Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elli!
Drukk holnapra, minden rendben lesz. Kép

Kaska!
Ügyik vagytok a kendővel. Kép

Kangi!
Jó vásárolgatást/kikapcsolódást. Kép

Zsuzsi már pár napja állandóan vigyorog, meg gagyarászik és már kevesebb a hasfájása is. Sajnos az Infacol nem jött be a pocijára, pedig a védőnő nagyon ajánlotta, viszont úgy néz ki, hogy az édeskömény tea a mi segítségünk, mert azután mindig hamar megnyugszik/durrog. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Elli!

Drukkolok holnapra! nagyon szupi hogy nem kell 3 hetet várnotok!
Ólcsókkal tessék vigyázni, van közöttük jó, d evan hazsnálhatatlan. Az üzeltebne minimum 1x nyittasd ki és csukasd össze!
A miénk nem volt ólcsóKép. Brevi, nagyon jó, csak azt sajnálom hogy nem használtat vettem, mert egy gyerek nem használja el. Mi mondjuk kb havonta használjuk anyósoméknál. Máluk aza állandó ágy útban lett volna, így meg visszük mindíg és ha valahe eljutunk nyaralni akkor is jó lesz. ja, és pl múlt hétvégén vidéken voltunk szombaton, rokonlátogatóban, és oad is vittük, pedig nem aludtunk ot. De Emma benne szunyált délután.

Leszter!
Off:
Ma túlestünk kuytum veszettség oltásán, szerencsére minden probléma nélkül. Más oltóanyagot kapott és a Calcium sandózt is itattam vele, köszi a segítséget!Kép
Viszont újabb gond van vele sajnos, illetve nem új, csak most már komolyan kell vennem. Szóval 3 éves lesz ősszel és eddig 2x tüzelt, 1 és 2 évesen. Mindkettő után álvemhes lett, mindkettőnél 2x.Kép Ez ugye semmiképpen nem jó dolog, és mivel ismétlődött nem valószínű hogy már elmúlik nála. A doki szerint ideje lenne ivartalanítani, mert különben 4-5 éves korára komoly gondjai lehetnek. Rettenetesen félek az altatástól, meg hogy utána hogy tűri majd a sebet az én örökmozgóm. Bízok a dokinknkban, csak valahogy úgy vagyok vbele mint a gyerekdokival, hogy azért szeretnék még egy szakvéleményt kikérniKép Szóval mit gondolsz? Jobb minél előbb ,megcsinálni a műtétet? és ez mekkora vágással jár? egy ilyen allergiára hajlamos kutyunál nem lehet gond az altatással?Jöhet magánban is vszilvia@tvnetwork.hu. Előre is köszi, és ne haragudj hogy ilyenekkel fárasztalak, de nagyon aggódom az "elsőszülöttemért"Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Egy nagyon nyügi nap van a hátunk mögött. Biztos a levegőben is van valami mert a házinéni mondta,
hogy az egyik rokona a kórházban dolgozik és még ennyi beteget mint az elmult két napban már rég vittek be.

Beu
Nagyon szép fiu Lőrinc!Kép

Franyó
Megnéztem a képtáradat, nagyon ügyi vagy!Kép
Sablon segitségével festesz v. saját magadtól?

Zsuzsóc
Liza nagyon édi kislány!Kép Apának is mutattam, hogy ő született Lilivel egy napon, neki is nagyon tetszett. Olyan kis formás!Kép

Elli
Drukk, hogy ne legyen semmi baj!!!!!!!

Évi
Perta mindig ilyen édesen alszik?Kép

Réka
Látom kaptál már tippet az üdüléssel kapcsolatban, az én dm-es kuponomon egy másik cim volt, ez is bababarát üdülőhely:
www.kolping.hotel.hu

Zulu
Na ugy látom nemcsak én gyüjtögetek még felnőtt fejjel is szalvétákat!Kép
Bár már nem vagyok olyan aktiv mint anno iskolás koromban, de én is gyakran szoktam nézegetni, rendezgetniKép

Anita
Bukással kapcsolatban nem sok tanácsot tudok adni, szerencsére nálunk nem volt ilyen gond. Illetve nagyon ritkán előfordul ha tuleszi magát. Nem lehet, hogy tényleg csak ez a gond?
Hasra szoktad fektetni? Nálunk ez nagyon nyerő, Lili jó nagyokat durrogtat és ált. kakilni is igy szokottKép
Elküldtem a cimlistát!

Na megyek, kiscsaládom már régen durmol és én nemhogy kihasználnám ezt a kedvező alkalmat a pihenésre, inkább itt ülök a gép előtt és netezek!KépKépKép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 

 
 

Anita!

Nekem Emma nagyon bukós volt sokáig. Azt szokták mondani ha gyaerapodik a súlya, akkor nem gond, csak a felesleget bukja ki.

Más a helyzet ha hány a baba, ezt néha anytejes hamizásnál azért nem könnyű megkülönböztetni. Ilyenkor jóval jelentősebb mennyiség jön ki, én annak idején mikor bukott próbálgattam úgy hogy tápszert kiöntöttem a konyha szekrényre cimisüvegből és így néztem meg hogy kb mennyit bukottKép Miket ki nem talál az emberKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok Lányok,

Tegnapelőtt írtam egy hosszút, de Apa lesátdánolta a gépet mielőtt elküldtem volna.

...szóval röviden újra...
Lili megtanult tapsolni Kép Nagyon tetszik neki, még az éjszakai keléskor is tapsikol Kép

Képzeljétek, kaptam Apától egy új autót névnapomra. Eddig még csak egyszer vezettem, de nagyon féltem Kép

Elromlott a mélem Kép Egyszerűen nem tudok hozzáférni.

Kakukk,
Én is láttalak ám az Anyák lapjában. Nagyon szépek vagytokKép

Lányok,
Az én kiscsajszim mindig cicin alszik el. Tegnap előtt éjfélkor sikerült is neki. Én akartam volna sírni hagyni a kiságyában, de Apája kivette (mindig kiveszi). Persze én szívok minden nap. Kép

Elli, Maci2,
Mi kedden adtuk be az útlevél-igénylést, és péntekre már meg is jött. (persze gyorsítottat kértünk) Hétvégén már utazunk is. De hogy hova, még nem tudom Kép

Ellimamai,
Lili is szopizik még éjszaka, de úgy vettem észre, hogy ez neki nem a kajálásból kifolyólag kell, hanem csak anyuhoz bújni akar...viszont engem is kikészítenek az éjszakai kelések. Kép Pedig már egy ideje végig aludta az éjszakát.

...eszembe jutott Lilinek mégegy "tudománya" Mikor befejezte a cicizést, akkor elgurul tőlem, aztán visszamászik, és még kortyol egy-kettőt négykézlábon állva...olyan édi ilyenkor Kép

na pusz Kép

gömb
gombolyu
 
 


Ismét szösszenek egyetKép.

Timici,
taktikus mamiKép. Gondolom az okosok már attól rettegtek, hogy a kölök érettségijére is lefejt, palackozott anyatejcsit kell csomagolni. De mégsemKép!

Beu,
jó pihizést!Kép Búcsúkép édes!KépKépKép

Andi,
Macóka is borzalmasan alszik mostanság, én a melegre/fogzásra fogom a dolgot.
VigyoriDaniKép.

Zsuzsóc,
tündéri Lizád van!Kép

Elli,
nálunk már odáig fajult az éjszakai szopi, hogy szinte óránként jajgatott Mac egy kis cicikélésért. Keményszívű zombianyja megunta, és az éjfél és hajnali 6 között benyújtott igényeket kissé szigorúbban bírálta el, és csak némi vizet ádott a kis ártatlannakKép. Azóta nem jajgat cicikéért. Muszáj volt bekeményíteni, mert már ott tartottunk, hogy a kölök nap közben alig evett valamit.(nem pazarolta a drága idejét ilyen hülyeségekre, mint evés, arra ott van az éjszaka, az úgyis olyan uncsi)

Csucsuka,
szija itthonKép!

Kép

Boldog szülinapot utólag is!

Norka,
ne depizz!Kép
Én villával dzsanálom a krumplit, előtte jóóól szétfőzöm. Vagy még úgy szoktam, hogy a főzővízből teszek egy picit többet, ha nagyon nem akar szétesni a cucc, és úgy mászom rá a mixerrel.

Évi,
Petra tündérkeKép! Tökjó, hogy sikerült az autózás!

Kaska,
ez ismerős, eleinte én is órékig írtam egy nyúlfarknyit, mert egyenként, lassan nyomogattam a billentyűket, nehogy felébredjen a csajsziKép.

No megyek szusszanni,
pusz mindenkinek
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,
Mi is visszajottunk a BAlcsirol, unokatestver talalkozom volt. Kép Zsombi volt a legkisebb baba, igy mindenki Ot ajnarozta. KépKép

Zulu, gratula a gyogyulashoz! KépKépKép

KAngi, nekem a dokim TAntum Rosa-t irt fel erre mindig. Sajna, csak receptre adjak ki. HA esetleg felhivnad a dokidat?

Timici, nekunk eddig micimackos (Walt Disney-es) kiskanalunk van, ezzel inkabb jatszik Zsombi. Meg van egy Chicco kanalunk is, eddig ez jobbnak tunik. Volt egy Bebe Confort-os is, de azt a gozsterilizaloban kicsinaltam. Kép

Beu, a kisfiad olyan igazi kisfiusan nez ki! KépKép

Zsuzsoc, aranyosak a kepek! Kép

Csucsuka, boldog szulinapot! KépKépKép

Sofka, en vetettem fel a MArgitszigeti talit. Mit szolnatok egy jovo hetkoznaphoz?

