elégedve. Ma a bölcsiben mondta a gondozónéni, hogy kérdezzem meg tőle mi a jele. És a válasz: vitojáshajó (vitorláshajó). Nagyon büszke vagyok!Olyan jó ez a mi kis bölcsink.

Amandi, Andy, eleinte nagyon rossz volt az a tudat, hogy ott kell hagynom egész napra a bölcsiben Milánt. De ha jók a gondozónénik, akkor nincs ok aggodalomra! Drukkolok!

Mennem kell, jó éjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Próbálok mindenkinek írni pár sort, ha valakit kihagyok bocsi, de szóljon nyugodtan.

Először is vizsgázóknak nagy gratula. Eniről még nem tudok, de tuti sikerült, hogy neki is nagy gratula.
Minden elismerésem nektek.

Benia:
Noémi is a babatali óta rajzol. Megmondom őszintén, lehet, hogy én voltam a hibás, de előtte eszembe sem jutott, hogy rajzoljon. azt hittem hogy még kicsi hozzá. De a Télapó hozott szép, jó minőségű cerkákat és tolltartót, azóta állandóan rajzol.
Én nem nagyon részletezem, hogy miket tud, de szinte mindent, amit ebben a korban tudni kell. Öltözik, tehát bújik bele a ruhákba, segít ilyenkor, zoknit egyedül veszi fel :shock: (ezt még a Zorán sem tudja megcsinálni). Jön-megy, pakol, mászik, mindenhova fel, kér hamit, inni-tejcsi. Ez jelenti a teát is. Ha álmos húz befelé a szobájába és kéri takaróját, utána tényleg alszik is.
Szavakkal kezdünk megbírkózni, de érdekes, hogy a nehezebb szavak jobban mennek neki. Pl. öltözünk, kabát, sapka, kesztyű, zokni, papucs, Zorán, persze, mindez a maga nyelvén, de már megértjük. És fontos, hogy nem mutogat, hanem elmondja és úgy értjük meg.

A mai legnagyobb sikerünk és örömünk:
Fürcsi előtt ráültettem a bilire, még csodálkoztam is, hogy amíg engedem a fürdővizet, nem száll le róla. Odanéztem, látom, hog nézeget befelé a két kis lába között. PISILT!!! Bele a bilibe!!! Úgy csodálkozott, hogy azt nem tudom leírni, Amúgy sincs kis szeme, de úgy ki volt kerekedve, hogy tiszta szem volt az egész gyerek. Na, kapott nyalást-falást-puszit.
Hátha megszokja ezt így fürdés előtt. Nem erőltetem, ha nem, akkor hagyjuk.

Rudival jól állunk, semmi baja tőle eddig... (kopp-kopp-kopp).

(Fú, most sír, még jövök).

Erika

Kép
viera
 
 


folyt:
akinek bölcsibe megy a pici, biztos nincs más megoldás. Nem kell elkeseredni, hamarabb szokja meg a közösséget és mi is jártunk bölcsiben. Legalábbis én igen.
Persze nehéz lesz, hisz összeszoktatok a picikkel, de akinek már bölcsibe jár a babó, milyen jól beszokott (pl. Katusék, Amandi). Most fejből így nem tudok mást felhozni, bocsi.

(közben fülelelek, Noémit hallgatom, picit elhallgatott.)

Úristen, mit is akartam még írni :roll: :?:

Sokáig fent leszek, most Szül. fel.-et nézek, utána megvárom az rtl-en 23-kor a műsort, teljesen kiment a címe a fejemből (asszem házon kívül...). Balkezességről lesz szó. Zorán balkezes. Mindenképpen megnézem, ha holnap hulla leszek, akkor is.

Addig még van időm gondolkozni, hogy mit is akartam még.

