Új privát üzeneted érkezett!

mármint nálunk is ;-)

yuyu79
 
 


hát az én védőnőm is egy héten egyszer van, csütörtökön és ami nagyon komoly, hogy 10-13 óráig:))

ezt a munkát én is szeretném, nem lehet nehéz az a 3 óra:)))


igen, akkor nem kell vizitdíjat fizetni, ha megvan a kiskönyv, viszont tőlem ennek ellenére nem kértek;) elég volt a beutaló, hogy a terhesgondozásról küldtek le...

sniky
 
 


Azért a védőnőknek nem csak ennyi a munkájuk, hanem van még babás tanácsadás, meg családlátogatás, meg egyebek..

yuyu79
 
 

 
 

tuuudom:)))) csak olyan jól hangzik a heti 3 óra:)

sniky
 
 


Csak azért kérdeztem a vizitdíjjat, mert van egy ismerősőm akitől elkértem 4500 Ft, laborra... és ez most történ 2-3 hete, ő is terhes..
hát én erre számítottam, aztán tényleg ingyenes minden vizsgálat, mint kiderült, aminek persze örültem.

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok!
Szia Panna! Gratula a babócádhoz, vigyázz rá!!

Hát ahogy olvasgatlak bennetket, én nagyon le vagyok maradva, bár lehet 8.-án már többmindent megtudok. Van köztetek olyan aki Szfváron ismerős?

Valaki segítsen, ha tud. Az normális, hogy 5 hetesen olyan dolgokat is megérez az orrom, amit más nemigen érez?
Olyan furi!

További szép napot Nektek!
n.k.ildi
 
 


Én már kaptam kiskönyvet. Azért a védőnőhöz eljutni nem volt egyszerű. Én kb dec közepe óta próbáltam. Azaz: dec.12-én,szerdai napon voltam a a dokimnál, aki kiállította a terhességről a papírt, amivel a védőnőhöz kellett mennem. Másnap kisokosból kitaláltam, hogy melyik gyerekorvosi rendelő az amihez tartozni fogok (ott van mellette a védőnői szolgálat), és felhívtam, hogy mikor vannak ott a védőnők. A gyerekorvos kedd 12-14-et mondott. Köv. héten kedden elmentem, hogy felvegyem a kiskönyvemet, de helyszínen kiderült, hogy nem is kedden, hanem csüt 10-12-ig vannak, menjek vissza akkor. Visszamentem, nem volt ott senki. Kiderült, hogy akihez tartozok szabin van, a másik meg valamelyik bölcsibe ment ki. Majd 27-én menjek, akkor lesznek. Akkor viszont én nem voltam Bp-en. Ezek után tegnap sikerült ott találni és összeszedni a papírjaimat. Ja, és képzeljétek, már a következő időpontot is lefixáltuk, de ő jön hozzánk, mert ez így szokás náluk...
De hasznos és érdekes volt, mert egy csomó mindent sikerült megtudni tőle. Szóval ha tudtok mindenképpen beszéljetek a védőnővel telefonon.

Nekem olyan kérdésem van, hogy a vérvételt, eKg-t el kell intézni a 12-heti UH-ig? Mi van, ha a 12.hetemben épp külföldön vagyok, akkor előtte vagy utána menjek inkább UH-ra. Na azt hiszem ezt a dokimtól is megtudakolom...
panna1
 
 


Ildi!

Azt mondják, normális hogy javul a szaglás. Vagyis viccesebben szólva: szaglásunk ilyenkor egy vadászkutyáéval vetekszik... :D
panna1
 
 


Sziasztok megjöttem igaz már rég de csak most jutottama géphez.
na szóval. Van jó és rossz hír is.
a jó az hogy

Kép
Itt a babóm. 9mn-se petezsák. a rossz hír az hogy nem látni benne még semmit és kicsit szabálytalan szélű amiért ráírta a papírra hogy missed ab gyanúja. Így pénteken megint mehetek de nem fogok addig várni hanem kedden elmegyek az sztkba és ott megnézetem hogy nőtt e

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Akkor hétfőn én is felhivom a kerületi védőnőt és megkérdezem mi kell. Nekem EKG-t, vérvételt még a terhesség előtt csináltak, hátha azokat nem kell újra csinálni.