Elli, drukk holnapra!!! +++++++++++++++++++++++++

Pocoka, sajna, nem tudok segiteni. Kép

Gombolyu, gartu az uj autodhoz! KépKépKép

Mennem kell, fejni...
Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc! Jövő hétköznap rendben. Nézzünk egy időjáráselőrejelzést. Nektek jó az Árpád-híd felőli parkoló környékén?
Tudja valaki, hogy augusztus 20-a hoz-.e valami változást a hétköznapok rendjébe?
sofka
Ma a Legközépső kiverte apjának a hisztit, aztán nekem szó nélkül elment úszótáborba. Higgyétek el, nem sokkal jobb ez a dackorszak (apropó, van egyáltalán négyéve sdackorszak?), mint az éjszakai etetések. Mindenesetre mióta úszik, szó nélkül átalszik mindenféle éjszakát, és ha itthon van, délben sem kell könyörögni neki.
sofka
 
 


Hali Csajok!

Mindenki megnyugtatásául, aki véletlenül elszórta, vagy hagyta apa által elszórniKép a körmélt, küldök minden héten, jó?Kép Csak az eddig megkapott adatokkal készül a táblicsku, azt is szeretném az ehetivel elküldeni. Ja és elég sokan vannak, akik jóideje nem jelentkeztek, így hiányoznak a levlistáról, ha esetleg tudjátok a mélcímüket, szívesen venném fel őket is.

Köszönöm a köszöntéseket, Zulu ez a torta szuper (értékelem, hogy csak 18 gyertya van rajtaKép)! Látom neked is jól kijutott az idegbajból, nagyon örülök a jó híreknek!

Gömbölyű, jaj de nagyon irigyellek, de jó nekedKép!

Jaj, most többre nincs időm, de majd jövök még!
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Tegnap mi is kipróbáltuk a babával a strandot. 4 felnőtt, 6 gyerek kiosztásban, a 6-ból 4 iskolás (alsós), egy 2,5 éves, és Ancsi a maga közel 4 hónapjával. Rá kellett jönnöm, idén könnyebb vele, mint jövőre lesz, volt ott egy 14 hónapos kisfiú, hát ővele már nehezebb volt, mert aludni nem akart, ment mindenhova szanaszét, ugyanakkor a nagymedencébe még nem való, folyamatosan foglalkoztatta az anyját. Ancsi meg amig aludt, addig a nagymamával nyugisan kint hagyhattam és tudtam én is úszni egyet a nagyokkal.

Franyó:cimem: pildike@freemail.hu Köszi!

Két átaludt éjjel után ma fél 4-kor ébresztő volt.... Sose nőjjük ki. AZért cikis, mert a mózeskosarát kinőtte, a nagyokról meglevő kiságy meg alapban 2m x 1m-es (nagyággyá alakitható), és az nem fér be a mi szobánkba. Viszont amig ébred éjjel, nem szivesen altatom a tesókkal, egyfelől mert ne keltse őket fel (pláne suliidőben), másfelől mert utálok éjjel botorkálni a lakásban. A mi szobánkba meg még a 120x60-as kiságy se nagyon akar beférni, ráadásnak tök h*lyeségnek érzem, hogy néhány hónapra a negyedik gyereknek vegyek egy új ágyat...A még kisebb ággyal (ikea pl) meg ráadásnak félek, hogy mégegyet kinő, mielőtt átalussza nekem az éjjelt...

túl vagyunk a hasi/csipő uh-n, ez is rendben találtatod.

Az oltás utáni csomók nektek mennyi idő alatt szoktak elmúlni?? totál nem emlékszem a többieknél. ANcsi egy hete kapta a 3 hós oltást, de még mindig érzem a csomót a helyén.

Hát nem tudom, éjjeli etetés cumisüvegből... szerintem éjjel leginkább az odabújásra van szükségük, ha meg már kézbe veszem, akkor legegyszerűbb a cici, nem? Többségében nem a gyarapodás miatt kell nekik az éjjeli evés, inkább a szomjúság, meg a szeretet, megnyugtatás végett.

Hazajött az egyedül nagymamázó kisebb fiam, hosszú hetek után teljes a család, ráadásnak apuci is szabin, juhé!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Hat magam alatt vagyok... :-(((

Elkiabaltam a kendo-dolgot. Viola tegnap este ugy dontott, hogy megiscsak utalja :-((( Orditott benne, es utana is egy jo ideig. Remeltem, hogy csak hisztis, ezert ma delelott visszaraktam bele, de most is orditott, eleg rendesen felhuzta magat, utana is nehez volt megnyugtatni :-(((

Pedig muszaj lenne. Egyreszt csak igy tudnek kesobb kozlekedni, masreszt nagyon kellene neha itthon is a szabad kez, nem igazan birjuk mar a folyamatos gyerekfelugyeletet valtasban sem, es mi lesz, ha kezdodik a tanev... :-(

Ja, es az alvas teren is visszaesett szinte az ujszulottkori szintre :-( Megint ejfel korul aludt el, es ebredt 3/4 1-kor, 3/4 3-kor, 1/2 6-kor.
Mar altataskor is annyira faradt voltam, hogy nem birtam beszelni, meg szinte az idegeim fajtak a vegtagjaimban :-( Most se sokkal jobb, ezutan az ejszaka utan. Majd megprobalok aludni valamennyit, de most az is nehezen menne, mert feszult vagyok.

Lanyok, hozza lehet szoktatni a babat a kendohoz? En fuggolegesen tettem bele a keresztezett kendobe, magam fele forditva. Miszike mutatta, hogy nekik kifele forditva szerette Beki, majd kiprobaljuk azt is. Vizszintesen nem sikerult jol beletenni, nagyon visszatorik a nyaka.

Mi lehet a baj? Lehet, hogy tori a laba kozott, mert ott elegge gyurodik es szetterpeszti, de a kepen is ugy van. Vagy melege van benne? Vagy csak nem ugy terhelodik, ahogy a kezben cipeleskor megszokta?...
Azt se tudom, hogy ha szeretnem, hogy megszokja, mennyi idonkent probaljam meg belerakni, hogy ne utalja meg vegleg...

Ez, meg az ejszakai kisagyban alvas az osszes dolog, amit szeretnek elerni, amugy mindenben alkalmazkodom hozza... Es mar kezdtem beleelni magam, hogy valami nalunk is muxik, aztan megse, ezert is vagyok csalodott... :-(

Bocsi, hogy megsem irtam tegnap, surubb lett, mint gondoltam.

Ellimami,
nagyon drukkolok! Remelem, minden OK lesz! :-)

Zulu,
nagyon szuper a hir, es bizti en is ugy sirtam volna a megkonnyebbulestol, mint a zaporeso :-)))

Csucsuka,
isten eltessen igy utolag is! :-)))

Pocoka,
nem tudok rola, hogy lenne a kendonek ilyen "mellekhatasa", edig csak jokat olvastam es hallottam rola, azert akarnam nagyon hasznalni...

Hat remelem, lesz ez meg jobb, mert mar nagyon el vagyok keseredve, rengeteget bogok minden apro marhasagon...

Jobbakat!

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok,

hátha valakit érdekel, a www.mindmegette.hu -n találtam ezeket a cikkeket:

Szoptató kismama étrendje:
http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=176

Bébipapi:
http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=85

Diéta amitől megváltozol:
http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=167


gyerek alszikKép, gyorsan visszaolvasok, aztán jövök
Timici
timici
 
 


Kaska!
Szerintem ne add fel a kendő dolgot,majdcsak megtalálod a megfelelő pózt. Én azt hiszem,hogy Norka a kendőszakértő,hátha ő segít majd. Megnéztem gyorsan az aug-i Kismamában a kendőt neked, a képen úgy van benne a baba,hogy a feje vagyis a jobb arcfele az édesanyja bal mellén nyugszik ,a hasa az anya hasához ér a feneke az kb az anya köldöke vonalában van vagyis a gyerek félig vízszintes félig függőleges helyzetben van és ahogy az anyja lenéz balra pont a gyermek arcát látja. Sajnos nincs scannerünk,úgyhogy nem tudom bescannelni neked,de hátha a weben is hirdetik magukat és akkor meg tudnád nézni a képet.Még az is itt van a hirdetésben,hogy a kendő megvehető a III.ker Bokor út 15-19ben a Sanoma centrumban,sajnos telszám nincs,de ha kideríted a számukat hátha tudnak segíteni.
A sírás miatt meg ne aggódj,elmúlik,nekem is volt egy ilyen időszakom,szerintem ez természetes dolog,majd úgyis megnyugszol. A sokszori evéssel kapcs-ban meg az jutott eszembe,hogy lehet,hogy Vilcsinél 7 hetesen jelentkezik a 6 hetes fejlődési ugrás amikor hirtelen megnő a tápanyagszükséglet?csak azért,mert Artúrnál 5 és fél hetesen volt,hogy sokkal többször kért enni,mint máskor. Kitartás! Kép
Most csak ennyit tudok írni,majd később jövök részletesebben.
Azúr
azur
 
 


gyerek felébredtKép és meglehetősen nyűgösKépKépKép, úgyhogy majd csak este jövök, addig is szép napot
Timici
timici
 
 


CSajok!

több jó hírem is van KépKépKép
1. Dani a szemem láttára most először hasról hátra fordult KépKépKépKép
2. a postás 5 perce hozta meg Dani útlevelét, pedig csak múlt pénteken adtuk le a kérvényt. KépKép
3. újra átaludtuk az éjszakát: 22.50-5.30-ig majd 8.50-ig KépKép

Kaska
ne légy elkeseredve, ez most egy gyengébb időszak, de hamarosan jobb lesz +++++++++

Andi
psandi
 
 


Sziasztok

Mar penteken megjottunk Pecsrol, jo volt, bar idefele nem volt legkondi az IC-ben, mondjuk odafele meg kicsit megfaztunk tole. Tudtatok, hogy a babanak is kell helyjegyet venni? Szerencsere nem buntetett meg a kaller. Hetvegen nem volt net, tegnap reggel meg felhivott egy emberke es estig le kellett forditani valamit. Hat nemetul mar alig beszelek, irni, olvasni tudok, de beszelni meg a suliban se probaltam, raadasul allandoan angolul gondolkodom (vagyis hungolul)igy csak a ja, ja -kat mondtam neki, ertettem mindent, de nem birtam visszafogni az angolt. Nemet szobeli nyelvvizsgan is valami angolnemetet beszeltem, meg jo hogy korrektek voltak a vizsgaztatok es elneztek Kép Apa persze kozben hangosan rohogott a nemetemen, igy o is tud beszelni Képnem tanult semmit Kép. Azert a forditas meglett idore.