Mézgombi:
Julcsi tündérke, úgy tetszik a haja. Olyan jól lehet neki variálni. Noéminek göndör, így ez nehezebb eset.
Jó kis pocid van. Ilyenkor irigyellek is. De három gyerek... :? ÁÁÁÁÁ.
Legalábbis most nem. Majd ha Noémi legalább négy éves lesz, meglátjuk. De szerintem akkor sem.
Mi így vagyunk teljesek.

Vicky!
Bálint nem keresi a lovacskát? De ahogy már a többiek is írták biztos látogatjátok majd. Észre sem veszi, hogy már nem az ő pacija.

:( Noémi egyfolytában mocorog, bár a sírást abbahagyta) Remélem szépen visszaalszik. Elég sokmindent összeevett este. Őszis-almás rizs, vajaskenyér csemegeubival, délben sok leves és második, de másodikat evett még fél óra múlva is. Utána három körül egy kis rizstej, mert nem akart délután elaludni, gondoltam hátha majd a langyi tejcsi... de nem. Szóval, lehet, hogy a pocija.

Csajok!
Találjatok már ki nekem egy napirendet. Állandóan csúszok mindennel, minden amit betervezek elmarad, és idegesítem magam rajta.
Írjátok már le a Ti napi programotokat légyszi.

Na, már megint sír, megnézem mi van szegénykémmel.

Ha nem jönnék már...

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Bocsi Eni!
Most látom, hogy nem is kicsit sikerült a vizsgád. GRATULA MÉG EGYSZER!!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Most, hogy Márknak már alig folyik az orra, én dőltem ki megint a sorból, nem kapok levegőt, és lázam is van :?

Viera, örülök, hogy a rudi nem okozott gondot. Kimike Milánja bölcsis, Márk majd csak februártól megy, Összekevertél minket :lol:

Mézgombi, Julcsi milyen nagylány már. Látom a kesztyűt ő se viseli el. Márk is csak az 5 ujjas sztreccs változatot tűri meg magán. Vigyázz magadra !

Kimike, igazából nem aggódom a bölcsi miatt, mert már kipróbált hely, tehát nem lutri. Tudom, hogy sokat megtanítanak majd neki ott, hátha az étkezése is beáll, ráadásul tényleg kell neki a társaság. Szeretni fogja. Ráadásul nálam az az előny is megvan, hogy nem sürgős visszamenni dolgozni, hiszen dolgozunk a kistesó projekten is. Ha nem válik be mégse a bölcsi, akkor legfeljebb majd szeptemberben újra megpróbáljuk. De neki tetszeni fog, csak nekem lesz tényleg furcsa.

Benianya, átnézve a listát Márk szinte mindent tud. Beszéd téren meg viharos sebességgel haladunk. Már össze se tudom számolni hány szót használ, de szerintem közelít a 100-hoz, ragozni is szokott. Amit mond egész érthető, és nem is tudok olyan betűt, amit ne mondana. És egész nap jár a szája. :) Beni hihetetlenül nagyfiús és huncut lett!

amandi
 
 


Sziasztok!

Látom már senki nincs! :(
de ma ez egy ilyen nap!

Viera!
Pont ezt érzem ma egész nap,hogy semmire nincs időm!a fele cucc még dobozokban és minhtha folyton kupi lenne körülöttem,semmire nincs idő! :shock:

Mézgombi!
Julcsi édes a pocid szép nagy! :lol:

Andy!
Nálatok is jók a képek!
Vendég
 


Sziasztok Csajócák,

tegnap nem tudtam jönni, de mivel mindig csak ígérgetek, ezért úgy döntöttem, hogy most mindenképpen írok.