Szerintem is az a lényeg, hogy meg legyen minél hamarabb a kiskönyv + járj rendszeresen a terhesgondozásra, hogy később igénybe tudd venni a támogatásokat.

Harivera - szoritok, hogy minden rendbe legyen! Kitartást!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok! Ő pedig a mi kis "gumimacink!17 mm és csak úgy dobogott a pici szíve!

Kép :lol:

Vera++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Sziasztok!

Ugy látszik ahány orvos annyi tanács.Nekem a dokim azt mondta ráérek a 16 hét után felkeresni a védőnőt.De ezek után azt hiszem a jövő héten felhívom a védőnőt.

Panna gratulálok a babádhoz.
l.veronika
 
 


Boni látod ott a gumimacid keze :D cuki
Vera még van remény! :!:
nekem tegnap viszketett ma elmentem dokihoz kaptam kúpot,meg a védőnőhöz a beutalót meg a családorvoshoz ,hát jó sok helyre kell menni ,vérvét,ekg,stb,dehát ez a szupi babásak vagyunk :D

lanyané
 
 


boniko, gratulálok :D

Vera, remélem jövő héten kiderül, hogy minden oké ;-)

Mindenkinek jó hétvégét :!:

yuyu79
 
 


boniko!!!


nagyon szép a kis Boni!! és milyen nagy!!!!!!!!!!!!

Tegyen fel mindenki a kis csöppségről képet ha lesz!!!

Puszi mindenkinek!!!!!!!

Kellemes hétvégét!!!! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok... aug. 5-re várjuk az első babánkat... 32 éves vagyok...
Vendég
 


sziasztok!

üdv az újaknak! ;) már jó régen jártam erre, pedig van mit mesélnem!

csütörtökön, azaz 3-án voltam újra ultrahangon. a leletem szerint CRL 8mm, azaz gondolom, hogy már ilyen "nagy", 1 embrió és jó szívműködés... ja, és grav.s. 6, úgyhogy ebből azt vettem le, hogy 6 hetes a baba, vagyis 8 hetes terhes vagyok. sajnos pontos adatokat még nem tudok, mert a ciklusom hossza nagyon változó, úgyhogy nem tudom, hogy pontosan melyik napon lehetett a fogamzás. :(

szuszu, betennél a táblázatba, ha szépen megkérlek? :)

Zsófi (Sophie27)
27 éves
8 a terhességi hét
Szent Imre kórház (eddig legalábbis ez a legvalószínűbb)
tesó nincs
Budapest, XI. kerület
és a várható szülés pedig a kalkulátor szerint augusztus 16., szerintem inkább augusztus 20. ;)

KÖSZÖNÖM!!!

szóval ezt a véleményt kaptam a dokitól, aztán jött a fekete leves, vagy hogy is fogalmazzak. bejelentette, hogy be kell vonulnia kórházba, és fogalma sincs, hogy mennyi idő múlva lesz újra elérhető, úgyhogy keressek magamnak másik orvost, aki tovább folytathatja a kezelésemet, így bevágtáztam a XI. kerületi SZTK-ba és bejelentkeztem hétfőre egy dokibácsihoz, aztán majd kiderül, hogy mennyire szimpatikus. sajnos most eléggé tanácstalan voltam, de bízom benne, hogy nem nyúltam nagyon mellé vele. remélem, hogy hétfőn végre odaadja a beutalómat az első laborra is, illetve önszorgalomból már bejelentkeztem a területileg illetékes védőnénihez is, akihez 21-én megyek. igazából annyit mondott a védőnő, hogy egy lelet kell neki, ami bizonyítja a terhességet és akkor kiállítja a kiskönyvet. kérdezte, hogy van-e már laboreredményem, de mondtam, hogy az még nincs, bár bízom benne, hogy hétfőn kapok beutalót, egyáltalán nem problémázott ezen. szóval egyelőre így állunk.