Na jo bevallom hogy en is evangelikus vagyok. Kép
Andus is az lesz, de erdelyi szokas szerint mar van 6 keresztszuloje, nem tudom mit fognak hozza szolni KépKépKép Ja bocs 8 van neki Kép Kép
Erdelyben a lany tenyleg az apa vallasan van? Apa szerint igen, bar mindegy.

Zulu
gratula Macnak. Kép Kép

Elli
a Bethesdas altalanos UH-s dokibacsi tenyleg nagyon jo, o vette eszre hogy nemcsak a bal de a jobb vapaja is meredek volt Andusnak.

Csucsuka
azert a fiad koszontese nem semmi ajandek lehetett.

Na felebredt.
Nem tudjatok mit lehet a testet hatraveto,osszeszorito, voros fejjel uvolto deddel
kezdeni, mostanaban ezt gyakorolja es sehogy sem lehet megnyugtatni.

sziasztok
Zsurlo es Andus
zsurlo76
 
 


Ildi!
Nálunk is kinőtte a mózest, a kiságy meg ugye az emeleten, mi továbbra is a vendég-dolgozó-háztartási szobában Marcipánnal, mert bár vígan lépcsőzök már, de vele nem vállalom, különösen nem lefelé. Ugyanis ezen a lépcsőn sikerült megütni a bokámat. Szóval kölcsönkértem egy kiságyat, ami kisebb mint a mienk, ami nem fért be sehogy sem. Most éppen el lehet lavírozni.
KAska fel a fejjel, csak az első húsz év a nehéz!!! Van hogy éjjel mind a három gyerekhez fel kell kelnem, mert vmi frontjuk van. Másnap aztán kóválygok mint az őszi légy. Kellett nekem? Úgy kell nekem.
Úgy látszik nemcsak mi nyűglődünk. Pedig Marci alapvetően jó és békés fiú. De most már második napja valahogy nem az igazi. Nyálzik, szenved. De nem látom a fogát igazán. Valami nincs rendben. A nap megsütötte egy picit az alsó lábaszárát (muszáj volt elmenni a postára, és csak kilenckor nyit), az most csalánosnak tűnik. Ügyesen kaparja. És férfimód szenved. Hason fekve mindenképpen négykézlábra akar állni, hiába magyarázom neki, hogy előbb a hasrafordulást kellene megtanulni. Persze nem érzi szükségét, mert pontosan értjük a nyökögését, és már rohanunk is megfordítani. Négykézlábra meg nem állítjuk. Na szép. Megyek dolgozni, mert nemsokára lapzárta, én meg le vagyok maradva. Valahogy nehezen koncentrálok mostanában. sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infókat, mind útlevél, mind szállás, mind kaki ügyben. Úgy néz sikerrel jártunk.

Dani útlevelét ma elintéztük, és mint Andi is írta, soron kívül megcsinálták. Kép Vannak még csodák Kép
Úgy néz ki, hogy Sopronba megyünk nyaralni, mert így van a közelben víz is, hegy is, a város is szép és meg lehet ejteni az ausztriai bevásárlást is. Hozzá kell tennem, hogy az én családom soproni, és én ott töltöttem minden nyaramat, de a férjem még csak egyszer volt ott. A családnak meg nem szólok, mert nem rokonlátogatással szeretném tölteni az időt. Kép Na jó a kedvenc unokatesómat azért felkeressük.

Tegnap benyakaltuk életünk első két mokkáskanál baracklevét és nagyon ízlett. Kép Kaki még nincs. Kép

Az oltást szerencsésen túléltük láz nélkül. Kopp -kopp -kopp. Bár a csomót én is érzem még a combijában.

Andi!
Kép a sok jó hírnek.

Pocóka!
Ahogy Kangi mondta Dönci tényleg nem alszik napközben, csak ha autóval vagy babakocsival megyünk valahova, akkor bóbiskol el max. fél órára. De amíg éjszaka alszik, addig bírom a nappalokat. Az elején nekem is nagyon nehéz volt, mert folyton ébren volt és folyton sírt. Én is azt hittem, hogy cicit szeretne, de aztán miután az egyik ilyen folyton etetés után sugárban jött vissza a tejci, két óránál sűrűbben nem adtam neki. Aztán rájöttem, hogy a fő ok, hogy unatkozik. Beszereztem egy csomó játékot, amit fel lehet akasztani, lehet ütögetni, nézegetni és javult a helyzet. Persze gondolom az idő is segített.

Zsurló!
Üdv újra itt! Kép

MAgdi!
Zsuzsi vigyor Kép Zsuzsi poci Kép

Manó!
A mi kutyusunknak is folyton probléma volt a tüzelésével. Ő karácsonykor lesz három éves és összesen 3x tüzelt, a harmadik 3 hónapig tartott, amikor is végre a harmadik orvos komolyan vette a problémát, kivizsgálta és azonnali ivartalanítást javasolt, mert mindenfélét találtak a méhén. Én nagyon sírtam, mert akartam kiskutyikat, de megértettem, hogy jobb így neki.


Én miért nem kaptam DM kupont? Kép Akartam venni Baby on Board matricát, de mindenki azt mondja, azt is adtak a csomagban. Én azt sem kaptam. NEm tudjátok hol lehet beszerezni egyet?

Gömb!
Új autó Kép

Kaska!
Nem elkeseredni!!!
Vilcsi még pici, teljesen természetes, hogy sokat sír, és néha teljesen kiborítja, az addig erős idegzetű szülőket is. Szerintem kendő dolgot pihentesd egy-két napig, aztán próbáld újra. Hátha csak éppen rossz napja van, ne erőltesd. Nálunk is jönnek-mennek a frontok és ezáltal a sírás/jókedv állapot is teljesen rapszódikusan változik.

Na most ennyi voltam, a gyermek nagggyon unatkozik! Kép

Réka
muki
 
 


Reka

Dm valami kupont adtak, nekem kb. 10 ismerosom is odadta amig kismama voltam Kép de meg nem hasznaltam, tavaly karacsonykor adtak, csomagrol nem tudok.

A Rossmanban adnak Hipp-es csomagot, abba vannak egyeb dolgok is, ehhez a kismama csomagban adtak, egy boritekot es benne a kupont. Nem tudom, hogy abban volt e a matrica, vagy valamelyik tapszergyarto kisbabanak cimzett leveleben Kép hogy honnan tudtak meg az adatokat, a korhazbol biztos nem...

sziasztok
Zs & A
zsurlo76
 
 


Sziasztok, lányok

"Anyuka, egy kicsi gond van..." Amikor ezt a mondatot meghallottam, megfordult velem a föld, és onnantól alig tudtam, hol vagyok.
Kevinnek "tónuseloszlási zavara" van, nemtom pontosan, ez mit jelent, csak a gyakorlatokat láttam, amivel vizsgálta, meg tudom, hogy mi hiányzik nála. Szóval pl. amikor hátonfekvésből ülésbe húzta fel a dokinő, akkor nagyon lógott hátra a feje, a testével 1 vonalban kellett volna tartania. Meg amikor léptetni próbálta, csak nagyon bizonytalanok voltak a lépőreflexei. Amikor a mellénél áthúzott egy pelust, és lógatta "hason", de a keze-lába leért az asztalra, "másznia" kellett volna, de azt is csak nagyon bizonytalanul csinálta, és a keze ökölben volt, szétnyitott ujjakkal kellett volna csinálnia. Meg sokat fordul és néz jobbra, a tárgyakat a fejével csak középig követi balfelé, onnan csak a szemével. Bár a dokinőnél ezt is ( a fókuszálást, tárgykövetést) nagyon gyengén adta elő. Hiába mondtam, hogy most kelt, nyűgös és ennél sokkal jobban követi az arcot meg a csörgőt is ha szopizott és derűs, gondolom minden anyuka ezt mondja, meg hát ő doki, és csak a szemének hihet...
Szóval itthon napi 4x20 perc torna, mutatott pár gyakorlatot, heti 1x megyünk gyógytornászhoz is, és napi 4x10 perc "fókuszálási training" azaz játék csörgővel, szülővel, hogy kövesse a fejével is balfelé. A "világ balra kell, hogy legyen", és ha ébren van, csak hason lehet. Elvileg 1 éves korára, mire a járás beindul, behozza a korát. Sajna annyira fejbekólintott ott a dolog, hogy szinte semmi nem kérdeztem, pl hogy lesz-e nyoma ennek később.
Az oka valszeg egy agyvérzés, amit még pociban vagy szüléskor kapott (állítólag sok babánál van ilyen) és a vérzés felszívódott, csak egy kis tágulat maradt mostanra, amit az uh észlelt. De ez nem biztos. Azért figyelni kell, hogy ne nőljön a tágulat, 6 hét múlva lesz uh+doki kontroll. (Szerencsére nem hány, és fordul ki fehérbe a szeme, mert az már vízfej gyanú lenne... brrrr! Rágondolni is rossz)
A dokinő nagyon rendi volt, és a gyógytornász csaj is szimpi. Hétfőn megünk először. A babaúszás kifejezetten javallott, úgyhogy részemről a Pólus tuti.
Persze valahányszor elmeséltem valakinek (eddig 3x, férjem, anyu, húgom) elbőgtem magam, de már kicsit jobb. Illtve most megint bőgök. Kép