Benianya: jó ötlet, hogy a könyvtárból vegyünk ki könyveket Marcinak, ráadásul Marci már jó néhány hónapja tagja is a gyerekkönyvtárnak, csak mostanában idő hiányában ritkábban járunk :( .
Nem volt kedvem lefényképezni a karácsonyra kapott könyvét, ami nagyon bejött Marcinak de mellékelem a linket, ha esetleg érdekel vkit. Marcit annyira leköti, hogy le sem lehet tenni őket. Persze én forgatom és mondom neki, hogy mi micsoda, közben kérdezek tőle, hogy mutassa meg ezt meg azt. Így működik nálunk a könyvnézegetés :) .
http://www.konyvlelo.hu/index.php?id=te ... _id=119137
Ezen kívül most nagy sláger a Nagy Benedek Elek meséskönyv, de ott is inkább csak a képeket nézegetjük és "megbeszéljük" hogy mit látunk.
Világjáró Vili kalandjai, Mit hozott a mikulás? + egy csomó olyan kis kemény táblás könyv, ami állatokat ábrázol.
Nagyjából ezek mennek most nálunk.

Nem volt időm még átolvasni, hogy miket kellene tudni egy másfél éves gyereknek, csak múltkor, amikor téma volt láttam, hogy Marci a nagy átlaghoz tartozik :) !

Viera: a vizsgám nem lett annyira tuti, hármast kaptam (Reni kapott ötöst), de nagyon megfelel, lényeg, hogy görbüljön.

Gombi: a képek tényleg nagyon jók, szuper látni megint pocakos kismamikat, egy kicsit hiányzik, amikor annyi fotót tettünk fel a kerekedő pocikról :) !
Julcsi nagyon helyes, nekem is tetszik a haja, persze ő már babaként is egy kis hajasbaba volt :P !
Gyerekszobát átrendeztétek már??? Ha megszületik a kistesó Julcsika már rendes nagylányos ágyban alszik, vagy még ő is kiságyban?

Andy: a ti képeitek is nagyon "élnek", Dani pedig továbbra is egy csodagyerek az én szememben. Megnéztem a videokat és nem akartam hinni a fülemnek.

Vicky: "asszem izomra gyúrunk" :wink: , mi is Marcival :) !

Ha minden igaz, akkor jövő héten viszem én is Marcit 18 hós oltásra. Akkor lesz méreszkedés is és ha lehet hinni az itthoni mérlegnek, akkor Marci 13 kg :roll: :shock: :shock: :shock: ! Nem tudom, hova siet ez a gyerek, bár én mindig olyan kis picinek látom, pedig tudom, hogy nem az :P .

Ja, Viera, képzeld éppen nekem is ma jutott eszembe a bili, hogy kipróbáljam én is fürcsi elött (emlékeztem, hogy múltkor írtad, hogy tervezed). Na szóóóóval, Marci vagy négyszer ráült, nyögött nagyokat és mondta, hogy nem megy :D ! Utána felállt és pisilt a bili mellé. Amikor megfogtam a kukiját, hogy beleirányítsam a bilibe, akkor hirtelen abbamaradt a pisi :) . Egyenlőre így állunk :) .
Utána alig bírtam beletenni a vízbe, mert a bilivel volt elfoglalva. Olyan édes volt kis pucéron, mert ugye elég ritka, hogy így futkozzon :) , kis zabálnivaló.

Mindenkinek szép estét! Én még megyek tanulni.

Puszi

Eni
marcy
 
 


Kép

Ma senki sincs?
Hol vagytok ilyenkor?
Mondjuk én is most ültem le megírni ezt a pár sort.

Na, várom, hátha jelentkezik valaki.

Erika

Kép
viera
 
 


Halihó!

Kicsit a hülye lefagyott járdák miatt 10-kor értünk csak haza. A szemüvegemből megint elhagytam egy csavart, vagy 20 percet genyóztam a szervízeléssel. Egy régi szemüvegből szedegetem ki sorra a csavarokat. Nagyon kéne már egy új, de sajna, nem nagyon van rá 30-40-50 ezer forintom. Majd lehet, apát lecsapom, hogy gondolkozzon, a bagó a fontosabb, vagy hogy normális szemüvegem legyen... 3 hónap alatt simán meglenne az ára. (Mondjuk az én egy havi GYED-em meg lehet, elég se lenne egy szemüvegre.) Hülye érzés azért, hogy gyakorlatilag el vagyok tartva, cserébe azért, hogy itthon Mesizek, mászok hóba-sárba az oviba reggel-este, főzőcskézek, meg (úgy ahogy) rendet tartok a házban... Nagyon kéne valami munkahely!