amúgy tünetem azóta sincs semmi különös, mmint ilyen negatív. persze nekem is szokott fájni a pocakom, meg kicsit a fejem. de hányinger, émelygés, egész napos rosszulét nincs! szerencsére!

remélem, hogy minden rendben lesz velünk, mert jó lenne könnyen venni az akadályokat!

a másik, amit szerettem volna még. a támogatások, meg gyes, meg gyás, meg ilyesmi.
én úgy tudom, hogy a szülés előtti szabadság, az az előző évi fizetésed 70%-a, utána a szülés napjától 168 napig (erre nem eszküsöm meg pontosan, lehet, hogy 186) kapod a fizud 100%-át, aztán újra ezt a 70%-ot, de max. 95e Ft-ot bruttóban, amiből még ugye adózól, amíg a gyerkőc be nem tölti a 2. életévét, utána pedig a nevetséges 27e Ft körüli összeg, a gyermek 3 éves koráig. remélem, hogy nem írtam hülyeséget. illetve van még egy egyszeri anyasági segély, vagy mi a neve, amit a szülés után kapsz, ha megvan a 3 vagy 4 pecséted a védőnénitől.

mindenkinek szép babavárást és kitartást a sok sok vizsgálathoz. biztos vagyok benne, hogy megéri ;)

(bocs, hogy már megint sokat pofáztam...)

sophie27
 
 


lehet, hogy mégis baromságot beszéltem, így inkább rákerestem a neten... ezt böngészem most én is:

http://velvet.hu/poronty/2007/01/24/gye ... anyagi_ju/

sophie27
 
 


megpróbálkozom ezzel a vonalzós dologgal...

sophie27
 
 


Vendég
 



Vendég
 


Dana, üdv köztünk :!:

Zsófi, gratulálok a jó hírekhez! Viszont a grav. s. 6 szerintem azt jelenti, hogy 6 hetes terhes vagy még csak. Mivel nekem is ezt írták rá 6 hetesen, pedig akkor már 6 hetes plusz 4 napos voltam, de hosszabb a ciklusom, ezért kb 3 nappal fiatalabb a terhességem.. Aztán a 8. héten is azt írták rá, hogy grav 8... Bocs, nem akarlak "lefokozni", de ennek szerintem kérdezz utána még..Ja és 8 hetesen, vagyis 7 és fél hetesen, 13,5 mm volt a CRL nekem. Tehát ez alapján is inkább 6 hetes lehetsz gondolom ;-) De ha nem így van. akkor bocs ;-)

Ez a dokidolog kellemetlen, de remélem az új dokival is jó tapasztalataid lesznek..


Szép vasárnapot mindenkinek :!:

yuyu79
 
 


Kismamócák!

Akinek nem muszáj, ne menjen ki az utcára. Nagyon csúszik.

Remélem mindenki jól van!
Az újaknak üdv.
n.k.ildi
 
 


yuyu, köszi az infót, hát akkor lehet, hogy benéztem a dologot picit, utánanézek majd akkor ahogyan javasoltad. csak az a fura, hogy november 9-én jött meg utoljára, és december 13-án, amikor 1 hete késett már pozítivat teszteltem, sőt a következő napi BHCG tesztem is 120-as lett, szóval akkor már javában terhes lehettem. hát mindegy, majd hétfőn rákérdezek a dokinál, mert tényleg nem vagyok még tapasztalt ilyen téren! :/

sziasztok!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok. Még nem olvastam bele a topicba (na de majd most :) ) csak gondoltam megkérdezem, hogy jöhetek-e én is? Aug 27-re leszek kiírva, ha jól számolom.

Üdv mindenkinek!
Csenge
Vendég
 


Szia Csenge!

Gratula a babócádhoz!

Jó pihenést mindenkinek
n.k.ildi
 
 


Szia Zsófi!