De minden rendben lesz, csak figyelni kell rá, és nekem nagyon erősnek kell lennem, aszonta anyukám is... Megpróbálok optimistán hozzáállni.
Bocsi, most nincs kedvem válaszolgatni, de este még jövök, ha tudok.
Pusza
Elli
ellimami
 
 


Ja, és nagyon jó, hogy elmentünk hamarabb, mert így nyertünk 3 hetet, és hamarabb tudunk tornázni, meg hason lenni sokat...Most is hason szunyál a drágám. Emiatt nagyon örülök, ha egyáltalán tudok még örülni vminek ezzel az egésszel kapcsolatban.Kép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli, keresd meg a Dévény Annáékat. Holnapra adok telefonszámot. Ebben a legprofibbak. Amennyire tudom, főleg masszírozzák a babókat, de csodákra képesek.
sofka
 
 


Elli,
szegénykémKép. Tudom, mit érzel, velem is megfordult anno a kórterem, mikor a fent említett mondat elhangzottKép.
DE: ezek a gyógytornák annyira szuperek, hogy biztos, hogy maradéktalanul helyrejön Kevin.
Nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy ezek a problémák addig voltak igazán problémák, amíg nem voltak ilyen profi műszerek, és esetleg későn diagnosztizálták ezeket a rejtett dolgokat (ha egyáltalán észrevették....)
Szóval próbálj megnyugodni, nem lesz semm gond, úsztok, tornáztok, és Kevin olimpiai bajnok lesz!Kép
Pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Zsurló
az angol-némettel valahogy én is úgy vagyok, mint te. A főiskolán a német nyelvi szigorlaton pl. folyton azt mondtam, hogy Csehripáblik, de harmadik nekifutásra eszembe jutott, hogy csehise republik Kép (azért 5-öst kaptamKép )

Réka
minden DM-ben ki vannak rakva a bababónusz jelentkezési lapok, csak ki kell tölteni és leadni a szül. akvi másolattal együtt, és úgy 3 hét múlva jön egy levél, amivel átveheted a "csomagot". Megjegyzem, a csomagban volt 1 azaz egy darab Neogranormon testápoló termékminta. És hát a kupon füzet, 25 kuponnal, némelyik egész jó.
Matrica nem volt Kép
útelvél Kép

Elli
KépKépKép
de szerencsére rendbe jön és ez a lényeg!!!
++++++++++++++++++

Andi
psandi
 
 


Elli!

Emma is kissebb korában csak egyik irányba volt hajlandó fordítani a fejét. Nekem a gyerekorvs ezt elintézte azzal ghogy a méhben így feküdt, ez a kedvenc póza és majd kinövi. És így is lett. Igaz, későn kezdett el mozogni, de most 10 hónapos korára teljesen utolérte a kortársait. Igaz, neki a koponya UH semmi rendellenest nem mutatott, pedig 2x is csináltak, így mi tornázni se jártunk, csak babaúszásra egy ideig.
Kevin rendbe fog jönni!

Réka!

És nem viselte meg a kutyát a műtét? Írnál erről bővebben nekem? Mi nem akartunk kiskutyát, én csak őt féltem, anúgy semmi bajom az ivartalanítással.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Elli: Szerintem is minden rendbe jön.Milyen vizsgálaton derült ki, hogy van valami probléma?

Holnap utazunk Révfülöpre, egy kicsit pihenni.

Manó: Nem is kérdeztem, azért ugye tetszik a kisruha?

Legyetek jók
Nyügis Dorka

Ma jól kiszúrt velem, lent voltam edzésen, ahogy felmentem gúrítani, egyből nekikezdett nyüglődni, (sajna nagyon zavart, így alig tudtam oda figyelni a játékra) pedig a földön le volt Neki terítve egy pléd, azon játékok, így az edzőm kénytelen volt egész végig kb 1,5 óráig dédelgetni mire befejeztem az edzést, majd utána jöttem rá, hogy szegény ded éhes, 9 körül evett és akkor már 1/2 3 volt, úgy szégyeltem magam, éheztetem szegény babót.

Pont ma közölték, hogy aug 23 án versenyre kell menni...Happy vagyok..

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2!

Nem kaptad meg az sms-t? Felpróbáltuk rá, nagyon édes benne! Már az egész stzomszédság megnézte!Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kaska
OrdibaKép Fel a fejjel! Én nem vagyok kendőszakértő, de lehet, hogy leszek, mert a neurodoki szerint jó lenne, ha magamra kötném Kevint. Csak hát már most 6,5 kiló körül van, a hordozó meg széltében kezd kicsi lenni a hurkáinak, nagyon összenyomná a kendő széltében, az tuti. Nemtom.

Andi
Forduláshoz gratula.Kép Remélem, 2 hónap múlva már nem kell irigykednem, Kevin is produkál majd...Kép

Réka
Matricát én is ezer éve vadászok, minden bababoltban megkérdezem, mert hol máshol lenne? De sehol nincsKép

Sofka
Telszámot megköszönném, persze mindent meg akarunk tenni, amit csak lehet. Ha ismertek javasasszonyt, aki segít, az is jöhetKép

Zulu,
Köszi a biztatást, valóban olimpikonnak szántuk Kevint, ezért kapott EU-kompatibilis nevetKép

Köszi a drukkokat mindenkinek.

Tsók
Elli+Hasonkevin
ellimami
 
 


Manó2
a koponya uh agykamra-tágulatot mutatott. Azt nemtom, mennyi a normálérték, de az bizti, hogy fontos, hogy 1 cm alattiak legyenek az értékek, mert a mai leleten az van, hogy tágabbak, "de 1 cm alattiak".Gondolom az (még) nagyobb baj lenne. Keviné jobb oldalkamra 5,6, bal 6,5 mm széles, és a III agykamra 8mm.
Emiatt kaptunk neurológiai beutalót, ott vizsgálták őt, ahogy leírtam.
üdv
Elli
ellimami
 
 


Elli,
http://www.deveny.hu
Remélem, semmi gond nem lesz, nagyon-nagyon drukkolok, hogy minden rendbejöjjön!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zulu,
nektek meg nagyon-nagyon örülök, hogy Annáddal minden rendben!!! KépKépKép

Lányok... lehet, hogy hülyének néztek, de ma felhívtam a védőnőt, hogy nem gáz-e, amit a lányom csinál... kapaszkodva tökéletesen áll, felhúzza magát... azt mondták, nagyon korai, de ha magától csinálja, és nem én erőltetem, akkor nem baj. Azért picit aggódom, nem terheli meg nagyon a csontjait, hogy már most ácsorog??? Nem tűnt túl meggyőzőnek az ismeretlen védőnő a telefonban (az enyém persze már megint szabin Kép).
Tegnap kiakadtam rendesen, én, a csöndes kis Franyó, üvöltöttem a buszon egy emberrel. Amikor fel akartunk szállni Ankával, megszólított egy középkorú férfi, hogy majd ő segít felrakni a kocsit. MOndtam neki, hogy köszönöm, nem kell, egyedül könnyebb felrakni. (Ekkor már fogtam két kézzel, és emeltem.) De mintha a falnak beszélnék, megragadta föntről, és elkezdte húzni fölfelé, a kocsi persze megbillent, és Anka elkezdett borulni kifelé Kép. Ordítottam, hogy azonnal eressze el, kiesik a gyerek. Hosszú időnek tűnt, mire felfogta, de végül szerencsére megúsztuk baj nélkül, azért én eléggé kiborultam, hogy mi történhetett volna... És persze este rámjött a depi is, hogy nem vagyok jó anya, nem tudok vigyázni a gyerekemre KépKépKép. Most már azért jobb Kép.

Puszi mindenkinek, bocs, hogy nem írtam személy szerint, de a fotókat megszemléltem, babókák gyönyörűségesek!!!
Fütyülős Lőrinc Kép.
Zsuzsóc, az a krokodil mekkkkkkora!!!! Húha!
Évi, nagyon aranyos kis Petrád van!!!

Franyó
franyo
 
 


Kakukkfű,

Emmának gratulálok a felálláshoz!megoldódott már a visszaereszkedés?

Leszter,

Remélem Petra már megnyugodott és hozzászokott az új helyhez!nyaralásért meg az úszásért nagyon irigyellek,nekünk ez idén sajna nem fog összejönni.további jó nyaralást!

Maci_2,

Pöttyeltűntetés Kép . Artúrnak a nyaka pállik,vöröscsíkos,hiába mosdatjuk mindennap és napközben is szoktam törölgetni. Erre is jó lehet a bóraxos víz?ezt gyógyszertárban vettétek?már jobban aludtál?