Megyünk, tízóraizunk egyet, így késve...

Era! A blogomban jobb oldalon éppen van egy napirend szerűség, ahhoz szeretném magam tartani, de nem nagyon jön össze...

Majd még jövök, ha Mese elaludt. Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Era! Akartam neked írni msn-en, de már megint vacakol a netem, és hol kilép, hol vissza... Nem tudok írni...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Napirend( van amit ő alakitott, van amihez muszáj volt alkalmazkodnia)

6-6:30 ébred, iszik, szopizik, iszik
7:00 reggeli(1 banán+1 joghurt, vagy 3 dl tejbegriz stb)
7:20 öltözés, sulijárat
8:15 ig iskolaudvaron szaladgálás, babakocsitolás hazafelé
9:00 gyógytorna
9:30 tizórai( 1 jughurt túróval, májkrémes kenyér ,tojás, vagy alma, vagy mandarin stb)
11-11:30 ebéd( 4 dl tömény főzelék, vagy tarhonya, vagy rizs hússal)
11:30- alvás most már sajnos csak 1,5 óra
13-tól szabad játék, birkózás, teregtés, felmosoás stb itthon ebben a lucskos időben, könyvnézegetés, ének-tánc mondóka, épités. vonatozás stb.
15:00 uzsonna(vagy ebédmaradék, vagy amit kitalálok, zöldség, gyümöls, gabona, tej, vagy bármi )
15:45 sulijárat, séta haza, vagy balett várakozás közben a művelődési ház bebarangolása, az előtte lévő téren szaladgálás, bevásárlás
18:00 közös vacsi( virsli, tojáskrémes kenyér, kalács sajt, alma, narancs, attól függ mi volt a napi kaja
18:30 kád fürdés tesóval
19:00 ének, búcsú alvás

ez után Blaninak mese ő 19:30 kor fekszik le.

ezt a napirendet szigorúan tartjuk-mi a sulijáratot, ő pedig a fekvéseket, evéseket, másodpercre pontosan lemerül a durecell elem 11 és 19 körül. Szóval magától van szigorúan betartva, valahogy igy gördül a nap mindig.

Hétvégén a reggeli szopi után még visszaalszik fél 7-7 ig, igy csúszik minden fél órával, de hétvégén sem birja tovább 19:30-nál. Ez a napirend felborul kb havonta ha buliba megyünk, utazunk, de ha hozzánk jönnek a vendégektől függetlenül megy a kádhoz fél 7 kor és le is fekszik. Szilveszterkor 11 ig bulizott éjjel!!!
Szóval nem is igazán én tartatom be a napirendet, hanem ő alakitja. Egyedül a sulijárat meg a heti 2 balett ami kötelező.
De nekem nagy segitség a férjem, aki sokat van itthon nappal az éjszakák miatt, bevásárol, vagy ha nekem kell mennem ügyeket intézni, akkor vagy ő vagy anyuci itthon van a gyerekkel, hogy ne boruljon a npapja, vagyis nem corázunk heti 2x belecsúszva a délutáni alvásidőbe. Vagy én megyek vagy apa autóval nagybevásárolni, ha együtt akkor de. vagy du.
Ennek ellenére ha úgy alakul Beni bárhol, bármit képes enni és aludni, autóban, más helyen is. Szóval nekünk valahogy magától hozta az élet ezt a napirendet.

benianya
ákosbenianya
 
 


Alakul már nálunk is a napirend, nem is a gyerekekkel van gond, hanem a saját napirendemmel...