Ahogy nézem egyidősek lehetünk,nekem nov 10-én jött meg utoljára. A szülést pedig aug-17 tippelik.Én egy hete voltam uh-on
akkor a doki azt irta a papírra hogy 8 hetes terhesség.Bár nekem a CRL:16 mm.De holnap a dokid biztosan tudni fogja.

Veronika
l.veronika
 
 



1199644918.897.xls

Koraterhességi ÁTLAG CRL nagyságok...
Vendég
 


Sziasztok Lányok! Mindenkinek szép és problémamentes hetet kívánok. Zsófi téged meg betettelek a táblázatba és gratulálok!

Kép

szuszu
 
 


Sziasztok!

Voltunk UH-n! tök jó volt, igaz hogy csak a petezsákot lehetett látni, meg egy pici foltként a babát, de azért nagyon tetszett :):)

Majd 10-én megyek a saját dokimhoz, aztán akkor elkezdi a terhesgondozást, azt mondta!

Nálatok is nagyon csúszik? Nálunk az udvarban szerintem korizni is lehetne....
encsike87
 
 


Ildi, Yuyu köszi!
Szép, jó reggelt mindenkinek!
Még csak pár oldalt sikerült visszaolvasnom, ezek alapján már mondhatom, hogy egy helyes, összetartó csapatot látok itt.
Írok pár szót magamról én is. Úgy látom a táblázat alapján, hogy én vagyok itt a rangidős :) 34 éves vagyok, van egy két és fél éves kisfiam. Budapesten a XI kerületben lakunk (üdv Zsófi :D ) és a Szent Imrében tervezem én is a szülést. Augusztus 27-re vagyok kiírva.
És most megyek is, mert most lesz au első UH.

Sziasztok, Csenge
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Ma reggel iszonyú hányingerrel kezdtem a napot :(
Mostanra már csak picit szédülgetek.
Aki ma megy UH-ra, az vigyázzon a csúszós utakon!
Szép napot!
n.k.ildi
 
 


Szuszu
Adataim:
Dana100/32év/9+6/DOTE/Debrecen/2008.08.05.
Vendég
 


Sziasztok!

Sajna én nem tudok hétvégén írni, mert egyenlőre nincs otthon netünk és csak itt a melóhelyen tudlak olvasni Titelet, de majd talán mire már nem dolgozok akkor otthonról is menni fog!

Mivel én is Csepelen laktam, amikor Norbival voltam terhes nálam is ugyanúgy zajlott a kiskönyv megkapása, labor stb. mint ahogy Sniky leírta!
Szerintem sok orvos nincs tisztába az ilyen formaságokkal, papírmunkákkal, hisz ez nem az Ő feladatuk! Az biztos, hogy el kell juttni egy terhesgondozásra, ahol megkapjátok a beutalókat vérvételre, ekg-ra, fogorvosra!!! Annyira nem vészes csak elsőre tűnik úgy!

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz
Normális háziorvos tudja, hogy mit és hol kell intézni... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Valaki nem ismerős a soteII-ön, mert hiába hívom az uh-okat nem veszik fel és már elegem van..

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok Csajok!lemaradtam mint a borravaló :lol: :oops:
szuszu beírod légyszike,hogy jános kórház!
képzeljétek 4 napja tök jól vagyok végre tudtam enni is egy jót és egész nap nem a hányingerrel küszködök,végre :D
felhívtam a védőnőt jövhét szerdára kaptam időpontot,aztmondta addíg menjek el a családorvoshoz és akkor ő ad beutalót vérképre,vércsoportra,ekg,vizelet és akkor majd ezekkel eggyütt menjek majd a védőnénihez:)
N.k.Ildi reggel ha nagyon hányingered van akár kívánod akár nem egyél egy pici piritóst,nagyon megnyugtatja gyomrot,én 1hónapi szenvedtem nagyon fárasztó remélem már nem jön vissza,mondjuk mostanában a derekam fáj meg a cicim nagyon feszül,már 2számot nőtt mi lesz velem :oops:

lanyané
 
 