Kamélia,

Ádinak gratula!altatási ceremónia Kép

Timici,

Teljesen igazad van RR-el kapcsolatban, a 3kg nagyon kevés!és mi lett volna,ha pl elesik a biciklivel és ráesik a hasára?szerintem ez nagy felelőtlenség.Remélem azok a kismamik akik nézték,nem fogják ezt követendő példának gondolni.
Kösz a kilóimmal kapcsolatos megjegyzést,jól esett. Én egy kicsit irigyeltem azokat akik terhesség alatt csak 10-12kilót híztak és nem tudom hogy csinálták,nekem sajna nem sikerült. De azért úgy voltam vele,-bár a védőnő állandóan szörnyülködött,hogy túl sokat híztam-hogy inkább hízzak 20at de egészséges legyen a baba (bár tudom,hogy ez nem csak a táplálkozáson múlik) és ne vonjak meg tőle semmit. Bár az is igaz,hogy az a 20 kiló igen sok és fennálhat ennyi plussz kilónál a toxémia veszélye,de nekem szerencsére mindvégig alacsony volt a vérnyomásom,nem nagyon vizesedtem,cukorszint is ok volt stb szóval nem volt ilyen problémám. Az egyik barátnőmet viszont a magas vércukor szintje miatt szigorú szénhidrátdiétára fogták,úgy sajnáltam! Az a 7kiló viszont még megvan,(a hasamon, hátsómon,derekamon) a talin csak azért nem látszott túlságosan mert bő fekete gatyában voltam. Őrült fogyókúrába szoptatás alatt biztos nem kezdek,majdcsak lemegy idővel,tornázni én is gondoltam,meg úszni,de mindezidáig csak gondoltam és nem csináltam Kép Igazából azért lenne jó kicsit csökkenteni a méretemet mert megpróbáltam felvenni a régi gatyáimat és elszörnyedtem,mert esélyem sincs arra,hogy begomboljam őket,sőt van amelyik fel se jön. Szóval ősszel vehetek egy új ruhatárat Kép
Artúr is eszik éjjel,legalább 2szer és ő is a nagyágyon alszik,de elfér,mert 2 széles heverő van egymás mellé tolva,de én se tudom,hogy hova teszem majd a kistesót? A kiságyban ő csak úgy van el nappal,ha elalszik a nagyágyon evés után és akkor ha már jó mélyen alszik beteszem a kiságyba. Nekem is a kiságyba kéne már szoktatnom,úgyhogy ha nektek sikerül,akkor szívesen olvasnám a tapasztalatot! Kép
Hozzátáplálás ügyben igen leleményes vagy!szerintem a dokinéni mérlege biztos téved,nem is csoda,gondolom futószalagszerüen méricskélik rajta a dedeket!és gondolom nem vadiúj a mérleg!


Réka,

Munka miatt irigyellek!bár gondolom nem lehet könnyű, de én úgy érzem,hogy munka nélkül egyre csak butulok. Erre főleg akkor döbbenek rá,mikor nézem a Milliomost és nem igazán tudom a válszt minden kérdésre!
A szájhúzást sajnálom,de biztos hogy hiányzik az izom és nem lehet rajta pl gyógytornával segíteni?csak azért,mert Artúrnál is látványos javulást értek el gyógytornával,előtte egyáltalán nem tartotta a fejét és most meg már nagyon szépen tartja!
Nyaralás ügyben az jutott eszembe,hogy a babanet főoldalon páp hónapja láttam egy linket,ahol több bababarát szálláshely volt feltűntetve,hátha akad megfelelő. Bár azt is írtad,hogy most már külföldben is gondolkodtok.

Momo,

Hát nem lehet könnyű többgyerekes anyukának lenni!pedig a képeket nézegetve két kis angyalt látok,mosolygósak,nehéz elképzelni,hogy sírni is tudnak! Szurkolok,hogy valahogy kipihenhesd magad!

Franyó,

Köszi,hogy beírtál a táblába ill a mosolygós fej leírását is. Anka nagyon ügyes,biztosan hamar feláll majd! Apának további jobbulást! Sétával kapcsolatban van előrehaladás?

Kaska

Hát tényleg nehéz napok vannak mögöttetek!Apabetegséget nagyon sajnálom!A dokinőnk mondta,hogy a babák az anyai ill az apai vírusokkal/bacikkal szemben elég ellenállóak,ha eddig nem kapta el Vilcsi,szerintem most már biztos nem fogja!Persze jobb az elővigyázatosság!Péter jobban van már?Sajnálom,hogy ki vagy merülve és azok az érzések amiket leírtál tök természetesek,én is így voltam/vagyok vele,hogy egyik pillanatban tök ideges vagyok,néha elsírom magam,máskor meg olyan boldog vagyok. De azt vettem észre,hogy az idő múlásával valahogy jobban belejövök,már fürdettem is egyedül,pedig nem hittem volna,hogy képes vagyok rá,mégis sikerült. A gyarapodás miatt ne izgulj,ahogy írtad ez csak természetes ingadozás,Artúr is volt,hogy egyik héten 40 dkgot hízott aztán csak 15öt.A tejtermelésnek meg biztos nem tesz jót az idegeskedés. Szerintem ha a megérzéseidre hallgatsz akkor ezen a téren is minden rendben lesz. Vilcsi nagyon aranyos lehet, ahogy csörgőzik és ügyes,hogy önállóan nézelődik! A kendővel kapcsolatban van előrehaladás?
Remélem most már kevésbé stresszes napok következnek!

Mókuska

A mintakismamikkal én sem szimpatizálok,Timicinek írtam fentebb,hogy szerintem RR milyen felelőtlen ezzel a sportolással!Fitt én se vagyok,plussz kilóim is vannak,de majdcsak eltűnnek!Szurkolok,hogy hamar kibújjon a fog (ha ez a baj) és ne okozzon túl sok fájdalmat!Hűsítő rágóka segíthet esetleg?

Urszila

Unitárius vallás (ill az evangélikus) is nagyon szimpi,tényleg emberközelibbnek tűnik,mint a katolikus.(én rk vagyok,de nem gyakorlom a vallást,15 évesen kereszteltek és tapasztalatom szerint a rk nem igazán emberközeli).
Remélem hogy a tejfronton javulás van?
Korábban írtad,hogy sok ásvvizet iszol. Megkérdezhetem,hogy milyet?azért,mert én alacsony Na tartalmúra vadászom,eddig a KunAquat meg az Óbudai gyémántot ittam,de kíváncsi lennék,te melyik márkát tartod jónak?

P Ildi

Örülök,hogy nektek ilyen hamar bekötötték az axelerós netet,nálunk még mindig semmi.
Remélem hamarosan találtok megfelelő keresztanyut Ancsinak!teljes a család ez tökjó lehet! A barátom is szabin lesz a jövő héten,már alig várom!

Zulu

Gratula a jó vizsgálati eredményhez!gondolom nagy kő esett le a szívedről!

Virga

Helen Harper jól megtréfált engem! Mentségemre,hogy eddig nem sokszor voltam az Auchanban,utoljára nagypocisan,úgyhogy ezért nem vagyok márkaszakértő!egyébként mi kipróbáltuk a Helen Harpert,egész jó és az ára is tűrhető!
RR és a tatárbeafsteak!hát ez nagyon durva!ezek szerint ő a nagy edzésben nem olvasta a várandós mamák kiskönyvét pedig abban benne van hogy a nyers hús/tojás kerülendők!
Hogy állsz a tornával?olyan jó neked,hogy jársz mozogni!én túl lusta vagyok,bár néha szoktam hasizmozni!

Kangi

Paradicsomos kápi tényleg gázszaporító!
Látom a Canesten kérdés megoldva,de azért kikerestem a teratológiai tanácsadás számát:06 80 200339 bár remélem nem lesz rá szükséged!
A ridegtartás bevált?És milyen volt a TESCOs kikapcsolódás?reméelm a csuklódnak nem esett baja!

Sofka

Hát te mindig olyan vicceseket írsz!nem gondolkodtál azon,hogy esetleg írónő légy? Bár ennyi gyerek mellett gondolom semmi szabadidőd nincs!
A Margitszigetes talit én is felvetettem hétfői hozzászólásomban,de én úgy gondoltam,hogy mindenkit meg kéne hívni,mit gondolsz? Időpontilag nekünk bármi jó,én alkalmazkodom a többiekhez.

Beu

Lőrinc képek szokás szerint nagyon édesek!jó nyaralást Pápán!

Psandi

Hangosan nevető Dani édes lehet! Megírnád hogy hová mentek babaúszásra? Köszi!Mert szept-től mi is szeretnénk menni.

Zsuzsóc

Liza nagyon édi a képeken!

Ellimami

Szurkoltam ám nektek, csak már nem volt alkalmam írni tegnap!ugye jó lett az eredmény?
Éjszakázás ügyben nem tudok tanácsot adni,mert Artúr is többször eszik éjjel. Viszont én reggel 7-10 közt szoktam bepótolni az éjjeli alváslemaradást,mert ilyenkor Artúr is alszik.

Manó2

Babakocsi ügyben még nincs saját tapasztalat, de korábban írták a lányok,hogy félig ülő helyzetbe lehet tenni a kocsit,bár azt nem tudom,hogy ezt már ülő babával kapcsolatban írták?

Babajaga

Én is úgy tudom,hogy 180napig. New York után milyen újra itthon? Te nem ismersz engem,mert még csak júli vége óta írok,de előtte rendszeresen olvastam a Friss Kismamákat és ott téged is!

Norka

Remélem elkerül a depi!szerintem mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai!sikerült a krumplitörés?

Évi

Petra nagyon szépen fejlődik!Hová mentetek autóskirándulni?

Pocóka,Anita

Sajnos nincs ötletem,mert nálunk ilyen nem fordult elő,de remélem megoldódik a dolog!

Magdi

Az édeskömény tea nálunk is segített és most már nem kell az sem,mert Artúr lassan 3 hónapos és úgy látszik,kinőtte a hasfájást!(csak nehogy elkiabáljam a dolgot)

Manó

Drukk,hogy a kutyával minden rendben legyen!

Gömb

Új autó!de jó neked!majd biztos belejössz a vezetésébe!
Tapsikoló Lili édes lehet!

Gombóc

Sikerült kipihenned magad a Balcsin?mennyi ideig voltatok?

Mi jól vagyunk,ma megint voltunk nyaktornán,Artúr nyaka szépen javul,remélem a szept eleji kontrollon minden rendben talál majd a dokinő. Jövő héten megyünk 3 hós oltásra. Most lehet,hogy nagy hülyeséget kérdek,de ugye csak 1szer szúrják meg?úgy értem,hogy a Diperte oltóanyag az 3 az 1ben?A másik meg hogy a ti babáitok hány hónapos korban ültek fel?azért kérdem,mert már kezdi kinövi a kiskádat és a nagykádban meg nem merem fürdetni,mert elég alacsonyan van,félek,hogy kicsúszik a kezemből.Ti 3 hósan nagykádban fürösztöttétek a gyerkőcöket?
Végül azt szeretném kérdezni,hogy ha lenne egy Margotszigetes tali akkor eljönnétek? És mikor lenne jó nektek?