6.50-kor kelek, van 25 percem, hogy főzzek teát, gyerekeknek keresek ruhát, wc-re megyek, felöltözök, kipakolom a reggelinek valót (margarinos kenyér felvágottal, szalámival, vagy májas, vagy esetleg nutella, ma kolbászzsíros kenyeret ettünk, nagyritkán bundáskenyér, tejbegríz is besikerül, de még nem álltam rá a koránkelésre)
7.15-kor csemeték is kelnek, de sokszor csak 7.50-re tudom őket felöltöztetni, ezután gyors kaja, cipő, kabát, sapi, kesztyű, sál, telefon, szatyor, pénztárca, kulcs, és spuri
8.00-kor indulás az oviba, ha bicajjal tudunk menni, 10-15 perc alatt ottvagyunk, ha olyan takony az idő, mint most, és még le is fagynak a járdék, 50 perc kellett a pingvin-sétához. Mesi persze babakocsiban.
Aztán még bolt, posta, mikor mi. Jobb esetben 9-re, ma csak 10-re értünk haza.
És most jön, amit be szeretnék tartani, de nem megy, mert reggel a madár se jár erre:
10-ig netezek, addig Meske mászkál
10.00 tízórai (joghurt, banán, alma, mandarin vagy ha reggelire keveset evett, akkor ugyanaz), amíg kajál, berakok egy mosást, megetetem a macskát, elmosogatok, kiveszem a főznivalót a fagyasztóból
10.30-tól kb. 11.30-ig játszunk, rajzolunk, zenét hallgatunk, könyvet nézünk (ezt Mesi miatt muszáj is!)
11.30-kor kiságyba be (ezt meg azért muszáj, hogy aludjon eleget, mire menni kell az oviba)
alvásidő 2-3 óra Meskének, addig kell megfőznöm, ruhákat hajtogatnom, takarítanom, mosogatnom, mikor mi van, de ilyenkor lopok időt a netezésre, este videóra vett sorozatok nézésére, újságolvasásra is
14.30-kor de legkésőbb 15.00-kor ébred Mesi, ebédelünk
15.15-kor öltözés, irány az ovi.
16.00 körül hazaérünk, de ebben az időben lesz az fél 5 is
ha Lackó éhes, akkor esznek a gyerekek, ha nem, akkor játszunk, beszélgetünk
17.30-kor jön apa, akkor mindenképpen eszünk, bár ha ettek a gyerekek, akkor Lackó nem biztos, Mesi még tuti csipeget
18.30-kor fürdés. Bár Lackó szereti ezt későbbre tolni, én nem. Együtt pancsiznak egy fél órát, addig elmosogatok, nézem a híreket, kikészítem a ruhájukat.
19.00 öltözés, játék, akármi
20.00 pótvacsi (egy kis szendvics, krémtúró, kakaó, gyümölcs vagy joghurt még tuti kell nekik...
Aztán ha apát is meg a gyerekeket is rá tudom venni, 21.00 és 23.00 között el is alszik a család... A gyerekek elalvását kéne előrehozni legalább 8-9 óra közé, de ha egyszer látják a fényt, nem hajlandóak fekve maradni... :(

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem tudok jönni. Minden nap van valami, ez jó, mert nem unatkozunk, depizünk, viszont fárasztó is. Ha jönnek hozzánk, akkor azért mert rendet kell tenni, időben kifőzni stb., ha megyünk, akkor is a készülődés stb. Holnap megyünk a gasztróra, vérvételre kértem időpontot, de az a gyanúm, hogy csak elbeszélgetés lesz. Már nem vagyok biztos abban, hogy még allergiás, de tutira tudni akarom, nem lesni a jeleket. Csak azt nem tudom, reggeliztessem-e meg, vagy nem...telefonon nem értem el őket.