Másnak is van olyan, hogy néha semmi terhességi tünetet nem produkál néha meg egész nap györtri a hányinger, szédülés, stb?
Én pénteken voltam nagyon rosszúl, szombaton szédültem és olyan irdatlan álmos vagyok, hogy miközbe fekve játszok a fiammal simán elbóbiskolok! Épp azon elmélkedtem, hogy Norbival még mennyire könnyű volt, bármikor lepihentem, aludtam nagyokat, most meg munka után otthon folytatom + Norbi nagyon igényli hogy foglalkozzak vele, főleg hogy egész nap nem lát, aztán hétvégén is!
Most épp semmi bajom! De édekel nekem inkább délután kezdődik és szagokat nagyon nem bírom!

Már nagyon várom a szerdát, hisz akkor megyek előszőr dokihoz, remélem jó helyen van a kis pöttömkénk és minden ok vele na és azt is nagyon remélem, hogy az új doki szimpi lesz!

Mindenkinek rosszúllét mentes szép napot
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Dana!
Én nem a háziorvosra gondoltam, hanem ha pl. elmegyünk egy maszek nődokihoz, az lehet hogy nincs 100%-osan tisztába a papírdolgok menetével! Meg aztán lehet hogy ez is folyton változik!

Amúgy nekem elég rossz a helyzetem, mert kb. fél éve költöztünk új helyre és bár védőnőnk és gyrekorvosunk van, de háziorvosom még nincs és gőzöm sincs, hogy hova kell majd elmennem terhesgondozásra! Na de majd kiderítem!

Kép
Kép
györesz
 
 


Nálam is szinte állandósult az émelygés :( Az első terhességem alatt is volt, úgy emlékszem, de nem ennyire. Az elején csak pár óráig tartott két-három naponta, de kb egy hete az a ritka ha elmúlik egy kis időre.
Vendég
 


Györesz
Ha védőnőtök van, akkor ebben leginkább ő tud segíteni :lol:

Maszek nődoki is tisztában kell, hogy legyen azzal, hogy a környezetében hogyan intéződnek a dolgok...
(kevés az az orvos, aki csak magánban rendel... a legtöbbnek van valami "hivatalos" állása is...)

Tünetek intenzitása változó... nálam is van olyan, hogy fel sem tudok kelni, van úgy, hogy semmi bajom nincsen... Ezért is maradok egyenlőre itthon... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Ma én is felhivtam a védőnőt, két hét múlva kaptam időpontot. Ő is azt mondta, hogy majd kell EKG, teljes vérkép, vizelet, de ha nincs meg az eredmény, az sem baj, menjek nyugodtan. A lényeg, hogy legyen egy hivatalos papir az orvostól, hogy terhes vagyok. Úgy látszik ez tényleg kerületenként más.

Én egyenlőre jól birom, a füstölt dolgokra viszont rá sem birok nézni - múltkor a férjemet is meg kellett kérni, hogy azt a kolbászt inkább akkor egye amikor én nem látom...furi :)

Kellemes napot mindenkinek!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!!!

Dana!!!! látom te debreceni vagy! De jó lenne mert én is!!! Olyan kevés a fórumokon a debreceni!! És ez ilyenkor olyan jó!!!

Merre laksz? Ki a dokid?

Én nem küzködöm a hányingerrel, csak a szagokkal!!! De azzal nagyon! És az álmossággal. Meg puffadás, cici feszülés.
Vendég
 


Sziasztok!
Tud valaki olyan uh-t pesten ahova be is lehet jutni, mert én az istenért sem tudok időpontot kérni, a sotén, és csak úgy lehet oda bejutni. És én már elszeretnék menni..

Erika
knéerika
 
 


erika a dokid enm tud segíteni?

Énnekem is Soten avn a adokim, de magánrendelőbe járok...
Vendég
 


A dokimat is most hívogatom de ő meg nem veszi fel, gondolom műt vagy vmi.

Erika
knéerika
 
 


kia dokid?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?