Ildi
azur
 
 


Hali,

Franyó,
nekem is azt mondta a dokinéni, hogy ha magától csinálja, akkor nem baj, de azért még próbáljam meg elkerülni, hogy felálljon. (ne tegyem rácsos járókába hosszú időre, tegyek le a padlóra olyan játékokat, amik "molyolósak", amivel hosszan elmatat, meg ilyesmik) Ezzel egy pár hetet ki lehet húzni, de aztán amilyen kis okosak, rögtön rájönnek, hogy egy lakás mennyi kapaszkodót rejtegetKép.
Pasi a buszonKép.


Gömb,
hú, de jó, és milyen autó? Mentek holnap usziba?

megyek, jajgatnakKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Elli!

Csak előző üzim elküldése után olvastam,mi volt a vizsgálaton. Artúr sem tartja a fejét amikor hátonfekvésből ülésbe húzza fel a dokinő, neki is lóg hátra a feje. Illetve ő is csak 1 oldalra tartotta a fejét,bal oldalán aludt,csak arra nézett stb ill hasra fekve nem tartotta a fejét,hanem egyszerűen letette. Ezért küldtek minket gyógytornára. Én is nagyon el voltam keseredve de már 2 heti gyógytorna után látványos az eredmény!amikor először segítség nélkül tartotta a fejét hát bizony elsírtam magam!ezt azért írtam le,hogy ne izgulj,mert Kevinnel is tuti minden rendben lesz,ti meg az orvosok is mindent megtesztek érte!úgyhogy próbálj megnyugodni!
Szurkolok nektek! Kép
Azúr
azur
 
 


Azúr,
köszi a vigasztaló sorokat, jó hallani, hogy hasonló tünetekkel valaki már javulást mutatott! Nem találtalak a táblában, Artúr hány hetes? És ti hova jártatok kezelésre?
pusza
Elli
ellimami
 
 


Szasztok Lányok Kép
Egész nap a kolléganőmnél lógtam a Szentendrei-szigeten lévő nyaralójukban, háát, délutánra azért ott is meleg lett ...

Tegnapi ridegtartás bevált, meg a Canesten is, úgy tűnik. Köszi a teratológia számát, a következőnél még szükség lehet rá KépKépKép

Azúr Kép
Artúr a felesleget bukja ki, illetve az is esetleg elképzelhető, hogy picit refluxos, azaz a gyomorszája még nem igazán jól zár. Ez irtó gyakori, ahogy kap majd szilárd táplálékot, magától elmúlik teljesen.
Pocifájás KépKépKép
Csuklóm rendben van Kép

Kaska Kép
lehet, hogy melege van a kendőben, és nem kicsi még kicsit az ültetős kendőzéshez? Csak jobb lenne fekve, nem? Vagy hüjje vagyok? Lányok!!! Help!

Franyo Kép
álldogáló Anka KépKépKép Nahát, és egy nappal még fiatalabb is Julcsimnál, de ilyet! Mondjuk már ő is feszegeti a lábacskáit, de még csak az ujjamat fogva ül ... Na jó, neki viszont szép nagy haja van KépKépKép
Pasi a buszon: FUJJJ! Süket béna tulok!!! KépKépKép

Csucsuka Kép
boldog szülinapot!!! Pusz jobbról, pusz balról!

Zulu Kép
nekem új, hogy a sumo olimpiai sportág lenne! Vagy lemaradtam valamiről? KépKépKép

Elli Kép
Biztos, hogy Kevin rendbejön!!! DRUKK, hogy hamar láss eredményt!!! (ja, és bocs a Zulunak írt kommentárért, de magas labda volt KépKépKép)
Puszi a Madárkád pocijára (olyan helyes volt, amikor simiztem a pociját és vigyorizott KépKépKép)

Manó2 Kép
jó pihit!

Haldoklik a gép! Segítség! Ezt gyorsan próbálom elküldeni!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Dagimadár nevében megbocsájtok. Azóta +1 hurkát növesztett - a vádlijára!!Kép
hali
Elli
ellimami
 
 


Elli!
Artúr 12 hetes,május 19én született és egyébként ehét hétfőn volt 6,65kg,úgyhogy ő is jó súlyban van (3900g-al született) Kép.A következő táblában már benne leszünk,mert küldtem emailt Franyónak!
Szóval 10 hetesen vittük csípőszűrésre (hamarabb nem volt időpont) a Budai Gyerekkórházba (II.ker Bolyai út a Rózsadombon van)mert ide tartozunk körzetileg. A csípővel minden ok volt, de az ortopédián az orvosnak feltűnt,hogy nagyon balra tartja a fejét és amikor megmasszírozta,akkor érezte,hogy feszes az izom. Aztán hasra fektette, Artúr pedig egyáltalán nem tartotta a fejét,hanem előreejtette.Erre azt mondta a doki,hogy egy ilyen korú babának ezt már tudni kell ill a nyakizom miatt is aggódott ezért átküldött a gyógytornászhoz és visszarendelt kontrollra 6 hét múlva. Eddig 4szer voltunk tornásznál,a kórházban, 1szer 10 percig aztán 3szor 30 percet.A néni egy olyan szőnyegen tornásztatja amit mi anno bukfencezésre használtunk tornaórán (nem jut eszembe mi a neve). A tornásznéni terpeszben ül és az Artúr lába van hozzá közel. Megfogja a fejét (Artúr a hátán fekszik) és felhúzza maga felé, bólogat vele.aztán hasrafordítja és erőlteti,hogy tartsa a fejét,hátulról segít neki. Először úgy kellett itthon gyakorolni vele,hogy a melle alá összegöngyölt törülközőt tettünk,mert így könnyebb volt a fejet emelni,mint a földről és aztán később,mikor már fejlődött,akkor ki lehetett venni a törülközőt a melle alól. Ezután a néni a bal combjának támasztotta Artúr hátát és jobbra húzogatta a fejét. Aztán a hátára fektette és ide oda görgette a fejét,de főleg jobbra,mert erre nem tartja a fejét magától. Volt,hogy Artúr elkeseredett és sírni kezdett,ekkor a néni abbahagyta a tornát és pihentette,mert azt mondta,nem szabad erőltetni,mert ha erőszakkal feszítjük a fejét,akkor pont az ellentétes izmot erősítjük vele. Szóval ugyanezeket a gyakorlatokat itthon is csináltuk,naponta kb 3szor és minden pelenkázás után hasra fektetem ill mindig jobb oldalára fekszek,próbálom jobbról szoptatni,kiságyba úgy teszem le,hogy jobbra legyen a szoba és balra a fal stb. ill mikor elalszik és már egész mélyen alszik,akkor átfordítom jobbra a fejét mert ekkor nem fordul vissza balra. Szóval a tornának köszönhetően szépen fejlődik,már hason tartja a fejét,de amkor ülésből felhúzzuk,akkor még hátracsuklik a feje,tehát még van mit fejlődni. A néni azt mondta,hogy ez utóbbit sokat gyakoroljuk vele.
Amikor megtudtam,hogy gond van,akkor én is nagyon elkeseredtem,de szerintem ez természetes. Most pedig már úgy örülök,hogy így fejlődik. Szerintem te is tuti megnyugszol,mikor tornára jártok majd és látod a fejlődést! Most este már nem leszek netközelben,de ha bármiben tudok,akkor nagyon szívesen segítek!
Szurkolok Kevinnek!
Szia,
Ildi
azur
 
 


Sziasztok!

Hú, mennyit írtatok!

Elli!

Na látod mennyi egy irányba néző babóca vanKép
Én Emmát annak idején hiáb forgattam a kiságyban doki néni tanácsa szerint, hogy a nem kedvelt oldal legyen az ajtó felé ahonnan jövünk, lánykám mit sem törődve az elvekkel ekkor a falat bámultaKép

kangi!

Szuper vírus terjed a neten, villám sebességgel. Mi már pénteken túl estünk rajta, remélem nálatok nem eza gond.

Mókuska!

Mit gondolsz mi mey nálunka tv-ben? A tavalyi persche super cupa gyári felvétele. Hát ennyire azért nem szeretem az autóversenyt.KépKép De nem tudtam meggyőznia férjem hogy nézze éjfél utánKép Én tv-ben csak a forma1-et szeretem, max a rally vb-t még megnézem. Élőben jobb.Még jó hogy van netKép

Ildi!

Köszi drukkot kutyinakKép

Ácsogó, forgó, nevetgélő babáknak gratula!Kép

matrica: A bébiételesek szokták küldeni, kb 4 hónapos kor körül számítsatok rá. Küld a kecskeméti bébiétel és a nestlé is!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu!

Az Esmpumizant miért nem javasoltálk nektek? ugyanis nekünk mot a védőnő ezt ajánlotta és ezt is adom Robikának.Most kedden voltunk 4 hetesek és talán egy hónapos kor után lehet adni a Griper Water? Nem tudom , de mintha valamelyikőtők még régebben ezt írta .Amúgy ez is csepp lenne? Mennyit kell napjában beadni belőle?
A védőnőnkről inkább semmit nem mondok ..., így tőle nem túl sokat tudok kérdezni....

Sofka: én most a laktoherb teát iszom, azt hiszem abban is van kömény, szerinted még azon kívül próbáljam meg a sima édeskömény teát?

Mókuska: nem nagyon fordítottam még hasra Robót. Te úgy is altatod, Azt hallottam, hogy így nagyon a bölcsőhalál esélye, de amúgy nálunk a széklettel is gondok vannak , csak kúppal sikerül 2-3 nap után és tényelg jó lenne, ha talán hasra fordításkor talán lenne egy kis vmiKép.szerinted csak néha néha mikor felébred , akkor fordítsam hasra?