Az utolsó 2 oldalba beleolvastam, azért írok, hogy figyelmeztssem azokat, akiknek most jön még a 18-hós oltás. Egyik bababarátnőnk tegnap kapta meg a szurit, utána otthon aludt 3 órát, mert alvásidő jött és mire felébredt, nem tudott lábra állni. Nem figyelmeztették, hogy izomfájdalommal járhat az oltás, utána jól át kell mozgatni az izmokat, nem szabad aludni, pihentetni. Szegénykém, jó szar du-ánjuk volt, csak sírt és a lábára mutogatott.

Viera: én is rudival kezdtem, de azt mondta a doki, hogy kefírrel kell kezdeni, fokozatosan. A rudiban sok az adalékanyag és arra is allergiás lehet, ill. nem tudni hogy a tejre vagy az adalékanyagra allergiás.

Mindenkinek BUÉK! :)
Remélem az lesz.

Méz! Szépek vagytok!

És mindenkinek nagyon ügyes a babája. Most, hogy összejárunk a játszótéri anyukákkal, nagyon utánozzák egymást a babók, így Vencel repertoárja is bővült.
A napirendünk meg sosem volt fix, próbáltam szigorú lenni, de nem tudtam, így még mindig össze-vissza vagyunk.

nem tudom, hogy a foga miatt volt-e tegnap Vencel nyugtalan, hisztis, már-már idegesítő idegölő, de órákon keresztül a könyvben lévő autókat akarta "kiszedni", ami persze nem ment. Úgy kezdődött, hogy rajzoltam neki egy autót a mágneses táblára. Csak hümmögött, aztán bedurvult, aztán papírra rajzoltam, kivágtam, de nem gurult a kereke, kuka, hiszti, aztán mesekönyvnézegetés, sajna abban is autók, traktorok...szóval gáz volt a gyerek.

A szilveszterünket a barátnőméknél töltöttük Nyíregyházán, ott is baba, ő simán átalussza az éjszakát 7-7-ig. Mondta Judit, hogy na majd náluk, nincs vizér vagy mi, meg csend és sötétség és Vencel is aludni fog. Én tudtam, hogy Vencel nem az a fajta, de hát ő határozott egyéniség, ghondoltam majd bebizonyosodik az én igazam. Így hagytam hogy 2 zárt ajtó válasszon el alvó csemetémtől-sajnos. Na szóval jól kezdődött, el is aludtak mindkettem, külön szoba, mi a konyhában beszélgettünk. Kijártunk pisilni, hallgatózni...9 körül kimentünk pisilni, én láttam, mintha üvegajó mögött ott lenne Vencel 2 kezecskéje, de Judit szerint csak árnyék, meg csend volt, bemenni nem hagyott, mert hogy ezzel ébresztem fel.
10 körül Judit kiment pisilni és Vencellel jött vissza, szegénykém 20 percig nyakamat szorítva csenben az ölemben...ott állt 2 kezét az ajtóra téve csendben, ki tudja meddig. A szomszéd szobában Réka sírdogált, azért látta meg Judit Vencelt, odatette a kezét az ajtóüvegre, Vencel meg megmozdult, mikor kinyitotta az ajtót, a nyakába szaladt...nem értem miért nem sírt, már kisírta magát? Réka arra ébredhetett. Judit nem ment be Rékához, de nem aludt vissza, mire bement, ikegve sírt. Alig tudta megbnyugtatni. Aztán még éjfélig fel-fel sírt, végül elaludt. Vencel kért ropit, vizet, aztán mosolygott, cicit kért és elaludt. Jó kis esténk volt..másnap szánkóztunk , mentünk anyósékhoz, bepakoltunk és jöttünk vissza a szar úton.

Na ezt már rég le akartam írni, de nem volt időm...most se lenne, de nehogy már elfelejtsetek! Puszi akiknek nem írtam!!!!

Mári

Kép
mári
 
 


Bocsi, a másfél éves szurit akartam írni, nem a 18-hósat :oops:

Mári

Kép
mári
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?