Manó:írnál majd bővebbn a bukásról? Nálatok mikorra múlt el? Furcsa nagyon, hiszen Robó van mikor szopi közben is és utánna is büfizik és semmi bukás nincs, de van mikor hiába büfizik egy csomót akkor is kijön egy kevés. A mennyiséget nem tudom, hogy mennyi "adagtól" beszélhetnék hányásról, de szerintem nem hányt...

Most nem tudom, hogy a csecsemő teát adjam e neki, hiszen az is haspuffadásra lenne( édeskömény, kamilla)?
Azt sem tudom, hogy sokan írták, hogy a szopi után nem nagyon fejtek, hiszen így áll be a kereslet kínálat. Azt nem értem, hogy a tej mennyisége ahogyan a kor előrre halad egyre több termelődne majd magától? Ugyanis most igaz nem sűrűn mértem Robikát, mert elég nehéz megmérni ha felébred és evés után sem alszik ám el rögtön , szóval nehéz nagyon megmérni , de amikor sikerült 60-70és volt, hogy 90 gr evett.Szopi után még kb 20 gr fejek ki. Nem tudom, hogy ez elegendő mennyiség e?Egy idő után több lesz a tejcsi?Most egy mellből etetek egyszerre majd 3 óra után (vagy ahogy felébred, márha alszikKép) a másikból.de lehet, hogy tényleg azzal lehet a baj, hogy falánk és gyorsan eszik.Sokszor tényleg nem tudom, hogy eleget eszik e, hiszen ő is nagyon tátogi minden szopi után , mintha még semmit nem is fogyasztott volna el...
Szerintetek elég lesz még pár hónapig a tejcsi, vagyis beáll majd tényleg egy idő után?
Annyira nem értem ezt a tejtermelődést....Annyira béna vagyokKép.

Köszönöm szépen a segítségeteket, mindig sok jó ötletet adtok nekünkKép

Anita és Robó (29 nap)
anita77
 
 


Anita!

Hú, most nehezet kérdeztél, hogy mikorra múlt elKép Az biztos hogy annyi idős korában minta fiad ő minden evés után bukott szinte, sajnos ha szopott akkor tul képp az egészet bukta, ha cumisüvegeztünk akkor kevesebbet. Mondjuk nekem nem volt jó a mellbimbóm, ez valószínűleg ebből adódott. Volt mikor kevesebbet bukott, de volt hogy tul képp úgy le"hányt", hogy a férjem jött pelenkával törölgetni, Emmát meg öltöztethettem. Ő nagyon nehezn is büfiztt, volt hogy 40 percet is sétáltam vele mire jöta büfi. De érdekes, alvás közben nem bukott, tehát ilyen gondunk nem volt. Ebnből is látszik hogy nem refluxos volt, csak simán "bukós". Pedig hanyatt aludt mindíg.
Mindeközben ilyen havi 1kg körüli hízásokat produkált, így nem aggódtak miatta, egyszerűen túlette magát. Az tuti hogy 13 hetsen elmúlt a hasfájása, és akkor már valahogy minden rózsásabbnak tűntKép Egyre kevesebbet bukott, plusz ugye jötta hozzátáplálás 4 hónaposan nálunk, és valahogy csak azt vettem észre nem is olyan rég, hogy a szekrényben árválkodnak a textil pelenkák, mert már nem fogy belőle csak szájtörölgetésre.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Anita!
Mikor nagyon elbizonytalanodom a sok okos könyv meg cikk elolvasása után, mindig megpróbálok az ősanyára koncentrálni. Tudod, az ősgyerekkel-. Valószínűleg nem fejt, nem sterilizált, nem fagyasztott. Nem volt tejgyűjtő állomás a és a gyógyszergyárak sem hirdettek jobbnál jobb tápszereket. Nem volt laktoherb és a többi, legföljebb elrágcsált néhány füvet, amit a varázsló ajánlott neki .... és itt vagyunk. Úgyhogy szerintem higgy magadban, és a természet fenntartó erejében. A lelkedet meg majd ápolja a babanet. Én úgy örülök, hogy rátaláltam... Ma már nem is ettem csokit, tuti, hogy a lélekgondok megszűnésével bejön a testi apadás is.
sofka
 
 


Sziasztok,

Reka, Sofka, Azur, Margitsziget OK, az Arpad-hid feloli vege meg inkabb. Kép Nekem inkabb a delutan lenne jobb, a delelottunk a kajalas, fejes, alvas ciklikussagban telik el....Kép

Elli, a tonustalansag (orvosiul hipotonia) ilyen korban maradektalanul gyogyithato!!! Deveny Annaekat en is tudom ajanlani (www.deveny.hu), nekem a Babaneten is ajanlottak es a Heim PAlban dolgozo gyogytornasz baratnom is oket javasolta. Zsombinal ket kezeles utan hatalmas javulas kovetkezett be (neki a labai hipotoniasak), mar forog minden iranyba, es probalkozik a kuszassal is, es emelgeti ezerrel a feneket. Hivd fel oket! HA tul kesoi idopontot mondananak az Alapitvany kozpontjaban, kerdezd meg, nincs-e a koezletekben lako, ezzel a modszerrel kezelo (hazhoz kijaro) gyogytornaszuk. Hozzank egy ilyen holgy jar (3000 Ft/alk.) heti egyszer, mert csak egy honappal kesobb tudtak volna minket vizsgalatra fogadni. Sok a beteg gyerkoc. KépKépKép Gyors jobbulast Kevinnek! KépKépKépKép

Franyo, gartula a felallashoz! KépKép Buszozos sztori. Kép Ne aggodj, nagyon jo anya vagy! KépKép

Azur, csak par napig voltunk a BAlcsin. JO volt. Kép Mi 10-en vagyunk unokatesok, de elege szetszorodott a csalad. Most probal meg egy-egy unokatesom ilyen osszejoveteleket szervezni, hogy megis tartsuk a kapcsolatot. Kép Jo, hogy javul Artur nyaka! KépKép Mi mar 3 honaposan nagykadban furdetunk, Apaja fogja a nyakanal, en meg mosdatom. Akkor nem ordit, ha olyan sok a viz, hogy nem er le a feneke a kad aljara, hanem lebeg. Volt egy par kemeny izzaszto furdetesunk, amig erre rajottunk...Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Na végre két nyügis nap után helyreállt a rend!Kép
Jól evett, utána jókat aludt és az esti elalvással is minden rendben voltKép
Szeptember közepéről megyünk babausziraKépKép
Már nagyon várom, kiváncsi leszek a reakcióra!
Ami megnyugtató, nálunk a pesti árakat meg sem közelitik! (10 alkalom 3500 ft)

Anita
Lilit csak nappal tettem hasra, sokszor ugy is aludt. Éjszakára én sem mertem ugy altatni, viszont nappal sokszor tudsz rá figyelni.
Ráadásul az izmai igy erősödnek jobban, szerintem próbáld kiKép
Mostmár magától fordul hasra, a nap legnagyobb részében igy van.

Elli
Ne keseredj el, meglátod minden jó leszKép
Meglátod egy pár év mulva mikor ott izgulsz Kevinért a pálya mellett már eszedbe sem fog jutni!KépKép

Manó
Azt hiszed nálunk nem ez megy?KépKépKép
Ugy szokott kezdődni, hogy akarod ezt nézni? mire én: nézzed nyugodtan amit akarsz. El vagyunk árasztva a rally kazettákkal. Egyébként olvastam apának amit irtál és nagyon irigykedik a férjedre!Kép

Azúr
Hát minden rághatót a kezébe adok, a hütött rágókát is próbáltam. Rág is szegény a cumitól kezdve a kezéig mindent.

Franyó
Én a multkor már irtam neked, hogy meglátod hamarosan feláll Anka! Milyen igazam voltKépKépKép

Manó2
Hát nem elég,hogy kinzod magad még a gyereket is fogyóztatod?KépKépKép
Remélem én nem fogok igy járni, a 2003/2004 évi játékszezonra megcsináltattam a játékengedélyemet, ugyhogy versenyzés is lesz!

Réka
Én most kaptam a Nestlétől csomagot, abban volt matrica is. Egyébként nekem abban a kismama csomagban is volt amit a kórházban adtak.

Psandi
Gratula Dani prodikcióihozKépKép

Kaska
Biztos csak frontot érzett Vilcsi és ezért volt nyügös! Az elmult két napban Lili is teljesen máshogy viselkedett mint szokott, össze-vissza evett és állandóan sirt ha nem vele foglalkoztam.
Kendőt én nem próbáltam, én a nappali közepére szoktam letenni hempergőre, ott elnézelődik magának. Ha a konyhában van dolgom akkor beteszem a hordozóba, azt pedig fel az asztalra.

Zsurló
Te legalább értesz mindkét nyelven!
Én a szlovák határon dolgoztam, németet még szakközépben tanultam, angolt tanfolyamon. Persze itt egyiket sem nagyon tudtam használni (mondjuk elég hülye is vagyok mindkettőből, de valamit elmakogok) mert itt a szlovák-cseh-lengyel v. orosz kellett volna. Ennek ellenére mindig sikerült megérteni egymást a kamionosokkal.

Tényleg, ha már a munkánál tartok nagyon irigylem ám azokat akik még most -gyerek mellett- is kapnak munkát. A multkor mondta az egyik munkatársam, hogy az uniós csatlakozáskor a cégünk teljesen kivonul Salgótarjánból, tehát ugrott a munkahely.

Na megyek mert még fejnem is kell. Mindenkinek jó éjszakátKép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska!

pedig azért ne irígykedjen annyira, mint moinden munkának ennek is vannak árnyoldalaiKép Pl szeonban néha eltűnik több napra, verseny előtt szinte minden nap hajnalig dolgozik, és ahhoz képest nem igazán vannak megfizetveKép Szóval én jobban örülnék ha pl műszaki vezető lenne valami nagy cégnélKép Dehát ez van. Amúgy perzse amikor mi is ott lehetünk akkor élvezem, mert tényleg izgik a versenyek, meg minden, csak néha úgy érzem hogy amit nyújtania kell és amit kap az nem igazán van egyensúlyban. Ez az átka ha valakinek hobbi is a munkájaKép
Egyébként szerencsére nekünk nem nagyon vannak videokazettáink ilyen témában, ezért is lepődtem meg a main. Még a hárman párbant sem nézhettemKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kaska, hany kilo a babad? Mert Zsombit kb. 6 kg-s koraig fektetve tettem be a kendobe.

MAno, Mokuska, rallymania...Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!
MEgvagyunk mi is, csak Szilárd 24 órás szolgálatba osztott be. Kép ELkezdett mászni, ágyban , járókában nem marad, ágyról kuszik le, földön megmarad, így 2 percenként kell visszabányásznom a számára kijelölt helyre. Ezért ezer bocsi, hogy most nem nagyon reagálok a témákra. Kép
Valahogy így:
Kép
Kép
és egy nagyis és kicsit autós is:
Kép

AnitaKép
Melyik szuper védőnénid van? Mert az enyém is ilyen? Cipőstől ront be? Alig nézi meg a gyereket? Naftalinszagú? Kép Mert akkor egy és úgyanaz.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Julkának is nyűgös napja volt ma, ordiba 1000-el. Eddig du. aludt egy 2-3 órásat, majd fürcsi előtt egy rövidet, most meg 2-3 napja csak 1 órát egész du.Kép Tejci rendbenKép

ElliKép nagyon sajnálom, hogy probléma van Kevinnel. DE BIZTOSAN rendbe fog jönni. Úgy tudom, hogy kb. 3-4 hónapos korig még a magzati fejlődés folytatódik tkp., így ez alatt az idő alatt nagyon súlyos dolgokat is nyom nélkül lehet korrigálni! És nálatok szó sincs súlyos dologról! Próbálj megnyugodni, gondolj arra pl, hogy milyen jó, hogy idejében felfedezték!

AnitaKép tejszap úgy történik, ahogyan most Julka csináltaKép gyakrabban kér enni, így több tejci lesz, amikor több lesz, akkor megint nagyobb időközönként eszik, azaz szinten tartKép Én csak az első 2-3 hétben fejtem, ma volt 18 hetes.
Gripe Water fehér, édes olajos lötty, 5 ml egy alkalommal, azt hiszem naponta max. 6x. Írja rajta. Julka szereti.

Ildi (Azur)Kép én nem is ásványvizet iszomKép hanem forrásvizet. Vitalineát, szénsavmenteset. Összehasonlítottam az Óbudai babavízzel, kevesebb az ásványianyag tartalma még annál is.

ZsurlóKép megsúgom, fiú az apja után, lány az anyja után megy vallásilag. De van ahol fordítva, pl. az én felmenőimnél meg az én esetemben is. Szóval ahogy Apa gondoljaKép

CsucsukaKép csak addig hiszed azt, hogy nehéz kisfiút pisiltetni közWC-n, amíg Zsófi oda nem nőKép Én is szenvedtem Andrissal, aztán Zsuzsi ráébresztett arra, hogy mily könnyű eset egy fiúKép

NorkaKép mi lenne, ha villával törnéd szét a krumplit? Én sohasem turmixolom a miénket sem, mert kicsapja asszem a keményítőt, és olyan fura íze lesz. Van nagymamámtól örökölt krumplinyomóm. Különben nem minden krumplifajta püréfajtaKép Csomagolt nagyáruházin írja, hogy mire való.

SofkaKép Julka bömbi esetén nálunk is kórusban ordítják, hogy ANYU!!! SZOPTASD MÁR MEG!!!!Kép

AndiKép kösz, hogy tetszett a kiselőadásomKép

KaskaKép működhet még a baby blues depid is. Nekem is sokáig tartott most, csak nagy rutinnalKép kezeltem. Próbálj nyugodt maradni nagy és hosszas bömbi esetén is, mert ha ideges vagy, akkor Vilka is az lesz, és az 22-es csapdájaKép És ne is gondolj arra, hogy ősztől nem leszel képes ellátni egyedül egy csecsemőt! Babás élet már ilyen, néha egész nap semmit sem lehet csinálni. Ma pl. a porszívó megérte az estét a szoba közepén bekapcsolás nélkülKép
Kendő: az enyémek utálták, a kengurut is. Lehet, hogy klausztrofóbiásak voltak?Kép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok,

Csucsuka,
Engem egyenlőre vegyél le a köremilről, mert nem működik a mélem. Majd jelezem, ha lesz új.
...ja és boldog 18. Kép szülinapot!

PIldi,
Lilinek mindig sokáig volt csomó az oltás helyén. Nekem 2-3 hét rémlik.

Kaska,
Viola előbb-utóbb biztos megszereti a kendőt. Mi ugyan nem próbáltuk, de a kengurút először utálta Lili, aztán egy pár hét múlva újra kipróbáltam, és akkor már imádta. Sőt még most is szívesebben van abban, mint babakocsiban.

Réka,
Remélem, már volt azóta kaki. Ha nem próbálkozhatsz kis szőlőlével, vagy meggylével. Sőt nekem a védőnőm a ribizlilét is ajánlotta.

Ellimami,
Tornáztasd kitartóan Kevint. Meglátod, néhány hét múlva már nyoma sem lesz a tónuseloszlási zavarának.

Manó2,
Jó pihizést Nektek.

...jut eszembe nyaralás. Hogy oldjátok meg a csomagolás borzadalmait? Én egyszerűen amiatt nem szeretek utazni mostanában. Múltkor is két napra annyi cumót csomagoltam, aminek a tizedét sem használta Lili. Van esetleg listátok, hogy mit vigyetek a dednek?

Autó - ma is vezettem Kép Nagyon kis szipi-szupi, úgyhogy hamar belejöttem a dologba. Bár parkolni továbbra sem tudok, de ez nem autó függő.

Zulu,
Mazda2-es. Kép
Igen, megyünk holnap uszizni. Bár mostanában szívesen elsumákolnám, de Lili annyira imádja, meg hát jót is tesz neki. Ti is jöttök?

Kangi,
Mit jelent, hogy bevállt a ridegtartás? Ma már minden zokszó nélkül elaludt Julcsi?

Gombóc,
Tök jó, hogy próbáljátok összehozni a családot. KépNekem is sok unokatesóm van. Van, akit már meg sem ismernék. Kép

pusz,

gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok!

Apajanak sikerult 10-kor lerakni babajat! :-)))
De rovid leszek, mert azt hallottam, holnap jon a hidegfront es szeretnek elore aludni kicsit...

Ellimami,
nem lesz semmi baj! :-)))
Szerencse, hogy ilyen hamar elcsiptek a problemat, a torna rendbe fogja hozni! En nagyon sokszor hallottam a fejleszto pedagogusoktol, akikkel egyutt dolgoztam, hogy ha pici korban foglalkoztak volna ezzel vagy azzal a gyerekkel, mar rendbejott volna, csak sajnos sokszor csak nagyovodas korban eszlelik, vagy veszik komolyan!
Puszi a gyonyoruen gyarapodo Kevinnek a pocikajara, ugy fog fejlodni, hogy ihaj! :-)))

Koszi mindenkinek a megnyugtato kedves szavakat, delutan pihiztem kicsit babaval a hasamon, es mar inkabb emberformam van, mint tocsa :-)

Es orulok, mert ugy tunik, az utobbi napokban visszaallt a gyarapodasunk, kop-kop-kop :-))) Es mintha tejcim is jobban lenne :-)))

Ugye, ha csak szopi utan fejve le tudok szedni 120 g-ot egy nap alatt, az nem olyan rossz? Meddig probaljak eljutni?

Azur,
koszi szepen, a Kismamas kep megvan nekunk es boszen nezegettuk, egyeb utmutatokkal egyutt, csak megcsinalni nem tudjuk! Nekem zero a terlatasom, de apa nem kimondottan bena, megsem jon ossze!

Peter szerint a kendo nem az igazi, mert egyret szeles, felbehajtva keskeny... nem tudom. A Minimanoban vettem, XL-es. Volt barkinek az ottani cuccal problemaja?

Kangi, Gomboc,
meg csak 5 kg korul vagyunk (en ma 4970-et mertem, de ahogy a dokineni meri, pelusban-bodyban tuti lennenk 5 kg :-) ). En is szivesebben hordanam fektetve, de lasd fent, egyszer tudtuk normalisabban berakni, amikor itt volt a baratosnem, de azota se tudjuk reprodukalni :-(
Arra gondoltam, hogy amikor en hurcolom kezben, akkor is ultetve van, es ugy ereztem, a kendo talan meg jobban is fogja a hatat. A fejet meg mar egesz ugyesen tartja, es amugy is szethuztam a tarkojaig. Ja es a szoptatasrol szolo konyvben is igy volt a fenykepen, es ezt ajanlottak a szovegben is, meg a pici babaknak is, ezert mertem en is igy belerakni...
Majd probalkozom meg mindenfelevel, aztan ha mas nem, belenovunk :-]

Na most szigoru leszek magamhoz, es elkoszonok tenyleg!

Csak jokat Nektek! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Nem irtam egy ideje, de ullatom senkinek nem hiaynoztamKép

Sebaj, ez ugysem az en napom, apaval is osszevesztunkKép

Lacko is lazas (mar kapott Panadolt es Germicidet is). A kedelye szerencsere jo. Egyre tobbet forog, most mar tudatosan, es az uldogelese is biztosabb. Szal javulunk...nem tom, irtam-e, hogy kihivtam a dokit, mert annyira el van maradva a kortarsaitol mozgasban. Doki szerint semmi baja, lustabb es kesz. Na mindegy, javulofelben van.

Nem mindent tudtam meg visszaolvasni, ugyhogy megyek is.

orsoly
orsoly
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?